Új privát üzeneted érkezett!

OxigenKép

KösziKépKépKép

Mea
mea
 
 


Kedves lányok!

Igen ritkán járok erre, most is csak véletlenül és a Vác környéke szóra ugrottam be. Én Tahitótfaluban lakom és ott van egy szopis csoportom, ahová titeket is szeretettel várok, ha nincs túl messze. A belépés ingyenes. Minden hónap második csütörtökén van a Tanácsadóban (Hősök tere), info a www.szoptatasportal.hu, vagy szeptemberi számtól a Kismama magazin noteszében. Szívesen segítek a szoptatási problémával kapcsolatosan, hívjatok fel bátran: 06-20-383-6519. Nekem egyébként három gyermekem van, köztük tápszeres és anyatejes egyaránt, így saját tapasztalatból tudok segíteni.
Itt volt olyan kérdés, hogy meddig kapott a baba csak anyatejet, a legjobb az, ha a 6. hónaptól kezdve próbálkoztok.
Ne legyen senkinek lelkifurdalása, hogy tápszert ad a babájának, egyetlen szoptatás is értékes volt számára.
Email címem: evey@citromail.hu

Sajnos nincs idöm folyton netezni, mert szülésrefelkészítöt is tartok állapotosoknak, meg a csoport, meg a három gyerek, meg a háztartás, meg a munka.... ugye nem kell sorolnom?
Szeretettel várlak titeket is, ha tudtok jönni, legközelebb 10.13-án lesz.
Minden lehetséges, volt olyan mamám, akinek a családjában nemigen tudott szoptatni egy nő sem, ő sem az elsö kettöjét, aztán eljött a csoportba és most szoptatja vígan a 3. babát, így hát bátran keressetek tényleg..

Sziasztok, Evey
evey
 
 


Sziasztok!

Most kaptunk oltást a héten..szegény nagyon sírt. Borogattam, adtam neki kúpot is és egész nap dédelgettem. Nyügi volt, estére jobb volt, így tudott aludni,illetve tudtunk aludni.
A fronttal eddig semmi bajom nem volt, de nem szeretem, mert Anna érzékeny rá.

Oxigén:Mi érdekel Fóttal kapcsolatban? Rendezvények, boltok, üzletek..? Kérdezz és írok róla..

Most megyek.

Kép
sziszike1000
 
 

 
 

Sziszike: Boltok Kép Van itt valami piac? A zöldésgesnél talált áraktól dobtam egy hátast, az újpesti piac árainak a dupláján dolgozik. Húst sem tudom, hol vegyek. Így most bejárok Pestre vásárolni, de ha lehet helyben oldanám meg Kép
A rendezvények is érdekelnek, a fóti portálon, hmmm... szóval nem sok mindent találtam.

Annának gyógypuszi az oltására, mi 2 hét múlva kapjuk, ha addigra meggyógyul a Viki, mert most sajnos köhög Kép

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Szia Oxigén!

Picurkám azóta már jó kedvű megint. Kép
Most dupla oltást kaptunk, mindkét combjába..úgy sajnáltam,szerettem volna én átvállalni a fájdalmát,de mivel ezt nem lehet egész nap kedveskedtem neki.

Viki-babának jobbulást,majd gondolunk rá Kép
Mit adtak köhögésre?
Megfázott?
Hársfa tea jó köhögésre,
megfázásra:Baby Luuf Balzsam vált Zsoltinál be!

Mi húst CBA-ban vettünk vagy hiperekben(Cora).Kisalagi közért előtt szokott piac lenni.
Zöldséges van sok,ahol talán a árak is jobbak és a minőség is jó:Kossuth utcai. Van Fót elején is 2 egymással szemben,nem rossz...
Majd írok a rendezvényekről.

Most megyek és jobbulást nektek. Kapd el Vikitől a bacit és akkor a tejed termel ellenanyagot és hamarabb meggyógyul Viki. Kép
Mit szósz? Vigyázz a picurkádra,pusziljuk.

Kép
sziszike1000
 
 


Szia Sziszike!

Köszi az infókat!

Viki baba gyógyul, valami csúnya hurutot kapott el (ami még rosszabb, hogy tőlem Kép) Így nem működik az odavissza ellenanyag Kép Viszont kezdi megszokni a kanalas szirupot Kép Nagyon édes, ahogy nyitja a száját. Kép

E a duplaoltás jön most majd nekünk is, ha addigra meggyógyul, már előre félek tőle, a 3hóst is nehezen viselte és ez most még durvább Kép

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Szia Oxigén!

Reméljük jól viseli,majd az oltást..nem kellemes, de már az is valami, ha nem lázasodik be.
Aznap sokat raktam mellre, s mikor nem volt ott, akkor is vele foglalkoztam-megérdemli!!!
Az 5hónapos oltás is dupla lesz!Kép
Utánna meg 3hónapig a nem kötelezők-Zsoltinak beadattuk azt is. Vissza lehet igényelni a pénzt, de,ha nem lehetett volna akkor is beadattuk volna.
Most hallottam ezt a 3 oltást egyben is megkaphatja,1éves korában.Nem tudom melyik a jobb..akkor már jobban emlékszik mindenre, s addigra túl lennénk rajta. Meg amúgy is kellene menni méreckedni. Na majd még alszom rá,van idő addig.

A kórházban mikor bent voltam volt egy lány,akinek szintén hurotos megfázása volt. Kendőt kellett az arca elé tenni,mikor a baba közelében volt.
Szellőztetni és gyakran szoptatni.
Az ellenanyag a tejciben van ez biztos!!

Kitartás és jobbulást a pici lánynak Kép

Kép
sziszike1000
 
 


Erről nem is hallottam. Visszaigényelni? Ezek milyen oltások?

Nekem sajnos az asztmám miatt hamarabb jönnek a hurutok is Kép De majd a lány jól kivéd engem Kép Már gyógyulgat, elkezdett felszakadni neki a cucc, ami most ronda, de legalább udom, hogy nemsokára vége Kép

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Agyhártya elleni!! 3hónapig kapja, nekem ez fontos. Neked kell receptre megvenni az oltóanyagot, amiről számlát kell kérned a picid nevére..majd mikor összgyűlt mind3 beküldeni/vinni,ők meg visszafizetik(utalják) az árát.

Reméljük hamarosan jobban lesz ő és te is ,majd gondolunk rátok Kép

Kép
sziszike1000
 
 


Hová kell visszaküldeni?

Nem unsz még a kérdéseimmel? Kép

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Ááá dehogy!!
Nem lehet téget megunni Kép

Utánna nézek pontosan a címnek.
Amúgy én személyesen vittem be Árpádhídhoz kellett vinnem/nyugdíjbiztosító környékére/.
Utánna a postás hozta a pénzt,kb. 1hónap múlva.

Amint megtalálom,megírom.

Hogy vagytok?
Te adtál már mást is Vikinek?
Megkóstoltattam vele tegnap az őszibarack ízét-2kiskanálnyit elfogadott,de utánna kiköpködte.
Huncut kislány, bebizonyította ő dönt-bár még ráérünk-nem kell sietni(csak most szezonális a gyümi).

Neked megjött már? Mikor?

Kép

Kép
sziszike1000
 
 


Szia!

Még nem próbáltam Vikinek semmit, illetve most a gyógyszert, na azt nem szereti Kép
Azt beszéltem meg az új dokinénivel, hogy ha meggyógyul, elkezdhetünk kísérletezni, hátha. Még úgy ráérünk.
Én sok őszibarackot, körtét, ilyeneket fagyasztottam, hogy legyen Vikinek, mert ezekben vannak azok a vitaminok, amik kellenek.

Szerencsére még nem jött meg, valahogy nem hiányzik. Néha érzem, hoyg nem tart már sokáig ez a jó állapot, de még élvezem a "kislányságot". Kép

Hogy van a kislányod? Mekkora most? Tényleg, a bátyus nem volt féltékeny? Nagyon szép fiad van!

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Szia!

Már én is fagyasztgattam,de a tejcik miatt nincs sok helyem.
Most azt találtam ki turmixolva fagyasztom le.

Még nekem sem jött meg,illetve 3napja azt hittem mégis, de nem..nem hiányzik nekem sem.

A kislány már nem is olyan pici!!
74es ruhát hord olyan 7-7,5kiló körül van.
Nem volt féltékeny Zsolti, nagyon szereti a kishugát. Próbálom minél több dologba bevonni.

Mikor lesz Viki keresztelője? Hol?
Annának 2hét múlva lesz 23-án, az evangélikus templomban(Fót). Ha gondolod megleshettek Kép

Köszi,Zsolti tényleg jól sikerült fiú,nagyon hasonlít Anna rá Kép
Viki baba is nagyon szép!

Szeretnétek még babát? Hogy védekeztek..márha tesztek ilyet. Kép

A címet midjárt keresem...

Kép
sziszike1000
 
 


Szia!

Tőlünk ma vittek el egy nagyobb adag tejet (2 hónap termése, olyan 10 l körüli) egy koraszülött kisfiúnak. Soha nem használnék el ennyit, neki meg jól jött Kép Tiszta érdekes volt, a születés alapján csak 3 héttel fiatalabb Vikinél, de még az 56os ruha lógott rajta, Vikink meg már a 68-asokat "fogyasztja". Megkóstoltattuk vele itt a tejet, olyan édesen cuppogott vele Kép

Vikinek valószínűleg nem lesz keresztelője, nem vallásos egyik család sem, nekünk sem volt templomi esküvőnk. Ha felnő és szeretne megkeresztelkedni, természetesen nem fogok ellenkezni, de én úgy gondolom válassza ki, melyik vallás, vagy melyik irányzat áll az ő szívéhez a legközelebb.
Mikor lesz Anna keresztelője? Mert lehet, hoyg akkor "véletlenül majd épp arra járunk" Kép

Szeretnénk majd még egy babát, de még várunk egy kicsit, hogy felejtsem ezt az élményt Kép 2-3 év korkülönbséget szeretnénk köztük. Úgy hogy most megy a védekezés Kép A fogamzásgátlót nem akartam, amíg Viki szopik, úgy hogy marad a fizikális védekezés (úgyismint gumi)

Viki nevében köszi a bókot, épp ma voltunk apukáméknál nyárzáró kertipartin, ott is tetszett mindenkinek a lány, büszke voltam rá nagyon Kép Csak nagyon sokan voltak még neki, hamar elfáradt.

Zsolti nagyon aranyos lehet, ha segít, lányok álma lesz? Kép

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Szia!

Hol találtatok rá, a koraszülött fiúra? Illetve szüleire? Próbáltam én is a környéken körülnézni,de senki. Kép
Márcsak napi kb 2dl a felesleg.(eddig 4 volt,de nem szedtem le,elég kitartóan)

Anna keresztelője 23-án 10-től lesz,de mire a keresztelési részhez érnek 11:45-na mi ilyenkor megyünk csak be. (Tudod hol a templom?)
Sok lenne ott bent várni.. Kép Kb.12ig tart.
Én úgy gondoltam megadjuk az esélyt neki,aztán,ha nagyobb lesz eldönti mennyire érdekli,hisz benne.

Nálam a fogamzásátló tabletta kilőve-érzékeny vagyok rá..amúgy a continuin az egyetlen amit szoptatás alatt szabad.
Védekezés tájékán nálunk is hasonló a felállás,de ez sem nyújt teljes biztonságot.
Nem gondoltál rá mi lesz, ha az leszel?

Látom neked is a mindened a pici Kép
Ne csodálkozz, hogy mindenki dicséri-nagyon helyes.
Nálunk is ez volt a helyzet,a héten bevittem az oviba,mikor mentünk Zsoltiért-anyu odahívta a többi óvónőt,hogy végig mutogassa Annát, de erre Anna megijedt és sírt. Sokan voltak neki.
(Anyu Zsolti óvónője)

Zsolti tényleg jó pasi, már most tapadnak rá..apjára hasonlít Kép

Viki kire hasonlít?
Rakj majd fel friss képet te is.

puszi,jó éjt.

Kép
sziszike1000
 
 


Szia!

Egy másik topicra is szoktam írogatni és a másik topicon van egy csaj, akinkek az unokatesójának a barátnőjének született 2 hónappal hamarabb a fia. Hhúúúúúú, érthető? Kép Mindegy, szóval eljöttek érte és egyben odaadtam nekik 2 hűtőtáskányit, meg még annyi tuti van. Aztán, ha kell még nekik, ha gondolod összehozhatlak titeket Kép
Én nem fogadtam el érte semmit.

A templomot megtaláljuk, ez lesz aznap a feladat Kép

Igen, mindenem a lányom, nagyon szeretem. Ez azt hiszem természetes, hiszen velük vagyunk egész nap, gondoskodásra szorulnak, beléjük szeretünk Kép

Viki hasonlít... mindkettőnkre Kép Ha mellettem fényképezik, akkor az apjára és fordítva. Kép Képet ide nem tudok felrakni, de van Vikinek fotóalbuma a neten, ott vannak a képei: http://pg.photos.yahoo.com/ph/vikkababa/my_photos

Hová jár oviba Zsolti? Csak nem ide Fótra? Nem rossz, hogy "protekciós"? Vagy nem tudják?

Megyek, valamikor aludni is kell...
Jó éjt!

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Szia!

Végig néztem Kép
Most már téged is láttalak Kép
Nagyon tetszenek az újszülött Vikik.
Anikó az kid?
Ilyenkor még nem lehet tudni kire fog hasonlítani,szinte hetente változik.
Most mintha apjára Kép, DE BELÕLED IS LÁTOK.

Hol szültél?

Zsolti újpestre jár oviba.
Nem kivétleznek vele..sőt. Tudják a többiek, de anyu jól kezeli a helyzetet(amúgy 25éve óvónő.).
Bent Zsolti nem foglalkozik anyuval, azt mondja,majd hétvégén úgyis találkoznak.

Imádom puszilgatni Annát,olyan baba bőre van-olyan elesettek csak tőlünk függnek..szeretek gondoskodni róla Kép
Annyira szépnek látom és imádom, vannak dolgok, gesztusok, amiket csak mi látunk, amiket mi váltunk ki és nekünk szólnak.
Boldogság egy gyermek!!! Nekem már kettő van-dupla öröm. Kép
Minden kornak meg van a maga szépsége, de nekem olyan két éves kortól különösen tetszenek-önállóbbak, kis gondolataikkal-kis magyarázós szájukkal..

Összehozhatsz,majd velük-mert kiönteni sajnálom,de,ha egy másik baba fejlődését segíti az azt hiszem mindennél többet ér.
Nem a pénz a legfontosabb, s fordított esetben én is örülnék,ha valaki segíteni tudna.

Most ennyi,akkor,majd 23-án Kép

Jó éjt.

Kép
sziszike1000
 
 


Szia!

Anikó az unokahúgom - nevelt lányom. Kép

én a Szt Imre kórházban szültem Budán, a Tétényi úton. Kicsit messze volt, de mivel túlhordásos voltam, mindegy volt, már bent feküdtem és megindították, így nem volt az a tipikus rohanás Kép
És te hol szültél?

Én is nagyon várom már az első szavakat, a beszédet, mert Vik már most nagyon kifejező, nagy dumás lesz Kép

Most rohanok, intézem a kertet, amíg még süt a nap, meg egy kicsit meleg van. Kép

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Szia!

Uzsokiban szültem, 43.héten.
A dokim azt mondta a baba úgyis tudja mikor kell jönnie.
Most nem kellett még befeküdnöm sem. Magzatvíz szivárgással kezdődött,mint az elsőnél. Kép
Zsolti is késett pont 1hetet. Nála befektettek, a túlhordás első napján. Na én most ezt nem akartam.
5perc sétával a kórház, így nem volt gond. Kép
Mikor fektettek be?

Hát Anna is!!!áLLANDÓAN MAGYARÁZ.
nagyon arik még picik, de nagyon ügyesen próbálják elmesélni mi van velük.

Ma megint egész jó idő volt..muskátlit ültettem.

Nevelt lányod?? hogy-hogy?

Kép
sziszike1000
 
 


Szia!

Engem a 41.hét végén fektettek be, mert toxémiás is voltam, egyébként hagytak volna békén, de jobb is volt, hoyg ott voltam, mert a kislány nem bírt magával a hasamban és lerúgta kicsit a méhlepény szélét is, meg a köldökzsinór is rajta volt a nyakán. Szóval magától nem jött volna. De már túl vagyok rajta Kép
Zsoltit hol szülted, hogy olyan hamar befektettek?

Viki is nagyon tudja kommentálni a dolgokat. Nagyon összpontosítva, szemöldökét összevonva, de a kedvencem, amikor szopi után mosolyogva "megköszöni". Tele van a hagja szeretettel Kép Mindig meghatódok.

Húúú, ez a nevelt lány dolog nagyon hosszú lenne. Nálam volt egy ideig kiskorában.

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Szia!

Zsoltit a Szabolcs utcaiban szültem.
Ráadásul tünetmentes voltam, semmi bajom nem volt. Haza is lógtam néha, párom megszöktetett. Kép

Nagyon édik. Amikor sír Anna,bepirosodik a szemöldöke -nagyon helyes. Kép

Miért volt nálad? Kép

Kép
sziszike1000
 
 


Anna 4hónaposan:

Kép

Boldog baba!

Kép
sziszike1000
 
 


Mennyi haja van ennek a lánynak! Kép Az én Vikim tiszta kopasznak néz ki a képeken, mert fehér a haja. Kép
Tényleg boldog baba. Igazi kis huncut!
Viki, ha sít, akkor a homloka és a fejtetője vörös, olyan mókás. Kép

Az unokahúgom anyukája kórházban volt, aztán sokáig lábadozott, ezért volt nálam a lány. Mint egy hosszúra nyúlt nyaralás. Kép

Olvastam a másik topkon, hogy a fiadnak kruppja volt Kép Nagyon sajnálom. Hogy köhög, aki kruppos? Nagyon ijesztő?

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Szia!

Melyik topikon olvastad?

Krupp-kutya ugatás szerű köhögés. Nehezen veszi a levegőt. Hideg párás levegő tesz neki jót. Kép
Higgadtnak kell maradni,nehogy megijedjen a gyerkőc.
Szerencsére csak vasárnap volt ez neki, azóta sem-kúpot kapot rá. Mára meg az orra dugult el.
Zsolti mind idáig szinte kimaradt minden betegségből, járványból..
Krupp-ot okozhatja pollen allergia, vagy vírus.
Annát féltettem, de azt mondják nem kaphatja ő még el..anyatejes ez sokat segít-meg hajlamnak kell rá lenni. Mindezek tudatában én elkülönítem őket. Kép

Rendes volt tőled, hogy a szárnyaid alá vetted. Téged szeretett a legjobban vagy csak te voltál neki?

Ti hogy vagytok?Raksz fel,majd képet?

Kép
sziszike1000
 
 


sziasztok! én régi és elég régen író topiklakó vagyok és csak annyiban Vác környéki, hogy ott született Dorka aki most már majdnem 10 hónapos "nagylány.
Sziszike veled itt még eddig nem találkoztam de látom hogy most te meg Oxigen tartjátok életben a topikot Kép Nagyon nagyon aranyos cuki kiscsaj az Anna!!!!
Igen, igen, Viki babáról én is kérek szépen ide egy fotót!
puszia
Moncsi

képek a hétvégi villányi kirándulásunkról:
Kép
Kép
palinta
 
 


Kedves váci és Vác környéki kismamák!

Vácon keresek megbízható, komoly szaktudású gyermekorvost, aki baj esetén ki is jönne gyermekemhez.

Nagyon várom segítségeteteket:

Manóanyu
manoanyu
 
 


Sziszike: A zuglóin Kép
Nem is tudom, valahogy nagyon úgy jött ki a lépés, hogy nálam legyen az uncshúgom. Engem nagyon szeretett, nem is laktam messze akkor tőlük.

Palinta: És akkor te most hol laksz? Kép Nagyon édes a kislányod, és milyen szakértelemmel fogja már a hordót Kép

Manoanyu: Sajnos váci orvost nem ismerek, ebben nem tudok segíteni.

Kép lesz, csak én nem tudok kicsinyíteni. De még ma megoldom a párom gépén Kép

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Palinta!
Hát már ilyen pici korában a boroshordókat kell neki mutogatni? Ugye nem a tartalmától olyan vidám?! :-)
cocas
 
 


Szia Moncsi!

Örülök, hogy te is idetévedtél Kép
Nagyon tetszik a közös képeitek(főleg az első-sugárzik rólad a szeretet,amit a picid iránt érzel).
Hol laktok most?
Dorka szopik még? Olyan csinos Kép

Első baba? Te hány éves vagy? Kép alapján olyan 26-nak nézel ki Kép

Gyere máskor is Kép Szia!

Kép
sziszike1000
 
 


Manoanyu: sajnos én sem tudok ebben segíteni Kép

Szerintem menj oda és nézzd meg ki a szinpatikus-ez nagyon fontos Kép
Akik ott vannak azoktól meg érdeklődhetsz Kép
Sok sikert!

Kép
sziszike1000
 
 


Szia Oxigén!

Hogy vagytok?
Mi ma nyügin..biztos front változás lesz! Kép

Zsolti köhög még, sőt orra is el van dugulva, úgy néz ki a jövő hetet is velünk tölti.

Anna szemét tegnap megint át kellett fújatni..most mindkettőt -nagyon sírt,s mikor kihozták még picit vérzett is a jobb szeme Kép
Fájt a kis szívem! Egy hős volt!

Még egy hét és keresztelő,nagyon szép ruhája lesz Annának-itt szárad mellettem. Kép

Te is még csak tejet adsz neki?
Te mikor tartod a sz.napod?
Várom a képeket!

puszi

Kép
sziszike1000
 
 


A profilomban van új kép a kicsilányról!

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Szia!

Köszönjük, megvagyunk, ma reggel a Madarászban kezdtünk vérvételen, mert nem múlik Viki köhögése és most kivizsgálják. Nagyon hős volt, nem sírt, csak egy kicsit pityergett, amíg keresték a vénát, de amikor már folyt, akkor mosolyogva beszélgetett a vérvevős nénivel. Kép

Szegény Anna. Miért kell neki ilyet csinálni?
És szegény Zsolti. Remélhetőleg csak egy kis nátha, és holnapra kutya baja sem lesz!

Viki is még csak tejet kap, majd ha végre meggyógyul szerintem lassan megkóstoltatom vele az almát, mert olyan édesen cuppog, amikor eszünk Kép Te mikor kezded a kóstoltatást?

Az én szülinapom júniusban van, szülinapi ajándék lett majdnem Viki Kép Miért kérded? Tán csak nem most ünnepled valamikor a tiéd?

Remélem a keresztelőre meggyógyul az én Vikim, mert ha nem, nem mehetünk le, azt mondta a dokinéni, hogy mivel nem tudjuk pontosan, mi a baja, ne menjünk most kisbabák közé. Nem akarunk megfertőzni senkit.

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Szia Oxigén!

Mikor derül ki mi a baja Viki babának?
Majd írd meg mit mondanak Kép

Annának azért fújták át a könnycsatornáját, mert el volt dugulva és nem folyt le. Állandóan könnyes volt a szeme, s csipás. Próbáltam hetekig húzni az időt, de nem javult-így kénytelen voltam elvinni Kép

Zsolti még mindig beteg, ma vettünk neki az ügyeletes gyógyszertárban Mucoprontot, mivel a Rinathiol semmit nem használt nála.
Anna tegnap óta párszor köhögött..remélem nem kapta el Zsoltitól. Ma adtam neki Rinathiol-t 1hónapos kortól lehet adni. Meg bebalzsamoztam(Baby Luuf).. biztos ami biztos alapon.

Kóstoltatni már 1*-2*próbáltam, de nem kellett neki-kiköpködte(őszibarack turmix), így várok még, míg ő kéri.
Arra gondoltam, ha már rendesen ül veszünk neki etetőszéket és odaültetem közénk, s talán így el lehet kezdeni a kóstolgatást Kép
Nem tudom még mikor fogom újra kostóltatni, de végül is amíg van elég tejci ráérünk Kép

Majd megírom,ha kóstoltatom, te is írd meg,s megbeszéljük mit szeretnek Kép

Januári vagyok. Csak a horoszkópod miatt..

Jobbulást nektek! gyógypuszi Vikinek Kép

Kép
sziszike1000
 
 


Szia!

Nálunk a kis családban mindenki ikrek Kép Sőt Viki pont a kettőnk szülinapja között született. Kép

Lehet, hogy Annát is csak az ősz viseli meg, akivel beszéltem, mindenki babája köhög, vagy folyik az orra, vagy mindkettő.

Szegény Anna, remélem már jobban van és most már nem lesz baj avval a könnycsatornával!
Zsoltinak meg adj sok gyógypuszit, az a legjobb orvosság! Kép A Spiropentet nem javasolta a doki Zsolti köhögésére? Mi azt szedjük, úgy néz ki, hatásos, köptetőnek meg Ambroxolt.

Én is el szerettem volna kezdeni a kóstoltatást, de a dokinéni azt mondta, várjunk vele, amíg meggyógyul, ráérünk még Kép

Tejcsi: Jelentkezett nálam az a nő, aki tőlünk is elvitte a sok tejet, jönnek megint, ha még mindig úgy gondolod, írj nekem légyszi egy mailt (cím a profilomban) a neveddel és egy telefonszámmal, felhívnának.

Sok gyógypuszi a betegeknek, gyógyuljanak meg hamar!

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Szia Oxigén!

Anna kicsit köhizik, ma meg szürcsögött az orra. Alig aludt, felébredt a köhögésére, én persze vele voltam és mostanra majd lecsúszok az asztal alá. Kép
Zsolti javul, jobban van-bár kicsit ő is köhög még.
Remélem hamarosan mindeki jól lesz. Spiropentet-ről még sose hallottam. Rinathiol-t, Mucoprontot adunk neki/a 2. vállt be Kép
Ambroxol-ról sem hallottunk még.

Holnap veszünk hidegpárásítót, hiánycikk lett-sehol nem kaptunk ma-6 helyen voltunk.
Holnap még két helyen megnézzük-állítólag ez is segít sokat.

Tejcsi: amint Anna meggyógyult írok.

Ti jól vagytok?
Vigyázzatok magatokra,puszi.

Kép
sziszike1000
 
 


Szia!

Megvagyunk, csak nem volt netem 2 napig Kép De most már talán minden rendben lesz.
Milyen hidegpárásítót vesztek? Nekem most ajánlották a Solacot (pingvin alakú), állítólag nagyon jó, mert én is szeretnék venni. A MediaMarktban néztétek?

Köszi, megvagyunk, Viki már nagyon eleven és képzeld, úgy néz ki, jön az első foga Kép

Megyek, mert én is leájulok lassan...

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Én is váci vagyok,7 hetes fiam van...bár úgy látom,nem sok itt a váci Kép
gia
 
 


Gia: Voltak itt sokan, aztán eltűntek, most meg mi vagyunk Sziszkével, de valóban nem vagyunk váciak. Ez nagy baj?

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Nem,csak örültem,hogy talán megismerek néhány itteni kismamát,akikkel lehet sétálni,ilyesmi,dehát ez most nem jött össze Kép
gia
 
 


Gia: Én is így jártam a fótiakkal Kép Hogyhívják a fiad? Hol született?

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Pici fiam Tamáska,és a szent istván kórházban született.

Amúgy az a legrosszabb,hogy a sétányon lakunk,és még így sem ismerek egy kismamát sem,mert vannak itt sokan,de a legtöbb 10-20 évvel idősebb nálam,ráadásul nem ülhetek oda a homokozó szélére,hogy én vagyok az új kislány,ki akar velem játszani Kép
gia
 
 


Szia Oxigén!

Végül a Média Markban kaptunk, de ne a pingvineset vegyétek,hanem a macisat.
11000 és a fórumon, ismerősök közt is ez vállt be jobban.Kép

Hogy van Viki baba?

Anna jobban kezd lenni, Zsolti meggyógyult..nagyon is-eleven,mint mindig. Kép

Puszi.

Kép
sziszike1000
 
 


Szia Gia!

Gratulálok a babádhoz.
Hogy hívják? Milyen volt a szülésed?

Szerintem, menj le a játszótérre, mert ők fognak odamenni hozzád. Meg, ha többszőr lent vagy hasonló társaság már tudsz nekik köszönni, odaülhetsz más mellé, s kérdezhetsz tőlük, beszélgethetsz velük. Kérdezz tőlük bátran, szeretnek segíteni. Kép

Amúgy védőnődtől tudsz legjobban tudakozni, hol van a közeledben babás.

Sok sikert, de addig is gyere ide bármikor.

Kép
sziszike1000
 
 


Játszótér szezon már eléggé elmúlt,mi mostanság ki sem megyünk a lakásból,mert Tamáska nagyon fázós,és szerettem volna spórolni a téli kocsikabáton,úgyhogy 68-74-eset vettem,hátha megúszom eggyel a szezont,mert pokoli drága.Most még sajnos nagyon nagy rá,két-három hét múlva lesz jó,mert most még behúzza a kezét,a lábát,meg a fejét is a hideg ellen az első 50 méteren,utána meg visít,mint egy kis malacka Kép.Tartok tőle,legalább március-áprilisig babás társaság nélkül maradok,de annyira nem vészes,mert jönnek a barátaim elég sokszor,csak azért mégis jobb lenne egy másik kismama.
A szülésem nagyon könnyű volt,aug 24-én reggel negyed 7-kor kezdődtek a fájások,akkor még pakolásztam kicsit,hagytam a férjem aludni,8 fele felkeltettem,elindultunk be Pestre,jól be is ragadtunk a Hungárián,úgyhogy fél 10 fele értünk oda,akkor már 4 ujjnyira nyitva voltam.Fél óra ottartózkodás után burkot repesztettek,délelőtt 11-kor kezdődtek a tolófájások.Nem papás szülés volt,én szerettem volna így,elején bejött a párom,de nagyon idegesített a "jól vagy?" "nagyon fáj?" és egyéb értelmes kérdésekkel,úgyhogy kitessékeltem egy Blikkel a váróba Kép Tamáska 12:35-kor született,kétszer a nyakán volt a köldökzsinór,úgyhogy kis Hupikéktörp volt.A születési súlya 3110 g (ezt mostanra majdnem megduplázta,és most veszem neki a 68-as ruhatárat) .Egyetlen kellemetlenség a szülésnél az volt,hogy előző este bevacsiztam töltöttkáposztából,na azt némi epe társaságában ki is raktam a kétperces fájásoknál,de egyébként minden jó volt,ha nem lenne olyan világ,amilyen,akkor tuti felcsapnék bébigyárnak :D Kép
gia
 
 


Szia!

Végül mi egy Chicco-t vettünk, ez elefántos Kép Nekem tetszik Kép
Vikka köhögésileg sokkal jobban van, de elkezdett jönni a foga, úgy hogy az eddigi köhögőrohamok helyett most megy a visítás Kép Meg a Dentinox, hogy legalább egy kicsit tudjon aludni.

Holnapra Annának már tuti semmi baja nem lesz Kép
Jah és Boldog 5hóst neki! Még időben vagyok, ugye? Kép
Zsoltit meg gondolom most sokkal elnézőbben nézed, ha végre meggyógyult és eleven. Akkor megy vissza az oviba?

Holnap csak akkor megyünk le, ha a Viki nem visít, szegénykémnek nagyon fájhat ez a fog dolog. Kép
De Annának keresztelője alkalmából, ha nem is lennénk ott, hosszú boldog életet kívánunk, egészségesen, szeretetben!

Gia: Így tényleg jó lehetett szülni Kép Gratula Tamáshoz és a szép szüléshez! És igaza van Sziszikének, menj le bátran, ha engedi az idő, a rutinos mamák odamennek hozzád beszélgetni!

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Sziasztok!

Mi Gödön lakunk, szoktalak Titeket olvasgatni.
Sziszike: Lenne egy kérdésem: milyen a Szabolcs utcai szülészet? A váci dokim most átmegy oda és dilemmában vagyok mit csináljak?

Amúgy a 3. kislányt várjuk februárra.

Nagyon édesek a babáitok!!!

Tünde

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


Sziasztok,
szia Gia ! Vegre tenyleg jon valaki vaci is a topicba. Bocsika a Fotiaktol, nem bantasnak szanom csak tenyleg vaci es Vac kornyeki mar szinte nincs a topicban. Mi szodligetiek vagyunk.
Gratula a kismanohoz ! Ebben a korban tenyleg szaguldva nonek, en emlekeim szerint 80-86-nal tudtam szusszanni. Mi most 98-104-es meretet tiporjuk, 27 honaposan.
Biztosan nem maradsz tarsasag nelkul, ha mas nem marad a net. A www.babaszoba.hu -t ismered? Ott is van csevego rovat, na meg az adokveszeken nagy a nyuzsges ! Az itteni exforumozok kozul is sokan (Pmarti, Palinta....) no meg en is oda jarunk inkabb, ott tenyleg nagy a nyuzsges. De van ott is sok dunakeszi, godi, vaci, szodi....
Szep hetveget,
M.
k_mariann
 
 


szia Mariann!

Csak nem te is váci vagy?Profiodból nem derül ki Kép .Most épp browniet próbálok sütni,szurkoljatok,hogy ehető legyen,mert nagyon szeretem,és nagyon sokat dolgoztam vele.Nem tud valaki használgható puncstorta receptet,ami olyan,mint a cukrászdai?Mert én csak krémmel töltöttet,meg mákosat találok a neten Kép
gia
 
 


Mariann: Csak azt ne mondd, hogy mi üldöztük el őket! Kép

Sziszike: Tegnap de 11-kor elájult lány, felöltözve, menetkészen, amíg én öltöztem és nem volt szívem felébreszteni. Ne haragudj! Készültek képek?

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: