Új privát üzeneted érkezett!
INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK

Nicika!
Örülök, hogy a másik fórum elhagyása mellett döntöttél. Állapotod miatt igenis kerülni kell a szorongást, a bosszúságot okozó helyzeteket, a kedélyállapot-hullámzásokat. Ugyan a babád elvesztése már nem fenyeget, viszont ezek az érzelmi állapotok mind kihathatnak a pocaklakó lelki fejlődésére. Vigyázz magatokra!
Elmesélném a második terhességem alatt történteket: Dórával már várandós voltam, de még nem tudtam terhességemről, amikor Anna 1,5 évesen kórházba került. Az orvosoknak 4 napjukba tellet (pedig tényleg hozzáértők kezébe került), hogy kiderítsék a nagyon magas láz okát: pseudomonas okozta hashártya-gyulladás. Az utóbbiról annyit kell tudni, hogy gyermekeknél az előfordulása 1 a több millióhoz, egyébként pedig halálos betegség. A szerencsénk csak az volt, hogy a pseudomonas baktérium okozta a gyulladást, így a megfelelő vénásan kapott gyógyszerrel Anna egy hét alatt meggyógyult (igaz csodabogárnak is tekintették). Mondanom se kell, hogy nagyon nehezen éltem meg ezt az időszakot, 10 napon keresztül éjjel-nappal virrasztottam mellette, órákon keresztül sírtam, szinte összeroppantam. Dóra közben a pocakomban tűrte a megpróbáltatást, tudta hogy neki a világon a helye, tudnia kellett, hogy csak a születésével vészelhetem át ránk váró tragédiasorozatot. A kórházi eset előtt fél évvel vesztettem el váratlanul édesapámat. Halálesete után egy évve (terhességem finisében) alig ocsúdtam bánatomból, mikor anyukám autóbalesetben szintén meghalt s rá egy hónapra nagymamám is követte őt a túlvilágra. Csak Dóra tartotta bennem a lelket, hogy egészségesen és időre szülessen. Óriási bánatomat megpróbáltam higgadtan kezelni, sikerült is átesnem a ló túlsó oldalára, a magambafolytott szomorúság később depressziót okozott. Visszatérve a pocaklakó, esetemben Dóra lelki világára: mivel sok könyvet olvastam az anya és magzata közti lelki kapcsolatról, mindvégig félelmeim voltak, hogy miként hatott ki ez a feszültség-sorozat a lányomra. Dóra születésétől 2 éves koráig nyugodt, kiegyensúlyozott baba volt, majd hirtelen pálfordulással egy nagyon érzékeny, ragaszkodó, félelmekkel teli kislánnyá változott. Egyéb okot nem találtunk természetének megváltozására, csak a pocakomban történtek kihatására tudok gondolni. Tudom, hogy ez a lelki-kapocs sokak által vitatott téma, de én hiszek benne. És az is érdekes, hogy Dóra állandóan balasetet szenved - már háromszor varrták az arcát és egyéb apróságok.
Nicika, ha teheted, és miért ne tehetnéd, ne vedd figyelembe a téged bántó embereket, foglalkozz, beszélgess a babáddal, járj a fellegekben... És ha mégis bánatod támad, hozzánk nyugodtan fordulhatsz Kép

Bori 19+4

Bori

Kép
borkadorka
 
 


Sziasztok!

Nicika: szerintem egy jó, építőjellegű vitával nincs gond. Egészen addig, míg nem megy a vagdalkozás, személyeskedés... Az a fura, hgoy itt is volt már, hogy valamiben nem értettünk egyet, ami ennyi ember közt teljesen természetes, de felnőtt emberek módjára bírtuk kezelni!
Végigolvastam a vitás részeket. Ha érdekel a véleményem, leírom: egyrészt nem szabad ilyen szinten magadra venni idegen emberektől, amiket írnak (attól, hogy naponta beszélgetünk, még rólam is kiderülhet, hogy pasi vagyok Kép). Igazából nem egészen értem az ottani dolgokat, de asszem mindannyian erősen túlfűtöttek vagyunk hormonilag (mármint ha tényleg nő vagyok, és nem pasi Kép). Annyit biztosan nem ér a dolog, hogy emiatt gond legyen akár veled, akár a babáddal!!

Erszényes: én az elsővel a 20. héten éreztem.


cory 14+1

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


CoryKép
becsi
Iklad
 
 

 
 

Erszényes: Üdv közöttünk.

Jövő hét végén megyek AFP-re, most kezdtem el izgulni. Drukkoljatok!

Scullyx
15+4

KépKép
KépKép
scullyx
 
 


Bori! Nagyon köszönöm hogy ezt elmesélted! Hihetetlen erőt öntöttél belém te is és a többiek is! És úgy gondolom hogyha problémám lesz máskor is hozzátok fogok fordulni, mert ti mindíg segítetek átvészelni a nehéz időket!

KépKép
nicika
 
 


Paga, Tünde,
aranyosak vagytok, hogy aggódtok értem, én is eléggé bepánikoltam ettől az ellenanyagtól, nehogy Picurnak baja legyen. A szívem már sokkal jobban van, alig-alig üt be, valószínűleg kimerültem a műlt héten egy kicsit.
Képzeljétek, elmehetnék 3 napra Austzriába egy turisztikai tanulmányútra a férjemmel együtt, a kismamákat is szívesen látják, tejben-vajban fürösztenek majd minket, de a főnököm nem fog elengedni, mert a másik kolléganőm is szabin van. Ezt a pechet!Kép Azért megpróbálom, hátha...

Gyezsu,
töxuper, hogy most már mindketten jól vagytok, remélem, megnyugodtál!Kép Gratula a 12. héthez!

Bori,
nagyon nehéz lehetett neked, igazán erős alkatú mama vagy, hogy mindezt kibírtad! Veled éreztem, amíg olvastalak!

Nicika,
megynugodtál már? Igazuk van a lányoknak, maradj csak itt, mi szeretünk Tyúkanyó!Kép És itt tényleg felnőtt anyuk módjára tudjuk a vitás részeket is kezelni, szerintem még senki nem bántott meg senkit sem akarattal, de még véletlenül sem.

Eszti,
szóval nálatok is Bence? Tudom, hogy jó gyakori név mostanában, de nekünk akkor is nagyon tetszik, a Kozma egyébként is olyan komor vezetéknév, valami kis huncutot kerestünk neki.Kép

Erszényes!
Légy üdvözölve körünkben!Kép

Kellemes pocakosodást és szép hétvégét mindenkinek! MÁR PÉNTEK VAN!Kép Kép Kép

Lyly
15+3

Kép

Kép

Kép
lyly
 
 


Cory! Elfogadom a véleményed és tanácsod! Köszönöm hogy elmondtad!
De hát a hormonok bizony tényleg kiszámíthatatlanok!

KépKép
nicika
 
 


Lyly! Kép

KépKép
nicika
 
 


Most mennem kell! Postára aztán meg takarítani és főzni mert vendégek jönnek hétvégére!
A táblát azért majd valamikor feldobom! Gyezsu is benne lesz! Kép

KépKép
nicika
 
 


Sziasztok Lányok!

Megvolt az Uh. Nagyon kis édes a baba. Mozgatta kezét lábát! A doki azt mondta minden rendben van. Megnézte a méhszájat is teljesen zárt.

Viszont arra az elhatározásra jutottam , hogy dokit váltok. UH közben egy szót sem szólt mit csinál mit néz vagy éppen mit látunk a képen. És az sem tetszett ahogy viselkedett. Kaptam vérvételre beutalót és 1 hónap múlva kellene mennem.Az időpontot is csak úgy odavágták meg sem kérdezték , hogy jó-e. Én dolgozom és nem mindegy mikor megyek...

Szóval döntöttem és átmegyek az Istvánban dolgozó dokihoz. Jövő héten föl is hívom. Az legalább egy bababarát kórház!

És van még egy kérdésem hozzátok. Ha jól emlékszem írta valaki , hogy melső falon volt a méhlepény és császáros lett. JÓL EMKÉKSZEM? Mert az van a leletemen , hogy melső fali lepény....

Köszike Ilu (szerintem 18+3 UH szerint 19???? :-)
czuli
 
 


Ilu: nekem Zsomával volt mellső falon a lepényem. Szó nem volt emiatt császárról! Annyi volt, hogy nagyobb volt a hasam, és kevésbé illetve később éreztem a baba mozgását. Ennyi. Semmi más gondot nem okozott Kép
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Ilu!
Gyorsan visszakerestem a lányaim UH eredményeit: Annánál szintén a melső falon tapadt a placenta. Dóra eredményein viszont egy jót derültem: 15. héten a fundusban tapadt, 20. héten a melső falon, a 30. héten pedig a hátsó falon. Elég érdekes, hogy három szakember 3 különböző helyen látta a méhlepényt!
Különben normál úton és könnyen szültem mindkét lányomat, sosem merült fel a császár.

Bori 19+4

Bori

Kép
borkadorka
 
 


Sziasztok!

Végre van egy kis időm írni! Egész héten el voltam kapva, elkezdődött az egyetem, és egy csomó gyakorlatot a nyakamba varrtak, hogy nekem kell tartanom...

Bocsi, de nem tudok mindenkinek írni, túl sok lenne!

Nicika!
Nem szabad törődni másokkal, neked most csak a Babával kell foglalkoznod!!! Meg velünk, mi itt nagyon szeretünk Téged!!! Úgyhogy a többieket tessék elfelejteni!

Lyly!
Te meg nagyon vigyázz magadra! Biztos nem lesz semmi baj, nagyon szívósak ám a Picúrok!!!

Jövő héten megyek UH-ra, meg be kell jelentkeznem a védőnőhöz is! Már alig várom!

Puszi mindenkinek!

Holdviola
10+0
Vendég
 


Sziasztok!

Nicika
Örülök, hogy átértékelted a történteket, és megnyugodtál, végre újra köztünk vagy Kép

Esztipeszti
Az AFP-n már nem izgatom magam Kép Nem is foglalkozom vele....

Vannak tegnapi képeim, ha valakit érdekel:
itt kezdődik:
http://www.babanet.hu/album/main.php?album=6710&page=1&image=162977

Titati 20+2
titati
 
 


Titati!

Neked pedig egy nagy csokor virág a betöltött félidőhöz!Kép

LylyKép

Kép

Kép

Kép
lyly
 
 


Sziasztok!!!

Mariann, tegnap írtam mailt, megkaptad?Kép

Nicika, nyugalom ,pihenés: a legfontosabbakKépKép
Tündi, jó lenne, ha itt is előre engednék a kismamákat, majd utána járok, mi a rendszerKép
Lyly, kösz a fogorvosos választ, most elmúlt a fájdalom, de ha meglesz a kiskönyvem , úgyis el kell mennem ellenőrzésre, akkor legalább ezt is megnéziKép
Üdv. az újaknak, most rohanok ,Olika nyöszög.

Ildikó
12+0
vas
 
 


Titati, nagyon jól nézel kiKépKép
Szépen nől a pocakod, csini vagy, és még mindig milyen vékonyKép
Gratula a félidő betöltéséhezKép
Ildikó12
vas
 
 


Jó reggelt lányok!Kép
Üdv mindenkinek, külön az újaknak!
Annyira örülök, mert 14.-e óta érzem a babót mocorogni, és jelzi hogy jól van. Lehet azért is éreztem őt meg, mert feküdni kell , beszélgetek Vele és hallgatjuk a babazenét!
NicikaKép
Örülök, hogy jobb már a hangulatod!!!Kép 14+4 naposan éreztem a picit megmozdulni, írd be kérlek majd a táblába
Mi 26.-án megyünk AFP-re, de mondták lehet, hogy a CVS miatt magasabb lesz, szóval nem izgulok
Ami a baba hazavitelét illeti, én mint újszülött osztályon dolgozottKép nővérke írhatom nagyon változó! A pólyától kezdve a babaülésig minden belefér.
Tanács viszont, a baba az ülésbe jól rögzíthető legyen s mivel hideg lesz mindenképp 2 sapi a rugin és a kombidresszen kívűl+ ruházat és takaró sem árt, ha melege van a kocsiban, azt le lehet róla venni, és min 1 textil pelus a fejecskéje alá!
Ezek tanácsok, mindenki különben abban viszi haza amiben neki tetszik!

KépKép
csema
 
 


Csema: ezt nem értem. Ha volt chorion... vizsgálat, akkor minek szúrkálnak az afp-hez. Az előbbi sokkal pontosabb, nem?

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


TitatiKéptényleg szépen nő a pocid!
Gratula a félidőhöz én is küldök Neked valamitKép

KépKép
csema
 
 


CoryKép
Mert másjellegű problámákat is kimutat az emelkedett vagy csökkent értékű AFP

KépKép
csema
 
 


Csema: miket?

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Csema!
Annyira örülök, hogy jól vagytok és már érzed a baba mozgását! Már én is nagyon várom ezt az édes pillanatot! Milyennek érezted? Neked aztán jó nagy tapasztalatod van már ebben! Kép

Puszi: Lyly

Kép

Kép

Kép
lyly
 
 


Sziasztok!

Az UH Képek a Czuli képei albumban vannak! :-))

Köszönöm a válaszokat!
Mindenkinek további jó pocakosodást! :-))
czuli
 
 


velőcsőzáródási rendellenességeket, de utalhat egyéb gondra is pl méhen belüli sorvadásra, terhességi toxémiára

KépKép
csema
 
 


Hát az első megmozdulása,egy jó nagyot rúgott, határozott mozdulattal, tegnap viszont simító érzés volt, igen nagyon boldog vagyok, te is nemsokára fogod érezni!Kép
Néha húz a hasam még, olyankor mindjárt húzok vissza az ágyba!

KépKép
csema
 
 


Szerintem így akarta a tudtomra adni,(már hogy jó nagyot rúgott 1 nappal a CVS után), hogy igazán nem volt szép tőlem, hogy hagytam hogy szurkálják a birodalmátKép
Csema 14+6

KépKép
csema
 
 


Csema: mivel annyira megbízhatatlan az AFP, én ezekben nagyon nem hiszek.
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Ebben igazad van megbízhatattlan, de Nálunk még kötelező,
Ez van. Nem szabad pánikolni ha nem jó az eredmény.

KépKép
csema
 
 


Csema: ja, csak akkor meg minek? Na, mindegy. Rettentően utálom az AFP-t Kép
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Megjött a védőnéni pusziKép

KépKép
csema
 
 


Sziasztok!

Nicika! Örülök hogy megnyugodtál .én is egyet értek a lányokkal hogy itt mindenki annyira jó fej és megértő hogyha nem értünk egyet valamiben akkor is elfogadjuk a másik véleményét.ez egy jó kis csapat.néha átkukucskálok a 2005 téli babásokhoz és ott se láttam még veszekedést.
Puszi!

Én már minden pillanatban arra koncentrálok hogy érezzem a mozgást, de eddig még semmi.kicsit el vagyok keseredve.én 16+4 vagyok és mások már a 14.héten érzik!

Borkadorka! megvettem a Métneki Júlia Ikrek könyve II-t annyi jó és érdekes dolog van benne.még csak lapozgatom.

Titati! annyira édesen nő a pocid.nagyon csinos kismami vagy gratulálok!
tunka
 
 


TunkaKép
Ne keseredj el, nemsokára te is érzed majd őket.
Próbálj ebéd után pihenni zenét hallgatni, hátha az hatásos.
Amennyire rémlik a többi babó is ebéd után volt nekem a legaktívabb!
különben az első terhességnél bizony én is a 20. hét tájékán éreztem meg!
Beszélgess a babákkal, hátha jeleznek NekedKép

KépKép
csema
 
 


Tunka!
Egy másik fórumon: www.ikresek.hu azt írták az első babáikat váró ikres kismamák, hogy a nagy pocak és a szűk hely ellenére viszonylag későn, a 20. hét körül érezték először a babák mozgását, de akkor rögtön boxmeccs kezdődött. Én biztos azért éreztem meg őket a 16. héten, mert már a harmadik terhességem.

Bori 19+4

Bori

Kép
borkadorka
 
 


Sziasztok!

Olvaslak Benneteket már egy pár hete és szeretnék csatlakozni hozzátok. Szegedi vagyok,a második babámat várom akivel március 21-re vagyok kiírva. Nicika, Annácska ismerősek vagytok nekem, lehet én is a Cinóca névvel:-)Nici, tényleg ne idegeskedj mások gyagyaságai miatt én is azért jöttem el egy másik fórumról, mert állandóan izzott a hangulat és úgy éreztem semmi szükségem rá. Zsuzsófi, akit szintén láttam a táblában tudna erről mesélni....de lehet ti is olvassátok a szegedi topikot. Nah nem kezdek itt lelki segélyezni, nem is ismertek még, de látom, itt mindenki nagyon kedves, segítő kész, szeretnék ehhez a remek csapathoz tartozni:-)

Nyúlanyó, 13+3

Nyúlanyó+Tamás Botond (2006.03.14.)+Viktória (2003.04.21.)

[img:5b8b07f275]https://babafalva.hu/tickers/3ud.png[/img:5b8b07f275]
[img:5b8b07f275]https://babafalva.hu/tickers/4qv.png[/img:5b8b07f275]
nyúlanyó
 
 


Bori!
megnéztem azt az oldalt és azt olvastam hogy az egyik műsorvezető ikreket vár és hogy nem egy idősek a babák .az egyik 11+4 a másik meg 12+2(nem pontosak az aqdatok)ez lehetséges?????????

Csema!én is mindíg beszélgetek velük és sokszor csak fekszem és koncentrálok befelé.de nyugodt leszek és tovább várok! Köszi!!!!
tunka
 
 


Szia Nyúlanyó!

üdv köztünk!a táblába kerülésért írj Nicikának!

Én is bekukucskáltam más fórumokra de nem igazán tetszettek!
Érezd jól magad köztünk!
tunka
 
 


Tunka,
én is ilyen türelmetlen vagyok már! Annyira jó lenne érezni a kis fickándozását!Kép

Nyúlanyó,
üdvözlünk nálunk, itt tényleg remek a hangulat és a csapat!

Lyly
15+3

Kép

Kép

Kép
lyly
 
 


Nyúlanyó!

Üdv nálunk! Szívesen fogadunk minden új "pocakosodót"! Mi mindent megteszünk, hogy itt ne legyen részed forró hangulatban! Mi megpróbálunk segíteni egymásnak, ha valaki szomorú felvidítani, meg ilyesmi. Igaz néha különbözik a véleményünk, de azt hiszem, ez nálunk még nem jelentett problémát!

Holdviola
10+0
Vendég
 


Sziasztok Kép
Nicika Kép
Örülök, hogy már megnyugodtál Kép
Nem szabad így elkeseredni, inkább beszélgess velünk Kép
Mi szeretjük a mi kis tyúkanyónkat Kép
Azért a nagy sütés-főzéssel ne erőltesd túl magad Kép

Erszényes Kép
Üdv a csapatban Kép
Általában azt mondják, hogy az első babánál a 18-20 hét körül lehet érezni az első magzatmozgást, de függ a mama testalkatától. A vékonyabbak előbb érzik Kép

Csema Kép
Örülök, hogy minden rendben van a csöppséggel Kép
Most pláne fontos a pihenés, remélem a védőnő sem tart fel túl soká Kép

Titati Kép
Nagyon szép a pocid, olyan igazi kis pocak Kép
Csini kismami vagy Kép
A lánykád nagyon ügyes, hogy már digigépet így használja Kép

Czuli Kép
Nagyon szépek vagytok, mind a hárman Kép
Nagyon jók az uh képek Kép

Annácska 11+4

[color=#0000ff:203f9deef2][i:203f9deef2]Annácska, Peti és Dondi baba [/i:203f9deef2][/color:203f9deef2]
[img:203f9deef2]https://www.mamanet.hu/rulers/3688_10900.jpg[/img:203f9deef2]
[img:203f9deef2]https://vonalzo.picibaba.hu/8869.jpg[/img:203f9deef2]
annácska
 
 


Nyúlanyó Kép
Szia Kép Hát persze, hogy ismerős vagy Kép
Örülök, hogy te is csatlakoztál hozzánk Kép

Lányok Kép
Nem is meséltem, lebuktam a lányom előtt Kép
Közölte velem tegnap reggel, hogy ő bizony látja, hogy nőtt a pocakom és tudja, hogy miért Kép Olyan édes, pedig csak a jövő héten akartuk megmondani neki. Mindenesetre most még nem mondtam rá neki semmit, de lényegében mindegy. Nagyon várom már, hogy bejelethessük neki a jó hírt Kép


Annácska 11+4

[color=#0000ff:203f9deef2][i:203f9deef2]Annácska, Peti és Dondi baba [/i:203f9deef2][/color:203f9deef2]
[img:203f9deef2]https://www.mamanet.hu/rulers/3688_10900.jpg[/img:203f9deef2]
[img:203f9deef2]https://vonalzo.picibaba.hu/8869.jpg[/img:203f9deef2]
annácska
 
 


Sziasztok!!!

Nyúlanyó, üdv.itt, gratula a babádhozKép
Én sem vagyok itt túlzottan régóta, de aranyosak a csajok nagyonKépKép
A fogyókúrás topik régi motorosa vagyok, csak az most nem aktuális, de nem hagytam el őket, mert ott is nagyon jó fej csajszik vannakKép

Mozgást én még nem várom, hiszen ma töltöttem be a 12.hetet.2-3 hét, aztán izgi leszKép

Viszont többedszer(másodszor-harmadszor) szülőknek tenném fel a kérdést.
Nektek vannak csíkjaitok(striátok) a pocakon??
Nekem sajnos van bőven , elsővel is lett, aztán a második terhességnél még több, még a köldököm fölé is csúsztak.Viszont végig kentem mindenféle erre való csodakrémmel.Először Lierac-ot, aztán Vichy-t.De nekem nem használtak.
Nem tudom, nektek mi a tapasztalatotok?
Bár ez állítólag adottság, és kötőszövet kérdése, nem a krémé.

Jó hétvégét, ha nem jönnék.
Ildikó
12+0
Kép
vas
 
 


Köszi lányok a szíves fogadtatást:-) Annácska bizony az én lányom már rögtön tudta, hogy babát várok, azóta is minden nap kérdezi, hogy: Tesó jól van? Anya nem fáj a hasad? És persze ő is egész nap hányingerrel küszködik:-)A játékait neki adja (még most) és kijelentette, hogy ő hugicát akar! Minden nap símogatja a hasamat és beszél hozzá, hááát nem tudom meddig tart ez a lelkesedés.....

Nyúlanyó+Tamás Botond (2006.03.14.)+Viktória (2003.04.21.)

[img:5b8b07f275]https://babafalva.hu/tickers/3ud.png[/img:5b8b07f275]
[img:5b8b07f275]https://babafalva.hu/tickers/4qv.png[/img:5b8b07f275]
nyúlanyó
 
 


Szia Nyúlanyó! Üdv itt! Sajnos nekem nem ismerős a neved, de attól még találkozhattunk korábban is! Kép

KépKép
nicika
 
 


Ildi, én is úgy tudom, hogy adottság kérdése, van aki hiába keni, mégis ott vannak a csíkok. Szerencsére nekem csak néhány halovány maradt a csípőmön, gondolom ezek majd megerősödnek és újabbakat is szerzek. Én is kentem Avonnal is, meg egy rakat csodaszerrel.

Nyúlanyó+Tamás Botond (2006.03.14.)+Viktória (2003.04.21.)

[img:5b8b07f275]https://babafalva.hu/tickers/3ud.png[/img:5b8b07f275]
[img:5b8b07f275]https://babafalva.hu/tickers/4qv.png[/img:5b8b07f275]
nyúlanyó
 
 


Mai tábla! Végre elkészültem mindennel itthon!
Kép
Kép
Kép
Kép
Már 38-an vagyunk, ami azt jelenti hogy 41 baba van érkezőben! Kép

KépKép
nicika
 
 


Holdviola,
már te is 10 hetes vagy! De jó!!!Kép
Láttam a foglalkozásodat, nagyon érdekesnek tűnik. Mit kutatsz mostanság? Meddig fogsz dolgozni? nem veszélyes a munkaköröd?

Lyly
15+3

Kép

Kép

Kép
lyly
 
 


Na, erre vagyok kíváncsi.Kösz NyúlanyóKép ,hogy ki az aki kente, és mégis csíkos lett.Mert akkor most csak sima testápolóval kenem majd, úgyis mindegyKép.Nem veszek megint egy halom pénzért ilyet, erre a pocakra már mindegy .
Ildikó
vas
 
 


Ildikó,
én sima Nívea testápolóval kenem néha, de ezt korábban is használtam. ha hajlamos vagy a csíkozásra, akkor szerintem csodaszer nincs rá,m ha meg nem, akkor a mezei testápoló is megteszi, nem?

Lyly

Kép

Kép

Kép
lyly
 
 


Csikok!

A legujabb trükk amit hallottam a csikok megelőzésére az hogy c vitamint kell szedni az egyik ismerős mondta hogy a környezetébe mindenki ezt csinálja.mert állítólag a c vitamin segíti a bőr nyúlékonyságát.mondtam hogy én megkérdezem a dokitól hogy szedhetek -e és ha igen akkor elkezdem bár ha sok a szervezetben akkor azt úgy is a wc-be távozik.
én is Vichy-t használok, 1 hónaqpig elég+niveáta mellet és combot-popsit is kenni kell..volt aki azt írta hogy pont az a fontos hogy ne kenjük .
Már én se tudok kiigazodni.


16+4
tunka
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?