Új privát üzeneted érkezett!
INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK

Jó reggelt mindenkinek!
Nicika! Szerintem ha már csak a kettő időpont között kell dönteni, akkor a május 31 esélyesebb, mert június 5-én már elkezdett emelkedni a hőd.Viszont szerintem is mindegy, mert a babák inkább a méretük alapján születnek meg (az UH ezt támasztja alá), nem pedig, hogy mikor fogantak. Nem beszélve arról, hogy addig még változhat is ez a 6 nap... Kép
Hű lányok itt a sok sütivel a nyálamis kicsordult... Kép Mi a hétvégén vendégségben és esküvőn is voltunk, szóval egy kicsit felborult a 6 után nem eszünk, azonnal érzem is a súlytöbletet... Kép
Tünde! Gratulálok a kislányodhoz! Mi is kislányt szeretnénk, én totál biztos is vagyok benne, hogy az lesz (megérzés?)+ két fajta naptár szerint is az lesz. Nincs is fiú nevünk, csak lány: ESZTER lesz. Kép
Eszti! Drukk holnapra!!! Kép
Ritaa! Hű milyen nagy már a pocid! Érdekes így összehasonlítani, nagyon alkati kérdése az egész... mert Esztié nem tűnik akkorának, pedig ő már 16 hetes... ja és persze a gatyó is csalhat... Kép
SZISZ! Örülünk, hogy újra köztünk.. Most már több időd lesz jelentkezni? De jó neked, hogy már érzed is a babót!!! Én is én is én is!!!
Nekünk sűrű hetünk lesz, most fogok minden vizsgálatra elmenni, amit a 12. héten szoktak, és már nagyon szeretném hallani a kicsi szívdobogását. Kép

Bartika
11+0

KépKép KépKép
Kép
bartika31
 
 


Ja és itt voltam 17+3 napos.
márti26
 
 


Mindenki a Praxisba megy 4D-re? Elmesélné valaki, hogy mi ennek az oka? Profik? Olcsóbbak? Amúgy nem sok hely van ahol ilyet csinálnak?

KépKép KépKép
Kép
bartika31
 
 

 
 

Nicika, tök szupi a tábla! Mikor mész AFP-re?
márti26
 
 


Bartika, szerintem sok helyen csinálnak 4D-t. Nekem ezt ajánlották, nem is bántam meg, a doki(Győrffy Mátyás) is nagyon kedves volt, meg voltunk elégedve.
márti26
 
 


Most gyors leszek, inkább cska megfigyelő, mert ezer meló van Kép

Gratula Mártinak és Tündének a 4D-hez Kép Tök jó, hogy már mnegtudtátok a baba nemét Kép

Becsi: az almás pite receptjét leírnád enkem?

Nicika: tök jó lett a tábla Kép Nagyon szép, és áttekinthető! Ügyi vagy!

És pici segítséget is kérnék: viszér ellen tippeket!!! Hétvégén találtam a vádlim oldalán egy centis foltot, ami angyon gyanús, és a térdhajlatomban nagyon erősen látszanak az erek, és nagyon megijedtem. Korábban nekem nem volt ilyen. segítsetek, mit csináljak?

Titati 19+1
titati
 
 


Sziasztok!

Gratula Tündinek és Mártinak, hogy tudjátok már gyermeketek nemét. Kép

Ma voltam AFP-n, így most elkezdtem idegeskedni az eredménye miatt. (Főleg a túlsúlyom miatti csaló értéktől félek.) Mi csak két hét múlva megyünk UH-ra, addig még nagyon sokat kell várni.

Jó pocakosodást mindenkinek.

Mariann

Mariann & Istvánka 2006.01.31.

KépKép
mariannka
 
 


Sziasztok!

Tegnap este egy kicsit véreztem (a házasélet gyakorlása után), így ma bementem a kórházba. Ma már egyáltalán nem volt semmi vérzés, de én azért kicsit paráztam.
Csináltak egy uh-t (hüvelyit), hál istennek minden rendben, a baba jól van, vérömleny nem látható.
A dokim azt mondta, hogy ilyen előfordulhat, kezdjem el szedni a Magne B6-ot, 2x1-et. De nem kell feküdnöm.

Rita

Rita
Kép
Dorka 10, Dani 12,5 éves
ritaa
 
 


Sziasztok LÁnyok!

Régen nem jelentkeztem, rengeteg melóm volt, és iszonyú fáradt vagyok.

Augusztus 30-i uh után egy héttel, múlthét csütörtökön megint el kellett mennem a dokimhoz (gombaügy) és megint csinált ultrahangot.

Lányok segítsetek!

Aug 30-án volt a babám 6,1 cm hosszú, fejecskéje 20 mm, nyaki redő 1,6.

Szeptember 8-án a babóca 7,7 cm, kisfeje 2,5 cm, és a nyakiredő 3 mm!! (13+5 voltam akkor)

A védőnőm azt mondta, hogy nincs baj,az én orvosom azt mondta ne aggódjak, egy másik nőgyógyász azt mondta, hogy gáz van, egyéb vizsgálatokra lehet szükség. Szerintetek???


Ma olyan rosszul voltam-vagyok, mint a terhesség ideje alatt egyszer sem! Kb. egy hete sűrű időközönként szurkál a hasam, magnéziumot kell rá szednem. A dokim 8-án azt mondta, hogy a méhszájam zárt, de vékony, a nagyobb megterhelést nem fogja bírni, valószínű veszéleyztett leszek. Teljesen el vagyok kenődve!!
csirippiri
 
 


Titati, Mariannka köszi.

Mariannka ne aggódj, az AFP tényleg gyakran rossz eredményt mutat, de emiatt előre ne félj, a babádnak sem tesz jót....Úgyis minden OK lesz, megérzik az anyukák, ha valami baj van.
márti26
 
 


Jó reggelt!

Márti, Tünde! gratulálok a pici lánykákhoz!!!!!!!!!!!!!!

Bartika! nekem a nögyógyászom mondta hogy a Praxisba menyjek a doktornőhöz mert ő genetikai uh-t is csinál a szabolcsban, én a 12. hetin nála voltam .fontos hogy a Praxisban nézik a méreteket is és nem csak hobbiból lehet a piciket megkukucskálni.én például már az AFP eredménnyel megyek hozzá és akkor annak figyelembe vételével nézi meg a babókat!Valamennyivel drágább mint máshol de a dokim is mondta hogy ott nem mindíg a leghozzáértőbbek készítik az uh-t.

Én még nem érzem a mozgást de már annyira várom.most kezdem a 16. hetet és mivel ketten vannak azt hittem elöbb megérzem!de azért nem keseredek el.
tunka
 
 


Sziasztok Lányok!

Szerda óta eltűntem rendesen, de elég sokminden közbejött. Meghalt a nagymamám, így elég nagy felhajtás volt az elmúlt néhány napban. Rögtön szerdán hazautaztunk a szüleimhez K-magyarországra, hogy ne maradjon minden apáékra. Sajnos nem volt még időm felfogni és kipihenni, csak tettük a dolgunkat, ahogyan kellett.

Mindenki azzal vigasztalt, hogy "itt van már a manó" helyette, de valahogy én ezt még nem érzem.

Tünde,
Gartulálok a kislányhoz!

Márti,
Gyönyörű!!!!!

Csema,
Szorítok neked!

Bartika,
A mi lányunk is ESZTER lesz. HA lány lesz.
Az Eszter név már akkor el lett döntve, amikor még csak "5-6 év múlva szeretnénk majd egy gyereket", a fiúnevünk pedig kb. 10 éve konstans.

De mindenki azt mondta, hogy látszik rajtam, hogy kislány.
Szerintem pedig még az sem látszik rajtam, hogy egyáltalán valami lesz:-)))))
Van már ugyan pocakom, de ez még a régi, amit eddig behúztam, csak mostmár nem bírok:-)

Bár, ahogy olvasgattam a sütireceptjeiteket, valószínűnek tartom, hogy a mérleget el is kell majd dugnom:-)
Nem voltam soha sütis, édességeses, de újabban minden álmom egy gesztenyés krémes. Illetve inkább óránként egy.
De legalább van valami jele a manónak, mert ezen kívűl még mindig semmi émelygés vagy ilyesmi.

Na, megpróbállak visszaolvasgatni titeket, míg a főnököm elő nem kerül.

Edina és Eszter Hanna
KépKép
medike01
 
 


Sziasztok!

Ki dolgozik még a munkahelyén?

a TGYÁS-sal kapcsolatban egy kérdésre nem találtam választ sehol: a TGYÁS alapjául szolgáló összegbe beleszámít-e a 2005. évi táppénz is, vagy csak a ledolgozott napok utáni fizetés?

Mariann

Mariann & Istvánka 2006.01.31.

KépKép
mariannka
 
 


Medikének is, Tunkának is köszi!
márti26
 
 


Mariannka! Én még dolgozom, de már egyre nehezebben bírom a stresszt, az ülőmunkát.

Én a munkahelyemen (kifizetőhely) azt a felvilágosítást kaptam, hogy beleszámít a táppénz a tgyásba is és a gyedbe is.
csirippiri
 
 


Mariannka:
Az átlagkereset alapján számonak, tehét a táppénz is beleszámít. Sajnos rontja az átlagot rendesen Kép

SEGÍTSÉG! Viszér ellen sneki nem tud semmi jót mondani?
titati
 
 


De mivel ebből az évből már nem sok van hátra, ha teszem fel november 1-től (ahogy én szeretnék) elmész táppénzre, akkor ezek az összegek pár száz forinttal lesznek kevesebbek, mintha végig dolgoznád az évet.
csirippiri
 
 


Csirippiri!

Szerintem ne aggódj! A baba biztosan jól van.
Nekem a lányommal (7.5) éve ugyanez volt. Közölte az akkori dokim, hogy 2 hetente kell járnom uh.-ra, mert valószínű nem fejlődik rendesen a baba, túl pici. Kéthetente nézni kell, hogy fejlődik-e egyáltalán. Gondolod, hogy bőgve jöttem ki. Semmi baja nem volt, makk egészséges, és az volt a terhesség ideje altt is. Csak egy pici, törékeny kislány. 42. hét után született 2700 grammal. Ma is kis vékonyka.

Fő, hogy nyugodj meg, azzal használsz a babának a legtöbbet.
Rita
13+1

Rita
Kép
Dorka 10, Dani 12,5 éves
ritaa
 
 


Titati!

Visszér ellen a hideg-meleg váltózuhanyt hallottam hatásosnak és a szőlőmagolajat. Sajnos mást nem tudok (+Venoruton gél).
csirippiri
 
 


a nyaki redőhöz mit szóltok?
csirippiri
 
 


Sziasztok Kismamik!

Tünde, Márti,
nagy gratula a kicsikhez!!! Kép

Titati,
nekem is van visszér a jobb lábamon, már korábban is volt, most egy kicsit erősödött, valszeg ez még rosszabb is lesz, ahogy nő a Picur. Korábban körömvirág-krémet használtam rá, meg vadgesztenye-kivonatot (gyógyszertári termékek), nekem jó volt, de most még egyiket sem használtam.

Csirippiri,
ne aggódj a méret miatt. Ahogy nő a baba, úgy nő a nyakiredő mérete is, nekem azt mondta a nőgyógyász, hogy 4-6 mm között kezdünk el aggódni, de csak a 12. héten! A baba szép nagyot nőtt a hét alatt, szerintem nem lesz semmi baj, főleg, ha a te orvosod is azt mondta. A másik nőgyógyász lehet, hogy nem ismer minden körülményt, azért mondta, hogy lehet, más vizsgálat is kell. Fel a fejjel! Kép
A méhszáj akkor jó, ha zárt, még ha vékony is! Ha zárt marad, nem lesz baj!

Lányok,
nekem is szúrkálgat a hasam egész nap, és olyan, mintha szombaton éreztem volna a mozgását. Egy kicsit előrehajoltam ültömben, és a jobb hasfalon lent éreztem egy jó kis erős kaparászást, ami majdnem csiklandozott, aztán hirtelen elmúlt. Olyan furcsa volt, fel sem mertem egyenesedni. Szerintetek lehetett a kicsi?

Nicika,
szuper a tábla, köszönjük!
És a receptek sem semmik, ki kellene adni a "2006. tavaszi babák anyukájának terhes receptkönyvét"! Kép

Kellemes pocaknövesztést!

Lyly
14+6

Kép

Kép

Kép
lyly
 
 


A nyaki redő eredményed jó? Nem? Nekünk: 2.4, és rá van írva a papírunkra, hogy normál érték. 2x rákérdeztem és azt mondták, hogy jó.
Rita

Rita
Kép
Dorka 10, Dani 12,5 éves
ritaa
 
 


12 héten 1,6 mm, a 13+6 héten 3 mm.
csirippiri
 
 


Sziasztok!

Megjöttem én is az AFP-ről, kíváncsi leszek. A védőnőnek küldik majd az eredményt, és majd ő fog értesíteni engem. Jövőhét kedd terhesgondozás a dokimnál (tuti, lesz uh), szerda teszt ebéd (cukorgondozó), utána hét genetikai uhKép VAn program...

Titati! Nekem van visszerem (öröklés és sport útján)! Védőnő mondta, hogy ha ülök, póckoljam fel, és ne sokat ácsorogjak egyhelyben. Max. ennyit tudok én is segíteni Neked!

Piroska! Elhiszem, hogy megijedtél, a 3 mm elsőre tényleg nem túl szerencsés érték, de rám ne hallgass! A többiek, akik tapasztaltabbak, biztos jobban tudják! Esetleg egy 4D-vel megnézetni a babót, nem lenne jó...?

Márti! Gratula a kiscsajhoz, nagyon édi!Kép

Eszti! Szép poci, gratula! Ment a drukk Neked is AFP-re, remélem, minden ok lesz!

Rita! Helyes pocak!Kép

Elismerésem mindenkinek, aki így tudja kontrollálni az evését! Sajnos nekem egyre nehezebben megy. Épp most jöttem haza a boltból egy csokis-körtés Danette csábítás pudinggal... már meg is ettem!Kép
Bébi tegnap este pörgött, a papájának is "megmutatta" ismét magátKép
Sógorom Brüsszelből hozott a keresztgyermekének egy gyönyörű kis cipőt, olyan jól esett!Kép

Anita 16+3

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Piroska! Lylynek igaza van, hogy 4-6 mm-nél már tényleg van ok idegeskedni, 3mm-t a határnak mondják, és azzal is számolni kell, hogy már majdnem 14 hetes voltál, sőt, lehet még egy picit több! Fel a fejjel, nem lesz ott gond!!!

Lyly, szerintem lehetett a babád, mert én is így körül kezdtem felfigyelni apró jelekre!Kép

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Köszönöm szépen a megnyugtatást!
csirippiri
 
 


Az én almásom:

50dkg liszt
25 dkg ráma
20 dkg cukor
teáskanál szódabikarbóna
pici só
4 tojássárgája
tej az összeállításhoz /pici/

Én legalább reszelve 1 1/2 kg almát belerakok /jó vastag legyen/ ízlés szerint cukor, fahéj.

Tetejét fehérjével kenem és szurkálom.

Nézelődtem a babaszobán a Kárpát utcai 4D után és csupa jót olvastam, még a Praxisnál is jobb azt írják.......

Becsi 15+3
holnap dokiKép
becsi
Iklad
 
 


Nagyon aranyosak vagytok, és mégegyszer köszönöm a biztatást !!!

A sógornőm most van Budapesten a dokijánál (Schöpf-Mérei: dr. Templom)ő is rákérdez a problémámra, bízom benne, hogy ő is hasonlókat fog majd mondani, mint ti. Kicsit megnyugodtam, de nem teljesen, főleg, mert az első három hónapban semmi bajom nem volt, most meg rossz a gyomrom, gyenge vagyok, fáradt vagyok, és rossz a közérzetem is.

Na, elég a panaszkodásból!!!
csirippiri
 
 


Ezt a sok receptetet olvasni kínzással felér. Még mindig küzdök, lassan az extrém hányás versenyt is kiírom, és asszem egész jól startolnék. Kép
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Piroska, nézd a jobb oldalát a rossz közérzetnek: legalább érzed, hogy kisbabát vársz!Kép (most aztán megnyugtattalak)
Egyébként teljesen hasonló problémákkal küzdöm, én az időjárásra fogom! Mindenki örül ennek a dög melegnek, én meg ki vagyok purcanva tőle: egyrészt az öltözködés is problémás, meg nyűgös vagyok miatta...

Biztos a doki is hasonlókat fog mondani! Próbálj ne idegeskedni!

Lányok, meddig akarjátok fájdítani a szívemet ezzel a sok finomsággal?:...KépKép

Megyek is főzök vmit a páromnak, mire hazaér! (Persze már én vagyok megint nagyon éhes!) Olyan gondban vagyok mindig, hogy mit is ennék (nem azért mert nincs étvágyam, ellenkezőleg, nem tudom, milyen ízt kívánok jobbanKép) ? Ti nem?

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Cory, még mindig vendégeskedik rókakoma??? Azt hittem, már elhúzott...Kép

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Én nem vagyok ezzel kapcsolatban gondban, én sósat kívánok sóssal, sósat-savanyúval, savanyút-savanyúval!! (nesze neked sószegény diéta...)

Most mondjuk a kígyóuborkára éheztem rá.
csirippiri
 
 


Csirippiri,

én is savanyút kívánok! Savanyított káposztát, savanyú habart krumplilevest, citromot, grapefruit-ot...Kép Majd meglátjuk, fiú vagy lány lesz a kis savanyú-imádó! Pedig korábban megőrültem a finom habos-édes sütikért!

Lyly
14+6

Kép

Kép

Kép
lyly
 
 


Munka után finomfőzeléket akarok főzni( tudjátok: borsó+répa+krumpli) csak nem tudom hogyan kell! Ötletek?
csirippiri
 
 


Alapvetően én is a savanyú dolgokat kívánom! Szintén:káposzta, krumplileves (most is az lesz a menű)!
Újabban azonban gyakran megéhezem...

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Piri,
itt a recept: A megtisztított sárga- és fehérrépát karikázd, vagy kockázd fel, s - annyi sós vízben, amennyi biztonsággal ellepi - főzd puhára. A végén add hozzá a zöldborsót is. A vajjal és a liszttel készíts világos petrezselymes rántást, s azzal sűrítsd be a főzelék levét. Cukrozd meg, s óvatosan - miközben folyamatosan kevered - csurgasd bele a tejszínt, végül még egyszer jól forrald össze.
Ha a répák és a zöldborsó is zsenge, akkor az alapanyagokat párold meg a vajon (esetleg zsíron). A párolás a feldarabolt és megsózott répákkal kezdődik, s amikor azok már majdnem puhák, csak akkor megy bele a borsó. Ha a zöldség megpuhult, s a felesleges levét is elfőtte, akkor szitáld rá a lisztet (közben folyamatosan keverd, hogy a liszt ne csomósodhasson meg). Majd önts alá annyi vizet, amennyi éppen ellepi, keverd hozzá a tejszínt és a finomra vágott petrezselymet, gyengén cukrozd meg, s még egyszer forrald fel a főzeléket.
40 dkg sárgarépa
10 dkg fehérrépa
30 dkg (konzerv) zöldborsó
4 dkg vaj
4 dkg liszt
2 dl tejszín
cukor
petrezselyem


Jó étvágyat hozzá!

Lyly

Kép

Kép

Kép
lyly
 
 


Lyly!

Én is inkább édesszájú voltam! MOst nem tudok ránézni az édességekre. (Max. néha egy kis gumicukor, de egyre ritkábban). Az én családom azt mondja a bébikénkre, hogy kislány lesz, a párom családja meg van győződve, hogy kisfiú lesz. Én nem tudom, hol így érzek, hol úgy!!
csirippiri
 
 


Köszönöm a receptet!!!

MÁr érzem is az ízét...
csirippiri
 
 


Látom, szinte sokmindenki pont az ellenkezőjét kívánja most, mit általában. Erre mondják az én családom koros amazonjai, hogy csakis "nyafogós kislány" lehet, mert nem hagyja békén a mamit.
Tiszta hülyeség.
Én általában csak azt tudom, hogy nagyjából mit szeretnék enni, most például már másfél órája azon gondolkodom, hogy mi legyen az, ami meleg és édes. még szerencse, hogy dolgozom, mert otthon ez már vaníliapuding lenne:-)
De ami konstans és jöhet bármikor, az a zöldbab minden formájában.

Tudtok nagyon finom krumplifőzeléket csinálni?
ha igen, akkor kérek segítséget, mert nekem még eddig nem nagyon jött össze, viszont most a szomszédasszonnyommal (ő már a 29 hétnél tart) pont mindig mást kívánunnk, így őt sem akarom zaklatni, hogy csak nekem csináljon:-))))

Medike

Edina és Eszter Hanna
KépKép
medike01
 
 


Krumplifőzelék:

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Medike,
megy a recept: A megtisztított burgonyát vékony karikákra vágjuk, és annyi hideg vízben, hogy ellepje, feltesszük főni. Megsózzuk, hozzáadjuk a babérlevelet. Finomra vágott vöröshagymával ízesített zsemleszínű rántást készítünk, és, amikor a burgonya megfőtt, a főzeléket berántjuk. Végül ecettel és kevés főzőlével simára kevert tejföllel ízesítjük, majd jól összeforraljuk.

neked is jó étvágyat kívánok!

Lyly

Kép

Kép

Kép
lyly
 
 


Anita: hát változott már a rosszullétem, de még mindig van. Nem egész nap, nincs émelygés, de ha jön, akkor esélyem nincs visszatartani, vagy szaladni alkalmas helyre stb.
A múlt héten még 2-esével ettem a citromot, most meg már ég tőle a gyomrom. Ki érti ezt...

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Ildi: Drukkolok a holnapi Uh miatt!
Állítólag hétvégén a Praxisban a doktornő van, nekünk 9000,-be került (kép+video)
A barátnőm felfelé vitte a kisfiát a lépcsőn amikor vérezni kezdett. Rohantak a kórházba és ott azt mondták neki, hogy megrepedt egy ér a méhfalon, de szerencsére nem a méhlepény oldalán. Az Uh felvételen is látszik a seb, nagyon kell vigyáznia, semmit nem emelhet.

Márti: Nagyon édes a babád!!KépKép

Bartika: Ha ennyire lányt akarsz, akkor kívánom, hogy legyen az, de gondolom, ha kisfiú lesz, az sem olyan nagy baj!

Csirippiri: Én is csak azt tudom mondani, hogy a 12. heti nyakiredő eredménye a fontos. Amelyik baba ekkorát nő egy hét alatt, annak kutya baja!!!!
A méhszájat pedig úgyis figyelni fogják, ha gond lenne, legfeljebb sokat pihensz, de a babának nem lesz baja!!!

Medike: Részvétem a nagymamád miatt!

Ildi, Cory: Most már nagyon kíváncsi vagyok mikor derül ki nálatok, hogy milyen! Ti bevállaltok negyediket, ha ő is fiú lesz?

Amióta elmúlt a hányingerem folyton éhes vagyok, még meg tudom állni, hogy ne egyek folyton, de meddig???

Mariannka: Tényleg ne idegeskedj az eredmény miatt, hívd fel pár nap múlva a tel. számot és bemondják.

Medike: Én sós, babérleveles vízben megfőzöm a krumplit, utána vajas, pirospaprikás rántással berántom (kevés kell!), tejföllel vagy tejszínnel elkeverem és friss petrezselymet szórok bele. A babérlevelet főzés után ki kell venni.

Tündi

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


Cory, drága,
wodozni fogok az érdekedben a rókáknál! Kicsit cukrozd meg a citromot, hátha jobb lesz úgy! A fagyaott eper vagy málna nem jön be jobban?

Lyly

Kép

Kép

Kép
lyly
 
 


Mamik, tippek ínyvérzésre? Szombaton kezdődött, de eddig csak fogmosáskor, az előbb magától elkezdteKép

Anita

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Sziasztok

Remélem tudtok segíteni.
Volt valaki közületek akinek több volt a magzatvize az átlagnál???
Én most jelenleg 19 hetes kismama vagyok és a múlt héten állapították meg az imént írottakat.
Fel kell jönnöm pestre egy másik UH-ra hogy két másik doki is megnézze.
Azt mondta a dokim ne aggódjak, persze aggódok, de szerintem tök természetes.
AFP még nem jött meg azért is idegeskedem, hogy minden rendben legyen.
Ha valaki tud írni egy pár szót ezzel kapcsolatban azt nagyon megköszönném.
Nelli
nelli1
 
 


Köszi a recepteket,
Megpróbálom ma este elészíteni, bár a rántást nem lesz túl egyszerű simán rápakolni

Igaz, hogy 11 éve elméletileg nagyon finomakat főzök, ezt még sosem sikerült rendesen megvalósítani:-)

Szegény manókámnak hamar meg kell tanulnia rágni, ha kibújik és főzeléket szeretne enni:-))))

Most beszéltem a védőnőmmel, átrakattam vele a családlátogatást a jövő hétre.
Kérdezte, hogy van-e vmi problémám. Mondtam, hogy nincs, erre azt válaszolta, hogy azért ne legyek nagyon nyugodt, mert ha 6-10 hetesen meghal a baba, lehet, hogy minden tünet nélkül, akkor azt csak a következő UH-n veszik észre!
NORMÁLIS?
Elkezdtem rendesen aggódni, UH-ra pedig csak 27-én megyek. Az még két hét!

Medike

Edina és Eszter Hanna
KépKép
medike01
 
 


Sziasztok!!!

Túlvagyunk a délutáni szunyókáláson, bár Olivér visszaaludt, kicsit ide tudtam jönni a géphezKép
Tündi:nem, nem, ha ő is fiú lesz, akkor három gyerekes fiús család leszünk. Nem próbálkozunk a végtelenségig, hogy lány legyen. Miért, Te már a 4.-en gondolkodsz?Kép

Anita, fogínyvérzésre Corsodyl szájvizet szoktak ajánlani.Én az első terhességem alatt használtam.Íze nekem nem ízlett, bár a férjem szereti.Nagyon jó nyugtató, gyulladáscsökk. hatású is.Kép

Csirippi, szerintem se aggódj annyira, hiszen a nyaki redőt11-13.héten szokták ellenőrizni, 3mm-ig a normális, és te már túl voltál a 13. héten.
De azért ha aggódsz, tényleg nézesd meg máshol isKép


Nelli, nekem mindig átlagos mennyiségű magzatvizet mértek(az előző két terhességemnél).
Úgyhogy ebben nem tudok segíteniKépMost holnap megyek én is a 12.heti uh-ra , majd kiderül, hogy itt is rendben van-e mindenKép

Csajok, akárhányszor fellépek ide közétek, és olvasom az új hozzászólásokat, MINDIG a kajáról van szó!!!Kép
Nem vagytok Ti terhesek véletlenülKépKép?
Jó étvágyat mindenféle finomsághoz!!!!Kép

Cory, megnéztem a fiaidat, édesek!KépMennyi idősek? Persze, ugyanaz a szitu nálunk is, de azért a fiúkat is hazahozzuk a kórházból, nem???Kép
együttérzésem a rókáhozKép

Titati, viszérre a vadgesztenyét hallottam én is.
Meg a pihenéstKép

sziasztok
Ildikó 11+3Kép
vas
 
 


Medike!
Ezt egy védőnő mondta???
Úristen!!!Nem semmi.Nincsenek 2005.-ben normális védőnők?Kép
Ilyet mondani egy kismamának?

Az előző védőnőnk nekünk is idióta volt, a mostanival meg még nem találkoztam.Febr.óta lakunk itt, és még egyszer nem dugta felénk az orrát, pedig Olivér akkor volt kb.1 éves.Illet volna megnéznie kik költöztek a körzetébeKép
Na, majd jövő héten meglátogatom én is.

De tényleg lehet, hogy egyik sem komplett teljesen?

Ildikó11+3
vas
 
 


Ildikó,
Ezt valóban egy védőnő mondta.
Sajnos, gyorsan össze is szedtem minden buta gondolatot a fejemben - a felmenő rokonaimon át az émelygés és minden más tünet hiányáig.
Pedig eddig csak boldog voltam, hogy jól vagyok.
A dokim is hazament vhová az arabokhoz, meg sem tudom kérdezni. De lehet, hogy hülyének is nézne.
A páromnak el sem merem mondani. Majd számolom, hogy hányat kell még aludnom addig, hogy elmehessek UH-ra.

Medike 9+2

Edina és Eszter Hanna
KépKép
medike01
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?