Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Én viszek csokismuffint!! Jaj a fogyózóknak!!Kép

Dorki, Boga meg -cicázik minden szót, amit tud. (Bogacica, anyucica, apucica, babucica...) Kép
Persze nem véletlen, van két kis vörös cirmosunk, a kisebbnek az a neve, hogy Hurka, ezt Boga lelekesen kiabálja is neki, a nagyot csak lazán "Nagy"nak, vagy Cicának hívja. Kép

Panu, Szegény Lizi - paprika eset elég durva azé.. de biztos én is nevettem volna rajta - egy idő után.

Brigi, bla-bla duma egész nap szerintem tök ari. Az a furcsa, hogy bla-blázáskor én egy értelmes szót se tudok kihámozni a mondandójából, de ha valamit velünk akar közölni, akkor már próbálkozik csak értelmes szavakat mondani.
A cirkusz tök jó lehetett, időnként jön hozzánk a faluba Kép vándorcirkusz, már gondoltam hogy el kéne majd vinni a törpét, főleg mivel egyik kedvenc leporellója a cirkuszról szól. Csak szerintem Bogát nem kötné még annyira le, hogy egy helyben megüljön sokáig. Bár ki tudja. Kép

No, akkor holnap! Kép Reméljük jó idő lesz! Játékot vigyünk valamit?

Andi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Csajok !
csokis muffin jöhet. Azt hozzatok, amit akartok. Röviden ennyi. Andi láttad mennyi játék van ott, ha gondolog, hogy Bogának kell még valami, akkor hozzál nyugodtan.
Dorki
A nem pestiekre én is kiváncsi vagyok már !!!
dorki
 
 


Andi, jöhet a muffin, én szeretem.

Dorki, én majd telefonálok, hogy mikor érkezem, de egy darabig biztosan tudom az utat, nem kell értem a térre jönni.

ma lányom úgy döntött, nemcsak elvben, hanem a gyakorlatban is bemutatja hegymászó tudomyányát, azaz pikk-pakk kimászott az ágyból, amikor letettem aludni, majd amikor felébredt (szintén az ágyban,) megint. nem vár többé rám, hogy kivegyem. a technika tökéletes, és nagyon gyorsan csinálja Kép

panu
panu
 
 

 
 

Megyünk mi is. Sietünk 10-re odaérni. Most megyek mert egyedül vagyok és a Marci még mindig nem alszik, pedig ma is csak kemény fél órát sikerült szundítania az autóban.

Brigi

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 


Sziasztok,
jó talizást holnap minden szerencsésnek.Sajnos én dolgozomKép

Dorki,
a "fáj a lába"Kép nagyon aranyos!!És szerintem nagy mérföldkő is,mivel össze tudja kötni a napi történéseket a tanult szavakkal.

Panu,
a rácsos ágyból?????
Akartam tőled még kérdezni,hogy Ti milyen híreket kaptok a madárinfluenzáról?Nagyon paráztatják a népet,de nekem annyira nem tisza ez az egész.A hírközlés mennyire fújja ezt fel szerinted?

Képeket csináljatok,üdv minden kislánynak és kisfiúnak és mamáiknak!

Bori

Kép
Bori
mbori
 
 


Sziasztok!

Mi is bejelentkezünkKép

Andinak nagynagy GRATULA!!!!KépKépKép

talizni nem tudunk menni sajnos, bár egy országos talit össze kéne hozni valahogyKép

enyém csaj nagyon klasszul beszél már, mondatokat mond, olyan sok mindenre emlékszik és most elmondja őket pl: néztük a sáskákat a könyben, erre Dorka: appa elvitte (nem értettem hogy mire mondja) appa elvitte sáskát, függönyről... megharapta ujjátKépKép

pár hónapja volt ez, hogy egy 15 cm-es sáskát találtam a függönyön. Egyből tel. apának, mert én nyúl vagyok megfogniKép csak rázártam az ajtót. A kedvesemet, ahogy megfogta megharapta a fenevad, rendesen vérzett az ujja. Nah erre emlékezett a csaj és elmesélteKép

menek meg követelKép..

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


SZIASZTOK,
Andi,
nagyon gratulálok Nektek!!! Mennyi idős a Picike?

Krisz,
sáska: grrrr... De hogy emlékszik rá Dorka Kép!

Brigi,
ennyire rossz az alvókája Marcinak? Vagy csak most aludt el ilyen későn?
Mi minden este lenn vagyunk az udvaron játszani a többiekkel, így Eszter jól elfárad és nincs gond az elalvással. Kivéve, ha annyira fáradt, h nem tud elaludni.

panu,
nem semmi Lizád!
Nemsoká 2 éves lesz... Mivel készültök?

Hú, felébredt Eszter. Majd folytatom.

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Sziasztok, hazaérkeztünk, nagyon klassz volt Dorkiéknál, sajnálom, hogy csak délre érkeztünk oda.
a lányom most odakint hintázik a nagymamával és a mellére fogva szorongatja a kedvenceket (béka, méhecske, kutyus, vonat 1-2, autó) Kép
a többieknek, akik nem voltak a talin: Liza 4 kedvenccel érkezett és ha bárki hozzányúlt, vagy neadjistan elvette megnézni valamelyiket, akkor iszonyú hisztit vágott le, ami egycsapásra elmaradt, ha visszakapta, amit akart, aztán úgy másfélóra múlva mrá nem volt ennyire anyatigris, de addig is ügyeletes hisztigépként szerepelt Kép

akik elmentek kaja előtt (Zsuzsi, Brigi): a pizza nagyon finom volt és az édesség is biztosan, de azt nem ettem.

változás: úgy érzem sokkal többet tudtunk beszélgetni, mint korábban, a csajok és az egyszem fiú is sokkal önállóbb volt, illetve elfoglalta magát. és nagyon aranyos volt mindegyik Kép Kép

ja, és Liza elaludt már a téren, ahol a zöld lámpára mindössze 8 percet vártunk (ennyi volt egy szám a cd-n), és nemcsak hazáig, hanem még utána jó egy órát aludt Kép csodálkoztam is rendesen.

képeket én nem készítettem, de aki igen, azt várom Kép Kép

panu
panu
 
 


mi van itt? annyira egyedül érzem magam Kép Kép

panu
panu
 
 


Sziasztok!

Panu! Ne mááá'!! Itt vagyunk. Kép

Dorki! köszönjük a vendéglátást, szuper volt a tali. Boga még a zötyögősön elaludt, és itthon se
ébredt fel, mikor megálltunk , így majdnem 2 órát aludt a kocsiban!! Ilyen még nem nagyon fordult elő ezelőtt. Jól kiütötte magát a lelkem. Kép Utána persze még kimentünk a játszótérre és ott is játszott egy csomót. Elalvás este csak 1/2 11-kor sikerült.
A képeket szerintem csak holnap fogom feltölteni, ma évfordulózunk apával, nagyon komoly terveink vannak, Kép valószínűleg sasliksütés lesz a kertben. Kép
Zsuszi, Brigi, törpék elaludtak a kocsiban hazafelé? Kár, hogy olyan hamar elmentetek.

Csajok, kösz a gratulációkat, szerintem 6 hetes vagyok, nemsoká majd meglátogatok egy dokit is, és utána már majd többet tudunk.

Andi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Dorki,
köszi mindent nagyon -nagyon szupi volt!!!!!!!!!!!
Fancsi mire kiértünk Hösök terére aludt egészen hazáig jó másfél óra volt az út minden hol dugó volt.

Dorki és hol vagy ennyire kimerültél tegnap tölünk!!!!!!!!!!!!

Andi,
sok boldog házasági évfordulot !!!!!!!!!!!
Húúúúúúúúú komoly tervek Kép !!!!!!saslik sütés meg egyebbek mi!!!!!!!!!

Zsuzsi
szuszoka
 
 


itt vagyunk mi is. Este apával beszéltem és azért nem jöttem. De majd ma én is próbálok képeket föltenni.
Most úgy állunk, hogy pénteken megyünk Nikivel Keszthelyre egy panzióba és onnan megtámadjuk Alsópáhokot és Kehidát is. Gyorsan kell menni, míg jó idő van.
Dorki
dorki
 
 


Nagyon irigy vagyok most Dorki,
Alsópáhokon már voltunk de Kehidán még nem és nekem az annyira tetszik én is úgy elmenék oda.


Brigi,
na voltatok Tó városba párod mit szólt hozzá?
szuszoka
 
 


Sziasztok,

Mi most értünk haza. Tegnap bent aludtunk Pesten, mert apa ma szabin volt, hogy elintézhessünk pár dolgot még a kistesó érkezése előtt. Meg megtaláltuk álmaink házát. Na jó, tudnék nagyobbat is álmodni, de a realitásokon belül tényleg tökéletes lenne. Már csak pár milliócska hiányzik hozzá.

Dorki, Köszi mindent. Mint mindig, most is jól éreztük magunkat. A Marci már a hajóállomásnál aludt. Így hazafelé megálltam a Megatoysnál körülnézni, a Marci ott is végig aludt a babakocsiban, és sikerült alva vissza is raknom az autóba, úgyhogy ő is végre kialudta magát. Fényképeket most én sem csináltam, úgyhogy már alig várom a többiekét.

Lányok, remélem szeptemberben még összehozunk egy talit, mert utána mi egy darabig nem leszünk túl mobilisak.

Krisz, Gratulálok a lányodhoz. Tök jól haladtok mindennel (bili, beszéd).

Kriszti, Alvás nem tudom miért nem megy nekünk. Mi is egész nap kint vagyunk a levegőn, este 8-kor alig lehet a Marcit betessékelni a lakásba. Remélem azért ősszel javul majd a helyzet, mert ez így elég fárasztó.
Tényleg, ti hogy álltok a bilivel. Azóta sem kell pelus?

Brigi

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 


Zsuzsi látom közben te is írtál. Voltunk Tóvárosban is, de a házat Alagligeten láttuk. Azóta ezen agyalunk, hogy hogy tudnánk megvenni, mert apának is nagyon tetszett.

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 


Brigi,
ez tök jól hangzik végül is az Alagi lakóparkba van ez a ház és milyen engem nagyon felcsigáztál ?
Tegnapóta azon gondolkozom ,hogy milyen szupi lenne ha valahova ide költöznétek tök közel lenénk egymáshoz és sürün találkozhatnánk.
Úgye ide költöztök?
szuszoka
 
 


Fanni , Niki, Boga !
Kép
dorki
 
 


Andi, Zsuzsi és Brigi + Marci és Boga
Kép
dorki
 
 


Kép
dorki
 
 


hahó mindenkinek!
örülök, hogy hazaértetek Kép úgy tűnik minden gyermeknél nagy bealvás volt Kép talán a jó idő, és a gyermek játszótársak az oka ennek ??? Kép
hozzáteszem, hogy ma du. Liza 4, azaz NÉGY órát aludt.

Krisz, nem semmi a csajod Kép mostanában én is felfedeztem a lányomon, hogy emlékszik mindenre, csak ő még nem magyarul mondja Kép, hogy egyértelmű legyen azonnal. attól a sáskától én is besokalltam volna Kép

Kriszti, adós maradtál a mese végével??? Kép Kép

Brigi, milyen a ház, mesélj!Marcin látszott, hogy nagyon odavan Kép alig bírt ébren maradni az autóig Kép

Zsuzsi, örülök, hogy a dugót alvással töltötte Fanni, gondolom, te ennek kevésbé örültél.

Andi, boldog évfordulót, bár egy kicsit megkéstem vele... remélem, jól sikerült a saslik-parti Kép, a dokiról majd tudósíts. azért Boga lányod jól bírta a strapát, rajta nem látszott, hogy reggel óta fent van Kép

Dorki, gyorsan született az elhatározás, örülök neki Kép ott akármilyen idő van tudtok fürödni, Keszthelyen a Festetics-katályhoz menjetek el, ha nincs is kedved kisgyerekkel bemenni a múzeumba, akkor is menjetek, mert hatalmas udvara van, tavakkal, virágokkal, gyönyörű. Hévízen is szép, még ha csak sétáltok is. Kehidán nincs látnivaló, illetve a Deák Ferenc szülőháza, de mellette Zalacsányban a főút kereszteződésében van egy fogadó, tudom ajánlani (kaja), és ha Zalaegerszeg felé mész egy kicsit (100-200 métert), akkor láthatsz egy nagy horgásztavat, illetve mellett nagy terület, ahol rohangálhat Niki, úgy emlékszem játszótér is van.


ójdonság nálunk, hogy Lizának jönnek hátul a 17-20. fogak, az egyiket láttam meg, már majdnem áttörte az ínyt, egyébként ma egésznap molyolt a játékaival, és hintázott, nem nagyon kellettünk neki, csak 2x félórás séta volt, és persze egésznap kint a kertben, de az nem rohanásos. nem is értem, mi van vele???

fotókat várom Kép

panu
panu
 
 


ez az egy képem van Liziről.
Kép
dorki
 
 


Kép
Niki szerint így kell vigyorogni.
dorki
 
 


Boga szerint meg így !
Kép
dorki
 
 


na még egyszer vigyori Niki !!
Kép

A legújabb szavunk ma : akutyafáját és lókupec (én szoktam így hívniKép )
dorki
 
 


Mi is jól éreztük magunkat a bulin ! Kép Örülök, hogy minden gyerek jól aludt hazafelé.
Jó volt látni Brigi nagy pocakját is ! És persze Andi friss kismamával is találkoztunk, aki még apát is elhozta "trécselni" Kép !
Zsuzsi Fannija 150x leesett mindenhonnan, de egy hang nélkül fölállt és ment tovább. Kép Marci a szokásos úrifiú formáját hozta, de szegényke már tényleg fáradt volt. Niki is az első félórát háborgással töltötte (ahogy szokta) de aztán elmúlt.
Andi
éljen a grillparti ! Legalább együtt vagytok ! Gratula !!!
Zsuzsi
pakoljatok és gyeretek !!!Kép

mi van a fiaddal ? Viszitek tovább orvoshoz? Akartam kérdezni a talin, hogy milyen volt Galyatetőn, de persze elfelejtettem, amit meg meséltél egy szót sem hallottam. Szóval kénytelen vagyok megkérdezni most és itt ! Engem a gyerek szempontjából érdekel. Meg hogy novemerben is jó lehet-e ott ? Mekkora a zárt medence rész és van-e valami rohangálós terület, rossz időre is? Meg milyen a személyzet viselkedése, mert az unott pofájú, flegma pincéreket utálom. ( láttam már eleget)
Brigi
akartam mondani, hogy nagyon csinos kismama vagy !!! A lábad sem vizesedik ? Mert ha nem ,akkor szerencsés is vagy. Vigyázz, ha D.keszire költöztök, anyóslátogatás közben én is meglátogatlak titeket !!!! Kép
Panu
látod ilyen lassan tetvészkedem föl a képeket, hogy közbe tudsz írni Kép Ez a pár kép, több mint 1 órámba került. Kép Na de legalább szép látvány.
Azért álltatok annyit a piros lámpánál, mert jött a hév szemben és akkor nem enged oldalra se kanyarodni. Amit persze egy kiegészítő lámpával simán meg lehetne oldani, de hát ugye...
Na ezt jó részletesen leírtad. És mi van, ha az a tó 235 méterre van, akkor is odatalálok ??? KépKépKép A kastélyt meg akarom nézni, bár tényleg nem akarok bemenni, mert nincs semmi értelme lókupeccal szaladgálni a termek között. Aztán még valami éjjeli edényt kinéz magának és vihetem haza. Kép Ti nem mentek hétvégén anyukádhoz, akkor jöhetnétek kirándulni ?
Krisz
én pár hete este ültem itt a gép előtt békésen, egyszer csak valahonnan berepült egy 3 méteres sáska. ( legalábbis nekem akkorának tűnt Kép ) először össze-vissza csináltam magam, mert elviselhetetlenülrettenetesenborzasztóaniszonyatosan be vagyok sz.rva ezektől a minden féle bogarakról. Hát még egy ilyen borzalmas állattól. Kép Kénytelen voltam szegényt lefújni, mert megfogni képtelenség volt. így is úgy be voltam csinálva, hogy csak na. Nem is aludtam a szobában, hanem kimentem a nappaliba a kanapéra. És most, hogy írod, hogy apát megharapta, hát teljesen átérzem a helyzeted. ezek apáknak való kihívások nem egy kisgyerekes anyának. Kép Apának jobbulást. Kép
Már csak azt nem tudom, mit fogok csinálni, mikor Niki elkezdi gyűjteni a pókokat, tücsköket, bogarakat... Kép

Na foglaltam szállást Keszthelyen, de A.páhokra nem tudunk menni, mert az nem nyitott csak a szálló vendégek használhatják. Keszthely meg egyébként is szép és ott a Balcsi is közel. Bár azt nem tudom még, hogy mit fog Niki csinálni, ha meglátja én meg szólok neki, hogy hoppá nem megyünk bele, mert kutya hideg.
Én meg azért nem akartam közvetlen a hotelbe menni, akár Kehidára, akár A.páhokra, mert 14e Ft / éjszaka és még a gyerekért is külön elkérnek pénzt. És hiába 4*-os a hotel, ha semmit nem tudok belőle kihasználni ( szoli, szauna, masszázs, fitnessz, stb. ) mert hogy egyedül vagyok. Majd ha apa is itt lesz, akkor már más lesz a kép. Bár pont tegnap mondta, hogy ő pár hétig nem akar kimozdulni itthonról. Én meg mondtam, hogy DE. Na aztán ennyiben maradtunk. Kép Egyébként sem tudtam vele beszélni normálisan, mert azért nagyon hiányzik ám és mi is neki, de ha ebbe a témába belemerülünk akkor annak nem lenne jó vége. És ezért próbálunk vidáman, jópofán beszélgetni, de ez akkor is szar. Kép Nem beszélve arról, hogy egyre jobban szóba kerül, hogy mi lesz, ha hazajön. Persze itthoni ötletünk nincs és akkor megint ott lebeg a fejünk fölött, hogy visszamegy. De hát én k..vára nem akarom, hogy visszamenjen, ő még jobban nem akarja ( Nikit még meg sem kérdeztük ) de hát enni meg muszáj később is. Rohadt dolog ez. Tényleg alig várom, hogy jöjjön, aztán meg azon görcsölök, hogy mi lesz... A tesó projectről már nem is beszélve.
(nehogy azt írjátok, hogy ne foglalkozzak vele, majd csak lesz valahogy Kép )

Na lényeg, hogy Nikit megmártóztassam a kehidai medencékben, halljam a boldog visítását és kész. Kép visszük apa csoda fürdőruciját is. Kép



Dorki
dorki
 
 


Dorki,
sajnos, most nem megyünk Zalába Kép apa dolgozik szombaton és vasárnap is. így tartjuk itthon a frontot. a Festetics-kastály pedig nem annyira rémes belülről, még futhatna is benne egy jót Niki és hát hamar kell kultúrával beoltani a gyereket Kép Kép nem értem, miért nem akarod bevinni a csajt Kép Kép

a képek nagyon jók lettek Kép aranyosak a csajok vigyorral, vagy anélkül Kép
Zsuzsi, tényleg ilyen jól bírja a megrázkódtatásokat Fancsi?? enyém gyerek is max akkor sír, ha a fejét veri be, egyébként nem nagyon (kivéve a hisztit és a babamama talikat Kép Kép)

megyek is tovább dolgozni, még van dolgom Kép

panu
panu
 
 


A vidékiek nevében bejelentkezemKép

Örülök,hogy mindenkinek ilyen jól sikerült a találka!Gyerekek nagyon jófejek minden képenKép

Az én Eszterem megint a tomboló és őrült korszakát éli.Iszonyatosan nehéz vele boltba menni,mindent átrendez,az utcán csakis az ellenkező irányba hajlandó menni....fúúKép
Mindennapos látkép rólunk a következő:
Kb.10m-es távolságban állunk egymástól,anya kérlel,hogy menjünk már,gyerek közli:"akkó menjé' haza egyedül",anya kezében a motorral,kosárral,babával SÍR,gyerek továbbra is kőszobor......idegeim roncsokban hevernekKép!!!

És az utca rajtunk röhög,mert a reggeli bevásárlásból rendszerint úgy megyek haza,hogy a fentebb felsorolt tárgyak mellett még egy kölyökgyereket is cipelek a hónom alatt.

Aszem megyünk mindketten a gumiszobába,én megnyugodni,a gyerekem meg élvezkedni...

Amúgy jól vagyunk!!

Dorki,
király vagy,hogy így intézgeted a nyaralásaitokat!Azon meg sztem előre ne agyalj,hogy mi lesz,ha apa hazajön!!Gondok mindenhol vannak/lesznek,néha nálunk is kilátástalannak tűnik,de biztos vagyok benne,hogy ketten találtok majd olyan megoldást,amivel nem kell újból elmennie !!

Panu,
nem írtál a madárinfluenzával kapcsolatos kérdésemre!!Még mindig érdekelne!!

Kriszti,
régebben olyan sokat írtál!!Hol vagy?????
Eszter már szobatiszta??

Eszter mai beszólása: Szopizás közben nagyon zsiványul rámnéz:"Ezt jó benyomtam!"Kép

Bori

Kép
Bori
mbori
 
 


El vagyok veszve, szombaton megyünk Erdélybe.
Mindeki most hív, h találkozzunk, meg vendégem lesz, teljesen el vagyok havazva.
Ma egész nap a holnapi napra készültem, hogy csak a csomagolás legyen.
Ha nem jönnék, leírom amiket akartam és majd írok egy regényt Nektek.

Puszi,
Kriszti

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Sziasztok!

Feltöltöttem a képeket ide:
http://www.babanet.hu/album/main.php?album=6818
Jó sok volt, úgyhogy most megyek szunyálni.
Jóéjt!

Andi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Bori
Kóstolgat, próbálkozik, feszegeti a húrokat ????? Kép KépKép
ki van zárva, hogy én ilyen felszereléssel menjek vásárolni. Egyenlőre még tudom magam tartani ahhoz, hogy nem viszünk semmi motorbabakutya dolgot magunkkal. De az én gyerekemet sem érdekli, hogy merre megy az út. Neki van jobb dolga is, ezért ő elidul galambot hajkurászni a kutyaszaros fűben. Kép Hétvégén küld le apát vásárolni a csajjal, hagy szórakozzon ő is ! Kép
De hát ez van, te is tudod. a kölköt egyébként én is szoktam cipelni, főleg föl a harmadikra, mert ott adja meg magát igazán a lépcsőházban.
Voltunk ma az árkádban vettem neki pár őszi cuccot, majd azt kapja a névnapjára a mamáktól. Már most szóltam anyósnak, hogy majd én megmondom, hogy mi kell Nikinek. Kép na szóval nagy fetrengéseket mutatott be ott is, de engem különösebben nem érdekelt. Ha haladni akarok, akkor viszont kénytelen vagyok cipelni. Ja és minden bánata elmúlt miután mozgólépcsőztünk párat. Kép fel...le...fel...le..., mint pom-pom, azon a bizonyos ágon Kép
Panu ez a madárinfluenza engem is érdekel. Szóljak anyósnak, hogy nyírja ki az egy szál csirkéjét ? Kép Na de komolyan !

Na holnap indulunk bele a világba megint. remélem jó buli lesz. A múltkori élményeim nagyon pozitívak. Rendeltem kaját holnapra, azt is viszem, legalább akkor este nem kell vacsora után koslatni, mert reggelit azt úgyis kapunk. Megélményfürdőzöm Nikit Kép, biztos tetszeni fog neki.
Mindenkinek kellemes hétvégét
Dorki
dorki
 
 


Dorki, fölteszed oda te is? (2003 őszi; 2003)

Andi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Dorki, chatelünk?

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Jaj lányok, olyan büszke vagyok a fiamra! Fél 1 körül elkérte a cumiját (mert alváshoz nálunk még sajna van), bemászott az ágyába, kicsit meséltünk és 1-kor már aludt is. Remélem Lizi példáját követi és alszik egy óriásit, mert biztos, hogy nagy szüksége lenne még a kis szervezetüknek a pihenésre. Megyek, egy kicsit haladok a házi munkával, azután megpróbálok még ideülni.

Brigi

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 


sziasztok,
látom, többeteket is érdekel a madárinflu.
nagyon sokat lehet olvasni róla, mert valóban komoly probléma, igaz, még csak az ázsiai országokban fordult elő madárinlu miatti haláleset. egyelőre nem terjed közvetlenül emberről emberre, és nem túl valószínű, hogy a költöző madarak taliznak Mari néni tyúkjaival, vagy a 9. kerületi galambokkal. a viccet félretéve: az esély viszont megvan. az egy jó pont, hogy már izolálták a vírustörzset ismerik, az pedig még jobb, hogy már védőoltást is kifejlesztettek ellene, igaz az ún. humánpróba (emberen való kipróbálás) még most kezdődik. az egyik jelentkező ismert: Bujdosó László, országos tisztifőorvos. no, ha ők megkapják az oltást, akkor hamarosan kiderül, hogy a tudomány állása szerint alkalmas-e a madárinflu elleni védekezésre. midezen pozitív jelenségek mellé azt is hozzá kell tenni, hogy annak idején is mindent megtettek a kergamarhakór megfékezésére, szintén egész állományokat irtottak ki, izoláltak el, mégis előfordult egy-egy eset, persze ez az összehasonlítás sántít, hiszen a kergemarhakór nem vírus, nem terjed csak a fertőzött állat húsa fertőz, és okozHAT halált. itt azért komolyabb a fenyegetettség. egyszóval addig kevésbé kell aggódni, amíg influs madaraktól fertőzödik meg egy-egy ember, akkor viszont már kell aggódni, amikor emberről emberre terjed. ja, és azt olvastam valahol, hogy nem olyan könnyű megkapni a vírust a madártól, mert ahhoz, hogy az embert megbetegítse, elég nagy mennyiségben kell hogy kapjon a szervezet, ilyen lehet pl. a madárürülék (ebben üríti a madár a vírust) porának belégzése, vagy a tollpihék belégzése. és főleg azért haltak meg eddig ebben a fertőzésben, mert súlyos agyvelőgyulladás a következmény. ja, és a baromfihúst ettől még meg lehet enni, mert a főzéssel-sütéssel megölöd a vírust.

Brigi, remélem, tényleg jó nagyot aludt Marci, talán te is pihentél egy kicsit.

Kriszti, utólag is jó utat Kép mi is megyünk hamarosan, kb. 3 hét múlva, hosszú hétvégére.

Dorki, legközelebbi vásárlásnál szívesen segítek ha gondolod Kép itt hagyod nálam a csajodat, és együtt szórakoznak, vagy elkísérünk és futok utánuk Kép Kép na de tényleg, segítek, ha kell.

Andi, ilyen sok képet csináltál!!! megnéztem mindet, olyan helyesek a kölykök mindegyiken Kép jó hangulatúak a fotók, és teljesen visszadták az ottani hangulatot Kép

én már vásároltam szülinapi cuccot a csajnak, mert 2 hét múlva lesz a nagy nap. vettem 2 nadrágot, egy pulcsit, bár ez őt nem érdekli. vettem neki a Finding Nemo-ból ismert halacskákat, vízijátékként, és kapott egy kakast, meg egy nyuszit, persze, játékformátumban Kép Kép itt tartunk. már csak könyvet akarok neki még venni. úgyis annyi mindent kap a nagyiktól, meg rokonoktól, barátoktól, hogy nem akarom túlzásba vinni. ja, és 2 napos lesz a buli, mert szombaton én dolgozok, de van, aki csak aznap tud jönni. így aztán mindenkinek ott az alternatíva, hogy szombat, vagy vasárnap.

panu
panu
 
 


Sziasztok,

Hát a büszkeségem össz-vissz 1 óra 40 percig tartott. Ennyit sikerült aludnia a Marcinak. Mindegy, odáig eljutottam, hogy kimostam végre egy adag babaruhát. Délután pedig elküldtem apát meg a Marcit egy listával a Tescoba és addig vasalgattam itthon. Persze még így is halomban áll a vasalatlan.

Zsuzsi, Dorki, Már alig várom, hogy jöjjetek Dunakeszire! Pont ez az egyik ok, amiért mégis úgy döntöttünk, hogy elmegyünk innen. A jó levegőn kívül semmi nincs a környéken. Munkalehetőség, normális suli, bevásárlókp mind-mind egy órányi autóút. Ez meg két gyerekkel még nehezebb lesz. Csak a játszótér napi 50 km!

A ház egyébként egy 3 lakásos sorház szélső lakása. Alul: nappali am. konyhával meg egy fürdő, felül: 3 háló, egy gardrób és egy nagy fürdő. Fűtött garázs+kis kert. Hitel + szoc.pol. Pontosan amit kerestünk. Na és persze Dunakeszin, ami annyira közel áll a szívünkhöz. Hétvégén megyünk vissza megnézni apukámmal együtt. Ha ő rábólint azonnal nekiesünk az anyagi forrás keresésnek.

Dorki, Kriszti, Nektek utólag is jó utat.

Panu, Mindenki nevében köszi az infot a madárinfluról. Érdekes amiket írtál.
Olyan hihetetlen, hogy már 2 évesek lesznek ezek a mini manók. Úgy repül az idő. Legszívesebben most megállítanám egy pár évre.

Brigi

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 


Hello csajok!

Nagyon tuti szombat esti programom van, itt ülök egy lúdláb szelettel.
És nézem a Magyarország Málta mecset Fancsi alszik már apa meg
Ricsi kimentek a meccsre ők élőbben nézik.

Ricsi fejfájásával kapcsolatban minden lelet rendben volt most abban
maradtuk a doki nénivel, hogy edzés előtt illetve alatta sok folyadékot
igyon és az is víz legyen hátha ez miatt fájdul meg a feje ,hogy keveset iszik
vagy lehet ,hogy csak simán a melegtől fájdul meg a feje figyelnünk kel.

Nagyon jók a fényképek!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Dorki,
Utólag jó utat és kellemes {pihenést Kép} szórakozást.


Kriszti,
Utólag nektek is jó utat jó szórakozást.

Bori,
Van dumálja a csajodnak nem semmi :o
Vásárláskor mi nem visszünk soha semmit magunkkal van ,
hogy Fannit se visszem az a legtutibb .


Panu,
Köszi az info a madárinfluenzáról.
Hova készültök hosszú hétvégére hármasban vagy csak apával kettesben?
Ez annyira hihetetlen ,hogy már a második szűlinapra kell készülődni.
Én olyan nehezen tudom elfogadni ,hogy már nincs pici babám Kép.

Brigi,
Nekünk is még mindig van cumink, de engem igazán nem zavar Ricsi
Három éves koráig cumizott akkor azt mondtam neki, hogy jó most már
nem kell, kidobjuk szó nélkül bele ment nem is, kereste utána .
Küldtem neked ma email-t a házzal kapcsolatba .
Képzeld mi is ma is kint voltunk Dunakeszin apa is lelkes jött és nézelődött.
Na és nálatok mi a helyzet sikerült megegyezni?
És mikor tudnátok költözni?

Andi,
ti szoktatok chatelni engem is érdekelne a dolog

Csajok,
Nekünk van msn-messengerünk még valakinek akkor tudnánk ott is dumálni?
A másik nincs senki olyan vállalkozó kedvű aki csinálna telefon listát
én ugyan is nem tudok olyat csinálni Kép
De ha senki nem csinál ilyet akkor én szeretném ha elküldenétek a telcsi számaitokat
nekem szívesen felírnám előre is köszi.


Na jó mára lelövöm magam
Jó éjt
Zsuzsi
szuszoka
 
 


Zsuzsi, küldök mailt a msn-es címemmel, vedd fel a listára. Krisznek van még msn-je, a többiekről nem tudok...

bocs, most csak ennyi

panu
panu
 
 


Zsuzsi,
lúdlábKép
én meg egy bazi nagy doboz fagyival ülök itt,jó lenne erről már leszokni!
Mostmár én sem viszek semmit a vásárláshoz(tanulva az elmúlt hét horrorjából),de képzeljétek,most megint angyalt játszik a kiscsaj,mert tökre kezelhető.
Megpróbálom őt befogni a háztartás körüli dolgokba és egy kis tündér,annyira akar segíteni.Elpakolja a cipőket,"összehajtogatja" a ruhákat,teregetünkKép

Ma elalvás előtt morfondírozott az élet nagy dolgainKép
-"Annnnya,Noddy beszél?"
-"Anya,Pakkancs(ő Noddy kutyája,VakkancsKép )nem beszél!
-"Ugat!"
-"Anya,Noddy beszél,Pakkancs ugat!!"

Pelusügyileg mi is komolyra vettük a figurát és már egyre többször van pisi a bilibe.Persze mindenfelé a lakásban isKép

Dorki,
remélem jól kinyaraltátok magatokat és minden frankó volt.Niki jól alszik idegen helyen?Viszel magaddal utazóágyat v.veled alszik??

Panu,
köszi az infótKép!Nagyon be vagyok tojva minden betegségtől!Liza pontosan mikor is lesz kettő??
Lesz majd bulija??

Jó éjszakát,

Bori

Kép
Bori
mbori
 
 


Csajok,
Ti mivel szeditek ki a szőnyegből a pisifoltot??

Bori

Kép
Bori
mbori
 
 


és mivel szeditek ki a barackfoltot a ruhából?? Kép Kép Kép

ja, és a vörösbor foltot a matracból?? apa bealudt pohárral a kezében Kép Kép

panu
panu
 
 


és Panu,
miért csak mi kérdezünk hülyeségeket???Kép Kép

Kép
Bori
mbori
 
 


Sziasztok!

Pisifoltra én is kérek ötletetKép foltügyben hót amatőr vagyok. esetleg vanish???
nálunk is haladás tapasztalható bilizés terén, persze néha balesetek is vannakKép

Bori,
én csajom is folyton segíteni akar, persze ezáltal csak hátráltatKép
nagyon jó a morfondírKép Dorka is megszokta beszélni magával a fontos dolgokat.

Ma Õ mesélt nekünk estimesét, némóról és a kicsi dínóról szólt:
"Némót elvesztette az apukája, elúsztak a tengerbe, aztán a nyuszi belesett a barlangba, megtalálta tojást, előbújt a kicsidínó és mind örültek" KépKép

jah én meg az esti csokiról nem tudok leszokni, apát is elrontottam, így esténként közösen bűnözünkKép

elvileg van msnünk de nem műxik.

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Krisz,
mintha Eszteremet hallanám!!KépNeki is a kedvenc meséje a Némó meg mostanában a Dinó!Õ amúgy is dinoszaurusz mániás,de a kettőt még nem ötvözte!
Nagyon csúcs a Dorka!!Kép
Tessék nekünk elhozni majd őt estimesézni!Eszti nagyon csipázná!
Azért adsz még a Dorkára pelenkát?Az lenne a jó,ha 100% -ig csak a gyerkőcre tudnék figyelni,amíg van ez a bilireszoktatás,dehát ezt mind tudjuk,hogy kivitelezhetetlen.
Ma szanaszéjjel csövelte a lakástKép

Dorki,
nem jöttetek még haza?Vagy hol vagy?

Bori

Kép
Bori
mbori
 
 


sziasztok,
Krisz, jófej a csajod, hogy így mesél már Kép és a bilizéssel is így haladtok!!! Kép Kép

Nemo nálunk is megy Kép most a Madagaszkárral ismerkedik.

Andi, Dorki, Zsuzsi, hol vagytok?? Kriszti, ti még nyaraltok??

Liza tegnap a kajával akasztott ki. reggeli után tízóraizott velem, majd benyomott 6-8 apró paradicsomot, aztán pár szál ropit, és még ezek után is barackot rágcsálva jött ki az étkezőből, már én voltam rosszul, de ő letette a baackot, és a hűtő elé állva közölte, hogy "virsli", ezért is főztem neki egy párat (persze, a leves főtt közben Kép), de amíg főtt a virsli, kibányászott a hűtőből egy joghurtot, amit meg is evett, aztán készen lett a virsli és azt is majdnem mindet befalta. fogalmam sincs, hogy nem lett gyomorrontása Kép Kép és még aludt is délután.
ja, és alvásután megevett uszonnára másfél tányér levest sok hússal és répával Kép ki érti ezt. vacsi már nem nagyon kellett, szerencsére Kép Kép

futok, mert kiabál utánam...

panu
panu
 
 


Sziasztok!

Hú Liza kajája nem semmi, nah Dorkába úgy kell beleimádkozni a zöldséget-gyümölcsöt. Csak az alma és a főtt répa megy. Hű de egészségesKép

Dicsekedni jöttem, ma Dorkacsaj amig zuhanyoztam önállóan levetkőzött és bilibe kakilt-pisiltKépKép, akkorát néztem amikor kijöttem.

Napközben nincs rajta pelus, pont ezért vannak balesetek, vagyis alváshoz még van és sétához is. Bár ma is mire hazaértünk csont száraz volt a pelus, a bilit meg csurig nyomtaKép

Tegnap jelentkezni akartam GYES-en lévőknek szervezett angoltanfolyamra, a munkaügyikpban indítanak ilyet. Hát katasztrófa ami ott van, 2 órán át küldözgettek innen-oda és onnan ide, persze a végére kiderült, hogy már be is teltKépKép

mondjuk ha indul akkor bölcsis lett volna Dorka, így picit és halkan örülök is nekiKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Krisz,
akkor Dorka megérett már a pelus nélküli létre,sztem Eszterem még nem.Hogy érted el nála,hogy lehúzza a gatyót?Eszti inkább azzal együtt pisilKépIgaz,ő még sosem szedte le magáról a ruháját,egyedül csak a cipőjével ügyeskedik.
Ma vettem neki csini kis bugyikat,ami nagylányoknak valóKép

Ma kórházban voltam,lassan meg kéne operáltatnom a sérvem,de most nagyon dilemmázok Eszti miatt.
Nem nagy,alig látszik/köldök/,de a szopizás miatt elbizonytalanodtam.
Nemsokára hív a doki a műtét időpontja miatt.
Micsináljak,micsináljakKép?

Panu,
Liza most gyúr a kétéves létre!És igazi nagylány lesz!Én nagyon örülnék,ha ilyen jó étvágya lenne Esztinek,néha alig eszik,mégis turbó meghajtású.Hogy csinálják?

Ma elkezdtem olvasni a "Kell a gyereknek a korlát" c.könyvet.Majd én megadom az ívet a gyerkemnek!!Kép
Azért fenntartásokkal kezelek minden ilyen szakirodalmat,csak a lényeget és a saját gyermekünkre vonatkozó részt szabad leszűrni.
De egész jónak tűnik.

Télleg el vannak tűnve a csajok.Én az Ágit is hiányolom,mi van a Bogival??

Kriszti,
várjuk a nagyregényt!Milyen volt Erdélyben?
Képzeld,kaptam emilt az Angitól meg az Inecsg-től,nem tudom,hogy keveredett el hozzám!!
Biztos neked akartak vmire válaszolni,de nálam likadt ki a mél!!

További jó napot!

Bori

Kép
Bori
mbori
 
 


sziasztok,

csatlakozok Kép Ági is hiányzik Bogijával Kép

Krisz, ennél több zöldség-gyümölcsöt Liza sem eszik, a legtöbbet levesben tudom lecsúsztatni, és rendszeresen főzök, hússal együtt, levest. a tegnapi-maiban pl. simán ette a karalábét is, a s.répa és a hús mellett. egyébként én is néha gondban vagyok a kajával, mert nem akaródzik kétfélét főzni, viszont lassacskán már csak a rántott hús és a leves a tuti, a többi alig csúszik, max. ha nagyon éhes. ez pedig nekünk nem megy mindig. nem is a főzelékekre áhítozok Kép, de néha valami másra.

nagyon ügyesek a csajok a bilizéssel Kép le a kalappal, és tényleg büszke lehetsz Krisz. mi még csak ott tartunk, hogy fabéka és faméhecske fenekét menézi, ha megkérdem, van-e kaki-pisi Kép Kép de már ez is valami. láthatóan későnérő típus a csajom, minden téren Kép

ma megutaztattam, és jól elfáradt. voltunk de. villamosozni, majd hazajöttünk enni és aludni, aztán újra felmálháztam magam és buszoztunk és metróztunk, majd vissza is. egy barátnőmnél voltunk. annyira elfáradt a csaj, hogy amikor hazafelé buszoztunk, már csak szopta az ujját és dőlt nekem. de jól bírta, örültem neki.

panu
panu
 
 


Dorki, Zsuzsi! ezt találtam Kép Kép Kép

http://index.hu/politika/bulvar/kustany2667/

kéretik nem túl komolyan venni Kép Kép
panu
 
 


Panu,
ma lettünk kész a parketázással baromi fáradt vagyok
de én már el is olvastam a cikket nem semmi
Hogy te miket találsz Panu nem semmiKép Kép

Zsuzsi
szuszoka
 
 


Szisztok!

Hát ezek a bilis csajok baromi ügyesek!!! Kép Nálunk lassan mennek csak a dolgok. Nem akar ráülni a bilire, de tegnap este a fürdés előtt csupaszon láttam rajta, hogy pisilnie kell. Bilire nem akart, de wc-re igen. És lám, sikerült belepisilnie! Ez volt az első sikeres wc-zése! Kaka? Azt őrzi a pelusban, mint a kincset!! Kép
Bori! Szerintem, ha kell az a műtét, akkor inkább legyél rajta túl hamarabb, aztán utána már nyugodtan kezdhettek a kistesótervezésbe. Kép
Panu! Lizi biztos zaba-napot tartott. Kép Tudod, ez a böjtnap ellentéte. Kép
Amúgy én elég szarul vagyok, állandóan fáj a gyomrom, és álmos vagyok. Alszok is, szinte mindig, mikor van rá lehetőségem - ezért is nem jöttem régóta. Pénteken megyek dokihoz.
Csajok, a foltokkal én is hadilábon állok, és nekem a vanish se jött be. Kép
Dorkiék biztos nyaralnak még mindig, azért nem jön.
OFF Kép Ja, apa azt mondta, hogy mivel az idei nyarunk jó szarra sikeredett, jövőre tuti elmegyünk két hétre Horváto.-ba. Ja persze! Kép Majd egy pár hónapossal, mi?!

Andi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: