Új privát üzeneted érkezett!
INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK

Titati
Nekünk is mázlink van ebből a szempontból, az a babahordozó amit most kapunk kölcsönbe a miénkbe is belefér. Amit ezelőtt kaptunk az elég széles volt, így pont nem volt jó bele. Tehát ez a gond most nekünk is meg lesz oldva. Kép

Szilvi és Katababa
szisz2
 
 


Titati!
Köszönöm, már meg is néztem, de sajna nem értem mi a beülő és társai... én korábban úgy tudtam az a jó babakocsi, ami később átalakítható olyan ülésesre, gondolom ilyenkor ki lehet venni a mózes kosár részét (vagy ezt hívják hordozónak?).

Kicsit már jobb, hogy tudom nem csak én szenvedem végig a 8 órát... annak ellenére, hogy meglehetősen nyugis a helyem, estére én is hulla vagyok és ami aggaszt, az az, hogy a derekam is fáj estére. Kép
Még szerencse, hogy Apa hoz-visz, mert nekem is a piros 7-esen kellene közlekedni oda-vissza. És miután egyszer nekem is le kellett pattanni róka koma miatt, azóta nem merek buszra szállni. Kép Reggel legalább is. Kép

KépKép KépKép
Kép
bartika31
 
 


Sziasztok, külön üdv Scullyx-nak.

Szisz, Titati sajnos úgy néz ki, nem Vp.-ben tartom a zsömlereceptet. Jövő héten tudom csak küldeni.

Jó a babakocsis felvetés, bár még ráérünk vele , de mivel még csak messziről láttunk babakocsit, minden info segít majd a döntésben.

Én is dolgozom. Ti mikor tervezitek megmondani a munkahelyen? (Úgy érzem, itt lassan aktuális, mert párszor le kell lépnem vizsgálatokra.)

mariskaris
10+4
mariskaris
 
 

 
 

Holdviola! Én is hulla vagyok estére... te mit dolgozol és mettől meddig? És hogy oldod meg a közlekedést? Bátran? Kép

KépKép KépKép
Kép
bartika31
 
 


Mariskaris!
Én úgy tervezem, hogy december végéig dolgozom, akkor töltöm majd pont a 6. hónpot, annyi elég is... És januártól már a mostani munkahelyem után kapom a táppénzt, ami óriási különbség a tavalyi fizumhoz képest. Szóval nekem ez is közrejátszott a döntésemben. De ha bármi probléma lenne nyilván nem gondolkodnék egy percet sem és otthon maradnék. Kép

KépKép KépKép
Kép
bartika31
 
 


Sziasztok lányok!

Alig győztem elolvasni az elmúlt 4 napi termést.

Czuli: nagyon szép kismama vagy, kb. nekem is ilyen a pocim, mint Neked.

Gyezsu: Érdekelnének az írásaid!
Titati: a karácsonyi sütireceptek is jók lehetnek. Ha van időtök légyszi küldjétek el! Köszi:immobilitas@chello.hu

Nicika:Jó, hogy kaptál kismamanacit, szépen növöget a pocid.
márti26
 
 


Bartika!
Én tanársegéd vagyok az egyetemen, nyáron csak 9-3ig kell doldozni. Nem tudom, mi lesz velem szeptembertől, akkor 8-4ig bent kell majd lennem!! Már előre félek ettől... Egyébként én gyalog járok, szerencsére 10 percre lakom az egyetemtől. Te mit dolgozol?
Vendég
 


Én is dolgozom még, mellette tanulok is. A vizsgaidőszak kihúzódhatna februárra is, úgyhogy egyéni tanrendet kell kérnem és el kell kezdenem vizsgázni októbertől....Egy kicsit félek, hogy hogy fog menni minden egyszerre. Van aki tanul még?
márti26
 
 


Holdviola! Én egy telekom cégnél vagyok dokumentációs, elég sokat ülök a gép előtt sajna. Igaz elég laza a hely. És nagyon megértőek a kollegák, simán elenged a főnököm is minden vizsgálatra. Csak nehezemre esik felkelni reggelente és estére hulla vagyok. 9-től vagyok 5-ig. De én is abban reménykedem, hogy jobb lesz, ahogy telnek a hetek... Kép

KépKép KépKép
Kép
bartika31
 
 


Holdviola: melyik egyetemen vagy tanársegéd?
márti26
 
 


Márti26!
Ne aggódj, biztos meg fogod oldani! Mit tanulsz?
Vendég
 


Hű MÁrti!!! MInden elismerésem a tiéd! Én elvégeztem egy egyetemet és utána egy főiskolát, de elég volt egy életre, képtelen lennék most még tanulni is! HOgy bírod?

KépKép KépKép
Kép
bartika31
 
 


Márti26!
Pécsett, az orvosi egyetemen.
Vendég
 


Bartika!
Én is dolgozom. És minden reggel BKV-zom 1 órát. Ebböl piros7es fél óraKép

Mariskaris!
Én úgy gondoltam, amíg nem muszáj, nem mondom meg itt bent. Ez a 12. hetet jelenti.
Nem tudom még, meddig dolgozom. Eleinte úgy gondoltam, végig. Most már nem gondolom úgyKép

Maminti
7+2

Kép
Kép
maminti81
 
 


Pesten, a Pázmányon jogot tanulok, most vagyok 4.éves, nem szeretnék halasztani, mert akkor át kellene térnem a kredit rendszerre, ami nem túl szerencsés.
márti26
 
 


Bartika! Egyébként néha nekem is elegem van, nekem is a 2. sulim, de hát én választottam magamnak.
márti26
 
 


Titati! Köszi a recepteket! Inycsiklandóak!

Tünde! Úgy félek hogy a magas vérnyomásra hivatkozva majd nem szülhetek természetes úton!

Zsuzsófi! Mi a baj a Pierre Cardom hordozóval? Én pont olyat néztem ki!

Szia Scullyx! Persze hogy befogadunk! Üdv itt!

KépKép
nicika
 
 


Én pedig már ma elkezdtem a 16. hetet! Kép
ja és mindjárt dobok táblát!

KépKép
nicika
 
 


Titati: Köszönöm a recepteket, nagyon jók!
márti26
 
 


Én se mondanám meg még szívem szerint, de hazudozni sincs kedvem. Holnap megyek laborvizsgálatokra, EKG-re, emiatt késni fogok. Aztán pénteken a rákszűrő leletekért Székesfehérvárra. Így már nehéz titkolni.

Tényleg, lenne 2 kérdésem:
1. Az EKG-n mennyire kell levetkőzni?
2. terheléses vércukorvizsg. mindenkinek van? Mikor? (engem nem küldtek.)

Maminti, én is úgy gondolom, hogy végig dolgozom, vagy amíg csak tudok. (egyetemi könyvtár - ki lehet bírni) Sőt, szerencsére 2 percre lakunk.
mariskaris
 
 


Tábla!
Kép
Kép

KépKép
nicika
 
 


Mariskaris! Én úgy tudom, hogy a terhességi cukorbetegség szűrése csak a 24.hét körül várható.
márti26
 
 


Márti26: elküldtem a recepteket...

Mariskaris
Zsömi sebaj Kép Várom türelmesen.
Én a 12. hét utánra terveztem elmondani, de mivel 4 hétig otthon voltam a rosszullétek miatt, így korábban el kellett mondanom (9. héten).

Bartika
Én 8-tól 16.30-ig dolgozom, szintán ülőmunka. Én próbálok legalább óránként, de inkább gyakrabban felállni, és legalább a mozsdóig sétálni. Különben nekem is nehezen bírná a derekam.

Kocsi típusok nagyjából:
Ülő kocsi: csak ülni tud benne a gyerkőc.
Sportkocsi: ülőtől MAJDNEM vízszintesig dönthető a háttámlája, 3-5 fokozatban
2 funkciós kocsi: ülőtől vízszintesig dönthető
3 funkciós: amihez mózeskosár is van
Mózeskosár: egy vízszintes, nem kemény hordozó, amibe az újszülöttet lehet hozni-vinni, és a kocsira szerelhető
És ha jól tudom, de javítsatok ki, ha mégse 4 funkciós amihez autós ülés hordozó is van.
Hordozó = autóba szerelhető biztonsági ülés 0-12 kilóig (általában, de a súlyhatár változhat)

Titati 17+5
titati
 
 


Ja, még egy kérdés (válaszoljatok ám!!!:-):

Van vkinek köztetek furcsa szájíze? Olyan tejszerű. Bleee, nagyon kellemetlen.
mariskaris
 
 


TitatiKép

-Én nem kaptam meg a recepteket mégKép
Lehet hogy a hüle freemail szórakozik, elküldenéd nekem a gicus66@axelero.hu ra?

Köszi

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Sziasztok!

Gondoltam beköszönök, bár, mint a "NAGY TESTVÉR" mindig figyelem az eseményeket.
Czuli és Nicika!
Nagyon jók a pocis képek!!!

Képzeljétek, még csak 10+4 vagyok de tegnap a TESCOban előreengedteka pénztárnál, mivel észrevették, hogy kismama vagyok és nem vagyok túl jó. A munkahelyemen csak páran tudják, közölük, az egyik kolleganőm 1 hét szabin volt és megkérdezte, hogy nem vették -e még észre mivel látványos a változás.:-))
Az émelygés sajnos még mindig kínoz, de a fogyásom megállt -7 kg-nál.
Ma megyek a dokihoz, majd megírom mi volt és megpróbálok pocis képet is küldeni.

Scullyx!
Üdv a csapatban, és gratula!!!

UH!
Aztán a képeket ne felejtsétek felrakni!!!
Jó kukucskálást :-))

Zsu!
Nagyon tetszik a babacucc! Azt hiszem, hazafelé benézek a CORA-ba. Tudom, még korai, de már nem bírom ki, hogy ne vegyek valamit neki!!!

Era

KépKép

KépKép
lingelera
 
 


Titati! Megkaptam, köszi.
márti26
 
 


Mariskaris! EKG-n deréktól felfele kell levetkőzni! Még a melltartót is le kell venni!

KépKép
nicika
 
 


Mariskaris
EKG-nál a felsőtestet kell szabaddé tenni, a mell környékére raknak egy csíkot, a két alkarra, és a két alsó lábszárra (boka és vádli közé. Én megjártam, mert a doki aznap küldött EKG-ra, és nyári ruha lévén egy szál tangában feküdtem az asztalon...igencsak kellemetlen volt Kép
titati
 
 


Era, fura, hogy -7kg-nál észrevették, hogy kismama vagy.:-)) Nagyon rosszul lehettél, szegény.
mariskaris
 
 


Nekem nem nagyon kellett levetkőznöm, csak a pólót kellett levennem, melltartó maradhatott. De voltam olyan helyen is már ahol annak is le kellett ugrani. Kép

Nicika
Mikor mész afp-re? (mint kortárs-sorstárs) Kép

Szilvi és Katababa
szisz2
 
 


Ágiboszi: elküldtem akkor az axelero-ra is.

Márti: szívesen Kép
titati
 
 


Tudtam, tudtam. Nagyon utálom az ilyet!!!
(lassan túl kell lépni rajta:-)

Titati, jó lehetett az EKG-s élményed...
mariskaris
 
 


Ja igen a lábra is raknak kütyüt, én szerencsére bő nadrágban voltam így csak felhúztam a szárát Kép

Szilvi és Katababa
szisz2
 
 


TitatiKép

Ide meg is érkezett, nagyon szépen köszönömKépKép

ÁGi

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


A vérnyomást milyen időnként nézik? Otthon megmértük, nekem a béka feneke alatt van (mondjuk sejtettem... Kép ) 90/60. Nem fogok gutaütést kapni, az szent. Kép
TITATI! Köszi a felvilágosítást, most már jobban képben vagyok! Apa nálunk szigorú és még egy bababoltba sem hajlandó becsábulni, majd megyek nélküle. Mondjuk amíg dolgozom, úgysem lesz rá erőm,meg időm. Kép Mikortól meg ráérek, addigra betöltöm a 6. hónapot!

Mariskaris, sajnálom én ebben nem tudok nyilatkozni. De simán elképzelhető, minvel minden megváltozik ilyenkor, az emésztést is beleértve, ugye...

Lányok, nekem még az lenne a kérdésem, hogy repült közületek valaki 12. hét után? Törökországba készülünk, de nem is a repülés miatt aggódom, hanem ha ott valami baj történik, nem hiszem, hogy a kórházi körülmények túl jók lennének... A fertőzésektől sem annyira félek, már voltunk ott, 5 csillagos szállodában a kaja nagyon jó és hihetetlenül figyelnek a tisztaságra. Nyilván nem ennék nyers gyümit, stb.. Mi a véleményetek?

KépKép KépKép
Kép
bartika31
 
 


Mariskaris
Jó ha hozzászoksz/beletörődsz. Az első gyereknél engem már 1 héttel korábban befektettek a kórházba, hát mit mondjak szerintem nem volt olyan doki aki ne vizsgált volna meg behatóan. A végén már teljesen közömbös voltam. Kép

Szilvi és Katababa
szisz2
 
 


Mariskaris!
Az alakom egy "kissé" átalakult. A nem vékony alkatomhoz képest hasam sosem volt, de fenekem cicim és combjaim annál inkább. Ez most úgy alakult át, hogy a fentiekből lement a -7 kg, de a hasam akkora, mintha folyamatosan söröznék.:-)A nadrágok és a szoknyák nem hátul, hanem elől feszülnek. 4 éve vagyok a cégnél, tehát nekik, ha másért nem is, de a hasam miatt biztos látványos a változás.
De majd a fényképen meglátjátok a pici pocit. Amúgy a rosszullét is látványos az arcomon = hipo reklám.

Era

KépKép

KépKép
lingelera
 
 


Mariskaris! Nekem nincs furcsa szájízem! De a fémes ízeket szokták emlegetni a kismamák!

KépKép
nicika
 
 


Szisz! Én most csütörtökön megyek dokihoz és valószínűleg jövő csütörtökön lesz az AFP! Legalábbis én így tervezem! Kép Te mikor mész?

KépKép
nicika
 
 


Bartika
Mi Egyiptomot terveztük idénre, de mivel közben ugye babaterv is volt, nem mertünk elutazni,mert bármi történhet. Ja, és úgy tudom, hogy terhesekre nem lehet biztosítást kötni. Ennek érdeklődj utána!!!! (lehet, hogy rosszul tudom)

A vényomást nekem minden alkalommal megméri a doki, mikor találkozom vele.
titati
 
 


TitatiKép
receptek mennek az eimailedre, de figyeld, mert a scennelt nagy formátumú

KépKép
csema
 
 


Nicika
Akkor okés, kb egyidőben megyünk. Én szerdán (16+2-nél).

Szilvi és Katababa
szisz2
 
 


Lányok! Nekem is vannak szakácskönyveim! Most szerváltam csak nektek! Na meg persze magamnak is! Kép Szóval akit érdekel jelezze!

KépKép
nicika
 
 


Csema

Hú, látom is... jönnek sorban Kép Köszi Kép
Nagyon fincsinek tűnnek Kép
titati
 
 


Sziasztok!

Márti, én is tanulok (szociálpolitika Ph.D.), még két dolgozattal tartozom 4. félévről, a disszertációs tervről nem is beszélve, és én is azért hajtok, nehogy a kreditrendszerbe kerüljek, mert akkor reménytelen, hogy végezzek. Úgyhogy össze kéne szednem magam végre...

Titati, a kendő előnyeiről később értekezem, ha nem baj, most megyek mosni Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Nicika
nekem jöhet Kép Oda, ahonnan én is küldtem...köszi előre is!

Szisz
Én meg csak jövő héten, 18+4-nél kapom a beutalómat az AFP-re, de 2 dokim is azt mondta, hogy jó időben lesz... Ti ezt értitek???

Titati 17+5
titati
 
 


NicikaKép
DU majd küld az msn-n
Köszi

KépKép
csema
 
 


Oké Csema! Akkor délután! Majd szólj! Titatinak pedig éppen töltögetem aztán küldöm!

KépKép
nicika
 
 


Titati! Elment a mail!

KépKép
nicika
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?