Új privát üzeneted érkezett!
INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK

Maminti
Én még nem voltam, csak sokat e-maileztek Krisztával. Még küzdök az alap nadrágjaimmal...Októberre terveztem a nadrágvásárlást, de úgy néz ki 2 héten belül meg kell ejtenem, mert bizony rohamos növésnek indultam az előző terhességemhez képest, és már.... Szóval szerintem pár hét, és én is megláétogatom a gatyalelőhelyet :-)
Van még neki 2500-as vékonyabb anyag is, meg már vastagabb téli is? Én most mindkét félét vennék...

Ma akartam hozni tegnapi képet a pocimról, de betojt az "A" meghajtónk, így képek otthon. Majd jövő héten hozok...
titati
 
 


2 napja pangás van lányok...Kép

Gratulálok az újabb kismamiknak, üdv köztünk!
Titati, Maminti! Nekem nem biztos, hogy kifizetődő itt rendelni gatyót, mert mire felutaznánk méretvételre, elmennénk,mikor kész van, és hazajövünk... Itthon pedig már 5-6000 Ft-ért láttam nagyon jó gatyókat! Én azért köszönöm az infót!

Eszti! Bizony, már nemsokára én is láthatom a manótKép

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Anita
Neked valóban nem érné meg....

Lányok.. este vacsi után leülve nyugiba, tv-t nézve, a pocim olyan érdekes, de már 3. este ugyanazt érzem... Mintha kicsit föl-le emelkedne... Ugye nem képzelődök? 16. héten vagyok... Az első terhességemnél 16. héten bugyborékolást éreztem, de most meg olyan finom föl-le valami... talán hullámzásnak nevezném, de csak kis felületen...
Talán jövő héten már igazi mozgás lehet Kép
titati
 
 

 
 

Sziasztok!

Titati: Lenne néhány kérdésem a nadrágokkal kapcsolatban. Sajnos én alapból sokkal nagyobb méret vagyok, mint az átlag, ezért különösen nehezen találok kismamruhákat. Vállalnak egyéni méretre történő készítést is, vagy csak a meglévőkből lehet válogatni? El tudnád küldeni megint az elérhetőségeket?

Köszi,

Mariannka

Mariann & Istvánka 2006.01.31.

KépKép
mariannka
 
 


Sziasztok lányok!

Mostanra olvastam vissza mindent szerdától.
Látom sokan elmentek nyaralni, pihenni.
Mi vasárnap megyünk Tapolcára wellness "hétvégére", bár én csak a partról fogok integetni a férjemnek...Kép
Doki bácsim azt mondta inkább ne menjek be a medencébe, még nagyon az elején vagyok...
Tegnap voltam én is UH-n. Pont 6 hetes voltam, így még csak a petezsák, meg a szikhólyag látszott. De megkértem a dokit, hogy próbálkozzon már egy kicsit szívhangot keresni, mert örömet szerezne vele. És megkereste....Kép)
Ja, és fotót is kértem!! Ott még nem hatódtam meg, csak amikor a férjemnek megmutattam az első sztárfotót...
Mostmár kezdjük elhinni, hogy tényleg lesz babánk....Kép
Amúgy tüneteim annak ellenére nem nagyon vannak, hogy szedem az Utrót. Csak egy kis álmosság, meg fáradékonyság. Az orvosom azt mondta, hogy legközelebb, mikor talizunk, produkáljak tüneteket!!!
Lányok, az baj, ha nincsenek tüneteim???
Orsi 6+1
orsi1976
 
 


Szép napot mindenkinek Kép

Lányok ezt most találtam a babaszobán és ugy gondoltam hogy nektek is el kell olvasni, én bevallom hangosan röhögtem olvasás közben és potyogtak a könnyeim. Első babásoknak jó felkészülés, gyakorló mamiknak meg önigazoló nosztalgia Kép


Az első 3 hónap szülés után:
- az a hatalmas méretű fej, amit szülés után egyfolytában nézel, hát az tényleg átfért azon a kis lukon,amibe addig azt a pirinyó tampont dugdostad.
-van idegesítőbb hang, a táblán végighúzott körmöknél.
- a lefejt tej becsesebb, mint egy 200 éves bor.
- napi 4-5 óra alvással is lehet élni.
- ha választhatsz a szex és az alvás közt, az utóbbira fogsz szavazni.
- egy kisbabából valamelyik nyíláson mindig folyik valami.
- a séta csak neked séta, ő ebből semmit nem vesz észre.
- elindulni otthonról egy 2 órás procedúra.
- ha eddig nem kötötted be a biztonsági öved, ezentúl befogod.
- kurva nehéz a babahordozót cipelni, gyerekkel együtt.
- minden babazokninak szűk a szára és bevág.
- a legszebb ruha is csak 1x kerül sorra, azután kinövi.
- aki a fürdetőkrémet kitalálta, azt lapáttal vernéd agyon.
- az egész terhesség alatt azt várod, hogy végre megint hason alhass. Szülés után a 2 irgalmatlan méretű csöcsöd miatt továbbra is csak ábránd marad...
- szörnyű dagadtnak lenni.
- nézed a vékony, feszesbőrű nőket.
- már nem szereted a vendégeket.
- sírsz, ha a tv-ben popsikenőcs reklám megy.
- sírsz, ha az alvó gyereked nézed.
- sírsz, ha valaki hangosabban szól hozzád vagy ingerültebb veled.
- sárkány leszel, mindenért baszogatod a férjed.
- egész nap várod, hogy este legyen és a gyerek aludjon, reggel meg azt várod, hogy mikor kel fel végre.
- ha elszabadulsz otthonról pár órára, amit addig alig vártál, akkor egész távolléted alatt otthon jár az eszed.
- a férjed túl csinos, túl szexi és minden nő biztos őt akarja.
- akik eddig hívogattak a szülés előtt, hogy "egyben vagy még?", na azok mostantól nem fognak. A napok múlásával, már senki nem fog hívni, csak a család.
- a nagyszülők azt hiszik, nekik szülted a gyereket.
- kiderül, hogy mindenki tehéntejet ivott 2 hónaposan régebben.
- kiderül, hogy anyád nem tud semmit a babákról (már).
- anyósod még annyit sem.
- fél óra bohóckodás és cigánykerekezés után egy 2 mp-es mosoly teljesen reális egy babától.
- a digitális mérleg egy szar, csak arra találták ki, hogy idegesítsen.
- amelyik ruha lábközt nem patentos, az a gyerek emelésekor a nyakában gyűlik össze.
- a híg fos a legjobb pelenkában is utat vág a hátközépig.
- van 70 dekás teli pelenka!!
- a zenélő forgó a kiságy felett nagyon kevés ideig forog 1 felhúzással sajnos.
- a mélyhűtőben már csak a fagyasztott anyatejnek van hely, kajának nincs.
- egész nap otthon vagy, mégsincs este meleg vacsora és kupi is van pluszban. És még fáradt is vagy.



3-9 hónap
- úgy tűnik az egész nap egy végtelen szoptatás.
- bármit próbálsz hozzátáplálás címszóval, az öklendezve jön ki belőle.
- éhen fog veszni. . . nem eszik semmit ez a gyerek.
- a főzelék SEMMIVEL nem jön ki a ruhából és textilpelenkából.
- 3 kanál lenyelt kaja után képes fél üvegnyit visszahányni, és még 3x lebukni magát napközben.
- napi 4x átöltöztetni nem is sok.
- az egész szobát betakaró játszószőnyeg is kicsi.
- a hányás mindig a kimenőbe felöltöztetés és az autós hordozóba betevés UTÁN következik!
- 1 óra cipelés után egy 5 kilós baba is 20 kilósnak tűnik.
- zuhanyzáskor meg kell emelned a melleid, hogy alatta is megmosd.
- a legjobb játék az, ami földhöz csapkodva elég zajos.
- a legjobb játék a pillepalack, a kád dugó lánca és a távirányító. Minden más pénzkidobás.
- az is befér egy baba szájába, amiről azt hiszed egy reklámszatyorba sem férne be.
- a kutyát megtaníthatod, hogy ne nyúljon a gyerek játékaihoz, de a gyerek a kutya jutalomfalatját fogja a legjobb ízűen rágcsálni.
- mindenen bevarró címke a legérdekesebb.
- minden fájdalom és baj emelés hatására múlik.
- ha eddig nem volt kutyád, most van. 2 méternél nem távolodik el jobban és még a wc-re is követ négykézláb.
-eddig nem hitted volna, hogy egyszer valaki a szemedbe nézve fog, tág orrcimpákkal, nagyokat nyögve szarni, fátyolos tekintettel. Mindezt szégyenérzet nélkül!
- valakinek te vagy az ISTEN!
- az idő múlásával egyre nagyobbak a lakásban a káresemények.
- mindenhonnan csak le, és kipakolni izgalmas.
- térd magasságig minden kéznyomatos és nyálas a lakásban.
- 1 fog arra elég, hogy piercinget lukasszon a csöcsbimbódba, és átharapja a nyaki ütőered.
- ha valamit 1 órán át pepecselsz, főzöl, minden edény koszos, turmixgép úszik, na akkor nem fogja megenni.
- egy baba nem nyeli le a szájában lévő falatot,
mielőtt veled szemben ülve eltüsszenti magát!!!!!!!
- egy baba nem ismeri a türelem szót! (sem)
- egy baba leszarja, hogy hétvége van, akkor sem alszik tovább.
- amikor leülsz mellé a földre, ő ügyesen feláll beléd kapaszkodva, de tuti a mellbimbód a fogódzó.
- a körömvágást altatásban kéne végezni!! Olyan mint futóvadra lőni. . . .
- a tépőzáras cipő 3 mp-ig van a lábon
- a homokózólapáttal igenis ki lehet ütni egy ember szemét.
- a hullapelyhes szép dal, de 200-adik alkalommal már a mikulás k. . anyját. Még jó, hogy kivehető az elem a játékból. . .
- miközben eteted, mindenki rajtad röhög aki lát, mert te is nyitod és csukod a szádat, néha le is nyalod körbe a nemlétező maszatot.

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Mariannka!
Készít XL-eset is és méretre varrja.
Katona Krisztina lasaguilas@vivamail.hu

Orsi!
Ha az UH-n nincs gond, akkor nincs is. Tegnap beszéltem egy ismerösömmel, ö mesélte, hogy az elsö babáját "meg sem érezte" ilyen szempontból, a másodikat meg annál inkább.
Én 6+1 leszek, amikor dokihoz megyek. Én sem érzek még szinte semmit, pedig csak 3 nappal vagyunk fiatalabbakKép

Kép
Kép
maminti81
 
 


Ágiboszi!
Én is végig röhögtemKép
Szerencse, hogy a munkatársnömön kivül csak 2 kömüves van a szobánkban, így csak 3an néznek hülyénekKép

Kép
Kép
maminti81
 
 


MamintiKép

akkor már megérte felraknom, hogy szereztem neked néhány jó percetKép

Ez a nadrág dolog esetleg engem is érdekelne, de sajnos rám tényleg csak méretre lehetne késziteni, mert a méreteim a kiselefántét is verikKép Elküldenéd a telefonos elérhetőségét nekem is?

Előre is köszi

Ági

Ui: te legalább jól érezted magad az olvasás közben, ők max magukat kellemetlenül, hogy nem tudták min röhögsz Kép

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Ágiboszi!
Mi az e-mail címed? Inkább csak oda küldeném.

Kép
Kép
maminti81
 
 


Maminti: elküldenéd nekem is a telefonszámot?
mmka@freemail.hu

köszi, Mariannka

Mariann & Istvánka 2006.01.31.

KépKép
mariannka
 
 


Mariannka!
KüldtemKép

Kép
Kép
maminti81
 
 


Bocsi, de muszáj lelépnem.

Szép hétvégét mindenkinek!

M

Kép
Kép
maminti81
 
 


Maminti Kép

Hu azt hittem benne van a profilomban, de ezek szerint kikerült belőle... agiboszi@freemail.hu

Majd hétfőn dobj már meg vele légyszi.

Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Titati! Sztem, Nálad már könnyen meglehet, hogy a baby kezdi jelezni, hogy minden okés körülötteKép Remélem, már tényleg Õ az! Kíváncsian várjuk, majd kérünk beszámolót!Kép

Orsi! Örülök, hogy minden rendben veletek! Sztem egyáltalán nem baj, hogy nem "produkálsz tüneteket", legalább elviselhetőbb ez az édes teherKép Barátnőmnek kutya baja, ő most tölti a 12.hetet, jól vannak, én viszont "kutyául" voltam hetekigKép A wellness-sel tényleg vigyázz még így az elején! Képet nem tudjátok feltenni?

Ági! Ez nagyon jó volt, bár egy-két durvaság lett benne a végére, de biztos, hasonlókat fogok érezni akkor... Még nincs tapasztalat! Kép

Szép hétvégét mindenkinek! Holnap lagziba megyek, kíváncsi vagyok, hogy fogom bírniKép Ott lesz az egész baráti társaságunk, így nagyon várom!

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


AnitaKép

Tapasztalat alapján azt tudom mondani, hogy egyáltalán nincs benne tulzás, erre mind képesek a manófejüek, mi meg szépen aszisztálunk hozzáKép De majd meglátod mikor átéled Kép
Nagyon jó bulizást neked, ha fáradt vagy nyugodtan csücs le, de azért a táncit ne hagyd ki, babóca is jól fogja magát érezni, szeretnek ringatózni Kép

Orsi Kép
Örülj neki hogy nem produkálsz tüneteket, kellemesebb nélküle, mint vele Kép A dokik mivel nem élik át könnyen osztják a jó tanácsokat Kép (természetesen a férfi nőgyógyikra értettem )

Mindenkinek kellemes hétvégét kivánok Kép

Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Ágiboszi!

Nagyon jó, amit beraktál!
Most próbálom kinyomtatni, h. a párom is eltudja olvasni.

Képzeljétek kaptam ma (szülinapomra) egy szuper szoptatós fotelt. Van lábtartója és a fotel is és a lábtartó is külön külön hintázik, nagyon szupi!
Az benne a pláne, hogy a férjem nem is tudta, hogy ez pont szoptatós fotel, csak akart egy kényelmes fotelt nekem, ami majd jó lesz később szoptatni is. Én meg pont ugyanezt láttam a Brendonban.

Ne haragudjatok, hogy ilyenekkel untatlak Titeket, de úgy öröülök.

Üdv mindenkinek: Rita

Rita
Kép
Dorka 10, Dani 12,5 éves
ritaa
 
 


Ritaa: de jó! Én is ilyet szeretnék! Akkor ha te is láttad már nem gáz megkérdezni mennyibe kerül??

Köszi Ilu
czuli
 
 


Sziasztok!

Rita, boldog születésnapot!!!

Az én szoptatós helyem az ülőgarnitúránk sarka. Ez egy franciaággyá is nyitható ülőgarnitúra, a háttámlák külön életet élnek, és kényelmesen kemények. Szóval kitűnően variálhatók hát mögé, kar alá, gyerek alá... És a fekve szoptatásról se feledkezzünk meg, az meg a franciágyon kényelmes természetesen - plusz előnye (főként napközbeni altatásnál), hogy ha a gyerek elaludt, nem kell mozgatni (reszkírozva, hogy a fölvételtől-letételtől felébred), hanem egyszerűen ott lehet hagyni az ágyon. (Persze elbarikádozva a "lejáratot" - ameddig ez működik.)

Meg van még egy szoptatós hintaszékünk - mondjuk ebben nem nagyon szoptattam, az ülőgarnitúra kényelmessége miatt. De azért szoptatós, mert anyukám ebben szoptatott minket, most öcsém megjavíttatta, és sógornőmmel közösen átfestették. Egy összecsukható fa hintaszék, aminek karfája van - ezért jó a szoptatásra. Férjem viszont onnan szokott tévézni, meg Katát is ott altatja, ha ő altatja.

Jó hétvégét, jó ünneplést!

GyeZsu
gyezsu
 
 


Orsi! Szerintem örülj neki, hogy nincsenek tüneteid, én már harmadszor produkálok tüneteket, hát csak az vígasztal, hogy a baba jól van! Számos barátnőmnek sem volt/nincs tünete!

Czuli: Mi 2 éve 22.000,-ért vettük a fotelt+lábtartót egy Soroksári úti bútorüzletben.Egyébként jóval drágább (50.-80. ezer)

Ágiboszi: Tényleg aranyos amit felraktál, én is tanusíthatom, hogy minden igaz benne. Nálunk főleg a kaki dolog volt mindig úgy időzítve, hogy pont a kapuban teljesen felöltözve lett vörös feje a gyereknek az erőlködéstől.

Anita: Írj, hogy milyen volt a lgziban, jól érezted magad?

Mariannka: Mi volt a dokinál???


Tündi

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


Sziasztok!

Czuli! Úgy emlékszem ez a fajta szoptatós fotel 40-45.000 körül volt a Brendonban. A férjem a Domusban vette, nem tudom mennyi volt ott, biztos drága.

Gyezsu!
Köszi a jó kívánságot.

Nálunk az ülőgarnitúra nem jöhet szóba, mert egy 2 szintes családi házban lakunk, a nappali lent van, a kicsi pedig fönt lesz, aki belép az ajtón rögtön belát a nappaliba is, így nem hiszem hogy ott szoptatok majd.
Még át kell variálnunk , mert a mi hálónk most lent van, de olyan pici, hogy nem fér be rendesen kiságy, pelenkázó stb. Fönt 2 szoba van: a lányomé és a fiamé, valószínű úgy lesz, hogy a fiunkkal szobát cserélünk, az ő szobája nagy és mi ott leszünk a picivel. Később pedig megpróbáljuk a bővítésre felvenni a félszoc.pol-t és a fönti 2-ből csinálunk 4 kisebb szobát.

Kinél hol lesz az új jövevény? Veletek együtt vagy külön szobában? Esetleg a nagyobb tesóval(tesókkal)?

Rita

Rita
Kép
Dorka 10, Dani 12,5 éves
ritaa
 
 


Szia Rita!

Ez jó körkérdés volt Kép Mi családi házban lakunk ugyan, de összesen másfél szobánk van. (Ez egy kétlakásos ház, nagymamám lakik a fenti, "reprezentatívabb" lakásban, mi lent a kisebben, de én ezt a lakást nagyon szeretem, főleg hogy közvetlen kertkapcsolata van, merthogy van egy pici kert is.

Szóval nálunk úgy néz ki a másfél szoba, hogy a fél a gyerekszoba - persze Kata is itt tartózkodik a legkevesebbet. (Egyébként elég hülye "alakja" van, hosszúkás. középen egy ajtóval, vele szemben tripla ablakkal. Úgyhogy ami elfér benne, az egy sarokszekrény egy asztallal, pelenkázó szekrény, és Kata kiságya. Meg egy náddoboz a játékoknak. Kata fél éves koráig egy bölcsőben aludt az ágyunk mellett (pont olyanban, amilyennek a képét Csema elküldte, barátnőmtől kaptam, remélem, megint visszakapjuk, mert addigra a májusi babájuk biztosan kinövi), csak utána költözött át a kiságyba, és utána is magunkhoz vettük-vesszük, ha éjszaka ébred. Úgyhogy ezen az alvás dolgon én is gondolkodtam már, várom a többiek megoldásait is Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sziasztok!

Elnézéseteket kérem a zavarásért, de a figyelmetekbe szeretném ajánlani a következő oldalt:

http://www.nemetdog.hu/bebiruha

Egyelőre a rendelhető dolgok között angolpólyával, valamint forgókkal és függőkkel (babaszobába való díszek) találkozhattok, valamint néhány használt babaruhával és nemsokára sok új dolog kerül feltöltésre (a vendégkönyv sajnos még nem működik megfelelően, abba ne írjatok, mert nem tudja elküldeni az üzenetet).

Remélem találtok olyan dolgokat, amik érdekelnek majd titeket!

Jó böngészést! :lol:

hanee
hanee
 
 


SziasztokKép

RitaKép
Mi is családi házban lakunk, de csak a földszint lakható még, ahol egy nagy nappali van egybe egy étkezővel, ebben lakunk most hárman. Sajnos még se olyan hatalmas hogy négyen elférjünk majd kényelmesen. Igy nekiálltunk a tetőteret megcsinálni. A felső részben lesz egy háló nekünk, és két gyerekszoba. Amig még nagyon kicsi addig tuti velünk fog aludni a babó, de idővel átkerül majd a saját kis birodalmába, egy bébiőrrel meg majd megoldjuk a hangkapcsolatot. De ez még a jövő zenéje, mert ugye még nincs kész semmi, bár ami késik nem múlikKép

TündeKép
Nálunk is nem egyszer előfordult, hogy már menetkészen álltunk amikor a gyerek secc perc alatt eltünt a lakás egyik sarkába alkotni, és persze tehettem újra tisztába Kép

Mi egy nagyon jót szórakoztunk ma, kerti sütőgetésre voltunk hivatalosak. Dani egész nap nem volt hajlandó aludni egy percet sem, tökre élvezte hogy kint volt és azt csinálhatott amihez kedve volt. Még udvarolt is ezerrel a vendéglátók egy hónappal fiatalabb lányának. Sajnos nem tudtam lekapni amikor puszilkodtak, de azt hittem megzabizom őket, ugy csokolóztak Kép
Viszont este a tűzijátéktól megijedt a fiam, pedig csak a fényeket látta, a hang nem ért el hozzánkig, mégis sirva rohant el az ablaktól amikor odavittük hogy nézze a szines fényeket.

Mindenkinek kellemes vasárnapot Kép

Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Sziasztok lányok most egy gyors beköszönés majd este végigolvaslak benneteket! Üdv az újaknak! Nálunk minden rendben még 4 nap az uhuig...Puszi mindenkinek este jövök!!Kép

KépKép
csema
 
 


Sziasztok,

Ágiboszi, amit küldtél, az marha jó volt!!! Totál szétröhögtem magam, és persze egy kicsit belegondoltam, hogy velünk is hamarosan így lesz!!! Kép

Rita, boldog szülinapot, és jó fej a férjed, hogy ilyennel lepett meg!
Kép

Anita, milyen volt a lagzi? Hogy bírtad? Én bizony nem fizikailag nem bírom már az éjszakai programokat, hanem nemes egyszerűséggel elalszom...Kép

Orsi, örülök veled, innentől pedig minden UH egy külön élmény lesz, mert mindegyiken más és más lesz az új élmény. Csak így tovább. És örülj, hogy minden ok, és nincs panaszod. Kép

Tünde, köszi a mailt.

Nálunk külön szobában lesz a baba, úgy tervezzük, hogy kezdetektől. Mi egy két és fél szobásban lakunk, és a babának lesz a nagyobb szobája, mert abból a szobából nyílik a fürdőszoba. De még ez is változhat...egyelőre úgyis át kell majd rendezni a lakást, mert a mostani gyerekszoba még inkább egy tárolóhelység, mint gyerekszoba...

Na mindegy, idővel biztosan mindennek lesz helye, és hát legalább itt lesz az idő egy kis selejtezésnek is...Kép

Ú, mennem kell, uram elkezdett palacsintát sütni......Kép Kép

Puszi
Vendég
 


Sziasztok megint!

Mi anyumékkal lakunk, még mindig, épp most filózunk azon a párommal, hogy menjünk-e el erre a fél évre albérletbe, vagy húzzuk ki itt a baba születéséig. Ha megvan a baba, lakást szeretnénk venni. Akkor már fel tudjuk venni a szocpolt két gyerekre (sőt ha lehet akkor háromra) így könnyebb, mert nem kell majd önerő a hitelhez. Az már megvan hogy ki intézi nekünk, csak az nincs még, hogy hol és milyen lakást vegyünk. Én szeretnék ittmaradni Szegeden, nagyon szeretem a szülővárosomat, viszont a párom mindenképp Pestre szeretne menni. Jól érzi itt magát, de a munkalehetőségek elég gyengék, és ő pesti lévén nem ehhez van szokva. De van még időnk mérlegelni és meghozni ezt a nagyon nehéz döntést.

Lányok, én Szeptember 16-ra kaptam Nucha-szűrésre időpontot, ami szerintem nagyon későn van, hiszen akkor már 14 hetes és 4 napos leszek, és a pici is 13 hetes és 4 napos (egy héttel kisebb mint kellene). Most azon filózom, hogy mi legyen, felhívjam e az orvosom (szabin van), vagy egyszerűen menjek be 5-én és majd lesz vmi, vagy mégis menjek az előre megbeszélt időpontra?? Szerintetek?

Egyébként tudtam előre hogy egy héttel kisebb lesz a baba, mert elvileg 20-án volt peteérésem, de azokban az időkben nem voltunk együtt, hanem csak 27-én éjjel, a kisfiam születésnapjánKép Úgyhogy a kistesót Bencétől kaptuk ajándékbaKép

Zsu
10+6

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Sziasztok!

Ági, Kata is puszilkodós, meg bújós, pont ma reggel kérdezte a férjem, hogy a fiúk is ilyen bújósak? Én meg hümmögtem. De akkor most már be tudok számolni neki egy puszilkodós fiúról Kép

Eszti, ez a gyerekszoba gyerek előtti állapota ismerős... Barátnőm csak úgy hívta azt a szobát, hogy a fekete lyuk. Kipakoltuk - a könyveink, bakelit lemezeink, hangkazettáink és egyéb abban a szobában tárolt tárgyaink most a szüleim garázsában vannak bedobozolva. Mondjuk az az érdekes, hogy másfél éve nem volt szükség azokra a dolgokra, amiket átvittünk... (Könyvekből persze elölhagytuk a szakirodalmat meg a kedvenceket.) Hát nem tudom, én nagyon sokáig úgy gondoltam, hogy a gyerek majd saját szobában, saját ágyban alszik, de aztán én is nyugodtabb voltam, hogy velünk volt. Majd meglátjátok.

Zsu, mi meg a házassági évfordulónkra kaptuk a kistesót Kép. Erről a szocpolról már írt valaki más is, tudnátok írni róla valamit? Az is jó, ha csak egy linket adtok, hogy hol lehet róla bővebbet megtudni. A lakáskérdés nálunk is aktuális lesz, csak én írtózom tőle, ezért nem is foglalkozom vele... A Nucha-szűrést nem tudom, micsoda, úgyhogy nem tudok tanácsot adni.

GyeZsu
gyezsu
 
 


Másik ZsuKép

A Nucha szűrés a 12. heti Ultrahang, ahol is nézik (többek között) a nyaki redő vastagságát. A nyaki redő mérete utal(hat) genetikai betegségre... 1 mm (vagy cm?? nem tudom rég voltam terhes) körüli érték a legoptimálisabb. Úgy tudom ennek is fontos hogy pont abban az időben legyen, mint a az AFP-nek a 16-ik héten. Jah és a Nucha szűrés sokkal megbízhatóbb mint az AFP.

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Sziasztok!
Nem voltam 4 napig, a gyerekeket vittem anyósomékhoz, még egy utolsót nyaralnak és nekem is szükségem van egy kis pihenőre.
Elég nehezen viselem ezt a terhességet, ugyan a rosszullétek elkerültek, de az állóképességem valami katasztrófális. Ha sokat - negyed óránál többet - vagyok talpon, az az érzésem, mintha ki akarnának pottyanni a babák. Félek nehogy idő előtt kinyíljon a méhszájam, sajnos ez ikreknél, főleg ha már többedik terhesség gyakran előfordul. Hétfőn vagy kedden megyek dokihoz. Ja és az AFP-m is jövő héten lesz.
Nem volt még időm visszaolvasni, csak itt a végét, egyelőre csak ezekre reagálok.

Zsuzsófi!
A legideálisabb időpont a nyakiredő mérésre a 12-13. hét, de az orvosom szerint a 14. sem késő. Ha probléma merülne fel, további vizsgálatok indokoltak, amit a 16-18. hétig kell megtenni. Az első lányomnál a 11. héten, a másodiknál a 15. héten, most pedig a 13. héten mérték. Szerintem nem lesz probléma, ha a megbeszélt időpontban mész UH-ra.

Bori

Bori

Kép
borkadorka
 
 


A Nucha tényleg a nyakiredő, és úgy tudom, hogy 3 mm alatt normális (nekünk 1,6 mm lett 12+6 naposan). Mi elvileg 13+6 naposan mentünk volna nyakiredőre, csak nem volt jó az az időpont nekünk, így hoztuk előre egy héttel, szóval, Zsu, szerintem nem lesz gond. Azért ha nagyon aggódsz, inkább hívd fel a dokit, és tetesd egy héttel hamarabbra, ha lehet, így te is megnyugodhatsz.
Vendég
 


Sziasztok! Magamhoz tértem...Kép

Nagyon jól éreztem magam a lagziban, és jól is bírtam. Fél 3 körül jöttünk el, de én végig remekül éreztem magam: táncoltam, énekeltem, pörögtem... Amúgy is, már egy kis ideje nyoma sincs az "egykori" gyengélkedésnek! A barátaink pedig úgy örültek a kismanónak, hiszen már mindenki látta, hogy van valamiKép Olyan jó érzés volt, ahogy dicsérgettek, lelkesedtek! Csak az volt furcsa, hogy mindenki meg akarta simizni a hasam...

Zsu, nekem is a héten fogják nézni a nyakiredőt, - méghozzá KEDDEN (Kép), amit nagyon várunk - , és én akkor leszek 13+4! Én is úgy tudom, ahogy a lányok, hogy a legideálisabb a 12-14.hét között, így beleférKép

Lakás: Mi is kertesben lakunk, egy régebbi típusúban. Jelenleg "csak" 2 szobánk van: 1 óriási nappali (kb.42m2), étkezővel , konyhával egy légtérben. Ez ilyen kupolás megoldású, ahová galériát lehetne csináltatni. A hálónk is elég nagy hálónak... Kis átalakítás után a bébi egyelőre itt lesz velünk. A teraszt szept-ben v okt-ben téliesítjük, hogy itt tudjak majd szárítani, vasalni! Azonban ez átmeneti megoldás, mert építkezni szeretnénk. Úgy gondoljuk, jó lenne, ha a bébi 2 éves korára már önálló birodalommal rendelkezne. Nehéz döntések várnak ránk, hogy lenne a legjobb!

Bocsi, már megint rengeteg voltam! De már kezdtek elvonási tüneteim lenni, hogy a hétvégén nem írtamKép

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Sziasztok!

Nem akarom elkiabálni, de mintha kezdene elmúlni a rosszullét.Már farkaséhség is enyhült, de a felfújódással még küzdökKép

Zsu üdv itt, örülök, hogy látlak és hogy megtaláltad a párod, nézegettelek Benneteket!
Bence milyen nagy fiú már!Kép
Áruld el , hogy találtatok pont a kistarcsai menyasszonyi ruhakölcsönzőre?Kép

Mi 2 éve építkeztünk és 4 hálónk van,direkt 3 gyerekre tervezve, de az első évben biztos, hogy velünk egy szobában lesz a pici, de az sem kizárt, hogy tovább, nálunk ez vált be eddig.

3 gyerekről jut eszembe:Tünde , Szisz, Cory és a többiek.
Ti hogy kezelitek az ilyen megjegyzéseket, hogy "nem értem hogy mertek ennyi gyereket vállalni", mert én nehezen tűröm és rosszul esik, vagy csak én kapok ilyet?
Ráadásul olyantól akinek csak egy van és soha meg sem fordult a fejébe, hogy több legyen........sőt, esetleg az is nyűg volt neki...
Ettől felmegy az agyvizem, közben mi meg a párommal már azon sírunk, hogy a picuron is hipp-hopp elszáll az 7-8 év, és megint nem lesz kicsi a háználKép
Mikor a lányom 3 és fél évesen férjhez menni készül........

Na eldugulok!

Ja képzeljétek azt mondta a dokim ne menjek sima laborra, majd az AFP-vel leveszünk mindent.Nem bánom.......

Becsi
becsi
Iklad
 
 


Sziasztok!

Pénteken, két nappal a tervezett előtt hazajöttünk a nyaralásból. Hát Orsi nem volt rajtunk semmi irigyelni való. Gyomaendrődön voltunk. Saját stéges, csónakos házban, de szerdára elöntött minket a víz a sok esőzés miatt, péntekig vártunk, de mivel a víz csak egyre magasabb lett, így hazajöttünk. Legalább itthon rendbe tettem mindent és pihentem a hétvégén.


Eszti! A mindenféle fejeket én is kimásoltam remélem fogom tudni használni őket! Köszi!

Tündi! A bútor listát én is szeretném a paga@citromail.hu, e-mail címre. Előre is köszi!

Italra visszatérve. Én már amikortól próbálkozunk a babával csak szénsavmentes ásványvízet és tartósítószer mentes 100 %-os gyümölcsleveket iszom. Kivéve amikor néha elcsábulok mert azért nekem kóla függőségem van, mégpedig light-os kólát ittam mindig. Ja és, nagyon rosszul voltam a terhesség elején, puffadt voltam, émelyegtem hányingerem volt. Aztán egyszer nem bírtam tovább, és ittam szénsavas ásványvízet, és azóta is iszom, és nem vagyok puffadt, teljesen rendbe jöttem. Szerintem a szénsav hatására. Azért kedden rákérdezek a dokira, hogy nem baj-e, hogy ezt iszom!

Szobák: Nekünk családi házunk van két lakásos, a mi részünk, és a másik is, amit most kiadtunk albérletbe kétszobás. Így aztán adott, hogy az egyik marad, ahogy eddig is volt a nagyfiúnké, a másikon mi osztozunk a babával. Nagy mind a két szoba, a mienk is 22 m2 körül van,de mivel teljesen bebútorozott, ezért a kiságytól és egyebektől zsúfi lesz. Pár évet kibírunk így aztán majd vagy egybe nyitjuk a két lakást, vagy a Barna átköltözik, nálunk úgyanis nagy a korkülönbség lesz a két gyerek között, 11 év. De mindenesetre most kell az albérletből jövő pénz, a kimaradó keresetem pótlására.

Ja, és eszembe jutott, hogy a nővéreméknek mi is ultrahang képpel mondtuk el a nagy hírt. A kis pocaklakó úgyanis nagy valószínűség szerint Kőszegen, a nyaralásunkon fogant. És vittük az UH felvételt a családnak hogy lett egy nagyon jó kőszegi képünk, nézzék meg, milyen jól sikerült. Hát tátva maradt a szájuk, hiszen szerintem már nem gondolták, hogy nekünk lesz másik gyerekünk! De örültek és nagy lett a meglepődés!

Hosszú lettem, de sokáig nem voltam ezért sikerült így!

Jó éjszakát mindenkinek!

Paga

Gabi
paga
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a felvilágosítást Kép Én csak úgy ismertem, hogy 12. heti UH.

Én is három gyereket szeretnék, párom egyelőre csak kettőt - hátha meg tudom majd győzni Kép Nekem főnöknőm (aki egyébként kb. lányaként szeret, Katát is imádja) mondta félig viccesen, hogy a három az sok (értsd: annyi ideig nem szeretne nélkülözni a munkahelyen...) Én meg azt nem szeretem, amikor azt mondják, hogy csak egészséges legyen. Miért, ha nem egészséges, az már nem is gyerek? Az már nem is a miénk? Nem tudom, ti hogy vagytok vele, én nem tudnám elvetetni azért, mert valamelyik vizsgálat azt mutatja, hogy nem lesz egészséges. (Egyébként nem is tudom, hogy van-e olyan vizsgálat, amelyik ezt 100%-osan kimutatja. azt hiszem, csak valószínűsíti.) Az AFP-t is kihagynám ezúttal szívem szerint, de az orvosom kategorikus nemmel válaszolt, amikor rákérdeztem. Pedig Katával a rossz AFP miatt több hónapos hercehurca volt, mire az eredmények, meg ismételt eredmények megjöttek, meg a női klinika összes vizsgálatán (és több órás várakozásain) túlvoltam. Aztán a terhesség végén kiderült, hogy csak azért volt rossz az eredmény, mert nem jó terhességi héttel számoltak, mert az én orvosomnál pl. ma még csak 8 hetes terhes vagyok, mert csak holnap töltöm be a 9. hetet, más pedig ezt 9 hetes terhességnek veszi. Szóval ennyi volt a gond, és csak az volt a szerencse, hogy én nem izgultam, mert tudtam, hogy minden rendben van. (A családnak meg nem mondtuk.)

Anita, örülök hogy jól érezted magad Kép Sokakhoz csatlakozva: nekem iszonyú alvásigényem van, nem is tudom, mi lesz holnaptól, hogy párom dolgozni fog. (Eddig ő kelt fel a gyerekkel, én meg még durmolhattam.) Mondjuk a július végénél már jobb a helyzet, amikor egyszerűen nem tudtam olvasni, mert már a második oldalon elaludtam. (Elég gáz, mert egy dolgozatot kellett volna leadnom...)

Paga, a nyaralásotokat sajnálom Kép Kőszeg viszont egyik kedvenc városom Kép És ez az ott készült kép is jó ötlet Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sziasztok,

Eszter, olvastam hogy Montenegroban voltatok, mi most készülünk oda hétvégén a kisfiam 16 hónapos és félidős várandós vagyok, szerinted mi az amit feltétlen vigyek magunkkal, vagy ugyanúgy mindent lehet kapni mint itthon ? Milyenek a viszonyok, merre érdemes menni, hogy biztonságos és ne 2 napig tartó út legyen ?
Minden hasznos tanácsot örömmel veszek, e-mailem: elek.timea@invitel.hu

előre is köszönöm,

Timi
kismaszat
 
 


Sziasztok!

Én ma megyek dokihoz. Már nagyon várom!Kép

GyeZsu!
Totál egyetértek veled! Ha beteg egy baba, akkor is joga van az élethez.
Egyébként meg egy barátnömnek kb a 12. héten közölték, hogy meg van repedezve a magzatburok, nem lesz életképes a baba, vetesse el. Ö nem volt hajlandó. Most van egy 2 éves, teljesen egészséges huncut kisfiaKép

Nekünk is másfél szobás a lakásunk. Úgy tervezzük, hogy egy ideig együtt leszünk a babával, aztán számüzzük magunkat a nappaliba. Aztán az 5 éves tervben benne van egy ház is (meg még egy babaKép)

Kép
Kép
maminti81
 
 


Szép jó reggelt mindenkinek! Megérkeztünk a nyaralásról! Ja és hoztam nektek táblát is! Vissza még nem olvastam de igyekszem! Kép
Kép

KépKép
nicika
 
 


Nicika!

Jó volt a nyaralás?
Kivennéd majd a táblából nálam az ikreket?
Köszi Becsi
becsi
Iklad
 
 


Nyakiredő: én úgy tudom, hoyg 10-14. hétig lehet nézni, és 1, illetve 2,2 mm között normális. Nekem menzi szerint 16. héten (baba kora 14)vették le, és 2mm volt. Soha nem tudom honnan számolják a heteket! Kép

Lakás: úgy látszik én mázlista vagyok... mi mondjuk a tervezett baba előtt lerendeztük a lakás gondot. Korábban másfél szobásban laktunk, és gyorsan kerestünk egy nagyobbat, hogfy jöhessen végre a kistesó. Most mindenkinek megvan a saját helye, még a meg nem született kistesónak is (nappali + 3 háló). Terveink szerint, első perctől a saját sazobájában fog aludni. (el se férne a mi szobánkban. Mind a 3 háló 9nm-es.
A lányom születésekor csak 1 szoba volt, de akkor is a saját ágyában aludt, ami a szoba másik felében volt.
titati
 
 


Lolita! Betettelek a táblába!

Tünde! Én még nem kaptam meg a listát! Megtennéd hogy átküldöd? pickwicktea@freemail.hu

Ja és képzeljétek hogy keztem a szerda reggeli utazást: lepusziltam a nagy fehéret! A fogmosás miatt történt! Azt hiszem nekem nem szabad éhgyomorra fogat mosni!

Én is hihetetlen dolgokat álmodok! Főleg babával és terhességgel kapcsolatosakat. Néha jót néha rosszat is!

Tünde! Én is ikrek jegyű vagyok!

Lingelera! Engem is nagyon foglalkoztat hogy milyen nemű lesz a picikém! Én lányt érzek, a holdnaptár szerint is lány lesz és mint tudjátok nagyon rákattantam a gumicukorra! Viszont eddig csak egyszer volt rókakoma. Tehát a jelenlegi állás alapján lányom lesz! Én szinte biztos is vagyok benne hogy kislány!

Ritaa! Nálunk a baba külön szobában lesz, de a gyerekszoba és a nagyszoba összenyitható! Meg hát az első időkben úgyis vele fogok aludni!

KépKép
nicika
 
 


Ja és a tábla nem jó amit feltettem! De már javítottam is!
Kép

KépKép
nicika
 
 


Sziasztok!

Először is Rita Boldog Szülinapot!

GyeZsu
Szocpol-os link:
http://www.magyarorszag.hu/ugyintezo/ugyleirasok/vagyon/ingat/alllaktam?mohu_loc ation=C_Advisor

Gyerekszoba: mi egy 2 és fél szobás lakásban lakunk, ahol az egyik nagyszobában a nagyobbik fiam lakik, de az olyan nagy, hogy a kisebbik fiam oda fog átköltözni. Mondjuk azt a szobát eleve 2 gyereknek szántuk. A kicsi pedig megy a mostani hálónkba. Aztán jövőre szeretnénk családi házba költözni, miután a babus megszületett.

Becsi:
Ne aggódj nem csak Te kapsz ilyen megjegyzéseket a 3. gyerekkel kapcsolatban. Nálunk a család (hogy finoman fogalmazzak) nem fogadta kitörő lelkesedéssel a hírt. Szó szerint egyedül a dédimama örült csak neki. Persze ő is 3 gyereket nevelt fel. Kép Anyósom nemes egyszerűséggel csak sok fizetést kívánt a 3.-hoz. Anyámról meg inkább nem is beszélek. Kép Úgyhogy minden bejelentés előtt már rettegtem, hogy milyen megjegyzést fogok kapni. Mostanra persze mindenki megbékült a helyzettel. Ez csak azért is esett nagyon rosszul mert azért az ember pont a családjától nem várná ezt.
Mi a férjemmel azért így is nagyon örülünk a babusnak. Kép
Mai napig is ha rá gondolok csak felidegesítem magam.

Szilvi

Szilvi és Katababa
szisz2
 
 


SziszKép
Nekem legalább a család úgy csinál mintha........de mondjuk van összehasonlítási alapom az első és a 3. fogadtatása között....
A "legszomorúbb" talán, hogy ha meg lesz a bébi majd mindenki örül és és elfelejti, hogy pár hónapja milyen szomorúságot okozott nektek......
becsi
Iklad
 
 


Sziasztok Kismamik!

2 hétig szabin voltam amiből 1 hétig Spanyolországban!Nagyon jól éreztük magunkat semmi probléma nem volt!

Én aug.9-én voltam genetikai uh.n az eredmények jók! A méretek CRL: 47mm, 52 mm
BPD: 21-21 mm
Nyakiredő: 1,4-1,4 mm

A dokinő is azt mondta akkor hogy betöltött 11.hét.tehát most kezdjük a 13. hetet!Ma megyek a saját dokimhoz és viszek kazettát hátha fel tudjuk venni a 2 babót! Nagyon jól viselkednek odabent én meg állandóan simogatom őket, a párom is esténként odabújik hozzájuk és beszélget velük. nekem is látszik már a pocim! 1 kg-t híztam de szerintem a fele csak a nyaralás miatt jött fel!

Nicika!Szuper jó a tábla és az egyéni is! nagyon lelkes vagy köszönjük! Beírnád hogy Budapesti vagyok és 24 éves(novemberben leszek)

Gratula az uh vizsgálatokhoz mindenkinek! Végig olvastalak titeket 2 órába telt de már mindent elfelejtettem!
tunka
 
 


Becsi
Igen, már most is kezdenek úgy beszélni a babáról mintha mi sem történt volna. De én valahogy nehezen felejtek. Sajnos.

Szilvi és Katababa
szisz2
 
 


Rita! Boldog szülinapot kívánok én is!
Nicika! Jó, hogy hazaértél! Köszönjük a figyelmességet (tábla frissítés)!
Tunka! Örülök,hogy ismét vagy, és hogy minden rendben veletek!

3.v többedik babások! Én teljesen le vagyok döbbenve, hogy ennyi negatív megjegyzés, "kritika" ér benneteket!Kép Mi is legalább 3 babót tervezünk a férjemmel, álmomban sem gondoltam, hogy ezért mintegy "megvetik" (kicsit lehet erősen fogalmaztam) az embertKép Az efféle megjegyzéseket nem kell felvenni, szerintem tiszteletre méltó, becsülendő dolog. Sőt továbbmegyek, ennek kellene a természetesnek lennie...Kép

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Sziasztok!

Hogy hol lesznek a gyerekek? Eleinte velünk egy szobában (a lányokkal is így volt), sokkal kényelmesebb az éjszakai szoptatások miatt, majd csak később kerülnek a gyerekszobába.
Ahhoz hogy egyáltalán el tudjuk őket valahol helyezni(esetleg a nappali közepén férnének el), költöznünk kell. Igaz, viszonylag nagy házban lakunk, de nagyon rossz elrendezésű és árányaiban is eszement. A nappali, konyha, étkező és mellékhelységek a ház 2/3-át elfoglalják. És a legnaygobb szépséghiba, hogy a nagybátyámmal lakunk együtt, az ő házában. Szóval házvásárlásra kényszerülünk, csak egyelőre nincs meg hozzá a keret. Ráadásul az autót is le kell cserélnünk, mert 4 gyerek nem fér el egy normál méretűben. Na nem panaszkodom tovább.

Többgyerekesek!
Mi eleve 4 gyereket szerettünk volna, most egyszerre "letudom" a 3-4.-et. Szerencsénkre baráti körünk hasonló beállítottságú, mint mi, így nem hogy megszólnának, inkább irigykednek. Szüleim sajnos nem élnek, de mindig nagyobb családra vágytak, csak sajnos nem lehetett, így ők biztos nagyon örülnének. És anyósomék is nagy boldogsággal fogadták a két jövevény örömhírét. Viszont az idegenek megszólnak, nem mintha jól esne, de nem foglalkozom vele.

Rita!
Majdnem elfelejtettem: Boldog szülinapot!
Akkor mi tényleg egyidősek vagyunk, nekem most hétvégén lesz.

Bori

Bori

Kép
borkadorka
 
 


Sziasztok!

Emlékszik még rám valaki?! Két hét nyaralás (telelés) után újra itt. Üdvözlöm az újakat, és akik már nem is olyan újak. Próbáltam visszaolvasni, de teljesen reménytelen.

Ma vagyok 12+0. Nicika szeretnélek megkérni, hogy tegyél be engem is a táblába.
Adatok:
Lakhely: Budapest
Kor: 32
UM: május 30.
Szülés: március 6.
1 és első pocaklakó

Egyébként aug. 12-én voltam UH-n (11.hét), akkor a babó 4,5 cm volt, a nyaki redő pedig 1,6 mm.

A BPD az micsoda?
platipus
 
 


AD has átmérő
AC haskörfogat
FL a combcsont hossza
BPD biparietális átmérő. két halánték közti távolság
CRL fejtető-far hosszúság, koraterhességben gyakrabban ez van a leleten
HC: fejkörfogat
HUM felkarcsont
Gest. hét terhességi hét
TAD mellkasi átmérő
APD gerinctől a hasfalig mért távolság
OFD homlok és tarkó közti távolság
becsi
Iklad
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?