Új privát üzeneted érkezett!
INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK

Hát ami engem illet én szoktam buborékosat inni. Nekem sajna kaja után az kell. Hiába innék gyümölcslét.
Persze nem vedelem literszámra Kép

Nálunk mindkét fiúnak van babanaplója de csak olyan ami születés utáni. Az elsőnél még elkezdtem írni naponta, de hát rájöttem ez nem nekem való. Volt hogy 2 hetet is kihagytam, így abbamaradt.
Még ezzel a babanaplóval is el vagyok maradva, de azt még be lehet hozni. Kép

Szilvi és Katababa
szisz2
 
 


Bartika! Émelygésre szokták mondani, hogy lehet inni egy-egy pohár szénsavasat (persze nem üvegszámra)! Próbáld ki a gyömbért, azt olvastam ez jót tesz, és én is kipróbáltamKép

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Énis émelygés miatt kívánom, de most a gyümilé is bejön nekem... Hohes C-t iszogatok... Kép
Köszönöm lányok!!!!!!!! Kép

KépKép KépKép
Kép
bartika31
 
 

 
 

A lelki köldökzsinóros könyv nekünk is megvan, még a párom is olvasgatja néha. Bár azért a könyv második felében lévő történek egy-egy részletét nehezen tudom elhinni...
Azért a könyv jó, és sok minden érdekeset meg lehet tudni!

A szénsavas üdítőkkel egy baj van: cukorból és vízből vannak, meg egy csomó mesterséges anyagból, szóval szerintem nem nagyon ajánlatos ilyenkor inni. Főleg nem kereskedelmi mennyiségeket. Kép
Egy-egy pohár azért biztosan nem árt!

Még én sem kezdtem el naplót írni, pedig megfogadtam....Kép Talán jövő héttől, ha már otthon leszek, és nem csak este érek haza hulla fáradtan...Kép

Tényleg nagyon eredeti, ahogy el fogjátok mondani a szülőknek, majd írjátok meg, hogy hogy fogadták!
Biztos vagyok benne, hogy nagyon fognak örülni!
Kép
Vendég
 


Bartika! Napi 1 deci kóla állítólag megengedett! :-) Legalább az íze megvan! :-))

na itt a kép azt hiszem mostmár sikerül! :-))Kép

Elég jól látszik mindene! :-))
czuli
 
 


Czuli, ez hihetetlenül jó kép! Kép
Gratulálok, és tök jóóóóóóóóóó! Kép

Ezen 14+6 vagy?

Most teljes lázba kerültem a mi mai UH-unk miatt!
Vendég
 


Czuli, ez hihetetlenül jó kép! Kép
Gratulálok, és tök jóóóóóóóóóó! Kép

Ezen 14+6 vagy?

Most teljes lázba kerültem a mi mai UH-unk miatt!
Vendég
 


Czuli! Nagyon jó ez a kép! Édes a babótok!Kép

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Czuli!!! Istenem! Tökéletesen látszik a babó!!! GRATULÁLUNK!!! Kép
Én tiszta lázban égek, most küldött sms-t a barátnőm, hogy elindultak a kórházba... Kép
Kicsit túlhordta, péntekre volt kiírva, de remélem minden rendben lesz!!!!

KépKép KépKép
Kép
bartika31
 
 


Czuli!

Csodálatos a babócátok!

MIlyen élesen látszik mindene!
csirippiri
 
 


Köszi Lányok! :-))

Számításaim szerint kereken 14 hét! :-))
Igen nagyon jó a kép nagyon szépen látszik rajta az egész babám! :-))

Esztipeszti:a tiédre is kiváncsiak vagyunk! :-))
czuli
 
 


Czuli
Tök jó az uh kép. Gratula!!!!! Kép

Szilvi és Katababa
szisz2
 
 


Czuli, gyönöyrű a babátok a képen, gratulálunk Nektek ehhez az össztejlesítményhez Kép
sréka
 
 


Réka!

Priviben - szakértőként- írhatnál nekem többet ezekről az álmokról... megköszönném, mert én nem értek ezekhez a dolgokhoz, viszont nagyon érdekelnek. Köszi!

csirippiri@freemail.hu
csirippiri
 
 


Ok, írok nagyon szívessen Kép
sréka
 
 


Köszönöm, várom leveled!
csirippiri
 
 


Nálatok a "terheshiszti" kijött?

Nálam fokozottan.... (félelem, veszekedés, szemrehányás, sírás meg minden) Ez normális?
csirippiri
 
 


Hű, már megint jegyzetelnem kellett, pedig csak 1 nap telt el!

Maminti: Most olvastam a kölcsönkapott könyvemben, hogy májas ételeket nem ajánlanak, mert a májban választódnak ki a méreganyagok.
Ezen kívül a májkrém a kis májon kívül egy csomó adalékanyagot tartalmaz.

Eszti: Köszi a jeleket, már le is töltöttem!

Bori: Nagyon szépek vagytok mind a hárman és biztos aranyosak odabent a babók is! Kíváncsi leszek a két lány után milyen neműek lesznek!

Orsi: Szerintem 6 hetesen már látszódni fog életjel (szívdobogás!)

Réka: Remélem minden rendben lesz. Tényleg sok kismamánál fordul elő vérezgetés és ha nem nagy mennyiség és görcs nélküli, akkor a legjobbakat kell remélni!!!

Mariannka: Ha baj lenne az EKG-val biztos mindták volna, így csak egy vizsgálat volt és kész.

Bartika: Én cukormentes 100%-os gyümölcslét szoktam összekeverni szénsavas ásványvízzel.

Orsi: nagyon jó ötlet a babanapló, mert nem tud az ember mindent megjegyezni. Én nem írom minden nap, csak a fonfosabb eseményeket és "aranyköpéseket". A nagylányom már szokta olvasgatni az övét és nagyon örül neki.

Könyvek: Kismamák nagykönyve, A problémamentes terhesség, Terhesség hétről hétre

Lányok: Akinek nincs tapasztala a szoptatással kapcsolatban, érdemes a Szoptatás című könyvet megvenni. vagy a Le Leche Liga kiadványát megrendelni. Nekem sokat segített!!!

Tündi

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


Csirippiri: Teljesen normális a hiszti, ezt el kell magyrázni annak aki felé irányul Kép

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


Konkrétan a páromról van szó, ő ezt nem tudja kezelni. Tudja, hogy van ilyen, de nem érti az érzelni hétteret. Pedig nem ártatlan, és a hiszti sem ok nélkül van, ezt be is látja, de akkor is idegesítem...Ez igen, nem voltam túl egyértelmű..
csirippiri
 
 


Jaj Tünde, nekem is elküldenéd a listát? Köszi!
pickwicktea@freemail.hu

KépKép
nicika
 
 


Igen Tündi én is szeretném, korábban már írtam, de lehet, hogy még nem tudtad visszaolvasni.

csirippiri@freemail.hu
csirippiri
 
 


Köszönöm!!

(de bunkó vagyok)
csirippiri
 
 


Tünde
Ha már a Le Leche Ligát említetted, a honlapjukon sok okosság van.
http://www.lll.hu/main.shtml

Szilvi és Katababa
szisz2
 
 


Hisztis én csak tegnap voltam, de pár hete rámjött a sírás. Persze oka volt a kiborulásnak, de egyáltalán nem ekkora. Olyan zokogás vágtam le, hogy a Kedvesem is megijedt. Anyukám csak vígasztalt engem, aztán Õt, hogy ilyen lehet még és hogy nyugodjak meg én is és Õ is.
A végén már félig azon röhögtem, hogy mennyire sírok ezen a semmiségen, de közben potyogtak a könnyeim is, na az volt a borzalom, el tudjátok képzelni. Kép
Sajnos ez is, mint most Nálunk minden a hormonok hatása miatt van és bizony a pároknak ezt meg kell érteniük. Mond el Neki, hogy ez majd csökkenni fog és hogy egy picit legyen türelmesebb.
Állítólag a papák hormonszíntjében is kimutattak ingadozást ilyen esetekben (egy Britt tanulmány szerint), így sokszor Õk is ingerlékenyebbek vagy kedvetlenebbek, ha párjuk babát vár. Na, két hisztis egy családban, még jobb lehet Kép
sréka
 
 


Ha már LLL, akkor egy kis dicsekvés Kép A felsősorban lévő képeken, ahol egy gyerek puszit ad egy babának, azok az én gyerekeim Kép
Meg van fent egy történet Zsomáról is Kép
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Cory
Most hog írtad, gyorsan meglestem őket.
Nagyon édik Kép

Szilvi és Katababa
szisz2
 
 


Sziasztok! De, még itt voltam azóta rengeteget írtatok.
SrékaKép Kicsi a világ! A fennt nevezett dokiddal évekig együtt dolgoztam, akkor még a Nyírő GY kórházban praktizált, s az 5 gyermekemből 3-at Nála szültem.Az utolsó terhességemnél már se én nem dolgozam ott, sem Õ bár elmentem hozzá mondta ha cukros leszek nem tud vállalni, lőn az lettem + Õ szabadságon volt, mikor a 12 héten el kezdtem vérezni, s akkor kerűltem egy másik kórház másik orvosához aki nagyon jó benyomást tett rám. Most is hozzá járok!
Bartika31Kép
nagyon tetszik az ötleted!!!
CzuliKép
Édes a bébid de jó Neked!!! Én is várom is meg félek is tőle!
Orsi,AnitaKép
Én is írok baba naplót attól anaptól mikor megvettem a terhességi tesztet, és pozitív lett.
Beszélgetni is szoktam a babámmal, pedig még biztosan nem hallja!

KépKép
csema
 
 


CoryKép
Én is meglestem a srácaid, aranyosak!!

KépKép
csema
 
 


Hű lányok, a hisztihez hozzá kell szólnom! A minap pont úgy, ahogy Réka mesélte, én is olyan bőgést rendeztem, mert megjött a biztosító számla hamarabb, hogy a végén már éreztem, hogy ez gáz és röhejes, de nem tudtam abbahagyni. A párom, meg csak röhögött! Mókás volt! Kép Szerencsére ő tudja kezelni!
Tündi, Te melyik gyümilevet iszod? Melyik a cukormentes?
Most mennem kell lassan, vége a munkaidőmnek. Holnapig legyetek jók és jobb éjszakát kívánok az éjszakai baglyognak!!! Kép Csak holnap győzzek visszaolvasni! Puszi mindenkinek:
Bartika
7+1

KépKép KépKép
Kép
bartika31
 
 


Csajok! Az nagyon nagy baromság hogy én érzem a babát? 3 napja naponta 2-3-szor, sőt tegnap 4-szer! Ilyet még sosem éreztem az előtt! Szóval beképzelős hülye vagyok?

KépKép
nicika
 
 


Csema,
tényleg kicsi a világ Kép Mi a véleményed róla? Milyen doki? Dokik terén izgulós vagyok és elég bizalmatlan, így örülnék ha írnál róla pár szót. Igaz holnap megyek hozzá, de szeretem előre tudni a dolgokat.

Nicika,
én nem tudom milyen a baba ha mocorog, de azt tudom, hogy a bartánőm is nagyon hamar érezte. Az orvos csak állította, hogy téved a Kismama, pedig nem mert több anyukával is konzultálva kiderült tényleg ilyen amikor az elején mocorog.
Szóval ne hidd rögtön, hogy hülye vagy, mert lehet, hogy Te ilyen érzékeny vagy, vagy olyan testalkatú vagy úgy helyezkedik el stb.
Persze szóljanak a profik erről (hiszen nekem az első babám) inkább én csak gondoltam segítek Kép
sréka
 
 


NIcika: szerintem még nagyon korai!
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


De Cory akkor mit érzek?

KépKép
nicika
 
 


Nicika: hát én azt nem tudom Kép De most még csak kb 8cm mindenestül. Azt szokták mondani, hogy első babát félidő környékén szoktak érezni, következőket már előbb. Az előbb is általában 16-18. hét szokott lenni.
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


És ha én hiszek benne hogy ő az? Tudom, tudom akkor bolond vagyok! Kép De mégis hiszem hogy Õ az! Mindenki bolondnak tart körülöttem!

KépKép
nicika
 
 


És lehet hogy igazuk van...Kép

KépKép
nicika
 
 


NicikaKép
én is hallottam kismamákat akik korán megérezték a babájuk mozgását, lehet Õt érzed, talán annyira rá vagy hangolódva, én hiszek ebben!!!
SrékaKép
Õszintén szólva nagyon szerettem őt annak idején a lányom akit nála szültem ma 14 éves, tehát nagyon sok ideje nem dolgoztam Vele.
Annak idején kicsit konzervatív volt, de az az igazi orvos akit igazán érdekeltek nem csak a kismamák, hanem szülés után a babák is. Minden reggel bejött az újszülött osztályra és a gyerek után érdeklődött+ még hétvégén is civilben beszaladt a kismamákhoz is !Ilyen ma már nincs!!!
Én legalábbis nem ezt tapasztaltam (újszülött o. dolgoztam betegácsi elött)Viszont azóta 14 év eltelt, s akkor csalódás volt mikor elutasított mint volt kollégát, a cukor miatt.
De ez az én érzésem, attól ő még nagyszerű ember, de főleg orvos.

KépKép
csema
 
 


Nicika
szerintem is korai még.
Jó mondjuk én csak a 19-20. hét körül éreztem meg, de én ki vagyok párnázva, meg a méhlepény is a mellső falon volt. Eddig az ismerőseim között amit hallottam a legkorábbi a 15. hét körül volt.
De addig már nem sok van hátra Kép , és akkor kiderül, hogy ugyanolyan volt-e a mostani.
Egyébként néha nekem is van olyan érzésem mintha, de nekem ez még bizti nem az, én inkább a bélmozgásnak tudom be.

Szilvi és Katababa
szisz2
 
 


Szisz! Igazad van! Nem tudhatjuk biztosan! Megvárom az "igazi mozgásokat" és majd összehasonlkítom hogy ugyanaz e! Kép

KépKép
nicika
 
 


Nicika: bolondnak nem nézlek, de nekem ez még korainak tűnik, de sosem fogjuk megtudni biztosan, hogy ő volt-e már vagy sem Kép

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Köszönöm Csema. Hát holnap többet fogok tudni én is róla. Végül is Nekem mint orvos és ember is fontos. Sajnos nem jó tapasztalataim vannak az orvosokkal kapcsolatban. 14 éves korom óta jártam a nőgyógyászatokat és hát kevés olyan volt aki alaposan és alázattal lett volna a betegei riánt. Szerintem ez a két dolog a legfontosabb a tudáson kívül.
Nekem azt mondták Õ nagyon alapos és körültekintő.
Köszi mégegyszer.

Nicika,
szerintem ha rá vagy hangolódva érezheted, de nem akarom beléd beszélni. Én hiszek abban, ha az ember néha oda figyelne magára rengeteg olyan testi jelet kapna, amiken keresztül sokkal többet tudna meg magáról.
Ha én megéreztem, hogy megfogant a kisababánk (aki hiszi hiszi, aki nem nem), akkor lehet hogy Te is érzed, hogy mocorog.
A meditáció és relaxáció egyébként nagyon sokat segít azon, hogy igazán odafigyelj az érzéseidre és lehet, hogy Neked ez most sikerült ezek nélkül is.
sréka
 
 


Mai tábla! Új kivitelezés!
Kép

KépKép
nicika
 
 


NicikaKép
Mint írtam ha rá vagy hangolódva, lehet Õt érzed, de az idő majd bizonyít! Néha ha meditálok én is nagyon közel érzem magamhoz átfut rajtam valami megfoghatattlan, de a mozgását én még nem éreztem, hisz oly pici még, talán ha van 4 cm.

KépKép
csema
 
 


Cory Réka! Aranyosak vagytok!

KépKép
nicika
 
 


Hát az én babám most úgy 6cm lehet!

KépKép
nicika
 
 


Szuper az új tábla! Hiányozni fog 2 napig, hogy nem leszek nett közelbe.

KépKép
csema
 
 


Közben frissítettem egy két táblát!
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

KépKép
nicika
 
 


Ja és még Csema táblájával is lógok! Gyorsan megcsinálom! Nyugodtan reklamáljatok ha valakiét feltegyem vagy frissítsem!

KépKép
nicika
 
 


Na készen is van!
Kép

KépKép
nicika
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?