Új privát üzeneted érkezett!
INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK

Nem baj Bori! Én igazán szivesen csinálom! Így reggel pedig legalább elvonom a figyelmemet is! Még jól is jött! Esetleg még valaki nem akar táblába kerülni? Kép

KépKép
nicika
 
 


De én igen!!! Kép
Bartika, Budapest, 31 éves, 2005.06.28, 2006.04.04, 6+2, egy babó (azt hiszem), 1. baba
Nicika! Előre is köszönöm!!! Kép
Te otthonról írsz?

KépKép KépKép
Kép
bartika31
 
 


Igen otthonról! A munkáltató fizeti az ADSL-emet! Szóval az áramot leszámítva tök ingyen van! :o) Téged is beteszlek a táblába!

KépKép
nicika
 
 

 
 

Sziasztok!
Üdv Bartikának, Alinának, Rékának!
A felfúvódással kapcsolatban csak annyit, hogy nekem még nem látszik semmi, de estére én is felpuffadok, reggelre semmi. Szerintem attól is függ, hogy miket eszünk.
Nagyon szorgalmas vagy Nicika! Köszönjük!
(a várható sz.i. 02.14.)
Szorítok ma délben. Hánykor indulsz?
márti26
 
 


Sziasztok!

Nicika! Most már én is felszertnék kerülni a táblába.

Eddig nem mertem, de ma reggel voltam Uh.-n, és azt mondták, "Hű, de szép nagy terhessége van" 8+3 naposak vagyunk, és a baba 8+2 napos a mérete szerint. Csak hasi uh-t csináltak szerencsére, így is nagyon jól látszott a baba, a teljes 17mm-es valójában! Kép Kép Kép
Azt mondták minden a legnagyobb rendben. Jött a dokim, azt mondta szedjem az Elevitt és találkozunk 12 hetesen, majd elég lesz, akkor terhesgondozásba venni.
Erre én biztosan csalódottan néztem, hogy nem lesz kiskönyvem még 4 hétig, ezért megkérdezte, hogy akarok-e táppénzre menni?
Mondtam, hogy igen, igen.
Erre átküldött az SZTK-ba a terhesgondozóba. Ott kiállították a kiskönyvemet, rögtön elküldtek laborba és mától táppénzre vettek.

Rita

Rita
Kép
Dorka 10, Dani 12,5 éves
ritaa
 
 


Nicika: Ha van egy kis időd, valamikor szívesen találkoznék veled, ha van kedved.
márti26
 
 


Na és a tábla:
Kép

KépKép
nicika
 
 


Márti ma nem érsz rá? UH után összefuthatnánk!

KépKép
nicika
 
 


Én is Elevitet szedtem, de az orvos azt mondta, hogy a 12.hét után nem kell. Ti szedtek valamit?
márti26
 
 


Nicika!
Az adataim:
Rita Miskolc, 33 2005.06.12. 2006.03.19. 8+3, Õ lesz a 3. babánk, tehát kettő van, és 10 hónapja próbálkoztunk.

Nagyon köszi: Rita

Rita
Kép
Dorka 10, Dani 12,5 éves
ritaa
 
 


Hánykor végzel? Én kb.fél egytől ráérek.
márti26
 
 


Nem tudom pontosan mikor végzet, szerintem 1 óra tuti, szóval talán 1-re végzek! Lassan mennem kell buszra, megadnám a tel.számom ha gondolod!

KépKép
nicika
 
 


Ok.
márti26
 
 


06306403896 Írj egy üzit aztán visszacsöröglek ha gondolod! Vagy hívj fel és megbeszéljük!

KépKép
nicika
 
 


Na én lépek a buszra! Márti! Az üzidet várom!
És mindenki gondoljon rám, lécci mert nagyon izgulok!

KépKép
nicika
 
 


Nicika! Nagyon drukkolunk! Aztán tessék felénk is beszámolni! Köszi a táblát! Kép
Lányok! Lenne egy kérdésem, ami nagyon aggaszt. Kb. 6 napja megy a hasam. Már diétáztam is, koplaltam, odafigyeltem mit eszek, de a napi 3-4 hasmars sajnos maradt. Olyan érzésem van, hogy a terhesség okozza, de egy nőgyógyász szerint, akinek az Origo-n írtam, a terhesség nem okoz hasmenést. Hát én ezt nem értem, mert szorulást hogy okozhat akkor?
Most aggódok, hogy nem-e valami fertőzés, és nem megy-e el tőle a babánk. Kép Nem fáj semmim amúgy és rendesen is eszem.
Van valakinek hasonló tapasztalata? SOkan közületek már volt babás. Hallottatok ilyenről?
Már égen-földön átnéztem mindent a neten, a dokim meg csak annyit tudott mondani, hogy diétázzak meg igyak sokat. Kép
HELP!!! Kép

KépKép KépKép
Kép
bartika31
 
 


Sziasztok! AztamindenitKép, mennyien vagyunk! Természetesen, szeretettel üdvözlöm az újonnan csatlakozókatKép

Tigi, Trallala,Letty,Eszti (rem,nem hagytam ki senkit) nagy gratula a betöltött kerek hetekhez!

Nicika, sajnálom a tegnapot, de megy ma is a drukk! Köszönjük, hogy ilyen lelkesen és szorgalmasan frissítgeted a táblátKép

Lányok, hozzátok hasonlóan én is tülkön ülök, hogy végre mehessek UH-ra, de nekem még majdnem 2 hétKép

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Bartika! igaz, én nem vagyok vmi tapasztalt, de én esetleg a vitaminokra gondolok! Mit szedsz? Az elevit+folsav kombináció után tapasztaltam ezt pár napig, aztán szorulás, most normál...KépKép Csak egy laikus tipp...Kép

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Bartika, nekem pedig azt mondta a doki, amikor először voltam nála, hogy a terhesség elején mind a szorulás, mind a hasmenés előfordul, ne ijedjek meg. Sőt, valakinél váltakozik, hol ez, hol az. Kép
Úgy látszik egy újabb téma, amiről nincs egységes állásfoglalás.

Nicika, megy a drukk!!! Kép

Üdv az újaknak, nagyon sokan lettünk! Kép
Vendég
 


Nicika! Szurkolunk, hogy most sikerüljön a UH!!!
És minden rendben legyen!!!
csirippiri
 
 


ANita! Szedek elevitet, folsavat, és MagneB6-ot is, de egyiket sem a hasmenés előtt kezdtem szedni. Kép Persze lehet, hgy igazad van és most megpróbálok semmit nem szedni. Az Elevitről én azt hallottam, hogy szorulást okoz. Inkább az aggaszt, hogy már 6 napja ez megy... Kép
Te voltál már UH-n? Vagy most mész először majd? Miért 2 hét? Mitől függ az amúgy, hogy mikorra hív a doki UH-ra? Na jó sokat tudok kérdezni, igaz?

KépKép KépKép
Kép
bartika31
 
 


Üdvözlöm az új Pocakosokat!!
csirippiri
 
 


Bartika31!

A sógornőm azt mondta, hogy neki is ment a hasa a Magne B6-tól!!!

Azt kellett csak egy időre elhagyni -az orvosa szerint - , mást nem!! (ő a Shöpf-Méreiben szült, Dr. Templom-nál)

Azután rendbe jött!!
csirippiri
 
 


Meddig kell szedni a vitamonokat?
márti26
 
 


Sziasztok!

Üdv a csapatban mindenkinek. Ma sajna nem volt ídőm írni, csak olvasni, de az is nagyon jól esett. (Dolgozom ezerrel)

Hajrá, hajrá Nicika, és kérjük ám a beszámolót. Be tudnál tenni a táblába?
Az adatok a következők:
Mariannka, Budapest, 25 éves vagyok, 2005. 05. 20. az utolós mensi, 2006. február 27. a születés várható időpontja, a magzat kora 11+3, első babánk lesz, aki egyedül van. Azonnal (gyakorlatilag nászéjszakán) összejött a fogantatás, tehát egy hónapja próbálkoztunk. A Szent Imre kórházban fogunk szülni (Tétényi út). A baba hétfői adatai: 4,2 cm hossz, 1,6mm tarkóredő. Még egyszer köszi a tábla karbantartását és tényleg írj jó hosszú beszámolót.

Mariannka

Mariann & Istvánka 2006.01.31.

KépKép
mariannka
 
 


BartikaKépJaj, nem akarlak én lebeszélni a vitaminokról! Én is ezeket szedem+utrogestan hüvelykapszulát is kell "használnom" még a héten. (ez progreszteron hormont tartalmaz, mert a 8.héten volt egy kis barnázásom)
6 nap??? Ez már tényleg nem kevés, az előbb biztos figyelmetlenül olvastam. Akkor sztem legalább a háziorvossal kellene beszélni.
Már kétszer voltam UH-n. 6+3 naposan és 8+6 naposan (amikor az a kis probléma volt). A bébivel minden rendben volt, és már akkor nagyon édi voltKép Most sajnos a dokim szabadságon van, ezért "késik" picit a betöltött 12heti UHKép
Közben eszembe jutott még vmi: nem lehet, hogy hányás helyett téged így viselnek meg a hormonok?? Sajnos, csak próbálkozok, mert igazán szeretnék segíteni, de amint már mondtam nem vagyok túl tapasztalt a 24 évemmel, 1. terhességemmelKép
Banán, főtt burgonya... ezek nekem be szoktak jönni, mint hasfogó... És a kiszáradás miatt természetesen a sok folyadék

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Mariannka! Gratulálok a babóhoz, és hogy ilyen ügyesen összejöttKép Nagyon egy idősek az miénkkel! Nekem febr.25 a várható születési idő, bár ezt biztos látodKép

Bartika, lehet mond vmit CsirpPiri is, utána kell járni, h vmelyi gyógyszer okozza, v mi!

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Bocsi CsirippiriKép, rosszul írtam le a neved az előbbKép Majd jobban odafigyelek!

Nagyon pörgök maKépKép

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Üdv minden új kismaminak :-)

Én ma 3-ra megyek a dokihoz, igaz Uh nem lesz... de legalább elmondja a további teendőimet. Mérlegelni is fog, kicsit izgulok miatta, mert állítólag egyetlen dolgora pipa, a hízásra... na sebaj.
Pont tegnap került elő egy régi grafikonom: 4 kiló fogyásról indultam, 22. hétre szedtem vissza, majd a 36. hétig csak 5 kilót híztam, de az utolsó 4 hétben viszont 7-et!!!!! Igaz akkor megugrott a vérnyomásom, és bevizesedtem. Most figyelni fogok jobban...

Nadrágok: nekem minden nadrágom jó, igaz rugalmas anyagok, és nem gombolom be őket :-)
Én tudok egy helyet, ahol 2500 ft a kismamanadrág, a téliesítettek, vastagabbak pedig 3500 körül. Van színválaszték, méretválaszték, ha kell méretre igazítanak. A lány lakásból árul. Íme az infó...
XI. ker. Fehérvári út 147. V. em. 21
Katona Krisztina
Előre telefonon kell egyeztetni, mert a lakásán árul: 06 70/ 36 06 805
Ha menne valaki, hivatkozzon rám: Szebeni Bea

Titati
titati
 
 


Semmi baj, de hívhattok Piroskának is.
csirippiri
 
 


Jaaaa, Titati, úgy rám is jók a gatyák, ha nem gombolom be őket...Kép
Márti, nekem például azt mondta a dokim, hogy végig szedjem a vitaminokat. Most azért indokolt, mert az elején vagyunk, utána pedig azért, mert tél lesz. Persze ok mindig van rá. Én szedni fogom.
Vendég
 


Én is bajban vagyok a nadrágokkal! Fenékben és comban jók,mert max.1 kg-t híztam. Viszont a hasamnál... Vagy be sem tudom gombolni, vagy nyom, így azokat fel sem veszem, nem akarom szegény babót elnyomniKép A legkényelmesebb,mikor hazajövök és felvehetem a tréningemet!
Az őszi gatyáimat még elő sem mertem venni... Épp tavasszal kellett bevetetni belőlük, mikor sikerült vmennyit fogynom. Hátha azokból lehet kiengedni, vagy nem tudom... Bár 1-2 hónap múlva már lehet simán kell a kismamanaci, ha így haladok /haladunkKép

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


BartikaKép

Ne ijedj meg, ha összeettél valami olyat ami nem volt jó, nem fog ártani a babádnak, előbb-utóbb kijön belőled.
Sajnos én rossz túrót ettem, úgyhogy már átestem egy nagy hasmarson, de a babával minden ok voltKép

NicikaKép

Köszi hogy feltettél a táblába!!

Sajnos a többiek kérdésére nem tudok most válaszolni mert sok a munkám, de majd jövök!!!Kép
Vendég
 


Anita, nekem pedig akkor a legjobb, amikor hazamegyek, zuhi, és felveszem a puha, laza, bő pizsimet...Kép
Vendég
 


Eszti, asszem ez valóban még jobb lehetKép (én sajnos csak ilyen szolídan mosolygó fejet tudok belinkelni)

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Sziasztok!

Köszi szépen a jobbnál jobb tippeket a kismamaruhákkal kapcsolatban. Én egyelőre beleférek mindenbe, de azért feszülnek már egy kicsit a gombok a hasamon.
A téli ruhatáram kicsit nagyobb számozású, mint a nyári, ezért talán még kitart egy ideig.

Mariannka

Mariann & Istvánka 2006.01.31.

KépKép
mariannka
 
 


Anita, úgy tudsz ilyen vicsorogva nevető arcot csinálni, hogy a kettőspont után egy nagy óóót írsz. Kép
Vendég
 


Sziasztok Kismamák!

Gatyótémában hasolóan érzem magam: kigombolás, nagy sóhajok, és legkésőbb szeptember elején új gatyók felkutatása.

Nicikának nagy drukk!!!

Bartika!
A hasmenésnek jó sok oka lehet ám! Ha ilyen elhúzódó, mindenképpen menj orvoshoz, mert ebben az esetben már szoktak egy tenyésztéses vizsgálatot kérni, nehogy valamilyen elhúzódó bélfertőzés legyen (pl. nem kellően mosott gyümitől, új kajától, stb.). NE AGGÓDJ! A doki szerint a bélfertőzés sem árt a babának, itt inkább a kiszáradás lehetősége jelent veszélyt! Sok alma + sárgarépa és még több folyadék! A gabonarostok is sokat "sűrítenek" a dolgon, így fogyassz egy kicsit nagyobb adagot korpás kenyérből, kekszből! Remélem, hamarosan rendbe jössz!

Lányok, vitaminozzunk csak nyugodtan, főleg azok, akik hányósabbak, rosszul étkeznek, ez biztosan nem árt. Én az Elevitet szedem, minden 2. nap szedek belőle 1 szemet, a múlt hétig naponta szedtem, de most már lassan csökkentem. nekem minden doki azt mondta idáig (háziorvos + 2 nőgyógyász), hogy a normál szociális viszonyok között igazán még erre sincs szükség, inkább csak a folsav-pótlásra. A Maternáról eleve lebeszéltek, mert azt állítólag a dél-amerikai bevándorlók miatt fejlesztették ki az USA-ban, akik köztudottan leromlottabb állapotban kerültek az országba. És ugye az amerikaik nagyobb hangsúlyt helyeznek a megelőzésre, mint nálunk...
Na, nem panaszkodom. z Elevitet viszont az angolok készítik, és ez ugye közelebb van hozzánk...

Lányok, mit csináltok, ha jó kis fejfájás vesz elő benneteket? Gyógyszert nem akarok bevenni.

Mindenkinek nagyon szép napot kívánok!!!

Lyly

Kép

Kép

Kép
lyly
 
 


Szia Lyly!

Sajna nem tudok ebben tanácsot adni, mert nekem csak akkor fáj a fejem, ha 1-2 nap múlva óriási szévihar lesz... Nekem akkor csak az alvás segít.

De szokták javasolni - ha magasabb a vérnyomásod - a fokhagymát fejfájás ellen (egészben lenyelve a gerezdet vagy összerágva-ízlés kérdése), vagy a citromos kávét... Ez utóbbit nem próbáltam, erről nincsenek tapasztalataim, úgyhogy csak óvatosan..

Üdv: Piroska
csirippiri
 
 


Jaj lányok! Köszönöm! Most egy kicsit megnyugodtam. MInden esetre megpróbálom, mi van ha abbahagyom a vitaminokat. Én is arra tippelek egyébként, hogy a hormonok okozzák, mert ha tudnak szorulást, akkor hasmenést miért ne tudnának? :Ó

Lyly! Fejfájásra nekem a legjobban a jeges borogatás segít és az ha lehajtod a fejed, kezedet összekulcsolva a tarkóra és próbáld felfelé feszíteni a nyakad, fejed... ez felpezsdíti a vérkeringést. Én néha kínai balzsammal is be szoktam kenni a halántékom, vagy rendelek egy fejmasszást apától... :Ó

Ami a gatyótémát illeti, nos ehhez nem tudok hozzászólni... a fosás miatt lóg rajtam minden... :Ó

Nem sikerülnek a széles vigyorjeleim? Kép Nem kettőspont és nagy Ó?

KépKép KépKép
Kép
bartika31
 
 


Alina! Te amikor a rossz túrót etted, akkor hány napig szenvedtél hamsenéstől?

KépKép KépKép
Kép
bartika31
 
 


Talán rosszul írtam, de a vicsorgóshoz O-t kell tenni a kettőspont után, de nem hosszú Ó-t.
Bocs..Kép
Vendég
 


:-Ó

próba
csirippiri
 
 


Nekem sem jött be...
:-ó
csirippiri
 
 


Titati! Köszi a gatya tippet, jól ki is írtam magamnak, hogy később ha kell nem kelljen keresgélnem... Kép

KépKép KépKép
Kép
bartika31
 
 


:-O

Komolyan, mint egy gyerek, olyan vagyok bocsi...
csirippiri
 
 


Kép
Újabb próba...
És siker!!!!!!!!!!!!!!!! Kép

KépKép KépKép
Kép
bartika31
 
 


Csirippiri, nem kell vessző, de amúgy már jó lesz!!! Kép
Vendég
 


Csirippiri! Vedd ki a kötőjelet! Csak kettőspont és nagy O Kép
Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép
ÍGy ni!!! Kép
UI: Jól elvagyunk...

KépKép KépKép
Kép
bartika31
 
 


Bartika, te merre honolsz Budapesten belül?
Vendég
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?