Új privát üzeneted érkezett!

Kriszti,
mondtam én, hogy ez a két gyerek tök egyforma. Szó szerint írhattam volna, amit te. Kész voltam tőle ma is, kb. 10 percet aludt egész nap. Már úgy tűnt, mintha egész nap etettem volna, a cicik is már tök idegek voltak. Kép
Egyébként nagyon vártam már, hogy jelentkezz, ha meglett volna a számot, tuti, zaklatlak egy sms-sel, annyira együtt éreztem veled.

Gyöngyvér,
na a te gyereked megint csak mintaképe az enyimnek, ő most volt 12 hetes. Így ahogy Connie írja: böfi, puki, kaki általában a fejrángatás és "idegbeteg" magatartás Kép okai. Bence is borzasztó lusta, ha a gyenge bal mellről van szó, amit már csak 10 percesnek hívok, mert addig talán van benne némi tej, aztán a másikban már többet talál. Éjszaka persze a balban is több termelődik. Az a furi, hogy a szopi elején egészen sok termelődött abban is (na nem úszkáltam sosem benne), aztán valahogy legyengült. Gondolom, ahogy a tökmag hagyta. Kép Most azon imádkozom, hogy azért pár percig löködje a gyerek, nehogy teljesen elapadjon. Néha kézzel próbálok fejni, hátha segít, keserves a csöppözés, de azért össze lehet hozni kitartással 10-20 millit. Ezt csak a szaporítás kedvéért csinálom, lehet, hogy semmi értelme.
Szerintem ha tekereg, még nem biztos, hogy jóllakott, mert Bence, ha nagy nehezen sikerül böfiztetnem (egyből cirkusz van, ha felemelem), sőt, lehet, hogy bukik is a sok levegőtől, utána folytatja az evést.
Összességében én azt mondom neked, a te gyereked is szereti a cicit, ahogy az enyém. Akárki fogja és a közelébe érek, a cicire szegeződik a tekintete és pityeregni kezd. Kép))
Már nem mérem, mennyit eszik, pedig még két kilót sem hízott születése óta, ha átalszik nekem 2-3 órát, éjszaka már régóta csak egyszer kel föl enni, az talán jel arra, hogy van valami a kis gyomrában.
A nővérem vigasztalt, az ő gyerekei 15-20 perc alatt megették a magukét, a sógornőmé 10 perc alatt, mi meg még mindig 30-40 percig szopizunk. Szerintem ez már így is marad, csak maradjon legalább 6 hónapos koráig. Tudom, nekem sosem lesz könnyű, nem fog dőlni a tej, de a gyerek érdekében mindent megpróbálok, mert ha meglátom a felbontatlan tápit a szekrényben, már attól is hidegrázásom van. De bármi lesz, hálás vagyok azért is, hogy 3 hónapig sikerült, talán ezzel is hozzájárultam a kicsi egészségéhez.

Connie,
Ákos hatalmas baba, félelmetes, hogyan tudtad ilyen nagyra növeszteni. Kép Öcsémék fia is 12 kiló körül van, de ő már 1 éves, és tiszta vasgyurka. Bence inkább nyúlik, mint a bolondgomba.
Egyébként én is hason altatok hasfájás miatt, eleinte mindig megfordult, nem szerette, aztán éppen a védőnő tette hasra, azóta úgy alszik. Én félek a bukástól is, bár őrá annyira nem jellemző, meg hát a pukikkal is sokkal jobban elbánik. Azt hiszem, aki "hajlamos" a bölcsőhalálra, azt érheti akár háton, akár hason. Sajnos... Amúgy eleinte én is féltem (még ma is), mert tudtam, mi a mai álláspont e téren, de több szülő meggyőzött, hogy ők is hason altatták a kicsinyeiket. Ha jól tudom, szívmegállás okozza a bölcsőhalált. Ez ellen mit lehet tenni?
Nem tudom, hogy van a kiürült mell esete, mert az előbb én is megijedtem, hogy megint estére jól megcsappant a tej, de aztán ahogy forgattam a gyereket egyikről a másikra, újra beindult a tejleadás. Csakhát ki kell várni, meg persze a gyerek helyett kis fejéssel néha rásegíteni. Mert sajnos az én fiam még mindig lusta...

Lamar,
jaj, a mérést ne! Én függő voltam tőle, teljesen kiidegeltem magamat, itt is jól rám ripakodtak, és igazuk volt. Azon gondolkodtam, hogy amikor eleinte nagyon bénák voltunk mindketten, mértem 130 szopást, az utóbbi hetekben meg alig jött össze 70. Szóval vagy mi hanyatlunk, vagy a mérleggel volt baj. Már tejapadásig idegeskedtem ezen, aztán amikor elköltöztünk a szüleimtől, otthagytam a mércét, azóta néha kíváncsiskodnék, de mindig meggyőzöm magamat, hogy semmi értelme, majd a védőnő mér és szól. De legelőször is a gyerekem, aki imádja a hasát és a cicit. Kép
Nagia
 


Nagia,
A bölcsőhalált nem lehet pontosan tudni mi okozza, de hasra fektetett babáknál gyakori. Valszeg fulladásos esetek is vannak közte, ill. ha valami puhább kerül a feje alá, akkor azt telelélegezheti szén-dioxiddal kilégzéskor, ami reflexesen légzőközpont leállást okozhat.
Vannak babaák, akiknél nagyobb a kockázat, pl. korazsülötteknél, ahol éretlen még a légzés agyi szabályozása, de Bencénél nincs ilyen kockázati tényező sztem. Ákosnál is csak az, hogy apája cigizik. Viszont ne tegyetek textilpelust a feje alá, meg semmi mást se, lepedőn kívül.
Mennem kell, vendégezünk ma délelőtt.

KépKép
connie
 
 


Bocsánat: hasra fektetett babáknál gyakoribb, nem gyakori.

Esetleg nézz bele a linkbe, amit feltettem. Én alaposan utánaolvastam, mikor Ákos hasfájósabb volt, de nem mertük hasra fektetni.

KépKép
connie
 
 

 
 

Kriszi!
Örülök, hogy itt vagy, mert Téged kerestelek itt a topicban pár hete, de nem voltál. Azért leírtam akkor is a kérdésem, de tapasztalt mama nem volt a környéken. Szóval azért gondoltalak Téged kérdezni, mert tudom Rólad, hogy hosszan szopizott a lánykád (akárcsak az enyém), és nem sokkal utána jött az öcsi (akárcsak nálunk). Szóval nálunk az volt a furi, hogy szinte mintha egy-két hét alatt beállt volna a kereslet-kínálat...semmi cicifeszülés, semmi pólóáztatás...Paráztam is kicsit, hogy mi van, most akkor lehet, hogy nincs elég... de aztán megnyugodtam, mert Doni hízik, pisil, kakil rendesen. Szóval csak erre lettem volna kíváncsi, hogy vajon ez általános dolog-e? Te nem tapasztaltál ilyet?

Off:
A bölcsőhalálos statisztikáról: Miért vagytok benne olyan biztosak, hogy úgy csinálják a statisztikát, hogy megnéznek 1000 hason és 1000 hátonalvót? Ha csinálnának ilyen vizsgálatot, akkor a babáknak szigorúan meg kéne, hogy legyen a másik csoportban egy olyan párjuk, aki mindenben- de mindenben (szoc. státusz, dohányzás, koraszülés... és rengeteg egyéb dolog) megfelel nekik, csak más pózban alszik. Szerintem ilyet lehetetlen csinálni, és vsz. senki sem vállalkozott még rá. Én csak azt tudom elképzelni, hogy megnézik a bölcsőhalálban meghalt gyerekeket, hogy hány volt hason v. háton...

Bogárka

Bogárka
KépKép
KépKép
bogárka75
 
 


Ja, és még annyi, hogy mostanában írták sok helyen, hogy állítólag amerikai kutatók rájöttek az okára: szerotoninszint csökkenés az agyban... ezt meg aztán tuti nem befolyásolja a fektetési mód!

Bogárka

Bogárka
KépKép
KépKép
bogárka75
 
 


Hahó,
sziasztok!
Zezének sikerált egy óra tíz percet aludni ma már Kép Ez már nekünk jó...
Na szóval akartam hamarabb is írni, de pl. tegnap itt volt a kölök a vállamon, amikor neteztem, nem lehetett letenni, mert felriadt, és így elég nehéz, fél kézzel nagyon lassú vagyok Kép

Nagia,
aranyos vagy Kép
Zeze egyben különbözik Bencétől: ő egyáltalán nem lusta, inkább azzal boldogul nehezebben, ha nagyon dől a tej a szájába. Nekem is erősebb a jobb cici, de ő meg éppen a túlzott tejdőlés miatt nem azt, hanem a gyengébb balt pártolja. Ha nem dől nagyon a tej a szájába, képes órákat is lógni rajtam. Néha csak így alszik, mármint amíg cicin van. Csak közben szegény Cicó bekakál, éhes, szomjas, álmos, ölelgetést kívánna, többnyire ketté kellene szakadnom.

Cicó viszont szintln nem szerette a bal cicit, ki tudja, miért, ezért is gyengébb az még mindig, bár Zeze elég sokat erősített már rajta Kép
Zeze egyébként holnapután lesz tíz hetes, és már nagyon várom, hogy kicsit nagyobb legyen, és néha úgy is aludjon, hogy nincs vkin rajta...

Connie,
én sajna nagyon nem tudok fekve szoptatni, mert Zeze folyton kiköpködi a cicit, ha elkezd dőlni a tej, és fekve nehezebben kepesztem vissza neki. Meg az állandó böfiztetés... De egyébként is, megérzi, ha lelépek mellőle, és felriad... Kép

Connie és többiek,
Zeze is hason alszik, mármint éjjel, mert nappal többnyire egyáltalán nem fekvő helyzetben, hanem cicin, kendőben, autósülésben, illetve ha lehet vele babakocsizni, na akkor abban háton fekve. Viszont a születése óta, ha hanyatt tesszük, öt percen belül felkeveri magát. Én is aggódom, de külön kockázati tényező nálunk nincs, és választhatok, hogy talán történik baj, vagy biztosan nem alszik semmit... Amúgy Cicó pont ezt csinálta, csak őt később mertem hasra tenni, de a legkritikusabb időszakban már ő is hason volt. Mellette alszom, talán ez segít neki lélegezni...

Bogárka,
ez szép! Mekkorák most a kölkök? És hogy bírod??? Én már lassan mosogatórongy vagyok...
Egyébként köszi, hogy engem kerestél, jólesik Kép
A kereslet-kínálat nálam is gyorsabban beállt-beáll, mint az eslőnél, illetve az a bizonyos ödémás feszülés már régen teljesen elmúlt, és nem is volt olyan súlyos. Tejem viszont legalább annyi van, sőt szerintem több is (nem tudom, nem mérek), mint az elsőnél. Vmint könnyebben jön. Nálam mondjuk nem volt egy perc sem szopi vagy terhesség nélkül, Cicó még kb. két hónapig szopizott, amikor már pocakban volt az öcskös. OFF: a te kisfiad milyen természetű gyerek? Az enyém nagyon élénk és éber, hasonlít a nővérére, nappal utál aludni, na ettől vagyok teljesen rongy...
Zeze tíz hetes lesz mindjárt, Cicó meg két és fél éves.

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Kriszi!
Nálunk Petra 25 hós, Doni pedig 5 hetes (a profilomban ott vannak mindketten... vagyis vagyunk mindhárman Kép ), és nálunk sem volt "szünet", 4 hós pocakos voltam, mikor Petrával elválasztódtunk egymástól Kép
A válaszod köszi, tej szerencsére van elég, Doni 25-33 dekákat hízott eddig hetente, csak Petrával anno az első hónapban még a fülemből is tej folyt... Kép, most meg semmi ilyen...
Doni most kezdi kinyitni csipáját, azaz van egyre többet ébren napközben, és mostmár ő is elvárja, hogy cipelgessük akkor ...Pedig hogy reménykedtem én is, hogy nyugodtabb, alvósabb, saját magát jobban elszórakoztató gyerkőc lesz, mint a nővére ... mert ő aztán egy hiperélénk, hipermozgékony csajszi. Szerencsére van segítségem anyukám személyében, aki pedagógus, így mos nyári szünete van, de még néha így is teljesen kész vagyok... bár sokszor nem is fizikailag, inkább pszichésen fáradok le estére...

Bogárka

Bogárka
KépKép
KépKép
bogárka75
 
 


Connie,
Bence állandóan az orra elé gyurmáz valamit, hiába simogatom le egyenesre az ágyat. Sőt, sokszor bebújik a hónom alá aludni, alig kap levegőt. Kihúzkodom, de visszamászik. Na most így hagyjam szabadon a légutakat. Kép Amúgy általában nyitott szájjal alszik, talán így több oxigénhez jut.

Kriszti,
akkor te szerencsés vagy, hogy nem lusti a fiad. Ebből is érezhető, minden gyermek egy egyéniség, tapasztalatokról beszélhetünk, de minden kölökre alkalmazható recept nincs. Örülök, hogy lassan megismeritek egymást a fiaddal. Kitartás!
Nagia
 


Hahó,

Nagia,
nálunk más a gáz: úgy néz ki, túl sok Zezének a tejem, illetve túlságosan dől neki (hiába, második gyerkőc), és ettől annyira nyűglődik, hogy kész tortúra megszoptatni (mert azt sem szeretném, ha besztrájkolna). Gondolom, azért idővel ez rendeződik, csak addig bírjuk... Egyelőre a "magasan a fej", illetve a hasonfekvős szoptatási pozíciókat Zeze nem tűri, úgy nem hajlandó szopizni. Ehelyett ő maga oldalra fordított fejjel próbál szopizni, ez nem vmi helyes, de egyelőre nem igazán tudok vele mit kezdeni. Ha forgatom, meg ilyenek, akkor egyből bebörzen és bömbizni kezd, sőt amikor megtelik a pocakja, akkor már attól is, ha bármilyen szopira emlékeztető pozícióba rakom. Ez van, remélem, hamar kinövi ezt...

Bogárka,
nekem biza folyik a tej most a fülemből is, sokkal több van, mint az első gyerkőcnél, de nem úgy feszül. Igaz, Zeze többet is eszik, nagyobb is, mint Cicó volt ekkortájt. Már öt és fél kiló (a születési súlya három alatt volt). Nem akarlak ijesztgetni, de ő speciel hat-hét hetes korában golyózott be, azóta nem lehet letenni, még ha el is alszik, és alig alszik valamit napközben...
Még jó, hogy egyelőre nekem is van segítségem, anyukám, aki már nyugdíjas. Igen, ez a pszichikailag kész vagyok ismerős... de engem főleg déltájban, meg késő délután szokott elkapni, estére megnyugszom, hogy mindjárt vége a napnak Kép

Ha van kedved, tarthatjuk a kapcsolatot magánban is, hátha sorstársakként fel tudjuk vidítani egymást Kép
Nagyon szépek vagytok a profilban, nálam meg még mindig Cicó egyéves kori fotója van, de most már becsszóra kicserélem Kép

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Kriszti,
látod, mennyivel szerencsésebb vagy, hog a dőlő tejtől hüppög a gyerek, mint én, akinek most a tejcsihiánytól visít? Azt hiszem, megint elért az apadás, remélem, ez csak menzesz előtti pánik, és mielőbb helyreáll. Megint előkerültek a fagyis tejek. Kép De még mindig jobb, mint a tápi. Ha 2-3-at kell felhasználnom egy nyavalyás időszakban, talán kihúzzuk a gyerek 6 hónapos koráig a kritikus időszakokat, mert fejni már nemigen tudok. Szerencsére az elmúlt 1 hónapban elég volt a tejcsi a bébikének, de sosem dúskálok benne. Talán, ha kicsit több volna, nem félnék semmitől. Kép
Nagia
 


Kriszi!
Igen, ettől a hat hetes kor körüli "megőrüléstől" én is félek. Kép Ma pl. fél 4 óta fönt van, és az előbb passzoltam át Apának, hogy csináljon vele valamit, mert én már huszadszor raknám cicire, de látszik rajta, hogy degesz, meg pofákat is vág, ha meg csak ringatom az ölembe, akkor meg keresi a cicit - na ezen igazodjon ki az ember. A hangokból ítélve az apja talán sikerrel járt Kép... reménykedem!
Egyébként az nálunk is ismerős, hogy dől a tej, szegény Doni néha fuldoklik tőle ...bár ez nálam csak a bal cicinél van, az eléggé túltermelős most is, a jobb-ban meg annyi van amennyi kell.
Ha gondolod, írj a profilomban lévő címre, emilben egyebekről is beszélhetünk (pl. érdkelne, hogy hogy van Cicóval a szobatisztaság, mert ez most nálunk nagyon aktuális téma...) és akkor nem off-olunk itt a topicban.

Üdv,
Bogárka

Bogárka
KépKép
KépKép
bogárka75
 
 


Hahó,
Nagia,
ne hidd Kép Most nagyon sztrájkgyanús állapotok vannak, és hiába itt a sok tej, ha nem eszi meg, ugyanolyan rossz, mintha nem lenne...
Persze mindenkit a maga cipője szorít a legjobban...
Amúgy nektek tutira lesz, amennyi kell, mindig, és millen klassz lesz, amikor majd a kölök egyéves kora körül előkerül az a bontatlan tápis doboz egy hátsó poros sarokból, és nem fogsz emlékezni, hogy mit keres ez itt?! Aztán odaadod a vádőnéninek, hogy adja oda egy tápot evő baba anyukájának Kép

Bogárka,
majd ha kilátok, írok, de OFF Cicó még nem érett erre a szobatisztaság témára, most nem is erőltetem, nem tudok ezzel foglalkozni.
ON Nekem a jobb cici az erősebb, de mindegy, mert Zeze még a balon is fuldoklik. Csak nehogy sztrájk legyen belőle Kép

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Nagyon köszönöm mindenkinek a válaszokat. Bocs, hogy nem jelentkeztem, de elutaztunk átvészelni a meleg napokat, és előtte már nem volt időm benézni.

Connie!

Az a baj ezzel a "fájdalmat okoz, akkor szólj rá" dologgal, hogy ha ezt így csinálom, akkor nem szopott volna a gyerek, mert 2 hónapig sebes mellel szoptattam, ami nem kicsit fájt. Volt olyan, hogy sírva szoptattam. Hál isten, úgy tűnik, ezen az időszakon túl vagyunk.

Lamar!

Nem kontárkodtál bele semmibe, mivel én kértem, hogy adjatok tanácsot. Azt hiszem, tényleg arról van szó, hogy a gyerek nem éhes, vagy már eleget evett, csak nem jön rá valamiért. Múltkor volt a hűtőben lefejt tej, és éppen nem régen evett, úgyhogy azt akartam neki odaadni, és pont ugyanazt csinálta a cumisüveggel, mint a mellemmel, ráadásul alig evett valamit. Ebből gondolom, hogy nem éhes, de amikor odakínálom a mellemet, akkor úgy kap utána, mint aki két hete nem látott kaját.

Zsana 75, Lamar!

A méréssel az a baj, hogy az elején próbáltam, aztán volt, hogy kevesebbet mutatott mérés után, mint előtte. Állandóan tiszta ideg voltam, hogy most mennyit fog mutatni a mérleg 1/2-1 óra szenvedés után. Aztán amikor 30-akat mértem, teljesen elkeseredtem. Utána elmentünk a rendelőbe, ahol lemérték a babát, és két hét alatt 500-600 g-ot hízott (most 11 hetes és 65 cm, a súlyát 2 hete mérték, akkor volt 5,5 kg). A másik gond, hogy fogalmam sincs mennyi is az előírt mennyiség.

Nagia!

Köszönöm a biztatást. Én is próbáltam a gyakori büfiztetést, de utána is tekereg a gyerek, és nem eszik igazából, csak úgy csinál. Eddig az én Kismackóm is evett egy órát, de mostanában van, hogy 10 perc alatt végez, és már néha hosszabb idő is eltelik, mint 3 óra két evés között. Lehet, hogy csak megszokásból hiszem azt, hogy éhes a gyerek, és rakom mellre, közben meg nem éhes, és csak tekereg.
Én egyébként nem hagytam magam, és nem váltottam ki a tápszert, szerencsére az orvos erre nem is biztatott, bár amikor a fájdalomtól sírva szoptattam, néha bizony megfordult a fejemben, hogy feladom. Ne add fel, ha ennyire szeret szopni a babád, biztos megvan rá az oka, és éppen elég neki az az adag, amit nyújtasz.

Szerencsére most én is dől a tej időszakban vagyok már vagy egy hete, remélem, így is marad. Ez azért jobb annál, mint amikor az üres cicit rágja kínjában.

Bocs, hogy kicsit hosszúra sikeredtem. Mindenkinek jó gyarpodást!

Gyöngyvér
jolikam
 
 


Gyömbér,
Féreértettél.Kép Ez a módszer olyankor jó, amikor a baba csinál valamit, amivel fájdalmat okoz, pl. megharapja a mellbimbót, vagy rángatja. A kisebesedett mellbimbó az más ügy, arról a baba nem tehet.
Amikor harap vagy rángat, akkor ő nem tudja, hogy ez neked fáj, és ha leveszed ciciről, és határozottan mondod neki, hogy nem szabad, akkor előbb-utóbb rájön, hogy ne csinálja. Pár alkalom az egész. Csak arra figyelj, hogy ne kiálts fel ha fáj, ill. semmiképpen se ijeszd meg, mert az akár szopisztrájkot is okozhat.
Az első hónapban nekem is veszettül fájt, mert nem jól volt mellretéve a baba, erre nyilván nem az volt a megoldás, hogy nem szoptattam, hanem hogy elmentünk szopis tanácsadásra, és megtanultunk helyesen szoptatni/szopizni.Kép Egyébként a fenti módszert is szopis tanácsadótól tanultam, elsősorban fogzáskor ajánlják.Kép

KépKép
connie
 
 


Sziasztok!

De jó hogy ide találtam! Kép
Segítsetek légyszi, van egy tündéri 17 napos kisfiam. Már a kórházban a tejbelövelléskor előjött nála a pocifájás, én meg értetlenül (és bőgve) néztem és dajkáltam, hogy ha éhes, egyen, de akkor most mi van. Szóval pokol volt a kórházban, mivel első csemetével ugyan honnan tudhattam volna hogy hasikája fáj, még fel sem ocsúdtam a szülésből. Viszont a sűrű mellretevésből születési súlyú hazaadás következett (3400 gramm).
Itthon pedig el kezdtünk fogyni... A cicin 10 perc alatt bealszik, ha hagyom még órákig cummog, néha csurog neki, gondolom azt lenyeli. A kórházban is volt, hogy órákig szoptattam, majd jött is a következő. Itthon próbáljuk ébresztgetni, sehogy nem megy, vetkőztetjük, nyakát csiklandozzunk, húzzuk a pajeszát, hideg asztalra letesszük, semmi. Így 10 perc alatt jó esetben becummog 30 grammot, majd még álmában 10-10-et. Ha feszes a cicim, 10 perc alatt 50 grammot is megeszik, de még ez is kevés. Utána persze még visszateszem a mellemre, sőt néha váltogatom is. Ez utóbbi nekünk azért nem jó, mert akkor ott is kap egy jó adag előtejet, és így is tiszta tejkiütésesek vagyunk, meg attól fáj még inkább a hasa.
Infacolt adagoljuk, már egy dobozzal elfogyott (pedig elvileg 100 alkalomra elég, hát annyi azért nem volt). Néha felsír cici közben is, tekereg, olyankor tudom, hogy fáj a pocija, de a dajkáláson, hassimin kívül nem tudok sokat tenni.
Az egész így együtt engem lelkileg eléggé megviselt, és szopi után nincs időm fejni. Néha jut rá idő, akkor max 10 ml jön ki cseppekben, negyed óra alatt. Édeskevés.
Valahogy szaporítanom kellene a tejet (laktoherb, fitolac, alkoholmentes sör, túrórudi, Urtica Urens ezek mind megvannak), és valahogy a babánkat is rá kellene venni, hogy 10 perc után ne aludjon el a cicin. Tudtok segíteni??
És persze, hogy fogyott, a védőnő egyből tápszer és anyatej.. Most néha pótlunk nála, néha nem, attól függ mennyit eszik. Nem akartuk méricskélni, de így muszáj.
És mellesleg összevissza alszik, kiszámíthatatlan, van hogy ébren megvárja a köv.szopit, persze ordítva néha be-bealudva, és olyankor már összemosódik nálam, hogy tulajdonképp a hasa fáj, vagy már éhes?
A széklete az anyatejes sárgából átment zöldes-füves-darabosba, és ez tulképp változatlan. Amúgy van pisi-kaki rendesen, szenved vele, de van.
Azt hiszem mindent leírtam, ami eszembe jutott, - nagyon várom a segítségeteket! Szopizáshoz, hasfájáshoz, tejnöveléshez, bármi tanács jól jönne! Legjobban a tejapadástól tartok!
Ja igen, néha kap pár korty forralt vizet. Köményteát még nem mertem, adhatok neki?
(Most délben 30 grammot (!) evett csak, és ennek ellenére édesen alszik. 9 órakor (egy órán át...) 80 grammot és megvárta velünk a delet sírogatva, tekeregve.)
Köszönjük előre is,
Vanda

Vanda

Kép
vanda
 
 


Szia Vanda!

A történetetek nagyon hasonlít a mienkhez, mi si valahogy így kezdtük, bár nálunk fogyás nem volt.

Azzal kezdeném, hogy szerintem _semmiképpen_ ne adj neki vizet, teát, mert az csak foglalja a helyet a tejcsi elől, viszont gyarapodni nem fog tőle.
Az ébresztgetés nagyon-nagyon rossz dolog, emlékszem, mi is szenvedtünk vele eleget. Nálunk is volt vetkőztetés, tisztába tevés, simogatás, masszírozás. Ami fontos, hogy nem csinálj olyan dolgot, ami kellemetlen neki (tehát hideg asztal nem a legjobb), mert az elől is úgymond az alvásba menekül. Nem találtam tuti módszert, próbálgattunk mindenfélét, nagyon nehéz volt, legalább fél óra kellett általában evésenként, amíg sikerült úgy felébreszteni, hogy bekapja a cicit. Hat hetes koráig éjjel is ébresztettem 3 óránként (én minidg hamarabb keletem fél órával, hogy sikerüljön felébreszteni).
Nekem sem sikerült váltogatni a melleket, nekem azért nem, mert a másikat már nem kapta be, ugyanis bealudt. Kép Viszont szerintem ha már csak cummog rajta, akkor is hagyjad, mert az is inger a mellednek, és legfőképpen ettől termelődik a tej.
Csináltunk még olyanokat, hogy bebújtunk az ágyba, szinte teljesen meztelenül (én bugyiban, pici gyerek pelenkában). Ez részben azért jó, mert a testkontaktus segíti a tej termelődését, másrészt pedig a babának is meghozza a kedvét a cicizéshez.

Hasfájás nem biztos, hogy azért van, mert sok elsőtejet eszik. Nekem 5 hétbe tellt, még rájöttünk, hogy a napi 1 dl tej a kávémban, illetve az ételekben elfogyasztott tejtermék hasmenést okoz a pici fiamnak. Tíz nappal azután, hogy ezeket eljesen elhagytam, rendeződött a széklete és mérséklődött a hasfájás.
Nem biztos, hogy nálatok is ez a gond, de előfordulhat, így a túrórudival óvatosan. A sör sem biztos, hogy jó, mert a szénsavas dolgokat sem negyon szokták bírni a babák.

Szerintem ne ragaszkodj a három órához, ha hamarabb ébren van, és főleg, ha sírdogál, nyugodtan kínáld fel neki a cicit.

Próbálj megnyugodni, elküldeni a segítőket (akik jóindulatból jól összezavarnak), nem foglakozni a háztartással, csak a picivel, illetve azzal, amihez kedved van, ami kikapcsol.
Ha még eszembe jut valami, írok.

Zsana
zsana75
 
 


Vanda,
Hasfájáshoz: teljesen biztos vagy benne, hogy a hasa fáj? Ugyanis mi úgy jártunk, hogy a manóm két részletben aludt 6-6-órát (szerencsére ebből az egyiket éjszaka), de amikor ébren volt, akkor óránként-másfélóránként kért szopit (az előző kezdetétől a következő kezdetéig számítva). Mindenki azt mondta nekem, hogy hasfájós, meg etessem ritkábban, kivéve a gyerekorvos sógoromat, aki szerint nyugodtan etethetem, amikor csak éhes, mert nem a gyakori kajáktól fáj a hasa. És láss csodát, rögtön csend lett, amikor elkezdtem úgy etetni, hogy mindig, mikor nyűgösködött.Kép Szegénykémet 2 hétig éheztettük.Kép Nálunk ugyanez volt, hogy nem tudtam megállapítani, mikor sír a hasfájás miatt, és mikor már az éhségtől, és ez azért volt, mert mindig az éhségtől sírt.

Ahogy Zsana mondja, az is okozhat hasfájást, amit te megeszel-megiszol, tejtermékkel és tojással kell a legjobban vigyázni, én egyiket se eszem, mert attól tényleg fájt a hasa. És attól lehet tejkiütése is! Plusz okozhat hasfájást a tejdúsító tea is, és attól is lehet zöld a kakija.

Tejkiütés: ez egyébként minden anyatejes babánál van szinte, nem kell vele foglalkozni, őket nem zavarja, és idővel elmúlik magától, 1-2 hét után, ez normális jelenség. Részben az anyatejjel átjutó anyai hormonok okozzák, ha jól emlékszem.

Teát, vizet sztem se adj nekik, ilyenkor a gyomruk még pici, az újszülötté akkora, mint egy cseresznye, ne töltsd meg mással a tej elől.

Elalváshoz: ekkora korában a fiamat még folyton macerálnom kellett, hogy ne aludjon be szopi közben, nekem a legjobban az jött be, hogy az orrát ütögettem meg finoman, vagy a cicit mozgattam meg a szájában. Az is lehet, hogy nincs jól mellretéve, mert ha nem jól kapja be a bimbóudvart, akkor nem nyomja össze a tejöblöket benne, és akkor lassabban jön a tej. Az én fiam is sokkal lelkesebb szopi témában, mióta voltunk tanácsadáson, és rendesen teszem mellre, úgy sokkal hatékonyabban tud szopizni.

KépKép
connie
 
 


Ja, azt akartam írni még, hogy szopi közben azért tekereg, mert az evés reflexesen beindítja a bélműködést, és ilyenkor jön ki a kaki-puki. Ki fogja nőni pár hónap alatt.

Visszaolvasva még az jutott eszembe, hogy megkérdezzem, 3 óránként eteted a babát? Mert akkor pláne lehet, hogy az éhség miatt sír sokat, és nem a pocija miatt. És lehet, hogy azért is nehéz költeni, mikor alszik. Vannak babaák, mint a fiam is, akiknek olyan a ritmusa, hogy negyed napig inkább alszanak, negyed napig inkább esznek. Ákos olyan 2 hónapos korára állt be nagyjából a 2,5-3 óránkénti evésre.
Ha nyugalmat akartok, inkább etesd meg mindig, mikor éhesnek látod.Kép

KépKép
connie
 
 


Vanda
Az jutott még eszembe, hogy ha úgy látod, csökken a lelkesedése, mert már nem jön annyira a tej, megpróbálkozhatsz a C-fogással.
zsana75
 
 


Hahó,
Vanda,
meg a kakihoz: a lányomnak anno végig, amíg csak szopott, napi 4-5 kakija volt, nagyon híg, mindenhová folyt, és néha sárgás, néha zöldes-füves-túrós, mikor hogy. Tök mindegy, mit csináltam Kép Van, akit meghajt az anyatej a dokink szerint, ez az ún. anyatejes diszpepszia (hejesírás miatt felszisszenéseket kéretik mellőzni, inkább írom fonetikusan, ha nem tudom, hogy kell Kép ). A fiam kakija is hasonló, pedig ő az első két hónapban két és fél kilót hízott.
Borzasztó nehéz az első időkben, és van, amikor később nehezebb lesz (nekem mindkét gyerekem hat hetesen döntött úgy, hogy evés-alvás helyett inkább a világot figyelik a kezemből), de megéri Kép Kitartás, lesz ez még így se, nekem elhiheted Kép

Csajok,
Zeze a napokban annyira, de annyira nem eszik, hogy az már téboly Kép Kivagyok...
Amúgy van olyan köztetek, akinek frontérzékeny a tejtermelése? Én egyszer olvastam ilyet vhol, és úgy néz ki, nekem is vmi ilyen lehet, hidegfront közeledtével majd szétdurranok, és amikor már itt van a hirtelen hideg, akkor épp csak csüngenek a dolgok Kép Ezt Zeze születése óta kb. már háromszor eljátszottam...

Üdv
Kriszi (a fiam tíz hetes, neve Zeze, a Rettentő)
kriszi
 
 


Connie!

Hol voltál tanácsadáson? Milyen volt? Én múltkor felhívtam két tanácsadót, de nem nagyon tudtak erre a problémára mit mondani. Az egyik egyenesen azt mondta, fogadjam el, hogy az én babám így szopik. Kicsit furcsálltam a dolgot.

Egyébként a fogzás a másik, amitől már most nagyon félek. Remélem, azért majd megúszom valahogy.

Ma elmentem leméretni Kismackómat, kíváncsi lettem, hogy a nagy rángatásban mennyit eszik. 2 és fél hét alatt 850 g-ot hízott. Kicsit rosszul lettem, mert már 63 cm és 6,5 kg két és fél hónaposan. Óriásbébi lesz belőle? Azt mondja a védőmő, hogy etessem 4 óránként. De ha éhes 3 óra múlva, akkor hagyjam 1 órát sírni? Nem hiszem, hogy ez lenne a megoldás.

Vanda!

Az első időkben nálunk is folyton bealudt a gyerek evés közben, és az óránkénti etetésektől kezdtem már begolyózni. Szerintem is kinövi, kitartás. Etesd, amikor enni kér. Lassan majd összeszoktok. Tényleg lassan, nekünk még mindig nem sikerült teljesen. Mire 1-2 hét alatt rájövök, hogy eddig mi volt a para, esteleg még meg is tudom oldani, addigra jön a következő. És tényleg az a legrosszabb, amikor nem tudod, mi a babád baja, és látod, hogy szenved, de nem tudsz rajta segíteni.
Ajánlom neked a More Milk Plust, amit a www.nandu.hu-n rendeltem meg. Nekem bejött. Mostanában ömlik belőlem a tej, pedig azelőtt én is csak cseppeket tudtam fejni, most meg szoptatás után még lefejek 70-80 ml-t, ha éppen nem vagyok lusta rá. Remélem, ez így is marad. Lekopogom Kép

Jó hűsölést mindenkinek!

Gyöngyvér
jolikam
 
 


Gyöngyvér,
Én az Istvánban voltam a szoptatási ambulancián, Sarlai doktornőnél. Az volt a gond, hogy a manóm nem jól kapott rá a cicire, hanem csak a végét rágta. Megtanultuk a helyes mellretételt, és akkor mondta, hogy ha viszont rosszul kapja be megint, vagy menetközben lehúzza magaát róla, rángatja, akkor le kell venni ciciről, és a helyes módon visszatenni, így leszokik a rágcsálásról és rángatásról. És tényleg.
Egyébként tekergés közben abba kapaszkodik, és azért húzza, de kiválóan tudnak anélkül is tekeregni.KépÁkos most már mindig elengedi, szerencsére.Kép

Anyatejes babát nem lehet túletetni, és különben is a 2.-3. hónapban már, ill. miután megduplázták a súlyukat, lecsökken a gyarapodás üteme. Ákos kéthónaposan volt 6,3 kg, és akkor kezdtük a 68-as rucikat neki. Átlag 30-40 g-ot gyarapodott hetente, de most már csak 20-25-öt. Apja is elég nagy darab, és én se vagyok kicsike, úgyhogy ez érthető.

KépKép
connie
 
 


Vagyis 30-40 dkg-ot.Kép

KépKép
connie
 
 


Lányok, köszi szépen a gyors és rengeteg tanácsot!! Nagyon jól esik tényleg!

Név nélkül, gyorsan, mert manó mármikor ébredhet.

Nagyon odafigyelek mit eszek, innen-onnan listákból mindig nézem mit lehet, mit nem, szóval ezzel -szerintem- nem lehet gond. Tejet egyáltalán nem iszok (pedig imádom reggeli pelyhekkel), sört utálom, de egy üveggel egyszer benyomtam, a túrórudi na az nem gond, mert szeretem. Viszont nem eszem azt sem minden nap. Szóval az étkezéssel nem lehet gond, max. a tejcsináló teával, - pont most olvastam, hogy talán a Laktoherb szelessé teszi a babát? De már mást is olvastam - rosszat- róla, így Fitolacot iszok gyakorlatilag egy hete.
Nem három óránként szoptatok, de jó is lenne (mármint komfortilag), - kb. úgy néz ki a dolog, hogy szopi idő jön, elkezdjük, 10 perc szopi, mérés (mert hogy bealszik hát használjuk ki az időt), majd ébresztés, negyed óra szopi, ismét mérés, majd jó esetben 10 perc, negyed óra megint, mikor hogy, szóval szumma egy órán keresztül szopizunk. És így jön össze a 40-60 gramm.. Utána cicin elalszik, kiveszem és van (inkább ez történik) hogy felriad, ilyenkor sír, csitítani kell, sőt néha kivárja sírással a következő szopit, ami másfél órán belül megtörténik, mert keserves hallgatni. Ha elalszik rajtam, becsempészem a kiságyba, negyed óra alatt felriad. Egyébként ma egész nap ez ment: egy órán keresztül szopi, egy órára rá meg ismét szopi. Amolyan összefüggő massza. Most sikerült végre fél hétkor bealtatni, és azóta alszik. Most meg ugye izgulok, hogy ébredjen már, mert persze így a melleim nyilván duzzadnak. Viszont egész nap petyhüdtek voltak, olyan sűrűn volt mellen, és 30 grammokat nyammogott ki.
Lekopogom, hogy a mellbimbóm bírja a strapát.
Szoktam szopi közben simizni lefelé a mellem, hogy hátha több tejcsi áramlik neki.
Amúgy meg megfigyeltem, hogy ha be is alszik, kis drágám az emésztésére felébred, tekergeti a puki, és nem is tud visszaaludni. Ez teljesen rövid idő is lehet, de akár már egy órája alszik és felébred rá Kép


Kriszi,
megnyugtató, hogy akkor ez normális kaksi. Kicsit furcsa nekem, hogy ilyen zöld, ha törlöm popsikendővel, néha sárga részt is felfedezek és ott örvendezek. Komolyan. Kép

A pucéran való szopit is ki fogom próbálni, hátha bejön.

Felébredt Kép megyek most. Reggel mérünk, hát nagyon kíváncsi vagyok, hízott-e.

Vanda

Vanda

Kép
vanda
 
 


Vanda!

Hízott a gyermek? Nagyon kíváncsi vagyok.

Gyöngyvér
jolikam
 
 


Kriszi!
Enyém cicik is frontérzékenyek, a hidegfrontra mintha kevesebbet termelnének, bár most nem éreztem annyira, pár hete jobban...

off:
mi sem erőltetünk még semmit Petránál, csak ő maga kezdte el mondani ebben a múltkori nagy melegben, hogy nem kell pelus, viszont így sokszor visszatartotta először csak a pisit, aztán volt, hogy a kakit is, és ebből másnap lettek gondok. tehát már vissza tudja tartani, ha akarja, most az elengedést kell tanulgatnia. Amióta viszont ilyen rossz idő van, újra minden a régi, nincs csupaszkodás... Kép

Doni ma hat hetes, és teljesen bejött a "megőrülés" Kép. Ha ébren van többnyire ölben kell hurcolászni. Petra is ekkor kezdte anno, és 3 hós koráig nem is nagyon állt be változás... úgyhogy úgy nézem fel kell kötni a gatyómat!

Bogárka

Bogárka
KépKép
KépKép
bogárka75
 
 


Jolikam Kép
3490 grammok voltunk reggel Kép Kép Kép Kép
(Hétfőn volt az itthoni mélypont: 3340 gramm).
Öt nap alatt ez jó, ugye?

Jajj istenem, végre vmi sikerélmény Kép
És megrendeltem a nandus teát, amit ajánlottál, hátha segít.

Volt itt "reggel" (11-kor) a védőnő, még alvós ruciban rohangásztam, mert egy óra alatt sikerült (de sikerült) becammognunk 70 grammot és csak egy ciciből. Haladunk, haladunk. Utána persze nem aludt be, mert cicizni akart, kitört a palotaforradalom, elkezdett sírni. Egy ideig lekötötte a játszószőnyeg (nagyon édes volt ahogy figyelte a csörgő lóbáló állatokat). Aztán megint eltört a mécses, így most cumi lóg a szájában Kép. Utálom, valahogy másképp kellene megoldanunk, de eddig csak ez jött be Kép.

Bogárka Kép
Nekünk Peti állandóan ölben van, mert másképp nem nyugszik meg, torkaszakadtából sír, és sajnálom.. Egyszer meg kellene próbálni "hagyni", de az LLL füzetekben azt írják, hogy az csalódás a babának stb-stb. Én hiszek nekik, de kényeztetni sem szeretném.


Úgy néz ki sikerül anyatejet szereznünk egy anyukától, most intézi a papírjait Kép. Ez is jó hír, a gyűjtőállomásos tejben nem bízunk igazán.

Vanda

Vanda

Kép
vanda
 
 


Vanda!
Ne félj, ez nem kényeztetés! Ilyenkor tényleg ere van szükségük. Ha belegondolunk az emlősök közül az embergyerek születik meg a legkoraszülöttebben, és mi - vagyis a társadalmi elvárások - mégis jól eltávolítjuk magunktól: be a kiságyba. Az a természetes, hogy állandóan rajtunk akar lenni. Én a lányommal is átéltem ezt, pokoli nehéz volt, de aztán meglett a "gyümölcse" Kép. Úgyhogy kitatrás!!!
15 deka öt nap alatt pedig tök jó!!! nekünk a dokibácsi azt mondta hetente legyen meg a 15, akkor minden oké Kép!

Bogárka

Bogárka
KépKép
KépKép
bogárka75
 
 


Hahó,
bajban vagyunk, nagyon nagy bajban Kép
Akkor mi van, ha úgy látszik, a kölkecben vmi elromlott???
Tudjátok, Zeze annyira, de annyira keveset eszik, hogy az téboly. Amúgy tekereg is a cicin, talán nem is jól kapja be, és ha jön egy reflex, akkor ki van borulva, letekergi magát, böfiztetni kell, és vissza sem akar már jönni. Egyetlen cicit sem képes/akar leüríteni mostanában, cirka egy óra kínlódással. A végén akármit is csinálok, már ki sem nyitja a száját. Kínomban megmértem, és evett tegnap olyan egy deciket, ma már csak hetven grammokat Kép Kép Kép És tíz hetes, és öt és fél kiló. Az első két hónapban hízott két és fél kilót, most meg mi lesz vele??? Ja, ha sikerál majdnem félálomban elkapni, akkor semmi gond vele, és éjjel sem... Különben cicin nagyon ritkán alszik el, minden baja van vele, legfőképpen, hogy jön belőle a tej. Úgy néz ki, mintha hirtelen elfelejtett volna szopizni. Pedig olyan hat-hét hetes koráig minden rendben volt a szopival, akkor most mi van?
Teljesen tanácstalan vagyok. Most várom a dokibácsit, hogy mondjon vmi okosat, megnyugtatót, vagy leginkább derítse ki, mi a baj...

Bogárka,
hááát, igen, nálunk is ilyesmi volt, de most még nagyobb a gáz. Hát úgy látszik, ha egy fiú faxnis, akkor nagyon faxnis...
Bocs, most magam alatt vagyok, majd ha kicsit jobb lesz, írok még.

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Vanda,
én ugyanígy megszenvedtem a fiammal, holnap lesz 3 hónapos, valami javult. A kaját hozatom, nem idegesítem magamat még azon is, hogy nem lesz, mit ennünk, ráadásul a tej miatt muszáj. Mennyi idős a pici? Ezt túl kell élni, hidd el, nagyon sokat változnak hetek alatt is. Rájöttem, legtöbbször nem alaptalanul sír, csakhát amikor más dolga is lenne az embernek és szinte még enni sem tud egy jóízűt, mert akkor visít legjobban a gyerek, iszonyú nehéz. Sokat sírtam, de már csak az borít ki, ha kevés a tejcsi. Meg persze, ha nagyon fáradt vagyok.

Kriszti,
hát inkább mégis visszavonom, hogy neked kicsit könnyebb. Remélem, az orvos tényleg talál valami megoldást. Nem szokott félrenyelni a kicsi szopi közben? Bencének váladékozott a szeme, tegnap oltári visítást rendezett, valahányszor a jobb karomra fektettem. Nem volt elég, hogy kevés a tej, akkor még azt sem szívta ki, ami akadt benne. Rohantam reggel a doktornőhöz, nézze már meg a fülét, nincs-e begyulladva, de szerencsére semmi kóros. Ezek szerint a hasa fájt. Nyugtalan is a kicsi? Nem is hízik rendesen? Bár okosabb volnék, de nagyon drukkolok nektek, hogy sikerüljön megtalálni a megoldást.
Nagia
 


Szia Kriszi!
Tán emlékszel, a szopi első, második, harmadik aranyszabálya is az, hogy

Amit tehetsz, hogy infókat gyüjts:
-ráöltöd Zezére a nyelved Kép Egy idő után utánozni próbál, és látszik, ha gond van a nyelvfékkel.
-megpróbálod rábeszélni, hogy szopja az ujjadat: a korábban már többször leírt nyelvtorna szerint, így érzed, ha vmit rosszul csinál.
Van olyan, hogy a kisebb gondok csak így, késéssel derülnek ki - most áll át a tejtermelés endogén (hormon alapú) szabályozásról autogénra (inger alapúra)
Másrészt minden gond és baj nélkül is csinálják az eleinte gyorsan gyarapodó babák, hogy befékeznek a kajcsiba - legalább nem kell egy 8 kg-s félévest cipelgetned utóbb.
Amit még tehetsz: hagyod a @csába a mérleget, ámde számolod bőszen a pisis pelusokat (vészes csökkenés esetén pici forraltvíz pohárból, fecskendőből), és ha félálomban ügyesen szopik (ez nekem inkább technikai gondot sugall, nem anatómiait), akkor igyekszel sokszor összebújva szunyálni vele. (Tudom, jó ötlet Cicó mellett...)
És tán Snoopy mesélte, hogy az ő nagyobbik csemetéje adott elő hasonlót, majd rövid idegborzolás után békésen szopizott vagy 15 hós koráig, akkor is öcsi jelentkezésére hagyta abba.

Legyetek ügyesek!

Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Borcsa,
te vagy itt a legjobb!!! Kép
Nagia
 


Borcsa,
gyere még Kép
- a nyelve úgy tűnik, oké, már nézegettem, és szépen nyújtja, ha be akarja kapni a cicit - de fehérrel borított
- félrenyel és köhög szopi közben, sok levegőt nyel, vhányszor jön a reflex, igen hamar kiköpködi
- kakis-pisis pelus eddig még megvolt, sőt tegnap újra lepisilte Apát fürdéskor
- az tény, hogy ha kevés löttyen a ciciben, akkor nem valami könnyen csalja elő (és már kevesebb löttyen, félelmetes, de pár nap nemevés után ez van)
- ha nyelni kell folyamatosan, akkor egy idő után hanyagolja az egészet (kiengedi, majd böfi után nem jön vissza)
- ujjamat mostanában nem kapja be - illetve öklendező fintor kíséretében kitolja a nyelvével
- a héten azért hízott vmennyit, de csak két-három napja csinálja a vészes nemevést
- összebújva szunya nem megy, kivéve kendőben, de abban meg nem tud szopizni
- aludni szinte egyáltalán nem alszik, illetve fekve nem.

Pele refluxra gyanakszik...annak mik a jelei?
Snoopy jár még erre?

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Kriszi!
Nem tudom, milyenek az anatómiai adottságaid, Luca remekül szopizott elöl fektetett pozícióban. De a szokásos elüöl keresztezett kendőbe is bedugtam fekve szopizni. (Bár az írásból úgy tűnik, hogy kendőben csak függölegesen marad el - úgy marha kényelmetlen, de nem teljesen megoldhatatlan bébi és cickó szintbehozása.
Reflux - ilyenkor nem zár rendesen a gyomorszáj és folyamatosan tud visszajönni a gyomorból a savas lötyi. Talán a Rendelőben találsz erre vonatkozó válaszokat, nekem eddig nem volt dolgom vele.
Snoopy néha felbukkan a különböző anesztes topikokban.
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Ha a baba nyelve fehérrel borított, akkor az nem lehet esetleg szájpenész? Meg kéne nézni az egész száját belülről. Ha ugyanis ez van a háttérben, akkor az evés fájdalmas neki.
alice_cs
 
 


Kriszi!
Ha szájpenész, akkor túrós fehérség van belül a szájában mindenhol. De a fehér nyelv lehet enyhe folyadékhiánytól is, mi pont nemrég, oltás után jártunk úgy, hogy tiszta fehér lett a nyelve, mert az egész délutánt végigaludta. De a gyerekdoki tutira kiszúrt volna egy szájpenészt.
A 2005. tavaszi babáknál kettőnél is volt refluxgyanú, az egyik be is igazolódott, ha gondolod nézz be, és kérdezd meg őket. Vagy keress vissza a topikban, de az elég húzós lesz.Kép

KépKép
connie
 
 


Kriszi,
Kikerestem a keresővel: július 19-20-án volt erről szó, ott vannak linkek is. És július 30.án is szóba került.

KépKép
connie
 
 


Sziasztok,
Volt már olyan nektek, hogy az a cici, amelyiket nem szereti a baba és kb két hónapja nem szopizza, valamiféle kissé sós ízű tejet produkál? Nekem a védőnőm ilyet még nem hallott, mégis baromi fura ízű lett a tej. Már nem is merem neki kínálni. - meg úgysem kell neki...Kép
sziszka72
 
 


Sziasztok,
Beköszöntött a babámnál is az inkább nézelődök, mint szopizok korszak (most 4,5 hónapos). A hálóban fekve jól szopizik, ülve már nem nagyon, mert úgy sokkal izgalmasabb látnivalók vannak.Kép Sokkal rövidebb időket is szopizik már, 10-15 perc alatt végez, és sokszor még egy cicit sem ürit ki. Azt szeretném kérdezni, hogy azon kívül, hogy fekve szopizunk itthon, meg hogy lesem, hogy mikor van kedve szopizni, mást lehet-e/kell-e tennem, vagy hagyjam rá, mert úgyis eszik, ha éhes. Erőltetni nem akarom a kajálást. Mondjuk nemm is lehet, mert rögtön sír, ha visszateszem, mikor nem kér többet (tévedésből már előfordult, mikor azt hittem, nem lakott jól).

KépKép
connie
 
 


Bocs, 3,5 hónapos.Kép

KépKép
connie
 
 


Haho,
Apa eltuntette az ekezeteket, egyelore igy maradok tehat.
Zezenek nincs szajpenesze, jobbja van sajna... Senki nem hitte el nekem, hogz vmi nem stimmel, se en ereztem. Addig nyaggattam a dokit, aki fizikalisan nem talalt semmit, amig elkuldott minket ide/oda vizsgalatokra. Ma szegenytol, marmint Zezetol vettek vert, pisit, es voltunk fulorrgegen is. Es lon, a koloknek orrgaratmandulagyuszija van, a kotojelet sem talalom. Allitolag ez egy/ket nap alatt rendbejon, ecsetelessel meg orrcseppel, remelem, ez volt a ludas, mert mar kivagyunk teljesen mindannyian.

Connie,
itt nincs mas, mint a kinalgatas, meg a hangszigetelt sotetkamra. Olyat is olvastam, hogy van, akinel bejon a kolok szemenek letakarasa, pl. kendovel, vagy ha az nem oke, akkor vicces otlet, hogy repulon hasznalatos szemkotovel operalsz, de ezt csak akkor ajanlom, ha nagyon gaz a helyzet. Ciconal anno leginkabb az jott be, hogy valtogattam a poziciokat, meg a ciciket, hogy ebren tartsam az erdeklodeset.

Zeze is sir, ha vissza akarom tenni, de mar ot perc utan sajnos...ma egesz nap szoptatok, mert igyekszem mindig cicire tenni, ha almos, es talan igy tovabb rajta marad. A pisik eddig megvannak, a kakik is, sot a sulya is emelkedett azert egy picit, bar nagyon kuzdok vele.

Borcsa,
a nyelvfek egyebkent kicsit tenyleg rovidebb, de nem hiszem, hogy ez gond, ha eddig nem volt, meg aztan figyelek, teljesen jol kapja be a cicit, es ha az ujjammal nyelvtornazunk, akkor is eler, ameddig feltetlenul kell, eltakarja az inyet. Ameddig van turelme, egyebkent nagyon szepen szopizik, csak szemmel lathatoan kinlodik a nyelessel. Hol volt az en szemem...
Refluxszal dokibacsi lesoport, annak nem latta jelet, szoval ha a mandula rendbejott, es meg mindig nem javul a helyzet, akkor az egy kovetkezo kor. De talan javul.
Ja, csak fuggolegesen tudunk kendozni, ugy eddig egyszer sikeralt cicire tenni, bena vagyok, na.

Sziszka,
mekkora is a babo, igy a sajat gondommal elfelejtettem, bocs. Az apadofelben levo tejecske szokott maskepp kinezni, mint a masik ciciben levo, mert megint elotejszeru lesz, nekem volt hozza szerencsem.

Na szoritsatok, hogy hamar rendbejojjunk, most nincs tobb idom, meg Cico is rangat,
udv
Kriszi
kriszi
 
 


Köszi mindenkinek mégegyszer!

NagiaKép
Nálunk anyós-jelölt főz, nem is lenne alkalmam rá. A kevés-tejcsi-ügy engem is riaszt, de próbálok nem rágondolni, mert ezzel hormonálisan befolyásolom a stresszel: hogy tényleg nem lesz. Most ha úgy érzem, nem elég a tejcsi, odaadom mindkét mellem a babának. Szerencsére az újabb adag előtejet most jól átvészelte pocakfájósunk. Nálatok mennyi idős a baba?

Bogárka Kép
Én is úgy gondolom, hogy ösztönlények révén, ez még nem kényeztetés. A családban páran "izgulnak", hogy máris elkapatjuk a gyereket, hogy folyton kézben van. Szerintem meg kell a bizalom kialakulásához. Mivel császáros baba, és meg sem indult a szülés, hanem programozott volt, ezért úgy gondolom, hogy van vmi a születési "élmény" hatásaiban: babánk olyan kis érzékeny, igényli a testközelséget még igen aktívan.

Kriszi Kép
A reflux engem is érdekelne, Peti sokat szörcsög, hörög, bukik, van hogy már régen evett, és még utána egy kicsi jön belőle. Keveset szopikázik, lusti, ráadásul hasfájós is, és lassan hízunk. Jövőhéten a dokinéninek elmondom mindezt, csak az ember annyi mindent összeolvas, hogy na..
Hogy igazolódhat be, ha egy baba tényleg refluxos?

Vanda

Vanda

Kép
vanda
 
 


Kriszi!
Zezének millió gyógyKépKépKépKépKépKépKépKép a mandulájára!
Connie!
Szerintem teljesen jól csinálod!
Vanda!
Luca is az ölben-kendőben töltötte a babakorát. Most vagány csajszi, aki simán elmarad az IKEA játszóházában, és felfedezniindul a parkban. Szerintem azért, mert biztos benne, hogy ha gond van, ott termünk a semmiből is. Pont a kényeztetés miatt.
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Kriszi!
Jobbulást Zezének! Remélem hamarosan rendbe jön!
Most én is eléggé kivagyok, Doni egész este vígasztalhatatlanul sírt, ilyen még nem is volt... Kép

Borcsa!
Szívemből szólsz! Kép Szerintem is ilyenkor teremtődik meg az ősbizalom, és sokkal önállóbb, kíváncsibb, nyitottabb totyogók lesznek, ha kielégítjük ezt az ösztönös igényüket Kép Nálam is saját tapasztalat Kép

Bogárka

Bogárka
KépKép
KépKép
bogárka75
 
 


Sziasztok, tanácsot szeretnék kérni.
Egyik ismerősöm 1 hete szült, és nincs elég tejcsi. Õ szeretne szoptatni (leszoktatni a tápszerről), tőlem kért tanácsot. Sajnos, nem igazán tudtam neki segíteni (már régen volt és mi más gondokkal küszködtünk).
A baba a cicin elalszik (ébresztgetések ellenére is). Ha leteszi aludni, 5-30 perc múlva újra sír. Akkor is, ha szinte egész nap cicin van. Ha tápszert kap, akkor másfél-2 órát alszik. (A kórházban is pótlást adtak a babának.) Egyébként élénk baba, nem sárga.
Legyen egész nap cicin, hogy szaporodjon a tejcsi? Vagy hagyja sírni, és csak 2-3 óránként tegye cicire? Ötletek?

Köszi
Maci_2
maci_2
 
 


Maci,
Minél többet van cicin, annál több tejcsi termelődik elvileg. Sírni sztem ne hagyja, az a baba lelkének nem igazán tesz jót, és a tejtermelésnek sem használ a 2-3 órás szünet, mert a tej zöme szopi alatt termelődik. De nekem ez efogas kérdésnek tűnik, sztem inkább kérdezzetek meg szopis tanácsadót, ő jobban fel tudja mérni a helyzetet,és tud segíteni. Itt: http://www.szoptatasert.hu/belso.php?inf=ibclc_szak megvan az elérhetőségük lehet személyesen, e-mailen, telefonon kérdezni, ahogy nektek a legjobb.

KépKép
connie
 
 


Maci Kép

Meg kell nézni, jól van-e mellen, nincs-e lenőve esetleg a nyelve (bár akkor valszeg sebes lenne a melle), hogy elég tejecske jut-e a babának! "C" fogással és némi pumpálással ő maga is elősegítheti a tej folyását (tulképp fejegethet egy-egy kortyot a baba szájába ébresztőül Kép ill. a szopit megkönnyítendő) A cumisüveget, játszócumit hagyja el, fejjen és saját lefejt tejével pótoljon, amíg szükséges - kanállal, fecskendővel vagy pohárból. Ha tápival kell pótolni, akkor is így tegye!

Sírni sztem semmiképp ne hagyja, a mell stimulálása a legjobb tejserkentő - mellette igyon elegendő folyadékot, pihenjen, szedhet Urtica Urens nevű homeobogyót. És nézze a pisis és kakis pelusok számát, mert abból lehet igazán hitelesen megtudni, hogy valóban éhségtől-szomjúságtól sír-e a baba!

És sztem mindezek mellett keressen fel egy szopis tanácsadót, telefonon is elérhető a legtöbb, de adnak interneten és személyesen is tanácsot, ha kell. A www.szoptatasert.hu -n, a www.lll.hu -n www.iboly.hu -n rengeteg segítséget találhatsz nekik! Ill a Kismama újság hátuljábabn is van sok név, cím, telefonszám!

Márti
márti
 
 


Sziasztok! Belekotyogok, ha nem zavar senkit. Connie! Szia újra, csak el akartam mondani, hogy az én 8 kilós 6 hónapos fiacskámKép is ilyen idősen kezdett röptében cicizni, van hogy egy perc alatt végez, jóllakottnak tűnik és már nem fogadja el, ha kínálom. Egy ideig, én is aggódtam, hogy nem eszik eleget, de úgy tűnik elég. Még egy kis hab a tortán, hogy ő szintén kb. ennyi idős korától, kizárólag az ágyunkban fekve, teljes nyugiban hajlandó( mármint a tesója nélkül főleg) ez a rendszer mostanában kezd megdőlni, mióta kendőben néha elfogadta . Az esti tentecici a kivétel, akkor hosszan szopizik, biztos hogy kitartson hajnalig.
Jó ez a topik. Kár hogy nem jártam erre korábban is. Iszik valaki görög széna teát?
marcell
 
 


Connie, Marcell,
de irigyellek benneteket, mi még mindig 30-40 percig szopizunk. Bár ezen sokat gondolkodtam. Biztos, hogy a tejmennyiség, a gyerek aktivitása és az is befolyásolja az időt, hogy milyen sugárban jön a tej a ciciből. Aztán lehet, hogy hülyeség...

Marcell,
én nem ittam meg, viszont hallottam róla, és az egyik szopis teának is alkotóeleme.

Kriszti,
nagyon örülök, hogy végre kiderült, mi a gond. Sokszor a babák tényleg nem ok nélkül sírnak és nyüglődnek, csak nehéz megérteni őket.

Maci,
szerintem is a gyakori szopi lenne a megoldás, az én fiam is bealvós volt, sokat szenvedtünk. Akár két órát is ültem fölötte, a hátam majd beszakadt, de valamit tenni kellett. Még ha csak azért teszi is mellre, hogy megnyugodjon a pici, már akkor is hasznos. Persze, ha nem érzékeny a cici.
Nagia
 


Gyermekem sajnos azóta is csavargatja a cicimet. Kezdek rájönni, hogy főleg akkor csinálja ezt, amikor nem éhes, és cuminak nézi a mellemet. Csak a mellem azt nem bírja, hoyg ilyenkor ki-be tologatja a nyelvével, meg ezerrel rágja. Gondoltam, megpróbálom leszoktatni a cumiról. Hát az, hogy nem adom oda neki, az nem ment. Addig sírt érte, amíg megkapta. Akkor kell neki, ha el akar aludni, de csak nap közben meg este. Éjszaka simán alszik anélkül, igaz, akkor félálomban szopik.

Van valakinek valami ötlete?

Gyöngyvér
jolikam
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?