Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Lányok! Ti hogy bírtátok a meleget? Itt a negyediken elég tikkasztó volt, még szerencse, hogy jött ez a hidegfront.
Anyaa!
Mindent a pocaklakóért!!! Én is feküdtem bent 3 napot, nagyon rossz volt, de megérte!
Szoríííítok Nektek!
Üdv. Mindenkinek
Szilvi

Kép
Kép
deerszilvi
 
 


Sziasztok!

Anyaa, gratulálok! Kép Kicsit visszaolvastam, de nem látom miért varrja össze a doki a méhszájadat. Elkezdett kinyílni? Amúgy meg szerintem is a babáért mindent ki lehet bírni. Én a kisfiammal 3* is feküdtem a kórházban, ebből a harmadik 2 hét volt, szülés előtt. Remélem hamarosan én is ismét babás leszek, és sikerülni fog kihordani. Az biztos, hogy az első harmadot végig fogom izgulni.

Tanuló anyáknak minden elismerésem, én képtelen vagyok rászánni magam :P

Kép
Kép
Kép
ecsv
 
 


Sziasztok!

Csináltam egy kismamáknak szóló honlapot. Ha van kedvetek nézzetek be hozzám. www.kismamalap.gportal.hu Köszi!
moflymaci
 
 

 
 

Sziasztok.

Sajna hamarabb kell kh-ba mennem, mert nagyon rossz a helyzet. Most már kezdek aggodni.
Ecsv: igen sajna elkezdett kinyilni.

Mindenkinek pusz.

Kép
KépKép
anyaaa
 
 


Sziasztok!
Anyaaa-ról tud valaki valamit?
Üdv.
Szilvi

Kép
Kép
deerszilvi
 
 


Sajnos semmitKép(
De szoritok NekiKép
tifics
 
 


Sziasztok!!

Ujra itthon!!! Tulvagyok a mütéten, 1 hét kh, sokat kell feküdni, a baba már 18 hetes, jól van, köszi mindenkinek az aggódást. A méhnyak mérete normális esetben 3cm, nekem csak 1,5 cm. Ez nem a legjobb, de ez van.

majd még jövök, puszika mindenkinek!!!

Anyaaa.

Kép
KépKép
anyaaa
 
 


Sziasztok!
Vissatértem, vége a vizsgázásnak, 2-án avatnak (jogász) doktorrá.
Szilvi te is végeztél???
Anyaaa,
nagyon szurkolok hogy minden rendben legyen veletek, most gondolom folyamatosan feküdnöd kell, és ezt vedd is komolyan!
Adj hírt magadról, hogy minden rendben van-e!!!!

Én most a 18. hetet töltöm harmadik babámmal.
Habár esztergomi vagyok Pestre járok fel a Shöpf-Méreibe. Anyaaa, neked ki az orvosod? Ja és szerintem is Esztergom szebb mint Szendre. Kép

Sziasztok
dana

Kép
danaaia
 
 


Sziasztok!

Nem tudnátok ajánlani valamilyen ebéd házhozszállitást itt Esztergomban, ami finom és nem túl drága?

Köszi,
Réka
remka
 
 


Még egy kérdésem lenne, bár ahogy látom, nem sokan járnak errefelé. Kép
Ismeri valaki közületek Mészáros Judit vagy Tóthné Takács Erika gyógytornászt?
remka
 
 


Sziasztok!
Már 1000 éve nem jártam erre. Egy időben minden nap benéztem, de nem sok hozzászólást találtam. :-( Pedig jó lenne feléleszteni a topicot.
Anyaa!
Már régen nem beszéltünk. Remélem jól vagytok!
Dana!
Nagy-nagy Gratula Neked!!!! :-)
Igen, én is végeztem. Állítólag szeptemberben kapom kézhez a diplomámat. Már várom nagyon.
Remka! Mi anno a Hangya vendéglőből hozattuk az ebédet. Szerintem finom és nem túl drága. Csak sajnos a férjem nagyon válogatós. :-(
Mindenkinek szép nyarat!
Szilvi

Kép
Kép
deerszilvi
 
 


Szivi,

Köszi a tippet, végül én is a Hangya mellett döntöttem. Ezen kivül még a Bőségkonyháról tudok, de arról nem sok jót hallottam.
Jövő héttől már hozzák is, már alig várom, hogy ne kelljen főznöm. Kép

Réka
remka
 
 


Sziasztok!
Réka!
Szívesen. Nekem nagyon ízlett a főztjük, változatos volt és bőséges. De nálunk Apa csak az édességeket meg a "húskrumplit" szereti.:-)
Majd elmeséled, nektek mennyire jött be?
Dana!
Visszaolvastam, és most vettem észre, hogy nem válaszoltam a kérdésedre. Bocsi, bocsi, bocsi!
A mi dokinénink Dr. Újvári Éva. Nagyon sok rosszat hallottam róla, de szerintem EGY NAGYON JÓ DOKI! MI NAGYON SOKAT KÖSZÖNHETÜNK NEKI!!!!
Szép nyarat!
Szilvi

Kép
Kép
deerszilvi
 
 


Ejjj-ejjj LányokKép
Mi van veletek?
Annnnnyyyaaaaa mért nem jelentkezel????
Na azért annyira nincs jo idö,hogy néha-néha ne nézzetek ide!
tifics

Kép
zsenge
 
 


Kép

Kép
zsenge
 
 


Szilvi,
Már lassan egy hónapja esszük a "hangyás" ebédet. Nem olyan rossz, főleg hogy ilyen olcsó, és nagyon élvezem, hogy nem kell főznöm. A kisfiam is szereti, olyan édes, ahogy dél körül már várja, hogy mikor hozzák az ebédet. Mindig odamegy az ajtóhoz, és mondogatja, hogy bácsi, bácsi...
Apának viszont nem nagyon izlik, főleg a levesek, mert ő nem szereti a tésztákat, és mindig rengeteg tésztát tesznek bele. Na mindegy, 1-2 hónapig kénytelen lesz kibirni, legalább annál jobban értékeli majd utána a főztömet. Kép
remka
 
 


Sziasztok Lányok!
Mit szóltok ehhez a "remek" időhöz? Brrrr..., állandóan esik és Dorkával nem lehet mit kezdeni, mert a játszira akar menni...
Remka!
Hááát, ezek az apák már csak ilyenek. Én is nagyon élveztem, hogy nem kell egyrészt törnöm a fejem, hogy mit főzzek, másrészt nem kellett vagy este vagy másnap megfőzni, hogy Dorkával is tudjak játszani. De aztán a mi apánk egyszerűen nem volt hajlandó megenni a "hangyás" (hiiii, ez jó!) főztöt, így befejeztük. :-((
További minden jót!
Sziasztok!

Kép
Kép
deerszilvi
 
 


Sziasztok Lányok!
Senki nem jut gépközelbe vagy mi ez a pangás?
Remka!
Nagy, nagy gratula Márk érkezéséhez! Láttam képeket Rólatok, hiszen, mint kiderült vannak közös ismerőseink. Nagy Detti és Perlai Judit ismerős, ugye?
Anyaa!
Mi van veletek? A cseten már többször írtam Neked.
Mindenkinek további szép időt kívánok!
Sziasztok!
Szilvi

Kép
Kép
deerszilvi
 
 


Sziasztok! Szeretnék csatlakozni hozzátok, bát látom, h. nem nagyon van időtök irogatni. Bízom benne, hogy a topik hamarosan feléled. Talán télen többet ül mindenki gép előtt.
Kicsit kilógok a sorból, mert nem Egomban szültem, viszont itt lakom 27 éve... Kép Van egy 4 éves lányom és egy 3 hetes fiam.

Deerszilvi! az én lányom is Dorka...

Várom jelentkezéseteket.
Sziasztok!
ilduska
 
 


Sziasztok Lányok!
Mostanában én sem jutok nagyon géphez, Dorka nem hagyja. ;-)
Anyaa! Mizújs veletek? Annyiszor eszembe jutottatok már azóta, hogy beszéltünk...
Ilduska!
Meg szabad kérdezni, hol szültél? És mirét ott?
Szép nyárutót Mindenkinek!
Sziasztok!
Szilvi

Kép
Kép
deerszilvi
 
 


Sziasztok.

Itt vagyok!! Bocsika, de sokat kell feküdnöm, ha gépezni szeretnék, akkor meg órákig itt ragadok. Már a 32. hétben járunk, jóóóól vagyunk, hatalmas pocak birtokosa vagyok. /110cm/ A doki szerint szept 5.-én a kh-ba lett volna a helyem, de én igen makacs vagyok, s mondtam hogy majd októberben esetleg befekszem. Bajom nincs, a baba jóól van, akkor meg minek száradjak 2 hónapot ott??? Ja már rég tudjuk, hogy öcsike lesz!

Sziasztok, mindenkinek puszka.

Kép

Kép
KépKép
anyaaa
 
 


Szia Anyaaa!
Gratula a szép pocakmérethez! Csak Így tovább!;-)
Mi lesz a neve öcsikének?
Szerintem is jól döntöttél, hogy nem feküdtél be! Nem lesz itt semmi gond!
Szia! Szilvi

Kép
Kép
deerszilvi
 
 


Szia Szilvi!!

Öcsikének neve nem lesz!!!!!! Mindenki mást szeretne!! Apa szerint legyen Béla /Õt is úgy hívják/ és így akkor Öcsike lenne IV. Béla.
A Tina szerint legyen Valentín, mert akkor van egy Valentína, és lesz egy Valentín. Én meg már mondtam egy halom nevet, de egyik se jó szerintük. Ez nehéz ügy!!!!!!!!
Ti hogy vagytok? Manó rosszalkodik?

Puszi Anyaaa

Kép
KépKép
anyaaa
 
 


Szia Anyaaa!
:-) Nem egyszerű a névválasztás. Mondd meg apának, hogy Béla nem lehet, mert IV. Béla már volt a történelemben. :-)
Mi a fiúnévvel hadilábon álltunk végig. Apa megmondta, hogy tuti kislány, akkor minek fiúnév??? És igaza lett!:-)
Dorka most alszik, így van időm 1 kicsit netezni. Szenvedünk most a 4 szemfoggal, mert egyszerre akarnak kibújni. Így éjszakánként megint visszatértünk az 5-6 szopihoz. De csak kijönnek már végre!
Remélem még írsz, mielőtt megérkezik ÖCSIKE!
Üdv. Szilvi

Kép
Kép
deerszilvi
 
 


Sziasztok!

Szilvi!
Azért Bp-en szültem, mert régóta oda járok dokihoz és így adott volt, h. nála szülök. Úgy kerültem a pesti dokihoz, hogy akihez ide jártam nem vett észre egy 4 cm! cisztát... hát előfordul. Kép Jártam hozzá több, mint fél évig, hogy vmi bajom van, mert már meg sem jön és nyilalgat ott lent. Mire a doki: hormonzavara van. ez ment fél évig és utána kaptam a pesti doki telefonszámát. Kigübbedt a szeme, mikor észrevette a cisztát én meg majd leborultam az uh-asztalról az arca láttán... de hál' Istennek a gyógyszeres kezeléstől elmúlt.
Szóval így kerültem oda és ottragadtam. Ennek már vagy 7-8 éve...

Anyaaa!
Szép a pocak! Szorítok a szüléshez!
A fiúnévvel mi is így voltunk Kép nem találtuk a megfelelőt, felmerült 2-3 név, ami úgy tetszett mindenkinek, de mégsem volt az igazi. Amikor a kórházban kérdezték, h. hogy hívják a kisfiút, a férjemmel egymásra néztünk, hogy akkor hogyis? Kép
Tuti megtaláljátok a megfelelő nevet!

Üdv. I.
ilduska
 
 


Szia Ilduska!
Úúúúristen! Akkor nem csodálom, hogy ragaszkodsz a pesti dokihoz! És meg lehet tudni, ki volt ez a nagyon okos itteni doki, aki ezt nem vette észre?
Egyébként a barátnőm decemberben majdnem ugyanígy járt. Nem jött meg neki és a teszt pozitív lett. De itt azt mondták a dokik, hogy babónak nyoma sincs. De Detti nem tágított, mert görcsölt is a hasa. És végül Karcsú vette észre, hogy méhenkívül tapadt meg a babó. :-(
Szóval 100%ig megértelek!
Lányok!
Mit szóltok ehhez az őszhöz? rendesen hideg van! Lesz még vénasszonyok nyara? Vagy ez volt itt szeptember elején?
Üdv. Mindenkinek!
Szilvi

Kép
Kép
deerszilvi
 
 


Hali!

Most 1db-ig kivonnak a forgalomból, szeptember 28.-án kapok a kh-ban egy csini ágyat az egyik cellában, aztán ott leszek raktározva max 1,5 hónapot. Aztán legközelebb ha jövök, akkor már babám is lesz.

Puszika mindenkinek. Jó sokat írjatok, legyen mit olvasnom ha megint itthon leszek!!

Anyaaa

Kép
KépKép
anyaaa
 
 


Sziasztok!
Anyaa!
Szorítok Értetek!
Lányok!
Most, hogyy ilyen szép idő van senki sem babanetezik?
Üdv.
Szilvi

Kép
Kép
deerszilvi
 
 


Sziasztok!
Dehogynem, babanetezünk... vagyis én babanetezem Kép
A lakóhelynél is...

Szilvi!
Nem nagyon akarok negatív reklámot csinálni egyik dokinak sem, ők is emberek tévedhetnek... (vagyis nem gondoltam komolyan: egy doki ne tévedjen! sajna ez nem így van, csak ugye sose rajtunk tévedjenek vagy én már nem is tudom Kép ) Lényeg a lényeg, hogy emilben megírom, ha adsz címet.

Õsz: nem jó, én a nyarat szeretem. Sajna most meg itt áll előttünk 3 napig tartó eső Kép szombatra már napot ígérnek. Remélem, hogy lesz még vénasszonyok nyara! Az anyósom szerint októberben meleg lesz - hallotta valahol... Kép

Anyaaa!
Sok sikert a kórházban! Szorítunk, aztán szüléstörténettel várunk vissza! Kép

Üdv. I.
ilduska
 
 


Sziasztok!
Ilduska!
Végre valaki, aki ír ebbe a topicba rajtam kívül! A véleményedet értem és maximálisan egyet is értek veled. De jó lenne, ha tévedhetetlenek lennének a dokik! emailcímem: deerszilvi@freemail.hu
Remélem ez az idő majd több embert ide ültet a gép elé. ÉN IS A NYARAT SZERETEM! DE IDÉN ALIG VOLT NÁYR ÉS MÁRIS ITT AZ ÕSZ! :-(((
Szép napot mindenkinek!
Szilvi

Kép
Kép
deerszilvi
 
 


Szilvi!
Örülök h. máris írtál. Tartjuk a frontot a topicon. Kép Majd írok mélt is, de lehet, h. csak holnap.

Jó lenne ha írnának ide többen, aztán lehetne talizni is. (Igaz a két személyes tali is tali Kép)

Kicsit aggódom a babó miatt, 2 napja teljesen megváltozott a kakilási szokása. Sokat kakil, egész nap csak nyom, csak nyom. Alig alszik. Sárgáról zöldre változott a színe. A dokinő szerint, amíg nem büdi a kaki, addig nincs baj. De én már a szaglásomban sem bízom. Van/volt vkinek hasonló élménye? Írjatok megnyugtató szavakat Kép

Üdv. I.
ilduska
 
 


Ilduska!
Nyugiiii! Nekünk volt ilyen. Mivel sokáig fennállt, elküldték tenyésztésre, de semmi nem volt benne. Védőnő barátnőm szerint a fogzás is okozhat ilyet, mert a fokozott nyáltermelésből adódó nyálat nem tudják megemészteni.
Ti mennyi idősek vagytok?
Üdv.
Szilvi

Kép
Kép
deerszilvi
 
 


Szilvi!
Köszi a választ. Nálunk még fogzás nem áll fenn, 6 hetes a babus. Este kakilt egy neonzöldet... hüm, egyébként 18 órától fájlalja a hasát, most a férjem dajkálja, de már csuklik is.
Gondolom, hogy most változott a tej összetétele és talán az emésztése is most kezd beindulni rendesen ez lehet az oka, de mégis rossz, h. igazán nem tudok neki segíteni.
Azért, holnap elmegyünk a dokihoz, ugyis kell méretni.
Megyek is, mert megint sír.
ilduska
 
 


Szia Ilduska!
Tényleg csak mi tartjuk itt a frontot. ;-)
Jaj, Ti szegények! Kitartás! 1x vége lesz ennek! Szerencsés vagy, hogy a férjed így segít. Ugye majd közzéteszed a méreteket? Ki az orvosotok?
Szép napot!
Üdv. Szilvi

Kép
Kép
deerszilvi
 
 


Szia Szilvi!
Szerdán este 6-11 nyügizett, sírt szegény, de aztán 11-reggel 5-ig aludt. Ilyen sem volt még, mindig felkelt 2,5 óránként. Felébredtem fél 4-kor, azt sem tudtam hol vagyok, a túlalvástól fájt már a fejem. Kép
Babó szerencsére jó húsban van, 5170 g. Hosszát sajna nem mérték meg.

Dorka mennyi idős?
A védőnő barátnőd egomi?

Süt a nap! WOW! Nem jött be a 3 napos eső... hú de jó.

Üdv. I.
ilduska
 
 


Szia Ilduska!
Úgy látom a többiek élvezik a jó időt! :-))
Nagyon együttérzek veletek, mi is sokat szenvedtünk az elején. Aztán 4 hós korától jönnek a fogak, azokkal is szenvedünk rendesen. :-((
Dorka egyébként én 1,5 éves lesz. Már kész nagylány. Mi jelenleg 82 centinél és 11,5 kilónál tartunk. A védőnő barátnőm jelenleg nem ezzel a szakmájával dolgozik és egyébként Dágon lakik.
Puszi Nektek!
Szilvi

Kép
Kép
deerszilvi
 
 


Jó estét Szilvi! Kép
Gondolom a fogzás sem könnyű. A mi Dorkánknak nem volt még 1 évesen foga Kép és mind észrevétlenül bújtak ki.
Kenegetitek? vagy hallottam valami kúpról is, ami tényleg hatásos. A nevét nem tudom, de megkérdezem, ha érdekel.

1,5 évesen már biztosan szalad Kép
Szoktatok járni a máltai játszira?

Azt gondoltam, h. a barátnőd védőnőként dolgozik itt vmelyik körzetben. Kép

Az emilt nem felejtettem el, igyexem vele... Kép

I.
ilduska
 
 


Hehe Kép, most olvastam a másik topicon, h. te adtál tanácsokat a fogzásra és mindent tudsz a témáról! Ugyhogy asszem nem kell megkérdeznem a kúp nevét... Kép
ilduska
 
 


Szia Ilduska!
Sajna nagyon profi vagyok fogkérdéseben. Nekünk semmi nem használt. Ha nagyon kivoltam, akkor jött a Germicid-c kúp, attól beájult reggelig. De más nem hatott. :-(( A kúp neve Viburcol, ha valakinek szüksége lenne rá. ezen kívül van még a Chamomilla vulgaris nevű homeopata bogyó, amit ajánlani szoktak. (Nekünk ez sem hatott)
Dorka már szalad, szó szerint. Nem ér rá menni! :-))
Igen, elég sokat vagyunk a máltain. Előre félek, mi lesz, ha bejön a hideg!
Szorítok, hogy mihamarabb túl legyetek ezen az időszakon!
Puszi!
Szilvi

Kép
Kép
deerszilvi
 
 


Szia Szilvi!
Mi is sokat jártunk a máltaira, most, h. kicsi a tesó csak 1x voltunk. Tavaly én is aggódtam, h. mi lesz a hidegben, de aztán találtunk más elfoglatságot. Festettünk, rajzoltunk, ragasztottunk, sütöttünk, diát néztünk stb. mindig kitaláltunk vmit.
Ha pedig szánkózni lehet, az megint jó.
Hétvégén többször voltunk a Tropicariumban, nagyon élvezte, utána pedig be-betértünk egy órára a járszóházba ott mellette. Hát gondolom idén nem nagyon megyünk sehová, még kreatívabbnak kell lennem(ünk).

Megyek szundítani, míg alszanak a gyerkőcök.
Jó éjt!
I.
ilduska
 
 


Szia Ilduska!
Délután már válaszoltam 1x, de azt ezek szerint nem mentette el.
Mi tavaly a mínuszokban is sétáltunk, ugyanis Dorka csak úgy tudott jókat szunyálni. Van 1 barátnőm, akinek hasonlóan csak kint aludt a fia, így ketten róttuk kint a köröket. Idén ezt megúszom, hiszen Dorka most már csak benn alszik, kint minden neszre felkel.
Remélem sokáig lesz még ilyen jó kis idő!
Jó éjt!
Szilvi

Kép
Kép
deerszilvi
 
 


Szia Szilvi,
Kell is a levegő, bár sztem én nem sétáltam vele mínuszokban, odafagytam volna a babakocsihoz Kép Aztán a fiatalemberrel majd meglátjuk hogy lesz. Veszek fűtőszálas nadrágot és kesztyűt Kép
Olvastam, hogy északon a pár hetes gyerekeket is kiviszik a jó sok mínuszba, azok a gyerekek bizti nem fázósak.
Egy barátomék balatoni nyaralójában a nyár derekán egyszer bekapcsoltuk a fűtőszálas lepedőt az esős napokon... legalább volt meleg is a nyaraláskor... hú ennek már vagy 8 éve. Azóta is többször volt hideg nyáron. Kép Fenyegessük meg a nyarat: Nyár! nyáron legyen meleg! Kép Szerinted most megijedt a nyár? Na, asszem megyek aludni tovább... rámfér. Kép

Üdv. I.
ilduska
 
 


Szia Ilduska!
Fenyegessük! :-))Bár nem hiszem hogy hatásos. Hogy miért keverdnek össze ezek az évzskok! Tavaly is karácsony után volt hó. Pedig én úgy imádom a fehér karácsonyt! Remélem idén már ilyen lesz, hisz Dorka most már élvezni fogja.
Fázni mi is fáztunk séta közben, de azért jól eldumcsiztunk az akkor durmoló gyerkőcökről.
Szia!
Szilvi

Kép
Kép
deerszilvi
 
 


Hóhahó! (Karácsonykor!) Kép
Az biza jó lenne!

Dorka már felkelt? Mit szeret játszani legjobban?
ilduska
 
 


Talan sikerul. Sziasztok. Nemreg koltoztunk erre a videkre. Nogyogyaszt keresek, segitsetek. Koszonom.
Mar van egy baba, kovetkezok is lesznek. Remelhetoleg
rahel
 
 


Szia Rahel!
Üdv. Nálunk! Amint látod, mostanában csak mi vagyunk itt Ildussal.
Az én nőgyógyászom dr. Orgoványi László, én sok mindent köszönhetek neki, így jó szívvel ajánlom. Ami viszont tény, hogy sok páciense van, így állandóan rohan. :-((
Remélem tudtam segíteni!
Üdv. Szilvi
Ui: Mekkora a babátok?

Kép
Kép
deerszilvi
 
 


A baba 9. honapban van. szopik, jolvan. Orgovanyirol hallottam en is. O nem Dorogon rendel? Idosebb? Meg Nagy nevut ajanlottak, meg Dobost.
Rahel
rahel
 
 


Meg valami. Az elozo orvosomnak is sok betege volt, de megis elegedett voltam. O is mindig rohant. Szakmailag is jo volt. De az az orszag masik feleben volt.
rahel
 
 


Meg benezek holnap, koszi a segitseget.
rahel
 
 


Szia Rahel!
Üdv. Egomban és üdv. a topicon. Kép
Szabad kérdezni, hogy hogyan kerültetek Esztergomba és honnan?
Mint olvashattad én nem itt szültem, de az Orgoványi doktor velem is mindig kedves volt, így csatlakozom Szilvihez.
Sok jót hallottam még Dr. Berbik Istvánról, ő itt az osztályvezető.
A Széchenyi téren van egy rendelő a postától a polg.mesteri hivatal felé kb. 3 házzal odébb, ahol elég sok doki rendel, ott a táblán fel van sorolva, h. ki mikor. Sok sikert!
A babád fiú v. lány?
Üdv. I.
ilduska
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?