Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok,

azt kérdezném, hogy szerintetek mennyire cél az, hogy 1 ciciből szoptassak? mármint jó erre törekedni? mert képzeljétek, az éjjel csak 1x kelt manócskám, már majdnem szétdurrantak a melleim (6,5 órával azelőtt evett utoljára), és elég volt neki a bal oldalamKép vagyis tulajdonképpen én gondoltam, hogy talán elég, mert éreztem, hogy rengeteget evett belőle, jóval többet, mint máskor 2 ciciből együttvéve, és nem is kínáltam meg a másikkal, hanem leraktam aludni, gondoltam szól, ha éhes maradt...de szépen elaludt, és még 3 órát békésen szunikált. Pedig szerintem ha megkínáltam volna, evett volna a másikból is, és akkor meg azért nem aludtunk volna, mert annyira feszített volna a pocija. mit gondoltok erről? aztán mikor felébredt, akkor meg elég volt neki a másik (ami már annyira tele volt, hgy spricceltKép)...Vagyis az a kérdésem, hogy mindig meg kell kínálni a babát a másik mellel is? mert én eddig mindig megkínáltam, de akkor láttam is rajta, hogy még enne (ki-be kapdosta a kiszipákolt cicit...). de pl ma ebben a két esetben ezeket nem csinálta, csak békésen elengedte...Jó az, ha át tudnék állni az 1 mellből való szopira? vagy felesleges? és olyan jó érzés volt, hogy éreztem, "tele van a tőgyem tejjelKép", én ilyet már nagyon rég éreztem: ha két mellből szopizik kb 3 óránként, akkor sosincs ez a tele érzés...Meg azért is gondolom, hogy jó az 1cicis szopi, mert akkor tutira nincs az, hogy csak az elsőtejet szívja ki...de lehet, hogy rosszul okoskodomKép

maminti

Kati


Matyi 2005.04.08.
Borci 2007.03.24.
maminti78
 
 


Maminti,
Sztem ezt nem kell ennyire túlbonyolítani: amikor elég neki 1 cici, akkor elég, amikor nem, akkor kínáld meg a másikból is. Azt írod, látod rajta, ha éhes maradt, úgyhogy akkor az nem lehet gond, hogy nem veszed észre. Ha kettőből szopizik, akkor is kiszívja a hátsó tejet abból, amit teljesen kiürít. Éjjel meg hajnalban általában több a tej, ilyenkor elég lehet egy mellből is szoptatni.
Az én manócskámnál pl. teljesen változó, hogy mikor mennyit kér, van, hogy elég egy pl. reggel, de ha éhesebb, akkor kér a másikból is. Teljesen irányíthatalan és befolyásolhatatlan a dolog, a manón múlik, hogy mennyire éhes.Kép

KépKép
connie
 
 


Hahó,
Maminti,
ez a tele érzés csalóka, mert ilyenkor éppen az első tej gyűlik fel két szoptatás között, és a lurkó lassabban jut el a hátsó tejig, mint két "nem annyira teli" cicinél. Egyébként annak szokták javasolni az állandóan egy mellből szoptatást, akinek túl sok teje van, mert ez hosszú távon csökkenti a tejmennyiséget, hiszen ha pl. három óránként szoptatsz, akkor egy-egy mell csak hat óránként kap ingert, ami ugye nem annyir serkenti munkára Kép
Uakkor meg ugye az egész ügynek néha keresztbetesz a gyerkőc azzal, hogy csak az egyik cici elég neki. És az istennek sem eszik a másikból Kép Na hét ilyenkor nyilván hagyod a dolgot annyiban. Konkrétan nálatok éjjel nyilván elég volt neki egy is, akkor az ember nem erőlteti, világos Kép Ha mégsem elég, majd szól.
De nem hiszem, hogy cél kellene legyen az egy cicis szoptatás. Ha rám hallgatsz, hagyod a kölökre, hogy kell-e neki, vagy nem. Én mondjuk úgy szoktam - nálunk egyelőre leggyakrabban elég egy cici -, hogy hagyom az elsőn, amíg csak akar (ill. ameddig hajlandó visszakapni), aztán böfi, majd biztos, ami biztos, átteszem a másikra. Ha nem kell neki, akkor vagy be se kapja, vagy ha igen, akkor szív rajta kettőt, majd fintorogva elengedi, amikor jönni kezd a tej. Ha meg az elsőn elalszik, akkor tiszta ügy Kép
Summa summárum: szerintem nem érdemes egy ciciből szoptatásra törekedni, annál is inkább, mert egy-egy nagyobb szünetnél könnyen túlfeszülhet, aztán ott a baj... Viszont ha a kölök csak egy cicit kér, akkor annyit. Hadd döntse el ő Kép

Még korábban volt az éjszaka átalvás kérdés. Alice és GyeZsu dolgaihoz még annyit tennék hozzá, hogy az alvásos topikokban anno szépen össze lehetett futni olyan mamákkal is, akiknek már vagy egyáltalán nem szopik a gyereke, egész nagy már és mégsem alszik éjjel... És van olyan - bár elég ritka -, hogy a szoptatott gyerek egyszercsak átalussza az éjszakát, és úgy is marad (és az ismeretségi körömben egy ilyenről tudok, meg innen a netről talán három-négyről). Szóval a "nagykönyv" csak nagyon kevés babára jellemző, bár való igaz, hogy az anyatejet a babák sokkal rövidebb idő alatt megemésztik, mint a tápszert (viszont az jobban meg is terhelheti a gyomrukat). Adalék tőlem: a leányom három hónapos korában ugyan átaludta az éjszakát, kemény két napig, utána újult erővel kelt, de nem ám enni, mert csak pár szivattyúzás kellett neki éjjel. Ezt viszont 15-16 hónapos koráig eljátszotta, akkor már nekem is sok volt, szépen óvatosan leszoktattuk az éjjeli cicizésről, ettől függetlenül még jó fél évig ébredezett azért éjszakánként. Szóval az éjjeli ébredések csak részben és egy bizonyos korig függenek össze az evéssel, később már inkább a bújásról szólnak, legyen szó akár szoptatott, akár tápszerrel vagy vegyesen táplált babáról. Van, akinek erre a bújásra nagyobb, van, akinek kisebb az igénye. Na ezt most jól megaszontam Kép

Üdv
Kriszi
akinek Zezéje éppen bújni akar Kép
kriszi
 
 

 
 

Kriszi
Most kivételesen nem értek veled egyet Kép, persze neked nagyobb a tapasztalatod, de nem hiszem, hogy az egy mellből való szoptatás csökkenti a mennyiséget. Ha az egyik mellből szoptatsz, a másikban ugyanúgy termelődik a tej. Próbáld csak ki, nálunk pl. a múltkor volt egy 2 órás intenzív komfortszopi jobb ciciből, és a végére a bal majd' szétdurrant Kép.
A négy hónap alatt nálunk még nem volt példa rá, hogy szükség lett volna a másik cicire, sőt, sokszor két egymást követő szopi is ugyanabból a ciciből megy.
Maminti, szerintem, ha elég neki egy cici, fölösleges kettőből szoptatni. Törekedni semmire sem kell, csak figyelni e baba jelzéseit, úgyis ő dönti el, nem mi.

És most jó lenne, ha jönne egy szakértő, mert nehéz így megítélni, hogy "kinek van igaza". Kép
zsana75
 
 


köszi mindenkinek!Kép ma mire felébred Matyim a délelőtti szunyókából, az utoljára 4-kor használt bal cicim már majdnem szétdurrant....úgyhogy tényleg nem is olyan jó ez a tele-érzésKép de legalább arra jó volt, hogy tudom, nekem is tud ilyen lenni! Akkor felébredt a kisember, kiszipákolta a baloldalt (kivételesen mértem, mert úgy voltam vele, hogy ha keveset mutat a mérleg, akkor se fogok izgulni, mert ez most nem 2, hanem csak 1 cici eredménye), és ebből a teli balból 110 milit evett...megkínáltam azért a jobbal is, és még abból is kiszippantott 60milit, pedig az csak 2,5 órát "pihent", míg a bal 7,5-et. nagyon régen volt már, hogy lemértem szopit, akkor a max eredmény 90 mili volt, úgyhogy most nagyon jólesett a lelkemnek ez a 170-es eredmény, el is raktam gyorsan a mérleget, nehogy még mérésre vetemedjek, aztán lelohasszam a jókedvem!Kép úgyhogy akkro nem bonyolítom a dolgom, amennyit és ahány ciciből eszik, úgy a jó!!

maminti

Kati


Matyi 2005.04.08.
Borci 2007.03.24.
maminti78
 
 


Sziasztok!
Barátnőm csütörtökön szült császárral, ma engedték őket haza és még nem indult be a teje. Kérdezték, hogy tudok-e adni nekik tecsit. Tudnék, de nem tudom, hogy mivel teszek neki jobbat, hogy ha nem adok és akkor talán jobban beindul neki a tej, vagy ha adok és akkor azt adja a bébinek, de akkor nem éri annyi inger a cicit és lehet, hogy emiatt nem indul be neki úgy a tejcsi. Szerintetek mit tegyek?
Panka

panka
 
 


Gyerekorvos mit mondott? Írt fel neki tápszert? Ha igen, akkor inkább adj tejet, de csak ha nagyon muszáj. Szerintem.
zsana75
 
 


Zsana,
sajna abban a kórházban ahol ő szült, azt akinek nem indult be a teje tápszerrecepttel engedik haza. Az ő gyerekorvosa még nem tudom, hogy mit mondott.
P.

panka
 
 


Sziasztok!

Azért nem vagyok egy IBLCLC, de talán ki tudom egészíteni az elhangzottakat. Az egy ciciből szoptatás nem kell, hogy cél legyen, de ha úgy alakul, akkor úgy alakul. Egyik ciciről mindenképpen akkor kellene áttenni a babát a másikra, ha azt spontán elengedi, vagy elalszik, de valamiért ez nem annyira jó neki (pl még sárga, egyébként is aluszékony és kicsi). Ha idő előtt pakoljuk a másikra, akkor nem biztos, hogy elegendő hátsótejhez jut. (Első fiam egy cicis volt és 5 perc alatt végzett, mégis a havi mérési eredmények brutál nagy hízásokat mutattak. Mégis lehetett benne némi hátsó tej?! Kép). Ami azt illeti, ha egy ciciben termelődik is a tej a szopizás során, ha az hosszabb időn át benne marad, akkor az gátló anyagokat tartalmaz saját termelődése ellen. Így lehet az, hogy ha mindig csak egy mellből szoptatunk (pl a másikat negálja a ded), akkor a másikban képes elapadni is. De ehhez 40 nap kell, mielőtt valaki parázni kezd Kép

Ha a baba azért nem kéri a cicit, mert úgy tudja, hogy kevés tej van benne, akkor a pótlást lehet adni cumisüveg helyett SNS szoptanítból, ami nemcsak, hogy nem okoz cumizavart, hanem a mell ingerlése útján a tejtermelést is növeli. képet itt találtok, ha be tudom illeszteni a honlapcímet

http://www.tiva-med.hu/index1.htm
innen ugyan még keresni kell, lehet, hogy egyszerűbb, ha a
www.medela.hu-n kereskedtek...

Éjszaka. A gyermekek szülei szerencsések, ha a ded iccaka alszik. Minden gyermek különböző és evolúciós túlélési esélyei nőnek, ha nem alszik végig éjszaka. Erről tudok anyagot küldeni, ha valaki szeretne...
Ez teljesen független a gyomor teltségétől is egy szint után. Azaz a jóllakott baba is képes felébredni gond nélül. Vannak gyermekek, akik 2-3 órát is cicizéssel töltenek az éjben (a, nappal nem ettek eleget, mert felfedezték a világot
b, anyára van szükségük, hogy nehogy egyedül maradjanak.) Az egyes gyermekek akkor szoktathatók le az éjszakai cicizésről trauma nélkül, ha már meg tudnakak dolgokat érteni (pl. nappal-éjszaka, sötét-világos szóból is), de éjszaka akkor is felébredhetnek, csak legfeljebb nem szopiznak.

További paramentes napokat és nyugodt éjszakákat.

Snoopy

KépKép
snoopy
 
 


Hogy egyáltalán ne kelljen keresni:

http://www.medela.hu/Specetetok/Sns/frames.htm

Zita
pzita
 
 


" Minden gyermek különböző és evolúciós túlélési esélyei nőnek, ha nem alszik végig éjszaka. "

Ez nekem új, mégis ez hogyan értendő? Két lányom átaludta az éjszakákat, az első olyan 3 hónapos kora óta, a második azonnal. Az unokám olyan fél éves kora óta alszik egyhuzamban 8-9 órát, mindannyian egészségesek - hogy jön itt a képbe az éjszakai felébredés, mint evolúciós túlélési esély növelése? Tényleg érdekelne. Válaszolhatsz valami alvással kapcsolatos topicban is, ha ez itt off, csak mondd meg hol akadok a válaszra...
alice_cs
 
 


Alice,
Sztem erre gondolt Snoopy:
http://www.lll.hu/node/187
5. pont.

Egyébként az én fiam is már 8 órát alszik egyhuzamban újabban, most 11 hetes. Mert tényleg minden baba különböző.

KépKép
connie
 
 


Snoopy, az éjszakai alvás és a túlélési esélyek engem is érdekelnek Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Gyezsu,
A fenti cikkben, aminek betettem a linkjét, erről van szó. Az a lényege, hogy a babák gyakrabban és több időt töltenek a felszínes alvás állapotában, mint a felnőttek, és ez azért alakult így ki, mert ilyenkor könnyebben felébred, ha valami baja van, pl. éhes, fázik, be van dugulva az orra stb.
Azon a honlapon, ahol az cikk eredetije van (www.askdrsears.com), le is von ebből különböző következtetéseket, hogy hogyan lehet olyan körülményeket biztosítani a babánknak, hogy tudjon aludni éjszaka nyugodtan. Pl. 22 fok körüli hőmérséklet, 50% körüli páratartalom, ne legyen se túl, se alul öltöztetve, ellenőrizni, hogy nincs-e bedugulva az orra stb. Így növelhető az esélye, hogy többet alszik egyhuzamban - ez nálunk be is jött, az éjszakai 2 órás szopit már kihagyja, mióta ilyenekre figyelünk, anélkül, hogy erőltettük volna az éjszaka átalvását. Persze ehhez az is kellett, hogy már ne éhezzen meg éjszaka.

KépKép
connie
 
 


Ja, azt kifelejtettem, hogy azt is írja, hogy annál nyugodtabban alszik éjszak a baba, minél többet foglalkoztunk vele napközben, és így kielégült a testkontaktus iránti igénye, és az is fontos, hogy aludjon napközben, pihenje ki magát, ne pörögjön túl estére. És hogy hallja a szüleit szuszogását, mocorgását éjszaka.
Ákosom ha napközben alszik fel szokott ébredni, aztán ha jól van, visszaalszik magától, gondolom éjszaka is ez van.

KépKép
connie
 
 


Na átolvastam ezt az alvásos oldalt, és nekem az jött le belőle, hogy a friss ujszülötteknél az első pár hónapban tényleg jobb ha éberebben alszanak, mert ez pl. csökkenti a bölcsőhalál valószinűségét - de semmi több. Mindezt csak amiatt mondom, mert számos más helyen - igaz nagyobb babáknál, egy-másfél stb éveseknél olvasgattam mennyit küszködnek szerencsétlen anyák azzal, hogy a kicsi képtelen átaludni egy éjszakát. És azt hiszem, ha nekik azt mondanám, hogy a nemalvás a gyerekük életképességének a bizonyítéka, hát idegrohamot kapnának...
alice_cs
 
 


Persze, ez sztem is csak a csecsemőkre vonatkozik, nekem is ez jött le. Csak ugye sokan azzal üldözik az újdonsült mamákat és babákat, hogy átalussza-e már az éjszakát a baba.Kép

KépKép
connie
 
 


Sziasztok Lányok!
Régen jártam erre, pedig első lánykám születésekor mindennap itt bújtam a hozzászólásokat, hogy okosodjak. Sikerült is őt 18 hónapig szoptatnom, akkor is csak azért hagytuk abba, mert 4 hós volt az öcsi a pociban Kép.
A fiatalúr ma két hetes, én pedig azért gondoltam, hogy bekukkantok ide, mert olyan más a szopi így a kezdetek kezdetén, mint a lányommal volt. Pontosabban olyan, mintha a cicik már most beálltak volna a kereslet-kínálatra. Emlékszem a lányommal az első két hónapban sorra áztattam el a pólóimat, az ágyat, a cicik mindíg feszesek voltak stb., most meg semmi ilyesmi. nem hinném, hogy kevés lenne a tej, mert 11 napja jöttünk ki a kórházból 3280-nal, és ma 3620 volt, szóval hízik meg nyugis, meg pisil, meg kakil, csak tegnap már tökre beparáztam, hogy miért nem érzem most azt, amit a lányomnál az első hetekben.
Lehet, hogy ez csak azért van, mert nemrég hagytuk abba a naggyal a szopit? Volt valakinek hasonló tapasztalata???

Bogárka

Bogárka
KépKép
KépKép
bogárka75
 
 


Bogárka,
Én ugyan még az első babával járok ide, de azt olvastam azoktól, akiknek már több van, hogy olyankor hamarabb áll be a kereslet-kínálat, és sokkal hamarabb múlik el a cicifeszesség is. Nekem a fiammal is csak egy hónapig tartott, és pólókat sose áztattam el, csak a hálóingeimet.Kép

KépKép
connie
 
 


Sziasztok!
Gondoltam megosztom az örömöm. Az én kis tökösöm, újra szopik. Cumisüveg 3 napja nem volt a szájába. Igaz a vizelet eredménye nem jött meg mert szerdán derült ki hogy amit pénteken leadtunk azt nem vitték el mert köztisztviselői nap volt. Nem semmi.Megkellett ismételni a vizelet adást. Ezt már személyesen elvittük az Ántsz-hez nehogy elkallódjon. Tehát azt még nem tudjuk hogy van e valami más is. Annyit tudok hogy ha a melegtől volt az egész akkor nagy szarba (bocsi) vagyok mert ugye most nyár van és hát elkerülhetetlen hogy lesz még 30 fok. Ja és döl a tej pedig még nem is próbáltam ki azt a 77-55-33 fejést.
Na sziasztok, bocsi attól akit untattam.
Timi.
kovitimcsi
 
 


Timi,
Ezek jó hírek, csak így tovább.Kép

KépKép
connie
 
 


Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni. Kislányom agusztusban lesz két éves. Ezidáig végig szopizott, most viszont sajnos olyan gyógyszert kell szednem ami mellett szoptatni nem lehet. Ezt a gyógyszert huzamosabb ideig kell a saját érdekemben szedni, így kénytelenek vagyunk a szopitól megválni. Nagyon nehéz időszakot élünk most, mert annyi nagy volt a kötődés közöttünk, hogy nagyon elbizonytalanodtam, hogyan is tudom egyik napról a másikra leszoktatni róla.Ma már nem szopizott, de nagyon nehéz.Kép
Szeretném a segítségeteket kérni , hogyan lehet leszoktatni róla?Az is érdekelne, hogy ha a tejet amúgy nem issza meg elegendő neki az a fehérje bevitel, amit a tejtermékekkel bevisz?Mi a teendőm ilyen esetben, hogy a tej probléma mentesen elapadjon.

Köszi előre is: Lili
kerili
 
 


Szia Lili!

A Gyereknevelés témában van egy "leszoktatós" topik: Nem tudom leszoktatni a gyerekemet a szopásról, pedig már 18 hónapo... Ott találkozhatsz sorstársakkal és vígasztaló sorokkal Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sziasztok!

Nem tudja véletlenül valaki, hogy mitől függ az első és a hátsó tej aránya? Az egyik cicimben feltünően sok az elsőtej. De nem tudom miért.
Előre is köszi.
Timi.
kovitimcsi
 
 


Timi,
A tej a baba igényeinek megfelelően változik mindig. Te nem tudod befolyásolni, hogy milyen legyen.
Miből gondolod, hogy az egyikben több az előtej, mint a másikban?

KépKép
connie
 
 


Szia Connie,

az én kis tökösöm éjszaka csak egy cicit igényel igy én mindig lefejem a másikat. Igy történt ez tegnap előtt éjszaka is és feltünően világos volt a tejcsi. De azóta azt vettem észre hogy mindkét cicibe olyan világos a tej és az összes. Mivel most nappal bimbóvédővel szoptatok igy közben is látom hogy milyen. Létezik hogy egyszer csak light-osabb lesz a tej? Igaz a széklete nem zöld mert ha sok első tejet enne akkor zöld lenne. Hát komolyan nem tudom, de figyelni fogom. Eddig olyan fehérnek látszott a tej most meg olyan átlátszós fehér.
Timi.
kovitimcsi
 
 


Timi,
Ezen már végképp ne stresszeld magad.Kép Nekem is változik, hol ilyen, hol olyan, hol sűrűbb, hol vizesebb, de nem úgy néz ki a fiam, mintha éhezne emiatt.Kép

KépKép
connie
 
 


Connie,
most is olvastam hogy úgy változik a tej ahogy a baba fejlődik, mivel nem rég betöltötte a 3 hónapot lehet most ilyen tejre van szüksége. Az enyém sem úgy néz ki mintha éhezne. Tegnap este 6720 gramm volt. Amúgy a babád mennyi idős kisfiú, kislány? Első? Vagy van már több is? Van róla kép a fotótárban. Az enyémről van Kovács Lacika néven. Nézd meg ha érdekel. Szia.
Timi.
kovitimcsi
 
 


Timi,
11 hetes és két napos a babám, első (de nem utolsó remélhetőleg), és fiú. A www.gportal.hu/kocsisne lapon vannak róla képek, itt már nem csináltam külön fotótárat. Õ most olyan 6800 g körül lehet, kis zabagép.Kép

Lányok,
Ha a baba átalussza az éjszakát, attól nem csökken a tej? Tudom, hogy hülye vagyok, hogy folyton parázok, de most már 8-10 órákat alszik, és kb. 2,5-3 óránként eszik mikor ébren van. Ma reggel megmértük, benyomott 230 g-ot, két ciciből. Szóval szeretném minél tovább szoptatni, de hat hónapos koráig mindenképpen.

KépKép
connie
 
 


Jaj, nagyon szép kisfiú Lacika, gyönyörű nagy szemei vannak, meg úgy egyáltalán, nagyon kis formás.KépMeg kis huncut.Kép

KépKép
connie
 
 


Connie,
nem semmi 11 hetesen 6800 gramm. És én azt hittem hogy az enyém már túlsúlyos.És 230 g-ot 1 evésre. Hűűűűha. Nekem is előfordult párszor hogy este 8 tól reggel 5 ig aludt és én olyankor már félháromtól vártam hogy mikor ébred már fel mert a tejcsárdák szét akartak durrani. Akkor én azt vettem észre hogy egy kicsivel kevesebb volt a tejem -én is elkezdtem parázni-ezért éjszaka felkeltem egyszer egy köztes időben és lefejtem. Ezzel meg úgy jártam hogy egyik éjszaka lefejtem gondolván hogy fiacskám majd csak 5 körül ébred, mire visszamentem a szobába a fejésből felkelt. Azóta nem fejem, csak evés után az egyiket,és azóta megint össze-vissza ébred éjszaka.De amúgy én azt hallottam hogy a tejtermelés az átaludt éjszakákhoz is igazodik mivel ezis a baba igénye.
Timi.
kovitimcsi
 
 


Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy mi a jele annak, ha egy majdnem 8 hónapos gyerek el akarja magát választani? Eddig nem volt gond a reggeli szopival, de most már 2 perc után befejezi és ordít, ha újra mellre akarom rakni. Ugyanez a szitu az estivel is, sem a cici nem kell, sem a lefejt tejet nem akarja megenni. Ez lenne az, hogy már nem kell neki a tejem? Ilyenkor kb. egy etetés 2 óráig tart, mert addig piszkálom amíg valamelyiket el nem kezdi enni. De ha nem akarja, akkor mit adjak neki enni? Tápszert? Lehet, hogy a foga zavarja? Eddig még egy sincs neki, de már a jelei mutatkoznak.
Védőnőt sajnos nem kérdezhetek, mert eddig csak 3x jött ki és az utolsó kijövetele is már 4 hónapja volt...
Köszi előre is a segítséget!

Erika
erika2004
 
 


Erika
Én úgy tudom, egy éves kor előtt elég ritka, hogy el akarják választani magukat, szerintem inkább egy szopisztrájk lehet a háttérben.
zsana75
 
 


Erika,
Jaj, mintha magamat olvasnám pár hónapja...
Ugyanez volt nálunk is. Vagyis majdnem ugyanez, mert nálunk pont a reggel és az este ment rendben, a többinél volt üvöltés.
Nincs semmi jó tanácsom sajna. Próbálkoztam ilyen pózban, olyan pózban, türelemmel, nem stresszelni, egyik cici-másik cici, félálomban...
Aztán végül elmúlt, de több mint 1 hónap volt.
Ja és az ok nem derült ki. Persze kijött pár foga közben, de az jött elötte is, meg most is jön..

Kitartás !!!
schmo
 
 


Szia Connie
a te kis fiacskád is nagyon helyes baba és neki is nagyon szép nagy barna szemei vannak. Kicsit emlékeztet Lacikára. A hajuk is hasonlóan áll. Ja és szép menyasszony voltál. Tegnap oltást kapott a kis szivem úgy hogy nagyon nyügis meg lázas is volt az éjszaka. Megyek megint felkelt. Félóránál nem bir többet aludni egyszerre. Nagyon fárasztó. Timi.
kovitimcsi
 
 


Szia Timi,
Én is észrevettem, hogy hasonlítanak.Kép
Sajnálom, hogy ilyen rosszul viselte az oltást.Kép Mi jövő héten megyünk a 3 hósra.

KépKép
connie
 
 


Szia Connie,
remélem ti majd jobban viselitek az oltást. Vannak gyerekek akik észre se veszik. Amúgy tegnap éjszaka már nem volt semmi gond. Az ágyikójában aludt. Én már nagyon félek a következő oltástól az állítólag kettő lesz mindkét popsijába. Meg egyet teába keverve adnak be. A védőnő mondta hogy legyen tea készen egy hónap múlva.
kovitimcsi
 
 


sziasztok,

szeretném megkérdezni, hogy van-e köztetek hasonló esetű mama babájával?
jelenleg 4 hónaposak vagyunk kb 1 hete egyre kevesebbet eszik a kislányom, 3 perc szopi után sír, átteszem a másik mellre szopik tovább-de nagyon keveset, sajnos már mrjük, mert nem nagyon gyarapodott. Szóval egy hete uennyi idő alatt uígy 100-120 ml- szívott most már csak ebben a hétben 30-40 ml-t! szinte mindig. este szinte óránként szoptatom, napi 10× is már, sőt félek, nehogy elapadjona tej, mert tényleg keveseket szopik és sír is utána, mintha nem lenne elég!
Aztán van, hogy reggel az éjjeli lefejt tejből (20 ml) próbálok kiskanállal adni, nem eszi meg. Már táppal is próbálkoztunk azt sem...
Meddig tarthat egy ilyen buta állapot? 1 hete még minden nap v másnap volt kaki, most 3. nap sikerült csak kakilni?
-nem menstruálok, de lehetséges,m hogy meg akarna jönni, ezt érzi a baba?
-vagy esetleg fogzás lehet mögötte? ínyén nem látszik semmi!
vagy van valakinek hasonló tapsztalata?
sueda
 
 


Schmo!

Kezdek nagyon belefáradni az állandó sztrájkba. Ez megy már 8 hónapja, hol nem akar szopizni, hol meg még a tejemet sem issza meg. Nálunk mindig nehezen ment az egész, szerintem más már rég abbahagyta volna. Kezdek totál kibukni, rettegek az etetésektől, egész éjjel, álmomban is csak az etetés van. Az a baj, hogy a ebéd is katasztrófális, a főzelékeket sem szereti, így azzal is csak a kínlódás van, pedig van, hogy 5 féle kajával is próbálkozom, hátha az egyik legalább bejön neki. A szopi-ügy bánt a legjobban, mert én aztán igazán megdolgoztam azért, hogy ez a kis mennyiségű tejem fennmaradjon, nem elég, hogy a kezdetektől fogva 2 órán keresztül etetek, hanem még fejek is ezerrel, csak azért, hogy a babának jó legyen. Bár, ahogy kinéz a helyzet, lehet, hogy neki éppen más lenne a megfelelőbb.
erika2004
 
 


Erika !
Jaj, nagyon mondanék valami biztatót, de...
Én is nagyon ki voltam bukva, én is rengeteget kinlodtam a tej mennyisége miatt a kezdetektől... (jól kifejlett mérlegfüggőséggel tarkitva) Viszont a sztrájkot megúsztam 1-2 hónap alatt, és mivel a szilárdakat elég rendesen eszi a lány, legalább az éhenhalástól nem kellett tartanom.
Azt hogy meddig próbálkozol, csak te döntheted el. Amikor a szopis tanácsadót megkérdeztem anno, ő is csak annyit tudott mondani, hogy kitartás. A "na de meddig"-re persze nincs válasz Kép
Azért valahol azt is mérlegelni kell, hogy te ne menj tönkre, és végülis 8 hónapig tejet ivott, ami azért nem semmi ! (Én úgy indultam neki - a lányok itt talán még emlékeznek is rá - hogy örülök, ha 1 hónapig sikerül...)
schmo
 
 


Sziasztok!

Teljesen el vagyok bizonytalanodva, biztos vagyok benne, hogy tudtok segiteni. Első babánkat várjuk, és nem tudom eldönteni, hogy a szoptatási segédeszközök közül melyeket kell feltétlenül beszereznem. Szoptatós melltartót és eldobható bimbóvédőt vettem, de nem tudom, hogy biztosan fog-e kelleni a bimbóvédő krém már az első szoptatástól fogva. Elolvastam a W. Ungváry Renáta által irt szoptatós füzetet, és ha jól emlékszem, azt irta, hogy ha sikerül helyesen mellre tenni a babát, akkor nem fog kisebesedni a mellbimbó.
Mi a tapasztalatotok? Ugyanez lenne a kérdésem a mellszivóval kapcsolatban is.

Előre is köszönöm a segitséget!

Sziasztok!

Kinga
kgk
 
 


Kinga! A szoptatós melltartónak minden bizonnyal jó hasznát fogod venni Kép Sőt, abból akár több is jól jön! szerintem egyéb szoptatási segédeszközre optimális esetben nincs szükség Kép A mellbimbó valóban nem sebesedik ki és nem is "ázik fel", ha helyesen teszed mellre a babát. Ha mégis kisebesedne vmi miatt, legjobb a mellet anyatejjel bekenni, vagy eleve nem letörölni róla a baba nyálával kevert anyatejet és szabadon hagyni!

A szoptatáshoz jól jöhet, ha már előre tájékkozott vagy minden szoptatási kérdésben! PLd a helyes mellretétel mikéntjében, stb, stb Ehhez ajánlom a www.szoptatasert.hu honlapot, a www.lll.hu -t, esetleg a www.iboly.hu -t, a Szoptatás c. könyvet ill. a Kismama újságot Kép

Boldog babavárást és hosszú szopizást nektek Kép

Márti
márti
 
 


Szia Kinga!

Gondolom, ahány ember, annyi vélemény, nem lesz könnyű dolgod. Kép
Nálam az összes szoptatással kapcsolatos cucc a szoptatós melltartó és a melltartóbetét.
Bimbóvédőt nem szokták ajánlani. Nekem is kisebesedett a bimbóm az elején, de pár nap alatt rendbe jött (addig "picit" fájt), még krémet sem kentem rá, csak hagytam, hogy érje a levegő.
Mellszívót szintén nem vettem, mert szerintem felesleges munka a fejés, engem nem nyugtat meg, ha tele a mélyhűtőm tejjel, ha pedig muszály, kézzel is lehet fejni.
Tehát nekem nem hiányzott semmi az elmúlt négy hónapban, gondolom, már ezután sem fog. Kép
zsana75
 
 


Márti, Zsana!

Köszönöm a gyors válaszokat, megerősitettetek, hogy nem kell mindent beszerezni, ami csak létezik. Reméltem, hogy ezt mondjátok majd, mert úgy éreztem, hogy talán egy picit "természetellenes" kipróbálás nélkül, azonnal bekenni a mellet mindenfélékkel, meg lehet várni, amig kialakul, hogy szükség van-e a fenti berendezésekre.

Köszönöm a tanácsokat és a jókivánságokat, nektek is jó babázást, nevelgetést!

Kinga
kgk
 
 


Kinga, ha még erre jársz: szerintem a szoptatós melltartó sem létszükséglet, topszerű melltartókat simán fel lehet húzni szoptatáshoz. A melltartóbetét viszont jól jön, van belőle mosható. (Nekem kétfajta moható melltartóbetétem van, Avent-es és egy olcsóbb magyar - sajnos a magyar valahogy gyűrődékenyebb és kissé zizeg.) Krémeket tényleg nem kell használni, egyedül a PureLan-t tudom ajánlani, ez 100% lanolin, nem kell lemosni - és nagyon gyorsan rendbeteszi a sebes mellbimbót. Gyógyszertárban lehet kapni, a Medela gyártja. Mellszívóra meg ha szükséged lenne, bérelni is tudsz, úgy még ki is próbálhatod, neked melyik fajta válik be.

Szakirodalomból pedig a szoptatós könyvet ajánlom - kézikönyvként használtam az első időkben. A fent idézett honlapokon meg a szoptatós könyvben is megtalálod a szoptatási tanácsadók elérhetőségeit, de itt is szívesen látunk majd - laikus, ámde tapasztalatokkal rendelkező szoptatós anyukák.

Addig is minden jót!

GyeZsu
gyezsu
 
 


Gyezsu,
Vitatkozhatok veled?Kép Bizonyos mellméret felett már kell a szopis melltartó.Kép

Kinga,
A Purelant sztem szerezd azért be, ne akkor kelljen rohangálni érte, ha már kell, mert még nem lehet minden patikában egyből kapni. Párom kettőben is járt, ahol nem is hallottak róla.
A helyes mellretételben kérj majd a kórházban is segítséget, mindent mutassanak meg pontosan, mert nem annyira egyszerű. A gyakorlatban azért majd mindenki mellbimbója ki szokott sebesedni az elején, sajna.Kép
A Garmastan kenőcsöt tudnám még ajánlani, nem is elsősorban mellbimbóra, hanem mellgyulladásra.
Én szoptatós könyvet nem vettem, mert mindent megtaláltama neten, vagy itt a fórumon, amit kerestem. A szoptatasert.hu-n nagyon jó okattaóanyag van (jobb oldalon, középen van a bannere).

KépKép
connie
 
 


Szia Connie!

Hát azt hiszem, én is felette vagyok annak a bizonyosnak, csak éppen sosem szerettem a melltartót... Van nekem szopis is (olyan, aminek az egész "melltartó" részét le lehet hajtani), meg topszerű is. Itthon pedig nem is hordok melltartót, sőt, nyáron még azt a pofátlanságot is megengedem magamnak, hogy az utcán sem feltétlenül hordok melltartót. Na, ezt tavaly nyáron még nem tudtam megcsinálni, mert akkor még folyt belőlem a tej. Kép És az is lehet, hogy a terhesség vége felé meg a babás lét első hónapjaiban nem működött volna a topszerű melltartó - ezt már csak egy következő bébinél fogom megtudi. De hogy sokkal egyszerűbb egy topszerű melltartót felhajtani, mint a szoptatós melltartó kapcsolgatásával szórakozni, az biztos. Kép (Egyébként az egyik topszerű melltartót szoptatós melltartónak árulták egy bababoltban, de ezzel már végképp nem akarok bekavarni. Kép)

Tényleg, és azt el is felejtettem írni, hogy van műanyag melltartóbetét is (azt hiszem, az is Avent), amit meg akkor tudtam jól használni, amikor Katát fel kellett hízlalni. Fejni nem tudtam - illetve egy szopi alatt a másik mellen lévő műanyag betétben ugyanannyi tej gyűlt össze, mint egy fejéssel... De ezt se kell előre beszerezni szerintem, nagyobb áruházakban, DM-ben mindig szoktam látni. Ha lefejt tej itatására van szükség, ezen felül érdemes az ú.n. soft cup-ot használni, ami egy talán egy decis műanyag, csőrös pohárka. Merthogy valami csőrös pohárból kell olyankor itatni, ennek a kritériumnak egy kévéscsésze is megfelelhet, csak az nem átlátszó, és nem tudtam, hogy elért-e már a tejscsi a gyerek szájához.

A felesleges dolgok között a szoptatós hálóinget sem említettük - nem is tudom, hogy ezt mért írja minden könyv a kórházi cuccok között. Jóval egyszerűbb a pizsama, vagy egy vékony gatyó pólóval. (Ezzel is lehet persze vitatkozni - ez csak az én véleményem Kép)

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sziasztok Csajszik!

Hát, beköltöztünk a városba. Kép Szép lett a lakásunk (szerintem), de egyúttal szívunk is, mert már ázik az alattunk lakó és vésik a szép kövünket. Kép Félelmetes a magyar építőipar.

Tejügyben az az újság, hogy a páromat a fitotékában megkínálta a néni a kecskerutás, izlandi zúzmós szopis teának valókkal, és úgy néz ki, hogy az tényleg segített, jó szívvel ajánlhatom. Első éjszaka jó sok tejcsi termelődött, viszont - gondolom a hormonváltozás miatt - jó kis émelygést éreztem, de azóta ez elmúlt.
Szedtem a homis bogyeszt, de attól nem vettem észre változást.
Drága fiam nem alszik nappal szinte egy szemhúnyást sem, kivéve ha magamon altatom, ami tudom, hogy egyáltalán nem célravezető, de mit tehetek ez ellen? Leteszem, ordít, nem tudok tőle szinte semmit csinálni. Szégyen, de hozatom a kaját, mert első nap az új lakásban nekiálltam főzni, de legalább négyszer rugaszkodtam neki, mire sikerült befejezni. Már a babakocsis sétáltatás sem válik be, kicsit égek, amikor utcahossznyit sír a bébike. De ez nem is szopistéma, csak megosztottam veletek, mert ti olyan okosak vagytok. Kép

Most megyek tentizni, hogy jó sok tejcsi jusson a babának, akinek szerintem 3 hónaposan nem kell még átaludnia az éjszakát. 9 hetesen mértek 1,5 kilós gyarapodást.
Nagia
 


Zsana

Egy ponton nem egyezik a véleményünk, és az a fejés. Eleinte kevés volt a tejem Alexának, igaz, tekintélyes mennyiségeket képes enni. Naponta-kétnaponta egyszer pótolni kellett tápszerrel. Bármit csináltam - gyakori mellretétel, elég folyadék, stb. - nem lett több. Aztán júniusban akciós volt a Medela MiniElectric mellszívó, gondoltam, beruházok rá. Előtte az Avent Isis-sel kínlódtam, de eredmény nélkül, így persze nem is volt kedvem szórakozni vele. Amióta a Medelával fejek, észrevehetően több a tejem, olyannyira, hogy már fagyasztok is, és a tápszert már egy hónapja elfelejtettük! Én sem azért fejek, hogy tele legyen a mélyhűtőm tejjel, hanem szaporítás céljából, és be is jött! Az már csak hab a tortán, hogy a hűtőbe is jut tejcsi! Kép Kép
Hozzáteszem, hogy mindezt úgymond egy mellel csinálom, ugyanis a bal mellemben gyakorlatilag egyáltalán nincs tej, állítólag mirigyállomány elégtelenség miatt. Kép
Ha abban is lenne, lehet, hogy tejcsárda lennék?! Kép Ahhoz képest, hogy a fiamnál összesen annyi - azaz pár csepp - tejem volt, mint most a bal mellemben van... Szóval kimondhatatlanul boldog vagyok, hogy van tejem, és elég Alexának! És ha ezért fejni is kell, hát fejek! Kép

Kinga, szerintem is elég a szopis melltartó, és esetleg melltartóbetét (én nem használok) Mellbimbó kisebesedésem sem volt, illetve a kórházban két napig igen, amikor a szülőszobán a csecsemős letépte - de szó szerint!!! - Alexát a mellemről. Akkor picit kisebesedett, de egy-két nap alatt a Garmastan kenőcs, és a tejci helyrehozta. Azóta sem kell a Garmastan. Bimbóvédőt sem használok, Ákos születésénél javasolta az egyik csecsemős, de aztán nem lett aktualitása a szoptatásnak Kép, most pedig fel sem merült a használata. Az ú.n. műanyag betét használt abban az egy-két napban, amíg a kórházban ki volt sebesedve a bimbóm, mert nem bírtam elviselni a ruha érintését. Azóta az is felesleges.

A szoptatás című könyv szerintem is jó. A Kismama újság is - W. Ungváry Renáta nagyon sokat segített szoptatási tanácsadóként a kezdeti nehézségeknél - hasznos lehet, de az embernek hajlamos megtépázni az önbizalmát, amikor némelyik anyuka olyan megfellebbezhetetlenül állítja, hogy mindenki tud szoptatni, aki nem , az nem is akar.)

Most már lelövöm magam, túl hosszú lettem.
Sok sikert mindenkinek a szopihoz!
Zsu (és Alexa, aki jövő vasárnap lesz 4 hónapos, és már 7 kg felett jár)
tothzsuzsi
 
 


Gyezsu,
Hát én a 80E-s méretemmel nem igazán mászkálok melltartó nélkül még itthon sem, a topszerűben meg kb. a hasam aljáig lógna a mellem.KépNa dehát ez nyilván alkat kérdése.Kép
Én az Auchanban vettem felül gombolós hálóinget, darabját 1600 Ft-ért. Bababoltban szopis hálóing címén ugyanilyet mutattak, csak 3-4x annyiért. Mondjuk nekem így is, úgy is kellett új hálóing, az új méreteim miatt.Kép Egyébként tökéletesen jó a póló is - én napközben abban vagyok.

KépKép
connie
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?