Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,
Nagia,
ahogy nézem, a lányok már mindent megválaszoltak, én sem tudok hozzátenni semmit. Egyébként én nem vagyok valami tejguru, csak a leányom sok mindenre megtanított - ja meg persze itt a lányok is (akkor még elég gyakran járt itt Pele = Schneiderné Diószegi Eszter, és néha Iboly = Rózsa Ibolya). Amúgy a kérdéseiddel semmi baj nincs, akkor lenne, ha nem tennéd fel őket, csak rágnád magadban, ami aggaszt... Amúgy anno az én egyik intelligens kérdésem a következőképpen hangzott: "Miért nem eszi meg ez a gyerek az adagját???" Kép
Eggen, Zeze is vmi hasonlót szokott produkálni esténként - mivel Cicó ilyet sosem tett (vsz. sosem ette agyon magát, de egy kezemen meg tudom számolni, hányszor bukott életében), én is csak tippelek: pocak már tele, van benne levegő is, de ha ki is jön a felesleg, éhesnek már akkor sem éhes, viszont álmos (legalábbis Zeze), cicin szeretne elaludni, de abból meg jön a tej...és már nyelni is rest Kép

Eszter,
ha nagyon aggódsz, keresd meg itt a Bneten Afonyát. Van neki egy külön topikja, az Afonya Réka babája az Ismerjük meg egymástban. Anno én "A "normális" gyarapodás" topikban futottam bele, ahol akkoriban többen összejöttünk, és kórusban szidtuk azokat, akik szerint a gyerekeink nem jól híznak Kép Az ő leánya is meglehetősen lassan gyarapodó gyermek volt, és ha jól emlékszem, most a kisfia is hasonló típus. Biztosan tud mondani valami megnyugtatót. Ja hogy én is írjak valami konkrétat: a lányomnak semmi nem kellett, ami nem ciciből jött (igaz, a cicis kaja se nagyon), tehát hiába próbálkoztam a legínségesebb időkben lefejt tejjel, szépen köpte kifele. Aztán mondhattam: én megpróbáltam, látjátok, nem kell neki...

Yoan,
hát, ha le akarod beszélni... Kép Érdekes, Cicó elég szépen abbahagyta, de ő sosem volt nagyon lelkes cicifan Kép Kíváncsi vagyok majd a fiamra, hogy lesz ezzel - egyelőre sokkal lelkesebb, mint a nővére Kép

Amúgy front van, vagy mi, Zeze tiszta zizi ma, éjjel kétóránként öt perc erejéig rángatott, ma nem alszik rendesen, egész nap cicin lógna, pedig nem sokat szopizik, csak alszik rajta - ő nem ilyen szokott lenni...én meg fejek utána, hogy be ne durranjak...

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Eszter,
elvileg a baba születésekor készül ultrahang. Gondolom, annak eredménye szerepel a zárójelentésen. De ha megnyugtat, tényleg menjetek el, a depit meg hagyd meg másnak, én sem estem messze tőle, de aztán seggbe billegettem magamat és most már jobb. Kép

Ma bevizsgáltam kézi módszerrel a tejet. Kép És arra a következtetésre jutottam, hogy először jön a halovány vízszerűség, aztán szivárog bele a fehérség, ami a tejszín a kávéra. Kép

Connie,
anyu is rövid ideig szoptatott bennünket, úgyhogy bennem is megfordult, lehet, hogy nekem sem sikerül. Két hónapos koromig szopiztam, aztán pótlás kellett, onnantól fogva nem fogadtam el a cicit. Kép

Képzeljétek, sétáltattam ma a gyereket, két srác megállt autóval, egyik kikiabált, hogy nagyon csinos vagyok, ami az én olvasatomban úgy hangzik: jól mutatna a C-s melltartód a szőnyegemen. Szóval a szoptatás még egy előnyére derült fény.Kép))

Egyébként a szopival kapcsolatban az a véleményem, hogy a lányoknak tanítani kellene, miről szól a szoptatás, mert mielőtt ezt a fórumot és a szopiskönyvet olvasgattam volna, magam is nagyon tudatlan voltam e témában. Azt gondoltam, megszületik a gyerek és ösztönösen rácuppan a cicire és a tej természetszerűleg folyik mindenkinél, amennyi csak kell a gyereknek. Na ilyen is van, de szerintem az élet ennél kicsit sokkal bonyolultabb.
Nagia
 


Nagia Kép
Jól tud esni egy ilyen beszólás, bár az én melleim inkább görögdinnyére hasonlítanak, én megelégednék a régi méretével is.

Szerintem is a tájékozatlanság a legfőbb gond, és főleg az, hogy a csecsemősnővér, védőnő, gyerekorvos sincs sokszor tisztában a dolgokkal és félrevezetik az anyukákat (no meg a család idősebb tagjai, de nekik elnézhető).
Meg aztán az is elgondolkodtató, hogy sokan nem használják ki az internet adta lehetőségeket sem, mert nem biztos, hogy jó helyen keresgélnek (fórumokon kérdeznek, de olyanoktól, akik szintén nem jártak sikerrel).
Szerintem akit érdekel, az azért megszerezheti a kellő információt.
zsana75
 
 

 
 

Újabb gondom van. Kép Úgy néz ki, hogy drága gyermekem másfél hónapos létére irtóra nem akar napközben egy szemhúnyást sem aludni. Egyetlen módja volna, hogy elaltassam, ha cicire teszem, de még ez sem garancia arra, hogy elalvás után le tudom tenni. Illetve ma cumisüvegből itattam vele vizet és azon is elaludt. Egyáltalán nem akarom ehhez hozzászoktatni, de a cumi nem kell neki, akkor mit kezdjek vele? Egész nap mégsem etethetem és hurcibálhatom. Kép
Nagia
 


Sziasztok!

Tanacsot szeretnek kerni Toletek! Nagyobbik lanyomat 16 honapig szoptattam. most van egy 6 hetes pindurim (Nagia- szinten alig alszik napkozben..) es olyan fura,hogy szinte barmilyen ehes nem kap ra rogton a cicire, elobb meg nyammog egy adarog a levegobe vagy nemtom. Lehet ezzel valamit kezdeni?
Aztan tobbedik probalkozasra sikerul bekapnia,de ugy szopizik,hogy kozbe minden nyelesnel cuppog, azaz sztem levegot nyel. Ezekszerint nem jol kapja be a cicit megsem?
Nagyobbik leanyzoval sosem volt ilyen gondom es ilyen hosszu szoptatas utan kicsit fura,hogy ilyen problemak vannak, de ugye teljesen mas a ket csaj.
Ha valakinek van 5lete erdeklodve varom!
Norka
norkini
 
 


Norka,
Nálunk voltak hasonló gondok az elején. Nekem a szopis tanácsadáson úgy mutatták, hogy a mellbimbóval meg kell pöcögtetni az alsó ajkát, és mikor jó nagyra nyitja a száját, akkor a vállánál és tarkójánál fogva rá kell tolni a mellre, hogy minél nagyobb részt kapjon be. Így nem nyel levegőt sem, amellett, hogy nem rágja le a bimbót, és hatékonyabban szopizik is. Igaz, ez csak kereszttartásban megy, de Ákos 2 hét alatt megtanult rákapni, most már röptében kapja el.Képés már minden helyzetben megy a szopi.

Nagia,
Ákos sem alszik szinte semmit napközben újabban, csak 20 percekre ájul be időnként, de a múltkori kánikulakor is ez volt.

KépKép
connie
 
 


Ja, és én most azt csinálom, amit Zsana írt korábban, karban altatom, hogy legalább nyűgös ne legyen, és addig kényelmesen hátradőlök és olvasok, amíg szunyál.

KépKép
connie
 
 


Connie
Koszi, kiprobalom. Kép
Norka
norkini
 
 


Norka,
hahó, éppen most írtam neked mélt. Nálunk kereszttartásban (jobb) ill. hónaljfogásban (bal) megy a legjobban a cicibekapás, mert akkor ugye fél kézzel fogom neki a fejét-vállát, és a másikkal formálom neki a cicit. Ha sikerált bekapni, és már kényelmetlen lenne nekem, akkor kereszttartásnál óvatosan át tudom pakolni bölcsőtartásba úgy, hogy közben nem engedi el. Hónaljfogásban meg megy akármeddig, mert ugye alatta egy párna, így ha el is engedem a fejét közben, nem csúszik le róla.

Nagia,
Cicó anno tél közepén semmit nem aludt, csak néha rajtunk egy picit. Illetve egy ideig ő is vizezett, ha nem tudtunk mást kitalálni, vagy kisujjat cumizott, de kb. mire megszűntek az esti hisztik, megtalálta az ujját, és attól kezdve nem volt gond: cicin vagy karban elalvás (családi nevén pucsítás, mert csak félig hétranyeklett helyzetben aludt el a kezemben Kép ), vagy babakocsis séta, persze akkor lógtak a mínuszok, fülig bebugyolálva, mozgás óne, így könnyű elaludni. Később meg kenguruban sétáltattam - kb. négy hónapos korától rendszeresen üvöltött a babakocsiban - és naponta egyszer abban aludt, a másikat meg délután cicin, ilyenkor szundítottam én is mellette (egyébként olyan három hónapos korától emlékszem biztosan, hogy már jól ment neki a fekveszopi is). Õ akkor már harmadszor nem is aludt napközben. (Félévesen aludt huszonnégy óra alatt összesen tizenegyet, és éjjel is min. háromszor kelt, ez szerintem ifjúsági csúcs.) Ezt a két alvást csiszolta egyéves korán túl, aztán csökkentett tovább, és olyan tizennégy hónaposan már csak délután aludt, ez tart mostanáig, bár most már, két és fél évesen, néha kihagyja, főleg amikor a nagyinál van. Remélem, azért még nem tesz le róla végleg...
Jut eszembe, egyébként éjjel hogy alszik? Mert gyakran azok a bébik, akik éjjel jól és sokat alszanak, jó ideig szinte semmit nem alszanak napközben.
Na ennyi cucc, csak győzd kiválogatni. Zeze egyelőre jóval többet alszik, mint a nővére, majd később meglátjuk, hová fajul ez.

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Kriszi
Honnan a banatbol tudod az osszes szoptatasi pozicio nevet???????? Kép Csucs vagy. En csak szoptatok es fogggalmam sincs,hogy hivjak a pozt amiben nyomulunk...
Mail megy csak vendegek vannak .
Norka
norkini
 
 


Kedves Lányok!
Mi csak 12 naposak vagyunk. A tej nagyon is beindult, mert nagy hozzáértök miatt agyonfejtem magam, igy iszonyatos sok tejem van. De ez igy nem o.k. Szeretnék a baba igényeinek megfelelö, de nem ennyivel több tejet termelni. Hogy tudok erre ráállni, mert most borogatom a mellem, hogy nehogy begyulladjon teljesen. Nagyon tartok egy jó kis mellgyulladástól!!! S.O.S Iszonyatosan nem értek a témához, de az rosszabb, hogy még a kórházban sem értettek hozzá ennyire, remélem helyre lehet hozni. Köszönjük
tétényke
 
 


Tétényke,

Ha a fejést fokozatosan abbahagyod, fokozatosan egyre kevesebb lesz a tejed. Sajnos hirtelen abbahagyni nem jó, mert akkor gyulladhat be. Mennyi időnként szopik a babád?
Az első pár hétben egyébként is természetes, hogy feszes a mell, mert a tej mellett picit ödémás is. Főleg ha több idő telik el egy-egy szopi között, pl. éjszaka, akor feszülhet be, nekem melegebb is volt ilyenkor.
Itt:http://www.szoptatasert.hu/belso.php?inf=oktato_problema4 olvashatsz a mellgyulladásról meg a tejpangásról.

Nem tudom mennyi folyadékot iszol egy nap, de sztem segíthet az is, ha 2,5 liternél egy pár napig nem iszol többet. Kivéve ha szomjas vagy 2,5 l után is.

KépKép
connie
 
 


Sziasztok!

Eszter!
A gyarapodás nem nagyon függ Tőled, sokkal inkább a genetikai tényezőktől. Vannak lassabb gyarapodású babák, biztos Ti is ilyenek vagytok. Az én kislányom 3400-zal született, az első hónapban 59 dkg-ot produkált, a másodikban 55-öt... a harmadikban 35-öt. Egy évesen 8140 gr volt. Ráadásul az anyatejes babák gyarapodása az első két hónap után lelassul. A gyarapodási táblázatok, elvárások vegyes ill. tápszeres táplálás alapján készültek. Ezek alapján a babáknak egyenletesen kellene gyarapodniuk. Ha egy anyatejes baba átlagosan gyarapszik az első két hónapban, könnyen lehet, hogy utána átlagon aluli gyarapodása lesz.
Persze betegség is okozhat lassabb gyarapodást, de a gyerekorvosnak éppen az a feladata, hogy ezt felismerje. Gondolom, nem látott semmi rendelleneset, különben ő maga erőltette volna a kivizsgálást

Tétényke!
Próbálj éppen csak annyit fejni, hogy ne legyen csomós, ne gyulladjon be, ne fájjon. Semmiképpen ne hagyd abba fejést hirtelen. Így fokozatosan csökkenie kellene a mennyiségnek. Próbáld meg a komfortszopit mellőzni, ha tudjátok!

Betti

Betti
KépKép
KépKép
kbetti
 
 


Sziasztok!
Köszi, hogy próbáltok nyugtatni. Szerencsére az ultrahang sem mutatott semmi kórosat, szóval most már próbálok megnyugodni... Betti, bár én mindenkinek azt kívánom, hogy gyarapodjon szépen a csöppsége, azért nekem kicsit megnyugtató ilyet olvasni, hogy vannak más babák is, akik fittnesprogramot tartanak és lassan híznak.
Mit gondoltok, lehetséges, hogy "öregszik" a babám (ezt a dokinéni mondta), s azért zavarja le most már gyorsabban a szopikat? Nekünk sokáig 1 óra volt a szoptatás! Aztán 40 perc, fél óra, de pl. hétvégén többször is "lerendezte" a kaját tíz perc alatt. Ez persze sokszor nagon kényelmes így (pl. vendéglőben nyűgösködött, gyorsan megetttem aztán mi is ehettünk tovább nyugodtan), de én pont kezdtem elfogadni, hogy ilyen sokáig eszünk, jól összebújtunk, én kiolvastam a fél könyvespolcotKép. Ugye tíz perc alatt megeheti az adagját?
sziasztok,
Eszter
wester2004
 
 


Eszter,
Nálunk is lerövidültek a szopiidők, pont mire megszerettem, hogy ilyen hosszúak.Kép A reggeli meg az esti szopi fél órás még, egyébként 10-15 perc. De ez minden gyereknél így van, azt mondták a többiek.

Hajni + Ákos (9+4)

KépKép
connie
 
 


Szia Eszter!
Nekem egyenesen azt mondta a gyerekorvos a legutóbb, hogy rosszul hasznosítja a táplálékot. Az a furcsa, hogy rengeteget eszik Gerda, igen nagy adagok vannak a pelenkában is, izmos, de a súlya hihetetlenül kevés és nem is valami magas. Teljesen olyan alkat, mint az Apósom. (Ha nem tévedek, akkor szerencsés, soha nem lesznek súlyproblémái.)
Amíg csak szoptattam, gondoltam, hogy kis adagokkal is beéri. (Nem mértem soha.) Így utólag ebben nem vagyok biztos. (Ráadásul elég gyorsan fogytam, ez is amellett szól, hogy azért nem voltak azok kis adagok.) Bocs az offértKép, ez nagyon érintőlegesen tartozott ide.
A szopiidő és a baba érdeklődése a külvilág iránt fordítottan aránylik egymáshoz, nálunk is így volt.
Betti

Betti
KépKép
KépKép
kbetti
 
 


Sziasztok!

Csak hogy csatlakozzam a súlyproblémához: Kata lányom 16 hónaposan is 3 percentilis alatt van, vagyis 100 16 hónapos lánykából rajta kívül 1-2 van még ilyen pici Kép De ez a doktornőnket nem különösebben izgatja, Katát teljesen rendben levőnek találja (önmagához meg a szüleihez képest Kép). Fitness lánykának éppen nem mondanám, szép kis husikái vannak Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Mostanában nem jövök, Lányok, mert költözünk Veszprémbe, és nem tudom, mikor kerülök újra netközelbe. Sajnos...
Pocsék napjaim voltak mostanság, ugyanis 3. napja kevesebb a tejem, estére pillanatok alatt nullára szívja a gyerek és akkor még csak az elején jár a szopásnak. Kép Emiatt is, a költözés miatt is, és apám szívózása miatt enyhén ideges vagyok, ami persze nem használ a tejtermelésnek. Tegnap már elzavartam a páromat az ügyeletre, irasson tápszert, mert azt hittem, megbolondulok. Szedegettem elő a mélyhűtött tejeket, aminek elég borzasztó szaga és íze lett, pedig nem régiek. Naná, hogy a gyerek sem tapsikolt értük. Szóval teljesen szétestem, félelmetes sz*r érzés a tejapadás, hát még micsoda rossz lehet, ha valakinek egyáltalán nem indulhat meg a teje.
Néztem birkán a tápszerre, azt sem tudom, hogyan kell nekiállni, főleg, hogy én csak pótlást adtam volna, de egyelőre kínlódok, bízom a szebb jövőben.
Még holnap megnézlek benneteket, aztán egy időre elköszönök.
Nagia
 


Connie,
akkor velünk baj van, mert még mindig egy órát vacakolunk a szopival, de talán az az anya bimbójától is függhet, nem? Amikor szépen van tejem, a töki képes úgy is háromnegyed órát szivattyúzni. Most nálunk vagy kevesebb sugárban érkezik a tej, vagy sokat eszik a kölök, amit nem hiszek.
Nagia
 


Sziasztok!
Olyan rég nem jártam erre, hogy már nem is nagyon van ismerős név! Azért a szakiktól kérdeznék, már aki erre jár. Tavaly októberig, vagyis 16 hónapos koráig szoptattam a törpémet. Egy kezelés miatt hagytam abba. De a tejem nem apadt el. Eleinte több volt, megduzzadt a mellem. Borogattam, hason feküdtem, szoros melltartót vettem. Azt hallottam ezek apasztanak. Hát nekem azóta is van tejem. Igaz, hogy csak néhány csepp, de azért furcsa. Én azt tudtam, hogy fél év alatt elapad. Szeptemberben szeretnénk a következő babaprojektbe belevágni, de nem tudom, hogy ez mennyire befolyásolja a teherbeesést, és a köv. baba szoptatását, hogy nem álltak vissza a hormonjaim. Azért is kezdem időben a tudakolózást, nehogy későn derüljön ki, hogy valami baj van. Gyógyszert nem akarok szedni arra, hogy elapadjon a tejem teljesen, mert attól is tartok egy kicsit. Ha valaki tud segíteni, vagy hasonló cipőben jár, írjon nekem legyen olyan kedves.
Sziasztok!
Andi
andianyu
 
 


Szia Nagia!

Szebb, békésebb, nyugodtabb napokat kívánok nektek Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Nagia!
Remélem rendbe jönnek a dolgok...
A szopiidő miatt ne aggódj, időnként a kétévesem is tud egy órát cicizni, ha éppen olyanja van, pedig neki aztán van rutinja Kép. Õ amúgy még félévesen sem adta soha fél óránál alább, igazi szopifüggő Kép.
R.

Kép
Kép
rekabeka
 
 


Hahó,
Nagia,
tudom, hogy most nem jössz, de azért szorítok, hogy rendbe jöjjön minden. A szopiidő totál egyén-és korfüggő, Cicó egy órákat csámcsogott, Zeze néha már most elrendezi magát negyedóra alatt, pedig még most sem nagy, csak önmagához képest. Tegnap viszont front és egyebek miatt csúcsot döntöttünk: esti szopi a bealvásokkal-felriadásokkal-bömbikkel-puttyokkal-kakilással együtt összesen két órát vett igénybe a végképp elalvásig...
Este esetleg érdemes több menetben szoptatni, illetve többcicizni: pl. jobb, bal, megint jobb, megint bal, ameddig csak bírjátok türelemmel. Ugyanis közben is termelődik, mialatt a másik ciciből éppen szopik a kölök. Cicóval anno csináltunk ilyet egy ideig, néha két-két és fél órákat a tv előtt esténként, raktam egyikről a másikra.
Egyébként lehet, hogy sokat eszik, azt mondod, növeszti a tokáját, nem? Hát miből növesztené, ha nem enne???

Tétényke,
egy ideig fokozatosan egyre kevesebbet fejegess, illetve érezni fogod, amikor már nem feszül, hanem laza a mellszöveted, akkor ne fejj többet a következő alkalomig. Nagyon nagy türelem kell hozzá. Érdekes módon én is hasonló cipőben jártam egy-két hétig, a kórházban ment a tejem a közösbe, mert nem tudtam mit tenni vele... Nekem néha muszáj volt abból a mellből is fejnem, amiből a kölök nem evett éppen, de mindig csak hogy éppen laza legyen. Véletlenül se törekedj az "üresre" fejésre (úgysem fog menni Kép ). De nem tök jó érzés azért, hogy a kölkec úszhat a tejben? Kép
Egyébként amíg a kölök jól eszik, és neked megy a fejés, addig a mellgyulladás nem valószínű, persze oda kell figyelni. Arra nagyon vigyázz, hogy meg ne nyomd, agyon ne masszírozd valahogy, mert azt utálják nagyon a tejcsatornák. Mindig csak finoman Kép

Norka,
hát a rutin, meg az évek Kép Amúgy van itt egy Szoptatási pozíciók topik, onnan néztem ki anno a dolgokat. Hát látod, boldog anya, akinek az elsőnél sem volt semmi szopigondja Kép Nekem volt, hát próbálkoztam mindennel, amit csak találtam, úgyhogy már kenem-vágom a dolgot - Kriszi a nagy májer Kép

Andi,
ha menstruálsz rendesen, az a pici tej nem hiszem, hogy gondot okozna. Én napi két szopi mellett estem teherbe... Ha mégis zavar a dolog, igyál zsályateát. Erősen tejapasztó, de nem emiatt szokták inni, hanem hagyományosan termékenységnövelő és ciklusrendező hatású gyógynövény, anno "a méh gyógyszerének" hívták. Én akkoriban iszogattam, amikor a túltermelésemmel nem tudtam mit kezdeni (Cicónak nem kellett annyi, fejni meg már nem tudtam, mert nem jött), és egyből el is kezdtem vadul menstruálni. Erre ijedten abbahagytam, és a menszim is elállt még két hónapra... ilyen hatása van. De azért mielőtt vedelni kezded, olvass utána, minden gyógynövényes könyvben benne van.

Eszter,
Cicó 3150-nel született, félévesen volt 6300 pontosan, egyévesen 8300, 15 hónaposan 8800, kétévesen 10980. Van ilyen...

Üdv,
Zeze ébredezik, mindjárt le kell dobnom a textilt Kép
Kriszi
kriszi
 
 


sziasztok!Kép

örülök, hogy idetaláltam, remélem, szívesen fogadtokKép Kicsi fiam ma 12 hetes, hetente mérem, és a múlt heti mérés óta kb 7 dekát hízottKép(( csak szopizik, nincs se cumi, se cumisüveg és nagyon kis ciciimádó szerencsére, vagyis a hiba az én készülékemben lehet...4090grammal született, ma 5700gramm. sose hízott sokat, kb 15 dekát hetente, de ez a 7 deka most nagyon kevéskének tűnik! szeretném szaporítani a tejcsit valahogy, tudnátok segíteni? igény szerint szoptatok, néha másfél óránként, néha 4 óránként, ahogy manóm kéri...éjjel is kelünk kb 4 óránként...kb 2 nagyobb kaka van naponta és 5-6 pisi. régen rengeteget sírt a pocija miatt, de mióta nem eszem semmi tejterméket, azóta nagyon sokat javult a helyzet: napközben is nagyokat szundizik, és nem sírva ébred, nagyokat vigíorog és már egyedül is eljátszik kb 20 percig a babatornáztatója alatt. szopizza az ujjacskáját, és 1 hete egymás után 3x megfordult hasról a hátára, de azóta ezt nem ismételteKép Szeretném elkerülni a tápit, és minél tovább csak anyatejjel táplálni!! iszom napi kb 3 liter folyadékot, szedem at Urtica bogyeszt...néha megcsinálom esténként a 77-55-33 perces fejést (kb 40 mili jön)...ezt kéne minden nap? mondjatok valami bíztatót!!!
Kép
köszi

Kati


Matyi 2005.04.08.
Borci 2007.03.24.
maminti78
 
 


...most hozott a férjecském alfa c nevű gyógynövényes szert, lucerna és céklakivonatot tartalmaz, állítólag tejserkentő. hallottatok róla??

Kati


Matyi 2005.04.08.
Borci 2007.03.24.
maminti78
 
 


Maminti, ne stresszeld magad ezen 7 dekán! Igény szerint szoptatsz stb., gyerek jól szopizik, fejlődik - ennél többet nem tehetsz, és nem is kell. Az is lehet, hogy most hosszra gyúrt, olyankor előfordul, hogy súlyra nem gyarapodnak. Meg ha elkezdenek mocorogni, akkor lemozogják, amit megesznek. Meg meleg is volt - szóval amíg fejlődik, jól néz ki és nem fogy, addig semmi okod aggodalomra Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Maminti
Mondok bíztatót: Szerintem jó ez így! Kép
Ha ritkábban mérnéd, lehet, hogy nem tűnne fel. Nekem is volt, hogy két hét alatt 170-et hízott csak, de úgy gondoltam, várok. Az azt követő mérés 3 hét múlva volt, és az alatt kereken 500 rakódott rá Kép, az meg már így összességében több, mint elég. Nem mindig híznak ám egyforma ütemben, szerintem egyenlőre kár túlparázni a dolgot.
A szereket én nem ismerem, mert soha nem szedtem/ittam semmit. Úgy tudom, az igény szerinti szopi gondoskodik a mennyiségről Kép.
zsana75
 
 


Maminti,
Nem lehet, hogy rosszul mértétek le, pl. leért a lába, vagy ilyesmi? Mi is mértünk egyszer 8 dekát egy hétre, de az képtelenség volt.
Én egyébként nem fejek egyáltalán, csak a Laktoherbet iszom néha, mikor eszembe jut, így én sem ismerem a szereket. Inkább igény szerint szoptatok, nekem nincs türelmem fejni.

KépKép
connie
 
 


de aranyosak vagytok, hogy máris válaszoltatok!!Kép)jó, most jegelem az aggódásom, de azért kinyitottam egy üveg alkeszmentes sört, és bevettem ebből az Alfa C-bőlKép még egy kérdés: mennyi folyadékot kell inni naponta? mert hallottam olyat, hogy a túl sok folyadék is apaszthatja a tejet, ez igaz? és mi az a túl sok?...mert mástól meg azt hallottam, hogy igyak minél többet...így legyen okos az ember lánya!Kép

Kati


Matyi 2005.04.08.
Borci 2007.03.24.
maminti78
 
 


Annyit igyál, amennyi jólesik, se többet, se kevesebbet.
Én nagyon keveset iszom, mondjuk nálam ez gond is volt mindig, de ezzel a napi egy-másfél literrel is képes a szervezetem előállítani a szükséges tejmennyiséget.
zsana75
 
 


Nekem a kórházban 2,5-3 litert mondtak naponta, én olyan 2,5 litert iszom, nagy melegben persze többet. De ennyire vagyok is szomjas.Kép

KépKép
connie
 
 


sziasztok!

akkor nem erőszakolom meg magam én sem napi 4 liter löttyelKép
fejés: gondolom, a fejés szaporítja a tejet...tudom, hogy szerintetek ne aggódjak, de valahogy nyugodtabb lennék, ha szaporodna a tejcsiKép szóval elég-e, ha esténként 1x megcsinálom a 77-55-33 perces monstre fejést (egyébként ettől érzem, hogy éjjel bedurrannak a cicik), vagy inkább minden szopi után kéne picit fejni? mondjuk ez utóbbi talán nem is kivitelezhető, mert szopi után nálunk játék van, közben meg nem tudnék fejni...de ez az esti 30 perc ez belefér. Szerintetek érdemes csinálni? és mennyi ideig? hetekig? vagy most már mindig, amíg csak szopizunk?

maminti

Kati


Matyi 2005.04.08.
Borci 2007.03.24.
maminti78
 
 


Maminti78,
ne haragudj, de nem értem egészen a problémádat, azt írod, hogy a gyerek 4090 grammal született 12 hetes és most 5700 gramm. Ez annyi meg annyi, hogyaszondja 3 hónap alatt több mint másfél kiló hízás, hol itt a baj? Tényleg most már nem kéne mérni, mert csak magadat idegeled, hízni átlagban kell ennyit vagy annyit, egyik héten nem hízik, másik héten alig hízik, harmadik héten háromszor annyit hízik, máris megvan a havi átlag. A gyerek nem úgy működik mint a villanykapcsoló, ha jól szopik és neked is van tejed, akkor nem kell izgulni. Ha sokat keservesen sír, ha állandóan fogy, ha nem pisil eleget stb. akkor lehet izgulni kezdeni és szólni az orvosnak.
Szóval relax... inni meg annyit igyál amennyi jólesik, aki szoptat amúgy is sokszor megszomjazik.
alice_cs
 
 


Maminti,
szerintem se aggódj, kakis, pisis pelus van elég, baba remekül érzi magát, és tudtommal szoptatott babáknál heti 12 dkg is tök jó. Viszont nagyon befolyásolják a mérést a körülmények, ha egyik héten tele pocival méred, következőn üres pocival, az lehet akár 10 dkg különbség is! Én nem tudom, hogy érdemes-e fejni, azok alapján, amit írtál, elég a babádnak a tejed. Ha több lesz, akkor sem fog többet enni, ha nem kér, viszont neked elég kellemetlen lesz feszülő cicikkel.
Nekem néha van ilyen napom, mikor előző nap nyügi a baba, és sokat van mellen, aztán másnap már én nem győzöm kivárni a következő szopit, mert nyomnak a csomók. Nekem egyébként is bedurran éjszaka a cicim, mivel olyankor nincs szopi ill. ritkábban van.

KépKép
connie
 
 


sziasztok!
Maminti, üdv kedves paramami! A nálam okosabbak ugyan már szinte mindent elmondtak, de azért írok én is, hátha megnyugtatKép.Én megértem, hogy aggódsz, mi is hasonló cipőben járunk. Szóval az én fittneslánykám 3900 grammal született, tehát kb annyival, mint a Te manócskád, s három hónaposan sikerült is feltornásznia magát 5060 grammra. Htente 10-12 dekát hízott, volt hogy én ott bőgtem a mérleg fölött kislányom meg édesen vigyorgott és magyarázott. (szerintem épp arról akart meggyőzni, hogy Õ trendi baby, s már most vigyáz a vonalaira, de nyugi, egyébként jól van)Tehát ééééén igazán jogosan paráznék Kép. Ha visszaolvasol, láthatod majd, hogy milyen kétségbeesett sorokat írtam, de a lányok nagyon kedvesek voltak és megnyugtattak.Kép Nekem a dokinéni egyébként azt mondta, hogy 2 hónapos kor fölött nem érdemes hetente mérni, mert az becsapós, havonta ilyenkor már elég nézni a súlyát. A monstre fejést én is csinálom, szerintem érdemes! bocs, most mennem kell, mert felébred a babám!
wester2004
 
 


Üdvözlök Mindenkit!
Nem jártam még itt talán azért, mert eddig nem voltak gondjaink. Remélem szivesen fogadtok. Első babámat egy egészséges gyönyörű kisfiút szültem 2005.03.30.-án császárral 3750 gr-al.Eddig szépen fejlődött, de ezen a héten elkezdett fogyni.Úgy kezdődőtt, hogy az addig gyönyörüen, mindkét ciciből szopizó kisfiam kb egy hónappal ezelőtt a második cicit már nem kérte. Először fel se tünt gondoltam annyira nem éhes. Ment ez vagy két hétig - hozzáteszem ez idő alatt is rendesen hízott 210-180 grammokat. Aztán egyszer csak már az első cici sem kellett neki.Gondoltam cumizavaros egy párszor szükség volt a cumisüvegre és hát sajnos van nyugtató cumija is. Szóval gondoltam cumizavaros ezt én csesztem el EZ VAN. Eszembe jutott hogy annak idején a kórházban bimbóvédővel szoptattam mert fájt a cicim most is ki próbálom hátha igy elfogadja. El is fogadta egy párszor de aztán már igy se kellett. Elkezdtem etetni cumisüvegből nappal a lefejt tejet neki amit persze mindig szopi próbálkozás előzött meg. Hát igy se volt az igazi. Most ott tartunk hogy éjszaka szopik egy ciciből hajnalban álmában még szopik egy ciciből,mert akkorra már magam mellé fektetem, nappal pedig már nem. Sir ha a szájába akarom rakni, a jobbik eset ha csak forgatja a fejét mintha minden érdekesebb volna mint a cici és közben nagyokat nyög, rugkapál. Amúgy fekve szoptatom (szoptatnám) csak igy tudom ülve pólyás kora óta nem megy.Néha a nappali alvások közben álmában szopik egy kicsit,de utána megint egy jó darabig nem akar. A védőnő szerint a súlya után számolva kb. 1000 gr-ot kellene hogy megegyen egy nap. Az én Drágám ha 600-at megeszik egy nap sokat mondok.Emellett a múlthéten egyik estére belázasodott reggelig az volt azóta nem. Elkezdett nyálazni mindent a szájába akar tömni, úgy néz ki a foga miatt.Azt mondja mindenki azért nem eszik mert nagy a meleg, és a foga miatt volt lázas.Teljesen kivagyok készülve.Félek hogy elmegy a tejem, mert fejéssel nem tudom fenntartani, hiszen van hogy 4-5 óra hosszáig se fejem le mert arra várok hogy esetleg mégis akar szopni a gyerek.Van olyan hogy két evés közt -ha ezt annak lehet nevezni- eltellik 4-5 óra hossza.Úgy hogy előtte és utána kb.50-70 esetleg ritkán 100 gr-ot evett cumisüvegből. De elvittem az orvoshoz most várjuk a vizelet eredményét. Azt már tudjuk hogy genny nem volt a vizeletében. A bacikat pedig most keresik. Ha van időtök várom a véleményeiteket és a tanácsaitokat. Mi ez az egész? Cumizavar? Szopisztrájk? Esetleg valami fertőzés?Előre is köszi. Timi. Bocs ha kicsit hosszúra sikerült a történetem.
kovitimcsi
 
 


Sziasztok!
Kriszi!
Köszi! Kép Azt hiszem - így utólag visszaolvasva - lehet, hogy túl nagy jelentőséget tulajdonítottam a dolognak. Csak a súlyom se akar visszaállni, pedig igyekszem, s gondoltam valszeg a hormonjaim bekevernek. A teát meg megkérdezem a dokimtól. Köszi!
Egyébként gratula a picurhoz! Annak idején a ropi topikban egyformán ropi lányaink voltak a témák, neked meg már van is egy újabb bébikéd! Igazán örülök! Szia!
Andi
andianyu
 
 


sziasztok,
köszi mindenkinek, már tényleg megnyugodtam, csak hirtelen felindulásból kezdtem a nagy aggódásba!Képma is 3 akkorát rottyantott babácskám, hogy olyat éhező emberke nem nagyon tudna...meg különben is, vékonka az apácskája isKépEgyébként imádok szoptatni, kezdetben sokszor előfordult, hogy esténként 3-4 óra hosszat is szoptattam, hülyének is néztek sokan, én meg mondtam, hogy mit csináljak, szopiimádó manócskám van...erre anyukám mosolyogva közölte, hogy szerinte ha valaki igazán szopiimádó, az én vagyokKépés igaza van, egyáltalán nem bántam az órákig tartó szopikat, sőt! ezért is van talán, hogy néha nagyon behergelem magam, hogy elért a "tejapadás réme".

van újabb kérdésem: mire lehet számítani a 3 hós ugrásnál? mennyi idő alatt zajlik le általában? napok? hetek?

sírásmentes, nyugodt éjszakát!
maminti

Kati


Matyi 2005.04.08.
Borci 2007.03.24.
maminti78
 
 


üdv,
jó sokat visszaolvastam, és újabb "para" tört felszínre. 3 hónapos babácskám még SOHA nem aludta át az éjszakát, mindig kb 4 óránként kelünk éjjel...pedig este szopizhat, amennyit csak jólesik. Szerintetek ez annak a jele, hogy kevés a tejcsi? csak azért kérdem, mert régebbi hsz-ekben olyan mondatok hangzottak el megnyugtatásként, hogy aggódó anyuci ne aggódjon a tejmennyiség miatt, hiszen szépen átalussza a gyerkőc az éjszakát. Hát enyém gyerek nem alussza át!Kép mondjuk nem bánom, ha szoptatni kell éjjel (de azért kétségtelen, hogy szívesen nosztalgiáznék egyet, hogy milyen is volt anno egyhuzamban mondjuk 5-6, netán 7-8 órát is aludniKép), de most nem tudom, hogy ez ilyen korban nem annak a jele-e, hogy kevéske a tejcsi. Ja, és olyan nincs soha, hogy elég lenne neki 1 cici, minimum 2 kell még a hajnali bedurrant cicikből is, esténként meg 3-4-5 cici tartalma is lecsúszik...hát ezért aggódom én, és ezért szeretnék szaporítani...

maminti

Kati


Matyi 2005.04.08.
Borci 2007.03.24.
maminti78
 
 


Maminti
Hát, ha szaporítani szeretnél, akkor szotass csak nyugodtan éjjel is! Kép
Én is hallok ilyen regéket, hogy egyesek átalusszák az éjszakát, de szerintem az korai. Ha kevés lenne neki, akkor valszeg üvöltene. Tudod, hiába van sok tej, a gyomor mérete is véges Kép, nekem tök normál, hogy még éjjel is többször kajálunk.
Asszem a 3 hós ugrás nálunk észrevétlenül zajlott le.
zsana75
 
 


Timi,
nem értek hozzá, csak tippelni tudok, hogy ha minden betegséges okot kizártak (azokról végképp nem tudok nyilatkozni), akkor igen, bekeverhet cumizavar, de mivel ahogy nézem, lefejt tejecskéből sem eszik sokat, más is van-lehet. Ez a pici kajamennyiség mindig is így volt - mármint a pótlással - vagy nem? Mert ha igen, akkor nem vsz, hogy a foga miatt van. Ha csak most, akkor lehetséges, de nem vsz. Hülyéskedni sokat szoktak már ebben a korban a cicin, meg a cumisüveggel is, de hogy fogyjon emiatt, az nem vsz. Mindenképpen érdemes gyakrabban próbálkozni, illetve fejegetni, ha másképp nem megy, és félálomban szoptatni, ha lehet (ehhez a fekvő pozitúra éppen jó). A cumizavart egyébként kezelni úgy lehet (elkezdeni), hogy minden szopizható dolgot eltüntetni a közelből, kivéve a cicit persze Kép Azaz még a pótlás is pohárból, vagy más alternatív eszközzel, de nem cumiból. Nyugtató cumi óne, se semmi ilyesmi. De mondjuk én a pótlással nem kísérleteznék addig, amíg fogy... majd ha megint elkezd hízni, akkor utána. Láz egyébként nem szokott csak úgy magától lenni. Önmagában a fogzás sem csinál ilyet, viszont megnyithatja az utat a fertőzésekhez. Mindenesetre kívánok sok-sok erőt és kitartást Kép
Ja igen, és nem _kell_ napi egy litert ennie. Vagy szüksége van ennyire, vagy nincs. Anno a leányom sosem evett 600-nál többet, már ameddig mértem, olyan négy hónapos koráig. Pedig lett volna több, nem sztrájkolt, nem volt cumizavaros... Ez a súly alapján kalkulálás egy nagyjábóli, átlagolt viszonyszám.

Maminti,
na ugye Kép A 3 hós ugrásnál általában azért napokban mérhető a tejserkentő viselkedés Kép, azaz nem tart azért hetekig, mire több tejet csinál magának a manó. De a lányomnál az ún. ugrásokat szinte észre sem lehetett venni, pl. emiatt nem kért gyakrabban enni. A fiam meg éppen a hat héthez közelít, és egyelőre inkább kevesebbet eszik, legalábbis érzésre, mint többet.

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Timi,
Esetleg fekhívhatnál egy szopis tanácsadót, a www.lll.hu-na találsz telefonszámokat.

Maminti,
Úgy tudom, a babák elég kis százaléka alussza át már ebben a korban az éjszakát.

A növekedéi ugrások nálunk másfél nap + egy éjszaka sűrűbb szopival jártak eddig.

KépKép
connie
 
 


Hú, hát helyesen írni nem tudok, az már biztos. Bocsi.Kép

KépKép
connie
 
 


Timi
Nekünk is volt egy olyan időszak, hogy nagyon nehezen ment a szopi, mert Dóri hasonlóan elkezdett sírni, ha szoptatni próbáltam, illetve folyton elkapta a fejét, ezt még most is csinálja. De előbb utóbb, hosszas próbálkozásra hajlandó volt elfogadni a cicit és végre enni belőle, én addigra már tiszta ideg voltam. Ezért én egy ideje azt csinálom, hogy ha látom, hogy kezd álmosodni, akkor kezdem el szoptatni. Ilyenkor is kapkodja a fejét, beveszi a szájába, kiköpi a szájából a cicit, de egy idő után elfogadja és szopik rendesen. Addig persze szétcincálja a mellem. Próbáld meg minél többször félálomba megszoptatni, az szerintem segíthet.

Maminti
Üdv a paramami klubban! A legjobb tanács, amit adhatok, hogy ne kezd el a súly miatti aggódást. Nekünk az elmúlt hónapunk nagyjából erről szólt, hogy állandó sztresben voltam, hogy eszik-e eleget, hízik-e eleget. Sok munkámban telt, míg ki tudtam hozni magam abból a gödörből, amibe saját magamat taszítottam. Dóri egyébként a múlt előtti héten 50 g-ot hízott, ezen a hétan viszont 150-et, a korábbi átlag 90-110 volt. Az anyatejes babák egy idő után sokkal lassabban fejlődnek, mint a tápisok. Ugyanakkor, mint már korábban Gyezsu utalt rá, a babák vannak, amikor inkább híznak, és vannak amikor inkább nyúlnak. Dóri például egy hónap alatt 4,5 cm-t nőtt, de csak 430 g-ot hízott. Mostantól számíthatsz arra, hogy kevesebbet fog hízni a babód.

SZiasztok, most elutazunk két hétre, addig is minden jót mindenkinek.
Viki
pviki
 
 


Maminti,
a szopás mennyisége meg az éjszakai alvás között semmiféle összefüggés nincsen. A gyereked szeret szopni ennyi. No meg 3 hónapos kor körül még nemigen érett arra a gyomruk, hogy pusztána az esti anyatej mennyisége miatt jóllakottak legyenek reggelig (az esti anyatej meg amúgy is már sekélyes ugye...) Ebből a szempontból szerencsésebben a tápszeres babák szülei, mert azok sokkal de sokkal hamarabb át fogják aludni az éjszakát. A kizárólag anyatejesd babák nagyon nagyon sokáig többször kelnek fel éjjel szopni, ez így van és így is lesz sokáig, nézz bele más topicokba is...
alice_cs
 
 


Sziasztok!

Az éjszakai alváshoz adalék: Kata (csak szopizott 6 hónapos koráig) kb. 1 hónapos korától átaludta az éjszakát - kb. öthónapos koráig, azóta is ébred éjjelente. Pedig most már 16 hónapos, eszik mindent, ma is evett rengeteget vacsira, mégis felébredt. Ki érti ezt? Kép

Egyébként a tápszeres táplálásnál hogy van az "adagolás"? Van valami előírás, hogy mennyi idős kortól nem kell adni éjszaka? Vagy egyszerűen ha nem ébred a gyerek, akkor nem kell neki éjszaka tápszer sem. Végülis akkor ez igény szerinti táplálás lenne. Persze jó helyen kérdezem Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sziasztok!
A hétvégén többet evett már a gyerkőcöm de a közérzete még igy is elég rossz volt.Néha szopott (éjszaka mindig mint rendesen) nappal néha szopi néha cumisüveg.Talán tényleg cumizavara van de én képtelen vagyok leszokatni. Egyszer próbáltam a kannállal etetést de idegbajt kaptam egy szempillantás alatt. A poharazásnak is ez lett a vége.Lehet kevés a tejem, de éjszaka mindig televannak ezért fogadja el olyankor mert tudja hogy van benne. Szerintetek ilyen létezik.Amúgy eddig sosem kellett neki pótolni annyi volt a két cicibe ami neki kellett.Az álomba szopi néha bejön de sajna előfordult hogy igy se ment.Azért próbálkozom. Csak tejcsi legyen elég. Nem akarok tápszert adni neki.A lefejt fagyasztott tejnek rossz lett az ize tudja valaki hogy miért? Légyszi irja már le valaki hogy mi ez a 77-55-33 fejés? Valamikor olvastam róla de akkor nem érdekelt. Most meg nem tudom hol keressem. Köszi.
Timi.
kovitimcsi
 
 


Timi,
Itt van, a lap alján:
http://www.lll.hu/node/9

KépKép
connie
 
 


szépjóestét!Kép

köszönöm a bíztatásokat nagyon!Kép
képzeljétek, kaptunk vasat és folsavat, mert kicsi fiam vérszegénynek tűnik Kép lehet, hogy emiatt gyarapodik lassabban, talán most, hogy vasat fog kapni, jobban beindul a súlya...úgy legyen! Viszont rettenet íze van ennek a vasnak, és nem lehet tejjel keverve odaadni, mert az nem tesz jót a felszívódásnak...úgy sajnálom szegénykét, szinte öklendezik tőleKép

Kati


Matyi 2005.04.08.
Borci 2007.03.24.
maminti78
 
 


Connie,
köszönöm az infót. Ráállok a dologra.
kovitimcsi
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?