Új privát üzeneted érkezett!

Andi, Tök jól esett amit a Marciról mondtál. Egyébként meg én is büszke vagyok rá. Nem tudom hogy csináltam, de szerintem egy nagyon aranyos kissrác lett belőle. Apával szoktunk is viccelődni - mert névválasztáson gondolkodni alig van időnk és mindenki ezzel nyúz minket - hogy a kistesó is Marci lesz, az már egyszer bevált nekünk.
De te sem panaszkodhatsz. Bogi is nagyon édes volt. Azt a dolgot meg sajnálom, de ne bánkódj, ha itt lesz az ideje jönni fog!

Zsuzsi, én a MÁV-ban fogok szülni, de azért az még odébb van.

Na megyek is pakolni.
Szép hétvégét mindenkinek! Kánikulát ígérnek!

Brigi

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 


sziasztok,
élek, nincs infofóbiám sem Kép csak annyi minden történt és olyan fáradt vagyok, hogy alig jutok géphez, írni meg végképp nincs időm Kép most is konyhatervezés helyett írok Kép holnap meg kell jelölnünk, hova kérjük a víz és villany végződéseket, azaz tudni kell, hol lesz a mosogató, sütő, hűtő stb. ezen dolgozok, és mellette most éppen a rádióban vagyok. úgy tűnik minden papírt sikerült beszereznünk, már csak az engedélyekre, aláírásokra várunk Kép
úgy döntöttünk, hogy 3 napra nyaraltatjuk Lizit a nagyinál. holnap viszem őket Zalába és szerdén megyek értük. most még nem tűnik nehéznek, mert csak terv, de nem tudom, hogy bírjuk, és pláne ő hogy viseli majd! de nincs is más választásunk, mert a nagyinak haza kell menni, nekünk pedig hivatalos helyeken kell tárgyalni hétfőn és kedden is, mindkettőnk ott kell lenni, és Lizit ez nem hatja meg, otthon pedig nincs kire hagyni.

a nagy hír, hogy Liza 2 napja bomlik a gyerektársaság után Kép csütörtökön a barátnőm 9 éves lánya volt a sztár, még nekem sem fogta meg a kezemet, tegnap a 2 éves unokatesóval rohangáltak kéz a kézben. rá se ismerek a gyerekemre. és apát is megörvendeztette:csütörtök reggel együtt ébredtek, én már melóztam, és míg apa a szobában molyolt, gyermek a kukából kihalászta a pár perccel korábban odadobott kakis pelust és a tartalmát szétkente a konyhában, benne tapicskolt és élvezkedett, apa csak az öröm hagjaira figyelt fel Kép Kép Kép én vigyorogtam, amikor sms-ből megtudtam mindezte, ő meg egésznap kakiszagot érzett a lakásban Kép Kép

csajok, mit játszatok mostanában a gyerekekkel? mert nálunk nem mennek a klasszikus játékok, csak vers, dal, mondóka, mese, dobálózás, futás, pakolás. és még homokozás sincs Kép mentek strandra a kölkecekkel?

Dorki, hány kiló ment le?

panu
panu
 
 


Panu,
nagyon röhögtem a kakikenegetésen!!Úgy látszik ,most a pasasok vannak kiképzésen,nálunk hasonló sztori volt!
Eldugult a wc,apa meg a szerelő nyakig úsztak a kakiban,mire végeztek.Addig a mama volt Esztivel,(én dolgoztamKép )akinek most a fixa ideálja az,hogy a kisunokája szobatiszta,ezért csak kis rövidnacit adott rá és elment a "naaagy,sárga busszal" haza.Persze Eszterem pont akkor nyomott egy nagyot,szerintem a Jani sírt is egy kicsit,amikor meglátta.Mondta is,hogy ilyen egy sz.. napot!Kép

Játék-Hát nálunk most van nagy öröm,unokahúgom az összes gyerekkori játékát összecsomagolta és Eszternek adta,volt abban minden a 90-es évek sztárjátékaiból - én kicsi pónim,vagy öt Barbie,kb.200 kindertojás figura,plüssök,Magic-Baby,kb.100-100 filctoll és színes ceruza
szal ma nem nagyon láttam a gyerekem,mert egész álló nap a szobájában szortírozta az új cuccait,néha magasra tartott kézzel kirohant valamelyik új csodával,kész volt teljesen.
Ebédnél meg már megint nyelvújított,mondta:
"Mmmmmm,de finóóóóm ez a zöldbaba leves!!"
ma nagyon jól érezte magát,mert mindenki itthon volt kivételesen,apa ,anya,mama- tobzódtunk a szeretetben.
Egyébként nálunk most a rajzolás a sztár,a falra is firkant sajnos,nehéz erről lebeszélnem.Azon gondolkoztam,hogy vehetek-e neki gyurmát?
Játszótér a másik nagy szerelem,de inkább csak egyedül játszik.Ahogy szoktam mondani,mindenen hármat csinálunk és száguldunk is tovább.Meg focizunk,rúgja a pöttyöst veszettül.

Amit akartam kérdezni: Mi ez a baromság az anyatejről????A híradóban aszonták' ,hogy nem jó a sokáig tartó szopi,mivel méreganyagokat adunk át a gyerkőcnek.Ti ezt elhiszitek??
Eddig a csapból is az folyt,hogy minnél tovább van szopi,annál jobb.Most meg itt borzolják az idegeim.......

Na,megyek falat radírozniKép

Bori

Kép
Bori
mbori
 
 

 
 

Panu
már akkor akartam mondani, mikor a rex-be mentünk, hogy megátkoztál te engem ezzel a fogyókúrával, mert egyszer azt írtad, hogy az eleje könnyű, aztán az ember könnyebben abbahagyja. Utána meg, hogy olvastad, nem sok tudományos alapja van, egyik fogy.kúrának sem. ( egyébként ezek sajna így igazak, szerintem is Kép ) Na de azóta én nem fogytam egy dekát sem ! Megálltam - 5 kg-on. Most már idegesít is és ezért bosszúból ettem ma fagyit meg kürtős kalácsot is (vagy kürtös ? ) Ott egye meg a fene.
És különben is jövőhéten megyek Sarudra anyósékkal, akiről köztudott, hogy a főzés és evés az egyik fő alappillére a családjuknak. Nem kövérek meg zabálnak állandóan csak sokat foglalkoznak vele. Tehát ő valszeg etetni akar majd egész héten. Ráadásul jól főz.Kép
Most azzal nyugtatom magam, hogy tavaly ilyenkor 10 kilóval voltam több, szóval azért ez is jobb. A strandról nem is beszélve. Én biztos nem teszem be oda a lábam, amíg nem leszek cérna. Tehát soha. Valahogy nem szeretem a tömeg fürdőzést. És mindíg az jut eszembe, hogy hányan pisálnak bele a medencébe, csak mert lusták (meg bunkók is) elmenni a budiig. Nektek ez nem jutott még eszetekbe ? Főleg a melegvizesbe. Ne mondja már nekem senki, hogy egy nyugdíjasnak nem kell vécere mennie több órán keresztül.
A pisiről továbblépve a kakára... Kép
Lizi nagy próba elé állította apát. Gondolom ő nem nevetett a kaka akción. Nyugtasd meg azzal, hogy legalább nem az új kéró hiper-szuper parkettáját kente össze !!! Az ügyintézésért nem irigyellek , de majd az új házért igen !!!! Biztos érdekes lesz Lizi nélkül, sőt szerintem egyenesen rossz !! de hát jó helyen lesz a mamánál, nektek meg muszáj intézni a dolgokat. Már terveztétek máskor is, hogy lepasszoljátok, nem, Csak akkor nyaralni akartatok menni ? Egyáltalán mentek valahova ? Na most már befejezem a kérdésesdit. Kép
Bori
apáknak ennyi kakázás azért kijár !! Legalább lesz mit mesélni, ha nagypapák lesznek !!! Nálunk apa még ennek is örülne szegény, ha legalább megszorongathatná Nikát. Nem bánná ő, hogy kakás a kölke !!Kép
Ja apa nem mondta, hogy a budit is ti rontottátok el ?? Kép
játék
én sem tudom lefoglalni mostanában Nikit semmivel. Se mese, könyv, építőkocka, rajzolás, kirakó, semmi. Uncsi minden. A hülye Shrekket azt viszont bámulná... Kép Lakáson kívül jól elvan a telkünkön nagyon jókat szokott locsolni, rohangálni, futkározni csak itthon nem.
Én most azt csináltam, hogy letöltöttem a netről kiszínezhető képeket és kb. 10x10 cm-es képeket nyomtattam belőlük. Én szépen kiszineztem, mert fekete fehérek és most azokat próbálom Nikinek megtanítani. pl. helikopter,repülő, léghajó, vitorlás, cápa, polip,pálmafa,kagyló, meg olyasmik, amiket szeretném, ha tudna. Mindenféle tudományos alátámasztás nélkül. Kép
Nekünk van gyurmánk, de miután nem tudom rávenni, hogy 5 percenként ne harapjon bele, elraktam.
Bori, ha a te lányod nem mindenevő, az enyém az, akkor szerintem érdemes gyurmázni. Golyókat formálni és kilapítani. kígyót gyúrni már velük is lehet. Anyatejes dologról még nem hallottam, de szerintem marhaság. Te még szoptatsz ?
brigi
nektek jó szórakozást hétvégére !!! jó név a tesónak Marci2. ő tényleg egy jól sikerült kölök !!! Ha véletlen mégis csaj lesz ,akkor meg lehet Marcella ! KépKépKép

Mi voltunk megint a gyerek szigeten. megnéztük a Kaláka felét. Nekem tetszett, Niki meg elnézelődött. Szerinte Tankcsapda is szólhatott volna. A közös játékoknál, mint homokozó, vízes-pocsolás, állatsimogató, megint hozta a szokásos formáját. Nem tudom miért csinálja ezt, úgy viselkedik, mint aki még életében nem látott másik gyerekeket. Egyszerűen nem értem. Persze csak műhiszti, de akkor is. Nem beszélve arról, hogy néhány gyerek tényleg jóindulatúan akarna vele játszani.
De ma több, nagyobb 4-5 évessel meggyűlt a bajom, mert azok (már elnézést) de olyan bunkók voltak vele. Kivettek rögtön mindent a kezéből, az egyik le akarta lökni a csúszdáról, a másik belerúgott a harmadik lefeszegette az ujjait, mikor mászott föl, hát nem volt jó élmény. Most már nem szarozok, simán megvédem a kölköt. Az elvett játékot visszaveszem és arrébbrakom az agresszívabb fajtáját !!! Azért az ilyen korú gyerekek már direkt szenyóznak a kicsivel. Az anyját persze egyiknek sem láttam a közelben. Persze nem vagyok durva vagy bunkó, mert adok másik játékot, ha pl. azon veszekednének, de akkor is . Az én lánykám még tényleg pici és nem érti, hogy miért kell neki zuhanva leesni a csúszdáról ? Kép
Ti nem tapasztaltatok ilyet? Ha egykorúval játszik ,akkor nem csinálok rendet helyette csak ha látom, hogy direkt egy nagyobb kezd ki vele.
Hű de marhára belelendültem megint. Na de legalább egész jövőhéten csöndben leszek Kép
Jó éjt Dorki
dorki
 
 


Sziasztok!

Hát én itt éjjel meg mit csinálok?! Az idegeimre megy a szomszéd kutyája. Kiscsaj 2-kor fölsírt, ivott 2 kortyot, aludt is vissza. Anya persze elkezdte hallgatni a búcsúból idehallatszó zenét -kényszerűségből. Utána meg "az a rohadt Frici" kezdte el szokásos magánszámát. Sehol semmi, az összes környékbeli kutya kussban. ez meg monotonon, folyamatosan ugat. Bocs, de már idegbeteg vagyok tőle. Így egy óra szenvedés után lejöttem a nappaliba, hogy az ablakból ráordítsak. Azóta kussol...
Pénteken Apát a munkahelyen egy balest érte. ráfröccsent az olvadt műanyag (kb 370 fokos). A kezei és az arca megégett. A többi részét szerencsére megvédte a a munkásruha. Az István kórházba vitték, most egy darabig ott lesz. Kép A szeme már javulgat, lát rendesen, a bal kezét lehet hogy meg kell műteni, majd hétfőn döntik el a dokik. Addig is folyamatosan jegelik. Én kissé meg vagyok most zakkanva. Bogának is nagyon hiányzik, egész este csak azt hajtogatta, hogy "Apuka?". Nem is bírtam ki túl sokáig sírás nélkül. Pedig régen nem voltam ilyen bőgőmasina. Apukám halála után sokáig nem is tudtam sírni egyáltalán.(2002) Most meg! Szerensére nem olyan rossz a helyzet, Tomi csak a műtéttől fél. Na meg jönne haza leginkább.

bocs, de most csak ennyire futotta.

Andi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


sziasztok,
Andi, sajnálom apát, jobbulást kívánok neki, szerencse, hogy nagy baj nem történt, gondolom, rendesen megijedtetek Kép

Dorki, azért ne vegye a kedved a mostani stagnálás! bár biztosan hallottad ezerszer, de ha megáll a kilók lecsökkenése, az csak egy holtpont, amin előbb-utóbb túllendülhetsz. az me teljesen természetes, hogy megvéded a gyermeked. igen , a 4-5 éves már "csapatmunkában" nyomja a jót és a rosszat egyaránt. tegnap mesélte a házavatón egy anyuka, hogy a 2 éves nagylányát a strandon a medencében 4-6 évesek vették körül és ki akarták csúfolni, de mivel a kiscsaj nem vette észre, hogy ez kicsúfolás lenne, egyszerűen lenyomták a fejét a víz alá. na, akkor már közbeszólt az anyuka, és elzavarta a skacokat, bár a lányát nem zavarta a víz, és játszott tovább. szerencsére, a környékbeli játszókon, ahová járunk, nincsenek ilyen gyerekek. illetve egy helyen van, ha 2 óvodás fiú ott van (vannak kisebb testvérek mindkettőnél) pedig a mamák figyelnek rájuk, mégis előfordul mindig valami.

Bori, kitartást a falradírozáshoz Kép vegyél nagyméretű papírt, tedd fel a falra, ahol van nagyobb hely, és mondd neki, hogy ide rajzoljon, a paírt cseréljed, hogy megmaradjon az élmény Kép
szopiról: nem láttam a híreket, de olvastam valamelyik újságban talán, hogy életünk során rengeteg vegyi anyagot viszünk be a szervezetünkbe, amelyek nem ürülnek ki, és egy német orvoscsoport szerint a kisbaba, amikor anyatejet fogyaszt ezekből a felgyülemlett mérgekből is kap, ezért csak 3 hónapot ajánlanak. ehhez adalék ez a kampány http://www.wwf.hu/sajtokozlemeny.php?id=413
itt is 3 generációt (nagymama-anyuka-kislány) vizsgáltak. a most megjelent tudományos anyagot egyelőre "csak" közzétették. a lényeg szerintem ,hogy próbáljunk meg minél kevesebb vegyi anyagot tartalmazó kaját enni, minél kevesebb mesterséges üdítőt inni, stb.
igen, vegyél gyurmát, van olyan, amihez formát adnak és jópofa dolgokat lehet belőle csinálni.

megyek, mert időközben megérkezett a boltból a nagyi és Liza...

panu
panu
 
 


Andi KépKép
sajnálom nagyon apát és titeket is. Akkor most fuccsba ment a nyaralas, vagy mi lesz ? És mikor derül ki, hogy műteni kell -e szegenyt ? Szegeny Boga is gondolom nem érti, hogy mi történik most. Nyugodtan sírj, attól talán kicsit megnyugszol !
Kitartás !!!Kép
Panu
ez a strandos történet horror! Miért ilyenek a kicsikkel? Én is elég rossz gyerek voltam, de nem elmlékszem, hogy csináltam volna bármi hasonlót !! Vagy ez nem nevelés kérdése csak sima erőfitogtatás ?
ma este már Lizi nélkül alszotok ? Kép

mi holnap utazunk és csak szombaton jövünk vissza. Végre csönd lesz, nem kell a buszokat meg kamionokat hallgatni. Kép
Kellemes hetet mindenkinek.
Dorki
dorki
 
 


Panu,
köszi a cikket,hát azért el vagyok keseredve emiatt rendesen,mert ugye,azt hiszem,hogy többnyire a legjobbat adom a gyerekemnek,aztán kiderül,hogy mégsem.
Bár én még mindig bízom benne,hogy sokkal több haszna van a szopizásnak,mint kára.
Kíváncsi vagyok,hogy pl.az LLL-es tanácsadónők hogyan reagálják le ezt a legújabb vizsgálatot.
Volt házavató??Meg buli??

Dorki,
a slozit apjuk rontotta el,kiöntötte a húslevest.CSONTOSTÓL!!!!Pasik.....
Nem akartam elhinni,amikor mondta.Ezt az agyjárást!
Egyébként nagyon irigyellek ám téged,titeket azért,hogy ilyen belevaló csajok vagytok.Gyereksziget,Tropicarium-meg se kottyan nektek,mindenhová el tudjátok vinni a kölyköket.Tényleg csak én vagyok ilyen béna???
Én biztos nem mernék Pesten vezetni,eltalálni meg képtelen vagyok nagyon sok helyre.Így egy csomó élménytől vagyunk megfosztvaKép
Gyerekterror-valamelyik nap Esztinek is nekimotorozott(de idegből!!)egy kb.4 éves,hát én megfogtam a motorjával együtt és kérdőre vontam,hogy ez most mire volt jó.Nem jutottunk sokra,de legalább többet nem láttuk.Azt hiszem, én nem szégyenleném,hogy rákiáltsak más gyerekre,ha az veszélyezteti az enyém.
Annak meg nem örülök,hogy a jövő héten nem leszel(mingyá' jövő hét van!!)!!Éccakára egyedül maradokKép

Andi,
kirázott a hideg,amikor olvastam mi történt.Remélem már jobban van a párod!!!Sok helyen megégett és mekkora felületen??
Mihamarabbi gyógyulást kívánunk neki!!

Többiek bemondtak az unalmast??
Kriszti?
Fülescsacsi-Eszter?
Krisz?
Ági?

ÁÁÁÁ,itt egy nagy bogár a monitoron....!!

Kép
Bori
mbori
 
 


Sziasztok

Mi is megvagyunk. Jó volt Debrecenben. Majd rakok fel 1-2 képet csak még nem töltöttem le őket.

Andi,
Mi van apával? Meg kellett műteni a kezét? Hát rátok jár a rúd mostanában. Először a kutyaharapás, most ez az égés. Mindenesetre jobbulást kívánunk neki!!!

Bori, Húsleves a WC-be csontostól... ezt csak férfi találhatja ki. Zöldbaba leves meg tök aranyos.

Panu, Hogy bírjátok Lizi nélkül? Egy barátnőm amikor küldte a kisfiát nyaralni a nagyihoz felhívott és elpanaszolta, hogy ők milyen hülyék. Ahelyett, hogy kicsit élveznék egymás társaságát a férjével, állandóan a gyerekről beszélnek, sőt elővették a fényképeket és videókat is és azokat nézik. Azóta egyébként már 3 gyereke van és most pl. a legkisebb nélkül mentek nyaralni, mert az beteg lett.
Viszont a jó benne, hogy talán sikerül mindent elintéznetek mire Lizi visszajön. Nagyon irigyellek, bárcsak már mi is valahol itt tartanánk.
Kaka halászat aranyos. Most már minden nap várom én is, mert lassan már csak mi maradtunk hátra a kakaszétkenésben. Csak remélni tudom, hogy nálunk nem apával történik, mert ő nagyon utálja az ilyen dolgokat. Bár a kakis pelust kicseréli ha arról van szó.

Dorki, Utólag is jó nyaralást és ne keseredj el a kilók miatt. Szépen haladsz!

Játszótér: Én délelőtt szeretek menni, akkor inkább csak kicsikkel vannak kint. Persze néha meglepődök milyen erőszakos-undok kisgyerekek is vannak. Délután már nálunk is jönnek az ovisok és volt már olyan, hogy úgy vadultak, hogy a Marci nem is nagyon mert mozogni csak álldogált és bámulta őket, így el is jöttünk. Szerencse, hogy ő inkább nem keveredik "zűrbe", ha vmi nem tetszik neki fogja magát és odébbáll.

Megyek, mert mocorog a Marci. Jó lenne, ha még aludna egy kicsit.

Brigi

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 


Sziasztok!

Köszi jókívánságokat apának. Kép Ma megműtötték a kezét. A combjáról vettek le bőrt, azt ültették be az elhalt rész helyére. Szegény még elég kába volt délután. Nagyon fél még az elkövetkező napoktól, mert a kötözésekről horror-híreket hallott. Kép A szar időszakot tetézi, hogy a legjobb barátnőmmel ma közölte az orvos, hogy elhalt a magzata. 3 hónapos lett volna, épp Down-szűrésre ment... Kép Kép Ja, és kb 9 hetesen halt el!!! Még a hideg is kiráz, ha rá gondolok...

Bogám már elég nehezen bírja apa nélkül, annyit emlegeti. Este átjött anyósom, ahogy nyílt az ajtó, akkor is azt kérdezte halkan: Apuka? De azért örült a mamának is. Asszem ha jobban lesz a párom, majd beviszem hozzá.

Dorki, bár már nem olvasod, de azért jó pihenést nektek Sarudon. Most átérzem , milyen szar lehet neked, bár a szitu nem ugyanaz. - szerencsére.

Panu! Hajrá, kitartás. Az új lakásért mindent ki kell bírni! Lizi hogy bírta? és a nagyiék? Kép

Zsuzsi! Még így utólag, a kiváncsiságodra reagálva, csak annyiról volt szó, hogy késett 4-5 napot a mensim, és már beleéltem magam, hogy lehet, hogy baba lesz, de mégse így lett. Valszeg a régebbi megfázás miatt késett. Amúgy még nem próbálkoztunk, csak volt egy véletlen. Kép

Bori! Hol vagy? Itt az éjszaka, és én vagyok egyedül! Kép Húsleves, nem semmi... szerencsére nálunk a kutya eszi meg a maradékot, bár balesetek vele is előfordulnak, olyan béna néha szegény. a csont például elég gyakran beakad a szájpadlásán a fogsorai közé, ekkor be kell avatkozzunk, ha nem boldogul... Kép

Brigi, elég szűkszavú volt ez a "jó volt Debrecenben." Voltatok a ... mi is a neve, ahol Krisz volt Dorkával és tett róla föl fotót. ilyen élményfürdő, vagy mi a szösz. Kép

Na megyek aludni, bár előtte még kinyírom a Fricit, mert megint ugatja a semmit.

Andi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Helló AndiKép
ha Fricit nem sikerült kinyírnod,itt vagyok egy kis traccspartiraKép

Bori

Kép
Bori
mbori
 
 


Sziasztok!

Andi,
apának jó bulást ,én nagyon átérzem most ,hogy mit érzel mikor tavaly Palinak volt a balesete úgyan ez volt a szítu.Nálunk modjuk akkor még Fanni nem fogta fel a dolgokat mert csak fél éves volt de Ricsi nagyon kivolt ő eleve nagyon apás.Egyhétig volt ő is kórházba utána három-négy hétig fekvő beteg volt minden másnap kötözésre hordtam .
Andi nagyon erős csaj vagy kitartás!!!!!!!!
Barátnődnél ilyenkor valami fertőzés veszély nem áll fen ?

Dorki,
jó pihenést!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Panu,
Lizi kicsit megkönnyebbűlt,hogy végre ősöknélkül nyaral!!!!!!!!!!!!Kép

Fannival három napja ismerkedünk a bilivel egy nap többször ráültetem izgatotan várja ,hogy jöjjön a pisi és akkor nagy taps van.
Két napja fél pillanatra nem tünhetek el előre egész nap azt ezt kiabálja anya anya .
szuszoka
 
 


sziasztok,
megvagyok. köszi a jókívánságokat.

Andi, legyél erős, örülök, hogy a műtét sikerült, a kötözés pedig már a gyógyulás folyamata. sajnálom a barátnődet Kép

Dorki, jó pihenést! aztán nehogy elcsábulj a nagymaminál Kép

Zsuzsi, gratula a bilizéshez Kép ügyes kiscsaj Fanni Kép

Brigi, hogy bírod a meleget? ilyen nagy pocakkal már nehezebben bírtam annak idején...

Liza a nagyinál rosszalkodik Kép, vasárnap vittem őket haza, Zalába, és nem vette a szívére, hogy 1 óra múlva eljöttem. azóta is csak néha emleget minket, és nézegeti olykor az első karácsonykor készített közös családi fotót, ami a nagyinál van a polcon Kép nagyon jól vannak kettesben az anyukám szerint. kapott homokozó készletet, amivel vizez és nem homokozik Kép a szomszédasszonyokat vidítja, mind a kettő özvegyasszony, mint az anyu, így aztán örülnek a látogatásnak. persze, nekünk hiányzik, és bár fotókat nem nézegetünk róla, azért tegnap is bemnetem a szobájába, és körbenéztem. furcsa a csend, és hogy reggel 9-kor ébredünk Kép apával állandóan beszélünk róla, emlegetjük a kópéságait. viszont maximálisan kihasználjuk az időt. tegnap pl. reggel 9.30-kor indultunk el otthonról és este 11-kor érkeztünk haza: konyhát néztünk, csempéket, banknál beadtuk a hitelkérelmet, dolgoztam, addig apa tovább járta az üzleteket, és fogorvosnál volt, aztán este mozi, és haza. ma is ilyesmi lesz a napunk. bár ma megengedtünk magunknak délelőtt egy kis közös, nyugodt reggelizést 10-kor Kép. most már a munkahelyen vagyok, apa pedig tovább járja az üzleteket.

panu
panu
 
 


Sziasztok!


Sajna kicsit lebetegedtünk torokilag. Valszeg a játszón szedtük össze, mert a Bogi egy elég köhögős ovis kiscsajjal flaszterozott. Szinte láttam ahogy a bacik röpültek át Bogihoz ahogy köhögött. Persze anyuka sehol, hiába kérdeztem, hogy beteg-e, azt mondta, hogy nem, de hát tuti volt valami vele. Ja és azt is hiába mondtam, hogyha köhög tegye a kezét a szája elé.....

Lázasak lettünk péntekre. Ilyen magas még nem is volt 39,1C hűtőfürdő meg kúp, meg doki. Piros torok, antibiotikum. Pedig már úgy örültem, hogy februárba szedtünk utoljára gyogyit, és, hogy milyen jó........De hát sajna.
De szerencsére Bogit nem viseli meg, a lázas napon volt egy kicsit bágyadt, de azóta láz hála nincs, a viselkedése meg a szokásos.(kopp)

Andi,
hú, nagyon sajnálom apával történteket, sok erőt, és kitartást nektek, remélem hamar felépül . Emlékszik rá, hogy mi történt? Én is mindig kész izgalomban élek apa miatt. Ja most már Bogi miatt is. Valahogy nagyon nehezen tudom magam "elengedni" Ha egy kis betegsége van valamelyiküknek, Én már rögtön letargiába tudok esni, és már össze-vissza jár az agyam....
A múltkor napközben kaputelefonon felcsöngettek, Én fölvettem és egy férfi hang nagyon udvariasan köszönt, és mondta, hogy a rendőrségtől van, és, hogy nyissam ki az ajtót. Hát azonnal pánikba estem, hogy tuti apával történt valami útközben, és már hívtam is telefonon, amit persze elég sokára vett fel, Én már bőgtem, rendőrök még sehol. Hála apával minden oké volt, és persze, hogy valszeg megszivattak mert rendőrök persze nem jöttek. Arra a napra idegileg ki is készültem.
A barátnődnek is, így ismeretlenül mielőbbi lelki megnyugvást.

Bori,
Klotyós sztori tök jó. Főleg miután Esztered is tett a bugyiba azon nagyon jót nevettem... Igaz amit Apa elrontott, javítsa is meg.

Én apát valamelyik nap elküldtem pelusért, mert elfogyott, és éppen céges ügyben ment vásárolni. Hozott is, de persze nem a jó méretűt, hanem eggyel kisebbet, így mehettem Én vissza kicserélni. Azt mondta, hogy nem is figyelte a méretet.

Dorki,
jó pihit. Sajna játszón Én is tapasztalom, hogy a nagyobbak nagyon durvák, szerencsére ki még nem kezdtek Bogival, de nem figyelnek a kisebbekre. Keresztül bicikliznek a homokozón, úgy, hogy a totyogók benne ülnek. Van olyan kislány, aki soha nem hoz le semmilyen játékot, és persze mindig a kicsiktől szedi el. A múltkor még be sem értünk a játszóra, már látta, hogy jövünk, odafutott, és elkezdte Bogi ujjait lefejteni a babakocsijáról, Én persze rögtön rászóltam, hogy majd ha Bogi megunja akkor játszhat vele. Persze nem tetszett neki elkezdett morogni. Megkérdeztem tőle, hogy Õ miért nem hozza le a babakocsiját? Azt mondta, hogy neki nincs. Na jó ezt még elhittem (kételkedve). Utána kitalálta, hogy akkor elveszi a babát a babakocsiból, persze Bogi most olyan babás, hogy rögtön elkezdett sírni érte. Akkor visszarakattam a kiscsajjal a babánkat. És megkérdeztem, hogy akkor miért nem hozza le a babáját játszani? Amire persze a válasz az volt, hogy nincsen babája. Erre mondtam, neki, hogy ezt már nem hiszem el, hogy egy öt éves kislánynak nincsen babája. Ráadásul nem is olyan idegen kislány, mert itt laknak a telepen, tutira van mindene, persze anyuka lehet, nem engedi lehozni. Mondjuk azt sem értem öt évesen mit keres lenn egyedül. Na mindegy, de hogy mi lesz ezekből a kis "vandálokból" később. Meg, hogy védhetjük meg a mieinket a nehéz esetűektől?

Zsuzsi,
nálunk is vannak előrelépések bili terén. Sikerült már többször belepisilni, és másfélszer belekakilni. Azért csak másfélszer, mert a kaki egy része a szőnyegre került, a másik bele a bilibe. Mi most pelus nélkül vagyunk itthol általában kihasználva, hogy jó az idő. Így sokszor kérdezgetem Bogit, hogy pisilni kakilni kell-e, néha mondja, hogy igen ráülünk, akkor néha van valami, néha nincs. Vagy a másik eset, hogy már csak akkor szól, ha megtörtént a dolog, az is van hogy a bilibe sikerül, de olyan is, hogy máshova a bilin kívül. Szóval szaglik az egész lakás. Nálunk is van nagy ováció, ha sikerül a bilibe. Taps, ölelés meg minden, és látszik a gyereken, hogy tök büszke magára.

Akarom is kérdezni tőletek, hogy Ti a lakás melyek részében biliztek. Hol itt, hol ott, vagy a vécében. Mi eddig mindig a szobában szoktuk (lehet, hogy nagyon helytelenül), és most gondolkodtam rajt, hogy a vécében kellene. Bár ez a kis panel slozi, még egy emberes sincs.

Brigi,
hogy bírod a meleget?

Panu,
győzd le a bürokráciát!


Ági
kamagi
 
 


Sziasztok,

Akkor utólag: Debrecenben egy napot voltunk csak. Otthon voltunk egész nap, mert a szüleimmel mentünk, hogy ők tudjanak unokázni. A tesóm egyedül volt otthon, a férje szo-vas Pesten volt. A két gyerek tök aranyosan játszott, nem egymással, de egymás mellett. Azért mindig szemmel tartották egymást. Azután délutánra szegény tesóm olyan migrént kapott, hogy majdnem orvost kellett kihívni hozzá. Így ott maradtunk este 10-ig, mert még mi fektettük le a Bercit. A Marci hazafelé még egy darabig ébren volt, azt hittem végig bírja, de 11 körül elaludt és otthon is sikerült alva átrakni az ágyába.

Szegény tesómnak a szülés óta van, hogy olyan migrén tör rá! Van rá gyógyszere, de az orvos szerint ennyi amit tehetnek ellene.

És itt van két kép a gyerekekről:
Kép,Kép

Brigi

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 


hahó,
Brigi, aranyosak a gyerkőcök együtt Kép és abban semmi különös nincs, hogy egymás MELLETT játszottak. azért látom, hogy a matchbox-ok iránt közös az érdeklődés Kép

Ági, remélem, már jobban van Bogi. sajnos, nehezen lehet elkerülni az ilyen eseteket, akkor is, ha elővigyázatos vagy Kép
ezek a játszós rémtörténetek borzasztóak. igazán jó helyzetben vagyunk, hogy nem sok ilyennel találkoztunk, és főleg nem voltunk szenvedő alanyai.

gyerekem jól érzi magát a nagyinál, bár emleget minket rendszeresen. apa most indult el autóval értük. estére itthon lesznek, és meg addig glancolom a lakást.

hopp, a mosogép már lejárt, megyek is, mert minden olyan lesz, mintha a tehén szájából húznák ki... Kép Kép

hiányzók, merre vagytok?? még mindig utáljátok a netet?? Kép Kép

panu
panu
 
 


Sziasztok!

Vagy 1000éve nem voltam, bocsiKép
mingyá visszaolvasok igéremKép

sajna bárányhimlős vagyok és pár napig az ágyból sem tudtam kikelni. Talán már kifelé kászálódok belőle.

Dorkacsaj elég nehezen viseli a karantént, főleg hogy legfőbb babyszitterem (az anyukám) elment nyaralni. A kedvesem lett a játszifelelős, így munka előtt és után megfutattja a csajtKép

Dorka már elég sokszor kakil és pisil bilibe, nálunk a szobában van és az általa választott helyen - a habtapi közepén - történik a bilizés és a közbeni játék.
Jah és nálunk is ujjongás, hullámzás van ha sikerült a bilibe termelniKép

Brigi,
nagyon édesek a srácokKép és most látom Debrecenben voltatok??? bár valszeg úgysem tudtunk volna talizni, mivel éppen a halálomon voltamKép

lécci valaki küldjön nekem egy takinéninek álcázott tündért valamit már tenni kell, mert nagyon káosz van!Kép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Krisz, jobbulást kívánok!! Dorka nem lett beteg? vagy kapott bárányhimlő elleni oltást?
azt pedig nem győzöm ismételni, hogy ügyes lányod van Kép ilyen hamar bilizik!!
bevallom, mi meg sem próbáltuk a bilit, mi több még nem is vettünk... Kép béna szülők vagyunk...

a taki-tündér már járt nálatok?? mert küldtem egyet... Kép lehet, hogy nem talált oda...

Liza hamarosan megérkezik. már nagyon várom.

panu
panu
 
 


panu,
várom a beszámolót Lizáról, kíváncsi vagyok, hogy érezte magát.

Andi,
nagyon sajnálom Bogaapát Kép! Hogy van? HOgy sikerült a plasztika?

Krisz,
jobbulást a himlőkre!

Mi jól vagyunk, Eszter egyre több mindent beszél. Ha inger van, szól, hogy kaka, gyorsan bilire, ami vagy összejön, vagy nem Kép. 2 hete nem jött össze 2-szer, így padlót takarítottam Kép.
Nagyon igényli a pelenkanélküliséget, le is veszi ha csak abban van.
Nagyon anyás lett, soxor matricának hívom Kép.

NEM: én is igyexem kihagyni a szótárból - több kevesebb sikerrel, de tudatosan nem használom ezt a szót.

Olvastátok Vekerdy Kicsikről nagyoknak könyvét?
Nagyon tanulságos dolgokat ír benne.

Ma jön Mama végre ellesznek a Csajjal.

Kriszti

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


hohóóóóó!
már ketten is előkerültek Kép ezt a meglepetést!!! nagyon örülök Kép Kép Kép Kép

Kriszti, nem olvastam a Vekerdyt, de Ranschburg Szülők kiskönyvét igen, az is nagyon jó ( a cím nem biztos, hogy jó, bocs) Matricád azért nagyon ügyes a bilizéssel Kép gratula. és milyen szavakat mondogat?

Lizi megérkezett, olyan nagy lánynak láttam most. furcsa volt ez a 3 nap kihagyás, de bevallom, jól esett apával magány Kép csak velünk játszott, holott jött a nagyi is. és lefekvés után úgy aludt el, hogy mondogatta: papa, mama felváltva, hát majd megzabáltam Kép

azt még nem meséltem, hogy a múlt szombati házavató bulin (családos volt) volt egy terhes anyuka (és 2 éves fiúgyermeke), aki egész du. szörnyülködött a lányomat nézve, hogy ilyen gyermeket nem bírna elviselni, és jaj, és huúú, és úristen. én csak néztem, hogy mi is a bajaa a gyerkemmel, aztán láttam, hogy a kisfia órákig is képes molyolni egy-két játékkal, miközben apája mellette hasonlóan üldögél Kép, hát így is lehet, de nem nálunk. az viszont kicsit rosszul esett, hogy szörnyülködve nézte Lizit Kép

panu
panu
 
 


Sziasztok!

Nem akarok zavargatni, csak gondoltam hátha érdekel valaki, mert nekem is van kisfiam és nagyon jól jött nekünk.!
Új olcsó nagyon jó minöségü bokazoknikat tudok hozni ha valakit érdekel.
A képeket a www.kep.tar.hu/eszter115 oldalon tudjátok megnézni és ha kérdésetek van az eszter115@freemail.hu címre tudtok írni.

Mégegyszer elnézést a zavarásért! Mindenkinek jó babázást!Kép

Üdv,

Eszter
eszter115
 
 


Panu,
biztos ,hogy akkor az én Fancsimat is szörnyülködve nézné úgyan is ő sem tud kb.5percnél tovább egy helyben megmaradni és az is igen ritkán sikerül .Valamelyik este is lent sétáltunk ott állttunk Fancsi mellett apával ő gondolt egyet és futott a parkoló irányába mondanom sem kell ,hogy a remegés sírás egyből rám jött .Itthon is a szemem sarkából állandóan figyelem őt mikor hova mászik föl folyamatosan tesz- vesz.
Aztán lehet ,hogy irígységből mondta szeretné ha az ő gyereke is egy kicsit talpraesetebb volna !
Õk egyébként a szomszédaitok lesznek!
szuszoka
 
 


Krisz, Remélem már jobban vagy. Dorka is elkapta?Dorka tök ügyes a bilivel. Bár mi már vettünk egy bilit, a Marcit hidegen hagyja. Csak ruhában hajlandó ráülni.
A tesómék Debrecenben laknak. Lehet, hogy majd lemegyünk hozzájuk pár napra kettesben a Marcival, akkor összefuthatnánk valahol.

Panu, Örülök, hogy mindannyian ilyen ügyesen viseltétek a különlétet. Szerintem semmi baj Lizával, meg azokkal a gyerekekkel, akik rohangálnak egész nap. Én nem is szeretném, ha letenném valahova a gyerekemet és órák múlva is ugyanott találnám meg. Most kell felfedezniük mindent. A Marcit sem köti le semmi. Kedvence az autó, de az is max 5 percre. Utána csak rohangál le-föl a lakásban és mindig olyat talál ki, hogy mellette kelljen lennem különben baja eshet. Viszont az utcán, ha meglát egy autót azonnal kiszalad az út szélére és addig nem mozdul amíg az el nem megy. Persze azért ott vagyok, hiszen az ördög nem alszik...

Kriszti, Te lányod is nagyon ügyes. Bili, beszéd... sárgulok az irigységtől.

Andi,
Apa hogy van. Hazamehetett már a kórházból? Kitartás!

Sajna a baj minket sem kerül el. Tegnap de. vásároltam a Marcival és a parkolóban olyan nehéz volt irányítanom a teli bevásárlókocsit, hogy úgy nekitoltam a lábamnak, hogy szerintem el is tört. Mindenki azt mondta, hogy a lábujjakat nem gipszelik, így nem is mentem orvoshoz, mert a röntgent mindenféleképp el akartam kerülni. Viszont baromira fáj! És délutánra már be is lilult. Persze egész család dolgozik, úgyhogy ma így rohangáltam a Marci után. Meg is látszik, mert most már totál használhatatlan. Most ért haza apa és elmentek a Marcival tankolni, addig én egy kicsit felraktam a lábam. Tegnap már bőgtem is, hogy csak én lehetek ilyen szerencsétlen.

Képzeljétek ma mit csinált a Marci. Már délelőtt elmagyarázta nekem (eszkimó és süket-néma nyelven - olyan jelbeszéde van, hogy bárki megirigyelhetné, egy probléma van vele, hogy csak én értem), szóval elmagyarázta, hogy ő ma a papával fog fagyizni. Fel is hívtam apukám, elmeséltem neki és azt mondta lehet, hogy kiszalad munka után. Mikor felébredt a Marci még nem felejtette el az egészet és már krokodilkönnyeket hullajtott, hogy mikor jön a papa és hozta a telefont, hogy hívjam fel. Ez már 5-kor volt és a papa még dolgozott, úgyhogy mondta, hogy ma nem jön. Ekkor lépett be apa. Szegény! Micsoda hisztit levágott rá a Marci, mert neki a papa kellett. Úgy sajnáltam apát! Kíváncsi vagyok mit csinálnak most kettesben.

Na megyek borogatást cserélni.

Brigi

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 


hello,
Brigi, azért lehet, hogy nem ártana egy orvos, aki megnézi, mondjuk egy sebész. jobbulást kívánok! nem könnyű így szaladgálni Marci után, nem csodálom, hogy kidőlsz délutánra.

Zsuzsi, nem lesznek szomszédok, mert az a buli egy apa-kolléga házavatója volt, és ott a feleség kismama-barátnője az idézett anyuka. szóval csak egy anyuka, akivel pár órát egy helyen töltöttünk. nem irigységből mondta, hanem mert még nézni sem bírta azt a sok mozgást, amit Liza művelt, de tényleg. láttam az arcán, és mondta is, hogy egyszerűen nézni se nagyon bírja, hogy ennyire aktív a csaj, mert ő bizony nem tudna ennyit mozogni utána. Kép no comment.
no, igen, Fanni is megéri a pénzét, de legalább ő van kitől tanulja (Ricsi) Kép

Liza ma is csak mondogatja: papa, mama, és annyira örül nekünk, és persze rosszalkodik mellette. ebédelni csak velünk volt hajlandó, és utána aludni is csak nehezen, mert tudni akarta, hogy ott maradunk-e. ja, és utazás előtt levágtuk a haját, rosszul viselte Kép végig kiabált, és aztán a nagyinál keresett menedéket.

panu
panu
 
 


Brigi,
én is igy jártam mikor terhes voltam csak nekem a bokám ment ki fél óra alatt a négyszeresére dagadt meg olyan fájdalmaim voltak csillagokat láttam ráadásul két nap múlva utaztunk Horvátországba ott bicegtem a tengerparton.
De a lényeg tessék elmenni azért orvoshoz én is elmentem jó csak annyit tudtak segiteni ,hogy ajánlotak olyan krémet amivel kenhetem meg jegelés. De azért nézesd csak meg te is !!!!!!

Panu,
tudod mi a borzasztó Ricsi sose volt ilyen eleven mint Fanni se kicsinek se most úgy ,hogy ez totál magától jönn a kiscsajbólKép

Zsuzsi
szuszoka
 
 


Andi,
hogy van apa?
szuszoka
 
 


Sziasztok Csajok,
de jó,hogy ilyen nagy a mozgás!!Én ismét Eszti mellett aludtam el ruhástul,kb.éjfél körül eszméltem rá,akkor raktam be magam egy kád vízbe.Ha a Jani mesél este,akkor tuti beájulok a gyerekemmel együtt,olyan jó búgó hangja vanKép

Panu,
abszolút tudom,mit éreztél,amikor pocakos anyuka szörnyülködött a Lizin!!Hányszor hallottam én is,hogy "hú,neked tényleg van elég bajod ezzel a gyerekkel"meg "hát én ezt sose engedtem" stb.
Brrrrrrrr!!!!!!!!!!!!!
Én nagyon szeretem,hogy Eszterem ilyen turbó meghajtású,persze néha lefáraszt,de az enyém és így frankó ahogy van!!!
És inkább ilyen legyen,mert akkor tudom,hogy egészséges és vidám,ennél több nem is kell!!

Most sztem jön a hátsó négy foga,mert megint előjöttek a csípkedések(már jóideje nem csinálta)
,tegnap éjjel meg sikítva ébredt.Azt mondják,ezek a hátsók nagyon szemetek.

Brigi,
remélem gyógyulgat a lábad,borogasd meg jegeld!
Az eszkimó jelbeszéd nagyon tetszik!!!!

Kriszti,
miért jársz erre ilyen ritkán??Ez nem ér!!
Valamelyik nap a kajás oldalról a te receptedet főztem,anyukám azt mondta,hogy még ilyen finomat nem evett!!
Mi van a montázzsal??
Eszterről is nyomjál képet!!

Krisz,
de érdekes,hogy te most vagy bárányhimlős!!És a karantént mennyire kell komolyan venni??Abszolút nem érintkezhettek??
Jobbulást!!

Zsuzsi,
akkor Fanninak is kitalálhattok valami jó kis sportágat,amiben kiélheti energiáit!!
Mi van az újszülött bébivel?Hazamentek már a kórházból??

Bori

Kép
Bori
mbori
 
 


Sziasztok!

Köszi a sok érdeklődést, apa javulgat. Valamikor jövő héten jöhet majd haza. Tegnap bevittük Hozzá Bogát. Hát látni kellett volna a kiscsaj arcát, amikor meglátta és felismerte. Kikerekedett szem, vigyor, Apuka!!! Tök édi volt. Így szerintem megnyugodott, hogy nem veszett el az ő apukája, azóta is sokat emlegeti, de valahogy más.
Brigi! Szerintem is nézesd meg a lábad, így csak izgat, hogy mi van vele. A doki meg majd csak mond valami okosat. Addig is szerintem engedd Marcit pacsálni, azzal jól elvan, hogy ne kelljen rohangálnod utána. Kép
Krisz! Jobbulást neked! Én is már felnőttként kaptam el a bárányhimlőt, épp a főiskolában vizsgaidőszakom volt, ezzel próbáltam riogatni mindenkit, de inkább csak csodálkoztak, hogy én gyerekfejjel nem estem át ezen. Kitől szedted össze? Dorkán van már jele, hogy ő is elkapta? Amúgy én is irigy vagyok ám minden sikeres bilizősre! Boga, ha meztelenül ültetem rá, abban a pillanatban ugrik is fel. Mostanában már megint nem szól, ha kakált, csak a szagról derül ki, vagy kibököm, hogy elbújt valahová és nagy csöndben van. De ilyenkor nem lehet zavarni, mert szinte menekül előlem.
Panu! Olyan korlátolt emberek vannak! Nem gondol arra az a szerencsétlen, hogy az a gyerek, amelyik a hasában van, lehet hogy épp olyan eleven lesz, mint Lizi, vagy még sokkal rosszabb?! MEgérdemelné! grrrr...
Zsuzsi! Én is frászt kapok az utcán a Bogától, mert egy idő után már nem lehet a kezét fogni, és a legváratlanabb helyzetekben kezd el rohanni, és természetesen az úttest felé. Még jó, hogy előttünk azért nem olyan nagy a forgalom. De ilyenkor szoktam betessékelni az udvarra, és rázárni a kaput kettőre. Kép Amúgy a kerti érdekességeink fele már nincs meg, ugyanis a két kismacskából egy elveszett. Hamarosan valami újdonságot kell kitaláljak. Kép

jóéjt,
Andi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Bori! Itt az éjszakai műszak?! Kép (A Frici miatt szóltam a szomszédnak, szerintem kiengedte végre az udvarra, mert most kussol.) Kép Mákja van. Kép
andi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Köszi a sok jobbulást!!!KépKép
ezekszerint azt nem írtam hogy Dorka is baris volt, tőle kaptam el, csak olyan sok a lappangási ideje, hogy Õ már meg is gyógyult mire én megkaptamKép

És karantén is csak annyira van, hogy ebben a melegben és napsütésben nem célszerű kimenni és fertőző is vagyok amíg le nem száradnak.

Szóval Dorka és apája együt csavarognak délutánonként én meg végre kiolvasom Merle Francia históriájátKép

Dorka éppen bilizik és van időm egy kicsit írni. Egyelőre csak játszik rajta és követeli az újabb és újabb könyveket.

Olyan klassz hogy egyre többet lehet neki olvasni pl. a Zelk Zoltán Három nyulat már végigüliKép
Minden este elolvassuk neki az Este jó-t és tegnap hallottam ezt énekelgette magában:
ki emel, ki emel, ki engemetKépKépKép
olyan édes ilyenkor, meg annyira látszik, hogy sokat olvasunk neki és egyelőre a tv sem édekli. Remélem így marad egy darabigKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


és a képKép
az éppen biliző Dorka
(aki csak alibi-bilizést folytatKép)

Kép

Krisz
krisszie
 
 


Krisz, aranyos nagyon a bilis csajod Kép Kép a bárányhimlő miatt nem irigyellek Kép jó sokat kellett karanténban lennetek Kép a mesék nálunk is kellenek, és tényleg sokat akar hallani, és azt is látni, amikor már unja mindegyiket Kép jó, hogy említetted ezt a Zelk Z. mesét, mert nekem eszembe se jutott Kép úgy örültem neki. most már csak elő kell keressem, hogy pontosan emlékezzek a szövegére Kép

Andi, valószínűleg apa elvesztéseként élte meg Boga azt a pár napot Kép Lizin is látom, hogy másként emleget minket most, hogy 3 napig nem voltunk, mert hiába mondtuk el neki, nem értette, mi az "3 nap múlva jövünk". sokat mondja a nevünket, bújik hozzánk, bár most egyébként is többet játszik, mint 1-2 héttel ezelőtt. ma pl. megrakta a kedvenc apró játékokkal a kiskocsit és tolta a lakáson keresztül, vagy tegnap berendezkedett az ágy alatt, odahordta a mesekönyveit és a játékait, majd ő is be-bemászott és ott játszott.

most alszik, mert du. nem akart. 3 után aludt el.

Bori, én már tudom, hogy a foga miatt vagy sem, Liza is sokat rág, és mivel ez régi szenvedély, már nem is gondolkozom rajta.

lányok, mit lehet csinálni a melegkiütéssel?? a gyakoribb zuhanyzáson kívül?? a csajról állandóan szakad a víz, és a nyaka körül megjelentek a kis piros meleg kiütések Kép 11-től bent vagyunk a lakásban, és egyáltalán tűző napon nem nagyon hagyom, de néha muszáj, ez inkább csak 5 óra körül van, de hát akkor is tud meleg lenni, és most a fülledt időben meg pláne izzad szegényem.

panu
panu
 
 


Sziasztok!

Panu! Jó, hogy említed, Bogán is vannak pöttyök. Már vagy egy hete. Nem akarnak elmúlni, inkább még egyre több lesz. Eddig csak a feneke szélén, a pelusnál volt, de már a combján is vannak, végig a lábszárán kívül. Ja, meg elöl is a pelus szélénél a combján. Kérdeztem a dokinénit, azt mondta, Fenistil. Kentem, szart se ért. Visszavittem, erre kiírt egy olyan kenőcsöt, ami szteroidtartalmú, a neve Elocom, mondta, hogy csak kicsit kenjem, és kevésszer lehet alkalmazni, de elolvasva a gyógyszer leírását, inkább rá se kenem. Majd rendbejön magától.

Amúgy képzeljétek, apa itthon van. Tegnap délután elhoztam és vasárnap kell visszavigyem. Azt mondja, eltávot kapott. Kép Még a jövő hét közepéig azért bent kell maradjon.
Boga tegnap délután nagyon hisztis volt - bemutatkozott apának. Biztos, hogy a szemfogaival szenved, de még se hírük, se hamvuk.

Krisz! Dorka nagyon ügyesen ül a bilin, még ha csak éppen kamuból is. Kép

Na megyek, összeütök egy lecsót.

Andi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Andi, de jó, hogy apa hazamehet Kép Kép gondolom, nagyon örültök neki, és Bogának is jobb lesz, még ha azok a fránya szemfogak zavarják is. egyébként a szemfog miatt tényleg lehet szenvedni, mi is kínlódtunk, de már kint vannak, szépek Kép

a fenistil újabban tényleg nem sokat ér, nem tudom, miért?? az elocommal vigyázz, seborreára (nem biztos, hogy így kell írni) való, ez a korpa durvább változata, ami nemcsak fejbőrön, hanem bárhol másutt a bőrön megjelenhet, száraz felületű piros foltok, ami hámlik. Boga biztosan nem ilyen. ez valóban szteroid tartalmú. ne használd Bogának. hiszen nem "beteg" a bőre, hanem valószínűleg a meleg miatt vannak kiütések, hiszen, ahogy írod, hajlatokban jellemző, inkább többször töröld át vizes ruhával, és aztán szárazra, illetve még a hintőpor is jó, de abból is a kicsiknek valót használd, illetve a gyógyszertárit.
most olvastam valahol, hogy a kicsi gyermeknek, ha egy mód van rá, ne használjunk felnőtteknek készített illatszereket, mert más összetevők lehetnek benne.

gyerekem ma széthenteregte magát egy klinkertéglás üzletben, és csak kicsin múlt, hogy nem tört össze pár darabot, egyszerűen nem bírta, hogy mi ott nézegetni akarunk, ő menni akart, esőben, szélben Kép végül abbahagyta, de csak az hisztit, a rohangát nem. ez volt a kompromisszum Kép

panu
panu
 
 


Csajok,
én melegkiütésre egyszerű kamillás babahintőport teszek - nekünk bevált.
Illetve minél szellősebb és vékonyabb pamutfelsőt adok Eszterre. Van több vékony vászonruhácskája, amióta ezekben van, nem nagyon vannak kiütések.

Andi,
nagyon jó hír, hogy Apa otthon van, felér fél gyógyulással.
Elocomot én is kaptam a fényérzékenységemre, valóban durva.
Eszternek ekcémára írt fel a drnő szteroidtartalmú kenőcsöt, de én csak addig kentem, amíg el nem múlt.
Lehet, h a 15 hós oltás mellékerméke ez a sok bőrprobléma, ui többektől hallottam, h ekcémás lett utána a gyerek Kép.

Fenistil: nem javasolta az orvos még ilyen kicsiknek. Ha csípés, akkor Zyrtec cseppel bekenni, vagy mentholos hintőpor (patika) jó még.

Kriszti

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Kriszti, köszi Kép

Dorki, megjöttetek??

Liza ma nagyon édes volt, amikor ült itt a gép előtt, várta, hogy összekábelezzem, amit kell, fogta az egeret és mozgatta, ahogy tőlünk látta Kép
és ma villamosoztunk babakocsi nélkül, hosszú-hosszú séta után. úgy viselkedett, mint egy nagylány Kép amikor apa munkahelyére értünk, kurjongatni kezdett, mert a nagy aula jól visszhangzik, az őrük röhögtek, és a kollégák is: Liza sétált és kurjongatott megállás nélkül Kép

panu
panu
 
 


Sziasztok !
megerkeztunk mi is. Jokat pihentunk, mar amikor Niki hagyta. igy hogy ott volt a mama,papa is elovette a hiperhisztijet es hurcolasztatta magat fol-le. Nagyokat alakitott. De azert egy tunderke volt, rengeteget beszel mar. jot tett neki nagyon, hogy a jo levegon szaladgalhatott. Furodtuk kis es nagy medenceben is. Ma az esoben ruhastul is bele fekudt. Kép
Apaval is beszeltunk 2x is. Hazafele meg bementem Ferihegyre az erkezesi oldalra, csak egy korre. Magamat szorakoztatni. Szar ez igy apa nelkulKép !
Dorki
Kép

Kép
dorki
 
 


Enyémlány Mamával buborékozik:




Kép

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Sziasztok!

Krisz,
mit kaptatok a barira? Erre felénk többféle módon orvosolják csak azért kérdezem. Hallottam, már olyanról, hogy csak hintőport(mentolost) kapott, de van aki csak fenisztil cseppet, ott a doki nem javasolta a hintóport. Sok volt rajtatok? Nagyon viszketett?
Bilis képen nagyon jó a csaj.

Szerencsére nálunk sem szereti Bogi a tv-t nézni, szerintem nem ér rá egyhelyben lenni. Viszont most kaptunk kölcsön teletabbis vidikazit, az egy picit leköti, de az is kb. csak 10 percre. Olvasás még nem köti le, pontosabban mindig lapozgatja az oldalakat, Mi inkább csak nézegetjük, meg "beszélgetünk" a képekről.

Brigi,
remélem javult már a lábad, lehet, hogy egy dokinak azért megmutathatnád, max nem engeded magad röntgeneztetni. Én mindig az ágy szélébe rúgom be a lábujjamat, hát nagyon tud fájni az biztos.
Bogim is mindent elmagyaráz, meg megmutogat. A múltkor volt egy légy a szobában, és megfogta az apja kezét elvitte a fürdőbe ott ahol a légyirtó sprayt tartjuk, és mutatta, hogy vigyék be, és fújják le. Pedig csak egyszer látta tőlem, mert betévedt egy darázs a szobájába, és gyorsan hoztuk lefújni. Most olvastam valahol, hogy az első három év a legmeghatározóbb az értelmi fejlődésükben, és, hogy utána mindent erre alapoznak.
Marcid is nagyon szép kisfiú a képeken.

Kriszti,
de jó, hogy Te is írtál. Esztered nagyon édes. Meg milyen jól tűri a gumit a hajában. Sajna nálunk nem megy se csat, se gumi, ezért nem marad más csak a hajnyírás. Bogim is elég izzadós. Esztered tudja már fújni, ezt a buborékost. Bogi még nem csak köpköd, meg úgy próbálja fújni, mint az ételt mikor meleg.

Panu,
nekünk tavaly volt nagyon melegkiütéses Bogi, akkor Én is napjában többször átmostam neki, és egy gyógyszertári hintőporral hintettem be főleg este, meg mikor tudtam, hogy most egy kis ideig nem megy ki, hanem a hűvösebb szobában van, mert többször volt, úgy hogy a hintőport is izzadta, ami jól összeállt. Nekünk főleg a nyakon volt, meg egy pici háton. Szerencsére, eddig most még nem jöttek elő.

Andi,
mi Elocomos kenőcsöt akkor kaptunk -egyéb más krémekkel együtt keverve,- amikor Boginak a foga miatt kipöttyösödött a popsija. Az, nekünk akkor bevált, pár alkalom után már el is tűntek a pöttyök, de én sem hinném, hogy ez melegkiütésre való lenne.
De jó, hogy apát hazaengedték egy kicsit. Mit mondanak mennyi idő lesz még a lábadozás?

Dorki,
hú szuper pancsolója van Nikidnek, ebben aztán lehet ám játszani. Itt felénk is volt eső a hét vége felé, akkor Mi meg felavattuk a gumicsizmánkat, meg az esőkabátunkat. Bogi nagyon élvezte, ugrálhatott a tócsákba, de ez nem volt neki elég mindig az esernyőmet akarta fogni. Olyan édes volt kis törpe, meg a nagy ernyő.....

Nálunk mostanában a rajzolás megy nagyon. Sajnos, ha lehetne akkor mindenre. Falra, szekrényre, meg pldául videokazetta tokra, olyan helyekre, hogy csak mosolygok magamba, hogy miket kitalál. Egész ügyes dolgokat "rajzol", persze csak firkák, de egyre szebb, meg több , meg olyan befejezett. Pl. már nem csak egy félkörféleséget rajzol, hanem olyan egész fajtát, persze közbe formátlan, de az Én anyai szemem mindig lát benne valamit.
Egy problémám van, hogy nagyon balkézben fog mindig. Próbálom átrakatni vele a másik kezébe, át is veszi, de azzal sokkal ügyetlenebb, ezt érezheti Õ is, mert hamar visszaveszi a másikba.
Szerintetek jobban kéne erőltetnem, hogy jobbal fogjon, vagy ez még változik. Végül is semmi bajom, a balkézzel, csak azért a jobb, jobb lenne. Ti hogy tapasztaljátok?

Zsuzsi,
az Én Bogim is az aktívak társaságába tartozik. Alig bírtunk vele apjával itt a négy fal között a tegnapi esőben. Este hétkor levittük egy kicsit szaladgálni, hát azt a hancurt amit levágott.
Úgy látom itt a játszón, hogy a kiscsajok elevenebbek, mozgékonyabbak, bátrabbak mint a fiúk, amit a Te tapasztalatod alá is támaszt. Hogy telik a napotok mióta Ricsid is otthol? Bár már Õ nagyfiú, biztos nem kell őt is folyamatosan szórakoztatnod....
kamagi
 
 


Andi, Remélem jól telt a hétvége apával. Miért kell még visszavinni? Van még hátra valami kezelés? Ahogy leírtad a krémet én sem használnám. Szerintem a melegkiütés elmúlik így is úgy is. Én nem értek hozzá, de a popsikrém nem jó erre?

Krisz, Aranyos a kiscsaj alibi-bilizés közben. Megmutattam a Marcinak erre behozta a bilijét. Azt hittem megtört nála a jég, de nem. Csak ruhában és akkor is 1-2 másodpercre hajlandó azóta is ráülni.
Karanténnak vége már? Akkor most nektek jól jött ez a pár esős nap.

Panu, Liza kurjongatását én is megnéztem volna.

Dorki, Örülök, hogy sikerült pihenned. Niki egy kis kacsa, úgy látom nagyon szeret fürdeni. Egyébként nekünk ugyanilyen medencénk van. Csak egyszer fújtuk fel próbából, mert a Marci inkább csak kívülről pancsol arra meg elég a kismedence.

Kriszti, Lányod nagyon jó pofikat tud vágni! És ez a frizura!

Ági, De jó, hogy nektek is van esőcuccotok. Gondolom Bogi hogy élvezte a pocsolyában tappancsolást. Meg ügyi a rajzolásban is. Én úgy tudom nem szabad egyik kézre sem szoktatni a gyerekeket. Hagyd hogy kialakuljon neki magától. Később gondjai lehetnek ebből, mármint ha mondjuk egy amúgy balkezest átszoktatnak a jobb kezére. A Marci is egy időben sok mindent bal kézzel csinált. Az anyósomék meg elkezdték neki mondogatni hogy a "szép" kezével csinálja. De mi az, hogy szép kéz? Az én fiamnak mindkét keze szép! Még jó, hogy a Marci sem értette. Most meg már inkább a jobb kezét használja.

A Marci ma nem aludt semmit napközben. Így 8-kor elvittük fürdeni, 1/2 9-kor megkapta a tejét és ilyet már csak baba korában csinált, bealudt cumizás közben. Olyan édes volt, kiesett a cumisüveg a szájából. Úgyhogy most csak átraktuk az ágyába és itt szundikál békésen. Remélem ettől reggel nem kel túl korán.

Tegnap meg elhoztuk a nagyágyat neki, meg vettünk bele matracot. Ma nagyon élvezte, állandóan belefeküdt, de nem aludt el. Mellé kellett feküdni és mesélni. Már ezért is vártam ezt az ágyat, mert vele a nagyágyunkban nem lehetett feküdni, mert azon csak ugrál meg huncutkodik. Tök jó lesz most odabújhatok hozzá délutánonként és úgy pihizünk együtt egy kicsit. Először csak délután fog ott aludni aztán ha megszokta akkor este is vége a kiságy korszaknak.

Megyek, elpakolok azután én is lefekszem végre egyszer időben.

Brigi
A lábam javulgat, de még mindig nem az igazi.

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 


hello,

Kriszti, helyes a csajod és mekkorát nőtt(anyja nézése van Kép) régen láttam Kép, a frizurára én is irigy vagyok, nálunk sem enged semmit, a vágást sem.

Dorki, akkor Niki hozta a formáját. de gondolom a nagyiék így is el voltak ájulva tőle, és mindennap 100x hallottad, hogy Nikiapu is éppen így csinálta, éppen ilyen volt, stb. azért most legalább sikerült elölről is fotóznod, sőt még a hisztit is elkaptad Kép Kép

Ági, NEM. nem szabad sem átszoktatni, sem próbálkozni. én balkezes vagyok, sosem szoktattak, mégis, amikor elkezdtem az iskolát, gondok voltak velem, pedig már nagyon készültem rá (bátyám már iskolás volt, olvasni megtanultam tőle/vele, csak írni nem). mivel a tanítónéni a jobb kezét emelte, és azt is mondta, ezért én is ezt tettem, amíg látta, aztán sutyiban átpasszoltam a balba, amikor már nem látta. ő meg nem értette, hogy miért félek tőle, ugyanis az írásomon látszott: amikor a közelemben volt, bizonytalan, amikor távol, akkor jó. kellett majdnem 1 hónap, amíg rájöttek a felnőttek, mi a baj, miért nem akarok suliba járni, miért vagyok zavart, ideges Kép Kép
olvasási problémái is lehetnek később a szoktatás miatt (és még ki tudja, mi), az meg ugye nem hiányzik

Brigi, nagyágy-szindróma nálunk is ugyanez. apára mászni, ugrálni, nem is tudtam sosem ott altatni. orvos már látta a lábadat, vagy már nem is akarsz menni, mert félsz a letolástól, hogy miért nem mentél időben?? Kép Kép

Liza ma hiszti napot tartott Kép már majdnem úgy tudja csinálni, mint Niki, csak ő komolyan vette magát Kép Kép vettem neki őszi ruhákat, nagy leárazás van, és csodaszép, finom anyagú benetton ruhákat kaptam. 2 nadrág, 2 pulcsi össz. 10e.

panu
panu
 
 


Sziasztok,
beszart a gépünk egy pár napra,így most dőzsöltem a sok témábanKép

Panu,
Eszter nem régen volt melegkiütéses,mi a patikában vettünk szódabikarbónát és azzal kenegettem,hiper-gyorsan elmúlt tőle!!
A kenőcsöktől,amit kaptunk,csak még jobban viszkedett neki.

Ági,
szerintem se aggódj a balkezesség miatt,én úgy szerettem volna az lenni("játszibólKép sokat írogattam ballal),lehet,hogy ez csak az én megfigyelésem,de sztem a balkezesek sokkal gyakorlatiasabbak.Én eddig csak csuda okos balkezesekkel találkoztam,tessék,itt van a "mi"
Panunk isKép
Szóval szerintem ez egy jó dolog.

Kriszta,
hogy az Eszter mennyit nőtt és mennyit változott!!Enyimnek is kb.ekkora a copfija,azóta engedi,amióta tudja,hogy az óvodásoknak is ilyen van!!
Anyukád nagyon hasonlít rád,vagy fordítvaKép

Eszterem most a dinoszauruszokért van oda teljesen,a Föld krónikáját nézegeti naphosszat,hát tényleg beszarás,hogy nemrég született és tessék,neki önálló akarata van,ő márpedig dinókat olvasKép

Krisz,
de irigyellek az olvasás miatt,én már nem is tudom,mikor olvastam utoljára végig egy könyvet!
Emlékszem,állandóan hurcolásztam magammal egy Updike könyvet(Galambtollak??),aztán rájöttem ,hogy a gyerekem mellett ezt nem bírom kivitelezni.Abba is maradt.
De azt hiszem az a Merle könyv folytatásos,nem?

Füles,
ne csináld már,miért nem jössz ide??
Mi van Szabolcs kisfijjjjúval,én szeretném tudni!!!

Éccakai brigádos Bori

Kép
Bori
mbori
 
 


Ági
teljesen fel vagyok háborodva ! ( Kép ) Én bal kezes vagyok !!!!! Le ne szoktasd a csajt. én mindíg utáltam, ha valaki valami okos megjegyzést tett. pl. szegény bal kezes, meg suta ! Mi az, hogy suta ???? Az őzgidácska az sete-suta rá is tévedt az országútra, de én ugyan nem. Csak megzavarod, ha megpróbálod erőltetni, de szerintem ezt más is le foga írni. Látod, hogy az ügyes bal kezével milyen szépeket rajzol, de szerintem még nem dőlt el, hogy balkezes lesz, állítólag az majd az oviban derül ki.
Andi
hát az apátlanságról tudnék mesélni Kép, de nektek azért tényleg más a helyzetetek. Szegény apa. Sok kitartást neki. Azért teljesen rendbe fog jönni ? Nyaralásotokkal mi lesz ? Mi Niki ekcémájára kaptuk az elocomos krémet, biztos, hogy melegkiütésre nem való. Szerintem is akkor jó csak a hintőpor, ha utána a hűvösben marad, mert csak ragacsos trutyi leszbelőle. Nekünk tavaly a gyakori vizes mosás- szárítás működött. Fricinek meg üzenem, hogy kussoljon ! Kép

én úgy tudom. hogy a fenistilt nem is szabad használni kisgyerekeknél és akkor a legártalmasabb, ha utána erős napsugárzás is éri. Azt nem tudom miért. De fenistil cseppet szabad kapniuk.

Anyós próbálta Nikit pisiltetni az udvaron, napjában 20x. Guggolj le, tedd szét a lábad, pisilj. Persze ő nem csinálta. A végén már rászóltam, hogy hagyja már békén. nem tud még ő parancs szóra pisilni. Itthon néha ráül, aztán megy tovább, de nálunk nincs bilizés közben játék meg olvasás stb. Úgysincs még semmi értelme. Szerintem majd jövő nyáron.
Panu
én gondoltam, hogy Lizi jól fog szórakozni nélkületek is. olyan ügyesen elalszik egyedül, hogy az biztos nem lett volna gond. Egyébként meg úgysem ér rá nézelődni, hogy ti merre vagytok. Nagyi hogy bírta ? Nincs izomláz a lábaiban ?Kép Pocakos anyukának meg üzenem, hogy Lizi egy tündér az ő fia meg egy málészájú ! Borinak igaza van, így frankók ahogy vannak ! enyém csajszi is lefáraszt a hisztirohamaival, de mikor odabújik és puszilgat, hát rögtön elfelejtek mindent. Kép
krisz
legalább akkor túl vagytok ezen a bárányhimlőn is. ha más jó nincs benne, az biztos, hogy mégegyszer már nem kapjátok el. Bilizós kiscsaj aranyos.

Brigi
fekete nadálytő krém ilyen sérülésekre van mint a tied és az természetes alapú. Biztos megint magassarkúban flangáltál !Kép Niki tényleg egy kacsa vagy ebihal Kép Talán Marci2 már belemerészkedik nálatok is a medencébe, jövőre, mert az úrifiadnak az tényleg nem való !!! hú látom azért megkezdődik a nagyfiús korszak is a nagyággyal.

Mi voltunk megint ma a gyerek szigeten. Apával úgysem mehetnénk, mert tömegiszonya van. És nagy esemény történt, mert Niki lovagolt !! Mit lovagolt, vágtatott át a mezőn, lobogott a haja a szélben. Na jó ez kicsit túlzás, de azért egy pónin tényleg megsétáltattuk. Olyan komoly arccal ült rajta, hogy én csak mosolyogtam . És egy körhintába is hajlandó volt beülni, makám koncertet is néztünk meg állatokat is simogattunk, szóval kiszórakoztuk magunkat.
Dorki
dorki
 
 


Panu
éljenek a balkezesek !Kép

Dorki
dorki
 
 


Dorki,
most jót vigyorgokKép
Fantáziád végtelen,Niki lobogó haja a szélben....Kép
Csúcs vagy!

Kép
Bori
mbori
 
 


Sziasztok!

Félhatkor kinyílt a szemem azota azon aggyalok,hogy is kénne indulnunk Olaszba mi lenne a legelönyősebb Fanninak .Jövő hét pénteken már megyünk nyaralniKép kicsit izgulok Fancsi miatt .

Mbori,
Fanni anyit van a foci pálya mellett ,hogy félek ő is focista akkar lenni majd,
igen Lili otthon van már voltunk is meglátogatni nagyon falat,
teljes frászban voltam annyira fétem ,hogy Fanni valami kárt tesz benne nem olyan kifinumultan simogata még Kép de aranyos volt a cumit meg a pelenkáját egyből oda adta a babának.

Krisszie,
nagyon komolyan bilizik a kis csaj!
elég gázos ez a bárányhimlő dolog Ricsi öt éve úgyan ilyenkor volt bhimlős de jó ezen túl lenni.

Andi,
apa jóbban van ,
de gondolom lelkileg is kell ápolgatni.
Elocomot én is a kezemre ekcémára kapom meleg kiütéshez miköze ez nekem is magas.

Melegkiütésre nálunk is a zuhanyozás vált be meg a hintöpor .

Panu,
olyan írgyen hallgatlak mikor írod,hogy most ez meg azt vettetek a házhoz én úgy imádok ilyen dolgokat vásárolgatni évente képes lennék lakást felújitani .
Hol van ez a leárazás nagyon jól hangzik?

Kamagi,
ne is mond Fanni is megzakan ha esik eső és nem tudunk kimenni a lakásból,
Ricsi zömében feltudja találni magát de néha az agyamra megy menyire látványosan tud unatkozni.
Van neki ilyen számos társasjátéka nagyon buli most már vagy egy hete minden este miután lefektetjük Fannit azt játszunk apa ő meg én két három órán keresztül.

Balkezeség,
Fanni is elég sokszor bal kézel eszik anyu oviba dolgozik és azt mondja ő is ,hogy nem szabad ez miatt rászólni .

Meseolvasás,
nálunk ez most úgy müködik,hogy este mikor Fanni bekerül az ágyba a kakaót megkapja akkor olvasunk neki mesét jobban mondva Ricsi olvas úgyan is így ő is gyakorolja az olvasást .És tök aranyos nem is tiltakozik.

Dorki,
olyan jó olvasni téged ahogy leirod az élményeiteket mindig megneveteccccccccc!

Brigi,
nagy ágy az milyen a Marcinak van a szélén lesés gátló én is gondolkozom,hogy két-három hónap múlva Fanni is kap egyet.

Tegnap voltunk unokabátyámékkal a Rómain Fannit alig lehetet elrángatni a Dunától anyira élvezte a kavicsdobálást.

Ma meg kilencre megyek fogorvoshozKép.

Zsuzsi
szuszoka
 
 


Na már meg is jöttem a fogorvostól két fogamat húzott ki ma.De úgy agya be a szúri,hogy alig érzek valamit és a foghúzás is kellemes ahoz képest amilyen rossz élményeim voltak idáig.

fluortableta,
megkérdeztem töle és azt mondta ,hogy nagyon csinjánk kell vele báni mert a sóban illetve a vízben is nagy menyiségben van .Ha túl van adagolva akkor ez által a fogakon kis fehér pötyök alakulnak ki amik a késöbiekben fogszuvasodáshoz vezetnek.Én itthon Ricsinek nem igazán adtam ennek elenére ilyen fehér pötyös most a foga úgy,hogy most neki ezt fogja kezelni megelözésképpen.
szuszoka
 
 


Sziasztok!

Ági,
voltaképp mi is a mentolos hintőport kaptuk és a fenistilt, vagyis Dorka kapta én meg folytattam a kezelést velükKép
Rengeteg sok pöttyöm volt, de főleg a testen. Nekem egyáltalán nem viszkettek nem is hasonlít a szúnyogcsípésre. Kicsit kellemetlen égő érzés amikor nőnek a hólyagok, amikor bevarasodik viszket egy icipicit, de alig észrevehető. A mentolos hintőpor nem tudom használ-e, sztem csak psychésenKép a fenistil viszont tutira bejött, amikor zavart hogy mindenütt csak hólyagok, bevettem 20-25 cseppet és el is feledkeztem róluk több óráraKép
Szóval nem olyan vészesKép

Bori,
Francia história 12 kötetes és iszonyú jóóóKép
most hogy jobban vagyok máris kevesebb időm van olvasni. De most Dorkát lefektettem és irány a 16. századi FranciaországKép

Zsuzsi,
én is az ágyvásárláson gondolkozom, csak kinőtt már a kiságyból. Bár akkor vége a nyugalomnak, amikor felébred kimászik belőleKép

Dorka is nagyon kavicsdobáló, nem birunk egy tócsa mellett elmenni kavicskeresgélés és dobálás nélkülKép

Fluorügybben tanácstalan vagyok, egy fogász ismerős, folyamatosan adja a gyerekeinek mert náluk a vízben nincs elég. Nem tudom mit kéne. Sztem ha jönnek ki a maradandók akkor én fogok adni, bár ki tudja mi lesz akkor az ajánlás ezügyben.

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Sziasztok!

Bocs Panu,Dorki remélem nem bántottalak meg benneteket. Ahogy írtam nincs semmi bajom vele, csak nekem is volt balkezes osztálytársam, és ahogy emlékszem Õ is nehezebben boldogult. Az erőltetés annyiból áll, hogy néha mondom neki, hogy fogja meg a másik kezével, aztán miután visszaveszi nem forszírozom tovább. Szóval bocs.

Na most ezzel a fluortablettával is legyen okos az ember. Nálunk a Bogi ráadásul imádja a fogkrémet, állandóan repetázni akar belőle, így aztán szerintem éppen elég fluorhoz jut. Majd megkérdezem a dokinkat, ráadásul az újat, mert jövő hónaptól új dokinénik van. A dokibácsi nyugdíjba vonul. Kíváncsi leszek. Igazából a dokibácsi az Én dokibácsim is volt kiskoromban, most meg Bogit orvosolta, de azt hiszem ráfér már a pihenés, ránk meg egy kis fiatalítás. Bár alapjában véve elégedett voltam vele. Remélem doktornéni is jó lesz.

Zsuzsi,
elég rosszul indult akkor a napod. Remélem az érzéstelenítő hatása után sem fog fájni. A fogászat nálam is mumus, de szerencsére most rendben vagyok. Bár mióta Bogi van azóta nagyon érzékenyek a fogaim. Hidegre, melegre egyaránt. Régen nem tapasztaltam ilyet. A terhesség alatt, nem romlott fogam, de valószínű valami azért történhetett velük, hogy ilyen érzékenyek lettek.
De jó nektek, nyaralásilag. Kriszti régebben tök jó ötleteket írt az utazás alatti szórakoztatáshoz. Éjszaka fogtok utazni?, mert akkor lehet, hogy alszik majd Fanncsi......

Ébredés van.......

Ági
kamagi
 
 


hello,
Zsuzsi, már Kriszti is írta, hogy valami új játékot, könyvet, fejlesztő játékot tegyél el az útra. már önmagában az újdonság leköti. Lizával így repültünk, és nagyon klasszul bejött. és Kriszti is nagyjából ezt írta, ha jól emlékszem. ha csal az emlékeztem, akkor úgyis szól Kép Kép bizonyos időközönként muszáj lesz megállnotok vele, és rohangálni egy kicsit. nekünk a nagyihoz 220 km az út, azt egyszuszra meg lehet vele tenni, akár alszik egyet közben, akár nem. mennyi idő alatt értek oda? 6 óra? 8 óra?

fog-ügyben: én mindennap fogat mosok vele, legalább egyszer. este először nekem, aztán neki sikáljuk a fogait Kép nyitja a száját, tetszik neki a sikálás. reggelente apájával szokta, de azt ritkábban. Elmex gyermekfogkrémet használok. ezzel csak éppenhogy "megízesítem" a fogkefét. én nem adok semmilyen tablettát. ha nem muszáj nem is akarok. a víz ásványianyag tartalma itt megfelelő.

Dorki, meglepődtem,hogy te is balkezes vagy Kép

Zsuzsi, a mammutban (2-es) voltam, a benetton boltban (fsz.).

árak: képzeljétek valamelyik nap a brendonban vettem popsitörlőt, mert tömeg volt a tescoban (budaörs), és csak egyet, mondván, hogy nagybevásár lesz a héten, akkor majd olcsóbban veszek a hipermarketben. hát ne hogy azt higgyétek, hogy olcsóbb volt!! Kép a tescos árleszállított volt ugyanannyi, mint a brendon áruházban normál áron. döbb-döbb-döbb Kép

Bori, nem semmi a dinónézegetés Kép

ja, és enyim gyerek nem akar délután aludni, most is fél 3-kor sikerült elaludnia, pedig már délben majd leragadt a szeme. azóta kaját főzök, és mindjárt sütök is. ma derült ki, hogy jön após, de csak du. és estig marad. holnap kapunk kölcsönbe egy kiscsajt, a barátnőm 9 éves lányát, és szerdától nagyüzem: munka, vendégek.

futok is tovább, jó volt ennyit is pihenni, panu
panu
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: