Új privát üzeneted érkezett!

Kitti! Elküldtem az irományt.
ágas
 
 


Oké,akkor várom,mert nem jött még meg

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Ági,mikor küldted el?

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 

 
 

Kitti!Visszajött a levél, s a betűk össze-vissza vannak, így este megint leírom, s akkor küldöm át, de más címről.
ágas
 
 


jó,mert csak vártam,vártam,gondoltam,hogy valami gond lehet.

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


MAnó!

dehogy haragszom, végül is igazad van, ki kell magunkból beszélni mindent, enélkül nem is működhetne a fórum szerintem.

gáborka sokat cicizik, és ha éppen nem bukja ki akkor hizik is.épp ma 4 hetes. és ti h vagytok?

Kép

Kép

Kép
kcsilla27
 
 


Kitti!
Ne haragudj,de én sem bírom ki reagálás nélkül.Ha jól olvastad nem én kritizáltam a luxusszobát először.
Szerintem azért mostmár te is befejezhetnéd,mert csak úgy dől belőled a... Nem kell újra és újra generálni a vitát!!!Viszont ügyvédnek biztos nagyon jó lehetsz mert szöveged az van, és biztos sokakat meg tudsz győzni az álláspontodról.
Teljesen félreértettél, dete csak fújod hogy én ez meg az vagyok... Nekem erre nincs időm !!!Légyszíves fejezd be a mocskolásom!!!Köszi.
Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Manó!
Mi kipróbáltuk a Pampers bugyis formáját(mi is cak azt használtuk végig)és jó volt.Viszont már nem kell mert szobatiszta lett,hál'istennek.

Mi történt a Máv-ban ?Én nem hallottam.
Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Szia Csillus,

Megvagyunk köszi, tök jó idő van!KépMost ébredt fel, csak gondoltam megnézem hátha írt nekem valaki, de látom jó volt a megérzésemKépKép
Fölengedtem már de. a kis felfújható medencét, most megyünk is ki fürcsizni! Úgy imádja a vizet olyan édes, alíg lehet kirángatni!
Na, most megyek is mert be van már gerjedveKép

Puszi mindenkinek Manó

Ja, majd elfelejtettem!!!EMESE, nem tudom most hogy állsz naptej ügyileg?! Csak akartam mondani, hogy én végül a DM-ben vettem Babylove-ost, 30faktorost! Azzal kenem már, és azt mondta a Dr. nénink is, hogy az jó! Az ára pedig a többihez képest elég barátságos/1600Ft.-/
Na, megyek márKép

Jó hétvégét mindenkinek, pusssz
manóci
 
 


Panni!
Látod?Ha az ember kontrázik,mint te,akkor arra reagálni kell.te is megteszed,de mikor én tettem,az nem tetszett.A vitát eszem ágában nem volt "generálni",csak reagáltam ...De valahogy ez neked sosem tetszik.Erre valahogy sosincs időd.De az tetszik,ha te támadsz,meg arra időd is van.De igazad van,mert nekünk más dolgunk is van,mint szapulni a másikat.A kipontozott részt pedig a privátomba nyugodtan megírhatod,őszintén érdekel,ha már ide nem tetted meg.Egy ügyvédnek pedig ez a dolga,és a szakmai tapasztalatokat bizony az ember próbálja a saját hasznára fordítani.De minden csak nézőpont kérdése.Mert ha mondjuk holnap egy harmadik szakmával jövök,akkor megint párhuzamot vonsz a soraim és a munkám között?És ha szakács is lennék,mi lenne a közös?Mindegy,mert kötözködni sincs kedvem.Csak én tök nyugodtan írom ezeket a sorokat,megvédem magam,a tiédből meg iszonyú dühöt,utálkozást és mérget olvasok ki,mindenki ellen,aki mást tesz mint te.Csak most én személyesítem meg a rosszat egy személyben,mert fölvettem a kesztyűt.Lehet,hogy ha nem kelek Manóci védelmére-mert ő is megvédi magát,csak azért tettem,mert őszintén kedvelem,és egy tündéri kis nőcije van-akkor most te vagy,aki osztja az észt mindenkinek?Hát beletenyereltem,elnézést.
Egyetértek,mellőzzük a vitát!És legalább a másik szakmámat nem pocskondiázod.Legalább egy közös van bennünk.A privátomban pedig várom a pontozott részt,ami ezek szerint a többiek felé nem publikus.Pedig sajnálhatod,hogy így leírtál minden pedagógust,mert engem a környezetemben nagyon kedvelnek,és a temperamentumom ellenére hatalmas szívem van.És kár,hogy a "szövegemből" ítéled meg a szakmai tudásomat,mert engem inkább a másokon segítés ösztönöz,nem a duma.És ezt azóta teszem,mióta engem és a fiam kisemmiztek,és a földről kellett talpra állnom.Engem az igazságtalanság dühít,és csakis ellenük vagyok támadó.Mert minden helyzetből a legjobbat próbálom kihozni,mindenkinek.Ha egy kicsit is megismertél volna,nem írtál volna le rögtön a szakmám által.sajnálom körülötted azokat,akiknek néha különbözik a véleményük a tiédtől,vagy olyan a szakmájuk,ami neked nem tetszik.Ja,és az előítélet a másik,amit gyűlölök.A te munkáddal vagy szakmáddal miért nem ismerkedhetünk meg?Mert az tökéletes lenne,igaz?
Várom a priviben.Kriszti

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Na, látom megint 1x-re vagyunk itKép
Panny, helló! Csak gyors leszek most aztán majd kivesézhetjük. Valami számlákkal kavartak, állítólg duplán számláztak egy cégnek aki ott gyógyittatja a betegeit. De én sem teljesen az elejéről hallottam, mert élet volt itt is!Kép
Most vizsgálják az ügyet, de ha bebizonyosodik akkor jó sokat fognak fizetni büntit!
Ja, és az a vicc az egészben, hogy egy névtelen levél keretében az ott dolgozók jelentették fel a kórházat!!!
Hát nem tudom mi lesz ott, de én még szeretnék egyet szülni, addig megmaradhatna a kórház ilyennek, amilyennek megszerettem!
Végre valamiben mi is egyetértünkKép Mi szinte minden pelust kipróbáltunk, de nekünk is kizárólagosan a Pampers jött be!Fogok venni bugyist, de egyenlőre hülyét kapok a tisztábatevésektől, mert mostanában rájött, hogy annyira útálja ezt a műveletet, hogy kész kűzdelem, hiszti amíg pelust cserélünk!Kép Lehet, hogy a bugyissal könnyebb? Majd meglátom!
Gratula nektek a szobatisztasághoz, az már nagyon jó!Kép Náluink ez csak jövő nyárra lesz esedékes. Nem szertném erőltetni időnek előtte, mert kb. amúgy is csak 2 éves korukra érnek erre meg!/szerintem/
Na, most már tényleg nem írok, megyek, pá
manóci
 
 


Manó!
nekem Dominak volt nagyon érzékeny a popsija,és a zöld liberó(ami szerintem a legrosszabb,ami csak lehet)kikészítette szegénynek a fenekét,ajándékba kaptuk apai nagyitól születés után-fő a jóindulat...Szóval nekünk is csak ez a pelus jött be.Aztán mikor nagyobb lett,próbálkoztunk a piaci dobozos-zsákos pelusokkal is,és már bírta a popsija.Dorina nem olyan macerás,neki mehet a tesco,vagy auchan pelus is,csak a lényeg,hogy textil legyen a külső része,ne nylon.A nedvszívás is csak akkor gáz,ha sokat iszik,de akkor a legjobb pelusból is kijön nálunk sajna.Van,hogy nekem is rájön,és nem hagyja magát pelusozni,forog,felül,megfeszíti magát.Mindig kikészítek valami számára baromi érdekes cuccot(pl.kulcs),és azzal jól elfoglalja magát,mire én gyorsan kész is vagyok.Sokszor így megy nálunk is.

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Sziasztok!

MÁV-os sztoriról én annyit hallottam a hírekben, hogy a VIP részlegen az adott cégnek is számláztak a vizsgálatokért, majd uazért a vizsgálatért az OEP-nek is benyújtották a számlát. Azért az (ha igaz egyáltalán) elég furi, hogy a saját dolgozók írtak névtelen levelet, nem?

Manóci!
Naptej ügyben most úgy állunk (de lehet, hogy írtam), hogy azt a szinezős 40-es faktorost csak akkor használjuk, ha csupaszon vagyunk kint a kertben, mert a ruhából nem lehet kimosni. Ami itthon volt az 10-es faktorú, ha sétálni megyünk, azzal szoktam bekenni a karját, aztán majd veszünk erősebbet. Köszi, sztem megnézzük azt a DM-est, amit írtál.

Pelussal kapcs. Szona bőre bírta a Liberot, Pamperset és Huggiest is (ezeket próbáltuk), így végül az döntött, hogy Nekem a Huggies volt a legkényelmesebb. Mi is küszködünk a pelenkázással, mindig elmászik ez a gyerkőc. Manóci! Gondolod, hogy ez a bugyis változat megoldás erre a problémára? Ha bavált írd meg és Mi is megpróbáljuk. Csak azok a fajta pelusok nem drágábbak?

Kitti!
Én is próbálkozok ilyen trükkökkel, hogy ezt azt a kezébe nyomok, de sajna csak ritkán válik be. Még a leginkább a popsikenőcs köti le a figyelmét, de az meg azért nem jó, mert, ha az élesebbik felét dugja a szájába összekarcolja magát vele. Ja! A Libero annak idején a legkisebik fiútesómnál sem vált be, annira sebbes lett a popsija egyetlen használattól, hogy utána napokig vastagon kenegettük Neugranormonnl, hogy vhogy helyrejöjjön szegénykémnek. Ez mondjuk több mint 10 éve volt, azóta lehet, hogy változtattak a minőségen, de emiatt is vhogy idegenkedtem a Liberotól és csak annyit használtunk belőle, amennyit ajándékba kaptunk.

Jó éjt Mindenkinek:
MSE

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Sziasztok!

Manóci, örülök, ha segítettem a telefonszámmal. Köszi az érdeklődést, mi jól vagyunk, lassan már a finisben...
Tényleg, nem szül valaki mostanság?

Az előző leveleket olvasva csak annyit, hogy tényleg teljesen felesleges egymás anyaságát minősítgetni, a tapasztalatainkat megosztani viszont nem árt. Szerintem az a legjobb, ha az ember kiküzdi a saját megoldását a problémákra. Úgysem tart semmi örökké, bármilyen szuper nevelési elv befuccsolhat egyik pillanatról a másikra, mert nem vagyunk egyformák(szerencséreKép), és akkor úgy is ki kell találni valamit.

Pelus: nálunk érdekes módon nem a pelenka volt a bűnös a popsikiütésben, hanem inkább a törlőkendő meg a popsikenőcs együtt. A vége a hintőpor lett, az most úgy tűnik, bevált.

További szép vasárnapot!

Hagnosz
36+5

Ági
Kép
Kép
hagnosz
 
 


Szia Hagnosz!
Igazad van a popsikenőccsel kapcsolatban,mert emlékszem,hogy a fiamnál a sima(sárga színű)gyógyszertári kenőcs nem vált be,állandó volt a kiütés meg a pirosság.Akkor átálltunk a szintén gyógyszertári,csak más összetételű,boraxos popsikenőcsre.Ez úgy néz ki,mint a hajra való vax,vagy a zsír,csak nem fehér,hanem átlátszó.Na,abból elég volt icipici is,és szupi lett.Most a lányomnál az van,hogy mikor megfázik,a fehérje kicsapódik a pisijében,és az nem szépítek,kráteresre marja a fenekét.Akkora piros lyukak lesznek a popsiján,hogy az már nekem fáj.És még a kis cunijában is belül..Neogranormonnal próbáltuk,meg a dokinéni "csodakenőcsével",de csak a bepanthen segített rajta.Kb.2 nap alatt gyönyörű lett a popija,és azóta is használ,ha előfordul ritkán.

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Vannak új képek a gyerkőcökről,ez most készült az esküvőn:KépKép

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Sziasztok!

Mi popsikenőcs terén tényleg sokmindent kipróbáltunk, több gyógyszertárit is: saját doki bácsink kétfélét írt, MÁV-os doki néni receptje plusz férjem nagynénije gyógyszerész, Õ is kevert egyet, de egyik sem jött be. Piros és kiütéses volt Szona popija, talán még a MÁV-os volt a legjobb ezek közül. A Bepantent bezzeg bírta a feneke, ami ugye nem kell mondanom, iszonyat drága a többihez képest. Most az a módszer, hogy nappalra a Gabi popsikenőcsöt, éjjelre a Bepantent használjuk. Télen nappalra a NiveaBabyt használtuk, az sűrűbb, mint a Gabi. Teljesen szép a popsija, semmi gondunk (le is kopogom: kop-kop.

Kitti!
Esküvő, hogy tetszett a gyerkőcöknek?

Hagnosz!
Kezdesz már izgulni? Menetfelszerelésed útra kész?

MSE

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Emese!
Dorina szerintem nem értett az egészből semmit,csak azt látta,hogy nagyon sok ember van,zenélünk,aztán tapsolunk,mindenki puszilgat minket,stb.Nagyon ügyesen viselkedett,csöndben volt,nézegetett,figyelgette,mi történik éppen.Domi már nagyobb,ő nagyon készült,számolta a napokat visszafelé.Csini ruha kellett neki is,virágos kitűző mint apának.Ott ült az első sorban!Mikor este lecsöndesedett kicsit a dolog,odabújt hozzám és elmondta,milyen szép volt az esküvő,és anya milyen csini volt.Az is nagyon tetszett neki,ahogy az esküvői menet egyfolytában dudált.Megpróbálok betenni képet!

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Szasztok!

Nekünk bevállt a sima gyógyszertári, azt használjuk születése óta! Egyszer volt egy nagyon csúny olyan kráteres mint Kittiéknek,/de azt hiszem arról akkor írtam is, hogy mennyire kínlódtunk/de szerencsére azóta se!Akkor nekünk is valami csodakeverést adott a dokinénink, és a Bepanthent kellett éjszakára! Az egyébként tényleg szupi, mert pár nap alatt rendbe is jött!De az ára....KépNa, mindegy hát ha egyszer beteg akkor nem nézzük a lóvét, igaz??!!
Vettem akkor a szintén olcsó Sudocremet, hát annyira az sem volt hatásos mint a Bepanthen!De nekem a barátnőm Eü-is, és ő tanácsolt egy jót, hogy simán vegyek a gyógyszertárban Cink Pasztát!Így is kell kérni, hogy gyógyszertári Cink Paszta!Mert ez is tökéletes a pirosló popókra, és recept nélkül is lehet kapni, az ára megKépnagyon barátságos!KépAzóta, ha egyszer-kétszer látom, hogy pirosodni kezd akkor azt használom pár napig, és rendbe is jön! Ezt tudom ajánlani mindenkinek, ugyanis az összes ilyen pirosló popóra való "csodakrémben" Cink van! Tehát ez a nyitja a dolognak, csak business az egész a jó drága krémjeikkel!!
Képzeljétek vettünk a 7végén Pampers Let's Go! pelust!Ki is próbáltuk, de az első pisi kifolyt!Kép Szerintem lehet, hogy azért mert az csak 9 kg-tól van, mi meg még nem vagyunk annyi, így annyira nem is töltjük ki! De ha már telerakja akkor jó a méret.KépKép

Hangosz, hányadikára vagy kiírva?Lehet, hogy akkor szülsz amikor én???Ugyanis nekünk most 30.-án lesz a szülinapunkKépTavaly ilyenkor már én is tűkön ültemKép
Drukkolunk, és vigyázzál magatokra! Apa bent lesz?
Puszi mindenkinek, Manó
manóci
 
 


Sziasztok!

Régen írtam, látom, hogy hatalmas vita alakult ki. Én inkább nem is szólok hozzá, de jó lenne, ha nem marnánk itt egymást, hiszen ez az oldal nem azért van. Bocs.
Az én bébim most 5 hetes, sajnos kiütött a popsiján az általam felfalt paradicsom. A Sudocream vált be, 2 nap alatt rendbe tette. Tudom ajánlani.
Segítsetek! Nem tudom, hogy mennyire normális az, hogy szegénykémnek csak minden másnap van széklete, és az is nagy szendvedések árán. Ordít kb. 1 órát, látom, hogy erőlködik és semmi. Akkor jön a hőmérő... Az elején teljesen sötét színű széklete és kemény, majd utána megindul, és kijön belőle a két napi adag. Csak sajnos ezt nem lehet mindig alkalmazni. Szegényt úgy sajnálom.Sajnos nincs elég tejem, így kb. felesben kapja a tejet és a tápszert (először mindig szopi, utána tápszer). Lehet, hogy a kettő keveréke nem túl jó az anyagcseréjének? EGyébként jól eszik, 100-110 g-okat hamizik.
Mit csináljak? A védőnő azt modnta, hogy ne adjak neki köményteát, se semmit.
Egyébként békés és boldog baba, csak egyszer kel föl éjszaka, mázlista vagyok.
Köszi és üdv mindenkinek

Dóri

Dóri, Blanka & Balázs
dóri78
 
 


Sziasztok!

Dóri!
Nálunk ilyen probléma szerencsére nem volt (egyszer nem kakilt 2-3 napig és akkor egy dokinéni megnyomkodta a pociját, estére már kakilt is), de sztem butaságot mondott a védőnő azzal, hogy ne adj neki folyadékot. A több folyadéktól talán jobban kijönne szegénynek. Lehet kapni gyógyszertárban glicerinkúpot, ami direkt ilyen problémákra van, lehet, hogy ha 1-2x azt használnátok hőmérő helyett, a továbbiakra megoldaná a kaki-ügyet?! Meg esetleg próbáld ki a babamasszázst. Arra is mondják, hogy jó a hasfájásra, stb.

Sziasztok:
MSE

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Dóri!
Az én babáimmal szerencsére nem voltak ilyen gondok,de a keresztfiamnak igen,és a dokinéni azt mondta,kamillás teát itassanak vele.Nem tudom,használt-e.
Kitti

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


KépNa,sikerült végre.KépKépKép

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Kitti

gyönyörűek vagytok! kicsit irigyellek, de azért most is jól érzem magam a bőrömben, a fiam kárpótol mindenért.

Csajok!

olyan boldog vagyok, a fiacskám 3,60 született ugyan, és 3,27tel jöttünk haza, ma azt mondta doktornénink h 4,80 kg.hatalmas nem?és tündéri, csak ne lenne az a fránya hasfájás, meddig tart még?

puszi mindenkinek, csilla

Kép

Kép

Kép
kcsilla27
 
 


megint itt vagyok, mert elfelejtettem megkérdezni h emlékeztek macsek 75re? neki is megszületett a pici fia, sajnos császározni kellett az utolsó pillanatban. de jól vannak szerencsére. szép nagy baba Bálintka.

sziasztok.

Kép

Kép

Kép
kcsilla27
 
 


Sziasztok!

Köszi a tanácsokat, ma reggel kipróbáltam a kamillás teát. Most várom az eredményt. :-)
Blanka egyébként hatalmás, már 4,50 kg és pénteken lesz 6 hetes. Hihetetlenül gyorsan telik az idő, még csak most született.

Üdv mindenkinek
Dóri

Dóri, Blanka & Balázs
dóri78
 
 


Sziasztok!

Kitti!
Szépek voltatok, gyerekek is édesek. Mesélj még, volt banzáj is?

Csilla, Dóri!
Jól fejlődnek a Babókák. Én is mindig kiakadok, hogy nemrég még csak feküdt egyhelyben mint egy kis kukac, most meg már mászik és önálló elképzelései vannak. Mi lesz később?

Macseknek gratula Bálinthoz, azért majd kérünk részletes beszámolót is, ha lesz rá alkalom!

Üdv Mindenkinek:
MSE

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Sziasztok!

Csilla, gratula a szép fejlődéshez!Kép
Hasfájással kapcsolatban pedig én nem sok jóval tudlak bíztatni, mert nekünk 2 hetes korától több mint 3 hónaposig tartott a hasfájás, pedig én már nem ettem semmit szinte csak párizsis zsemlét, hogy nehogy miattam legyen neki fájdalma,Kép de mégis! Ja, és ő lány!Azt mondják ez leginkább a fiúk "betegsége"hát nálunk olyan volt, mintha 2 fiúé lett volna egyszerre!
Aztán nekünk a Gripe Water vált be! Eszti nem itta meg sem a kamillát, sem az édesköményt, és az Infakol pedig nagyon rossz volt! Az egy nagy görcsöt csinált a sok kis pukiból, de amíg eljutottunk a nagyig??!! Hát az volt néha 1 órás kínlódás is!Mondjuk ezt az angol vizet csak 1 hós kortól lehet használni, de nagyon nagy segítség volt!Kép

Macsek, ha olvasgatsz minket nagyon gratulálunk neked is, és ha lesz időd kérjük a beszámolót, had nosztalgiázzunk egy kicsit!Kép

Dóri, nektek is gratula.Blanka baba is ügyeske nagyon!KépNincs képed róla?

Kitti, voltunk ma a Tescoban, és láttam mindenféle kullancs meg szúnyogriasztó krémeket! Nem nézed meg? Hátha Dominak tudsz adni a táborra!Meg jó ha van.Volt külön gyerekeknek is, OFF, meg még nem tudom milyen márkájú, de szerintem nézd majd meg!
Megyek is mert fölébredt, és vár a pancsi!KépKép

Puszi mindenkinek, Manó
manóci
 
 


Sziasztok!

Hát elég paprikásra sikeredett a hangulat errefelé! Négy napig nem voltam netközelben, és miről maradtam le! Alig győzök visszaolvasni, és kapkodni a levegőt! Nem tudom megállni, hogy ne szóljak hozzá, de nézzétek el nekem: én terhes vagyok Kép
Engem a Waldorf-rész húzott föl egy kicsit. Nekem gyakorlatilag egy-két kivételtől eltekintve pedagógusokkal kapcsolatban csak rossz tapasztalatom van. Ettől függetlenül soha nem jutott eszembe, hogy általánosítsak, és azt mondjam: minden pedagógus rosszul végzi a munkáját, stb stb... Ezzel szemben Ti egyértelműen kijelentitek a Waldorfról, hogy rossz, holott biztos vagyok benne, hogy nem is ismeritek még a lényegét sem. Az én anyukám Waldorf óvónő, de még így is nagyon keveset tudok erről az egészről, de azt tudom, hogy azt szeretném, ha az én gyerekeim is ilyen oviba, iskolába járhatnának. Sajnos a férjem is hajlamos az általánosításra, ő is látott már egy /!!!/ olyan gyereket, aki felsős korában még nem tudott írni, csak olvasni / írógéppel tudott írni Kép /, és erre alapozza a véleményét. / hozzáteszem, hogy ezzel a gyerkőccel otthon nem igazán foglalkoztak, anyukája meghalt, apja soha nem volt otthon. Ettől függetlenül azóta már leérettségizett, és író akar lenni Kép /
Húgom kislánya most végezte az elsőt Waldorfban, teljesen nulláról indult / nem tudott írni-olvasni/, félévkor folyékonyan olvasott, gyönyörűen megy a matek is, németül számolgat, mondókázik, fejből furulyázik legalább 10 dalocskát, és nagyon szereti a sulit. Amióta szünet van, már kiolvasott egy könyvet, csak úgy falja őket. Nekem ő a példa, minek keressek rossz példákat? Ezzel csak azt akartam kérni, hogy ne általánosítsatok!

Köszi!
Judit
jucc
 
 


Jucc!
Örülök a soraidnak,mert az általánosítás nekem egyenlő az igazságtalansággal,és ahogy írtam,ez az egyik,ami a legjobban felháborít.Tudod,szerintem nem a módszerekkel és nem a szemlélettel van a gond,hanem azt kell megnézni,milyenek a szakemberek.Én járattam a fiamat egy oviba,ami nem volt éppen a modern külsejű,és nem is volt olyan sok délutáni választhatóság,stb.,de mivel óvónéni voltam,tudtam,hogy nem ezen múlik-vagyis nem csak ezen múlik.Tündéri óvónénijei voltak,mindketten,akik a világ legrosszabb(pedig nincs rossz gyerek ugye...)gyerekében is megtalálják azt a jót,amivel kibonthatják a kis személyiségét.Ez hozzáállás kérdése,az a véleményem,mert a mostani ovi szolgáltatásokat tekintve hiper-modern,de elég egy óvónő,vagy akár suliban egy tanár,és az a gyerek le van írva.Mi elköltöztünk,ezért kellett ovit váltanunk,és sajnos azt tapasztalom,az óvónénink az alapján választ magának kedvenceket a csoportból,hogy kinek milyen alázatosak a szülei.Ez az óvónő nekünk produkálja magát,nem a gyerekeknek,és ha egyes szülők majmolják,meg el vannak ájulva,csak mert hangoztatja a sok évnyi tapasztalatát,akkor az ő gyerekeik a kiskirályok a csoportban.Az én fiamra alapozták a foglalkozásokat az előző oviban,mert Domival bármit el tudsz indítani.Hihetetlen agya van,de meg kell hozzá találni a megfelelő hangot.Velem az új óvónéni kb.2hét után közölte,hogy Domit nem érdekli semmi...Mikor a régi óvónénivel ezt megbeszéltük(mert bár majdnem 30évvel idősebb és vezetője az ovinak,olyannyira jó pedagógus,hogy a barátnőm maradt),teljesen ki volt bukva..Ahogy sokmindenben még,amit én kíméletesebben,lágyabban tennék,mint pl.a másik óvónénijük most halt meg,és szerintem nem úgy kezelték,ahogyan kellene.Ez más téma.Szóval,szerintem minden módszerben megvan a jó,az,ami az előrelépést segítheti,csak nem mindenkinél megefelelő.Ezért írtam már az egyéni bánásmód fontosságát.Mert ha létezne egy recept,ami minden gyermekre érvényes,akkor nagyon könnyű lenne a dolgunk...De pontosan ezért van a sokféle módszer,hogy ki-ki válogathasson,gyermekének megfelelőt.És bizony egy óvónéninek is aszerint kellene óvodát választani,hogy milyen a saját személyisége-lelke.Mert ami belül van,azt tudjuk kiegészíteni az ovi módszerével,és csak így tudunk bármit is átadni a picikéknek.Ha az óvónéni nem érzi sajátjának az ovi "útját",akkor megette a fene...Én voltam egy Don Bosco oviban,ahol papok vannak a mellettük lévő templomban és apácák.Az ember azt gondolná elsőre,hogy uramisten,ezek itt hitoktatják keményen a gyerekeket...stb.De ha láttál még szeretetben nevelődni gyerekeket...együtt sütnek-szüretelnek-beszélik ki ami bennük van,stb.És közük incs semmiféle szekta-szerű dologhoz.Tanulmányt is írtam róluk,és sokan meglepődtek,hogy ilyen tiszta szívű emberek dolgoznak még.Tehát egyetértek veled,hogy nem helyes általánosítani,ezért is háborított fel,hogy én,a pedagógus...Vannak köztük mindenfélék...ahogy bankok közt is...Mindenben van jó és kevésbé jó vagy rossz...Akik Anyukád módszerét bírálták,azok leírták a negatív tapasztalataikat.Biztos neked is volt már olyan,hogy valamiben hittél,és csak később jöttél rá,hogy nem minden az,aminek látszik.Lehet,hogy a jövőben nekik is lesz kellemes benyomásuk egy ilyen oviról,de lehet,ha más oviba csöppennél be,akkor ott csalódnál.Az a fontos,hogy a felnőtt bárhol tanítson-neveljen,bármilyen módszert-elvet kövessen,a gyerek szemszögéből lássa,legyen meg ehhez az empátiája,és úgy próbálja terelgetni azt a kicsi emberkét.Hozzánk jött szegény óvónéni helyébe egy nagyon kedves másik,és ez nem alternatív ovi,nem alapítványi,nem magán,csak egy sima "mezei".De ő olyan értékeket hozott magával máshonnan,amit itt a sok fafejű-elnézést,de azok,ha látatlanban elzárkóztak-szúrós szemmel nézett.Én csak megköszönöm neki,hogy azóta a fiam képes volt elaludni délutánonként,és nem kicsavarva,nyűgösen hoztam haza.Nem szabadna épp ezért szakma szerint kategorizálni embereket.Volt már a történelemben elég igazságtalanság,mert egy kalap alá vettek embereket.
KittiKép

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Sziasztok!

Jucc, örülök, hogy nektek bejön a Waldorf szemlélet, és ha a gyerkőc jólérzi magát, és még fejlődik is akkor ott a helyetek!KépÁltalánosítást én sem szeretem, így ebben egyetértünk maximálisan!De azt ne írdd, hogy a lényegét sem ismerem, amikor nekem ott is volt kötelező gyakorlatom!Sőt én még az első ilyen oviban voltam amikor csak ez az egy volt a Marcibányi téren!Lehet, hogy te akkor még nem is tudtad, hogy létezik! Ez már több mit 10 éve volt!Amúgy nekem eleinte nagyon tetszett, és én is rá voltam gerjedve ezerrel, de aztán jött egy csomó olyan tapasztalat az életből amit azzal a kisgyerekkel kapcs. írtam, és valahogy elkezdtem a módszerben kételkedni!Kép Ennyi, ugyhogy én senkit sem ítélek el aki szereti, és bízik benne, én csak leírtam a véleményem, hogy nekem nem tetszik, és miért!Kép Ugyanúgy ahogy az altatásról is.Kép
Remélem nincs harag a véleménykülönbség miatt?Kép
Te mikorra várod a babád?

puszi, manó
manóci
 
 


Sziasztok Csajok!

Bocs, hogy nem jelentkeztem eddig, de kellett egy kis idQ hogy belerázódjak a dolgokba.

Szóval május 29-én szültem 9:34-kor. ElQtte szombaton már éreztem hogy az összehúzódások már nem csak jósló fájások. Este 6-kor már 15 percesek voltak 8-kor 10 percesek és 10-kor már 5 percesek. Ekkor felhívtam a szülésznQmet (Fazekas Zsuzsit) és mondtam hogy mi van. Végül hajnali egykor mentünk csak be a férjemmel, de ekkor már 3 percesek voltak a fájások. Én kis naív azt hittem, hogy hú gyorsan túl leszünk rajta, tök erQs 3 perces fájások, biztos ki vagyok már tágulva vagy 3 ujjnyira. Megvizsgált az ügyeletes doki és közölte hogy csak másfél ujjnyi (ez volt már két hete), szóval nagyon elkenQdtem és a fájások csak erQsödtek. Hajnali fél háromkor Zsuzsi rábeszélt hogy kérjek epidurált. Én azt hittem hogy az idQben limitált, tehát addig akartam húzni a dolgot amíg csak lehet. De felvilágosítottak, hogy akár 8-10 órán keresztül is mehet. Szóval beleegyeztem, gyakorlatilag az utolsó pillanatban, mert miután elfolyt a magzatvíz a fájások olyanok lettek hogy elQtte az csak sétagalop volt. 4-tQl 8-ig ment az epidurál, ez volt a legjobb része. Ma már rögtön kérnék, nem várnék egy pillanatot sem, mert a vajúdásban semmi szépség nincs. Aztán 8-kor elkezdQdtek a tolófájások, amire nem hatott az epidurál, de nem is bántam mert bár marhára fájt de végre volt motiváció hogy mindjárt meglátom a kisbabámat. Másfél órán keresztül küzdöttünk, aztán az orvosom Koós-Hutás Piroska (akkor már Q is ott volt), azt mondta hogy bár ki vagyok tágulva rendesen, de a medence csontjaim túl közel vannak és a baba feje túl nagy ezért nem tud kijönni. Szóval végül császár lett. Amikor megtudtam hogy mi van, elszakadt a cérna. Nem lehetett nyomni, iszonyúan fájt, hangosan jajgattam. Szegény többi kismama aki még nem ebben a stádiumban volt, végig kellett hogy hallgassák, hogy hogy szenvedek. A császár nagyon nem volt jó, mert gyakorlatilag lebénítottak mellkastól lefelé, alig kaptam levegQt és bár csak fél óra volt az egész de egy örökkévalóságnak tünt. Na mindegy Bálint teljesen egészséges 10-es APGAR) én meg nagyon boldog. Aztán elvitték, engem meg beraktak egy posztoperatív szobába, ahol még a fejemet sem emelhettem meg 8 órán keresztül. 3 óráig tartott amire az érzéstelenítQ kiment belQlem. Utána kikönyörögtem hogy hozzák oda egy kicsit Bálintot. 10 percig elvoltunk aztán elvitték én meg feküdtem mozdulatlanul. Estére aztán jött a nQvér segített letusolni. Az valami horror volt, mert az összes izmom elkezdett remegni. De keményen összeszedtem magam, mert estére már a kicsivel akartam lenni. Az utána következQ napok nagyon jók voltak. Egy nagyon jó fej lánnyal kerültem egy szobába, tök sokat segített, mert Q már a harmadik gyerekét szülte, szóval jól elvoltunk. Az elsQ három éjszaka beadtam a bébit a nQvérekhez, mert azért a sebem fájt rendesen. Mindenki iszonyú rendes és segítQkész volt. A védQnQ ott ült mellettem kétszer fér órát és megtanított szoptatni. Jött hozzám gyógytornász és a csecsemQsök is nagyon bagy szeretettel bántak a babákkal. Annak ellenére hogy császár volt már negyedik napra beindult a tejem rendesen. Négy és fél nap után haza is engedtek. Szóval azt kell, hogy mondjam, hogy nekem a MÁV nagyon bejött és Koós-Hutás Piroska, Fazekas Zsuzsi páros a csúcsok csúcsa. Fantasztikusak voltak.

Bálint egy angyal, csak akkor sír ha fáj a pocija, vagy éhes, de akkor is csak rövid ideig, gyorsan meg lehet nyugtatni. Egyébként meg eszik alszik. Tegnap este 8:30-kor letettem, aztán 2:30-kor meg 6:30-kor kelt fel. Na jó ez másodszorra fordult elQ, de többnyire 1-kor meg 5-kor kel fel és éjszaka eddig még nem volt balhé. Hasfájásra én egy hetes korában elkezdtem neki adni a Infacolt és úgy tqnik bevált. Minden nap vannak nyqgösebb idQszakok, de alapvetQen nincs gond az emésztésével. Remélem meg is tartja ezt a jó szokását. Eszméletlen ütemben nQ. 3580 grammal engedtek ki a kórházból és egy hete már 4690 gramm volt. Nem dagi, hanem iszonyú hosszú, már van olyan 62-es ruhája ami nem jó neki.

Na szóval ez van. Fényképet legközelebb, mert még minden a fényképezQben van és le kellene töltenem, de nincs rá energiám.

Remélem mindenki jól van, és köszi az érdeklQdést meg a gratulációkat!

Puszi mindenkinek:

Macsek
macsek75
 
 


Macsek!!
Sok-sok gratuláció és puszi nektek!!!Örülök,hogy jó élménnyel jöttetek el,mert ez nagyon fontos,meghatározza a következőhöz való hozzáállást is.Mégegyszer gratulálok,és nagyon jó egészséget és boldogságot kívánok nektek!!!KépKép

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Szia MacsekKépKép

Gratulálok neked, és Bálintnak is!Szegény a csasziért kár, de ha így kellett akkor ez van!A fő, hogy szépek, és nem utolsó sorban egészségesek vagytok!!!KépKép
Tök jó, hogy van tejcsi, és ilyen szépen fejlődik isKép
Várjuk majd a fotókat, ha lesz energiádKép

Puszi, manó
manóci
 
 


Sziasztok!

Macsek!
Nagyon örülök, hogy K-H.Piroska-F.Zsuzsi páros így bejött Neked is. Mi is náluk szültünk (igaz hagyományosan) és majd másodszorra is náluk szeretnénk. Az szörnyű lehetett, amikor nem nyomhattál, de gondolom már csak a szép emlékek élnek Benned. Várjuk a képeket!

Üdv Mindenkinek:
MSE

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Sziasztok!

Manóci Kép Miféle harag? Csak azzal lehetek jóban, aki egyetért velem? Elég hülye lennék! Persze, hogy nincs harag.
Egyébként anyukám is 10 éve kezdte a Waldorf-képzőt, úgyhogy akkoriban kezdtem én is ezzel a fogalommal ismerkedni, és bevallom, akkor még nagyon nem volt szimpi - talán épp anyukám miatt... Azért gondoltam, hogy a nem Waldorfos pedagógusok nem is tudják pontosan, mi ez, mert úgy tudtam anyukámtól, hogy szigorúan nem engednek be "külsősöket" az intézményekbe, éppen a rossz tapasztalatok miatt. Most kerestek új óvónőt az ovijába, és a jelentkezőket első körben be sem engedték az épületbe.. Lehet, hogy korábban nem volt ilyen.

A babót október elejére várom, ő már a második lesz, van egy három éves kisfiam is.

Macsek Kép Csatlakozom a gratulálókhoz, nagyszerű, ha pozitívan tudod megélni a dolgokat! Ez a császár elkerülhetetlen volt, mindkettőtök érdekeit szolgálta, hogy meglegyen, viszont nagyon jó, hogy vajúdhattál előtte, még ha nem is volt kellemes a dolog. / én is kihagynám, de az EDÁn még mindig gondolkozom, kérjek-e/. Szóval a babának nagyon fontos a vajúdás.
További jó babázást, sok-sok tejecskét kívánok Nektek!

Mindenkinek szép estét!

Judit
jucc
 
 


Sziasztok Csajszik!

Nagyon köszi a sok gratulát és biztatást. Hasonlókat mindenkinek! :-)

Kérdésem lenne. Most keztük el használni a Gripe Watert. Aki használta már írja meg légyszi, hogy hogyan vált be legjobban. Evés közben után, elQtt beadva és mennyit adtatok be. Az instrukció szerint 5 ml (egy kávéskanál). Szerintem 5 ml több mint egy kávéskanál. Az infacolos szívóka 0,5 ml. Szerintem az egy kávéskanál.

Köszi:

Macsek
macsek75
 
 


Sziasztok!

EDA-val kapcsolatban azt szeretném mondani, hogy a legfrissebb Kismamában a D.Anita (Barátokközt Andija) mesélt a szüléséről és olyan szépet mondott: Sokat szenvedett, de ha mégegyszer csinálná, akkor sem kérne érzéstelenítőt, mert látta, hogy a kisbabája mennyire megszenvedte a megszületést (bevérzett a szeme) és igazságtalannak érezné, hogy a saját dolgát megkönnyíti, amikor a babája kínlódik. Szerintem ez olyan megható. De lehet, hogy csak azért érzem így, mert Én is EDA nélkül szültem, úgy is akartam és másodszorra is úgy szeretnék majd. Vhogy úgy voltam vele, hogy át szeretném élni teljes egészében, hogy milyen is egy szülés?!
Persze biztos vannak érvek ellene és mellette, gondolom mindenki amellett érvel, ahogy éppen Õ szült.
Na mára csak ennyi,

Üdv Mindenkinek:
MSE

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Macsek,tudod én nem idevalósi vagyok,de 1x már írtam,ált. csak olvaslak Titeket.
Szóval az 5 ml az pont egy kávéskanál!Én eü.-is vagyok,és lemértem fecsiben ,mert valóban becsapósnak tűnt nekem is.A 0.5 ml az meg egy mokkás(!)kanálnyi.
Nekem úgy vált be,hogy evés közben,de csak az első fiamnál,a másodiknál már szinte semmi csodaszer ,csak egy kevert orvosság...
Remélem Nektek beválik és tudtam valamicskét segíteni!

Dóri
angelheart
 
 


Sziasztok!

Macsek, gratulálok a bébihez és sok boldogságot! Fő, hogy egészségesek vagytok mindketten. Sajnos sok rossazt is hallok mostanában. Mi is K.-H Piroskánál szültünk (6 hete), sajna én is császárral, de túléltük az utána lévő napokat. Az eredmény a fontos, és azt hiszem, hogy megérte a rengeteg szenvedés :-)

Üdv mindenkinek
Dóri

Dóri, Blanka & Balázs
dóri78
 
 


<!--attachment: Blanka3-237985.doc*mime_msword.gif*application/msword*166.9*Blanka*Blanka3%2edoc --><center><pre>
KépBlanka
Blanka3.doc (166.9 k)</pre></center><!--/attachment-->

Manócinak
Blanka baba 5-6 hetesen

Dóri, Blanka & Balázs
dóri78
 
 


Sziasztok lányok!

Közületek szült valaki Dr Harsányi Lehelnél? Mi volt a tapasztalat?
Mindenki az első babáját szülte?
nefelejcs
 
 


Sziasztok!

Dóri!
Blanka baba nagyon édes és szép neve van Kép

Babás Mamik!
Lenne egy kérdésem: Nem találkoztatok olyan problémával, hogy a bébi az egyik lábfejét kifelé csámpítja? Szonjám néhány hete sétálgat, ha fogjuk a kezét és a jobb lábfejét mindig kfelé teszi, még amikor csak áll, akkor is. Probáljuk a helyes pózba igazítani neki, de amint felemeli a lábát, újra csámpásan rakja le. Megyünk majd ortopédiára megmutatni, de azért kíváncsi lennék (ha van) a tapasztalataitokra!

Üdv Mindenkinek:
MSE

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Szia Emese!
Hugom kislánya is így rakja a lábát,elvitték ők is ortopédiára,és olyan szandit-cipőt kell hordania,ami tartja a bokáját.Ezenkívül nekik más teendőjük nem volt.Majd megkérdezem részletesen.
Kriszti

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Manó!
Küldtem neked képeket Domi szülinapjáról,de megteltél,és mind visszajött!!!
Kriszti

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Szia (Angelheart) Dóri!

Köszi a tippet. A Nurofenes dobozban van egy orvosság beadását segítQ fecskendQhöz hasonlító valami. Ott az 5 ml kifejezetten soknak tqnik. Inkább egy nagy evQkanálnyi. Teljesen el vagyok bizonytalanodva. De valószínqleg abba fogjuk hagyni a Gripe Watert, mert két nap ordítás után (ami persze lehetett a rossz idQ, meg a szél miatt is) inkább visszatértem az Infacol-hoz, mert az úgy tqnik, hogy jobban mqködik. Mindenesetre köszi az infot.

Macsek
macsek75
 
 


Sziasztok!

Remélem tudtok nekem segíteni. Én Gyulyás István doktorról szeretnék információkat kérni, ha valamelyikötők ismeri. Még csak 13 hetes vagyok, de jobbb szeretnék előre tudni róla dolgokat, ha lehet.

Előre is köszi
Brigi
hbirgit
 
 


Sziasztok!

Kitti!
Köszi az infot, remélem nekünk sem lesz semmi komolyabb dolog. Még két hét, míg megyünk, olyan rossz ez a várakozás...
Voltunk tegnap egy Dévény módszerrel foglalkozó gyógytornásznál, Õ azt mondta, hogy nem a láfejénél van a probléma, hanem a comikájánál a külső izomrész túl merev és az fordítja kifelé a lábát. Most amíg nem jutunk el az ortopédiára, addig amennyire tudunk odafigyelünk, hogy hogy tartja a lábát, próbáljuk visszaigazgatni neki, de hát nem lehetek állandóan a sarkában és nem is tetszik neki, amikor korlátozzuk a mozgásban.
Várom, hogy Hugicád mit tud mondani erről!

Üdv Mindekinek:
MSE

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Sziasztok,

én nagyon régen írtam ide, kb. 1 éve, akkor még terhes voltam. Én is a máv-ban szültem.

Csak a kipirosodott popsihoz szólnék hozzá: körömvirágos krém csodákra képes. Kép

Sziasztok,
Eszter
eszter2004
 
 


Sziasztok,

Na, végre ide jutottam csak nálunk szerda óta készülődés és ünneplés volt! Szerda, apa névnap, csütörtök/30.-a/ Eszter szülinap, és szombat a nagy családi összejövetel!Kép
Gondolhatjátok mi volt itt, és ráadásul még rossz idő is volt szombaton, így sajna a lakásban nyomakodtunk, de du-ra kicsit jobb lett, és kimentünk legalább a garázsba kerti asztallal együtt!KépKép
Nagyon aranyos volt Esztikém, persze csoki tortát kapott tőlünk az első szülinapjára, ezt engedtük is marcangolniKép Először nagyon megilletődött volt a gyertya, meg a torta láttán, de aztán belejött a gyurmázásbaKép
Képeket próbálok küldeni!

Dóri, köszi a képeket Blankuci igazán szép baba, nagyon kis arikaKép

Macsek, már írták, de azért én is leírom neked a tapasztalatomat a Gripe waterről, mi ugyanis azt használtuk!Nekünk nagyon bevált, de én csak mokkás kanálnyit adtam neki reggel, délben, és este az evések után!Nem mértem ugyan le, hogy mekkora az adag, de kiskanálnyit én soknak tartottam ennek a picinek! Nekünk ugyanis már 2-3 hetes korától beindult a hasfájás, és akkor még kellett is várnom, mert ugye ezt az angol vizet csak 1 hótól lehet adni. De utána ég és föld volt, mondom nekünk nagyon bevállt! Infakolt én meg sem próbáltam mert szinte mindenki akivel beszéltem azt mondta, hogy a sok kis pukiból csinál egy nagyot, de amíg odáig eljutunk addig nagyon szenved szegény! Így én egyből az angolt vettem! De ha nektek már bevált az Infakol akkor használjátok csak aztKép
Amúgy a Nurophenes fecsi tök jó, azóta ha be kell venni valamit én mindíg azzal adom neki, mert a a knálról már kiköpi simánKép

Kitti, átjött minden, és tök jók!Kép De írtam is választKépPostaládám már ürítveKép

Szona, KépSOK BOLDOG NÉVNAPOTKép
Nem tudok neked a lábacskában segíteni, nincs ismerősöm akinek ilyesmi lenne, de ne hagyd annyiban, jól teszitek, hogy mentek az Orthopediára! De a leírtak alapján szerintem nem komoly, gondolom majd valami torna lesz vagy ilyesmiKép/reméljük/Már amennyit én értek hozzá!
Viszont annyit tudok talán ajánlani, hogy én is Esztinek SALUS cipőt vettem, mert az most a jó/DR. néni, és védőnő szerint/és ott kifejezetten saját lábra is készítenek cipőcskéket, szóval nagyon jó! Ortopéd orvos is van az eladók között aki segít kiválasztani a legjobbat, de Szonnyusnak biztos fognak külön is felírni!Ez a bolt amúgy ahol mi voltunk a XI.-ik kerületben van a Dombóvári úton!Lehet, hogy van máshol isKép
Na, még majd elfelejtettem a nagy hírt veletek megosztani, hogy a hétvégén Esztike elindult magától!!!!KépKépKépOlyan ari, mint egy kis részegember úgy tipeg, és mindíg valamit cipel közben a kezében!Kép Én meg persze ugrásra készen, hogy hová veri be a fejétKép
Na, próbálom a képeket puszi mindenkinek, ManóKépKépKép
manóci
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?