Új privát üzeneted érkezett!

Hali!

THX.
Tegnap újabb NST,ami sokkal jobban ment mint az első ^^
Plusz egy pecsétem hiányzott,azt is megkaptam...sokszorosan...a doki összenyomkodta a füzetem...poénból. :D
Jó fej.
Aztán végigmasíroztam a kórházon.Ahol csak lehetett megálltam és faggattam őket a szokott dolgokról.
Tájékozódtam a szokásaik felől. Kicsit megnyugodtam,mert nagyon kellemes fogadtatásban részesültem.
Szépen leültetett a nővér és mindent elmondott,azt is amit nem kérdeztem.
Volt,hogy csak gondoltam valamire ki se mondtam,és pont azt kedte el magyarázni.
Végigvezetett az osztályon is,megmutatta a szobákat. Nagyon jól felújítottak mindent.
Külön felhívták a figyelmem a kórházi szokásokra is. Mint pl.
- Nem elmászkálni vizit idő környékén.
- Erkélyen tilos a dohányzás,csak kijelölt helyen szabad. (hurrá,nem kell szagolni,akit a wc-ben elkapnak ellátják a baját.) ^_^
- Látogató a nap 24 órájában jöhet,de azért etikus időben jöjjenek ha lehet.
- babáknak nem feltétlen kell hozni cuccot, mindent ott adnak.Ugyanakkor saját kényelmi szempontból lehet betétet és pelust is csomagolni.
- éjjel cukrosvíz és tápszer dolog megy,de lehet tejet is leadni ha már van.
- Van közös hűtő,ha nem izlik,vagy kevés a koszt.
- NE hozzon senki madártejet.Gyorsan bomlik,és ezért nem szokták engedni.
- Rostos gyümilevek puffasztanak,látogató ne hozzon.
- ...meg ilyesmik


Egyetlen kérdésem nyitott maradt.
Ha érzem hogy idő van, akkor a 104-et kell hívnom,vagy van külön a Váci mentőknek száma?

Anyu már be van zsongva,hogy hazamegyek pár hónapra.
Érdekes módan apám is hírt adott magáról, de csak rajta keresztül.
Nem sokkal különb a párom apjától...de azért valamivel mégis.Neki csak hangja volt, keze soha.
Alkoholista és alkoholista között is mekkora különbség van.

De beszéljek szép dolgokról is...
Tegnap végig mászkáltam a napot.Sétáltam,levegőn voltam, jól éreztem magam.
Gondolkozok rajta,hogy ma is bemegyek.... olyan jól eltelik az idő...
Csak unok mindig pisilni szaladgálni. Kép
Most már mindig olyan szúrós érzésem van,ahogy nyomja a hólyagot a fejével.


mennyi idő lehet még...?
hetedikére vagyok kiirva,de addig biztos lesz valami.
Ki van kb. ugyanakkorra kiirva?
Kicsit pangás volt most a szülészeten. Kép
Ott az egyik elbocsátós babát látva döbbentem rá,hogy nem pufók angyallal kezdődik az élet...először nagyon picike még.

Na megint sokat irtam....
Bőszavú lettem kicsit,de legalább már láttam hova kerülök,és megnyugodtam kicsit.


Üdv:S.
sango
 
 


Sango: Elég a 104-et hívni, jönniük kell Kép
Miből gondolod, hogy 7-e előtt bármi is történik? Az utolsó hónap már ilyen, én is állandóan szaladgálok Kép Igaz, nekem már csak 5 nap a kiírás szerint, bár az NST még nem mutat semmit, de az sem jelent semmit. Holnap megyek megint kontrollra, NST-re, hátha... Én már reménykedem.

Össze vagy pakolva, ha indul a dolog?

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Oxigen:
üdv.

A számban csak nem voltam bizti. Gondoltam hátha van valami helyi szám is amit ilyenkor értesítei kell.Ezekszerint a hagyományosnál lehet maradni. ^^
Nem tudok semmit.Talán csak reménykedek,hogy 7.e előtt lesz valami.
Meg talán az idegesség ha előre hozza az időt... bár ha számítana akkor talán már rég meglenne...
A cuccaim megvannak,már többször is átnéztem átpakoltam.
Szeritnem nem hagytam ki semmit.

Sok sikert , hisz lassan bármikor megindulhat a dolog. ^^
sango
 
 

 
 

Sziasztok!

Sango:
Milyenek a szobák? Én ott nem voltam csak a szülőszobán. Még a régiben, mert az újat hétfőn adják csak át. Talán... bár a szülésznő még mindig elég bizonytalan volt. Elvileg azt mondta, délután 4-re már jó esetben sikerül átköltözniük. Addig meg hétfőn nem javasolt a szülés.
Hány ágyas szobák vannak? Benn van a zuhanyzó, wc, hűtő?
Elvileg éjjel is veled lehet a baba, sőt ha felébred kihozzák enni és felébresztenek. Cukros viz akkor van, ha még nincs tejed.
Rostos gyümölcslét máshol pedig nagyon pártfogolják, mert segit beinditani a székletet.
Ha nincs gondod tőle, akkor nyugodtan ihatod. Nem mindenki érzékeny rá. Érdemes már az elejétől inni a Lactoherb teát. Nekem a párom fog minden nap behozni egy másfél literes üveggel.
Ha addig nem lesz semmi, akkor engem kedden vagy szerdán befektetnek. Még harcolok az ügyben a későbbi időpontért.
Nagyon nem akarom, hogy értelmetlenül egy-két héttel előbb megszülesszenek. Imádom az egyetértést ezügyben. A védőnő kiirt máj. 30-ra, ráadásul elcsúszott a korongja és nem is akkorra, csak 3-ára kellett volna. Uh szerint júni 12 az időpont az elejétől fogva. Most mégis inditgatni fognak ennyivel korábban.
Gondoltam rá, hogy nem fekszem be és inkább amikor megindul a szülés elindulunk Pestre autóval valamelyik kórházba.

Andi
andi18
 
 


Andi: Miért akarnak ennyivel hamarabb befektetni? Én hivatalosan is, UH szerint is 31-én szülök, de 7-e előtt nem fektetnek be, csak ha baj van. És miért indítanak? Én ezt teljességgel érthetetlennek tartom. Ha a lepény jó, a magzatvíz jó, az NST reaktív, akkor semmi értelme.

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Itt a kiirt időponton szokás állitólag befektetni. És ezt irta a védőnő a kiskönyvbe hiába minden ettől távol álló uh eredmény.
andi18
 
 


Üdvözlök minden Kismamát és Anyukát!
Ujra itt vagyok, akik még nem ismernek.
Kismama és babruhák készitésével foglalkozom, Vácott van a műhelyem.
Mindenkit szeretettel várok, akinek olcsó és jó minőségű ruhára van szüksége.
Baba ruhák: 56-98 as méretig, mindig az idénynek megfelelő választékban, Kismama ruhák a 9 hónap teljes egészére!!
Most még AKCIÓS kánikula ruhák::: Már 2000.- ft tól-
Hivjatok bátran, telefonons időpont egyeztetés.
30-501-45-27
Keresek olyan anyukákat akik jövedel kiegészitésként bizományba árusitanának baba ruhákat az ismerőseik körében!!
Várom a jelentkezéseket a fenti számon.
Üdv: Irénke
irénke
 
 


Sziasztok!

Hűha, lányok, itt babaeső készül :-))) Három topictagnak még nem is drukkolhattunk egyszerre!

Moncsi! Gyönyörű ez a kislány!!!

Sango! Bevallom őszintén megnyugtató tőled olvasni, hogy a szülésről, kórházról, babáról írsz. Nekem úgy tűnik, talán a sok gond mellett sikerült egy kicsit az előtted álló eseményekre koncentrálnod. :-) Örülök, hogy sikerült a döntést is meghoznotok és lementek Anyukádékhoz! Kívánom nektek, hogy az elkövetkezendő, visszahozhatatlan heteket nyugalomban tudjátok eltölteni!

Andi! Én úgy hallottam, illetve most a MÁV kh-ban is mondták, hogy a tejserkentő teákat inkább a tejbelővellés után érdemes elkezdeni, vagyis szülés után 3-4 nappal, mert jobb, ha a saját hormonrendszered "dolgozik" először. Egyébként én is iszom a Laktoherbet, de már csak itthon kezdtem el, kifejezetten megkedveltem így a röpke 3 év alatt amióta kisebb szünettel ugyan, de szoptatok! :-)

Hát lányok, akkor hajrá!!!!

Üdv mindenkinek! Meskete

Meskete

Kép
Kép
Kép
meskete
Őrbottyán
 
 


Hali! SZóval MA nem ajánlatos szülni Vácon Kép??
Na én olyan kíváncsi vagyok hogy képes leszek egyszer benézni csak úgy és meglesni a szülőszobát meg a szobákat is!!!

Andi!! Hogy lehet 2 héttel elszámolni?????

Én Dorkám sem a 14. hanem a 19. napon fogant, ezért a védőnőnek "hazudtam" utolsó menzesz dátuma helyett 5 nappal későbbi dátumot diktáltam be. Az UH is végig ezt igazolta.

Indítani viszont akkor kell csak ha kiírás dátuma+2 héten belül semmi sem történik. Addig elég a napi NST és a magzatmozgás figyelése, ha jól van a baba akkor nem szabad indítani mert könnyen császár lehet belőle.

Sango, örülök hogy történnek pozitív események is, és hogy tetszett a szülőszoba, meg a szobák, meg a nővérek is kedvesek voltak, meglátod minden rendben lesz!!
A lakáshitelekről annyit tudok hogy akár önrész nélkül is lehet vásárolni, A törlesztés azonban nagyon húzós, 10 millió forintnál 20 éves futamidő esetén kb. havi 80 ezret kell törleszteni. A gyes az mindenkinek jár kb 20-22 ezer ft én nem tudom. a gyed (ha szülés előtt dolgoztál) a fizetésed 70%-a de max. bruttó 83 ezer ft, vagyis nettó 65 ezer. Az igénybevétel feltételeit a kismama.hu-oldalon megtalálhatod, vagy a mostani kismama újságban. Aki dolgozott annak jár tgyás 24 hétig a szülés után, ennek napi összege az előző naptári évi fizetés 365-öd részének 70%-a, nincs maximálva.

A szopisteát én is ittam első naptól napi másfél litert, kellett is Kép szerintem a saját hormonrendszert nem helyettesíti, érdekes amit Mesi hallott erről....

Köszönöm a dícséreteket Dorcsi nevében isKép

Szüljetek csajok, ne kelljen befeküdnie senkinek azt kívánom! Hajrá!!! Ebben a melegben sok friss erőt kívánok hozzá, és persze egészséges babákat!
Moncsi
palinta
 
 


Sziasztok!

Andi: Ez nem semmi, és nem is értem, minek stresszelni vele a mamákat. A dokiddal nem lehet ezt megbeszélni? (Bár ha jól sejtem már bent vagy Kép)

Nálunk még mindig semmi, nem hozta a hidegfront a babám, pedig kicsit reménykedtem Kép No nem baj, majd tudja, mikor kell jönnie Kép

Tejserkentő: Inkább hit, mint hormon kérdése. Én pl nem bíznám a páromra, hogy hozzon, azt a 4 napot csak kibírom nélküle, bár amikor bent feküdtem a kórházban, ittam a saját gyógyteáimat, meg tudtam csinálni ott is Kép

Szép napot, kevesebb szelet! Kép

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Üdv mindenkinek!

Kicsit eltüntem, valahogy nem volt lelki erőm gép elé ténferegni.
Ma ismét NST vizsgálaton voltam.
A kis galád szamóca megmoccanni sem volt hajlandó, többszöri mozgatás bökdösés és egyéb után sem.
Már csak azért se...

Pénteken kell mennem utolsó vizsgálatra,s hétfőn fektetnek be.Már a kezemben a beutaló.
Ha hétfőig nem történik semmi,akkor ott találkozok valakivel. ^^
Nem lesz nehéz megismerni egy ilyen közvész tyúkot .

Bocs a késésért...
A válaszok:
A szobák amiket láttam 2-4 ágyasak,ágyak mellett a kiságyakkal.
A babák reggeltől estig melletted lehetnek, éjjelre azonban "felügyelet" alá kerülnek.
Ezt valahol talán meg is érteni.Te is pihensz,ő is gondozva van.
Zuhanyzó és wc csak a folyosó végén van, oda bevallom nem néztem be.
De mivel az egész osztály újítva lett nem kell berezelni tőle.
A szülőszoba is vaci új,bár mikor még ott voltam munkálatok alatt állt.
Mostanra elvileg késznek kell lennie.

Én hetedikére vagyok kiirva,de a hétfő reggelemet lejelentkezéssel kell töltenem a hatodik emeleten.

Madártej... még mindig le vagyok akadva...
Anyám kapásból azzal kezdte,hogy majd viszek neked jóóó? - hát nem jó.
Egész végig bosszantottak a terhességi naivákkal.
Minden ismerősöm elsők között kérdezte az "uborka kívánás" sablont. - Nem köszönöm nem kívánom az uborkát. Ez persze nem jelenti azt,hogy nem esik jól egy szaftos tejfölös nokedli mellé a csemi ubi. :P

A másik tényleg ez a madártej dolog...honnan szedik ezt a sületlenséget? - Kapjanak el egy madarat és fejjék meg,de nekem biztosan nem kell.
Ilyen melegben a tej is és a tojás is teli fehérjékkel és azonnal bomlásnak indul.

Az egyetlen dolog ami a forró napokban éltetett, az a hideg meggyes gyümileves gondolata.
Másodiknak puha langyos gofri,baracklekvárral :P

Jó étvágyat Kép

Na szal valakivel találkozni fogok,a többieknek sok sikert.^_^

Üdv:S.
sango
 
 


jas....

a hűtő közös a folyosón.
a neved ird rá a cuccodra - módszerrel müxik.
és épitettek egy hosszú erkélyt a szobákból nyilik.
De dohányozni ott sem lehet. ^___^

rohadtul bosszant,hogy néhányan itt görcsölünk hogy semmi ártalmas ne érje babánkat, és ismerek egy csajt aki végig cigizett és keményen alkoholizált.
Kipottyant belőle a gyerek és kész.Még csak szenvedni se szenvedett vele,tök egészséges meg minden.
Ok,örülök,hogy semmi gáz nem volt.De nem bosszantó,hogy mennyit bírunk aggódni,elkerülni minden káros ételt italt füstöt,közlekedést.
Mennyi mindenről mondunk le, és mégis mekkora szenvedéssel éljük át az egészet.
És örüljünk ha ezek ellenére egészséges a baba. -__-"

Hol itt az igazág...


na mindegy ez csak egyéni gondolat kifejtés volt...
sango
 
 


Sziasztok!

Sango! Hát igen, sokmindenre mondják, hogy valóban serkenti a tejtermelést, pl a köménymagos rántott leves, vagy a malátakávé (maci kávé néven van forgalomban) Viszont én azt tapasztaltam, hogy tök mindegy mit eszik az ember, csak rendszeres és kalóriadús legyen. Persze nem azt mondom, hogy minden nap vágjon be az ember egy fél tábla szalonnát, vagy egy fél tortát, csak azt, hogy enni kell rendesen. Én ezt még Botinál tapasztaltam meg, hogy amikor hazamentünk 1 hétre Anyukámékhoz és minden nap főtt kaját ebédeltem és rendesen pihentem, Boti sokkal ritkábban evett és nagyokat aludt, vagyis jó tápláló volt a tejecske. Szerintem a madártejre is azért mondják, hogy tejserkentő, mert jó kis kalóriabomba. Egyébként igazad van, hogy ebben a kánikulában valóban kockázatos ilyesmit enni, pláne egy firssen szült nőnek, tejbelövellés idején, mikor még ababába is átjuthatnak a bacik, nem hiányzik egy jó kis szalmonella. (bár azt hiszem az anyatejben vannak valamiféle ellenanyagok az ilyesféle bélfertőzések ellen, talána a babába nem menne át)

Cigizős mamik: Ne gondold, hogy olyan jó annak a babának. majdnem 100 %, hogy van károsodása, még, ha szemmel nem is látható. Teljesen biztos, hogy tanulási nehézségei, magatartászavara, idegrendszeri problámái, súlyosabb esetekben akár értelmi fogyatákossága is lesz. Egy alkohoziláló anyukának az újszülöttje gyakran igazi elvonási tüneteket produkál (belegondolni is rossz). Szóval az anyuka lehet, hogy szerencsésnek érezheti magát a szüléssel kapcsolatban, na de az a szegény gyerek....

Továbbra is megy a drukk mindenkinek! Remélem egyikőtöknek sem kell megvárnia a kórházi befektetést és mihamarabb szülni mentek! Nekem szerda este 7-kor még azt mondta a doki, hogy hétvége előtt szerinte semmi nem lesz, zárt méhszáj, gyerek a nyakamban stb, erre másnap délben már a kezemben volt Csongi! :-) Úgyhogy hajrá!!!!!

Mindenkinek üdv: Meskete

Meskete

Kép
Kép
Kép
meskete
Őrbottyán
 
 


Hali!

Jó látni amiket írsz...
Kicsit parázok,hogy hétfőtől kórházban leszek,de a páromat se kell félteni már most azon sír hányszor és mennyit jöhet be hozzám.
Nem győzöm nyugattani az anyum is,hogy még ne vegyenek szabit és ne ténferegjenek nekem sehova.
Egyenlőre csak szem előtt akarnak tudni,ezért megyek.
Nem azonnal kiszedni a babát.

Szalmonella.Hát igen a kettős kockázat meg minden.
Nem kísérelném meg,és amúgy sem a tejre vágyom.Mondom inkább a gyümiket gusztálgatom.Főleg eper,meggy,korai cseresznye.Hát még a gyümileveske,jó hidegen ezekben a kánikula időkben.
Wah, a hideg kiráz a gondolatra is :P

hm...ülj le még most.
Család a szomszédban valahol.
Legalább hat gyerek.Nagy középiskolás - kicsi még a kiságyban.Csak saccra a koruk.F16-F14-L12-L6-L2-F1.
Vagy ilyesmi felállás. Mindet egy cingár erőscigis alkesz anya hordta ki és szülte meg.
Férj a második kopik,erős dohányos,majdnem alkesz,számítógépbolond.
A gyerekek a két legkisebb kivételével mind cigiznek, az anyjuk tudtával.-kikötés :csak a szomszédok ne lássák!
Nevelés jókora pofonokkal,akkor is ha nem érdemli ki a gyerek. A két nagyobb nevelgeti ugymond a legkisebbet,míg az anya valahol el van.Viszont a két nagy az első férjtől van ezért másként viselkednek velük,más a joguk a "családban".
Érezhetően.
Az említett két nagyobb srác a szüleimhez szokott átjárni "nyugalomért" vagyis egy kis játékért.
Valahol sajnálja őket az ember mert otthon ki vannak turva a gépe elől....
De ott van ugye a pofátlanság is,hogy mi sem érünk rá mindig és nem érzik,hogy őőőő.... most le kéne lépni mert mennének valahova,esetleg aludnánk.
Szóval az ember örlődik merjen e szólni nekik,hogy menjenek haza.

Ilyenek is vannak.

Talán örülnöm kellene,hogy nem így jártam,de ez csak rajtam áll.Nekem nem kell a cigi,a pia,és én döntöm el,hogy a párom megfelelő e a gyerek vállalásra.
Ez mindenki szabad döntése.
De a gyereknek nincs joga?
Az egészséghez? a rendes családhoz?
Hol lenne a fent emlitett család ha az elpazarolt pénzt máshova helyeznék?

Más:
Szóval hétfőtől valakivel találkozni fogok... ha nem hamarabb. ^^
Zsófim már türelmetlen,apu éjszakás, ilyenkor mehet a tereprendezés. Kibabráltam vele beárultam apunak és a kihangosított telefonon megkapta a leszúrást. ^^
Egy darabig fülelt,aztán rájött a becsapásra.Mivel apu nem látja nyugodtan lehet rugdosni tovább...

Megyek aludni.
Mamák-babák startoljatok már tényleg nem sok van hátra.

Üdv:S.


basszus de lahnagoló tudok lenni....
sango
 
 


Sziasztok!

Sango! Hosszú még a hétvége!!!

Hát gáz lehet az a család, amelyikről írsz. Sajnos én is elég régóta tudok hasonló családokról. ANyukám 25éve foglalkozik ilyen és ehhez hasonló gyerekekkel (pár évig egy diákotthonban volt nevelő, ahol pont ilyen gyerekek laktak, akiket ki kellett emelni a családjukból, mert veszélyeztetettek voltak, azóta pedig a speciális (régen kisegítő) iskolában tanít. A hugom szintén ott tanít. (amúgy családi "ártalom ez nálunk, mert én is gyógypedagógusként végeztem, de én egy normál oviban dolgoztam fejlesztőként, így nem szembesültem ilyen durva esetekkel ) Na, de Anukámék rendszeresen mesélnek. Pl a hugomat volt, hogy meg is támadta az iskolában az egyik szülő. Különben ez érdekes dolog, mert más értékrend szerint gondolkodnak ezek a szülők. Nekik nem is biztos, hogy olyan nagy probláma egy kis magtartászavar, vagy olvasási nehézség... Inkább iszogat tovább, nem izgatja, hogy kis súllyal fog szülni, majd megnő idekinnt stb. Szóval nehéz ügy.

De azért te ne keseredj el emiatt! A lényeg, hogy a te Babád szerencsés, mert te mindent megtettél azért, hogy egészséges legyen és szépen fejlődhessen. :-)

Drukkolunk Zsófinak, hogy a hétvégét alkalmasnak találja az érkezéshez!

Oxigen, Andi! Mi újság?

Üdv: Meskete

Meskete

Kép
Kép
Kép
meskete
Őrbottyán
 
 


Sziasztok!

Én még egyben, itthon, ha keddig nem indul a baba, akkor kell befeküdnöm Kép Egyelőre semmi jele, hogy akarna indulni, jól érzi magát odabent Kép
Elvileg 5 napja meg kellett volna érkeznie. De nem gond, megvárom, amíg magától indul, tudja, mi a jó neki Kép

Viszont olyan szép idő van ma, hogy inkább kint vagyok Kép

Köszi az érdeklődést! Kép

Oxigen

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Sziasztok!

Oxigen! Gondolom, mindenki ugyanazt mondja ilyenkor, hogy tudja az a Babácska, hogy mikor kell elindulnia, meg, hogy inkább használd ki az időt és pihenj egy kicsit, foglalkozz magaddal, a Pároddal. Biztos ki is vagy akadva a sok érdeklődőtől. Bár én egyik babát sem hordtam túl, de Boti elég hamar, 36 hétre született, így ebből kifolyólag most, Csonginál már a 36. héttől "zaklattak" a rokonok, ismerősök, hogy mi újság, úgyhogy sejtem milyen lehet most nektek! Aztán eltelik pár hét a szülés után és máris vissza fogod vágyni a pocakosságot. Kép
Egyébként nekem is és több ismerősömnek is úgy volt, hogy azon az estén, amikor beindult a szülés, abszolut nem gondoltunk rá, nem görcsöltünk rajta, hogy mikor kell már végre menni. Mikor a doki nekem is kijelentette, hogy hétvégéig semmi nem várható, szépen megnyugodtam, mondtam is a férjemnek, hogy de jó, végigalhatok még néhány éjszakát. Teljes megnyugvással feküdtem le, nem lestem, hogy van-e keményedéseim, fájásszerűségem, nem próbáltam győzködni a babát, hogy induljunk be... És erre hajnalban el is folyt a magzatvíz. Kép
Úgyhogy csak pihengess, olvasgass, tévézgess: ezek egy darabig amúgy is luxustevékenységnek fognak számítani Kép

További kellemes hétvégét!

Meskete

Meskete

Kép
Kép
Kép
meskete
Őrbottyán
 
 


nahát sehol senki????
Mi van Oxigennel és Sangoval? Kivel tartják a kapcsolatot? én kuvikkolok, Dorka alszik, apa nem tom hol van mert kocsi a ház előtt de bejönni elfelejtett, biztos szomszédol. nagyon lehangoló ez a hideg Kép semmi kedvem sétálni menni szegény kis gyerkőccel. sziasztok! Moncsi
palinta
 
 


Sziasztok!

Hát, tényleg elég nagy a csend errefelé! Kép
Oxigen, Sango gondolom babáznak, az első napok-hetek izgalmainak kellős közepén, gondolom most nem a netezésen jár az eszük, bár azért én nagyon kíváncsi vagyok ám, ha csak egy mondatban is, hogy hogy vannak.
Viszont a régiek szinte teljesen eltűntek Kép Linda, Márti, Mona, Mariann és még sorolhatnám???
Tündi szintén babázik, még elég kicsi Bogi...gondolom még neki sincs túl sok ideje.

MI betegek voltunk a múlt héten, az egész család megfázott Kép Szerencsére elég hamar túlestünk rajta, gondolom, hogy alapvetően nincsen hideg odakinnt, könnyebb a gyógyulás.
Egyébként minden rendben. Fiúk ügyesek. Boti két hete teljesen szobatiszta Kép Éjjelre is. Fitymaszűkülete volt (ez elég gyakori kisfiúknál) és felhúzták róla a bőrt, ami elég fájdalmas volt, sőt utána napokig a pisilés is csípte. Így éjjelre sem kért pelust és egyszer sem pisilt be. Én már sejtettem egyébként, hogy inkább lelki okai voltak annak, főleg a kistesó, hogy 3 évesen még ragaszkodott éjjelre és a kakihoz a pelushoz, de így be is bizonyosodott, hogy nincs semmi gond, csak egyszerűen még nem akarta levetni.
Csongi is aranyos, egyre aktívabb, egyre többet van fennt két etetsé között, már kb 2-2 és fél órát is ébren van. Persze szórakoztatni kell őkelmét Kép Ügyesen oldalra fordul, néha hátról hasra is megy a dolog. Mindent bekap, még az ujjunkat is behúzza a szájába. Sokat dumál, kacarászik.

Remélem mindenki jól van! Jó lenne, ha írnátok!!!
Át is nevezhetnénk a topicot Moncsi és Meskete társalgójává Kép

Üdv: Meskete

Meskete

Kép
Kép
Kép
meskete
Őrbottyán
 
 


Sziasztok!

Dani megszületett 06.03-án 15:40-kor. 4550 g és 58 cm. Rengeteg sötét haja van, de csatolok képet. Jól vagyunk, nagyon rendes baba. Éjjel 3-4 óránként eszik és rengeteget alszik. Besárgult, igy eleinte rendszeresen ébresztgetni kellett kajához.
Végül csak beinditották a szülést.

Üdv. Andi

Kép
andi18
 
 


Sziasztok!

Andi! Gratulálok a hatalmas, gyönyörű Dani babához! Kép Nem lehetett sétagalopp egy ekkora fiúcskát megszülni! Ezek szerint csak időben volt, mert, ha még 2 hetet bennt maradt volna és megvárjátok június 12-t.... Kép
MIlyen volt így indítva a szülés? Fentebb írtad, hogy ezt nem nagyon szeretnéd. Én is féltem tőle, mert engem is egy alapos manuális vizsgálattal rémísztgetett a dokim, amitől aztán elvileg beindult volna a dolog, de Csongi megkímélt ettől a procedúrától.
Én attól féltem, hogy talán majd ez a mesterséges beavatkozás lelassíthatja és elhúzódóvá teszi az egészet, ha nincs még megérve hormonálisan a szervezetem a szülésre.

Néha amúgy teljesen örülök, hogy a természet nálam eddig mindkét esetben elrendezte a dolgot és gyakorlatilag a gátmetszést kivéve egy tűszúrás nélkül megúsztam a szüléseimet. Viszont úgy kipróbálnám az EDÁ-t mindenki áradozik róla, most pl a szomszédunk, hogy szinte semmit sem érzett a méhszáj tágulásból és a kitolásnál se volt hátrány belőle, tudott nyomni. Talán harmadjára keresek egy dokit, aki hajlandó beadni! (a Szt Imré-ben is és a MÁv-ban is (eddigi szüléseim színhelyei) a természetes szülés hívei, inkább lebeszéltek róla.

Na, megyek, kivételesen korán elaludtak a fiúk!

Kellemes hétvégét mindenkinek!

Üdv: Meskete

Meskete

Kép
Kép
Kép
meskete
Őrbottyán
 
 


Sziasztok!
Jo regen jartam feletek, gratulalok minden ujszulott Babanak es ujdonsult Anyukajanak! Kép
Meskete: emlegettel? Kép Valoban rengen jartunk erre, en inkabb ido hianyaban Kép Joval kevesebbet netezek, ha meg sikerul gepkozelbe kerulnom, akkor www.babaszoba.hu forumain lebzselek, Marti is megtalalhato ott.
Palinta-Moncsi&Dorka Kép : Mizujs Veletek? Novogettek ?Kép Jol vagytok Kép?
Vikim juliusban mar 2 eves lesz!!! El sem hiszem, most csinaltam meg a terhessegi tesztet :'( es mar 2 eves korat tolti be!!!
Ime:
Kép
Kép
Kép
Dolgozni meg nem mentem vissz de sokat besegitek a sogornomnek, aki gyermekruha keszito Kép (Ha erdekel valakit www.hunex.hu/kids_collection - Dunakeszin dolgozik)

Moncsi,ees gondolkodtok mar kisteson?
Mi igen, valoszinuleg osszel a haz felujitasunk utan indul a babaproject :D

Lindaval es a fiukkal mi lehet?
Sango es Oxigen vajon hogy van?
Irjatok, visszajovok majd feltetlenul!
Puszi,
Mariann
k_mariann
 
 


Sziasztok!
Bocsánat, hogy csak így bejöttem, de
egy nagyon fontos felmérést végzek a Szoptatásért Magyar Egyesület megbízásából, az anyatejet helyettesítő termékek marketingjét szabályozó WHO-kódex betartásának magyarországi helyzetéről.
Lenne egy pár kérdésem a 6 hónapnál fiatalabb babák anyukáihoz:
-a csecsemő életkora?
-táplálja-e csecsemőjét valamilyen gyári élelmiszerrel?
-ha igen, milyen márkájú tápszert, teát, tejpépet, gabonakészítményt vagy egyéb élelmiszert használ, és miért?
-miért?:-A: az orvos javasolta B:a védőnő javasolta C: a dietetikus javasolta D: más egészségügyi dolgozó javasolta E: saját, előző gyermekével szerzett tapasztalata alapján F: reklám alapján választotta G: rokon vagy barát javasolta H: egyéb:....
- kapott-e ingyenes mintát csecsemőélelmiszert (és teát,cumit?) gyártó cégtől? (Nestlé, Milupa, Hipp, Kecskeméti, Humana, Mildi, Avent, Chicco, Mam stb.)
-hol?:A: egészségügyi intézményben B: gyógyszertárban C: otthon D: üzletben E: postai úton F: egyéb:...
-ki adta?: A: a cég üzletkötője B: egészségügyi dolgozó C: egyéb:...
- kapott-e bármiféle tájékoztató vagy reklámfüzetet, ajándékot?
- ajándékfajta: A: cumi- cumisüveg B: előke C: pelenka D: játék E: dísztárgy F: pelenka és cumisüveg együtt G: ajándékcsomag H: egyéb:...

Bármit amit kaptatok szülésnél, vásárlásnál, postán, bárhol, kérlek írjátok meg nekem, azt is amiben nem vagytok biztosak, hogy ide tartozik.
Melyik kórházban született a baba?

Köszönöm, hogy ídőt szakítottatok rám és elolvastátok.
Előre is nagyon köszönöm a segítséget!

Sziasztok, Petra
anyatigris2
 
 


Szia Mindenkinek!

Új vagyok erre felé, de viszonylag sokat olvasgattam ezt a fórumot. Tavaly kezdtünk a babaprojectbe, de akkor ( elsőre ) nem sikerült. Mivel nem volt élő magzat, megszakitották a terhességet. Akkor nekem egy nagyon kellemes csalódás volt a váci kórház. Mármint hozzáláásilag.
Aztán letelt a kivárási idő, megint nekiálltunk a projectnek. Most hál istennek 13 hetes terhes vagyok és úgy néz ki egyenlőre minden rendben.
Viszont megvan az első negativ élményem is.Kép Elmentem a védőnőhöz ahogy illik szépen rendesen. Töltöttem is ott vagy 1 1/2 órát. Tele kérdésssel, problémával. Ebből sajnos egyre sem kaptam sem választ sem megoldást.
Viszont mindent tudok a védőnő családjáról.Kép
És mikor nagy nehezen megpróbáltam legalább a számomra legfontosabb kérdéseimet feltenni a kezembe nyomott egy könyvet, hogy ebben minden le van irva.
A kérdésem az lenne, hogy ha valaki tudna rá válaszolni. Muszály a körzeti védőnőhöz menni?
Esetleg ha valakinek voltak hasonló jellegű probláméi, hogyan oldotta meg?
Dühömben megvettem az összes könyvet ami a terhességről és a szülésről szól és egyre inkább az a véleményem, hogy a súlyomat és a vérnyomásomat én is meg tudom mérni itthon. Azért minek kell védőnőhöz rohangálnom? És vajon úgyan igy fog bánni a megszületendő gyermekemmel is?
Ha valaki tud ebben segiteni örömmel venném.
Előre is köszi.
Fruti
fruti
 
 


Sziasztok!

2005.06.10-én 05:46-kor 3340 g-mal és 55 cm-rel megszületett Viktória Kép Jól vagyunk, itthon vagyunk, szokjuk egymást és nyúzzuk egymás idegeit Kép
Képek a www.henna.hu/viki/ oldalon Kép
Indítottak, mert úgy nézett ki, lerúgta a lepényt, de szerencsére semmi baj nem volt. A köldökzsinór volt nyakán, azért nem akart elindulni, de szerencsére a dokim nagyon vigyázott ránk Kép
Ha már lesz egy kis időm, jövögetek majd Kép

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


A válaszokat erre a címre küldjétek: munkacsi.petra@freemail.hu
anyatigris2
 
 


Sziasztok!

Oxigen! Gratulálunk Viki babához! Nagyon szép kislány! Kép Örülök, hogy minden rendben ment! A kórház milyen volt? Én is a Szent Imrében szültem Botit és nagyon meg voltam vele elégedve, sajnáltam is a kórházváltást, de nem nagyon volt más választás, mert nem tudtam volna Botival átjárni a város másik végébe vizsgálatokra. Amint látom 3 éve ugyanolyan névtáblákat használnak Kép

Fruti! Üdv a topicban! Gratula a Pocaklakóhoz!
Védőnő: Sajnos muszáj a területileg illetékes védőnőhöz járni. Ebben nincs szabad választás. Pár hónapja pont erről beszélgettünk, próbálj visszaolvasgatni. Egy apuka írt, akinek a felesége védőnő, ő teljesen jól elmagyarázta a dolgokat. Sajnos nem emlékeszem pontosan mikor volt ez a téma, de nem olyan rég, az biztos.
Ha úgy gondolod, hogy nagyon nincs képben a védő néni, akkor tényleg jól teszed, ha kicsit utána olvasgatsz a dolgoknak. Akár könyvben, akár a Neten. Ha jó az orvosod, akkor a problémáidat vele is meg tudod majd szerintem beszélni.
Itt a topicban is biztos mindenki elmondja a tapasztalatát, ha kérdezel!
Az biztos, hogy az első pocakosság, az első szülés és az azt követő hetek mindenkinek nagyon új élethelyzetet teremtenek és jótanács ide, vagy oda, nekem az a tapasztalatom, hogy mindenkinek magának kell végigjárnia az utat és megtapasztalnia sokmindent ahhoz, hogy működjenek a dolgok. Az biztos jó, hogy utána olvasgat az ember, megpórbál tájékozódni mégis milyen irányelvek vannak manapság szoptatás, babagondozás stb terén.
Remélem nyugodtan telik majd a pocakosságod hátralévő része is! Kép

Üdv: Meskete

Meskete

Kép
Kép
Kép
meskete
Őrbottyán
 
 


Mariann!
Csak most tekertem följebb a hozzászólásokat és micsoda gyönyörűség mosolyog a képeken! Kép Nagyon helyes csajszi ez a Viki! És már ő is mekkora!!!!


Meskete

Meskete

Kép
Kép
Kép
meskete
Őrbottyán
 
 


Sziasztok!
Oxigen! Gratula! Jah es a vilag legszebb nevet adtad a lanykadnak!! Mi, Viki mamak tartsunk ossze! Kép
Meskete: Koszi szepen! Haaat igen, nagyon elszaladt az ido, jol megnottunk Kép
Fruti: Gratulalunk a pocaklakohoz, sajnos vedonot el kell fogadni ugy ahogy "adja a gep" Kép
Viszont ha barmi kerdesed van itt mindannyian szivesen segitunk Neked.
M.
k_mariann
 
 


Üdv Mindenkinek.Kép

Nagyon köszönöm a gyors válaszokat védőnő ügyben(bár nem vígasztaló), és köszönöm a gratulációkat.Kép
Tényleg az lesz, ha más nem, hogy majd megpróbálom a dokimat zargatni, bár nála mindíg annyian vannak magánrendelésen, mint egy háziorvosnál.Kép(( De talán egy-két kérdés belefér az idejébe.
Egyenlőre Pocaklakó semmi különösebb gondot nem okozott. Az első 12 hét sem volt olyan szörnyű, mint ahogy riogattak őseink.Kép
Néha már azon morfondíroztam, hogy vajon minden rendben van-e? Hogy ennyire nem érzek semmi különöset.....
Azt azért megkérdezném, hátha ebben Ti is tudtok segíteni.
Ha februárban voltam megcsináltatni a fogaimat ( előre látó voltam.Kép ), akkor is muszály fogorvoshoz menni? Bár a védőnő nem mondta, én ezt csak olvastam. Voltam tüdőszűrésen is januárban, de onnan sem kellett most papirt beszereznem. Legalább is most ezt sem mondta a védőnő.
Vagy ezek csak később aktuálisak?

Bocs, hogyha hülyeségnek tűnő kérdéseket teszek fel, de nekem ez az első terhesség és úgy érzem magam, mint aki most tanul járni. Kép

Üdv mindenkinek és gratula Oxigennek.Kép

Fruti
fruti
 
 


Szia Fruti,
jo neked, hogy ilyen jol birtad az elso 12 hetet. En a 7. het vegen elkezdtem hanyni es a 4. honap vegeig tettem ezt Kép aztan a szuloszoban folytattam! Kép Engem akkor avval vigasztaltak, hogy ez jo jel, jol mukodnek a sargatesteim Kép
Fogorvoshoz szerintem ajanlatos elmenni. Artani nem art es elvileg - nekem meg ugy volt - terhes konyvbe is be kellett irnia, sot a 8. honapban is el kellett mennem.
M.
k_mariann
 
 


Szia Mindenkinek.Kép

Mariann,
Hát hogy jól bírtam, az túlzás, de nem volt annyira rossz, mint amennyire "rákészítettek" a kedves ősök.Kép
A szokásos reggeli émelygés és a napközbeni bármikor 1 percen belüli alvásigény természetesen megvolt. Kép És az éjszakák sem voltak a legjobbak.Kép 2 óránként kellett felkelnem pisilni.
Most már hál istennek max. 2-3 alkalommal ébredek fel csak éjszaka.Kép
Ami mostanság érint kellemetlenül az az, hogy állandóan fáj a hasam, hol itt, hol ott. De dokim azt mondta, az nem gond egy bizonyos szintig. A tartóizmok nyúlnak és az fáj.
Egyszóval eddig nem panaszkodhatom. Valószínűleg azért bírom ilyen jól, mert szedem az Elevitet. Bár most gondolkodom rajta, hogy abba kéne lassan hagyni, mert hát ugye itt a friss gyümölcs és zöldség szezon. Nem kéne művitaminokat szednem.
Tényleg itt szedett valaki magzatvédő vitamint? És ha igen meddig ajánlatos? Mert halottam olyan "rémhíreket", hogy attól születnek olyan nagy babák.
Mariann. Tudsz arról, hogy lenne kimondottan kismamáknak valahol fogászati rendelés? Vagy bárhova el lehet menni?

További szép napot és jó babázást mindenkinek.Kép
Fruti
fruti
 
 


Szia Fruti,
a hasam nekem is fajdogalt de csak picit. Az allando pisiles majd az utolso par hetben visszajon megint.
En a Materna nevezetu vitamint szedtem de a dokim tanacsara 2 naponta egyet, viszont az utolso napokig sot meg ami megmaradt azt beszedtem a szoptatas miatt a szules utan is. Valoban ezek is befolyasolhatjak a szuletendo baba mereteit. Baratnom ennek nem hitt es 4100 grammos 61 cm-es kisfiut szult Kép
Vikim 52 cm 3550 gramm volt. Mostanra 92 cm es 13 kg :d
Fogaszati kerdesben en nem vagyok otthon, szuleim barati koreben van egy fogorvos holgy, en hozza jartam, jarok, fogok jarni. De o pl. beleirt es pecsetelt a terhesgondozasi kiskonyvembe.
Joccakat,
Mariann
k_mariann
 
 


Szia Mariann.

Akkor úgy látszik ebben a vitamin dologban tényleg van valami. Három barátnőm is szült most február óta. Ketten csak a 12-14 hétig szedték a vitamint. Az egyiknek 46 cm 3200g-os volt a baba, a másik igaz a 12 hét után hetente 1-2 tablettát szedett de neki is csak 42 cm és 2600g volt a baba. ( mondjuk ők mind a ketten elég alacsonyak ). Viszont azt tudom, hogy a 3. barátnőm tuti csak a 3. hónapig szedte, utána egy darabot sem és mégis 3850gr és 58 cm lett a baba. Igaz Õ is és a férje is 180 cm fölött vannak. Szóval a jóég tudja, hogy kinek mitől mekkora babája lesz.
Azt hiszem én inkább abbahagyom. Én amúgy is rengeteg zöldséget és gyümölcsöt kajálok alapból is, most ráadásul már van saját kerti, tuti bio.
A fogorvost akkor megpróbálom én is a sajátot,maximum majd megmondja, hogy hová menjek.

A többiek egyébként mindig ennyit hallgatnak? Kép

Lassan csak ketten beszélgetünk.Kép

További szép napot.

Fruti
fruti
 
 


Sziasztok!

Hát mostanában tényleg nem pörög valahogy ez a topic! Én is hiába hiányolom itt a régieket is (Márti! Írtam mailt a freemailes címedre), úgy látszik a nyár elfoglal mindenkit Kép

De azértén általában minden nap benázek, csak írni nem mindig van időm.

Fruti:
Terhesvitamin: Igazából ezeket a vitaminokat, főleg, ha tervezett a terhesség, inkább a teherbeesés előtt pár hónappal és az első 3 hónapban a legfontosabb szedni. Ekkkor ugyanis valóban a baba miatt fontos a szedés Utána már inkább csak az anyuka szervezete, vitaminkészletének a felőtltáse szempontjából fontos. Szóval vannak olyan vitaminok, ásványi anyagok, pl a folsav, vagy a B vitamin, amik nagyon fontosak a baba idegrendszerének, egyes belső szerveinek, pl szív fejlődéséhez. Viszont ezeket a vitamonikat az ember nem mindig tudja megfelelő mennyiségben felhalmozni a szervezetében egy átlagos táplálkozás esetében. ÍGy célszerű ezeket a vitaminokat pótolni, illetve előtte felhalmozni a raktárkészletet. Mivel most másodjára májusban lettem terhes, így elég sok friss zöldséget, gyümölcsöt ettem, főleg az első félidőben, így én csak folsavat szedtem. ÍGy is 3850 gramm, 55 cm lett Csongi.
Én úgy gondolom a babaméret inkább alkati dolog, nem hiszem, hogy olyan nagy mértékben tudná befolyásolni a vitamin.
Különben még a fejlődéstan tanárunk mondta a fősulin, hogy a magzat olyan, mint egy kis parazita, mindent elvesz az anyjától, amire szüksége van. Pl Afrikában a szegény országokban is születnek egészséges újszülöttek.
De, ha valakit megnyugtat, és nem különösebben hízékony alkat (én sajna az vagyok és olyan étvágyat csinál nekem a vitamin, hogy a vasszöget is felfalom és bizony hízom is olyankor rendesen) akkor szedjen csak végig vitamint, ártani nem fog vele az tuti.

Fogászat: Szerintem ez nem kötelező, csak ajánlott, kismamaként elmenni a fogászatra. Attól ha valaki nem megy el és nicns pecsét a kiskönyvben, még kapni fog Gyes-t stb. Azért érdemes szeritem, mert egyrészt ilyenkor tényleg ingyenes, másrészt pedig gyerekkel már nem ugrál csak úgy az ember, sokkal nehezebb lejutni ilyen helyekre is, így célszerű még pocakosan rendbe rakatni a dolgokat.

Na, megyek, fő az eperlekvárom!

Mindenkinek üdv: Meskete

Meskete

Kép
Kép
Kép
meskete
Őrbottyán
 
 


Szia Meskete! Kép

Hát ha ez így van, akkor nekem mindenféle vitamin nélkül is óriásbébim lesz.Kép
Ha valaki, akkor én ugyanis elég csak ránézzek egy almára és máris +1kiló.Kép
Szóval viccet félretéve. Én alkatilag is sajna a túlsúlyos kategóriába tartozom. 164cm vagyok és 74,4 kilóval maradtam terhes. Ami már eleve a magassághoz mért súlyhoz képest is +10 kiló.Kép((
Úgyhogy nekem amúgy is nagyon kell vigyáznom, hogy mit eszek. A szerencsém talán az, hogy amit a terhesség alatt amúgy is tiltanak azt én alapból utálom, amit pedig javasolnak, azt szeretem. Úgyhogy az étkezéssel nincs túl nagy problémám. A baj eddig az volt, hogy általában este jött rám a "zabálhatnék". Ezt most megpróbáltam átcsoportosítani egész napra 4-5 kisebb étkezésre lehetőleg este 5-6 óráig.
Nem tudom mi a normális hízási ütem, de én most 14 hetesen tartok 2,5 kilónál.
Vitamint most még az utolsó levéllel beszedem, aztán majd nov.-dec.-ben újra kezdem, de akkor már csak heti 1 db-bal. Abból talán baj nem lehet.

Mozognom kéne elkezdeni, mert az hiányzik ( rendszeresen heti 3* fallabdáztam ), de nem igazán tudom, hogy hol mit lehet csinálni, a terhestorna kazettát meg végignéztem, de az nekem kevés. Valahogy az a véleményem maradt róla, hogy az annak való, aki soha életében nem csinált semmit. Nekem ettől több mozgásra lenne szükségem, csak nem igazán tudom mit szabad és mit nem. Ötlet valakinek?

Meskete...biztos fincsi lett a lekvár.Kép

További kellemes napot mindenkinek.

Fruti
fruti
 
 


Sziasztok,
magzatvedo vitamin ugyben ilyen-olyan velemenyeket hallhatsz Fruti, szerintem. Ha van olyan jo szulesz-nogyogyaszod, akiben maximalisan megbizol, akkor kerd ki az o velemenyet. Nekem a vedonom es a dokim is 2 naponta 1 vitamin szedeset tanacsolta. A magzat egyebkent valoban elszedi azt, ami Neki kellhet, ezert robbanhat le a kalcium es vas keszleted, ezert ajanlatos terhesseg elso es harmadik trimesztereben befoltozni a lukakat, mert a szoptatas csak tovabb ronthat a helyzeten ha amugy is hajlamos vagy ra.
A sulyrol inkabb ne is beszeljunk. En atlagos de inkabb vekonyabb testalkat voltam 177 cm-hez 64-65 kg voltam. Sajnos most 74 kg vagyok Kép Egy resze a terhesseggel jott ram, masik reszem pedig iden karacsonykor. Nemsokara lezajlanak a csaladi szulinapok, nevnapok es nekilatok ledobni azt a 10-est Kép
Viszont egy baratnom tulsulyosan lett terhes, 164 cm magas volt es 80 kg. Gyumolcson, tejen, csirken, halon, zoldsegeken elt a terhesseg alatt, rendszeresen jart uszni. Egy dekat sem hizott, tehat 80 kiloval ment be a szuloszobaba es 67 kilosan hagyta el a korhazat 1 het mulva. O az orvosa tanacsara kihasznalta azt, hogy a terhesseg alatt 2x annyi kaloriat egetsz, igy ha egeszsegesen es tudatosan taplalkozol, a babanak is jot tesz es te is tk. fogysz. A kisfia 57 cm es 3750 gramm volt. Most 11 eves, makk egeszseges Kép
Uszni egyebkent en is heti 2 alkalommal jartam orvosi engedellyel, a 7. honap vegeig.

Meskete: Marti nem fog ide, ebbe a forumba visszajonni, ha picit visszalapozol, akkor ez a dontese ertheto is. Privikre bizti valaszol majd de most elutazott, a babaszoba. hu forumokon rendszeresen pezseg, ott is megtalalhato Kép
Jo hetveget,
mariann
k_mariann
 
 


Mariann: Dejó, hogy neked is Vikid van! Kép Én is ilyen szép kislánnyal szeretnék büszkélkedni 2 év múlva...

Sango: Olvasol még minket néha?

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Oxigen,
drukkolok Neked, hogy igy legyen ! Kép
Ugy latom behalt a forum Kép

M.
k_mariann
 
 


heló!
Mariann, szia, már éppen írni akartam neked a babaszobán h küldd el a ruhakészítő b.nőd honlapjának címét. én is babaszoba függő lettem az elmúlt hónapokban. miét nem jön Márti? én nem emlékszem. Lindának én is írtm, szerintem a fiúk lekötik lehet h pisilni sincs ideje....
kistesó ügy egyelőre annyiban foglalkoztat h nehogy jöjjön Kép még korai lenne.


Oxigen, Andi, gratulálok Kép !!!!!!!! Isten hozta Danit és Vikit a nagyvilágban! ezek a babusok szeretnek odabenn kuksolni, a barátnőmnek is 10 nap után indítottak szülést az ő kisfia sem akaródzott előbújni

Dorka már kb 8,6 kg, 69-70 cm, gurul és nem tom' hogy de közlekedik a szőnyegen, pár hete ül, van etetőszéke is már és falatozgat, még csak kóstolgat. 21-én lesz 7 hónapos.

Sango híreire én is kíváncsi vagyok, úgy sajnálom h egy privát elérhetőséget nem kértem tőle.
remélem jól vannak a babával (és a paával is...) és hamarosan lesz alkalma beszámolni az eseményekről.

puszi mindenkinek
Moncsi
palinta
 
 


Sziasztok,

nekem sincs igazán időm mostanában, a gépünk is rossz volt. Most éppen jó. Kép

Mi jól vagyunk, Bogi már két és fél hónapos, nagyon gyorsan növekszik, sokat mosolyog, formálgatja a száját, gagyarászik. Babóval hullámzó a dolog, de ez gondolom máshol is hasonlóan alakul (nálatok Mesi milyen a helyzet?).

Mariann olvastam kettővel ezelőtt, hogy Márti ebbe a topikba nem fog jönni. Én sem emlékszem miért. Mikortájban írta ezt?

Ja, Andinak és Oxygennek gratulálok és jó egészséget kívánok.

Üdv mindenkinek,
Tündi
tunde_n
 
 


Sziasztok!

Én is ritkán járok errefelé mostanában, de úgy látom nem túl nagy a forgalom. Kép

Mi is megvagyunk. Csongi sajnos pont beteg, torokgyulladása van. Boti jól van.
Csongi amúgy jövő héten lesz 6 hónapos. 7,8 kg és 68 cm. Már próbálgattam a gyümölcsöket vele, de egyáltalán nem ízlik neki. Ugyan vissza nem köpi, de a nyelvével igyekszik minél többet visszatolni és utána nagyra nyitja a száját és fintorogva közli, hogy ÁÁÁÁ.... Kép Mozgásban nagyon ügyes. 4 hónaposan fordult először a hátáról a hasára. Azóta össze vissza forog, sőt egy-két hete kutyázik, négykézlábra áll. Ha valamit el akar érni a szőnyegen négykézlábról vetődik utána. Nagyon cuki. Persze azért sokat igényli a kézben hurcolászást is, úgyhogy a hétköznapi teendőkre nem sok időm jut a két fiú mellett.
Tündi kérdezted, hogy milyen a helyzet Botival. Érdekes... Boti egy nagyon nyugis, jól kezelhető gyerek. Alapvetően a tesó sem zökkentette ki ebből a nyugis állapotból, továbbra sem volt számottevően több hiszti, vagy pl nem igazán bántotta a tesóját stb. Viszont elkezdett irgalmatlanul enni, és ennek sajnos látszatja is van, hízik. Az utóbbi fél évben, mióta meg van Csongi 4,5 kilót hízott(most 24 kg). Ezt az összefüggést nemrég fedeztük fel, hogy valószínű az evéssel kompenzál, úgyhogy most kaptunk észbe és próbálunk valamiféle ésszerű diétát kitalálni neki, illetve valahogy megoldani nála ezt az érzelmi feszültséget.

Én sem emlékszem, hogy MÁrti mi miatt nem jön ide többet. A múltkor hagyott üzenetet a telefonomon, e-mailban válszaoltam is neki, de azóta nem jelentkezik. Remélem minden ok.

Annyian dicséritek azt a babaszobát, megkukkantom már mi van abban olyan jó!

Remélem majd ősszel a rossz idő beálltával többet kerülünk gép elé és jobban fog pezsegni a topic!

Mindenkinek üdv: Meskete

Meskete

Kép
Kép
Kép
meskete
Őrbottyán
 
 


Sziasztok lányok!

Ezer és egy éve nem jártam már erre Kép
Hogy vagytok? Látom Mesi, már te is rég lebabáztál...Gratulálok. Kép Gergő is nemsokára 1 éves lesz, Daninak meg már jun. 27-én ünnepeltük a 3-ik szülinapját.
Lenne valaki olyan drága, hogy összefoglalja pár mondatban, kivel mi történt?????
Látom vannak "új" anyukák, legalábbis nekem. Nekik is gratula a babákhoz.
Rólunk is akartam írni, de Gergő ordít, elég nehéz vele (is). Na lépek, jövök ha hagynak, nagyon elszoktam már a nettől. Kép

Puszi:
Linda
bellana
 
 


Sziasztok!

Jé, Linda! De jó, hogy jelentkeztél!
Köszi a gratulát a kicsi fiamhoz! Majd igyekszek friss képeket feltenni, de egyenlőre én is örülök, ha néha-néha idejutpk és írok pár sort Kép
Hát, eléggé kihalt mostanában a topic. A régiek közül Moncsi és én vagyunk aktívabbak, néha Tündi, Mariann is ír, de Mona és Márti már nagyon régen nem jelentkeztek. Állítóéag Mártinak valami problémája akadt itt a körünkben valakivel, azért nem ír. Nem tudom mennyit olvastál vissza, de dióhéjban afiú-lány arány kiegyenlítődött. A mi fiaink mellé most többségben lénykák születtek. Moncsi Dorkája is már 7 hónapos, néha szúr be képet, nagyon cuki kiscsaj. Tündinek is kislánya született, Bogi, meg az új topiclakóknak is lánykáik vannak, Oxigennek Viki, Sango meg nem jelentkezett, de elvileg neki is lány. Szóval a fickók most már válogathatnak a szebbnél szebb csajok között Kép

Azért kíváncsi vagyok hogy telt az első évetek? Hogy bírja Dani az Öcsköst? Van-e féltékenység? Szopozik még Gergő és hasonlók?

Ovit mi is kezdünk, elvileg. De Boti már most mondja, hogy sírni fog és nem akar menni. Egyenlőre fogalmam sincs mi lesz ebből, mert nem akarom kényszeríteni, hogy menjen. Úgyis itthon vagyok, engem annyira nem zavar. De neki lenne jobb, ha menne. Itthon azért nincs már annyi időm vele foglalkozni, főleg értelmileg. A háztartásés Csongi mellett már nicns erőm neki folyton mesét olvasni, rajzolni, festeni stb, így marad a tévézés. Ami persze tök gáz, de ez van... Ebből a szempontból lenne jobb az ovi, hogy saját korosztályában, értelmesen eljátszhatna legalább délelőtt. Kicsit többet mozogna (nálunk most ez is gond, hogy nem mozog eleget és bizony eléggé meghízott). De nem szeretném, ha azt gondolná, hogy eltaszítom magam mellől, és Csongi meg itthon van velem. Megpróbáljuk, aztán, ha pár hét alatt nem szokjuk meg, várok még egy évet..

Remélem most már sűrűbben benézel.

Üdv: Meskete

Meskete

Kép
Kép
Kép
meskete
Őrbottyán
 
 


Szia Mesi, de örülök neked. Kép Már kezdtem elkeseredni, hogy senki sem jelentkezik.
Amiket írtál Botiról, az hajszálra ugyanaz van Danival, csak ő meg nem eszik és le van fogyva.Kép De oviba ő sem akar menni. Pedig én se tudom már lekötni, kevés lettem neki azt hiszem. Én vegyes csoportba irattam, jókat is hallottam róla, meg majd jó lesz Gergőnek ha együtt járhatnak oviba. (Az említett most kel fel, de azért is befejezem)
A lakás nálunk mindig szalad, mert Gergő szive szerint egész nap rajtam lógna. Ha meg nem, akkor se tudok olyan iramban rendet rakni ahogy a lurkók szétkapnak mindent. Nagyon anyás (most idejött),velünk alszik,(azóta legalább alszunk vmit) sokat szopizik és már majdnem 11kg és magas is. 9 hónapos kora végére elindult és azóta ezerrel pödör, aki nem ismeri azt hiszi van vagy másfél éves. Kép Danival azóta jobb a helyzet mióta Gergő már nem csak fekszik, mert akkor még nem tudott mit kezdeni vele és nagyon gáz volt a helyzet, borzasztóan utálta és nehéz időszak volt az mindannyiunknak. Most már együtt játszanak, bírkóznak, rámolnak szét. Kép Én meg egész jól lefogytam Kép
Kép van a profilban róluk. Nna nem hagy már...
Igyekszem jönni minnél többször, sok puszi:
Linda
bellana
 
 


Hát csajok, tényleg eléggé le van ülve a topik. Kép
Azért remélem időnként előkerül majd valaki?

Na addig is pár kép a kölkönceimről: Kép

Kép

Kép

Kép

Linda
bellana
 
 


Sziasztok!

Linda! GYönyörűek a fiacsakáid! Nagyon hasonlítanak egymásra! Kép 9 hónaposan elindulni!! Nem semmi!!!
Teljesen hasonló a helyzet nálunk is! Úgy megnyugszom mikor mástól is ezt hallom, hogy szalad a lakás. Vagy pl, hogy a második gyerek is ugyanayyit van kézben, mint az első stb... Csongit is szeinte alig lehet levakarni rólam Kép Az apján kívül nem is nagyon van el más kezében. És az alvása is kezd hasonlóan alakulni, mint annak idején Botival. MOst kezdődött a fogzás és ilyenkor többször megébred, nem éhes, csak cicizni akar és nagyon nehezen marad meg a kiságyában. Úgyhogy az éjszaka naggy részét mellettem tölti. Pedig idáig olyan rendes gyerek volt. Simán elaludt egyedül, sőt ha netán az éjjeli szopi utén nem sikerült a visszaalvás rögtön, a kiságyában elgagyarászott, majd egyedül elaludt. Na, most ő is követeli a cicit! Végül Botinál a fogzás befejeződésével, másfél évesen, rendeződött a helyzet, leszokott az éjszakai cicizésről és azóta átalussza az éjszakát. Én kiegyeznék vele, ha Csonginál is hasonlóképpen alalkulna, csak addig bírjam ki vele egy 70 cm széles gyerekheverőn.

DE jó neked, hogy léefogytál! Sajnos engem pont mostanában kezdett el újból idegesíteni a súlyfelesleg. Eddig a szoptatásra fogtam, hogy nem akarok diétázni, nehogy kevesebb tejem legyen. MOst viszont Csongi elmúlt fél éves, ehet mást is (ha enne, de nem kell neki Kép ), szóval elvileg elkezdhetném a fogyókúrát, de nagyon nehezemre esik...

Na, mennem kell, Boti nagyon nyügi. Szegénynek mandulagyulladása lett, lázas, folyton öklendezik. Kapott gyógyszert. Reménykedem, hogy Csongi nem kapja el, bár gondolom ilyenben ne is reménykedjek.... Kép

Üdv: Meskete

Meskete

Kép
Kép
Kép
meskete
Őrbottyán
 
 


Szia Mesi!

Engem is megnyugtat ha hallom, hogy máshol is szalad a lakás, Kép mert ugye az újságokba simán betesznek olyan kismamákat, akiknél rend és tisztaság van mindig.(Ja a fotózásig. Kép) Meg alvó babák és a legújabb divat szerinti csini anyukák... Én meg örülök ha nem hálóingbe viszem őket a játszótérre. Kép Gergő sosem aludt külön, talán az első hónapban valamennyit. Õ velünk alszik, nem én vele. Az oka prózai, nem férek be a rácsos ágyba. Kép Kép
Fogyás: nem fogyóztam drasztikusan, csak nem ettem kenyeret, (abonettet eszek helyette) meg édességet. Ez utóbbit nehezen állom meg. Tegnap 7 palacsintát ettem meg... És persze elég hízékony vagyok.Kép Szerintem amíg Csongi inkább szopik mint eszik ne sanyargassd magad!!!! Én Norbi módszerét is nézegettem és szerintem baráti.
Botinak mihamarabbi gyógyulást és drukkolok, hogy Csongi ne kapja el!!!!!!!

Pussz:
Linda
bellana
 
 


Sziasztok!
Szia Linda!

Hát sajnos nem úszta meg Csongi sem, tegnapra belázasodott. Voltunk dokinál, ugyanazt a gyógyszert kapta, mint Boti. Előre félek a téltől. Nálatok hogy volt? Mikor Dani beteg lett, Gerő is mindig elkapta? MOst az ovi miatt Boti is tuti sokat lesz beteg, olyan rossz lenne, ha az egész telet átbetegeskednénk a fiúkkal.
ÍRod, hogy Gergő elejétől köztetek alszik, Ádám (jól emlékszem a férjed nevére? ) hogy bírja? Nem reklamál? Mi Lajossal az elejétől megbeszéltük, hogy jobb, ha a gyerekkel, illetve most már a gyerekekkel alszom,amíg igénylik. Õ minden nap dolgozni jár, inkább aludjon csak éjszaka. Azért most így kettővel sokszor van olyan, hogy az egyik megébred és nyöszörög, akkor megébreszti a másikat is és akkor kettőt kell nyugtatgatni, visszaaltatni.

Ügyes vagy, hogy így megállod az édesség evést. Én alapvetően nem vagyok túl édességes, de, ha szoptatok, akkor bármilyen mennyiségben jöhet. A kedvencem a Nutella, Lajossal eldugattam az üveget és csak palacsintasütéskor veszi elő, mert képes vagyok két nap alatt bekanalazni az egész üveggel. Egyenlőre még nem híztam a szülés óta, de nem is fogytam. Szeretnék minimum 10 kilótól megszabadulni. Az biztos, hogy ésszerűen kell csinálni, a Norbi ezért is jó, mert nem koplalós. Kéne egy kis mozgás is, de estére már nincs erőm hozzá.

Na, megyek! Csongi ébredezik!

Kellemes hétvégét!

Meskete

Meskete

Kép
Kép
Kép
meskete
Őrbottyán
 
 


Szia Mesi!

Sajnálom, hogy Csongi is elkapta a kórságot. Kép
Gergő hol elkapja Danitól, hol nem. Én is tartok, hogy mi lesz ha ovis lesz Dani, miket hoz majd haza. Mondjuk én az egész ovis bulitól félek. Hogy szokja majd meg, mi lesz, hogy lesz, be tud e illeszkedni, mit szól majd Gergő, hogy imádott tesója nem lesz itthon velünk. Mit szólok én Kép , mert hát 3 éve éjjel-nappal együtt vagyunk és hiányozni fog az a főbetyár. Pedig már én is érzem, hogy kell neki az ovi, minden szinten.

Alvás: Ádit nem zavarja Gergő, sőt ha összeomlana a ház az sem Kép. Dani dettó. Olyan alvókájuk van, hogy döbbenet. Kép

Puszi:

Linda
bellana
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: