Új privát üzeneted érkezett!

Szia Connie!

Gratula az egyhónapos fiadhoz! Ha hátfájós vagy, szerintem az lenne a legyegyszerűbb, ha fekve szoptatnál, úgy talán a babónak is könnyebb. Van egy szoptatási testhelyzetek topik, ott további ötleteket kaphatsz. A melledre pedig nagyon ajánlom a PureLan kenőcsöt a Medelától, színtiszta lanolin, ezért le se kell mosni szopi előtt, ami nagy előnye, mert a szappanos lemosás is szárít. Én gyógyszertárban kaptam (meg kellett rendelni, 1 nap). Nekem is nagyon kisebesedett a mellbimbóm, ismerem az érzést, amiről írsz Kép, de túljutottunk ezen az időszakon.

Neked is sok sikert, kitartást - és boldog szopizásokat! Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Nekem is irjatooooook Kép
schmo
 
 


Szia Schmo!
Szerintem ne görcsölj annyira a tejleadó reflexen. Én van hogy nem is érzem és mégis jollakik.
Nekem csak 5 hos a picim, de nálunk is gyakran elöfordul hogy bekapja sziv, kikopi, nézelödik, meghall valami hanot és vége a szopinak. Semmi gond késöbb majd eszébe jut ujra akkor még éhesebb és normálisan eszik. Amikor igy játszadozik akkor egyszeruen nem éhes csak én hittem hogy éhes. Az is elöfordul hogy ilyenkor sir vagy hangosan visit mert megprobálja tudatni hogy más gond van,(álmos, unatkozik vagy idöjárási gondok stb).
Türelem ha nem szopik ne eroltesd kicsit késobb biztos kéri majd a tejcit.
Titimke
titimke
 
 

 
 

Titimke,
Ha nincs tejleadó (mindig érzem), akkor nincs tej, és ha nincs tej , akkor nem is lakik jól. Ami nem lenne gond, ha utána hamarabb megéhezne. De az én csajom nem szól... ilyen tipus. Csak a reggeli szopi elött sir, hogy éhes, napközben nem érdekli a kaja. (Nem tőlem örökölte, az tuti Kép
) Ha megetetem, hát megetetem, ha nem hát nem... Ezért aggaszt a szopi körüli "hiszti".
schmo
 
 


Schmo,
Vártam, hátha jön egy nálam hozzáértőbb, de úgy látszik nem. Kép Én nem vagyok szakértő, csak az én (most 16 hónapos) kislányom is hasonlóan viselkedett / viselkedik. Előszöris én úgy tudom, hogy ilyen fiatalon, mint a Te babád, még nem jellemző, hogy al akarnák választani magukat. Úgyhogy valószínűleg inkább sztrájkszerűségről van szó. Amikor az én lányom ilyeneket adott elő, akkor általában az jött be, hogy ha kiköpte a cicit, akkor függőlegesen magamhoz öleltem, simogattam a hátát, sétáltam vele. Ha megnyugodott, akkor újra próbálkoztunk. Néha ezt háromszor-négyszer is elő kellett adni, mire beindult a tejleadó reflex. Ami nálam még bejött, hogy akkor szoptattam, ha álmos vagy fáradt volt, olyankor általában nem volt gond. Azután előbb-utóbb mindig elmúlt az ilyen "nem akarok szopizni korszak", de időnként újra meg újra előjön.
Nálatok ez csak mostanában kezdődött vagy korábban is volt már ilyen? Nálunk kéthónapos kora óta rendszeresen. A szilárd étkezések előtt vagy után szoptatod vagy azoktól függetlenül? Valószínűleg jobb lenne előtte vagy függetlenül, hátha éhesen jobban hajlandó dolgozni.

Remélem, segítettem egy kicsit. Kép

Anna
tinalila
 
 


Schmo!
Ez egy tök általános szokása a babáknak: 9 hós kor körül csökken a szopikedv. A világ nagyon érdekes, és tök uncsi, hogy szopizni csak a cici felé fordulva lehet KépKépKép.
Ilyenkor nagyon jó, amit Anna írt, a félálomban szopi.
A lassú tejleadóreflexre meg nekem az jött be, hogy magam elé képzeltem, ahogy a tejcsatornákon végigzubog a tej - ez talán viccesen hangzik, de mindig bejött.
Ha hagyja, megpróbálhatod C-fogással is sürgetni a tejet.
Kitartás! KépKépKép
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Sziasztok
Nagyon köszi a válaszokat.
Nálunk eddig sose volt ilyen gond. A nézelődős dolog már megy egy ideje, de hogy sirjon, meg eltoljon magától.. Kép
Nem volt jobb ötletem, azt csináltam, hogy cserélgettem a ciciket, mert az új cicinek mindig örült. Igaz, csak pár szivás erejéig, mert aztán azt is eltolta. Akkor vissza az elsőre...
Azt hiszem -most hogy már pár nappal több tapasztalatom van- hogy ideges lesz, mert nem jön pár szivás után a tej. De hát eddig se jött rögtön. Viszont - mivel aggódom - a tejleadó még később jön (Borsts, majd kipróbálom a "képzelős" módszert, csak ugye 5-10 szivás alatt rekord lenne, ha menne).
A szopi szilárd étkezések előtt van. Elvileg. Mert ugye ha nem sikerül, akkor eszünk és valamivel utána kinálom meg, hátha szomjas.

A félálomban szopira én is gondoltam, már olvastam máshol is, csak nekünk olyan nincs, hogy félálom Kép Vagy alszik, vagy ébren van. Nagyon ritka, hogy picit kómás még ébredés után, de majd figyelem...

Mégegyszer köszi, hogy bátoritottatok !!!!
schmo
 
 


Schmo! Ami még menet közben eszembe jutott: sok-sok testkontaktus szopik között is.
És szoptatás a TVPaprika aktuális műsorára - vagy olvasgatva, zenét hallgatva, akármi jó, ami a te figyelmed jobban eltereli a dologról, mint a lánykádét.
Ha fejéssel be tudod indítani a tejet, esetleg megpróbálhatod azt is, hogy elkezdessz fejni, és a beélesítettKép cicit adod át.

Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Gyezsu,
Köszi, a Purelan úgy látszik tényleg beválik.Kép
Fekve nem nagyon szeretek szoptatni, mert fokozatosan lecsúszik a mellemről a baba, mert nem tudom tartani. Átköltöztem az ágyra a szopis párnával, így nem fáj annyira a derekam meg a hátam, csak a nap végére fáradok el.
A legény rengeteget ügyesedett: most már nem kapkodja a fejét, és nem verekszik velem, mikor mellre akarom tenni, hanem szépen kitátja a száját, és várja, hogy rányomjam a fejét.Kép

KépKép
connie
 
 


Borsts,
Köszi ! Próbálok én relaxálni, de 30 másodperc alatt azért nehéz Kép
Az előfejésen gondolkoztam, lehet, hogy ez lesz a vége...
Ja igen, tegnap du nem volt hajlandó fekve szopizni, igy kipróbáltam úgy, hogy ül (velem szembe). Elég fura volt (és nem is kényelmes), de neki tetszett. Azért fejenállva nem szeretnék.. Kép
schmo
 
 


Szia Connie, ügyesek vagytok! Kép Kata több hónapos volt már, mire megtanult szopizni.

Schmo, ti is ügyesek vagytok! Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Connie, az jutott még az eszembe, hogy kitámasztod a babó hátád (mondjuk összecsavart takaróval), amikor fekve szoptatod? Mert nálunk akkor nem volt jó, ha nem volt jól kitámasztva, mert akkor fordult a hátára. Ha jól ki volt támasztva és oldalt feküdt, csak nekem kellett közelebb húzodnom, ha úgy éreztem, túl nagy a távolság. Érdemes ezt a fekve szopit begyakorolni, mert szerintem ez a legpihentetőbb neked. Aztén olyan is van, hogy a gyerek elalszik az ülve szopi közben, de amikor lefekteted, rögtön felébred - amikor ezt többször eljátszotta egymás után, akkor lefeküdtem vele a franciágyra, úgy szopizott, úgy aludt el - ott is maradt, és aludt tovább. Az éjszakai szopikról nem is beszélve Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


GyeZsu,
Kitámasztottam, de nagyon feszegette magát hátra, és rángatta a fejét. De még kísérletezünk majd a fekveszopival is(lehet valami stabilabb takaróval kellene kitámasztani), mert ülve már leszokott erről a tekergőzésről. Mostanában úgyis olyan nehéz elaltatni napközben.Kép

KépKép
connie
 
 


GyeZsu,
Nem érzem magam ügyesnek Kép
Az elöfejés nem megy, szerintem a tej is egyre kevesebb (bár a fene tudja). Kinálgatom a manót többször is, hátha kér. De ha éhes, akkor türelmetlen és akkor hátrafeszités, puffogás van, ha meg nem éhes, akkor egyszerüen nem érdekli a dolog. Bekapja , kiköpi és már megy is útjára...
Pedig most jó meleg is van, szomjasabbnak kéne lennie, mint általában. Nem értem...
schmo
 
 


Schmo,
Mivel fejsz ill. fejnél??

KépKép
connie
 
 


Próbáltam kézzel és aventtel, de hát...
Mondjuk régen se ment, csak amikor egyszercsak átaludta az éjszakát.
schmo
 
 


Szia Schmo!

Lehet, hogy teljesen hülye ötlet, de nem lehet, hogy az egész a fogzás miatt van? (Csak mert akkor biztos lehetnél benne, hogy átmeneti jelenségről van szó Kép) És igenis ügyes vagy Kép Kép Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Schmo,
Én is csak hajnalban, meg reggel tudok fejni, mondjuk akkor kell is, mert nagyon tele lesz a cicim, és ömlik a gyerkőc torkába a tej. De csak kézzel megy.

KépKép
connie
 
 


Sziasztok!

Én is segítséget, tanácsot szeretnék kapni Tőletek, mert eléggé bizonytalan vagyok abban, hogy mit csináljak. Most tíz hetes a kislányom, 3900 grammal született, 3700 volt amikor hazahoztuk, azóta fittnesprogramon van, csak 10-12 dekákat hízik, most 4700. Csak szopik, s mérem minden etetés után. A doktornő elégedett a gyarapodással, azt mondta hagyjam már abba a méregetést. Kedves, mosolygós, nyugodt baba. Nagyjából 1 hónapos korától átalussza az éjszakát, reggel hatkor kel, sőt, újabban hétkor, fél nyockor (este 9-fél tíz körül alszik el)Jó, tudom, biztos hülyének néztek sokan, de én nem bánnam ha kelne éjszaka, igazán szívesen megszoptatnám, de hát Õ alszik...Hatszot eszik egy nap, én adnék neki többször, de neki nem kell... Tejem van elég, csak kicsit rossz elosztásban, délután, estefelé kevesebb (igen, tudom, mindenkinek). Reggel délelőtt egy ciciből eszik 120-150 grammokat, ilyenkor azt a cicit lefejem, amiből evett. Délután van hogy elég neki egy mell, de általában kell mind a kettő. Az utolsó kajcsira van hogy az sem elég (ilyenkor már nagyon egybeérnek a szopik), s ekkor melegítek neki tejcit, amit nap közben lefejtem. Nagyon sokáig szopizik, általában 15-20 perc alatt eszik 80-90 grammot, s maradék, kétszer hátomszor tíz perceben újabb tíz grammokat, így sokszor egy etetés egy óra, de minimunm 40 perc.
Naponta kb 100 mili tejet fejek le, mindig azt, amiből evett, ha mindkettőből akkor persze mindkettőt. Mivel mindent mérek, így pontosan tudom, mennyi a napi adagja: 630-680, tehát majdnem hozza a tankönyv szerint kötelező mennyiséget (jó, tudom, gyerek, nem gép, s felnevelni, nem felhízlalni szeretném a kistündért), mégis alig hízik. Néha már tényleg azt érzem, hogy kezdek megbolondulni, s mindenki, főleg a férjem kezd besokallni a mérés-hízás parámtól. Ha sokat evett, akkor boldog vagyok, ha nem, akkor volt már hogy bőgtem amiatt, hogy miért csak 70 dekát evett??, Kistündér meg vigyorog Kép
Szerintetek mit csináljak, este melegítsek neki tejcit? Hogy érjem el, hogy elég legyen neki még akkor is a tejem? Éjjel van értelme felkelni fejni, ha már szopizni nem akar? Az egyik mellemben kevesebb a tej, ezzel lehet vmit kezdeni? Hogyan csökkenthető a szopiidő: egyáltalán érdemes ezzel foglalkozni, vagy fogadjam , hogy ő így eszik? Nagyon nagyon szertném Zsófibabát sokáig szoptatni, de félek, hogy becsődölök...
Bocsánat, hogy hosszú és nyavolygós voltam Kép
Előre is köszönöm a válaszokat!

sziasztok,

Eszter
wester2004
 
 


Eszter,
Az egyik mellemben nekem is kevesebb volt a tej, én azt csináltam, hogy mindig miután evett belőle a gyerkőc, 10 percig fejtem mellszívóval, akkor is, ha nem jött semmi. Pár nap alatt kb. utolérte a másikat a tejcsimennyiség.
Ha a baba elégedett, van elég pisis-kakis pelus, akkor szerintem nincs baj a gyarapodásával, a szoptatós füzetben amúgy is 12 dkg gyarapodást írt, hogy az jó, és nem 20-at. Úgyhogy szerintem nem mondhatni, hogy alig hízik.Kép Egyébként minden baba ilyen össze-vissza eszik, vagyis délután egyszerre kevesebbet, ezen nem érdemes stresszelni magad. Ha visszanézed a méréseket, biztos látszik a rendszer, ami szerint eszik. Lehet, hogy el kellene pakolnod a mérleget, és csak hetente 2-3x mérni, mennyit hízott.Kép
A szopiidőt nem hiszem, hogy tudod csökkenteni, de az állítólag az idővel csökken.
A fejéshez nem tudok hozzászólni, én nem fejek, ha sokat alszik éjjel Ákos, akkor se, örülök, hogy alhatok.Kép

KépKép
connie
 
 


Wester 2004!Én mióta a babám megszületett egyszer sem mértem, hogy mennyit evett.Ennyi méricskélésbe én beleőrülnék.A legújabb szakirodalom azt írja, hogy a méricskélés teljesen fölösleges, amíg a baba közérzete jó.
Ha a baba elégedett, nem sírós,elég kaki és pisi van, akkor teljesen fölöslegesen aggódsz.Minden baba más, így a gyarapodás mértéke is más,a lényeg, hogy valamennyit gyarapszik hétről hétre.Nem oszthatod be neki, pontosan mennyit hízzon hetente, mint ahogy azt sem, hogy mennyit szopizzon.A helyedben sokkal többet hallgatnék a megérzéseimre és az anyai ösztönömre.
A délutáni tejcsicsökkenés és szopiösszefolyás teljesen normális, nálunk is így megy.Az is normális, hogy átalussza az éjszakát- éppen azért mert tele a pocakja.Szonja babám két hónapos korától átalussza az éjszakát,éjjel nem kér enni.
Szóval relaxálj egy kicsit és élvezd egy kicsit az anyaságot, mert ilyen görcsös aggódással tönkreteszed magad és a kicsinek sem jó.
Tapasztalatom szerint a fejés felesleges, a kicsi annyit eszik amennyi jólesik - az egész a kereslet kínálat elvén működik.Ha kevés a tejed, a picur többet kér, ezért te is többször teszed mellre,így a szervezeted is többet termel.Persze ha valakit megnyugtat, ártani nem árt a fejés,csak tejtúltermelés is felléphet ilyenkor.
Sok tejcsit kívánok!Chopin
chopin
 
 


Wester
Egyetértek Connie-val, szerintem is megnyugodhatsz. Kép
Annyit tennék hozzá, hogy az én fiam az elején egyáltalán nem akart enni, csak aludt volna. Hat hetes koráig én keltettem őt éjjel is 3 óránként. Nagyon nehéz volt felébreszteni és amint elkezdett szopizni, vissza is aludt. Akkor nagyon macerás volt, de utólag azt mondom, megérte.

Most úgyis nagy meleg van, meztelenkedjetek, bújjatok össze, hátha attól megjön a kedve. Kép
zsana75
 
 


Szia Eszter!

Abból, amit írtál, nekem úgy tűnik, hogy Zsófibabával alapvetően minden rendben van. És veled is Kép - az a legtermészetesebb, hogy az ember lánya (nálunk inkább a fia Kép) aggódik az ő pici lányáért. De miért foglalkoztat ennyire ez a gyarapodás-evés téma, ha a doktornéni is rendben találja a dolgot?

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sziasztok!

Nagyon köszönöm a tanácsokat és a bátorítást. Az elejétől meglévő kaja parám (egyébként is elég aggódós vagyok) akkor érte el csúcspontját amikor egy alkalommal egy hét alatt semmit sem gyarapodott Zsófibaba. Persze, lehet hogy mérleg is ludas volt a dologban, másnap kifogyott belőle az elem. Akkor nem értem el a dokinkat, s felhívtam azt a doktorbácsit aki annak idején még hozzám járt amikor baba voltam. Õ mondta, hogy a 10-12 deka nagyon-nagyon kevés, legalább 15-16 dekát kellene híznia, s ha nem gyarapszik annak a hátterében van vmi. Mondta a tejvizsgálatot (azóta ezen túlvagyunk és rendben van, egy kicsit kevesebb benne a cukor, de azért még jó), vizeletvizsgálatot (az is negatív)és ultarhang (ez nem volt, mert a dokinénink szerint felesleges, hááát...). Akkor jól megijedtem, mert mondta, hogy hugyuti fertőzés vagy vesebaj is lehet a háttérben. Azóta elkezdett hízni, persze csak a szokásos minimális ütemben. Persze tudom minden baba más, de azért az olyan ijesztő, hogy pl egy 2200 grammal született csöppség is előbbre tart súlyban mint mi... Ja és kapom a tanácsokat amiktől néha tényleg a falnak megyek: "vedd le 20 perc után a melledről, majd megtanulja, s legközelebb gyorsabban eszik"--húúú, ez volt anyósom. Anyukám szerint azért cicizik ennyit, mert nem kapom cumit. (ez persze lehet KépA férjem szerint adjam oda a lfejt tejet minden szopi után 10-20 grammokat, mert ezt "észre sem veszi", s akkor tutira belepakolom a hátsó tejből is. Szerintem ez nem jó megoldás, mert szvsz észrevenné a Picúr, s kevesebbet enne, kevesebb lenne a tejem-vagy rosszul gondolom?

köszönöm, sziasztok,

Eszter
wester2004
 
 


Eszter,
Sztem a mérleg volt a ludas, az első két csupasz mérés szerint Ákos egyszer öt nap alatt hízott 30 dkg-ot, utána egy hét alatt 9 dkg-ot, vagyis valamit tuti nem jól mértünk le, mert ez nem lehetséges.

Amikor egyszer Ákos 3 napig nyűgös volt, és rosszabbul szopott, minket is elküldött a doki mindeféle vizsgálatra, vizeletet is kellett volna vinni, de nem tudtuk levenni tőle 3 napig, akkorra meg megszűnt a nyűgössége is, láza nem volt, és nem is bukott, úgyhogy a doki azt mondta, akkor felesleges a vizeletvizsgálattal szórakozni, mert nem lehet húgyuti fertőzés.

Ha nem kapna eleget enni Zsófibaba, akkor az látszana rajta, úgyhogy én még mindig azt mondom, hogy ne parázz azon, mennyit eszik. Az biztos, hogy a 40 percet nem eszi végig, úgy tudom a babák 10-15 perc alatt megeszik a angyrészét annak, amit enni akarnak, utánna már főleg komfortszopás van, de nekik az is nagyon fontos, a lelki jólétükhöz. Ezt elvileg tényleg lehetne cumival helyettesíteni, de sztem nem jó ötlet. Ákos ugyan kap most már cumit, de sohasem a komfortszopi helyett.
A babák nagyon jól tudják szabályozni, hogy mennyi kaja kell nekik, és nem egyformán sokat evők.

Az jutott még eszembe, hogy azzal esetleg lehetne rövidíteni a szopiidőt, hogy ha az elején is sokat "lustálodik" a baba, és elfelejti, hogy szopizni kellene, akkor finoman meg lehet piszkálni a tarkóját, vagy az állát, vagy az orrát, és akkor eszébe jut, miért is van a szájában a cici. Ákosnál ez bevált, és most már nem nagyon kell noszogatni.

Sztem bele ne erőltess kaját, ha nem kér, mert csak bukni fog tőle.

KépKép
connie
 
 


Szia Eszter!

Hátha megnyugtat Kép: Kata lányom 2600 grammal született, 2400-re fogyott vissza (mindig a legkisebb súlytól kell mérni a gyarapodást!) és két hónaposan lett 3,5 kiló. Amikor 1 évesen tanácsadáson voltunk, doktornéni megnézte a méreteit (súly, hossz), és megállapította, hogy 3 percentilis alatt van, ami azt jelenti, hogy az egy évesek kevesebb mint 3 százaléka ilyen pici, mint ő, de ahogy Kata állt ott a vizsgálóasztalon a kis pocakjával, a "sonkahusijaival", ahogy doktornénink nevezi, és integetett meg köszöngetett meg magyarázott, doktornéni azt mondta, neki semmi rossz érzése nincs, ez a gyerek önmagához képest teljesen rendben van.

Katának vesemedence-gyulladása is volt 10 hónaposan, de annak egyetlen jele volt: magas láza volt minden egyéb tünet nélkül.

GyeZsu
gyezsu
 
 


Szerintem megéri az elején sokáig cicin hagyni a babót, mert garantáltan nem lesz később szüksége cumira.
De az aggódással tényleg vigyázz.A te aggódásod átragadhat a babára, szóval próbálj fölengedni egy kicsit.Ha szeret mellen lenni a baba, akkor én a helyedben nem pótólnék.Bújjatok össze minél többet és biztos sokat fog szopizni.És türelem, sok sok türelem.Én az elején szinte folyamatosan egész nap szoptattam, másfél óráig biztos mellen volt a babó.Aztán a 3. hónapra ez teljesen lecsökken fél majd negyed órára.
GyeZsunak igaza van, egy gyereknek önmagához képest kell jól gyarapodnia.Chopin
chopin
 
 


Sziasztok!

Tegnap délután óta nem mérek, s egyelőre nem mutatkoznak a babán a mérlegelvonás tüneteiKép. Kicsit furcsa de próbálom megszokni. És igyekszem hallgatni Rátok: próbálok kevesebbet aggódni. Tegnap este nem is adtam lefejt tejcit, szépen elaludt, gondoltam ha éhes csak felébred éjszaka.. Aztán reggel hétik durmoltKép. Kipróbálom majd amit írtatok, hogy "3-4 mellből" szoptatok, ha úgy néz ki, hogy kevés a tejci. Egyébként a kislány is kezdi beállítani magát egy olyan napirendre, hogy délelőtt 3-3,5 óra is eltellik 2 szopi között, délután 2,5-3, aztán az utolsó és az utolsó előtti szopi között már sokszor csak kettő. Jelentkezem majd é köszönöm szépen a hasznos tanácsokat! Mindenkinek sok tejcit kívánok!

sziasztok,

Eszter
wester2004
 
 


Szia Eszter
Még egy dolog: azt írtad, ha éhes lesz, felébred majd éjszaka is. Ha jól számolom, most lesz három hónapos a kislányod. Számíts rá, hogy hamarosan vége az átaludt éjszakáknak. Ez életkori sajátosság, három hónapos koruk körül döbbennek rá, hogy anya nincs mindig mellettük. Persze ilyenkor is a legesleghatékonyabb visszaaltatás a szopi Kép. De megijedni nem kell, nem a tejecske lett kevés vagy éhezik a gyerek, a legtöbb szopis baba így működik Kép.
Réka

Kép
Kép
rekabeka
 
 


Azért a 3 hónapos kor utáni felébredés nem minden babára igaz. Szonja baba most 6 hónapos és 2 hónapos kora óta nem ébred fel éjszaka, szóval ez is megtörténhet.Persze este mindig megtömi magát tejcsivel.Chopin
chopin
 
 


Hogy a változatokat szaporítsam: Kata öthónapos kora óta nem alussza át az éjszakát. Amikor éjszaka felébred, megszoptatom, így egyből visszaalszik.

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sziasztok!
Megint kérdésem lenne: pár napja gyakran előfordul (gyakorlatilag minden hosszabb alvás után), hogy egy órán belül kétszer is kér enni a manó. Gyanítom, hogy az lehet az oka, hogy egy cici már kevés neki (van, hogy csak plussz 30-40 g-ért arénázikKép). De nem tudom, mit csináljak, hogy kínáljam a másikból is rögtön, mert - kevés kivételtől eltekintve - mikor az elsőn végzett, szépen bealszik, vagy elpilled, és nem nagyon akar a másiknak nekilátni. Aztán 20-30 esetleg 40 perc múlva rájön, hogy ja, dehát ő még nem lakott jól. Két ilyen szopi mennyiségét összeadva, pont kijön a rendes, 150-160 g-os adagja. Szeretném kicsit lendületesebben letudni a szopit, mert így gyakorlatilag nem tudunk sehova se menni, mikor nem alszik, mert nincs még két óra se a két szopi között, holott korábban volt.
Ma öt hetes és négynapos, 3,75-el született, és ma csupaszon 5,39 volt.

KépKép
connie
 
 


Chopin,
tudom, azért írtam, hogy a LEGTÖBB baba Kép. Nem árt azért számítani rá, mikor az ember roppant elkényeztetettnek hiszi magát a sok alvástól Kép.
Enyém kölök átlagtól totál eltérően 4 naposan már 7 órát aludt éjszaka, és ezt pontosan 3,5 hónapos koráig művelte. Aztán 2 éves koráig nem aludtunk át éjszakát Kép.

Kép
Kép
rekabeka
 
 


Sziasztok!
Gondolom, sokak problémája, amire én is megoldást keresek. 1 hónapos a fiam. Nagyon fájdalmas szülésem volt, végül vákummal segítették világra. A tejtermelődés sem indult rózsásan, nehezen és lassan szopott a gyermek, gyakran elalszik ma is szopás közben. A kudarcélményhez hozzájárult, hogy a szülés éjszakáján a csecsemősnővér közölte, ezzel a bimbóval nem fogok tudni szoptatni. Nehezen boldogultunk, sokszor kitört a sírás belőlem és tápszerért akartam rohanni, de a 3. hétre egész ügyesen megtanulta rászívni magát az „alkalmatlan” mellbimbóra. A 3 hét alatt megtokásodott Bence, több mint 60 dekát hízott.
Amikor alszik a cicin, elbizonytalanodom, vajon elég-e neki a tej vagy lassan termelődik, ahogy szopja. Általában 8-9-szer szopik egy nap és addig „küzdünk”, míg meg nem eszi az „előírt” mennyiséget. A hátam közben majd beszakad, mert csak bölcsőtartásban tudom beadni neki a cicit és utána 1-1,5 órát görnyedek fölötte.
Szopi után most már csak 20-30 ml-t tudok fejegetni összesen, de ezt azért erőltetem, hátha több lesz. Sajnos napközben nem tudok bébitől aludni, pedig biztosan használna. Gondolkodtam, lefejem a tejet, úgy adom neki üvegből, de nem hiszem, hogy lenne olyan hatékony a mellszívó, mint a gyerek. Szóval azt hiszem, ha a gyermek szopási hatékonysága nem változik, nem fogom tudni ellátni ilyen módon. Kép((
Miért van az, hogy egyszer egy mellből is le bírok fejni szopi után akár 60 ml-t, utána meg mintha teljesen leállna a termelődés. Iszom a sok folyadékot, de teljesen olyan érzésem van, hogy csak a veséimet mosatom vele.
Megfigyeltem törpit, bekapja jól a bimbóudvart is, de amikor elfogy a könnyen jövő tejcsi, már csak pöcögeti a cicit, gyenge szívást sem igazán érzek, ezért jön csak kb. 8-10 percenként a nagyobb mennyiség, azért meg lusta megdolgozni, így 1-1,5 órát ott ücsörgök vele és előfordul, hogy még a fele megszopandó mennyiségnél sem tartunk. Kép Ma méregettem, de nagyon nehezen jött össze 1 óra alatt a két mellből is a 70 gramm.

Segítsen, akinek hasonló tapasztalata van, mit lehet tenni ilyenkor? Köszönöm.
Nagia
 


Nagia!Nekem könnyű szülésem volt, mégis az első három hónapot úgy töltöttem el, hogy egy szoptatás kb. másfél órát tartott.Alig volt egy óra szünet és már kezdődött a következő.Akkor én is nagyon megterhelőnek éreztem, de azt tudtam, hogy nem lustaságból csinálja a babó a végtelen szopizásokat, hanem azért mert nemcsak testi hanem lelki szükséglete is. Gyakran aludt a cicin, és mindig hagytam sokáis cummogni.Nagyon kiegyensúlyozott baba. Szerintem ne azt mérd, hogy mennyit eszik, hanem, hogy mennyit gyarapszik egy héten.Ha hétről hétre gyarapszik, és elég a pisi meg a kaka, jó a közérzete akkor nincsen semmi baj.A szakkönyvek sem javasolják a tejcsiméregetést.(tiszta dili, a baba pontosan annyit eszik amennyire szüksége van) A tejcsi mennyisége miatt meg ne aggódj: ha mindig mellre teszed amikor kéri, akkor pont annyi lesz amennyi neki kell.Három hónap után egyébként már rövidebb idő alatt letudja majd a szopit, fél óra aztán 15 perc végül már 10 is elég.Chopin
chopin
 
 


Connie!Az én gyerkőcöm is ugyanezt csinálta 5 hetesen, ilyenkor még képtelenség lendületesen letudni a szopit.Szerintem fogadd el, hogy a gyerkőc igény szerint szopik - néha 1 órán belül kétszer is - aztán később majd ha 4-5 nónapos lesz, akkor be fog állni 3 órás szünetekre.Egyébként lehet, hogy csak konfortszopizni akar, tudod csak a mami érzés kedvéért.Én nem vagyok híve annak, hogy megszabjuk a gyereknek, hogy mikor és hányszor egyen.Szerintem élvezd addig amíg lehet, később már más is fogja érdekelni, nemcsak a mami.KépChopin
chopin
 
 


Schmo, mi van veletek? Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Nagia!

Chopin véleményével teljesen egyetértek és nekem még pár dolog eszembe jutott arról, amit írtál.

Először is gratulálok a három hét alatt a 60 dkg gyarapodás az nagyon jó. Ügyesek vagytok, Te és a fiad is.

Azt írod, hogy majd beszakad a hátad. Ez nem jó. Csinálj olyan körülményeket (egy kényelmes fotel, egy párna vagy több, vagy szoptatós párna használatával), hogy ne kelljen görnyedned. Nagyon fontos, hogy kényelmes helyzetben legyél. Ha kényelmesen tudsz elhelyezkedni, akkor az a sok idő, ameddig egyelőre tart egy-egy szopi, még kikapcsolódás is lehet, amire nagy-nagy szükséged van.

Érdekes, hogy aggódsz, mikor elalszik cicin. Pedig pont a kellemes érzések miatt (teli a pocak, anya közel van) nyomja el az álom.

Azt írtad, hogy addig eszik, míg meg nem eszi az előírt mennyiséget. Ezt hogy csinálod? Evés közben többször leméred? Ez elég macerás lehet. Neked egyrészt, mert stresszeled magad, hogy még hiányzik esetleg 10 gramm, a babának meg végképp, mikor elaludt éppen és megint a mérlegre kerül. Az már csak a hab a tortán, hogy egy olyan dolog miatt stresszeled magad és a fiad, ami nincs. Ez pedig az előírt mennyiség. Főleg most, hogy jön a nyár és ilyenkor a babák sokszor szopiznak rövideket is, csak szomjoltásra.

Nagyon jót tud tenni, ha mérleg egy időre, mondjuk egy hétre, eltűnik, és a csöpp emberke meg mellre kerül ahányszor csak kéri, megengedve neki a komfortszopizást is. Elég figyelni a pisis-kakis pelusokat, a kedvét, és a teszt hét végén egyszer mérni.

Írtad a fejést is. Hacsak nem ez megnyugtatja a lelkedet, bár úgy látom, hogy inkább csak fáraszt, pihenj helyette. Sokszor hatásosabb tud lenni negyed óra szieszta, mint 20 ml tej lefejése. Meg úgy egyébként is, ha alszik a baba, akkor aludj Te is. Vagy ha nem is alszol, valami olyat csinálj, ami téged is kikapcsol, relaxál. A legjobb tejszaporító, rögtön a gyakori mellretétel után, a pihenés. És a legjobb apasztó a stressz, és fáradtság. Persze tudom, hogy a fáradtság nem teljesen kiküszöbölhető tényező, de igyekezni kell, hogy ne uralkodjon el. A stresszt meg el kell kerülni. Például azzal, hogy nem túráztatod az agyad a mérleggel, grammokkal. Használj ki minden percet pihenésre.

A szopási hatékonyság pedig úgyis javulni fog, ahogy növekszik a fiad, és ahogy Chopin is írta, egyszercsak azon veszed észre magad, hogy már Te hiányolod a hosszú szopikat.

Az hogy reggel esetleg többet tudsz fejni, az teljesen normális. Minden anyuka így működik, hogy reggel több, de hígabb, délután kicsit kevesebbb, de laktatóbb teje van, amiből gyakrabban kér kevesebbet a baba. Mennyit iszol? Túl sokat sem ajánlatos inni. Két, két és fél liter legyen meg, de azon felül csak akkor igyál, ha azt Te is kívánod, és ne muszájból.

Amit megfigyeltél a babádnál, az is normális. Kiváltja a tejleadó reflexet, akkor nagyokat kortyol egy ideig, aztán egy ideig kicsit light-osabban jön a tej, ekkor nem olyan intenzív a szívás, aztán a következő tejleadó reflexnél megint hatalmas kortyok következnek. Nem tudom, hogy pontosan mit értesz "pöcögtetésen", de ha ezzel is kiváltódik újból a tejleadó reflex, akkor olyan rossz dolog nem lehet. Kép

Ha van kedved és időd, akkor a http://www.szoptatasert.hu/belso.php?inf=oktato oldalon sok jó és fontos információt elolvashatsz a szoptatással kapcsolatban, és választ is kaphatsz a benned felmerülő kérdésekre, kétségekre.

Üdv:

Zita
pzita
 
 


Kedves Zita!Úgy látom, mi nagyon hasonlóan gondolkodunk.KépChopin, azaz Dorka
chopin
 
 


Chopin,
Azért sikerült tegnap mégis lendületet venni - na persze így is még 40 perc egy szopi.Kép De jobban figyelve a babára, gyorsan (kb. 10 perc) meg tudom állapítani, hogy kifogyott-e az első cici, és hogy kell-e neki a másik cici vagy sem. Persze büfiztetés után nem próbálom ilyenkor altatni, mint eddig.Kép

Be is vált, mert így egyben megeszi a 170-200 g-ját, és közte nem nyűgösködik, hanem nagyokat alszik, vagy nagyokat játszunk. Most ha ébren van 2,5 óránként szopik, ha alszik, eltelhet 4 óra is két szopi között. Igazából eddig sem a gyakorisággal volt bajom, hanem azzal, hogy sokat sírt, de úgy tűnik ezért, mert sosem lakott egészen jól.Kép

Nagia,
Én egy gr-ot nem tudtam kifejni soha szoptatás után. Bár én lusta is vagyok, és inkább alszom helyette.Kép

A szopis párna pedig nagyon megéri a pénzét, nekem már abszolút nem fáj a hátam, és még autóban is simán, kényelmesen tudok szoptatni vele. Nem kell vele a baba fölé hajolnom, hanem fel tudom hozni a fejét mellmagasságban (ahogy a nagykönyvben megvagyon írva).Kép

KépKép
connie
 
 


Sziasztok,
én is újra beszállok a körbe Kép Az újaknak: 2002 végén született a kislányom, ő már abbahagyta a szopit kb. olyan hét hónapja, most viszont kilencedik napja az öcskösön már a sor Kép

Megnyugtatásul a "mérlegfüggőknek": Cicó lányom szopijait kényszeresen mértem majdnem féléves koráig, akkor hagytam végleg abba, amikor képes volt napi kevesebb mint fél liter tejjel (közben nekem állandó túltermelődéssel) vidáman ellenni, sőt még hízni is egy kicsit. Be kellett látnom, hogy a lányom okosabb, mint én :Ö

A fiam most úgy tűnik, nagyon más alkat. 2960-nal született, a kórházban 2770-ig jutott, most nyolc naposan 2940 Kép Hatalmas újdonság a számomra, hogy magától ébred enni! Mérlegünk ezúttal is van ugyan, de érdekes módon nem érzek kényszert rá, hogy mérjem a szopikat (egy anyafüggő két és fél éves mellett ez nem is volna egyszerű Kép ). A pucér súlyt egyelőre méregetem naponta, örülök neki, hogy szépen emelkedik, nagyon új ez még nekem.
Eddig két gondom van: 1. elég lusti módon csinálja a kölkec a szopit, megvárja, míg jön a reflex, aztán csak cummog, vagy nyeli, ami folyik éppen a szájába, szívás nélkül, aztán csak várja, egy-két ehevny cummogással, amíg meg nem jön a követező. Most még nem gond ez, mert gyorsan jön, ugyanakkor erősen remélem, hogy ez változik, mármint hogy a törpike beletanul szépen a dologba, ahogy erősödik és növekszik, mert így nem lesz jó, mégsem szopizhatok helyette Kép 2. Amikor a fiatalúr már nagyon éhesen ébred, vagy fáradt, túlpörögte magát, vagy éppen dühöng (pl. merészeltem kezelni a köldökét), akkor nemigen találja meg a bimbót, illetve nem tetszik neki, amit talál (tán a kicsi, lapos mellbimbót sérelmezi?), néha cicivel a szájában ordít, alig győzöm megnyugtatni, észre sem veszi, hogy csak be kéne szivattyúznia. Van, hogy csak némi kisujjam bevetésével tudom megnyugtatni. Éjjel kettőkor ez nagyon vidám tud lenni...

És a végén egy komoly kérdés: kezdenek a cicijeim máris egy kicsit puhulni. Igaz, most az elején sem volt olyan kőcicim, mint a lányomnál, illetve mivel a terhesség alatt is még szopizott egy kicsit a nagytesó, feltételezem, hogy nem ment át akkora átalakuláson a mirigyállomány, a mellszövet, mint az első alkalommal. De a feszülés enyhülését egy kicsit korainak tartom. Nyugtassatok meg, hogy nem a tejmennyiség csökken, hanem a babó eszik többet és jobban, mint az elején, illetve kezd beállni a kereslet-kínálat (na jó, igaz, hogy feszülés ellen még mindig egy kicsit kell fejnem, de hol van ez már a kórházi napoktól!)
Előre is kösz,
üdv
Kriszi

Tök jó, hogy újra beindult a topik, kicsit már féltem, hogy végleg kihal...
Schmo, akartam írni, még a terhességem végén, csak megint nem küldte el a rendszer, aztán meg elsodortak az események Kép
kriszi
 
 


Kriszi, gratula az öcsköshöz!!!
Ne aggódj a nem keményedés miatt! Ez pont azt mutatja, hogy nagyon okés minden. Ha jól rémlik, Pelétől olvastam anno, hogy mikor tandemszoptatott, akkor a kicsi születésénél abszolút elmaradt ez a dolog. Ez a kereslet-kínálat rendeződés.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Kriszi,
Én az első gyerekemmel "küzdök" mostKép, de 9-ik napra már nekem is elmúlt a feszülés.
Ákos is nagyon mohó és izgatott volt az elején, össze-vissza kapkodta a fejét, mikor cicire akartam tenni, de mostanra már megnyugodott, csak akkor van bajban, ha felidegesítjük pl. orrszívással.Kép Kb. öthetes korára szépen beletanult a tudományba, most már nyítja nagyra a száját, és várja, hogy rátoljam a mellbimbóra.Kép És tempósabban is szopik, mint az elején, akkor még piszkálgatni kellett noszogatásképpen, most már nem kell.

KépKép
connie
 
 


Szia Pildi!Te a 17.kerületi topikba is szoktál írni.Most megvagy.Kár hogy pang az a topik.Már lassan magammal fogok levelezni.
A mellpuhulás teljesen normális és nem függ össze a tej mennyiségével.Egy idő után már csak akkor indul be a tejcsi és keményedik a mell, amikor megszívja a baba.Kereslet kínálat egyensúly, ennyi az egész.Chopin
chopin
 
 


Köszi, Lányok, a megnyugtató sorokat.
Egyébként már klasszisokkal nyugodtabb vagyok, mint az első két hétben. Tudom, hogy a pihenés, alvás sokat segít a tejtermelésnek, de sajnos törpi mellett napközben erre nincs mód. Akkor alszik kicsit, amikor sétálni viszem, vagyis ő engem. Kép

Zita,
nekem éppen az a gondom, hogy bizvást tudom, nincs tele a pocija, amikor elalszik, mert ma is 1 órát ücsörögtem vele, az alatt talán 10 percet szopott aktívan, negyedórát cummogott a cicin, a többi időt végigaludta. Ez az én bajom, hogy elücsörgök én vele akár két órát is, mert ha leteszem, újra sír a ciciért, de akkor az egész napomat gyerekkel a cicimen töltöm, úgy, hogy én nem tudok pihenni, a gyerek pedig egész nap sem lakik jól. Az előbb is ordított, amikor 1 óra múltán leválasztottam magamról a sokadszor bealvó gyereket, és könyékig a szájában volt az ökle.
Nem bántom én szegénykét, de annyira vágynék rá, hogy egyszer nyugodtan tudjam dajkálni, szeretgetni, ne állandóan a cicit keresse rajtam. Mert ha nem kapja meg, nem tréfál, olyan ordítást még nem láttatok. Kép
Pisi, kaka van bőven. Kép
A kényelmetlen testhelyzet annak tudható be, hogy amióta bekerült a kiságy a szobába, nem fér be még egy szék sem, mert éppen költözés előtt állunk. Készülök venni az új lakásba egy relax fotelt, hátha...

Connie,
van többfajta szopis párna is?
Nagia
 


Lányok,
ezt az oldalt hogy lehet úgy frissíteni, hogy ne lépjen ki a főoldalra? Béna vagyok.
Nagia
 


Nagia
Nekem sincs fotelem, még szopis párnám sincs, de megoldható nélkülük a dolog. Kép
Fotel helyett a nappaliban a kanapé, a hálószobában a franciaágy támlájához tett párna tesz jó szolgálatot.
Szopispárna helyett tehetsz mondjuk egy összehajtott plédet is az öledbe, vagy sima párnát.
Szerintem próbálj a gyerkőccel együtt pihenni, feküdj le vele, úgy tud cicizni, te pedig akár aludhatsz is közben. (én már simán alszom ülve is).
Kitartás, az első időkben nekünk minimum háromszorra jött össze az "egy evésre való" mennyiség (soha nem mértem).
zsana75
 
 


Sziasztok!

Én is nagyon örülök, hogy pörög a topic, bár az archívumból is sokat tanultamKép
Jó, hogy írtátok az éjszakai felébredést, mi most 3 napja megint kelünk éjjel, de nem bánom, akkor tutira van elég tejci, s így többször eszik ZsófibabaKép. Vasárnap óta nem mérek, ma azt hiszem meztelenül lemérem.
Nagyon ciki kérdésem lesz: honnan látom, hogy kevés neki a tejci, s adjam oda a másik cicit is? Én ugye eddig mértem, s száz gramm vagy afölött nem kínáltam oda a cicit, alatta igen. Az az igazság, hogy sokszor 150-060 gramm betermelése után is tömködte az öklét a szájába, pedig gondolom azután azért nem éhes. Igazi ciciért sírást csak akkor hallota Tőle, ha csuklás miatt tettem cicire, s a csauklás megszünése után volt egy rövid "elvették a kedvenc játékomat" sírás, ami aztán gyorsan abbamaradt. Egyébként minimum fél órákat szopizunk smindig megvárom, amig ő köpi ki a cicit.
Egyébként mióta írtátok, nem adfom oda a lefejt tejet este, lehet, hogy azért kell újabb éjjel 4-5 óra körül, mert nincs annyira megtömve a pocakja (nem mértem, nem tudomKép, de sebajKép
Köszi hogy segítetek!

sziasztok,

Eszter
wester2004
 
 


sziasztok,
még vmi: Zsófibaba 50 centivel született és két hónaposan 59 centi volt, most meg lassan növi ki a 62-es rucijait. Párom is én is magasak vagyunk, Kedvesem kifejezetten vékony(én most nem annyiraKép). Szóval lehet hogy a gyerkőc inkább nő és nem hízik? Az Iboly honlapján azt olvastam, hogy 2,5 centi a havi átlagos növekedés..
Eszter
wester2004
 
 


Nagia,
Azt hiszem van többfajta is. Nekem olyan van, amit körben magamra tudok kötni, azzal bárhol lehet szoptatni, jól megtartja a babát. A www.minimano.hu-n meg tudod nézni. Próbálkoztam én is pléddel, párnával, de klasszisokkal jobb a szopis párna szerintem, azt nem tudja Ákos széttúrni, és megtartja őt, amíg előveszem meg elpakolom a cicit. Nekem meg főleg, mert én kereszttartásban szoptatok, nem bölcsőtartásban.

Wester,
Én csak két napja adom a másik cicit is. Amikor az elsőből már nem annyira jön, akkor kiscsillag rángatja, meg kiköpködi, 2-3 ilyen után szoktam áttenni. A másikból elvileg csak annyit eszik, amennyit kér, ill. ha egyáltalán nem kér, akkor nem eszik. Csak így sajnos a komfortszopinak lőttek, mert a tele ciciből dől a tej, ha kell, ha nem. De a kaját jobban hiányolja.Kép

KépKép
connie
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?