Új privát üzeneted érkezett!

Stella!
A dokidat megkérdezted a cink szedéséről? Vagy szeded magadtól? Nálunk a folsavat javasolják napi egy bogyó 3 mg-os. Most abba se hagytam. De gondolkodtam az Eleviten abban rengeteg vitamin van az lehet hogy jobb lenne mint külön folsav, külön cink. Mi a véleményed?
Kérdeztem az orvos válaszolban a dokidat erről a spremában lévő hiányunkról. Sanjos megerősített, hogy természetes úton nem lehet babánk, csak ICSI-vel.Most ezen nagyon elszomorodtam, de most mit tudok csinálni. Remélem és bízom sikerül a maradék három lehetőségből egy. Kép Kép Kép

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Lányok!

Azt szerettem volna megosztani még veletek, hogy utánaolvatam ennek a cink dolognak és azt találtam hogy sok enzim kialakulásáért felelős többek között a férfi heréjében lévőkért is szóval lehet hogy nekik sem ártana ha szednék.

Talán érdemes kipróbálni.

Tralllala!
Találtam a neten még adatot és azt írja a szoptatós és terhes anyáknak 13 mg cink bevitelre van szüksége.

Zsebi

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


köszi Zsebi az infót!
és nem háromból egy , hanem háromból az első fog sikerülni Képés nem olyan rossz dolog az az ICSI, a legtutibb skacokat választják majd ki neked Kép

már kezdek biztos lenni abban, hogy ki fog pukkadni a hasam és szétgurul a rengeteg kis bigyóm Kép és még 2 nap... bár remélem, hogy inkább még 9 hónap...
tralllala
 
 

 
 

TrallalaKép
Megy a drukk a pungihoz! És várjuk a híreket!

ZsebiKép
NEm találkoztam a dokimmal a cink-es info óta.
Mindenképpen elkezdem szedni, de csak a stimu kedzete előtt.
Már gyűlnek otthon a gyógyszerek és egyéb kiegészítők. Elevit, folsav, cink, aspirin, magne B6, vörösbor...
Most tényleg beleadunk mindent! Remélem meglesz az eredménye!
Sajnos a hangulatom még elég hullámzó és minden héten kiborulok valaminKép. Pedig annyira igyekszem!

HajneszKép
Bocsi, kicsit lassu a felfogásom. Így már világos az időpont Kép!
Stella

Kép
stella9
 
 


Stella!
Sajnos ez így van, egy szikra és ki tudunk borulni napokra. De remélem nem sokáig lesz ez így.
Azon gondolkodom mert én is akarom a cinket szedni és a folsavat szedem is folyamatosan, hogy mellé jó lenne az Elevit, de nem túl sok ez egy kicsit? Vagy ezek nem tartalékolódnak a szervzetben ami nem kell kiürül?

Zsebi

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


ZsebiKép
Én úgy fogom szedni, hogy Elevit és folsav naponta váltogatva.
Cink és Magne B6 minden nap, aspirin detto.
Szerintem ezeket nem lehet túladagolni.
Utánanéztem a kisokosomban.
A cink túladagolásáról nincs benne egy szó sem, viszont a túlzott folsav bevitel csökkentheti a cink felszívódását (ezért váltogatom az Elevittel).
Stella

Kép
stella9
 
 


Stella Kép Zsebi Kép
Jól van, megnyugtattatok. Már kezdtem azt hinni, hogy bennem van a baj, hogy ennyit hisztizek és folyton nyűgös vagyok. De ezek szerint nem vagyok egyedi eset.
Én elevitet nem szedek, hanem egy másik multivitamint és iszom az aloés lötyit, meg Multimaca-t is eszek.
Képzeljétek, olyan édes a párom. Eddig nem lehetett belediktálni semmit, maximum egy kis neocitrant ha már félig a halálán volt. De most szó nélkül beszed mindent, amit elérakok, hogy ez használhat Kép
Wish

wish
 
 


Wish!
Ezzel az én párom is így van. Eddig be nem vett semmit max. ha orvos mondta, most meg az én szakértelmemmel is beszedi! Ez jó!!!!! Kép

Stella!
Akkor én is szedem így minden másnap elevit és folsav és majd a cink, aspirin a kezdéstől a magneB6 nekünk csaka transzfertől kell szedni. Kép

Zsebi

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Sziasztok,
hipp-hipp hurrá, túl vagyok a pungin Kép
a pocakom fáj, kicsit vérzek, de nem ez a lényeg... 15 bigyót szívtak le (a bal petefészkemben még kicsik voltak, így azokat békén hagyták) Kép
reggel kiderül mennyit sikerült megtermékenyíteni, mennyi kezdett el osztódni.

bocs lányok elfelejtettem rákérdezni a cinkre, legközelebb, ha orvossal találkozok, megkérdezem!
tralllala
 
 


TrallalaKép
Nagyon ügyi voltál!!!
Drukkolok a petikéknek!
Remélem iszol, mint a kisanygal!!!

Kép
stella9
 
 


TralllalaKép
Éljen! Éljen!KépKépKép Ez nagyon jó, most akkor drukk ezerrel, hogy szuperül sikerüljön a randni!!!++++++++++++++++++++++++++++++++
Na és továbbra is folyadék + fehérje, hogy ne rendetlenkedhessen odabenn az a néhány tüszőcske!Kép
hajnesz
 
 


mint egy kisangyal? mint egy teve, mikor az oázishoz ér Kép
köszi a drukkokat!!!
tralllala
 
 


TrallalaKép
Egyformán jár az agyunk. Legalább két percig ültem a gép elött, hogy találjak valami olyan élőlényt, ami sokat iszik.
De úgy látszik nálam ma sem kapcsoltak be az On gombot, úgyhogy nem is kísérletezem a túlzott gondolkodással Kép!

WishKép
Most akkor mi lesz? 1-én mész a dokihoz megbeszélni a részleteket?
Remélem hamar elmúlik a hasfájás!
Stella

Kép
stella9
 
 


Kép még nagyon hétfő van Kép

képzeljétek a Forgácsban van egy nagyon aranyos néni (tanítónéni volt), akinek az a dolga, hogy beszélget a lányokkal a beavatkozások előtt, megnyugtatja őket, vigyáz rájuk, mikor kihozzák őket a "kórterembe", teát, csokit ad nekik, Õ az ügyeletes tündérke. na szóval megtudtam tőle, hogy ma van telihold, ami rengeteg energia felszabadulását jelenti. Venni kell 3 gyertyát, a fehérre kell írni az egészséggel kapcsolatos kívánságokat, a pirosra az érzelmekkel kapcsolatosakat, a zöldre pedig az anyagiakkal kapcsolatosakat. este meg kell gyújtani, végig kell égetni őket, és minden kívánságunk teljesül Kép lehet, hogy kipróbálom Kép
tralllala
 
 


Tralllala Kép
Ügyi vagy Kép A 15 az nagyon szép eredmény.
Megy a drukk a kicsiknek Kép
Ez a gyertya dolog érdekes Kép A babát vajon a fehérre kell írni, vagy a pirosra?

Stella Kép
Nem megyek el a dokihoz, majd felhívom, hogy ez van és számoljon egy héttel késöbbre.
Én is remélem, hogy elmúlik a hasfájás, de még 2 nap Kép

Wish

wish
 
 


Tralllala!
Szép eredmény! Most drukk a kicsiknek, hogy ügyik legyenek.

A gyertyáknak kell külön színűek lenni? Lehet értetlen vagyok?

Dzsúd!
Milyen volt a bucsú? Minden rendben van odabent vagy ilyenkor már nem néz meg?

Zsebi

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Zsebi,
csak megnézte Krizsa a II. Klinikán készült leleteimet (uh, vérvétel), konstatálta, hogy minden OK, meg elbeszélgettünk, aranyos volt nagyon. Meg adtam neki ajándékot, meg megköszöntem, amit értünk tett. Nem voltunk sokáig, mert azért vártak kint rá még egy páran. A köv. gyereknél találkozunk majd megint - jó pár év múlva. De helyes volt, mert mondta, hogy azért szeretne tudni rólam, 4-6 hetente hívjam majd fel, hogy mi van velünk, meg majd küldjek képet meg majd, ha tudunk mozogni, menjünk be az ikrekkel hozzá. Szóval, aranyos volt nagyon.
TE most hol tartasz? Mikor álltok neki? Szeptember maradt végül??

Trallala,
akkor ezen a héten be is kerülnek a pirinyók a mama pocijába? Jujj, nagyon szorítok Nektek!!!! Rengeteget pihenni, sok víz, sok fehérje, a tesztig minden este max. 1 deci vörösbor, semmi hajolgatás, teregetés, görkorizás!!!! Naponta séta, hogy ne punnyadjon be a medencéd. Hány babucit kértek a pocakba vissza?

Lányok,
a sok vitaminnal azért vigyázzatok, az sem jó. Az Elevit is egy csomó mindenzt tartalmaz már, túlzásba se kell esni.Szerintem. Én kizárólag Elevitet szedtem, és a 12. héttől (vérvétel eredmény után) kezdtem napi 2x vasat szedni, de semmi egyebet. Azért beszéljétek ezt meg a dokitokkal. Az enyém azt mondta anno, hogy az Elevit és a Magne B6 már sok együtt, nem kell annyi. És a "rendes" nődokim is az Elevitet szorgalmazza csak (meg a vasat persze), és a 12. hté letelte után is szedem az Elevitet, mert annyit okádtam, hogy maradjon vmi cucc az ikreknek belőlem, mert ártani nem árt. Sok doki tart attól, hogy 6 kg-s babát szül az a mama, aki végig szedi az Elevitet, de soknak meg nincs ilyen jellegű észrevétele. Én szedem.

na, minden jót Nektek!!!!
Dzsúd
dzsúd
 
 


TrallalaKép
Mi a helyzet a kicsikkel? remélem szépen megtermékenyültek és már csak anyucira várnak!!

Kép
stella9
 
 


jajjj, még fél órát kell várnom, hogy telefonálhassak... már olyan kíváncsi vagyok.
Dzsúd Kép
igen, csütörtökön kapom vissza a kis bigyótákat, már nagyon várom. még nem is tudom mennyit, valószínűleg 4-et, ha minden okés. Tegnap sokat feküdtem, de ma már nem fog menni, egy hétre kialudtam magam Kép nem is fáj már nagyon a pocim.
A II. klinikán fogsz szülni? mik eddig a tapasztalataid?
Wish, Zsebi Kép
a gyertyáknak kell különbözőeknek lénni, szerintem a babóca mindkettőre rákerülhet, a pirosra, hogy legyen, a fehérre, hogy egészséges legyen Kép
tralllala
 
 


Tralllala!
Mostmár mindegy tegnap kellett volna gyertyázni, de felírom és a következőnél megcsinálom. Kép Tök babonás vagyok, úgyhogy.

Szorítok a kicsiknek. Biztos már sokan ott ficánkolnak a lombikban. Kép

Dzsúd!
Az biztos hogy nehéz volt az elválás, de jó hogy eljött, ez is azt jelenti közelebb kerültél a babákhoz. Kép
Marad a szeptember júliusban már kezdhetnénk elvileg, de nyaralni szeretnénk menni és így majd ősszel. Meg a munakhelyemen sem kultiválnák annyira hogy szabi is és még két hét pluszba a nyár közepén. Szóval majd ősszel kipihenten nekilállunk sikerülni fog mostmár muszály!!!!!!!!!

Ez a vitamin kérdés is kiborító. Az egyik helyen azt hallod nem lehet baj ha beszeded a másik ez túl sok. Tanácstalan az ember. Az elevitre meg Krizsa mondta hogy nem kell szednem. Na ilyenkor mi van. Õ a folsavat propagálja 3 mg/nap, de a neten mindenhol azt olvasod (orvosok által írt szövegne) hogy napi 1 mg nál többet nem kell bevenni nem jó a sok. Illetve a cink szintén kell a babásodáshoz az elevitben nincs annyi amennyi a szervezetnek naponta szüksége van. Viszont a B vitamin és a többi jó az elevitből. Szóval itt legyen okos az ember.

Zsebi

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


9 picuri lett Kép Kép Kép bár azt mondta a doki vannak még kérdőjelesek. ennyire picurkák, és már kérdeznek? Kép
nekem csak az elevitet ajánlotta a doki, hogy szedjem.
tralllala
 
 


TrallalaKép
De jóóó!
Akkor most az jó osztódásért szorítok és mindent bele csütörtökön!

Kép
stella9
 
 


Tralllala!
Ez nagyszerű! Szorítok nekik nagyon. Ügyik legyetek!!!

Zsebi

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


TralllalaKép
Szuper!!! Innen is mennek az osztódásserkentők!!! De jó, mindig van kiért izgulni! Sikerüljön!!!
hajnesz
 
 


Tralllala Kép
Szuper! Én is nagyon drukkolok nekik Kép

wish
 
 


Olyan aranyosak vagytok Lányok, mindjárt potyognak a könnyeim... Képha ennyi drukkot kapnak a kis bigyóták, biztos ügyesek lesznek Kép
tralllala
 
 


BOLDOLG NÉVNAPOT STELLA!!!
tralllala
 
 


Stella!
Nem tudtam hogy ma van a névnapod, de akkor így utólag is nagyon sok boldog névnapot kívánok!!!!!!!
Kívánom hogy a következő esztendőben ilyenkor gömbölyödő pocakod legyen!!!!

Kép

Zsebi

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Köszi lányok a sok jókivánságot!
Rajta leszek a gönmölyödő pocakon!

TrallalaKép
Ma is kell telefonálnod vagy csak holnap?
Remélem szépen osztódnak a Picik!
Stella

Kép
stella9
 
 


Igen, már telefonáltam is, 9-en gyönyörűek, és vannak még néhányan, akik jók lehetnek KépÚgyhogy lesz fagyibabánk is úgy néz ki Kép
tralllala
 
 


Tralllala!
Ez szupre!!! Akkor egyet tudok csak mondani csak így tovább és mi drukkolunk értetek!!!

Zsebi

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


TrallalaKép
Kép

Kép
stella9
 
 


TralllalaKép
Jujdejó!!! Szorítunk a továbbiakban is!!!
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
hajnesz
 
 


Tralllala Kép
Nagyon igyekeznek a picikéid Kép Drukk-drukk-drukk !

wish
 
 


TRallala,
ezek szuper hírek!!!!gratula!! ügyesek vagytok!!
dzsúd
 
 


Tralllala!
Mikor lesz a transzfer??? Hogy vannak a babók??

Zsebi

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


TrallalaKép
Kép

Kép
stella9
 
 


Szisztok,
Köszi Lánykák a drukkot, visszakaptam a Picurkákat, méghozzá hármat Kép állítólag szépek voltak nagyon, kaptam képet is az egyikőjükről Kép Csak a zárójelentésen láttam, hogy AH-t is csináltak, remélem így még nagyobb az esély. olyan furcsa érzés volt, mikor a pihenőből lejöttem, úgy köszöntöttek a dokik, asszisztensek, hogy "Hogy van kismama?" Kicsit félek, hogy túlságosan beleélem magam, abba, hogy sikerült, de így legalább 2 hétig tuti boldog leszek (vagyok), és a babócák is csak akkor tapadnak meg, ha hiszünk bennük, nem? Kép
tralllala
 
 


Tralllala!
Nagyon szorítok neked! Zebrás híreket szeretnék. Kép
Az biztos segít ha hiszel benne sikerülni fog miért ne sikerülne!!!! Kép
Tudod sok pihenés finom kaják és sok folyadék! Két hét múlva vérvétel vagy teszt?

Zsebi

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Zsebi,
köszi Kép Tesztelni kell, aztán kb. 3 hét múlva kell visszamenni, akár pozitív, akár negatív.
tralllala
 
 


TralllalaKép
Jujjdejó!!! Legyél csak nyugodtan boldog és hagyd, hogy most mindenki téged kényeztessen!
Drukkolok nagyon és küldök sok-sok babatapasztót!!!
KépKépKépKépKép
hajnesz
 
 


Trallala Kép
És hogy van a kismama? Kép
Reméljük jó pédával jársz elő nekünk.

Wish

wish
 
 


TralllalaKép
Nagyon jó!!
Így kell ezt csinálni! Hinni kell benne a végsőkig!!!
Most minden rólad szóljon. Semmi stressz, vagy megerőltetés és sok-sok boldogság!!!
Drukkolok nagyon!

Kép Kép Kép
Stella

Kép
stella9
 
 


Lányok!
Előkerültek ezek az édi babafigurák, remélem mostmár maradnak és mindenkinek jut idén tél előtt egy legalább a pocijába. Kép

Tralllala!
Pihenj sokat és legyél levegőn. Csodaszép idő van.

Hajnesz!
Veled mi a helyzet? Voltatok a genetikain?

Stella!
Már nem sok van játra neked, max egy hónap és indul a menet, de én azért szorítok hogy előbb beindulhassál.

Zsebi

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Lányok Kép
nagyon édesek ezek a bunkfencező babócák Kép ilyen ügyesen fognak odabukfencezni mindenkihez, aztán belefúrják majd a kis buksikujakat jóóó mélyen a mamik pocijába!
Mindjárt itt a június Stella és Wish is kezdi a szurikat, Zsebi kipiheni magát a nyaralás alatt és szépen mindenkihez beköltöznek a pocaklakók Kép

Olyan aranyos a párom, este is reggel is jól megsimizte a Picurkákat, küldött nekik puszikat és megmondta nekik, hogy kapaszkodjanak jól! Kép
(szerintem kicsit irigykedik, hogy ők folyamatosan a mamiban lehetnek Kép )
tralllala
 
 


ZsebiKép
Köszi, megyvagyok, még szedem a fogigátlót. Jövő csüt-ön lesz a hysterom. Kicsit be vagyok tojva, de remélem, rendben vagyok belül. A genetikai eredménye majd csak júni 7. körül lesz meg, már nagyon kíváncsi vagyok, mit "produkáltunk"!
Ti is mentek?
Ha jó lesz a hystero, júni 12-én kezdődhet a stimu!Kép
hajnesz
 
 


Trallala,
nagyon ügyesek a babókáid! Az ikrekkel megbeszéltem, hogy küldik a baba energiát a tieidnek. Meg aztán szép sorban mindegyikőtöknek.
Ma vettem egy könyvet: Lelki köldökzsinór címmel. Két magyar pszichoanalitikus 10 éve dolgozik a témán: az anya-magzat kapcsolatanalízisen. Már a fogantatástól egy különleges kapcsolat alakítható ki a mama és a baba (babák) között. Ismerek olyan lányt, aki ikreket várt, és a kisfiú súlyban nagyon lemaradt a kislány mögött. A mama a könyv alapján kommunikált a kisfiúval, és mi lett az eredmény: a kispocok végül dagibban jött a világra, mint a kislány Kép 15 kismama mesél a könyvben a különleges élményeikről. Érdekes olvasmánynak ígérkezik. Sztem a babóid is csípnék nagyon Kép

vigyázz nagyon magatokra és tuningold csak a boldogsághormonjaidat Kép

Dzsúd
dzsúd
 
 


Hajnesz!
Végül nem megyünk, genetikára mert Krizsa lebeszélt hogy 1 % esély van hogy ebbe mi beleesünk, de lehet hogy azért elmegyünk nyáron, majd meglátjuk. Igazából most megyünk a homeoshoz is és az sem kevés pénz kettőnknek. Meg most egy kicsit le is ültem ebben a témában élvezem az ilyen téren való semmittevést. Kép

Biztos jó lesz a hiszterod!!!! Kép Akkor neked ez a harmadik lesz?

Dzsúd!
Izgin hangzik ez a könyv. Jó olvasást kívánok.Aztán tanulj ki mindent hogy majd át tudd adni nekünk a tudást. Kép Kép

Mikor mész esetleg uh-ra ahol már látni a bébik nemét? Olyan kíváncsi vagyok!!!

Tralllala!
Örülök hogy minden oké és a hangulatod remélem ilyen szupervidám marad! Ez is nagyonfontos!!!!!!!!
Zsebi

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Dzsúd Kép
tényleg jól hangzik ez a könyv, az ilyen vásárlásokkal azért még óvatos vagyok egy kicsit, bár már elcsábultam egy újság erejéig Kép
tegnap este a national geographic-on volt egy film, a 9 hónapot követte végig, gyönyörű felvételek voltak benne, láttátok?
apa nálunk kiadta a parancsot a bébiknek, hogy munkára fel, ássanak, a mami addig pihen Kép egész jó munkabeosztás Kép

Ja és Dzsúd, ha van egy perced, kérlek, írj egy-két szót a II. klinikáról. (milyen a szülőszoba, ha már láttad, gátvédelem van -e, babák a mamikkal lehetnek -e) Nagyon határozatlan vagyok orvos-kórház témában... tudom, tudom, ráérek még, de be van sózva a popsim Kép
tralllala
 
 


Zsebi,

Ezt a könyvet nem lehet "átadni", el kell olvasni, jómagam tegnap többször elbőgtem magam, mikor egy-egy anyuka élményét olvastam, nagyon magával ragadó a könyv, nagyon megható, el is fogok menni ilyen analízisre.Még nyomozok a cím, tel.szám után.
UH-ra soká megyünk és rég voltunk...de múlt héten meghallgathattam a szivecskéjüket (bár ilyenkor még nem szokás, de a dokim ki akart engesztelni, mert csúnyán beszélt velem telefonban..), szóval kalimpáltak rendesen, édesek voltak nagyon. Még nem érzek "belül" semmit, semmi mozgást, csak eszeveszett módon nő a hasam, a hétvégén 6-7 hónapos terhesnek néztek (16 hetesek vagyunk..).Vicces. Viszont igaz a hír, hogy a 16. héttel rendbe jön az ikres kismama, jómagam szuperul érzem magam a héten, nagyokat zabálok, virulok. 3-4 hét múlva lesz uh, akkor talán lesz infó a nemükről, de a doki szerint ne éljem bele magam. A könyv azt is írja, hogy az analízis során a baba a mama tudomására hozza a nemét, nagyon érdekes.
Mikor mentek nyaralni és hova???

Trallala,
A II. klinikás kérdésidre még magam sem tudom a válaszokat. A dokim jó (bár múltkor nagyon türelmetlen volt, de aztán kiengesztelt), nagytudású. Az ambulanciára járok, ami nagyon kulturáltan néz ki, frissen felújított, csak sokat kell várni, mert van 4 vizsgáló és sok doki. Sajna a dokimnak nincs magánrendelője. A 20. héttől elkezdek majd járni egy szülésre felkészítő tanfolyamra (a dokim ajánlotta), egyik héten torna, a másik héten előadás, a dokim ajánlotta. Ott biztosan szó lesz ilyesmikről. Habár bent vannak a pocimban az ikrek, és lekopogom, jól vannak, még én sem jártam utána ezeknek babonából, úgy gondolom, mindennek eljön a maga ideje.
Azért választottam a II. Klinikát, mert ott van újszülött intenzív, és ikreknél gyakori a koraszülés, mindenre fel akartam készülni. Eredetileg a Szent Imrében (Tétényi) akartam szülni, de ott nem vállalt a doki ikrekkel, korrekt volt, nem szépített, azt mondta, hogy a lehetséges koraszülés miatt javasolja inkább a klinikák valamelyikét, mert ha neadjisten gond lesz, és mentőzni kell a babákat, az is megviseli őket. A Kaális dokim meg azt mondta, hogy az I. klinikára tilos mennem, megtiltja, mert ott több betegét "elszúrták" (nagyon feldúlt lett hirtelen emiatt), de a II-re nyugodtan menjek. Plusz ott szült az uncsitesóm 2 gyereket és az ő dokijához kerültem. Ennyi a történet. Ha megtudok többet a kórházról, írok.

Ha a könyvet nem is veszed még meg babonából, beszélj azért sokat a babókáiddal, érteni fogják, és simogasd sokszor a pocidat, érezni fogják.

Dzsúd
dzsúd
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?