Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Kismamák!

Gondolom(remélem) kiváncsiak vagytok Kis Marci fiunk világra jövetelére, úgyhogy elmesélem férfi szemmel milyen volt. Mint ahogy Pipocs is írta, doki után haza, felcuccoltunk, majd be a kórházba. Mondjuk azt szerintem már nem volt ideje leírni, hogy 11 óra körül csörgött az itthoni telefon, és legnagyobb megrökönyödésemre a doki volt (nem adtuk meg neki az itthoni számot, csak rádiótelefon számokat), aki érdeklődöt hogy egyáltalán akarunk e szülni, merthogy ő már mindenkit izzított, és rég bemosakodva, és tűkön ülve ott vár minket az egész kórház. Ez persze kamu volt, de arra jó volt, hogy gyorsan elinduljunk. Szép, nyugodt 80-as tempóban besétaautóztunk a Péterfybe. Egész pontosan hárman vártak ránk, nem volt semmilyen fogadóbizottság (ezt egy kicsit nehezményeztem is, de Pipocsnak nem mondtam), de legalább a portás miután levette a lakatot, kissé csipás szemmel, de elégedetten tessékelt be minket. Láthatólag tudott az érkezésünkről. Fent az osztályon két csinos nővérke között üldögélt a dokink egy számítógép előtt, éppen a mi adatainkat gépelvén (persze Pipocs még így is szebb volt mindkettőnél). Nem olyan volt az összkép, mintha bárki is aggódna valaki, vagy valami miatt, de ez furcsa mód inkább megnyugtató volt számomra. Innentől kezdve az én izgulásom, vagy inkább tanácstalanságom és bénázásom elmúlt, Pipocs viszont most kezdett izgulni. Mondta is, meg láttam is rajta. (Ebből is látszik, hogy ti lányok pont fordítva működtök). Kb. két percre átöltözött a pizsamájába, aztán már vehette is le, mert bementünk az egyik szülőszobába ahol előkészítették őt az epidurálra. Kicsit vizsgálgatták, vért vettek tőle, illedelmességből halgattuk egy kicsit a baba szívhangját (nekem legalábbis úgy tünt, hogy senkit nem érdekel rajtunk kívül), minden teljesen rendben volt. Egyszercsak jött a doki, és nekikezdett az epiduralnak. Ez nem volt kellemes, mert Pipocs fura arcot vágott, és rendesen szorította a kezem. Elég hamar megcsinálta, mert ebben nagyon profi (azt hiszem tanítja is). Ekkor fogott egy kis üvegcsét, és mondta Pipocsnak, hogy most ettől jól fogja magát érezni, és beadta neki az epidural csövön az első adagot. Megkérdeztük, nekem nem lehetne-e jól érezni magam, de nem lehetett. Pipocs tényleg jól érezte magát, de mondjuk előtte sem érezte magát rosszul. Nem voltak olyan erős fájásai hogy rosszul érezze magát, vagy nem mutatta. Közben kiderült, hogy Pipocs egy ezer éve nem látott, volt osztálytársa lesz a dokink asszisztense (legalább is ekkor még azt hittük, aztán úgy alakult, hogy mégse), akivel nagyon kedvelték egymást a suliban. Persze nagy volt az öröm, és így legalább Pipocs figyelme is elterelődött egy kicsit a rá váró megpróbáltatásról (Gondolom itt sokakban felmerül, hogy a szülés nem megpróbáltatás, meg hogy milyen szép dolog, meg ilyenek, de férfi szemmel ez megpróbáltatás. Én valószínűleg nem vállalnám, és szerintem sok férfitársam sem. Mondjuk ha mi is szülhetnénk, lehet hogy meggondolnám...). Ezek után vártunk, hogy hasson a szer, majd beadta a következő adagot, aztán megint várakozás, majd mégegy adag. Mostmár elkezdtek gyülekezni a dokik, meg nővérkék, előkészítették a műtőt, meg magukat a műtétre (beöltöztek zöld ruhába, és bemosakodtak). Pipocs átkerült egy tolható ágyra egy műtőssegéd közreműködésével, majd legalább hét méter megtétele után átrakta a műtő asztalra? ágyra? Inkább ágyra. Ennyi erővel ölben is átvihette volna, hamár ölbe vette. Annak egyébként először nem örültem, hogy egy roma műtössegéd ölelgeti a meztelen párom (már persze ha roma volt), de hamar kiderült, hogy nagyon profi a srác, semmit nem mondtak neki és mégis mindent tudott, hogy mit kell csinálnia, és nekem is ő magyarázta el, hogy mit csináljak, és hogy vegyem fel a ruhát (merthogy eddigre már nekem is be kellett öltöznöm). Bent a műtőben is nagyon profin viselkedett, bár ez mindenkire elmondható aki ott volt. Gondolom nem ma kezdte, de akkor is, minden elismerésem az övé. Bent a műtőben mire én bementem, Pipocs már ki volt terítve, és le volt takarva mindenféle zöld lepedőkkel, csak a hasa látszott ki. Engem leültettek a fejéhez, és elkezdték a műtétet. Pipocs nem érzett semmit, én meg nem láttam semmit csak azt, hogy Pipocsot összevissza rángatják meg nyomják. Oda kellett tartanom az oxigén csövét a szájához-orrához, és ahhoz hogy lássak valamit fel kellett volna állnom. Aztán kb. húsz perc múlva mondta az egyik nővér, hogy ha meg akarom nézni, vagy le akarom fényképezni, ahogy kiveszik a bébit, akkor most álljak fel. Meg is tettem. Azt még nem mondtam, hogy már az epidurál előtt elkezdtem vadul fényképezni, meg filmezni, mert megengedték. Miután kivették, és megvolt a kötelező felsírás, nekem a picivel kellett mennem, ami nem volt egyszerű, mert nem láttam jól a könnyeimtől. Végig kellett néznem, ahogy 30 cm hosszu vékony műanyag csövet nyomnak le az orrán és a száján, és szürcsögő hangok kiséretében kiszivattyúzzák a maradék magzatvizet a tüdejéből. Ez nagyon nem tetszett neki, és nekem sem. Nagyon sajnáltam szegénykémet. Felitatták a kis testéről a magzatvizet meg a vért egy törölközővel, de nem mosták meg, és nem is törölték le róla a magzatmázat. Aztán kimentünk a másik szobába ahol a csecsemő orvos lemérte minden adatát, meg feltette rá a csuklópántot. Az adatok: Név: Szabó Marcell, érkezés időpontja: 2005.05.05. 00.35, hossz: 55cm, mellkörfogat: 35cm, súly: 3290 gramm, fejkörfogat 36cm. Figyelitek ezt a számmisztikát? Mennyi ötös, meg hármas mi? (Egyébként most a 4. emeleten, a 474-es szobában vannak, hamár számmisztikázunk). Ezután a dokinő a kezembe nyomta a picit, persze egyből megnyugodot, és ahogy beszéltem neki az egyik szemét kinyitotta és úgy tünt hogy vizsgál vele. Bevittem a műtőbe Pipocshoz, aztán átadtam a csecsemősöknek(Legalább is azt hiszem igy volt, erre a részre nem emlékszem pontosan). Azt hiszem nem is tették Pipocs mellére, pedig azt mondták, hogy ebben a kórházban császár esetén is mellre teszik. A doki összevarta Pipocs sebét, aztán műtőkocsira tették, és betolták a szobába, amit az előbb említettem. Ekkorra már két óra volt, és úgy döntöttem hogy hagyom pihenni, mert reggel hatkor már keltik őket(ezt a nővér mondta), úgyhogy hazajöttem. Hát naggyából ennyi, bár ez csak rövid kivonata volt az eseményeknek, és így visszaolvasva nem tünik olyan nagy élménynek, mint amilyen valójában volt. Úgyhogy azt ajánlom minden kispapának, aki eddig bizonytalankodott, hogy bemegy-e a szülésre, hogy ne hagyja ki. Még az jutott eszembe, hogy Marci úgy néz ki, mintha két hetes csecsemő lenne, olyan szép a bőre, pedig mégcsak fél napos a képeken. Biztos azért, mert nem lett megnyomorgatva születése közben. Most már nagyon sokat írtam, úgyhogy búcsúzom. Mindenkinek szép, és egészséges babát Kívánok. Puszi: Laci

Kép Kép Kép Kép Kép

Kép
Kép
pipocska
 
 


Kedves Pipocs és Laci!

Nagy nagy gratula a bébihez, gyönyörű kisbaba. Teljék sok örömötök benne.
Köszönjük hogy megosztottad velünk a történeteteket, külön öröm, hogy végre férfiszemmel is "láttunk" egy szülést, merthogy ide jobbára csak nőcik írnak.

Jó babázást, Pipocsnak mihamarabbi felépülést.

Ildi

Kép
vildi
 
 


Evey

Próbálgattam nélküle de még a védővel is fáj csak el elviselhető mértékű. Nélküle az maga a halál. Egyébként először én is azt hittem, hogy mellretevési probléma, konzultáltam védőnővel fűvel fával de semmi sem segített ugyhogy beletörődtünk a védőbe. Ez van. Így is szépen szopik és gyarapszik 5 hósan volt 7,76 kg és 66,5 cm.

Vacak!

Láttunk arik voltatok Kép

Ildi

Kép
vildi
 
 

 
 

Csatlakozom Ildihez és én is nagyon sok szépet és jót szeretnék kivánni a "kibővűlt" családnak és külön Lacinak, hogy ilyen élvezhetően megosztotta velünk ezt a szép pillanatot. Marci nagyon édi kis manó Kép

Vacak,

Nagyon helyesek voltatok Kép
jammie
 
 


Pipocs/Laci!

Még egyszer nagy gratula a kis Marcihoz, és köszönöm én is a részletes szülésbeszámolót! Nekem is élmény volt a papaszempontból történő narráció! Kép De jó, hogy ti férfiak is ilyen érzelemdúsan át tudjátok élni ezt a csodát! Kép Arról pedig meg vagyok győződve, hogy ha nektek is megadatott volna a szülni tudás képessége, akkor ti is örömmel és bátran vállalnátok...
Laci, kérlek tolmácsold a kismamának, hogy várjuk vissza a fórumra nagy szeretettel! Kép

Vildi, Jammie!
Köszönöm Kamilla nevében is, hiszen ő volt a "sztár", én csak a kísérő. Sajna magára a témára kevés idő jutott, és a legfontosabbakra (minthogy mit vigyünk magunkkal gyerekkel való utazásra, hogy szórakoztassuk hosszú autós vagy repülős út során, milyen legyen a "vészfelszerelés" és egyéb praktikus dolgok) egyáltalán nem jutott idő, de asszem ez inkább amolyan jópofizós műsor, tulajdonképpen csak felszínesen éreint mindent. Persze fél órában nem is lehet máshogy.
Hogy vannak a manóitok? Ildi, jót mosolygok az adatokon: 7,76kg Kép De örülnék, ha az én lányom már ennyi lenne! Kép

Jó hétkezdést!
V.
vacak
 
 


JóregKép

Kedves Pipocs és Laci: Ismeretlenül is gratulálok a kicsi Marcihoz, tényleg gyönyörű babaKépKép Sok boldogságot hozzá, nektekKép

Lajka: beadni? Mint egy gyógyszert?Kép Nincs ötletem...

Vacak: mi is voltunk pár hónapja a műsorban...Neked hogy tetszett ez az egész? Írhatsz magánban is. (Én nyilvánosan nem írnám le a véleményemet..:-/)

Jovi
8+3

Kép
Kép
Kép
Kép
jovika
 
 


Evey, Vildi

Köszönöm a jó ötleteket apai örömök témakörben.

Ironram

Természetesen nem köntörfalazásra gondoltam, csak egyszerűen arra, hogyan is kell előállni egy ilyen hírrel. Azért volt bennem egy kis szorongás ezzel kapcsolatban, mert amikor a lányommal voltam terhes, nem egészen úgy történt, ahogy ezt a filmekben látni (az apa - arcán mennyei derűvel - felkapja kedvesét, ölelgeti, csókolgatja és mindenki nagyon happy), hanem teljesen elsápadt és napokig alvajáróként közlekedett a lakásban (gondolom ezalatt emésztgette a hírt). Utána persze már nagyon rendes és figyelmes volt és most imádja a lányát.
Ja és amikor a főnököm megtudta, hogy terhes vagyok, kb. ilyesmiket vágott a fejemhez: "igazán vigyázhatott volna magára" meg hogy "hogy képzeli, hogy csak úgy elmegy szülni, amikor a legnagyobb munkában vagyunk", másnap reggel pedig egy felmondólevelet találtam az asztalomon... (Ez öt évvel ezelött történt, azóta törvény van rá, hogy terhesség miatt nem lehet kirugni senkit a munkahelyéről.)
Egyébként hétvégén megmondtam és most valóban örömhír volt...
Úgy látszik érettebbek vagyunk.

Lajka
lajka
 
 


Sziasztok!

Pipocska, nagy gratula a legénykéhez és a párodhoz is. Nagyon jó volt a beszámolóját olvasni!

Vildi: szoptatással kapcsolatban - nekem lapos mellbimbóm van, ami miatt eléggé meggyötrődött az elején amikor a baba vagy a fejőgép kiemelte. 3 hétig vérzett körben, mintha le akarna szakadni. Csillagokat láttam. Aztán szépen ráállt a nyüstölésre, és most már nem fáj. Amikor nagyon tele a mellem, akkor még most is összeszorítom egy kicsit a fogam, de aztán már jobb. Amúgy a sógornőm is csak bimbóvédővel tudott szoptatni, mert - vélhetően hajlama van rá - állandóan kisebesedett a melle, noha jól tette rá a babát. Ennek ellenére bimbóvédő nélkül is tudott a baba szopizni. Szerintem ne foglalkozz vele, ha amúgy meg minden simán megy. Nálunk a picinek naponta egyszer cumisüvegből adjuk a lefejt tejet, mert a Gripe Watert egyszerűen nem tudjuk beletraktálni csak ha belekeverem a tejbe. Ennek ellenére pontosan tudja, hogyan kell ciciből és hogyan cumisüvegből inni. A lényeg meg amúgy is az, hogy anyatejet kapjon.

Ironram: 13 hónapos volt a nagylány, mikor újra terhes lettem, úgyhogy 22 hónap a korkülönbség. Segítség nélkül biztosan már a "lipóton" lennék, de minden bajtárs azzal nyugtat, hogy csak az első év horror, aztán megtérül kamatostul.

Vacak: Ismerős a sztereoban ordítós verzió. Én is így jártam a múltkor, csak ott a kicsi még evés előtt volt. Tegnap volt a nagylány szülinapi zsúrja. Megcsináltattam neki a Micimackóból a Fülest tortának, mivel egy Plüss Fülesre van rágyógyulva otthon állandóan. Azzal alszik, meg cipeli magával mindenhová. Volt nagy öröm... Aztán meg olyan aranyos volt, mert a férjem nagynénje ölbe vette a picit, a nagylány meg lebiggyeszett szájjal állt a számára idegen néni előtt és sírós hangon mondta, hogy " Apa, átvesz Léna." Amikor a nagynéni felállt, hogy odaadja nekem, akkor meg sírva fakadt, és mondta, hogy "nem, nem". Azt hitte elviszik a hugit. Olyan aranyos volt, ahogy féltette, teljesen meghatódtam.

Megyek, mert cibálnak mesét olvasni.
Timi
timi30
 
 


Timi: most "pihenj" rá, mert 10 év múlva megint horror leszKép Nekem 23 hó van a két lány között és ezek a kamaszévek nem éppen könnyűekKép

Jovi

Kép
Kép
Kép
Kép
jovika
 
 


Jovi!

Majd megírom a véleményem neked emailben a műsorról. valszeg nem fog egymástól különbözni sokban a meglátásunk, nekem van egy ilyen érzésem... Kép
Az, amit itt feljebb Timinek írtál engem is módfelett érdekel. Nálunk 26 hó van a 2 lány között, és a családban szinte csak vegyespáros testvérek vannak, úgyhogy 2 lányos tapasztalatban nem bővelkedünk. Szeretném azt hinni, hogy később is úgy fogják imádni egymást, mint ahogy most (majdnem 3 év és 8 hó). Vagy fognak egymásra féltékenykedni? Netán egymás haját tépni?

V.
vacak
 
 


Sziasztok!

Most csak nagyon röviden: Tegnap jöttünk haza.
Nagyon jól vagyunk, bár szerintem Marcika nem is volt rosszul.
Teljesen elvarázsol ez a kis Picurkó.
Később majd jövök, puszi mindenkinek.

Kép
Kép
pipocska
 
 


Szia Pipocs!

Üdv. újra körünkben! Kép
Hogy megváltozott pár óra leforgása alatt az életed, mi? Kép
Én, amikor az első babámmal hazamentem 4 nap után a kórházból, mintha másik városban lettem volna, és "másik én" lettem volna...
Jó szopizásokat, és pihenéseket nektek! Kép
Pusz,
V.
vacak
 
 


Szia Pipocs!

Gratulálok nektek!
Gyönyörködj is a csemetében!
Olyan szépek amikor elalszanak az ember ölében! OLyan békések, hogy én még el is irigyeltem az én Manómtól!

Sok tejcsit!

Eszter

Eszter, Olivér,
Kép
Marci
Kép
ironram
 
 


Sziasztok!

Először is mindenkinek nagyon köszönöm a drukkokat, és a gratulációkat.
Nagyon-nagyon jól esett. :D

Egy-két kiegészítést szeretnék csak hozzáfűzni Laci beszámolójához, mert annyira jól, és részletesen írta le, hogy igazából teljesen helytálló.
Amit talán ő félreértett: az EDA nem volt olyan vészes, mint ahogy ő gondolta. Az ujját azért szorítottam annyira, mert mindíg azt vártam mikor fog jobban fájni, vagy mikor lesz még rosszabb. De nem lett. Ennél az egy dolognál izgultam nagyon.
A dokimnak arany keze van.
A műtét alatt mindent éreztem, mármint, hogy húznak, vonnak, nyomkodnak stb, de mivel az EDÁ-ban volt egy kis kábító valami is igazából nem nagyon foglalkoztam vele. Fájdalmat semmit nem éreztem.
Ami kicsit kellemetlen mellékhatás, hogy az ember remeg szinte folyamatosan, és ezt nem lehet kontrolálni. Bár a vége felé ez is homályba merült.
Nagyon jó volt meghallani a Pici hangját.
Nem is igazán sírt, csak kétszer e-zett. EEEEEE, EEEE. Kb. ennyi.
Azóta is így indít, amikor ébred. EEEEE, EEEEE. :D
Azt már Lacitól tudom, hogy a leszívásnál, bömbikézett kicsit.
Amikor azonban ő visszahozta, hogy megmutasa, teljesen nyugodt volt, és kinyitotta az egyik szemét az apukája hangjára. A másik még össze volt ragadva a magzatmáztól.
Nagyon helyes volt.
A következő két napot nem részletezem.
Kicsit összekapom magam, és leírom, hogy melyik homeopátiás bogyók jöttek be nagyon.
Van köztük nagyon jó fájdalomcsillapító is.
Az algópirin amit ott kaptam nem sokat enyhítet.
A 3. nap már tűrhető volt. Nem is lázasodtam be, csak egy kis hőemelkedésem lett a tejtől.
A csecsemős nővérke segítségével hamar tudtam szoptatni.
Ha nem segít, biztos sokat nyüglődtem volna.
Az volt a gond, hogy kicsi a mellem , és a tejtől úgy bedurrant, hogy szinte felcsúszott a nyakamba.
Ez még csak hagyján, a bimbó udvar alatt is annyira megduzzadtak a mirigyek, hogy túl kemény volt ahoz, hogy Marcika rá tudjon harapni.
Ezért a nővérke kb.2 perc alatt szerzett egy bimbókiemelőt.
Azzal próbálkoztunk, és a Kispicúr percek alatt ráérzett a dologra.
Igaz, hogy véresre szívta a bimbómat a 3 szopcsi alkalmával.
Állítólag sokkal nagyobb szívóerőt kell kifejteniük bimbókiemelővel, és talán ezért.
Viszont van előnye is a dolognak. Nem tud annyi levegőt nyelni.
Sok hülyeséget vittem, de a mellszívó nagyon jól jött.
Mert annyi tejem lett a 3 napon hirtelen, hogy kő kemény volt a mellem, és nem boldogultam egyedül.
Éjjel be kellet mennem a csecsemősökhöz, és az egyikük segített lefejni.
Borzasztó volt.
Csak azt tudtam hajtogatni, hogy úristen ez nagyon fáj.
Ezt kb. 100x mondtam el. Közben folyt még a könnyem is.
A végén már úgy csináltuk, hogy visszamentem a mellszívóért, és Marciért. A lány csak kilazította, én pedig fejtem, Marcika meg szívta.
Így sikerült rendbehozni.
Azóta fejek, hogy ezt ne kelljen mégegyszer átélnem. :?
Ami még üröm volt az örömben, hogy az utolsó nap amikor már jöhettünk haza, nagyon jó kedvem volt, amíg meg nem jelent a laci beszámolójában említett műtősfiú.
Igazából nagyon aranyos, és kedves volt, csak szerette volna tisztázni, hogy nem roma.
Laci azt írta a beszámolójában, hogy lehet, hogy az.
Nem mintha ez bármit is jelentett volna.
Nyáron mikor Laci jó barna, őt is nézték már annak. A sötétbarna szeme, és haja alapján.
És igazából semmi jelentősége nincs, hogy ki micsoda.
Laci főleg elismerésből írta, hogy ilyen profi srác, hogy még az orvos is figyel a meglátásaira.
Ezúton is szeretnék tőle még egyszer elnézést kérni.
Na mindegy, a látogatása után teljesen padlóra kerültem. Borzasztóan bántott, hogy megbántottunk egy olyan embert aki csak segített nekünk.
Nagyon rendes, és ügyes volt.
Másfél órán keresztül nem bírtam abbahagyni a bőgést.
Ciki volt, mert jött a vizit, meg a takarítás, meg ez, meg az, én meg csak bőgtem, és nem tudtam megszólalni bárki bármit kérdezett.
Ezután természetesen amikor Laci jött értünk, megkereste, és tisztázta vele a dolgokat.
Hát kb. ennyi a kis kórházi sztorink.
Itthon nagyon jó.
Este 2-szer 4 órát aludtunk.
Ja, még annyi, hogy mivel Marci faros volt, ezért kicsit le van tapadva a csípője, úgyhogy terpeszbetétes nadrágpelenkát kell hordania.
ezenkívül minden ok.

Kép
Kép
pipocska
 
 


Sziasztok!

Pipocs: ezek szerint a "leromázott" srác olvassa a fórumot? Ha igen, akkor üdv neki Kép ! Te meg ne emészd már magad rajta!
Kötött csípővel kapcsolatban egy kis hozzászólás. Nagylánynál is ez volt. Tornáztassd úgy, hogy forgatod a combját, pont úgy, ahogy megvizsgálták neki a csípőjét. Nekünk bejött, mert mire a 6 hetes csípőszűrésre mentünk már kutya baja nem volt. Minden pelenkázás alkalmával 20-szor átmozgattam őt.

A tejbelövellés kínszenvedéseiért sajnállak. Az első gyereknél hasonló kínokat éltem át mint te. Ezért is komplett fejő-elsősegélycsomaggal indultam neki a második szülésnek. Az már egy kicsit tűrhetőbb volt a kezdésnél. Bár megint meglepődtem, hogy a cicimnek micsoda gyötrelem kezdetben egy állandóan enni kívánkozó "búvárszivattyú".

Jovika: Szent ég!!! Mi volt nálatok? Hogy kezdődött a lányoknál az "ereszd el a hajam"? Gondolom valamikor akkortájt, amikor a nagyobb már zavarban volt, hogy ő most gyerek vagy nagylány, a kicsi meg még abszolút gyerek volt.

Na megyek tejeszacsit venni, hogy növelni tudjam az ínséges időkre félretett mirelit anyatejcsi készlet számát.
timi30
 
 


Sziasztok!

Kérdés

Hogyan kell tisztességesen tejcsit fagyasztani?
Tényleg labort kell csinálni a konyhából no meg a melledből?

Már úgy értem, hogy minden kiforral, lemos stb?

Eszter

Eszter, Olivér,
Kép
Marci
Kép
ironram
 
 


Sziasztok!

Kérdés

Hogyan kell tisztességesen tejcsit fagyasztani?
Tényleg labort kell csinálni a konyhából no meg a melledből?

Már úgy értem, hogy minden kiforral, lemos stb?

Eszter

Eszter, Olivér,
Kép
Marci
Kép
ironram
 
 


Hát igen néha nehéz az embernek hirtelen helyesen reagálnia. Amikor mi benn voltunk a Heim Pálban a Marcika sárgasága miatt, volt a belgyógyászaton egy férfi "nővérke" hát az szegény kész horror először én is meghökkentem kicsit. Kb úgy néz ki mint egy masszívan alkoholista hajléktalan. Borostás himlőhelyes, vagy csak nagyon tágak a pórusai. Magamban hirtelen megjegyeztem hogy úr isten ez fogdossa az én pici 2 hetes babámat. De aztán kiderült, hogy Õ is nagyon hozzáértő és imádja a gyerekeket plusz nagyon kedves meg minden. Nem is árt néha, ha az ember egy kis leckét kap az élettől, hogy nem minden a külső. Kép

A bimbóvédővel már nekem is szívott 2 jókora vérhólyagot Kép Rondábban néz ki mint amennyire vészes.

Ildi

Kép
vildi
 
 


Ironram!

Én úgy csinálom, hogy kiforralom az üvegeket amibe elteszem, mondjuk bébiételest, de ha veszel tejtartózacsit azok sterilek. Én egyszerre többet főzök ki és berakom őket egy zárható műanyag tálba így mindig kéznél van. Mondjuk a zacsi helytakarékos szempontból is jó. A fejőt meg ugye sterilizálja az ember időnként, én mondjuk a mikróban szoktam. A mellemet mosogatni külön nem nagyon szoktam mert elég érzékeny a bimbója és félek ha sokat szappanozok megint kireped.

Ildi

Kép
vildi
 
 


Ildi!
Köszi!Kép
És egy zacsi egy adag, vagy töltögeted?
Szóval akkor nem kell minden egyes alkalommal fertőtleníteni a szippancsot?

Eszter

Eszter, Olivér,
Kép
Marci
Kép
ironram
 
 


Sziasztok!

Terhességi cukor esetén a Péterfyben megindítják hamarabb a szülést? Van kórház, ahol a 38. héten megteszik.

Sparkie
sparkie
 
 


Eszter!

Hát az attól függ mennyit tudsz lefejni egy alkalommal. Én az elején bizony szinte cseppenként rakosgattam össze Kép Viszont ami egy nap összejön, akármennyi is, azt le kell fagyasztani. Én a szipkát napi egyszer szoktam a mikróban fertőtleníteni egyébként csak elmosom természetesen a gyerek saját szivacsával nem azzal amit mi használunk. Kép A zacsik asszem talán 200-250 milisek ?? nem esküdnék meg rá, 20 db olyan 2000 ft körül van ha jól tudom.

Ildi

Kép
vildi
 
 


Sziasztok!
Én is átmentem olvasó üzemmódba, alig van időm (nagggyon aktív 11 hónapos +államvizsga...)
De Laci leírása nekem is nagyon tetszett! Nagyon jó volt kispapaszemmel "látni" a szülést! (Az én férjem 2 mondatban összefoglalta volna, pedig neki is nagy élmény volt az apás szülés.)
Marci pedig gyönyörű! Gratulálok!
Ezeket muszáj volt megírnom.
Ironram!
Amikor elraktam a tejet a fagyóba, minden alkalommal kifőztem a mellszívót, akár naponta többször is. Mikróban nem nagy ügy, csak időben kell kezdeni, hogy kiszáradjon, mire kell. (De ha forró vízből gyorsan kiveszed, akkor könnyen szárad.) Én nem vettem méregdrága mikrós sterilizálót, mert megnéztem: csak 1 dizájnos műanyagdoboz... Vettem egy nagy műanyagdobozt (kb.300ftért), persze, ami bírja a mikrót, és csak erre használtam.
Sziasztok!
DaDó
dadó
 
 


Sziasztok!

Sajnos nekem is inkább csak olvasni van időm. A zacsik tényleg 2e ft/20 db Kép
és csak 10 db csattot adnak hozá a másik 10 csatt kb. 1600ft. Ezt elég szemétségnek tartom.
Hogy csináljátok pontosan ezt a mikros sterilizálást? Csak be egy dobozba vizet rá és mennyi ideig? Nekem minden nap több mint egy óra rámegy a főzőcskézésre Kép
jammie
 
 


Sziasztok!

Én ilyen teljesen steril műanyag kajásdobozt vettem. 260 ml. /Olyan amit büfékben is használnak, ha van étel elvitel/
Fertőtlenítőnek pedig a chicco fertőtlenítőoldatot használom.
Ez a párosítás vajon nem jó?
Mióta hazajöttünk minden nap lefejek egy doboznyit, és azt vettem észre, hogy egyre többet, és könnyebben.

Kép
Kép
pipocska
 
 


Sziasztok!

Lányok, én már a második gyerekemnél használom a Chicco-s fertőtlenítő folyadékot, amit Pipocs is említett, és nagyon meg vagyok vele elégedve! Hipermarketekben is kapható,1l folyadék van benne, de egy kis kupaknyi elég 2-3l csapvízhez, amiben mindent tudtok sterilizálni. Én a baba rágókáit, kis műanyag játékszereit is ebbe dobom bele időről-időre. Fél óra-óra áztatás után ki lehet venni. Semmi főzés, semmi mikró, semmi pepecselés. Megbízható.
Ami pedig a tej eltételt illeti, én annak idején egy barátnőm tanácsát megfogadva, miután már több ezer forintot hagytam patikákban steril tejzacsikra, vettem egy doboz jégkockacsináló egyszer használatos műanyagzacsit, és abba öntöttem a tejet. Előnye, hogy kis kockákban fagy le, és használatkor, ha esetleg nem kell egyszerre nagy mennyiség, elég kinyomni pár kockát belőle, a többi mehet vissza a fagyasztóba. Bébiételek anyatejjel való "felturbózása" esetén ideális. Ha esetleg a sterilség miatt lennének aggodalmaitok, annyit hozzátehetek, hogy soha nem lett a gyerekem beteg ettől. És különben is, most már nevetek a második babánál, hogy én mit összeaggódtam a tisztasági kérdésben az elsőnél; jelenleg sokkal lazábban kezelem a dolgot, és semmivel sem betegesebb a kicsi, mint a nagy.

V.
vacak
 
 


Sparkie!

nekem mindkét babámnál volt terhességi cukrom, jó, nem súlyos, de egyik esetben sem indítottak be ezért, pedig az elsőt a nagyon szigorú Szabolcs utcai Klinikán szültem. Annak lenne csak értelme, ha akkor indítanák be, ha nagyon magas lenne a vércukor, és nagyon ingadozna,és az inzulin és diéta együttese sem javítana a helyzeten, ill. a baba is már kifejlett, életerős lenne.
Biztosan sok tényezőt mérlegel az orvos, mielőtt beindít egy szülést.
vacak
 
 


Vacak!

Ez tényleg jó ötlet! Én is törtem már a fejem hogy mivel lehetne az üvegeket kiváltani mert nagyon sok helyet foglalnak, és azon is elgondolkodtam, hogy ha tényleg csak egy kicsi kell az ételbe mi legyen a többi felolvaszottal, mert visszafagyasztani ugye nem szabad. Teljesen jó, hogy van ez a fórum ahol ötleteket, tapasztalatokat lehet cserélni. Kép

Ildi

Kép
vildi
 
 


Sparkie!

Én mindkét terhességemnél élvezhettem a cukorbetegség intézmányét, azaz az egyikkel most is élvezem. Semmi féle indításról nem volt szó. Igaz végig tudtam vinni a terhességet csak diétával. És remélem most is így lesz.

Panni
uran
 
 


Sziasztok!

Tejcsi elrakásba belekotty...

Első gyerkőcnél nagy fazékban kifőztem a fejőgépet (pici citromsav segített hogy ne legyen csupa vízkő minden). Mivel nekem Aventes fejőgépem van, az Aventes steril zacsikat vettem fagyasztáshoz. Szerintem nem szükséges hozzá az egyirányú rendszer sem, én csak berakom egy sima Aventes üvegbe, és rátekerem a fejőgépet. Egy mikrós sterilizálót nemrég vettem, mert az nem igényel aktív felügyeletet. A vízforralást gyakran öt-hatszor is újra kellett kezdenem, mert vagy szoptatni kellett kezdenem, vagy a nagylány cibált sétálni... stb. Csak úgy meg nem akartam a fortyogó vizet felügyelet nélkül hagyni.
Ami viszont meglepett, hogy egyes tanulmányok szerint 3 hónapig, mások szerint 6 hónapig lehet fagyasztva tárolni tejcsit. Most akkor mi az igazság?

Timi
timi30
 
 


Vacak, Uran,
köszi a válaszokat!
Azért ez megnyugtatott, sok helyen olvastam a 38. heti indítást.
Sparkie
sparkie
 
 


Timi:
Én úgy tudom némelyek szerint akár 2 évig is eláll, de azért szerintem illik fél év után elkezdeni felhasználgatni. Viszont sokan mondják, hogy szoptatáshoz nem tudták használni a tárolt tejet, mert a baba nem fogadta el. Más volt az ize, szaga gondolom. Viszont sokan felhasználják később főzéshez, féléves kor után: pl. főzelékekhez, tejbepapihoz, stb.. erre szerintem nyugodtan lehet tárolni fél évnél tovább is.

hanee
hanee
 
 


Sziasztok!

Köszi a tejes tapasztalatokat!

Szerintem valahogy tényleg más a kiolvasztott tej. Bár kóstolni nem kóstoltam, de a szaga miatt egyébként sem tettem volna. Így az elsőt ki is öntöttem, mert azt hittem megromlott, de a frissen fagyasztott sem volt jobb szagú. Csemete kicsit fintorgott, de mivel éhes volt megette.
Ételhez épp a szaga miatt nem használtam, no meg azért, mert az anyatejcsis krumplipüré kis híjján eltalált. Kép

Sziasztok!
Mindenkinek kellemes hosszú hétvégét!

Ironram

Eszter, Olivér,
Kép
Marci
Kép
ironram
 
 


SziasztokKép

Csajok, nincs olyan igazi "ereszd el a hajamat" a lányok között. Verekedés talán egyszer, de azt rövid úton lerendeztemKép Akinek van tesója és emlékszik a kamaszkorára, tudja miről beszélekKép
Timi: szerintem pont most van az a korszak, hogy a nagy már félfelnőtt, a kicsi csak annak néz ki (mindketten 170-175 magasak), de olyan bébi még. Most pl. halál odavan, hogy kistesója lesz, de közben meg pszihó, bújik, meg minden.
Leginkább mindketten sokkal okosabbak, mint a másik (meg persze, mint mi) és ebből vannak konfliktusok. Sokszor megy át üvöltözésbe a vita, bár én eleve nagyhangú vagyok, így ez nem evidens minden családbanKép

Anyatejfagyasztás: én anno kifőztem az üvegeket (zacsi nem is volt!), mindig lefagyasztottam és, ha nem telt meg egyszerre, rátöltöttem a kövi adagot. Aztán Brúnó kutya 1 év múlva megittaKépKép
Cicit annyira mostam le, amennyire gyerek előtt is lemossa az ember lánya. Röhejesnek tartottam pl. az anyatejgyüjtők "sapka, maszk, Neomagnol" dolgát. Jó, hogy steril gumiksztyűt nem kellett húzni (a bemosakodás ugye megvolt...).

Jó éjt:
Jovi
9+0

Kép
Kép
Kép
Kép
jovika
 
 


Sziasztok!
Azt javaslom, akinek van elég teje és nem aggódik attól, hogy idő előtt elfogyna, ne fagyasszon le túl sokat! Én kb.25 zacskónyit fagyasztottam le (kisebb-nagyobb adagokat), amikor beparáztam, hogy ez a gyerek csak "belőlem" eszik, mi lesz, ha hirtelen elfogy. Lassan ki kell őket dobnom. (Már több, mint fél évesek, nem adnám oda gyereknek!) Gyakorlatilag nem is használtam belőle, még most is van annyi, amennyit szopik (naponta 4-5-ször, ált. elég keveset), különben meg már majdnem mindent eszik. Eleinte kevertem tejcsit a pürékbe, de egyszerűbb volt gyorsan lefejni egy kicsit, mint kiolvasztani egy adagot. Persze, ez csak azokra vonatkozik, akiknek van bőven tejük. (A védőnő azt mondta, hogy akinek az első néhány hónapban van bőven, annak lesz később is. Nem biztam benne 100%ra, ezért inkább teleraktam a fagyót.) Egyébként, a kiolvasztástól jobban paráztam, mint az eltevési higiéniától, talán ilyenkor könnyebben megromolhat. Ugyebár nem pasztőrözött! :-)
Állítólag ráönteni a fagyottra nem szabad, csak nagyjából azonos hőmérsékletűt lehet keverni. Jobb egész nap gyűjteni, és egybe lefagyasztani.
Jó hosszú 7végét nektek, állítólag klassz idő lesz!
Szasztok!
DaDó
dadó
 
 


Sziasztok,

Egyébként bocsi hogy idepofátlankodtam, én is a Péterfyben szülök, de eddig nem nagyon olvasgattam a topicot, csak mostmár egyre aktuálisabb a téma nálam is Kép

Valaki kérdezett két dokiról.. az egyik az enyém, a másikat nem tudom már Kép
Én Abkarovics dokihoz járok.
Az illető kérdezte milyen: szerintem szakmailag felkészült és nagyon rendes, kedves, gondos. Jól vizsgál. Magánrendelésre járok, de szerintem neki nincs is más: egyáltalán nem kerül horribilis összegekbe, és aminek én külön örülök, hogy van UH-ja a rendelőben, ráadásul elég jó minőségű gép és nem kell külön eljárkálni a korházba emiatt. A magánrendelése Budán van a Margit híd lábához közel és csak szerdán rendel (tudomásom szerint). De ha gond van, lehet őt hivni és nagyon készséges.
Ha érdekel mégbővebben akkor mailtome: haneekukacnemetdogponthu.

hanee
hanee
 
 


Sziasztok!

Lenne egy rövid kérdésem: jövő héten megyek a Péterfybe genetikai UH-ra, és korábban azt hallottam, hogy nem lehet már felvenni videora, mert Krasznai dr. megtiltotta. Remélem rosszul emlékszem, tudtok erről valamit?
Előre is köszönöm,

Ildi
nyul29
 
 


Ildi,
Azt hiszem, ki van írva az UH ajtajára, hogy videofelvételt nem készítenek.

Más:
nem tudja valaki, mikor lesz a következő előadás, és mi lesz a témája?

Sparkie
sparkie
 
 


Ildi!

Jól emlékszel. Kép

Panni
uran
 
 


Helló!

A következő ea. 05.30. 17h 30': császármetszés.
Hallott valaki Dr. Csősz Györgyről?

Ani
picipoci
 
 


Sziasztok kismamak, anyukak,

egy kis programajanlo nektek szeretettel:
Kedves Te!

Lehetsz férfi vagy nő, kamasz, gyermektelen, anya, apa, nagymama, nagypapa, szóval az életkor teljesen mindegy. Mert mindannyiunknak közünk van, volt, lesz vagy lehet ahhoz, amiről jövőhéten, május 23- tól 29-ig szó lesz.

Jövőhéten ugyanis a Születés Hete országos rendezvénysorozat lesz sok-sok helyszínnel. Hogy pontosan hol és mikor, azt megtudhatjátok itt: www.szuleteshete.hu , a térképre kattintva.

Maroknyi csapatként (de rengeteg támogatóval) hónapok óta keményen dolgozunk azért, hogy megmutathassuk mindenkinek, neked, nektek is, hogy lehet máshogy is szülni (függetlenü a szülés helyétől), hogy miért lehet ez nekünk jó, mint egyéneknek, mint társadalomnak.

5 napunk van a kezdésig, és most a segítségedet kérem, mert a reklámozásra nagyon kevés időnk maradt.

Kérlek Téged, kérlek Benneteket, hogy küldjétek el ezt a levelet a szélrózsa minden irányába, akinek csak tudjátok, és gyertek el ti magatok is, ha találtok olyan programot, amely felkeltette az érdeklődéseteket. Bízom benne, hogy lesz ilyen.

Ha tudnátok vállalni, hogy akár csak egy oviba, bölcsibe vagy suliba, babamamaklubba, művházba elvinnétek szóróanyagot, kérlek, jelentkezzetek.

Szeretettel és remélve, hogy minél többen leszünk, ezért Neked is hála,

Bajó Csilla Virág
programkoordinátor
06205569713
06205538416
virag.dula@szuleteshete.hu
boksay_rita
 
 


Amikor még vettek föl videót, akkor is max.1-2 percet. Nagyon csalódott voltam! Kép
Sziasztok!
DaDó
dadó
 
 


Sziasztok kismamak, anyukak,

egy kis programajanlo nektek szeretettel:
Kedves Te!

Lehetsz férfi vagy nő, kamasz, gyermektelen, anya, apa, nagymama, nagypapa, szóval az életkor teljesen mindegy. Mert mindannyiunknak közünk van, volt, lesz vagy lehet ahhoz, amiről jövőhéten, május 23- tól 29-ig szó lesz.

Jövőhéten ugyanis a Születés Hete országos rendezvénysorozat lesz sok-sok helyszínnel. Hogy pontosan hol és mikor, azt megtudhatjátok itt: www.szuleteshete.hu , a térképre kattintva.

Maroknyi csapatként (de rengeteg támogatóval) hónapok óta keményen dolgozunk azért, hogy megmutathassuk mindenkinek, neked, nektek is, hogy lehet máshogy is szülni (függetlenü a szülés helyétől), hogy miért lehet ez nekünk jó, mint egyéneknek, mint társadalomnak.

5 napunk van a kezdésig, és most a segítségedet kérem, mert a reklámozásra nagyon kevés időnk maradt.

Kérlek Téged, kérlek Benneteket, hogy küldjétek el ezt a levelet a szélrózsa minden irányába, akinek csak tudjátok, és gyertek el ti magatok is, ha találtok olyan programot, amely felkeltette az érdeklődéseteket. Bízom benne, hogy lesz ilyen.

Ha tudnátok vállalni, hogy akár csak egy oviba, bölcsibe vagy suliba, babamamaklubba, művházba elvinnétek szóróanyagot, kérlek, jelentkezzetek.

Szeretettel és remélve, hogy minél többen leszünk, ezért Neked is hála,

Bajó Csilla Virág
programkoordinátor
06205569713
06205538416
virag.dula@szuleteshete.hu
boksay_rita
 
 


Sziasztok!

Én még nem írtam ide, de mindig olvastam a forumot.

Pipocska!
Jó hallani rólad, gratulálok Marcihoz Kép Kép
Képzeld, Gréta is megszületett máj. 7-én 12.22-kor. 54cm, 3050g
Ezek szerint együtt voltunk a kórházban, csak egyikünk sem tudott róla... Én a 471-esben voltam, 7-től 13-ig. Ezek szerint te is nagyjábból ebben az időben voltál bent, kár hogy nem találkoztunk. Kép

Majd megírom milyen volt a szülés. Volt nagyon jó, felhőtlen része, de a végén lett egy kis komplikáció...

Akiren
akiren
 
 


Sziasztok.
Szia Picipoci!
Én a Csősz doktornál szültem 2003-ban csak jót tudok neked mesélni ha valami kérdésed van ide írhatsz nekem: vargaveronika@mail.tvnet.hu
vargavera
 
 


Szia Akri!

Nagyon jó hallani rólad végre!

Nagyon sokat izgultam miattad, hogy mi lehet veled.
Még a dokit is meg akartam kérdezni, de nem tudtam a neved.
Vártam, hogy esetleg a pároddal üzensz néha, hogy mi újság.
De a lényeg, hogy megvagytok végre, és, hogy jól vagytok.
Ez őrület, hogy egyszerre voltunk a kórházban. Emlékszel, annak idején még volt is szó róla.Kép
Fogadjátok szívből jövő jókívánságaimat, és nagyon sok boldogságot kívánok a Picikédhez.

Sok puszi: Andi

Ha van időd, írd le részletesen, hogyan telnek a napjaitok.Kép
Akár mailben is.

Kép
Kép
pipocska
 
 


Sziasztok!

Marcika elmúlt 6 hónapos és elkezdtem a hozzátáplálást de kéne egy kis segítség! Mivel még magától nem ül nem tudom etetőszékbe rakni. Eddig a bébihordóban etettem de mivel szinte minden alkalommal összekenjük kéne valami más megoldás nem hiszem, hogy sokáig bírná a sok mosást. Van valami ötletetek?

Köszi Ildi

Kép
vildi
 
 


Eleinte én is a bébihordozóban etettem, vagy az ölemben. (Utóbbi esetben nem csak a babát kellett átöltöztetni, hanem magamat is!)
Nem tudsz alá tenni mondjuk egy pelust? Jobb 5letem nincs. Többiek?
Eléggé kihalt ez a fórum mostanában!
Van valakinek valami jó módszere arra, hogy az 1 éves totyogót hogyan lehet a kertben megkímélni a szúnyogoktól? Vagy legalább csak ritkítani a csípések számát... Vagy ez teljességgel lehetetlen szerintetek?
(Pár óra alatt totál tele lett szegénykém, pedig úgy élvezi a kertben totyogást!)
dadó
 
 


Dadó!

Van ultrahangos szúnyogriaztó fix és mobil változatban is. Mondjuk én is csak hallottam róla nem tudom mennyire hatékony. Itt pl lehet ilyet kapni:
http://www.harps.hu/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=7#zaut

Ildi

Kép
vildi
 
 


Tudomásom szerint van szúnyogriasztó lámpás, fel kell akasztani, x méter sugarú körben hat. Lámpa- és túraboltban láttam, de fogadok, hogy Tescóban is létezik, főleg, hogy itt a nyár!
timmba
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?