Új privát üzeneted érkezett!

Szia MZX! Szerintem magadnak ne vigyél tenát, mert korlátlanul adnak (illetve a pultra ki van téve)és sok helyet foglal el, a szekrények meg kicsik. A babának is adnak pelenkát (napi 5 Libero). Lehet, hogy 62-es rucit is jó vinni, mert az én babám 38 hét előtt egy nappal született 3500 gr-al és 60 cm-el! Tényleg több, mint egy törülköző kell mert könnyen "pacás" lesz.
Nekem kényelmesebbé tette az ágyat a saját kispárna is.Az anyakönyvezéshez kellenek az irataid és házassági anyakönyvi kivonat másolata.
És még egy, ami most jutott eszembe. Értékes dolgot ne vigyél, mert sajnos előfordul, hogy lopnak, pl mobilt.Mivel korlátlanul lehet látogatni, senki nem szűri meg, hogy ki mehet be a folyosóra és ki nem.
Egészséges babácskát kívánok és könnyű szülést!
vezso
 
 


Szia Mzx!
Én ugyan még nem szültem az Istvánban, de 2. babás vagyok, és az a tapasztalatom, hogy nem árt, ha magadnak viszel valami krémet a mellbimbódra (pl. Garmastan vagy Bepanthen), ha kisebesedne, mert irtó érdes kis nyelvük van ám a babáknak, könnyen kisebesedik a cici, ha sokat van rajta a gyerkö. Ja, és a Tena hálósbugyi is jól jön (gyógyszertárban kapsz), mégse a normál bugyijaidat vérezd össze, és tök könnyen ki lehet öblíteni, pár perc alatt megszárad.
odi
 
 


Nagyon köszönöm a segítségeteket!

Mzx-Móni

Kép

Kép
mzx
 
 

 
 

Sziasztok!

Nekem még amiket írtatok azon kívül a védőnénitől kapott listán van:
-2 db szoptatós melltartó + betétek
-mellszívó
-tejelválasztást serkentő tea (bár nem tudom, hogy lehetne azt ott elkészíteni, ezért csak a homeobogyókat viszem majd amit szintén Õ ajánlott.)

Törülközőből a listán napi 2 db van, egyelőre viszek 3-at aztán majd hoznak még ha kell.

Amit nem tudok miért van rajta de majd megkérdezem: "steril vatta, széles géztekercs (felvágni, vattára tekerni)"

Üdv

Hajdina

KépKép
hajdina
 
 


Sziasztok!

Hajdina
Vatta és géz köldökápoláshoz, de azt nem kell vinni, mert van.
Napi két törölköző nem tudom, minek. Mondjuk én csak egyszer zuhanyoztam egy nap, és nem is kellett mindig új törölköző.
Melltartót én csak hazajövetelkor vettem fel, melltartóbetét kb csak 2 hét múlva kellett.
Teáról nem tudok mit mondani, én nem iszom, mégis van tejem bőven. Nem hiszem, hogy azon fog múlni.

Virág
Ezek szerint nem találkoztunk. Mi 1/4 5-re értünk oda, jó sokan voltak, de 5 előtt végeztünk. Kendőben vittem Vilmost, így még az 50-es villamos sem volt gáz.

Zsana
zsana75
 
 


Szia Móni!
Akkor én is leírom az én verziómat ha nem baj.Kép
"Dec-ben szültem."
Szóval amire nekem szükségem volt:
Törölköző legalább 2db.
Eldobható bugyi nagyon nagyon jó volt.
Tenna betét/legalább egy csomaggal legyen nálad/
Melltartó+betét/Elfér a táskában/
Zuhanyzós papucs/jó a gombák ellen/
Hálóruha/nekem több kellett mert valahogy mindig véres lett/
Nedves wc papír/nagyon jó szolgálatott tett,főleg a gát tájékánKép/
Wc ülőke papír/ez is nagyon jó volt/
Én vittem még granulátumos tejserkentő teát amit ásványvízbe tettem.És még a szokásos,papucs,toll,tisztálodószerek stb.....
Ja tusfürdőből én a Lifeboj-t használtam nekem is úgy ajálották és nagyon jó volt.
Sok szerncsét!KépMikor szülsz?Nem veled leveleztem?KépDia

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Hajdina!

Amennyiben a homeos bogyó az Urtica Urens, akkor jobb, ha tudod, hogy az átmeneti tejcsökkenésre való, ne vedd be addig, amíg nem tudod, beindul-e a tejcsi magától, csak ha tényleg nem indul be, mert iszonyatosan be tud durranni töle a cici, ha ész nélkül beveszed. Akkor viszont szerintem nagyon jó.

A mellszívót pedig elég ha apa beviszi, ha netán szükség lesz rá, általában normál esetben ugye 3 napot vagy benn, nem biztos hogy kell. de ha van elég hely a táskában nyugodtan beteheted, csak a helytakarékosság miatt írom.

Üdv,
odi
odi
 
 


A vatta és géz az anyuka cuccai listán volt, van egy lista a babának is azon van vatta meg gézlap azért nem értettem.

Odi,
A homeobogyó az amit írtál, a használatát még nem beszéltük meg a védőnénivel, majd hétfőn rákérdezek.

Nézte a párom a listámat, amin a szükséges iratoknál a házassági akk másolata van feltüntetve, de valahol a neten meg azt írták, hogy 30 napnál nem régebbi eredeti kell. Tőletek mit kértek?

Hajdina

KépKép
hajdina
 
 


Hajdina,

Csak másolatot tudnak adni a házasági akk - ból. Azt kell vinni. És szerintem nem 30 nap, hanem 300 napnál nem régebbi. Legalábbis így emlékszem.
julie
 
 


Sziasztok Mindenki! Látom írjátok a mellszívót is. Az az igazság, hogy szuper mellszívó van a csecsemőosztályon, ha valakinek szüksége van rá, bármikor be lehet menni. Egy kicsit tehenészeti eszközre hasonlít, de nem fájdalmas, és aki nem tud könnyen fejni, annak nagyon jó. Ha valakinek annyi teje van, hogy sajnálja kiönteni (mert egyébként semmi mást nem csinálhat vele: a baba csak a saját mamája tejét kapja, akkor zacskós tejtárolót (nem tudom hogy hívják pontosan) lehet bevinni és a lefejt tejet hozzátartozónak odaadni, aztán lefagyasztani.
Szerintem is 300 napnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonat kell.
vezso
 
 


Szia Dia!

Lehet, hogy már leveleztünk, elég szita az agyam..Kép

Júli 3-ra vagyok kiírva, aztán majd meglátjuk. Sajnos nagyon frontérzékeny vagyok, meglepődnék, ha addig kihúznám.
A melltartóról teljesen elfelejtkeztem. Még egyet sem vettem, ami szoptatáshoz jó lenne...
Köszi a segítséget!
Móni

Kép

Kép
mzx
 
 


Hali Móni!
A kórházban is tudsz venni szopis melltertót attól a nénitől aki a kaját viszi majd.Kép2500ft volt decemberbe.Képa csecsemősöktől pedig szopis párnát lehet venni nekem nagyon bejött.Az 4500ft volt.
Nem tudom te vagy e akivel e mailben leveleztem.KépDe az is Móni és az is az Istvánba fog szülni.Kép
Ki az orvosod?Van szülésznőd?Dia

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Zsana:-)
Akkor pont elkerültük egymást, mert mi 4kor végeztünk..Pedig nagyon megnéztem volna Vilmost a kendőben!Szeret a kendőben lenni?Jó Neked, hogy tudod használni, én még mindig nem jöttem rá, hogy tekerjem magamra a kölcsönkendőt, pedig már az interneten is megnéztem a képeket.Mindegy, úgyse nagyon rajong érte..Mi is kb annyi idő alatt végeztünk, mint Ti, én is nagyon megrémültem, amikor megláttam, mennyien vannak(lelki szemeim előtt megjelent a Heim Pál bőrgyógyászata és a 2 órás várakozás), de gyors volt a dokinő.
Nektek is nyűgösek a gyerkőcök, mióta ez a hülye szeles idő van?Vince majdnem egész nap nyafizik, semmi nem jó neki:-((
Virág
villes
 
 


Hajdina!
Két hét múlva lesz megint az Élet az anyahéhben , szerdán 9 és 17 órakor.
Én is láttam és most megcsináltatom dvdre mert ez az a film amit meg kell tartani!Kép
Kanga

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
kanga0216
 
 


Hajdina!
A géz meg a vatta az anyának betétnek ajánlották régen.Szerintem praktikusabb a kórházi. Mindkét szülésemnél volt állandóan.

Vezsó!
Én 3 éve szültem itt utoljára , de mindkét gyerekemnél az eredeti házaságit vittem. Felhívtam az irodát és ők mondták , hogy az eredetit mindenhol elkéne fogadni!
Azért érdemes felhívni őket.

Móni!
Szerintem felesleges egy egész zacsi Liberót bevinni , mert csak foglalja a helyet. Napi ötöt adnak , ha nég beviszel hatot , szerintem az elég , meg a párod is tud bevinni.Szólj , ha rosszul gondolom!

Mindenkinek boldog babavárást és gyors , zökkenőmentes "kicsomagolást"Kép kívánok!
Kanga

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
kanga0216
 
 


Sziasztok!

Bár a Móni megelőzött, (Szia Móni Kép) de én is köszönöm a sok hasznos információt a csomaggal kapcsolatban. Én is az Istvánban fogok szülni és június 14-re vagyok kiírva. Szorgalmasan jegyzeteltem.
Nekem még az lenne a kérdésem, hogy a szülésre mit érdemes vinni?
Hálóing, törcsi (hátha bemászok a kádba, vagy a tus alá) pacsker, de ezek bent lesznek a csomagban. De kell gondolom víz, csoki, szőlőcukor nekem és kaja az apukának. Van amit kihagytam??

Valaki ismeri Dr.Mészáros László-t??

Köszi:

Wica
wica
 
 


Régebben tényleg elfogadták az eredeti házassági akkv-ot - de sok zűr származott abból, hogy olyanok is a férj nevére íratták a gyereket, akik már évek óta nem éltek együtt. Csak ugye a kivonatot nem vonják be esetleges válás esetén.
Ezért kell most 300 napnál nem régebbi (ugye a fogamzás idejére visszaszámolva).
Van egy ismerősöm, aki pont emiatt lett hivatalosan "apa" - holott már régóta elváltak és mással élt.

Wica,
Én újságot is vittem. Kép Igaz, nem örült a szülésznőm, hogy vajúdás alatt volt kedvem olvasni, de nagyon nehezen telt az idő. Kép
Ja, és tegyél be zoknit és köntöst - mert a végefelé már nagyon tud fázni az ember.

Egyébként érdemes egy külön kis pakkot vinni a szülőszobára, hogy ne kelljen a nagyot becipelni. Főleg, ha nincs is mindjárt hely. A nagyobb pakk addig elfér a kocsiban.

És kell vinni a babának ruhát - mivel már kifelé "kettőben" jöttök. Kép

A kórházi betét tényleg jó, de aki nagyon vérzik, annak édes kevés. Ezért érdemes bevinni pár tena betétet - legfeljebb nem használod el.

Jó babavárást!
Julie
julie
 
 


Julie!

Köszi! Most fel is írok mindent.
És a szülésznőnek miért nem tetszett, hogy olvasgatsz? Jobb lett volna, ha hisztérikusan éled meg ezeket az órákat?? Örülnie kellett volna, hogy ilyen nyugodtan éled meg az egészet. Tényleg tudtál olvasni közben (Csodállak !! Kép) Könnyű szülésed volt??

Szia
Wica
wica
 
 


Wica,

Igazából csak viccesen jegyezte meg a rosszallását. Merthogy akkor már 2-3 perces fájásokkal inkább kínlódnom kellett volna. Gyengék voltak a fájásaim - ez már 6 órával a magzatvíz elfolyása után volt. És még 4,5 óra volt hátra a kismanó kibújásáig. Persze akkor azt reméltük, hogy már nem lesz annyi.
Nehezen tágultam és elég nehéz szülésem volt. Már a második. Szerintem ez alkati dolog. De nagyon csendben voltam végig - nem hisztiztem.
Egyébként meg nagyon jó, ha el tudod valamivel terelni a gondolataidat a fájdalmakról - nekem a jóga sokat segített.
Fiút/lányt vársz?
Szülésznőt fogadtál vagy szeretnél fogadni?

Szia!
Julie
julie
 
 


Ha 300 napnál nem régebbi, akkor az eredeti is jó lesz 232 napja volt az esküvő Kép

A csecsemőosztályos mellszívó biztos jó, csak ha sokan vannak nehéz hozzáférni állítólag, ezt nem tudom, csak olvastam, meg rokon is mondta. Amúgy hogy különítik el a felhasználókat? Egyszer használatos feltét van hozzá? Vagy fertőtlenítik mindenki után?

Kanga,
Köszi az infót, nagyon értékes volt, mert fel akarom én is venni, és nem találtam még meg mikor ismétlik.
A vatta+géz-ben igazad lehet, de külön van betét is a listán, na mindegy nem akarom már tovább ragozni.

Hajdina

KépKép
hajdina
 
 


Julie!

Akkor jó, már azt hittem, hogy vannak ilyen szigorú szülésznők.Kép
Kislányt várunk, legalábbis annak tűnik. Egyébként nem választottam még szülésznőt, és nem is tudom, hogy kéne-e. Szerinted érdemes választani, vagy úgyis mindenki aranyos. Te választottál? És ki volt az?

Szia
Wica
wica
 
 


Wica,
Alapjában mind kedvesek. 1-2-szer voltam másnál CTG-n, azért sokkal biztatóbb, ha már ismerős az, akivel együtt szülsz.
Én választottam - az első szülés tapasztalataiból tudtam, hogy a szülésznő talán fontosabb, mint a doki. Hiszen a vajúdás alatt az orvosok - perzse biztosan vannak kivételek - nem nagyon vannak veled. Van, aki a szülésnél sem igazán. Kép Hiába fogadott.
A szülésznővel mindent meg tudsz beszélni - fájdalomcsillapítás, gátvédelem, stb. Persze a dokival is, de pl. a gátvédelmet a szülésznő csinálja.
Nekem Magdi (Káry) volt a fogadott szülésznőm - áldom,mert nagyon kedves volt. Nem volt tolakodó, jött, amikor kellett - figyelt rám. Még a férjemet is az ő nyugalma marasztalta bent a szülésen. Kép
Tehát érdemes. Ha már lehet, akkor ennyit megér a dolog.
Azért a dokidat kérdezd meg erről, lehet, hogy ajánl is majd valakit.
Egyébként ki az orvosod??

Szia
Julie
julie
 
 


Sziasztok!

Hajdina, mikor szülsz? Mi előreláthatólag 06.12., de szerintem hamarabb lesz.

Lányok, jegyzeteltem, már rég nem jártam itt, de látom, újra beindult a topik.

Jó éjt mindenkinek!
timmba
 
 


Én elvileg 06.06-ra vagyok írva, majd meglátjuk Kép
Kicsit várom már, mert egyre nehezebben alszom, rettenetesen megfájdul a csípőm és a gerincaljam az oldalfekvéstől. Ha felkelek pár perc múlva elmúlik, de hát aludni csak kell.

Kanga: a 0216 a szülinapod?

KépKép
hajdina
 
 


Sziasztok, jó reggelt mindenkinek!
Kanga és a többiek, bemásolom Nektek, amit az anyakönyves néni adott a kórházban 8 hete, amikor a mi Rozink született, hogy segítsek, ha valaki mostanában megy szülni:
"Tisztelt Szülők! A gyermek anyakönyvi kivonatát és lakcímkártyáját személyesen lehet átvenni a Bp IX ker Bakáts tér 1. sz alatti Anyakönyvi Hivatalban. (Amennyiben nem a szülők veszik át, meghatalmazás szükséges.) A születési anyakönyvi kivonat a kitöltéstől számított 10 nap múlva vehető át.
Az átvételhez:
- 2 db személyi ig
- lakcím kártya
- 1 db, 300 napon belül kiállított házassági anyakönyvi kivonat szükséges. (Abban az esetben, ha a gyermek házasságban született.)
Ügyfélfogadási idő: H: 13.00-17.30, Sz: 8.00-12.00 és 12.30-16.00, P: 8.00-12.00.
A Taj kártyát az OEP postázza az édesanya által megadott lakcímre, a születést követő 30 napon belül.
OEP címe: 13 ker, Teve u.1
GYÁS, GYED ügyintézés ugyanitt történik."
A házassági anyakönyvi kivonat másolatának kiváltása ingyenes, azonnal kiadják, és természetesen ott, ahol házasságot kötöttetek.
A néni a kórházban ezt kéri el, valamint az anyuka személyi igazolványát és lakcímkártyáját. Ez utóbbiakat egy nap múlva vissza is adja.
A TAJ kártya ajánlva jön, érdemes figyelni a postaládát, mert aztán a többit, pl anyasági támogatás (majdnem 60.000 Ft és alanyi jogon jár), GYÁS, GYED csak a TAJ kártya birtokában lehet intézni.A GYÁS és a GYED csak két hónapra visszamenőleg igényelhető, érdemes hamar elintézni.
Az anyasági támogatást nekünk a 13 ker Lőportár u. 3/b-ben kellett intézni, mi Pomázon lakunk, és lakhelytől függ, kinek hova kell menni. Ezt a védőnők tudják egyébként. Az anyaságihoz kell:
- az anya szem ig, lakcímkártyája,
- az anya és a baba TAJ kártyája,
- az anya adókártyája,
- a baba eredeti anyakönyvi kivonata,
- a terhesgondozást végző orvos igazolása arról, hogy a szükséges alkalommal részt vett a terhes gondozáson (nem a terhes kiskönyv)és itt fontos, hogy a kórházi pecsét rajta legyen, különben nem fogadják el. Az anyasági támogatás intézésénél kb másfél óra várakozás volt, viszonylag normális körülmények között. Kb 3 hétre rá érkezik meg a pénz. Ha átutalva kéritek, akkor egy számlakivonatot is vigyetek, mert kérik.
A GYÁS, GYED intézése gyorsabb és nagyon kulturált. A férj intézhet az anya nélkül mindent, de mivel az anyukának is alá kell írnia a papírokat, jobb, ha ő is megy, különben a férjnek kell még egyszer visszamennie a hivatalba.
Na azt hiszem nem hagytam ki semmit.
Hajdina, a csecsemőosztályon lévő mellszívót hol többen, hol kevesebben használják, két gép van és én sose vártam, mindig egyedül is voltam. Ez egy csúcs-gép, abszolút steril, mert a gépre mindenkinek új tégelyt és szívót csatlakoztatnak. A tégelyt aztán feliratozzák és a hűtőbe teszik lezárva. Az én Rozim besárgult és kék fényben kellet tartani két éjszakán át. Nagyon aluszékony volt és hiába kaptam meg szoptatni 3 óránként, nem evett min 50 gr-ot, és akkor pótlást kellett neki adni. Ez pedig csk az édesanya saját teje lehet. Meg azért is fejtem, mert rettentően bedurrant a cicim, úgy fájt, hogy aludni sem tudtam tőle. Ha lefejtem meg kész megkönnyebbülés volt.
Wica, szerintem nagyon megéri választani szülésznőt, mivel gyakorlatilag normál szülés esetén az orvosnak nincs is dolga, csak a szülésznőnek. Én Böröndi Zsuzsát választottam (Illetve az orvosom vele szeret dolgozni) szőke fiatal lány: türelmes, megértő nagyon figyelt rám végig, tényleg nagyon aranyos volt. Õ már szült, úgyhogy tudja min megyünk keresztül.
Az előző szülésemet Csűrös Erzsike vezette le, és róla is csupa jót tudok mondani. Az első szülésemnél már nem emlékszem ki volt. Nem kellett gátmetszést csinálni a két utolsó szülésemnél és ez biztos, hogy a szülésznőnek is köszönhető.
Hú de sokat írtam. Sziasztok, Vezso.
vezso
 
 


Még az jutott eszembe, hogy vajúdás közben és szülés után közvetlenül nekem nagyon jól esett innom, ásványvizet és Kubut ittam. És első nap kb 3 liter folyadékot megittam, egyfolytában szomjas voltam.Szóval szülni készülők, mindenképp vigyetek a szülőszobára is innivalót, megengedik. Vezso
vezso
 
 


Köszi Julcsi és Vezso!

Legközelebb megkérdezem a dokit, hogy kivel szeret együtt dolgozni, egyébként Dr. Mészáros László a dokim. Õ külsős, tehát lehet, hogy nem ismeritek.

Helló Timmba!

Mi újság veled??

Hajdina!

Én kb. akkora vagyok kiírva, mint a Timmba (06.14), de ki tudja, talán mi is előbb jövünk, bár még nincs erre utaló jel. A keményedéseken és a szétesikacsípűm dolgon kívül. Ez állítólag természetes, tágul mindenünk. Én is pont így szoktam érezni, amikor felkelek alig tudok lábraállni,de néhány perc után belejövök. Pedig nincs is óóórrrriiiiiááásssiiii hasam. Kép
De kibirjuk, már nincs sok hátra Kép

Wica
34+6
wica
 
 


Hajdina!
Igen , február 16.Kép

Lányok!
Bocsi akkor! De nekem mindkettőnél kioktattak , hogy friss kell és amikor felhívtam a Bakáts teret akkor ott azt mondták jó az eredeti. De úgy látszik 3 év alatt ez is változott.

Kanga

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
kanga0216
 
 


Sziasztok!
Én ugyan leendő apuka vagyok, de azért olvasgatom a fórumot. :-)
Mi Pálfalvi dokinál vagyunk és (engem is) érdekelne, hogy mennyit illik adni, illetve mik a tapasztalatok. (Eddig jók!)
Címem: attila@bluemedia.hu
Ha valaki megírná, akkor hálás lennék. Mi július 11. körülre várjuk a babát (császár lesz).
üdv H2SO4
h2so4
 
 


Sziasztok!

Kanga, én is 02.16, csak kicsit előbb Kép

APEH: A névváltozás miatt mikor az adókártyámat mentem kicseréltetni, a néni kiszúrta a pocakomat, és lelkemre kötötte, hogy ha a baba megszületik, amint megvan a lakcímkártyája, küldjem apukát adókártyát csináltatni Kép
Szóval ilyet is kellene intézni, de nem tudok olyat a környezetemben ahol lenne, pedig már 2-6 évesek a gyerekek.

Vezsó köszi az infót mellszívó ügyben, jó ezt tudni. Azt hallottam, hogy ki kell önteni a felesleget, csak ha könnyíteni kell jó ha nem közös szeren lóg az ember idegenekkel. De ez akkor így teljesen rendben van.

Wica,
Igazából nem tudom mire számítsak, a 06.06 se biztos, ez az UH alapján lett beállítva, utolsó mensiből számolva 05.21. (40-45 napos ciklusom volt előtte). Figyelem mikor száll le a pocim, mert ugye az mindenkinek leszáll előtte valamivel? (most a "nyakamban" van a baba, a nemét alig tudták megmutatni múlt héten a 4D-n, annyira fent van a popója)
Nekem sincs talán olyan nagy hasam, 7,5 kg-ot híztam összesen. Kibírom még ezt a pár hetet, nappal rápihenek kicsit, és akkor elvagyok Kép

Hajdina

KépKép
hajdina
 
 


Szia Hajdina!

Én két fiúcskát szültem, a legkisebb ma 3 hónapos. Nála határozottan emlékszem, már a születése előtt másfél hónappal leszállt a pocakom. Ezért is gondoltam, biztosan hamarabb fog születni. De nem így történt, a kiírt időpont után néhány nappal később jött a világra.
Szóval ez sem jelent semmit.

minden jót nektek
dolhi
 
 


Hajdina!
Kép Nem sokkal előbb lettél pacsáló (vízöntő) , csak 3 év!
Már írtam egy nagyobb lélegzetüt , de elszállt!Kép
Így csak annyit , nekem egyiknél sem szállt le a pocakom , de eredetileg mindkettőnél végig lejjebb volt. Sok "hozzáértő" Mondta is , hogy legalább egy hónappal előbb fogok szülni , pláne nagy hasaim voltak. Aztán mindkettőő kivárta az idejét és egy nap késéssel érkeztek meg.Persze nem egyszerre Kép 3 év különbséggel.
Kanga

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
kanga0216
 
 


Sziasztok,
A pocak leszállással kapcsolatban...nekem végig fent volt, az én környezetemben levő "hozzáértők"mondogatták, hogy még biztos hetekig bent marad mert nagyon fent van...4 nappal korábban született úgy, hogy semmilyen leszállás nem volt. A doki persze vizsgálatnál mondta, hogy a feje már szépen lent van de ebből semmi nem látszódott és nem is érződött. Végig tudtam csípőnadrágot hordani mert ott nem nagyon volt növekedés, csak fent.
Szóval fene tudja ezeket a dolgokat.
Sode
sode
 
 


Hajdina!

Nekem is hasonló a helyzetem. A Mensi alapján júni 8 lenne, de az UH alapján (még az elején) 14.-re írt ki a doki. Mellesleg még akkor sem lehet tuidni pontosan, hogy mikor jön, maikor nem változtatják az időpontot. Majd meglátjuk.

Hát őszintén szólva én sem tudom eldönteni, hogy a pocak leszállt-e vagy sem. Szerintem már eleve lent van. Nem nagyon nyomja a gyomromat, csak néha a pici a dorbáimat Kép és lavagőt is kapok.

W
35
wica
 
 


Szia Dia!

Én egy Ildi nevű lánnyal leveleztem, ő segített a dokival kapcsolatban. Hetényi dr. úrhoz megyek át most-eddig ő csinálta az Uh-kat, mert a nőgyógyászom már idős és nem vállal szülést (ő is istvános). Szeretnék szülésznőt is, mert a párom nem marad ott a finish-ben és gátvédelem is jó lenne... Jövő héten megbeszélem a dokival, hogy ő kit ajánl.

Móni

Kép

Kép
mzx
 
 


Sziasztok!

Én is az Istvánban szeretnék szülni, az első gyerkőcöt is itt szültem, csak a dokim nem vállal már szülést. Ajánlanátok nekem dokit? Köszi

Móni!
A Hetényit nekem is említette már valaki. Õ hol rendel, mennyit kér...stb. Írnál róla infókat? diandie@freemail.hu
Köszi előre is!

Az előző szülésnél nekem végül csináltak gátmetszést és nekem jobban bejött a vékony betét pl. Always éjszakai, mert a Tenna meg a kórházi vastag volt és nem tudtam ülni, mert baromira nyomott.
A saját mellszívó jobb, mert akkor használod amikor akarod és nem kell lesni mikor szabad a kórházi.

Üdv
Andi

Üdv
Andi
diandie
 
 


sziasztok!
most tudtam meg az afp eredményemet. egy kissé alacsony, ezért átküldtek a genetikai tanácsadóba. mi történik ott, mire készüljek? tud valaki felvilágosítást adni ez ügyben?
úgy hallottam, az érték nem mindig 100%-osan megbízható. kicsit izgulok miatta.
köszi előre is a választ.
babcsala
 
 


Szia!

Mennyire alacsony? Csak az afp, vagy b-hcg is?
Hova küldtek?

Zsana
zsana75
 
 


..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szorsi 2012.08.14 12:55-kor.

Kép

Kép
szorsi
 
 


Szia Vezso!
Csatlakozom hozzád.Én is ittam a vajúdás alatt ásványvizet,csokit ettem és szőlőcukrot.Tényleg nagyon jó volt így.Szülés után első két nap napi 4 ü ásványvizet ittam meg.KépDia

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Szia Vezso!
Csatlakozom hozzád.Én is ittam a vajúdás alatt ásványvizet,csokit ettem és szőlőcukrot.Tényleg nagyon jó volt így.Szülés után első két nap napi 4 ü ásványvizet ittam meg.KépDia

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Babcsala!

Én a Schöpf-Mérei tanácsadójában jártam. Dobos Matild doktornő volt aznap. Nagyon készséges, kedves. A problémám más jellegű volt, mint neked, de teljesen megnyugtatott. Végig beszélgettünk. Sajnos mindig rengetegen vannak, érdemes még a rendelés előtt odaérni!
dolhi
 
 


Sziasztok! Kicsit már rég jártam erre, azóta sok nevet látok, de remélem nem haszontalan senkinek, ha írok egy szüléstörténetet.

3 hete szültem az Istvánban, ebből 2 hetet bent töltöttem a kórházban, ami - nem kell megijedni -,nem egy mindennapi eset. Általában 4 napra kizavarnak mindenkit, mert kell a hely. Főleg hétfőn, kedden volt nagy hazazavarás. Kedden szokott lenni nagyvizit, akkor jön a főorvos is és ha ő azt mondja, hogy nosza rajta, tessék hazamenni, akkor biztos nem kell maradni tovább.

Az én esetem azért kicsit más, mert volt némi komplikáció, de ez most nem is ide tartozik.
A szülésem igazából álomszerű volt (legalábbis az időtartamát tekintve). Előtte sokat találgattam, hogy mennyi ideig fog tartani, de egy ilyen gyors menetre nem számítottam.

Este 9-kor vettek fel a szülőszobán, akkor 5 cm-re voltam kitágulva, és az ügyeletes orvos azt mondta, itt baba lesz, sehova se menjek. Igaz, hogy előtte 6-kor voltam a rendszeres vizsgálaton, ahol 4 cm-es méhszájjal még simán hazaküldtek. A fájásaim rendszeresek voltak, ám nagyon gyengék (persze ezt csak utólag tudom ilyen biztosra, mikor éreztem az IGAZI fájásokat).
A szülőszobán azt hittem, még sok időm van és kár, hogy nem hoztam cd-t vagy könyvet, de aztán bejött a dokim és azonnal burkot repesztett. A magzatvíz már zöldes volt kicsit, így ez épp időszerű volt. A tágulás 6 cm-re folytatódott szinte fájások nélkül. Kaptam egy órát, hogy beinduljanak a fájások, mert ilyen gyengécskék mellett nem lesz szülés - mondta a szülésznőm. Aztán az egy óra eltelt, és akkor bevetették az oxitocint. Ez már meghozta az igazi fájásokat. Meg kell mondjam, ilyen erősségű fájásokra nem számítottam. Hallottam többektől, hogy rosszabbra számítottak, nem is volt annyira rossz, stb. Nem tudom, kinek milyen volt, az én fejem állítólag eltorzult a fájások csúcspontján. A legrosszabb szakasz a tolás előtti fázis volt. Aztán mikor kimondták, hogy most tolni kell, onnantól könnyebb lett valahogy. Talán mert volt feladat, tudni lehetett, mi a dolgom és mikor. 4 vagy 5 tolásra megszületett a kislányom, 3400 g-mal, 54 cm-rel. Azonnal a hasamra tették, sőt, azonnal szopizni kezdett.
Ezek már nagyon jó élmények. A köldökzsinórt apuka vágta el, megmutatták a méhlepényt, hogy milyen fasza egy szerkezet, és együtt lehettem a babával kb. másfél órát.

A szülésznő nagyon sokat segített, azóta is hálálkodom neki, és az orvosomnak is nagy-nagy köszönet. Megéri a szenvedés.

A 2 hetes kórházi tapasztalataim nem voltak olyan jók, és már a babám is kiöregedett az osztályról (nem járt már pelenka neki a végén).

De összességében megérte!

Toy
toy
 
 


Toy! Gratulálok a babádhoz, mindig jó pozitív szüléséleményekről olvasni! Én is ezt szeretném, ha rögtön mellretennék, valószínűleg, attól én is lehiggadok, mert szerintem tök're kész leszek.

Én a Ruttner dokinál fogok szülni és a B.Bea lesz a szülésznőm, mert ők együtt szeretnek dolgozni, ha meg ők jó páros, akkor nosza!

Vezsó! Kimásoltam a doksis információkat, amiket írtál, köszönöm, viszem a 2005. nyári babákhoz is, mert téma volt nálunkKép

Én már 7 hete C2100 és tartom magam... hamarosan meglesz a baba, jelenleg a 35. hét közepén járunk. Cucc bepakolva, csak még a Cd-ket kell levennem a szekrény tetejéről. Elvileg Wicával szülünk KépKépKép, aztán majd meglátjuk, mert a nyári babás topikban sosem lehet tudni, ez a tapasztalatKép

Puszi nektek és mindenkinek jó babázást! Ha meg talizunk azon a 4-5 napon, míg bent vagyunk, annál jobb.
timmba
 
 


Toy!
Gratulálok!!!!

Timmba!
Már ennyre finishben? Egyébként decemberig én is rendszeresen fogok kedvenc közös dokinkhoz járniKép

Ines
ini
 
 


Toy,
Gratulalok a babadhoz, es orulok, hogy egyel tobb szep tapasztalatnak ami a szulest illeti.

Sok tejcsit kívanok nektek és hosszú szoptatast.

Ritadula
boksay_rita
 
 


Tegnap voltam orvosnál. Jó lesz az a június eleje, pedig már úgy babáznék Kép
Általában az első babásoknál kb. 3 héttel a szülés előtt helyezkedik be a baba feje a valahova, és nekem még nincs ott. De ez azért nem szentírás.
Szülésfelkészítőn is voltunk, csecsemőgondozás témában. Egy nagyon érdekes dolgot is mondtak, mert valaki kérdezte, hogy biztos jól van ez így, hogy akárki akármikor bemászkálhat az osztályra, és hogy ez az anyukáknak nem túl kellemes. Erre azt mondta a doktornő, hogy teljesen ők sem értenek ezzel egyet, a babák és a mamák nyugalma miatt, de megvan az értelme, mert a régi rendszerben amikor az osztályok zártak voltak, a kórházi baktériumok beltenyészetének (ilyen olyan szörnyűnevű coccus-ok) nem volt vetélytársa, és nagyon fel tudtak szaporodni. Így viszont a látogatók által behozott változó baktériumflóra ezt nem engedi, így véd ezek ellen a nagyon durva kórokozók ellen. Persze mértékkel, ne hagyjuk hogy kézmosás nélkül fogdossák a babát, ne az ágyába pakolják le a csomagokat, beteg ne jöjjön látogatni, stb.

Hajdina

KépKép
hajdina
 
 


sziasztok!
köszi a válaszodat dolhi!
pusztán érdekességként írom le a következőket:
szval elmentünk apjukommal a genetikai tanácsadóba, ahol kb 2,5 óra várakozás után egy nagyon kedves asszisztensnő kiszámolta az alacsony apf és bcdgéfg és mit tudom én, hogy milyen adatok alapján, hogy a baba kromoszómarendellenességgel való megszületésének 0,5% az esélye. aztán a dokinő elmondta(szintén nagyon készséges és kedves volt), hogy még a 20. hétig kellene ezt a kis beavatkozást elvégezni(pocakba tűszúrás, baba lepényéből mintavétel), hogy meggyőződjünk arról 100%-osan, hogy nincs semmi baj. a beavatkozás során felmerülő vetélés kockázata:1%.
tehát: annak, hogy esetleg vmi betegsége van a babánknak fél százalék az esélye, annak, hogy a vizsgálat során bajt okozhatunk neki, egy százalék...
ez eléggé elgondolkodtató, nem?
aztán egy kicsit még beszélgettünk, és elmondta, hogy az afp nem hozta meg azt nagy áttörést, amit reméltek tőle, az uh sokkal biztosabb információkat eredményez és nyugaton már sok helyen nem is használják ezt a szűrést. az afp eredménye nemcsak attól változik, hogy 1-2 nap eltéréssel készül a vizsgálat, hanem még 1 napon belül is - napszaktól függően!
tájékoztatásul írtam le ezt nektek, talán valakit érdekelt.
további jó babavárást mindannyiónknak!
ja!
van esetleg valaki, aki szeptember vége-okt. elejére várja a kicsit?
sziasztok
babcsala
 
 


Babcsala,
Nekem a Schöpf-Méreiben csinálták, és ugyan a papíron rajta volt az 1%, hazamenetel előtt összehívott minket az orvos, és elmondta, hogy ne aggódjunk, több ezer ilyen műveletet csinálnak évente, tavaly kb. 3 esetben volt utána gond. Az 1% egy kötelezően feltüntetendő nemzetközi átlag, és azért ilyen rossz, mert más országokban vagy nem megfelelő a tájékoztatás, vagy az anyukák nem tartják be az utasításokat, miszerint 2 hétig nincs szex, cipekedés, és ülőfürdő.

KépKép
hajdina
 
 


Hajdina! Ez az érvelés durva coccusokkal nekem sántít egy kicsit. Más kórházakban megoldják, hogy csak a papák mehetnek be, és kész. Néhány apuka nem tudja betermelni az osztályra azokat a külső kórokozókat, amik védettséget jelentenének? És más kórházakban se hiszem, hogy engednének elterjedni ilyen-olyan baktériumtörzseket.

Én is az Istvánban fogok szülni egyébként, és alapvetően szimpatikus hely, de pont ez az egyik nagy negatívum vele szemben, hogy 10-15-en is lehetünk majd egyszerre egy légtérben. Hát...

Kép

Kép

Kép
bodza
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?