Új privát üzeneted érkezett!

Sango: Voltatok már? Milyen volt a 3D? Kép A Praxisban a nyomtatott képet ingyen adták, van ahol ezért külön pénzt kérnek??? Rablás. Kép

A Hosszú karmú "csecsemőfogókról" nekem is megvan a véleményem, főleg gyógymasszőrként... Mint ha nem lenne ugyanolyan szép egy kéz, ha ápolt, de rövid a körme... Teljesen fel tudok háborodni, bár nálunk volt, hogy az oktatóanyagba is bekerültek ilyen képek...

Oxigen

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Na hi.
Nem tudtma belépni a rendszerbe.
sango
 
 


Azért a kapott f/f képet beszkenneltem.
Nem ugyanaz mint szinesben,de látszik rajta mennyire pézsmapocok dundi arca van.

Kép

Ilyen durci fejjel fekszik valamimen...sejtelmem szerint néha a gyomromon a kispárnája.

^_^
sango
 
 

 
 

Bocs ez kimaradt. Ez lenne a kép előtörténete....

Oxigen:
Igen voltunk.
Élmény volt minden pillanat amit átéltünk, már az megért minden pénzt ahogy láttuk megvan mindene,és hogy reagál hangokra,simizésre,érintésre.
Grimaszolt,nyelvet nyújtott,mosolygott,fintorgott,nyammogott,és kényelmesen elterült valamely szervemen.
Párom külön kérésére nem zárták le a megirt DVD-t ami miat itthon nem tudjuk olvasni az állományt Kép
Csupán ezért nem tudtam még képet berakni... ˇ_ˇ'

A rendszer sem engedett be,utólag kiderült jelszófrissítés miatt, milyen időközönként játssza ezt el?

Ingyen kaptam egy f/f képet sima hőpapiros UH kép.
Utána néztem lányok. A felvételt vigyétek be egy fotogalériába (kodak,photoporst,...stb)
ott 49-79ft/db áron nyomtatnak "fényképet".
Szerintem jobban megéri,mint 1000ft/db áron a 4d rendelőben kérni ugyanolyan hőpapiros fecnit amit egyébként kapsz csak szinesben.

Nos?



Üdv:Sango.
sango
 
 


Sango: Nagyon édes a kép alapján a babátok Kép Kisfiú, vagy kislány lesz?
Nem hiszem, hogy a gyomrod a párnája, hiszen azt írtad, hogy már befordult, az inkább a lepény lesz, amin alszik Kép
Mikorra vagy kiírva? Ha jól sejtem mi majdnem egyszerre babázunk.

Oxigen

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Oxigen:
Hali.
Nem ismerem ki magam a szerveim között,csak azt tudom mit szokott nyomni. ^^
Zsófink lesz,ami azt illeti lány Kép
Az első kiírások szerint június 4-6,de a !D ultrahangon határozottan kijelentették,hogy el számolta valaki és a gólya bizony május közepére fogja hozni a csomagot.
Nem tudom mit higyjek,megérzéseim szerint is a május lesz a "kézbesítés" időpontja.
a Váci korházban leszel?
Ha igen ágyfoglalást csinálunk,legalább nem leszünk idegenek. KépKépKép
sango
 
 


Szia!

Akkor tényleg majdnem egyszerre szülünk, én május 31-re vagyok kiírva, de nem szereték Vácon szülni, a Szent Imrében, Budán van a választott dokim. Nem voltam sokszor a váci kórházban, de sajnos tele vagyok rossz tapasztalattal, így eszembe sem jutott ott keresni dokit.
Kaptál valami papírt a babó méreteivel? Mekkorák az értékek? Abból egész jól lehet számolni.Kép

Oxigen

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Sziasztok!

Valaki tud nekem segiteni, hogy milyen felszerelést kell vinni a váci kórházba a babának? Olyanokra gondolok mint ruha, pelenka, popsitörlő, pléd, pólya stb.
Mennyi idős házassági anyakönyvi kivonat másolatot fogadnak el?
Sango! Mit értesz ágyfoglalás alatt?

Andi
andi18
 
 


Oxigen!
igen kaptam papirt,és szerintem is a május közepe jöhet szóba egy ekkora babánál. Nem nagy ugyan de már most két kiló,ebből lehet sejteni valamicskét.
Hát sajnálom,hogy nem lehetünk szobatársak...
Remélem az aggályaid alaptalanok a Váciról,bár én is hallottam rémtörténeteket.

Andi!
Csak butáskodtam :P
Nem tudom van e ilyesmi egyáltalán.
De tudtommal a babának már csak akkor kell vinni bármit is amikor hazahozzátok.
Addig mindent ad a korház.(tesómék ezt nem tudták és a baba fürdőlepedőjét le is nyulták Miskolcon).
Házasság.!
apropó.mi kell csak egy sima anyakönyvi esküvőhöz?
Nem akarom hogy állandóan az apa nevével nyaggassanak.
csak papirok kellenek? vagy már oda is vinni kell a gyürüt,pezsgőt....nem tudok tényleg semmit.

Üdv:Sango.
sango
 
 


O_O

Csak pár kérdés....
Én vagyok ennyire kövér,és minden kismama nádszál???
Eddig átlag méretű l-xl voltam, de most a kényelmesebb cuccok xxl-esek a hasam és a mellem miatt.
Többedik kismamaportálon nézelődök,és mindenhol s-m méretű kismamaruhákat hirdetnek.36-38-44 méretek között.
Nekem a normál méretem volt 46.
Valaki lelkesítsen fel,hogy nem csak madzagra kötött csomó alakú várandósok léteznek a világon.
75kg ról 80-83 kilóra hiztam a terhesség alatt...(persze előbb leadtam 5-6ot)
sango
 
 


Sziasztok!

Sango: Dehogyis! Kép Én nem voltam túlsúlyos, de mivel van egy anyagcsere-problémám, 20 kg plusznál tartok. Mondjuk ennek a nagy része a víz Kép De ne ijedj meg, a saját ütemedben növekszel, abszolút nem sok, ami rajtad van. Valószínű az lehet a baj, hogy a nagyobb alapméretű kismamák pont ilyen komplexusok miatt nem adják inkább el a cuccaikat.
A váci kórházban nem a szülészetről voltak a rémtörténeteim, de az egész kórházat minősítem ez alapján, holott tudom, nem lenne szabad.

Esküvő: Ha jól tudom, csak a papírok kellenek, meg hogy egyszer bemenjetek együtt. De hívd fel az önkormányzást, biztos elmondják Kép Nálunk ez volt az alap, mondjuk szép nagy esküvőnk volt anno...

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Oxigen most féltékeny vagyok.
Ősszel-nyár végén még szép májusi esküvőt és kocsit terveztünk a félrerakott pénzünkből plusz a visszakapott adóbevallásból.
De a sors közbeszólása májusi babát eredményezett.
A párommal azóta nem sokat beszéltünk az esküvőről,max csak annyit,hogy megemlítettem szeretnék a baba előtt legalább egy "papir lagzit".
Kétségeim vannak a felől később meglesz e az a nagy esküvő.
Mert hangoztatta,hogy a baba miatt jó lenne egy kicsi és évek mulva egy nagyobb. De őt ismerve el lenne felejtve a dolog.
Ahogy most még a kicsi is el van felejtve.
Nincs annál megalázóbb dolog mint amikor az első vizsgálatokon "látva,hogy nem férjezett" megkérdik fintorogva.
-Megtartja? (védőnő,ultrahangos,nőgyógyász egymás után 3X)
Elhiszem,hogy kötelességük megkérdezni,de olyan fejjel és pofával kötelező,ahogy azt ők teszik?

Szóval.... a páromat ismerve nem lesz házasság csak "majd valamikor a felturbózott gépe,dvdlejátszója....stb" után.
ezért venném a kezembe a dolgot,és ha CSAK papirok kellenek(gyürüre e-havban nem futi)akkor bemegyek és elintézem.
Legalább én akarjam a babám javát.

Ez van.nem véletlenül teremtettek minket a férfi mellé.
Mit csinálnának ezek nők nélkül?
sango
 
 


Most biztos leszeditek a fejem.
Ne higgye senki,hogy fukar lennék vagy mi,de ugye a baba mellett van amire nem telik.
Én egyszer vettem meg a 6000forintos mamakordbársony nacit,és bizony a fémgombok átszakadnak az anyagon,foszlik és egyebek.
Ezek után nincs bizalmam az olyan dolgok iránt amik drágák-merthogy sokáig bírják.

Eredmény:
-Vác - Vasútállomás melletti ruha üzlet(kipakolós kínai csak magyarokkal)
2db kosztümféle szövetnadrág, 6XL méretben 1800Ft.
-Vác - zöldséges melletti kínai üzlet.
3db XXL méretű kényelmes sokat nyúlós elegáns de nem nagymamás rövidujju és pulóver 2700Ft

Szóval ennyit a kismamaboltokról,bocs aki lelkébe gázolok ezzel.
De nem értem miért pont a "muszály" helyzeten kell pénzt kicsikarni egy olyantól akinek a legnagyobb szüksége van rá?

Következtetés a babavárás nem kétforintba kerül, de kicsit olcsóbb lehetne ha nem mindenki a kismamán,kisbabán és szükségleteiken akarna meggazdagodni.

Aki teheti nézzen körül mit hol vesz meg.Nem vagyok kínai mániás,kifejezeten utálom a bóvlijukat,de ezek a cuccok olyan benetton minőségüeknek néznek ki.tehát nem az elasztikus sz*r fajta,hanem a jobbreményű.

Üdv.
sango
 
 


Szia!

Egyedül nem megy Kép Ketten kell, hogy bemenjetek, az anyakönyvvezető előtt mindketten ki kell jelentenetek, hogy házasságot akartok kötni, és akkor a babára való tekintettel egész hamar összeadnak benneteket minimum 2 tnúval. A gyűrű nem kötelező, de az egybehangzó igen és a két tanú az anyakönyvvezető által megadott időpontban igen.

Én anno két kismamanadrágot vettem, igaz nagyon drágán, de kibírják és kényelmesek. 8 hetes állapotosan már ezt hordtam, és még most is jók Kép Az egyik egy mammystic, a másik egy noppies. Mondjuk nekem muszáj volt a munkám miatt kinézni valahogy. A kínai valahogy sehogy sem jó. Viszont ami nem márkás, csak sokba kerül, az tényleg nem mindig jó. És nem csak a kismamaruhákban. Kép Szerencsére nekem felsőt nem nagyon kellett vennem, a blúzaim sokáig rám jöttek a pulcsikkal együtt, most meg már itthon pólóban elvagyok. Kép Én kínaiban melegítőt vettem, mert nem voltam hajlandó tizensokezer forintot kiadni egy "mackóért". Mondjuk nem a legjobb minőség de ezt a másfél hónapot már kibírja Kép De a két naci isteni akkor is Kép

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Jah, és sajnálom azt az esküvőt... Mondjuk én nagyon határozott vagyok, meg konzervatív is talán (vessetek meg Kép), de nem tudom elképzelni, hogy ne a férjemtől szülessen a babám. Viszont a nagy esküvő is muszáj volt, mert nem engedtem belőle. Mondjuk nekem nagyon szerencsém van, a párom nem szól bele, ha neki nem nagyon rossz, és arra azért figyeltem Kép

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


LÁtod oxigen.
Pasik között is van ég és föld.
Az enyém 33évesen a szüleináél lakik,és ha nem jövök én ez neki meg is felel akár élete végéig.
Bár hiába nyúzom, tegyünk félre,menjünk innen, meg ilyenek, úgy érzem neki mgefelel az "ellátottság",
hogy tudja,hogy sok pénzébe kerülne ha elmenne innen.
Milyen kényelmes mikor főznek mosnak az emberre,és csak néha kérnek pótlást valami számlába.Megmarad neki a fizetése amit elherdálhat, jól élhet.
Mondjuk nem dohányzik,nem iszik, semmi ilyen.
ritkán pár sört megiszik, el se tudom képzelni mire megy el a fizetése.
vagyis talán igen.A gépét épitgeti,szereti a hasát - vagyis kiadós dolgokat visz melóba meg ilyenek.
Szóval eddig élte az életét nagyban.
Félek nem akarja feladni ezt az életet, s reménykedek,hogy a baba megváltoztatja némileg ezt a felfogását.
Mivel miskolci vagyok nekem az az elvem,hogy amit megtehetek ma,azt ne halassszam máskorra.
Vác és környékén észrevettem,hogy a "majd megteszem holnap holnapután, vagy azután." -felfogás éli aranykorát.
Ami miatt nincs szép kert,sok a"majd jó lesz még valamire"vasdarab az udvaron,és nem merném tovább sorolni milyennek látom még a környékbelieket.
Ha valakinek szép kertje van az első mondat:
-mer van rá pénz.
nem pedig az,hogy: -biztos sokat dolgozott vele.

Ez az én nagy bajom. tehetetlennek érzem magam a ráérősök között.
Tenni nem merek,mert enélkül is megkaptam párszor,hogy nem az én házam.

Ördögi kör?
Javaslat? megjegyzem a párommal már megbeszéltem mindezeket,és nem látok se reakciót se változást.
sango
 
 


Sziasztok!

Jó rég jártam erre! Örülök, hogy kicsit felélesztettétek a topicot! :-)
Időközben költözködtünk, meg azért a két gyerek mellett egyenlőre nem túl sok időm marad gép elé ülni. Illetve este lenne, mikor már alszanak, de még abban a stádiumban vagyok, hogy egy jó kis alvásért hajlandó vagyok mindent beáldozni, mert ki tudja milyen éjszaka áll előttem így a 10 hetes urasággal.

Csongi egyenlőre jó fej. Szép kerek, szopizik bőszen, most 6,3 kg. Éjjel egyébként egész jól alszik, este 9 körül alszik el és először 3-4 között ébred. Aztán viszont már csak visszaszundikál és általában 6 körül teljesen fennt van, így majdnem minden reggel kukorékolunk a kakasokkal :-) Kezd fárasztó lenni. Főleg, hogy Boti meg a mai napig képes 9-ig aludni és én ehhez voltam szokva.
Csongi ezen kívül mindent csinál, ami egy 10 hetes gazfickótól elvárható. Vigyorog egyfolytában, sokat gőgicsél, a szókincse a hőőőőő... és a gőőő...szavakból áll. Hason fekve már egy-két hete szépen felkönyököl és néz, sőt, ha az ölünkben fekszik, akkor a kis fejét emelgeti, mint aki fel akar ülni, néha sikerül is neki hasizomból felhúznia magát, de a gerince azért nem elég erős még ehhez, úgyhogy én meg igyekszem visszanyomni:-))
Szépen szopizik, jó étvágya van, bár nem méregetem a mennyiségeket. Ő is az ujját szopizza. Én megpróbáltam a cumit, mert úgy gondoltam tényleg nagyobb problémák adódhatnak majd később mikor le akarnánk szokatni az ujjszopásról meg pl, ha sokáig szopja,évekig, akkor még a fogakat is szétnyomhatja az ujjával stb.
Boti is jól van, két hét múlva 3 éves. Látszólag könnyen vette a kistesót és a költözést, de belül nagyon vívódik a kis lelke. pl mikor megszületett Csongi és a kórházban voltunk elkezdett dadogni, ami elmúlt ugyan, de néha, ha fáradtabb vissza-vissza-tér. Mindig jó étvágya volt, de most szinte fal, mindent válogatás nélkül, mindenki ételébe bele akar enni, és irdatlan mennyiséget megeszik. Kicsit hízott is most, elég dundi emiatt. Úgy gondolom, hogy ez is valamiféle pótcselekvés lehet nála, remélem néhány hónap alatt megszűnik. Talán most jön a nyár, többet leszünk a levegőn, jobban elfoglalja majd magát, nem az evés lesza központi kérdés.
Meg ami még most aktuális Botival az óvoda-választás. Szeptembertől szeretném, ha fél napra tudna menni oviba. Nem azért, mert nem bírok el a két gyerekkel, és le akarnám passzolni, hanem, hogy legyen egy kicsit korosztályában is, mert itt egy-másfél évvel kisebb barátai vannak. Viszont itt az őrbottyáni oviba az idén nem biztos, hogy felveszik, mert nagyon sok gyerek van és nincs hely. Sejtem, hogy a környéken, így Vácon, Fóton is, Veresen is sok gyerek van, kevés a hely, de, ha valaki tudna nekem jó ovit ajánlani, megköszönném.

MOncsi! Nagyon édes Dorka! Igazi huncut a mosolya! :-)
A babakocsis közlekedéssel nekem is gondom volt mindaddig, amíg be nem szereztünk még anno Botinál egy esernyőre csukható sportkocsit, aminek dönthető a támlája és van elől karfája is. Onnantól még a buszra is pikk-pakk felugrottam vele és elfért a két üléssor között is. A Botié egy egészen egyszerű 5 ezer Ft-os "no name" kocsi volt, de megszolgálta az árát. MOst Csonginak is vettünk egy újat, egy kicsit szebbet, méhozzá egy ABC-design tipust, ami most a Megatoys kuponfüzetben akciós 15 ezr Ft volt 25 helyett. És majdnem vízszintesre dönthető, kb olyan a dőlésszöge, mint az autósülésünknek, így már most abban visszük Csongit mindenfelé, ha utazunk. kb 7 kilós az egész kocsi. Szóval szerintem érdemes egy esernyős kocsira beruházni és megoldódik az utazós probléma.

Sango! Zsófi is nagyon cuki!!! Gondolom már nagyon kíváncsi vagy élőben is rá!
A férfiakkal kapcsolatban: Az én párom is hasonló volt a pocakosság alatt. Még az elsőnél csak-csak érdekelte a dolog, de most Csonginál szinte egyáltalán nem izgatta, egyetlen vizsgálatra nem jött el velünk stb. Mikor Boti is kicsi volt, szerette persze, de nem sokat tudott vele foglalkozni. Egyszer sem pelenkázott és hasonlók. Viszont, ahogy telt az idő és nyílt Boti értelme, onnantól kezdve mintha kicserélték volna. Imád a fiával játszani, bírkóznak, kergetőznek. Együtt számítógépeznek, megtanította a 3 éves gyereket autóversenyezni (no comment :-), de ez van), hordja mindenfelé, vasuti parkba stb. Szóval nagyon jó apukává érett. Most Csongival sem foglalkozik túl sokat, ha netán ráakasztom, hogy ugyan rázd már egy kicsit a fenekét, amíg Botit megetetem stb, akkor rázza, de egyébként magától nem jelentkezik, hogy annyira foglalkozna a kicsivel. Gondolom idővel ez is megváltozik.
Szóval ne aggódj, szertintem idővel kialakul majd és felébrednek benne is az apai ösztönök. Igaz egy kislányt nem annyira lehet vasúti parkba hordozgatni, de az apukák a lányuktól mindig jobban el vannak olvadva, mint a fiaiktól és tuti kényezteti majd! :-)))

Remélem a régiek is jól vannak! Márti, Linda??? Tündi lassan finishel!!! Nemsokára mehet a drukk!!!
Oxigén Sango! Nektek is további kellemes pocakosodást

Mindenkinek üdv:
Meskete

Ime a "mintaapa" a fiaival:-))))):

Meskete

Kép
Kép
Kép
meskete
Őrbottyán
 
 


Lemaradt a kép
Kép

Meskete

Kép
Kép
Kép
meskete
Őrbottyán
 
 


Sango: Ismerem ezt a felfogást, igazából az én párom is ilyen lenne, de szerencsére hallgat rám Kép Ennyi megvan. Én meg kizsarolom, kigazdálkodom az önállóságot. Én azt szoktam meg. 15 éves korom óta vagyok önellátó, nekem már ne szóljon bele az életembe senki Kép Max tanácsot hallgatok meg, és ha elfogadom, megtartom, de kötelezően nem. Anyukám elfogadja, hogy ilyen vagyok, anyósommost kezdi megérteni. Nem mondom, hoyg jó ez, hogy túl határozott elképzeléseim vannak, de nekem csak ez megy.
Javaslatot innen nehéz lenne adni, valószínűleg megvan a magatok életvitele, amit már elég nehéz megváltoztatni. Így fogadott el a párod, ne most harcolj, csak ártasz a babádnak. Talán, ha megszületik, akkor szépen lassan el lehet indulni a befolyásolással.

Meskete: Nagyon édesek a kicsijeid! Kép Fóton van 3 ovi, ha jól tudom, nem hiszem, hogy most annyira túlterhelt lenne, szerintem próbáld meg. Én vallom, hogy egy ovis korú gyereknek saját korosztályába kell szocializálódnia. És neked is könnyebb lenne talán egy kicsit, nem? Kép

Oxigen

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


ÚÚÚÚÚ, Emese, Boti mekkora lett! És ha elköltöztetek, akkor már nem is fogunk együtt játszózni?Kép
Gratula Csongorhoz! Tiszta husi! Jó nehéz lehet, én ebből már kiszoktam! Zsombi megy elsőbe!!!


Más téma:

ZENEBÖLCSI indult a múlt héten RÁDON, Váctól 6 kilométer. Pénteken 10 órára lehet jönni a Rádi Sportcsarnokba.(30 perces mondókás-éneklős-játékos-bábozós-hangszerzős foglalkozás) Remélem, tartós lesz az érdeklődés! Ha valaki kérdezősködni szeretne, a profilomban a címem, egyébként nem kell "bejelentkezni", csak odajönni!

Cili
foltvarró_cili
 
 


Hali!
mindenkinek.
Meskete valóban régen láttunk errefelé.Próbálj meg kis erőtartalékot beszerezni,bár tudom nehéz lehet.
a pockok nagyon édesek, papára ütöttek.
Én is úgy gondolom,hogy egy apának nincs jobb mint egy kislány.
Én a páromat el nem tudtam volna képzelni mint fiús apukát.Csak kiscsajt tudok a kezeibe képzelni,aki meglágyítja őt.

Oxigen...no comment.Néha nagyon nehéz elviselni a párom,néha kimondottan imádom.
Nem tudom milyen lesz apának de csak a legjobbakat remélem.
sango
 
 


Sango,te merre laksz?

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Sziasztok!
Már egy ideje olvasgatom a történeteiteket, élményeiteket és nagyon tetszik. Sokat lehet tanulni egymás tapasztalataiból. :-))
Nekünk még nincs babánk, de nagyon szeretnénk. A kérdésem az lenne hozzátok, hogy nálatok milyen gyorsan jött össze az első, esetleg második baba?
Mesinek üzenem, hogy nagyon édesek az apróságok!
Nektek könnyen öszejött?

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


Sziasztok!

Oxigen! Köszi az ovis tippet. Talán felhívom őket és megkérdezem hogy állnak létszám ügyileg. De úgy sejtem, hogy mindenütt elég telítettek lehetnek az ovik, mert mostanában nagyon sokan költöznek ki kertes családi házba, főleg kisgyerekekkel. És persze az is agond ezáltal, hogy hatalmas csoportlétszámok vannak, 30 gyereket is bevesznek egy ovidai csoportba. Ez viszont semilyen szempontból nem tesz jót a gyerekeknek, mert se gey normális foglalkozást nem lehet csinálni, sem pedig kellőképpen figyelni egy-egy gyerek lelki világára. Boti elég érzékeny, bizonyos helyzetekben könnyen elsírja magát. Annak ellenére, hogy termetes, szóval fizikailag fölényben van a korosztályában, elég szelíd, még akkor sem csap vissza, ha valaki csapkod stb, szóval pont neki nem való a nagy létszám... Nem is értem különben az önkormányzatokat így a Pest körnéyki agglomerációban. Mindenkitől azt hallom, hogy mindenütt rengeteg gyerk van, alig lehet bekerülni az ovikba. És az utánpótlás is évekig adott. Már csak pl az én baráti körömet tekintve is itt Őrbottyánban folyamatosan szülögetünk. Miért nem pályáznak, miért nem próbálnak meg valamit tenni, hogy normális viszonyokat teremtsenek. Pesten meg néhol vadászni kell a gyereket, ovodaösszevonások vannak stb... Hát minden esetre nem szívesen vinném el egészen Pestig oviba (suliba már lehet). Remélem találok valami jó megoldást errefelé.

Sango! Igazából élvezem a két gyerekes életet, csak néha jönne jól egy kis segítség. Mivel minden nagyszülő elég messze lakik, így gyakorlatilag nincs egy szabad napom, fél napom sem. Meg lehet szokni ezt idővel, de azért néha szívesen elmennék a párommal valahová kettesben. Egyenlőre ebbe még bele telik pár év, mire a gyerekek lennt tudnak maradni egyedül is a nagyiéknál.

Cili! Hát igen, Boti valóban nagyot nőtt széltére, hosszára :-)) Amúgy a játszóra néha még át szoktunk menni, pont a társaság kedvéért, úgyhogy lehet, hogy még összefutunk.
Jövőre meg Csongival csatlakozunk majd a zenebölcsihez :-)))

Nadine! Üdv a topicon!
A babaprojetkt nekünk mindkét esetben elég gyorsan ment. Gyakorlatilag mindkét gyerek elsőre összejött. Pedig egyáltalán nincs hajszálpontos ciklusom, inkább 28-32 nap között ingadozik. Talán ami mégis szerencsés nálam, hogy érzem a peteérést. Középidőtájt szúr az egyik petefészkem, kicsit felpuffad a hasam, hüvelyváladék nyúlós lesz stb
Szerintem azért pár hónapig érdemes csak a természetre bízni a dolgokat, persze középidőtájt gyakrabban akciózni Apával, de a mindenféle rásegítést, mint peteérésjelző pálcika és stb azt elég fél év után elkezdeni.
Remélem nektek is hamar összejön, drukkolok!!!

Na, megyek Csongi lassan ébred a délelőtti szundiból!!!

Üdv mindenkinek: Meskete

Meskete

Kép
Kép
Kép
meskete
Őrbottyán
 
 


Hali!

Doktorkitti:
egyenlőre Pencen vagyok,de remélem nem sokáig.
Fárasztó,hogy nincs külön fészkünk,és eléggé feszéllyez is a dolog.

Meskete:
sok szerencsét tényleg a kicsikhez,hogy meg tudjátok oldani az elhelyezést is.Én nem tudom mikorra jutok el odáig,hogy ki merjem adni a kezemből.
Valahogy nem tudom ki lenne az aki kezeibe merném adni...

Nadine:
Nálunk csak véletlenül jött be a baba,ha arra vártam volna mikor leszek "kész" az anyaságra,még jó sokáig nem lett volna utód.
De ezzel elég sokan így lehetnek.
A besikerülés dolog,pedig mint Meskete is mondta sokban függ a peteéréstől.Ha tudod,hogy neked mikor aktuális,akkor nem árt"akcióba lendülni". ^^

Sok sikert,hogy összejöjjön.

Üdv.S
sango
 
 


Sziasztok!

Nadine: Nekem is tulajdonképp elsőre sikerült, áprilisban hagytam abba a gyógyszert, augusztusban próbálkoztunk először és rögtön sikerült Kép Viszont, ahogy elnézem a korosztályom, ez nagyon ritka dolog. Fél év, egy év még nem sok, amennyi stressz éri a nőket és a férfiakat is.

Meskete: Fóton a rendelőintéeti gyógyszertárnál láttam egy hirdetést, talán refis óvoda nyílt most, ha érdekel, megnézem pontosan, amikor arra járok.
A nagy csoportokkal tényleg gáz lehet akkor, a bátyámmal is mindig voltak, én két évvel vagyok fiatalabb és én védtem meg mindig anno Kép Ő is nagy volt, de szelíd, én voltam a kicsi, vékony nagyszájú lány, féltek is tőlem az ovis fiúk Kép

Sango: Nah igen, egyszer imádjuk őket, egyszer meg kitennénk itthonról a szűrüket... De azért inkább az első Kép

Oxigen (elvették a nickem az utolsó karbantartásnál, de azért nem hagyom magamKép)
oxi
 
 


Most kaptam vissza a nickem, hurráhurrá Kép

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Sziasztok!

Oxigen!
Érdekelne a hirdetés, ha még kinnt van, légyszi, megnéznéd nekem!

Előre is köszönöm!!

Meskete

Meskete

Kép
Kép
Kép
meskete
Őrbottyán
 
 


Sziasztok,

Eddig ebben a topicba nem irtam. Most néztem bele. Én Gödön lakom, van egy 3,5 éves és egy 3 honapos fiam.
Csak azért irtok, mert ha valaki szeret mozogni tornázni akkor van rá lehetöség Vácott a Mezögazdasági Szakközépiskola alatti FittForma fitnessben. Én tartok orákat kedden és csütörtökön 18-19h-ig. Mivel nekem is 2 gyerekem van tudom, hogy jol esik néha kimozdulni és "sorstársak" között lenni. Gondoltam irok nektek hátha vkit érdekel.
Páros héten kedden: kick box csütörtökön alakformálo

Páratlan héten kedden: zsirégeto csütörtökön: 3/4 wellness step orát tartok.
Ha van kedvetek meg tudjátok oldani és szeretnétek mozogni várlak Titeket. Elsö ora ingyenes.

Üdv. Bog75
Németh Györgyi
bog75
 
 


...
sango
 
 


Hy!

Bocs,a fenti semmit,csak kipróbáltam végre tudok e irni...
Lassan egy hete nem engedett be a szerver a nevemmel.
Bosszantó a dolog,s nem értem miért nem csinálják meg,hogy ne a név/jelszó kombinációt reklamálja.
Eléggé félrevezető a dolog,holott valami a serverrel nem jó.
Törjem rajta a fejem vajon mit irtam el...hát semmit.

huhh...
gyerekek,érzem hogy már közeledek...egyre nehezebb.
talán 2-3 hét van még.
Éjszaka alig alszok,forgolódok és semilyen helyzet nem jó.szaladgálok pisilni,és másképp mozog a pandúr is.

Jó hír :P
Jövőhéten már férjezett leszek. Kép
Meggyőztem a páromat,hogy a "megtartja-e" kérdéstől már csak a "ki az apja" kérdést találom megalázóbbnak, és ezen nem szeretnék átesni.
Hát ez lett belőle Kép

Üdv:Sango.
sango
 
 


Hm...
Nagy lett a csned...
remélem ez csak jót jelent.
sango
 
 


Üdv.

Témám ismét a családon belűli minősíthetetlen magatartás lenne.
Miért van az,hogy millióan szenvednek az alkoholizmustól?
No nem a fogyasztókra, hanem a velük egy fedél alatt élőkre gondolok.
Miért van,hogy meg kell őrülni a kilátástalanságba?
Miért kell elviselni az ilyet?
Miért kell "nem tudomásul venni"?
Miért van,hogy míg vér nem folyik,a rendőrség semmit nem tehet az ügyben?
tudom,hogy egy embernek joga van részegnek lenni.
De joga van más ember életét tönkretenni csupán a jelenlétével?
Ez már nem számítana bűnnek? elvégre azt már nem a sajátjával teszi.
Az én életemhez miért szólhat hozzá negatívan?
Nekem talán nincsenek jogaim?
Nincs jogom a nyugodt élethez?
Nincs ahhoz se jogom,hogy szerető családot próbáljak varázsolni magam köré?
Miért nem lehet kiutat találni?
Miért kell,egyetlen megoldásként lemondanom,vagy a páromról,vagy a fél életemről csak mert nem akarok egy ilyen helyen gyereket nevelni?
A választás csak ennyi lenne? Ha nem tetszik hagyjam ott?
A párom nem hagyhatja el a munkáját,mert jó helyen van.Fizetés beosztás egyaránt.
Itt ha a szüleinél maradunk érzem,hogy olyat teszek amit megbánok.Nem érzem már magam idegileg olyan erősnek,hogy tudjam mi a helyes.
Albérlet lehetetlen,és drága...
Ha a kicsit nézném hazamennék az én szüleimhez.
De akkor itt kell hagynom a páromat.Nem hiszem hogy a kicsi érdekeihez tartozik az elszakítás is.
De az ordibálás biztos nem,és ki tudja még mi jöhet.
A hétvégén elmentünk "itthonról" és mikor hazajöttünk ki voltunk zárva a házból. Fél órán át fagyoskodtunk a szélben és bosszankodtunk,hogy mi lehet.
Ha ez megtörtént mi lesz a következő?
A feleségét már megverte,a fiát nem tudja,engem ver meg? vagy a gyereket?
és a törvény neki ad igazat mert miért lakok ott,ha nem muszály?
Tán még a gyerekem is elveszik,mert "nem jó a környezet"?
Miért van,hogy az "apa" szó az értelmező kéziszótárban,lassan az alkoholista szóval válik eggyé számomra?
Szinte csak olyan embert ismerek akinek ugyanez a problémája, csak nem ennyire súlyos.

Mit jelent a családvédelem?
Nincs bármely része ami kiterjed ilyen esetekre?
Nincs bármi,ami segítséget nyújtana egy "fiatal" frissbabás családnak,ha olyan helyen húzza meg magát ahonnan naponta üvöltve kiátkozzák?

Az albérlet sajnos nem megoldás,se kocsink se semmink szinte amivel nekivághatunk.
A havi 40+rezsi mellett nem tudunk eléldegélni,ráadásul babás albérlőt nem szívesen vesznek fel,mert jogilag "ha nem fizetünk nem tehetnek ki."

Kedves Magyar Kormány!
Így vállaljunk gyereket?
Ilyen körülmények,lakásárak,hitelárak, kilátástalan jövő mellett?
Ilyen világra gyereket szülni bűn, nem pedig eldobni.

Ezt ép ésszel nem lehet túlélni.
Próbálom a kicsi érdekeit nézni,de lassan már az életnél mindent derűsebbnek vélek.
sango
 
 


Ez hosszú lett.

Nagyon elkeseredetten nézek a két héten belűli szülés elébe.
De legalább pár napra megszabadulok innen.
Ha tehetném bent tartanám.
Ilyen világba nem szabad babát vállalni.
Aki teheti talán jobb ha elkerüli.
Nem mondom,hogy nem csodálatos meg szép,meg jó dolog.
De ha egy mód van rá,én nem akarom szenvedni látni. Nem akarom a lelkét azon tönkremenni látni,ami itt folyik.
Sógorom ugyane helyzetben van, de ott még fenyegetve is vannak.Ha elmernek költözni megöli őket.Ne merjék a kislányt elvinni mellőle.
Szereti a gyereket? - akkor mér mond ilyet
ha nem szeretei - nem mindegy hol vannak...

Nem értem a világot.
sango
 
 


Sango nagyon sajnálom, gombóc nőtt a torkomban amket olvastam.

Húgom gyerekkori barátnőjét, férjét és 1 éves kisfiát is elzavarták otthonról nemrégiben (szintén a fiú szüleinél éltek egy távoli városban) és a fiú az apja vállalkoásában dolgozik (-zott?)
és építkeznek közben....
gondolom ott is rémülten tekintenek a jkövőbe.

szerintem előbb utóbb úgy is el kell költöznöütök...

biztos nem találnátok egy olcsóbb albérletet...?
értse meg a férjed!!!!!!!! nyíljon ki a szeme!!! vége az agglegényéletnek, családja van, becsülje meg! a bibliában is az van hogy a férfi elhagtyja apját és anyját és feleségét követi!!! állj a sarkadra, legyél anyatigris. ha minden kötél szakad költözz haza -neked most amúgy is érzékeny, törékeny hetek jönnek, béke szeretet és csend kell. ha éjjel sír a baba mit tesz majd az apósod?

azt már csak halkan merem megkérdezni, hogy mi van az esküvőtökkel?

Moncsi
palinta
 
 


Sango, nagyon husi kis pofikája van a kislányotoknak az UH-n.

Mesi, a te fiaid is kicsattannak az egészségtől, látszik hogy jó az étvágyuk.

Dorcsinak is, 20 hetes és 7850 gramm.

almaevést játszottunk, de megunta a csemete:

Kép

apája készítette portré a szerelmetes kislányáról:
Kép

puszi mindenkinek
palinta
 
 


Palinta!

Üdv, már azt hittem mindenki a kórházat nyomja idejekorán.
Tetszenek a képeid a húsgombócról Kép
Én csak kislányt tudtam elképzelni a párom mellé.
Az alsó képed megmagyarázza miért éreztem ezt.Õ is tipikus szerelmes apuka fajta,aki egy fiúval már másmilyen lenne.

Esküvő... Kép
Az egyetlen amihez annyira ragaszkodtam,hogy mikor ő nem lépett én kezdtem el szervezni.
Elveszett vagyok a papirok és a törvényes intézkedés útvesztőjében.
Az árak között ugyanigy vagyok.
Szóval esküvő mult pénteken letudva :P
A következő dolog amibe belevágok, az a közös bankszámla.
Sok ismerősöm kapcsolata azon ment tönkre,hogy mennyid van és mennyim van...
én mennyit teszek le... te mennyit költesz...stb.
Ezt megelőzendően egyszerűen közösen oldom meg a dolgot.
Persze a saját számla megmarad zsebpénzesnek. Milyen cikin hangzana,hogy "drágám add ide a kártyát,hogy ajándékot vegyek neked."

Szóval ezvan a "családban".

Az apja... kiállhatatlan megkeseredett piás,mindig neki van igaza,amint belép az ajtón indokot keres amiért kiabálhat.
Ez nem család.

Anyumat értesítettem,hogy a szobámat rendezzék át kisbaba módira, ha esetleg úgy döntenék haazmegyek.
Bevallom nem szívesen tenném.
De a mérleg egyik oldalán : párom mellett lenni,és mindennap szem előtt tudni a kutyusom, akit tizen évek óta hűséges gombszemű vigaszom.
-ellenérv az idegi kikészültség.
a másik oldalon : babám és én egészsége, lelki nyugalma.aminek a legfontosabbnak kell lennie.
-ellenérv, távollenni a két szeretett személytől.

Talán egy hetem van még eldönteni a dolgot. Már többször szúró érzést keltett a behelyezkedett fejecske.
Viszont együttérzek a prosztatásokkal,mert nekem is elég dadogva folyik. ^^
Ez ugye az utolsó napokban jön elő?
2 nap és 22 vagyok Kép

Üdv:S.
sango
 
 


Palinta!

Neked is elkényeztette a kislányt az apja?
Ezért félek itthagyni,mert már most apás. Addig mocorog míg apu meg nem simizi anyu hasát.
egész nap nyugton van, néha fészkelődik,majd miután apu éjszakai műszakra kiteszi a lábát azonnal beindul a "belső térrendezés művészete".
Érzi mikor van a közelben,s a hangjára megáll a mocorgás,átvált figyelésbe.

KépKépKép

Õ lesz apu kis királylánykája.
Elképzelni nem tudnám fiús apukaként.Nem az a fajta,aki "majd megtanítom mindenre" módon várja a "trónörököst".
Tipikus kis papa szemefénye,pusziljuk agyon,babázzunk a kis rózsaszínséggel és neveljünk belőle belevaló kiscsajt. Kép

Hát legalábbis így indul az elképzelésem a párom apamivoltáról.
Erre enged következtetni az is ahogy mostanában hozzááll,és minden nap térdelve beszél a hasamhoz.

Hát ennyi.
sango
 
 


komolyan a szoba neve Sango panaszroom kéne legyen Kép
A mai keresztünk ajtócsapkodás,és a kazán robbanásig fűtése.
Gyomor fájdalmas görcsben az idegtől, a párom pedig készül éjszakára dolgozni. Kép
anyósom pedig továbbra is csak ennyit tud mondani. -Nem kell észrevenni.

Lehet nem észrevenni,hogy 10percenként szalad és pakolja a fűtést?
sango
 
 


Sziasztok!!!

Elnézést, hogy eltűntem, még nehézkesek a napok és nagyon egybefolynak... szóval 2005. MÁJUS 3-ÁN 00:34-KOR MEGSZÜLETETT NAGY BOGLÁRKA!!!

Már hétfő délután vajúdtam, a neheze este fél 9-től jött. Éjjel 11 körül értünk be a kórházba már 5 perces 1 percig tartó kontrakciókkal. Babó addig Pesten volt a keresztapjánál. Szerencsére a választott szülésznőm bent volt aznap éjjel, úgyhogy ő fogadott minket. Ügyeletes orvos ugyanaz a kedves volt, mint aki 3 éve augusztusban...
Bő 3 ujjnyi méhszájjal értünk be, az egyágyas szülőszobába kerültünk, örültem is neki. Az orvosom is hamar beért, burkot repesztett. Míg átöltözött, a szülésznő felállított engem a párom segítségével - közben megérkeztek a tolófájások -, egy párat így (muszáj volt egyenesen állni, görnyedve nekem jobb volt, csak a babának nem), aztán oldalt fekve voltam, majd doki vissza zöldben, gátmetszés gondolom elkerülhetetlen volt, mivel gyors szülés volt. És fél egy után megszületett a kislányunk! A mellkasomra tették, ott hamar abbahagyta a sírdogálást. Miután felöltöztették, a szülőszobán megszoptattam.

Nagyon féltem előtte a szüléstől, azért is vagyok nagyon boldog, hogy bár nagyon kemény volt, számomra is jól alakultak a dolgok.

És képzeljétek, mivel jól is szopott Bogi, 05.06-án pénteken délután már haza is jöttünk.

Mesi, emlékszem, mikor a szüléstörténeted olvastam, irigyeltem, hogy állhattál. Végül nekem is sikerült.

Üdv mondenkinek, a kismamáknak kitartást és minden jót a szüléshez.

Puszi,
Tündiék
tunde_n
 
 


Tündi
gratulálok, és sok sikert a jövőben is a picihez.
Azért képet kérünk róla,ha tudsz Kép
A májusi babák szívósak, és sokak szerint szerencsések az évszak miatt.Bő fél évük van belejönni az "életbe" mire megcsodálja őket az első hó Kép
Bár az elmult években kevésbé volt jellemző a decemberi havazás.

Én továbbra is csak sinylődök a választáasim között....
Nem tudom elszánni magam. Kép


Üdv:S
sango
 
 


Sziasztok!

Tündi! Gratulálunk Bogihoz!!! Örülök, hogy a szülés is ilyen szépen, rendben ment.
Az első hetek nekem sem voltak egyszerűek, sokszor nem is fizikailag, hanem inkább lelkileg. Sokáig lelkiismeretfurdalásom volt Botival szemben, hogy úgy éreztem kitoltam vele ezzel a kistesó üggyel, mert innentől már osztoznia kell, főleg rajtam, de úgy egyébként is. Látszott is Botin a kezdeti időkben egyfajta szomorúság. Az egyik rokonunk is modnta, hogy még decemberben látta Botit utoljára, akkor még olyan kis felhőtlen volt, szinte ős-bizalommal az arcán tekintett rám,én is úgy éreztem, még mindig szimbiózisban élek vele, érzelmileg teljesen kitöltött. Mikortól meg megszülettett a tesója, mintha megtört volna benne valami... Szomorkásabb lett, velem sokkal kevesebbet kommunikál és hasonlók. Amúgy szereti a tesóját, pl képes elsírni magát, ha valaki azt mondja, hogy elviszi Csongit kölcsönbe. Szóval nekem inkább ez az oldala volt nehéz, túltenni magam azon, hogy Botinak jó, hogy lett tesója, ezzel csak épülhet lelkileg, neki lesz könnyebb később az egyéb társas kapcsolatokban, mert megtanulja most, hogy nem csak ő van egyedül, nem csak neki jár minden, amit eddig megkapott stb...

Moncsi! Hát nem csodálom, hogy Dorka Apa kedvence!!! Naggyon édes..... Továbbra is az anyatejtől ilyen szép kerek ez a leányzó?

Sango! Hát, őszitén szólva én sem tudnám, hogy hogy választanék. Nekem is nagyon fontos lenne a férjem, de az első időkben pedig a baba jelent majd mindent, és a vele kapcsolatos dolgok fognak teljesen kitölteni testileg is és lelkileg is. Én lehet, hogy azt csinálnám, hogy az első néhány hétre, amíg fel nem épülsz, be nem indul a tejecske rendesen, szóval bele nem rázódsz a mindennapokba és nagyon fontos, hogy kipihent legyél, egyél rendesen stb, én lemennék a helyedben anyukámhoz. Bár mindenki más és máshogy képes feldolgozni sokmindent, de nekem az első baba elég nehéz volt ebből a szempontból. Bár én kicsit idősebb voltam már akkor, mint most te, 26 évesen szültem Botit, de akkor is meg kellett bírkózzak azzal, hogy lett egy gyerekem, akiért most már minden szempontból felelősséggel tartozok. A nap 24 órájában mellette a helyem és nem rakhatom félre csak úgy pár órára, mert nekem rossz kedvem van, vagy álmos vagyok stb. A szopi dolog is lassabban állt be, mint most. Nagy lelki-erő és kitartás kellett hozzá, hogy a sebesre harapdált cicivel ne adjam fel a dolgot. Állandóan azon paráztam, hogy vajon elég-e a tejem, mert Boti elég sírós baba volt (még most is az, többet sír, mint a kistesója, minden problémás szituáció miatt sír), szóval nem tudtam, vajon éhes-e stb. Ha emellé még ott lett volna egy iszákos após, hát nem tudom hogy bírtam volna.... Nem lehetne úgy megoldani, hogy a férjed kivenne 2 hét szabit (amúgy azt hiszem, hogy hivatalosan jár is plusz 5 nap szabi az apukáknak az éves szabin felül, amikor baba születik és azt rögtön a baba születése után kell-lehet igénybe venni) és veletek lemenne addig Anyukádékhoz. ÍGy megmaradna a kezdeti varázs, együtt lehetne a kis család. És ha már belerázódtatok a dolgokba mindnyájan, akkor megpróbálni visszajönni...
Azért minden esetre most nagyond drukkolok neked a szülés miatt is és, hogy ezeket a dolgokat a lehetőságekhez mérten a legszerencsésebben meg tudjátok úgy oldani!!!!

Mindenkinek további szép pünkösdi ünnepketet! MOst amúgy is jó kedven van, az egyik barátnőmnek tegnap született egy gyönyörű kis "pünkösdi rózsája", Lilla baba :-))))

Üdv: Meskete

Meskete

Kép
Kép
Kép
meskete
Őrbottyán
 
 


Üdv Meskete!

Túl vagyunk az első NST vizsgálaton.
majd 45 percen át ciripelt a gép, mire kiaköpött ennyi papirt, amennyit elvártak tőle.
Előtte és utánna Zsófim aktív 2lakberendezést" hajtott végre,de mikor a szivhangját keresték juszt se mozdult meg.
Mondtam is neki, "nu pagagyi" megmondalak apunak.

A pillanatnyi állapotunk szélcsend.
A harmadikai fizetés ó közepére elfogyott, nincs miből inni.Néha egy koma fizet pár kört,akkor morgolódás van ismét, de a komák is kifogytak mostanra.

Kuckónk sajnos még most is olyan állapotban van, amilyen módon az apuka hagyta.
Önfejű, senki nem tud neki segíteni,s bár soha életében nem csinálta. "csak látta,hogy kell"
Egyedül akar mindent, gipszkartonozás,vízvezeték szerelés,árambevezetés...
Hiába állunk felette mit segítsünk, mi nem tudunk.
Eképp a munka se halad,mert ő sokszor fáradt és nem ér rá.
Több mint biztos, hogy így haza fogok utazni.
Hiányozni fog meg minden,de magának köszönheti. Szeptemben óta nem tudott összehozni egy mini lakóteret a kiépített padláson,pedig minden meg van véve.
Így jártam.
A kutyusom nagyon fog hiányozni, és én is biztos neki.13 éve a legjobb barátom, és szinte vele nőttem fel. attól kezdve,hogy anyja az én ágyamon szülte meg suttyomban.
Azt se tudtuk,hogy állapotos,úgy kaptuk. Kép
Nekem készült az egész kutya,el is kapattam.Nehéz volt az ágyból házörzővé szoktatni. Élvezi a kintlétet,a szabadságot, de most esik,ezért morcos,és nem jöhet itt a házba sajna.

Kép

Üdv: S
sango
 
 


Tündi! Gratulálok! Én még mindig irigykedem egy kicsit amikor ilyen szép szülés-élményeket hallok
Sango! Te annyira keserű vagy, minden sorodból és amögül is a szomorúság sugárzik, pedig még csak 22 vagy (?!) Sok Boldogságot kívánok ez alkalomból, és a házasságkötésetek alkalmából is, így utólag. Ugye azért volt olyan időszakod is amikor felhőtlen, kiegyensúlyozott és boldog voltál..? A baba születésével sok szempontból egy új világnyílik ki és sokan magabiztosabbak, kiegyensúlyozottabbak lesznek, előjön az anyatigris és sugárzik a bolodgság. Ugyanakkor szélsőséges érzelmek, hangulatingadozások, önsajnálat (örökre elvesztett lányság miatt, és mert az apa már csak anyaként és nem csábos csinos nöciként kezel) is jellemző - pl. én is sírtam 2 hétig azt se tudtam miért. Ha ebbe még a az állandó külső negatív hatások is belejátszanak akkor meg fogsz őrülni.

Mesi javaslatát támogatom, a férjed vegye ki az éves szabi felét az 10 nap + 5 nap jár az apáknak és az 3 hét, és utazzatok el anyukádékhoz a szülés után, és akár azt is mondjátok meg hogy nyugalmat szeretnél és emiatt utaztok el. Így együtt lehetnétek ezekben a nagyon érzékeny napokban. akár a kutyát is vigyétek.

azalatt hátha sikerül olyan hatást is gyakorolni rá hogy hazatérvén jobban mellétek álljon, felnőjön, APA legyen csupa nagybetűvel. és elvégezze a fészketek rendbehozatalát. a nyugalom nagyon fontos, fontosabb mint a főtt kaja!!!!!! (ne értsd félre ez utóbbit) és ha szoptatni akarsz akkor plána. én fel se keltem 2 hétig, pizsamában mászkáltam, és még így is volt okom aggodalomra, még ígyis volt tejválság.

(de még most is csak szopik, igen, bár már 8 kiló, és holnapután lesz 5 hónapos)

a kis Zsófinak üzenem hogy mocorogjon mert bizony a szülésznőknek csak akkor fog tetszeni ha jókor produkálja magát ;) remélem minden rendben lesz.
befejezem az észosztást...

DE TÉNYLEG NEM TUDNÁTOK ALBÉRLETBE KÖLTÖZNI????
VAGY VENNI EGY KICSI LAKÁST? MÁR ÖNRÉSZ NÉLKÜL IS LEHET HITELT FELVENNI, JÓ TUDOM EZ NAGYRÉSZT KAMU DE PL. MÁR FÉLSZOCPOLT IS IGÉNYELHETTEK HASZNÁLT LAKÁSRA. BÁR EHHEZ IS A FÉRJED KELLENE MERT ET MÁR VÉGKÉPP NEM TUDSZ EZZEL FOGLALKOZNI Õ MEG NEM TÖRÕDIK EZZEL.... EJJJ HÁT A SZERETET NEM SZAVAKBÓL HANEM TETTEKBÕL ÁLL....
palinta
 
 


Sziasztok!

Kicsit eltűntem, először a babanet haldoklott egy kicsit, aztán kórházban voltam 3 hétig, sajnos volt egy kis toxémia...

Beállt a finis, levegőhöz is ritkán jutok, de már csak 11 nap elvileg Kép

Sango: Nem lesz ez így jó. Ha apa nem ért meg, akkor én úgy gondolom elhamarkodtátok ezt a gyerek-dolgot. Tudom, ez most nagyon keményen hangzik, de ha nem fogja fel, mit jelent egy csecsemő apjának lenni, mit kell érte tenni, akkor nem feltétlenül ő a jó apa. Persze, gondolom a te érzékenységed is belejátszik, hogy ennyire el vagy keseredve, de én nem hagynám annyiban. A Pérodnak nyilatkoznia kell, hogy hogy oldja meg ezt a problémát. Anyósodnak könnyű, ő választotta a férjét, de neked nem kötelességed elviselni.
Ha nem tudtok valamit tenni, és állandóan ezen görcsölsz, annak a gyereked fogja látni a kárát. Hogy dogod úgy nevelni, hogy állandóan feszült vagy és ideges?
Egyetértek a lányokkal, hogy amíg be nem áll a babázás, inkább menj haza, vidd magaddal a párod, hátha közben meg is tudod győzni, hogy lépni KELL.
Nem bántani akarlak tényleg, még akkor sem, ha keményen hangzik, amit mondok.

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Sziasztok!
Már rég jártam erre.

Tündi!
Bogihoz gratulálok! Sok-sok tejcsit kivánok, bár látom eddig szerencsére minden rendben.
Fényképet majd teszel fel a kicsi lányról?

Oxigen!
Már nekem is csak 9 nap van elvileg. Kép
Rég láttunk a nyári babásoknál! Átköltöztünk a családinetre, de itt is találsz linket, hova kell menni. Már egyre több babánk van. Kép

Mi is voltunk már NST-n, kedden lesz a második.
Elég nehéz már mozognom, sajnos 22 kg +nál tartok. Lesz mit leadni szülés után. Pedig most tényleg nagyon vigyáztam.
Most már mindegy...

Sango: szoptatáshoz valóban a nyugalom a legfontosabb. Ezt a párodnak is meg kell értenie a pici érdekében. Álljon a sarkára, hiszen az ő feladata a család védelme!
andi18
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a sok megértést és jó tanácsot.
Nem vettem egyiket sem érzékenyen nem kell félni. Örülök,hogy valakivel meg tudom beszélni ezeket a dolgokat.
Időközben már eldöntöttem,hogy hazamegyek és anyunak is szóltam,hogy a szobámat rendezze kicsit babamódira.Mondjuk azzal nem sok dolga lesz, eleve babaszobám volt. o_o
Teli mesés poszterekkel,mert szeretem rajzolni a figurákat.Inkább csak a babakellékeknek szolt a készités.
Aggodalmam csak annyi az otthoni léttel,hogy 2+1,5 szobás panelban anyum és élettársa, nővérem és élettársa a kétéves gyerekkel.Szóval kicsit szükös lesz, viták pattanhatnak ki akaratlanul is ennyi ember között,de azt mondják sko jó ember kis helyen is elfér.
De a kutyum ha falat kaparok sem jöhet. Kép
A párom munkahelyén már most mozgolódnak az emberek,hogy tarthatnák vissza a szabitól.Míg facér volt azzal az indokkal rángatták túlórákba,hogy neked úgysincs senkid. Mikor összejöttünk akkor arra hivatkoztak,hogy "nekünk családunk gyerekünk van". Most kíváncsi vagyok mit fognak kitalálni,hogy továbbra is az egyik legjobban húzó ló maradjon nekik. Kép
Nagyon nehezen tudta kiharcolni,hogy a naptárban felkerüljön készenléti időre a szabija.
Akinek többet mond a dolog megnevezem,hogy a Váci Cementipar melletti Zsáküzemről van szó.
Ha valakinek dolgozott ott valakije,vagy csak a pletykákat hallotta, sejtheti mik folynak ott.
Ejj sehogy sem jó... hogy kerültem ennyire lehetetlen helyzetbe....egy ekkora T-betűs zsákutcába.
Ennek ellenére szeretem a párom,és elmondtam neki hogy első babaheteink bizony Miskolcon fognak megtörténni.
Előtte sokat beszélgettünk a helyzet megoldásáról és elfogadta a dolgot.De mikor biztosan kijelentettem megkaptam a megjegyzést,hogy el akarom őt szakítani a lánytól,és biztosan soha nem jövök vissza.Majd azzal fogom zsarolni,hogy menjen ő ha látni akarja a lányát, és oldja meg az itteni problémát ha azt akarja hogy hazajöjjünk...
Elkeseredtem,hogy ilyet gondol rólam...
Csak annyit kérdeztem tőle,hogy ilyennek ismer e.
Azonnal megbánta,de megértem a félelmét.

Teljesen igazat adok mindenkinek aki megkeseredettnek és önsajnálónak lát...én is ezt érzem,ennek érzem magam.A páromnak ezerszer elhangoztattam azt is,hogy idegileg nem bírok ki ennyi stresszt,ha nem történik valami megkattanok.
A válasz ölelés pár simogatás és részéről letudva a nyugtatás.
apja ugye 5-én megkapta a fizetését és onnantól minden nap kiabálás volt.Benne a kellemetlenségek,hugy 6.án volt az esküvőnk és előtte érkeztek hétvégére anyumék.Hát előttük is rendesen bemutatkozott.Beléjük is kötött,de sajnos rossz fába,mert anyum tréfásan ugye de nem hagyta magát.
Ugye az eszmei párbaj nála ész hiányában elmaradt,és azóta is anyám az egyik kedvenc témája.No meg egy veszekedés alkalmával belém is annyira belémkötött,hogy szembeköptem.
Ezzel befejezettnek tekintettem az ismerettségünket.Nem köszönök,nem veszem tudomáasul,és többet nincs elnézés és megbocsátás mint eddig megannyiszor.
Tegnap a helyzet teljesen elfajult.Rátámadt a páromra egy seprűvel.Kezet mert rá emelni,ez annyira kiborított,hogy az első kezembe akadó tárggyal nekiestem./egyéb fatestápoló...boken névre hallgat./
Szegény páromat eltaláltam a bokáján,jegelhettem neki.
Mondja valaki,hogy az ilyen helyzet már nem tartozik sehova.
Ez már családon belüli erőszak...és még erre se lehet felhívni semmilyen intézmény figyelmét?
Elkeserítő,hogy merjem itthagyni a két szerettemet.Mindennap rettegve fogok telefonálni vajon melyiknek esett baja.

Tényleg ennyire reménytelen magyarországon az idegbeteg alkoholisták elleni küzdelem?


Üdv: S.
sango
 
 


Sango, hát ez rettenetes Kép
nem tudok mit mondani. tudom hogy sok ilyen család van ma sajnos Magyarországon.

miféle küzdelem...? abban a családban senki sem küzd ez ellen ha jól veszem ki a szavaidból... te meg nem tehetsz semmit te csak a menye vagy most már. csak 1et tehetnétek, elköltözni, sürgősen.

borzalom hogy így kell életed legcsodásabb eseményére készülnöd. ehhez képest még nagyon is erősen viseled.
szerintem az nem lenne zsarolás egyáltalán, ha azt mondanád a férjednek, hogy "menjen ő ha látni akarja a lányát, és oldja meg az itteni problémát ha azt akarja hogy hazajöjjünk... " ez (lenne) a minimum Kép

Andi, Oxigen, hogy elment az idő, nektek is mindjárt itt a picur Kép

itt egy kép az 5 hónapos Dorkáról:

Kép

sziasztok
Moncsi
palinta
 
 


Üdv Palinta!

Ari a kép.Már 5 hónap.... de rég is volt.

Igyekszem erőt meríteni a kicsi miatt.Hisz neki van a legnagyobb szüksége most rám. És ha egy mód van rá,akkor teljes egészben nem összeomlottan a saját hamvaimba halva.
Talán ha ő nem lenne már ultimátumot kapott volna a párom a helyzet megoldása érdekében.

Ma sikerült végre rávennem,hogy adja fel a fél elképzelését.Mindenáron házat akart,ráadásul a falujából elmozdulni sem volt hajlandó...
A megoldás számára a szülői telek elosztása és a felére épitkezni volt.
Vagyis az apjából szomszédot csinálni.
Hozzáteszem nem az a fajta,aki meló után kapálgatni,gyomlálgatni jár.
Végre megalkudtunk,hogy megfelel tökéletesen egy panel is,csak hamar elmenjünk innen.
Szóval a mai nap végre volt egy kis pozitiv dolog is az életemben. ^^
Neki is állom böngészni a hirdetéseket milyen árak vannak.
Sajnos a szocpolunkat nem erre szeretnénk felvenni,megalkuvásként engedtem,hogy mindenképpen egy házra akarja majdan fordítani.
De azt hiszem ez a legkevesebb azért cserébe,hogy feladta az elveit,és végre engem illetve a "családját" helyez az első helyre. Kép

De addig sok víz lefolyik a Dunán Kép
Tudom,hogy már ennek is örülnöm kell,mégis még az előttem lévő napokat siratom...
Tudom hogy abból hónapok válnak.

Tud valaki tanácsot adni,honnan teremtsünk elő annyi összeget amennyiből egy lakást tudunk,megfelelő törlesztés mellett venni???
Nem értek sajnos ehhez.
Azt hiszem az első lakáshitel amit igénybe szeretnénk venni.
A családi támogatások közül mire/mennyire lehet számítani?
A GYES vagy a GYED érné meg jobban számomra?

Minden lépésünet át kell gondolnunk,mert így minden fillérre szükség lesz.Elvégre a lakást berendezni is kell....

^^ nem is tudom sírjak vagy nevessek...


Üdv:S.
sango
 
 


Andi: Üdv itt is. Kép Hallottam, hogy a másik topic elköltözött, de sajnos nem volt energiám ahhoz a rengeteg hozzászóláshoz, már előtte eltűntem.

Sango: Ez most haladás Kép Tessék úgy nekiállni! Kép Én sajnos nem tuudok segíteni hitelügyben, szerintem, ha van még energiád nézz utána, írj e-mailt legalább a bankoknak (ha megírod, hogy jön a baba, nem tudsz személyesen utánajárni, szinte mindent elmondanak, feltételeket, ilyeneket)
A GYED-GYES dolgot a munkahelyed mondja meg, vagy a családügyi minisztérium.
A családon belüli erőszakot nem kommentálom...

Palinta: Nagyon édes Dorka! Én is úgy szeretném már fogni a babám...

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: