Új privát üzeneted érkezett!

Csajok,
tudna valaki egy használ6ó vaníliasodó receptet?

Kössz,
Kriszti

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi,
Mi csak 10.30-ra értünk oda. Szerintem láttalak Titeket, mert már 10-kor egyszer elmentünk az állatkert előtt. Sőt visszafelé is ott voltatok (ha Ti voltatok). Aztán heted-hét határon túl sikerült megállni és mire a Marcit összeszedtem az autóból és visszagyalogoltunk már nem volt senki ott. Kivéve az a kismillió ember a pénztárnál. Babakocsi nélkül, Fancsi a kezedben, Fancsi rózsaszinben, te meg valami világos ruhában vörös hajjal?

Hú, mi kint voltunk 2-ig. Már azt hittem leszakad a lábam. Az utolsó 5 percben a Marci taknyolt egy akkorát, hogy csak úgy koppant a feje. Még most is látszik ahol beütötte.

Jövő héten remélem jobban összejön. Bár meggondolandó velünk jönni. Fél óra alatt kb 2 tócsányit haladtunk, mert a Marcit a kavicsok, a tócsák, és a hasonlóan koszos dolgok érdekelték a legjobban. Fél órákat kellett könyörögni neki, hogy egy kicsit haladhassunk.

Hazafelé az autóban aludt 10 percet (ennyi idő alatt itt voltunk anyukámnál) és amint megállt az autó, szokásához híven ki is nyitotta a szemét. Ennyi volt mára a pihenés! Mindegy, mert este megyünk haza és akkor majd megint alszik az autóban. Legalábbis remélem!

Fogak, nálunk is beindultak. Sokáig csak 6 foga volt. Nemrég jött ki 4 rágófoga hátul, meg a napokban bújt ki alul a középső kettő melletti 2 (nem tudom, hogy hívják, de eddig alul középen 2 foga volt csak).

Kriszti,
Egyszer megkukkoltam a kajás topikot. Hát az halál! Az a sok muffin meg süti, meg azok a guszta képek. +3 kiló végignézni. Gratula! Én is főzök minden nap, de elég póriasan van tálalva, süti meg csak ünnepekkor! Mondjuk ez nem igen látszik meg rajtunk. Vaníliasodót asszem össz egyszer csináltam vmi zacskósat.
Gyerkőcöknek is adtok sütit?

Bori,
Esztered 6 előtt fent van? És még éjszaka is felébred? Hogy bírod? Én így is kipurcanok, pedig nálunk csak 7-kor kezdődik a nap.

Na megyek, csinálok valami uzsit.

Brigi

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 


Brigi,
igen azok voltunk mi sajnálom,hogy nem sikerült össze futnunk .Igen a parkolás az elég gáz arra felé.Na mert gondolod mi nem állunk meg minden nyavajánál ,azért volt már Fancsi a kezemben mert ott a sok ember között amit művelt nem volt semmi.
És még egyszer bocsi.

Remélem jövő héten össze jön a vadasparki séta.
szuszoka
 
 

 
 

sziasztok,
Kriszti, vaníliasodóval nem szolgálok, de ma egy utazási magazinban láttam egy hirdetést: Hévízen van egy Ágnes panzió nevű hely, ahol egész jó áron kínáltak hosszú hétvégét. a neten: www.agnespanzio.inf.hu Kép családias környezetet írnak, és minden olyan van, amit írtál.

már én is készülök a vadasparki randira. nem is néztem, milyen időt mondanak. remélem, bírja a hét elejéig a jó idő.

Andi, köszi a felajánlást Kép vettem pizsamát, hamarosan kipróbáljuk, főleg, mert neki is néha tekeredik. nálunk a hálózsákkal nem volt gond, viszont a rugik nem mentek, már félévesen nadrág-pulcsi kellett. ezért nem veszek kezeslábast, és abban ráadásul főleg patentos van, amit én sem nagyon szeretek. bár, be kell valljam, nagyon édes a kis lábuk, ahogy kilóg a patentok közül Kép

Krisz, jobbulást kívánunk Dorkának. remélem, hamar gyógyul.

Brigi, ne is foglalkozz vele, hogy lassan haladtok az állatkertben. mi pl. legalább 10x szaladtunk fel-le a medvénél a járdától a korlátig, és a majomházban nem is akart megmaradni. minek is, amikor kint annyi szép kavics van, meg tökjó padok, amire fel lehet mászni Kép ja, és mindig másfelé akart menni, mint én.

vadasparki időpont?? hétfő?? kedd?? mi legyen??

fogak: 12 van, és már nagyon várom a szemfogakat.

ma nagyon élveztük a napsütést, sokat voltunk kint a kertben. alvás után pedig villamosoztunk és játszótereztünk egy kicsit messzebb. gyerekem az elmúlt napokban csak a békájával hajlandó játszani. ez egy kis kézbevaló FAbéka (valaha lógott egy rugón, vásárokon láthattok ilyent, Liza már akkor is imádta), ez a sztár most. ezt a békát hajigálja, szeretgeti, rágcsálja, ülteti, repteti, magyaráz neki. viszont meglepően sokáig eljátszik így egyedül is. épp most este beszéltük apával, hogy hamarosan kirándulni kéne Szentendrére, mert ott vettük anno, hogy legyen egy újabb béka.

jóccakát mindenkinek, panu
panu
 
 


Brigi,
a gyerek ébreszti 5:40-kor édsapját,hogy mehet melózni...Éjszaka valószínűnek tartom,hogy a cici miatt ébred,de ezt már úgy megszoktam.A reggelekkel viszont gondban vagyok,mert sajna afféle Garfield természetem van,kell legalább 1 óra,mire észhez térek.Ő meg csak pörög,pörög,ahogy kinyitja a szemét!
Tegnap este szopizott elalvás előtt.Nézi -nézi a mackós pizsamámat,közli:"Micimakkkkkóóóó!"
Gondolkodik,megsimiz:"Cicimakkkkkóóóó!!!"
Sikítottam.Beszarás,miket nem kitalálnak,nagy rafinériák!
Krisz,
nálatok nem volt olyan,hogy szelesebb időben nagyon könnyezett a kis szemecskéjük,Esztinek néha még be is gennyesedett egy kicsit,persze semmit nem csináltak vele a szemészeten.Nem tudom mitől lehet ez a gennyesedés...
Persze cseppenteni én is alig bírtam neki.Remélem Dorka jobban van már!

Nálatok is hatalmas vihar volt ma??Kaptam egy kisebb sokkot a dörgésektől.

Gyerekek!!Győzi folytatja a "sót"!!Mégis érdemes élni!!!Kép

Jó éjt,

Boresz

Kép
Bori
mbori
 
 


Hmmm...
Valószínűleg ma mindenki sétált,most meg mindenki megasztárt néz.
Aggaszt a helyzet!
Egész nap sehol senki!!!Kép

Kriszti,
átugrottam Szegedre(topik-ügyileg),hát ott igen akciódús vitafórum alakult!
Viszont nem írtad,lett-e Eszternek baja az oltástól??Na,ugyi,hogy semmi!!

Még egy kérdés:akartam új képet feltenni Eszteremről,de azt írja,hogy túl nagy,hogyan lehet lekicsinyíteni?

Ma vonatoztunk Gödre,csak 3 megálló,persze feszt sétálni akart...Előtte meg jópár km-t legyűrt,bírta rendesen.

Légyszíves bújjatok elő!!!!

Kép
Bori
mbori
 
 


Bori,

kukucs Kép!

Kép

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Komolyra fordítva a szót:

Bori,
szerencsére nem jellemző ez a túlfűtött vita, most kicsit élesebben ment, mint szokott. Angi és Enikő egyébként nagyon kevés dologban értenek egyet, mindig megvitatkozzák a dolgot, most egy kicsit Kép durvábban...
Eszter szerencsére megúszta az oltást, a 9. napon volt pici hőemelkedése (37,6), ami el is múlt nemsoká. De érdekes volt, mert a mellkasán kívűl mindene hideg volt.
Kicsit nyűgös volt 2 hétig, de semmi egyéb.
Nem tudom hogy bírják ezek a pici emberek ezt a sok gyaloglást, de én is nézek nagyokat sokszor, hogy mennyit megy ez a lány és még mindig nem fáradt Kép.
Tetszett a pizsi-sztori nagyon Kép.
Nálunk semmi vihar nem volt, 1-2 kisebb égzengés és sötét felhő csak, de az esőt a Tisza mindig lehúzza, mire ideérne. A mennydörgéstől én is marhára félek. Próbáltuk Mamával úgy előadni, h Eszter ne féljen. Anyukám azt mondta, söröshordókat gurigatnak odafönn Kép - hogy maradjunk a szakmánknál Kép.

panu,
a béka felcsigázta a fantáziámat, lécci fotózd már le Lizát vele, kíváncsi vagyok Kép.
Nekünk még mindig csak 6 fog van.
Köszi az gnespanziót, megnéztem és nagyon tetszik, csak nem írják, h üdülési csekket elfogadnak-e. Érdekel a dolog és eléggé tetszik is a szálló.
Köszi az adataidat, én 165 cm és 72 kg vagyok....

Húúú, kisebb szívbajt kaptam: az elsőn lakunk és az erkélyajtónak háttal ülök, hallom, hogy kopognak. Hátranéztem és a rohadt felmosófát fújta a szél oda... Fú, majdnem összecsináltam magam az ijedtségtől...

Brigi,
én Eszternek nem adok édességet (Túrórudi belseje az kivétel), elég lesz akkor, ha majd kiköveteli magának.
Muffint csak sósat adok, vagy olyat, ami kicsit egészségesebb Kép dolgokat tartalmaz.

Megyek főzni, mert soha nem lesz kaja

Szép vasárnapot!

Kriszti

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


sziasztok,
mi is vagyogatunk. tegnap egésznap kint, ma pedig rokonlátogatáson (unokatesóm 20 km-re lakik, 2 kislánya van, 6 és 2 évesek), hogy szocializálódjon a gyermek Kép,

Bori, cicimakkkóó Kép nekem is nagyon tetszett. Valszeg érzékeny a szeme Eszternek, kamillázd ilyenkor, az a legjobb. nálunk nem volt még ilyen.

Kriszti, én is olvastam a "vitát". hát nem vagyunk egyformák, szerencsére Kép én magam a liberális tábort erősítem, apa és főleg a családja pedig konzervatív szellemű, a gyermeknevelésbe egyik oldalról sem engedünk beleszólni, és ezt betartják, egyelőre Kép egyszóval nálunk inkább az Angi-féle módszerek a gyakoribbak. szerintem csak azért ne "idomítsuk" a gyereket, hogy mi, szülők jól érezzük magunkat a játszótéren és máshol(mert a mi gyerekünk nem csinál ott rosszat...és nem néznek ránk furcsán), és én mindehol azt olvastam, és azt tapasztalom, hogy a legnagyobb büntetés a gyereknek a szeretetmegvonás (akár ha haragszol rá, az is igen érzékenyen érinti, nem kell nagy dologra gondolni), csak ezzel sem lehet visszaélni. a korlátozásokról pedig mindig az jut eszembe: van-e az annyira fontos, hogy miatta "nem szabad-okat" harsogjunk, hiszen idővel ők is rájönnek a dolgok működésére, ebben kell irányítgatni őket. na, de nem is folytatom, mert már elég érv "elhangzott" ott nálatok.



édesség: Liza nem szereti, illetve a gyümilé és a gyüm.joghurt, ami édes és megeszi. pedig már próbálkoztak többen is a csokival, én meg vártam a hatást, általában elutasította, ha véletelenül megkóstolta, akkor ki is köpte hamar. egyedül az almáspitét ette eddig.

Mennydörgésre Liza is megijedt, és akkor éppen az anyukámmal voltak kettesben itthon, szerintem mindketten megijedtek Kép, mert az anyám telefonált rögtön, hogy siessek haza a vásárlásból, mert megázhatok !!???

békát megpróbálom megörökíteni, bár már eléggé viharvert Kép megyünk is hamarosan Szentendrére újabbat beszerezni (talán lesz jó idő egy olyan kiránduláshoz)

panu
panu
 
 


hát, vadasparki csajok! itt most kezdett locsogni, nagy dörgésekkel és villámlással. szóval, holnapi vadaspark biztosan ugrik, hiszen locsi-pocsi úton nem leányálom másfél éves tökmagokkal sétálni Kép hacsak nem öltöztetjük nylonba őket, tetőtől-talpig Kép
egyébként a svédeknél láttam locspocsra való öltözéket, kantáros nadrág és kabát, akár kabátra is felhúzható, műa.szerű anyagból, és persze hozzá gumicsizma. nagyon jópofa, és ottani családos azt mondta: esős, locspocs időben is kint lógnak. és mosni is egyszerű, mert a csap alá teszed és megtörlöd. na, nekünk ilyen nincs, így nem vállalkozunk holnap túrára Kép

panu
panu
 
 


Apa 29-én elrepül és csak novemberben jön haza megint.Kép Esélyünk sincs rá, hogy meglátogassuk, vagy ő minket, mert ugye pénzért megy ki. A legkevésbé sincs szegénynek kedve menni, de most erre az elhatározásra jutottunk, úgyhogy ez van. Nagyon szar lesz, főleg az eleje. Meg is beszéltük, hogy megpróbálunk nem sajnálkozni 5 percenként, hanem inkább a pozitív dolgokra koncentrálunk. Persze ez sokszor nem sikerül.Kép
De jövőhéten kedden elmegyünk a Bakony hotelbe 4 napra hármasban, úgyhogy nekünk ez lesz a nyaralás. Az idő elég trágya, esősnek néz ki , de hát majdcsak csinálunk valamit. Apartmanba megyünk, amiben 2 szoba van, legalább Nikcsi tud szaladgálni. Van valami játszószoba is állítólag. Na majd meglátjuk.
Voltunk ma Halász Judit koncerten, nagyon jó volt. Kép Az első 20 percet simán bírta Niki , utána kezdődött a mászkálás. De tapsolt, táncolt, barátkozott is, amikor ideje volt megállni. Én utoljára gyerekkoromban láttam HJ-t és most a koncert elején volt egy dal, ami arról szólt, hogy milyen ismerős vagyok neki, biztos találkoztunk már valahol csak akkor még nem ült az ölemben az a csodaszép kislány, akit most lát.
És Nikcsi tényleg ott ült az apja ölében mellettem, aki szintén gyerekként volt utoljára koncerten. Na szóval könnybe lábadt a szemünk egyszerre, tényleg olyan bizsergetően kedves érzés volt. Kép
villámlás és dörgésmentes jó éjszakát
Dorki
ez fog Nikinek hiányozni:Kép
dorki
 
 


Dorki,
csupa szép dolgot írtál és küldtél Kép.
Ez a kép szenzációs, Eszter is nyomja Apán a témát Kép.

panu,
Te is bekuksizol Szegedre néha?

Íme egy friss fotó enyémkölökről, akinek péntek este (fotó előtt 1 nappal) vágtam le a frufrut - több-kevesebb sikerrel Kép. Aki csinált már ilyet, tudja milyen cécós.
Szóval ez a kép krumplileves-evés közben készült.
Felhívom a figyelmet a jobb kézre Kép. Öcsém egyik kedvenc képe lett azóta... Kép.
Póló:
rühelli az előkét. Ha Mamával kajál, mindig tiszta kaja, ezért ezt adtam rá, mert van vagy 5 ilyen pempörszös pólónk és nem sajnálom, ha a pirospaprika nem jön ki belőle.

Kép

Kriszti

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Jaj,ne má'..!Most majdnem nekem is könnybelábadt a szemem..!Kemény fél évetek lesz,lesz segítséged(nagymama,nagypapa)??Dehát gondolom ott nem holmi minimálbért kap majd Nikiapu,ígyhát valamit valamiért.Nekem is megszakadna a szívem,de én is kiengedném a párom,hogy előre bespóroljunk egy pár évet.Most meg csak küzdünk,küzdünk és még lakásunk sincs...Kép

Kriszti,
Ti, a szegedi topikmamák szoktatok találkozgatni??Ez jó dolog!Nálunk a váci topik becsődölt,talán ezért mert nem egyforma korú babákról volt szó,így ami az egyiket érdekelte,az a másikat nem,vagy már rég túl volt rajta.De veletek naaaagyon jó!!KépKülönben én is írhatnék a topikotokba,mert én is "szegedi " Képvagyok,csak én nagy sz-el írom...
A Jani már szóvá is tette,hogy mást nem is nézegetek a neten??(Mintha abban a 20 percben olyan sokmindent lehetne...)

Képzeljétek,ma a" hiperszupppper gazdag és hiperszuper flegmaéslazavagyok" unokatestvérem hozott haza a városból,valami csilivili kabrió sportverdán,hát egy élmény volt!!Kb. több éve nem beszéltünk,pedighát egy városrészben is
lakunk,na,nem mintha vesztettem volna bármit is.Azért fura,hogy anyáink testvérek,de azt sem tudja,fiú-e vagy lány a gyerekem...

A netes vita nagyon érdekes volt egyébként,mindig irigyeltem azokat az embereket,akik az árral szemben úszva is kimondták a véleményüket.Sajnos én nagyon galamblelkületű vagyok,nehezen bírom a kritikát,pedig aki különbözni mer,az bizony kap rendesen.De legalább a saját életét éli és nem a sablont,ami egy nagyon jó dolog lehet.

Csajok,
biliügyileg merre tartotok???Én már nagyon rá vagyok "rakva" arra az útra,hogy igenis napi 10 percet legyen pelus nélkül(by anyám),meg a Szelina ilyenkor már szobatiszta volt(barátnőm),szal nem tudom mi legyen.Nagy mérföldkő ám ez is!!

Nahát ,megint lassan 10 óra,megyek aludni.
Ja,hogy is kell képet kicsinyíteni???

Bori

Kép
Bori
mbori
 
 


Kriszti,
most látom,eccerre verjük a gépállatot,Eszter nagyon vagány,beintett rendesenKép!!!
Haj nagyon király,enyémnek kevesebbnek tűnik,de lehet,hogy csak azért,mert szőke.
Ja,és ő is úúúútálja az előkét.
(Atyaisten,mekkor dörgésvillámlás van!!)

Kép
Bori
mbori
 
 


Bori,
tuti jó csaj vagy!!! Kép
Ez a kabrióduma állat volt Kép.

Képet lehet a képnéződdel kicsinyíteni - amit nekem nem lehet, mert ACDC95-ös verzió van és ebben nincs ilyen kicsinyítés. Ezért most a Tesómat kértem meg, hogy kicsinyíccsenmá.
Aki azért vett digigépet (na jó, azért IS Kép ), hogy az én Kölkömet fotózza.
Eme kép is azért tetszik Neki, mert olyan vagány. És ESzter hihetetlen pofákat tud vágni Kép.

Igen, szoktunk talizni, az idén 2 anyukánál voltunk, amióta meg jó az idő, azóta a város különböző jáccóin nyumjuk a talikat Kép.
Vannak fenn képek is, ha érdekel valakit, elküldöm, mi az album címe. Ilyenkor ott vagyunk 8-10 mami és a kölkök és egy csomó muffin Kép...
Az ottani hsz-im komolyabbak, Veletek jókat lehet hülyülni is.
Még annyi, hogy a vitatkozó Angival 1 házban lakunk és heti többszöri rendszerességgel össze is járunk. Tuti jó fej, nagyon szeretem, csudapofa a nagyobbik lánya (most volt 2 éves), a kicsi most volt fél éves. www.kissvirag.hu itt lehet róluk olvasni.

Bori,
jelentkezz be, hogy Te is Szegedi vagy, mit szólnának Kép?

Én is inkább kimaradok a vitákból, 1-2 alkalommal írtam véleményt, de inkább megtartom magamnak, nem érdemes...

Bili,
minek? budira kellene rászoktatni, nem? szűkítőt kell venni és arra ültetni. - egy korábbi téma volt nálunk is.
Én ha látom Esztert, h tojni készül, mindig szólok, h üljön rá a bincire és ott birkózzon a barnamacival :DDD.
Imád meztelenkedni és imádja, ha nincs rajta a pelus.
De szerintem még kicsik a szobatisztasághoz, majd jövőre.

Kriszti

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Eszter csuda édes Kép az ujjtartás tényleg nem semmi Kép a frufru meg teljesen rendben van, mit ízélsz Kép az enyimet nem láttad, mint egy underground Kép felnyírva középen, kétoldalt hosszú, fésüléssel nem nagyon látszik, legalábbis nem feltűnő, de tovább nem engedte Kép

huhh, de elfáradtam. fürdés, pakolás, vasalás, apának vacsi (hazajött a melóból 9-re), körömvágás Lizának (alvás közben a kezéről), mosogatás. na, most már elegem volt. még szerencse, hogy maradt a mai kajából és legalább főzni nem kell holnapra.

Dorki, érzem a hangulatodon, hogy nagyon rosszul érzed magad most, még akkor is, ha anyagi előnye van a dolognak Kép de ugye az nem minden, ugyanakkor muszáj 1-2-re jutni. én is ezt kérdezem, hogy van-e segítséged?

Bori, lakásunk nekünk sincs. albérletben vagyunk. egy házat bérelünk kelenföldön. már 15 éve kollégiumban illetve albérletben lakom, meg se kottyan, csak néha rossz a kedvem tőle. igaz, amikor mindketten jól kerestünk, akkor az USA-ba mentünk, meg Svédországba, meg Norvégiába, meg síelések, meg minden. mint az a bizonyos Marci Hevesen Kép, de én nem bánom, ez is kellett. elképesztően kitágult számomra a világ, szeretem ezt az érzést (mi nem vagyunk nagy tengerparti nyaralók, csak terhesen voltunk a tengeren, azt is szenvedtük egy kicsit, inkább kirándulni szoktunk)

Kriszti, igen, a kaja-topikban feltűnt az írásokból, hogy ismeritek egymást, jobban, mint az egyszerűen összeverődött topiktagok. ezért benéztem. amikor avitát láttam, az engem is érdekelt, egyébként egy hasonló vitát olvastam a babaneten, a Gyermeknevelés "Nem szabad", hisztizés - dackorszak előtt című topikban, hát az is érdekes, ajánlom figyelmetekbe. különben pedig őrült netező vagyok néha, amikor időm, meg Liza engedi.

kicsinyítés: én photoshopban kicsinyítek. ez egy program, ha ennek a lépései kellenek (ha letöltöd a programot), akkor leírom. szólj majd.

bili: sehol se tartunk, majd a nyáron, addig elég, ha kaját taposunk a szőnyegekbe Kép

panu
panu
 
 


bili még mindig: apának mesélem, hogy miről írogatunk, többek között bili... erre ő felhördül: na, neeeem, itt nem lesz kaki, meg pisi a szönyegeken, majd ha szól már akkor veszünk bilit, vagy szűkítőt, aztán úgy jó lesz. mire én: és úgy gondolod, hogy ha 1-2x szól, akkor már rögtön szobatiszta... Kép hogy ezek a férfiak milyen naivak tudnak lenni az élet dolgaiban...???!!!

szegedi talikról: ha jó az idő, hozzánk is lehet jönni, mert kert van, és nyugodt a környék. a lakás nem annyira nagy, hogy zord időben sok embert elbírjon.

panu
panu
 
 


Sziasztok,

A hétvége nálunk is elröpült. Szombaton egész nap kint voltunk. Csak a Marci jött be aludni ebéd után, de ahogy felébredt megint irány a kert.
Vasárnap meg itt voltak anyósomék. Apósom csinált a Marcinak egy homokozót. Még egyelőre nem állitottuk fel, mert nincs teteje és a macskák ki be járnak a kertünkben.

Dorki,
Sajnálom, hogy aputok ilyen hosszú időre itt hagy Titeket. Én már nem is kérdezlek a segítségről. A nyár hamar elrepül majd, aztán ripsz-ropsz itt lesz a november. És akkor mennyire-mennyire örülni fogtok egymásnak!!! Hogy még ezek után írtad a HJ-os sztorit is én is elkezdtem pityeregni.

Kriszti,
Azt hittem az a sok guszta muffin a gyerkőcöknek készül. Azt hittem csak én etetem ilyen egészségesen a gyermeket, de megnyugodtam. A Marci még a gyümijoghurtot sem eszi. A nyuszi csokikat ő is kibontotta, de csak kíváncsiságból. Belenyalt és rögtön oda is adta nekünk. A Marcinál is a túrórudi az egyetlen édesség, de sokszor ha benyúl a hűtőbe, kiveszi a túrórudit és meglát egy natúr joghurtot is, tr vissza és inkább a joghurtot választja. Abból van, hogy 2-t be tud vágni.
Esztered nagyon jól néz ki. Nem csak a keze, hanem az a pofi!
Mi is és tegnap vágtunk hajat, most először géppel. Eleinte nem tetszett neki, aztán hagyta. Kis kerek feje lett tőle.

Érdekli vkit az asztrológia? Nekem az anyósom olvasgat mostanában ilyen dolgokat és ő mondta, hogy mindig oroszlán napján kell hajat vágni, mert akkor erős lesz a haj. Hát a Marcinál bejött. Hogy ezért vagy nem ... az örök titok marad.

Nálunk a pempörszös póló a pizsi. Nekünk is van egy rakat belőle.

Szegedi topikba én is be fogok kukkantani. Nagyon kíváncsivá tettetek.

Bori,
Eszter dumája haláli! Már én is úgy várom, hogy a Marci is beszéljen.
Nekünk ugyan van egy pici lakásunk Dunakeszin, de most apukám házában lakunk. Állandóan nézegetjük a hirdetéseket és mindig azon gondolkodunk elkelnek-e ezek a házak. Nekünk 80 éves korunkra sem lesz annyi pénzünk amennyit egy házért manapság elkérnek.

Bili: én sem tudom mitévő legyek. Azt olvastam, hogy csak akkor érdemes elkezdeni a biliztetést, ha megérett rá a gyerek. Én szoktam kérdezgetni a Marcit "van kaki" és amikor még a másik szobából is érezni a szagát akkor is azt válaszolja: "em" (=nem). Pedig már mindenhol bilit nézegetek, de még nem is vettem épp ezért.

Panu,
Nálatok bevált az "alva körömvágás"? Liza nem ébred közben fel? Nálunk ugyanis azóta is kín szenvedés a körömvágás (régebben más is panaszkodott). Főleg a lábán! Ott is alvás közben vágjátok?

Még bili: mivel nálunk is ez a bili a fő téma mostanában én is szoktam emlegetni apának. Múltkor mondtam, hogy láttam egy jó kis wc szűkítőt kipárnázott üléssel és két kis kapaszkodóval, mire ő: "minek kapaszkodni?" ... hát ennyit a férfiakról!

Mikor lesz tali? Mi már nagyon várjuk. Nem néztem az időjóst, de nálunk ma is csúnya idő van. Ki se mentünk délelőtt. Nem is baj, mert tegnapra szépen kitakarítottunk, anyósék hoztak kaját, főzni sem kellett mára, úgyhogy egész délelőtt együtt tudtunk játszani.

További szép napot,
Brigi

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 


Brigi,
Marciapu kérdése nem rossz, jót röhögtem rajta!
Kellene egy Apucik kérdései topicot nyitni és összegyűjteni az aranyköpéseket.
Nem tudom, hol van/volt ez a kiállítás, de olyan volt az érzésed ha bementél, mint ahogy a gyerekek nézik a világot.
Szal olyan helységek voltak, amiknek az arányai olyanok voltak, mint a baba-felnőtt arányok. Csak felnőttekre méretezve ezáltal demonstrálva azt, hogy mennyire rossz lehet a piciknek a mi nagy világunkban.
Nos, ott volt budi is, oda kellene felültetni Marcifatert és tudná, minek a kapaszkodó Kép.

A szegedi topivban asszem most nagy-nagy viták kezdődnek...

Kriszti

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Sziasztok!

Dorki,
remélem sikerül lelkiekben mindegyikőtöknek erősnek maradni apa távolléte alatt, és gondolj arra milyen édes is lesz a viszontlátás. Kívánom nektek, hogy teljen sok- sok szeretetben az a pár nap az indulásig.

Krisz,
Kötőhártya gyuszit lehet kapni homoktól is. Lehet, hogy esetleg a csajod homokozás közben belenyúlt a szemébe, vagy a szél belefújta.

Bili: nekünk is van. Néha ráülünk, de az eredmény még nem sikerült. Bogi jelzi már, hogy valami készül, de rögtön jön is, tehát nincs idő levetkőzni, nem tudja még tartani. Nálunk a védőnő mondta, hogy lehet ismerkedtetni a gyereket a bilivel. Erőltetni biztos, hogy nem szabad. Én is gondoltam, hogy a szűkítő lehet, hogy jobban "tetszene" Boginak, mert szeret utánozni minket, meg szereti tépegetni a wc papírt, lehúzni a wct. Majd kialakul.

Sajna a hétre elég sz@ar időt mondanak, pedig olyan jó volt az eddigi tavasz.

Édesség: Bogim enné, ha engedném, de próbálom kerülni a csokilelő helyeket. A rudiról Én is leveszem. A joghurtok, nálunk nem mennek, krémes sütit még nem evett, viszont maffint, meg gyümis, túros sütiket igen, de szerencsére ritkán sütünk, így nincs kísértés.

Körömvágás nálunk enyhén szólva szörnyű tortúra. A kezén még hagyján, de a lábköröm vágásakor az apjának a szó szoros értelmében le kell, hogy fogja, mert rángatja magát végig. Egyszerre nem is tudjuk neki, mert annyira sajnálom ahogy fél tőle, de mire megvagyunk a húsz újjával, kezdhetjük előről.

A képek nagyon jók a csajócákról....
kamagi
 
 


Bori,
lehet hígabb, és többszöri kaki a fogzástól.
Boginál is van ez a "tünet", sőt nekünk ilyenkor sajnos a gyors peluscsere ellenére a popsink is kipirosodik.....
kamagi
 
 


sziasztok,
körömvágás: a kezén akkor vágom, mikor alszik, ez így van már születése óta. általában nem a délutáni alvásnál, hanem este, akkor mélyebben alszik. a lábáról nem álmában, hanem ébren tudom csak levágni a körmét, mert dupla hálózsákban van. ez nekem se könnyű, de mindig fürdés után teszem, amikor könnyebb a körmöt vágni, és akkor egyébként is fekszik, mert krémezem, és mert pelus és hálóruha kerül rá. ilyenkor erősen megfogom a lábát, és minél gyorsabban levágom, nem törekszem a szépségre. ha nagyon mérges miatta, akkor abbahagyom, és másnap folyt.köv.

Kaják: én a nagyon nem ajánlott ételeket nem adom (pl. eper és tsai), de minden mást megkóstolhat. evett már kolbászt is, és gyakran eszik párizsit illetve virslit. ez utóbbi az egyik kedvenc, ha már semmit sem eszik, akkor ez tuti beválik. érdekes, hogy míg korábban a natúr joghurt ment bele gyümölccsel, addig most csak a gyümijoghurtok mennek. szereti a rántottát is, és szoktam is adni (előny, hogy tudom, kitől van... a szomszédnénitől Zalából Kép), sőt neház kaja, de nagyon szereti az amerikai palacsintát (az apja imádja és heti rendszerességgel készül reggelire), igaz, csak üresen, szerencsére azt a szörnyű juharszirupot nem komálja, igaz a nagymami lekvárjait sem Kép 1 éves kora óta semmit nem főzök külön csak neki, maximum olyan van, hogy ő meg én eszem, ilyen a káposzta, amit apa utál, de ez megoldható, amikor apa bent ebédel. mostanában nem komálja a főzelékeket, így sokszor csinálok szószt, amit kifőtt tésztával tálalok. kifőtt tésztából a fussilit, ha csak meglátja, már kell neki (ez lett mostanában a másik nagy kedvenc). sajnos, tejet nem iszik, semmilyen formában, tiszta anyja Kép ezt joghurttal, illetve sok tejszínes, tejfölös kajával ellensúlyozom, meg marhahússal pl.

Kriszti, most mi lesz a vitatéma?? megnézem...
kérésed parancs íme a béka Kép kissé viharvert tegnap tört le a lábujja Kép




ma így indultunk sétálni du., mert nem tudtam, mikor ered meg az eső, és nem akartam halasztani a szokásos uzsi utáni sétát.




hígabb kakitól Lizának is kipirosodik a popsija, főleg, ha nem azonnal cserélek, hanem csak 5 perc múlva, mert nem veszem észre. nekünk a sudo bevált, sőt esténként általában azt kenek rá, hogy a bőr megnyugodjon. jó még a körömvirágkrém is, jó vastagon. fogzásnál gyakran van ilyen pirosodás Lizának is.

KépKép
panu
 
 


ezt nem így akartam Kép bocsi
panu
 
 


panu,
kössz a képet, ez a breki nagyon jó fej Kép!
Szegedi fórumon egyenlőre csend van Kép.

Kriszti

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Andik!
BOLDOG NÉVNAPOT!
Kép

Dorkacsaj meggyógyult, már nagyon szép a szemeKép
Egész nap lent bóklászunk, főleg mivel mellénk költözött egy cirkusz, folyton le kell menni tevéket és zebrákat etetniKép
Persze Dorka még nem mer közel menni, csak szurkol a nagyoknak és közben lelkesen hamm-olKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Andik,
boldog névnapot NEKTEK!

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Andi, boldog névnapot!
hány Andi van ebben a topikban?? Kép

bocs, hogy így utólag...

panu
panu
 
 


Mi is sok boldogságot kívánunk még tegnapra!!
Most jutott eszembe(rossz anya...!!)hogy Eszter meg ma másfél éves!!Most ippen alszik,de ha felébred bulizunk!!
Panu,
két Andink van,én úgy tudom.
Gyerkőc gyönyörűséges!Lakás miatt én néha mély depresszióba zuhanok,holott tudom,mindent megteszünk a változásért.Itt valahogy olyan furán állnak hozzá a dologhoz,pl.a védőnőnk is majdemhogy kioktatott,hogy most kell lakást venni,amíg ilyen fiatalok vagyunk.Csökkent értékű ember vagyok,na,be kell lássam!

Ébredezik Eszti,este jövök.Megyünk buszozni meg sétálni a városba.

Bori

Kép
Bori
mbori
 
 


Bori, gratu a másfélévességhez!!
oktatást én is kapok, úton-útfélen, de már nem törődök vele Kép

panu
panu
 
 


Bori,
van 1 mondás: amit egy jótanáccsal tehetünk: mást részesítünk benne Kép. Mellesleg van 2 füled, egyiken be, másikon ki.
Én megmondom a frankót, ha oktatnak. Amikor új védőnőnk lett aug-ban és elkezdte sztani az észt, h mikkel etessem Eszter, mondtam, hogy okés, akkor elapasztom a tejem és adok a gyereknek húslevest rántott hússal és sült hússal, meg olvaolajas hússalátát.
Aztán szabadkozott, h nem úgy gondolta...

Eszterem ma mászik rám és hízeleg, állandóan ölelget, mosolyog rám, néz a szemembe és mondja: Nyányá (anya Kép ). Reggel óta Kép.
Meg fogom zabálni uzsira, úgy imádom a Tyúkot Kép.
K

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Sziasztok!

Mindent elolvastam teljes képben vagyok csak lusta vagyok írni.

Bocsi hogy most de boldog névnapot az AndiknakKép

Zsuzsi
szuszoka
 
 


De király a breakelő süni!!!
Zsuzsi,gondoltam rátok valamelyik nap,aszem a Mokkában motoros urakat mutattak be,az egyik mintha hasonlított volna a férjedhez!Ő volt??

Hát (háttalnemkezdünkmondatot!!!)nem voltunk buszozni,mert a gyerekem 4 órát aludt délután,most itt tobzódik mellettem.Nézi a reppelő állatbrigádot.

Na,később folyt.köv.,mert cicizni akar.

Kép
Bori
mbori
 
 


Beájultak mindketten,én meg itt tömöm magamba up date a fini szendvicsvacsorám.
Kriszti,
én Eszterem is ma nagyon puszis hangulatban volt,bár estére megőrült a játszón.Találkoztunk egy másik unokatestvéremmel,neki 10hónapos Mátéja van,a lány egyébként az új Persiles reklámban van benne(na ja,minden jó az unokatesóknak jutott,szemétségKép )

Azon gondolkodtam,hogy mit szólnátok hozzá,ha a gyerkőceink második szülinapját összevonnánk valamikor ősz végén ,tél elején és egy jó kis játszóházban megünnepelnénk?
Bár addigra már mindenki gyes-t kapKép,meg kell húzni a gatyaszíjat,ha-ha
félre a tréfát,jó kis buli lenneKép

Jó éjt mindenkinek,

Bori

Kép
Bori
mbori
 
 


biciklis nőcik! Kép
apa ma megnézte a hipermarketes gyereküléseket, és az ő kényes biztonsági hozzáállása szerint szar Kép, vagy legalábbis nem a legbiztonságosabb. viszont itt 3-4 ezerért lehet kapni, míg a tuti biztonságosat (kerékpárbolt, vagy Brendon és tsai) 10-12-ért vesztegetik.
mellékszál: apának semmi sem elég biztonságos, gyerekülésből is elég drágát vettünk, remélem, sosem derül ki, hogy mennyire jó, viszont kisebb családi háború volt, amikor azt olvasta egy svéd "szájton", hogy a gyerek 3 éves koráig nem jó, ha menetiránynak megfelelően utazik, azaz addig háttal kell utaznia, mert az védi meg a legjobban a gerincet ill. a nyakat. igen ám, de itthon és úgy tűnik Kö-Eu nagyobbik részén a bébihordozóból kinőtt gyermekeknek csak menetirány szerinti ülés kapható. apa tajték ettől, én meg apától.
mindezzel csak azt akartam demonstrálni, hogy a "szar" minősítés kissé túlzás, de jól nézzétek meg, mielőtt megveszitek.
valamelyik nap megyünk majd kerékpár szakboltba, majd akkor jól felvilágosodok, és megírom a részleteket Kép

panu
panu
 
 


Andiknak utólag is Boldog Névnapot! Eszternek meg Boldog FélSzülinapot!

Brigi & Marci

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 


Sziasztok!

A hangulatunk (Bogi+Én) olyan mint az időjárás.
Itt ma egész nap esik, szakad, szegény Bogim meg menne ki. Így nem marad más csak az ablakon kifelé bámulás. Még jó, hogy ma délelőtt Tücsökz volt, mert nem tudom, hogy kötöttem volna le egész napra.
Kellene nekünk is venni egy gumicsizmát, meg esőkabátot, hogy egy rövid időre is, de kimehessünk.
Ja akartam még írni, hogy mi liberós pólóban nyomjuk.

Andiknak sok boldogságot névnapjukra.
Eszternek meg boldog másfelet. Mi is majdnem elfelejtettük, de aztán anyukám jött aznap reggel, és persze jó mamához méltóan köszöntötte az unokát, hát akkor esett le nekem is.

A gyerekülésken Én is kiakadok, mert az egyik drága kategóriába tartozót (amit az újságok, értékesítők is agyon dicsérnek) a töréstesztnél éppen csak közepesre értékeltek. Láttam Römert a Brendonban közel százért.........

Hát igen a gyes......, már Én is gondolkoztam, hogy vajon, hogy költöm majd el azt a rengeteg pénzt. Amúgy, mennyi is pontosan?
Szerintem Bori ötlete nem lenne rossz, ha előre megbeszélnénk, akkor, Mi is felmennénk a nagyvárosba, persze előtte Apával "begyakorolnám" az utat mert Én hót hű@e vagyok a Bpn való tájékozódásban. Persze pechem lesz, ha éppen valamiért elterelnék a forgalmat másfelé........

Én nem is értem, hogy a védőnőnek mi köze az ember lakásproblémájához? Ezek is aztán mindenbe beleütik az orrukat. Még jó, hogy a Mi védőnk nem ilyen észosztó, igaz sokat nem látjuk...

Na húzok házimunkázni, mert Bogimat elvitte anyum, direkt ez miatt Én meg.....??????


Ági
kamagi
 
 


Sziasztok!

Hát ebből az időből már nagyon elegem van ma lese tudtam vinni a Fannit mert itt egész nap eset.És akkor holnap meg még hidegebet mond baromi jó.

Lehet ,hogy most egy kicsit zizentnek fogtok tartani de olyan érdekes érzések vannak bennem amiket úgy igazán nem is tudok kifejezni.Olyan érdekes ahogy Fanni egyre nagyobb és már egyre jobban kitudja mutatni a kis érzéseit annyira másként tud szeretni ragaszkodni mint Ricsi mikor ilyen idős volt .Egyszerűen nem tudok vele betelni ahogy kacag ahogy öleli az embert.

Bori ötlete nekem is nagyon bejönn beszélhetünk még róla,

Ági én nagyon sokat vezetek de van hogy néha egy kicsit nem tudom hol vagyok ilyenkor volt már ,hogy Ricsi mondta merre menjek.

Most regisztrálta magam mert megint nem fogadott el ez a frány babanet .

Zsuzsi
szuszoka
 
 


Ja Bori a mokkában nem a férjem szerepelt de a holnapi Csáó dárvinban ha minden igaz azt a részt mutatják amiben ők quadoztak /négykerekü motor/ narancsságával lesz.
szuszoka
 
 


Sziasztok!

Jaj, lányok köszi a köszöntéseket és hogy még nem felejtettetek el! Nagyon rendik vagytok! Kép

Sajnos nálam nagyon rosszul alakulnak a dolgok, anyukám elég beteg, kórházban is van. Talált egy csomót a mellében kb. ehó elején és kiderült hogy rosszindulatú a daganat. Kép
Ez nagyon váratlanul jött, most reménykedünk hogy könnyen fogja viselni a további kezeléseket, és majd műtét is lesz.
Szóval emiatt nem jövök mostanában, mert nem akarom szomorítani a társaságot!

Mindenkinek kívánok jobb napokat!!!
Pusz.
Andi68
(az elveszett)
andi68
 
 


már megint regisztráltatnom kellett magamat, kezdem utálni, gondolom, ti is ezért nem írtok...
ezt még korábban írtam, és most küldöm

sziasztok,
Andi, rossz hírekkel jöttél Kép remélem, a kezelésekkel és a műtéttel meggyógyul anyukád, szívből kívánom! ez az egyik olyan rákfajta, amit aránylag jól tudnak kezelni, és gyógyítani, egyszóval bízzatok, ez a legfontosabb!

Zsuzsi, milyen híres a férjed Kép mozgalmas az életetek biztosan Kép egyáltalán nem tartalak zizzentnek, Liza nem bújós, igaz, én sem, de azért kár. örülj neki, légy büszke rá, és ilyeneken gondolkodj, hogy zizzent vagy-e Kép

csajok, én is csatlakozok Bori ajánlatához, már ha elfogadjátok a kissé túlkoros szeptemberi hóhányómat Kép

Ági, együttérzek az eső miatt, már én is utálom, esőkabát nem egy drága dolog, vegyél, az már félsiker ilyenkor. Liza ülése concord trimax, 9-36 kg, később levehető a háttámla és ülésmagasítónak is használható, már ha addig nem szaggatjuk el, amire van esély Kép

csajom ma megőrült. feltehetően azért, mert hiába van esőkabát meg csizma, ma nem akaródzott kimenni, és végül 5 után autóba ült a család és a camponába, majd a mamutba mentünk biciklit és gyerekülést nézni. a feladatot apa teljesítette, gyermek addig őrjöngött a szökőkútnál, a mamutban megspékelte mozgólépcsőzéssel is, hát egy élmény volt. konkrétan bepörgött és nagy huhogások közepette ugrálta körbe a szökőkutat, ill. fel-le mentünk a mozgólépcsőn (néha menetiránnyal szemben akart és megsértődött, hogy mi a helyes oldalra tereltük), kokettált mindenkivel és egy fiatalpár mellett a padon addig rendezkedett, amíg a csaj kezéből kivette a kólás poharat Kép teljesen lökött tyúk a lányom, apa kikészült tőle Kép án meg röhögtem, mert ugye edzettebb vagyok ilyen téren Kép

jó éjt mindenkinek, panu
panu
 
 


indul a vita a szegedi topikban .... egy élmény olvasni Kép
panu
 
 


Jó reggelt!

Időjárási helyzetkép: egy nagy határ...az idő itt.
Azon gondolkodám, hogy egy budaörsi túrát kellene tenni, addig profi vagyok a tájékozódásban. Majd meglátom, hogy szedjük össze magunkat...

Andi,
sok lelki erőt kívánok nektek, és mielőbbi a lehetőségekhez képesti gyógyulást kívánok anyukádnak. Anyukámat is műtötték jó pár évvel ezelőtt, egy másfajta nőgyógyászati problémával, szerencsére sikeres volt a gyógyulás, de, azóta is a tudatunkban mindig "itt van köztünk" a betegsége.

Andi,
tán még tart a névnapi köszöntés???
Merre bujkáltok, druszánk, hogy van?

Panu,
próbálom apát készíteni Bogira, mert most ugye csak hétvégén vannak huzamosabb ideig együtt, de nyáron közel másfél hónapig szabin lesz,.. nehogy kikészüljön mire lejár a szabi. Ő most persze röhög rajta amikor mondom neki, hogy majd megtudja, de kíváncsi leszek mi lesz majd...

Zsuzsi,
ilyen jó kis navigátort Én is szívesen tudnék magam mellett.
Én nagyon félek a motorozástól. Egyszer ültem egy ismerősünk mögött, egy őrült nagy motoron, de az egy életre elég volt. Neki van quadja is, arra meg fel nem ülnék az akkora egy járgány.
Te is hódolsz a motorozásnak?

Ági
kamagi
 
 


Sziasztok!

Köszi a jókívánságokat, meg a hiányolást!
Mostanában kissé ritkábban jövök, mert Boga rettentő anyás, már apjával is alig van el, ha engem nem lát. Ordít. Ha alszik meg jöhet a házimunka...

Plussz még betegeskedtünk is. Kép Úgy néz ki lánynak tegnap-tegnapelőtt gyomorrontása volt. Reggel kezdett 5 hányással, aztán este 2 hasmenés. Persze én reggel pánikoltam, hogy megint olyan szar lesz mint a múltkor, úgyhogy vittem a dokihoz. Megvizsgálta, semmit se talált szerencsére, ma meg már jobban volt a csaj, cSAK ENNI NEM AKAR. hoppá! Persze még diétázunk, de azt se akarja enni. Viszont legalább jó kedve van. Kép
Ma vittem vissza a dokihoz. Mikor le akartam tenni, h megvizsgálja Bogát, lányom kezdte a szokásos hisztijét, csak most képzeljétek el, el is kékült a szája, annyi ideig nem vett levegőt az elején. Már a dokinő pofozta az arcát, h vegyen levegőt a kis bolond. Nagyon ijesztő volt.

Ki vagyok ettől a rossz időtől is. Kép Hétvégére csőditettem a családot, bográcsozni akartunk... Kép Mi lesz így idebent?! Kép Kép

Meg a babanettől is ki van a t.köm, ha akarok, se tudok hsz-t küldeni..

Andi68! Sok energiát és kitartást kívánok nektek, anyukádnak pedig jobbulást!

Andi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Ma már kétszer irtam és mind a kettő elszált bbbbrrrrrrrrr!!!!!!!!!!!!!!

Ági,
én nagyon utálom a motort miótta volt a férjem balesete quadot szó-szó elviselem én is mentem már vele sőt mi több borultam is veleKép.

Andi,
anyukádnak mielőbbi javulást,gyere csak nyugotan a te lelkednek is biztos könnyebb ha kibeszéled magadból.

Andi,
Boginak gyógyulást

Múlt héten a kajás topikban aranygaluskáról volt szó és kedvet kaptam hozzá ma azt csináltam meg gulyáslevest nagyon finni lett.

Hát ezzel az idővel teli a hócipőm de ma már legalább délután letudtunk menni egy kicsit sétálni.Kimentünk Ricsi edzésére Fanni anyira élvezte hozzta vitte a labdákat.

Zsuzsi
szuszoka
 
 


panu,
szegediben én is írtam egy hosszút. Csak látom, érdekel Kép.

Andi68,
nagyon sajnálom Édesanyádat.
Remélem, mindent elkövet és elkövetnek a gyógyulás érdekében.

Andi,
betegek vagytok-ez nem jó Kép. Gyógypuszi megy Kép!

Kriszti

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Kriszti,
én is olvastam a szegedit nem semmi vita a te hozzá szólásod nekem nagyon tetszet.

Na szóval a csáó dárvinban szerepeltek a férjemék csak rosszul tudtam ő is zöld quaddal ment ő az volt akinek a fején olyan sapka volt aminek a teteje zöldszörös volt.Fannika aki versenyzet az pedig az ismerösünk lánya ő nagyon profi ebben a quadozásba.

Zsuzsi
szuszoka
 
 


sziasztok,
rövid leszek...
Kriszti, le a kalappal a szegedi "verés" témában leírt hozzászólásod előtt Kép már én is nagyon élesnek éreztem a vitát, és vártam mi lesz belőle. azt hiszem, most már nehéz kiszállni belőle "harci sérülések nélkül" a legtöbb hozzászólónak. a te merőben új, és főleg egyedi hangvételed meghökkentő volt az adott környezetben. Gratulálok a higgadtságodért!

Andi, ijesztő ez a levegő-nemvétel dolog. képzeld, a másik topikban van egy baba, akinél hasonló korban jött elő (talán az ősszel, vagy télen) ilyesmi. úgy hívják affektív apnoe http://www.babanet.hu/publ/apnoe.htm itt olvashatsz róla.
remélem, ez csak egyszeri dolog volt, és nem ez az apnoe. hiszen írtad, hogy beteg is volt Bogi. csak azért is írtam le, mert eszembe jutott, hogy hallottam ilyenről, és jobb előre tájékozódni és kizárni. megjegyzem, ártalmatlan és múló jelenségről van szó. de fontos, hogy tudj róla. és annyit válaszoljál, hogy ugye nem ijesztettelek meg vele, mert nem állt szándékomban.

Zsuzsi, belenéztem a műsorba, de nem láttam azt a részt,a miről beszéltél, igaz, nem tudom folyamatosan nézni a tévét Kép és hát néha apa kezébe kerül a távirányító Kép

Ági, ha Budaörsig jöttök, akkor találkozhatunk is, ha szólsz, mi az egérút mellett lakunk, Budaörs 5-10 perc autóval. akár egy ikeázás is belefér... persze, ha kedved van.

mi is imádjuk, hogy már nemcsak az eső esik, és már tegnap is voltunk kint sétálni, igaz, a hideg miatt nem órákat, de több, mint 1 órát bóklásztunk. ma is volt már kirándulás a környéken, és őrjöngés a kertben Kép

majd még este jövök, most szaladok házi munkát végezni...

panu
panu
 
 


Sziasztok!
Hú én nem követtem a 'verés' témát a másik topikban.
Viszont az a véleményem róla hogy SOHA.
Ha nincs más módszerem és kihoz a sodromból akkor sem, előre megfontoltan 'nevelő célzattal' pedig pláne nemKép EnnyiKép szerintemKép

Ma megint jó kis babatali volt, jól lefáradt a csajomKép Annyira imádom amikor együtt vannak a pöttömök, mondjuk Dorka nem nagyon játszott a többiekkel, nem tudom mi volt most vele.

A Ti gyerkőceitek szoktak másokkal/egymással játszani, vagy ez később alakul ki?

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Jaj most olvasom, hogy mit írtamKép
nem a verésre gondoltam mert az evidenciaKép,

egyáltalán arra hogy soha nem fogom megütni a gyermekemetKépKépKép

Krisz
krisszie
 
 


Sziasztok,

Két napig nem volt gépünk, mert apa valamit elsz..t rajta. Ma végre be lehetett kapcsolni.

Még csak bele-bele olvastam az utóbbi üzenetekbe. Most inkább gyorsan írok, mert mindjárt itt vannak a tesómék és akkor nem lesz időm.

Mi is utáltuk a rossz időt. Én úgy oldottam meg, hogy egyik nap bementünk a Budaörsi Auchan-ba. Kis kerti széket meg asztalt akartam venni. Ezt röpke 3 óra alatt sikerült is elintézni. De nem izgatott mert pont időt tölteni mentünk. Azután még átgurultunk az IKEA-ba és ott a gyerekrészen voltunk még kb 1 órát. 10-kor indultunk és 6-ra értünk haza.

Másnap itthon voltunk, tegnap meg bevonatoztunk Pestre és mászkáltunk a Westend-ben meg én is elmentem a Mária nagykerbe és vettem egy bilit. Sajna a ruhákat nem nagyon tudtam a Marcival együtt megnézni. Próbálkoztam vele, de egy idő után feladtam. Mindenki vigyorgott rajta meg körülzsongta őt úgy produkálta magát. Szerintem közben a hajuk égnek állt. Egyébként nagy hülyeség, hogy nem lehet babakocsit betolni. De berakhatod egy bébi autósülésbe. Őket??? Úgyhogy mi a gyalogos módszerrel próbálkoztunk és ebből is az lett, hogy 1 óra alatt szereztünk magunknak egy bilit. De most már legalább nekünk is van! Persze tojik ráülni! Csak ruhában.

Most mennem kell. Később olvasgatok és próbálok még írni.

Brigi

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: