Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Mi is eltuntunk egy kicsit, de a koltozes, szulinap, karacsony, szilveszter, hat sok egy kicsit.
Mindenkinek koszonjuk a szulinapi, karacsonyi es ujevi jokivansagokat is.

Aniko!
Megkaptuk a Lili baba kepet, gyonyoru kis holgy, de szomoruak vagyunk, hogy beteg. Remeljuk mar jobban van, van valami 3 napos laz nevu betegseg, nem azt kapta el? Mindegy, csak gyorsan gyogyuljon.

Pankamama!
Gratula Pankanak, nemsokara rohanni fog, es oda a nyugodt napjaidnak Kép En is varom a talit, ne hagyj ki!!!!

CsKati!
Valami lehet a levegoben, mert a Kinga is vegigaludt mar ket ejszakat, es a tobbin is csak egyszer kel, 5-6 ora kozott, ket perc szopi es alvas tovabb. Lehet, hogy kistesot akarnak a torpek azert kenyeztetnek igy el minket? Kép
Amikor reggel hetig egyfolytaban aludt bevallom mar en mentem be, mert azt hittem baj van, na erre persze rogton felebredt a Kinga.

Verus!
Koszi a kepeket megkaptuk, a gyerkocok tenyleg gyonyoruek, de mind, legyel nyugodtan elfogodott anya, a hajad pedig szupi, tenyleg jol all.

Moni!
Neked is koszi a kepeket, szepek vagytok!

Emese!
Ez az orrba lego tetszett (bar neked biztosan nem annyira), iszonyu, mikre kepesek ezek a kolykok. En ugy erzem egesz nap pakolok, hogy ne legyen elol semmi, amit a Kinga megehet, ide-oda dughat, de o mindig talal valamit, amitol fulladozik stb. A multkor nem tudom honnan egy kidurrant lufi darabot szedett elo, es persze le akarta nyelni, es elkezdett oklendezni..... Meg szerencse, hogy csak harom gyerkocod van 

Pele!
En is gratulalok az uj otthonotokhoz, legyetek benne nagyok boldogok, Aronnak jobbulast, nektek pedig jo pakolast. Azert vigyazz magadra es a kis babszemre is!!!

Most gyorsan befejezem, mert mar haromszor fagyott le a vadiuj gepunk, ez azert lekeserit egy kicsit (nagyon).

A betegeknek gyogyulast, mindenki masnak szep napokat!

KingAndi
KingAndi
 


Sziasztok!

Évi!
Nyugodtan tehetsz tápszert is a fõzelékbe.
Amúgy pedig gratulálok Csongi járásához! Ez néhány nap múlva már nemcsak jóindulattal lesz járásnak nevezhetõ! És ha egyszer elindul, onnan már nincs megállás KépKépKép. Majd meglátod mire lesz képes, ha rájön, hogy egyre mobilabb!

Anikó!
Jobbulást a kis Lilinek!

Pankamama!
Elhiszem, hogy majd megzabálod Pankát. Olyan édesek, amikor napról napra új dolgokat produkálnak.

Kriszta!
Én is hiányoltalak ám! Az a vírus meg nem lehetett semmi. Mi most tetettünk egy CD-írót a gépünkbe, hogy lementhessük a fontos dolgokat. A férjem azt hiszem menten szívinfarktust kapna, ha elszállna az egész "munkássága".

Emese!
Gyógypuszik Gergõnek KépKép
Lili meg már korán kezdi (piercing)! Kép

Zsóka!
Nem semmi lehet Ábel, ahogy segíti Emesét járni! Még pont az uccsó pillanatban néztem meg az albumotokat!

Edóka!
Köszi, de közben tényleg informálódtam innen-onnan. Úgyhogy nem baj, ha nincs idõd válaszolni Kép

Feksi!
Üdv itt, írjál magatokról! Én amúgy is elfogult vagyok a 16 hónapos kisfiúkkal kapcsolatban. Kép

Pele!
Köszi a választ a sírással kpcsolatban. Azóta egyébként már nyugodtabban telnek az éjszakák.

Lányok, ismét van egy kérdésem.
Mikor küldik a babákat szemészeti vizsgálatra? Vagy küldik egyáltalán, ha nincs semmi probléma? Azért kérdezem, mert néha úgy tûnik (a férjem úgy látja), Bálint néha bandzsít egy kicsit. Néha nekem is feltûnik, de csak pillanatokra. Vagy kérjek egy beutalót?

Befejezem, puszi Mindenkinek!
Ági
Ági
 
 


JANUÁR 26-RA SZOMBATRA 9-14 ÓRÁIG A RÓSZA MÛVELÖDÉSIHÁZBA SAJNOS CSAK A KISTEREM VOLT ÜRES REMÉLEM NEM BAJ IDE KB.30 FÕ BEFÉR!ÉLELEMRÖL LÉGYSZÍVES GONDOSKODJATOK,HA BÁR SZERINTEM BÜFÉ LESZ!!!!!MINDENKIT SOK SZERETETTEL VÁROK!!!!!!A TEREM INGYENES!!!!!!!!
PM:A Dórika mondjuk félog tisztán mondja ezeket a szavakat.

Feksi:Én is üdvözöllek itt!

Lányok:Kinek van eladó négyszögletes hálós járókája, vagy hempergöje megkímélt állapotban aránylag olcsón???Venni szeretnék a Dórinak!!!!!Küldhettek mailt is:bogdanyine.andi@postaladaja.hu,vagy telefonon:06203115405

Pele:Nagyon sok gyógypuszi a betegeknek és jobbulást,ja és nagyon sok eröt az új lakás rendbe hozatalához!!!!Kép)

Iboly:A napsütéseid mostanában megjelennek!!!!KépKépKépKépRemélem most már kifelé megyünk a télböl!
Képzeljétek el KépA dórikám mostanában csak mellettem tud aludni éjszaka sajnos ha beteszem a kiságyba addi ordít míg mellém nem veszem,nagyon rosszak mostanában az éjszakáink!!

GeriAnikó:Lilinél,hoghyan csináltátok,hogy hagytátok sírni?Nagyon nehéz volt??Nektek is jobbulást!!!

Edóka:Gratulálok a nöies lányodhoz,nekem is elfog jönni ez majd úgy 13 év múlva!!!!

Zsóka:Harry Photer ügyben igazad van,sajnos nagyon sok szülö nincs tisztában azzal,hogy ezz nem kisgyereknek való,a 9 éves öcsém megnézte anyámékkal,és azt mondta,hogy neki tetszet és probálta utánozni öket!Varázsolni akart.

Sziasztok,mert sír a gyerek jövök még a héten!!!!
barika_andi (barika_andi)
 

 
 

Bigacsiga:Köszi az új évi sms-t bocsi,hogy eddig ne ködszöntem meg!
Valaki küldje el nekem a babanetes kérdö ivet szeretném én is kitölteni és valamennyiötöknek vissza jutatni!!!!
Köszike!
barika_andi (barika_andi)
 


Emese!

És akinek még orrbadugós gyereke van/leszKép
Nálunk Fanni mûvelt ilyet 2x is Kép Elõször egy gombbal, ami ráadásul olyan gyémántszerûen sokszögû volt. Fújattam vele az orrát erõsen, a másik orrlukat oldalról benyomva, hogy ott ne távozzon a levegõ. Nem nagyon ment, de szerencsére elkezdett sírni az ijedtségtõl, és így az orra is folyt, tehát "kiúszott" vele a gomb.
Másodszor nem emlékszem mi volt, de a fújás itt se volt elég, orrporszívóztuk és kijött (talán gyöngy).Másik orrluk benyomás itt is kell.
Belenyúlni nem érdemes, de ezt biztos tudjátok, ha van vékony hegyû csipeszetek (férjemnek van mûszerész-féle) azt még be lehet vetni.
Na ennyit az "önügyeletrõl". Merthogy ilyesmi mindig hétvégén történik.Kép

Barika Andi! Juló még csak 12 éves! Szóval lassan vehetitek a betéteket, mert rohan az idõ veletek isKép

Na pusszantás.
Ja! Verus! Én nem kaptam képeket!!!!! És kérnék!!!

Edóka
Edóka
 


Sziasztok!
Na akkor a jelszoval megprobalom.
Moni

moni
 
 


Sziasztok,
mi ez a pangás?
Nos, sok mondanivalóm nekem sincs, csak megbízást teljesítek:
Pelével beszéltem ma, mindenkit nagyon sokszor puszil, és:
Babszem (aki már nem is olyan babszem, a fejkörfogata és a mellkaskörfogata 6 cm, szóval az egész babóca kb. 20 cm),
FIÚ!!! KépKépKépKépKép

Feksi, üdv körünkben!

Sziasztok,
Zsóka

Zsóka
zsóka
 
 


Sziasztok!

Ági!
Mekkora a gyerkõc nálatok? Dávidkánál is volt egy kis bandzsítás, én 1 évesen vittem el szemészhez. Védõnõnk szerint kb. 8 hónapos korára kellene elnõnie, de a szemész azt mondta, hogy ha majd még fennáll, akkor vigyem vissza kétévesen. Mostanra meg már nemnagyon látszik rajta, csak néha bizonyos szemszögbõl.

Barika andi!
Vigyázz Dórikával, nehogy úgy járjatok, mint mi Dávidkával!
8 hónapos korában õ volt a császár, mi párommal pedig az alattvalók! Szerencsére sikerült visszafordítani a dolgokat. Ha érdekel, írok majd neked róla, hogyan.

Nálunk Dávidka az orrába szerencsére még nem dugdozott semmit, de a fülébe már gyömöszölt virslikarikát. Szerencsére könnyen kijött.
Egyébnént egy utánzó kismajom: a múltkor nézte, hogyan krémezem az arcomat, majd a konyhában egy óvatlan pillanatban ellopikálta a vajat, és teljesen kikente vele az arcát, fülét, haját. Alig tudtam kimosdatni belõle.

Miért lehet, hogy a találkozós képeitekbõl nekem csak az elsõ néhány jön le??? Vacak a gépem?

Na, sziasztok!

Feksi
Feksi
 


Feksi!

Bálint 16 hónapos lesz holnapután.
És mit csináltak vele a szemészeten?

Bálint is a fülébe szeret dugdosni, szerencsére eddig csak papírszalvétát.

Jófej kismajmod van! Kép
És hol van az a "vidék", ahol laktok?

Ági
Ági
 
 


Hali!

Anikónak és Verusnak köszönöm a képeket! Lili nagyon csini, nemkülönben Verus. Kép Kép

Emese!
Autót a közeljövõben tényleg csak a Jézuskától várhatunk... Kép
Ó! Ez az ide-oda dugdosás náluk is ment a tesómmal. Én egy borsót dugtam bele az orromba, (egy hét múlva derült ki, amikor már megduzzadt) a húgom 12 évvel késõbb egy gyöngyöt. Az óvónõk már nem is szóltak anyunak, csak amikor kivette az orvos.

Evey!
Nagyon jók a züllõs képek, de ki készítette, ha Te mindegyiken látható vagy? Kép

Feksi!
Üdv a 16 hónapos fiúgyermekesek táborában (is)! Vili is most volt 16 hónapos.

Ági!
Vili is fel szokott sírni néha éjszakánként, sõt néha a délutáni alvásból is úgy ébred, hogy alig tudom megnyugtatni. Elég nehezen jöttek ki a rágófogai, mert nagyobb felületet kellett "feltörniük". Most megint szinte egyszerre jött a felsõ két szemfoga. Mindig ráfogom valamire a nyöszögését.
A szemét illetõen: akkor szokott kancsalítani, amikor már nagyon fáradt. Mi voltunk egy évesen szemésznél, (nem kellett beutaló) azt mondta a dokinõ, figyeljük és ha túl gyakran elõfordul a kancsalítás, vigyük vissza.

Jó éjt:

Juca

[color=#476969:dc42bdeafd] Üdv: Juca
[/color:dc42bdeafd]
juca
Budapest XI. kerület
 
 


Feksi:légszíves írjál,hogyan siketrûlt visszafordítani,mailba is írhatod:bogdanyine.andi@postaladaja.hu címre!!
BABANETES TALI MÉG EGYSZER JANUÁR 26-ÁN SZOMBATON,HOGY MINDENKINEK OTT LEGYEN!!!!SOK SZERETETTEL VÁRLAK TITEKET,NAGYON VÁROM MÁR

Képeket küldöm mindenkinek!!!
Sziasztok most csak ilyen rövíden!!!!!
barika_andi (barika_andi)
 


Sziasztok!

Geri! Hogy van Lili? Remélem nincs nagyobb baj, régen jelentkeztél!

Snoopy, Dia, Adri! Merre jártok? Hiányoztok!

Barika, és a többiek. A talival kapcsolatban (ahová nagyon készülök), Ti hogyan oldjátok meg a gyerkõcök etetését. Van ott lehetõség pl. bébiételt megmelegíteni? Vagy hülye kérdés?

Feksi, akkor hogy is lett a császárból újra alattvaló? Valahogy ismerõs a helyzet...

KingAndi, de rég voltál! Gyere most már gyakrabban!

Akkor rólunk egy pár szót. Csonginak kibújt az 5. foga, és lehet, hogy a 6. is, csak még nem tudtam letapogatniKép Ma már csak hajnal 5-kor ébredt elõször. Megint heteket szenvedtünk a fogakértKép
Reggel általában újra szopizik, de ez az egész napi szopi adag. Slussz, passz. Örülök, hogy ez legalább megmaradt. Este vagy elfogadja a tápszert (most már 90%-ban igen)vagy nem. De kétszer adok neki tejpépet, és csempészek a fõzijébe is egy kis tápszert, ha olyat eszik.

És a nagy újság, hogy most már gondol egyet a kis kölök, elengedi amibe kapaszkodik, és elindul felém, vagy egy játék felé. De nagyon bizonytalanok még a léptei, pár lépés után puffanna, ha el nem kapnánk. Így kész életveszély...De annyi esze azért van, hogy olyankor indul el, amikor a közelben vagyunk! És mindent lepakol, kipakol, földhöz vág. Jaj, nekem, eddig is szaladt a lakás, most már nem is jellemezném.
Ja, és állandóan húzza le a zokniját. De a legnagyobb poén az volt, hogy tegnapelõtt én pakolásztam, apa tévézett, egyszer csak ránéz Csongira: Csongi hol a gatyád? Ott állt a lelkem nadrág nélkül, zokniban! Hogy hogy vette le?!Kép

Na befejezem, mert meguntok!

Évi

Kovács sándorné
Évi
Sopron
 
 


Sziasztok lányok!

Ezer medve és bocs, tudom. Még vannak fejlõdési szükségletek otthon (többek között egy hosszabb telefonzsinór...). De idebent végre nyugiban ráértem elolvasni mindenkit.

Tali remek, de hogy fogunk egy kb 30 férõhelyes terembe beférni???

H. P. filmmel jól rámijesztettetek. Mi még nem láttuk, de túlzásnak érzem a reakciókat. Legalábbis a könyvet tavaly ilyenkor szépen bevették a srácok, nem tehetem meg velük, hogy otthonhagyom õket, ha én elmegyek erre a filmre!! Ha majd sorra kerül beszámolok. Egyébként én kiakadtam mindazon, ami folyik körülötte, az egyházak tiltakozásától kezdve. Máig emlékszem, amikor jó 5-6 éve közönséges mesekönyveket akartunk esténként olvasni nekik. Egyik horrorabb volt a másiknál. Királykisasszonyokat négyeltek fel, királyfikat aprítottak, de komoly. (abba is hagytuk az ilyeneket, azóta ment a Sziriusz kapitány, a Csillagok háborúja, most Winnetout olvasunk...) Azokon mért nem háborodik fel senki??? (de legyen csak egyszerûen a Hófehérke, vagy a Jancsi és Juliska, ugyanaz)

Ági, szemészetre alapban semmikor sem küldik az embert, ha a szülõ vagy a gyerekorvos gyanakszik, akkor elmegy. Amúgy valamikor ovi nagycsopiban van valamiféle szûrés ezügyben, de nem valami komoly. Legalábbis a mi idõnkben ennyi volt.

Rólunk nem sok. Ilcsinek is elindult az elsõ maradó rágófoga. Bálinték kivégezték az elsõ féléves matekkönyvet... Gergõ meg lehet, hogy lesz a tvben, az ovi, meg a csoport biztos. Valami pszichológus fog dumálni, amiben a szemléltetés, aláfestés lesz az ovi. Jan végén a Dunában, majd ha tudom pontosan, megírom.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Ildi és LányokKép
Bocsánat, hogy "ide nem illõként" csatlakozom a csevegésetekhez nekem ugyanis még nincs gyermekem. A napokban 4 és fél éves keresztlányomnak olvasgattam meséket. Kezdtük a HófehérkévelKép Már a borítója is csupa kérdés mert Hófehérke fekszik egy üvegkoporsóban. Ugyebár már túl van az almás mérgezésen. Helgi tele van kérdésekkel: Miért mérgezte meg a banya? Miért fekszik a koporsóban és ha meghalt miért ébredt fel?Kép
Térjünk inkább át a Piroska és a farkas-ra. Miért megy egyedül az erdõbe? Miért falt fel mindenkit a farkas? A vadász hogyan nyitotta ki a farkas hasát? Még jó, hogy mindenkit rágás nélkül egészben nyelt le az a dög.....KépKép
Jancsi és Juliska: Miért küldték be az erdõbe a gyerekeket a szüleik? Azért, hogy éhen vesszenek? Miért akarja a banya megsütni a gyerekeket a kemencébe? Ott minden megég ugye? Hogy tudja Jancsi bedobni a banyát a kemencébe, elbírja a lapátot?KépKép
Hát mit mondjak, sutba vágtam a gyönyörû rajzokkal ellátott rémes meséket és maradtak a régi jól megszokott mesekönyvekKépKépKép

Puszi: Doris
doris
 
 


Lányok!

A freemail úgy döntött, hogy engedi feltölteni a filéimet, ezen megörvendve gyorsan szerteküldtem a még létezõ scannelt fotóinkat. Na most, az én elküldött mappámban gyönyörûen néz ki minden, viszont. Egy két helyrõl visszajött, és ott megint hieroglifák vannak, még a képek helyett is. Légyszi reagáljatok majd vissza, ha odaér valakihez. Remélem rendesen. Ha nem, akkor sûrû elnézést kérések, és ki fogom végezni a freemailt, mert kezdem unni a mûsorait.
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Ildi!

Valami baj lehet a beállításokkal, meg ne kérdezd, hogy egészen pontosan mi! Kép Kép
Sajnos sok krix-kraxot kaptam fényképek helyett, de mivel nekem mûködik a freemail képküldésre is, csak a beállítással lehet a gond. Segítettem ugye? Kép Kép

Üdv: Juca

[color=#476969:dc42bdeafd] Üdv: Juca
[/color:dc42bdeafd]
juca
Budapest XI. kerület
 
 


Ildi! Kipróbáltam. Magamnak tudok küldeni képeket. Van kedved leírni nekem (levélben), hogy hogyan csinálod? Vagy leírjam én, hogy hogyan csinálom? Majd csak kibogarásznánk...

Juca

[color=#476969:dc42bdeafd] Üdv: Juca
[/color:dc42bdeafd]
juca
Budapest XI. kerület
 
 


Lányok, úgy tûnik az a baja, ha sok helyre küldöm egyszerre. Akinek még van türelme, meg postafiókja, jelezze, és megkísérlem kisebb kupaconként, de most már nem akarok mindenkit szekálni vele.
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Helló Mindenki!

Jelentem jól vagyunk és köszönjük a gyógypuszikat Mindenkinek!!!! Megjelentek a pöttyök, a dokink azt mondta, hogy ez bizonyítja, hogy vírus volt. Most megyünk megnézetni. De már nincs láza napig volt, aztán már csak vasárnap hõemelkedése. A kedélyállapota is sokkal jobb, mint volt. Már csupa huncutság. Még egyszer írom nagyon édesek vagytok!!!!! Szeretlek beneteket!!!

Évi! Ügyes kissrác ez a Csongi, jó hamar csinálja a dolgokat!! Nálunk Lili nem pakolós hálistennek, de õ is dobálja a játékait rendesen. Nálunk még asztalterítõ is van az asztalon, és tanuljuk a nem szabad kifejezést. Mielõtt Lili megfogja a terítõt ránknéz és várja, hogy mondjuk: nem szabad. Aztán nem is piszkálja. Okos nagyon. Azt a tanácsot kaptuk, hogy legyünk nagyon határozottak, amit egyszer nem szabad, azt többször se szabadjon és akkor megtanulja Lili.

Barika! Velünk és Pankamamáékkal ne számolj, mert akkro Alsópáhokon leszünk együtt. Szóval majd legközelebb. Sajnálom.

Feksi!Üdvözöllek körünkben, gyere gyakran!!!

Most megyek, még este jövök.

Puszi:

Anikó
Anikó
 


Geri!!!! Ezt nem csinálhatjátok! Végre egyszer én is eljutnék talira, Ti meg nem lesztek ott PM-mel!? Hát én sírokKép

Örülök, hogy Lili jobban van! Nálunk a videó a Nem szabad! De ettõl függetlenül állandóan próbálkozik! Azt öntörvényû kis fickó lesz. Bár nem is várok mást, állítólag én is és az apja is a nehezen nevelhetõ kategóriába tartoztam.

Ildi, nekem is titkosírás jött! Én szeretném látni a képeket!

Ja, nekünk is kész vannak a karácsonyi képek, és tök szupik lettek. Amint gépen lesz küldök én is.

Azért vagyok ma állandóan neten, mert semmi kedvem semmihez!
Lehet, hogy ideért a depiKép

Évi

Kovács sándorné
Évi
Sopron
 
 


Sziasztok!

Lányok! A Zsóka által újraszerkesztett, bõvített kérdõíveket nem akarjátok kitölteni? Engem érdekelne!

Évi

Kovács sándorné
Évi
Sopron
 
 


Halihó lányok!
Itt a skandináv lustaság... most, hogy itt voltak a szüleim, olyan, de olyan jó volt, hogy még internetezni is "sajnáltam" az idöt. Kép Persze még mindig szeretlek benneteket! Ök jól kiunokázták magukat, (na ez túlzás, máris gyötri öket a Leevi-hiány ezerrel) én meg lazítottam, elolvastam harmadszor is a Gyürük Urát, aztán meg megnéztük moziban is, tényleg remekmü, szerintem is. Azért én mégis inkább a könyvre szavazok... én már csak ilyen régimódi fazon vagyok. Kép Ja, amin viszont kiakadtam, a film korhatáros, de 11 éves kortól kísérö nélkül, 9éves kortól kísérövel megnézhetö. És voltak ott 10 éves formák... szerintem a film felnötteknek készült, de 14 évnél fiatalabbat beengedni.... a HP ehhez képest szerintem könnyü müfaj. Felnötteknek viszont tök jó.
Erika! Leevi vacsija kása, gyakran a reggeli is. Zabpehelyböl, grízböl, rozspehelyböl, búzapehelyböl felváltva fözve. Eleinte vízben föztem, mikróban, most már áttértem az itt (DÖBB-DÖBB) recept nélkül kapható tápszerre, tán a majdnem 11 hónapos csemetém is túléli, amin a finn babák többsége felnö. (külön mesét megérne, hogy döbbenet, de "állítólag" itt senkinek sem elég a teje, eddig még csak magammal találkoztam idekint, aki csak szoptatja a babáját. Pedig jópár babás ismerösöm van itt is!!! Szerintem a boltokban a legjobban fogyó cucc a babatej, helyes kis 2dl-es dobozokban. Rajtam meg csak hüledeznek, hogy ekkora gyereket még mindig szoptatok?? Na, ez nagyon derék dolog! A finn ismeröseim közül SENKI sem szoptatott tovább 3-4 hónapnál, de akkor is többnyire hozzáetettek.) Na, erre varrjatok gombot! Na de vissza a kásához: itt már 5 hónapos kortól ajánlják, én azért kivártam a 7. hónapot, mert nálam nem eszik olyan forrón a kását. Kép Bocs. Banánnal, reszelt almával szoktam ízesíteni, néha lekvár szerüen kanalanként csorgatok hozzá kész bébidesszertet, Berber nagyon szereti, ezt mindig hajlandó megenni, minden mennyiségben. Ha részletes recept kéne, csak írj, szívesen leírom.
Amúgy az éjszakáink nyugisabbak, néhány kelés, néha egy sem, viszont reggel kegyetlenül ébresztö van fél6-kor. Mi lett az én fél kilencig is lustizó csemetémmel?
Lányok, igyekeztem mindent végigolvasni, örülök, hogy Anikó Lilije meggyógyult, hogy Babszem fiú, hogy Edókáéknál piros betüs ünnep volt a karácsony, hogy Csongi megy, hogy Kriszta megint itt van, hogy Ildi újabb képeket próbált küldeni, de sajna nekem is csak krixkrax, ugye jön újból?, hogy Panka mászni tanul,hogy Feksi csatlakozott,hogy Snoopy közérzete jó,és Iboly, (te is Kép)olyan jó fej vagy, írtam már? És Verus, nem szeretsz már, hogy nekem nem is küldesz képet???? Bocsássatok meg, ennyi a teljesség igénye nélkül mára, Juca, Cili2,Zsóka, Barika Andi,JudóKép, Katica,Emese,Evey, Ági,Bigacsiga kata, zsuzsa73, Liesel, CsKati, Ancsa,Orsi,Gabi, Eri,KingAndi,Madárka, Móni és ezer bocs elöre is, a kápos agyammal MERÖ VÉLETLEN! tutira számomra sok fontos embert kihagytam, szóval bocs, hogy nemtok mostand tönbbet írni, de télleg elolvastam mindenkit, becsszó! Dia! Kiheverted már a Szilvesztert??? Tessék írni!( ja, Pm, itt 40 ezer körül van a zsák))
Mindenkinek puszi:
Adri, a skandináv néne
kadri
 
 


Sziasztok!

Megint el vagyok maradva, most fogok pótolni, csak elõbb nagyon fontos dolgot akarok Nektek elújságolni!!!!!
Nem is sejtitek még?KépKépKépKép
KÉPZELJÉTEK, KITTI MÁSZIK!!!!! Komoly!!!! Tegnap este 21 óra akárhány perckor fogta magát és elkezdett mászni. Nem hittünk a szemünknek... kipróbáltuk egy milliószor, a végén már annyira belejött, meg tetszett neki, hogy nekünk tetszik, hogy azzal szórakázott, hogy egy poharat dobált, és folyton utánamászott!!!KépKépKépKépKép Tündéri. Pedig már teljesen lemondtam róla, beletörõdtem, fõleg, hogy már idõnként lépeget egyedül is. Pont tegnap de. találkoztam a védõnéninkkel az utcán, és megint megbeszéltük, hogy bizti nem fog már mászni... és tessék... Nagyon édi, olyan, mint egy elemes baba. Nagyon furcsa látni, hogy így változtat helyetKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKép

Amúgy is imádni való! Tegnap a Westel szervízben kellett ülnünk vagy egy órát (bedöglött a mobilomKép). Kitti olyan jól érezte magát, kurjongatott, sikoltozott, mindenkire nevetgélt, huncutkodott. Egy ideig a babakocsiból, aztán nekiindult a lábán. Ahogy sorba ültek az emberek, a lábukba kapaszkodva "szaladgált" ide-oda. Egy bácsinak a szatyrát akarta kicibálni a kezébõl, még jó mérgesen rá is sikított, hogy márpedig az neki KELL, egy néninek a ridiküljével csinálta ugyanezt. Aztán kinézett magának egy kisfiút (már ovis korú lehetett), õt "kergette", szegény meg szégyenlõsen hol az anyja, hol az apja mögé bújt.

Ma az Ikeában voltunk. A gyerekosztályon kolbászolt fel-alá. Nem is inkább a játékokat, hanem a játszó gyerekek érdekelték nagyon. Megvettük a szülinapi ajándéka egy részét. Kisasztalt-széket fog kapni. Szék nem volt olyan színben, mint szerettem volna, viszont az asztalnak nagyon örülök, most akciósan 4990 ft helyett 1990 ft-ba került.

Verus! A fényképeket nagyon köszönöm. Dehogy vagy elfogult, Kari tényleg gyönyörû!!! De nem csak õ, az egész család!!! Nagyon jó a hajad!!!

Móni! Neked is köszi a képeket! Ti is gyönyörûek vagytok!!! Jó, hogy küdtél magadról is, mostmár veled is "képben" vagyokKépKépKép

PIldi! Megint nem jó valamiKépKépKépKépKép Ugye elküldöd mégegyszer... Nagyon kiváncsi vagyok!

No, most olvasok, aztán talán ma jövök mégKép

Puszi
Kati
cskati
 
 


Sziasztok,
Ildi, hát nem tudom... Azért egy dolog mesét olvasni a gyereknek, aki azt saját kis eszével elképzeli, és más dolog egy elõre megalkotott képet nézetni vele, fõleg, ha az nem a korosztálya szintjének felel meg... Errõl kedvencem Vekerdi is tudna mesélni, no meg házi pszichológusunk, Pele... Mindenesetre én korhatárosnak állapítottam volna meg a filmet, az tuti. Annyira sajnáltam azt a szegény kis lányt... A pláne pedig az, hogy egy Ábel korabeli kisgyereket is (gy.k.: Ábel 3 és fél) is bevittek a filmre!!

Csajok,
ha úgy döntötök, (dönt a többség), hogy a táblázatokat ezentúl magáénban terjesztjük és vegyük le az eddig felrakott táblázatokat, akkor azokat Gabi törli. Jelezzétek legyetek szívesek, hogy mi errõl a véleményetek, mert segítséget ígértem neki (átnézem az archívot, hogy melyikban van tábláézat, ne kelljen neki átnézni az összeset).
üdv
Zsóka

ui: babanetes kérdõívek engem is érdekelnek!

Zsóka
zsóka
 
 


Sziasztok!

Sikerült, elolvastamKép

PM! Züllés szervezés, hogy áll? Nagy-nagy GRATULA Pankának a felüléshez! Igazán át tudom érezni az örömötöketKépKépKépKép
Mikor mentek korizni?

Évi! Mi is Rossmann pelust használunk mióta Geri itt a topicban ajánlotta. Éjszakára is, és nagyon jó!!! Ezzel a pelussal még sose fordult elõ, hogy átázott volna a gyerek. Persze lehet, hogy a gyerek tehet rólaKép Kitti nem nagyon iszik, max. napi 1 deci folyadék a cicin kívül. Viszont még amikor egész éjjel cicin csüngött, akkor se engedte ki magából a pisit, viszont dög nehéz volt reggel, bárkire halálos csapást mérhettem volna veleKép.
Gratulálok Csongi elindulásához, meg a fogacskáihoz!!!
A depit meg azonnal kergesd el jó messzire!!

Verus! Igen, megkaptam a lapotKép Nem semmi a szilveszteri menüd, minden elismerésem a tiéd. Összefutott a számban a nyálKépKépKép Nálunk is két fog van még mindig, de nagyon készülõdik a következõ, szerintem a napokban kint lesz.

Edóka! Köszi a petíciót még1x! Részemrõl egyáltalán nem baj, mindenféle jókat is mondtál hozzá G.ÁginakKép
Gratula a NAGY lánynak! Tényleg nagyon gyorsan szalad az idõ...

Iboly! Ne "zabszemelj" a vizsga miatt, akinek ennyien szorítanak, annak bizti sikerülKépKépKépKépKép

Kriszta! Persze, hogy emlékszünk Rád, még hiányoltunk is! Gratula a sok-sok fogacskához!

Emese! Örülök a depid elszállásánakKépKépKépKép
Szombati napotok jó mozgalmasra sikeredettKép Gergõnek jobbulást!!!! Bogácsi infókat meg várjuk!

Feksi! SziaKép

Erika! Gratulálok a 3. fogacskához! De jó, hogy nem volt kínlódás veleKép

Móni! Már megint mellgyulladás?????Kép Jobbulást!!KépKépKép

KingAndi! Milyen az új ház? Örülök, hogy végre Kinga is kupálódik alvásügyileg!Kép Na, Kitti várhat a kistesóra... jó sok éjszakát kell még átaludnia addigKép

Juca! Bár a Jézuska még csak nemrég távozott, felételezem, már most a Ti idei karácsonyi ajándékotokon dologzikKépKépKép Remélem "bejön" Nektek, mint Ildinek a modemKép

Pele! Nem vagy ám elfelejtve, gondolunk Rád!!KépKépKépKép
Nagy-nagy GRATULA a csudaegészséges (ló)babszem fiúcskátokhoz!!!!!

Harry Potter: Alexkámnak, az én eléggé mimóza lelkületû 7 és fél éves nagy(?) lányomnak nagyon tetszett a film, nem félt, pedig õ nem szokta az ilyet véka alá rejteni. Eddig bármilyen mesét néztünk moziban, mindegyiket végigbõgte. Tud találni okot rá mindig. Most csak a film végén kezdett el sírni, akkor ott azt mondta azért, mert vége vanKép Késõbb azért elárulta, hogy nagyon meghatódott a fényképalbum miatt...
Egyébként engem a "Farkas és a hét kisgida" mesével lehetett kikergetni a világból. A mai napig emlékszem arra a torokszorító rossz érzésre, amit ennek a mesének a hallgatásakor éreztemKépKépKépKép

Ildi! Kiváncsian várom a tv mûsor idõpontját! Nekem is freemailem van, de még sose csinált ilyet... segíteni sajna nem tudok. Mindig annyi címet írok a címzetthez is, és a másolatot kap-hoz is amennyit enged. Így is több részletben kell elküldenem, de eddig még mindig jól mûködött...

Anikó! Örülök, hogy Lili jobban van!!!!

Adri! Jó, hogy elõkerültél!Kép

Dia, Te meg hol vagy???? Nekem is hiányzik a napló!!!

Zsóka! Részemrõl egyetértek a táblázat törlésével.

Sziasztok
Kati
cskati
 
 


Sziasztok!

Zsóka: Én nem értek egyet a táblázat törlésével! Aki bejelentkezve ír, annak úgyis kiderül az e-mail címe, egyéb problémás adat meg úgysincs benne!

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Egyetértek vele, hogy a táblázatban szereplõ cikis információkat eltüntessük. Cory, nem igaz, hogy a bejelentkezés miatt van emil cím, kattints pl rám, ebbõl nem derül ki. Már csak egyet nem tudok, hogy ha újak csatlakoznak, és íly nagyon titkosítjuk magunkat, akkor azok hogyan jutnak mail címhez, táblázathoz. Mindenesetre akik már egyszer elértek valakit a "bandából" azokhoz maillel minden érdekes információ eljutattható, és diszkrétebb. Mondjuk a gyerekek súlya, mérete és közelítõ kora nem tudom, hogy lehet-e valakinek visszaélésre ok, de ki tudja, nekik nem olyan az agyuk, mint nekünk. Én pl az ilyen táblázatoknál mindig arra indulok be, hogy "statisztikákat" lehetne csinálni belõlük, egy csomó érdekes dologgal. (hej, ha ilyen, de otthonról menõ állásról tudtok, szóljatok, élvezném!) Szóval szerintem a mailcímek, egyéb címek, telefonok, pontos nevek és dátumok jobb ha védettek.

A három napos lázakról jutott még eszembe. Az én ikreimnek több ilyesmilye is volt, többre ráfogták a dokik, hogy na ez a híres 3 napos láz. Viszont egyik után sem volt kiütésük. Szóval lehet, hogy mégis más volt. Mindenesetre ezekután tudom, létezik több olyan betegség is, ami a 3 napig tartó viszonylag magas lázon kívül semmi egyszerûen észrevehetõ (értsd háziorvos a maga eszközeivel) tünetekkel nem jár. Szerencsére amiket ismerek ártalmatlannak bizonyultak.

Kati, ez nem lehet igaz!!!!! Szerintem csak arra várt, hogy hagyd már õt békén ezzel a dologgal... Amúgy ha olyan lesz továbbra is, mint BÁlint, akkor néhány év múlva bezzeg sokat fog mászni, gyõzzed majd foltozni a nadrágokat!

Fotók részben újra elindultak...

Ja, mondtam már, Ilcsinek is van foga. De amilyen sokat váratott magára, olyan gyorsan nõ. 22-én vette észre, én inkább még csak duzzanatnak észleltem. Tegnap benéztem már a szájába, és szinte teljesen kinõtt alig 2 hét alatt! (6-os rágó) Viszont érdekes, de eddig még egyik gyerekem se panaszkodott egyik csontfogával se. Lehetséges, hogy ez a fogzás nem fáj? Vagy csak õk ilyen szuperek?

Kori. Nálunk az utca merõ jég. Amikor 30-a körül olvadni kezdett, akkor csak részben olvadt el a hó, és aztán minden víz szépen lefagyott. Azóta semmi meleg. Így gyakorlatilag koripálya az utcánk. Állítólag jobb, mint a Naplás tó, mármint a minõsége. (és be se szakad...)De szerintem elég göröngyös...

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Lányok!
A mese - horror - film témához: ezt írja Vekerdy a Kérdezz! Felelek...-ben. A kérdés röviden annyi volt, hogy meg kell-e változtatni a mesét, finomítani, kihagyni az ijesztõ részeket. Mire õ szó szerint ezt írta:

Válasz: A kisgyerek a világot szorongatónak éli át. Többek között azért, mert sok mindent nem
ért benne (a mindennapjaiban sem), és amit nem értünk, az szorongást kelt. Aztán: a világ arányai felnõtt arányok. A szék, az asztal, a kilincs - minden a felnõttekhez szabott. A mese szóba áll a gyerekkel, errõl a szorongásáról is beszél vele. Bemutatja, hogy a világ szorongató, nemcsak neki, mindenkinek az. Ez a természetes. De kalandokon át
gyõzhet a gyenge vagy a legkisebb királyfi, vannak, akik segítenek rajta és neki, s a végén minden jóra fordul. A kis hõs gyõz, az ártatlan feltámad, a gyenge megszabadul.
Csak az a kérdés, a gyerek ki tudja-e várni a szorongás
fantáziaképein áthaladva a vigasztalás és megszabadulás nagy képeit, a mese végét. Ha igen: a mese - a hátborzongató mese - jótékony hatású! (Persze akkor, ha nem kész képeken látja a gyerek, hanem csak hallja, és maga
készít hozzá - a saját teherbírásának megfelelõ - belsõ képeket.)
Ha a gyerek nem bírja ki az egy mesényi feszültséget, akkor szorongása már valószínûleg nagyobb, mint amennyi életkorából következne. Ilyenkor el kellene azon gondolkoznunk, hogy mitõl vált ilyen „túlérzékennyé", feszültséget kevéssé tûrõvé a gyerek, és esetleg szakemberhez is kellene fordulnunk. Na hallgatónk arra kér minket, hogy a béka maradjon lenn a kútban, és sohase legyen többé királyfi, ez nem azt jelzi, hogy a gyerek ne vágyna a feloldó, megoldó befejezésre, hanem azt, hogy azt a közbensõ feszültséget, amíg a csúf béka az asztalon meg
az ágyban ugrál, nem tudja vagy nem akarja elviselni. Ha
tehát a gyerek úgy alakítja át a meséket, hogy a szorongató részeket kihagyja belõlük, ezzel saját fokozott belsõ szorongásait jelzi. Ha másként alakítja át - de ez viszonylag ritka, hiszen a gyerek éppen azt élvezi, hogy
ismeri a mesét és tudja, hogy mire mi fog következni -, akkor gondolhatunk a fantázia élénk, játékos mûködésére is, de én egy kicsit ilyenkor is arra hajlanék, hogy némileg fokozott szorongás vagy legalábbis nyugtalanság jelét lássam az érdeklõdés szökdécselésében a mesei belefeledkezés helyett.
Ilyenkor a gyerek nem meri magát igazán elengedni, így érzi, hogy folyton "észnél kell lennie". Ennek oka valamiféle bizonytalanság érzésben (vagy az anya, vagy a szülõk bizonytalanság érzésében) rejlik. Lehet, hogy a szülõk nagyon elfoglaltak, lehet, hogy elvárják a gyerektõl, hogy minduntalan ,okos" legyen, s ezt bizonyítsa is. Lehet, hogy egész nap gyerekekkel voltak (mert ez a
szakmájuk), s mire odajutnak, hogy este saját gyereküknek
meséljenek, már türelmetlenek, feszültek, még ha nem mutatják is. De az is lehet, hogy valamiféle vetített mesék (vagy videóklipek) szoktatták ilyen gondolati szökdécselésre a gyereket.

A többi üzenetemet majd késõbb, mert Lili közben szétszórt egy kiló gyönygyöt a lakásban!!! Kép
Puszi:
Emese
Emese
 


Kedves Lányok!
Ne haragudjatok, hogy "beleszólok" a táblázat-ügybe, de reményeim szerint én is nemsokára tagja lehetek egynekKép. Nekünk is van fényképalbumunk, így egy ideje engem is foglalkoztat az adatvédelem kérdése. (Különösen a pedofilgyanús eset óta.)
Ahogy már egy másik topicban érintõlegesen megemlítettem, létre lehetne hozni egy levelezõlistát, amelybe csak megállapodással lehet bekerülni. Ilyenkor mûködik egy közös mailcím, amire írva mindenki megkapja a leveleket. A levelek a neten olvashatók lesznek, de csak azoknak érhetõ el, akik listatagok. Ha akartok ilyen levlistát, pl. a yahoo-n nagyon könnyû létrehozni, (mi a fõsulin így osztjuk meg egymással az információkat, jegyzeteket). Természetesen csak azt veszitek fel a levelezõlistára, akit már "ismertek", így nem áll fenn az a veszély, hogy valaki egyszerûen csak regisztráltatja magát, és máris hozzájut a táblázatokhoz, mailcímekhez, stb... Ezzel a módszerrel meg lehet oldani a képek zökkenõmentesebb küldését is (PIldiKép), nem kell attól félni, hogy valakinek "nem ment át az üzenet". Ez persze csak egy kósza ötlet, de szerintem hasznosítható.Kép
Jó babázást, illetve babavárást mindenkinek!Kép
Anilla
anilla
 
 


Sziasztok!

Most nálunk is van egy kis szopi probléma, mégpedig: Túl sokszor szopizik! Éjjelente Adrián felkel átlag hatszor és csak a szopi nyugtatja meg. Hirtelen fájdalmasan felsír, cicire teszem, nagyokat kortyol (szomjas? éhes?), aztán alszik. Igaz, hogy náthás egy kicsit. Lehet, hogy be kell keményítenem? Már ki fogok purcanni, mert aztán 7-kor kelés és egész nap nincs pihi. Mit tegyek? Adjak neki vizet? Hagyjam sírni? Adjatok vmi tanácsot légyszi!?KépKépKép
Hogyan kell adagolni a Chamomilla D30-at? Úgy emlékszem többen is használtátok már?!
Lányok, azért mások is írjanak valamit, hogy megyünk-e nyaralni együtt és mennyit szántok rá max.?

Verus! Köszi a képeket! Nem vagy elfogult, valóban gyönyörûek a gyerekeid! A hajad marha jó lett! TetszikKép

Anikó! Jobbulást Lilcsinek!KépKép

Erika! Adrián sem nagyon csinál semmit! Lusta. Néha átfordulgat, elücsörög egy picit, majd feldöl. Mászás, tolatás... Hol van az még. Már nyugodtan adhatod a zabkását. Kép Örülök, hogy sikerült a süti!Kép

PM! Ügyi Pankának: Kép

Kriszta! Jó, hogy elökerültél!Kép

Emese! Fülészet:Kép! Lilinek üzenem: ha piercing kell, bizalommal forduljon Evey nénihez!Kép Csak nehogy a mama megtudja!Kép

Évi! Gratula Csonginak!Kép

Edóka! Ugyan! Csak túl korán szültél, ö meg korán érik!Kép

Pele! Gratula Barnabáshoz!KépRemélem hamar köztünk leszel újra!Kép Ha majd újra olvasol, küld el légyszi a mobilszámod emailben!

Feksi! Persze, hogy csatlakozhatsz! Mindenkit szívesen látunk! Ha van idöd, írj magadról, hogy mivel foglalkozol, hol laksz stb., Küldöm a táblázatot, írj vissza az adataiddal a címemre. Kép

Moni! Köszi a képeket, nagyon aranyosak vagytok!Kép Ne csináld már megint (mellgyulladás)Kép Gyógyulj meg mihamarabb!KépKép

Ági! Nálunk nem küldik a gyerekeket szemészeti vizsgálatra! Szerintem vidd el, ha úgy látod, hogy kell. Remélem negatív lesz.Kép

Barika! Köszi a szervezkedést! Remélem eljutunk! Apától függ, nem lelkesedik, mert szombaton a haverjaival szaunázni jár! Leírnátok a pontos címet is?

Juca! Föleg a párom készítette a fotókat!

Doris! Egyetértek veled, tényleg horror még a legegyszerübbnek tûnö mese is, Kikkó is mindig ilyeneket kérdez, amit a keresztlányod!


Én arra gondoltam, hogy modósított táblázatot tennék fel? Anya neve, gyerek neve, szül.súlya, hossza, jelenlegi súlya, hossza. Mit szóltok? Szerintem ennyivel senki nem tud visszaélni?! Aki valamilyen oknál fogva nem tudja letölteni az origi táblázatot szóljon, küldöm neki!
Küldöm a kitöltött íveket is.

Puszi, Evey
evey
 
 


Sziasztok!
Olvasasban meg mindig le vagyok maradva...
De jelentem jobban vagyok nem lazasodtam be, amit koszonhetek orvosomnak, es az altala irt gyogyszernek. Es mar tudom fejni, es nem faj. Meg egy icipici csomom van, az faj, ha megnyomom, de nem annyira. Hogy mi okozta az rejtely!
Na ennyi. Moni
Moni
 


Halihó!

A táblázattal azt csináltok, amit gondoltok, különösebben nem kötõdöm hozzá, így is tudom, hogy ki fordul meg erre, legfeljebb majd rákérdezek egy-két dologra KépKépKép

Bocsánatért esedezem, hogy nem írok részletesen, de nincs idõm. Lili ma másodszorra leesett az ágyról, hatalmasat puffant szegénykém. Nagyon sírt, de semmi utóhatás. Mellesleg cicin megnyugodott egy perc alatt.

Evey! Légy kemény!!!! Nincs szükséges Adriánnak éjjel 6 szopira. Nincs. Megszokás. Hagyd sírni. Lásd Adri feljebb, õ is végkimerülésig csinálta, aztán 1 hét alatt minden visszaállt a régi kerékvágásba. Mellesleg nálunk is bevált. Menjél be 5-10 percenként, beszélj hozzá kedvesen , de határozottan és ne vedd ki. Értesd meg vele, hogy éjjel aludni kell. Ezzel nemcsak magaddal, de vele is jót teszel. Hiszen meg kell tanulni, és nappal sem lesz kóma.

Évi! Sajnálom, hogy megint nem találkozunk. Ez van.

Lili ma tapsizott és pacsit is csap a kezembe, ha kérem. Mellesleg írtóra ki tudja mutatni a szeretetét és bújik. Hálistennek. remélem még legalább 10 évig ilyen lesz. Bár én még most is bújok a szüleim ölébe KépKépKép

Moni! Örülök, hogy jól vagy, vigyázz magadra!!!

Adri! Olyan édesen írtál!!!!

Kati! Akkor már nem is aggódom, hogy díslexiás lesz Kitti KépKépKép Ügyi csaj... Fogadok, hogy hónapok óta mászkálsz elõtte, hogy megmutasd mit is kell csinálni. Végre megtanulta... KépKépKép

Most megyek, Lilcsi hulla álmos.

Puszi:

Anikó
Gerianikó
 


Sziasztok Lányok!

Képzeljétek! Panka ahogyan egyik napról a másikra felült gyakorolta 2 napig, egész nap azt csinálta, majd ma a pólómba kapaszkodva felállt és a kiságyában is. Ráadásul egyszerre kijött 3 foga, most van neki 7. Eddig olyan kis" csiga" volt, most meg hova siet?KépKép Köszi a gratukákat, arik vagytok, télleg nagyon örülünk, mert azt hittem Panka már ilyen nyugiban maradKép


Evey! Igaza van Anikónak, meg kell tanulnia, hogy éjjel, sötétben alvás van. Nálunk most fogzás alatt van úgy, hogy 1x kelt Panka 2 és 4 között, szopizott majd aludt tovább, de amint kijön a foga másnap alszik reggel 7-ig. Hidd el rossz szokás. Próbáld te is leredukálni egyre. Szorítok.

Kati! Na látod, nincs itt semmi baj, gratula Kittinek.

Feksi! Üdv közöttünk!!!!!!!

Barika! Mi tényleg nem tudunk menni most a talira. Sajnálom, érezzétek jól magatokat.

Verus! Köszi a képeket, olyan szépek a lurkók de te egy bombázó vagy az új hajaddal.

Móni! Örülök, hogy jobban vagy.

Pele! Gratula a "Kisbabszemfiúhoz" és jobbulást a nagyoknak.

Emese! Még szerencse, hogy ilyen jó humorú dokit fogtatok ki.

Adri, Kingandi! Végre, hogy elõkerültetek, gyertek gyakrabban.

Edóka!KépKépKép a nagylányodnak.

Liesel! Ne dolgozz olyan nagyon-nagyon sokat, csak kicsikéketKép

Évi! Sajnálom, hogy nem talizunk. Gratula Csonginak a járáshoz, dobáláshoz.

Anikó! ÖrülökKép Leesésnek kevésbé. Olyan kis okos, büszkék lehettek rá.

Erika, Ági! Olyan aranyosak vagytokKép

Lányok!

2 dolog fontos:

1. Az a hely ahová zülleni akartam menni veletek megszünt. Ilyan gyakran járok el itthonrólKép Szóval Budán tudok egyolyan kajáldát ahol 3500 ft és ugyanúgy ehetsz-ihatsz, csak a kaja nagyságrendekkel jobb, vagy ajánljatok ti valamit ha tudtok ,mert annyira nem vagyok járatos az éjszakában. Mi is nézelõdünk. Lehet, hogy nem is étterem kellene hanem kiskocsma? Írjatok, hogy februárban menni tudjunk!!!!!

Nálunk itt a XVI. ker. Erzsébetligetben csináltak koripályát egy teniszpálya tetején, tehát addig van ameddig fagy. Tükör sima, alig vannak, 300 ft felnõttnek, 200 gyerekenk, reggel 10-este 8-ig. Akinek van kedve vagy közel lakik eljöhetne és akkor koriznánk egy jót. Na????????

Na most ennyi, táblicskut leszedhetitek felõlem. Válaszoljatok.

Jó és nyugis éjszakákat!

Pankamama
PM
 


Sziasztok,
röviden, tömören:
Evey,
Emese ugyanezt csinálja... Éjszaka szopik vagy 6x, és tutira nincs rá szüksége. Megõrülök, mert tudom, hogy mi a módszer a leszoktatásra (Ábelnél bevált), de mivel Ábellel egy szobában van (és nem tehetem át máshová), hát nem hagyhatom sírni, mert félek, hogy felébreszti Ábelt. Én meg lassan kipurcanok... Ráadásul az ágyam mellett van az ágya, szóval, ha felébred, lát engem is, nem lehet hogy nem megyek be hzzá öt percig, mivel már ott vagyok mellette... Pár napja végigzongoráztam a chaten minden lehetõséget Diával. Arra jutottam, hogy lemegyek Ábel mellé egy szivacsa aludni egy pár napig (Ábelt lent, mi emesével fent a galérián alsazunk). És hagyom sírni. Ha Ábel egy kicsit is forgolódni kezd, azonnal rohanok Emeséhez, egyébként pedig az a bizonyos kivárni elsõ éjjel az öt percet, második éjjel a 10-et. Ábel a harmadik éjszakát már végigaludta, olyan eredményes volt a leszoktatás.
Chamomilla D30-at fogzásra ajánlják nagyon, tehát ha nem fogzik, én nem ajánlom. Arra viszont nekünk nagyon jól bevált. Adagolása: Annyi kis golyócska, aháény éves, de maximum öt!! Nyelv alá kell betenni, de ha nagyon pici a baba, kb. egy fél kávéskanál vízben fel lehet oldani, és a nyelvére kell csöpögtetni! Fontos: elõtte-utána 15 percig nem ehet-ihat. (Plusz még, de ez Adriánra még nem vonatkozik: ha jól rémlik, egy óra, de lehet hogy fél óra elõtte utána: tilos fogat mosni (mentolos fogkrémmel, ) mentolos rágógumit rágni, ill. egyéb eukaliptuszos, nmentolos cukrot szopogatni, illóolajos dolgokat, mert ez semlegesíti a hatását.)

Levlista táblázat-küldés nem rossz ötlet, a férjem naponta kap egy ilyet. (más témában Kép)

puszi
Zsóka

Zsóka
zsóka
 
 


Sziasztok!

Ildi! Teljes sikerKépKépKépKép Köszi a képeket! A srácok kicsiben is pont olyan édesek, mint nagyobbanKép Gergõ pont takarja a lényeget, lehet így visszaélni egy meztelen fotóval???Kép Jöhet a következõ adag!

Emese! Lili a gyöngyöket mind az orrába dugta, vagy lenyelte mire közbeléptél??? Remélem nem azért nem írtad a többi üzenetet, mert megint dokihoz kellett szaladni...
Suttogva: emilemet megkaptad?

Evey! Küldtem egy emilt a régi címedre, az újat nem tudom. Remélem még azért meg szoktad nézni a régit is.

Móni! Örülök, hogy jobban vagy!

Anikó! Pont ebbe a "mindenbe beleütöm a fejem" korban vannak a gyerkõceink. Azon merengtem, hogy egész életében nem sírt Kitti annyit, mint az utóbbi pár hétben, mióta kapaszkodva mászkál, meg próbálkozik a kapaszkodás nélküli álldogálással, lépegetéssel Kép A züllõs képeknél látható szilveszteri képen még látszik Kitti piros orra, ami egy ágyról leesés következménye. Jó, hogy Lilivel nem történt nagyobb baj.

PM! Panka aztán jól beindult mozgásügyileg!!! GRATULA-GRATULA!!!

Madárka köszöni Petra nevében is a jókívánságokat, puszil mindenkit, amint tud jön, de most épp nincs internet hozzáférésük. Petra egyébként meggyógyult, már TÚL jól vanKép

Rólunk meg csak gyorsan annyit, hogy Kitti ma kapta meg az utolsó agyhártyagyulladás elleni oltás. Egy ici-picit sem sírt. A fülébe motyogtam, hogy kicsit fájni, fog, de nem kell sírni, hamar elmúlik, és csak egy pici meglepõdés volt az arcán a szúráskor, aztán mintha mi sem történt volna. Nagyon büszke vagyok rá!!!!

Valami eszembe jutott tegnap este, hogy elfelejtettem írni, de úgy tûnik most sem jut eszembe, majd ha lefeküdtem bevillan... na mindegy...

Puszi
Kati
cskati
 
 


Sziasztok!
Táblázat eltûnhet, sõt!
Talihoz jobb lenne valami "ócsóbb" hely részemrõl, és tudok még 1-2 embert, aki biztos örülne, ha nem kéne a gatyáját otthagyniaKép
Ha kisebbségben vagyok, rám se hederítsetek.
Egyszer voltunk osztálytársakkal az Arany János u-i metrómegállónál egy hangulatos helyen, de a nevére nem emlékszem. Ha a Bajcsyról nézzük, kb. a metró mögött volt (talán). Nem pince, mert az is van ott egy drágább hely.
Aki jár arra, esetleg megszemlélhetné, és referáljonKép

Képzeljétek, taliztunk Diával! És nagyon hiányolta, hogy eddig ezt még meg se említettem itt! Édes volt Bori, enyéim közül Eszter és Fanni volt velem. Ugráltak az ágyon, Eszter rögtön beterpeszkedett Bori etetõszékébe, finom teát ittunk stb. Én kissé fáradt voltam a mászkálástól, de hát úgy kell nekem, minek internetezek ennyitKép
Jajjjj, Eszter ma kiakasztott. Mindig úgy alszik el este, hogy vki ott lefekszik vele a szobájában. Na azt gondoltam, egy tesó is jó lesz. Persze 2 akart menni. OK. Õk elaludtak, Eszter meg még rengeteget nyûglõdött, mire 10körül elaludt. Mostanság ebéd után leteszem, elõtte ásítozik, majd benyeli a menetrend szerinti tejcsit, és elkezd énekelni, dumálni, és NEM ALSZIK!
Volt már, hogy egy óra múlva kihoztam, és nem is aludt csak este, igaz akkor fél nyolckor már akudt.
Vagy bementem hozzá és lepihiztem a másik ágyon, idõnként rászóltam, így elaludt. Csak késõbb, mint kellett volna, így késõbb ébredt, és este késõbb aludt el.
De muszáj délután is aludnia, kicsi még és akkor van leckeírás a nagyoknak stb.
Na elömlengtem itt a gondomat. Nagy gyerekesek, help!
Tudom, nem sokáig tart már, amíg elég okos lesz sok mindenhezKép És miután elalszik, ki lehet jönni, alszik egész éjszaka gond nélkül reggelig. Délután is, ha egyszer elalszik, jót durmol.

Na mára ennyitKép

Edóka
Edóka
 


Sziasztok!

Mindenkinek köszönöm a sok és mégtöbb Kép-t. Segítettek. Egy kicsit. De, hogy csak kicsit, nem rajtatok múlott. Az ananászkonzervnek még kevesebb eredménye mutatkozott.
Cili!
Megpróbálom mégeccer elküldeni, ha nem azt, akkor egy másikat. Zsombi is gyakran elkeserített 3.5 hónapos kora körül az ilyen ordítás a szopás végén stílussal. Azóta sem értem, hogy mi volt a baja. Hirtelen nem jön elég tej? Több tej jött, mint kellett, amikor csak cicizni szeretett, volna? Büfigondok? Aztán kinõtte. Vagy megszoktam. Most is van, hogy rinyál, de már nem esem kétségbe. Foga még most sincs, pedig már több, mint 7 hónapos.
Pele!
Szinte hihetetlen számomra, hogy Hannus már imígyen beszél, mint ahogyan a baba-pelus-vizsgálatról. Persze biztos, hogy én vagyok lemaradva, hiszen csak úgy repül az idõ. Gratulálok a SAJÁT konyhaszekrényhez, ami a SAJÁT konyhában áll. Kép Köszi az ölelést. Nagyon jól esett. Úgy láccik, hogy a betûimet most egy hónapig nem fogod olvasni, azért az összes ügyes, ám bajos (beteg) gyerkõcnek gyógyulást. Hátha a Kép-k úgy is hatnak, ha beleütköznek a zsákutcás telefonvégetekbe. Kukis Babszemnek meg külön puszi!
Anikó, Pankamama, Evey, Kati és mindenki, akit illet!
Szervezzünk táncolós talit is valamikor! Mit szóltok az ötlethez? Tényleg, a párok mennyire táncoslábúak? Koedukált tali cserebere táncpartnerekkel? Hm?
Juca !
Ez aztán az izgalmas autó. Nem tudom mi a jobb: tél közepén fûtés nélkül utazni, vagy kánikulában kötelezõ fûtés mellett (hogy ne forrjon fel a hûtõvíz). Ez utóbbit én élveztem mentõzés alkalmával. Azóta új kocsija van a Máltának.
Evey!
Nemhogy nem Dagadt Malac, de a kortársaihoz képest kifejezetten sovány (a könyvek szerint). Persze még rájár a szám. Sõt, újabb nevek: Hi!(háj)-Gombóc, Hi!(háj), Iháj, Mihály.
Ja persze, minden képet feltehetsz, amit láttam, csak az egyiken vagyok szörnyû, de azon a többiek pöpecek.
Évi!
Szopigondok: Nem kellene venned egy tesztet?! Kép
Zsuzsa!
Nem tudom jársz-e még erre, de leírom, hogy az jutott eszembe, hogy nem inkább köptetõ kellene a babádnak a többi gyógyhatás mellett? Lehet, hogy ilyen kicsiknek még nincs is... Ezt nem tudom. De ha egész nap ki tudná köhögni, ami termelõdik, akkor estére, éjszakára biztos kevesebb maradna.
Verus!
Bocsi, hogy kép még nem, mindjárt. Egyébként nem értem. Telcsiszám by mail? A kutyanév szenzációs. Minden baba álldigál. Nyomasztóan kullogunk. Se forgás, se fog, se mászás, hogy kúszásról ne is beszéljek. De konzekvensen feláll Mazsi, ha az ujjunkba kapaszkodhat. Egyedül persze szó sem lehet róla. Na esetleg a kádban próbálkozik. Ott könnyebb a feneke. Ez konkrétan azt jelentette, hogy gratula Jancsinak (is) az ügyes álldogálás végett.
Hajrá Hannus! A második magas karcsú, egyvirágos vázát kérjük szépen mi. Az elsõ maradhat otthon. Kép
Iboly!
A tappancsnézegetés jó ötlet depi ellen, de nálam ez inkább esti szórakozás, akkor meg csak nem keltem fel miattaKép Persze kel magától mostanában jóval többször mint elég, de akkor meg ráadásul én lennék, aki szívesen aludna. Persze lehet, hogy megmutatom neki a saját tappancsomat, hátha nem fog ríni olyan hangosan, hogy a szonszédok is azt hiszik, hogy hajnali 4-kor, 5-kor 1/2 6-kor, stb. csak azért felkelünk, hogy nyúzzuk a gyereket. Hol a mi jól alvó, csak ritkásan és csak enni kelõ fiacskánk? Segítség! Egyébként mi az LLL véleménye a fügérõl és a narancsról, mint bébitápról? Kép. Ha a tejfehérjemódosításról tudsz valamit, akkor írj róla kérlek. Tejpépek esetében is. Köszi.
Erika!
A te fiad éppen úgy viselkedik, mint az enyém. Dehogy haragszom!
Erre még nem is gondoltam. Hogy van itthon egy komplett, beépített szerencsemalacom. Egyébként Evey, még nektek is?
Emese!
Ezek a fülek, orrok! Már csak a torkok hiányoznak. De lehet, hogy azt már csak a doki következõ ügyeletében Kép
Edóka!
Sokgyerekes lét Kép
Évi!
Csongi és a nadrág Kép
Kati!
KépKépKépKépKépKépKép

Táblázat: mehet, maradhat. Nem bízom az emberiségben, de magamban jobban. Kikaparom én a szemét annak aki bajt akar kavarni. Anilla ötlete is teccik. Ha valaki tud ilyet, akkor szerintem hajrá. Sajnos én nem.

Egyébként örülök, hogy Lili megint a régi virgonc.
Dia, merre vagy?
Egyébként feladtam. Már irtó késõ van. Emilezni sem fogok ma már. Legalábbis alvás elõtt nem. Bocs.

Snoopy
snoopy
 


Sziasztok!
Évi:Elöször is hozzád fordúlnék,hogy megoldottam a melegítést viszek egy rezsót(utazó)meg egy lábast amibe feltudunk tenni forralni vizet és abban meglehet melegíteni,ha üvegbe hozodd,vagy ha cumis üvegben!Ja és nem volt hülye kérdés!!!!!
Sajnálom,hogy Anikó és Pankamama nem jöttök,de ha Pankamama szervezel züllést akkor ott a helyem!!!!!Nem tudom Ti,hogy vagytok,de már nagyon várom a tavaszt!Elegem van a bugyolálásból ugyan is a Dórika levegö imádó.Ha nincs nyirkos idö kint alszik 2 órát is!Lányok nekem is kéne a kérdöív!!!
Egyetértek Cory-val!

SEGÍTSETEK:HÁLÓS JÁROKÁT KERESEK LEHETÖLEG HASZNÁLTAT NÉGYSZÖGLETES,VAGY 70X140 MÉRETÜT,TUDOM HA VALAMELYIKÖTÖKTÖL VENNÉM AZ NEM AGYON HASZNÁLT EZÉRT KÉREM A SEGÍTSÉGETEKET!!!

PIldi:Remélme most már eltudtok jönni a talira,hogy sikerült át tenni hétvégére.Szeretném megtudni az e-mail címed irjál légyszi,hogy vissza tudjak írni!!!Sajnos újra kellett telepítenem a gépet és törlödött róla minden ezért veszett el!Szerintem be férünk ne aggódj,sajna a nagyterem áprilisig kilöve az iskolák tornatermeit pedig a XVIII.kerben pénzért adják ki!!!aminekKépKépKépKépKépKép-tem!!!!Elég borsós áron,mert mindegyik alapítványi már!!!Még a Kassában is szenyoztak velem!!!!

CsKatiKépKépKépKép:telefon miatt!!!Kittinek gratula ez nagyon szuper!KépKépKépKépKépNeken gurul a Dórika,már nagyon szeretném ha ö is mászna és felülne!!!!!

Adri:Jó nektek a nyugis éjszaka miatt,minket már lassan kitúr a gyerek az ágyból!!!

Feksi:Várom a jó ötletedet!!!!!
Sziasztok!
barika_andi (barika_andi)
 


Sziasztok!

Hát, nálunk azt hiszem valami nincs rendben. Ma Csongi egész nap nyûgös volt, sírt, állandóan kéredzkedett a kezembe. Attól félek betegség lesz a vége.Kép Most végre elaludt, van egy kis csend!
Pedig pont ma 10 hónapos...

Tegnap elõször életében adtam neki joghurtot. Pár kanállal akartam adni, de nem lehetett, mert követelte tovább! Végül megevett egy fél dobozzal, mire el tudtam tenniKép

A depim oka valszeg a szokásos havi baj... Úgyhogy nincs szükség terhességi tesztre!

Ennyi. Semmi okosság nem jut az eszembe!

Évi

Kovács sándorné
Évi
Sopron
 
 


Sziasztok!

Lenne néhány kérdésem a már tapasztalt anyukákhoz. Balu szombaton lesz 4 hónapos, már 6,25 kg és 61 cm. Kedden egyszercsak átforult a hasáról a hátára, majd azt is megmutatta, hogy nemcsak jobbra, hanem balra is tudja ezt a mutatványt.
1. Mikortól dönthetem meg Balunak a babakocsi támláját? Nem teljesen függõlegesre gondoltam, hanem, hogy féligülõ helyzetig, mert már nagyon nézelõde, de a védõnéni szerint ne döntsem még!
2. Sportkocsinál melyik szempont a fontosabb: könnyû legyen, vagy, hogy dönthetõ legyen? Ha biztosan ül már, és szép az idõ, akkor mindenképpen át akarok rá térni.
3. A fémvázas hátihordozóról mi a véleményetek? És ha pozitív, akkor milyen legyen (kerék nélküli, 2 kerekû, 4 kerekû)?

Azt hiszem most ennyi! És már én is szeretném, ha nem lenne ilyen tejfölös idõ! Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Javaslatot tennék étteremre: Pesten, közel a Nyugatihoz van egy klassz görög étterem. Isteni kaják, elfogadható árak, csütörtökön élõ zene, pénteken tánc és tánctanítás, szombaton görög est. Belülrõl úgy néz ki a hely, mintha Görögországban egy hangulatos tavernában lennél. Elfogult vagyok, egyik kedvenc helyem.

Kati, de jóóóó, hogy Kitti mászik! Biztosan úgy gondolta, nem idegesíti tovább a mamáját, megmutatja, hogy igenis megy neki a dolog. Kép
Köszi a szorítást, már csak évek kérdése a dolog Kép

Szia Skandi néne, már hiányoztál! Kérek szépen én is kása recepteket! Ha beletehetem a készülõ könyvbe, akkor a receptjeink@freemail.hu címre küldd légyszi!
Látom, Finnországban is nagy hagyományai vannak a korai hozzátáplálásnakKép Ahhoz képest, hogy a gabonaféléket egy éves kor elõtt nem kéne adni, jó ez az 5 hónapos ajánlás...

Anikó, szóval pöttyök is jöttek. Ez a Roseola, bizony. Ártalmatlan, fertõzõ gyermekbetegség, vírus okozza. Már írtam róla régebben. Gyógypuszi a puffanás miatt Lilinek.

Doris, teljesen igazad van, a mesék (különösen a Grimm mesék) nagy része is tiszta horror. Bár, ami a magyar népmesék banyáit, sárkányait illeti.. Én bizony vagy fejbõl mesélek valamit, vagy átköltöm a húzósabb részeket. Most karácsonykor rátaláltam a régi jó Mazsola sorozatra, amit újra kiadtak a régi illusztrációkkal. Odavannak érte a gyerkõceim!

Ildi, tényleg vicces, hogy mióta van otthon modemetek, ritkábban írsz! Kép Melyik HP könyvet olvastátok el a gyerekeknek? Mert az elsõ még csak hagyján, de a többi... Én sem vagyok túl jó véleménnyel róla, ezt már említettem egyszer.

Zsóka, a HP film eredetileg korhatáros!!! PG vagyis Parental Guidance, ami azt jelenti, csak szülõi felügyelet mellett nézheti gyermek. Ez azért azt feltételezi, hogy vannak benne rázósabb jelenetek.
Férjeddel meg a Cessnával végül is mi a helyzet? (lehet, hogy írtad, csak nem emlékszem?)

Verus, köszi a képeket! Jó a hajad és Kari tényleg gyönyörû, nincs itt semmi elfogultság. Tetszett a pogisütéses kép, valahogy így megy ez nálunk is. Kép Azóta arra is rájöttem, miért nem mentek át neked az emiljeim: egy betût elírtam a címedben.

PM! Gratulálok Pankának a felüléshez. Na, csak figyelj, hamarosan rohangálni fog neked!

Feksi, jutottál valamire homeopátiás orvos dolgában?

Évi, neked meg Csongi lépegetéséhez gratulálok!

Pele, de jóóó, hogy fiú! (Akkor is így örülnék, ha lány lenne Kép ) Alakul a rendrakás?

Táblázat felõlem is törölhetõ, szerintem az e-mail címeket azért nem kéne titkosítani, de ez egyéni meglátás. Lista jó ötlet, ha valaki adminisztrálja és ellenõrzi, hogy csak olyanaok kerüljenek rá, akik már egy ideje itt vannak. De akkor mi lesz az újakkal? Arról nem is beszélve, hogy bárki választhat magának valamilyen nevet, azonosítót, egy darabig szép szolidan írogat ide, aztán elnyeri a bizalmunkat, utána meg megkapja a csupasz babás képeket. Ilyen egyszerû. Szóval kéne valami köztes megoldást találnunk és csak annyira aggódni, amennyire tényleg muszáj. Ne legyünk feleslegesen paranoiásak, mert mi hülyülünk bele Kép

Evey, amit leírsz, az szerintem nem szopi probléma. Vagy a nátha okozza, vagy egy fogacska, vagy bármi okból, de szüksége van arra a megnyugtató közelségre, amit csak tõled kaphat meg és a szopizás által. Pele írt errõl egyszer egy nagyon jót, bemásolom ide:

"Szoptatásról akartam még írni. Fájdalmas inger esetén a szervezetben endorfinok szabadulnak föl; természetes morfinok, amik fájdalomcsillapító hatással bírnak a szervezetben (eü-söktõl bocs, próbáltam leegyszerûsíteni, aztán lehet, hogy túlságosan sikerült). A csecsemõknél, kisgyerekeknél ez a rendszer még nem mûködik tökéletesen önállóan, és az endorfin korai életkorban SZOCIÁLIS HATÁSRA kezd termelõdni, és nem magára a fájdalomingerre. Tehát ha vmi baja van a babának, és fölveszed, akkor segítesz fölszabadítani ezeket az anyagokat az érintés által, és így kevésbé fog fájdalmat érezni. (Nagyobb gyereknél uez: "Mama, puszild meg a bibit!"-kéri sírva, majd a puszi után elrohan: A puszitól-öleléstõl TÉNYLEGESEN, fiziológiai szinten csökken a fájdalma. Az anyatej is tartalmaz endorfinokat, tehát egyrészt közvetlenül részesül belõle a baba, másrészt a szopás és szoptatás az ANYÁBAN és a BABÁBAN IS endorfinfelszabadulással jár együtt. Tehát van értelme megszoptatni pl. szuri után, csillapítjuk vele a fájdalmat + nyugtató hatása is van.
Ami a testközelségigényt illeti: nem szabad azt gondolnunk, hogy csak a fizikai igények "jogosak" (pl. éhség, kakis-pisis pelus, hasfájás). Nekünk is vannak lelki igényeink, és ahhoz, hogy a babánk késõbb jól tudja felismerni és kommunikálni az érzelmeit, ezekre is ugyanúgy kell reagálnunk. Ha éhes a babád, eszedbe sem jutna sírni hagyni, ugye? Neki az egyedüllét éppannyira fáj. Meg kell találni azt a módszert, amivel MINDENKI elégedett lesz."

Chamomilla: úgy kell adagolni, ahogy Zsóka írta. De csak akkor hatásos, ha a gyermeked a betegségre, fogzásra, stb.-re úgy reagál, hogy dühös, szeszélyes, ingerlékeny, csapkod (Adrián nyilván nem). Ellenkezõ esetben pont ezeket a tüneteket fogja produkálni, ha többször vagy rutinszerûen Chamomillát adsz neki.

Móni, örülök, hogy jobban vagy.

Na, közben biztosan írtatok még néhányan, de azt már csak most fogom elolvasni.

Ildi, igen, megjött az elsõ adag kép, csatolva oké. A leveledet is el tudtam olvasni, úgyhogy a te beállításaiddal lehet gond. Nézesd meg, szerintem.

Puszi
Iboly
iboly
 
 


Halihó,

egy (kis) pohár pezsgõ mellet ülök most, ugyanis eladtuk a lakásunkat!!!! Most már csak arra várunk, hogy az új teljesen kész legyen, még 2 hónap... már nagyon várom!!

Kati,
gratula a mászáshoz, látod, látod csak eljött, gondolom azóta már tökélyre fejlesztette a kiscsaj a dolgot, ha egy este alatt így fejlõdött...

Evey,
szegénykém... Fog? Vagy valami más? Szerintem légy kemény és próbáld meg "leszorítani" az evések számát, lehet, hogy h.lyének tartotok, de én úgy gondolom, hogy ilyen korban a többszöri éjjeli evés olyan mintha Te is nassolnál egész éjszaka.
Tudom, hogy idétlen, hogy itt írok róla, de én meg az ellenkezõvel küzdök, ugyanis Tomi már 5. napja nem kel fel éjszaka (pontosabban ha ébred, csak azért, mert hason fekszik és nem tud visszafordulni... Kép ), így én reggel eléggé nehézkesen ébredek... majd beáll a tejtermelõdés erre a tempóra? Közben meg úgy félek, hogy pl. ma is csak 3 szopi volt, nem "megy" el a tejcsi? Iboly???
Ma megpróbálkoztunk a zabkásával. Nagy siker volt!

Adri,
kérek recepteket, elõre is köszi! Akkor te is kianyáztad, kiapáztad magad? Én nagyon kötõdöm a szüleimhez, még kisgyereknek érzem néha magam, pedig Tomi lassan 8 hónapos Kép

Verus,
tudom, hogy én nem vagyok "õs-topicos", de én meg sem csodálhatom az új hajadat Kép ?

Móni,
tõled sem kaptam képeket KépKép Örülök, hogy jobban vagy!

Pankamama,
Panka nagyon beturbózott, képzelem, hogy milyen büszkén figyelitek. Gratula!
Lehetne február elejére tenni a züllést, nem szeretnék megint lemaradni....

Anikó,
örülök, hogy Lilinek nem esett nagy baja. Jó pihenést nektek Alsópáhokon. Pankamama, nektek is!

Sok puszi, megyek a páromhoz ünnepelni... Kép

Erika
Erika
 


Helló Mindenki!

Iboly, még nem is írtam, hogy nagyon köszönöm az újévi jókívánságodat! Olyan édes volt... Nagyon meghatódtam és közben jókat nevettem.

Snoopy! Én benne vagyok a táncos buliban, de szerintem csak csaj buli legyen. Szoval táncolni a párom nem jönne, meg egyébként sem tudna, hisz ki vigyázna Lilire?

Honnan tudjátok, hogy Pelének kisfia lesz? Vmirõl lemaradtam?

PM! Ügyes csajszi ez a Panka! Elújságoltam Szabinak, hogy miket csinál Panka és nagyon örült õ is, hogy ilyen ügyes. Együtt fognak mászni Lilivel Alsópáhokon?

Cory! Én Lili 3-4 hónapos kora óta húztam fel a háttámlát az elsõ fokozatba a babakocsin. Nekünk csak sportkocsink volt és még most is jól szuperál. Aztan 5 hónapos kora óta, mióta stabilan ül, azóta teljesen felhúzom és nincs gond a tartásával. Mindenesetre várd meg míg stabilan ül.

Kati! Biztos arról akartál írni, hogy milyen szuperek az éjszakák. Gondolom... KépKép

Lányok! Lili nem hajlandó mást enni, csak anyatejet. Meglátja a kanalat és már fordítja is el a fejét. Néha sikerül egy falatot rakni a szájába és, ha ízlik neki talán eszik, de a kóstoló falathoz is ritkán jutunk el. Erõltessem? Vagy hagyjam, majd megmutatja mi jó neki? Tisztára tanácstalan vagyok. És mindenki azzal ijesztget, hogy milyen válogatós lesz majd a gyerek. Pedig ma nem adtam sok cicit, hogy éhes legyen, de ennek ellenére sem evett. Kínáljam gyakrabban? Vagy fogadjam el, hogy madárétkû?

Pusz:

Anikó
Gerianikó
 


4 napos,intenzív bentlakásos Doula-képzõ a Napvilág Születésházban jan. 21-25.
Információ:www.szules.hu
Felvilágosítás és jelentkezés (éjjel-nappal) a PalackPosta telefonszámán:354-04-23
Névtelen
 


Sziasztok!
Na, itt vagyok, elõkerültem. Jelentem, minden rendben, se legó, se más nincs semmilyen nyílásba bedugva, Gergõ füle is rendben van. Képzeljétek elmondtam ezt a folytonos fülgyuszi dolgot a kineziológiás ismerõsömnek, õ egyértelmûen azt mondta, hogy tutira lelki oka van. Talán valamit "nem akar meghallani". Csinált Gergõnek két oldást (igaz, csak "távban", így lehet, hogy nem olyan hatásos), és nagyon érdekes dolgokat derített ki róla. Ha valakit érdekel, szívesen elmondom/leírom, de nem akarok itt ömlengeni. Nagyon tanulságos volt a számomra, komolyan.

Harry Potter: nekem is magvan a külön véleményem róla! Most olvasom a negyedik részt, és egyre kevésbé vagyok meggyõzõdve róla, hogy ez a könyvsorozat annyira jó, hogy ilyen hisztériát kelljen csinálni körülötte, viszont egyre inkább tudom, hogy egyáltalán nem gyerekeknek való. A filmet kíváncsiságból megnézném, de nem gyerekkel! (Iboly Kép)

A táblázatot felõlem is törölhetitek. Szerintem azért Eveynél megmaradhatna, és néha emilben körbeküldhetné, nem? Én vállalom, hogy a címlistát kiegészítgetem, javítgatom, és néha azt is elküldöm mindenkinek.

Kati! Kittinek itt is nagy Kép!!!! Emil megy!

Évi! Nagyon remélem, hogy Csongival minden rendben lesz! Havidepi: Kép Nagyon jó ötletet adott Iboly Snoopynak, kipróbáltam, mûködik: nézd meg a gyerkõc lábacskáját, sokkal jobb lesz a kedved tõle! Kép

Edóka! Nálunk is volt ilyen nemalvós idõszak Daninál. Alig vagy egyáltalán nem akart aludni egy darabig, de egy idõ után visszatért a rendes kerékvágásba. Lehet, hogy csak ki kell várni, amíg kifárad?

PM! Pankának is nagy gratula! Kép

Anikó! Lilinek meg Kép a leesésért!

Adri!!!! Na, végre! Hiányoztál! (Csak már nem merek hiányolni senkit, nehogy sértõdés legyen a vége.) Klassz, hogy tudtál pihenni egy kicsit, a szüleid meg végre kiunokázhatták magukat! Kép

Feksi! Üdv itt nálunk!!!

Evey! Ha hiszed, ha nem, tényleg piercing formája volt a legónak! Na, meggondoldom ezek után, hogy a közeledbe engedem-e a lányomat, már látom, hogy milyen hatással vagy rá még így gépen át is! KépKépKép és Kép
Az éjszakákkal kapcsolatban meg kitartás, én Iboly véleményéhez csatlakoznék, bár tudom, hogy nagggggyon kiborító, mi is csináltuk!

Puszi mindenkinek, és küldjétek már a TAVASZT, nem bííííírom ezt az idõt (és még hó sincs, amit lapátolni lehetne)!
Emese
Emese
 


Sziasztok!

Azt hiszem, nem jól fejeztem ki magam. Az esernyõre csukható kocsi érdekel.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Anikó!
Közben írtál, muszáj rá válaszolnom:
én iszonyú sokáig kínlódtam Lilivel, mire hajlandó volt kaját elfogadi. Egyszer a védõnõvel együtt próbáltunk belekönyörögni egy Petit Danone-t, hát állítom, hogy több jött ki, mint amit benyomtunk. Akkor õ (védõnõ, aki nagyon jó fej) is azt javasolta, hogy próbálkozzam, de ne erõltessem, rá fog kapni. Emellett még szopott is, ugyanúgy, mint a Te Lilid, úgyhogy éhes nem lehetett. Aztán egyszer csak belelendült, azóta megállítani se lehet, zabál, mint a gép (bár nem látszik rajta). Nagyon kiakasztó, amikor próbálod beletömködni a kaját, õ meg vagy ordítva vagy mosolyogva visszaköpi az egészet, de hidd el, meg fog tanulni enni, csak kitartás!!! Kép Ja, és nem lett válogatós egyáltalán!!!

Erika! A lakásváltáshoz gartulálok, jó ünneplést!!! Kép

Puszi:
Emese
Emese
 


Sziasztok Lányok!

Na legelõször is a legfontosabbat: Nem zárták be a Marcellót, csak a hülye tudakozó nem találta a számukat, de megven, felhívtam õket és mehet akár 20 fõ is. Viszont " csak" 10-ig vannak nyitva. Nekem mondjuk a görög étterem is tetszik, döntsük el mi legyen. Viszont ha nem haragszotok idõpontot javaslok, mert különben ahányan vagyunk annyiféle idõpontban mennénkKép
Szóval február 9 vagy 23 szombat este 1/2 8. A Marcellóban mindenféle fini olasz kaják vannak és kifizethetõ, hoszen mindannyiunknak számít a pénz. Kérek mindenkit írja meg jönne-e, melyik szombaton és hová. Köszi.

Anikó! Ne csináld ezt lécci! tudod, hogy tudja a Lili baba, hogy neki mi a jó. Nyilván nem éhes. Nálad is van úgy, hogy nem vagy éhes és csak innál. Hidd el jók a döntései, nekünk is gyakrabban kellene hallgatnunk kaja ügyben a belsõ hangra.

Ildi! Nekem semmi nem jött át. Lécci még1x. KösziKép

Móni! Köszi a képeket, nagyon helyesek vagytok.

Snoopy! Kitûnõ ötlet egy ilyen szomorú nõcitõlKép Biztosan mindenki felvidulna. Milyen táncira gondolsz? Társas, vagy nosztalgiabulira. Mert én olyan régen szeretnék elmenni a Széchenyi kertbe, ott nagyon jó nosztalgia buli van, az állatkert mellett. Szerintem aki tudja hozza a párját is, mert a párom imád táncolni. A nagyik csak vigyáznak a gyerkõcre. Na?????????

Erika! szívbõl örülök és gratula az új otthonhoz. Hová költöztök? Köszi a jókívánságokat és nagyon várom, hogy a züllésen téged is megismerjelek.

Kati! KösziKép

Na lányok mára ennyi, lécci válaszoljatok minél gyorsabban, hogy tudjak foglalni.

Jó éjt, üdv:Pankamama
Pankamama
 


Sziasztok!


Cskati, nagyon-ngyon gratulálok a mászáshoz!!!! Igazából szerintem csak azért csinálta, mert megsajnált téged... .)


KAdri, engem nem lep meg, amit a finnek szoptatási dolgairól írtál, ugyanis van a legjobb barátnõm öt évig élt Párizsban, közben szült kint egy gyereket és õ mesélte, hogy ott nemhogy 3-4 hónapig, de egyáltalán nem
szoptatnak a nõk, mert az olyan "állatias".... rá is úgy néztek mint egy csodabogárra. AMikor a 8 hónapos babájának tápszesrt kért a gyógyszertárban, megkérdezték, eddig milyet
kapott és mikor mondta, hogy csak anyatejet, majdnem leköpték.... ehhez mit szóltok????

Lányok, mi történt, mi ez a titkosítási pánik? Lemaradtam valamirõl?

Pötyi is tud már tapsolni karácsony óta. Néhány napja a feltérdelést csinálja, kiságyban, meg ha van mibe kapaszkodni. Felülést hasból, ha egy kicsit legfogom a bokáját.
Nagyon kepeszt már õ is, szerintem lesz itt mászás.... Õ is nagyon ragaszkodó mostanában, ha kimegyek a szobából, már nyavalyog. ÚGyhogy Penelope Leach tanácsát követve viszem magammal mindnehová,ahová tudom.
Volt már, hogy az etetõszéket betettem a fürdõbe ( kb. 3 nm) amíg zuhanyoztam.

Anikó, Pötyi is leesett már az ágyról, de neki sem lett semmi baja.. strapabíróak ezek !
JA, még azt akartam, hogy Pötyi pl. úgy eszik, hogy az elsõ kanalat szó szerint bele kell tuszkolni, elfordítja a fejét, nyavalyog, aztán amikor megízleli, kikerekedik a szeme, hogy "Jé! ez fincsi" és már tátja is a száját
a második kanálnak.....
Még valami : mi ez a lesszoktatás éjjeli kelésrõl módszer, amirõl PM írt? PM, ha megvan neked estleg részletesebben, elküldenéd mailban?
ELõre is köszi, mert mi is kelünk 2-3 szor, és szerintem szintén csak "megszokásból".....

Cory,nem biztos, hogy jól tettem, de Pötyi már kb. 2 hónapos korától fel volt emelve a babakocsiban, hogy lásson is valamit, ne csak az eget.. élvezte.

Akinek nem írtam név szerint, azt is puszilom!

Kriszta
Kriszta
 


Én a Marcellora szavazok!
De: Amikor legutóbb jártam ott, szerintem nem nagyon van olyan része, ahol 20 ember együtt lehet, vagy tévedek?

K.
Kriszta
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?