Új privát üzeneted érkezett!

Lujza Kép
Ma kezdtük a 30.-at, de eddig mindig 1 héttel kisebbnek saccolták (a pém sem középidöben, hanem késöbb volt)

Sziszus Kép
Nekem kedden 1276 gr-ot saccolt a gép, 1 babócára, szóval ezek szuper súlyok!!!

Hóvirág Kép
Sajni nem tudok gombára mit mondani. Lehet, hogy ez buta kérdés, és rögtön ezzel kezdik a dokik is, de apája is kap gombaölöt? Nem ö adja vissza?
Ha elküldöd nekem a képet (cim a profilban), én lekicsinyitem nekd. Vagy már sikerült lekicsinyiteni?

Puszka

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Csajok Kép
Anyum rá akar beszélni, hogy a kiságy-matracra tenni kell vmi müanyagot vagy fóliát vagy nejlont, hogy "baleset" esetén ne ázzon át a matrac. De nem fog ettöl bepállni a baba böre nyáron? Nem tünik valami jól szellözös megoldásnak... Ti is tettek rá, vagy ez csak olyan 25 éves hagyományszerüség? Vagy van már légáteresztö nejlonféle?

Pusz

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Minyu! Nejlon lepedöt vegyél, ne gumit. Orsinak is van, a nejlonoshoz nem ragad oda a böre. Lehet picit melegit de elviselhetö, tudom mert alattam is van. (meguntam minden csupa tej volt, a franciaágy szivacsa meg nem is takaritható. ill. 13 hónap után már félek egy váratlan menszitöl is).

Lujza! én poz. csalodtam a császárban, nagyon féltem de közel sem volt olyan vészes mint gondoltam.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 

 
 

Minyu Kép

Nagyon helyes a kisfickó. Kép
Nejlon huzat: attól függ, milyen matracot veszel. A simára lehet, de kókuszmatracra nem szabad nejlont tenni, mert akkor nem szellőzik. Ha átázik, azt ki lehet mosni zuhany alatt is, és hamar megszárad.

Lujza Kép
Nagyon drukkolunk. Szerintem is pakolj össze lassan. Az még nem jelent semmit. Nekem megnyugtató volt, hogy ide volt készítve a kisbőrönd. Ettől még nem jött korábban a fiú.Kép
Miért lesz császár?

Alena
alena
 
 


Alena
A jobb oldali csípőfej kisebb volt amikor születtem. Kengyelben voltam 11 hónapos koromig, utána elég sokat kellett ellenőrzésre járnom. Sajnos a súly növekedésével most is gyakran fáj.A nőgyógyászom elküldött az ortopédiára úgy félidőtájt, hogy kérjek szakvéleményt. Ők a csaszit javasolták, nehogy szülés közben valami gubanc legyen.
Az összepakolást nem halasztgatom tovább, most 7végén bepakolok, mert jönnek-mennek a frontok és nehogy a kislegény úgy gondolja, hogy inkább idekint akar nyújtózkodni egyet, mint odabent kucorogni.
Cat
Természetesen küldöm az sms-t, ha megérkeztünkKép(Alenának tudom a számát, majd Neki írok)
Lujza
lujza
 
 


MinyuKép
Nekem sikerült vennem olyan lepedőt a kókuszmatracra, ami szellőzik. Lehet kapni a magyar kereskedelemben, kimondottan kókuszmatracra ajánlják
100% pamut. Kívül olyan frottíros, és 2 gumival kell a matracra erősíteni. Nem ázik át.KépKép
A gumilepedő az már elavult.

KarmenKép
Azt mondják, hogy akinek volt már nőgyógy. műtétje, vetélése, küret előtti tágítása stb. annak meg sem kottyan a csaszi.Kép Én sem éreztem vészesnek, de lehet, hogy csak a múló idő mondatja velünkKépKép

Pusza
Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Hóvirág! A grapefrutitmag nekem bejött! Ne add fel! Ha iszol utánna grapfruitlevet akkor sokkal elviselhetőbb az íze.ÉS én ülőfürdőt is vettem,vagyis lavórba víz bele a kivonatból úgy 20 csepp és beletoccs! Édesen néz ki ott az emberlányaKép!

rékacs

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Jaj mennyi új hír, Humi hatalmas gratula, olyan szuper hogy ilyen könnyen ilyen hamar Kép
Bogár, legalább benned és a csajaidban bízhatunk, hogy szép szemű csinibini csjaaik lehetnek a srácainknak.
Gumilepedő, eleinte nem akartam de miután átpisilte a pelust a rucit és hálózsákot is és még a matrac is pisis lett beláttam, hogy kell.
Lujza ne félj a csaszitól nekem is szuper élmény volt, nincs olyan momentum amire panaszkodhatnék.
Már én is nagyon várom a tavaszi talit. Szerintem Edi se bánja..bár könnyű a más fa*-t a csalánba verni KépHa mégsem vállalná, boldogan látok itt mindenkit vendégül Kép
Puszka Erika és Bali
hurki
 
 


Minyu Kép
Mi sima lepedőt használunk, és szerintem az is teljesen jó. Mi egyszer sem áztunk el úgy, hogy a matrac nedves lett volna.
De a kókuszmatracot simán le tudod zuhanyozni, ahogy Alena Kép is írta.
Szerintem ne tegyél alá semmit.
Ha meg légzésfigyelőt is használtok, akkor amellé nem is szabad gumi/nylon lepedőt használni.

Tali ügy: mi is nagyon várjuk... és a megszervezéshez helyszínt nem tudukónk biztosítani, de szívesen elmegyünk bárhova kocsival Kép

Császár: nekem nagyon jó volt. A legkellemetlenebb nekem az volt, amikor az EDA hatása kiment és az oxitocintól már csillagokat is láttam, de ez olya 3-4 órán keresztül tartott. Utána minden OK volt.
Az első felkelés elég kellemetlen, de akkor már van cél Kép

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok, Lányok!

Nem tudom, emlékeztek-e még rám, a régi időkből, valamikor 2002. végéről... Cateye, talán Te, meg Karmen, Bogár, Lujza, Hurkira is emlékszem, szóval jó látni, hogy már mindannyian babások vagytok, van aki többszörösen is :-). Csak röviden rólam-rólunk: 2003. januárjában sikerült az 1. lombikunk, 2003. nov. 2-án megszületett Judit lányunk, aki azóra már nagy kópévá nőtte ki magát :-) Friss képet nem tudok tenni a profilomba, mert digit kameránk még nincs, a szkenneléshez be kéne mennem a céghez, majd idővel pótolom. Internetünk is csak tegnap óra van, a számitógép egy hetes, már nagyon vártuk, mert nagyon-nagyon hiányoltam a babanetet és benneteket!

KARMEN :-)
nagyon régem SMS-eztünk már, de végre itt a gép, majd emilezhetünk, ha van kedved! Jól láttam, 13 hónap mensi-szünet? Irigyellek, nekem 9 hónap után jött meg újra :-(, de azóta olyan jól "működök", hogy frankón megérzem a középidőt is, amit előtte nem. Emilcimem még nincs, ha itt végeztem, megyek és kreálok egyet valahol és megirom SMS-ben.

CAT :-)
láttam a profilodban a fiúkat, nagyon szépek! Nem olvastam vissza, csak a legutóbbiakat, igy nem vagyok képben, mennyi idősek most? Arról is lemaradtam, hogy miként sikerültek, lombik volt? A mi lombikunk óta alig voltam erre, sorry a tájékozatlanságomért...

BOGÁR :-)
következő babó? Látom, belehúztatok :-)!

Na, egyelőre ennyi, most megyek és szétnézek, van egy-két dolog, aminek utána akarok járni, aztán majd: "I'll be back!" :-)

Puszi,

Rita
knérita
 
 


Minyu,
köszönöm! Megpróbálok átküldeni 1-2-t!
Az az igazság, hogy már idejét sem tudom mikor voltunk együtt apával, úgyhogy nem hiszem, hogy tőle fertőződöm vissza. Mire letellik a kezelés, megint kijön pár napon belül.

Rékacs,
köszi az ötletet. :-)
Már én is gondoltam az ülőfürdőre, csak nem tudtam, hogy lehet-e.
Tegnap elkezdtem inni, de borzalmas.

Lányok,
mindig elfelejtem megkérdezni a dokit, hogy tejsavas irrigálót lehet használni terhesség alatt?

Puszi
Hóvirág
Hovirág
 


Orsi! nekünk többször kifolyt a pisi, ugyan matrac van ami nyáron gyorsan megszáradt, de télen igen gázos volt, földön kellett altatnom. Ezek után vettem nejlonlepedöt. Korábban én is feleslegesnek tartottamKép

Rita!!!! Ez nem igaz, várom jelentkezz! már akartam irni én is rólunk, mindig halogattam bocs. Remélem a menszi még egy ideig elmarad, jol megvagyok nélküleKép

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


HóvirágKép
Nem szabad!!!!

RitaKép
De jó, hogy van netetek! Persze, hogy emlékszünk Rád.KépKép Csak összejön a régi gárda.Kép
A fiaim lombik babák, most lesznek 6-án 5 hónaposok. 2 év sikertelenség után 2004. január 26-án volt a beültetésünk, és ennek az eredménye
Olivér és Sámuel.Kép
Ti szeretnétek Juditnak tesót? Mesélj róla picit, léccii-lécciii.Kép

Pusza
Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


RitaKép
Talán még rám is emlékszelKép Nagyon gratulálok, és örülök, hogy itt vagyKép
LányokKép
Bocsi, eltüntem mert képtelen vagyok nyomon követni az eseményeket kihagyni meg nem szeretnék senkit igy nem irogattam, néha benéztem ha tudtam. Gratula a kis pocaklakókhoz meg a megszületett babákhoz isKép

Puszi:Doris
doris
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy még emlékeztek rám, amig nem volt netem, sokat gondoltam rátok, pl. amikor gondjaink voltak, jó lett volna, ha van kitől tanácsot kérni, de azért túléltük. Na de most már ez is megoldódott, már csak a férjemet kell a gép elől elzavarnom Kép Amig a Forma-1 időmérőt néztem, addig netezhetett, de most mennie kellett Kép

KarmenKép
nemsokára megy SMS-ben az emil-cím! Tegnap találtam valahol az archivumban egy anyukás-babás táblát, ott láttam, hogy Edelweiss-nak újabb babái vannak, erről is lemaradtam, meg egy csomó mindenről, majd átnézek a szegedi topicba is. Remélem, Orsi is jól van, nem kaptátok el az influt meg az egyéb nyavalyákat, mi eddig szerencsére megúsztuk. Juci néhány hetes korában volt úgy beteg, hogy a fülére ment, de azóta - kopp-kopp-kopp - semmi komoly. 2-án volt 16 hónapos, de még mindig szopizunk Kép, reggel-este, ami azért ilyen beteges időben nem árt, bár a reggelekből elég sok időt elvesz.
Most nézem a profilodat, Orsi nagyon szép kis baba! Milyen szép ívű a szemöldöke! Ezen a képen mennyi idős?

CatKép
de még milyen jó! Már úgy vártam, hogy végre megvehessük a sz.gépet és visszatérhessek közétek! Láttam az anyukás táblában, hogy elég szép súllyal születtek a fiúk, az én lányom alig volt nagyobb náluk, pedig ő egyedül volt odabent Kép! Első lombik volt? Nagyon jól sikerült, de azt hiszem, nem vagyok egyedül ezzel a véleménnyel Kép, nagyon helyes babák! Én a lombik előtt tartottam kicsit az ikrek lehetőségétől, hogy hogyan is fogok boldogulni, de az élet megoldotta a dilemmámat, mert csak 1 petécskét kaptam vissza, abból viszont egy nagyon csini kis babácska lett (nem is vagyok elfogult, igazKép?) Te hogy boldogulsz az ikrekkel? Szopiztok? Van segitséged? Mesélésbe inkább nem fogok bele, mert akkor még holnap este is itt fogok ülni, csak pár szóban mégis. Juci kb. december óta megy egyedül, de már sokkal régebben vezettette magát, nagyon élvezi a járkálást. Szerencsére nem pakolós nagyon, ha ki is vesz valamit a szekrényből, ált. csak egy dolgot, és vissza is teszi, ha kérem, a könyvespolcot eddig még elkerülte, minden helyiségben van neki egy polca, ahol az ő kis dolgai vannak, igy megelégszik azok lerámolásával. Bár a sz.gép - különösen a billentyűzet - nagyon tetszik neki, sürgősen be is kell szereznem egy kettes számút, hogy ne legyen háború. Szerencsések vagyunk vele, mert elég jó evő, mindent megeszik, különös tekintettel a húsra, a kolbászt egyenesen imádja. Az édességeket nem szereti - eddig legalábbis - , mondjuk, nem is nagyon kap, inkább gyümölcsöt adok neki, az bármikor jöhet. Még alig volt foga, de a piacon már almát kellett vennem neki, mert olyan visitást rendezett, mikor meglátta, hogy csak úgy visszhangzott minden. 10 hónapos kora óta csak egyszer napközben, délután 2 órát, már nagyon várom a jó időt, hogy kevesebb ruhába öltöztetve lehessen végre sétálni menni, meg hogy a hosszabb napokat kihasználva alvás után is le tudjunk menni a játszótérre egy kicsit. Na, nem regélek többet, inkább Te irj a fiúkról, hogyan telnek a napok, stb. Ja, a tesó-kérdés: igen, szeretnénk majd, kb. jövő ilyenkor, mert egy kicsit vissza akarok menni dolgozni (na nem a munka miatt Kép), aztán meglátjuk, hogy alakul. Nálunk a férjemnél volt a gond, és nem tudom, hogy ilyenkor újra végig kell-e csinálni az egész kivizsgálási procedúrát, vagy egyértelmű a köv. lombik. Nemsokára megyünk úgyis Szegedre (az ottani Kaáliba jártunk), majd bemegyünk megmutatni a csajszit, akkor rákérdezek.

Na, lelövöm magam, de azért most már sűrűbben jövök közétek, mindenkinek szép hétvégét!

Pussz,
Rita
knérita
 
 


Sziasztok!

Cat koszi a dicsero szavakat Boti szemerolKép en is szoktam am dicserni a fiaidat (es minden babat) csak lusta diszno vagyok irniKép

BOgar: jaja, kepzeld, Boti kek szemu lett, feher boru es vilagosbarna haju, a sotetboru, sotetbarna haju, majdnem fekete szemu Lacko utanKép mondhatni nem hasonlitanak a fiaimKép

gratula minden uj babasnak, a finisben levoknek meg hajraKép

orsoly
orsoly
 
 


RitaKép
Nekünk az első lombikunk sikerült. 3 embrikét kaptam vissza, és abból születtek a fiúk. Császárral szültem a 39. héten.Kép Sajnos segítségem nem sok van, Anyukám szokott kéthétben egyszer eljönni. A szerencsém az volt, hogy a párom az első 6 hétben itthon volt velünk, és mai napig rengeteget segít. Különben már a Lipótmezőn lennék!Kép Sajnos mindkét fiú hasfájós volt, így megváltás volt amikor elmúltak már 2 hónaposak, és vége lett az állandó és szakadatlan üvöltésnek. 3,5 hónapos korukig szoptak, onnantól viszont nem voltak hajlandóak, csak üvöltöttek a mellemre. Egy darabig fejtem és úgy kapták meg, de sajnos egyre kevesebb lett a tejem, na meg időm se volt mellettük fejni. Most anyatejes tápszert kapnak, mert 8 hónapos korukig kapunk anyatejet. Kb. 3-4 hét múlva elkezdem a hozzátáplálást bioalmával.Kép
Egyébként 3 hónapos kuruktól már egyre könnyebb velük. Ismerem a reakcióikat (többnyireKép), és bár egyre kevesebbet alszanak, azért már magukban is eljátszanak. Már egymást is felfedezték kb. 1 hónapja, így fogdossák egymás kezét, simogatják egymás ruháját, sőt az első veszekedésünk is megvolt pénteken, mert Samu (Ő a csibészebb) belemart Oli fejébe.Kép Persze lett nagy visítás..Kép
Igazi pasik egyébként, imádnak minden gépet (többek közt a számítógépet), órát, autót, ma az időmérőt is meredten bámulták, mint az apjuk.
Teszek fel egy mai gépezős képet. A párom csak így tud gépezni velükKépKép

A párodat meg is műtötték ugye ? Nem lettek jobbak az eredményei ?
Szerintem mehettek automatikusan megint lombikra, ha nem sikerülne spontán. Esetleg lehetnének ikrek is nem ?Kép Én is szeretnék 3. babát, de sajnos a párom már nemKépKép De lehet, hogy az idő feledteti vele a gondokatKép

Pusza
Cat

Kép

Cat
Kép
cateye
 
 


Rita! nagyon várom már az SMS-t. Én többször összefutottam a dokival, Orsival mindig odamegyünk hozzá, bár végül spontán baba lett, de nagyon örül nekünk. Én kérdeztem amikor ugy döntünk (ha ugy döntünk) akkor lehet folytatni a programot. Orsi is szopizik, elég sokat, éjjel is 2-3x. Ja a profilom. Az nagyon régi kép, egyszerüen elfelejtettem lecserélniKép Szeptemberi. itt van frissebb http://amina.sztar.hu
Edelweissék jol vannak, Petikét müteni is kellett, de már ö is jol van. Ideje nincs netezni, lefoglalják a gyerekek. Nagyon szép babái vannak. Ha érdekel majd küldök róluk képet, biztos megengedi.
Jucirol de szeretnék már képet látni!!

Cat! nálatok is korán kezdik a szg. függöségetKép

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok,

egy sürgős kérdásem lenne, szerdán egy rubeolás babával játszottam (akkor még nem tudtuk, hogy rubeolás) és most nagyon bepánikoltam, főleg, mikor utánaolvastam, hogy milyen károsodásokat okozhat a magzatban ha az anyuka még nem eset át a fertőzésen. Anyukám szerint nekem nem volt rubeolám. Most mit csináljak, zavarhatom vasárnap ilyenekkel a dokimat, vagy holnap reggel menjek egyenesen hozzá? Mióta megtudtam, teljesen magam alatt vagyok. Hallotatok már valakiről aki hasonló helyzetben volt? Vele mi lett.
Előre is köszi ha valaki válaszol
Anita

Anita és Kyra
Kép
anita24
 
 


proba
Hovirag Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Anita! én csak azt tudom hogy vérböl meg lehet állapitani hogy voltál-e anno rubeolás. Lehet hogy akkor azt is ha most elkaptad és idöben el tudják kezdeni a kezelést (ez csak tipp, fogalmam sincs)
Remélem semmi gond nem lesz. Amugy a védönöm szerint már nem szokott rubeola lenni mert oltják a babákat, biztos hogy azt kapta el az a baba? A 15 hos kötelezö oltáson kapják meg, ez biztos mert Orsit most kell vinnem.

Minyu! Nagyon jol sikerült a probaKép Hol volt ilyen elegáns?

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Minyu,
köszönöm szépen!

Cat,
nagyon édi a fiúk!!

Képzeljétek, vettem ma elég olcsón (10.290 Ft-ért) Phillips bébiőrzőt!!
Úgy örülök, már nagyon régóta keresem.

Pusza
Hóvirág
Hovirág
 


Csajok Kép
Köszi a lepedös ötleteket Kép Mivel nem kokusz matracunk van, ezért inkább veszünk valamit, neogy ugy járjunk, mint Karmenék Kép

Karmen Kép
Jaj, nem kommentáltam, deö Hóvirág Milánja, csak én kicsinyitettem a képet, és feltettem, hogy ekkorára elég-e kicsinyiteni.De majd biztos jön Hóvirág és elmeséli, hol volt ilyen csini alegény!

Pusz

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


HóvirágKép

sajnos biztosan rubeola és még nem volt oltva, mert csak 9 hónapos.

Nagyon elegáns a kisfiad, igazi kis úriember a képen.

Anita

Anita és Kyra
Kép
anita24
 
 


Hóvirág! Van a Philipsnek ilyen olcsóbb tipusa is, én is néztem. Majd ird meg légyszi hogy vált be mert én nem mertem megvenni.
Szoval Milán hol volt ilyen csini?? Nagyon tetszik!!!!Kép

Minyu! ja erre nem jöttem volna ráKép

Anita! sajnálom nem tudok okosabbat. Nekem a védönö mondta hogy mivel már minden gyereket oltanak igy nem szokott rubeola lenni, nincs kitöl elkapja Orsi sem. Ezek szerint néha csak van.Kép Majd ird meg mit mondott az orvos, engem is érdekel tesom sem volt rubeolás még.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Anita!

Bocs hogy belekotty így ismeretlenül, de nem tudom hány éves vagy, nekem a védőnő azt mondta hogy a 77-eseket már oltották MMR-el, tehát védettek vagyunk. Nem tudjátok előkotorni az oltási könyvedet valahonna a szüleid?

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Anita! Vgay ha idosebb vagy, nekunk gimi 4-ben felajanlottak hogy aki akarja beoltjak. Hatha nalatok is...en akkor kaptam meg.Kép amugy szvsz ezzel nyugodtan zargasd a dokidat, ill mar ugyis mindjart hetfoKép

orsoly
orsoly
 
 


HóvirágKép
Nagyon csini Mili. Igazi úriember!Kép Hol készült a fotó ? Valami ünnep ?

Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Szép jó estét!

KarmenKép
SMS ment! Végignéztem a képeket, Orsi nagyon formás kis babó, büszke lehetsz rá! Nem tudom, hogy mikorra tudok Juci-képet beszkennelni, de igyexem Kép. A következő beruházásunk egy digit kamera lesz, bár a kocsit sem ártana lecserélni Kép Az éjjeli szopiért nem irigyellek, tényleg éhes ilyenkor, vagy csak cicizik? Mondjuk, én se szóljak semmit, mert én is gyakran fenn vagyok éjszaka, mert valahogy nem az igazi az alvása Jucinak, bár amióta beköltöztünk a lakásunkba és megnyugodtunk (idegileg), azóta sokat javult a szitu, de azért ált. egyszer felébred éjszaka. A szegedi kismamák topik még megy?

CatKép
hát igen, az első lombik sikere, az nagy szó, nekünk is elsőre sikerült, csak a végeredményKép lett "kisebb"Kép Az nagyon jó, hogy számithatsz a párodra, én sem tudom, mi lett volna, ha a férjem nem segit annyit, mert Jucikánk 7 hónapos koráig bukós baba volt, és bizony a szopik után több-kevesebb ideig tartogatni kellett, mig a "fölösleg" visszajött belőle, ami ált. a ruhánkon vagy a földön kötött ki. Ehhez add még hozzá az állandóan csorgó tejcit, képzelheted, hogy néztem ki Kép Visszatérve a lombikra: a páromat nem műtötték, de kapott egy 18 injekcióból álló kúrát (ami mellesleg majd 80 ezerbe került), de szinte semmit sem használt, ezért kerültünk egyből a Kaáliba, nem volt inszem meg ilyenek. Hát, következőnek ikrek? Nem is tudom Kép Tulképpen már bizonyos rutinnal birok gyerekgondozás terén (a nevelésről ne beszéljünkKép), de ettől függetlenül erősen gondolkodnék, bár, ha oda kerülne a sor, biztos bevállalnám Kép De csak azért, hogy legyen miért ismét lakást cserélniKép (decemberben költöztünk 2,5 szobásba), bár a férjem megfogadta, hogy 10 évig nem költözünk... Az viszont tényleg jó az ikrekben, hogy remekül elszórakoztatják egymást Kép A kép nagyon jó, amit feltettél, délután az én lányom is folyton itt kötött ki a gép előtt, akkor az apja csücsült itt, hiába próbáltam elcsalni, térült-fordult, és már megint itt volt, kihúzta a billentyűzetet, nyomkodta, meg is fogadtam, hogy a héten beszerzek egy másikat, játék-célokra. A fiúk kinek drukkolnak a F1-ben? A délutáni futamot is megnéztékKép? Nekem tetszett nagyon, a Schumi kiesett Kép (fúj, de csúnya vagyok, de már nagyon untam, hogy mindig ő volt elől), és végre verseny volt! Amúgy a mi lányunk is fiús beütésű (nem is tudom, kire hasonlitKép), együtt nézzük a focit, kézilabdát, teniszt, ezeket nagyon csipi, még mindig jobb, mint a Mónika show...
Nagyon bátor csajszi vagy, hogy bevállalnád a 3. bébit is! És ha ők is többen lennénekKép?

DorisKép
hát persze, hogy Rád is emlékszem, sokat gondoltam Rád, pont egyszerre irtunk isKép Remélem, ti is jól vagytok, láttam visszább a képedet a babákkal, nagyon aranyosak vagytok!

Na, lassan mennem kell, felszabadult a fürdő, aztán irány a szunya, mert holnap is nap lesz, ráadásul úgy néz ki, Jucust orvoshoz kell vinni, mert az orrfolyása mellé most már köhög is, nem akarom, hogy akár a tüdejére, akár a fülére húzódjon.

Mindenkinek szép álmokat! (bár úgy látom, már mindenki alszik, senki sem jár erre)

Rita
knérita
 
 


Lányok Kép

Van valakinek valami ötlete, mit csináljak? Zéti mostanában állandóan éhes. Szerintem kevés neki a tej, főleg estére. Ezt úgy próbálom most megoldani, hogy reggel lefejek egy üveggel, hogy este azt adjam pótlásnak. Csakhogy a gyerek nem fogad el semmit: sem a cumisüveget, sem a csőrös poharat, rendes pohárból csak pár kortyot, kanállal meg 120 milit megetetni az rémálom. Mit csináljak vele? Hogy tanítsam meg üvegből enni? Szegény végigbőgte a ma estét is, mert mindenféle módszerrel próbáltuk belediktálni a tejet. Annyira felhergeli magát ezen, hogy aztán szopizni sem tud rendesen a bőgéstől.
Bármilyen ötlet jól jönne.Kép
Próbálom a tejet is szaporítani, de már a fülemen jön ki a Laktoherb, eszem a homeopátiás bogyót, nem is 3, hanem 2 és 1/2 óránként eszünk, de semmi nem segít. Olyan nagy gyerek, lehet hogy már nem elég neki csak a tej? Most 4 hónapos és 7 kg. A doktornéni azt mondta, még 1 hónapig tartsunk ki, akkor kezdhetünk hozzátáplálni. Tényleg jó lenne, én szívesen megpróbálnék mindent.

Alena
alena
 
 


RitaKép
Úgy látom, hogy Nálatok is az a helyzet mint nálunk. Mi is most költöztünk 2,5 szobásba, amikor 32 hetes kismami voltam. Az én párom sem akar 8-10 évig költözni, ide meg 3. baba nem fér. A másik ok amiért
nem biztos a baba, hogy én többször nem akarok lombikos tortúrát. Tehát ha spontán sikerülne, akkor oké, de nem megyek megint szurkáltatni magam. Bár nálunk a sikertelenség oka ismeretlen volt, így lehet, hogy beugrana spontán is. A dokim a császárnál azt mondta a műtőasztalon, hogy hibátlanok az ivarszerveim, és szerinte csak én voltam türelmetlen, mert spontán is teherbe estem volna. (mondjuk nem ezt igazolja a 2 év sikertelenség, 6 sikertelen inszemmelKép)
Hány foga van már Jucusnak ? A fogzást megsínylettétek ? Mikor jött az első ?

AlenaKép
Sajnos én nem tudok segíteni neked, mert ugyanebben a cipőben jártam 2 hónapja, de szerencsére az én fiaim a cumisüvegből elfogadták a kaját. Mivel van elég tejed, csak nem megfelelő eloszlásban, semmi egyéb pótlás nem kell, csak valahogy bele kellene Zétibe varázsolni. Milyen cumisüveget használtok ? A kiskanalazás nálunk sem ment, a fele tejet kiköpték, kinyomták a nyelvükkel. A védőnő is azt mondta, hogy lehetetlenség beléjük diktálni 2*150 gr-ot kiskanállal, ne is próbáljuk erőltetni.Kép

Pusza
Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Alena Kép
Bár nálunk probléma nincs, csak Levi nem hízik, ezért próbáltam neki pótlást adni, és sajnos nekem sehogy sem jött össze.
Sem kanállal, sem pohárral... így én is tanácstalan vagyok e téren.
Kitartás!

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok,

köszönöm mindenkinek, aki válaszolt.
Ma reggel mielőtt mind idegzsába berontottam volna a dokimhoz, felhivtam a körzetit és megnézettem, hogy nem lehet-e, hogy be vagyok oltva. Hát mit mondjak elsirtam magam, mikor megnyugtatott, hogy minden rendben, minket már beoltottak. Azért még hozzátette, hogy menjek el a dokimhoz és beszéljek vele, mert valószinűleg azért vesznek vért és megvizsgálják. Most egyelőre megnyugodtam, délután beszélek a dokimmal.

Anita

Anita és Kyra
Kép
anita24
 
 


Alena!Kép
Azt is figyeld, hogy milyen hőmérsékletű a tejcsi amit vissza próbálsz neki adni. Gondolom visszamelegíted langyosra, de a sok próbálkozás közben kihűlhet, lehet, hogy azért nem fogad el Zéti többet. Csak azért gondolom, mert sokáig úgy gondoltam, hogy Dana nem szomjas, mert nem fogadta el a vizet sem pohárból, csőrösből sem, kiskanálból sem. Pedig már csak 2x szopizik nap közben, délelőtt és délután, meg persze este és éjszaka. Aztán megoldódott, langyos vizet kell adnom neki, csak azt fogadja el. Ha meghűlt akkor már nem.
Az ételt is csak akkor eszi meg ha langyos, ideértve a gyümölcsöt is!

Tejszaporításra meg az a legtutibb, ha sokat szopizik, akkor is, ha látszólag nincs mit. Te meg pihenj. Aludjatok együtt nap közben, félálomban még jobban tudod szoptatni, akkor is ha nem kérne. És a tejcsi szaporodására türelmesen 4-5 napot kell várni. Ezt már mi is végigcsináluk 3x, és mindig visszajött a tejcsi, neked is sikerülni fog!Kép

Leone

KépKép
leone
 
 


Sziasztok Lányok!

Na jól lemaradtam...

KnRitaKép
Én is emlékszem rád. Örülök, hogy újra itt vagy köztünk. A lányom sokkal pakolósabb. Ő minden szekrényből kirámol, ha úgy van kedve.

OrsolyKép
Csak nem a postás hozta??Kép A férjed ennyire szőke? Kiváncsi leszek. Lehet, hogy nálunk is hasonló felosztás lesz. Eszter szőke kék szemű. A hugi pedig barna, barna. Vagy ő is szőke, szőke? Kiváncsi vagyok. Én 74-es vagyok. Én nem is tudom, hogy oltottak-e rubeola ellen.

CatKép
Nagyon édik a fiúk így együtt. Igazi pasik. Barátnőm kisfia is annyira pasi már 1 évesen, hogy egy másfél éves kisfiúval elkezdett bunyózni. Én meg csak néztem. Persze miért is csodálkozom a lányom már régóta odavan a babákért. Tegnap plul mikor vásároltunk levett a polcról egy babát és mondta, hogy baba be (vagyis, hogy tegyük bele a kosárba).

AnitaKép
Egyáltalán nem valószínű, hogy elkapod. Ha meg beoltottak, akkor az tök jó. Anyukám velem volt terhes, mikor a tesóm rubeolás lett. Reméljük nem lesz semmi gond. Karmen pedig úgy tűnik tájékozottabb e kérdésben. Én sem voltam még rubeolás, de remélem még egy ideig ez a veszély nem fenyeget. Én 74-es vagyok.

HóvirágKép
Mintha már láttam volna ezt a képetKép és még mindig milyen pasis. Gratu a bébiörzőhöz. Pedig én is folyamatosan néztem neked, hátha látok vmit olcsón.

KarmenKép
Mi most voltunk 15 hós oltáson. Nem is tudtam, hogy már rubeola ellen is oltanak. Mi minden 15 hónapos oltási reakción átestünk, ahogy a nagykönyvben meg van írva. Volt hőemelkedés, enyhe nátha, pici rekedtség, meg kipöttyözés.

Egyelőre ennyi, bocs, ha vkit kihagytam, de csajom már ordít.
Pusza
Bogár

Bogár
Kép
Kép
bogár
 
 


Sziasztok!

Szóval, bocsi, hogy elfelejtettem a kommentárt! Karácsonykor készült a kép és a nagymamitól kapta a csini rucit. Alig bírtuk ráadni, utána meg nem akarta levenni.

Minyu,
lehet, hogy küldök még át képet, de ezt az egy is legalább fél órán keresztül ment át.

Karmen,
délután kipróbáltam a Milivel a bébiőrzőt.
Vele az a baj, hogy nem tudom elég közel rakni, mert eléri és így elég nehezen vette az adást.
De újszülött mellé berakva az ágyba biztos jó lesz.
Szívesen vennék a többiektől is észrevételeket a bébiőrzővel kapcsolatban!!!

Alena,
nekem az jutott az eszembe, hogy nem lehet, hogy most van ilyen növekedési ugrás, amikor kicsit kevesebbnek tűnik a tejcsi, mert több igénye van már a kissrácnak??

Puszi mindenkinek
Hóvirág
Hovirág
 


Sziasztok, megjött az éjjeli bagolyKép!

A lány végre alszik, elég nehezen aludt el. Ma megjártuk a doki bácsit, tök mákunk volt, mert elsőnek értünk oda, igy alig félóra várakozás (a rendelési idő megkezdése előtt) után hipp-hopp végeztünk is. A nátha szerencsére nem ment a fülére, csak az éjjel köhögött elég csúnyán, kapott hörgőtágitót meg hurutoldót, plussz C-vitamin, sóoldat rogyásig, aztán bizzunk a javulásban. A sűrű orr-csöpögtetés úgy néz ki, hogy beválik, sokkal könnyebb neki leszippantani.

BogárKép
jó "látni" a régieket itt, végre babásan. Aranyos a kislányod a képen a profilodban, és onnan kiderült az is, hogy az én kislányom csak 6 nappal előzte meg a tiédetKép. A 15 hós oltást mi megúsztuk, csak a lágyékában lett egy nyirokcsomó-duzzanat, azt is véletlen vettem észre. Én féltem tőle, hogy majd hogyan viseli az oltást, de meglepően jól tűrte, alig kellett lefogniKép Pakolás: Jucus előszerettetel szedi le a száritót, ilyenkor kihasználom: ő adogatja egyesével, én hajtogatom, utána még a fiókba is bepakolja szépen, nagyon ügyesen csinálja, meg is dícsérem érte, hadd szokja a segitést.

AlenaKép
nem tudom, mennyi ideje tart ez a tejci-hiány, de egyetértek Leonéval, hogy ez biztos csak átmeneti. Ahogy visszaemlékszem, nálunk is volt többször ilyen, de hidd el, a szervezeted alkalmazkodik a babó igényeihez, csak ki kell várni. Nálunk is volt úgy, hogy másfél-két óránként evett, aztán visszaállt szépen a három vagy több órára. Tehát ne add fel, pár napon belül rendeződik a dolog, csak kitartás! Csak zárójelben jegyzem meg, hogy Jucikánk 16 hónapos múlt és mindig szopizik este-reggel Kép, szerencsére. Pedig mi sem kezdtünk egyszerűen, az első három hónapban olyan sebes volt a cicim, hogy volt olyan nemegyszer, hogy amikor a csajszi rácuppant, nekem bizony potyogtak a könnyeim. Aztán volt olyan is, hogy egy ilyen átmeneti időszakban, mint amilyenben ti vagytok most, bizony én is elkeseredtem, hogy most akkor mi lesz? Nem fogom tudni tovább szoptatni a kislányt? De szerencsére a védőnő mindig megnyugtatott, biztatott, hogy jól csinálom, a párom nemkevésbé, igy aztán mindig túljutottunk a holtponton, és még mindig szopizunk. Tehát: csak kitartás, és sok folyadék (nem muszáj pont Laktoherbet inni, én pl. töméntelen szénsavmentes ásványvizet ittam)

CatKép
2 év sikertelenség az a dokinak türelmetlenség? Hát, én ezt nem mondanám, élné át ő minden hónapban a "megint megjött" feelinget Kép
Jucinak már nem is tudom, hány foga van, szinte folyamatosan bújnak most neki, félévésen már kint volt neki az alsó kettő, rá egy hónapra a felsők, na, azzal jobban megszenvedtünk, meg nem olyan régen az őrlőkkel, de most talán nem kinozzák annyira Kép Kérdem tőle viccesen: hány fogad van Batman, negyven vagy hetven? Erre ő mindig vigyorog, mint a tejbetökKép Most engem kinoz a fogmosással, kb. egy-másfél hónapja mossuk, de néhány napja hiába próbálom rávenni a szájtátásra, igy aztán elég hunosra sikeredik a csutakolás. Majd szétnézek itt a babaneten, hátha találok valami bevethető trükköt, a "hogy csinál az oroszlán?" már nem jön be Kép

HóvirágKép
Mili mellől hol maradt a menyasszonyKép?
Bébiőrző: én is akartam, de aztán másképp alakultak a dolgok, Juci még mindig egy szobában alszik velünk, igy sajna a témához nem tudok hozzászólni.

KarmenKép
megkaptad az SMS-t? Neked még az az emiled, ami a profilodban látszik? Ma már nem (elég késő van), de holnap irok, ha jó ez a cím.

AnitaKép
mit mondott a doki?

Képzeljétek, ma kellemes meglepi ért: felhivtak a munkahelyemről, hogy holnap várnak ám a nőnapi megemlékezésre, feltétlen menjek. Tökre meglepődtem és meghatódtam, ezek milyen aranyosak?!

Na, lassan lelövöm magam, mert már húz az ágy, meg hát holnap szépnek kell lennem Kép

Puszi mindenkinek!

Rita
knérita
 
 


Hóvirág!Kép
Nekünk is Philips bébiörző van. Mostmár nem a feje mellett van mint újszülött korában, hanem mióta felkeltette az érdeklődését kitettem a kiságy peremére, mert egyik regel úgy találtam, hogy az antennájánál fogva lengette a feje fölött és féltettem a szemét. Most, hogy Dana már feláll az ágyában leengedtük az ágyat és még messzebb került a babafigyelő, (mi Dana rádiónak hívjukKép) de a legérzékenyebb fokozaton még a szomszédból behallatszó kutyaugatást is közvetíti. Én meg vagyok vele elégedve, nekünk nagyon bejött!

Alena!Kép
Mi a helyzet?

Humi!Kép
Én is gratulálok!

Mi is szeretnénk másodikat, ilyen kis korkülönbséggel, úgy gondoltam, hogy ha Dana betölti az egy évet, elkezdünk próbálkozni, hogy ha megint gond lenne minél hamarabb derüljön ki. Csak nekem még nincs mensim, és nem tudom, hogy elválasszam-e 1 évesen Danát azért, hogy kistestvére legyen. Mi a véleményetek?

Tali:
Mi is szeretnénk menni! De nekem nem jó április 9 és május 2 között, úgy néz ki meglátogatjuk a húgomékat.Kép

RitaKép!
Én is emlékszem rád!
És hogy ne csak az archivból tudd meg kivel mi van:

Kép
Kép
Kép
Kép

Kép

KépKép
leone
 
 


Sziasztok!

Rita! Helló! Én is itt vagyok ám, Kép bár mostanában inkább olvasó üzemmódban. Nagylányodról várjuk a képeket. Sokat gondoltam rád, hogy mi lehet veletek, jó, hogy végre hirt tudsz adni magatokról. Kép Péter is szeret pakolászni, de szerencsére, ha olyan kedve van, és megkérem, akkor vissza is rakja. Most úgy tűnik, hogy elég rendszerető lesz, mert pl. ha vmi kilóg a fiókból, akkor kihúzza, megigazítja, majd visszatolja. Na, persze azért nem mindig van igy. Fogmosás tipp: ha nem akarja kinyitni a száját, akkor én is elkezdem mosni az enyémet. Eddig ez még mindig bejött nálunk. Kép Kép Kép

Doris! Azért irhatnál néhány sort ám magatokról is! Hogy vagytok? Gyerkőcök? Mennek már? Képet is szivesen megnéznék róluk. Kép

Hóvirág! Milán nagyon nagyfiú már. Kép
Bogár! megkaptam. majd irok. Kép

Most ennyi, megyek pakolni, mert két napra elruccanunk pihizni egyet Keszthelyre!

Andi
andi28
 
 


Lányok Kép

Köszönöm mindenkinek a segítséget, tanácsokat. A helyzet ugyanaz. Tulajdonképpen van tej, csak az esti utolsó két etetésnél szenvedünk, akkor már kevés. Az hogy reggel lefejem, és este odaadom neki nem válik be, pedig milyen jó lennne. Egyszerűen semmiből nem fogadja el. Figyeltem, hogy elég langyos legyen, ahogy Leone Kép mondta, de szerintem neki a csomagolással van baja. Nem kellenek ezek a furcsa "műanyag cicik". Nagyon édes, mert ahogy fogom a karomban, és próbálom etetni, húzza magát oda a cicimhez, és tátogatja a száját, hogy azt adjam inkább. Úgyhogy inkább hagytam, lógjon rajta ameddig bír. Egy műanyag fecskendővel ilyenkor lehet a cici mellett benyomni a szájába egy kis tejet pótlásnak, ez egész jól bevált, de sajnos nagyon lassú, és hamar kihűl a tej.

Rita Kép
Üdv újra itt. Én is emlékszem rád, de én azt hiszem, még főleg olvasgattam akkor, amikor te várandós lettél. Hol lehet képet találni Juciról?

Hóvirág Kép
Hogy vagy? Keményedések vannak még?

A talit én is várom!! Kép

Puszi, Alena
alena
 
 


Hóvirág! Köszi. Ezért nem mertem venni "olcsot", ami szerintem szintén drága. Tesomnak a 18e ft-os van, az nagyon érzékeny, nem kell közvetlen a baba mellé tenni. De annyit meg végképp nem adok érte.

Bogár! Igen, oltanak már régóta. Én anno 70-es nem kaptam még ilyet, voltam is rubeolás.

Rita! bocs, megkaptam irni is akarok csak hosszu lenne nem volt idöm még nekikezdeni. Igen az a cimem

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Rita! bocs, lemaradt. Jucinak gyors gyógyulást!

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok,

most már tényleg megnyugodtam, mert a dokim is megynugtatott, hogy ha hat évesen (80-as vagyok) be lettem oltva az megvéd az esetleges fertőzéstől. Rákérdeztem. hogy mi lett volna ha, de arra azt modta, hogy nem akar idegesiteni, de azért hozzátette, hogy aki gyerekkorában nem kapta meg az oltást adassa be most, mert igaz ugyan, hogy utána néhány hónapig nem szabad teherbeesni, de még mindig jobb, mint beteg babát szülni, vagy elvetetni.
KarmenKép
ha a testvéred még nem volt rubeolás, de nincs is beoltva és babát szeretnének, inkább oltassa be magát és várjanak néhány hónapot, mert senkinek sem kivánom, hogy atélje azt amit én az alatt a két nap alatt.
Biztosan mondtam már, de ezt nem lehet elégszer, mindenkinek nagyon szép a babája és én már annyira várom, hogy az enyém is megszülessen

Anita

Anita és Kyra
Kép
anita24
 
 


Sziasztok!

Én is drukkolok mindenkinek.

Csináltam egy weboldalt, akit érdekel, itt megnézheti a kisjányom képeitKép

http://kocsis-attila.fw.hu
udojurgen
 
 


Sziasztok!Kép
Jól eltűntem, szánom-bánom... De nem a talik miatt kedves BogárKép, hanem mert ilyen linkóci vagyok. Ugye OrsolyKép? A fasírt receptet is hónapok óta küldöm. Doris is mesélhetne mióta ígérgetem, hogy megyek az ikres topicba.
Na de tegnap meglátogatott Marcsi Levikével és szólt, hogy TALI-helyzet van.Kép
Csajok! Nálunk lehet ám még mindig talizni!Kép
Már aszfaltos utunk is van (bi-bí), nem kell térdig érő sárban dagonyázni.
Na mikorra szervezhetem???
Remélem mind a 19 gyerek itt lesz (ennyit számoltunk a múltkor ugye, ha már mindenki
pocakon kívül lesz?)Kép

Puszi mindenkinek.

Edi
edi
 
 


EdiKép
Na végre! A gyerkőcökről nem írsz semmit? Hogy vagytok ?
A taliban benne vagyok, szerintem a legjobb ha ráböksz egy hétvégi napra, és mindenki referál, hogy jó-e vagy sem. Szerintem jó előre egy áprilisi hétvégét kellene megbeszélni. Akkor még nincs esküvői szezon, és mindenki jobban tudná alakítani az idejét ehhez.

LányokKép
SzösziKép,BarbiKép és BnemethmKép is régen jelentkezett. Tudtok valamit róluk ? Hiányoznak...

Pusza
Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


UdoKép
Nagyon édes a kiscsaj!Kép Nem szopizik ? (cumisüveget látok) Nekünk is ilyen halacskás forgója van az egyik fiúnak, de látom Johannát már el is bűvölte!Kép
Milyenek az éjszakáitok ? Nyugodt kislány ?

Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


CatKép
Szopizik, csak Orsinak véres lett mindkét didije, pár napra le kellett állni.
Az elmúlt két éjjel 2x5 órát aludt. Ha ennél maradna, összeraknám a kezem, de nem lehet előre kiszámolni semmit.
Mindenre figyel, követ a tekintetével és próbál valamit kommunikálni. Este egy igazi babás mosolyt csinált, csak nem tudom, mi tetszett nekiKép
udojurgen
 
 


Anita! Ideges is volt tesom, de hiába mondtam neki, nem ment el, igy szülte meg a 2 babát. Többet nem akar. A kicsi 1 éves lesz nemsokára. Szoval tesom szerencsére meguszta de szerintem is jobb ha felveszi az oltást (bárányhimlöre is) aki még nem volt és babát akar.

Udo! Nagyon szép baba Johanna!! Nekem a fekete-fehér képek föleg tetszettek.

Karmen
Kép

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!

Leone,
Kijavítanád a táblázatot?
Kislányunk lesz és Noéminek fogjuk hívni.
A szülés dátuma is elvileg egy héttel későbbi, de örülök, ha május végéig bent marad még a csajszi!

Alena,
Köszönöm kérdésed!
A görcsök heti egyszer vannak, a keményedések meg ugyanúgy. Van amikor este csak 5-6x bekeményedik.
Szerintem ne aggódj, biztos lesz több tejcsi. Nyugodtan hagyd rajta tovább!
Nem tudom, hogy váltott mellből szoptatsz vagy mindkettőből? Az is jó, ha váltva többször odaadod mind a kettőt (szerintem ettől csak több lesz)!

Edike,
De jó, hogy jelentkeztél!!!
Mi még vinnénk egy pár pocakos gyerkőcöt is! : - )) Ugye, Bogár?

Karmen,
Nagyon édi a kislányod! És ilyen jól viseli a hajmosást?

Pusza
Hóvirág
Hovirág
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?