Új privát üzeneted érkezett!

@littlebiscuit:


ó, miért nem most? Már olyan rég kimaradt... ilyenkor már a nap bármely szakában el lehet végezni. Neeeem bírom az izgalmakat, úgyis van egy csomó teszted. Ne tedd ezt velüüüüüüüünk. 





Lilypie Pregnancy tickers
caroline4
 
 
 
 
 


@caroline4:


Most akartam valami hasonló írni... megelőztél. 

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Third Birthday tickers
scolo
 
 


Lányok! 

Ki hor közületek bármilyen ékszert holdkőből? 

Én már egy ideje hordom minden álldott hétköznap. És a legutóbbi ciklusom meghosszabbodott, 32 napra jött meg. Mit mond ma  a kolléganőm? hogy mióta holdkő karkötője van (két hónapja ajánlottam neki, vett a női hormonokra való hatása miatt) és két hónapja egy-egy hetet késett a mensije. 

Ebben lehet valami. ééééés utána olvasott és más nők is írják, hogy meghosszabbodott a ciklusuk mióta hordják. Létezik??? 
A rózsakvarc vajon nincs ilyen hatással? mert az a karötő (babaváró) is mindig rajtam van.

Lilypie Pregnancy tickers
caroline4
 
 
 
 
 

 
 

a holdkő erőteljesen befolyásolja a menstruációs ciklust, és enyhíti a menstruációval összefüggő rendellenességeket és feszültséget. Kapcsolatban áll a tobozmiriggyel, kiegyensúlyozza a hormonrendszert, a testfolyadékok áramlását. Hasznos sokkos esetekben, és használható hiperaktív gyerekek megnyugtatására is.
Feltételezett gyógyhatása: segíti az emésztő– és a szaporítószerveket, a tápanyagok felszívódását: csökkenti a méreganyagokat és a folyadék visszatartást; enyhíti a bőr, a haj, a szem, a máj és a hasnyálmirigy elváltozással járó betegségeit. Kitűnő a menstruációt megelőző tünetekre, a fogantatásra, a szülésre és a szoptatásra.


Lilypie Pregnancy tickers
caroline4
 
 
 
 
 


eszméletlen, most meg azt találtam, hogy a rózsakvarc a menstruációkor fellépő görcsös fájdalom ellen is jótékony hatást fejt ki. És akár hiszitek akár nem, nekem az legutóbbi ciklusomban nem kellett apranaxot bevennem a görcsölésre. Nem fájt, csak megjött. Azta, mik vannak. 

Vagy a késésért és a fájdalom nélküli mensiért is a barátcserje a felelős? 

Kiváncsi vagyok, mert a holdkövet ebben a hónapban nem fogom hordani és a barátcserjét sem fogom szedni. 



Lilypie Pregnancy tickers
caroline4
 
 
 
 
 


Hat az a helyzet hogy most a napokban itt volt a baratnöm nalunk (most vittem ki a reptèrre) es igy nem is gondoltam nagyon a dologra meg hogy tesztelni kellene.
Mult hèten a barnázással teljesen elkönyveltem hogy meg fog jönni ès nem vagyok terhes hogy mèg egy hazautat is leszerveztem szoval ha terhes vagyok ugrik a fogadalmam hogy nem repülök..
De valahogy jo igy most hogy nem tudom mi van. 15 kilometereket varosnèztünk a bazilika kupolaba 320 lepcsöt masztam meg.. ha tudom hogy terhes vagyok tuti hogy agyonparazom a napokat hogy jajj ez a tuleröltetès biztos bajt okoz majd..
Igy meg nem törödtem vele..

Lilypie Pregnancy tickers
littlebiscuit
 
 


@littlebiscuit:


Viszont ha sokáig csigázzol minket lehet összebeszélünk itt a csajokkal és elmegyünk hozzád és addig nem hagyunk békén míg nem pisilsz a tesztre!!!!!!! (csak vicceltem ám)

Kép
gorzi
Keszthely
 
 


Gorzi :lol:
Töled is varjuk a legfrissebb teszt termèst :D

Lilypie Pregnancy tickers
littlebiscuit
 
 


Hihetetlen, jó kis csapat alakult ki, egyébként ha mindannyian babásodunk, tényleg szervezhetnénk egy közös talit valahol pesten, hogy megismerjük a várva várt babócákat, igazodunk majd a külföldön élőkhöz..:)

Lilypie First Birthday tickers
cseniko
 
 


@littlebiscuit:


Én a helyedben minél előbb megcsinálnám a tesztet! És ha babás vagy (szívből remélem, hogy igen) akkor már tudsz is beszélni a dokiddal!
Várjuk a híreket! :)
kolibri25
 
 


Tesztre fel csajok, mindenkinek ekinek esedékes!!!


Én majd csak a jövőhét végén...


Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Third Birthday tickers
scolo
 
 


@gorzi:


Nekem egyszer volt pár percig együttlét után. Ha tudok szivesen válaszolok :)

szandra0408
 
 


@littlebiscuit:


Én szombaton a kertben kapáltam, + a babaszobabútort raktuk össze és este volt mire rájöttem, hogy talán nem kellett volna...

szandra0408
 
 


Szandra kemèny csajok vagyunk :lol:
Most valahogy nèzetet váltottam ebben a dologban.. eddig azt gondoltam hogy maximalis ovatosság kell ès kerülni minden megeröltetèst. De végül, egy erös èletkèpes magzat ott marad igy is ugy is.. Lehet mentalisan többet árt ha stresszelünk meg úgy kezeljük a terhessèget mint egy 'betegsèget'.

Lilypie Pregnancy tickers
littlebiscuit
 
 


@littlebiscuit:


Teljesen igazad van! Ha az orvos azt mondja minden rendben akkor nem kell hímestojásként bánni a pocakkal. A babaszobafestéstől pl én sokkal jobban lettem mint előtte voltam. Kutyussal nagyokat sétálunk, és napi 3-4 szer megmászom a negyediket. Semmi probléma nincs. amikor rajtam volt a para, meg a félelem, akkor tényleg lett gond. szóval no para, de tényleg tesztelhetnél, mert már nekem is kifúrja a kiváncsiság az oldalam!

szandra0408
 
 



Igèrtem hogy felteszem a mait az utolsó az !! A taliba én benne lennék!:-)

Kép
gorzi
Keszthely
 
 


@gorzi:


ezek milyen érzékenységű tesztek?

szandra0408
 
 


@gorzi:


látom, hogy folyamatosan erősödik, és ez jó. :) örülök hogy a tali ötlete tetszik :)
Van görbéd? feltöltenéd?


Lilypie First Birthday tickers
cseniko
 
 


Little, tesztelj konyorgom en is holnap!!! ;) Hat tenyleg mindenki erted izgul ;) Tegyel boldog ha minket egy pozi teszttel, h veled orulhessunl <3
Egy kerdesem lenne: ha valakinek koldok ekszre van, azt mennyivel baba elott kell/erdemes kell venni? Mar a tervezestol, vagy a pozi teszttol eleg?

(ღ˘⌣˘ღ)
latkafr
Isère
 
 


@latkafr:


én  későn vettem ki most nyúlik csúnya. sztem tervezés közben már érdemes...

szandra0408
 
 


@szandra0408: Koszonom, 14 ev utan akkor most ki is vettuk unnepelyesen ;)

(ღ˘⌣˘ღ)
latkafr
Isère
 
 


@szandra0408:
A teszt 10-es érzékenységű, van még egy azt szerdán tervezem megcsinálni és utána van még egy 25-ös x-épül tesztem amit pénteken gondoltam csinálni hisz akkor már több mint 2 hete késik. Most vettem egy digitálisat, mert az megmutatja hogy hány hetes vagyok ( pontosabban hogy hány hét telt el a megtermékenyüléstől).

Kép
gorzi
Keszthely
 
 


@cseniko:
Nagyon sajnálom de én nem hőgörbéztem. Csak kizárólag LH- t figyeltem meg teáztam ezerrel ( reggel, este).

Kép
gorzi
Keszthely
 
 


Gorzi lehet hogy kèrdeztèk már a lányok - az ovulaciod idöpontját tudod?
Talán joval kèsöbb lehetett mint közèpidö az erössègèböl itèlve. De az a lènyeg hogy erösödik..

Lilypie Pregnancy tickers
littlebiscuit
 
 


@gorzi:


Kár, pedig megnéztem volna...

Lilypie First Birthday tickers
cseniko
 
 


@latkafr: Nekem is van köldök ékszerem. Én eddig úgy gondoltam bennhagyom és szilikont teszek bele. Nem jó ötlet? Már 12 éve van lassan :)

Lilypie Premature Baby tickers
molyocska
Nagykanizsa
 
 


@cseniko:
Én is benne lennék a taliba :-)
bunny88
 
 


@littlebiscuit:
Könyörülj meg rajtunk ès tesztelj holnap ;-) kifùrja az oldalunkat a kivàncsisàg ;-)
bunny88
 
 


@gorzi:
Örülök hogy erôsödik a teszted :) èn megcsinàlnàm a helyedben a digitàlisat, nem bírnèk vàrni ;-)
bunny88
 
 


Lányok Gorzibòl kiindulva hogy több mint 1 hetes kèsèsnèl mèg csak èpphogy halványat tesztelt nekem korán van :roll:
Szeretnèk valamit èrezni is egy kis mellfeszülès vagy gyakori pisilès mert igy hogy sehol semmi nagyon kètelkedem :/

Lilypie Pregnancy tickers
littlebiscuit
 
 


@littlebiscuit:


Mindenkinél más, gorzinál lassabban termelődik a hcg, nálad lehet hogy gyorsabban.
Barátnőm aki 38 hetes terhes, semmi nem érzett, kb a 6-7 héttől kezdve volt nagyon hányingere, előtte semmit, szóval van remény.


Lilypie First Birthday tickers
cseniko
 
 


@littlebiscuit:
Biztos vagyok benne hogy nem középidőben volt az ovu ezért vettem a tesztett, meg hátha az is kiderülne belőle hogy fiú vagy lány lesz a pici.
És tudod Littlebiscuit mindenkinek más a szervezete így lehet a te teszted lefog ugrani a csíkról míg az enyém még csak erősödik!! Látod nagyon várjuk az eredményedet!

Kép
gorzi
Keszthely
 
 


@cseniko:
Ez nagyon egyszerre írtuk!!! :-)

Kép
gorzi
Keszthely
 
 


@gorzi:


hát ennyire várjuk már a tesztjét, hogy együtt pörög az agyunk :)

Lilypie First Birthday tickers
cseniko
 
 


Haha csajok csak nyugiii.
Mèg annyi gondolatom volt hogy mi van ha azert nem jött meg mert izgultam a baratnöm èrkezèse miatt.. igy mèg szerintem a holnapot megvarom es szerda reggel tesztelek..
Tudom örült vagyok.. de az utobbi eseteim ôvatosságra intenek :oops:

Lilypie Pregnancy tickers
littlebiscuit
 
 


Te tudod, Te érzed. De én biztos, hogy nem várnék. Nálad tudjuk a dpo-s napokat,így ha babás vagy a tesztnek már mutatnia kell. Gorzinál valószínűleg később volt az ovu és azért halvány, de erősödő.
Az, hogy nincs tüneted nem teljesen igaz. :) A legmeggyőzőbb első tünet, ha késik!
Én mindenképp sokat gondolok Rád/Rátok! ;)
kolibri25
 
 


Igen, little. Ha babás vagy minèl előbb látnia kène dokinak. Vèrt vehetne, hogy kell e gyógyyzer a baba megtartásáèrt. Kèt elment baba után... nem lennèk ilyen türelmes.

Persze te tudod, de attól h fèlsz mèg nem lesz pozitív ha nincs baba, se negatív ha van baba.

Magadat fèlted a csalódástól, közben meg a babát kène fèltened...

Ne haragudj ha picit erős volt,amit írtam.

Lilypie Pregnancy tickers
caroline4
 
 
 
 
 


Caroline a progeszteronom rendben van (söt szinte magas) az elmult honapokban már kiderült mèrve volt. Ha pozitiv tesztem lenne se mennèk orvoshoz 7.hèt elött. Itt olaszhonban a legtöbb orvos hozzád se nyul 7/8.hèt elött. De sok más országban pl angliában ez 12 hèt. De decemberben otthon is a 6.hèt betöltèsènèl a klinikán megmosolygott az orvos. Mondtam neki hát nem akartam már az ünnepek utanig huzni a vizsgalatot akkor már a 8.hèt lenne - ès erre azt mondta hogy az az idealis.
Ismerem magam hogy aggodnèk miert ekkora a petezsak meg az embrio èsatöbbi..
Amugy meg mèg csak 3 napot kèsett szoval nem èrzem extrèmnek a helyzetet. Nem szeretek tesztelni ilyen alig láthatò csikokat látni mert rossz èlmènyeim vannak vele - ennyi.

Lilypie Pregnancy tickers
littlebiscuit
 
 


Jól van little. Megèrtelek. Őszintèn. De nagyon szorítok h ott legyen a babóca.

Amúgy biztos csak három napja kèsik? Csak mert együtt haladtunk de èn ma már az új ciklusom 7.napján járok.

Lilypie Pregnancy tickers
caroline4
 
 
 
 
 


En is tesztelnek little!Tudom csunyan hangzik amit irok,ne haragudj meg erte,de en is caroline velemenyevel ertek egyet.
Tudom nem vagyunk a helyedben.Egyszer valahol olvastam,hogy ha mar megvolt az ovu,akkor nem kesik stressz miatt.Stressz miatt repedhet kesobb a tuszo,es emiatt lehet keses.
Szerintem mivel van ismeros nogyogyaszod is,aki tud a ket korai vetelesedrol,nem gondolnam,hogy hidegen hagyna ha most pozi lenne ugy a teszted,hogy volt ket nap barnazasod.Gondolom azert ilyenkor ok is jobban figyelnek a dolgokra.
En is nyolc hetes voltam amikor eloszor ultrahangoztak,de en elott voltam dokinal,megvizsgalt,megallapitotta kezzel a terhesseget.De nekem nem volt barnazas meg ilyenek.Tehat en ezert is elmennek.
Persze a te dontesed csak.tudd h melletted allunk.Es sztem ilyenkor fokozottan figyelik a kismamakat mindenhol,ha mar volt elotte korai veteles.
Meg lehet erdemes lenni egy dokit ugyus felkeresni esetleg vervetep ugyben,mert az h a masodik szakaszod kitolodik ilyen hosszura,nem tudom...lehet meg lehetne emliteni..
Es nem kioktatasnak szantam..csak biztatasnak,hogy tudd mi drukkolunk neked nagyon!

mimkosz
Budapest
 
 


@littlebiscuit:
Meg azt hiszem h neked egyszer mertek progeszteront,de azt hiszem az akkor igazan mervado ha van a ciklus elejen es a vegen merve ovu utan.Es nem bantasbol,mert biztos nincsen semmi.Csak ennek is lehet utana kellene jarni.Vagy megnezetni,mert lehet a krem is bekavart esetleg neked.

mimkosz
Budapest
 
 


Mimkosz, és mindenki,
értem én hogy drukkoltok, kiváncsiak vagytok, de azt kell mondjam nem értek egyet. És az orvosok se..
Emlékszem sógorunk válaszára amikor elmeséltem az első esetet olyasmit mondott hogy ezek a fals pozitiv esetek azaz elindult valami de nem fejlődött/ágyazódott be rendesen. Ez nagyon gyakori.. nem szabad túl hamar tesztelni'.
A barátnőm aki januárban vetélt, most volt róma egyik nagy neves nőgyógyászánál (180 euró egy vizsgálat ... = 50.000 ft..) ő is azt mondta hogy tessék várni egy hetet legalább a teszteléssel, mert azelőtt ha van is terhesség nagyon kétséges a kimenetele. Mondhatta volna tessék rohanni a pozitiv teszttel azonnal - keresne is ujabb 180 eurót egy párszor az első hónap alatt de nem ezt mondta.
A természet tudja a dolgát, szelektál és a nem egészséges embriókat kilöki hamar. Ezekért felesleges megtartó gyógyszereket (=progeszteron) beszedni mert igy is úgy is az lesz a vége - arról nem beszélve hogy nincs progeszteron hiányom. Igen a harmadik nap nem mérték (fel se irta a budapesti klinikán az orvos), mert nincs sok értelme olyankor nullához közeli az értéke. Inkább azok a peteérlelő hormonok lányegesek olyankor TSH, FSH, LH.
Olvastam olyan cikkeket akik a korai vetélés arányát 50%-ra tették ha a férfi pár 45 vagy annál idősebb - egyszerűen az idő vasfoga ott van a DNS-ben és ennyire rizikós a terhesség kimenetele. Ezért is óvatos vagyok, nem szeretnék túl korán örülni meg beleélni magam.
Orvoshoz tényleg semmi értelme rohanni. Az 5. hétnél járok ha van baba ami mivel a normálistól 3-4 nappal később van peteérésem 4+3 kb. A legprofibb ultrahangok se látnak semmit (mivel ekkor még mákszemnyi méretű lehet) kitapintani meg max a nagyobb méhet tudná ami semmit se mond..

Lilypie Pregnancy tickers
littlebiscuit
 
 


@littlebiscuit: drága Littlebiscuit, eddig nem akartam beleszólni, mert úgy gondoltam nem kell és most is nyugodtan ugord át a hozzászólásomat, ha úgy gondolod.

Innentől ne olvasd, ha nem szeretnéd :) :)


De végül úgy éreztem, hogy mégis le kell írnom mi az, amit én és a legjobb barátnőm tapasztaltunk. Nekem 4+6 volt első ultrahang ahol a petezsákot már látni kellett volna, nem látszott,tesztek pozitívak 12.dpotól.Vártunk még egy hetet, hcg az egekben, ultrahangon semmi. Aznap megműtöttek, mert méhen kívüli volt. Nem éreztem semmit előtte, semmi görcs, semmi láz, csak barnáztam mensi helyett. Ha az első ultrahang után megkapom a gyógyszert, ami ilyenkor kell, akkor nincs műtét. Ha nem ultrahangoznak ilyen korán, akkor meg én nem vagyok.
A másik meg, hogy a progeszteron az egyetlen olyan hormon amely akár egy napon belül nullára eshet és az nem a magzat életképtelenségét mutatja, hanem az anyai szervezet rossz reakcióját a helyzetre. Csak barnázott kicsit.... Sok kisbaba annak köszönheti, hogy létezik, hogy időben kapott az anyukája nagy dózisban vaginális progeszteront. Barátnőm tökéletes leletekkel veszített el egy babát így, másodjára kapott hormont és minden rendben volt. Végeztek boncolást az első esetben, az embrió egészséges volt.

Szóval nem riogatni akarok senkit, sajnos ezek tények. És ha az ember célzottan babát szeretne, és az esély megvan, hogy sikerült, akkor igenis 5.héttől felelős érte. És ez nem ráparázás meg minden, ez jó dolog.

Vigyázz magadra, remélhetőleg magatokra, itt mindenki szurkol mindenkinek egy emberként!!
bikbok
 
 


bikbok,

az a furcsa hogy akkor csak én és a környezetem találkozunk ilyen nyugodt kedélyű orvosokkal?
Amikor decemberben majd 6 hetesen az orvosnál nem láttunk semmit, és kérdeztem is a doktornőt, hogy lehet hogy méhen kivüli azt mondta 'reméljük nem.. menjek vissza jauár első hetében = 2 hét mulva'.
A barátnőmnek szintén 5+ pár napnál nem láttak semmit, azt mondták várni kell túl pici még. Hiába keresik a petevezetékben ott sem látni semmit. Nincs mit tenni azon kivül hogy várjanak..

A barnázásom pedig szerintem ez volt - ezt találtam:
"a szervezet “emlékszik” rá, mikor kéne megjönnie, ezért a menses időpontjában a megszokott tünetek lépnek fel és minimális vérzés/barnás pecsételés jelentkezik."
Egy az egyben a menzesz idejáben jött 2 napig tartott alig valami kis maszatolás.

Lilypie Pregnancy tickers
littlebiscuit
 
 


@littlebiscuit: hát biztos orvos és egyén függő ez az egész akkor. Drukkolok nagyon továbbra is!!

bikbok
 
 


@littlebiscuit:


Amit utoljára írtál, az azt jelenti, hogy szerinted is csak a mensire emlékezett a szervezeted? Ez akkor van ha valaki babás. Akkor lehet ezt súgja a megérzésed, hogy sikerült? De jó. Csak annyira nem jó úgy örülni, hogy még nem tudunk biztosat. Már egy 25-ös teszt is kimutatná akármi van. 

De várunk, kivárjuk mi van. :)

szép napot!




7. ciklusnap

holnap- holnapután elkezdek ovutesztelgetni.

Lilypie Pregnancy tickers
caroline4
 
 
 
 
 


@littlebiscuit:


Én úgy gondolom hogy ha nem szeretnél még tesztelni, ne tesztelj csak akkor mikor "jól esik", szerintem így is- úgy is oda figyelsz magadra így a babának (petezsáknak) nem teszel rosszat. Így én azt mondom hogy szívből tesztelj!!!

Egy kis műsor ajánló:
TLC nevű adón elkezdtek a baba témával foglalkozni (baba várás, születés stb.)
pl.:
- Az első szívdobbanás (leírása: Bensőséges, a szereplők által forgatott dokumentumfilm Lisáról és Davidről, akik kisbabára vágynak. Megindító történet vetélésről, veszteségről és szerelemről, öt éven át.) - Most vasárnap 22:00-kor kezdődik (tudom későn, de én már láttam belőle epizódott és pont erről van szó benne amit most mi is csinálunk)
- és lesz egy olyan műsor is ami a megszületett babának életét veszi elő és a szülőket hogy mennyire nem tudnak mit kezdeni vele először! Ezt ma reggel láttam hogy hirdetik de sajnos túl kómás voltam hogy megtudjam jegyezni hogy mikor lesz a premier és mi lesz a címe!

Kép
gorzi
Keszthely
 
 


@littlebiscuit:
En megertelek maximalisan.Csak probaltam a baba erdeket is nezni,mert amit bikbok irt,hogy nem azert szelektal az elet,mert a babaval van baj.
Es nem elfelejtendo,hogy mennyi kulfoldi jon ide orvosnak tanulni.Vilagszinten vagyunk.Lehet,hogy kint is figyelmesek lennenek...legalabbis en ezt a dolgot addig nem hagynam amig valaki nem hallgatna meg.Mert nem hiszem h ez normalis magyarazat h egymas utan ketszer volt sajnos ilyened.Nagyon drukkolok es tudom h nagyon rossz latni a negativ tesztet,de jobb,mint a bizonytalan.

mimkosz
Budapest
 
 


Marmint h nem csak azert szelektal a termeszet mert a baba beteg lenne.Vannak helyzetek amikor az anyuka szervezete nem tudja csak rasegitessel megtartani a babat.Es ezen lehet segiteni.Mert nem biztos,higy feltetlenul csak a progeszteron lehet a ludas.

mimkosz
Budapest
 
 


@littlebiscuit:


Nekem pl. a 6. hétig semmi tünetem nem volt, csaka  jóstesztekből tudtam, h terhes vagyok. Szóval akármi lehet.


@gorzi:


Nem sértésnek szánom, de mivel decemberre várod a babót, veled "egykorú" csoportba jelentkezz, mert  a szeptemberiben is a "legfiatalabb" már 15 hetes.


Lilypie First Birthday tickers
kiscsillag201
Dunaújváros
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?