Új privát üzeneted érkezett!

Ja ès mi vasárnap egy disznótorra vagyunk hivatalosak. :-P

Lilypie Pregnancy tickers
caroline4
 
 
 
 
 


Scolo! Mèg nem is üdvözöltelek, úgy el vagyok foglalva magammal. Bocsi. Szóval örülök h itt vagy. Mire vagy kiváncsi?

Ovu:ovuláció (petesejt kilökődès)
Cn: ciklusnap
Dpo: ovu után eltelt napok

Vagy milyen rövidítèsekre?

Lilypie Pregnancy tickers
caroline4
 
 
 
 
 


Caroline, és ha a 2 közt? a pozi ovuteszt után 48 órával volt kb? kedden, 15-én? akkor most vagy a 10-en.
És akkor előttem egy nappal nem várod..

Lilypie Pregnancy tickers
littlebiscuit
 
 

 
 

de jól hangzik ez a készülődés :)
nálunk csak vasárnap lesz egy kis baráti ebéd de nem nagyon kell készülődni mindent akkor csinálunk, barbeque-n. Szeretem az olasz étkezést/vendéglátást olyan egyszerű.. a családok pl a nagycsaládi karácsonyt ugy oldják meghogy az első fogást (pasta) elkészitik előre pl lasagne vagy pasta al forno akár már előző nap. A hust akkor frissen, előétel szalámik, sajtok mindne kész dolog, köret saláta. Vesznek piros muanyag cuccokat tányér pohár (pedig van mosogatógép minden háztartásban...) és a vacsi végén gyakorlatilag lesöprik a dolgokat egy kukazacskóba. Senki nem fáradozik a konyhában hajnaltól, meg mosogat éjfélig.. Lehetne mondani, lustaság, meg anti-környezetkimélő.. de legalább együtt a család, és senki nem fárad bele a vendéglátásba...

Lilypie Pregnancy tickers
littlebiscuit
 
 


Én csak egy egyszerű sütit fogok holnap sütni, mert minden nap megyünk valahova. :) Most is mamámtól jövők mert ott halászlét ettem, de este megyünk anyósomékhoz és ott is halászlét fogunk enni. Holnap mamámékhoz ebédre megyünk, sonka, tojás meg a többi vacsira meg párom mamájáékhoz. Vasárnap párom szülei hétfőn meg elvileg anyumék jönnek hozzánk, de nem kell akkor se főznöm. Szóval rohanás lesz az egész hétvége. :)

Lilypie First Birthday tickers
ritus922
 
 


@littlebiscuit:
A predictornak akkor is ki kellett volna mutatnia. Pedig azt olvastam róla h szokott tèvesen pozit mutatni. Na nekem aztán semmi nem volt rajta.

Lilypie Pregnancy tickers
caroline4
 
 
 
 
 


@caroline4:


Nekem a predictor nem muitatta ki. Szóval nem olyan megbízható az a teszt. A 11. dpo-n egy gagyi 10-es stick volt először pozi.

Boldog Nyuszit Lányok Mindenkinek :)

Lilypie First Birthday tickers
kiscsillag201
Dunaújváros
 
 


@kiscsillag201:


Boldog Nyuszit neked is :) Hogy vagy minden rendben a pocaklakóval? :)

Lilypie First Birthday tickers
ritus922
 
 


@caroline4:


Pont arra amit leírtál  köszönöm.

Nálunk nyugi lesz a hobbijainkra fogunk koncentrálni, no meg egymásra... esetleg egy kis anyóslátogatást teszünk bele.

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Third Birthday tickers
scolo
 
 


@kiscsillag201:
Komolyan? Ez ad egy kis remènyt mèg. De akkor mi a feneèrt írják rá h olyan korán biztosat mutat?

Lilypie Pregnancy tickers
caroline4
 
 
 
 
 


Hát szerintem nagy marketing fogás. Tudják hogy a nők türelme ilyenkor gyenge és mielőbb tudni akarják hogy ot van-e a kis embriócska..
dehát, a 6 nappal a menzesz előtt az 8 dpo.... ez a statisztikás oldal azt irja, 65% ilyenkor még negativ. Azon csodálkozom hogy 17% halvány pozitiv - nekem még ez is soknak tűnik...
http://www.countdowntopregnancy.com/pre ... .php?dpo=8

Azt olvastam a megtermékenyülés után még 5-6-7 napig csak lebeg vándorol az embrio és mikor beér a méhbe sem áll neki rögtön beágyazódni akár még 2-3 napig ellébecol ott is mire elkezd beágyazódni. A beágyazódáskor kezdi termelni a hormont, de innen is kell még pár nap mire termel eleget emit a vizeletből is ki lehet mutatni. a teljes vándorlás beagyazódás 12 nap. Szóval 12/13 dpo előtt csak azoknak lesz pozitiv a tesztje akinél gyorsan ment a vándorlás meg ez az egész.
Egyszerűbb kivárni a késést szerintem :D olyankor ha baba van már kimutatja (sokszor akkor is csak nagyon halványan még...)

Lilypie Pregnancy tickers
littlebiscuit
 
 


@ritus922:


Köszi Ritus igen minden rendben. Tegnap megmozdult (mármint igen erősen lehetett végre érezni) :)
Teszek fel egy 16. hetes státusz fotót ha nem gond


Lilypie First Birthday tickers
kiscsillag201
Dunaújváros
 
 


@littlebiscuit:


Egyetértek azzal amit leírtál. Szerintem is sok ilyen teszt ami már a nem várt előtt X nappal "kimutatja" a terhességet szerintem is csak marketing fogás. Mert néha egy hét késés után is lehet hogy csak halvány a teszt. Ez szerintem attól is függ hogy kinek milyen gyorsan termeli a szervezete a Hcg-t.

Lilypie First Birthday tickers
ritus922
 
 


egy kis okosság

http://www.kismamablog.hu/terhesseg/a-t ... -jelei/hcg
mondjuk esszerint a 9- naptól minimum 17 a hcg. A 25-ös teszt gondolom akkor negativ a 10-es talán lehet pozitiv már. Habár, ezek a BÉTA HCG értlkek amik a vérben bannak. A vizetelben még lehet másként választódik ki...

Itt viszont a 14. naptól kezdi irni..
http://www.pocaklako.hu/terhesseg-jelei/terhestesztek/
a 14. nap átlag 48 - és valahol 17-119 közt kellene lennie.
Azaz, ha valaki a 14. nap tesztel egy 25-ös teszttel, még előfordulhat hogy 20 körül van csak a hcg, és negativ lesz a teszt... Még a 15. nap is lehet olyan alacsony és a 16. napra kell hogy emelkedjen 33-ra minimum és ekkor már tuti kimutatja (Krystin !!!!)

Lilypie Pregnancy tickers
littlebiscuit
 
 


jujj Kiscsillag. 16. hét és már ekkora a pocid, de szuper :) :)

Lilypie Pregnancy tickers
littlebiscuit
 
 


@kiscsillag201:


Azta szép pocid van. :) Huha akkor tényleg nagy pocakom lesz az esküvőmön :) Mert kb szeptember 10.-én leszek 28-29 hetes ha minden igaz. De nem baj megéri. :) A nemét tudjátok már? :)

Lilypie First Birthday tickers
ritus922
 
 


Ritus, 28-29 hetesen biztos is hogy már jóóó nagy pocid lesz.
De Kiscsillagnak nagyon nagy pocija van a 'korához' képest. Emlékszem barátnőmnek nyáron volt 16 hét tavaly és még épphogy domborodott egy kicsit. Ugy igazán októberben novemberben kezdett nőni, és január elején 36. hétre megszült..
Egy volt osztálytársnőmnek meg 25 hetesen is alig látszott hogy domborodik komolyan ha nem tudod, simán elsuhansz felette hogy várandós..
Alkati kérdés ez biztos..

Lilypie Pregnancy tickers
littlebiscuit
 
 


@littlebiscuit:


Majd meglátjuk amikor ott tartunk. :) Bár nem bánnám azt se ha nagy lenne a pocakom. :) Bár ha anyukámat nézzük 7 hónapos terhesen alig volt hasa szóval én is remélem hogy ilyen alkatú leszek. :)

Lilypie First Birthday tickers
ritus922
 
 


@ritus922:


@littlebiscuit:


Na ez az, az utóbbi 2 hétben húztunk bele ennyire :) De hála kg-ban csak 2kg eddig a plusz :) Nekem is barátnőm 23 hetes és most kezd neki látszani. Már csak kismama nadrágban bírok dolgozni járni mert minden szorítja pocakot.  Nemét még nem tudjuk, keresztbe rakta lábát, múltheti uh-n :D
Nem baj 2 hét múlva genetikai remélem ott kiderül.


Lilypie First Birthday tickers
kiscsillag201
Dunaújváros
 
 


@kiscsillag201:


Nagyon szép kismama vagy az egyszer biztos. :) Hihetetlen hogy lassan 17 hetes lesz a baba pedig csak most teszteltél pozitívat. :) Mikorra is vagy kiírva? :)

Lilypie First Birthday tickers
ritus922
 
 


Kiscsillag nagyon szép a pocakod!

Csajok úgy legyen ahogy mondjátok!
Akkor viszont 29.én kellene megjönnie.
Jövőhéten délutános leszek kedden veszek tesztet,szerdán ellövöm,ha addig nem jön meg.
Jajj,olyan kíváncsi vagyok
Annyira viztos voltam benne,hogy volt ovum,hogy annyira ida se figyeltem

Nálunk ilyenkor nincs olyan nagy sütés-főzés,a sonka állandó
Holnap pl rakottkrumpli lesh.
Ilyenkor anyósom szokott főzni ,én általában a sütit csinálom.

Lilypie First Birthday tickers
krystin
Budapest XXI. kerület
 
 


@kiscsillag201: Istenem nagyon cukik vagytok! :)  Szép pocakod van nagyon :) És nagyon szééépséges a cserépkályhátok is :) Volt annó otthon nálunk is egy ideig és imádtam :) Szerintem kis herceg lesz :) Azt mondják, ha a pocakod hegyes és nem szabályos gömbölyű, akkor kis herceget hoz a gólya :) De majd te megmondod nekünk, hogy igaz lehet-e ez a monda :)


(ღ˘⌣˘ღ)
latkafr
Isère
 
 


@kiscsillag201:
Jaj de csini! Nekem is nagy lesz a pocakom, mert sokadik terhessèg. Az első gyermekemmel a 15.hèten kezdett látszani, de csak olyan volt mintha odadugtam volna egy pici babzsákot. Harmadik babánál már 12. Hèten akkora volt mintha túllennèk a fèlidőn.

Little!
Jó, akkor mèg remènykedem. Görcsölgetek picit amúgy. Te nem?

Lilypie Pregnancy tickers
caroline4
 
 
 
 
 


@littlebiscuit: A pocak méret lehet, hogy RÉSZBEN alkati kérdés is, de az biztos hogy vannak rossz példák is sajnos. A baráti társaságban is volt egy srác, akinek a barátnője terhes lett, de állandóan sportolt és diétázott terhesen is és ezért lett iszonyat picike koraszülött babája. Neki is alig látszott a pocakja, de nem gondolom, hogy ez elfogadható :( Azt mondta képzeljétek, hogy " oh nem gond ez az életvitel, mert o bizony nem akar egy grammot se hizni, a gyereknek meg jot tesz majd a tápszer, attól majd megerősödik" :( :( :( Szörnyűűű milyen emberek vannak :(

Kiscsillag pocija 16. héten szerintem reális, hát annyi mindene van már a babónak, hát kell a hely hogy elférjen :)



http://www.thebabycorner.com/pregnancy- ... rge-image/

(ღ˘⌣˘ღ)
latkafr
Isère
 
 


Fiu vagy lany baba? :)

(ღ˘⌣˘ღ)
latkafr
Isère
 
 


Oh látom, hogy nem látszik itt ha feltöltöm :( 
Se baj itt a link hozzá :)
https://fr.pinterest.com/pin/4503668352461020/

(ღ˘⌣˘ღ)
latkafr
Isère
 
 


Latkafr,

Mondjuk azoknál akik igazán sportosak szerintem biztos benne van az is hogy az izomzat által feszesebben áll a has..
De abszolut egyet értek hogy ez nem a diéta meg a maratoni futások ideje..
Nekem is van egy kolleganőm aki edzőterembe jár meg úszni meg 5-7 kilómétereket fut az első héttől mostanáig (20.hét). AZ első hetekben még szaunázni is járt - ott én jeleztem neki hogy azt talán nem kellene....
Ő mondjuk nem ilyen mint akit te irsz persze azt mondja sokkal kevesebbet és visszafogottabban edz.. de azért mégis, én max sétálni fogok vagy egy kis nyujtás tornácska néha .. Ez az időszak nem arról szól hogy hozzuk a legjobb formánk, persze nem is arról hogy felszedjünk 30 kilót oda kell figyelni az biztos valamelyest..

Lilypie Pregnancy tickers
littlebiscuit
 
 


Caroline, valami van, de csak néha néha, nem nevezném görcsnek .. Nem tudom beazonositani/kifejezni :D

Lilypie Pregnancy tickers
littlebiscuit
 
 


@latkafr:


Szerintem ilyenre nem lehet nagyon adni :D A vérnyomásom pl. 90/60 (jó esetben) pulzus 66.
Kívánni változó eszem vegyesen.  Szemből nézve azért terül picit pocak nem csúcso, csak már nem tudom tagadni a babót :D Amint lesz infó megírom csajok. Addig is megy a drukk mindenkinek. Reméljük a nyuszi, csoki helyett pozi tesztet hoz mindenkienk :)


@ritus922:


Szeptember 4. a hivatalos egyenlőre.




Lilypie First Birthday tickers
kiscsillag201
Dunaújváros
 
 


@littlebiscuit: Igen, akiról én irok annal a csajnál biztos van valami komoly katt :( Csak a baét sajnálom :( Az tuti, hogy igen aki egész életében sportolt annak jobban viseli a szervezete a várandósságot és gyorsabban is regenerálódik :)  Csengedesen jegyzem meg, hogy én is elkezdtem újra kicsit jobban hasizmozni :) Jobban figyelek pl a ferde hasizmaim edzésére is :) Amiról te irsz, az is teljesen okés a 15-20. hétig én is őgy tudom :) Amúgy meg a kis mozgás (séta, yoga, nyújtás, úszás kifejezetten jót tesznek a babának is és a mamának is :) :) 


(ღ˘⌣˘ღ)
latkafr
Isère
 
 


Sziasztok!
Új vagyok még itt, és az lenne a kérdésem, hogy rajta vagyunk a baba projecten a férjemmel ( már van egy 2,5 éves kisfiúnk) és két hónapja próbálkozunk most egy napja késik a mensim negatív a teszt de feszül a mellem fáradékony vagyok.
Szerintetek lehet baba?
zsaniella
 
 


Szerintem a lényeg a mértékletességen van bármibe is fogjon a kismama.

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Third Birthday tickers
scolo
 
 


@caroline4:


De jó nektek, szeretem a a disznóvágásokat, mindig összegyűlt régen a család, olyan jók voltak, csak manapság már elég ritka. 

@littlebiscuit:


jól hangzik amit leírtál, és teljesen igaz, sokszor azért nem rendezünk már családi banzájt, mert túl sok a készülődés és utána a rendrakás, de ez így teljesen elfogadható

@ritus922:


elég rohanós lesz neked ez az ünnep, de azért pihenj is egy kicsit.. :) a lényeg hogy te csak eszel, mosogatni meg majd más fog :)

@kiscsillag201:


nagyon csinos kismama vagy. gratulálok :)

@krystin:


szurkolunk hogy pozit tesztelj szerdán, addig is pihenjegy kicsit és ne idegeskedj, jó hogy ott van anyósod megfőz.. a sütés meg számomra izgalmas az jó hogy te csinálod. :)

Nekem barátnőm a 37. hétben van és elég csúcsos a pocija, és kisfia lesz. Szóval lehet benne valami :)


Lilypie First Birthday tickers
cseniko
 
 


Csajok, aki ért a vér képekhez, az ki elemezné az enyémet? A doki azt mondta hogy minden oké, de egyre többet olvasok a teherbeesés témába, valamk biztos hogy nem jó.

Lilypie First Birthday tickers
cseniko
 
 



Lilypie First Birthday tickers
cseniko
 
 


@cseniko: Ez nekem szakmába vág... szívesen megnézem neked, de most mennem kell a szőröseimmel foglalkozni, de utána megnézem neked, ha akarod. Nyiltan vagy privibe írjak róla? (csak a titoktartás miatt...)
Írd meg pontosan hol vagy ciklusilag, az még kell, lehet, hogy ott van rajta de nem látom.

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Third Birthday tickers
scolo
 
 


jaj lányok ugy szenvedek lelkileg.. 2 hónapja nem voltam otthon és ahányszor beszélek szüleimmel azt kérdezik mikor jössz már haza :( Minden hónapban az megy, hogy 'ha terhes leszek akkor nem repülök az első trimszterben' tehát ezért nem, illetve ha sikertelen az adott hónap akkor pedig megintcsak nem tervezek ujabb utat mert 2 hét mulva ott az ujabb ovuláció.. Ők nem tudják hogy próbálkozunk (bár sejthetik mert korábban volt róla szó hogy hamarosna szertenénk...).
Persze lennének rá megoldások, szervezni egy gyors hazautat ha megjön utána rögtön (na igy kerülnek csilliárdokba a jegyek de már mindegy csak ne folytatódjon ez a lelki nyomás).
Ha nem jön meg és baba van akkor viszont innen 2 hónapig nincs repülés, eldöntöttem, ezesetben feldobom nekik hogy jöjjenek ki ők.. és akkor jöhet majd az örömteli hiradás .. remélem az utóbbi verzió lesz a győztes..

Lilypie Pregnancy tickers
littlebiscuit
 
 


@littlebiscuit:
Megèrtelek. Rossz lehet. De mindent a cèlèrt, csak olyan lassan telnek a napok.


Jelen pillanatban nem èrzem h sikerült volna. Pedig mindig optimista vagyok. Vagy mègsem? Jobb ha ma már nem jelentkezek többet, mert csak nyavajgok.

Lilypie Pregnancy tickers
caroline4
 
 
 
 
 


Èn is látod, Caroline. Nyavajgos nap van ma :roll: :-)

Lilypie Pregnancy tickers
littlebiscuit
 
 


@scolo:írhatod nyíltan is, hátha másnak is haszna lesz belőle. Ez a vérkép november 16.-án készült a 6. ciklusnapon. Az orvos szerint nincs benne eltérés és próbálkozzunk, és sikerülni fog a baba, de már március van és még mindig nincs, de éppen azért fordultam orvoshoz novemberbe, mert már 1 éve hogy nem védekezünk és semmi, és ahogy utána olvastam meg itt a fórumon is sokszor szóba került, hogy attól hogy nem jelez eltérést, még lehet hogy az értékek nem megfelelőek a babához. Nagyon köszönöm a segítséged.


Lilypie First Birthday tickers
cseniko
 
 


@littlebiscuit:


sajnálom, annyira tudom mit érzel :(:( és meddig nem tervezel majd repülni? Egyik barátnőm szintén nem mer repülni, mert 10 hetesen voltak nyaralni, elotte uh volt szívhang, mire hazajöttek már nem :( ő a repülés számlájára írja.

Nekem ma végre pozi az ovu teszt, reggel nega volt és sosem látott tojcsis a nyák. Kőkemény ez a barátcserje :) indulhat a hosszú hétvégeeeee ;)
bikbok
 
 


@littlebiscuit:


ja most látom, hogy 2 hónapig nem szeretnél.
De tökjó ötlet kihívni a szüleidet, jön a jó idő is
bikbok
 
 


Bikbok igen ha lehet akkor böven a harmadik trimeszterig.. ugy ertve 2 honap onnantol hogy megtudom az összesen ugye mar 3. Ha most összejött akkor az azt jelenti hogy majus vège..
Szuper hogy igy hat a baratcserje. Mindent bele az akciokkal ;-)

Lilypie Pregnancy tickers
littlebiscuit
 
 


Marmint harmadik honapig / elsö trimeszter vègèig..

Lilypie Pregnancy tickers
littlebiscuit
 
 


@cseniko:


Megnéztem.
Előre jelzem neked, nem vagyok endokrinológus.
Ahogy mondtad, és a képből is az látszik, hogy a határértékek a "menstruációs ciklus(menses) follikuláris fázisában vagy, amikor a vérvétel készült.
Igen, a referencia tarományon belül vannak az értékek, de  nekem mégse tetszenek, valahogy az arányok nekem nagyon furcsák, meg az egymást szabályozó hormonok aránya is gyanúsak nekem.
Leginkább aztr tudnám neked javasolni, hogy mindnképp kell keresni egy jó endokrinológust, és megmutatni neki.

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Third Birthday tickers
scolo
 
 


@scolo:


Köszönöm szépen, mindenképpen keresek egy endokrinológust! Hátha fény derül itt a dolgokra!

Lilypie First Birthday tickers
cseniko
 
 


@cseniko:


nekem a nőgyógyász mindig azt mondja, hogy TSh legyen 1 körül, se több se kevés nem az igazi a megfoganáshoz illetve fsh:lh arány legyen 1. Szerinted scolo?
bikbok
 
 


Sziasztok,
bocsi hogy csak igy belepek, mar olvaslak titeket egy ideje.


Cseniko: Olyan endokrinologust keress aki jo IR ben , inzulinrezisztenicia, Pm (pajzsmirigy) alulmukodesben. TSH d nagyon magas, tehat alulmukodik, de kellene hozza t4 es t3 is atpo is jo lenne, de ezt a doki kiirja.
A cukrod ehomi meg elmegy, de a terhelt 120 p nem jo, annak annyinak kellene lenni mint a kezdo ehomi.  valszeg elszabadult az inzulin es az okozza, vagy a pm alulmukodestol is lehet, IR gyanu.
IRt egyebkent nagyon jol lehet kezelni, dietaval, sporttal, de vagy gyogyszer is ra!
En Ir es vagyok.

Amugy az FSH jo, es az LH nem magasabb nala tehat nincs gond. A gond akkor van ha magasabb az LH. De ezeket 3 +-  1 napon kell megcsinaltatni. Progeszteront pedig 22+- 1 napon.

Sok sikert!!

reginand1pont0
 
 


Bocs , megint en Cseniko, most olvasom hogy egy masik csoportban a PCOS t allapitottak meg nalad: nos az IR egyutt jar vele, szoval ha mar PCOS vagy akkor tuti az IR. Olyan van hogy IR van de nincs PCOS forditva mar ritkabb.
Szoval jo endokrinologust keress aki ehhez ert, es csinaltat egy Inzulin terhelest is. Megoldodik hidd el max 3 honap es babas leszel!
( ha minden mas ok)
reginand1pont0
 
 


Vajon hányan olvashatnak minket? :shock:

Lilypie Pregnancy tickers
caroline4
 
 
 
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?