Új privát üzeneted érkezett!

@ecsibe:
Jó reggelt! Már labor, altatóorvos, minden meg volt,amikor a nőgyógyászati osztályra mentem előjegyzéssel. És a nővérek nagyon aranyosak voltak, mondták most hétfő, vagy a felfordulás miatt 11 én. Mindenre gondolva, nem gondolva hozom kellett egy döntést, hétfő. Mivel ezután a műtét után 1 hónap Pihi van ( olvastam utólag)lehet nem döntöttem olyan rosszul.
Nekem sosem volt rendszeres a menzeszem, hóközi vérzés,barnázás mindig volt. Rövidek a ciklusaim!Hétvége van, most már a fű sem nő orvosok felől.......
Ezeket soroltam vizsgálat után az orvosnak, és ezután Megkérdeztem, hogy lesz ebből baba? Erre volt a válasz, eü kaparás.
Már annyira nem félek, a jó isten majd vigyáz rám!
Köszönöm a válaszokat, aranyosak vagytok, majd megírom mi volt, és hát valahol az én esetem is segítségül szolgáló.....
.....nem öröm h ez van,de az élet nem habostorta.

A babásoknak szívből örülök, neki már legalább nem kel kínlódni.

Boldog,zökkenőmentes babavárást kívánok!

Többieknek kitartást! Mindenkinek szép napot! :)
andrenoci
 
 


Andrenoci nagyon sajnalom.Veled leszunk lelekbem holnap.
Caroline,regen irtal!Mi ujsag a tesztelessel?
Littlebiscuit,hihetetlen amiket irsz,hogy milyen alaposan atolvasod a dolgokat,szinte mar gyogyithatnad is magad.Sztem is jo,hogy kint vizsgaltatod ki magad,ha ott mar elkedztetek valamit.
Manatus:Az en utolso mensim is dec 20-an volt.,en csutortokon megyek,remelem addig mar lesz szivhang.Vagyis ha nem.lesz akkor.az sok jot nem.fog jelenteni,mert nekem.nem foganhatott a ciklus vegen.
6+0

mimkosz
Budapest
 
 


@mimkosz:
Köszönöm szépen sokat jelent nekem!

Csütörtökig még sok idő van, nem szabad aggódni, vigyázz magadra!

Ma felhívtam egy barátnőmet, sokat segített....vigyek sok betétet, olyan lesz, mint ha meg jönne.Vigyek görcsoldót, fájdalomcsillapítót és igyak sokat, hogy az altatástól ne fájjon a fejem. Ezt tudtam, de jól esett h mindenre gondolt ő is. Egyedül megyek, férjem kicsit nyugodtabb lett, h ezeket megtudta.
Majd szép lassan hazadöcögök, csak ne lenne 80 km..
andrenoci
 
 

 
 

@andrenoci:
Nagyon vigyázz magadra! Gondolatban veled leszek, s szorítok hogy minden rendben menjen!

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
lolo8280
2315 Szigethalom
 
 
 


@andrenoci: Nagyon szorítok, minden rendben lesz!!! Kitartás!
Ha lesz erőd jelentkezz, hogy tudjuk minden oké!
ecsibe
 
 


Andrenoci, gondolunk Rád! Majd jol kèrdezd ki az orvost alaposan mondja el hogy sikerült a beavatkozas ès mik a kilátások. Sokszor ezekből a leletekből nem èrteni semmit..

Lilypie Pregnancy tickers
littlebiscuit
 
 


Andrenoci, kitartast! Hamar tul leszel a beavatkozason sikeresen. Aztan gyors felepulest kivanok!

(ღ˘⌣˘ღ)
latkafr
Isère
 
 


Andreanoci gondolok rád!
Minden oké lesz!

A hőm alapján tegnap volt ovum,nem nagyon éreztem(nagy szurkálás nem volt).

http://www.ciklus.hu/images/diagramok/a ... 98400_.png

13.cn

Lilypie First Birthday tickers
krystin
Budapest XXI. kerület
 
 


Anrenoci! Kitartás! Túlleszel rajta. Minden rendben lesz utána. Gondolok rád èn is. Nekem novemberben volt kaparás.


Nálam annyi, hogy sorra negatívok a tesztjeim. A mai ovu teszt erősebb mint a tegnapi. De a hcg negatív. Tegnap volt egy pici barna foltom, ma pedig kettő nagyon kevèske barnafolt. A barat serjèt èpp erre szedtem. Lehet csak köv ciklusban hat majd? Olykor mensiszerű görcseim vannak. De nem jön meg, ma kellett volna.



14. Dpo

Lilypie Pregnancy tickers
caroline4
 
 
 
 
 


@krystin: Szerintem nagyon jol idozitettetek! Jaj remelem h lassan pozitiv tesztet toltesz fel ide ;)

(ღ˘⌣˘ღ)
latkafr
Isère
 
 


@latkafr:


Nagyon remélem,hogy összehoztuk a TUTIT!
Majd a Február 15.-ei héten kiderül!
Azért holnaptól iszom a palástfű teát!


Caroline drukkolok!
Nekem elöző ciklusban 3 napig játszotta ezt a görcsölgetést,de végül megjött.

13.cn

Lilypie First Birthday tickers
krystin
Budapest XXI. kerület
 
 


Jó reggelt! Köszönöm mindenkinek!
Nekem naptár szerint ma van ovu.még a nyák is ideértve...
Majd írok ha.már tudok
andrenoci
 
 


@andrenoci:


gondolunk rád!

Én ma már nem is csinátam tesztet reggel. Mivel a hőm leesett. 37-ről 36,7-re. Meg fog jönni, csak mikor már.
Nem is görcsölök.

15. dpo

Lilypie Pregnancy tickers
caroline4
 
 
 
 
 


sziasztok lányok!
Caroline, hát sajnálom de ne keseredj el hisz azonnal itt az új hónap. Emlékszem ebben a hónapban ilyen bizonytalanságban voltatok ott a peteérés tájékán és éppp csak a tüszörepedés végén voltatok élesben együtt, jól emlékszem? Gondolj arra hogy ha onnan fogant volna a baba lehet rossz vége lett volna (az előregedett petécskékről már témáztunk a multkor.. ).

Krystin, szerelmetek gyümölcse talán épp a szerelem ünnepekor hozza majd a hirt magáról? :)

Én érdekes dolgot tapasztaltam, tegnap este pár percnyi nagyon erős görcsölés, mint egy erős ovuláció ma reggelre pedig a hőm 36,7 ez azért a 6. ciklusnapon nagyon magas. Ovulációnak 10 nap mulva kellene csak lenni.
Talán az aviva torna csinált egy soron kivüli peteérést :S vagy előrehozta nade ennyire. Vagy semmi köze tüszörepedésnek a dologhoz. Azért fura..

na hát majd kiderül.

Szép hét-kezdést mindenkinek!

Lilypie Pregnancy tickers
littlebiscuit
 
 


littlebiscuit nem csináltál LH tesztet, hogy tutira bizonyos legyén benne, hoyg tegnap este volt peteérésed?
Nekem eddig nem sikerült 100%-osan belőnöm a peteérésem, szóval ebben a hónapban a mensi utántól elkezdtem a napi szintű LH tesztelést, hogy biztosan lássak egy ciklust. Ahogy olvastam eddig az infókat a neten, úgy ez tűnik a leghatékonyabb kombónak ( hőgörbe, plusz az mensidtől napi szintű LH tesztelés, hogy biztosabb legyen az időzités :)

krystin: Iszonyat izgatott vagyok :) De igaz, ami igaz, nem szabad sürgetni szegényt. Meg kell adni neki az időt, hogy osztódjon szépen, aztán beépüljön stb stb. Szóval próbáljunk nem türelmetlenkedni inkább türelemmel várni, mert a jó dolgokra várni kell :)  

(ღ˘⌣˘ღ)
latkafr
Isère
 
 


Latkafr,
LH tesztezést nem csinálom.. Az nagyon fura lenne ha most lett volna, mert a ciklus 16/17. napján van az ovulációm amugy. Most a 6.on hát szeintem vagy egy ilyen plusz peteérésem lehetett. Hogy ennyire előre jött volna az fura lenne. Na mindegy majd kiderül a továbbiakban :)


Lilypie Pregnancy tickers
littlebiscuit
 
 


A Valentin napra nem is gondoltam 
Ebben a hónapban nekem is kimaradt az LH tesztelés,pedig elötte nagy erőkkel csináltam.
Viszont most végre tudtam rendesen hőmérözni.

Littlebiscuit: Nincs kizárva,még új lehet ez a dolog a szervezetednek
Plusz peteérés sose árt

14.cn

Lilypie First Birthday tickers
krystin
Budapest XXI. kerület
 
 


Jól vagyok, most ébredtem és még semmit sem tudok. Olyan szerencsém volt, h az az orvos műtött aki az szakrendelésen is foglalkozik az esetünkel. Megnyugtat valamelyest. Puszi
andrenoci
 
 


@andrenoci:
Orulok,hogy tul vagy rajta,es koszonom,higy ertesitettel minket!!!

mimkosz
Budapest
 
 


Jó, hogy bejelentkeztél Andrenoci :) Köszi, hogy irtál nekünk!  Gyors felépülést! (づ。◕‿‿◕。)づ

(ღ˘⌣˘ღ)
latkafr
Isère
 
 


@andrenoci:
Mihamarabbi felépülést! Gyors gyógyulást! Pihenj sokat!

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
lolo8280
2315 Szigethalom
 
 
 


@andrenoci: Jaj, de jó, hogy jelentkezel! Örölük!  Pihenj, amennyit tudsz és vigyázz magadra!

ecsibe
 
 


@andrenoci:


Jobbulást. Gyors felépülést! 



Nekem miért nem akar megjönni? Félek, hogy bekavart a barátcserje és meghosszabítja a ciklusomat. Aki szedte, annak hosszabb lett tőle? Miben változtatott ciklusán? 



Lilypie Pregnancy tickers
caroline4
 
 
 
 
 


@caroline4:Semmin. Talán 1 napot ha nyújtott rajat, de nekem mindig is 26-27 naposak voltak a ciklusaim. Barátcserjével ez 27 nap lett fixen. 
Viszont azt írtad, hogy leesett a hőd, akkor tutira meg fog jönni. Csak lehet majd este. Amit én még megfigyeltem, hogy barátcserje előtt mindig reggelre jött meg, amíg szedtem mindig délután estefelé.

ecsibe
 
 


Én legutóbb a 3. gyermeknél szedtem, és akkor a peteérésem nagyon előre jött : a 11. napra és meg is termékenyült és egészséges baba lett. 

De most nem a ciklus első napjától kezdtem, ezért lehet összezavarta, és lehet annyival később akar megjönni, amennyivel később kezdtem el szedni. 

Vissza kellene keresnem pontosan mikor kezdtem el szedni.

Annyira filózok, hogy most folytassam-e ebben az új ciklusomban majd, vagy hagyjam. Segítsetek! Ki esett itt teherbe abban a hónapban, amelyikben szedte?

Lilypie Pregnancy tickers
caroline4
 
 
 
 
 


Caroline én nem tudom nem ismerem a barátcsrjét csak itt néhányaktól olvasom, és dicsérik. Egy két nappal szerintem hosszabbit az nem gond elvégre minden hormon kiegyenlitő dolog szerintem a 28 napra törekszik mert az a standard.
De ha már most elkezdted én nem hagynám abba, talán az okozna nagyobb eséllyel gondot..
De várd ki a többiek tanácsát mert azért vannak itt páran akik szedik /szedték..

Lilypie Pregnancy tickers
littlebiscuit
 
 


@caroline4: Nekem nem lett belőle baba. De nálam/nálunk más gond van. Viszont marquise-nek igen. Azt hiszem 2 hónapig szedte és a második hónapban már babaás is lett. Ez még szeptember végén volt.
Én nem hagynám abba. Nem hiszem, hogy ártana. És ahogy mondtad legutóbb segített.
Várd meg, hogy mi lesz. Mikor jön meg és hogy. 

ecsibe
 
 


Lányok megrendeltem a progeszteron krémet találtam egy tökjó oldalt.. Source Natural markára esett a választásom, 8 euro plusz 5 euro postaköltség nade tengerentulról, szuper ár. Otthon több mint duplaennyiért van a Womens Krém (8-9000 ft).
Elég sokat vacilláltam melyik legyen de egy 2 oz-set választottam (nem olyan erős lórugás dózisú progeszteron van benne), 1,3 gramm egy borsónyi mennyiség kb amiben 20 miligram progeszteron van, az egész összesen pedig 56 gramm. Tehát ez egy olyan másfél hónapnyi adag lehet.
És természetes szójából származó progeszteronból van ezt is olvastam hogy ez a jóféle..
5-9 nap a postázás ez sem rossz..
Az oldal tele van ilyen természetes kozmetikumokkal meg vitamin készitményekkel, egyetlen hátránya hogy  angol nyelvű.

http://www.luckyvitamin.com/sb-progesterone-cream


Lilypie Pregnancy tickers
littlebiscuit
 
 


@caroline4:

En decemberben kezdtem el szedni,es januarban pozitivat teszteltem.Hogy ettol volt-e vagy a jo idozitestol,azt nem tudom.Nagyon szep termekeny nyakot csinalt nekem azt tudom,en Zafirt szedtem,es napi 2×1 szemet es a ciklusom elso napjatol.En azert kezdtem el szedni,mert mensi elott 1-2 napig barnaztam.Beszedtem a 60 db-ot es masnap pozi lett a tesztem.Lehet,hogy az erzesed volt jogos,amikor ugy erezted,hogy ebben a honapban nem volt rendes peteeresed.Olyankor kitolodhat a ciklus.Lehet emiatt van.Holnap is figyeld a hot,mert annyit meg nem esett szerintem.Hatha ujra felfele kuszik ;-)

mimkosz
Budapest
 
 


@mimkosz:


@ecsibe:


@littlebiscuit:


lányok köszönöm a válaszokat a barátcserjével kapcsolatban. Szerintem folytatom, ma nem vettem meg még be, mert akkor akarom kezdni, mikor piros vér jön, szóval ha rendesen megjön. Már elég sok a barnázás, de még mindig nem mensi. Nem görcsöl a hasam. 





Lilypie Pregnancy tickers
caroline4
 
 
 
 
 


Jó reggelt mindenkinek! Rég voltam, de olvaslak titeket minden nap. A pozitìvat tesztelőknek gratulálok!
Nekem tegnap lehetett ovu, mára felment a hőm. Csináltam tegnap este egy LH tesztet is. Hát, nem mondom hogy erősebb a második csìk a kontroll csìknál de elég erőteljesen látszik. Mivel annyian ìrtátok, vettem teákat. Múlt héten ittam a cickafarkat, ma reggel pedig a palástfüvet. Aki itta/issza, reggel éhgyomorra mindkettőt? Egyébként egész finomak :)
Ki nem várja mostanság? Ki hogy van?

1 dpo
marmotka
 
 


Jó reggelt! 


@marmotka:


De jó neked, hogy dpo fázisba léptél :) Nekem ez a ciklusom első napja. A múlt hónapban még bizonytalan voltam, de a negatív tesztek ráébresztettek arra, hogy nagyonis akarom már ezt a negyedik babát. 

Izgatottan várom hogy alakul a ciklusom. Előkerestem a 2012-es görbéimet és kiderült, hogy a sikeres ciklusban és az azt megelőzőben is szedtem a barátcserjét. Szóval szerintem éppen most lesz sikeres nekem is, ez a második barátcserjés ciklusom. 

Szóval 1. cn (telve reménnyel)


Lilypie Pregnancy tickers
caroline4
 
 
 
 
 


@caroline4: Olyan jó, hogy feljegyeztél korábban mindent. Látod milyen jó következtetéseket tudsz levonni? :) Èn pont a ciklus elejèn kérdeztem rá, hogy szedjem-e még a barátcserjét, mivel ez lenne a negyedik hónap vele. Azt mondták, hogy nyugodtan, amìg projekt van nem ártok vele. Nekem nagyon szépen rendbe rakta a ciklusom. Szóval szedd csak, főleg ha korábbi terhességnél is bevált. A mostani ciklusban azért elég bizonytalan voltál, biztos érezte ezt a baba és inkább nem jött. De ha mostmár teljesen biztos vagy, akkor bizonyára hamar eljön :) A gyerkőceid hány évesek? Ők tudják, hogy kistesó projekt van?
marmotka
 
 


marmotka: Én képtelen vagyok meginni reggel, mert rohanás van. Igy délelött iszogatom a cickafark teát ovuig. Ovu után meg majd a palástfűt fogom, ahogy Kiscsillag is irta korábban :) Én az első "próba" hónapban napi egy teát terveztem inni. Ha ebben a hónapban nem válik be, akkor a kövi hónappan napi két csésze lesz a dózis :)

9cn

(ღ˘⌣˘ღ)
latkafr
Isère
 
 


@latkafr: Köszi az infót! Nekem szerencsére van időm reggel inni. Én is napi egyet iszok, plusz a barátcserje. Aztán meglátjuk :) Nem emlékszem, te hőmérőzől?

1 dpo
marmotka
 
 


@marmotka:


a gyerekeim tudják, hogy várunk a kistesóra. :)
ők:
10 éves lány
8 éves fiú
3 éves lány


Lilypie Pregnancy tickers
caroline4
 
 
 
 
 


Csajok érdekes dolog történt...
Felkeltem egyszer 3 órával korábban a szokásosnál.
Mértem egy höt (36,0), fennt voltam kb fél órát és visszafeküdtem.
A szokásos idöben keltem újra akkor 36,5 volt.

15.cn

Lilypie First Birthday tickers
krystin
Budapest XXI. kerület
 
 


Ezt találtam a gyakorin.: 

Én eddig nem tudtam erről, meg mindenhol azt olvasni, hogy nem baj,ha nincs tojcsis nyák, de akkor mégiscsak sokban hozzájárul, mert akkor fél naponta együtt kellene lenni, hogy pont ott legyen pé-kor! Kiemeltem a lényeget! 

A méhnyakban található mirigyek hormonváltozás hatására váladékot termelnek, méghozzá eltérő minőségben és mennyiségben a ciklus különböző szakaszaiban. Ezt a folyadékszerű anyagot nevezzük méhnyaknyáknak. 
A nyák a menstruáció elmúlásával először nem, vagy alig észlelhető. Amikor pár nap elteltével megjelenik a hüvelybemenetnél, még sűrű, csomós vagy krémes állagú, színe fehéres. Ahogy közeleg az ovuláció időpontja, úgy változik meg – javul - a nyák minősége: magasabb lesz a víztartalma, ezért folyékonyabb és átlátszóbb lesz. A petesejt-kiszabadulás környékén állaga akár a nyers tojásfehérjéhez hasonlít, akár el is folyhat, mint a víz. Ezt nevezzük a legtermékenyebb típusú nyáknak. A szerepe, hogy a hímivarsejtek számára kedvező körülményeket teremtsen. 
(HA NYÁK NEM ÁLL RENDELKEZÉSRE, 
A SPERMIUMOK ELPUSZTULNAK A HÜVELYBEN 1-3 ÓRA ALATT) 

Nyák jelenlétében a hímivarsejtek azonnal megtalálják az utat a petesejt felé vezető úton, ill. ha még nem jött el az ovuláció ideje, akkor a méhnyakban, ahol a nyák termelődik, több napig is túl tudnak élni, megvárva az érett petesejt kiszabadulását. 
Tüszőrepedés után a méhnyaknyák újra besűrűsödik, és egy ú.n. nyákdugót képez a méhnyakban. Így az út elzáródik felfelé, áthatolhatatlan gátat képezve a későn érkező ondósejtek számára. 
Minden nő figyelemmel tudja kísérni ezt a folyamatot. A termékeny időszakban, ha a nyák megjelenik, végigfolyik a hüvely falán. A hüvelybemenetnél érzékelni lehet a nyirkosságot vagy nedvességet, ill. annak megtörlése után meg lehet figyelni a nyák minőségét és mennyiségét. Sűrű-e, vagy éppen nyúlós, színe sárgás-e vagy fehéres, ill. átlátszó e.

Nekem sajnos nem volt ilyen tojásfehérjésem legutóbb, előbb azt hittem azért, mert ovu előtti napokban használtam tejsavbacis kúpot. De aztán ez vagy valami más úgy bekavarhatott, hogy végül egész ciklus alatt nem volt ilyen jó minőségű nyákom, pedig nekem mindig szokott lenni. 

Hát erről ennyit, ha ez igaz, akkor nem csoda, hogy nem fogant meg a baba. Remélem a barátcserje csinál jó kis nyákkot. Most elkezdem az e-vitamint is szedni, nekem anno attól volt jó sok ilyen tojcsis. 

1. cn




Lilypie Pregnancy tickers
caroline4
 
 
 
 
 


marmotka: igen, hőmérőzöm. A görbém, a legutolsó linken elérhető. :) Amúgy nem tudom, hogy a cickafark/palástfű teakombóra kell-e pluszban a barátcserje. :( Nem vagyok képben ez ügyben. Én úgy tudtam vagy a cickafark teát (ösztogén miatt) kell inni ovuig, majd a palástfűt (progeszteron végett) utána, vagy választod a barátcserje kúrát, ami kettő az egyben.

http://www.ciklus.hu/images/diagramok/e ... 71200_.png

9cn

(ღ˘⌣˘ღ)
latkafr
Isère
 
 


@latkafr: A barátcserjét már szedem október óta, a teát csak most gondoltam rásegìtésnek. Azért remélem nem ártok a kettővel együtt. A barátcserjém mindenesetre elfogy ebben a ciklusban. Ha most nem jön össze a baba, akkor már csak teázok majd.

Caroline, olvasom amit bemásoltál, érdekes. Az lehetséges, hogy van peteérès (ovuteszt és hő is mutatja) de nyák az nincs? És akkor hiába volt érett petéd, ha nem tökéletes az időzìtés, a sereg meghal a cél előtt. Vagy ha nincs nyák akkor peteérés sem volt? Vagy most hogy van ez?

1 dpo
marmotka
 
 


Sziasztok lányok,

Krystin, érdekes ez.. Talán épp most volt az oovulációd és épp a mai nap van a látványos emelkedés..

Caroline, itt a új hónap. Pontosan hetekkel váltjuk egymást Marmotka a DPOt kezdte meg te a ciklust én pedig kettőtök közt vagyok (7 cn).
hasznos ez az irás. Mondjuk én egyik pozitiv tesztes hónapban sem tapasztaltam jelentős termékeny nyákot, fura..
 
Tegnap Aviváztam hát kicsit még döcögősen de nagyjából végig tudtam csinálni :) És nem is gondoltam de tényleg több mint fél óra lett ez a 18 gyakorlatból álló sorozat.
2x vagy 3x ajánlja hetente, talán úgy fogom csinálni hogy torna - 2 nap kihagy - torna stb.

Azt olvastam most hogy két vitamin, az E és a D vitamin és a progeszteron elég erős kapcsolatban vannak. Támogatják a progeszteron termelődését azaz, e vitaminok hiányában a progeszteron alul termelődik... Szóval most tolom őket. Van már egy dobozom vagy 6 féle cucc benne épp most nevetett párom. Mert ezekben a mixekben sincs igazán benne minden. Pl. az amit párom szed az nagyon klassz de a magnézium kevéske benne nagyon. Az én baba mama DM vitaminomban egyáltalán nincs magnézium.. Vagy a folsav ami kicsit kevés, benne néha szedek mellé egy szem sima folsavat is.
Régen nem voltam ilyen nagy vitaminos ez mind a baba miatt jött, de talán hasznos is, mert rádöbbentem mennyire is nehéz bevinni a szükséges mennyiségű vitaminokat. Pl a magnézium, néztem valami 7-8 banán lenne a napi szükséglet. Vagy a dió ami  még az egyik legjobb magnézium forrás mégis csak 24 mg van 10 dekában, mig a napi 375 mg szükséglethez ki lehet számolni mennyi diót kellene megenni..
Most pedig azt olvastam, hogy a D vitamin magnézium nélkül nem hasznosul. SZóval elég ha egy valamiből hiány van és máris borul a dominósor..
Egyedül az E vitamint könnyű bevinni, elég egy néhány szem mandula naponta. Ez fontos férfinak nőnek.

Hú lányok azt hiszem a fórumunk lassan termékenységi vitamin és gyógynövény szaktekintélynek örvendhet :D




Lilypie Pregnancy tickers
littlebiscuit
 
 


En femibiont szedek a könnyen beèpülő folsav miatt. De nincs benne magnèzium. E vitamin van benne 13mg. De a d vitamin is hiányzik belőle. De ha meg a gravidát szedem akkor meg nem olyan jó folssvat viszek be. Lehet a gravidát a femibionnal együtt szedni? Vagy szedjek a femibion mellè d vitamint es magnèziumot? D vitaminom a gyerekeknek vett vigantol olaj formájában van itthon.

Nem foglalná össze vki, h akkor miből mennyi kell hát? túl lehet adagolni az e vitamint es a folsavat?

Lilypie Pregnancy tickers
caroline4
 
 
 
 
 


Caroline,
Ebben a cikkben van egy szuper kis táblázat a Femibion is benne van.

http://gyogyszereszvalaszol.blogspot.it ... itasa.html

Vehetsz mellé megnéziumot meg D vitamint és már jó is. Habár elég sokmindent még nem tartalmaz amit mások igen.
Talán igy ez alapján a Gravida tűnik a legsokoldalúbbnak.

Ez a DM-esé:

Hatóanyag tablettánként: 


béta-karotin (Provitamin A): 2mg,


B1-vitamin: 1,2mg (109%),


B2-vit.: 1,5mg (107%),


B6-vit.: 1,9mg (136%),


B12-vit.: 3,5mikrog (140%),


C-vit.: 110mg (138%),


D-vit.: 5mikrog (100%),


E-vit.: 12mg (100%),


biotin: 60mikrog (120%),


folsav: 400mikrog (200%),


niacin: 15mg (94%),


pantoénsav: 6mg (100%),


vas: 15mg (107%),


jód: 200mikrog (133%),


szelén: 30mikrog (55%),


cink: 7 mg (70%)





Lilypie Pregnancy tickers
littlebiscuit
 
 


@mimkosz: és mindenki! :)

Még aznap haza engedtek, nagyon szép helyre kerültem, olyan jó volt minden, el sem mondani.....2-3 hét múlva kell érdeklődni van e eredmény. Na de ami itthon várt........rémálom! A háziorvos megtámadta a férjem belgyógyászati szakvéleményét, a jogosítbányának a korlátozását ígérte be a hugommal üzenve!
Tegnap és ma telefon, inga egyik városból a másikba....hogy ezt megakadályozzam. Holnap újjabb forduló, de köszönöm jól vagyok. És mindenkinek az együttérzését!
Látom azért körülöttetek is zajlanak az események :) drukkolok mindenkinek! Jó sokan vagyunk :)
andrenoci
 
 


@andrenoci:
Haziorvost kell valtani es akkor majd lehet fenyegetozni ;-)
Es uzeni...hihetetlen emberek mit meg nem engednek maguknak.
De az nagyon jo hir,hogy jol vagy.

A vitaminokrol:En Femibiont szedek hozza C vitamint,ami tartalmaz D3 vitamint,es ezeket egy magnezium pezsgotablettas pohar vizzel veszem be.

mimkosz
Budapest
 
 


Andrenoci már igy zajlik az èlet nálad? Barátnőm egy honapja 3 napot töltött korhazban a kaparassal ès aztan is mèg egy hètig gyengelkedett.. ezek szerint tènyleg jol vagy ez jo hir.
Mimkosz milyen márka ez a pezsgőtabi? Lehet jobb is a felszivodasa mint a sima vitamintablettáknak.. èn eurovitet vettem D vitaminbol jo nagy dozis 2000 N, de szerintem kell is mert èrzem a hiány tüneteket amiket olvastam ès nem is csoda hisz alig dugom ki az orrom otthonrol fèny nem nagyon ér.. ès a D vitamin nagyon fontos a fogamzas tekintetèben..
jol vagy? Tünetek? Hamarosan orvos gondolom biztos izgulsz :)

Lilypie Pregnancy tickers
littlebiscuit
 
 


@littlebiscuit:
A magnezium tablettat Lidl-ben vettem.Igazabol mar annyit koltottem vitaminokra miota babaprojektben vagyunk,mint elotte tiz evig sem,igy megvettem ezt az olcsot.
Tunetek?Hat igazabol a mellbimbom vette at a hatalmat a mellem felett,valamint almossag...de valamelyik nap oklendeztem es olyan boldog voltam,hogy na vegreeeee...aztan azota semmi :lol: :shock: Kicsit ideges is vagyok miatta,hogy semmi nincsen.Csutortokon megyek orvoshoz,es most meg felelem es boldogsag valtja egymast.Nagyon felek,hogy minden rendben legyen.Hogy ott legyen,hogy legyen szivhang,hogy minden rendben legyen.Az biztos h megemlitem a dokinak hogy barnaztam mensik elott,hatha ad valamit a megnyugtatasomra.
Vegul hogy dontottetek?Elkezditek ebben a honapban?


6+2

mimkosz
Budapest
 
 


Littlebiscuit! Be tudod másolni a linket ahol a d vitamin fontosságáról olvastál?

Milyen magnèzium pezsgőtabit èrdemes venni?

A dm-es vitamimnak mi a neve?

Lilypie Pregnancy tickers
caroline4
 
 
 
 
 


Caroline, elég sokfélét összeolvastam olasz cikkeket is. De próbálom visszakeresni a legjobbakat.
Ez egy nagyon részletes jó cikk. Itt mondjuk arról ir, tabletta formájában nem minden szivódik sajnos fel és valami krém jobb .. hmm
Én ugy gondolom, jó ha beviszünk plusszban és törekszünk napon lenni ha nem is minden nap mert ugye ez sokszor nem rajtunk múlik de amikor lehetőségünk van mindenképp.
És amugy vannak azért olyan ételek is amik forrásai..
http://www.hormonharmonia.hu/termeszete ... y-vitamin/

Ez azért durva "a meddő nők 93%-ának van nyilvánvaló, félreérthetetlenül komoly D-vitamin hiánya'.
Meg a vetélések kapcsán irta egy olasz cikk hogy megvizsgáltak 133 esetet és a felének D vitamin hiánya volt.

Én magnéziumból a DMben vettem ilyen 1x1 vitaday márkájut abban 100 mg van illetve DM saját márkás cukorkáját miben Magnézium C és B vitaminok vannak. Abban olyan 180 mg van 1 cukorkában. (napi szükséglet 375 mg)
Ja és megnéztem újra a dió több magnézium mint nemrég irtam, szerencsére, 130 mg kb 10 deka..

A baba-mama vitamin is ez a DM, 'Das gesund PLUS' márkáju 'A-Z mama' a neve. Nevetségesen olcsó, 1000 ft 60 db ezért is kezdtem el gyanakodni hogy vajon olcsó husnak .. De egyelőre nem cseréltem le csak kicsit belemélyedtem a témába és igy hozzáadogattam a magnéziumot, plusz folsavat és jók vagyunk.

Amugy szerintem sokszor ezek a vitaminok - ahogy fentebb a D vitaminról is irták nem szivódnak fel mind. Igy hiába ván ráirva hogy a napi szükséglet 100%-a lehet nem elég. Nem beszélve arról ha valamiből hiány volt/van, akkor nem elég csak azt a napi x mennyiséget adni hanem eleinte kura szerüen több kell.
Huh soha nem gondoltam volna hogy a Vitaminok lesz a fő témám valaha is - mindig úgy gondoltam, hogy hülyeség ilyen multivitaminokkal tömni magunkat mert aztán felborul a természetes védekező képesség meg egyensúly. De már most látom, ez nem így van és hogy tényleg nem könnyű mindent bevinni még ha valaki jól étkezik akkor sem.

Mimkosz,
Hát nem fogjuk vissza magunkat :D
Persze, lehet nem lenne rossz ha ebben a hónapban még nem jönne a gólya. Az életmódváltozásunk, párom cigi csökkentése, minden dec vége/január elejétől volt. Annak hogy ez már érezhető legyen a testünkben, a kiskatonákon minimum két hónap kell..
Persze aztán, ha progeszteron probléma, akkor meg mindegy mindez a ciklus második felében meglesz a labor és rögtön tudni fogjuk hogyha kell a progeszteron pótlás.
Hát majd kiderül..

8 cn

Lilypie Pregnancy tickers
littlebiscuit
 
 


Caroline remélem nem most volt mert este annyira kivoltam fáradva,hogy hiába csábított a drágám 
Mostmár bánom,hogy kihagytam,de nem akarom muszájból.
Majd kiderül 15.-e körül.
Én Gravidát szedek,mellé szedek be párnaponta még pluszba D vitamint.

16.cn

Lilypie First Birthday tickers
krystin
Budapest XXI. kerület
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?