Új privát üzeneted érkezett!

Vera!
Gyere nyugodtan és írjál sokat te is!
A hízáshoz nem tudok hozzászólni, nálam még mindig nem vészes.

Bagzer!
Néha én is viszketek, de szerencsére csak a lábamon. Nekem segít a hűvös, vagy langyos víz, és jó sok fini olaj (én lopok magamnak a gátmasszázsosból Kép )
De jó neked, hogy IKEÁzhatsz!!! Én is úgy mennék!
Érezd jól magad!

Kikocs!
Jó neked, hogy mindenfélét ennél, én főleg ha nagyon éhes vagyok nem tudom mit egyek, és nincs kedvem semmihez. Ezt addig bírom húzni, amíg már kezdek rosszul lenni és akkor bennyámogok valami szendvicset. Amolyan kötelező jelleggel Kép
Na jó, esténként rájövök, hogy nekem jégkrém kell, meg csokis-vaníliás banán, de addigra mindig olyan késő lesz, hogy esélyem nincs szerezni Kép

Savitri!
Olyan kedvesek vagytok Noémivel, köszi!
Hana nyűgijéről az jutott eszembe, nem lehet, hogy a ki cserfes érzi, hogy már előre félsz a menetrend szerű nyűglődéstől? A bébik hajlamosak ezt jól megérezni, és ki is használják rendesen. Ez nagyon hülyén fog hangzani, de ez olyan mint a falkavezér-harc, na ki az erősebb? A kis szenzorjaikkal rögtön megérzik a legkisebb elbizonytalanodást.
Azért jutott ez eszembe, mert volt egy család, ahol pici bébire vigyáztam, és ott pont ez volt, csak délután. Aludni kellett volna, de a bébi mamája már úgy vette ölbe a babát, hogy ááá úgysem fog menni. Persze nem is ment, olyankor mindig megkaptam én, és először fél óra aztán 10-15 percek után mindig bealudt a lányka. Nem csináltam semmit csak magamban eldöntöttem,hogy aludni kell (fáradt volt az egyértelmű, csak a saját nyafijával ébrentartotta magát) és akármennyire sírt, meg nyűgizett baromira igyekeztem, hogy semmi másra ne gondoljak, meg, hogy végig nyugalmat árasszak. Ez bejött.
Írtad, hogy Hanának sincs semi látható baja (hasfájás, éhség stb...) úgyhogy ez jutott eszembe. Nem akartam észt osztani, csak gondoltam, ki tudja, hátha segít. Aztán majd ha hasonló gondokkal pánikolva írok, ha Era megszületett, akkor nyugodtan küldd ezt vissza így ahogy van Kép Kép Kép

Aura
(aki most még elhiszi, hogy majd megváltja a világot, de már kezd neki is gyanússá válni, hogy egy alig 3 kg-s kis nyávogi egy szempillantás alatt meggyőzi majd, hogy mégsem Kép )
aura
 
 


Hihetetlen!
A doki a lelkemre kötötte a múltkor, hogy írjam a magzatmozgást (a 3-as méhlepény miatt). Nekem úgy kell, hogy amikor mozog akkor írom az időt, és húzok egy strigulát (egy sorozatrúgás az egy mozgásnak számít) Ez eddig oké is, egy nap 10-nek kell lenni minimum. De az én babám nem 10-et, 110-et is mozog Kép most se hagy írni, mert folyton rúgdos, én meg huzigálom a vonalakat. Asszem imád ő is babanetezni Kép Kép Méghogy az utolsó időben már nincs helyük mozogni...cöcö

Jmbone!
Ne aggódj! Figyelnek rád, és úgyis az lesz ami neked is és a babának is a legbiztonságosabb! Minden rendben lesz meglátod. Ne sírdogálj otthon egyedül, az nagyon rossz tud lenni. Nem tudsz felhívni valami barátnőt legalább, az sokat bír segíteni!
Hogyhogy neked 4-es a méhlepényed?! Ez lehet, hogy kórházanként máshogy számolódik? Nekem 3-as, és arra azt mondták, az a maximum! Csodálkoztam is, de az uh-s néni azt mondta 0-3-ig megy a számolás.

Orbisnak én is nagyon drukkolok, hogy haza ne engedjék Kép Kép Kép
aura
 
 


hahócsek!

aura, nagyon tetszik ahogy állsz a dolgokhoz!!és biztos menni fog a gyakorlatban isKép
savitri nekem olyan szinten húzós heteim voltak lilentállal,hogy az csak na,volt h este 11től reggel 8-9ig ment a party és a végén már teljesen kidőlve elterültünk...aztán elhatároztam hogy így rövid idő múlva én kipurcanok, így egyik éjszaka a fáradtság mindkettőnkön győzött és már csak 6ig tartoott a buli
esztyx
 
 

 
 

Sziasztok!

Hát hol is kezdjem!
Köszi mindekinek Dávidról a dícsérő szavakat!

Mindenkire szeretnék reagálni,de mire elolvastam már fogalmam sincs mit akartam és kinek!

Aura!Ez olyan szép!Én a saját méhlepényemet láttam, és szerintem sem volt az olyan csúnya!Szóval vagy nem vagy perverz,vagy én is az vagyok!Kép

Az éjjeli nyűgös babákhoz én is csatlakozhatok?Én csak azt nem értem, hogy napközben 4-5 órákat képes aludni, aztán esténként meg egy-másfél óránként szopizna!És nálunk a cumi akkor már nem segít!Szabályosan kitolja a nyelvével!Ja és 100-110gr szopi után is tud üvölteni, és keresi a cicit!Szóval én nem értem!
Meg Lili!Pont ma akartam írni, hogy esténként ahogy sötétedik rám is rám jön ez a szorongás féle!Vagyis nem tudom nagyon meghatározni,hogy mi ez!De nem merek semmibe belekezdeni(mert félek hogy elkezd majd sírni),meg már előre para,hogy mi lesz éjjel!És Laci is -érthető módon - az estéket viseli a legnehezebben!

Noémi!Nálunk a "békázás" az isten!Esküszöm még a szopinál is jobban szereti!Kép

Abban reménykedek, hogy nemsokára jobb idő lesz és akkor sokat találkozunk majd és nem leszünk ennyire nyomik!Ebben bízok, meg a napsütésben!

És ma kimozdulok,HURRÁ!Annyira vágyom rá!Igaz,hogy csak bankba, meg ha lesz egy kis plusz időm C&A-ba zenélő kütyüt venni,de legalább másfél hét után levegőre megyek!!!JIPPIJJJ!

Orbis!Nekem is hasonlóan kezdődött!Csak én aludni sem tudtam a fájásoktól!Remélem, hogy hasonlóképpen alakul majd,sőt még jobban mint nálunk!Én meg egy újnyiról szinte semmit nem nyíltam, még burokrepesztés és beöntés után sem annyira erős méhszájam van és oxitocin kellett!Így született meg Dávid!Szóval bárki bármit mond is, bármi kialakulhat végére!De remélem, hogy már nem olvasod ezeket a sorokat és a csirkék bejöttek!Kép

Kikocs!Neked is azt tudom írni, hogy Dávidnál is kétséges volt, hogy kifér-e a feje, mert tudod, nagy fejet, meg nagy súlyt jósoltak nekünk, és mégis sikerült megszülnöm csaszi nélkül!A másik a jóslatokat illetően, én igaz másodszorra mondtam azt,hogy akkor január 25-én nagy hóesésben fog a fiam megszületni, azt tessék!SZóval mindenki bízzon a megérzéseiben!!!
ja és irigykedek a menüjeitekre!!!

Még egy kérdés!Valahol össze van Nektek írva,hogy mit nem szabad elvileg enni szoptatás alatt? Én most semmit sem merek!Szóval ötlet???

Na mennem kell készülődni!!!

Puszi:Katy és Dávid
1 hét+2 nap
Katy
 


és ma már csak háromig..és így...
aztán van éjszaka, amior ez megdől...
egyébként a zenélő kütyükről nekünk is van ilyen..iszonyú drága és TÁVIRÁNYÍTÓsKép, de én úúútálom, mert Bach és minden olyan furán szól rajta, hogy iszonyat fejfájást kaptam tőle!..
én azt szeretném a legjobban ha feltalálnák a távirányítós cumit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
őőőőőrület ez a cumijáték...ki-be-ki-be és ez tényleg játék szóval...

rékacs nektek van napirendetek?csak azért mert mondtad, hogy mérnöki pontossággal vezeted a füzeteteket..és kiváncsi vagyok, hogy van e napirend...

mert nálam azt hiszem teljes felborulás van...reggel elalszunk mikor elalszunk és utána vagy három, vagy négy óra az etetés...de lehte, hogy csak kettő...

nektek nem fura, hogy az egész napot ezek a kis csöpségek uralják??Képminiterroristák!De persze édes,ennivalók!Kép
de iszonyú fura, hogy a terhesség alatt még inkább éreztem, azt és akkor és úgy csinálok amikor akarok, oda megyek, akkor...
Most lili mondja meg mit ,mikor és hogyanKép
ez nem baj, csak bele kell jönni
esztyx
 
 


Sziasztok!

Aura! Kikocs! NAgyon kösazönöm a kedves bókjaitokat. Azért azt leszögezném, hogy én csak egy "műszaki értelmiség" vagyok.Ezt egyszer megkaptam egy barátnőmtől aki szoc.munkás,hogy velem azért nem lehet beszélgetni....Kép

Vera! Szard le a kilókat. Én pl 22 kilót híztam. Mikor mentem be a "kedves" Szülésznő nem akarta beírni, meg csúnyán is nézett és én meg mondtam neki, hogy bár most is jól nézek ki,de eredetileg, bizony, karcsú voltamKép VAn ilyen!!!

Lili! Igazán jót szórakoztam a mosoly sztorin. de azért nem mindig kell pelus,mert néha le is tudod fotózniKép.
Kérdés: Sír Hana és Te mit csinálsz? Szóval nem akar elaludni, hanem sír? Semmi vélhető baja. És akkor mi történik?
És esetleg nappal nem tudod ébren tartani. Mert pl én Hangánál,arra jutottam, hoyg szegény nem tudja mikor van este,így napközben rossz anya vagyok, de próbálkozom, hogy kicsit többet legyen fenn.

Katinka! Nekünk is bejött a hason fürdi tegnap este. Sírt nagyon, mert éhes és álmos volt, de még megfordított az Apja és bejött. Tök aranyosan nézte egy darabig a vizet!! Köszi az ötletet!!

Jimb! PAnaszkodj nyugodtan. és nem is vagy egyedül,hisz itt vagyunk!!!HAhó!!!!
És szerintem ha van erőd menj el csavarogni. nekem az segített a végén! Jó nagyokat mentem!!

Nálunk kaki trauma van!!! Pénteken kakilt utóljára, akkor is úgy,hogy lázmérőztem. Az őrült támadónénim, azt mondta,hogy nem szabad lázmérőzni, mert kitágul a végbele. Igyon kamilla teát(és rakjak bele cukrot, hát azt juszt sem, azért nekem is vannak elveim!!!!!Kép)Kedden ivott is,de semmi eredmény, tegnap meg már nem volt hajlandó egy kortyot sem. Így tegnap este kapott glicerin kúpot. Kép Max egy pukinyi kaki volt az eredmény. Meg az,hogy éjjel felkelt és sírt, kicsit megmaszíroztam a pociját, akkor pukizott,meg büfizett aztán alvósan sírt és visszaaludt(hála ég!!,mert rátok gondoltam LILI NOÉMI,mert ez az éjjeli műszak fársztó és kétségbe ejtő. mert olyankor a tehén is feketeKép)Reggel felhívtam a doktornénit, azt mondta, ha egyig nincs kaki, akkor jön és beöntést ad. Hát most őt várjukKép
Amúgy onnan tudom, hogy kakibaj van(azonkívül, hogy nincs kaki), hogy HAnga zóna adagokat eszik,meg kicsit nyűgösebb.
Szóval így állunk. remélem egyszer csak rájön,hogy kell kakilni.
Amúgy én is eredetileg szorulósos vagyok, de a terhességem kezdetétől ezzel nem volt bajom. Még a szülés utáni elsőt is rögtön 12-én produkáltam, minden baj nélkül. Most meg mindenféle teát iszom, hogy Hanga kakiljon, aminek az lett az eredmény, hogy én minimum hármat kakilok egy nap, ha nem többetKép
Így jártunk!

Ja, babások! Ti voltatok ma sétálni? Anyukám szerint hóesésben nem szabad,de mi voltunk egy bő háromnegyed órát. remélem ez nem baj.....

na tsók mindenkinek

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Remélem sikerült!

Kép

Szóval Kikocsnak örök hála!
Így alszunk mi!Ilyen,amikor kisangyal!
Katy
 


Katy! Tündér babád van!!!És édes az az óriás cumi! Az milyen fajta? A mieink nem ilyen nagyok!

Eszti! Elém ugrottál! Szóval van valamiféle rendszerünk,de általában csúszkál. Úgy kezdődik, hogy öt és hét között evés, aztán alvás tovább. Azután fél kilenc és tíz között tízórai. Aztán többnyire kicsit ébren van és vagy alva, avagy ébren 11-12 között indulunk sétáln. egy másfél órát megyünk. Aztán eszik és anygot alszik. négyig-ötig, aztán eszik és próbálom ébren tartani, ha megy. Aztán nyolc körül fürdetés, minnél hosszabban és fárasztóbban. Közben jó sokat sír is, mert éhes meg fáradt, de csúnya rossz szülők vagyunk és "nyúzzuk":masszázs, torna stb. Aztán eszik És ha minden jól megy 10 körül már alszk. Aztán 2-3 körül eszik még egyett és eddig rögvest visszaaludt(kop-kop-kop).
NA ez egy elméleti napiren. Mert ma pl fél ötkor kezdtünk, így minden előrébb van. És a zóna adagok, meg a kakitlanság miatt is változik. de azért az elv megvan aztán vagy sikerül, vagy nemKép
A suttógóban nekem a fő mondat:
ÚGY KEZD, AHOGY FOLYTATNI AKAROD!!
Ezt tényleg fontosnak tartom, mert most ugyan még csak 4 kiló(tegnap mértük, már 400-at hízott mióta eljöttünk a kórházból, persze ennek jó része a bennrekedt kakiKép),de lesz 14 kilós is és akkor is kell legyen valahogy. Hát remélem, hogy hossú távon is sikeresek leszünk:9 Egyenlőre semmi okom panaszra!!!!!(kop-kop-kop)Nagyon nem szertném elkiabálni, így az előző mondat az előző hetekre vonatkozik,hisz azok miatt tényleg nincs mit panaszkodni. Így jó, nem?Így nem elkiabálós, ugye?

rékacs

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


SziasztokKép
Gartula az új kisbabákhozKép

Reménykedem, hogy egyszer nekem is fog olyan jól aludni Bálint mint mondjuk Noémi levijeKép éjszaka alszik 2-3 órát, de van hogy óránként eszik. Egyszer remélem beáll. Este 10-kor eszik aztán 12-kor majd így két óránként, de van hogy 3 órát is kibír... most például egy órája evett de most megint szeretne, néha bevállik a cumi, de nagyon nagyon nehezen fogadja el. Küzdünk a pukikkal, meg a kakival, nagyon keservesen tud sírni mikor görcsöl neki. Ti adtok valamit neki, hogy könnyebb legyen?? Mert azt mondták, hogy ő hétfőn lesz 4 hetes és nem lehet adni neki semmit....de akkor szenvedjen szegény?? hiába masszírozom....valami ötlet ???
Édesek a felrakott képekKép cukik a babákKép

RékacsKép
Valóban sokat segít egy kis séta, már én is kezdtem besokalni, és egy kis séta csodákra volt képesKép

AuraKép
Ahogy olvastam, hamarosan együtt fogunk sétálniKép Kép Kép

Felraktam én is a yahoora a szülés sztorit...nem nagyszám, de fent van, ha érdekel valakitKép
még jövök.....
puszi
Vendég
 


Képaz én kisangyalképemKép

Most ébredezik...

Ez régebbi egyébként.

Katy, én eleinte semmit nem ettem, aztán meg már majdnem mindent. A citrusféléket, a tejtermékeket )1 pohár naponta) kerülni kell. Meg a csokit, meg a felfújósat.
Felkelt.
Megyek etetni, mert balhé lesz...
vghnoémi
 
 


Sziasztok!

Bár már régen, de azt mondtam, hogy jövök ám még mielőtt megszületik a babánk... hát itt vagyok, de már megszületett a kisfiunk is Kép
Ma jöttünk haza a kórházból.
Üdv. mindenkinek, hajrá akinek még nem bújt ki, akinek már igen: nagy-nagy gratula.
Próbálok majd képben maradni, amennyire a kis pocok engedi Kép

Üdv. Cicmerák
cicmerák
 
 


Cicmerák
Gratula itt isKép


Csak nagyjából futottam át az írásokatKép, de úgy látom, én joggal büszkélkedhetek KristófommalKép
Nekünk ugyanis paradicsomi dolgunk vanKép A megszületésétől kezdve csak eszik és alszik. Eddig 80, de most legutoljára már 100gr-ot szopizottKép1 hetesenKép Ettől 4-5 órát egybefüggően alszikKép
Az éjszakáink is szuperekKép Este 10körül még eszünk, aztán nekifekszünk aludni, kb. hajnali 2-kor ébredünk először, pikk-pakk meszopizzuk az adagunkat, aztán alvás tovább egészen reggelig, ma éppen reggel 8-ig. Akkor ismét szopi, és egészen délben fél 1-ig aludtKép Ettől a mostani 100gr-tól este 6-ig biztos nem lesz vele gondunkKép
És semmi pocifájás, semmi fölösleges hisztiKép
Én is teljesen fitt és kipihent vagyokKép Mindenre van időmKép A babavárás utolsó heteiben nem aludtam ilyen jókat, mint manapságKép
Tegnap már arra panaszkodtam apucinak, hogy unatkozomKép

Babus

Kép
babus2005
 
 


Hana éjszakai nagy alvását tartja, de én nem vagyok álmos. Megint csúszunk.Kép
Viszont csináltam sütőtökkrémlevest, mert tegnap sütőtökpürét hoztak a biozöldségesek, amit ők lekvárnak hívnak, nem tudom milyen alalpon. Nálam csak ennyi az ebéd, mert rajtam most az Aura féle „jaj mit egyek nyomiság” lett úrrá. De ismerem én a Kikocs félét is az általában rosszulléttel végződik. Amióta szoptatok, viszont még nem laktam jól. Remélem ez majd hosszútávon az alakomon is meglátszik.

Aura, sajna én is végiggondoltam amit írtál és tegnap este még ez is rá tett a szorongásra. A baj ott van hogy most pl nem alszom. Ha nem lennék hulla fáradt, akkor volna türelmem reggelig is dajkálni meg nyugalmat árasztani. ördögi kör. De kitörök.

Katy, üdv az éjszakai party klubban. Tündér a babád, jól mondja Rékacs.
A szoptatás miatt én is nagyon paráztam, hogy mit ehetek. Hosszas kutatásaim eredménye, hogy bármit kivéve koffein, alkohol, szintetikumok, gyógyszerek. Az összes többi kaját ki kell tapasztalni. nekem még az se világos, ha most káposztát eszem és az esetleg nem jó a babának, akkor mennyi idő múlva jelentkezik a panasz. Valahol viszont azt olvastam, hogy ha fokhagymát eszel (annak nagyon erős illóanyag tartalma van) akor az 2 órán belül érződik a tejen.
http://www.lll.hu/leche/159h.shtml ez a cikk pl erről szól
http://www.lll.hu/archiv/ujsag/0401/0401_03.shtml és ez is

És igen az éjszakák még azért is nehezek mert Tominak muszáj aludnia, ezért teljesen magamra maradok, pont egy ilyen kényelmetlen szituban. A gyereket persze ki nem adnám a kezemből ilyenkor, csak jó volna ha valaki virrasztana velem. Jó kis buli volnaKép Lehet, hogy a látogatókat éjszakára kéne hívni.Kép

Esztyx, nagyon tetszik ez a távirányítós cumiKép

Rékacs, pont a múltkori sztorid miatt tudtam, hogy legutóbb Hanának is kaki problémája volt, aztán nagy nehezen kakilt, de a lázmérő nálunk se vált be. Persze arra már nem emlékszem, hogy mit ettem előtte való napokban. És azt se tudom ugye, hogy arra kell-e emlékezni. Jaaaaaaaajj..
Sírás: fürcsi után szopi, kis feszengés aztán „békázás” apa mellkasán. Így alszik egy órát, én ilyenkor mindig meg is jegyzem, hogy készül az estére. 10 – fél11 körül kéri a következő adag szopit és ezután kipattannak a szemei és ha nem sétálunk akkor üvölt. Először ártatlan böfis nyöszörgésnek indul, aztán bedurvít. Na ilyenkor még cserélek pelust (soha nem az a baja) mert a pelenkázót valamiért szereti. Meg éjszakára úgy is vastagabb kell. De ez atrükk ilyenkor már csak pár percre használ és indul a műsor. Először ölbe babusgatás, aztán babakocsiban tologatás, aztán amikor látom, hogy ez megint sokáig tart majd, berakom a kendőbe és zötykölődve sétálok. A zötykölődés nagyon fontos. Közben megy a cumi játék ki-be ki-be. Van hogy elszenderül, befúrja magát a melleimhez, ilyenkor a cumit is el lehet venni tőle. Óvatosan leteszem az épp kiválasztott alvó helyre és édesen alszik. Aztán negyedóra múlva felsír, zokog és kezdődik elölről. Hát így.

jaj most olyan édi, azt hiszi, hogy a babakocsi a cicim és félálomba fészkelődik neki.

Kép
nesze nektek sírós kép

KépKép
savitri
 
 


Cicmerák, nagy gratula! Várjuk ám a részleteket, képeket!

Babus, csak el ne kiabáld! Noémi Leventéje és az én Hanám is angyalként viselkedett az első héten. Aztán rájött, hogy kell böfizni, és hogy az neki nem jóKép azóta csak "fejlődik"

KépKép
savitri
 
 


Cicmerák!
Gratula! És jó, hogy jöttél, már azt hittük elvsztél!

Savitri!
Úgy szeretnék valami világmegváltót mondani, de csak annyi jut eszembe, hogy kitartás. Ez pedig nem valami sok, de ki fogsz törni, meglátod Kép
Innen nézve Hana még így üvöltősen is bűbáj! Kép

Edwig!
Remélem is, hogy nem kell sok és együtt sétálunk. Igyekszem Erikát motiválni pl azzal is, hogy csupa aranyos ember és kisember várja idekint Kép
Azért néha békén hagyom, nehogy szegény bepánikoljon, és még márciusban se akarjon kibújni Kép
Megyek, elolvsaom a szülésed, aztán jövök is vissza Kép

Aura
aura
 
 


Most vendégeskedés van itt, úgyhogy csak gyorsan annyit, hoyg hazaengedtek ugyan, de volt egy fájásom a görbe szerint!!! Kicsit később jövök!!
Pusssz!
orbis
 
 


Edwig!
Elolvastam a történetet, nem is tudom mit mondjak, majdnem elsírtam magam. Először azon, hogy bánhatnak így egy kismamával-szülő nővel, aztán meg azon, mikor írtad, hogy a végén minden rózsaszín lett és megérte és csinálnád újra.

Fura, milyen különbségek vannak. Nekem is 3-as a lepényem, (mondjuk a 36. héttől) és a babát is picinek nézték, de engem nemhogy riogatnak, hanem nyugtatnak, hogy semmi baj, mindent néznek folyamatosan, és a baba meg majd megnő idekint, annyival is könyebb lesz a szülés.
Áldom a szerencsét, hogy ide kerültem, és örülök, hogy a végén nálatok is minden rendben ment, de nagyon bosszús leszek a gondolattól is, hogy akár el is kerülhettétek volna a sok stresszt, ráadásul pont neked kellett kijusson belőle. Remélem téged ez már meg sem érint, elvégre Bálint megszületett és ahogy olvaslak, boldog is vagy nagyon, amit szívből kívánok!!!
aura
 
 


Nna, megjöttem. Kész a vacsi, a fürdő, meg én is Kép Úgy döntöttem, a széptiszta fürdőben megérdemlek egy olajos aromafürdőt, úgyhogy már azon is túl vagyok. MOst itt fekszem a hónaljkutyámmal, és remélem, hgoy még kibírja egy órát, és nem kezd nyüszögni, hogy menjünk. Nem lenne olyan jó a testemnek Kép
Egyébként megállapítottam főzés közben, hogy lehet, hogy jó találmány a páraelszívó, de valamit ki kellene találni kismamáknak... Ugyanis én néha unok álldigálni a lábos mellett, amíg párolódik, és most is bejöttem olvasni. Megszoktam, hogy mire menni kell keverni, bejön az illat (rosszabb esetben szag Kép). De most nem jött... Épp eszembe jutott, már kezdett odakapni. Onnantól ébresztőórával főztem. Kép Meg kell szokni ezt a páraelszívó dolgot, eddig nem volt...

a nemevéses meg szokott lenni nekem is, sőt, főleg úgy szokott lenni, hogy kombinálva a zabálhatnékkal. Enném a mindent, és mire hozzájutok, már nem is kell Kép Emiatt az van, hogy délig nem is eszem, aztán dél-1 körül reggelizek (fél 8.kor kelünk...) eszem 4-5 körül, és aztán rámtör az ehetnék, és vagy egész este rágok vagy iszom valamit, vagy rosszul vagyok attól, hogy nem tudom, mit ennék Kép

Cicc, nagy nagy gratula, pont akartam írni, hogy kár, hogy még nem jöttél, de ezekszerint bekötötték otthon nektek is már a netet Kép tegyél majd fel képeket, meg az adatokat, hogy Katy frissíteni tudja a táblázatot... Kép

Savitri, az jutott eszembe, hogy anyukám mindig mesélte, hogy én mennyit bőgtem, és semmit nem lehetett velem csinálni, csak bőgtem, és bőgtem és bőgtem, csak akkor nem, ha anyukámat nézhettem... És senki semmit nem tudott velem csinálni tényleg. Apukám azzal vigasztalta mindig, hogy meglátod, ez lesz a legjobb gyereked. Ezt a történetet csak azért ismerem, mert azóta is emlegetik, hogy így is lett Kép Ezt nem dicsekedésből írtam, meg nemér mondani, hogy jaj, milyen leeht a többi tesója Kép Csak gondoltam vigasztalásból...

Edwig, olvastam a történeted... Mit mondjak, neked aztán kijutott, de remélem most már majd örömből is lassan!!! És örülök, hogy a mindenféle gyötrelmek ellenére szülni jó Kép

Úgy szólnék a babásokhoz is, de nem annyira tudok... csak örülök mindig a sikereknek, meg gyűjtöm az infókat, meg szomorkodok, mikor rossz nektek... És éppen azt találtam ki, hogy mikor majd csinálok én is napirendes füzetet, akkor abba azt is fogom írni, hogy mit ettem és hánykor, és akkor az milyenjó lesz, mert engem néhány kaja most is eléggé megviselt, ami korábban nem, és akkor majd fogom tudni, hogy mivel kísérletezzek Kép

Ölyan jó lenne aludni egyet, de most hajszárítás meg menés Kép Még eggyel több indok a szülésre, hogy ne kelljen levinnem a kutyát egy darabig Kép Persze levinné Gergő, ha megkérném, de szegénynek így is annyi dolga van, nekem meg kell a "friss" levegő.
Na, ez most jókis monológos nap lett tényleg, kész regényeket írtam állandóan a semmiről, bocsi érte... Ilyen napom lett a nyomiságtól.

kikocska
 
 


Hát hello!

Itthon vagyunk, minden rendben! Gyorsan szültünk, végigvigyorogtuk az egészet, csak az utolsó másfél óra volt nagyon kemény. Majd elmesélem egyszer. Gátmetszés se volt, teljesen fitt vagyok.

Zsuzsó ügyesen szopik, van is mit hálistennek.

Gratulálok Eszternek is!

Vica
mvica
 
 


Sziasztok,

Edwig: LE A KALAPPAL! (már ami a szüléstörténetet illeti). Nagyon kemény csaj vagy, hogy ezt így végig tudtad csinálni. Én biztos nagyon kiborultam volna. Azt nem értem, hogy a dokid miért nem tolta be a képét, de legalább az ügyeletes doki rendes volt...Örülök, hogy végül jól végződött, és nem vette el a kedved az egésztől. És hát Bálint baba gyönyörű!!!

Cicmerák: Üdv újra köztünk és gratulálok. nagyon hiányoztál már, azt hittem végleg eltüntél. Gyere gyakran.

Vica neked is nagyon örülök, hogy újra itt vagy, várjuk nagyon a sztorit!

Orbisnak meg Bagzernak megy a drukk!!

Most ennyi, velem minden rendben,
Puszi,

Zsuzsi
vzsuzsi
 
 


Ja és Jimbone, ne törj le. Ha eddig eljutottál és így vigyáztatok a doki bácsival közösen kispicurra, akkor bízz a dokidban és magadban és minden rendben lesz. Mi mindenesetre mindannyian nagyon szorítunk neked, úgyhogy fel a fejjel !!!

A babások ügyes bajos dolgaihoz sajnos még nem tudok hozzászólni, pedig nagyon szeretnék...

zsuzsi
vzsuzsi
 
 


Vica, de örülök, hogy ilyen jó lett ez a szülés!!! Jöhet a 4. isKép Nagyon sok örömet továbbra is!

Cicc, én épp tegnap gondoltam rád, hogy vajon mi lehet. Irjál sokat, és kíváncsiak vatgyunk, nálad hogy mennek a dolgok. Mennyi idős a pici, szülés, stb.....És képek!

Lili, ismerem, Péternek is aludnia kell, és ezért én is kímélem... Persze jön ő párszor, de azért más lenne többen virrasztaniKép

Babus, ténzleg Hana és Levente is ilyen volt. Sőt, Leventével 2 hetesen jöttünk haza, és még 2 hétig legalább nemnagyon volt semmi komoly probléma. Most sincs komoly, csak baba és kész. Ez így van rendjén.

Lili, próbálj aludni, nekem sokat jelentett ez az éjszaka. és ne hibáztasd magad, hogy türelmetlen vagy, teljesen természetes.
Majd elolvasod a suttogóban, mit ajánl ilyen esetekre. Szívesen odaadom előbb is, ha gondolod. Holnap egy barátnőm jön, meg megyek a sulimba délelőtt, úgyhogy nem leszek nagyon.
Viszont jövő hétre nekem áll a teázós séta, ha gondoljátok! És Lili, te is jöhetnél hozzám, akár fordítva is, mármint hogy én is mennék, hogy tartsuk egymásban a lelketKép És ez persze mindenkire vonatkozik, aki még egyben van, vagy már nem, és találkozna emberekkel. Szerintem használ. TerapikusKép

Katy, szerintem ne hagyd 3 óránál többet aludni napközben, mert tényleg megszokja, hogy nappal van éjjel. Ezt mondja az okos könyvKép De tényleg.
És mozdulj is ki!

Lili, én is így vagyok a kajákkal, ahogy te. Sejtelmem sincs, hogyan kéne látnom és mikor, ha valami nem jó. Levente mostanában minden szopi után sír. Hogy mitől, ki tudja. Aztán fáj a hasa, az ok. De nekem már az se mindig egyértelmű, mert a végén átmegy hisztibe. Azaz idegeskedésbe, mert nem direkt csinálja. Szerintem elfárad.

És nem jön be ez a 3 órás szopi, alig eszik valamit. Már a kürházban se volt jó. Holnaptól visszaállunk a 4 órára. PunktumKép

Edwig, csak most olvaslak... Úgy látszik, a fiúk ténzleg hajlamosabbak a hasfájásra... Fájhat neki attól is, hogy túl sok a tejcukor a szervezetében. Ez amiatt lehet, hoyg gyakran eszik. Ahogy leírod, lehet, hoyg emiatt van. Azt mondják a nagyokosok, legalább 1,5, 2 órának el kell telnie két szopi közt. A hasfájás meg lehet, hogy szerekkel is megmaradna, úgyhogy ne aggódj. Még nem elég erős az emésztőrendszerük, ennyi az egész. MAjd 3 hónaposanKépLeventének adok mindenfélét, de nem nagyon látom, hogy segítene... Most azt mondta a védőnő, hogy próbáljam ki az édeskömény teát is. Egyszer próbálkoztam, többször nem.

Na megyek, puszi,
N.
vghnoémi
 
 


Sziasztok csajszik!!!

Teljessen ki vagyok, vagyis vagyunk apával.....
Semmi sem használ Benikének. Már tegnap voltunk vele dokinéninél, mert a testén lévő kiütések nem múltak el 2 nap alatt. Most kaptunk calcium ampullát és kenőcsöt, mert nem tudja még, hogy allergia vagy emésztési probléma van.
Ma még csak 4.30-6.30-ig aludt, meg most ájult be, de felsír még így is.
Már bőgés nélkül nem is bírom a sírását. Azt ne is mondjam, hogy Petivel örlődünk rendesen.....Kép
Nem tudom, hogy melyik rosszabb a szülés utáni depresszió vagy ha sírós, hasfájós a baba...

Na, ennyit a nyavalyámról, nem akarlak titeket evvel terherni, mert úgy látom, hogy csak mi tenyereltünk bele rendessen ebbe a hasfájósságbaKép
Hétvégén esküvőre vagyunk hivatalosak, nem tudom, hogy mi lesz belőle? Mondjuk Benikét csak a ceremóniára vinnénk utána anyukáméknál lenne sok-sok lefejt tejcivel, de valamikor csak nálam tudd valamennyire megnyugodni.

Gratulálok a mostanában születtet babókák anyukáinak!!!!

Nekem sajnos ez a helyzet jelentésemKép Eléggé elvagyok kenődve.

N, nem is rontom itt a levegőt.
Puszi: Márti
hajdum
 
 


Noémi!

Most olvastam, hogy kipróbáltad a kömény teát. Milyen? Jó? Én kérdeztem tegnap a dokinénit, de azt mondta, hogy isten ments, hogy kipróbáljam, mert még nagyobb görcsöt vált ki, mint ami már egyébként is megvan.
Pedig anyukám, anyósom (tehát a régiekKép) erre esküdnek, hogy a köménytől tudna rendessen pukizni, meg kakilni.
Annyira felemészt, hogy minden nyavalyát már kitaláltak, de hogy a kisbabák hasára nincs semmi....
Én már abban sem hiszek, hogy ez az egész szenvedés elmúlik 3 hónaposan, ostorcsapásra.

p. Márti
hajdum
 
 


Sziasztok!

Köszi Noémi!Ezt a nappal nem hagyom 4-5 órát aludnit kipróbálom,bár ma két óránként ébredt meg és kért enni, úgyhogy a ma esténknek lehet,hogy nagyobb esélye van?

Lili!Neked is köszi!Tényleg komoly bajban vagyok azzal,hogy mit ehetek és mit nem!De akkor kísérletezni fogok!

És kimozdultam!Életemben nem gondoltam volna,hogy ennyire jól esik majd a büdös városban emberek között lennem egy félórára,de csúcs volt!Bár a West Endet még így is utálom!

Vica,Cicmerák nagyon-nagyon gratulálok!!!És remélem Eszter is nemsokára bejelentkezik!

Orbis!Feltétlenül írd meg,hogy mi volt!
Bagzer!Te meg jelentkezz!

Rékacs!Én komolyan irigykedek a napi rendetekre!Igazából csak arra vágyom,hogy kiszámítható legyen valamennyire, illetve,hogy kitapasztaljam végre a dolgokat!De hát nem könnyű!

És úgy szeretném,ha jobb idő lenne,mert akkor simán mennék én is Veletek találkozni,mert nagyon kívánom más társaságát!Kép
Ja és ma megnéztem a Nyugati térnél sincs a Suttogóból!

Rékacs!Ugye még fennáll a későbbiekben tervezett babaúszás?
Esztyx!Baba-mama tornára szívesen járnék én is a Schöpfibe, ha Dávid egy kicsit megnő!Mit szólsz?

Én is elpályázok, megyek egy kicsit rápihenni az éjszakára!

Kikocsnak, Aurának Babusnak, meg a Zsuzsiknak külön puszi,amiért most nekik nem írtam semmit!

Millió Puszi:Katy
Katy
 


Márti, most hogy mondod, ténzleg, ezért nem adtam neki köményeset, mert egyszer ittam én , és nekem nagyon csikart tőle a hasam. A védőnénim nekem is ezt mondta egyébként, hoyg azt próbáljuk ki, de nem fogom. Miért gondolták, hogy az használ?...
Márti, nem tudok mit mondani. Mindenki azt mondja, az ilyen, igazi hasfájást csak túlélni lehet. De ténzleg elmúlik 3 hónaposan! Hasi ultrahangot csináltak, nem? Azon látszana, ha más lenne a gond.

Katy, át tudom érezni, én is így voltamKép Bár a terhesség alatti fekvés után még a West Endet is megszerettemKép

Puszika
N.
vghnoémi
 
 


szassz mindenki!!! (megint itt vagyok, vagy még mindig...)
csak bejelentkezem, és most fogok visszaolvasni!
rögvest írok, miután röpke pár óra alatt visszaolvaslak titeket!KépKép
bgz

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Márti!
A köményes teára Anyu is esküszik, de én is azt tanultam, hogy isten ments, mert tudnak ugyan tőle pukizni a bébik, de ez részben van csak azért, mert szélhajtó, másrészről viszont szélkeltő is, szóval lehet, hogy nem is kéne és mégis rotyogtat. Az a rossz, hogy tanultunk valami más teáról, ami viszont jó, de nincs meg a jegyzetem, és naná, elfelejtettem Kép de megpróbálok utánajárni, megígérem!!!

Az esküvőre meg szerintem menjetek el. Egy kis kikapcsolódástól feltöltődhetnél, ami Beni babának is csak hasznára válna, ha meg mégsem megy, még mindig hazamehettek. Anyukád meg hátha valami csodát tesz amíg ti buliztok Kép

Katy!
Ne viccelj már, én magamra veszem a babás infokat, még úgyis, hogy nem direkt nekem szólnak, és még úgy is, ha csak kérdés formátumban jönnek Kép az is nagyon hasznos, úgyhogy lazán úgy veszem, hozzám is szólsz! Nehogymár ez legyen a gond!
(A külön puszit azért bezsebeltem Kép )

Okos könyvemben ezeket a hamikat találtam tiltólistán:
Gyümik:
sárgabarack, szilva, szőlő

Zöldségek:
karfiol, bab, borsó, uborka, fokhagyma, káposzta, lencse, paprika, gomba, retek

Ezen kívül az erősen hagymás ételek nem ajánlottak.

Egyéb puffasztó dolgok:
nagyon friss péksütemények, kemény tojás, mogyorófélék, magos kenyér, nagyon szénsavas italok.

A fentiekre azt írja, csak a szopis időszak elején kell nagyon figyelni, és nem biztos, hogy a baba érzékeny lesz rájuk, ezt szép lassan kell kitapasztalni.

Kifejezetten szoptatós időszakra ajánott ételek:

Gyümik:
avokádó, banán, alma, mangó, ananász

Zöldségek:
padlizsán, bazsalikom, kínai kel, fejes saláta, krumpli, petrezselyem, zeller, spárga, spenót, paradicsom, kömény(mértékkel) sárgarépa

Hirtelen ennyit tudtam öszeszedni, talán támpontnak használ valamennyit, remélem mindenesetre, hogy segít és nem kavar össze még jobban Kép

Pussz!
Aura
37
aura
 
 


jajj megint úúúgy nem találom a helyemKépKép
nyomott vagyok...
Kép
valahogy annyira úgy látom,hogy mindenki
jobb és boldogabb anyuka nálam...
és nekem nem megy ez az állandó beszélgetés
lilivel, mármint úúúgy tetszett , ahogy aura írt, én meg... és énekelni se tudok,és sorra veszem a mondóókáskönyveket...
esztyx
 
 


Eszti, Lilinek te vagy a legjobb anyuka. És a mondókák is tök jók. Nekünk is vannak hullámvölgyeink - főleg éjszaka, igaz,LiliKép?... Én se tudtam úgy beszélgetni Leventével, min t Aura, ahogy írta, de most már jobb. És Péter elmondja neki mindig, mi történt vele, és ez nagyon tetszik neki. Úgyhogy én is mondok komoly dolgokat is azóta.

Puszi, és ne csüggedj, nincs jó anyuka, minden anyuka másban profiKép
N.
vghnoémi
 
 


Esztyx!
Ezen tényleg ne aggódj! Én se folyamatosan beszélgetek Erával, legtöbbször csak olyan "értelmes" dolgokat bírok neki nyökögni, hogy "na mi van te, vacak pocak Kép "
Az a szülőszobás beszélgetés még engem is meglepett, főleg az eredményessége, azért is írtam róla olyan sokat, mert elég intenzív élmény volt, és ennek hatására most be is sűrítettem ezeket a beszélgetéseket. Ennek ellenére azt gondolom, a babák megérzik a Mami hangulatát-gondolatait kint is bent is, nem kell szó szeirnt vennni a beszélgetést.
Az éneklés, az meg szerintem nagyon jó, de ha te nem tudsz dalokat, vegyél cd-t ami neked is tetszik, és azzal együtt énekelj, mi is így kezdtük, és ha hozzászokik a gyerkőc, később még nagyon hasznos lehet, mert lekötheti. Ez bébiszitteres tapasztalat, de ez sem törvényszerű.
Szóval ne izgulj! Ahogy Noémi írta Lilinek tényleg te vagy a legjobb Mami, neki csak az a fontos, hogy te vele legyél!

Különben is, lehet, hogy Lili idegbajt kapna attól, hogy be nem áll a szám, és tökre nem értené miért akarsz folyton csak beszélni, amikor eddig olyan szuper Anyu voltál! Kép Kép Kép

Le is fekszem most már, mert holnap reggel mennem kell ctg-re (most is egy édi jóslófájás közepénél járok, tart vagy 10 perce Kép), és már elég csigaszerű a tempóm (a mozgásom meg pingvines, eszem, mint egy tyúknak...) kész állatkert vagyok Kép

Jó éjszakát!
Aura és Erabébi
Kép
aura
 
 


Kikocs és többiek köszi az együtt érzést.
Márti, neked csak kitartást tudok kívánni. Hősök vagytok mindketten a pároddal, ezt ne feledjétek!
Szerintem mivel semmi se használt igazán, ne is használjatok semmit. Mostanra már lehet, hogy túl sok neki a mindenféle szer. A szélcső mégse jó?

Katy, türelem, nemsokára nagy találkák lesznek.

Esztyx, nem emlékszel? ISTENKIRÁLY vagyKép

Noémi, tea partira kapható vagyok és jöjjön Katy is ha bátor és nem félti a babót, vagy egyedül.

KépKép
savitri
 
 


Na ez a beszéd! Jövő héten, akár már hétfőn is gyere, gyertek! Szerintem mindannyiunknak jót fog tenniKép
Katy te meg meglátod, akár egyedül is jöhetsz, de végülis itt babkörnyezet van, mi viszont nem vagyunk babák, na mindegy, te tudod, majd eldöntödLKépMindenesetre akkor találkozunk

JÓÉJT!!!!
N.
vghnoémi
 
 


no, végül jól nem írtam, meg végig sem tudtam olvasni mindent........ holnap talán nekiülök....

mindenkinek köszi a viszketős dolgokat!! már ettől fogok megőrülni, nem is a türelmetlenségtől!!! lehet hogy ez a büntim.....

no megyek, mert holnap be kell mennem az egyetemre mert fotó feladatkiadás lesz, és jó lenne ott lennem. meg intéznem az egyéni tanrendem....

puszi mindenkinek, és jó éjt!!!
bgz

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Na sziasztok!
Hú, hát ezt kemény volt végigolvasni. Le is strapált rendesen. Szerintem most nem is fogok regényt írni.
Azt azért megjegyzem, hogy a babás képek tényleg édesek!!
Lili, Hana szerintem is tündéri óbégatás közben is! De lehet, hogy ezt csak azért gondoljuk, mert hangot nem ad a kép, és idővl ki lehet kapcsonli (ezt abból is gondolom, hogy csak mi, még pocakosok dícsérgetjük azt a képet... asszem ez jelent valamit)Kép Majd nyugodtan figyelmeztess erre, mikor én panaszkodom!
Katy, megnéztem az albumodat, nagyon édes a fiacskád!!!

Na egy két szó: szóval volt egy fájás a ctg-n. Végülis a teteje ennek is cakkos picit, megkérdeztem, állítólag a fő különbség inkább abban van, hogy nincs közben magzatmozgás. Hát mondjuk azóta semmi fájást nem észleltem.
És azt is mondták, hogy a szülés idejét nem a baba határozza meg. Jól el is szégyelltem magam, hogy én itt szekálom állandóan, meg nyaggatom, és közben lehet, hogy ő is tökre kibújna már, és az egész az én hormonszintemtől függ.

Viszont most lefekszem, holnap korán be kell mennem, mert azt mondták, nem túl fényes a mai ctg-m (nem mondták el, ez mit jelent) és ha holnap is ilyen lesz, kiegészítő vizsgálatokrta van szükség. Remélem nincs baj, tényleg elég vacakul néz ki, majdnem tök egyenletes, és inkább lefelé vannak rajta kilengések, mint fölfelé. Egyetlen mozgást produkált, még a legelején. Szurkoljatok ám!
Remélem nem tartanak benn ezmiatt. Úgy értem, ha nem szülök. Szülni szívesen maradok.

Na jó éjt, puszi:
Orbis
orbis
 
 


Ja, azt elfelejtettem írni, most néztem meg, és a hétfői vizsgálat szerint nem is C2000, hanem C2100 a méhszájam.(akkor ehhez képest kell még egy ujjnyit produkálnom) Úgy örültem neki, hogy ihaj! De mostmár tényleg megyek.
orbis
 
 


Bagz!
Neked hogyhogy nem kell még naponta járnod ctg-re? Vagy kell, csak nem írod?
Lehet, hogy nekem sem kéne folyton ezzel fárasztanom mindenkit? Mert úgyse jelent semmit és különben sinc semmi hír... most elbizonytalanodtam, hogy mennyi a hírértéke ennek, hogy én ilyen lelkesen traktállak vele titeket... Kép
Meg már különben is mindenkit inkább a pocifájás-kakispelus téma érint meg.
Ugyeugyeugye szóltok, ha uncsi???
orbis
 
 


Sziasztok!

Már megint bocsi! Orbist jöttem megnézni, de látom még 2 in 1-be van... Kép

Üdv Nikcsi 37+1
nikcsi
 
 


Kömény:
babások, bocsi, hogy beleokoskodok, de akik javasolták azok nem az édesköményre gondoltak, mert én úgytudom az ami jó pocifájásra, vagy ti is azt próbáltátok?

Sikerült Kikocs segítségével belépnem a yahoo-ra, de még nem volt időm sokat olvasgatni, Rékacs babaprojekt megelőző kálváriájánál tartok, ami nagyon érdekes, csak hazajött kis családom munkából+oviból és utána semmi időm semmire. Nem tudom mi lesz ha megszületik öcsisajt.
Vica Te hogy birod a gyerekekkel??
Na megyek mert tanulnom (szenvednem) kell.

Üdv
Vera 37+5
verkocsika
 
 


MártiKép
Olvastam a hasfájós problémádat.Kép Én két, mostmár 4 hónapos hasfájós ikerfiúk anyukája vagyok. 2 hónapig küzdöttünk a hasfájással, sokszor csak lézengtük a párommal nappal a kialvatlanságtól, intoleránsak, türelmetlenek voltunk. Odáig is eljutottunk, hogy a párom felhívta a schöpfit, hogy adjanak csecsemős nővért addig amíg kipihenjük magunkat, mert a szó szerint szédültünk a fáradtságtól, és rettegtünk az éjszakáktól.

A következőkkel próbálkoztunk a pocifájás ellen: Infacol, Espumisan, Gripe Water, Sub Simplex, masszázs, meleg borogatás, szélcső, első laktózgazdag tej lefejése, csak utánna a szopi.

Sajnos semmi nem segített, egyetlen enyhítő dolog volt az a szélcső. Azt úgy kaptuk, hogy eljött a doktornő, és amikor látta, hogy a 8 hetes gyerkőc keresztbe átkússza a járókát a görcseitől, akkor mondta, hogy be kell vetni. Akkor volt néhány félig átaludt éjszakánk, és az maga a GYÖNYÖR volt.

Mindenki nagyon figyeljen az édeskömény, és ánizs tartalmú teákra, mert az én fiaim nagyon rosszul voltak tőle. A Laktoherb teából 1 csészénél ne igyatok többet, mert én balga a védőnő tanácsára megittam 4 litert, és utánna együtt ordítottam a gyerekeimmel! Arra is sajnos későn jöttünk rá, hogy a hasfájásra kapható szereknél mindennek a hatóanyaga vagy a kömény, vagy a kapormagolaj, ami ugyanúgy tekeri a beleiket, és a kis fejletlen emésztőrendzserüket megkínozza. Ezért ezekre nem érdemes költeni sem. Talán az Infacol némely babáknál segít, mert az apró légbuborékokat összeköti, és kinyomja a belekből a sarat, könnyebben kakilnak tőle.

Egyébként bíztatásképpen mondom, hogy 2 hónapos korukra, mintha elvágták volna a pocifájást!!!KépKép
Azt mondta a gyerekorvosunk, hogy általában 3 hónapig tart a pocifájás, 1-2 babánál akik rosszul álltak sorba 5 hónapos koráig is elhúzódhat. Visszagondolva mi szerencsések voltunkKépKép

Kitartás!!!

Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Szépjóreggelt!
Na, sokkal jobb napom van, mint tegnap. Ezt megőrizendő, nem is megyek ma ki a hidegbe Kép Terveim vannak itthonra, meglátjuk, mennyi lesz belőle. Elvégre holnap délelőt szülni akarok Kép (milyen csalódott leszek, mikor nem jön majd össze...)
A nap poénja az volt, hogy reggel, mikor öltöztem, ahogy tűrögettem be a mintás pólómat a pamutbetétes farmerba, Gergő azt mondta, hogy úgy nézek ki a pocakommal, mint egy óriási hímestojás egy tojástartóban Kép Asszem ez adta meg az alaphangulatomat mára Kép

Vica, üdv újra itthon, és nagyon örülök a gyors szülésednek, igazán megérdemelted!!! Aztán majd mesélj róla, hogy milyenek a nagycsaládos napok, mert én is nagyon vágyom rá Kép Meg rakjál fel képet is Zsuzsiról! De főleg ne tűnj el!!!

Márti, én annyira sajnállak!!! Olyan rossz, mindig írod, hogy kipróbáltok valami újat, az használ egy-két alkalommal, és vége, kezdődik előröl az egész... Csak mindenféle túlélőenergiákat tudok küldeni, hátha elmúlik majd... Nagyon nagyon sajnálom. És nyugodtan írj nekünk, és panaszkodj, mert hátha az is segít, hogy együttérzünk veled, meg kiírod magadból!

Katy, tudod, hogy semmi sértődés Kép, különben is, nemsokára már lesz megint közös témánk...

Esztyx, komolyan mondom, hogy keresd meg a védőnénimet, és kérd magad fényterápiára, tuti segíteni fog!! És én is láttam, hogy jó anyuka vagy Kép Még talán túúúúúl jó dolga is van Lilentálnak, de lehet, hogy így baba előtt az ember kicsit máshogy látja a dolgokat... Sőt, ez elég valószínű.
Ja, és arról, amit Noémi írt, eszembe jutott, hogy anyósom mondta, hogy olyan másféléves korukig a gyerekei azokat a meséket szerették legjobban, amik róluk szóltak, meg a hétköznapokról... És már ilyenkor lehet kezdeni. És valaki írta már az elején, hogy az is nagyon segít, ha mondja az ugye semmit nem értő kisbabának azt, hogy mi is történik vele. Jaj, nem is akarok én babákról észt osztani...

Orbis, ez a 2100 már egész jól hangzik!! HÁtha lesz belőle valami a hétvégén... Egyébként nekem is szóvá tették, hogy nem hancúrozik akkorákat, mint szokott, de nekem is egyre feltűnőbb. Egyre nagyobbakat alszik, és egyre inkább csak helyezkedőket mozgolódik. Ja, és szerdán próbálta lerúgni a ctg-t Kép az vicces volt, nagyon látszik a görbén is. Vagy 7-8-at rúgott bele, de óriásiakat, szépen ütemesen Kép

Nikcsi, ez egyátalán nem vicces szerintem... Kép

Na, asszem ennyi most így reggelre. Ez is elégvolt, hogy elmúljon a nagy hasznosdolgot csináló kedvem... Esetleg még annyi, hogy megnéztük az Erő gyermekei című fenomenális filmet este. Ne jusson eszébe senkinek. Elég sok rossz filmet láttam mostanában, lévén, hogy nem annyira kötnek le, csak a nagyonjók, de ez veri mindet Kép

Na, szép napot mindenkinek!! Ha valaki csetelne, csak csörgessen, itt leszek gépközelben.

Kikocska
39+1 (ezbizony már a 40.hét... érdekes)

kikocska
 
 


Na, csajok, megint lesújtott az átok Kép A sógornám pasija, aki csinálja itt nekünk a konyhát, lesérült, és legalább egy hétig feküdnie kell, vagy max ülnie, ami ugye azt jelenti, hogy nem lehet konyhát csinálni közben Kép Ez tényleg csak átok lehet, nem? Végülis nem baj, mert most már elfér minden, meg funkcionálisan tudom használni a konyhát, lehet már főzni, meg annyi szekrény van benn, hogy elférjenek a dolgaim, csak két szekrény van már csak hátra, meg igaz, hogy nincs leragasztva a munkapult, de azért lehet rajta dolgozni, és a sütőajtót is nehéz kinyitni, de azért lehet... Ja, és ha meggyógyult, mennek síelni Kép Szóval most úgy tűnik, két-három hétre teljesen leáll a munka. (kivéve, ha valami csoda folytán gyulladástól fájna a lába, és elmúlna egy hét antibiotikumtól...) Úgyhogy nem is csinálok ma semmit, hanem majd holnap a Gergővel inkább... Vagy majd meglátom. De így leglalább elhárult a stressz, hogy addig ne legyen gyerek, míg kész nincs a konyha, mert tuti, hogy ez kivitelezhetetlen Kép

Viszont Katy, lehet, hogy mégis élnék majd Laci szívjóságával, és mikor majd megint tudnak szerelni a fiúk, egy napra elkérnénk azt a híres dekopírfűrészt, mert kiderült, hogy izzad a mosógép is, és annak is kell szellőzőt vágni. Majd ha aktuális lesz, szólok Kép

Na. Egéyz jól elvoltatok már a konyhatémám nélkül, nem? Kép Ugye mindenkinek hiányzott?
Na, befejeztem, inkákbb játszom egy kis feketeözvegyet.
Az a jó ezekkel a kártyajátékokkal, hogy bár már egyszer régen iggennagyon profi voltál benne, elmúlik, és fel lehet fedezni újra Kép

kikocska
 
 


én mostanság megyek ligetezni!
ha valakinek van kedveKépKép
én asszem dél körül indulok!
hívjatok!
no,puszmááááááááááááákKép
esztyx
esztyx
 
 


halihó!
Nos, tegnap is fél háromkor feküdtem le aludni, viszont Hana egyáltalán nem sírt, nem böfizett és járkálni se kellett vele. Szépen elvoltunk kettesben a nappaliban. Kép
Fürdés után 20:30kor evett aztán némi nézelődés után bealudt az autósülésben. Egészen 23:30ig aludt akkor kapott enni. Nem akartam már az autósülésben sorvasztani ezért a térdemre fektettem és vártam, hogy elaludjon. Nem tette, ébren volt és nézegetet meg kakilt. Egy kicsit sírt a kaki előtt, de hamar megnyugodott és aztán egy nyikkanást se lehetett hallani. letenni még nem mertem, szép csendben vártam, közben valami rémfilmet néztünk az HBO-n. Egykor aztán Tomi lefeküdt, mi meg maradtunk, mert Hana szemére nem nagyon jött álom. 1:30kor úgy gondoltam, ha ilyen szépen el van a térdemen, hátha az ágyában is megmarad. És tényleg, bár nem aludt, nagyon szép csendben elvolt. Ja, és mindezt cumi nélkül!!! bár a lámpa végig égett. Nem is kapcsoltam le, úgy hagytam egész éjszakára. Hátha ez a nyugalom kulcsa.Én már nem akartam lefeküdni, mert tudtam, hogy fél háromkor esedékes a következő kajcsi, inkább leszedtem a szárítóról a pelenkákat, meg fogat mostam, szóval tettem vettem. Negyed háromkor azért már így is kidőlő félben voltam, Hana meg még mindig csak nézegetett. Sebaj megszoptattam. Örült. Leraktam az oldalára és kimentem. Mikor visszalestem pár perc múlva, már aludt. Nem sok reménnyel de lefeküdtem én is és csodák csodájára, csak fél hatkor hallottam a hangját a következő szopi idején és ebből is simán visszaaludt. Hurrá!!!
Teljesen fel vagyok dobva, pedig ma is csak 5 órát aludtam két részletben. De az hogy ilyen drágán viselkedett, teljesen elvarázsolt. És reggel meg nagyokat mosolygott rám amitől szintén elolvadtam. Egyébként fél nyolckor kelt, kaja előtt egy órával és nem is kért enni fél kilencig. Megtanulta, hogy nem csak enni és sírni lehet, ha ébren van. ZseniKép Imádom.

Csináltam egy pár sírós képet, szerintem majd felrakom az albumba. Most nem ezt érdemli. Olyan kis drága volt. Egyébként meg szerintem is nagyon drága sírás közben is. Azt imádom a legjobban amikor még csak legörbül a szája kétségbeesetten. Kicsit bizarr amikor az ember azon lelkendezik milyen kis aranyos, neki meg tök rossz. De hát aranyos, ez tény.

Orbis, én Máv kórház előadásán úgy hallottam, hogy igenis a baba agya kezd el termelni valami anyagot ami átmegy a mamába és attól indulnak be a szülést elősegítő hormonális változások. Meg különben is mit neked tudomány! beszélgess csak vele, vedd rá hogy jöjjön ki, mi tudjuk, hogy ez nem badarság.
És traktálj csak nyugodtan, a te helyzetedben ezeknek igenis komoly hírértéke van.
Már egy párszor beírtam egy ricinusolajos koktélt, ami állítólag beindítja a szülést. Edwig nem merte kipróbálni, mert a ricinusolaj hashajtó, de szüléshez az pont jól jön. Gyakran van az embernek szülés előtt normálisan is hasmenése.

tehát újra, most hogy szinte mindenki már mindenórás:
Alternatív szülésmegindító módszerek (A bába válaszol)
- szex, mellbimbók stimulálása
- ricinuskoktél: ricinusolaj + sárgabaracklé + egy korty tiszta pálinka
ezt kell meginni. ha 3-6 órán belül nem jönnek erőteljes fájások, akkor az a gyerek még nem akar megszületni.
- Fűszeres italok(ezek pár napon belül fejtik ki hatásukat): 1l víz, 1db fahéj, 10 szem szegfűszeg, gyömbérgyökér, 1 evőkanál vasfű(verbéna) Az ebből készült főzetet langyosan kortyonként kell fogyasztani a nap folyamán.
- fent említett fűszerek: fahéj, gyömbér, szegfűszeg, vasfű illóolajként is használhatóak hasmasszírozó olajba és forró fürdőbe. 1-2 napig naponta többször is masszírozható a has + forróvizes zuhany segíti az illóolajok felszívódását

Cat köszi, hogy ilyen részletesen írtál erről a pocifájásról. Nem semmi amit végig csinálhattatok a pároddal.

Kikocs, regénybe illő az elátkozott konyhád. Már nem is kommentálom.

Kép
nem akartam sírósat rakni, ez a tegnapi netezés közben készült.

KépKép
savitri
 
 


Megint regényt írtam mint mindig.
Ugye akit nem érdekel az rutinosan, lelkiismeretfudalás nélkül átugorja?

KépKép
savitri
 
 


Sziasztok !

Ez igen Esztyx, csak így tovább!! Jót fog tenni a séta a ligetben ilyen szép napos időben. És igenis fantasztikus anyuka vagy és Te vagy nekem az egyik példaképem, mint már ítam.

Remélem Bagzer meg Orbis ma nem jelentkezik be, vagy csak SMS által!!!

És Orbis: nem unjuk a ctg-s sztorijaidat, főleg én nem aki még előtte áll a dolognak. Úgyhogy írjál csak szorgalmasan!!!És tök jó, hogy már van valami előrelépés!!!

Kikocs, hát őszintén szólva boldogabbak lennénk, ha nem a konyhás sztorijaidat kéne olvasgatni, mert az akkor azt jelentené, hogy minden rendben. De az azért biztató, hogy legalább funkcionálisan működik a dolog és nem idegesíted már magad rajta. És tök jó, hogy beléptünk ezennel a 40. hétbe!!!

Márti: én még nem babázok, úgyhogy erősen kibic vagyok, de aggódva olvastam soraidat. Igen fárasztó lehet és marhára megviselhet ez a hasfájós herce hurca. De most nektek erősnek kell lenni és megbízható támaszt nyújtani Benikének. Ha rajtatok is érzi a tanácstalanságot, akkor Ő is jobban nekikeseredik... Úgyhogy próbálj néha elszakadni otthonról és feltöltődni, Beninek szerintem csak az a fontos, hogy rajtatok azt lássa, hogy nem is olyan tragikus a helyzete!! Én ezt így gondolom, de persze lehet, hogy egyáltalán nincs igazam. Drukkolok, hogy mihamarabb rendeződjön a helyzetetek és élvezni tudjátok a háromasban töltött napokat!

Hát most ennyi. Puszi mindenkinek! Én most megyek a boltba zsömléért, meg gyümölcsért, aztán még majd benézek !!

Zsuzsi
vzsuzsi
 
 


csináltam sírós-mosolygós albumot:
http://babanet.hu/album/main.php?album=4017

KépKép
savitri
 
 


Savitri, azjutott eszembe, hogy nem azért nem bőgött, mert felraktad az üvöltős képet, és elszégyellte magát??? Kép
Esztyx, én ma nem vagyok hajlandó kimenni, majd csak este ebezni.

Ja, és máris megtaláltam a másik jót a konyhaügyben, együtt leszünk kettesben egész hétvégén az én édesegyetlekicsigergőcskémmel, ami már rég volt, és jót fog tenni nagyon a semmittevés neki, mert ő is teljesen ki van már készülve ettől a hercehurcától, de ezt már írtam Kép Na, visszatérek a kártyáimhoz...

kikocska
 
 


Lili, csúcs aZ Album!
eSZTYX, NEKED JÓ SÉTÁT, ÉN MOST A BARÁTNŐMET VÁROM. a reggeli iskolaprogram nem jött öszze, Péternek be kellett mennie a munkahelyére. (Rékacsosan benyomtam a CapsotKép). Olyan furcsa, hogy nem tudtam menni, és teljesen Péterre vagyok utalva... Picit megijedtem, hogy lesz ez, mert elég sokat kellene azért mennem. Vinnem kéne Leventét, de az iskolába nem szerencsés. Meg ha tanítok, akkor nem is lehet... Hospitálni is elég nehéz lenne síró babával... No kialakul, mindegy. Másra még nem szívesen bíznám, mert nem ismer senkit.

Egyébként picit rosszabb volt az éjszaka, sírt, de nem evett rendesen 1.30-kor, aztán 3.30-kor megint sírt, 4-kor adtam neki, nem evett megint rendesen, és 5-kor evett végre. Azóta nem nagyon. Kaki gond, Rékacs miatt tudomKép. A lázmérő bejött, kijött egy adag, nem tudom, mennyi, de valami legalább. Azóta se eszik. Szépen elaludt. Mostanában azért majd megpróbálom megint a dolgot.

Most evett, 12-kor.

Elfelejtettem közben, mit is akartam...Kép

Drukkolok mindenkinek, és senki ne butáskodjon, hogy valami nem érdekel minket, ami vele történik!Orbis, Kikocs, Bagzer, Lili különösen!

Lili, ez egy egész jó éjszaka volt akkor, örülök! Van remény!Kép

Na elküldöm, aztán meglátjuk, eszembe jut-e még valami...
N.
vghnoémi
 
 


Sziasztok!
Na ha már így megnyugtattatok, akkor megírom, hogy ismét hazajöttem a ctg-ről Kép
És egyáltalán nem csinált semmit, én ilyen sima ctg-t még soha nem láttam. 135 körül mozog, de nem éri el sehol sem a 130-at, sem a 140-et. Aztán addig böködte a szülésznő (már nagyon fájt, meg tisztára ottmaradt az ujjlenyomata) míg egy-két lagymatagot moccant. Azért ez nem túl bíztató, meg a tegnapi is vacak volt, úgyhogy csináltak flowmetriát, de azon meg azt mondták, nem csoda hogy maradni akar, ha ilyen jó ellátást kap. És, most meg 3700g-ra becsülték. Na erről ennyit.
Holnap megyek újra (már alig várom Kép)
És azt mondta az UH-n a nő, hogy szerinte tök olyan az arcformája, mint az enyém Kép

Pont szültek ketten is, és úgy tűnt, mintha túl akarnák egymást kiabálni... elég ijesztő volt. Aztán meg a babák versengtek, azt már sokkal jobb volt hallgatni Kép

Savitri!
Édesek a képek!! A sírós is meg a nevetős is. És tök jó, hogy ilyen jó éjszakátok volt!
És azon felbuzdulva, amit mondtál, akkor mától megint macerálom én is Bogyókát, hogy igyekezzen!

Ja, meg asszem tegnap elfelejtettem írni, hogy egy másik kismama megkérdezte mikorra vagyok kiírva, mert szerinte még nincs is lent a hasam... majdnem megvertem. De láthatta az arcomon a megdöbbenést, mert sietett hozzátenni, hogy az arcom viszont tök ödémás. Ekkor már nagy szemeket meresztettem, és közöltem, hogy tegnapelőttre voltam kiírva. Ezen meglepődött, és inkább szólt a szülésznőnek, hogy szedje ki a kabátzsebéből a körtéjét és mossa meg mert ő meg akarja enni...

Na írjatok, hogy legyen mit olvasni!!
Most benézek a chat-re, hátha van ott élet!
Pussz
Orbis (40+3)
orbis
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?