Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Indigo: köszi a gratulát, az orvosom dr. Bánhidy Ferenc.

Bocs, de nincs időm visszaolvasni, babát vársz ? hanyadik héten jártok? eldöntötted, hogy a klinikán fogsz-e szülni? orvos?
Dama
dama
 
 


Szia Woodi, én hozzá járok, küldtem mail-t!
Syra
kissyra
 
 


Szia Syra,elküldenéd nekem is,légyszi,én is hozzá járok magánrendelésre,de még csak 2x voltam,eléggé az elején jarok..,
köszi,Dorka.
dorka34
 
 

 
 

Szia Dama:
Van egy kislányom (2 éves). És most próbálkozunk a tesóval. A dokim Dr. Vermes Gábor és úgy tervezem megint ott fogok szülni a doki miatt.

Lányok:
Ti hallottatok valamit arról, hogy terhességben nem ajánlott gyantázni? Eléggé meglepődtem mikor a használati utasításban ezt olvastam. Vajon miért nem ajánlott?

Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


ja,a címem:dorka34@freemail.hu
dorka34
 
 


Dorka, mail ment!
kissyra
 
 


Kedves Indigo,
sok sikert a babagyártáshoz és babaváráshoz!
Az orvosodat nem ismerem, hiszen a kórházban nagyon sok doki dolgozik, de feküdt a szobánkban egy anyuka, aki nála szült és nagyon pozitívan nyilatkozott róla.

A gyantázás nem árt - legalábbis én ezt hallottam, ill. terhességem alatt én is gyantáztattam, nem lett a kislányomnak, se a fiamnak semmi baja. Hiszen a gyanta nem szívódik fel.

Dama
dama
 
 


Köszi, Dama, én sem értettem miért ellenzik a gyantát, hiszen szerintem sem szívódik fel. Akkor nyugodtan használhatom én is. Köszi
Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


IndigoKép Talán a meleg okozta vérbőség, vagy visszér miatt. Más indokot én sem tudnék.

Woodi + Kép
KépKép
woodi
 
 


Woodi, hányadik hétben vagy? Miért kérdezted, hogy hogy császároz a doktornő? Talán már előre tudod, hogy császáros leszel?

Dama
dama
 
 


Woodi:
Köszi a választ. Nem mintha terhes lennék, bár ki tudja. Most vagyunk az akciózás napjaiban, de én már csak ilyan vagyok. Előre izgulok, hogy mi van ha terhes vagyok és úgy teszek valami rosszat. Kép Kép Kép Bár tudom, hogy a baba csak kb. a 2. héttől van biológiai kapcsolatban az anyával. De mi van ha akkor akarok majd gyantázni...

Bocs ha kicsit fárasztó vagyok.

Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Woodi: en is Radvanyi drnohoz jarok, mar 2x is szultem nalaKép latom mar kaptal infokat, ha meg valami erdekel, nyugodtan irjal akar ide is, vagy mailt (kaiser.o@freemail.hu). en termeszetesen szultem mindketszer, ugyhogy a csaszarrol nincs infomKép amugy szvsz minden ok a dokinenivelKép
orsoly
 
 


DamaKép Nem tudom, hogy császáros leszek-e, de szeretnék előre felkészülni mindenre. Talán csak a korom szólna a császár mellett. A doktornő azt mondta, hogy majd eldől ott, bár egy ügyeletes orvos (sztk-s) meg azt mondta, hogy "ugye tudja, hogy a lombik és az életkora miatt csak a császár jöhet szóba. Jobb, ha megbarátkozik vele."

IndigoKép Ha ilyen szépen tervezitek a babát, akkor a szőrtelenítést is programozd be. Abban a 2-3 hétben, amikor bizonytalan még a terhesség, ne gyantázz. Kép

OrsolyKép Kaptam infókat, de nem eleget. Kép Majd írok neked mail. Köszi a lehetőséget.

Félidőhez közelítek (vasárnap) és tegnap estére bedagadtak a lábaim. Kép Szerencsére doktornő tegnap rendelt, így elmentem hozzá. Elküldött ma mindenféle vérvételre és fekvést írt elő. Tehát mától pihi itthon.

Woodi + Kép
KépKép
woodi
 
 


Sziasztok lányok!

Szia Woodi, én is lombikos vagyok - ez tuti nem érv a császár mellett. Max. ha ikrek csücsülnek odabent... Talán arról lehet szó, hogy azt hallottam, a dokik nem szeretnek "kockáztatni" a lombikos babáknál, szóval, ha valami komplikáció adódik menet közben, akkor egyből a szikéért nyúlnak. Viszont, ha minden rendben megy, akkor simán szülhetsz természetes úton.
Örülök, hogy tudtál menni a tanfolyamra - mi is voltunk, de nekem nem nagyon jött be ez a filmvetítés.
Remélem jobban leszel a pihizés után.

Hát, lányok, tényleg nem volt elborzasztó filmvetítésen a kitolás, viszont maguk a filmek nekem nagyon nem tetszettek.

Pusz,
e

Kép
emma8
 
 


Sziasztok!

Jó sok hsz-t kellet végigolvasni, hogy megtudjam kivel - mi történt.

Annamari!
Ezt a pech sorozatot!!! Remélem azóta jobban vagy már.

Terika!
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ +++++++++++++++++++++++++++ ez mind NEKED és a 11+???-nak.
Utrogestant használtam én is.
Olyan jó volt a 12. hét után... (t.i. ezután már nem kell a bogyógat dugdosni)

FCS,Ági, PP, Shine--> nőnek ezek a lurkók, de nagyon.

Pirus!
Mekkora ez a klyök? Komoly férfi, ahogy a tortát nézi. :-)
Jó beindult a topic.

Mohácska!
Vígasztaljon a tudat, engem sem hiányoltak :-))
Remélem azóta Majrét elhajtottad jó messzire. Mikor mész következő vizsgálatra?
Annyira drukkolok neked. Úgy megérdemelnéd... ! ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++neked több + energiát küdök, hogy hamarabb összejöjjön.

Csajszikák, nem akarjuk az új társak neveihez arcot is társítani??? TOPIC TALI?????
Nagyon ellenék már veletek!!!

Vojör is eljöhetne. Én szívesen beszélgetnék Vele személyesen ;-)

Na megyek haza.
Puszi Mindenkinek.

Üdv: Krizsi
krizsi
 
 


Sziasztok4

Szia KrizsiKép De jó, hogy írtál! Kép csak épp nem meséltél magatokról! Ejnye-bejnye! Kép

Topictali jó ötlet, bár én nem vagyok valami mobil. Kép

Annamari! Mi van veled? Jobban vagy már?

Terika: én is utáltam az Utrot, és a szagától, de szerintem még a látványától is hánytam. Viszont megérte! KépKép

Indigo: ezt a szőrtelenítés dolgot most hallottam először. Kép

Woody: Remélem, minden rendben vana vévétellel kapcsolatban, és pihensz! Kép

Emma:a film szerintem sem valami nagy szám.

Képzeljétek, ma reggel a TV2-ön fél hétkor, hallottam a V. dokinkat nyilatkozni telefonon az új abortusztablettával kapcsolatban. Kép

Egyébként mi jól vagyunk. Ádám mostanában olyan, mint egy velociraptor-sárkány-ufó(legalábbis ilyen hangokat ad ki magából). Egész nap kiabál valamit. Kép És mindenhol feláll már, sík felület mellett is, pl. fal. Pár lépést már megy, kapaszkodva.A legújabb tudománya a tapsizás. Utálja a spenótot, és nem nagyon komálja a főztömet sem, kivéve talán a sütőtököt és a céklát. Ennek viszont súlyos anyagi terhei vannak, mert a bébikajákból egyre több fogy, és ez nem valami olcsó.

Kép
shine
 
 


sziasztok!
A topictalival várjatok lécci! Sárának tüdő és arcüreggyulladása van, aztán ha meggyógyul kiveszik valszeg az orrmanduláját és akkor lehet. Olyan régen találkoztam már veletek!

egyébként az sem volt semmi, ahogy kiderült, ugyanis láztalan a szentem! Ha nem váltok gégészt, vagyis nem keresek egy olyat, akinek - szégyen és gyalázat - fizethetek a kórházi rendelésen - hozzáteszem, a gyerekért mindent! - akkor ez nem derül ki. Ugyanis elvittem a háziorvos azt mondta, mehet közösségbe egy kicsit piros a mandulája, de az nem baj, és másnap, egy előre egyeztetett időpontban találkoztunk az új doktornénivel, aki elküldte röntgenre, merthogy azért 4 hónap köhögés sok, csúny az orrnyálkahártya és lássatok csodát, kiderült a turpisság! Persze a körzeti gégész nemhogy röntgenre nem küldött, de még a fülébe is csak külön kérésre, a 3. alkalommal nézett nagy kegyesen bele!
Na, kipuffogtam magam. bocs. csak még mindig bánt, mert én rendesen vittem dokihoz, azok meg elbagatellizálták, és most tessék. Ha véletlenül nem derül ki, akkor tüdőgyulladással jár oviba?! Kép
solya
 
 


sziasztok,
ismeri valaki Csömör doktor urat? Mit tudtok róla?
köszi
szilva76
 
 


jó szakember
solya
 
 


Sziasztok!
Woodi, hogy vagy? Remélem minden rendben!KépÍrj, hogy mi a helyzet veled!
Kedves Orsoly! esetleg küldenél nekem is infót a dokinénivel kapcsolatban? priviben is jöhet..
szülésznőd volt-e, ő milyen volt, a dokinő beért időre, hogy viszonyult hozzád szülés közben, stb. Végül is minden érdekel ami a témával kapcs.KépKöszönöm előre is!
Lányok! Azt szeretném kérdezni, hogy a kórházban adnak babaruhát, vagy abszolut a saját kis ruháiban van bent. Elnézést, ha hülye kérdés, de lassan el kellene kezdenem átgondolni a kórházi dolgokat..
köszönöm: Syra
kissyra
 
 


Sziasztok!

Olyan dühös vagyok!!! Írtam egy nagyon hosszú hsz- t, és eltűnt.... Holnap majd újra leírom... most csak a legfontosabb:

Csilla!
Hogy vagytok? Remélem, minden rendben veletek!Kép Miközben néztem a Híradót, valahogy egyből beugrott, hogy a ti városotokról van szó. Írjál, légyszi!

Terika
terika
 
 


Terika, nekem is pont ez jutott eszembe, hogy vajon Csilláékkal mivan! De én reménykedtem, hogy rosszul emlékszem.

Mostanában Svédországban/gal sok rossz dolog történik.

Syra,
adnak ruhát, ha piszkos lesz le lehet cserélni. De nálam volt mindig egy váltás, ha véletlenül lebukná, és nem tudom senkire hagyni a szobában a gyerekeket, akkor ne kelljen a folyosón vizes ruhában áttolni a csecsemőre.
solya
 
 


Sziasztok!

Ma újra próbálkozom .... - remélem, nagyobb sikerrel.Kép

Solya!
Gyógyulást Sárának!KépKépKép
Szörnyű, hogy ilyen előfordulhat! Szegény gyerek meg betegen járt oviba...Kép
Jut eszembe: Dolgozol már? Vagy még otthon vagy?

Annamari, Ági!
Hogy vagytok?

Pirus!
Mennyit változott Zsombi! Igazi nagyfiú!Kép

Woodi!
Reméljük, már jobban vagy, és valóban pihensz!Kép

Krizsi!
Olyan aranyos vagy, hogy így gondolsz rám - te is!Kép
Nem sokat írtál magatokról, pedig érdekelne, mi minden történik veletek mostanság.
Mi sem szeretnénk lemaradni a topictaliról.Kép
Már csak 4 napig használom az Utrot.....

Shine!
Annyira aranyos Ádám! Köszi, hogy néha hagyod őt is érvényesülni a gépnél.Kép
Mindig elképedek, amikor arról számolsz be, milyen produkciói vannak. Még csak "most" született - most meg már lépeget....
Az Utro kellemetlen tünete ( émelygés) mellett azért néhány jó dolgot is tulajdonítok neki: már egy mérettel nagyobb melltartót kell hordanom. Ami az én méreteimet figyelembe véve nagy öröm.Kép

Benő már olyan rég jelentkezett. Solya, tudsz róluk valamit?
Ha már a névsorolvasásnál tartok... Maszat, Gabi és Fcs is régen írt.

Sikerült a héten jól megfáznom, így aztán látványosan szenvedtem az eltelt néhány napon. Szerencsére ma már jobban voltam/ vagyok. A legjobb persze az, hogy Bobónak semmi baja.Kép

puszi: Terika
terika
 
 


Köszönöm a drukkot velem kapcsolatban, már nincs bokaduzzanat. Pedig ma egész délelőtt lábon voltam. (Takarítás, főzés, mosás.) Szerintem a rettentő szoros zokni volt a bűnös. Vérvétel eredmény hétfőn lesz.

SolyaKép Ha te nem jársz utána, akkor most tényleg betegen ment volna oviba. És az arcüreggyulladással sem lehet ám játszani. Abszolut nem fájt neki semmi? Stramm kiscsaj lehetKép

EmmaKép Horrorabb filmet vártam, bár így is volt, aki belesápadt. Egyszer meg lehetett nézni.
Szülőszoba látogatáson voltatok? Én nem, inkább tornázni maradtam.

TerikaKép Micsoda megkönnyebbülés lesz már dugni magadba azokat a fránya golyókat. Kép Bár bevallom én annyira hozzászoktam, hogy első pár nap állandó hiányérzetem volt, olyan, hogy valamit biztosan elfelejtettem. Kép
Ez azt jelenti, hogy 4 nap múlva átléped a bűvös 12 hetes határt?
Fokozatosan "szoksz" le róla, vagy egyszerre abbahagyod?

ShineKép Megpróbáltad már, hogy olyat főzöl, mint a bébikaja? Hátha azt megenné.
Ádám nagyon aranyos a gép előtt Kép Tán már használni is tudja? Kép Az ujjacskáit tisztára informatikusan tartja Kép

OrsolyKép A levél majd a jövő héten megy. Valahogy mostanában semmire sincs időm. De majd most a betegállomány alatt! (Gondolom én.)Kép

Woodi + Kép
KépKép
woodi
 
 


Sziasztok!

Solya!
Sajnálom a dolgot. Kép Sajnos már mi is nemegyszer váltunk az orvosi felelőtlenség áldozatává és ki tudja, hol tartanánk most, ha nem hallgatunk a saját megérzéseinkre. Mindig azt mondták, hogy ó anyuka, első gyerek, túlaggódja.

Csilla!
Jelentkezz!!!

Shine!
Édes gyerek ez az Ádám! Mikor eresztjük össze az enyém Balázzsal? Jövő hétvégén ráértek?
V dokira és az abortusz tablettára ébredtél? Mit csinálsz Te fél7-kor ébren??? Kép

Mi is élünk, megvagyunk.
Balázs olyanokat mond, hogy nem győzünk jegyzetelni! KépKép
Egy ideje már pelenka nélkül alszik délután, az éjszakát még nem merjük megkockáztatni, mert 2-3 óra alvás után mindig úgy ébred, hogy pisilni kell, igaz, baleset még soha nem volt.
Viszont egy hete sajnos kb minden második nap bekakál, ez teljesen új dolog nála és fogalmam sincs, mitől van, de nem érdekel különösebben, majd megtanulja, hogy annak is jobb a vécében Kép
Eszméletlen tanulékony amúgy, ő nagy ketchup- meg mustár-fan és mindig úgy kérdezzük, hogy mit kérsz a katonára, ketchupot vagy mustárt. Mostmár odajön és egy szuszra közli, hogy "anu, kéjek sonkás katonát és kecsapot és mustárt mind a kettőt!". Nehéz neki ellenállni, amit meg is próbál kihasználni, de egyelőre keményen ellenállunk. Az a baj, hogy ahogy elnézem, exponenciálisan aranyosodik és a mi kemény ellenállásunk így pillanatok alatt leomlik.

Puszi!
Annamari
muter
 
 


Sziasztok,

Muter, Solya, Terika,

Mi most érkeztünk meg Dániából, gondoltam, hogy gondoltok ránk, ezért gyorsan bejelentkezek. Már csüt. délben elmentünk innen, egy hosszú hétvégére (szerencsére). Mi is a dán tv-böl értesültünk, hogy mi történt itt. Majd este jövök, ha kipakoltam.

Puszi
Csilla

Kép
Kép
Kép
csillah
 
 


Sziasztok!

Shine!
Főzzél egyszerűen sótlan húslevest, utána turmixold össze a belevalókat (zöldség - a hagyma és a zeller naggyon jó ízt ad neki, azt is dobd a turmixba! -, husi, egy kis lé) és kínáld meg Ádámot azzal! Imádni fogja!!!

Terika, Benőék jól vannak, hatalmas már Nándi!

Annamari
muter
 
 


Sziasztok,

Egy hete szombaton a reggeli újságban, láttam egy hírdetést egy élményfürdöröl Dániában www.lalandia.dk . Megbeszéltük, hogy ha a fönökeink elengednek akkor egy hosszú hétvégére elmegyünk, mert Daniellának is lesz a szülinapja 5-én és biztos élvezné, Krisztiröl nem is beszélve, mert ö is olyan mint egy kishal.

Fönökömet rögvest felhívtam, mondta, hogy ok mehetek, férjem úgyszintén szabadot kapott. Az interneten le is foglaltam a szállást stb.

Vasárnap éjjel Kriszti elkezdtett köhögni a változatosság kedvéért, utoljára dec. elején volt náthás, szóval miért is ne most? Az utazást csak orvosi igazolással lehetett lemondani.

A hétföt azzal kezdtem, hogy elérjem a gyerekorvosunkat, mondta, hogy majd szerdán megvizsgálja Krisztit és majd meglátjuk.

Kriszti csak éjszakánként köhögött, de otthon maradtam vele, hogy mást már ne szedjen össze az oviban ez idö alatt.

Doki megvizsgálta, mondta, hogy mehetünk.

Csütörtökön délben indultunk volna, Daniella elém állt és kérte, hogy rakjam a kezem a homlokára. Forró! Lázmérés 38,5. De a kedve szokás szerint jó. Kapott egy kúpot és lefektettem, vártunk. Láza lement, úgy döntöttünk, hogy mégis elmegyünk, 2-kor elindultunk.

Fél hatkor foglaltuk el a szállást, utána irány az élményfüdö, azzal a felszólítással, hogy csak benézünk és felfedezzük. Este 8-kor jöttünk el úgy, hogy Kriszti üvöltve hagyta ott a medencét és a csúszdákat.

34 fokos vízhömérséklet és 30 fok a levegöben. Némelyik medence 28 fokos volt. Nagyon klassz volt ez a három és fél nap.

Shine,
Az én lányaim sem szerették az én föztömet kicsiként, pedig anyait-apait beleadtam, így maradt a dobozos gyerekétel.

Nagyon nagy a választék és tényleg finomak. Kriszti még mindig elönyben részesít néhány gyerekkaját (pl wook menü) az én föztömmel szemben.

Krizsi,
De jó látni, téged is. Mi újság felétek?

Szilva76,

Csömör dr, jó ember és jó szakember. Nála fogsz szülni?

Terika,

Igen, Helsingborgban lakunk. Amikor történt nem voltunk itthon szerencsére. Dániában voltunk, 300 km-re Helsingborgtól. A férjem is a Kemirában dolgozik csak egy teljesen másik részlegen. A gyár a város déli tengerpartján fekszik.

Pénteken hajnalban 4.40-kor egy 20 ezer tonnás kénsavtartály meghibásodott a gyár területén, 11 ezer tonna kénsav ömlött ki.

A gázszirénák megszólaltak, így a lakosságnak tudnia kellett, hogy azonnal be kell menni a házakba és a szellözörendszert el kell zárni. Rádión, tv-n, interneten lehetett követni az eseményeket.

A kénsav, színtelen gáz, tömény állapotban fehér füstfelhöt alkot, olyan mintha köd lenne. A szemet, orrot, nyálkahártyát, garatot irritálja. Tömény állapotban belélegezve köhögést, légszomjat, erös könnyezést, mellkasfájdalmat okoz. Súlyosabb esetben tüdöödémát.

A lakosságot rádión, tv-n tájékoztatták, hogy mi történt és hogy, mindenki maradjon házon belül. Ezt 8 órakor feloldották, csak azokra vonatkozott, akik 1 km-es körzetben tartózkodtak a gyár körül.

Kérték az embereket, hogy feleslegesen ne keltsenek pánikot, mert az is elterjedt, hogy kilakoltatták az embereket. Ez nem igaz.

A lényeg az volt, hogy mindenki maradjon benn és ha éppen nem otthon tartózkodott és a lakása, háza az elkerített területen volt, akkor nem mehetett haza, öket szállásolták el.

Ma késö délután 17.15-kor feloldották a zárlatot, mert átvizsgálták a kénsavtarályok környékét, lefúrtak a földbe, befúrtak a betontalapzatba, és nincs szivárgás. Remélem így is van.

A kénsavfelhö fokozatosan feloldódott, mert szerencsére volt szél. A gyár területén azért ott van a mentöosztag és fokozott elövigyázatosság van még mindig. Ezt az elöbb telefonálta az egyik munkatárs.

Ilyenkor, most hogy baj történt érzem a jelentöségét, hogy milyen jó, hogy örökös kiképzésre, gyakorlatokra, tanfolyamokra jár a férjem. Veszélyes üzem.


Solya,

Sárának gyógyulást. Még jó, hogy utánajártál és nem lett szegény betegebb. Az anyai megérzésnél nincs jobb.

Igen, Svédo. egyik bajból a másikba esik az utóbbi hónapokban. Elöször a Thaiföldi tragédia, utána a szélvihar, most meg ez a gázbaleset.

A szélviharban kidöntött fákat most Thaiföldre szállítják, hogy legyen építöanyaguk az ottani embereknek.

Annamari,

Gyógyulgatsz? Aranyos lehet Balázs az aranyköpéseivel.

Puszi

Csilla

Kép
Kép
Kép
csillah
 
 


csillah
sajnos, még nem szülni fogok, hanem most kezjük a kivizsgálásokat, miért nem akar a baba megérkezni
első tapintásra azt mondta, hogy kicsi a méhem, az átlaghoz képest, aztán majd uh, meg vérvétel, férjvizsgálat
szerintetek mennyi idővel nem lehet szerelmeskedni egy uh, vagy nőgyógyászati vizsgálat előtt?Kép)
szilva76
 
 


Sziasztok!

Csilla!
De jó, hogy jelentkeztél! Az meg különösen, hogy minden rendben veletek.Kép Hogy vannak a lányok?

Woodi!
Ugye, rendben van a vérvétel eredménye? Pihizel? Tudjátok, hogy kisfiú vagy kislány van a pocakodban?
Az Utro "szedését " egyszerűen csak abbahagyom - ezt javasolta az orvosom. Szerintem nekem is furcsa lesz, hogy nem kell tovább dugdosni ( már úgy megszoktam).

Annamari!
Jók ezek a Balázs féle aranyköpések. Kép Ezeket tényleg jegyzetelni kell.
Köszi az infót Benőékről.

Pirus!
Te is valamikor mostanában mész laborba, ugye? Vagy már voltál is?

puszi: Terika
terika
 
 


Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy valaki ismeri-e, vagy hallott-e valamit Valent Sándorról. Csak kismamákkal foglalkozik, vagy nőgyógyászati problémákkal is, illetve, hogy mennyire tájékoztatja az embert (közlékeny, vagy mindenre rá kell kérdezni).
Segítségeteket előre is köszönöm.
Ha valaki privátban írna kovazs@freemail.hu
zsura
 
 


Sziasztok!

Ács doktorral kapcsolatos tapasztalatokról szeretnénk érdeklődni!! Jelenleg hozzá járok terhesgondozásra (22 hetes ikres kismama vagyok), de szeretném tudni milyen szülésnél, meg egyébként kinek milyen benyomás alakult ki róla. Szeretném még megkérdezni, hogy a tanfolyamok melyik nap és hány órakor vannak. Segítségetek köszönöm!!!
Süssi
süssi
 
 


Sziasztok!
Ha valakinek vannak informacioi,engem is erdekelne,hogy mikor van a szulesfelkeszito,illetve inkabb az,hogy most hanyadik eloadasnal tart,es hogy indul-e utana kozvetlenul kovetkezo...mert en ugy gondoltam,hogy 15 hetes leven korai meg jarnom,es megvarom a kovetkezot,csak nehogy ne legyen kovetkezo,es kimaradjak belole...
Koszi elore is,
Dorka.
dorka34
 
 


Sziasztok!

Egy éves kisfiunknak szeretnénk találni egy kedves, nem elvakult homeos dokit, aki a szülöt partnerként kezeli. HOrdja esetleg valamelyikötök a babáját homeos orvoshoz? Sokat segítene a választásban ha leírnátok mind a pozitív, mind a negatív tapasztalataitokat.

Köszi

Éva
guaca
 
 


Sziasztok!

Már megérkeztünk a távoli Ausztráliából. Jó volt nyaralni egy kicsit. Nagyon jó idő volt, sokat fürödtünk. Az út viszont elég hosszú volt (24 óra)
Felteszem az egyik kedvenc képemet majd Bálintról.
Sajnos a légitársoság elhagyta a babakocsink jelentős részét, és az autósülést is, ezért "szobafogságon" vagyunk.
Kép

Velem minden rendben, most vagyok kb a 9-10. hétben. A fura az, és ami nagyon aggaszt, hogy nem vagyok rosszul, és semmi olyat nem érzek, amit a Bálint váltott ki pocaklakó korában. Se hányinger, se semmi. Egyedül ami van az az, hogy van pár olyan kaja amit nem tudok megenni pedig nagyon szerettem (sajnos nem az édességek) Normális ez?????????
Elvileg 2-3 hét múlva kellene mennem megint, de azt hiszem, hogy jövő héten bejelentkezek.

Dorka,
ha jól emlékszem a következő szülésfelkészítő áprilisban indul. Én arra tervezem menni, de csak akkor, ha van esély a normál szülésre.

Süssi,
Én nem Ács doktorhoz járok, de a szülőszobán találkoztam vele (a vajúdóban töltöttem 1 napot, és ő volt az ügyeletes) Nagyon kedves volt, megnyugtató, és segítőkész. Függetlenül attól, hogy nem az ő kismamája voltam, úgy bánt velem mint a "sajátjaival" nem úgy mint más.

Szép napot!

Edina

nedinabp
 
 


Koszi Edina,igy tudtam en is,es most megnyugtattal,hogy akkor meg "beleferek".
Gyors visszaszokast a telbe,
sziasztok,Dorka.
dorka34
 
 


Sziasztok!

Köszi az infót Nedinabn és várom, ha valaki tud még Ács dokiról infókat, illetve szülésznőt lehet választani, kit ajánlottok esetleg.
Woodi!
Azonosítód alapján te Kaális voltál? Én is oda jártam. Olvastam, hogy te voltál tanfolyamon,tudsz nekem válaszolni, hogy melyik nap és hány óratól van. Köszi szépen.

Süssi
süssi
 
 


Süssi,
szülésznőt lehet válsztani, de erről inkább a dokit kérdezd meg, mert mindenkinek van, akivel szeret dolgozni, és akkor őt érdemes,

nedinabp
 
 


Guaca,
merre laktok? Mi most "váltottunk", sajnos csak idézőjelben, mert a drnéni, akihez elkezdtünk járni, nyugdijba ment januárban. Igy csak magánrendelése van, a kártya maradt a régi dokinál. De azt mondják, nagyon jó. és ebben reménykedem, hátha meg tudjuk úszni az orrmandula műtétet. Igaz, még csak 1x voltunk. Nem tudom, mit jelent az elvakult.

itt nézz körül: http://www.homeopata.hu/budapest.html
solya
 
 


SZia Solya,

Elvakult ügyben lehet, hogy nem jól fogalmaztam. OLyan drt szeretnék, aki megmondja, ha egy adott probléma esetleg már meghaladja a homeopátia hatókörét, és a hagyományos orvoslás eszközeit javasolja. Mi a XII. kerületben lakunk, persze, jó lenne, ha a közelben lenne a rendelö, de vannak ennél fontosabb szempontok. Az orvoslistát ismerem, de végigpróbálni a dokikat kicsit drága mulatság volna, ezért próbálok személyes élmények alapján elözetesen tájékozódni. Meg tudod írni, ha nem titok, hogy kinél voltatok és mik a benyomásaid? Emil: eva.m02@freemail.hu

Köszönöm
guaca
 
 


SüssiKép Keddenként van a tanfolyam 14:30-tól 16-ig, utána meg terhestorna 17-ig. A tornára kell egy vastag zokni, egy póló (rövid, vagy hosszúujjú) és egy kényelmes nadrág. Semmi más.
Ha bármi másról szeretnél infót, írj a mailemre. Kép

Dorka34 Kép Vannak ott ilyen korú kismamák is. Most lesz a 6. előadás, én is csak a 4-nél kapcsolódtam be. Úgy tudom, hogy amint vége, utána azonnal indul a kövtkező. Te biztosan "beleférsz" Kép

EdinaKép Bálint hogy bírta a hosszú repülőutat?
Én sem voltam hányós, pont olyan, mint te. és igazán mindig akkor nyugodtam meg, amikor uh-n láttam a kis szívét. De biztosan jól van. Kép

SolyaKép A homeós orvosotok TB alalpon kezel titeket? Mert eddig én csak magánorvosokat találtam.

Woodi + Kép
KépKép
woodi
 
 


Woodi,
úgy tudom, TB alapon csak homeos praxist nem lehet vinni. Vannak szerencsések, akiknek a körzeti, vagy válaszottt orvosuk használja, de mindnek van magánrendelése és ha nem körzetes vagy, ált. a magánrendelésre kell menni. És hát a szakmai féltékenység kiútáltatja a nagy praxissal rendelkező homeos orvosokat a magánrendelőkbe. Sajnos ez a drnéni most ment nyugdijba, igy már csak a magánrendelőjébe mehettünk, de legalább igy befértünk a praxisba! És nekem nagyon közel van a rendelője, sétatávolságra. És végiggondolva, hogy mennyi sok pénzt költünk a recept nélkül kapható gyógyszerekre, mert az orvosok nem ám az olcsóbb, de sokszor hatékonyabb szert irják fel, akkor már inkább fizetek alkalmanként 2-4 ezer forintot a rendelésen, és nem mérgezem a gyerekeimet.
solya
 
 


Woodi,
hat en is gondolkodtam, hogy talan jobb lett volna nem olyan nagy pocakkal "kijarni" a felkeszitot, de annyira messze lakunk a Klinikatol, annyira sz@r az ido, hogy ezzel altatom magam, hogy kesobb majd inkabb "odavalo" leszekKép.Meg valami olyasmit is hallottam, hogy amennyiben nagyon sokan vannak pl.azon a heten, amikor a szuloszobat lehet megnezni, akkor csak az elorehaladottabb kismamakat engedik be...
Ugyhogy marad az aprilis, es koszi az infot,
Dorka.
dorka34
 
 


Sziasztok... (lihegliheg)

Úgyse tudom megint befejezni, de megpróbálom. Kábé 10x nekiálltam már, és sosem értem a végére. Mindig történt valami.
Visszaolvastam, de most így elsőre képtelen vagyok reagálni mindenre, mert akkor tuti nem érek a végére. De ezentúl igyekszem benézni naponta, és csak egy két szót is, de írni.
Szval: megvagyunk, jól vagyunk. Ovi megy továbbra is, szerelem Emesével töretlen. Hiába, za én fiamKép Sok sok mondókát, verset tud, Ő a "legkissebb ugrifüles" a csoportban (milyen okos, milyen ügyes), mert amikor tanulnak, és foglalkozások vannak, szinte Ő az egyetlen, aki szinte minden témában jól tájékozott (elfogult vagyok, de tényleg).
Annus lassan egy éves lesz, mászik mint a csík, feláll, körbejár, dumál, rengeteg szót tud, és tisztán ejti, mutatja. A védőnőt múlt héten kápráztatta el. Mert ilyenek: az alapszavak: Anya, Apa, Anna, Pepe (Peti), ajtó, ablak, pápá, cici, baba, vauvah, gágá, tátümtatüm (táncitánci)aztán a különlegesek: törpe, tündér, szia. Mutatja hol van a: feje, pocakja, lába, keze, cicije, orra, szeme, füle, szája. Megmutatja mit csinál a kígyó, (sziszeg, vicsorít). Igent, nemet mutat.
Még szopik ezerrel, csak most már nem négyer-ötször, hanem vagy 20x. Mert idejön, felrángatja a pólómat, beleül az ölembe. Amikor kérdezem, cicit kérsz? Röhögve bólogat.
Nagyokat játszanak már, van, hogy bevonulnak petihez, és fél órát elszöszölnek.

Aztán rólunk: ránkjött a mehetnék, el szeretnénk költözni. Pillanatnyilag Gyálon néztünk egy házikót 18 m körül. A mi lakásunk + szocpol + hitelből szeretnénk, mert pénzünk az nincs plusz. Remélhetőleg jól elmegy a lakásunk, mert vízórás, klímás, szigetelt (nem simán, hanem garanciálisan), sarokkádas nagy fürdőszobás, nagy konyhás új konyhabútorral. A radiátorok fél éve lettek lecserélve és 4-5 fokkal melegebb van mint a szomszédoknál.
Szóval, most zajlik az élet.

NAdejó, rángat a csaj, meg köpköd. Abban is csont profi.

Bocsi, legközelebb írok majd külön külön mindenkinek, most csak jelentkeztem, hogy élünk

Puszi: maszat
maszat
 
 


Sziasztok!

Régen jártam én is de élekKép
cak tanulgatok. Andi jól van - nem beszél - ja de ma megtanult egy szót autóKépKépKép
De nem zavar. Viszont mostmár 16 db os kirakót kirak maga..
A szülők- mi- jól vagyunk most ébredtünk a déli alvásból ami kettőtől négyig tartott, fini volt.
Személyügyes vizsgáim lesznek márciusban - aki tud kidolgozott tételt esetleg az ngyon szívesen látnám, mert 90 tételről van szó és kidolgozni a főiskola és egy ugrabugra Andi mellett nincs időm. Nagyon sokat járunk játszóházba amit Andi nagyon szeret 3 órákat elvan egyszerre - kész anyagi csőd- de mit tehet a szülő ilyen télen. Imád szánkózni és enniKépKép
Játszóházban félelem érzet seholKépKép

Kép
picus
 
 


Sziasztok!!
Segítsetek!! Ismeri valaki dr. Ruttner Zoltánt? Áprilisban fogok szülni nála és jó lenne egy kicsit informálódni róla. Mint doki nagyon rendes, de mivel most várjuk az első trónörököst a szülésnél még nincs tapasztalatom. Minden infót nagyon köszönök!!
compika
 
 


Szia Compika,
nem ismerem az orvosod, de ismerhetjük egymást? ;o) mondjuk suli?
Solya

ui.: rákerestem és csupa Istvános archiv jött fel. Nem tévedtél el? Kép
solya
 
 


Sziasztok Lányok!

Sajnos nincs sok időm, csak benéztem egy picit!

Terika, mi hír a pocakról? Amikor találkoztunk másnap mentél UH-ra.

Én ma megyek a dokimhoz és megbeszéljük a hormonvizsgálatot. Sajnos minden jel arra utal, hogy kevés a progim. Remélem jövő hónapban újra neki láthatunk a babaprojektnek.

Homeos dokiról: Zsombinak a gyerekorvosa homeos orvos is, azt nem tudom, hogy hivatalosan-e, de 2 éve jár továbbképzésre és nem elvakult, nagyon normálisan alkalmazza mindkét gyógyászati módszert egymást kiegészítve vagy pótolva. Antibiotikumot csak akkor ír fel, ha tényleg elengedhetetlennek tartja. Ráadásul mindezt a normál TB-s rendelésen. Sőt, sajnos én is elkaptam ezt a Rota-vírust, kétszer is kijött rajtam, simán felhívtam este és megmondta melyik homeos bogyók nagyon jók ilyenkor,de javasolta a Bolus szedését is és tényleg hamar jobban lettem, csak diétáznom kellett sokáig.

Ma nem megy senki Vermes dokihoz?Kép

Sziasztok!
Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Sziasztok!

Most én is rövid leszek....
A múlt héten elértük a bűvös 12- est.Kép Az uh alapján minden rendben. Már 55 mm- es a POCAKLAKÓ ( aki ma már 12+6).Kép Az émelygés is elmúlt - így aztán most valóban remekül érzem magam.

puszi: Terika
terika
 
 


Pirus, de, én ma megyek a V dokihoz!!!
Fel tudsz hívni?

Annamari
muter
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?