Új privát üzeneted érkezett!

@janula:


Szia Janula!!!

Ez jó hír hogy elkezdhetted a szurikat,akkor a profnál voltál.
Én is félek hogy hogy fogom beadni a szurikat ha oda kerül a sor,de biztos belejövünk majd.
És hogy kell szúrnod majd? Reggel-este? Ez rövid vagy hosszú protokoll?
Azért kérdezem mert nekem még csak inszemek voltak ,de ha ez nem sikerült,akkor a következő lombik.
Milyen szurit írt fel neked? Mennyibe került?
Jó sok kérdés,bocsi csak szeretném tudni.
Most hanyadik napon vagy a ciklosodnak?
Akkor két hét múlva kell csak menned?
Az tényleg messze van de reméljük hogy repulni fog az idő!

Szia!!


gabci75
Érd
 
 


Lányok!!!!

Én éjjel azt álmodtam hogy csináltam tesztet és POZITÍV lett,alig akaetam elhinni így csináltam mégegyet!!! Azon is 2 csík volt,én olyan boldog voltam!!
Ez valami jel,vagy csak már nagyon akarom??
Nemtudom.
De majd kedden kiderül.

gabci75
Érd
 
 


@noee:



Szia Noee!!!!

Köszönöm jól vagyok,várom  a tesztet nagyon!!
Szóval nem baj hogy nem érzek semmit,akkor jó!
Teljesüljön az álmom azt szeretném!!!
Köszi a biztatást is!
Pusz.
gabci75
Érd
 
 

 
 

Szia Noee, Gabci,  sziasztok Lányok!

Túl vagyok az első saját beadású szurin....hát nem volt könnyű, utána még sokáig reszkettem... Nem tudom, hogy elrontottam-e, mert szerintem túlságosan a bőrfelszín alá szúrtam, kicsit felpúposodott utána a bőrőm.... Szerintetek?????

Csak egyszer egy nap kell szúrni egyenlőre, mindegy, hogy melyik napszakban, de mindig hasonló időpontban.
Hosszú protokollt csinálom sajnos, a profnál vagyok tényleg! :D
Gonapeptylt kaptam, nem tudom, hogy önmagában csak a Gona mennyi volt, mert az egész mindenséget, ami kell, ki kellett váltanom, úgyhogy otthagytam 110 ezer ft-ot a gyógyszertárban... :(
Most a 21. napon vagyok, a 20.-on kellett a szurikat kezdeni. Igen, csak két hét múlva megyek...de legalább már csinálhatok valamit, ha nem is voltam túl ügyes... :(

Ti hogy vagytok?
janula
 
 


Janula,
ne aggódj,TÖKÉLETESEN adtad be a szurit,a bőrnek fel kell púposodnia,az a legjobb!Ügyi vagy és holnap már reszketni se fogsz,belejössz,mint kiskutya az ugatásba!
mmzs75
 
 


@janula:


Sziaaa!!!!!

Na végre hogy megjöttél!
Úristen jó sokat fizettél!! És ebben még mi van benne? 
Igen a lényeg az hogy elkezdted,de próbáld azért mélyebbre szúrni majd holnap!!!
És mi lesz a következő lépés, uh? És akkor megmondják már hogy mikor lesz kb. a leszívás?
Mit mondott a prof??

gabci75
Érd
 
 


Most olvasom hogy mmzs írta hogy így kell beadni a szurit,akkor jó ha így kell,nekem nincs tapasztalatom,remélem nem is lesz,de ha igen akkor legalább tudom hogy jó így beadni. Tuti én is reszketve fogom beadni magamnak!!!  utálom a szurikat!!!
gabci75
Érd
 
 


Mmzs,

tényleg???? Nahát!!! :D Amikor bent adták be, nem lett púpos, és én azt hittem, nem jó, ha az! :)
Köszi a lelkesítést!!! Rám fér! :)

Gabci,

hogy mi van benne? Egy egész hatalmas zsák gyógyszer!!! Kúpok, tűk, következő fajta szuri (Fostimon), hüvelytabletták és a mostani szuri. Mindegyikből több kiló! És ez mind bennem landol...
A következő találka okt.3., akkor vv, és megmondja, hogy kezdhetem-e a másik fajta szurit szúrni, vagy folytatnom kell ezt, ha még nem megfelelő az állapot. Akkor még sajnos nem fogom tudni, hogy mikor lesz leszívás. Most azt mondta (megkérdeztem, mert a férjemnek utaznia kell és akkor úgy kéri a repjegyet), hogy okt.15 és nov. 5 között egyenlőre ne foglaljon jegyet! gondolom attól is függ, hogy most hogy reagál a szervezet, húzódik-e tovább még ez a fajta szurizás.
janula
 
 


Lányok,

már eddig is nagyon sokat segítettetek nekem, de most hogy elkezdtem, annyira, de annyira jól esik, hogy fordulhatok hozzátok!
Nagyon köszönöm mindenkinek! :)
janula
 
 


@janula:


Ügyes vagy :D Kiktartás így tovább szorítok hogy jól reagálj a szurira :D
evi89
Vecsés
 
 


Janula arra számíts, hogy ha elkezdheted a másik szurit kb. két hét múlva, akkor azért a Gona még megmarad. Szóval addigra már annyira belejössz majd, hogy meg sem fog kottyanni, hogy reggel és este is kell szúrni. :) Mondom én, aki nem merte magának beadni.  Egyébként én apránként váltottam ki a dolgokat, mindig csak azt, ami épp kellett. Így lehet egy kicsit tervezni a pénzekkel. 
Évi, veled mi újság?
noee
 
 


Noee,

igen, tudom... :( Remélem addigra lesz gyakorlatom!
Én is apránként gondoltam, de aztán a prof. azt mondta, hogy váltsam ki az egészet, hogy mindig biztosan kéznél legyen. Gondolom, nehogy az legyen, hogy elfogy hétvégén, vagy elfogy a gyógyszertárból és akkor ott állok...mindegy, nem mertem nem kiváltani... :(
janula
 
 


@noee:



Szió

Én végeztem a héten az ekg-n , a mellkas röntgenen meg a vv-en . A vv. leletet elméletileg ma kapom meg.

Hétfőn megyek konzultációra a prof tesójához a petevezetkék átjárhatósági vizsgálat miatt.
Kíváncsi leszek mert pont jövőhét végén kellene megjönnie és ha szerencsem van és úgy ad a doktor időpontot a vizsgálatra , még akkor beleférek a 20. nap elötti randira a proffal.
De amint megtudom hogy mikor csinálja meg a vizsgálatot a prof tesója akkor én már kérem is az időpontot az altatóorvoshoz
evi89
Vecsés
 
 


Lemaradt egy sor
Azt kérdezném hogy ha meglesz a vizsgálatom és időpontot kérek akkor egyszerre adnak időpontot az altató orvoshoz meg a doktorúrhoz ?
Vagy hogy lessz ?
Időben mire számítsak mikor foganak ?
evi89
Vecsés
 
 


Evi!

Egy napon is mehetsz prof.hoz és az altatóorvoshoz is! :) én is így voltam!
Altató orvoshoz hamar kapsz időpontot! :) de ha meg van mindened, már kérhesz is időpontot már a jövőhétre!
regi1978
Halásztelek
 
 


Sziasztok Lányok!!!!

Képzeljátek el hogy ma reggel hívott a Katika hogy kész lett a vv. eredménye és nem vagyok védve rubeola ellen!! Na le is vert a víz rögtön.
Lombikot nem lehet kezdeni a védettség nélkül,és ha beadatom akkor két hónap után lehet majd kezdeni!!
Megőrülök!!!
Az ugye december de akkor tuti megint szabin lesznek és nem kezdjük el,ugyhogy csak január!!
Jaaa,de nem adathatom be csak majd ha kiderül az inszem eredményem,jövőhét közepén,attól függ mit mutat a teszt.
Ha negatív akkor beadathatom. De majd hívom őket úgyis.
Szóval most tiszta idegben vagyok!!!!
Csak azt nem tudom hogy ezt a vv.-elt miért nem lehetett ,már régen megcsinálltatni még az elején,és addig el sem kezdeni az inszemet sem!!! Nem??? Ez így lett volna jó. 
Nagyon magam alatt vagyok most.
gabci75
Érd
 
 


Kedves Gabci!
Nem leszel tőlem nyugodtabb, de hátha vígasztal a történetem, kb. ugyanez a szitu.
Októberben (mióma műtét után) reményekkel irány a klinika: novemberben nem indulhatunka lombikkal, mert a prof. pont konferencián lesz, decemberben nem indulhatunk, mert karácsony.... na majd januárban lombikozunk!
Engem nem hívtak fel a rubeola miatt, hanem ott derült ki januárban, a prof kezében (a 2 hónapos nov+dec. csúszás után...) hogy ezt egy kicsit elnézték, és nem szóltak nekem, hogy ezt intézzem.
Ha alaposan végignézték volna, akkor az októberi konzultáción szóltak volna, hogy gázos a laboreredmény. De ezt csak jan.ban "sikerült kisilabizálni" nekik.... na plusz még 3 hónap..... összesen sikerült majd fél évet ráverni a dolgokra....
Akkor úgy éreztem, valakire ráborítom az asztalt.... de most mégis itt vagyok,és várom a jövő pénteket.
Amúgy meg bízzz az inszem eredményedben!!!
Fel a fejjel!!
tinini
 
 


Szia Tinini!!!

Azért ez durva hogy nem figyelnek oda ilyen fontos dologra,akkor ezekszerint te sem kaptad meg gyerekkorodban az oltást,mert akkor mikor én születtem,1975-ben még nem volt kötelező védőoltás csak a nyolcvanas években sajnos.De szerintem ezt a rubeola védettséget már az inszem előtt meg kéne nekik csináltatni,végülis ez csak egy vérvétel,nem értem őket. 
Én is írtam a páromnak hogy mi történt,mert ő meg külföldön van hétfőn jön csak haza,de inkább nem is mondom mit írt vissza,annyira mérges lett!!!!
Én nagyon bízom hogy sikerült ez az inszem!!
És ti most hol jártok amúgy?
És mióta jársz a klinikára?

Én már 2éve.

gabci75
Érd
 
 


Mióta? ááá, már az idejét sem tudom pontosan...
Hááát, bő 2 éve mi is.
Túl vagyunk 4 sikertelen inszemen Murber dokinál, meg egy most júniusi sikertelen lombikon a profnál.
Pénteken megyek, 11 eszkimó a frigóban, gondolom fagyis menet lesz, azt nem ismerem, csak itt olvastam a lányoknál róla.
Jó kis hely ez itt, vagy okosodik, vagy vigasztalódik,reménykedik, időnként meg örömködik itt az ember.
A rubeolás labor csak a lombikos protokollhoz tartozik hozzá, a TB csak ekkor írja elő, szerintem.
Józan paraszti ész szerint kellene hamarabb, finanszírozás szempontjából spórolnak rajtunk, gondolom.
És az is egy külön történet volt, mire hozzájutottam az oltóanyaghoz.... de ez a történet még ráér, hátha két csíkos leszel!!!
tinini
 
 


Akkor sorstársak vagyunk ,mint mindenki aki itt van. 
Szép kis történet,de reméljük lesz eredmény.
És megkérdezhetem hogy hány éves vagy? Mert én már nagyon közel vagyok a 40-hez és ez is közbejátszik,na meg a pajzsmirigy alulműködés.
Nekem a körzeti orvos a PRORIX rubeola elleni szurit írta fel,ez is 10ezer ft. Adhatnák olcsóbban is. Neked melyiket írták fel? Akkor már a jövőhéten megkérdezem a patikákat hogy melyikbe van,vagy rendeljenek ha nincs.De megvárom a tesztet!!
Én is azt szeretném elhiheted hogy két csíkos legyen,de arra is fel kell készülnöm ha nem.

gabci75
Érd
 
 


Szia Gabci!

Nagyon sajnálom, nagyon meg tudlak érteni!!! Nem értem én sem, miért nem lehet ez a protokoll része...vannak itt olyan átgondolatlan dolgok azért....Fogalmuk sincs, hogy mit jelent ilyen állapotban akár csak 2 hét plusz várakozás...hátmég hónapok!!!!

Egyenlőre azért ne add fel az inszem eredményt!!! Bízz benne, hogy pozitív lesz és elmehetnek a csudába az oltásal! ;)

Én azt sem értem például, hogy a kolléganőm csak 10 napig szúrta a Gonát, nekem meg 15 napot adtak meg... Lehet, hogy ez eredményektől függ? Ilyenkor csak remélem, hogy nem elnéztek valamit...
janula
 
 


Sziasztok!

Janula!
Nekem is a hosszú volt és én is 15 napig szúrtam a gonát, azaz tovább is, mert azt a fostimon mellett folytatni kellett. A 15.napon kezdtem el mellé adni a fostimonokat. (csak a megnyugtatás végett írom )
eszkimo1
Vecsés
 
 
 
 


Hááát, ha te Gabci75 vagy, akkor én Tinini74, én nyertem, közelebb vagyok a 40-hez!  Pajzsmirigyproblémá(m)ról nem tudok, de ahogy innen okosodom, jó lesz, ha annak is tutira utána járok.
Az inzulinrezisztenciát is megnézettem a saját megnyugtatásomra.
Én a 20. naptól a fostimonok végéig összesen 24 gonát szúrtam, a végén ebben is én leszek a győztes?
Aranyosak az osztályon, de talán fogalmuk sincs mennyire kínoz minket a várakozás.
Ezért is jó néha innen erőt meríteni.
tinini
 
 


Eszkimo,

köszönöm! :) legalább tudom, hogy oké minden! Sajnos tudom, hogy megy tovább a Gona és napi 3 szuri jön...addigra kis rutinom már lesz! :)

Tinini, akkor számolom én is! :D :D
janula
 
 


Lányok,
én is 75-ös vagyok,decemberben töltöm a 38-at.Ezért is megyek januárban lombikra,ha fiatalabb volnék,még várnék (úgy értem,a 8.-kal,mert 7 már volt).

Tinini,
pajzsmirigyet vizsgálnak ám a kivizsgáláskor itt.Én csak azért fogom felvetni Murbernek,hogy ismételjünk,mert augusztusban volt 4 éve,hogy ide kerültem és kivizsgáltak.Azt hiszem,régi motorosságban én nyerek,bár ne így lenne!Fene rágja!

Szerintem a pasik nem fogják fel a várakozás nehézségét,a nők igen (főleg Katira és Andira gondolok,ők különösen empatikusak).
mmzs75
 
 


@tinini:


Na jól van te nyertél de azaz 1 év ide-vagy oda az semmi!! De inkább oda!
Igen ez a várakozás kikészít mindenkit,mert mindíg közbe jön valami,vagy szabin vannak,vagy jön egy ciszta,vagy konferencia,akkor most ez a rubeola!!!! 
Azért én még mindíg bízok az inszemben.
  

Mmzs!! 

Te majdnem 76-os vagy akkor ,én 75 februári vagyok úgyhogy te majdnem 1évvel fiatalabb vagy!!!
Te jó isten már 4éve idejársz?? És már a 8.-ik lombik jön??
Nemsemmi.Lehet hogy januárban akkor együtt megyünk!!! De nem biztos!!
Akkor te tényleg régi motoros vagy.
De sikerülni fog,csak nem szabad feladni,én sem fogom!!
gabci75
Érd
 
 


Sziasztok!
Örülünk a jó híreknek!
Janula, szurkolunk neked nagyon! Kár, hogy nem tudtunk a 18.-i rendelésen összefutni..

mi rohanásban voltunk a rendelés után..végre eljutottunk a nászutunkra:)
De ma ahogy hazaértünk elolvastuk az azóta írt bejegyzéseiteket! Nagyon sok fontos infot megtudunk tőletek!! Mi csütörtökön megyünk vissza dr. M-hez, hogy megtudjuk a vv  és a spermaminta eredményeinket illetve hogy hogyan tovább.

De addig is szurkolunk!
Szép hetet mindenkinek!!
magdipeti
 
 


Sziasztok lányok!

Hallottatok már olyat, hogy valaki allergiás legyen a Gonára? Kicsit izgulok, mert szombat este beödémásodott a szemem. Még mindig olyan, de egy kicsit kevésbé. Szerdán kezdtem a szurikat. Még abban reménykedem, hogy a kozmetikától van, mert péntek este ott voltam.... :( A háziorvosom szerint az a valószínűbb, de ha nem múlik, szólnom kell a klinikán... :( Lehet, hogy akkor leállítják? Kapok mást helyette???
janula
 
 


Janula,
még nem hallottam ilyenről,de persze nem kizárt.Viszont az,hogy csökkent az ödéma,az szerintem a kozmetikára utal,mert ha azóta is nyomtad a Gonát és arra lennél allergiás,akkor inkább fokozódott volna.

Szerintem,ha valakinek nem jó a Gona,(ilyenre már volt példa,hogy pl.ciszták lettek tőle)akkor leállítják és rövid protokollal próbálkoznak.
mmzs75
 
 


Mmzs,

köszönöm szépen!
Csak azért ijedeztem, mert a Gona tájékoztatójában benne van, mint lehetséges mellékhatás....
janula
 
 


Lányok! 
Sokat gondolok Rátok és olvasom az infókat, de írni nem tudok mert hasfájós lett Kislányunk. Nem gondoltam volna hogy ennyire nem lesz időm semmire. 
Kitartást kívánok Nektek! 
Ügyesek lesztek és várandósok. 
Nálunk a helyzet: 4,6 kiló már poronty és 54-55 cm-re már kinőtte magát. Szopizással még mindig küzdünk, ő kis lusti nekem meg most olyan mintha fogyna a tejem. A tápszerekre meg allergiás, úgyhogy marad a sírás és a sok cicizés. De ezeket a nehézségeket leszámítva jól vagyunk. Apát varázsolta el az első mosolyával. 
Drukkolok Mindenkinek! 
Puszi
Kamilla
kamilla04
 
 


Janula, mi újság? Hogy van a szemed? Próbálj meg kamillás borogatást rakni rá, talán az segít elmúlasztani. 
Gabci, tényleg idegőrlő ez a várakozás, főlegy hogy ez egy nagyon érzékeny dolog és nagyon sok mindennek kell stimmelnie, hogy elkezdődhessen a folyamat. Ezért viszont látszik a dokikon, hogy fölöslegesen nem terhelik le a szervezetünket, csak akkor ha úgy látják, hogy minden rendben a körülményekhez képest. Egyébként holnap tesztnap! 
Kamilla, örülök, hogy néha azért be tudsz nézni hozzánk! :) Remélem nemsokára átlendültök a hasfájós időszakon és mindketten kicsit többet tudtok pihenni. 
Zsu, Zora hogy vagytok?
noee
 
 


Noee,
köszi, sajnos reggelre megint bedagadt, főleg a bal. Pedig tegnap egész nap már szép volt borogatás nélkül is....Mintha váladékozna is kicsit. Úgyhogy azt hiszem ma felhívom őket, hogy mit mondanak...kicsit félek, hogy leállítanak....akkor nem tudom, mikor kezdhetek újra.... :( :(
janula
 
 


Sziasztok lányok :D

Jövőhét pénteken lesz a hsg vizsgálatom. Nagyon izgulok főleg azért hogy hétvégén jöjjön meg a menszeszem.
A dr úr tényelg nagyon aranyos volt  :D
Mindent mondott mutatott...
Úgyhogy most ezerrel szorítok hogy úgy jöjjön meg ahogy mostanában és ne csússzon...
Röviden ennyi :D

janula remélem jobban leszel :D


Kitartás mindenkinek !!!!
evi89
Vecsés
 
 


Szia Évi,

köszönöm! :)
Neked is megy a drukk, hogy jól jöjjön meg! :) Sokszor gondolj rá, hogy renben megy! :)
janula
 
 


Evi,
drukk a mensiért!

Gabci,
neked meg a +++++ tesztért!

Janula, 
nem lehet,hogy simán kötőhártyagyulladásod van?A helyedben szemészetre mennék gyorsan vagy a háziorvoshoz.

Lányok,
gondban vagyok kicsit! Maradt egy Cetrotide-om,ami nem is lenne baj,hisz megyek majd kezelésre,de okt.végén lejár.A gyógyszertárban azt mondták,hogy az még jó 2-3 hónapig,de persze ők nem cserélhetik ki pláne blokk nélkül.Valakit érdekelne esetleg?(Ha nem,én magamba szúrom télen,mert az a légmentesen lezárt por az nem romlik meg.)
mmzs75
 
 


Ja,akit érdekel,írjon privit!
mmzs75
 
 


Mmzs,

nem piros a szemem és a háziorvosnál már jártam...azt mondta, ő inkábba kozmetikára gyanakszik. Gondolkodtam, hogy betelefonálok, de a férjem lebeszélt, szerinte már javulófélben van...
janula
 
 


Szemészetre elmennéka helyedben.Csak,mert ahogy a profot ismerem,képes akkor is leállítani  a lezelésedet,ha nem is biztos,hogy a szuri okozta a bajt.Neki az a legfontosabb,hogy ő ne legyen utólag támadható.Úgyhogy előbb egy szemész tippelje meg,mi a baj szerintem.
mmzs75
 
 


Janula, egyet értek mmzs-val! holnap mindenképpen menj el szemészhez, még akkor is, ha látod, hogy javul.
noee
 
 


noee, én jól vagyok, csak már várom a következő UH-t, ami 2 hét múlva hétfőn lesz...messze van!! :S :)

zora sajnálom, h egyáltalán nem ír, jó lenne hallani felőle is, nem csak közvetve...
zsu85
 
 


@mmzs75:


Sziasztok Lányok!!!
Nem tüntem el csak dolgoztam 2napot,reggeltől estig vagyok sajna.

Reggel tesztelek!!!! Egy kicsit izgulok,de nem érzek semmit sajnos!!
Köszönöm a szurkolást remélem bejöm!!!
Reggel írok!!!

Jó éjt mindenkinek.
Pusz.
gabci75
Érd
 
 


Zsu, mindjárt itt a 12. hét! Egy kaviccsal könnyebben folytathatod a hátralévő hónapokat! 

Gabci, én még mindig azt mondom, hogy nem gond, hogy nem érzel semmit, mert akkor ez azt is jelentheti, hogy nem fog mejönni. :)  De a te tested, te ismered! De mindenképpen hajrá! :)
noee
 
 


@noee:



Sziasztok Lányok!!! 

Sajnos a teszt NEGATÍV lett.
Szombaton kell hogy megjöjjön. Még addig reménykedek.
De ha megjön akkor a jövőhéten beadaton a rubeola elleni szurit,és várom a januárt!!!
Remélem a lombik sikeres lesz!!
Ez van sajnos!!
Jó lenne ha gyorsan elmenne ez a 3hónap!!!
Azért köszönöm hogy szurkoltatok:
Pusz.

gabci75
Érd
 
 


noee, drága vagy!!

gabci, azért én még drukkolok!!
zsu85
 
 


Gabci, én is drukkolok! A szombat még messze van! :)

Én lehet, hogy nem várom ki a 7-ét és visszamegyek a dokihoz, mert az elmúlt két hétben folyamatosan van valami mensi szerű. Eddig ilyenem sosem volt. Lehet hogy a fogi.gátló miatt van, de szerintem ez nem normális.
noee
 
 


Noee,
jól teszed,menj dokihoz!

Gabci,

sajnálom,de igazából még irtó korán van.Péntek-szombat előtt nem is lett volna érdemes tesztelni szerintem.Úgyhogy még ne add fel!
mmzs75
 
 


Köszönöm Lányok,majd meglátjuk!!!



gabci75
Érd
 
 


Sziasztok, 

elnézést én is itt vagyok, olvaslak Titeket úgyszintén mikor csak tudok, de nálunk a helyzet hogy Máté hasfájós nagyon, üvölt szegénykém nagyon, sokat nyeldekel és lehet a tejemmel is gond van nem úgy emészti ahogy kellene neki....  3 óránként cicin van, de 1.5 - 2 óra míg ellátjuk, altatjuk ha elalszik egyáltalán, remélem majd rendeződnek idővel a dolgok, de ahogy olvasom Kamilláék is hasonló cipőben járnak. 
Kamilla kitartást, átérzem most én is hogy milyen lehet nektek is! 

Lányok kitartást a szurikhoz, a protokollokhoz! Elnézést ha ritkán is de fel -fel nézek, most még a nehezebb időszakokat éljük....



84agi
 
 


 
Ő Máté :) elnézést a késői feltöltésért
84agi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?