Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

én is kicsit szünetre megyek azért jöttem. Az immunproblémák miatt be kell adnom kérelmet egy Bizottsághoz, akik engedélyezik az immunkezelést. Ők mondják meg, hogy hogyan a továbbiakban. Valószínű, hogy az én problémámra nem lesz megoldás, de minden másról is ők döntenek. Októberben üléseznek...
Úh igyekszem én is kicsit kikapcsolni a témát, meglátom mennyire sikerül.
A babások vigyázzanak magukra, az őszi lombikosoknak meg hajrá ;-)


buksi8
 
 


mmzs75, buksi8: köszi! jó pihit mindenkinek!
zsu85
 
 


mmzs, buksi sajnálom, de megértem! Sok sikert nektek minden téren!
noee
 
 

 
 

Sziasztok lányok :D

Ma végeztem a vérvétellel , már csak időpontra kell várni.
Kíváncsi leszek hogy hogyan alakul tovább?
Petevezeték átjárhatósági vizsgálatot kérnek , vagy nem minden esetben kell ?
evi89
Vecsés
 
 


Mmzs, buksi, nagyon sajnálom.... :( Jó pihit és hamarisan térjetek vissza jó hírekkel vagy lelkesedéssel!

Évi,
én azt hiszem minden esetben kérik az átjárhatóságit. Nekem lombikom lesz és kérte a Prof.

Tegnap voltam a HSG-n, végül felhívtak a Sote-ról, hogy megjavult a gép, mehetek. :) Nagyon fájt, de mindent a cél érdekében! Mehetünk együtt, Edina!!! :)
janula
 
 


Janula, ez szuper! amúgy mi lett az eredménye a hsg-nek?

Évi, mindenképpen fogják kérni, de ha van egy éven belüli átjárhatóságid, akkor azt szerintem elfogadják.

Zsu, Zora, hogy vagytok? Tünetek? :)
noee
 
 


Köszi lányok :D

Még nem volt ilyen vizsgálatom. Beutalót kapok arra is , és a klinikán csinálják majd a vizsgálatot ?
Remélem hamar kapok időpontot a konzultációra , hogy megtudjam az eredményeinket mire számíthatunk !

evi89
Vecsés
 
 


Noee,
azt mondta a doki, hogy nem jutottunk előrébb, azt eddig is tudtuk, hogy bal oldalon kivették a petevezetőmet, a jobb oldal mintha nyílt volna, de hogy mennyire működik is, azt nem tudja megmondani. Ő is a lombikra szavazott.

Évi,
nem kapsz beutalót, keresni kell egy helyet, ahol elvégzik, illetve egyet ajánlott a prof., de én a saját orvosomhoz mentem a Sote II.-n.
janula
 
 


@janula:



Köszönöm a válaszodat . Nem emlékszel a prof. mely helyet ajánlotta.
Akkor az a lényeg hogy ez fizetős lessz ?
evi89
Vecsés
 
 


Maga a klinikán gondolom csinálnak átjárhatóságit , csak oda külön be kell jelentkezni ? Vagy hogyan működne. Azért kérdezem mert nincsen kifejezett nőgyógyászom akihez mennék. Ha már a klinikára járok talán jobb lenne ott megcsináltatni.

evi89
Vecsés
 
 


Évi,


a SOTE I.-en, ahová járunk, nem csinálnak. A SOTE II.-n igen, én is itt voltam, mert az én nőgyógyászom itt dolgozik. A prof., a testvérét ajánlja, aki a Bajcsy kórházban dolgozik. Az ellátás ezeken a helyeken elvileg ingyenes, de mindannyian adtunk érte külön pénzt a dokinak.

janula
 
 


@janula:



Nagyon köszi a segítséget
Már csak akkor arra leszek kíváncsi hogy mennyi időre kapok majd időpontot .
Lessz  még feladat elöttünk úgy látom  

evi89
Vecsés
 
 


Évi,

hát feladat az van! :) És még csak az elején járunk, van, aki már többet tudna mesélni erről! :)
Szerintem dolgozz előre és csináltasd meg a vizsgálatot addig is, amíg nyári szünet van! Akkor már nem fog vele elmenni az idő, amikor kezdődik a munka a Sote-n! :)
janula
 
 


Zora,Zsu
gratulálok Nektek! ;-) remek hírek, bár még mindent nem sikerült vissza olvasnom.

Elnézést,h eltűntem de az elmúlt hetem elég izgi volt. Múlt hét kedden szülőszobán kötöttünk ki,de nem haladt a szülés, egy hét kórház,de a helyzet változatlan. 1.5 ujjnyira nyitva vagyok de Manónk még nagyon fent van és nem tágulok tovább. Kiengedtek de már heti 3 ctg a program, egy hete 3700grok voltunk már. Néha Bpen a barátnőmnél néha otthon leszek, sűrű már a bp-i program. Egy két csíkom is van már, néha pöttyet elkenődöm már. Kedden bele éltük magunkat h megszületik Manó mert azt mondták feszül a Baba feje férjemet is hívhatom, fájásokat mutatta a gép csak én nem igazán akartam érezni.

Buksi,
sajnálom,h nem leszel remélem alakulnak azért majd a dolgok és később jelentkezel! Sok sikert! ;-)
84agi
 
 


Kocos,
gyönyörű a Kisbabátok! ;-)
Mmzs,
kitartást, várunk majd vissza!
Minden szeptemberi kezdőnek drukkolok,kitartást a vizsgálatokhoz is Janula!
Edina,
remélem minden ok és sikerült picit pihenni, feltöltődni!
Ölelés!

Elnézést,ha ritkábban vagyok igyekszem olvasni Titeket csak már nyüglődöm!
84agi
 
 


noee, edina71, köszönöm a válaszokat.
Attól tartok, hogy ezeket az iratokat nem adják ki, mert szerintem nem is vezették rendesen, de ez csak az én véleményem. Amit kiadtak az egy kezelési lap, amin fel vannak tüntetve a készítmények, de nincs végigvezetve, és nem tartalmazza azt sem, hogy az UH alapján hogy reagáltam. Mindegy, ezzel a papírral bepróbálkozom, és megmondom, hogy nincs más sajnos. Arról van iratom, hogy mennyi petesejtet szívtak le, mennyi termékenyült meg és mennyit kaptam vissza. Erra mondta a doktornő, hogy ez kevés.

Ünnepek után, ha a szervezetem is úgy gondolja, megyek vérvételre (van beutalóm), aztán majd meglátjuk mi lesz, hogyan tovább.

Edina, az intézményt nyilvánosan nem nevezném meg. Egy magánklinikáról van szó. Amiért váltunk az elsősorban az anyagiak, másodsorban így utólag visszagondolva egy kicsit a hanyagság is.

A kismamiknak és az újdonsült anyukáknak gratulálok, a várakozóknak pedig kitartás.
petra70
 
 


Sziasztok

Noee sikerült a vérvétel és  remélem most jobb eredményeket produkáltam mint a múlt hónapba és meggyőzi Murber dokit, hogy szeptemberben neki ugorjunk a második és remélem egyben utolsó lombiknak .

Janula nemsokára itt a mi időnk és megkezdjük a negyvenesek kismama táborát.

Ági édes bogaram most már érted izgulhatunk bármikor megszülethet a kismanótok és végre a karodban tarthatod majd. Várjuk nagyon a híreket rólad, rólatok.
Petra 70 akkor nem kérdezem honnan jössz, de hidd el itt jó kezekben leszel. Én kikértem múltkor az összes leletemet na nem azért mert el akartam menni máshová. De minden teljesen korrekten le volt írva itt a klinikán. Mikor milyen vizsgálatom volt mivel stimuláltak stb.

evi89 nekem is a sotén csinálták az átjárhatóságit de nekem annak idején mondott a doki egy tel számot ahol kellett időpontot kérnem és ingyenes volt.
Ruzsoma hogy vagytok picúrok szépen nőnek már gondolom.

Legifjabb kismamik vannak már tünetek ? Mikor lesz uh vizsgálat ?
edina71
Budapest
 
 


Edina, biztos jók lettek most már az eredményeid és szeptemberben együtt nekivágunk!  Bár nekem lehet, hogy október lesz, mert még mindig nem jött meg.
Ági, nagyon drukkolok, kitartás, most már tényleg nem kell sokat várni és kezedben tarthatod azt a kis csöppséget!
noee
 
 


Szia Noee

Hát nagyon remélem, hogy a hormonok most már nem játszanak tovább velem . Neked gondolom most rövid protokoll lesz ha a hosszú nem vált be vagy tévedek? Nem mondta a doki?
Nekem kb szept 10 környékén fog megjönni szóval még bőven kezdhetünk együtt.
edina71
Budapest
 
 


Igen, rövid protokoll lesz, de abban maradtunk a dokival, hogy a második ciklus első napján jelentkezem. De sajnos még az első ciklusnál sem tartok. Azt várom.  Mindegy, most úgyis megyek nyaralni, úgyhogy akkor biztos megjön. 
noee
 
 


Nekem is késett most de nálam biztosan a fogamzásgátló abbahagyása befolyásolta a dolgot

Jó nyaralást neked és kellemes pihenést.
Remélem azért kb egy időben indul a szeptemberi csapat majd.
edina71
Budapest
 
 


Sziasztok!
bocsi,hogy ismeretlenül írok,Én is lombikos vagyok..

van 1 db cetrotide eladó,2013-10.hó
5000 ft,nem érdekel valakit??

köszi.
csucsu99
Budapest
 
 


szia Csucsu99

Szerintem engem érdekel a dolog.

Írj privit ha aktuális a dolog.
Szia Edina
edina71
Budapest
 
 


@edina71:


Írtam..)
csucsu99
Budapest
 
 


Ági,
tényleg izgalmasan teltek a napjaid! Kitartást, már nem sok van hátra! Sokat gondolok Rátok és nagyon drukkolok!

Edina,
köszi az érdeklődést. Jól vagyunk, most már szerencsére én is! A babák szépen növögetnek, most már a pocakom is napról napra nagyobb.
ruzsoma
Budapest XIX. kerület
 
 


Szia Ruzsoma

Örülök, hogy már jobban vagy ill. vagytok. Sikerült már egy kicsit felszedni is pár kilót  gondolom na nem csak a babák miatt hanem amúgy is. Mekkorák már a babák és mikorra vagy pontosan kiírva ? A barátnőm aki szintén ikrekkel várandós jelentkezett multkor és ő azt mondta hogy szeptember közepétől már szigorúan feküdnie kell a doki szerint. Nálad van már erről valami infó?
edina71
Budapest
 
 


Szia Edina!
Igen, már 2 kilóval több vagyok! December 27-re vagyok kiírva, de dec. 6-án töltöm a 37. hetet, szóval nem bánnám, ha a Mikulás hozná őket. Legutóbb (20. héten) a kicsilány 275 gramm volt, a fiú 325 gramm, elvileg ez teljesen ok. Ficeregnek is bent rendesen, a nagyobb kapálózások már szemmel láthatóak a pocakomon aminek apa nagyon örül.
Nekem még nem mondták a szigorú fekvést, de természetesen mindig megkapom, hogy semmi munka és csak óvasosan! Olyat viszont hallottam, hogy a 32. héttől előszeretettel fektetik be az ikres kismamákat, na azt annyira nem várom!
Remélem, azért Nektek is jól telik nyár! Vigyázz magadra!
ruzsoma
Budapest XIX. kerület
 
 


sziasztok,
írnátok nekem nèhány mondatot a tapasztalataitokról, hogy hogyan hatottak rátok a szurik testileg- lelkileg?
janula
 
 


Janula,

testileg semmi különös,leszámítva,hogy ha néha rossz helyre szúrsz,mondjuk eltalálsz egy hajszáleret,az fáj és vérzik.A stimulálás végén feszülnek a petefészkek a tüszőktől,ilyenkor minél kevesebbet kell ülni,nekem az tett rosszat,szép kis görcsöket is csinált.

Lelkileg az első kezelés viselt meg legjobban,az újdonságtól való félelem miatt (meg nekem nem is ment könnyen).A Gonapeptyl kicsit hisztis-depis tyúkot csinált belőlem,(ezt hosszú protokoll esetén adják),a stimus szuriktól inkább pörgős lettem.

minél kevésbé figyel az ember magára és keresi a tüneteket,annál könnyebb.

Drukkolok!
mmzs75
 
 


Mmzs,

köszönöm szépen! :)

janula
 
 


Janula,
nálunk leszakadt egy szekrény ajtaja a gonapeptyltől......
a "hogyan hatottak rátok" kérdésedre hangosan felnevettem, és regisztráltam.
Kb. másfél éve olvaslak titeket, nagyon sokat tudtam meg tőletek, vártam amikor várakoztatok, örültem amikor örültetek, szorongtam amikor sírtatok....és csodáltam, hogyan tartjátok egymásban a leleket.
2 éve járunk az osztályra, 4 sikertelen inszem, és egy júniusi sikertelen lombik után talán szept. végén újra beszállunk a liftbe az alaksorban.
tinini
 
 


Szia Tinini,

na, már azért megérte a kérdésem, hogy regisztráltál! :)
Biztosan neked is sok tapasztalatod van, amivel segíthetsz.
Kicsit megijedtem azért ettől a szekrényajtótól...de felkészülök akkor rá, amennyire lehet... :)
Akkor csatlakozol a szeptemberi csapathoz?
janula
 
 


Igen, remélem csatlakozom.
Szeptember elejére várom a vérzést, és a 20. nap előttre kell majd időpontot kérnem.
Nem tudom hol kötötk ki, a Prof.-nál, vagy Murber dokinál,az inszemeket M. csinálta, a lombikot a Prof.
Gondolom eszkimós lesz a menet, mert 11-en fáznak a fagyasztóban. (27 leszívott volt, 13 termékenyült meg, de azt már megtanultam itt a lányoktól, hogy ez nem matek, a számok szinte semmit nem jelentenek).
A férjem visszaszerelte a szekrényajtót, és azt mondta jobb lett mint régen volt.....,akkor nagyon nehéz volt mindkettőnknek (még saját magamnakm is!) engen elviselni, de azóta már jókat nevetünk a dolgon.
tinini
 
 


Sziasztok lanyok,

itt vagyok Paradfurdon gyógyvízi fürdőkúrán!!!
Minden ingyenes, olyan mint egy wellness. Jól kinyaralom magam. Van sok kezeles, koztuk iszappakolas, furdok, tornak, masszazsok, bioptron lampa kezeles, magneses kezeles, stb.. En nagyon bizom abban, hogy ez nekem segiteni fog.mar egy hete itt vagyok, sajnos csak 2 hetet tudok itt lenni a 3 hét helyett. nagyon gyorsan telik az ido, igaz szerencsem volt mert nagyon szuper szobatarsat kaptam es ez mindenkeppen hozzajarul ahhoz, hogy jol erezzem magam. Mindenkinek puszi, jo pihenset es nyaralast tovabbra is nektek!

Szeptemberieknek kitartást csak pár hét és kezdődik a menet! :)

Ruzsoma! Nagyon örülök, h már jól vagy és már híztál is!! Élvezzd ki a boldog napokat! :))

Zora és Zsu!!

Héten mentek UH-ra!! Szurkolok, h minden rendben legyen!! Remélem, h 2 petezsákot látni fognak!! :))
regi1978
Halásztelek
 
 


Sziasztok!
Ruzsoma, csak így tovább, szépen növögettek! KisMackóm is a Mikulás puttonyából pottyant ki december 7-én ;-)
Regi, élvezd a kényeztetést ;-) Gyönyörű helyen vagy! Mi tavaly ott nyaraltunk az Erzsébet park hotelben :-) Voltál kirándulni a vízesésnél? Kb 16km-es túra, én 20 hetes kismamiként is bírtam és igazán megéri, gyönyörű (már amikor van eső..) Most nézem, hogy Halásztelken laksz, majdnem szomszédok vagyunk ;-)
Janula, rám nem volt ilyen durva hatással a kezelés, direkt megkérdeztem a páromat is ;-)
Tinini, örülök, hogy regisztráltál :-)! Az én KisMackóm is fagyis programmal sikerült, fél évig volt a "sítáborba". 27 petesejt nagyon sok, nem voltál rosszul???
Uh híreket várom ;-)!
maci80
 
 


Tinini, örülök, hogy nem ment rá a kapcsolat! :D Remélem nálunk sem fog!
A fagyis menet jobb lesz akkor nem? Nem kell átmenni az egész szuris tortúrán, vagy rosszul tudom?

Regi, de jó neked, hogy kerültél oda ingyenesen? Töltődj, élvezd, biztos, hogy segíteni fog!

Maci, köszönöm, hogy megkérdezted a párodat is, így a biztos az információ! :D
janula
 
 


ja, nekem is van 1 Choragonom és 1 Cetrotide-om, occóér :)))
zsu85
 
 


A 27 peetsejt tényleg sok(k) volt, nem túl szószátyár professzorunk meg is jegyezte, hogy "ilyen idősen ez kész csoda". Nem tudom ezt sértésnek vegyem-e vagy elismerésnek?
A sok folyadék+fehérje ellenére is kb. 1 hétig igen vacakul voltam, feszült és fájt, időnként görcsölt a hasam, és ha pisilni kellett, na azt azonnal...
Kicsitt "túllőttnek" éreztem az egészet, talán emiatt sem sikerült, nem tudom.
A kapcsolat: még itt sertepertél a bútorasztalos, várja a következő feladatot
Fagyis programról írnátok néhány sort, mire számíthatok?
Azt is gonapeptyllel készítik elő, vagy más gyógyszeres előkészítés is létezik?
tinini
 
 


Tinini, a fagyis program is Gonapeptyllel indul ( úgyhogy még marasztaljátok az asztalost ;-) )Kb 10 nap után van vérvétel, ha jó az érték akkor felírják a Dermestril tapaszt, kinyomtatva megkapod mikor mennyit kell tapasztani ( néha Lutra albumnak éreztem éreztem magam, de megéri ;-) ) és már akkor meg is mondják, mikor kell menni beültetésre (ha jól emlékszem kb 17 nap múlva és 13 órára kellett menni) Aznap olvasztják ki a babákat úgyhogy várni kell, főleg, ha az első adagból nem ébred föl annyi, amennyit be szeretnének ültetni (nekünk két adagot kellett kiolvasztani) Aztán beülti napjától ugyanúgy, mint stimus esetén megy az Utrogestan, a vérvételek is ugyanúgy vannak. Ez azért sokkal kíméletesebb szerintem és kevesebbet kell bejárni vérvételre. Ha sikeres a beültetés a Dermestrilt is a 12. hétig kell tapasztani.
maci80
 
 


Sziasztok!


Megjöttem az uh-ról. :)
Azt kell mondjam, M. doktor nagyon hatásos tud lenni. Először megnézett mindent, mondta rögtön, hogy minden rendben, aztán odahívta a férjemet is, hogy nekünk is megmutassa, mit lát. Megmutatta a képernyőn a babát, elmagyarázta mi micsoda, végül megmutatta, ahogy ver a kis szive. Majd mozdított egyet az ultrahangfejen és feltűnt egy másik baba is és elmodta, hogy itt pedig ugyanazt láthatjuk egy másik embrión. Azóta sem nagyon jutunk szóhoz. :)

3-án megyünk még egy kontrollra és utána kezdődhet a terhesgondozás. <3

zora82
Budapest
 
 


Megvolt az UH :)))

Murber úgy indított, h három dolgot szeretne látni:
- h jó helyen van(nak)
- magát az embrió(ka)t
- esetleg szívhangot

Felfeküdtem az ágyra, UH be, és azonnal közölte, h jó híre van, gratulál...háromból három :D <3
Ott a szép nagy petezsák jó helyen, benne a 4 mm-es kis vasgyúró kölök :), és Murber már a pulzálást is látta, úh van egy "életjelenségeket mutató embriónk"!!! :)))

3-án vissza kell mennem, h még erősebben lássuk a szívhangot, de már most is volt, tök jó, ugye? :)

Most egy kicsit még jobban örülök, egy (két) lépcsőfok ismét pipa :)

Ja és találkoztam zorával, de majd ő elmeséli a saját részét...
zsu85
 
 


ja most látom, h már el is mesélte :DDD
zsu85
 
 


Jaj, lányok, ez nagyon jó hír! Gratulálok még egyszer!!!
Zora, nagyon izgi, hogy ketten vannak! Kíváncsi vagyok, hogy egy- vagy kétpetéjűek.
Én is haladok lépésenként. Végre mejött, persze pont a nyaralásra, de nem érdekel! Ja, és Zsu, lehet, hogy majd igényt tartok a felajánlásodra (szurik), de ezt csak szept. végén tudom megmondani. Bár a Choragon tuti fog kelleni, mert nekem ár csak egy van.
Janula, nálam nem nagyon volt hangulat változás a szurik miatt, inkább utána, amikor már kezdett tisztulni a szervezetem. Kicsit olyan volt, mint a mensi előtti napok, csak mondjuk bő egy hétig.
De mondjuk nálam nem volt beültetés.
Regi, de jó neked! Parádfürdőről sokat olvastam már. Remélem meghozza a várt hatást! :)
noee
 
 


Zora és Zsu!!!!

 Csodálatos hírek lányok!!!!! Ennél szebbet sem kérhetetek volna!! Hatalamas Gratula!! Szép babavárást!! Drukkolásnak meg lett a szép eredménye! Csóki nektek!

Noee!!

Remélejük, h segíteni fog a kis wellneses kezelés sorozat! :) Dec 31-gyel megszűnik Parádfüredi IVF előkezelő és meddőségi kezelő! :(
regi1978
Halásztelek
 
 


Zora és Zsu!!!!

 Csodálatos hírek lányok!!!!! Ennél szebbet sem kérhetetek volna!! Hatalamas Gratula!! Szép babavárást!! Drukkolásnak meg lett a szép eredménye! Csóki nektek!

Noee!!

Remélejük, h segíteni fog a kis wellneses kezelés sorozat! :) Dec 31-gyel megszűnik Parádfüredi IVF előkezelő és meddőségi kezelő! :(
regi1978
Halásztelek
 
 


Lányok, én is gartulálok! Ez szuper!!!!
És lesz egy ikres mami társam is, nagyon örülök!
Vigyázzatok magatokra nagyon!
ruzsoma@yahoo.com
 
 


@zsu85:


Szia!
írtam neked pü.jópár napja.
Köszi.
linus999
 
 


Köszönjük Csajok. :)

Ruzsoma, lehet, hogy majd faggatlak is bőszen, mindenféle dolgokról. :)

Noee, szerintem kétpetéjűek. Volt már ellenpélda a fórumon, de elég távol voltak egymástól, teljsen külön.

Tinini, üdv köztünk.

Janula, nálam nem volt semmi extra a szurik miatt. Se lelkileg, se fizikailag, de ez is egyénileg változó. Aggódni, ne aggódj miatta.

Regi, de örülök, hogy sikerült elintézni!! Pihenj és töltődj!

Ági, gondolok rád sokat. Sajnálom, hogy ilyen vacakul vagy. Tarts ki még egy picit.

Csajok, nekem mardt 12 db fostim, idén októberi lejárattal. Ha valakit érdekel szóljon és elboltoljuk. :)

zora82
Budapest
 
 


Zora és Zsu! 
Teljes szívemből gratulálok Nektek! Boldog várandósságot kívánok!
kamilla04
 
 


Lányok, nagyon gratulálok az új kismamáknak!!!! Ismét csak jó hallani a sikereket!!!

Köazönöm a további válaszokat is mindenkinek. Már kicsit kevésbé izgulok a szuriktól.

Vajon miért szűnik meg a Parádfürdői kezelés??? :(
janula
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?