Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok lányok !

Nagyon köszönöm hogy írtatok :D
A páromnak van 2 db sperma vizsgálata .
Én voltam rákszűrésen , teljes vérvételen , meg írt hozzá még ki sok dolgot hogy mit nézzenek ,meg belőle.....most nincsen elöttem a lelet :S
A Hiv , hepa viszgálatokat hol kell majd megcsináltatni ?
Ami nincsen meg vizsgálat arra ott kapunk majd beutalót ?
Azt már megtudtam hogy a ciklus 3. napján lessz vérvétel. Nekem elméletileg a konzultáció után jön majd meg , szerintetek szóljak majd , bár a doki úgy is lemond majd mindent ... :D
olyan izgatott vagyok....
A konzultációtol kedve mennyi idő van a beültiig ha minden rendben menne?
Augusztusban tényleg szünet van ?
Bocsi a sok kérdésért de úgy örülök hogy metaláltalak titeket :D

Pusza mindenkinek :D
evi89
Vecsés
 
 


Evi,

üdv.itt!

Arra számíts szerintem,hogy 4 vérvétel van 1 ciklusban.Mire ez kész,jön a nyári szünetük,szeptemberben kerülsz a prof elé,és eldönti,hogy inszem vagy lombik.Ez idő alatt csináltass valahol egy hsg-t,mert biztosan kérni fogja.

A hiv-hepa (szerológia) vizsgálatra kérdezz rá a szülésznőknél,hogy meg tudod-e csináltatni ott a klinikán nyáron,és akkor szeptemberben akár kezdhettek is.
mmzs75
 
 


Jah még annyi hogy a méhemről meg a petevezetékeimről nincsen semmi infóm . Igazából mivel a páromnál van a baj , így rá koncentráltunk . A rászűrés renben van , ultrahangozott is oké . Hát nemtudom .... remélem minden okés
evi89
Vecsés
 
 

 
 

Evi, tuti, hogy kell HSG-t csinaltatnod, mert az kotelezo az inszem v. lombik elott. Ha nem maganba csinalod, akkor tobb het is lehet a varolista. De ezt szerintem a prof el fogja mondani, hogy esetleg hol tudod majd megcsinaltatni. Az elso honap ugyis a 4 vervetelre fog elmenni. Ezeket megcsinaljak neked helyben, ill. a hepa,hiv vervetelre is adnak beutalot, es azt is meg lehet csinaltatni a korhazban, de azt nem az aro osztalyan csinaljak, hanem a foepulet 2. emeleten.
regi koszi a biztatast, lassan kezdek parazni a sok szuritol. de meg van kb. ket hetem felkesziteni magam.
noee
 
 


Mostmár kezd összeálni a fejemben ez a sok infó .
Konzultáció - vizsgálatok elvégzése - vérvételek - eredmények - újabb konzultáció - = lombik prpgramba belevágás :D
nagyon remélem minden símán megy majd :D
Ti amúgy a HSG-t hol csináltattátok meg végül ?
Ezer köszönet a segítségetekért :D
evi89
Vecsés
 
 


Sziasztok Lányok!

Nagyon sok sikert a mindjárt kezdőknek, drukkolok Nektek!

Evi,
üdv itt! Nekünk is a páromnál volt gond, az első lombik sikerült, szóval hajrá!

Noee,
ne aggódj a szurik miatt, csak az első lesz borzasztó! ;)

Regi,
én is örülök, hogy találkoztunk, Atti vett észre, én csak arra koncentráltam, hogy ne hányjak. :)
Szerintem 8-ra kell menni a terheléses vérvételre, amikor bent feküdtem, mindenki akkora ment.

Mmzs,
nagyon várom a jó híreket!

Kismamik,
remélem, hogy Ti is jól vagyok és minden rendben Veletek és a babókkal is!

Mi túl vagyunk a 12. heti ultrahangon, A baba és B baba is jól van, ment a nagy ficánkolás. :D A méretek szerint jelenleg 1 héttel nagyobbak. Szóval én fogyok, Ők meg szépen növögetnek! Ez így van jól! :)

Szép napot mindenkinek!
ruzsoma
Budapest XIX. kerület
 
 


Ja, valaki kérdezte a vasárnapi beültetést. Nekem akkor volt!
Elég mókás volt, mert 9-re kellett mennünk és minden zárva volt, kicsit meg is rémültem, majd pár perc múlva az embriológus engedett be minket, fél 10 körül jött az egyik asszisztensnő és a prof is.
Szóval bármikor visszarakják őket, semmi nem akadály! ;)
ruzsoma
Budapest XIX. kerület
 
 


ruzsoma


Köszi a bíztatást reméljük úgy sikerül ahogy írtad :D
evi89
Vecsés
 
 


Sziasztok!

Én mondtam és igazam volt...sajnos...

Öreg motoros vagyok már,ismerem magam,mint a rossz pénzt.
Most abban maradtunk a doktorral,hogy majd november táján,-de annál előbb biztos nem- megyek újra.Nagyon nem biztatott,7 sikertelen lombik már egy kicsit sok,de persze azért nem adom fel.
Most nagyon dühös vagyok,de majd elmúlik.
Nincs több ötlet,minden vizsgálat megtörtént,kész,megállt a tudomány.
És azok is befoghatják,akik azt mondják,azért nem sikerül,mert túlgörcsölöm.Ebben a 2 hétben abszolút nem foglalkoztam a dologgal,azon kívül,hogy feltettem az Utrot,nem emeltem,stb.
De olyan eufóriában voltam a próbajáték sikere miatt,hogy nem is izgatott,mi lesz a lombikkal.

Edina,
a kérdésed jellemzően eszemben volt még a Mária utca sarkán,de amikor odaértem,pláne bementem a doktorhoz,már teljesen kiment a fejemből.Most csaptam a homlokomra ebéd közben,bocs.
De a szülésznők tuti,hogy tudják a választ,telefonálj bátran!

Na,
szépen megint eltűnök,mert borzasztóan elegem van ebből a témából,Nektek mindannyiótoknak meg sok sikert a nyárra,őszre!
mmzs75
 
 


Mmzs! Sajnálom, hogy tényleg nem sikerült :(

Nekünk két sejtecskénk lett. Holnap kell telefonálni. A prof azt mondta, hogy valószínű a szombat lesz a beülti napja.
sansa
 
 


Sziasztok lányok

Zsófi őszintén sajnálom hogy most sem sikerült, de egyszerűen hihetetlen, hogy nem tudják az okot.

Sansa neked mennek a drukkok, hogy mindkét sejtecskéd holnapra szépen osztódjanak.
Én is két nappal a leszívás után kaptam vissza őket talán azért ment nekem is kevés petesejtet nyertek csak, nem tudom.
edina71
Budapest
 
 


Üdv köztünk Evi és sok sikert akár lombik akár inszem lesz.

Ruzsoma örülök, hogy jelentkeztél. Remélem a kis róka elvitte már a hányós korszakot . Ezek szerint a két kis málna jól érzi odabent magát ennek örülök. Ha lesz uh kép akkor gondolj rám akár priviben is.

Kamilla voltál másik dokinál mit mondott?????
edina71
Budapest
 
 


Mmzs, nagyon sajnálom :(((

lányok, kérdés: mit jelent ez?

Hepatitis B vírus anti-HBs / ELISA (Siemens)

férjemé: 24,2 IU/L pozitív
A mintában HBV surface antigén specifikus antitest (anti-HBs) kimutatható. HBV immunizáltság.
(minden más negatív neki: a másik két Hepa-B érték, a Hepa-C és a HIV is)

enyém: >100 IU/L pozitív
HBV védettség a magas anti-HBs szint miatt.

(ja és rubeola vírus IgG: 140,9 IU/ml, pozitív, rubeola átvészeltség vagy vakcináltság.)

szóval ezek jók akkor, ugye...?
zsu85
 
 


edina71

Köszönöm :D Remélem minden jól megy majd :D
evi89
Vecsés
 
 


Zsó!
Kevés az a szó, hogy sajnálom. :(

Edina még nem voltam dokinál csak a védőnőnél, ő is megnyugtatott meg anyós is beszélt az ő dokijával és elmondta a leleteimet és lehülyézte az orvosom. Aztán mikor megtudta a nevét akkor meg mondta hogy eddig jó orvosnak gondolta. Kedden megyünk megint.
Évi, szerintem már írtam hogy mi augusztus 29 én kezdtünk és nov. 16-án kaptam vissza Bubiékat. Szerencsésnek érzem magam, hogy így alakult.
Ruzsoma lassan elmúlik a hányinger. Hihetetlen hogy már 12. hét.

Regi, jó hogy írsz néha.
Sansa szerelmesedjenek!!!!
kamilla04
 
 


Zsó!
Ha még jársz erre, akkor csak annyit mondanék, hogy nagyon erős nő vagy, és büszke lehetsz magadra! Kívánom, hogy váratlanul kopogjon be hozzád a várva várt baby!

Kamilla, ezek szerint neked is hosszú protokolod volt? Vagy csak az egyéb vizsgálatokkal telt el a két és fél hónap? Te hogy bírtad a szurikat?
noee
 
 


Ruzsoma,
örülök, hogy jól vagytok mind a 3-an :), jó hogy túl vagy a bűvös 12. héten is.... ott lubickolnak a hasadban a Bébik :). Vigyázz magatokra , pihenj sokat sajnos a melegből még kijár majd nekünk, de talán neked még nem lesz akkora pocid hogy nagyon zavarjon :) a 2. trimeszter még nagyon élvezhető minden szempontból szerintem, elmúlik a rosszul lét is. :)
Mmzsó,
Sajnálom, hogy nem sikerült, csendben a háttérben én is drukkoltam neked nagyon! :(
Evi89,
szia :) sok sikert a vizsgálatokhoz és persze majd várjuk a jó híreket részedről is! :)
Zsu,
vissza néztem a hepatitises eredményeinket, nekem mások vannak a papíron, nem tudom ez amit írtál mit jelenthet nekünk mindkettőnknek: Hepatitis B vírus anti-HBc/ELISA érték mindenhol nulla és negatív van írva.
Nem mondtak semmit amikor kiadták a leleteket nektek? írok privit.
Sansa,
nagyon drukkolok a két kis sejtecskének :) szerelmesedjenek csak ;)
84agi
 
 


Noe, igen hosszú volt. A beszélgetés után hétfőn már mehettem is az első vérvételre az volt a 3. nap talán. :)
kamilla04
 
 


Ági, felhívtam a SOTE-t, és mondták, h semmi gond nincs egyikünk leletével sem, azt mondták volna. ez csak annyit jelent, h mindketten kaptunk anno védőoltást, és magas a védettségi szintünk. huhhhhhhhhhh...:)
zsu85
 
 


84agi


Szia köszi neked is a bíztatást , mindenféleképpen megírom mi volt keden. :D
evi89
Vecsés
 
 


kamilla04

Akkor tényleg elég hamar lezajlott :D
Remélem nálunk is minden símán megy majd :D
evi89
Vecsés
 
 


Zsó,

sajnálom hogy igazad lett...

viszont gratulálok a zenekarhoz, nagyon-nagy dolog!
buksi8
 
 


nálam Murber nem is kért vérvételt, hanem egyből a 20. napon menjek hozzá. vagyis kicsit előbb, mert elutazik. jó, mondjuk az elmúlt fél évben szinte minden hónapban voltam vv-n, úgyhogy lehet ezért nem foglalkozott vele.
Kamilla te jól bírtad a hosszút?
noee
 
 


kértem időpontot Murberhez 12-ére. azt mondta az asszisztens, h akinek nem kell vv, az délelőtt mehet, akinek meg igen, az 12-15 között, mert utána foglalt a rendelő. ja és megint elmondta, h Murber aznap reggel érkezik repülővel külföldről...
zsu85
 
 


Noee,
ne aggódj a hosszú protokoll miatt, nekem is az volt. Én csak annyit érzékeltem belőle, hogy több szuri kellett és többször kellett menni a dokihoz. :)
Én csak a Gonapeptylt 18 napig szúrtam, ugyanis 12 nap után nem állt még le a petefészkem, utána kaptam meg a Fostimont (persze a Gona is maradt) amit 10 napig kellett, de a végén már elég nagy adagban.
Pánikoltam én is, hogy miért nem reagálok a szurikra, de megnyugtatott Murber, hogy ez azért nem tragédia, nem vagyunk egyformák. :)
Végül 16 petesejtet szívtak le, 9 termékenyült meg, amiből 1 lett megsemmisítve, 6 a fagyiban van, 2 baba pedig a pocakomban. :)
Csak megnyugtatásként írtam le Neked, mert nekem nem volt fogalmam sem a hosszúról, sem a rövidről meg, hogy kinél-miért-melyiket...az itteni lányok segítettek nekem is.
Szóval jó lesz az, ha a doki azt mondta! ;)

Edina,
írtam privit, remélem megkaptad!
ruzsoma
Budapest XIX. kerület
 
 


Sziasztok!
Egy bogyókánk maradt. Holnap reggel 8-ra megyünk érte:-)
sansa
 
 


Zsu,
huh akkor jó :) bocsánat nem akartalak megijeszteni!!!! Örülök, hogy minden rendben van :D mehet a menet tovább!!!
Sansa,
Sok sikert Bogyókához, ha ő erős és ügyes és naná hogy az akkor ott is marad! Vigyázz rá nagyon és magadra is! Drukkolok!!! :)
84agi
 
 


sansa, mesélj!!!
zsu85
 
 


Helló!
Bogyóka a pocakban. 26-án 28-án vérvétel. Most igen pozitív vagyok. Ha egy lett, egy lett. Egy gyerekhez pont elég :D
Kellemes meglepetés volt nekem az egész személyzet. Mindenki nagyon kedves, figyelmes és segítőkész. Főleg, hogy egy állami intézmény. Nem is gondoltam. A Kaáli( legalább is a Debreceni, egy -két ember kivételével) elbújhat mellette.
sansa
 
 


Sansa! Szuper csak így tovább már amit a pozitívitást illeti.
Egy aki mindent visz! :)

Nálunk megkezdődött a szobafestést. Tegnap vettünk cumisüveget, cumit, ma matracot, lepedőt, kesztyűt, cipőkét. Tudom hogy ez nem annyira ide tartozik. De gondoltam hátha fokozza a lendületet a továbbiakhoz.
kamilla04
 
 


Kamilla! Szerintem mindig jó ilyeneket olvasgatni. Jó, hogy már itt tartottok:-)
sansa
 
 


Sansa,

nagyon jól csinálod!Több olyan történetet hallottam,hogy 1 embrióból lett a terhesség és megszületett a kisbaba!

Örülök,hogy megismertelek!
ja,képzeljétek,csütörtökön félig nyitva volt a pihenőszoba ajtaja és én bekukkantottam,mert tudtam,hogy Sansának volt leszívása :wink:
Örülök,hogy Te is megkedvelted az itteni csapatot,szerintem is jófejek mind!

Köszi az együttérzést mindenkinek,aranyosak vagytok!
A szüleimnél vagyunk,tegnap borospincében voltunk nagy kóstoláson,Villányban.Delirium tremensben vigasztalódunk...
:wink: pillanatnyilag úgy érzem,spontán csodára nagyobb az esélyünk,mint lombikra,de meglátjuk,muszáj élni az életet és örülni annak,ami jó benne.
mmzs75
 
 


Sansa!!!

Csak +++++!!! :)) Vigyázz,magatokra!! Pihizzél és sok vígjáték. :) Napozzál a héten, ha othona vagy! Szuper időt fogtál ki a várakozós 2 hétre! :)

Kamilla!!

Irigyellek!! Sokszor eszembe jut, hogy én is itt tartanék! :(
Milyen színű lesz a szoba? Nálunk zöld :)
regi1978
Halásztelek
 
 


Zsófi!!

Hatalmas Ölelés Nektek!! :))

Nyáron nektek is Csoda babátok legyen!! Jobb befejezéssel, mint nekünk! :)

Hétfőn megyek talp-reflexológiára! :) 26-án terheléses cukor és inzulin terhelés! :) Legalább a lelkem is megnyugszik, ha meg lesznek a vizsgálatok! Doki is ezt mondta! :) Lélek a lényeg! Ami most nem olyan szuper!! De jobb lesz!
regi1978
Halásztelek
 
 


Sansa,
igen mindenki nagyon aranyos és kedves az aron, én is szó szerint el voltam ájulva.... és igen állami intézményben. Én úgy éreztem mikor oda kerültem, mintha oda válogatva lettek volna direkt az asszisztensek és mindenki :) tényleg. Sok pihenést és örülök, hogy megvan a kis Pötty, remélem jól érzi magát oda bent és várunk a jó hírekkel :)
Mmzsó,
nagyon sok kitartást és tényleg várjuk a nyári csodababátokat!!! :) Nagyon szeretném hogy így legyen!!!! Hát még Te gondolom!
Jól hangzik a borozgatás :) jó pihenést Nektek!
Kamilla,
na akkor haladtok előre :), jó hogy Ti már megkezdtétek, nálunk majd hó végén kerül sor rá... alig várom hogy már a ruhákat mossam, vasaljam, pakoljak.... de hát nálunk ez még odébb van picivel. Hogy viseled a meleget?
Jó készülődést, de csak óvatosan, te inkább csak szemlélj :D
84agi
 
 


Noee, rájöttem, hogy nem válaszoltam a kérdésedre. Egészen jól bírtam a szurikat. Kicsit híztam tőle nem sokat 2-3 kilót, de más nem volt. Egyszer még ki is lőtte a hasam a tűt, nem tudom hogy csináltam de az sem volt gáz. A fosinál az Uram törte fel az ampullákat, zsepivel a kezén mert az elsőnél elvágta a kezét.
Jah nekem volt annyi rész a hasamon, hogy össze tudtam csípni a bőrt. :)

Mmzsó, jó programot találtatok. Én is bízom a Csodátokban.

Regi valamiért így kellett lennie, de eljön hozzátok is a gólya. Vagy így vagy úgy.
Kb olyasmi kék lett a szoba mint itt mikor írod az üzit és a szövegablak melletti hely.
Ági, azt már én is várom, hogy mossam a rucikat. Ma megvettük a kókuszmatracot is. Bárányos. :)
Ugye nekünk össze kellett kapni magunkat mert ha előbb jönne a Pici muszáj készen lenni. Van hálóingem, eldobható bugyim. :)

Kocos és Salsera vajon hogy vannak?
kamilla04
 
 


Kamilla, köszi! Remélem én is jól fogom viselni. Bár a 2-3 kg nem nagyon hiányzik, mert azért nálam is lehet találni összecsippenthető területet a hasamon. :)

Sansa hogy vagy?

Kismamik, hogy bírjátok ezt a meleget?
noee
 
 


Helló! Ma pihengetek, sétálgatok, óvatosan teszek- veszek, ami nagyon nem tetszik a páromnak. Meg van róla győződve, hogy egész nap feküdnöm kellene, pedig bent volt ő is, mikor mondta a prof, hogy éljem az életem, ahogy eddig. Így is táppénzen vagyok. Nem is tudok sokáig járkálni, mert akkor érzem a hasam. Nem fáj kifejezetten, csak olyan furi, nehéz érzés. Ja, éjszaka pedig arra keltem, hogy úszok a verejtékben.
sansa
 
 


Sziasztok lányok.

Nah túlvagyunk az első konzultáción. Egy doktor nő volt ott.
A páronak elfogadták a sperma vizsgálatát , úgyhogy a kilinikára kell csak mennie csináltatni 1-et. Arra holnap kérünk is időpontot.
Én csak a ciklus alatti vérvételre kaptam beutalót. Nem mondta a dr. nő hogy menjünk hiv-hepa vagy bármilyen más vizsgálatra. Lehet hogy arra majd legközelebb kerül sor és akkor küldenek el bennünket ?
Nőgyógyászati vizsgálatot is csinált volna csak a ciklusom utolsó napján vagyok úgyhogy nem jött össze , majd legközelebb ha megyek .
Elmondta hogy a vv.re mikor kell majd menni meg le is van írva a tájékoztatóba, de hírtelen olyan sok volt.... Főleg ez a tesztes dolog , kicsit összezavarodtam .... hát kíváncsi leszek . Lehet hogy lessz ezzel kapcsolatban kérdésem :D
( Remélem jól csinálom majd :D)
Pusza mindenkinek
evi89
Vecsés
 
 


Szia evi! Szerintem ti is annál a dokinőnél voltatok, akinél mi. Nekünk annyit mondott akkor, hogy csináltassuk meg a hepa és hiv vizsgálatokat, kérjünk a háziorvostól beutalót, hátha ad. Végül is kértem, de mikor a hormonvizsgálatok után végre találkoztunk a proffal, ő rögtön adott is beutalókat a vizsgálatokra, amit meg is csináltak már akkor a másik szárnyban lévő kémiai laborban. Szerintem ti is fogtok majd kapni tőle. Enélkül bele sem kezdenek a lombikba.
Ez a vérvétel halom nekem is sok volt hirtelen, de tényleg le van írva a papírra minden egyértelműen.
sansa
 
 


Szió sansa

Köszi a választ akkor minden a maga idejében, de meg lesz.:D
Amúgy egy kicsit nyugodtabb vagyok igaz sokminden nem történt de maga a tudat hogy elkezdtük.....
Sok idő volt a hepa . hív vizsgálat eredménye mire meg lett?
evi89
Vecsés
 
 


Kb. 10 nap alatt volt eredmény. Nem is kell menni érte külön, a rendszerben meg tudják nézni az ARO - n.
sansa
 
 


nekem azt hiszem egy hét múlva már ott volt az eredmény a rendszerben. Evi neked a vérvételek után menned kell uh-ra is vagy végig csinálod az összeset és majd az utolsó vv után találkozol a dokival?
noee
 
 


Sziasztok!

Köszi az érdeklődést Kamilla!
Jól vagyunk. Betöltöttük a 38. hetet. CTG-re járok. Minden rendben van. Még jól érzi bent magát a babó. :)

A meleget nagyon nehezen viseljük. Jó lenne strandolni, de nem lehet. Jövőre majd a babával bepótoljuk. :)
A lakásban kuksolunk 10 és 16 óra között így elviselhető a meleg. Aludni már nehezebb, mert estére sem hűl le a levegő.

Ti és a többi kismama, hogy vagytok? :)
kocos888
Budapest XIII. kerület
 
 


Szia noee :D

Annyit mondott a dr. nő hogy a páromnak meg kell csináltatni a sperma vizsgálatot ( kaptam is már ídőpontot 07. 25 re) .
Illetve én menjek a 4 vérvételes dologra. Ha elintéztünk mindent akkor kell telefonálnunk hogy készen vagyunk az eddigi dolgokkal.
Illetve mivel most megvolt a mensim ezért nem tudott megvizsgálni , és azt mondta hogy akkor legközelebb megyünk majd akkor megvizsgál.
evi89
Vecsés
 
 


Kocos,

hű hát igen.... nem semmi ez a meleg.... nem is szabad kimenni a levegőre, míg ilyen nagy a hőség. Kitartást Nektek! Én is nehezen viselem, bár én még "csak" a 31. héten vagyok, de már nehézkes minden :). Még előttünk egy festés és be lehet rendezni Manó szobáját utána a mosás és vasalás :) már alig várom (bár nem ebben a melegben).

Sansa,
kitartást neked is ebben a melegben, biztos jó helyen van a kis Pöttyötök :)!

Kitartást mindenkinek, hűsöljetek ha lehet :)
84agi
 
 


sziasztok!
akkor 12-én ki jön még Murberhez? és hányra? :) (hátha összefutunk)
zsu85
 
 


kocos, szuper hogy ilyen jól bírod ezt az időt. Én egyedül is nehezen viselem. :)
meg tudja mondani valaki, hogy mennyibe kerül Murbernél a konzultáció a magánrendelésén?
noee
 
 


noee: emlékeim szt vizsgálat nélkül 8e, azzal együtt 10e.
zsu85
 
 


köszi Zsu! biztos lesz uh is, úgyhogy akkor úgy készülök.
noee
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?