Új privát üzeneted érkezett!

Thimmy: hol vagy már?????????

Kép


Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
andi565
Budaörs
 
 
 


Sziasztok!

Andi: mi sem vetettük le. Megéri szétnézni több helyen, mert van árbeli különbség!! Este uh! De jó!!!

Jövök panaszkodni: :-( tegnap este duzzanatot találtunk Zéti füjyije fölött. 6kor még semmi sem volt ott, az esti fürdésnél meg igen. Jól megijedtem, hívtam is a védőnőt. Azt mondta vagy sérv,vagy a heréje csúszott fel. Mentünk is ma a házidokinkhoz. Ő úgy látta,hogy a heréje... Viszont nem tudta hová küldjön. Szeretett volna konzultálni a gyermeksebészet vezetőjével,de ma műt, majd holnap tudvele beszélni. Majd hív,hogy merre menjünk. :-( elvileg nincs nagy baj,csak figyelni kell,hogy ne is legyen. Olyan ügyesen tűrt a kis Drágám mindent! Mindenkinek vigyorgott jobbra-balra! A dokinak is sikoltozott örömében! Szerencsére nem fáj neki. Mindenesetre én aggódom helyette is. Valakinek volt hasonló problémája??
nyulacs82
Szolnok
 
 


Nyulacs: szegény Zéti! Nagyon remélem, hogy mielőbb kiderül mi okozza a duzzanatot. Neten nem nézted meg, h mi lehet?

Kép


Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
andi565
Budaörs
 
 
 

 
 

Sziasztok!

Én is panaszkodni jöttem... Olivérnek tegnap óta véres a kakija... hívtam a dokit, úgy néz ki, hogy fehérje allergia...
Kva szarul érzem magam, mert kb egy hete megy az, hogy evések után sokat sír, én meg szidtam mindenkit, hogy kézbe kapatták, és nem lehet letenni, mert üvölt. Biztos, hogy már akkor is ez volt a baja szegénykémnek. Ettől a hülye allergiától meg ekcémás lett a popója. Arra meg azt hittem, hogy csak kicsípte a pipi, és sudocrémet tettem rá, ami szárítja, vagyis inkább ártottam neki, mint segítettem volna.

Azt hiszem, hogy a kismamakori aggódás kutyaf*sza volt ehhez képest...

Andi, nagyon drukkolok, hogy dobogjon végre az a pici szivecske :)

Nyulacs, ez rosszul hangzik. Annyi baj van a fiúkkal... :) Majd mesélj mi volt, remélem nekünk nem lesz ezzel is baj.[/img]

Lilypie First Birthday tickers
szaboevi27
Biatorbágy
 
 


Évi: sajnálom... igen, én is úgy érzem, hogy az semmi nem volt ehhez képest! Iszol szoptatós teát??? Az egyik barátnőm ivott, és a kislányának is véres volt a széklete (és híg is). Abbahagyta, és elmúlt... Pedig a sudocremnek nem kéne szárítani! Rá is van írva, hogy jó ekcémára!!!! :S nem értem! Azt én is remélem, hogy titeket elkerül ez a valami... Minden hónapban nézték a heréket, és le is voltak szállva, rendben is volt minden. Nem tudom, hogy most mi történt. :( ez a legrosszabb...

Andi: néztem én, de nem lettem okosabb. Remélem holnap már tudunk valamit... Legalább azt, hogy merre induljunk. annyira szeretem a házidokinkat, egyből hívta az urológiát, ahol azt mondták, hogy a Heim Pálban a gyermek urológiát, vagy helyben a sebészetet javasolták. Remélem holnap eléri a gyermeksebészetet. Még a hosszú hétvége előtt jó lenne ha megnéznék valahol!
nyulacs82
Szolnok
 
 


sziasztok lányok!
sajnos én is a panaszkodást folytatom. képzeljétek el, h szept óta boti folyton beteg, de ő járt nyáron is oviba, akkor összevont csoportok voltak, soha semmi baja nem volt. szept-ben elkezdődött a rendes ovi és eddig még egy hetet nem sikerült folyamatosan járnia. múlt hét hétfőn volt egy iszonyatosan csúnya köhögési rohama, én még életemben nem féltem ennyire, mint ekkor. nem bírta a gyerek abbahagyni a köhögést. másnap gyerekorvos és ő továbbküldött a gégészhez. az orrmandulája be volt durranva és a hátracsorgó váladékot okolták emiatt. én anyai ösztönből fújtam neki rögtön ventolint .a gyerek keze-lába reszketett. rohant pislini a wc-re mert a köhögéstől alig bírta tartani, vagy be is szaladt neki kicsi. közben ordított, köhögött, csimpaszkodott és nekem erősnek kellett maradnom. rányitottam az ablakot és ventolint fújtam. a gégész drnő istenien helyrehozta hidrocortisolos kevert orrcsepp, orrszívás, kevert köptető stb. hétfőn elment oviba, mivel péntektől tüntetmentes volt. tegnap éjfélkor arra kelek, h ismét roham. egyedül voltam itthon, norbi dolgozott megint. megállt a szívem, megint fuldoklott a gyerek. komolyan mondom lányok, ha velem közölnék, h másnap meghalok, nem lennék ilyen parában mint ekkor voltam. megint ablak kinyit, ventolin befúj, gyerek feje megemel. és egész éjjel hallgattam, h h veszi a levegőt. egy pillanatra sem mertem elaludni. ma visszavittem a körzetihez, aki mondta, h a ventolin mellett még flixotidot vagy hogy írják is adni kell neki, ami lórugásnyi szteroid. csütörtökig ez a kettő és utána csak ventolin, ha addig befullad beutal a bethesdába a pulmonológiára. így is elküldött, sos beutalóval az örsre nov 12-re kaptunk időpontot. szóval a 2 hónapja még makk egészséges gyerekem lehet, h tartós beteggé lesz nyilvánítva és jobb ,ha megszokom ezeket a rohamokat, mert lesz még pár ilyen állítólag innentől kezdve. én annyira félek az éjszakáktól, ez valami horror, ne tudjátok meg. én nem próbálkozom homeos és egyéb gyógykúrákkal, mert ez a fulladás nagyon veszélyes ehhez, h kísérletezzek, de a gyereken tuti nem fogok. kutatok jó doki után, mindent megeteszek, h ne fulladjon be, de be fog sajnos lehet 2 nap oviba járás után. adok neki immunrendeszer erősítőt, fűtést amíg nem muszáj nem kapcsolok, még télen is javasolt a nyitott ablak, max 18 fokos szoba, sűrűn takarítok, stb. csak ne legyen baja botinak, a gyerekről szakad a víz, mire vége a rohamnak. más felelőtlen szülő miatt az én gyerekem fuldoklik. taknya-nyála egyben van szinte a fél csoportnak. kurva ideges vagyok emiatt. én elhiszem, h melóhelyet félteni kell, de nem a gyerek a legfontosabb. mi lesz ,ha akkor fullad be, mikor én kórházban vagyok épp szülni. mutattam anyunak, norbinak mit kell csinálnia, de a gyerek sírva belémkapaszkodik és el sem enged, bennem bízik. én akkor tuti hazajövök még fájás közben is.


nyulacs!
nálunk sajnos másfajta kuki gond volt a szokásos, le volt tapadva, na az sem volt leányálom, mikor felrántották. remélem minden ok lesz a kispasival, ennyi idősen még boti is szerette az orvosokat, egyébként csak a vérvételtől volt eddig kiakadva meg a fütyi felrántástól a többit bírja. hiába jó volt a holdállás mikor születtek :D

évi!
ismerős helyzet, nálunk volt véres kaki, zöld kaki, meg minden egyéb. javaslat, ha szoptatod még őket, ne igyál tejet!!!!!! az ekcéma is attól volt, nekünk arcon, nem piskóta módon. nekem sajnos a tejtől lett volna több tejem, de hát boti még így sem bírta. 4 éves lesz dec 27-én és még nem kapott tehéntejet, csak tápszert. főzni tudok tejjel, joghurt, sajt is ok, de maga a tej nem megy neki. valószínűleg a koraszülöttségük miatt van ilyen. egyébként tápszerek közül is csak a milumil pepti +-t bírta. sokat szenvedtünk emiatt. infacol csepp a barátunk lett, mert mindentől úgy nézett ki mint egy kis etióp. próbáld ki, pár napig adj neki normaflort, h helyre jöjjön, nem tudom kaphat-e már vagy valami probiotikumot kerüld a tejet és szerintem nálatok is jobb lesz. és tök igazad van, egy pasival mindig gond van. de úgy lehet őket akkor is imádni.

andi!
mi volt az uh-on?

sziszo!
olvasol minket? mi van veled? valamit írj kérlek magadról, aggódunk érted!!!!

thimmy mi újság? neked is ma van a nagy napod ugye?

donoka! meggyógyultatok?

megyek inget vasalni, holnap az oviban fényképezés lesz, hívnak, mikor jön a fotós bácsi, mert erre beviszem h legalább a képen legyen rajta szegény, hamár oviba nem nagyon jár. pedig most már végre kezdené megszokni, de a kis betyár mosolygott, mikor fulladás utána megöleltem és mondtam, h sajnos nem tudsz oviba menni ,mert beteg vagy erre mosolygott életem és már aludt is
:oops:

Kép[/url]
Kép[/url]
Kép
etna33
 
 


Itt vagyok, csak jó későn értünk haza, aztán vacsi, pihi, stb.

Szóval a petezsák 13 mm (ma vagyok 5+3), benne Yolk sac ábrázolódik. Sz ügynök szerint szép 5 hetes terhesség - ezt mosolyogva közölte, mire én csöndben maradtam, és meg sem kérdeztem, hogy nem kéne-e látni már benne valamit? Az eredmény tutira jobb, mint januárban (akkor 8 mm volt), és én látok is a felvételen valamit/valakit benne!!! :) Két hét mulva szívhang- utlrahang. Azt hiszem, hosszú két hétnek nézek elébe! A fél napom azzal telt, hogy nyugtatgattam magam, hogy minden rendben van és rendben lesz, talán csak délutánra tudtam örülni a mai eredménynek. Szerintetek?
thimmy
Gárdony
 
 


Vicky
Akkor nagyjából most jársz félidőben! :) Úgyhogy hajrá! :))

Nyulacs
A sérvet nagyon sajnálom, remélem, minél hamarabb megoldódik a dolog!

Évi
Azzal nem ártassz, ha a tejet most hanyagolod. Nektek is jobbulást kívánok!

Etna
Szegénykém! Mi van a levegőben, hogy így rájár a rúd a fiúkra?! Hihetetlen, hogy ilyen esetben is csak két hónapra kaptatok időpontot. Esetleg valamilyen magánrendelés? Tudom, hogy az meg pénzbe kerül, de legalább nem kell várakozni annyit...
thimmy
Gárdony
 
 


Andi!
Nálad nem ma néztek szívhangot???
thimmy
Gárdony
 
 


Sajnálom a beteg gyerekeket. Jobbulást mindenkinek. Várom az induló kismamiktól a jó híreket.

etna: Nekem a húgom fulladt kicsinek, ő szerencsére kinőtte. Nála nagyon bevált a sószoba (szerű, mert akkor még nem voltak ilyen spéci szobák) és volt beutalónk barlangba. Ott kellett hetente ha jól emlékszem 2 órát töltenie. Oké, ezt Lillafüreden nem volt nehéz kivitelezni. De esetleg egy sólámpa jó lehet. Egyébként ha attól jobban alszol, akkor tegyél légzésfigyelőt a gyerek alá. Van egy kolléganőm, náluk a 15 hónapos gyerek alatt is van még, mert van hogy nem vesz levegőt.

évi: Pont ma olvastam egy cikket a kaki problémákról és szoptatott babáknál lehet vér a székletben, ha anyának sebes a mellbimbója és vért nyelhet a baba. Nálatok ez nem lehet?
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


thimmy: Ne aggódj, ez szép méret. Lesz ott szívhang is.

andi???
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Etna: sajnálom Botit!!! Remélem megtalálják miért fullad! Ezen annyira ki tudok akadni, hogy milyen sokára tudnak időpontot adni? Addig meg rettegj! :cry: Nem tudom ők mit szólnának, ha az ő gyermekük kapna úgy időpontot, mint a mieink!!! Persze magánrendelésen van hely! Csak pénzed legyen hozzá! :? Nem is tudom mi lesz velem, ha nem akarják Zétit megnézni holnap. Mindig mindenütt időpontot kell kérni, de Addig megyek, míg valaki valami értelmeset nem mond!!!

Thimmy: minden rendben lesz a pöttömmel! tessék bízni benne!

Andi: várunk nagyon!!! :)
nyulacs82
Szolnok
 
 


Sziasztok!

Thimmy: gratulálok!!!! Nagyon örülök neked!! Szuperek a méretek!!!!!:P :P :P

Most már hiszek a laptetőben:
Petezsák: 24,4
Baba: 8,5 :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P

Háromszorosára nőtt múlt héthez képest és szívhang is van :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P

Szétizgultam magam. Megpróbálok többet nem aggódni, mert csak ártok a babának.
Most már tudom, hogy a tünetek nem mindig egyformán érezhetőek. Egyik nap feszül a cici, másik nap nem. A hő is folyamatosan ingadozik. A hasfájás sem utal rosszra.

Jövő héten már mehetek dolgozni és az előre kifizetett prágai utunkról sem kell lemondani. Persze, megbeszéltük a férjemmel, h nem kocsival, hanem vonattal megyünk.
Áttérhetek a Crinone-ra, holnap kaponm ahz utsó Agolutint.

Nagyon boldog vagyok, habár felfogni még nem igazán tudom.

Kép


Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
andi565
Budaörs
 
 
 


Évi, Etna: most olvasom, hogy milyen bajokkal küszködtök. Remélem mielőbb meggyógyulnak a kis manók!
Most már nagyon is értem, hogy ennek az aggódásnak sosem lesz vége!
Sok puszit és kitartást nekik és nektek is!

Kép


Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
andi565
Budaörs
 
 
 


Látjátok a vonalzómat?

Kép


Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
andi565
Budaörs
 
 
 


IGEN!!! Csuda szééép!!! :D
nyulacs82
Szolnok
 
 


Jaj, annyira sajnálom szegény picurikat, nálunk sincs verry happy mert annyira ki van pirosodva szegénykém popsija hogy már nem is tudom mit csináljak vele. Lehet elmegyek a dokihoz és megmutatom neki. Azonnal tisztába teszem és pelenkát sem cseréltünk, nem tudom miért van ez. Nagyon sokszor kakil egy nap. Van hogy 5
x vagy akár 6X is. Ez borzasztó.

Andi, hatalmas gratula a kis drágasághoz. Látom a vonalzódat, nagyon szép. :wink:

Thimmy, nagyon hatalmas Gratula!!!! Két egyforma korú kismamink van!

Vicky, veletek minden rendben? Nem vagytok megfázva? Én minden nap viszem fagyasztani Ádámot mert muszáj hozzászoknunk a hideghez. Szegénykém ma szétfagyott, de nem bánta mert annyira szeret sétálni.

Zsuzsa

Kép
vasikáé
Székesfehérvár
 
 


Etna, uristen, belegondolni is rossz, h miket elhetsz at,mikozben latod a kis Dragad ilyen szornyu helyzetben!! Szegeny Boti! Bar azert remelhetoleg kinovi majd, mint Vicky huga. A ferjem is fulladt pici koraban, es tenyleg a sokamrat emlitette anyosom nekem is, h oda vitte es mara kutya baja. Nem csoda, h Boti Teged akar ilyenkor, annyira eros csajszi vagy, amennyire nekem itt a forumon lejon, nem lesz semmi baj, ugyesen vigyazol ra!! De tenyleg milyen felelotlen szulok vannak, hogy beengedik a gyerkocoket betegen az oviba, ez szomoru.

Nyulacs, en is hallottam, hogy a fiuknak bizony felcsuszhat barmikor a gyolyszikajuk. Nekunk is mindig nezi a dokineni, amikor viszem statuszvizsgalatokra. A lenyeg, hogy a Picikednek nincs fajdalma, tudom, h ilyenkor egy szulonek nagyon nehez, de ez orvosolhato problema, csak ezt tartsd szem elott!! Csak hat akkor is, dokihoz jarni egy ilyen picivel....jajj, nem konnyu.
Nalunk is hasonlo kukacproblema van, mint Etnaeknal volt, le van tapadva a fityma, de asszem ez eleg gyakori. Most kremet kaptunk ra, ami elvekonyitja a bort, remelem nem kell majd feltepni...

Evi, veres kaki temaban szerencsere nincs tapasztalatom, de a kicsipett popsira biztos, hogy jo a sudocrem, nem artottal azzal a manocskadnak! Bizom benne, h holnap mar minden rendben lesz.

Thimmy, nagyon szep meretek,tenyleg sokkal jobb, mint ev elejen, es mar ott a szikholyag is, halkan gratulalok, lesz ott szivhang is, biztos vagyok benne!!!!

Andi, nagy gratula a szivhanghoz, ejjj, de meglodult ez a pici mano a novekedesben, agolutin sem kell mar, meg szobafogsagnak is vege, ez egy szuper nap! Elvezd, es most mar tenyleg nyugodj meg, ez a gyerek bizony ott van, a vonalzod csuuudddalatos, a datum szivemhez kulonosen kozel all, en is juni 6- ra voltam kiirva.
Ossejtet mi levetettuk es a szovetet is.


Velunk:nagy nehezen megyogyultunk, csak ne legyen beteg egy gyerek, mert nagyon nehez vegignezni, hogy faj neki, de nem tudsz rajta segiteni. 2 hetig tartott ez a rohadt szajgyulladas, azt hittem soha nem lesz vege. De vege van, vegre nem sir fel fajdalmaban orankent es nem veres alllandoan a lepedoje reggelre. Fogyott sokat, de szerencsere nem lett belole korhaz, nem szaradt ki a kis szerelmem. Azt hallottam ez a rohadt afta ha egyszer kijott, akkor egesz eletet vegigkiserheti, ha legyengul az immunrendszere, uh most erositem neki.
Ugyhogy mindenhol van valami, kisebb-nagyobb bajok, es biztos, hogy mi jobban megszenvedjuk ezeket, hiszen annyit kuzdottunk ertuk!

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
donoka
Törökbálint
 
 


Vasika, lehet,a fogzastol is a gyakori kaki es a piros popsi. Nalunk legalabbis ez volt, bar ha nem mulik, akkor tenyleg mutasd meg a dokinak.
Jar mar Adam? Vagy babakocsiztok?

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
donoka
Törökbálint
 
 


Andi kiscsaj lesz??? :wink:

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
donoka
Törökbálint
 
 


Hát, el sem hiszem, hogy Ádámkával is baj van! Mi történt most a babákkal? Örülök, hogy Doni meggyógyult!
Egyébként ha fiú lesz, akkor én nagyon gondolkodom az Ádám néven. :)
Azért kérdezitek, h kiscsaj lesz-e, mert rózsaszín a vonalzóm, ugye? Eddig csak kislányban tudtam gondolkodni, most már úgy vagyok vele, hogy teljesen mindegy. Azért lett rózsaszín a vonalzóm, mert az aláírásom, meg az avatarom is ilyen színű volt eddig, nem akartam változtatni. Ha kiderül, hogy fiú, akkor azonnali arculatváltást eszközölök.
Ugye, Lányok, nem kell már aggódnom? Hihetek most már a bébiben, ugye?

Mielőbbi gyógyulást az összes kis beteg manónak!

Kép


Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
andi565
Budaörs
 
 
 


Sziasztok!

Donoka
Sajnálom a sikertelen beültit, de hidd el, a következő sikerülni fog.

Sziszo és Zozo
Neked sem tudom mást mondani, mint fel a fejjel, és fogadd meg Etna tanácsát és irány Fülöp doki!!!!

Andi
Szép a vonalzód, óriási gratula.

Vasi
Nálunk piros popóra az vált be, hogy sima vízzel mostam le mindig, mert a popsitörlő még irritálta, utána neogranormon (mint nagyanyáink idején) Foga simán okozhatja, de a popsitörlő váltás is előidézheti.

Évi
Gratula a fiúkhoz. Nehogy már lelkiismereti kérdét csinálj ebből. Te jó anya vagy!!!! És tényleg a tejfogyasztás okozhat ilyen problémát, azt inkább hagyd el, de a sok tejtermék sem tesz jót. Popsira sima víz és szellőzzön neki a nap során többször, mielőtt újra bekerül a pelus dunsztba:) Ha súlyosbodik a helyzet akkor persze doki. De hidd el, hogy jó anya vagy.

Thimmy
Gratulálok Neked is. Hajrá következő uh.!!!!

Etna
Nem törvényszerű, hogy tartós beteg legyen Boti. Most voltam homeopátiás előadáson és nagyon meggyőz tapasztalatokat osztott meg velem az orvos. Egy jó alkati szer és a tünetek kezelése MEGGYÓGYÍTJA a kruppot, asztmát. Sószoba sok helyen van, próbáljátok meg. Roham alatt vagy nyitott ablak, vagy a hűtő ajtó előtt csillapodik a tüdő simaizmainak görcse.


Enikõ
vacak2
 
 


Andi, én most már megnyugodnék a helyedben, hiszen papírforma szerint fejlődik a pici.
Érdekes, ez a fiú lány kérdés. Nekem mindenki lány babát jósolt először, sőt az inga is azt mutatta, h első baba lány, utána fiú. Mielőtt teherbeestem volna,csak a lányneveken gondolkodtunk, valahogy fel sem merült, hogy fiú lesz:)...Aztán, amikor utoljára voltam a BMC-ben Uh-n a Tanár úrnál (9 hetesen), akkor ránéztem a monitorra láttam a baba formáját, fejét, kezeit, lábait, és akkor ott beugrott, hogy annyira fiús, nem is lehet ő, csak kisfiú:):) Persze röhögtünk rajta, hiszen nem sok minden látszódik ilyen picin, de valahogy azóta tudtam, h kisfiú lesz :D

Vacak, Veletek mizu? Mikor kezdtek? Szopiztok még?

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
donoka
Törökbálint
 
 


Cukik vagytok :)

Igazság szerint a tejem kb 2 hete elapadt... előtte is már csak reggelire futotta nekik, mert a 24 órás műszakban nem volt időm fejni. Szóval már csak táposak a srácok. A milumil HA start 0 volt eddig, most Olivérnek lett ugyanez, csak tejfehérje mentes változatban. Tegnap délutántól kapja az új kaját. Elég szar íze van, de hősiesen tolja befelé a kiskölök :) A mai kakija már vérmentes volt, és a popója is gyógyulásnak indult. (mivel a pirosság is az allergia jele volt)

Etna... ez borzalmas... reméljük, hogy nem lesz ez hosszantartó. Marhára nem hiányzik még emellé egy kis stressz és koraszülés... vigyázz magadra. Amúgy az időpontokról csak annyit, hogy mindkét kisfiúmnál szívritmuszavart állapítottak meg, ami nem a kinövős szívzörej, és december 13-ra kaptunk uh-ra időpontot. Közben persze gyakran van olyan, hogy a fiúknak elszürkül az arcuk... hiába hívtam a dokit, hogy sürgős lenne, mert ilyen panaszok vannak, annyit mondott, hogy ha üresedik meg időpont jelentkezni fognak... Ha komoly probléma lépne fel, keressük fel az ügyeletet. No comment...

Thimmy!!! :):):) Annyira örülök neked! Minden rendben lesz most már :)

Andi! :) Hát most már igazán felhagyhatnál az aggódással :) És csodaszép a vonalzód is. :)

Vacak, köszi a nyugtatást. Csak hát így utólag azt hiszem látnom kellett volna, hogy baja van és nem csak hobbiból üvölt... Na, most már mindegy. Dokinéni segített rajtunk és szerencsére nem nézett hülyének, hogy eddig nem mentünk. Amint jöttek a tünetek (véres kaki meg csúnya popó) azonnal jelentkeztünk nála. Megnyugtatott Ő is, hogy baromságot nem csináltam. A sudocream is csak azért nem jó, mert ez allergia miatti ekcéma.

Itt olyan baromi jó idő van ám, hogy már megint füvetem kell nyírni.. Októberben... eszem megáll.
Szép napot mindenkinek!

Hééé! Rilkával mi van? Egyszerre kismamásodtunk meg és úgy eltűnt a láthatatlan ember :)

Puszi

Lilypie First Birthday tickers
szaboevi27
Biatorbágy
 
 


bocsi, csak kísérletezem.

Kép


Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
andi565
Budaörs
 
 
 


Évi!

Nekem a szopizás elején állandóan olyan érzésem volt, hogy nincs elég tejem, meg nem elég a lányomnak, de egy volt kolléganőm, aki szoptatási tanácsadó mgnyugtatott, hogy a tej a szopizás közben termelődik, nem attól, hogy fejem. Sőt 2 hét, vagy eyg hónap szünet után is visszahozható a mennyiség. Ehhez persze nyugi, sok folyadék kell. De én ebben hittem és mindig eszembe jutott, amikor szopi közben éreztem, hogy beindul a bizsergés és látod 15 hónaposan még mindig nem akar leszakadni róla:)
Tudom ikrek mellett más, de próbál meg, hátha, tuti anyatej mellett kevésbé hajlamosak az allergiára.

Donoka
Igyekszem leépíteni, ami napközben 3-ra redukálódott, éjszaka 1x még minimum ébred szopizni. de lassan haladunk. Szerintem nálunk tuti nem menne a radikális elvétel, meg az én lelkem sem viselné jól:(
Január februárt lőttem be célnak, úgyhogy lehet együtt kezdünk:)
Addig próbálok elintézni mindent, a végén meg a mammográfiát.


Enikõ
vacak2
 
 


Sziasztok!

Donoka, köszönöm a tanácsot. Lehet hogy a foga miatt mert most bújt ki a bal felső, de már kibújt. Egyébként kb akkor volt még egyszer ilyen amikor az alsó apróságok jöttek ki. Na, majd megfigyelem. Hasmenése nincs csak sokszor kakil.
Már jár az én kis drágám, de még babakocsizunk. Már sétálgatunk is a parkban de még fogja a kezem. Inkább csak a lakásban sétálgat kapaszkodás nélkül. Fut, nem is annyira sétál.
Nem semmi volt a megérzésed 9 hetes terhesen. Tiszta libabőr lettem ahogy olvastam.

Andi, nekem is feltűnt a rózsaszín vonalzód. Én pl egyből kéket csináltam anno. Lehet valami belső sugallat súgta neked hogy rózsaszít kell gyártanod. Szerintem ne aggódj, hidd el minden rendben van hiszen ha lenne baj akkor már jelentkezett volna hogy kisebb a petezsák vagy valami de nálad ahogy nézem még kicsit nagyobb is.

Vacak, nagyon köszönöm a tanácsod, megfogadom mert már nagyon el vagyok keseredve. Szegénykémnek nagyon rossz lehet. Neogranormont is veszek. Most épp bepantennel kenegetem neki és úgy nézem mintha jönne helyre, de nem az igazi.
A tejcid miatt kicsit irigykedem mert én is szívesen szoptattam volna akár két éves koráig is Ádámot. Sajnos fene tudja miért apad el a legtöbb anyukánál. Abban igazat adok neked hogy a stressz teszi mert minden a fejünkben dől el. Viszont egy olyan anyának aki folyton ringat és próbálja nyugtatni a babáját mégis sír nehéz megmagyarázni hogy elég a teje. Nálam pl folyton azt éreztem hogy lapos a cicim és ez okozta a stresszt.

Zsuzsa

Kép
vasikáé
Székesfehérvár
 
 


Nekem a tejem tök jól indult. Mikor még kórházban voltak a fiúk és hordtam be nekik, 6-7 deci is volt naponta. aztán mikor bemehettem hozzájuk én is, és 10 anyuka egymás mellett nekiállt fejni, mert kellett, akkor kezdett apadni. Valahogy a nyugi nekem kellett erre... hiába gondoltam a fiúkra közben, azért tömegben ez nem ugyanolyan. Mikor meg már itthon voltunk, időm nem volt hozzáfogni. Aztán begyulladt, most meg már egy csepp sem jön ki belőle, hiába nyüstölöm a zuhany alatt...

Lilypie First Birthday tickers
szaboevi27
Biatorbágy
 
 


Köszi, Lányok a drukkokat, nagyon aranyosak vagytok! Vasika! Én fiatalabb vagyok, több, mint egy héttel :) ma vagyok 5+4

Andi
De szuper jó hírek ezek, bárcsak már én is ott tartanék. :) Cééép a vonalzód! :) Mész is már a jövő héten dolgozni? Csak ne erőltesd meg magadat, tudod, csak lájtosan! :)

Donoka
Örülök, hogy Doni jobban van már! Nagyon igazad van, hogy mi jobban izgulunk, mint az átlag mamik!

Évi
Kár, hogy nem tudtad tovább szoptatni az ikreket, de megértem, hogy nem könnyű két babával. Ahogy írtad is, hogy minden rád marad - le a kalappal előtted! Kitartás, kismami! :)


Én próbálom elhinni, hogy minden rendben lesz. Az émelygésem szinte folyamatossá vált (hányni még nem hánytam, de szerintem e mellett a táplálkozás mellett, lehet, nem is nagyon fogok), fáradtságérzet is van, és rengeteget alszok :) Tudom, hogy ezt okozhatja az utro is, de azt legutóbb is kaptam (igaz, fele ennyit), de mégsem volt semmi! tünetem. Nem úgy, mint most! :) A pocim is szúrkálódik, meg feszül is. Jajj lányok, annyira reménykedek! Volt más is, akit két hétre hívott vissza Sz. ügynök a második ultrahangra? Mert Andit egy hétre rendelték be, és lám, volt is szívhang tegnap. Most ez a fő parám...
thimmy
Gárdony
 
 


Sziasztok! Minden oké, "csak" vízsérvünk van. holnap jövök, mesélek,de most teljesen szétcsúsztam, és rosszul vagyok. Rajtam még utólag is kijön az ideg...
nyulacs82
Szolnok
 
 


Nekem sem volt túl sokáig tejem, 10 hetes koráig volt Barbusnak anyateje, pedig ebben már fagyasztott is volt. Ez van.

29-én kellene nem megjönnie, mert a legutóbbi ciklusom 29 napos volt és ha most is ennyi lenne, akkor 29 a mi napunk. Mondjuk ma is elég fáradt vagyok, nem hinném hogy vad orgia lenne nálunk.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


<script></script><script>if (WIDGETBOX) WIDGETBOX.renderWidget('89bc1e30-9039-42c7-9fc4-dfe1df865740');</script>
<noscript>Get the <a>Baby Ticker - The Baby Countdown Pregnancy Ticker</a> widget and many other <a>great free widgets</a> at <a>Widgetbox</a>! Not seeing a widget? (<a>More info</a>)</noscript>

Kép


Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
andi565
Budaörs
 
 
 


Évi, egy cipőben járunk, csak én tiszta ideg voltam ettől. Még most sem nyugodtam meg hogy elapadtam. Egyébként irigyelem a két fiatalembert, de a 200%-ot nem :D nekem Ádám is iszonyat sok volt sokszor. Én nem voltam ehhez hozzászokva. A lányok angyalok voltak Ádámhoz képest.

Thimmy, minden rendben van, meglátod majd. Tudom hogy iszonyat hosszú ez a két hét de nekem elhiheted hogy minden tuti. Egyébként ha van rá pénzed akkor elmehetsz ám maszekba valahová és megnézetheted addig. Még képet is kapsz róla. :wink: Nem kell 4D-be, elég 2 D-be is és talán 3 ezerből meg is van.

Vicky, iszonyat hogy mennyire szorítok!!!!! Imádkozom értetek!

Andi, látom megint alkotsz :D :D :D :D

Zsuzsa

Kép
vasikáé
Székesfehérvár
 
 


Köszi Vasikáé, rajta vagyunk. Nem bánnám én sem, ha jönne már a tesó, mert odabent elég trutyi most a légkör. Sikerült egy darázsfészekbe kerülnöm és engem használnak boksz-zsáknak, mert nem vagyok hajlandó utálni a másikat. Mindegy, próbálok nem foglalkozni a dologgal, a tesó baba fontosabb.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok Lányok!
Új vagyok a topicon, meg igazából az egész BMC-s témában. 2 évig próbálkoztunk spontánban, ezer orvosi vizsgálat, stb (akit érdekel, részletek itt: http://szulokvagyunk.blogspot.hu).
Mostanra jutottunk el odáig, hogy nem látok több lehetőséget, irány a BMC, és inszem. Viszont foglamam sincs, hogy hogyan álljak neki, ezért minden segítségért, tanácsért hálás lennék.
Pl:
- Kell beutaló valahonnan, vagy csak így oda lehet menni (értelemszerűen időpontkérés után, gondolom).?
- Kit kell hívni és hol?
- Érdemes válogatni az orvosokban (egyelőre inszemben gondolkozom), vagy akit dob a gép? (vagy már bejelentkezésnél tudnom kellene, kihez akarok menni?)
- Mennyit kell várni konzi időpontra?
- és, és és..

minden tanácsot hálásan fogadok..
Audrey (az elszontyolodott..)
audrey76
Budapest II. kerület
 
 


Szia Aundrea,
először is ne legyél elszontyolodva, BMC-ben azért vannak, hogy segítsenek.
Kell beutaló, elég a háziorvostól is, de kell.
Először kérned kell időpontot, ezt tedd meg mielőbb, itt annyi lesz hogy felveszik az adatokat, előzményeket és elrendelik a kötelező vérvételeket, petevezeték átfújást.
Ha tudod kihez szeretnél menni akkor őhozzá adnak időpontot, ha nem akkor ahhoz akinél a legkorábban van ip.
Szerintem 1 hónapnál többet biztos nem kell várni a konzira, bár azt nem tudom mostanában mennyien vannak új bejelentkezők.
HA hívod őket, a legcélszerűbb 12-13.00 között, ilyenkor nagyobb a nyugi, jobban fel tudják venni a telefont.

A vizsgálatok által mire jutottak az orvosok? Petevezetékedet megnézték, hogy átjárhatók-e?
Hormonok rendben vannak? Tsh? Bocs, csak még nem tudam elolvasni a blogodat.
ann74
 
 


Audrey, bocs jól elírtam a neved!! :)
ann74
 
 


Szia Audrey, üdv itt köztünk! Először is: ne legyél elszontyolodva, jó kezekben leszel a BMC-ben, akárkihez is kerülsz, profik az orvosok.
Első körben a recit kell felhívnod: 458-4579
Legyél kitartó, mert rengeteg a munkájuk és néha sokadik próbálkozásra veszik fel, érdemes őket dél körül hívni, addigra talán lemegy a nagy roham.
Mindent el fognak mondani, hogy mi kell az első konzihoz, miket kell beszerezni. Kell igen, beutaló a nőgyógyásztól, de én pl a háziorvostól vittem, tökmindegy:)
Nem tudom, h van-e most várólista, én 2009-ben kerültem a BMC-be, akkor 1 hónapon belül kaptam időpontot, de tényleg nemtom, hogy most mi van.
Az első konzin csak adatokat vesznek fel, kérdezz-felelek :) , megkapod az instrukciókat a szükséges vizsgálatok elvégzésére. Vérvételek, HSG (ezt nekem még a Jánosban megcsinálták, de asszem ez már változott és neked kell elintézni), nőgyógyászati vizsgálat,chlamydia szűrés, mell uh/mammográfia, párodnak spermavizsgálat, stb. Ha mindennel megvagy,lesz egy konzultáció a kezelőorvossal, és akkor mondja meg, hogy milyen kezeléssel indultok (inszem/lombik). A kezelés indulására már nem kell várni hónapokat, az ciklushoz van kötve.
Én tényleg nem ma kezdtem, de sokan vannak, akik frissebb kezdők nálam, majd jönnek és kijavítanak:)

Sok sikert kívánok Neked és mielőbbi babásodást!! A blogodba mindjárt beleolvasok:)

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
donoka
Törökbálint
 
 


sziasztok lányok!
fel tudnék robbanni, 5 óra óta nem alszunk, mert botinak dől az orrából a takony. semmiféle asztma nincs itt, megint az orrmandulája. most jöttem a gégész drnőtől és kapott 2 doboz antibiotikumot, mind be kell venni és még jövőhéten sem mehet oviba, teljesen ki kell kúrálni. ez a fasz meg fújatja velünk a ventolint. még jó, h a szteroidot nem adtam neki. van kevert köptetőnk, napi 3x kell adni, aminek sajnos nem tudom a nevét, a péterffyben ezt javasolják azoknak, akik érzékenyek a többire. hidrokortizonos orrcsepp, napi 3x, fenistil csepp napi 3x és most napi 1x a suprax. eddig 2 hét alatt 25 ezer ft ment el, ebben csak a gyógyszerek vannak és a marslakócskák multivitamin. hát komolyan mondom szét tudnám verni a gyerekorvost. megvetette feleslegesen a flixotidot 4500-ért. ja és még sterimar orrcsepp legalább napi 6x.
a főorvos nő nagyon nagyon megijesztett, azt mondja, h szerinte max 1-2 hetem van hátra, mert lent van a hasam, ajaj, még nem szülhetek, botit ki kell előtte kúrálnom.

Kép Kép

Kép[/url]
Kép[/url]
Kép
etna33
 
 


Szia Ann :)
köszi a gyors infokat ..
a vizsgálatok arra jutottak, h a hiba a Párom készülékében van .. nekem HSG ok, terhelt inzulin ok, pajzsmirigy ok, LH, FSH, prolaktin, progeszteron, ok.. 29 napos ciklus, közepén peteérés.. szóval agyon lettem vizsgálva, és minden a helyén. A férjemnek is jó a szám, és az alak, de a mozgékonyság alsó határéték, és magas a fehérvérsejtje - ezen dolgozik az andrológus, de nem sok sikerrel, és szerinte marad is a csökkent fertilitás :( Szóval valószínűleg nem fog menni spontán módon :( ráadásul 36 elmúltam, így ketyeg az óra.. Szóval itt tartunk..
audrey76
Budapest II. kerület
 
 


Szia Donoka!
Köszi a gyors választ, mindjárt meg is próbálom felhívni őket. :) Már elég sok vizsgálaton túl vagyunk (HSG, hormontükör, mammo, spermiogram, stb..), de még biztos van, amit kell majd..
audrey76
Budapest II. kerület
 
 


Sziasztok!

Bocs a betolakodásért de lenne egy fontos kérdésem. Most lesz az 5. beültetésem és 3 napja használom a chrinone gélt. Létezik, hogy hasmenést okoz ???????
nikó
 
 


Nikó, használtál már előző beültetéseknél is, vagy ez az első alkalom? Én mindig kaptam crinone-t, egy alkalommal volt hasmenésem beülti előtt, de akkor szerintem kaja miatt is és az antibiotikum miatt. Augmentint is szeded?
ann74
 
 


Lányok, köszi nagyon a jó tanácsokat, Nov5 megyünk első konzira :)
audrey76
Budapest II. kerület
 
 


Audrey, üdvözöllek a fórumon. Egy nagy kalappal kívánok neked. November 5 pikk-pakk itt lesz és utána már indul a mandula.

Nikó, én nem használtam crinont de az tutira nem okoz hasmenést. Nem tartalmaz olyat ami miatt hasmenésed lenne.

Zsuzsa

Kép
vasikáé
Székesfehérvár
 
 



Zsuzsa

Kép
vasikáé
Székesfehérvár
 
 


Hahooooo

Hát hatalmas gratuláció Thimmy es Andi :lol: :wink: :lol:

Etna: kedves nem sokára itt a nagy nap kitartás!!!Saálom, hogy Boti betegeskedik!!!Öcsinek mi lesz a neve!?!?!?!

Évi jó hogy írsz néha magatokról, kitartás nektek is!!!!

Mi jól vagyunk a 30-dik hétben, eszeveszetül repül az idő, kicsi Lillus szobája mondhatni kész csak rendben kitakarítani kell :wink: ruhák dugival :wink: csak az apró dolgok kellenek neki már :wink: illetve az én cuccom

Sok sikert mindnekinek
noci85
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok !

Köszi lányok, abba hagytam mert nem lesz E.T. nincs beültethető embriónk :-(
nikó
 
 


Sziasztok lányok!


Félve jegyzem meg, de lehetséges, hogy érik a meztelenül futás!

Az asszonykám a 2. lombik során teherbe esett, az apa pedig erõsen úgy tûnik, hogy én vagyok. :)


András
redy22
Szolnok
 
 


Jó reggelt!
Nahááááát András, óóóóriási gratula Nektek! :D :lol: Mesélj, hol tartotok, pozitív teszt, HCG, esetleg már ultrahang? Jajjj, de szuper!!! :lol: :lol: :lol:

A futás időpontját feltétlen itt hozd nyílvánosságra, és egy percet se izgulj, a fórumos lányok sorfala mögé idegen be se tud majd bekukucskálni! :lol: :lol: :lol:
thimmy
Gárdony
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?