Új privát üzeneted érkezett!

Huh, kruppról sokminden elhangzott itt mostanában, nem értek mindennel egyet. Tény, hogy kell hozzá vírus (ezért az antibiotikum nem tűnik logikus lépésnek), meg kell hozzá genetikai hajlam, tulképpen allergiás reakció. A gége duzzad meg nagyon, az okozza a problémákat, ez az, ami a növéssel, arányok változásával egyre kisebb probléma lesz. Pici korban viszont sajnos lehet nagyon komoly is. További adalék, hogy a piciként kruppos gyerekek később is hajlamosabbak lesznek a légúti problémákra, asztmára, allergiára. De nem offolok itt tovább, a kruppos topikban sok hasznos infó megtalálható.

Miszike, biciklisKép. Mésfél éves méretű babót pocakban növelni, megszülni KépKép. Egyébként ha majd nem lesz már csak nagy-nagy babád, akkor másfél év alattira (is) fogsz vágyni, legalábbis nosztalgikus, jaj de aranyos pici, de jó volt amig volt ekkora babám mondataid tuti lesznekKép. Én nem hagynám ki azt a másfél évet.Kép

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Réka,
Hogy van Dani? Gogy viselte a hűtőfürdőt?

Ari,
Írok mélt.

Maci_2
maci_2
 
 


Gogy = HogyKép
Maci_2
maci_2
 
 

 
 

Sziasztok!
Mégegyszer köszi a segítséget.
Hűtőfürdő nem kellett, mert adtam neki Panadolt, bealudt és alvás közben úgy izzadt, hogy visszament a láza, most 37.
Étvágya is újra van, csináltam bio husi levest, bevágott egy nagy tányérral.
Most megyek babusgatni, bocsi, hogy így önzőztem, de este mindenképpen benézek.

Réka
muki
 
 


Sziasztok!

Ujhelyi Márton Brúnó 2005.01.06-án 11:08-kor megszületett az Uzsokiban 4100g-mal és 53cm-rel.
Ő és Leszter is jól vannak.

Üdv.,
UG (Leszter kispapája)
Kép
megint_en
 
 


Leszternek Óriási gratulaKépKépKépKépKép

Egészséget és sok tejcsit kívánok!

Heni
heni1979
 
 


GIGAMEGAGRATULA Leszternek es sok boldogsagot az egesz csaladnak! Kép Kép Kép
ANNYIRA puszilnivalo minden porcikaja Kép Kép Kép

Kaska
kaska
 
 


Hurrááááá!

Gratulálok Nektek! Tényleg falat kisfiú!!!KépKépKép

Beu
beu
 
 


Leszter és kispapája,

hatalmas gratula a kisfiatokhoz! Kép
Hihetetlen nem is olyan rég ,még Petrához grtauláltunk, bennem ez mély nyomot hagyott a névrokonság miatt! Kép

sok puszi
Évi és Petra
Évi24
 
 


Sziasztok!

Ugy tunik, van valami hatodik erzekem, hogy berepuljek, ha friss babaillat van Kép

Myssnia,
nagyon-nagyon egyutterzek mindkettotokkel. Iszonyuan be tudok gurulni, hogy kovetkezmenyek nelkul lehet igy banni ertelmes, erzo kis lenyekkel Kép Nekem is volt sok rossz korhazi elmenyem gyerekkoromban, ugy latom, azota sem sokat valtozott a helyzet Kép
Szerencsere a gyerekek fantasztikusak es jol fel tudjak dolgozni az ilyen elmenyeket.
Amugy Violanak egyszer megpiszkalta a torkat egy tul kemenyre sikeredett repa, hanyt egy kiadosat, aztan valahogy "rakapott" erre. Jobb szo nincs, mert tobb napon at, ha vmi nem izlett vagy mar nem kert, minden egyeb jelzes nelkul kohecselni kezdett, majd hanyt. (Semmi mas tunete nem volt, 0 laz, kohoges, amugy jol evett, es nem tomtem.) Ezerrel kellet figyelnem minden apro elutasito jelre - aztan puff, abbahagyta Kép

Norka,
kisordog Kép

Elli,
szupigepek Kép
en egy valtas klon Kaskat szeretnek neha, nem tudjatok, hol csinalnak ilyet? Kép Mondjuk amikor este be akarna fekudni az agyunkba, hmmm Kép

Franyo,
nocis Anka Kép Viola csak vetkozteti a babakat, idonkent kisse brutal modszerekkel Kép

Beu,
kozepfulgyuszi Kép
szep es ugyes nagyfiad van Kép orrszivot Viola is osszerakta mar, de csinalni nem tudja maganak. Viszont ha hagyom, telefuj egy csomag papirzsepit a nagy semmivel Kép

Toffi,
szines tomes Kép Szandinak tetszik?

Tuni,
MEGADRUKK Kép Kép Kép a kedvcsinalo megvolt Kép

Gomboc,
en inkabb kerulom is most az Azsia infokat Kép
Viola mai meres alapjan 10 kg. Inkabb olyan Zsombi-tipus, nem? Kép Ugy latszik, ilyenek az 1. gyerekek.

Miszike,
remes, amit atelhettetek, elsosorban nyilvan a parod Kép biciklis bacsi jelenseg ismeros, regen soxor mentunk at Mezokovesden, edesapam iszonyu ovatosan vezet, neha megis majdnem kocsivegre kaptunk egy-egy pityokas bacsit Kép

Reka,
orulok, hogy jobban van Dani Kép

Mi jol, kisse lestrapaltan. Apajanak dec 23-an kuldtek vissza a cikket, hogy elfogadtak, csak ezt-azt szerkessze at, es kuldje vissza 10 napon belul. Ok meg jol elmentek szabira, mint kiderult Kép Tegnap hajnal 4-ig dolgozott rajta, ma meg vizsgazott, de szupiagy, mert 555 Kép
En meg csak romeltakaritottam.

Gyerekszaj rovat:
1. Viola etetoszekben Lego-emberkevel: "buta bacsi, buta bacsi, hatökö bacsi"
2. mondom, hogy alszunk. szertartasszeru parbeszed kezdodik: "cici va" "nincs cici, csak este" "cici ni, avva ni" "alvas van, es ez nem vitatema". Forgolodik ezerrel, pofozgatja a koalajat, majd igy szol hozza: "kola aszi ne vitema"

Minden betegnek jobbulast, es altalaban hosszu horrormentes idoszakot kivanok mindenkinek! Kép
megyek karfiolt rantani, mert szetfo.

Kaska
kaska
 
 


LeszterKép
Hát jól megelőztélKép Hatalmas gratula nektek!Kép Aztán majd kíváncsi vagyok ám nagyon, hogy végülis hogyan kezdődöttKép

Most már én is akarok szülni! Tegnap este már azt hittem, hogy na, most. De néhány fájás után, mint amit elvágtak. Azóta semmi.

RékaKép
Daninak jobbulást!Kép

MiszikeKép
BiciklisKép Hát ez tényleg szörnyű lehetett... Amúgy te jól vagy?

GombócKép
Nekem ez már a 2. fáradt és lehangolt napom. Akkor reménykedhetek?Kép

Pusssssz
Tüni
tüni
 
 


LeszterKép

Nagyon nagy gratula a kicsi fiuhoz,minden jot kivanunk csaladilagKép
Kata,+ferjecske+Alex

Kép
Kép
kataa
 
 


LeszterKép

Nagy nagy Gratula Nektek és sok Boldogságot és tejcsit Kívánunk.

Puszi
Andy és Márk
andy78
 
 


SziasztokKép

Tudtam én, hogy mikor kell jönniKép

Leszter és Kispapája
Hatalmas gratula a nem kis Marcihoz!!!KépKép
Jó egészséget és sok boldogságot kívánokKép És sok tejcit, hasfájás-mentességet ... szóval minden jót!

Mennem kell, egyedül vagyok a két gyerekkel...
Holnap jövök
Toffi
toffifee
 
 


Leszter,
hatalmas gratula a csodálatos bébihez.KépKép
Én is, én is...
Jó egészséget, sok tejcsit kívánok.

Kriszta, Nóri, Niki
tkriszta
 
 


Leszter és Kispapa,
nagy-nagy gratulákat küldök én is csodaszép Marcihoz, szép nagy baba lett!!! Sok boldogságot nektek! Aztán majd meséljetek...!!! Kép

Kaska,
gyerekszájrovat KépKépKép, tényleg, gyüjteni kéne ezeket... oooolyan jók!!!
Anka mai beszólása: dokihoz mentünk, az én dokimhoz, ö meg a váróban hangosan közölte mindenkivel, aki csak ránézett: "jól vagyok éppen!" De olyan mérgesen nézett hozzá Kép.

Tüni,
drukkolok neked tovább, lehet, hogy a baba megvárja, amíg jó kedved lesz? Kép

Réka,
de jó, hogy jobban van Dani! Szegény, jól megijedhettél Kép, remélem, éjjel se lesz gond!!!

Miszike,
szegény, tényleg lehangoló ez a biciklis sztori, de a karácsonyi depidben valószínüleg a poci is közrejátszott... Kicsit nekem is, bár semmi különös okom nem volt rá, mégis szomorkodtam egy sort...

Gombóc,
milyen rendes gyerekeid vannak, hogy hagynak írni Kép Örülök, hogy Nándi ilyen szépen fejlödik, csak így tovább! Ja, Anka is 10 kg... Kép

Elli,
mikrós receptjeim nekem is vannak, majd írok pár kipróbáltat... igyekszem összeszedni magam, nem ígérem túl hamar, de nem felejtem el! Kép

Maci2,
tessék képek Kép

Kép

Kép

Kép

Toffi,
színes tömés Kép, jó találmány...
Hát igen, sejtem, hogy szopi is lesz Kép, már néhány hónapja a kedvenc könyve a Kismamák Nagykönyve, minden este ezt kell lapozgatni, és a tejlefejéstöl kezdve az ultrahangvizsgálatig minden érdekli Kép. Ja, és nemrég kijelentette, hogy az ö pocakjában is baba van Kép.

Beu,
jófej Lörinc KépKépKép, milyen ügyesen porszívózik! Anka is szokta, néha ö kéri, néha viszont visít... És mivel kapcsolatban emlegettél? Kép

Na pussz, megyek Apához
F.
franyo
 
 


Leszter és családja!
Nagy nagy gratula a topik ezévi első babájához! Sok boldogságot, jó egészséget és optimális mennyiségű tejecskét kívánok!

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!


Reka
Hogy van Dani??

Leszteeeerrr
Nagyyyy GRATRULA!! Kép Kép Kép Kép Sok sok tejcit, turelmet!! Alkalom adtan varjuk a tortenetet.

Kaska
Duma Kép

Myssnia
Hogy van Szili?

Jazi: "Mi a helyzet Apa??" Kép

Ma voltunk UH-n, ugy tunik KISLANY lesz a tesoka. Kép Viszont kicsit kevesebb a magzatviz Kép Kangi, nektek volt ilyesmi Julcsinal igaz? Volt meg valakinel? Mitol van ez? Holnap megyek sajat dokimhoz,remelem okosabb leszek.

Most csak ennyi. Es egy kep a csajomrol (a kupit a hatterben tilos nezni!)
Kép
norkini
 
 


Beu
Lorinc??

N
norkini
 
 


Norka!
Egy újabb csajszi???Kép Gratula! Remélem, semmi komoly ezzel a magzatvízzel! Édes Jázi! Hol a kupi?Kép Lőrinc jól van, talán kifelé megyegetünk a lassan három hetes kórságból.

Franyó!
Azért emlegettelek, mert rég jártál felénk. Anka cukorfalat!Kép Orrszívás nálunk is van visítós is. Egyik betegség alatt ilyen, másik alatt olyan. Furi.

Miszike!
Biciklis.Kép Remélem a sokk elmúltával túlteszi magát rajta a férjed.

Kaska!
Emberednek gratula! Ez a hányós szokás meg furi. Hogy miket bírnak produkálni!!!

Réka!
Jobbulást Daninak! Végre jobban van! Husileves nagyon jó jel!Kép

Gyerekszájrovat:Kép
Pipi! Pipi! Taacsad! Taaacsad! (Pisi, tartsad!)

Tüni!
Kitartás! Megy a drukk!

Na, én is megyek!
Jó éjt!
Beu
beu
 
 


Sziasztok!

Hatalmas gratula, Leszternek és kispapájának hatalmas Marcihoz. Sok boldogságot nektek!Kép

Dani estére jobban lett, ami gondolom a gyógyszereknek köszönhető. Eléggé meg voltam ijedve, mert olyan hirtelen jött. Felkelt 1/2 9-kor, nem volt meleg sem, ráült a bilire, aztán onnan nem akart felkelni, még büszklén mondta is, hogy Dani pisi. Aztán 20 perc után mondtam neki, hoyg most már keljen fel és ahogy hozzáértem szinte megsütött. Fülhőmérő elő: 39,5 (ebből 0,3-0,5 fokot kell levonni). Rohantunk a dokihoz, mert pont 10-ig rendelt ma, gondoltam így gyorsabb, mintha kihívom.
Aztán az első lázcsillapító után lement a láza 38,5-re (levonással), majd egyből emelkedett is újra. És egész nap csak aludt, meg ücsörgött, ami nem jellemző rá.
Remélem az este rendben lesz. kopp-kopp

Miszike!
Biciklis sztoriKép Én volt barátommal is hasonló történt, csak ott néni meghalt. Hiába nem a volt barátom volt a hibás, egy életre tönkrement.
Sok erőt Nektek!

Évi, Norka!
Gratula az újabb csajszikhoz.Kép
Norka!
Kiscsajszi!Kép
Írj majd mi volt a dokinál. Drukk!

Beu!
Édes nagyon Lőrinc. Dani is nagyon imádja az orrszívótKép

Gombóc!
Jó, hogy tudsz néha jönni, és hogy Nándival legalább a nemhízás miatt nme kell aggódnod!

Franyó!
Édes a kiscsaj nagyon! És az a nézés!

Persze mindenkinek megnézegettem ám a képét, de most csak ezt az oldalt tudtam átfutni és persze a többiek is Mindenki nagyon édes, de nem akarom felsorolni, nehogy valakit kifelejtsek.

Én is teszek fel egy két képet azértKép
Anya sapijában:

Kép

Az új gitár:

Kép

Kép

És ilyen képet vágok továbbra is, ha anya azt mondja nézzek rá:

Kép

Kép

Bocsi, hoyg ilyen sok voltam.

Mégegyszer köszi Mindenkinek a segítséget és a jobbulás kívánságokat!

Réka
muki
 
 


Sziasztok!

Köszi a hiányolást, vagyogatok, csak teljesen bedölglött az internetünk, állítólag valami vírus, és mostanra már az egész gépünk meghalt Kép Most Peti hazahozott a mh-éről egy laptopot, ez hétfőig nálunk lehet, így most megint tudok egy kicsit netezni, már nagyon hiányoztatok!

Leszter
óóóóóriási gratula Nektek! Nagyon szép kisfiatok van! nagyon várom a részleteket is! Annyira bennem van még, amikor Petra születéséről írt a férjed, ott bőgtem a monitor előtt Kép

Beteg gyrekeknek jobbulást kívánok, remélem mindenki hamar kiláball belőle!! Daninál is jó 2 hétig tartott, nálam 2,5 hétig, de már jól vagyunk.
Hasam kb napi 1-2x keményedik, de ami jobban zavar, hogy a bal combhajlatomnál annyira fáj egy ín vagy izom v. nem tudom mi, hogy nem tudok menni ma délután óta. Mint egy béna, úgy húzom a lábam. HOlnap lemegyek a védőnőhöz, hátha tud mondani valamit rá.

Tüni
drukk hegyek mennek, várjuk az smst Kép

Miszike
biciklis KépKép írtad, hogy meglátogattátok a bácsit, neheztel rátok vagy hogy viselkedett?

Mi is majdnem karamboloztunk vasárnap. Mentünk a Lurdyba moziba a külső sávban, amikor baloldalról egyszercsak átjött egy kocsi úgy, hogy szerintem nem látott minket. Csak a Peti gyors reflexeinek köszönhető, hogy nem mentünk össze, így is fékeztünk ezerrel és fel kellett hajtanunk a padkára. Igen ám, de mi van, ha pont ott áll egy gyalogos, akkor őt ütjük el!

GYerkőcök állati édesek a képeken, oylan jó nézni őket Kép

Na megyek, Apának meg kell hálálnom, hogy hozott nekem netet Kép

Andi
23+5 vagy vAlami ilyesmi Kép
psandi
 
 


AndiKép
Szerintem a védőnőd sem fog tudni mondani semmi okosat. Ez attól van, hogy a baba nyom egy ideget, ami a szeméremcsontról indul, és az nyilallik a combodba. Gondolom, ez nem vígasztal, de én már hónapok óta ezzel küszködöm.

Pussssz
Tüni
tüni
 
 


Tüni
köszi, én is ilyesmire gondolok, ill. még arra, hogy meghúzódott ott egy ín. Akkor ez már nem fog változni? De jó... Kép Mikor szülsz már? Kép

Andi
psandi
 
 


Leszter, UG,
Gratulálok, jó egészséget és sok boldogságot kívánok!Kép

Kaska,
GyerekszájKép

Franyó,
OrvosnálKép
Édes Anka képekKép

Norka,
Laza JaziKép
Gratula a kisebb csajszihozKép
KépKép

Réka,
Csúcs képekKép

Roni az esti fürdésnél beledurrantott a vízbe. Közölte, hogy "puki", majd keresni kezdte a vízbenKép

Maci_2
maci_2
 
 


Leszter és Kispapája,
Ari is gratulál nektek.
(Valami gond van a netükkel az új lakásban, csak olvasni tud.)

Maci_2
maci_2
 
 


Andi!
Végre! Most akartam mélezni neked, hogy mi van veled.
Közúti események durvák! Jó, hogy nem lett semmi bajotok.
B.
beu
 
 


Sziasztok!

Leszter és apuka!
Nagy nagy gratula a kissráchoz! Gyönyörű! Sok tejcsit, és jó egészséget kívánok nektek!
Akkor a sok jósló után volt igazi is?!

Norka!
Nálam több volt a magzatvíz. Azt mondták azért, mert sokat ürít a baba, de keveset iszik bele. A tied biztos fordítva van vele. Nekem nem szabad volt emelgetnem, gondolom hogy ne feszüljön, mert elfojhat a magzatvíz. Semmi gond nem lesz, nyugodj meg.

Tüni. Psandi.
Nekem is fáj, néha úgy érzem hogy a két válla a két csípőlapátomat támasztja, ilyenkor úgy megyek mint a kotlós tyúk. De mióta a magne-B6-ból 3X2-re álltam át, erős panaszom nincs.

Egyszer úgyis túl leszünk rajta, én már várom a kismackót nagyon, csak izgulok, hogy egy kétévessel+ vele hogy fogok boldogulni. Természetesen úgy, hogy mindenkinek jó legyen.
Miszike, van vmi igazad a másféléves babával kapcsban, hiszen nagyon aranyos egy szopós gőgicsélős baba, imádom őket, de kettővel sztem már akkor könnyebb, minden segítség nélkül, ha a legkisebb megvan 1 éves.

Elli.
Akkor tele van a kéró már műszaki cuccal? Szárítógépért irigy vagyok, bár nehéz elképzelni, hogy nem gyűrődnek a ruhák. Olyan mint a mosigép, forog és csak szárítja a cuccokat?
Mikroügyben nincs tippem nekem a főzés nem jött be benne. Az enyém nem egyenletesen főz, a közepe szétfőtt a széle nyers maradt a kajának. Gondolom nem ilyen "menüt" akarsz rittyenteni.

Viszont karácsonyra kaptam kuktát, csak még a főzési időkkel+ technikával néha gond akad. Ha van kuktátok, ötletetek, várom.


Nagyon helyesek a gyerkőcök, tegyetek fel minél több képet. Majd teszek én is, ha lesz egy kis időm.


Ancsa

Kép

Kép
anyicska
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan!

Leszternek és kiscsaládjának nagy-nagy gratula a gyönyörü fiúcskához!!!KépKép

Andi!
Üdv újra itt! LábadKép

Norka!
Gratula az újabb kislánykához!Kép Jázi tündériKép

Franyó!
Anka nagyon drága!Kép

Réka!
Dani hihetetlen nagyfiú már! A legjobb a vigyori kép, nálam az a sztárKép

Tüni!
Neked mennek a drukkjaim!Kép

Beu!
Gyógyuló LörincKép

Na megyek mert a kislányom itt ordítozik és vísít felváltvaKép És megint meleg a buksija.Kép Megyek lázat mérni, vásárolni, szal dolgot intézni.

Pussz

Tündér&és a torkaszakadtából ordító IlangKép
tündér
 
 


SziasztokKép

Tegnap csavarogtunk, Gombócéknál voltunkKép
Két Zsombi nagyon jól eljátszott, mi jót dumáltunk. Nándi is klassz pasiKép

Zsombinak kibújt a másik két szemfoga is, így talán hamarosan abbamarad a nyálzás és egy időre rendeződnek az éjszakáink is. Olyannal kiegyeznék, mint a tegnapi : fél 10-től majdnem 7-ig alvásKép

Beu
Orrporszívózó LőrincKép gondolom, rájött, hogy jobb az, ha szelel az orra.
Már három hete beteg Lőrinc? Szegény Ti...
Fánk: én szeretem, Szandi is, Apa nem, de kettőnél többet nem tudok megenni, Szandi is kb ennyit, esetleg hármat, így meghagyom anyukámnak a fánksütés örömétKép

Maci_2
Igen, színes tömés, direkt gyerekeknek találták ki, de állítólag vannak "elvetemült" felnőttek is, akik ilyet kérnek. Amikor mondta a csaj, én azt hittem, viccelKép. Egyébként az a tömés folyamatosan fluort ad ki magából, hogy legyen vmi pozitív is, miért egyeztem bele.
II. kerületben rendel...
PukiKép

Miszike
Másfél évesen megszületni?Kép Ezt a pasik szokták gondolni, nem?Kép
Nagyon gyors depimentességet kívánok!!!
BalesetKép

Réka
Jobbulást Daninak!
Hogy van? (láttam, hogy javult)
KépekKép

Tündér
Nem az én fogam színesKép
Viccen kívül, az még tejfog, maradandón csak külön kérésre csinál ilyen tömést, na meg azon én sem negedtem volna.
Megint betegek vagytok? Jobbulást!!!
Már meg sem kérdezem, mikor jártok erre...

Kaska
Klón Kaskák??? Látom, azért mégsem komolyKép
Szandinak hamarabb tetszett a tömés, mint nekem - én még mindig azt mondom, mintha zsírkrétát enne, ő meg mutogatja mindenkinekKép
Gratula okos párodhozKép
Vilcsi-duma sem semmiKépKép, látom, a koala nálatok is kólaKép, nálunk is (milyen ez a peló? kólás macisKép)

Tüni
TürelemKépKép
Drukkok azért mennekKép

Franyó
"jól vagyok éppen"Kép szinte látom magam előtt Ankát
Képek most is tündériekKép
PocakbabaKép, már ilyen hamar nagymami leszel?Kép
Szopit nem véletlenül mondtam, én láttam, amikor az ágyon Szandi szoptatta a babájátKép

Norka
Gratu a majdnem kislányhozKép
Jázi édes és vagány, mint mindigKép
Magzatvízhez nem tudok hozzászólni

Andi
Lábadnak jobbulást!!!
Ha meghúzódott az ín, az idővel javul, csak nagyon lassan és nagyon könnyen újra meghúzódik. Ez a saját tapasztalatom

Mennem kell, eddig csend volt, de most behozott Zsombi egy egész hálós mandarint, úgyhogy megyünk mandarinozniKép
PusziKép
Toffi
toffifee
 
 


Sziasztok!

MEgjöttem a védőnőtől, azt mondta, csak nyúlnak a méhszalagok, azt érzem. Egyébként most már jobb, szerintem tegnap megerőltettem, azért is fájt annyira, most már legalább tudok menni!

Anyicska
én soxor használom a kuktát, húslevest is abban főzöm, forrástól szám. 2o-25 per alatt kész, sőt, a gulyást is kuktában csinálom.

Andi
psandi
 
 


Leszter,
hurra, hurra, gratula! KépKépKép Sok sok tejcsit, hasfajas-mentesseget kivanok! KépKépKépKépKépKép
Aztan varjuk am a szuletessztorit. Kép

Toffi,
ivospoharatokat szaritom (el is mosogattam... Kép)

Reka, Beu, Tunder,
jobbulast a gyerkocoknek! Kép

Norka,
ujabb lany. KépKépKép KEllenek a menyasszonyok a kispasijaimnak. Kép

Andi,
nyilallas. Kép Turelem, par honap mulva magatol elmulik. Kép

Tüni,
???????????????????????????????

Miszike,
elutott autos Kép de nyugi, hamar rendbe jon majd a bacsi, es tompulnak a rossz erzesek.

Kaska,
klon-Kaska. HA megtudod, hol lehet klonokat csinaltatni, szoljal am nekem is! Nekem is kene 1-2 belolem. Kép

Franyo,
terhes Anka Kép

Megyek, Zsombi eppen tonkreteszi Apa taviranyitos autojat (Ami elvileg persze Zsombie...Kép).

Pussz,
Gombóc
gombóc
 
 


Előbb néztük a kukásautót és Zsombi elmondta magától a csip-csip csókátKép Nem is tudtam, hogy tudjaKép Majdnem minden nap eljátsszuk, de eddig titkoltaKép

Most meg hajtogatja, hogy "menjünk mamájoz", azt mondtam, hogy majd holnap, erre: "holnap menjünk mamájoz", de már idehozta a bakancsátKép

Gombóc
Köszi a pohármosogatástKép
Na, melyik Zsombi nyírja ki az autót?Kép
Tegnap mire elindultunk, Zsombi aludt a kocsibanKép
Ágykeretet nem vettünk, de ágy alatti tárolót igenKép

Andi
Klassz, hogy csak (Kép) a szalagok... pár hét és vége Kép

Anyicska
Kuktában tulajdonképpen mindent lehet főzni, csak nem órákig, hanem tizen-huszon percekig. Nekem nincs kuktám, más van, abban én babgulyást szoktam legtöbbször főzni (ritkábban sárgaborsót, lencsét), nyáron szinte minden nap kukoricátKép

Nem találtam a karácsonyi képeket, most megvannak, milyen néven mentette el Apa? 2005 karácsony. Előrelátó ...hmm, vagy jövőre nem telik ajikra, így előre kész vannak a képek???Kép Mert megvan a gépészeti és a villanyszerelő költségvetése, majd este megnézem (állítólag nagyon korrekt mindkettő és nagyon drága is)
...

Székelykápi lesz ebédreKép
Toffi
toffifee
 
 


Sziasztok!
Dani lázmentesen ébredt, éjjel többször is bementem lázat mérni, de szerencsére nem volt. (Jó dolog ez a fülhőmérő) És aludt is rendesen este 8-tól reggel 9-ig. (Azért persze ha nem beteg nem alszik ennyit)

Pocisok!
Úgy szeretnék már én is hányingeres, itt fáj-ott fáj és hasonló problémákkal küszködniKép De ha majd ott tartok és panaszkodok, csak szóljatok rám, hoyg én akartamKép

Andi!
Vigyázzatok MAgatokra! Szerintem valami front van mostanában, mert annyi a baleset.
NYilalásKép De tényleg már csak 16+1 és elmúlik.

Toffi!
Ügyes ZsombiKép KépekKép Enyém apa, meg mindig a Settings alá hoz létre könyvtárakat, aztán persze nem találjaKép

NA most léptem, mert jön anyukám hoz ebédet (a beteg unokájának), mi meg elmegyünk apával régi bútorokat nézegetni. Hátha találunk valami tutit. Azt szeretem ami már olyan öreg, hogy esik szét. És jó könyvtárszaga vanKép

Réka+láztalan Dani
muki
 
 


csajok,

oltári jók a képek!!! Kép Még-még!!!!! Kép

Két és több gyerekes anyócák,
azt szeretném tőletek megtudni, hogy a kistesó érkeztével nagytesó ugye (gondolom én) mindenhol kiszorult a rácsos kiságyból és kapott valami heverő szerűséget. Hogy fogadták ezt a nagytesók? nem volt gond benne elaludni? nem mászkálnak ki belőle állandóan?
Petra sokszor feláll a kiságyban tiltakozásul,hogy ő nem akar aludni,de akkor is otthagyom őt,,mert tudom,hogy egy idő után leül ,lefekszik és szépen elalszik. a heverőről tuti le fog mászni és hogy lesz igy valaha is alvás?!?!?!?!??! (ettől valahogy baromira tartok)
SEGITSÉG!!! Kép

Réka,
láztalan Dani Kép HURRÁ!!!! Kép Én mindig baromira megijedek ha lázas a gyerek,képes vagyok a legrosszabra gondolni!

vajon a mosigépben lévő száritóprogi is ugyanolyan jó,mint az Elli féle szuper herkentyű?!?!? Még soha nem vitt rá a lélek,hogy kipróbáljam. Kép

felébredtünk....
pussz
Évi és Petra
Évi24
 
 


Évi!
Bár én "csak" egygyerekes anyuka vagyok, nálunk is most megy a nagyágyba szoktatás.
Én most a déli alvást próbálom először ott, egész jól haladunk. Lerakom a nagyágyba aludni, beszélek hozzá, hogy mi minden fog történni, ha alszik egy nagyot, van hogy mesét is olvasok és többnyire szépen megnyugszik és nem jön ki.
Ha ez mégsem válik be, akkor jön a kiságy. Lassan megtanulja, hogy így is úgy is alvás van, egyre ritkábban kel fel. Viszont sokkal korábban ébred, mer a kiságyban van hogy visszaaludt, a nagyágyból viszont egyből kijön.
Ha ez majd működik akkor jön az éjszaka is nagyágy. Bár az szerintem még odébb van.

Nem tudom, hoyg tudtam-e segíteni, mi most ezt csináljuk. Persze most betegen a kiságyban van Dani, mert ráadtam a hálózsákját is, és a nagyágyból félek kiesne a hálózsákban.

Réka
muki
 
 


Közben végre haladó lettem!Kép
muki
 
 


Sziasztok!

Haladó Réka Kép
örülök, hogy Daninak már nincs láza!
Neked pontosan mér a fülhőmérő? Én idegbajt kapok a miénktől, most vettük decemberben, amiko rDani beteg volt, és fél percen belül 5 féle eredményt mértem, volt, hogy 0,8 fok eltéréssel! Ja, visszavittem a boltba, azt mondták, ez jó és egyébként sem volt még rá panasz.

Évi
örök dilemmám ez nekem is. Naponta változtatom a véleményemet a témáról. Daninak 70x140-es ágya van, ami átalakítható heverővé is, akár 6 éves koráig is ellehet benne, és fogalmam sincs, hogy most még1 kiságyat vegyek-e vagy Danit szoktassam egy nagyba? A kimászástól én is tartok, viszont azt olvastam, hogy szülés előtt legkésőbb 2-3 hónappal meg kell szoktatni a naggyal az újat, különben azt hiszi (mondjuk joggal), hogy a kistesó miatt van az egész herce-hurca. szóval lehet, hogy marad, de ha látok valami tuti másik ágyat, lehet, hogy amellett döntök, de e hónap végéig ezt el kell döntenem!

Andi
psandi
 
 


Évi,
Igaz nálunk nem lesz kistesó, de én is ilyesmin töprengek.

Réka,
Sajnos nálunk nem fér el egyszerre a kiságy és a heverő. Ilyenkor mit lehet csinálni?

Maci_2
maci_2
 
 


Évi,
én is csatlakozom ehhez a kérdéshez, mostanában örök téma nálunk is, hogy jajmilesz, mert most se egy leányálom a lefektetés, de tény, hogy max. 5 perc kiabálás után (nem én kiabálok Kép) elalszik, ha nem megyek be hozzá. De ha ki tud majd szállni, atyaég, mi lesz itt...
Ennek ellenére mi még ebben a hónapban tervezzük, hogy veszünk gyerekágyat, aztán megkezdödik a szoktatás...

Maci2,
ez már biztos? Kép Vagy csak egyelöre?

F.
franyo
 
 


Na, mire kicsit átfutottam mit írtatok, felébredt...
Szóval gyorsan:

Leszter kétgyerekes maminak és UG büszke apunak gratula!Kép

Réka, nektek is, meg a többi kisbetegnek is jobbulást!

A mikróval kapcs. nekem is van egy Oetker-féle sz.könyvem, de csak nagyon extra recipék vannak benne,(bárány, meg ilyenek) én meg sima rizsre, virslire, (netán tejberizsre), krumplira, meg ilyesmire gondoltam, ezeket talán egyszerűbb lenne mikrózni...na mindegy.

Évi,
amikor utánamásztam a neten a témának, az volt a közvélekedés hogy a mosó+szárítógépek szárítóprogramjai nem olyan jók, még szárítani kell utána a ruhát...meg aztán 1 normál adag 2x-re szárad meg, ketté kell szedni.
Ja, és a gép ugyanaz, mint a centri, csak meleg levegőt is fúj be a rucik közé (asszem) nem olyan magas a fordulatszám, kb. mint mosásnál, oda-vissza pörgeti a dobot, és egy csövön meleg párát fúj ki, befűti az egész helyiséget.

bocs, mennem kell a gyerek egyszerűen üvölti, hogy ajja, ajja, ajja, és már megsüketülök. (Elbújt és meg kéne keresnemKép)
pusza
e
ellimami
 
 


húh....látom nem csak nekem vannak dillemáim. Kép

Andi,
nekünk is akkora kiságyunk van,mint Daninak ,heverővé alakitható,de mi vettünk Petrának egy új heverőt inkább és majd a kistesónak vagy az utolsó gyereknek(ha még lesz,márpedig még lesz Kép )alakitjuk heverővé a kiságyat. Kép

Maci2,
én ha lehetne addig kiságyba tartanám Petrát ,ameddig ő jól érzi benne magát akár 3 éves koráig is.

Néha már azon is gondolkodtam,hogy az lenne a legjobb ha mindketten rácsosba aludnának. Kép

Franyo,
a szitu detto ugyanilyen nálunk is,mint Nálatok. Kép

Réka,
az se rossz dolog,amit te csinálsz,szép fokozatosan, csak nekünk erre szerintem már nincs időnk , és attól félek,mi van ha igy soha nem fogadja el a nagyágyat,ha egyszer ott a jól megszokott kicsi is,amikor meg már itt a kistesó nem lehet egy "határozott mozdulattal elvenni" tőle a kiságyat.

Mi, most úgy néz ki március elején kifestjük a gyerekszobákat szinesre (még fehérek a falak a költözés óta)aztán ha hozzászokott,hogy új szinek,új képek vannak a szobájában utána összerakjuk neki az új ágyat a kicsit meg eltüntetjük,hogy ne is lássa és csak a kistesónak rakjuk össze május közepén. (Másjus végén szülök) Kép Igy tervezzük, aztán hogy mi lesz......!?!?!?!? Kép

Évi és Petra
Évi24
 
 


Leszter, ez igen. Nagyon szép Marci. És csak sikerült időben odaérni...
s
sofka
 
 


Franyó,
Reménykedem, hogy egyenlőre.

Kiságy-nagyágy:
Azt nem írtam, hogy Roni van amikor 1-másfél órát is eltölt gagyorászással, játékkal, kiabálással az ágyában mielőtt elalszik (főleg délután).

Maci_2
maci_2
 
 


SziasztokKép

Nálunk Bence másfél évesen lett "kiszoktatva".
Úgy, hogy elment nyaralni egy hétre a mamához, és mire hazajött, a "nagyágy" várta.
Körbe kerete van, így nem tud leesni, és csak egy kis helyen tud lemászni.
Egyből elfogadta, nem volt vele gond.
Dorina nem 14 hónapos volt, amikor a kiságy a szétesés határán volt, így nem akartam másikat venni.
Ő hosszabbítható ágyat kapott, ezen is van leesésgátló.
Első éjszaka egyszer akart felállni, de azonnal megszokta.
Nappal, mikor összeszereltük, mondtuk neki, ez az övé, mert nagylány, és ezentúl nagyágyban alszik majd.
Utána megpróbáltam beletenni a kiságyba, de nem akarta már.
Lehet, hogy nagy szerencsém volt, de nekem könnyen ment mindkét gyerkőccel.

Heni
heni1979
 
 


Heni,

Te mázlista vagy. Kép Kép Kép
Évi
Évi24
 
 


SziasztokKép

Ma voltam újabb ctg-n, amin annyira nem akart felébredni a babóca, hogy majdnem bent kellett maradnom. Kb. 2 órát voltam a ctg-n, és az utolsó negyed órában sikerült csak mozgásra bírni. Megbeszéltük a dokival, hogyha hétvégén nem szülök meg, akkor hétfőn megindítja. Úgyis max. szerdáig várhatnánk, mert cukorbetegként nem engedik a túlhordást, és választhattam, hogy hétfő vagy szerda. Gondoltam, akkor inkább legyünk előbb túl rajta.

Kiságy téma: Gergőt kb. 3 hete raktuk át másik szobába és másik ágyba. Elaludni csak úgy tud, ha vmelyikünk fekszik mellette, és szinte minden éjszaka átjön, ha felébred. Eleinte én is felébredtem, de most már olyan fáradt vagyok, ő meg olyan kis ügyes, hogy úgy fekszik be mellém, hogy észre sem veszem. Ez tudom, hogy nem jó így, de nem tudok mit csinálni. Hátha felhagy ezzel a szokásával, ha megszületik a kistesó. Ha meg nem, akkor max. a mi ágyunkat cseréljük nagyobbraKép

Pussssz
Tüni
tüni
 
 


Hali Csajok!

Leszter, UG Hatalmas GratulaKépKép

Ágy téma: nálunk mindketten 16-17 hónaposan szoktak ki belöle, szó szerint egyik napról a másikra. Söt Dani még délelött is aludt benne, pedig akkor már csak du aludt, mindig velem, a nagyágyban...
Mondjuk az éjszakai mászkálás nálunk belefér. Dani kb. 20 hósan fogta fel, hogy nekem nem jó, ha köztünk alszik (akkor már óriási pocakom volt, féltem, hogy megrúgja, bárhogyis vigyázok), így ha felébredt, átjött, bebújt mellém, majd kis idö múlva visszament az ágyikójába. Persze, ebbe apa ágy-meséje is benne voltKép.
Ezekután Zsófival is pár hete kezdtük a dumát, de valszeg nem olyan határozottan - hisz nincs nagypocak erösítésKép - úgy két hete müxik a dolog. Dani a mai napig átjön, ha valami gond van, szerencsére ritkánKép. Így nekik is jó, mert számíthatnak ránk, de nekünk se kényelmetlen. Meghát bevallom, jó néha egy kis szuszogó csomag, amelyik tölem nyugszik megKép
Hozzátartozik a dologhoz, hogy Zsófinál féltem attól, hogy éjjel kiesik kimászás közben. Ja és mindkettönél 15 hósan volt egy esti hisztihullám lefekvésnél, amit kemény melóval szerencsére le tudtunk állítani, és visszatért a rend a lefekvésnél (puszi, lefekvés, betakarás, puszi, ajtóbecsukás).

Zsófi 1-töl bölcsis, perec lesz a jele, tegnap nagyon teccett nekiKép, gondozónénik a Daninál már bejöttek, kiscsajt 5 hónapos korában látták elöszörKép

Elli, egy idöben mikroztam, húsleves, pörkölt, rízs. Virslit most is, víz nélkül, fajtától függöen...

Tüni, ha addig nem, akkor hétfönKép drukkolok ezerrel!

Menek, legyetek jók!
Pussssz
Zsófi
csucsuka
 
 


Tüni,
Hatalmas drukk!!!

Csucsuka,
Kíváncsi lennék ágy-meséreKép
WC-mese nincs?Kép Roni ráül, de még egyszer sem produkált semmit. Ha látom rajta, hogy termelni fog és ráültetem, akkor inkább visszatartja.

Maci_2
maci_2
 
 


Ágy témához még annyit:
Dani kiságya nagyon pici, szerintem ő is érzi, hogy már nem az igazi benne, ezért is mutat hajlandóságot a nagyágyhoz. Egyébként a nagyágy is négy oldalról körbekerített, csak egy kis hely van ahol le tud jönni. (Na persze sosem ott jön kiKép)
Én is féltem, hogy hogy fog elaludni, mert Ő is amikor leteszem egy csomót még magyaráz, de a nagyágyban is ugyanúgy magyaráz, nem jön ki.
És én a nagyágyhoz szoktatást úgy csinálom, hoyg a déli alvás mindig egy órakor van. Pontosan. És kezd ráálllni erre, hogy ha idő van, alvás van. Elég nehéz volt az elején betartani, mert mindig úton vagyunk, de megéri, mert működik nálunk.

De az estét még nem merném bevállalni nagyágyban.

Maci!
Nekünk úgy fér el a kettő ágy, hogy majd ha lesz kistesó akkor egy szobában lesznek, és a mostani állapot már az akkori állapot. Szoktam is mondani neki, hogy az a kistesó ágya lesz, mert Dani már nagyfiú. És már Ő is mondta anyukámnak az ágyát mutatva, hogy pici Tomi ágyaKép

Na eldugulok mára.

Réka
muki
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?