Új privát üzeneted érkezett!

Lóanyok =lányok...hihihi...bocs
Szerintem topicba vág, mégis kicsit félve irom...úgy tünik vége a vakációnak és havonta egyszer megint pár napig nyügös leszek..ha értitek...lesz igy még szoptatás????? tapasztalat?
timili
 
 


Sziasztok!

Timili, lesz szopi, ne aggódj! Sajna van tapasztalat.Kép Kincső tegnap volt 10 hós és ma alig evett valamit, csak szopizni akart!

Kriszti, aztán jól takaríts ki, mert holnap megy a szöszszedő leányom és benyújtja a takarítási számlát.Kép Én akárhányszor porszívózok, mindig talál valamit a földön.

Judit, sajnálom, hogy nem tudtok jönni. Az oltás még ráér. Jobbulást a bébinek!

Nálunk a karácsony jól telt, 3 napig vendégségben voltunk. Így én megúsztam a főzés-mosogatás-takarítás műveleteket. Ma pedig itthon vagyunk, csak Anyu jött át babázni. Ilyen pocsék időben ki sem dugtuk az orrunkat a lakásból.
Kincső kedvenc játéka egy gömb alakú karácsonyfadísz, amiről kiderült, hogy nem üveg, hanem műanyag. eldobja és mászik utána.

Most végre elaludt. Bár már itt az este. Mindegy.

Edina

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Timili, tényleg ne aggódj. Mi még csak 2 hósak vagyunk, de a "nyűg" már jelentkezett. Az első 2 napban kicsit kevesebb a tejcsi, de ilyenkor gyógyteával kompenzálok...Állítólag megváltozik az íze, de az én lányomat nem zavarja...Kép

Péter Tamás 11 éves
Adél Nóra 5 éves
Balázs László 3 éves

Kép
judit_78
 
 

 
 

Na sikerült elaltatni a Dorkát, bár az utóbbi egy hétben ez nem jelent semmit, este 11-től óránkánt kel enni.
Most rosszabbul viseli a betegséget, mint a múltkor nagyon nyűgös mindenért sír. Remélem hamar túl leszünk rajta.

Ed,
én is nagyon sajnálom, olyan szívesen mentem volna.

Judit

KépKép
KépKép
ytong
 
 


Ytong, ne izgulj, megpróbálok minden mozzanatot dokumentálni, majd eljuttatjuk hozzád.

Hurrá, hurrá...már csak egyet kell aludniKép
timili
 
 


Lányok!

Beszarás! Reggelre megfáztam én is és a babaúr is. Prüszkölünk és taknyosodunk.
Senkit nem szeretnénk megfertőzni 1-1 jól irányzot tüsszentéssel. Nagyon sajnálom, hogy nem mehetünk talizni veletek.
A következő lehetne nálunk!

Várom a beszámolótokat.

Jó talit! Multiplusz és Marcuska.
Ytong! Most nálunk is halasztani kell az oltást. Holnap mentünk volna. Már a novemeberit is halasztani kellett, mert akkor is taknyosak voltunk. Nálunk minden csúszik Kép
multiplusz
 
 


A betegeknek gyógyulást!

Viszek fényképezőt, dokumentálom az eseményeket, és majd csinálok egy albumot.

Most viszont elkezdem gatyába rázni a gyerekeim, hogy el ne késsünk.

Üdv:

Zita
pzita
 
 


Lányok! Azon gondolkodom itt ületemben, hogy fogalmam sincs, hogy kinek mekkora a babája. Csak nagyjából tudom besaccolni, hogy ki mikor szült. Azt is csak nyár óta (azóta járok ide). Holott engem érdekelne, nagyon is. Sőt tanulságképpen az is nagyon érdekelne, hogy hány cm és mennyi kg-sak a babócák (mert ugye az enyém nem egy átlagos a 3 hónapjával és a 8,5 kg-val), mondjuk havi bontásban. Illetve hogy hogyan fejlődnek. Hogy mikor mit csinálnak.
Nem csinálunk egy ilyen táblázatot?
Persze, megértem, ha csak az én agyamban motoszkál ez a kiváncsiság.
multiplusz
 
 


Szia Multi,
a 8.5 kg nem semmi!KépAz én lányom napokon belül lesz 3 hós, és még csak 5020 g.Kép
Nem semmi lehet cipelni! Hogy bírod?

Péter Tamás 11 éves
Adél Nóra 5 éves
Balázs László 3 éves

Kép
judit_78
 
 


Hát én se vagyok kis darab. Sőt.cRégebben rendszeresen súlyzoztam. Egyelőre még nem vészes. Napokon belül? Akkor egyszerre szültünk? Kép Mi 5. leszünk 3 hósak kereken. Kép
multiplusz
 
 


Mi 9-én.Kép

Péter Tamás 11 éves
Adél Nóra 5 éves
Balázs László 3 éves

Kép
judit_78
 
 


Mi akkor jöttünk haza. Emlékszem volt egy iker császár reggel és emiatt csak 13.00-kor engedtek haza minket. Izgalmas nap volt Kép
multiplusz
 
 


Na meddig taliztok még mamákok? Kép Élménybeszámolót akarunk!
multiplusz
 
 


Az egyszer biztos, izgalmas nap volt!Kép
Az iker császárra emlékszem, vajúdás közben fél szemmel láttam a babákat.Kép
Ennél a napnál már csak a 8-a volt érdekesebb, amikor is annyira teltház volt, h. a folyosón dekkoltunk a férjemmel, miközben egész nap szivárgott a magzatvíz. Késő du. kaptam csak ágyat...Kép
Te a harmadikon feküdtél?

Péter Tamás 11 éves
Adél Nóra 5 éves
Balázs László 3 éves

Kép
judit_78
 
 


Igen a harmadikon, az 1 személyesben. Azért engedtek haza minket előbb, mert 4-en vártak arra az egy szem ágyra. Utána 13-án visszakerültem a kórházba és az elsőn voltam egy háromszemélyesben. Így utólag nézzve nem érte meg az egyszemélyes. A folyosón? A szülőszobán sem volt hely? Én a szülés előtt két napig feküdtem, hol a háromágyas szülőszobán, hol az egyszemélyes szülőszobán. Kicsit vajudgattam Kép
multiplusz
 
 


Nem, a szülőszobán se volt hely.Kép
Tulképp én is az egyágyasra vártam, mert hónapokkal előtte lefoglaltam pont 9-ére. (a terminus napján szültem)De hát ember tervez...
Miért kerültél vissza 13-án?

Péter Tamás 11 éves
Adél Nóra 5 éves
Balázs László 3 éves

Kép
judit_78
 
 


Én meg nem foglaltam, de pont volt hely amikor beestünk Kép
Bevérzett a méhem és egy gyors küretre mentünk vissza. Sokkal rosszabbul hangzik, mint amilyen volt. Vagyis a legsrosszabb az, hogy a beavatkozástól elapadt a tejem teljesen. A gyerek így csak 2 hónapig kapta, tápival kieglszítve. Minden nap egyre kevesebb lett és végül elfogyott. Nagyon sokat gyötörtem, hogy legyen. Egyszerüen nem lehetet se nővelni, se megtartani a mennyiséget. Kép
multiplusz
 
 


Na, elég, elég...traccs mehet priviben...KépKép

Tali naaagyon fini volt...részemről... (Maki-Mukii végigaludta majdnem...)
Dokumentáció csak jövö héten, mert akkor leszek rá képes...
timili
 
 


Hali,

remélem jól éreztétek magatokat.
Nálunk volt a dokinéni, azt monta, hogy nem olyan rossza a helyzet mint a múltkor, de akkor miért ilyen nyűgös? Este fél 8 óta már 3 szor felébredt újra enni, aztán szépen elaludt, letettem aludt 10 percet, majd megint kiabálás, úgy néz ki, hogy már alszik rendesen, de már napok óta ez megy.
J

KépKép
KépKép
ytong
 
 


Elég, elég, elég....Multi, Judit78 a traccsolást mostmár magánba, bitte...KépKép

Tali:Képvolt...részemröl (Maki-Muki szinte végigaludta...és igy tudtam kicsit más bébivel is örömködni Kép) Nem mellesleg jól szétpakoltuk a házat, de a vendéglátó Marcit ez nem nagyon zavarta...söt jól kihasználva h anya vendéglát (helyette) édesen eljátszott a hifi-vidi-elektro-val...
Kincsi elöször mászott életében (lépcsöt) és képzeljétek Kép- nélkül,mint egy nagylány
...lehet h Ed otthon locsolja?...Kép
timili
 
 


Hé...az elsö hsz-em NEM MENT EL!Akkor miért van fönt??? Csalááááás!
timili
 
 


Sziasztok!

Kriszti, köszönjük a vendéglátást nagggyon jó volt!KépKépKép

Timili, a teák és az agancs szuper!Kép

Ed, remélem Bence megint tanult valamit Kincsőtől.Kép És remélem legközelebb többet udvarolKép
Sajnálom, hogy a fgépet otthon hagytuk.Kép

Judit, Multi a babáknak jobbulást!!!

Multi, Ed csinált már 1x baba- táblát. Mi meg 5-én 10 hónaposak leszünk.Kép

Barbi

Barbi
Kép
Kép
barbic
 
 


Sziasztok!

Nagyon jó volt Krisztáéknál végre élőben is megismerkedni a beszélgetőtársakkal.

Aki lemaradt:

Timi isteni teákat hozott. És meglepetésnek rénszarvas agancsokat mindenkinek. Nagyon jól éreztem magam, és a csemetéim is.

Az általam készített képeket feltettem egy albumba. Akit érdekel, de még nem küldtem el neki, az írjon egy e-mailt, és elküldöm az elérhetőséget, mert nem tettem publikussá.

Szép napot mindenkinek!

Zita
pzita
 
 


Bocs a beszélegetésért. Sziasztok
multiplusz
 
 


Sziasztok, biztos én vagyok a béna, amiért nem vagyok tisztában az itteni "szabályokkal", de nem tudom, miért is nem lehet "beszélgetni"...pláne, h. más nem is nagyon volt itt, a többiek a talin voltak!Kép

Péter Tamás 11 éves
Adél Nóra 5 éves
Balázs László 3 éves

Kép
judit_78
 
 


sziasztok!

Kriszti, köszi a bulit, szuper volt. Pláne, hogy megint új dolgot produkált a leányzó. Itt a bizonyíték:
Kép

Zita, jók lettek a fotók, csak az én bamba képem nem kellene oda.Kép

Timili, köszi a csillagokat! Egy baj van velük: fííínom!!! Eldugtam a könyvespolcra, de sajna megtalálomKép
Most esett le a locsolás.

Multi, régebben csináltam egy táblicskut.
Csinálhatunk most is. Milyen adatok legyenek benne?

Barbi, Bence mutatott valami újat?

Tegnap annyira elfáradt a kölök, hogy alig akart elaludni és folyamatosan sírt. De aztán kidőlt.
És most is alszik.

Ed

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Judit78, ne szivd mellre...azért tettem 2 röhögőst is a végére,h ez olyan fél-komoly beszólás volt...
Azt is csak zárójelesen jegyzem h itt már asszem nem szoktunk szülni ... az eggyel visszább van.
Itt kaki-és orrváladékszínről, fordulásokról, mászásról, talisüti-ről, gyerekbetegségről, hozzátáplálásról, H&M-es babaruhákrólKép meg ilyenekről tárgyalunk...pl. asszem már a "szopi vs. tápszer"t sem emlegetjük - SZERINTEM! Esetleg a gyerekorvosok, a BKV, az idő, anyós, ill. anyuka más nézeteinek szidása tartozik még a szűk témakörbe...Képde szülni nem szülünk......bocs ha túl bántó voltam...engesztelésnek töltsd le a tegnap esti hsz.-emből a bukfences babucit...nagyon édes...szerintem.

Kép-aggancsot meg ne sajnáljátok, és a csillagocska a maga 33% zsirtartalmával sem ér meg egyetlen könnycseppet sem..
timili
 
 


Judit! Multiplusz!
Engem érdekelt a beszélgetésetek! Szerintem nyugodtan lehet itt is beszélgetni akár a szülésről is!Kép
Nyilvános a fórum, mindenki azt ír ide amit akar!

Timili!
A mosolyok ellenére ez egy durva beszólás volt, de mivel ilyen a stílusod, ezért meg sem lepődtem rajta...

Mindenkinek további szép napot!

hicudzsi
 
 


Nem szívtam mellre, no!KépKépDe mi akkor sem szültünk, csak arra a felfedezésre jutottunk, h. "egyidősek" vagyunk!Kép
Timi, én nem tudom honnan az öreg ördögből szerzed ezeket a jópofa "izéket"!?Kép
(nekem még a csókolózós képet sem sikerült letöltenemKép egyszerűen nem találtam ott, ahol mondtad...)

Péter Tamás 11 éves
Adél Nóra 5 éves
Balázs László 3 éves

Kép
judit_78
 
 


halihó mindenkinek,

Egy napszemüveg és egy hajgumi sírva keresi gazdáját....
Örülök, hogy jól éreztétek Magatokat :-)
Ismétlés mondjuk Barbinál?? Kép))

Zita,
Szupik a képek, az enyémek mindig a gépben dekkolnak.

Hicu,
Szuper!!! Kellett ez a megjegyzés!!!! :-((

K.

p.s. Zita küldd át a pontos címet lsz. (MikkaMakka)

cuiccolo
 
 


Sziasztok!

Kriszta!

A napszemüveg gazdája Ádám és Csilla közösen, már ha egy olyan felnőtt napszemüvegről van szó, aminek hiányzik az egyik olyan mütyürje, amivel az orra támaszkodik.

Átküldtem a pontos címet térképpel együtt. Ha nem kapod meg ismét, akkor jelezz!

Ed!

A többi képet is lehetne majd, amit csináltál?

Üdv:

Zita
pzita
 
 


Cuicco, az ott maradt "zálogban"...Kép
egyébként azóta is mozzarellás bruschettáidról álmodom...

Judit78, sejtettem én h Te nem fogsz megsértődni, az már kiderült h eddig is vetted a lapot, pedig nem volt prókátorod. De h efelől még jobban biztosits, küldj egy mail cimet és hosszabban leirom hogyan rötyögök ill. elárulom titkát másmilyen, szimpatikus smiley-jaimnak is mint pl.Kép
timili
 
 


Cucciolo!
Szerintem kellett, mert mint feljebb írtam, ez egy nyílvános fórum és bárki bármit beleírhat...

Vagy "Timili moderátor" majd csinál egy témalistát, hogy miről szabad beszélgetni?

Mindegy, úgysincs sok időm netezni, eggyel kevesebb topicot kell majd végignéznem ezek utánKép

További sok boldogságot kívánok nektek a babáitokhozKép Sok-sok szép, új élnényt 2005-re is!Kép

hicudzsi
 
 


Hicu,... ugyan... (ne) menj már! ...Sajnálom ha nem érted a tréfá(ma)t...és azt is ha emiatt lelépsz innen...Kép
Kép

Kérlek....bocsáss meg...ne haragudj ha megbántottalak Téged vagy mást...madj legközelebb lakatot teszek az ujjaimra...de legalábbis 3X meggondolom mit irokKép...naaa.....olvass továbbra is minket...lécci...és irj ha van véleményed....tudod, itt bárki bármit beleirhat...pont ez a lényeg...és nem az hogy elporolj....na....Hicu....Kép
timili
 
 


OFFFF.....

Hicudzsi,

Valóban nyilvános a fórum és akkor jó igazán ha különböző vélemények ütköznek.
Timinek egyszerűen VAN stílusa, amire sokan (sőt talán mindannyian) vevők vagyunk. Akinek szólt nem is értette félre és nem is sértődött meg.
Ezért gondolom úgy, hogy NEM KELLETT volna ilyen stílusban reagálni (minősíteni Timit) egy nem is Neked címzett megjegyzésre.
Sajnálattal látom azaz olvasom sikerült még ezt is überelni......

Részemről lezárva, vagy ha gondolod emilben......

ON

Zitus,
Szemüveg megőrzésre kerül. Mail természetesen nem érkezett meg :-(( Küldd át a cuiccolo@yahoo.com ra lsz.

Ed,

A mozzarellás cuccba fokhagyma is kell. Ezt elfelejtettem tegnap:-)

pusz,
K.

cuiccolo
 
 


Hali,

látom jól éreztétek magatokat, a legközelebbire "ráncba" szedem a lányt és mi is megyünk.
Pusza
J

KépKép
KépKép
ytong
 
 


Kép
Jó éjszakát Mindenkinek!
timili
 
 


Sziasztok!

Ne már csajok, tartanak még az ünnepek!Kép

Ed, Bence is elfáradt, ő is folyton felsírt. Már észrevettem, hogy akkor alszik rosszul, ha sok inger inger éri.
A lépcsőn mászáshoz gratulálokKép Remélem hamarosan követi őt Bence. Új most nincsKép
Tegnap este betettük a nagykádba és az egyik végéből a másikba "úszott". A produkciót kissé rontotta, hogy kissé vizet nyelt és ki kellett kapni a vízből. De különben nagyon élvezte:Kép

Timi, szegény kacsa!Kép

Barbi

Barbi
Kép
Kép
barbic
 
 


Sziasztok!

Judit!

Úgy legyen! Mármint, hogy legközelebb ti is jöttök.

Kriszti!

E-mail ment az új címre. Mármint nekem új.

Barbi!

Örülök, hogy veletek is megismerkedhettem élőben.

Szép napot mindenkinek!

Zita
pzita
 
 


Jó reggelt, jó reggelt...a fényes Nap már (nálatok is) felkelt?

Barbi, ezek szerint TE nem küldted el a mailt 20 ismerősödnek...?!KépMOST mi lesz?
Sajna Képa kacsának mennie kell...Kép


Zita v. vki: Micska-Macskában van kötelező viselet?
timili
 
 


Hali,

de furik vagytok a képeken, annyira nem ilyennek képzeltelek benneteket, de azért jó, hogy most már van "arcotok" Kép

Pusza
J

KépKép
KépKép
ytong
 
 


Sziasztok!
Örülök, hogy jól sikerült a tali.
Csorog a nyálam a mozzarellás izé gondolatától is...
Cuiccolo, meg tudnál dobni egy recepttel?

Ja, és a fényképek is nagyon érdekelnének:
medvike@freemail.hu

Egyébként jó lett az AFP-m. Emlékeztek, 28-án kellett érdeklődnöm. Szerencsére megmondták telefonon, úgyhogy nem kellett bemennem a kórházba csak ezért.
Sajnos betegség miatt maradtunk le a karácsonyi talirólKép
El se hiszem: egyszerűen hetek óta folyamatosan beteg vagyok (vagyunk).

Kezdődött azzal, amikor a kedves sógornőm (róla még később írok) még arra sem vette magának a fáradságot, hogy felemelje a telefont: ne menjünk vendégségbe, mert beteg. Két nap múlva mindannyian betegek voltunk...
Annyit bírt rá reagálni, hogy hát sajnálja, de higgyem el, jobb így a gyereknek, mert erősödik az immunrendszere...

Én szívtam meg a legjobban, nálam két hétig tartott a nyavalya, karácsonyra épültem fel (úgy-ahogy) a felső légúti nyavalyából.
Ezt most egy "alsó légúti" követte, azaz hasmenésem van. (Bocsánat)
Ezzel nem nagyon mertem túl messzire menni a toálettől.
De ettől függetlenül sem tudtunk menni, mert Bori megint beteg lett.

A kedves szomszédok, mellesleg barátaink hétfőn átjöttek karácsonyozni. Másfél órát késtek, így aztán pont beleszaladtak a fürdetésbe-vacsiztatásba, azt pedig úgy utálom, mert az nálunk az elalvás előtti relaxáció része, de Bori nem igen tud úgy relaxálni, hogy a szomszéd gyerekei ott lábatlankodnak, és még fél 11-kor is ott üvöltenek a szobája előtt.
Arról már nem is szólva, hogy köhögnek bele az arcába.
Már akkor este tudtam, hogy Bori ezt nem ússza meg és lám, bejött.

Olyan beteg szegény, már a második szörnyű éjszakánkat töltöttük. Köhög, teljesen berekedt. Csak sírdogált tegnap éjjel is, de mivel a gyulladás elérte a hangszálait, csak nyüszíteni bírt. AZt hittem, megszakad a szívem.
Ráadásul a torka tele van váladékkal, szabályosan fuldoklik benne. Mindig attól félek, hogy éjjel megfullad, emiatt aztán nem alszom, hanem hallgatózom egész éjjelKép

A doki szerint persze ilyesmitől nem nagyon lehet megfulladni, de azért figyeljem, nem kezd-e el sípolva lélegezni, mert az azt jelentheti, hogy az ödéma miatt fuldoklik, és akkor ne is az ügyeletet hívjuk, mert arra már nem lesz idő, hanem rögtön vigyük a László Kh.-ba...
Kösz, szóval megint nem alszom éjjel.

Komolyan, tele a tököm ezzel a sok nemtörődöm emberrel. Nem igaz, hogy egy sokgyerekes anyától sem lehet elvárni, hogy tekintettel legyen a másikra és nem jöjjön látogatóba betegen, vagy ne hozza át a beteg gyerekét.

Lassan kezdem meggyűlölni embertársaimat. Pedig épp hogy csak elmúlt a szeretet ünnepe.
VAgy velem van a baj? Kicsit antiszociális lennék?
Asszem, írok egy kis táblát és kiteszem a kapuba, hogy baba van a háznál és betegen kérjük mellőzni a látogatást, mert a vírusos egyéneket az ajtóból fogom visszafordítani.
Lehet, hogy kicsit bunkó dolog, de egyszerűen már nincs jobb ötletem.

Na és a másik:
A sógornőm.
(Vigyázzatok, hosszú lesz!)

Sógornőméknek 3 gyerkőcük van, 4,6,8 évesek (vagy valami ilyesmi). Három istentelenül elb...ott kislány.
Ugyanis a sógornőm sajátos nevelési elveket vall: szerinte a gyerek elé nem szabad korlátokat állítani, szabályokkal megkötni őket, elvárásokat támasztani velük szemben, hanem teljes szabadságban kell nevelni őket.
Ennek az az eredménye, hogy mind a három gyerek enyhén flúgos.
Soha nem hajlandóak köszönni, ha rájuk köszönsz, vagy szólsz hozzájuk, csak fintorognak, grimaszolnak, hogy szinte kinyílik a bicska az ember zsebében, hátat fordítanak.
Teljesen mindennaposak az olyan jelenetek náluk, hogy pl. a legkisebb lefekszik a földre, erőltetetten elkezd ordítani (azért erőltetetten, mert igazából nincs semmi baja) és a családtagok egyenként járulnak a színe elé, hogy kiderítsék, egyáltalán kivel hajlandó szóba állni, hogy megmondja, mi a franc baja is van éppen.
Még egész kicsik voltak, még abban a korban, amikor egy gyerekben fel sem merül, hogy esetleg máshogy is történhetnek a dolgok, nem csak úgy, ahogy apa vagy anya akarja, amikor már millió választási lehetőséget kínáltal föl nekik, teljsen szükségtelenül: pl. a kétévesnek, hogy milyen színű, mintájú, stb. kabátot szeretne, stb.
Emiatt aztán folyton mindenféle kívánságuk van, és a szüleiket ugráltatják (pl. Anyaaaa, én rizses húst kérek, de hús nélkül. Anya kiválogatja a husokat, odaadja a kaját: Anyaaa, de én mégis hússal kéééreem! Anya válogat husokat: Anyaaa, nem kéérem, nem vagyok éhes...).

Szóval ennyit a rövid jellemzésről.

Sógornőmmel még nem sikerült annyit beszélgetnem, hgy kiderüljön, honnan erednek ezek a fura elképzelései a gyereknevelésről.
Eddig annyi derült ki, hogy folytonos önsajnálatban dagonyázik, mindenféle lelki problémái vannak, ami miatt pszichológushoz jár, és mindezt természetesen a gyermekkorára és az anyjára vezeti vissza. Hogy pl. az ő anyja neki nem a barátnője volt és ő nem tudott vele semmit megbeszélni, mert az anyja úgyis mindig olyat mondott volna neki (az igazságot), amit ő nem szívesen hallott volna (?!)
Na most, anyósom tényleg nem egy méznyalás, én speci utálom, de nem lehetett ő sem rosszabb anya az átlagnál.


Sógornőmnek inkább az a baja, hogy egy elég gyenge képességű ember, aki nem is túl intelligens. Halálra unja magát és nem tud mit kezdeni magával.

Ő persze ezt nem így éli meg, épp a múltkor mesélte el nekem, hogy ő bizony nem tudta így kiélvezni a gyerekeit és a gyest, mint én, mert hát ugye a gyerekkora...
Olyan feszültségek voltak benne, ami ezt (a kiélvezést) nem tette lehetővé...
Na és ezért akar ő jobb gyerekkort a saját kölykeinek mint neki volt.

Egyébként tényleg szinte mindenben kudarcot vall.
Képtelen a gyerekeiről gondoskodni, amikor egy volt is, anyósom folyton ott volt, hogy segítsen. De olyan szinten, hogy művelte a kertjüket, főzött, mosott, vasalt... Hogy sógornőm ez alatt mit csinált, az számomra rejtély. Mostanára már úgy alakult a helyzet, hogy sógornom egyenesen lecseszi az anyját, ha nincs vasalt ruha.
Most kiköltöztek vidékre, jó messze anyósoméktól, ráadásul valami hegy tetejére, úgyhogy nem elég az öregasszonynak, hogy odabuszozik, még föl is kell kaptatnia a dombtetőre. De azért persze elvárják, hogy pattanjon, ha ők hívják, ugyanis sógornőm most egyetemre jár, pszichológia szakra.
Igen, engem is megzavart ez az egyetemi felvételi, de azóta beláttam, hogy az eredeti meglátásom sógornőm képességeit illetően teljesen helytálló volt, ma már az egyetemek sem a régiek.

Szóval, a helyzet az, hogy anyósom ugye folyton náluk van, mert odahívják, főz, a gyerekeket gondozza, stb.
Ennél fogva igen jól belelát az életükbe és nem nagyon tetszik neki, amit ott lát.
Ezt persze szóvá is teszi, hiszen azáltal, hogy folyton odahívják segíteni, erre feljogosítva érzi magát.
Tehát folyton kritizálja sógornőm háziasszonyi képességeit (joggal), anyai képességeit, mostanában még azt is a szemére hányja, hogy három gyerek mellett micsoda dolog egyetemre járni és önmagát első helyre tenni.
És ez még nem elég, ehhez jön még a "bezzeg a Borika, hogy az milyen tünemény..." kezdetű nóta, ugyanis anyósom szereti persze azokat az unokákat is, de a mi kis tüneményes, jókedélyű, mosolygós gyerekünk mellett még jobban kidomborodik azoknak a faramucisága. (Más kérdés, hogy egy normális emberbe szorulna annyi jóérzés, hogy nem élezné ki a helyzetet ilyen ostobaságokkal)
(Az is benne van persze, hogy Bori anyósomnak kissé elérhetetlen gyümölcs, ugyanis én kifejezetten utálom, ha nálunk tenni-venni akar, tehát hozzánk sokkal ritkábban jön és csakis vendégként.)

Gondolhatjátok, sógornőmnek hogy eshet a folytonos kritika mellett még ez is...
Kicsit meg tudom érteni, hiszen anyaként nekem is rosszul esne.
Azt már viszont nem tudom megérteni, hogy a sértettségét az én 14 hónapos gyerekemen tölti ki!
És itt a problémám lényege:
Karácsonykor együtt ebédeltünk mindannyian anyósomnál. Bori persze a többi gyerek ajándékát is meg akarta nézni. Nem bántotta, csak odament, hogy lássa.
Erre sógornőm rögtön felcsattant, hogy "Zsuzsikám/Zsófikám/Dórikám, nem kell ám hagyni, hogy Borika hozzányúljon, ha benneteket az zavar!" Megjegyzem: egyik gyerek sem adott hangot annak, hogy zavarná Bori jelenléte.
Sőt, sógornőm odáig ment, hogy a gyerekei már a szobában sem voltak, a játékok a földön hevertek és rászólt Borira, hogy ne nyúljon hozzá, mert az nem az övé.

Meg még egy pár ilyen bántó dolog, de nem sorolom föl mindet, nem akarlak untatni benneteket.
Micsoda egy ostoba picsa, nem?
Szerintetek hogy lehet kezelni egy ilyen helyzetet? Ha ezt így folytatja tovább, teljesen megmérgezi a családi kapcsolatokat. Hogy én berágok rá, az egy dolog, nekem ugyan nem fognak hiányozni, de hát mégiscsak a férjem testvére.
Arról már nem is beszélve, hogy a saját gyerekeit Bori ellen fordítja, pedig lehet, hogy egyébként jól ellennének együtt.

Szerintetek mit lehet itt tenni?

Bocsánat a hosszadalmas leírásért.

Mackooo
mackooo
 
 


Szia Mackoo,
elolvastam az élménybeszámolód, hát mit ne mondjak a sógornőd egy hülye picsa úgy ahogyan van. Ha még anyósod is így látja - pedig köztudomású, hogy a nagyanyáknak az első unokaák a legkedvesebbek - akkor meg pláne így van.

Aszondja anyósod, hogy 3 gyerek mellett most miért saját magát teszi előtérbe: nos én is ezt mondanám. Szép dolog a továbbtanulás, de ha valakinek 3 teljesen neveletlen és kezelhetetlen gyereke van, akkor inkább most már velük törődjön, előbb is eszébe juthatott volna, hogy megvalósítsa önmagát.

Sógornőd egyébként kiváló iskolapéldája annak, hogy nagyon csínján bánjunk ám a pszichológusokkal és azok tanácsaival. 3 gyreeket úgy nevelni, hogy nem állítunk elé korlátokat, hogy nem mondjuk meg nekik - akár személyes példával, akár bizonyos fegyelmezéssel, hogy meddig az ennyi meg az annyi, az a legsúlyosabb felelősség. Kicsi gyerekeket önálló döntésre kéynszeríteni állandóan... na hagyjuk, nem is idegelem magam, én is láttam ilyen szülőket.

És most a kérdésedre, hogy mi a megoldás: én mindig azt mondom, hogy két pont között legrövidebb út az egyenes. Mondd meg neki. Ne udvariaskodj meg izémizé, hívd fel, hogy vazze Gizi vagy akárhogy hívják, a te látogatásod miatt a gyerekem karácsonya és a miénk is el lett rontva, beteg, amire semmi szüksége nem volt stb... - nem visszatartani, kimondani. És azt is, hogy míg nem hozza a gyerekeit olyan állapotba, hogy a te gyomrod ne szoruljon össze akkor mikor a láskodba lépnek, addig inkább csak telefonon beszélgessetek, meg szép levelezőlapokat küldjetek egymásnak.


P.s: azért nem nagyon írok ide, mert az unokám már nem lakik velem, és csak ritkán látom. De amúgy mionden kismamának boldog új évet, szép, egészségesen fejlődő okos babákat kívánok a következő évre! Kép
alice_cs
 
 


Mackoooovics, minden együttérzésem a tiéd...én nem tudom micsinyánék...valszeg megkérném a férjem h 4szemközt finoman, de hathatósan legyen kedves és küldje el a P.-be...már ha olyan viszonyban vagyok a férjemmel...

Kinek a babája nem szeretett minap fürdeni?
Kép
timili
 
 


Sziasztok,

Mackoo, azért én nem pont azt a módszert választanám amit Aliz, mert a végén úgyis te leszel a hibás mindenért, de talán egy kicsit finomabb formában el lehet ezt intézni, de azt is rögtön a történtek után.
Sajnos nálunk is előfordulnak problémák, de ezt most nem ecsetelném (hátha "más" is olvassa, pedig lenne mit mesélnem). Azért én szépen burkoltan mindíg helyre teszem a dolgokat, amikor már nagyon eldurran az agyam, aztán persze egy darabig mindíg minden oké, utána kezdődik előröl, de ilyen az élet. Pont ma buktam megint ki valamin, és olyan sz...r, hogy nincs kinek elmondanom, mert úgy érzem senki nem érti meg. Úgyhogy teljes mértékben meg tudlak érteni, de ennél többet én sem tudok segíteni.

J

KépKép
KépKép
ytong
 
 


Hélo, sehol senki....?
Mindenki buliban?...próbálnám én Mukit vhol máshol altatni...lenne is nagy riadalom...

Itthon csücsülünk és kigombolt inggel várom melyik petárdára riad fel Szemünkfénye.

Hát ti?
timili
 
 


Hát akkor, BUÉK BUÉK: Barbi,Cuicco, Ed,Judit78,Mackooo, Multi,Pzita, Ytong és a többiek!


Boldog 2005-t!
timili
 
 


BUÉK MINDANNYIOTOKNAK!!!Kívánom, hogy sok-sok örömöt leljetek gyerkőceitekben!!
Judit, Péter, Peti, Adél

Péter Tamás 11 éves
Adél Nóra 5 éves
Balázs László 3 éves

Kép
judit_78
 
 


Timi, fektessétek le a manót, aztán ropjatok egyet a Pároddal! Épp Győzike (a fiam szerint őzike) énekel a tévében!!Egy másik adón pedig Lajcsi...Kép
Szép álmokat!

Péter Tamás 11 éves
Adél Nóra 5 éves
Balázs László 3 éves

Kép
judit_78
 
 


Pálinkás Jóreggelt! Itt az Új Esztendő!

KépKép
timili
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?