Új privát üzeneted érkezett!

AlenaKép
Nagyon édes a tökös!KépKép És milyen komoly pasi ruhái vannak.Kép

Azon rötyögök itt magamban, hogy minden baba olyan nyugodt, és édes a képeken, mintha sosem sírnának és nem lennének nyűgösek, és a nap nagy részét így átaludnák.KépKép

Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Alena,Cat! Nagyon szépek a babák!

Alena! Én meg csak irigykedek mennyi haja van!

Minyu! Ugye milyen csodás érzés?

Zsuzsi! sokan szültünk császárral a baba az elsö, ki fogod birni ha mégis az kell. Remélem nem nö az a ciszta v. mi.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Cat, Karmen Kép
Tényleg fantasztikus érzés. Bár mikor tegnap éreztem ezt a böködést, vagy 15 percig meg sem mertem mozdulni, csak figyeltem, hogy biztos öt érzem-e, és nem a májkrémeskenyeret (éljen a perisztartika Kép ) De ez teljesen más volt Kép Tegnap este apája is érezte, odatette a tenyerét a pocómra, és érezte, ahogy kapálózik. vagy bokszol, ezt nem tudom. Kép

Cat Kép Miki-babák Kép Nagyon murisak!

Pusz
minyu

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 

 
 

Sziasztok!Kép
gratulálok a babócákhoz és a pocaklakókhoz egyaránt!!!KépKépKép
Ugyan sok az ismeretlen név, de olyan jóóóó látni magunkat a táblában!Kép valaki talán még emlékszik rám a régiek közül...
Orsoly mondta, hogy jöjjek nézzek be Hozzátok.Kép Ha nem gond, akkor ezentúl jönnék, ha lehet. lehet?

Minyu,
barinődnek még aktuális az endokrinológus???
a dokim ugyanis az, és bár szülésznek nem ajánlanám, mint endokrinológus állítólag nagy koponya és szuper ügyes keze van, ha érdekes még a dolog a profilomban levő e-mail címre írj lszi.

Rólunk:
ahogy a táblicskuban is látható Bencém januárban lesz 2éves(hogy rohan az időKépKép), lassan aktuális lesz a tesó project is, remélem nem kell megint 7hónapot várni a két csíkra, de persze annak is örülni fogok ha csak annyit kell.Kép

Most megyek, későre jár, pusza
Timici

u.i.: Orsoly, ha olvasod, doki ügyben várnék egy mailt, kösziKép
timici
 
 


Sziasztok!

Cat! Tündériek az ikrek. Kép Amikor látom őket a kis egyforma ruhájukban, kedvet érzek én is 2 babához. Kép Aztán egy kicsit nyűgösebb nap után gyorsan el is hessegetem. Kép
Virág hogy van?

Minyu! Nincs is fantasztikusabb érzés, mint a baba mozgását érezni. Kép
Zsuzsi! Drukk, hogy ne legyen semmi gond. Kép Nem túl jó hír igy karácsony előtt Kép, de minden rendben lesz. Kép
Timici! Szia! Én emlékszem rád. Tényleg nagyon gyorsan megy az idő. Lassan érettségiznek a gyerekeink. Kép Mi meg öregszünk. Kép Hogy tudsz ilyen éjszakai órában fennt lenni? Brrrr. Kép
Alena! Milyen tündéri, nagyétvágyú fiad van. Kép De hát a pasiknak mindig is fontos volt a gyomruk, nem? Kép

De. miközben én takaritottam, Péter az angol-magyar szótárt tanulmányozta vagy 10 percen keresztül. Kép Azt tudtam, hogy imádja a könyveket, dehát ebben nem sok kép volt. Kép Kép Kép

Andi
andi28
 
 


AndiKép
Amikor láttam, hogy Te vagy az utolsó hozzászóló a topikunkban, nagyon megörültem, hogy van még egy babás hírünk, de sajnos nem trafáltam bele.KépKépKép

Engem kb. 1 hete teljesen kiakasztanak a fiúk, annyira nyűgösek, így eszembe sem jut kistesó.KépKépKép Túlélésre megyek most, és alig várom, hogy 5 hónappal idősebbek legyünk.Kép

TimiciKép
Üdv közöttünk ismét. Megnéztem a weboldaladat, és ezen belül persze Bence képeit. Nagyon aranyos gyerkőc. Főleg a nagy hátizsákkal!KépKép

Cat
Kép
cateye
 
 


Orsi
Írtam a "megint megjött"-be. Átnéznél?

Szilvi
szilvi26
 
 


Andi,Cateye,
köszi az üdvözlést!KépKépKép

Andi,
nem alszom vmi sokat, ált. 4-5órát, de most azért is fent vagyok, mert törpi beteg(hányós-hasmenéses vírus)KépKépKép

Cateye,
köszönöm a bókot Bence nevében isKép
Ikreid is csúcs édesek, főleg a mikisapis képek bűvöltek elKépKépKép Szopiznak? bocsi, de nem vagyok képben, archívra meg gondolni sem merekKép

Sajnos mennem kell, megérkezett a lovagomKép, remélem nem jön sem a róka, sem a mérgesmacska...
Jó éjt!pusza
Timici


Minyu,
írtam mailtKép
timici
 
 


Cateye,
közben megnéztem ám az albumotokat(törpi visszaaludtKép) látom megy a tandemszopi.Kép
Hatalmas gratula!!!
Nagyon édesek a srácok és bár tudom, hogy nyűgösebb napokon én is azt kívántam bárcsak nagyobb lenne Bence, ne sürgesd az időt, mert naaagyon hamar elszállKépKép. Jó egészséget kívánok!
pusza,
Timici
timici
 
 


Sziasztok!

Cat
Mi ot honaposak vagyunk es par hete a tulelesre megyek en is, alig varom, hogy 2-3 honappal idosebbek legyunk. Egyszeruen elfelejtett aludni a fiam. Sokan panaszkodnak erre az ilyen koru gyerekeknel, nem tudom miert van. O regen ataludta az ejszakat szepen, most meg 3X kelunk szopni es 6-kor vege a dalnak.
Nappal max 30perc alvas, az is CSAK cicin es suru-suru evesek.
Tejet ugy szaporitottunk, hogy surun ettunk, de ez ugy is maradt.

Erika
Nalatok most mi a helyzet, mert Te is panaszkodtal hasonlora...A Te Balazsod hogy szopizik? Az enyem ha 5m-en belul van valaki, akkor mar nem figyel, ha megy a tv nem figyel, ha zaj van nem figyel...egyszeruen minden erdekli, ez egy ilyen korszak ugy latszik...
Mikor gondolod kezdeni a hozzatapit?Es mivel? En talan almaval fogom kezdeni...

Beszti es Orsoly reg jart erre. Es Edi is, nem?

Cat, Orsi
Latom, a lanyok odaatrol megtalaljak itt is a professzornoket! Olyan jo, hogy segitetek nekik!

Alena
Megneztem Zetit, nagyon szep fiu!

Rolunk: fennt emlitett nemalvason kivul nagyon ugyi a gyerek:forgolodik, kiabal (hangosan), gugyog sokat, mosolyog. Leszedi a zoknijat, mindent rag es sokat kakil! Kifrocskoli a furdovizet es legszivesebben csak ulne!

Tovabbi kitartast a keszulodeshez es pihit,pihit mindenkinek!!!
szoszi
szoszi
 
 


Cat, OrsiKép
Megkérhetlek titeket, hogy nézzetek át a megint megjött-be?
Tegnap felraktam a görbémet. A mult hónapban is te nézted meg Cat, nem tudom emlékszel-e még rá. Az a görbe nem volt túl jó. Ez volt a 3. fogimentes ciklusom. Tegnap du. jött meg.

Köszi
Andi
andi81
 
 


Szöszi, Balázsaink összegagyarásztak Kép, igen mi sem alszunk. POntosabban alszik este 8-tól éjfélig. Aztán jó esteben reggel 6-ig, rossz esetben 4-ig, kaja szunya és újra alvás 7-ig. Hogy mitől van nem tudom, de a kismama újságban is írják ugyanezt. És nem szórakozik mert tényleg éhes, kizabája mind a két cicimet. Szerencsére aztán könnyen visszalalszik. Napközben változó, jól fárasztani kell, birkózás, fetrengés dögönyözés és akkor utána bebambizik, alszik fél-egy órácskát. Délelőtt is, délután is. Kellemetlen, mert már elv oltunk kényeztetve átalvós éjszakákkal. Kivárom a 6 hónapot anyatejjel, de amikor nagyon nem akar kakilni néha bebuzdulok egy kis őszibarackot adtam neki (1 kiskanál), először megette, aztán Marcsiéknál Levike evett krumplit, iciripicirit megkóstoltattuk vele és csudavicces arcot vágott, kiköpte az egészet, aztán már az őszibarackot sem volt hajlandó megenni. Úgyhogy mi még egy darabig anyatejezünk. Mától barack helyett a kamillateát próbáljuk ki kakicsinálónak. Azt hiszem csak januárban fogom elkezdeni a melléetetést igazán, őszibarackot (fagyóba tettem el nyáron) terveztem, meg almát (ez utóbbi hasfogó így lehet hogy mégsem), banánt talán. Aztán majd anyatejjel vagy gyümivel kavart krumplit, répát, sütőtököt. Így gondolom fokozatosan. Hát aztán ha nem akarja nem erőszak.
Te karácsonykor almapempőzöl?

Ma voltunk 5 hós oltáson, méricskélésen: 8,5 kg 73 cm.
Manót megviselte a szuri megyek vígazstalni Kép olyan cuki amikor ilyen kis elesett Kép
Erika
hurki
 
 


SzösziKép
Ne ijesztgess, mert megyek a Dunának... Jó kilátások ! Azért kérdeztem a tejszaporítást, mert nálam is megcsappant a kínálat. Egy időben rosszul ettek a fiúk, mert sok levegőt nyeltek, így 70-80 gr-okkal beérték. Most megnőtt az étvágy, csak hiány van. Ma egész nap non-stop szoptatok, csak evés, és pisi van, na meg a lopott percekben babanet. A háztartás meg szalad. Remélem a sűrű mellretevés meghozza a sikert, mert még sokáig akarom szoptatni őket. Csak nagyon fárasztó, mert ha az egyiket szoptatom, és a másik hisztizik, akkor pattanásig feszülnek az idegeim, ez meg nincs túl jó hatással a tejleadó reflexre, mondanom sem kell.

Mióta forog Balázs ? Háton vagy hason alszik ? (nem alszikKépKép) Melyik volt az első forgása ? Mikortól fog meg dolgokat ? (pl. a saját zokniját)

Képet kérünk róla, mert már biztos nagyon nagy!!

HurkiKép
Neked is kitartást és sok türelmet Balázshoz! Fényképed van róla! Nem semmi hatalmasra növelted!!!

Pusza
Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Szöszi Kép
Komolyan??? Kép én azt hittem ez már csak jobb lehet, arra nem is gondoltam, hogy az éjszakai állapot stagnálhat is.

Levi alszik egyben 7-8 órát, de Máté 3-4 óránként ébred éjjel. Van, hogy zabál, de van, hogy szív kettőt és alszik tovább.

A változatosság kedvéért nálunk is tejgond van. Én nagyon remélem, hogy csak az utóbbi pár rettenetes éjszaka okozza. Eddig napi 1,7-2m liter tejem volt, most max. 1,3 van 1 napra... a fiúknak ez épp elég. Remélem, hamar visszjön a régi mennyiség.

Na, megyek és pihenek, amíg alszanak a fiúk.

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


CatKép
Köszi szépen. írtam a másikba.
Pusz
Andi
andi81
 
 


Sziasztok!

Szoszi, Hurki!

Hihetetlen, hogy nalunk is ugyanez van! Dani 23.-an lesz 5 honapos. Nalunk igazabol a 4 hos oltas ota nem alszik, es az is a gond, hogy par napon keresztul estenkent el kellett mennem, es elobb etettem, mint a szokasos.
Most mar ennek vege, talan egy fokkal jobb lesz.
Nappal o is max 40 percet alszik egyszerre, ez nagyon keves szerintem.
Ejszaka pedig mar ejfel elott kel, es van, hogy utana 2 orankent. Kép
Legalabb, ha reggel lustizhatnank, de akkor meg kel Emma (7kor), es papat is nekem kell ebresztenem kb ugyanakkor. Kép
Nagyon kivagyok, delutanonkent annyira vagyom egy kis pihenore, Emma alszik is, de Dani 30 perce nekem nem sokra eleg. Ezalatt epphogy el sem tudok aludni. Kép
Na nem sirok itt tobbet, mert gyonyoruek es edesek a gyerekeim! KépKépKép Sajnos nem latom, viszont, mikor lesz ebbol valtozas...

Cat, Orsi!
Mindig olvaslak titeket es megcsodalom a fiukat!
Gyonyoruek! Kép

Na pusz, megint panaszkodas van,

Kakukk
kakukkfu
 
 


Sziasztok!

Alvás: hát nálunk sem egyszerű a helyzet, mert ugyan Hanna alszik éjszaka és csak normális mennyiségeket ébred (1-3 között változik). És napközben is alszik, de Nátán viszont nem (illetve én sem hagyom, mert ha délután alszik, akkor még este 10-kor is úgy ugrál, mint egy Duracell-nyuszi)). Úgyhogy én nem tudok pihenni napközben...

Szöszi!

Kösz a hiányolást, én megvagyok. Orsolyt én is rég láttam...

Itt van Hannáról két kép (és egy profilomban is van):

Kép
Kép

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


HurkiKép
Persze kérdőjellel akartam írni, hogy van-e Balázsról képed, "nagy" korából ?Kép

KakukkfűKép
Köszönjük szépen a dícséretet, és kitartást kívánok neked is.

TimiciKép
Köszönjük! Remélem hamarosan zebrás teszttel örvendeztetsz meg minket, ugyanis most több régi "ma megint megjöttös" újból kedvet kapott a babázáshoz, vagy folytatólagosanKépKép Úgy látszik elfelejtették az alvás mentes éjszakákat.Kép

BesztiKép
Aranyos a kiscsaj. Nekem Nátánra hasonlít!Kép


Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Jo kis "az enyem sem alszik" lavinat inditottam el, mi?Kép

ErikaKép, KakukkfuKép
Hallottam, hogy a Kismama is irja ezt a dolgot, en most nem olvastam. Viszont felhivtam szopt.tanacsadot es ma doki neni is azt mondta, hogy ezt az idoszakot ki kell huzni, mert mar sok mindent akarnanak csinalni (ulni, negykezlabazni) amit meg nem tudnak. Fejlettebbek agyilag, mint testileg! Es nappal valszinu kevesebbet esznek,mert mindenre figyelnek.
A nyari babasok kozul akikkel levelezek, azoknak 90%-a erre panaszkodik!Kép
Nalunk nappal alvas csak a cicin elalvassal mukodik vagy kinnt babakocsiban.Nektek erre milyen modszeretek van?Mikor mar almos konkretan hogy alszik el?
HurkiKépMi meg nem ettunk semmit, teat sem akar inni. De van kaka rendesen, napi 4-5 is, rendes nagy adag. Szerintem almat fog kapni, igen. Lehet, hogy nem varom meg napra a 6 honapot, de ott korul fogja kapni o is.
Mai merlegeles (holnap leszunk 5 honaposak): 8450gr es 71cm.

CatKép
Hogy is volt. A labat mostanaban kezdte el megfogni. Fordulni eloszor hasrol hatra, minden elozmeny nelkul. Nem is probalkozott, csak egy nap tudta. Ez erdekes volt es utana ugy csinalt, mint aki vilag eleteben forgottKép. Ez 4 honapos kora elott egy hettel volt es akkor kezdett el nyulni a targyak utan is, de nem mindig sikerult.Most kommandozva mar kuszik elore, csak ha beszorul maga ala a keze, akkor jonni kell segiteni.

OrsiKép-nak is mondom, hogy az ilyen szuperul beindult tej nem tud elfogyni egyik naprol a masikra, ezt el KELL hinni, mert igy van!!! Legtobbet az aggodas art neki, ilyenkor nalunk Apa, aki kinevezte magat szoptatasi manager-nek mindig hazaallitott egy csomo gyumivel meg teaval es ontotte belem. Persze, nem ettol lett tejem, de olyan jopofa volt, hogy az aggodas elmult.Kép
Ha a gyerek sir, az a rossz, olyankor en is majd' megorultem, ikreknel gondolom duplan izgulos a figura, probal;jatok lazabban kezelni, mint en anno...Kép Majd a masodik ikerparnal jol fog menni!Kép

BesztiKép
Nemtom kire hasonlit, de nagyon szep kislany.
Natan mennyi idos pontosan? Egyszer sem alaszik mar?

Most megyek, ma megint uj modszerel probalkozunk esti programot illetoen (mar tenyleg lassan a zokni szinere nem gondoltunk meg csakKép)!
Jo, hosszu ejszakat Lanyok!!!
szoszi
szoszi
 
 


Sziasztok lányok! Kép

Még itthonról írok. Kép
Dóri babánk nem akart időre kibújni, még jól érzi odabenn magát. De mi már nagyon várjuk.
Ha hétvégéig nem indul meg magától kifelé, akkor kedden indítják, és sajna akkor a Karácsonyt a kórházban fogjuk tölteni. Azért még reménykedem, hogy megindul magától! Szurkoljatok ti is nekünk.
Köszi.
Aztán ha már itthon leszünk, majd megírok mindent, és teszek fel képeket is, ígérem.
Addig is puszi mindenkinek!
Babóca(és a még pocaklakó Dóri baba)
babóca
 
 


Ja!

És Boldog Karácsonyt Mindenkinek! Kép

Babóca
babóca
 
 


Sziasztok Lányok!

Látom nemalvás a téma. Én amúgy sem bírom az éjszakázást, úgyhogy most nem vigasztaltatok megKép

HurkiKép
Balázs már ilyen nagy legényKép Eszter 1 évesen volt 9 kg. A hozzátápi nálunk úgy kezdődött, (persze megvártam fél éves korát), hogy Eszter rámutatott az épp falatozgatott almámra, hogy ő is szeretne…

SzösziKép, CatKép
Na nehogy azt higgyétek már csajszik, hogy 2-3 hónap múlva jobb lesz. Mármint mi is?Kép Persze gyerek válogatja, de Eszter a mai napig felsír éjszakánként. Emlékszem 9-10 hónaposan többször szopizott éjszaka, mint 3-4 hónapos korában. Aztán kipurcantam, így csak vizet adtam neki. Cat és nem felejtettem el az éjszakázástKép

SzösziKép
Én betettem Esztert az ágyába. Kis nyöszi, de volt, hogy 5-10 percig ordítás, de utána alvás.

KakukkfüKép
Hát nem semmi. Mennyi a korkülönbség a két kistörpi között? Tudom, hogy hasonlók várnak rám isKépKép Igazából elkezdtem gyűjteni a tapasztalatokat. Egy ismerős kismama jelölt szerint, hogy már most gondolkozom a leendő megoldásokon, parázok, holott szvsz nem, csak szerintem inkább jobb felkészülni... Persze, azt is mondta, hogy mivel az elsőnél semmire nem gondolt, érték is rendesen meglepetések.

BesztiKép
Hogy megnőtt Hanna is. Tuti a kiscsajKép Az első képről hirtelen Nátán jutott az eszembeKép

Rólunk: Eszternek megszerveztem -a mai nap gondolva egyet- a keresztelőjét. Úgyhogy most tök happy vagyok. Eszter egyébként néha úgy kimerít, hogy néha már a padlót fogom a fürdetésnélKép Imád bújócskázni és fogócskázni, így néha egy peluscsere 15 percig is eltartKép

Na mének, mert fürdetés van és aztán végre pihi!!!

Pusza
Bogár

Bogár
Kép
Kép
bogár
 
 


Szoszi!

Nappali alvas nalunk is altalaban cicin, babakocsiban, vagy azert ha nagyon almos, hasrateszem es magatol elalszik. Az is a gond, hogy mikor Emmat leteszem du. ott kell ulnom mellette x ideig. Ha szerencsem van, Dani is pont alszik, ez ritkabb, vagy eljatszik az agyaban. (2 egymastol legmesszebb levo szobaKép )
Ma nem volt szerencsem, epp faradt volt, hasra tettem, de sirt kb 10 percig, mielott elaludt volna. Kép
Ott kell maradnom Emmaval, mert ha nem, akkor nem alszik el, es delutan annyira faradt, hogy nem lehet vele birni.
Dani pont aznap fordult meg, mikor 4 honapos lett, akkor tobbszor is, de azota csak egyszer csinalta. O is kozeliti mar a 8 kg-t. Emma 11 honaposan volt ennyi.Kép

Bogar! Kép
Az elso 2 honap nekem iszonyu nehez volt, annak ellenere, hogy volt segitsegem. Masfel ev van koztuk. Emmanak raadasul mind a 4 szemfoga is akkor jott, es bar Danit mindig csak szeretgette, simogatta, a feszultseg mashol jott ki rajta.
Nagyon hisztis volt, es nem aludt semmit. Neha tenyleg az orulet hataran voltam, akarmit csinaltam vele uvoltott.Kép Szerencsere sem elotte, sem utana nem volt ilyen.
Egyszer meg hidegvizzel is megmostam az arcat, nem tudtam mit tenni. Ott volt a ferjem, anyukam, de csak en kellettem. Mikor szoptatnom kellett ejszaka o uvoltott, hogy vegyem fol, es mas hasonlo nyalanksagok... Kép Kép

Ez a Balatonon volt, raadasul egy szobaban voltunk, ez is kozrejatszott. Sok idot toltottunk ott, hiszen nyaron szuletett Dani es semmi kedvem nem volt a budos varosban maradni.
Emmanak is szuper ott a kert es a viz.
Aztan mikor hazajottunk osszel egy csapasra minden helyrerazodott, az o agyikojaban azonnal ismet jol aludt. Persze en meg sokaig rettegtem, ha sirt Dani, hogy felebreszti, de nem.

Ne ijedj meg, nem torvenyszeru, hogy nektek is nehez lesz. Egy tanacsot adok, ha elfogadod. Elso mindig a nagyobb baba. Az o rendszeret, ha lehet ne boritsd fol. Ehhez kell az elejen segitseg. Utana mar kesobb o is toleransabb.
Pl Emma most, ha megkerem, bemegy a nagyszobaba, ha szoptatom Danit, mert a pici ugy figyeli mar a zajokat, hangokat, hogy nem eszik akkor. Olyan rendes, hogy ezt megerti Emma, es eljatszik addig egyedul. Akkor sem sertodik meg, ha a kozepen be kell fejeznunk a jatekot, mert sir Dani es fel kell vennem.
Szoval, ha nehez is, hamar elmulik az az idoszak es te is belejosz, hogy mit hogy erdemes.
Az elejen nagyon feltem attol, hogy mi lesz, ha este egyedul leszek es en fektetem mind a kettot. Kb 3 honapig nem is fordult elo, mert ha papa nem volt otthon, mindig beszerveztem vkit.
Mostmar lazan bevallalom azt is.
Biztos van sok fittebb es lazabb anyuka, de nalam ez nagy szo!
Mindent bele es jo babazast,
Kakukk
kakukkfu
 
 


Sziasztok!

Szöszi!Kép Hurki!Kép
És akkor még neketek jó, mert tudjátok mi az átaludt éjszaka, nekünk fénykorunkban volt hogy Dana fél 1 körül, és fél 5 körül szopizott aztán 7 körül kelt, amióta visszaesett a "jó" alvás azóta egész éjszaka 2 óránként kel, de mitóta beteg volt és kevesebb a tejcsi az éjszaka második felében óránként szopizik. Úgyhogy elég hulla vagyok, azért sincs estére már kapacitásom írni sem.

Hozzátáplás: mi is 6 hónaposan almával kezdtük, meg is fogta Danát, akkor nagyon rossz éjszakáink voltak, nehezen kakilt és fájt a pocija, Hurki! a banán szintén hasfogó, tán még jobban mint az alma, azzal is gond volt nálunk, de a répát, sütőtököt és a krumplit meg nem szereti, most almával keverem neki, és szintén megfogta a hasát, ezzel kínlódunk, hétfőn betöltötte a 7 hónapot de csak 4 babakanálnyi kaját eszik meg, azt is csak ha almás a kaja amitől meg szenved. Van valakinek ötlete?

Elalvás: Dana is csak szopizással vagy ringatással alszik el, a spéci ringatás úgy néz ki, hogy velem szemben ül a hasamon, a két lába szétterpesztve kétoldalról a csípőmön, én meg hátraengedem, hogy teljesen vízszintesben fekszik és a karjaimmal tartom, ami nem kis teljesítmény minthogy 8700g. közben a csillárban gyönyörködik. Kép A leghosszabb így altatás 25 percig tartott, és közben forgolódott mert nem akart aludni, de általában 5 percen belül elalszik ebben a pózban. Érdekes, hogy amúgy meg mindig hason alszik.

Cat!Kép
A betegség alatt Dana is keveset evett, aztán meg annyira lecsökkent a tejcsi, hogy nagyon meg voltam ijedve, de a sűrű szoptatás meghozta az eredményét, bár még nem olyan mint régen. De légy türelmes, ha minden jól meg akkor is kell 3-4 nap, hogy minden visszaálljon a régibe. Csak oda kell figyelni, hogy elég pisis pellusuk legyen. Amúgy Dana még most is szopja a nyelvét, ilyenkor még mindig berezelek, hogy kevés neki a tejcsi, de többet szopizni meg nem akar. Én azzal nyugtatom magam, hogy elolvastam a decemberi Anyák Lapja 20. oldalán a cikket, amiben egy anya a nulláról hozta vissza a tejcsit, ennél mi sokkal jobb helyzetből indulunk.Kép
Én is most próbálom pótolni a háztartásban a kimaradt időt. Kép Nappal szinte semmit nem tudok mellette csinálni, mert a betegsége óta nem nagyon enged ki a szobából, mindig egy légtérben kell lennem vele. Meg azt gondoltam, ha már nem 2 óránként fog aludni, hanem nappal hosszabb időt is kibír egyben, akkor majd nem fél órát, hanem hosszabbaat fog nap közben aludni. Hát nem így lett! Naponta 2x, max. 3x alszik de még mindig csak fél órát és szinte percre pontosan ébred. Annyi idő alatt épp csak enni van időm.

Bogár!Kép
Te hogy tudtad megcsinálni a háztartást Eszter mellett? A mi házunk is kb. akkora mint a tiétek, de én mindig le vagyok maradva, a vaslanivaló meg folyton hegyben áll.

Folytatom Dana betegségével, bár hosszú lesz.

KépKép
leone
 
 


Három hete Dana néha-néha köhögött és picit folyt az orra. Kapott Calcimuscot és Cebion cseppet. Aztán ez elmúlt, de mikor két hete megkapta a BCG újraoltást, mondtam is a doktornőnek, hogy megint előjött. Másnap este nagyon piros és duzzadt volt az oltás helye.
Következő nap reggel (csütörtök) hőemelkedése volt és hányt. Rögtön vittem a doktornőhöz, de mivel semmi más tünete nem volt ő azt mondta, hogy fogzik, egy hányást meg nem tud hová tenni, de nem beteg. Délután nagyon erősen elkezdett váladékozni a szeme. Ekkor visszaemlékeztem, hogy már két napja dörzsöli szokatlanul fürdésnél, de csak akkor a szemét. Ekkor (csütörtök délután) már nem volt jó a közérzete, nem lehetett letenni, mindig csak a karomban akart lenni.
Péntek délelőtt a szemészeten azt mondták kötőhártya gyulladása van, kapott cseppet és krémet. A naponta 5-szöri cseppentés nem semmi tortúra volt. Délutánra teljesen eldugult az orra, le kellett szívni mert egyáltalán nem kapott levegőt és erősen köhögni kezdett. Telefonon értesítettem a doktornőt a fejleményekről aki kijött és Dana oltása felől érdeklődött. Kiderült, hogy majdnem minden gyereket visszavittek lázzal és hogy csúnya az oltása helye, pedig ez után elvileg semmi tünet nem szokott fellépni. A doki néni szerinte valami lehetett az oltóanyaggal. Adott egy másik szirupot a Panadol helyett, ahogy ő mondta. Csak másnap amikor kiváltottuk láttuk hogy antibiotikum, én meg nem akartam beadni, úgyhogy úgy döntöttünk várunk, hátha javul. Közben hullámokban változott: hol volt hőemelkedése, hol nem. Amikor volt, akkor a láz határát súrolta. Csütörtök délutántól vasárnap estig csak kis javulás volt, szegényke folyamatosan rajtam lógott.
Aztán vasárnap éjjel olyan öklendezős-fulladozós köhögőrohamot produkált, hogy teljesen megijedtem, még az a tejcsi is visszajött amit előtte szopizott. Megijedtem hogy kruppos, felhívtuk a gyerekügyeletet, a doktornő a telefonban hallva a köhögését megállapította hogy nem az, ő is antibiotikumot meg köptetőt javasolt én meg már annyira meg voltam ijedve, hogy be is adtam az antibiotikumot. Úgy hallottam ennek kell 24 óra hogy javulás legyen, úgy is volt, Dana hétfőn még mindig ugyanúgy volt mint korábban, csak kedd reggeltől volt jobb kedvű, már néha játszott úgy is ha letettem és nem volt több hőemelkedés.
Kedden a doktornő megint megnézte, de mivel az éjszakai köhögőrohamok maradtak adott köhögéscsillapítót, amivel csak később kezdődött a köhögőroham és mivel akkor megint adtam neki belőle így csak fél órát tartott, pedig korábban másfél, két órát is fent voltunk miatta. Ekkor megint megkérdeztem a doktornőt, aki megint azt mondta, hogy az oltóanyaggal szerinte biztos volt valami, mert minden gyereknek lett valamilyen panasza, pedig a BCG újraoltás után közvetlenül nem szokott lenni semmi. Dana meg pont ekkor betegedett meg, vagy az előtte hordozott betegség erősödött fel, vagy valami újat sikerült összeszednünk.
Múlt hét kedden már csökkent a tejcsi, mert a betegség miatt nagyon keveset szopizott, szerdán meg kifejezetten tejcsihiány volt, állandóan éhesnek láttam szopta a nyelvét és minden játékát, meg egyszer ijedtemben még tápszert is adtam neki. De aztán csütörtökön és pénteken szoptatási napot tartottunk, és azóta javul a helyzet, de még mindig mindkét oldalról szopizik, de már hiába kínálgatom neki sűrűbben, 3-4 óránként fogadja csak el.
Múlt hét csütörtökön ráadásul megint elkezdett váladékozni a szeme, pénteken megint szemészet, visszajött a kötőhártya gyulladásKép, csak enyhébb, úgyhogy most megint naponta 3x cseppentünk a szemébe, holnap jár le és hétfőn vissza kell menni kontrollra.
Az orrfolyás csak a legutóbbi hétvégén múlt el, a köhögőrohamok meg most kedden, úgyhogy nagyon sokáig elhúzódott ez szegénynél. Még most is előfordul hogy köhög picit, de már csak ennyi maradt. Közben most hétvégén mi is hasonlótól szenvedtünk a férjemmel, nekem volt az öklendezős köhögésben is részem, hát iszonyú sz.r, úgyhogy azóta még jobban sajnáltam szegénykémet. Hát így jártunk, ilyen elhúzódó volt Dana első betegsége.Kép Én meg rengeteget aggódtam nagy tapasztalatlanságomban rengeteget telefonálgattam, hogy mit kéne csinálni, dehát első gyerek első betegsége eléggé meg voltam néha ijedve. Jobb lett volna kihagyni.

Kérdés: Ti beadtátok volna az antibiotikumot?

KépKép
leone
 
 


Haho!

Leone Kép
Hüüü, ez nagyon durva. Szegény Dana Kép Antibiotikum ügyben nem vagyok járatos, még nem okosodtam ki a "gyermekgyogyászat" terén, de én alapvetöen ab ellenes vagyok, csak végszükség esetén. Viszont ahogy olvasom, én sem nagyon tudtam volna mást csinálni, több dokit is megkérdeztetek, és ha javulás volt utána, akkor rosszat biztos nem csináltatok. Szerintem.

Mamik Kép
Küldök a babáknak egy kis álomkórt, nálam még mindig ez van. Lehet, hogy a szervezetem most készül fel a babás-nemalvásra? Kép

Tegnap voltunk genetikai UH-n. Nagyon sokat moziztunk, mert felhivták az UH-s nénit telefonon, és közben azért mozgatta azt az érzékelö fejet a pocimon, igy mi addig is figyeltük a babócát. Minden rendben volt vele, megkérdeztem, hogy lehet-e látni a nemét, és elöször nem mondta tutira a doki, (mert ugye "lehet az a köldökzsinor is"), de aztán a nyakába kapta a lábait, mintha azt akarta volna mondani, hogy "na, nesze itt van, nézzétek", és igy elég egyértelmü volt, hogy KISFIÚ Kép A párom persze mindenkit körbetelefonált a végén,mintha már meg is született volna. A párom nagymamája, aki amugy is fiúpárti, most istenné avatta (az egyetlen fiúunokája fiút "csinált" Kép) Az én szüleim persze kicsit visszafogottabbak voltak, láttak ök már karón varjut (anyu családjában minden unoka és dédunoka lány), kiváncsi vagyok, hogy a hétvégi videozás után mit mondanak majd.

Egyébként meg teljesen el voltunk varázsolva, én majdnem elbögtem magam, mikor ásitott egy óriásit (naja, a hormonok Kép ), kispapa meg kifelé jövet enyhén párás szemekkel azt találta mondani, hogy ö még sosem volt ilyen boldog, mint odabenn (hmm, a hormonok??? )

Na, jol van, befejezem itt az áradozást Kép

Puszka
minyu

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Leone!

Nem véletlenül nevezik hozzátáplálásnak.KépKép Elvileg az sem baj, ha 1 éves koráig szinte csak anyatejen él. Nátán sem volt hajlandó először elfogadni semmit, aztán valahol 7,5 hónaposan lehetett először adni neki, addig minden hamira nagyon szoros száj volt a válasz (de jólenne időnként most isKépKép, persze nem evéssel kapcsolatbanKép).
próbálkozz, ha nem megy, akkor hagy ki pár napot, aztán megint adj neki. És ne görcsölj rajta. Nátán először úgy köpte ki a banánt, hogy hajaj! Ma is ordít miatta: ha nem kap rögtön kettőt!KépKép

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok Csajok!

Mi elindultunk ebben az időben, hát nem volt semmi. Nálunk itt a hegyen, minden mint a jégpálya, lefelé meg majdnem szánkóztam a babakocsi után. Rendesen leizzadtam. Mire meg odaértünk csajom bealudt, na mondtam is, ha már egyszer lehoztalak élvezned kell a programotKép, de hát a törpikért mindentKép! Egyik anyuka szegény akkorát zakózott, hogy ülni sem bírtKép

KakukkfűKép
Köszi a tanácsokat. Én is úgy tudom, hogy első a nagyobb, hát elvégre azért is születnek szegénykék másodiknakKép. A fürdetés nálam is homály, a többi majd jön magától. Bocs, ha hülyeségeket kérdezek, de Ti előbb a nagyobbat fürdetitek, vagy együtt mindkettőt, és ha egyedül vagy, hogyan oldod meg, hogy szopizik a kicsi, hogyan alszik el a nagyobb. És nálunk is nyári baba lesz és így én is nagyon számítok az elején anyukám segítségéreKép

LeoneKép
Hát nem semmi az altatásos-módszeretek. Úgy látszik csak én vagyok ilyen drasztikus anyuka, aki csak úgy "leteszi" a gyerekét?!
A nem enged ki a szobából, nálunk még mindig tart, ahogy kikerülök a látószögéből baj van, különösen este, mikor már nyűgisebb.
Háztartás! Hidd el, hogy nem is tudom, hogyan voltam rá képes, de hihetetlen fáradt voltam minden este. Most már viszont, hogy az Eszter nagyobb, programokat kell szerveznem neki állandóan, így otthon sem vagyunk. Most már a főzést sem úszom meg, mert milyen jó is volt régen, mikor a csajom egész nap csak tejcit evett (addig örülj). Most már nem elég neki egy kis gyümi, rendes tartalmas hamikra van szüksége. Délelőtt főzés, amit tudok rendrakás, majd mikor délután apa hazajön jön a többi. Aztán persze most már annyi erőm sincs estére, mint pár héttel ezelőtt voltKép Konkrétan vasalnivaló? Mikor megunom a nagy kupacot, ráhagyom gyermekünket apjukomra és felmegyek másfél órát vasalniKép
Dana betegségKép szegénykémKép Én sem vagyok az antibiotikum híve, de akkor mikor a gyerekemről van szó, látom, hogy szenved, többször visszaesik, a dokik hülyék, mert szerintem csak találgatnak, hogy mi baja lehet a gyereknek, szerintem én is beadtam volna neki. Sajna a gyerekgyógyításhoz nem értünk, ráadásul, ha meg a sajátunk beteg...csak reméljük, hogy nem lesz következő antibiotikumos alkalom.

MinyuKép
Gratula a fiúcskához!!!!!!

Na pusza csajok, még most kéne pihennem, míg csajom fel nem kel
Bogár

Bogár
Kép
Kép
bogár
 
 


Sziasztok!

Megegy kerdesem lenne. Nehanyszor elofordult mostanaban, hogy el kellett mennem otthonrol es hagytam otthon tejet. Dani viszont nem birja megenni cumisuvegbol. (Mivel elotte sosem kapott, nem sikerul neki.)
Papa es anyukam probaltak Nukbol es Aventbol.
Mondjuk az is lehet, hogy nem igazan ehes, mert epphogy csak egy oraval elobb etetem a szokasosnal, ez este van.
En nem merem megprobalni, szerintem tolem nem fogadna el, meghat minek is, ha ott a cici. Kép

Van vmi otletetek? Meg probaljak ki vmi mas markat? Szerintem ezek a legkisebb lyukuak, de valoszinuleg meg igy is gyorsan jon, vagy mashogy jon, nem tudom.

Koszi
Kakukk
kakukkfu
 
 


KakukkfuKép
Az Avent 1 cseppesből nehezen jön, küzdeni kell vele, de más szopástechnikát igényel mint a cici. Szerintem próbáljátok meg pohárból itatni, nagyon türelmesen. Az enyémek egész jól tudják inni, pedig csak 2 hónaposak. Már a kórházban is szoktak újszülötteket így itatni.

ZsuzsaKép
MűtétKépKép Remélem nem lesz rá szükség,mert kifakad!!!

LeoneKép
Én is ab ellenes vagyok, de már ahogy leírtad Dana betegségét, attól rázott a hideg. Én is tuti beadtam volna! Sajnos ha az ember nem tud jobbat, beadja, mert látja, hogy szenved a gyerkőc. magammal kísérletezgetnék, de a picivel nem.

MinyuKép
Gratulálok a kicsi tököshöz! Én is minden UH-n majdnem elsírtam magam, és a párom is mindig szemérmesen elfordult hüppögniKépKép Hiába azért ez őket is leveszi a lábáról.

LányokKép
Itt volt ma Alena, Zétény haverral, meglátogatni minket. Én csak irigykedem, hogy milyen jó fiú Zéti. Mellékelek egy képet, ahol Oli meglepve nézi, hogy hogy lett ennyi haja Samunak.KépKépKép

Kép

Cat
Kép
cateye
 
 


Kakukkfű, ha muszáj cumisüvegezni akkor 1-1 alkalomtól nem lesz cumizavaros, és akár nagyobb lyukúból (avent 2-es)is adhatnád neki a tejet a cél érdekében. Balika is ha nem volt elég éhes hozzá inkább nem evett belőle, a mami nagy ijedelmére Kép
elalvás: ezzel nálunk nincs gond, ha lefárasztottam akkor észreveszem, hogy már nem játszik olyan hévvel, fárad, akkor csendben maradok, látom bebambizik, na ekkor kell kihúznom a szobából és nem zajongani. Ha ekkor nem zavarom meg akkor szunya lesz a vége. JA ez a hencsergőágyon vagy játszószőnyegen van. De ha itt mégsem akarna és éber nagyon akkor be az ágyába, ott odaadom neki a kiskönyvét hogy olvasgassa. Megdícsérem hogy milyen ügyesen eléjátszik egyedül, elmondom neki, hogy ha kellek szóljon, most ezt és ezt fogok csinálni de itt vagyok a közelében stb.
Leone köszi a banán-hasfogó infót. Nekünk küldött a nestlé a bébikajákról ismertetőt és a hátulján az is rajta van, hogy kakifogó vagy lazító. Próbáld azt tanulmányozni. Ha nincs meg akkor szólj. SZörnyű érzés lehetett Danát betegen látni, és főleg az, hogy nem tudod mihez kezdj hogyan segíts. Én is biztos kétségbeesek és felhívok rengeteg orvost. És ne rágódj azon, hogy jól tetted-e hogy beadtad az antibiotikumot, senki nincs a te bőrödbe, a helyzetet megítélni nem tudjuk, azt viszont igen, hogy a legjobbat akartad Danának.
Szöszi, Balázsod is szép darab gyerek. Rég láttunk róla fotót.
Cat: 3,5 hónaposan amig kivittem a szemetet mire visszajöttem a hasán volt Balázs. A nagy első pillanatról lemaradtam. Viszont azóta egyfolytában hasrafordul. Vissza a hasról hátra azóta sem tud. Most már megtámaszkodik a kis kezével de eddig csak repkedett a karjaival, nyomta a pocóját és nyögdécselt, és mindig fordítgatni kellett. Már elnézelődik, leteszi a fejét, a játszószőnyeget tömi a szájába. Elvan hason is egy darabig. Már nem tudom mikor fogta meg pontosan a játékait, de mostmár nagyon játszik velük, töm mindent a szájába, csorog a nyála, kiveszegeti a cumit a szájából aztán visszateszi (néha a füléhez sikerül Kép-bocs Balika hogy kiröhöglek)Cat az a furi, hogy semmit sem kell tenned és a dolgok maguktól meg fognak történni. Semmi tanítás nélkül is meg fog mindent csinálni. Ő még nem tudja bekapni a lábát. ÉS ha valamit előbb csinál attól még nem biztos, hogy hű de nagy valami van. Az hogy 3,5 hósan átfordult az nagy szó, de látod vissza azóta sem. MAjd ha erre is megérik akkor vissza fog fordulni,. Én amúgy sem vagyok híve ennek a teljesítményorientáltságnak.
Zsuzsa jobbulást kívánok, remélem ez a mizéria megoldódik, és nemsokára el is felejtheted, csak egy gyönyörű kisbabád lesz.

Már csak 1 hét és KArácsony!!!
pusz Erika
hurki
 
 


Sziasztok Lányok!

Leone,
tényleg szörnyű lehetett! A Milán is beteg volt három hétig (középfülgyulladás), de nem volt lázas és csak egy napig fájt a füle, úgyhogy nem volt ilyen vészes. De náthás volt ő is és köhögött!
Nálunk az a baj, hogy mindig elkapom Tőle.
Ab.: nálunk a gyerekorvos nem híve, de most egyből a fülészetre vittem és ott is csak a harmadik ab. használt. Kiakadtam teljesen, hogy kísérletezgetnek a gyereken.

A kötőhártya attól lehetett, hogy beledörgölte a taknyit a kis szemébe (én úgy tudom), hátha legközelebb el tudjátok kerülni.

Hogy bírjátok még ezeket az altatási technikákat! Nagyon fárasztó lehet. Én anno ezért szoktattam rá a Milánt az egyedül alvásra. Nem volt könnyű, sőt még most is előfordult (betegsége alatt), hogy odavettem magam mellé és már meg is szokta, minden este azért hisztizett, hogy velünk aludhasson. Most kezd normalizálódni a helyzet, de én könyörtelen vagyok. :-(

Bogár,
hát ez az idő gyalog még veszélyesebb, mint kocsival. Mi is nekiindultunk, csak mi autóval. Így is nagyon paráztam.

Minyu,
gratula a kispöcöshöz!!!

Cat,
nagyon édik a fiúk!!

Kakukkfu,
a kisfiam se fogadta el soha a cumisüveget (szerintem nem tudott belőle inni), pohárral próbálkozz inkább.

Beszti,
nagyon aranyos Hanna, milyen nagy már!

Nektek még el se újságoltam, hogy jártam hétfőn az AFP-n. Reggel fél 7-től ott ültem, mert a Milire csak 9-ig tudott vigyázni anyukám, erre kb. 16 embert hívtak be előttem (számoltam már). Tiszta ideg voltam már!
Most hétfőn megyek a genetikai UH-ra. Kíváncsi vagyok már. Jó sokat mocorog és már elég nagy a pocim.
Viszont alig híztam még egy kilót. Rendszeresen eszek ötször egy nap.


puszi
mindenkinek
Hóvirág
Hovirág
 


Szoszi! nem akarlak elkeseriteni Orsi is 2 hónapos kora óta végigaludta az éjszakákat, 7 hónapos kora óta azonban 2-3x eszik éjjel.
Alvás. Orsi régen elaludt a kiságyban, majd rászokott a cicire. Ha letettem és felébredt 2-3 óráig nem tudtam visszaaltatni olyan hiszti volt. Akkor mondtam ennek vége. Kiságyba letettem, hagytam sirni, néha felvettem majd visszatettem. Elsö nap 1 órát sirt végre elaludt. Másnap 40 perc, majd 20 most meg már nincs sirás csak ritkán. Igaz kell 20 perc az alváshoz de nem sir.

Cat! Nekem bejött a Top Joy duett alma-birs a tejcsire. Segit állitolag (én utálom) az alkoholmentes sör. Vagy a homeo amit ismersz, az sem elég már?

Beszti! nagyon szép a kislányod! látom ö is imád mosolyogni.

Babóca! Kitartás!! milyen szép ajándékotok lesz!

Hozzátáplálás: mi 6 hósan kezdtük, és mindig csak azt kapta amit a kismama táblázat szerint lehetett. Most 11 hós Orsi glutént,banánt pl. még mindig nem engedem.

Zsuzsa! nem tudom jobb-e ha magátol kifakad én jártam ugy, szörnyen fájt utána a hasam. De a mütétnél jobb, csak azért mondom hogy ne ijedj meg ha megmozdulni sem tudsz. AMugy meg jobbulást!

Kakukk! Orsi születése ota iszik pohárbol. Eleinte több kevesebb mellément, jóideje azonban nincs gond ezzel sem. Probáltad pohárbol itatni?

Cat! tényleg mennyi haja van, még mindig ámulok milyen édes egyszerre 2 gyerköc. És le a kalappal az ikresek elött, én eleinte eggyel is alig birtam ugy kivoltam.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Köszönöm az együttérzést, nagyon jól esik, mert még most sem tudtam teljesen kipihenni magam Dana betegsége után. Sajnos a férjem rengeteget dolgozik, reggel korán kel és esténként nagyon későn jön haza, úgyhogy mindent egyedül csinálok, néha már olyan fáradt vagyok, hogy a nap végére az is segítség lenne ha 15 percre átmehetnék egy másik szobába, ahol nincs ott Dana. De ma megkegyelmezett nekem apuci és hazajött fél 5-kor! Úgyhogy kitakarítottam a ház felét, most meg mindjárt nekikezdek a másik felének.
Most jönnek a húgomék haza (Angliában laknak), holnap már csak bevásárolunk és az egész hétvégét velük tölthetjük!Kép

Minyu!Kép
De jó volt olvasni, áradozz nyugodtan, ilyenkor bennem is felidéződnek azok az érzések amikor mi voltunk hasonló helyzetben.

Beszti!Kép
Köszi a választ, türelmes leszek. Csak azért zavart a dolog, mert a többi hasonló korú baba akikkel összejárunk már két étkezésre rendes mennyiségű kaját esznek, főzeléket és husit is, mi meg nem járunk sehol. Meghát olvastam, hogy 6 hónapos kor után már nem elég az anyatej vastartalma, meg egy gyerkorvos szerint 7 hónapos babának 1 hét alatt meg kell ennie 1 csirkecombot meg 1 csirkemájat, mert ennyi fehérjére szüksége van a normális fejlődéshez. Nem azt mondom, hogy ennyit meg akarok etetni vele, de mi ettől még nagyon távol állunk.
De akkor nem zavartatom magam, majd haladunk ahogy haladunk.

Zsuzsa!Kép
Remélem minden rendben lesz! Úgyis tudod, de tényleg ne idegeskedj, attól nem oldódik meg semmi, a picúr meg megérzi!

Bogár!Kép
Anyukám kipróbálta az önálló elalvást amikor kicsi voltam, én képes voltam 3/4 órát sírni és nem aludtam el amíg fel nem vett. ez után nem próbálta többet.Kép A húgom is kipróbálta, ő negyed órán át bírta. Én már ki sem próbáltam, nálunk a gyerkek túl kitartóak. Kép Vagy mi nem bírjuk eléggé ha sír a baba.

Karmen!Kép
Te elég kitartóan próbálkoztál az altatással! Átküldenéd nekem mail-ben azt a táblázatot?

Kakukkfű!Kép
Írtam hogy most a betegség alatt annyira lecsökkent a tejcsi, hogy egy nap állandóan éhesnek láttam Danát és ijedtemben még tápszert is adtam neki, mert nagyon sírt, pedig csak kitartóbban kellett volna próbálkoznom megszoptatni. De már nagyon ideges volt és ezért nem tudott szopizni, meg a tápszert sem akarta kiskanálból meg pohárból sem elfogadni, így nagy nehezen előkotortam egy cumisüveget. De először nem tudta mi az, nem is akarta a szájába venni, amikor mégis bekapta akkor meg nem tudta mit csináljon vele, mert nem is cumizik és nem tudta hogy csinálja hogy jöjjön belőle. Én közben nyugtatgattam, ő meg 3 percig türelmesen próbálkozott, rágta, húzta-vontaKép de végül csak rájött, megivott 80 ml-t, aztán felém fordult és elkezdett szopizni. Kép

Cat!Kép
Nagyon édes Oli ahogy kukucskál ezen a képen!Kép És tényleg Samunak mennyi haja van!

Erika!Kép
Köszi, valahol megvan a Nestlés füzetke, ha nem találom majd szólok.

Hóvirág!Kép
Amikor először kötőhártya gyulladása lett akkor még nem folyt az orra. De legközelebb majd figyelek rá.

Jó hétvégét mindenkinek!
BabócánakKép meg megy a drukk, hogy a kis Dóri kibújjon ha még nem tette meg és együtt karácsonyozhassanak otthon!

Puszi, Leone

KépKép
leone
 
 


Lányok! Kép

A képen Zétény látható nagy hajjal. Voltunk Catéknél vendégségben, és Zétit odatettük Oli mellé. Azért írta Cat viccesen, hogy Oli nem értett, hirtelen hogy lett a tesójának ennyi haja.Kép
Oli nagyon drága volt, sokáig figyelte Zétit, aztán amikor egymás mellett pelenkáztuk őket, barátságosan rávigyorgott.Kép

Leone Kép
Nagyon rossz volt olvasni Dana betegségét. Remélem, most már teljesen jól van. Pihenjél sokat a hétvégén és élvezd a húgodék társaságát.

Zsuzsa Kép
Remélem, minden rendben lesz a cisztával. Szerintem jobb, hogy szülés előtt nem nyúlnak hozzá.

Cat Kép
Zéti azóta is alszik. Úgy látszik, kifárasztotta a nagy utazás meg vendégeskedés.Kép Szerintem éjszakára kipiheni magát, és éber lesz, úgyhogy mindenre fel vagyok készülve. Remélem, Samu nem haragudott, hogy kitúrtuk a helyéről.

Puszi, Alena
alena
 
 


Leone
Szegény Dana! Remélem most már teljesen meggyógyult.

Minyu
Gratulálok a kisfiúhoz! Én is már annyira kíváncsi vagyok, de nálunk még egy jópár hét, amíg látszani fog. Addig meg fúrhatja az oldalamat a kíváncsiság.

Lányok!
Tudnátok nekem ajánlani valamilyen krémet, ami jó a terhességi csíkok megelőzésére? Tudom, hogy teljes mértékben nem fogom tudni elkerülni őket, de amennyire lehet csökkenteni szeretném.
Ja, és majd elfelejtettem, nagyon édesek a babák Kép! Én is nagyon várom már, hogy a karomban tarthassam!

Puszi
Adri (11+0)
adri77
 
 


HurkiKép
Köszi a tájékoztatót Balázs mozgásáról. Én sem siettetek semmit, de kíváncsi vagyok, hogy más babák mit mikor csináltak. Tudom ez nem egy teljesítmény túra, és mindenki más, de tudod ezen le tudom mérni, hogy van-e szükségük tornáztatásra, masszázsra stb. mert, hogy ketten nyomorogtak a pociban, így lemaradhatnak a fejlődésben. De szerencsére nagyon ügyesek, és mozgékonyak.

KarmenKép
Én iszom az alkoholmentes sört, és már 3*5 Urticat szedek. Nem az a baj szerintem, hanem az én fiaim nagyon kiszámíthatalanul össze-vissza esznek. Van amikor 2 óránként ennének 120 gr-ot, de van, hogy 80 gr-al is alszik 4 órát. Este meg ennének 250 gr-ot egyszerre. És sajnos ha félrenyelnek, akkor képesek megállni 60 gr-nál is, és nem eszik tovább, csak üvölt a cicinek. Követhetetlen. Már agyon nyúzom a melleimet a fejéssel, már amennyire a 2 gyerek mellett van erre időm.

AlenaKép
Gyertek máskor is!! Samu olyan jól érezte magát a kanapén, hogy egész nap ott is hagytamKépKép

AdriKép
Én a sima régi zsíros Niveát használtam, tudod azt a kék dobozost. Picit így is berepedezett, de az ikrekkel marha nagy hasam volt.

Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Sziasztok!

Most mar ertem az Oli-Samu-Zeti hajproblemat!Kép

LeoneKép
Ha az osztonod azt sugta be kell adni, akkor ugy volt jo es ezen kar problemazni, mert mas jozan fejjel most ramondani, hogy nem kell ab, meg mas a sajat gyerekedet szenvedni latni! Szerintem...

Alvas: en nem ringatom Balazst es olben meg SOHA nem aludt el, kiveve, ha setalni voltunk babakocsi nelkul es elszundizott a vallamon. De egyebkent cicin alszik el es en (sajnos?) nem birom sirni hallani,nem tudnam ott hagyni, nem is probalom ugy "megtanitani elaludni", hogy sirni hagyom. Regebben esti szopi utan az agyban aludt el, de mostanaban olyan faradt estere, hogy belealszik a szopiba es nappal is ott pilled el.
Egyebkent valaki kerdezte:mindig hason alszik. Bar, alvas utan mindenfele helyzetben talaltam mar az agyban...Kép

KarmenKép
Poharbol iszik Orsi? De ugyes...

BogarKép
Szoval Neked lesz egyik kicsi, masik pici...En is igy szerettem volna, Apa meg most is igy akarja, haaat jo napokon semmi kifogasom, nyugos napokon 3 ev kulombseg...Kép

Apa itt repteti a kolkot egy torolkozovel a hatan es kiabalnak, hogy "Szuperkid"Kép

Megyunk setalni...
szoszi
szoszi
 
 


Sziasztok!

Koszi a hianyolast, nem tuntem am elKép

Mi jol vagyunk, bar Botond nem hizik, ami nemileg idegesit, de ugyanakkor megnyugtat, nem lesz oriasbalnaKép mar 3 honapos lesz, es "csak" 6700 gr korul van, ami az o szuletesi sulyahoz (5300) keveskeKép de nem bajKép

Alvasa neki se valami parades mostanaban, 1-2 hos koraban ataludta az ejszakat, most kel 1x. tudom hogy nem sok, de jol hozza tud szokni az ember a johozKép

Leone: Lacko gyakorlatilag 8 honapos volt mire elfogadott mast is cicin kivul, de tulelteKép majd elkezd Dana enni ha akar.

Timici: orulok hogy idetalaltalKép ne haragudj a mail miatt, igazsag szerint eccer megirtam, aztan egy kattintassal eltuntettemKép megirom meg ma (ha nem felejtem el a lukas agyammal).

orsoly
orsoly
 
 


Sziasztok.
csak gyors leszek, mert nincsenek jó híreim.
Sajnos csütörtökön a 4 hónapos mozgáskoordinációs kontrollon kiderült, hogy a szüléskor fellépő oxigénhiány Bálintnál minden végtagban izomtónus fokozódást okozott, ami sürgősen kezelésre szorul.
Derült égből villámcsapás.
Minden követ megmozgattam és sikerült 2 nap alatt 4 szakvéleményt kapnom (Dévény Anna alapítványtól elkezdve a Pető Intézetig jártunk mindenütt).
Annyira borzasztó, hogy eddig senki nem vett észre semmit Kép
De szerencse, hogy most igen és még elvileg korrigálható a baj.
Én lelkileg összetörtem, bár tudom, hogy tartanom kell magam és mindannyiunknak szüksége van az én optimizmusomra, de sok volt az impulzus 2 nap alatt és még nem bírtam megemészteni.
Majd jelentkezem.
Sziasztok.
Edit
ui: Edi Kép nem ti voltatok a schöpfiben csütörtökön a Soma-Sára babákkal (hosszúhajú a férjed?).Mert nem ismerjük egymást, de a táblázat alapján beugrott utólag. Mi voltunk mellettetek a 4 hónapos Bálint baba, akit előrevettek az ultrahang miatt.
edit

Edit
Kép


Kép
reditke
 
 


Edit Kép
írtam Neked az őszibe. Fel a fejjel!!!

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

Hű, mennyit irtatok! Mire végig olvastam, elfelejtettem mit akarok irni. Kép
Cat! Ma sem bejelenteni jöttem. Kép Sőt, Éppen 1 cn. Kép Na, de majd az is eljön egyszer. Kép Idegileg kicsit húzós volt ez a hónap húgom miatt, igy nem is számítottam másra. Kép

Alvás: hát lányok, én tudnék mesélni. Péter 3 hónaposan lett iszonyú rossz alvó, talán néhányan emlékeztek még arra, hogy mennyit panaszkodtam. Volt, hogy 10-12-szer is kelni kellett hozzá. Neki csak cumi kellett, aztán aludt is tovább. Kép Mi is mindent kipróbáltunk, néha azt hittem megtaláltuk a megoldást, aztán persze köv. éjszaka rácáfolt. Kép Csak azt tudom mondani, hogy kitartás! Egy éves kora előtt nem sokkal egyre gyakrabban előfordult, hogy átaludta az éjszakát (8-től 6-ig), most pedig 14 hónaposan néha ébreszt csak fel. Kép

Edit! Ez nem túl jó hir, de reméljük még nem vagytok elkésve. Kép
Leone! Szörnyű volt olvasni. Kép Jó, hogy már túl vagytok rajta. Kép Én is beadtam volna az antibiotikumot. Piszok szerencsém van. Gyorsan le is kopogom, a 14 hónap alatt mi egy pici fülgyulladással megúsztuk, csak egy fél délelött volt iszonyú. Szurit kaptunk, sokan leszólták ez miatt a dokit, én akkor rettentően örültem neki, hogy ilyen gyorsan segített, mert Péter akkor már 3 órája sírt. Kép
Kakukkfű! Te nagyon ügyes vagy! Én még most is utálom, ha néha egyedül kell fürdetnem. Egy gyerek mellett. Kép
Bogár! Nálunk a pelusozás csak úgy megy, hogy kap a kezébe egy kicsi könyvet, amit elmélyülten olvas, én meg mesélem a sztoryt, miközben gyorsan elvégzem amit kell. Kép Ja,és akkor dicsekszem is. Nincs egy darab vasalni való ruhám sem. Kép A vasalóállvány a gyerekszobában, Ő játszik, én nyugodtan vasalok. Esetleg közben mondom a mesét fejből, természetesen azt, amelyik könyvet Péter kiválasztja, mert már ismeri. Kép Vele takaritok, néha főzök is, ha később ébred, és délelött már nem alszik. Kép Lehet irigykedni ám! Néha nem is értem, hogy lehet ilyen jó gyerekem. Ja, és Ő mindig magától alszik el. Nincs cipelés, cicizés, és soha, egyetlen percig sem hagytam sírni. Kép Na, ennyi volt a jóból. Viszont hallgathatom sok kedves embertől, hogy már ennyi idős, és még nem jár. Kép
Biztos akartam még vmit, de megyek pancsizni. Párom meg céges vacsin.

Jó éjt!
Andi
andi28
 
 


Reditke: ne keseredj el, Lackonak is volt hypotoniaja, raadasul csak 7 es fel hosan derult ki, jartunk szepen gyogytornara es semmi bajaKép nayon idoben vagytokKép de akkor most Balint feszes? jahh, Botondot is elvittem a gyogytornaszunkhoz, sajna o feszes kicsitKép ugyhogy megint tornazunk.

jahh, reditke, a gyogytornaszunkat tudom ajanlani, nagyon kedves, devenyes es ingyenesKép

orsoly
orsoly
 
 


Alvás témához akkor mi is hozzászólunk.
Levit vacsi után lerakom és alszik, max. 5-10 percig nyekereg, de nem is sír, csak nyöszög.
Máténak ha jó napja van, akkor lerakom és elalszik, ha rossz napja, akkor visít, ordít, bömböl. Próbáltuk, hogy sírni hagyjuk, de képes 3 órát is végigüvölteni. Bementünk hozzá 10 percenként nyugtatgattuk, de semmi. Ha ilyen napja van, akkor jön az ágyunkba és cicin alszik el, majd hagyom kb. 1 órát aludni, hogy jó mélyen aludjon el, és akkor átviszem. Ő másmilyen személyiség.

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

Orsoly,
köszi a mailtKép, írok is mindjárt választ, van ezer kérdésemKép

Beszti,
de jóóóó, gratula Hannához, nagyon helyes csajszi.Kép

Cat,
hááát jó lenne becsíkozódni, de előbb jó lenne egy szuper doki...
Drukk, hogy sikerüljön növelni a tejcit. Urtica Urenst próbáltad már??? és a birsalma lét? no meg egy kis nektár sör???


Hozzátáplálás:
csak azt tudom mondani, mint Beszti, nem kell elkapkodni, Bence 7hós koráig csak szopizott, utána is csak szopi után kóstolgatta a reszelt alma levét, már 8hós volt, mire azt lehet mondani, hogy evett almát. Annak ellenére, hogy az alma kicsit fog, én tuti nem kezdenék mással, őszibarit pl. első évben nem is ette egyáltalán a gyerek és idén is inkább a nektarin csúszott, de persze mindenki maga tudja vagy inkább a gyerekeKép

Alvás: jó olvasni, amiket írtokKép Bencém 6 hónaposan aludta át először az éjszakákat, kb. 3hétig, mikor is elkezdett jönni a foga és újra ébredt éjjel, azóta párszor tévedésből átaludt egy-két éjszakát, de alapvetően nem alussza végig. Én már megszoktam, elég az a 4-5óra, ezért is szeretnék tesót, simán beleférne alvásilag.Kép

Hóvirág,
gratula a pocaklakóhoz!
Első babát még egyszerre vártuk, emlékszel?Kép

Reditke,
nyugi minden rendben lesz, a Dévényes tornászok nagyon jók, több ismerősömnek is rendbe jött a gyereke, Nálatok is így lesz meglátod!!!KépKépKép

megyek, későre jár, mindjárt jön az én csepp kísértetemKép
pusza,
Timici
timici
 
 


TimiciKép
Szedem az Urticat ezerrel, és alkoholmentes sört iszom. Most fejek is, remélem meghozza a gyarapodást. De már jobbnak érzem.

Ha gondolod megadom a dokim nevét, számát a Schöpf Méreiből. Hozzá jár Bogár, meg Alena, meg Rékacs is a topikból. Nyugodt szívvel ajánlom, nagy gyerekcsináló.KépKép Ez abból is látszik, hogy mindenki itt van már a praxisából ebben a topikban.KépKép

EditkeKép
Fel a fejjel, nagyon sok babának ez a baja. Főleg a korababáknak. Én többet is ismerek, akit rövid idő alatt kitornáztattak a Dévény Annáék.

A Schöpfben ezt nem vették észre ? Ott pedig nagyon jó a gyerekorvosi team.

OrsolyKép
Megnyugodtam, hogy Botond sem egy zabagép. A mi fiaink is alig híznak, nem nagy kajásak. Tukmálni kell nekik a kaját, de túlélésre játszanak, alig esznek. Nálunka 100 gr feletti szopi csak Samunál van, de Ő sem hízik heti 10-15 dekánál többet már.

Andi28Kép
1cnKépKépKép

Nálunk is a cumi túra van éjjelente sajnos. Annyira rákaptak, hogy sokszor ha kiesik a szájukból, akkor sírnak. Viszont ebből kifolyólag gyönyörűen emelik a fejüket tök magasra, percekig tartják, és keresik a cumit. Ha megtalálták akkor megpróbálják úgy leengedni a fejüket, hogy a cumi pont a szájukba kerüljön. Nagyon ügyesek, mert sokszor megoldják a problémát.KépKépKép Mi meg jókat röhögünk rajtuk.Kép

Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Sziasztok Kép
Leone Kép Édes kicsi Dana, nagyon nehéz lehetett Kép
AlenaKép-nak nagyon édes a kisfia személyesen is bizonyíthatom. Gyönyörű sötét szemecskékkel okosan figyel a világba.

Én mára kicsit már megnyugodtam. Köszönöm a válaszaitokat. Orsi Kép olvastalak az ősziben, próbálok nem idegeskedni és tényleg az kell, hogy bízzak, higgyek és teljesen ugyanúgy álljak a babámhoz, mint eddig és ne úgy, mintha valami baja lenne és sajnálattal, mert azt megérzi (persze hogyan tornáztatom az más kérdés).
Amit az ősziben is leírtam az háborít fel a legjobban, hogy nekünk senki nem mondta, hogy a szülésnél ilyen problémák voltak (ballonos lélegeztetés, köldökzsinór a nyakon, hátsó fejtartás)csak a zárójelentésben olvastuk már idehaza.
Nekünk úgy volt beadva az egész, hogy minden oké, csak a 30 óra vajúdás miatt a pici is elfáradt. Emiatt úgy gondoltuk biztos csak egy kis kezdeti nehézség volt és tényleg tök oké a baba.
Ehhez képest, most jól betojattak, merthogy ez a végtagokban jelentkező izomtónus feszesség a kor előrehaladtával válik egyre súlyosabbá és ha nem kezelik, akkor akár az is lehetne, hogy képtelen lenne az önálló járásra és a karjait könyékben hajlítva és csak zárt ököllel kellene leélnie az életét.
Felháborít, hogy senki nem hívta fel a figyelmünket, hogy figyelni kellene rá és lehet, hogy kezelésre fog szorulni. Most hálát adok a sorsnak, hogy olyan gyerekorvoshoz kerültünk a schöpfiben, akinek jó a szemen.
Holnap megyünk 4 hós oltásra, kiváncsi vagyok a saját gyerekdoki észreveszi-e.
Egyébként pedig ugyanúgy ahogy a csípőszűrés kötelező én úgy gondolom ezt is azzá kellene tenni, hiszen sajnos rengeteg ilyen probléma van.
Na nem negatívkodok tovább.
Szép és hatékony Kép karácsonyi készülődést mindannyiotoknak.
Puszi, Edit

Edit
Kép


Kép
reditke
 
 


Edit, nekem azt mondta a gyogytornasz, hogy 5 hos korig kell elkezdeni a feszes gyerkocot tornaztatni, addig teljesen idoben van. amugy igazad van, kar hogy nem szurik ezt, mivel Lacko 5 ora alatt szuletett es laza lett, Botond masfel ora alatt es feszesKép
orsoly
 
 


Edit Kép
Örülök, ha megnyugodtál. Az a legfontosabb Kép Azért tényleg felháborító, hogy nem szóltak Nektek semmiről.
A szűrést én is úgy gondolom, hogy automatikusnak kellene lennie, mert sok ilyen gyerek van, és ha pl. 1 évesen veszik csak észre, akkor már csak 50%os hatékonysággal kezelhető ill. bizonyos feszesség egész életére megmarad. A hipotonia kisebb baj, és szerintem feltűnőbb is, mert az, hogy egy baba "rongybaba" sokkal könnyebb észrevenni, mint azt, hogy pl. nem nyújtja ki valamelyik végtagját, hiszen a babák sokszor összehúzzák alapvetően is magukat.

Na, mindegy. A lényeg, hogy nálatok kiderült, hogy erről van szó.

Végülis döntöttél, hogy melyik intézethez mentek?
(kis kérdés: hogyan kaptál dévényesekhez ilyen gyorsan időpontot? mi is kaptunk soron kívül az ikrek miatt. Neked a feszesség miatt adtak?)

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


EditKép
Melyik gyerekorvos volt a Schöpfiben? Szőke csajszi vastag fekete keretes szemüveggel ? Nekünk Ő volt bent a szülésnél a barna hajú gyerekorvosnővel. A szőke különösen figyelt ránk, és úgy engedett csak haza minket a kórházból, hogy itt van a kezemben koponya, szív, és hasűri UH lelet mindkét gyerekről, hallásvizsgálat, baktériumvizsgálat a fülből vett kenet alapján, és teljes vérkép. Szerintem nagyon alaposak, és profik, ez megnyugtat engem.Kép Szerintem ezt a sima gyerekorvosotoknak is ki kellett volna szúrnia.

Pusza
Cat

Cat
Kép
cateye
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?