Új privát üzeneted érkezett!

Kép


Áldott, békés Karácsonyt kívánunk!

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Szivvi,
nagyon szupi lap...hol lehet ilyet csinálni?
Amúgy akivel már nem "találkozunk"
Békés Boldog (gondmentes) Karácsonyt Mindenkinek!!!

Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Sziasztok!

Mi is NAGYON-NAGYON BOLDOG KARÁCSONYT KÍVÁNUNK NEKTEK!!!!!

Kép

Kép
Kép
ancsa81
 
 

 
 

Szilvi
http://www.scrapblog.com/


Ancsa
nagyon jó kép :)

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Szivvi!

Köszönöm!Iskolai fotózásra vittem a kicsiket is! :D
Nagyon édes a tiétek is!

Kép
Kép
ancsa81
 
 


Sziasztok!

Mindenki nagyon édes minden képen :)

Képzeljétek hogy jártam. A fodrász elírta az időpontomat, uh nem tudott ma megcsinálni... majd 27-én megyek újra. Kicsit bosszant, mert szép akartam lenni KArira, de túlélem.

Voltam délután a vásárban. Nem nagy cucc, minden iszonyú drága, és olyan mint minden évben. De legalább kimozdultam, az jó volt. Kicsit császkálni, nézelődni. Bár döbbenet mi van a boltokban. Képtelen vagyok feldolgozni, hogy miért kell mindenkinek mindent az utolsó pillanatban megvenni. A media marktban jóformán összeverekedtek egy nyomtatóért. A közért... hát az meg no comment. Komolyan, mintha éhen halna mindenki 3 nap alatt. Úgy képzeljétek el, hogy elfogyott a TEJ!!!!!!

köszönöm mindenkinek az együtt érző szavakat. Szilvi, jó olvasni, hogy nem csak én vagyok ennyire ki. Mellesleg ez a parkolás tényleg felháborító, én is nagyon kiakadtam volna, teljesen megértem a reakciód.
4 napja folyamatosan fáj a fejem, és komolyan, utoljára terhesen éreztem magam ennyire fáradtnak. Tegnap este 10kor ahogy párnát ért a fejem már aludtam is. Ma nem tudtam du-n aludni, már úgy érzem, h menten összerogyok, uh ha ciki, ha nem, mindjárt le is fekszem aludni.

Jó készülődét mindenkinek még holnapra! És ha nem jönnék, NAGYON-NAGYON BOLDOG KARÁCSONYT MINDENKINEK!!!!

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


JÓK A KÉPEK!!Ez az iskolai fotózásra bevitt kicsik jó ötlet, jövőre csekkolom. Idén örültem, h rajta lesz a 4 nagy, erre Eszter lányom hányt, és haza kellett jönnie :cry: .

bosszúságokból mindig kijut, nekünk nem javítható a gumink, amit kb 1 hónapja rakattunk fel, 1,5cm-es rés van rajta... kb 20ezer ft...
egyébként a parkolást ne is említsd, teljesen együtt érzek, én is jártam már így, én kerék bilincset kaptam, uezért, 15e ft :shock: és a pasi maga megmondta, h egyébként tökre nem álllok rossz helyen, más meg akadályozza a forgalmat, de az már vagy nem az ő körzetük, vagy pedig ha akadályozza a forgalmat, akkor nem tesznek rákerékbilincset, mert akkor még később tud elmenni. Jó indok, nem?
Én is kiadtam a mérgemet, megmondtam a pasinak, h jobb ha tőlem tudja, h 4 (akkor még "csak") gyerek alól húzta ki azt a pénzt. Legalább érezze magát rosszul, már bocs. Azt mondta, h ő tudja, h hülyeség, de hát ez a mnkája, és őt is ellenőrzik. No comment.
Múlt héten meg úgy büntettek meg, h se kiírva, se felfestve nem VOlt, h fizetős, egy kórház mellett, óra sehol, ürge sehol, mire visszaértem mikicsomag...-én is utálom az ilyet, mert baromi korrekten igyekszem parkolni mindig..

No, de félre a bosszúságokat, ma befejeztük, de legalább is abbahagytuk :lol:a takarítást, rendesen csinálták a gyerekek is, legalább ez megvan, amúgy 1000 dolog hiányzik még a készülődésből :(.

Viszont a nagyok apjukkal elmentek hangversenyre, mi meg a kisebbekkel sütöttünk egy mézeskali házat, még össze kell állítani, de jónak látszik!
A két kicsi este nehezn alszik el, az imént meggyilkoltak egy kazettát, ma eltörték az orrszi-porszit, de amúhy tündérek!
Képzeljétek, Nonó tök gondoskodó, ha vmiből kettő van, már adja is egyiket Joninak, ma meg ő már pizsiben és kardigánban volt, Jonó meg csak pizsiben, erre utána hozta a pulcsiját! :) Olyan cuki!
egyébként Joni meg a papucsomat szokta utánam hozni, ha megtalálja vhol a lakásban
:)
Na, hosszú voltam, megyek, ha nem jönnék:

SZÉP, BOLDOG KARÁCSONYT MINDENKINEK!

Claire
claire
 
 


JÓK A KÉPEK!!Ez az iskolai fotózásra bevitt kicsik jó ötlet, jövőre csekkolom. Idén örültem, h rajta lesz a 4 nagy, erre Eszter lányom hányt, és haza kellett jönnie :cry: .

bosszúságokból mindig kijut, nekünk nem javítható a gumink, amit kb 1 hónapja rakattunk fel, 1,5cm-es rés van rajta... kb 20ezer ft...
egyébként a parkolást ne is említsd, teljesen együtt érzek, én is jártam már így, én kerék bilincset kaptam, uezért, 15e ft :shock: és a pasi maga megmondta, h egyébként tökre nem álllok rossz helyen, más meg akadályozza a forgalmat, de az már vagy nem az ő körzetük, vagy pedig ha akadályozza a forgalmat, akkor nem tesznek rákerékbilincset, mert akkor még később tud elmenni. Jó indok, nem?
Én is kiadtam a mérgemet, megmondtam a pasinak, h jobb ha tőlem tudja, h 4 (akkor még "csak") gyerek alól húzta ki azt a pénzt. Legalább érezze magát rosszul, már bocs. Azt mondta, h ő tudja, h hülyeség, de hát ez a mnkája, és őt is ellenőrzik. No comment.
Múlt héten meg úgy büntettek meg, h se kiírva, se felfestve nem VOlt, h fizetős, egy kórház mellett, óra sehol, ürge sehol, mire visszaértem mikicsomag...-én is utálom az ilyet, mert baromi korrekten igyekszem parkolni mindig..

No, de félre a bosszúságokat, ma befejeztük, de legalább is abbahagytuk :lol:a takarítást, rendesen csinálták a gyerekek is, legalább ez megvan, amúgy 1000 dolog hiányzik még a készülődésből :(.

Viszont a nagyok apjukkal elmentek hangversenyre, mi meg a kisebbekkel sütöttünk egy mézeskali házat, még össze kell állítani, de jónak látszik!
A két kicsi este nehezn alszik el, az imént meggyilkoltak egy kazettát, ma eltörték az orrszi-porszit, de amúhy tündérek!
Képzeljétek, Nonó tök gondoskodó, ha vmiből kettő van, már adja is egyiket Joninak, ma meg ő már pizsiben és kardigánban volt, Jonó meg csak pizsiben, erre utána hozta a pulcsiját! :) Olyan cuki!
egyébként Joni meg a papucsomat szokta utánam hozni, ha megtalálja vhol a lakásban
:)
Na, hosszú voltam, megyek, ha nem jönnék:

SZÉP, BOLDOG KARÁCSONYT MINDENKINEK!

Claire
claire
 
 


Sziasztok
kinél hogy teltek az ünnepek? Remélem mindenhol olyan jól, mint nálunk :) A legeslegjobb látni a gyerekek örömét!!
Kép
Kép
Kép

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


De édesek!
Nálunk is jó volt. Bár bevallom, nem vettem észre, hogy annyira meghatotta volna őket a Karácsony. Férjemmel izgultunk, díszítettünk, készültünk, amíg ők aludtak, de igazából semmi reakció nem volt az ijedtségen kívül. Az ajándékok sem hatották meg őket. A babával egyáltalán nem játszanak, az építőkockákat max rombolják, talán még a fa építős vonattal szoktak játszani kb 3 percig. Uh kicsit csalódott is vagyok, de gondolom előbb-utóbb csak megtanulnak játszani velük.

Tegnap voltunk apóséknál, nem volt túl jó. Lányok nem aludtak csak a kocsiban kb 45 percet, uh borzasztó nyüglődés ment este. Anyuék meg elutaztak, uh a nagy pihinek is lőttek. Majd 30-án jönnek haza, egy mozi van tervbe véve.

Szilveszterre mik a tervek?

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Sziasztok! Gyors üdvözlet mindenkinek! Sűrű az élet, tegnap korizni voltunk: barátnőm a 3 , én a 6 gyerekemmel, no a 2 kicsi, meg a 2 felnőtt nem korizott, csak az alkalmas korú gyerekek, utána kaja meg bevásárlás.
Most de. kicsik keresztszülei jártak itt a 2 gyerkőcökkel, mindjárt lemegyünk anyósékhoz ebédelni, aztána anagyok vmi zeneklubba mennek du, én meg összekapom magam, és csinálok egy ünnepi vacsit, mert Dávid fiam ma 11 éves! tök egyszerű, nem?

Képek: szépek :D

Mi idén igyekeztünk a gyerekeket is rávenni, h az advent tényleg egy készülődés, felkészülés, várakozás legyen. mert azért a tavalyi karácsony nem olyan volt, mint szerettük volna (bár az, h Joni meggyógyult, mindent überelt). Így aztán küzdelmes adventen vagyunk túl, de azért érződött az ünnepen a hatása.
A két pici csdálkozott, de aztán játszogattak, volt aminek sikítva örültek, persze a legegyszerűbb dolgoknak. Elég sok fakopáncsos ajándékot kaptak, szeretik azt, amikor a rúdra karikákat kell húzogatni, és a végé egy fejecskét ("montesszori játék"), kis cintányér, száncsengő, de pl kaptak 1db kis fa pörgettyűt, no azt nagyon bírják :D . A nagyobbak más tészta már.

Abbey! Ne izgulj, majd "belenőnek" a játékokba, biztos lesz, amit szeretni fognak, végül is messze még a szülinap vagy a jövő karácsony, ők meg gyorsan változnak!
claire
claire
 
 


Eszti belázasodott (38°C), és hányt. Kapott kúpot, most alszik. Doki néni szerint ébresszem itatni, de totál ki van dőlve, hagyom még kicsit. Nem tudom mi lelete. Nem voltunk sehol, csak nálunk voltak, de senkinek semmi baja nem volt az elmúlt időkben. Aggódok, hogy mi baja lehet.
Nem értem mi ez a pech széria :(

Remélem Ti jól vagytok. Szilvi, hogy haladtok a költözéssel?

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Nem tudom mi a fene van. Szépen lement a láza alvás utánra, evett, ivott, nem hányt, nem volt hasmenése. Délután vidáman játszott, szaladgált, jó kedvű volt. Vacsizott egy tányér husi levest és egy kis felvágottat, és 8ra megint felment a láza, 38,6°C-ra. Kapott megint nurofen kúpot, és egyből kidőlt. Mi a franc ez? 3 napos láz van még ebben a korban?

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Én is a 3naposra tippelnék :( javulást, reméljük Lilu nem kapja meg!
nonó meg nem alszik, hiába hagytam bent a szobájukban, sötétben, előtte meg ott voltam vele, szopi, cumi, ringatás, simi, minden volt. Fetreng, kijött most utánam, nem alszik, és passz. Még j, h kijött, és nem Jonit rugdosta fel. Pedig ma is olyan jó kis gyerekek voltak, imádom őket!

Claire
claire
 
 


Még mindig nagyon lázas. Éjjel nagyon felment neki megint. 4kor kapott újra kúpot, és átvittem magam mellé, mert nagyon nyűgös volt és sírós. Végül reggel 6kor megint hányt. Ami nem tetszett, h a vacsit is kihányta, pedig azért azt 12 óra alatt meg kellett volna emésztenie. Azóta kapott megint lázcsillapítót, evett egy kis husi levest meg tésztát. Most alszik. Volt kint doki, fingja nincs. Viccesen közölte, FTMB szindróma (fene tudja mi baja).
Lilu még jól van, bár nyűgös ő is. Remélem nem kapja el, mert nem tudom mit csinálok itthon 2 beteg gyerekkel. Persze, amikor szükségem lenne, anya sincs sehol... na mindegy, nem ömlengek itt.

BUÉK, ha nem jönnék.

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Abbey
remélem jobban van a csajszid!




Nyugis, betegségmentes, boldog új évet kívánunk!

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Abbey! Lehet, h ez a hányós vírus, enyémeknek nem nagyon volt láza hozzá, de állítólag lehet az is! :( Remélem hamar kilábaltok, és az új év jobban indul!

Sziasztok, ha nem jönnék!
Malac, patkó, gomba, asszem minden jöhet jövőre, ahogy elnézem a kilátásokat!De most nem hozok borús hangulatot, az ünnepekre koncentrálok, Dávidom 28án volt 11, anyám tegnap volt 70!, Ábel fiam holnap után lesz 13. tegnap meg elvileg Jonatán nap volt, de azt már kiiktattuk innen! :D

"...MITŐL FÉLÜNK MENTSEN MEG, AMIT VÁGYUNK LEGYEN MEG, EZ ÚJ ESZTENDŐBEN!"

BÚÉK:Claire

Új évi fogadalomnak bevállaljuk, h összehozunk egy topic találkozót??? Hm? Szivvi? Abbey? Stb?
claire
 
 


Hali!

Lányka nem nagyon van jobban :( Nurofennel nincs láza, de 6-8 óránként adni kell neki. Hányni nem hányt azóta, remélem éjjel sem fog. Délután alig aludt, felébredt, és egész egyszerűen 1 órán keresztül vigasztalhatatlanul sírt, semmi nem volt jó, és sehogy.
Lilu is belázasodott, de neki még nem vészes. Remélem nem olyan lesz a jövő évünk, ahogy kezdődik.

Claire: jó ünnepléseket, mindenkinek mindenre boldogat :)

Jó lenne ez a topic tali, én benne vagyok.

Most már télleg BUÉK!!!!

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Abbey!
Nagyon sajnálom a lánykákat! :( Nekem a kislányom lázasodott be a karácsony előtti héten (39,2), de szerencsére időben elvittük dokihoz és nem lett semmi komoly baja. Öt napig nurofen baby-t kapott napi 3-szor, mert piros volt a torka is. Kapott immunerősítőt is, adtam a kisfiamnak is belőle, hogy ő ne legyen beteg. Most a lánykám elég nyűgös, de meg is értem, jönnek a fogak. Már 12 foga kint van, most meg jön 4. :S A kisfiamnak már 14 foga van kint, 2 most jön, de neki meg se kottyan a fogzás.

Szivvi!
Édesek a gyerkőcök, hihetetlen hogy megnőttek. :)

Claire!
Téged még mindig csodállak ennyi gyerekkel. :) Néha elszakad nálam a cérna, de olyankor eszembe jutsz és hamar túllépek a dolgon. :)

Silverlion!
Ha már teljesen átköltöztetek, akkor jó lenne most már tényleg összefutni. Ha hamarabb nem is, akkor tavasszal egy séta. :)

NAGYON BOLDOG ÚJ ÉVET kívánok Nektek!!!!!!
lotion
 
 


B.Ú.É.K!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép
Kép
ancsa81
 
 


Na, éjjel Lilu is hányt. baromi lázas is. Holnap lesz doki du, leviszem őket, vagy kihivom, majd meglátom hogy vannak.
abbey
 
 


A helyzet délutánra jobb lett. Ettek, nem hánytak. Lázuk nem ment fel, de azért kaptak nurofent éjjelre. Még kicsit izgulok az éjjel miatt, remélem egyik sem fog hányni. Jó lenne, ha holnapra jobban lennének végre.
Én hulla vagyok, nagyon megviselt az elmúlt 4 nap. Alig aludtam, de amikor aludtam is olyan éberen, hogy még a forgásukra is felriadtam. Ráadásul holnap megint megy a férjem dolgozni. 3 hétig volt itthon, nagyon hozzászoktunk a jelenlétéhez. Kezdődik újra a malomkerék, nagyon megvisel lelkileg. Muszáj lesz találnom valamit, ami kicsit segít, mert most szörnyen lehangoltnak érzem magam. Ez a január 1. nekem mindig is válságos volt, ha meg lehet nevezni egy napot az évben amit gyűlölök, az a dec.31 és január 1.
Na, nem rontom tovább a közhangulatot, bocs!

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Abbey! Javultok?
Nem baj, ha "rontod" egy kicsit a közhangulatot, van ez ember időnként melankolikus állapotban.
Én pl ma reggel, hajnalban voltam.
Ma van a a nagyoknak az utolsó szünet nap, ráadásul Ábel szülinapja, és tulképpen nem telt rosszul a szünet, de annyit "neveltük" őket, pöröltünk velük sok mindenért, így nekem nincs az a felszabadult vidám szünetvégi hangulatom, ilyenkor úgy sajnálom, de amikor ott a szituáció, akkor meg úgy érzem, h ki mondja meg nekik, ki követeljen tőlük, ha nem mi?! Na, abbahagyom, ez még nem a ti gondotok....

claire
claire
 
 


Most volt itt a doktor néni, mindketten elkaptak vm vírust. Torkuk hólyagos, tüdejük tiszta. Eszti kicsit rekedt, ezért kaptunk fenistil cseppeket meg calciumot, ha rátörne a kruppos roham. Azért bízok benne, hogy ezt elkerüljük. Lázuk még van, folyamatosan kapják a mexalent meg a nurofent váltva. Azt mondta, hogy 1-2 napon belül javulniuk kell.

Ma már jobb a hangulatom, a nap is kisütött végre, ami azért sokat dobott a dolgon. Meg ma már 2-a van, ami nem 1-je :) valahogy ezek a január 1-ek mumusok, annyira gyűlölöm. Alapvetően nem szeretem az újat, biztos ez a baj az új évekkel is.

Jó szülinapozást Nektek, Claire. Remélem jól telik az utolsó nap együtt.

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Kruppban járatosok: olvastam a kruppról, ahol azt írták, h nem szabad antihisztamint adni, mert ront a dolgon. Akkor vajon a doki néni miért fenistil cseppeket írt fel, és kalciumot? Egyáltalán használna?
Remélem nem fog kelleni.

Jó éjt!

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Sziasztok.

Nagyon Boldog, Egészséges és Gondtalan Új Évet Mindenkinek!!!

Abbey,
ez egy borzalom komolyan, hogy nem hagy már békén ez a vírus dömping. Szegény picik, nagyon sajnálom a kis manóidat. Remélem napról napra jobban lesznek most már.
Ha megnyugtat én is utálom az év végét és az új év első napját. Ez azért van mert 1-én semmi nincs, olyan depressziós nap szerintem. A Szilvesztert meg azért utálom, mert általában régebben nagyon készültem rá és mindig megbetegedtem...:-) utálom!!! :-)
Persze most, hogy itthon kell ülnöm, most nincs semmi bajom.:-)

Claire,
Bár nekem nincs annyi lurkóm, mint neked, pláne olyan, akit nevelni kell már, csak Boti....az örök talány számomra. Amikor osztom szegényt, akkor úgy érzem, hogy nagyon jól teszem és tanul belőle, aztán utólag mindig olyan rossz érzésem van.
Most meg, már alig vártam, hogy oviba menjen, mert nagyon kellett a nyugi nekem. Ez a két hét a költözéssel, az ünnepekkel és közben a 3 gyerkőccel nagyon kikészített. Ez az egy nap is sok erőt adott már és örültem, mikor délután érte mentünk...egyszerűen az energiáit ha itthon van, akkor az én idegeimen és a picik testi épségén vezeti le!

lotion,
remélem tényleg összehozzuk majd a sétát...már közel vagyunk.:-)

Szivvi,
remélem jól vagytok.

Velünk minden rendben van már. Bár 3 napja konkrétan úgy éreztem, hogy világgá megyek és nem is jövök vissza, mondtam is a férjemnek, hogy itt hagyom a 3 gyereket neki és elmegyek, bocsi.
Nagyon kimerültem, már kívülről is igencsak látszott, néha a határon voltam az összeess küszöbén. Nagyon szar volt.
Ami jó, hogy végre átcuccoltunk mindent a két ünnep között. Nagyon szép, nagyon jó, nagyon világos és nagyon új szagú. Imádom. Persze még minden félig van meg és pakolni kell még egy évet legalább, de a mienk.
Az IKEA-s konyhám is nagyon csudijó lett, de sokat szívtunk, kb. 3 x kellett pótolni az alkatrészeket, mert hiányzott. Ezen azért kiakadtam és még mondhatnám, de már túl vagyunk rajta.

Na kidőlök, mert van mit behozni alvásban...majd jövök még.

Puszi, Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Abbey! én ezt az antihisztaminos dolgot nem tudom, de fenistilt szoktak az ilyen ugatásra adni, meg kalciumot is! nem mondta, h bébi haller kéne nekik? azzal lehet beszuszogtatni a hörgő tágítót, ha nem mondta, akkor sztem eléggé reménykedik benne, h ez egy egyszeri eset, nem tartja alapvetően kruppos típusnak őket! Hm?

Remélem jobb éjszakátok lesz!. azaz van :D!

Szilvi! Igen, nehéz ez, amikor meg nincsnek itthon, és alig látom őket, akkor tökre hiányoznak! ezért is szeretném jobbna kihasználni, kellemes együttléttel tölteni, amikor együtt vagyunk!

De némi elég tétel, h megvolt a nagynak ma a szülinapja, és lelkes volt tőle, pedig ez egy 13 évesnél nem evidens! Délelőtt még némi munkát is kisajtoltam belőle, mert hogy januárban felvételizne 6 osztályos gimibe, de utálom, h nekem kell rugdosni, nem én felvételizek....na, mindegy, kb csak abban bízom, h nem egy egyedi eset a gyerekem :oops:. Meg hát nem katasztrófa, ha nem megy el 6 osztályosba. Csak ahogy nézzük ezeket a feladatlapokat, időnként lila hajat kapok, h miket nem tud, és nem tudom, h az én gyerekem a GYP, vagy az elvárásaim a túlzottak...

na, mindegy, nem egyszerű!

Képzeljétek, ma észrevettem, h Joninak áttört mindkét felső szemfoga! 14 foga van :shock: !

Ja, és még egy sztori: nálunk elég nagy az erő és méret különbség Joni javára, és Nonó kis békésnek is tűnt, de ma megmutatta, h ő is tud (persze ő is üt néha felénk , meg ilyenek, de nem egy agresszív teremtés), de ma ültek szemben Jonival, és J mindent elvett tőle, erre egyszercsak Nonó felnyúlt, nyqaakánál, ruhájánál fogva odarántotta joni fejét, és harapni kezdte a homlokát :lol: És ezt még1x megismételte, de olyan váratlan gyorsasággal, h J köpni-nyelni nem tudott (önvédelmi tanfolyamon tanítani lehetett volna :lol: ). na, a 2. után Joni visszaütött, sajna a kezében lévő fa játékkal :? ....
Titeitek is gyötrik egymást?

No, megyek, mert holnap suli, nem lehet reggel lustizni, pedig nagyon belejöttünk :)

Claire
claire
 
 


Sziasztok BÚÉK!

Abbey
a kruppot fel lehet ismerni, sztem nem krupposak, akkor bizti nem írta volna fel! bár nálunk is amikor Oli az volt, olvastam, hogy nem szabad antibiotikumot adni, ő mégis kapott, mivel kezelni kellett az alap betegséget...Szal ez is sztem ahány orvos, annyi féle....

Szilvi
Remélem most már majd tudsz piheni!! Olyan jó az újszag :)

Nálunk se tejfel...Emi tegnap lázasan ébredt a du alvásból..39,2 :( adtam neki panadolt és nem vitte le :shock: elvittem dokihoz, nagyon kicsit piros a torka..estére nurofent adtam, azt kiköpte...ma reggelre is 38,7, adtam kúpot, 5 perc múlv nyakig becart :roll:

én is gyakran világgá mennék, de csak 1 órára :mrgreen: nekem az a borzasztó, hogy nincs kiszállás a mókuskerékből...sok dolgon kéne változtatnunk, de azt se tudom hogy fogjak hozzá....


Claire nálunk most szünetel az egymás szadizása, szerencsére...illetve kimerül annyiban, hogy Emi vetkőzteti Olit :)

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Sziasztok!

Nem volt könnyű éjszakánk, éjjel kétszer is fulladt Eszti, kivettem, megnyugtattam, aludt tovább. Reggelre ellepték a csalánkiütések, uh a dokinál kezdtünk. Azt mondta, h tiszta, de ahogy elkezd sírni, az valóban kruppos, mert gége és hangszál gyulladása van, ami szintén leszűkít a légcsövet, de alapvetően valóban nem tartja krupp betegnek őket. Ez jó hír.
Fenistilt felemelte 3X8 cseppre, ettől a gyerek fekszik a sarokban és fel sem kel, Lilu csak 5 cseppet kap, ő még azért ül... Kalciumot meg 2x fél ampullát kapnak, meg még rinathiol köptetőt is. Ja és még egy kúpot is kaptunk (Rectodelt), amiből ha megint fullad éjjel akkor kell adni.
Lázuk viszont lement, ami jó!

Ja, és hogy a habot a tortán is megemlítsem, betörtek a férjemék Erzsébeti házába, ahonnan leszerelték az összes nyomás alatt lévő csapot!!!!!, és elázott teljesen a ház. Uh este 10-re ért haza, addig szivattyúztak, meg próbálták a felfeszített ajtót helyrehozni.

Szilvi: Jajjj, de jó, hogy átköltöztetek. Konyha, no comment, amikor mi csináltattunk konyhát, dettó ez volt. A mai napig nincs a konyhapult összes éle lefóliázva, valszeg nem is lesz már.
Nem semmi, hogy ezt így megcsináltátok 3 gyerkőccel, nagyon büszkék lehettek magatokra! Maradtatok Dunakeszin?

Claire: enyimek mostanában leszoktak az egymás csépeléséről. Bár most Eszti lefogyott, és csak 9,8kg megint, Lilu meg 11kg, de nem használja ki az erőfölényét, sőt ha van vm, általában ő a szenvedő alany. Nemrég pl úgy megharapta Eszti Lilut, hogy totál bekékült, mindezt úgy, hogy az eseményt nem is láttam, csak a sírást meg a foltot.

Szivvi: mekkora nurofent kúpot adsz neki? Nekünk tegnap azt mondta a doki (10kg-s súlyuk alapján), hogy a 60mg-os már kevés nekik, a nagyobbat kell venni, amire 2 év van írva. Az 120 mg-os. A mexalen kúpból pedig a kisebb kell, ami meg max 1 éves korig van írva... (még jó, h az ember elolvassa a használatit, de hiába...) Remélem nem fajul el nektek is ez a szar betegség. Írj majd, h hogy vagytok.

(na, Eszti már ki is dőlt, alszik a sarokban, nem csodálom ennyi antihisztamintól)

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Abbey! szegény kis mákos tészták("fekszik, mint a mákos tészta" kifejezés járja nálunk a kidőlt állapotra!)! rectodelt: hörgő tágító, nekünk is ott figyel a hűtőben, asszem még jó, de még Ádám kapta anno...
Próbálj pihenni, amikor kidőlnek, hátha bírni kell az éjszakát!

Betörés: nagyon durva! Legalább lezárták volna a szemetek a főcsapot, akkor csak annyit folyik ki, ami a csőben van. az sem OK, h lop vki, de az, h közben ekkora kárt okoz :twisted: iszonyú.
(Sógor építkezésén 1x a bojlert lopták el, azt szakszerűen szerelték le, kb 2 nappal azután, h beszerelték, és feltűnően nagyon tudta az illető, h mi hogy, hova lett bekötve, stb...)
Mennyi a kár, tudjátok már?

Nálnuk most hízta, de az erőviszonyok most is nagyban különbözbek: Nonóka: 8,63, hosszú idő után átlépte a 8,5-öt, éljen a beigli. Joni meg a 11et hagyta el: 11, 13kg. Szóval 2,4kg a különbség, és vagy 10 cm :lol: :lol:

Szivvi: az átköltözéshez én is gratulálok, komolyan megemelem a kalapom. És sok erőt kívánok a berendezkedéshez, vegyél erőt magadon, és minél több dolgot csináljatok, csináltassatok meg most, mert aza tapasztalatom, h amit ilyenkor nem, az sokszor 10-20 évig úgy marad, és az ember meg is szokja :oops: Vagy csak én vagyok ilyen?? :oops:

Claire
claire
 
 


Nem mertem aludni délután, Eszti nagyon hörgött. Vettem egy párásítót, uh most salvus vízzel párásítunk nekik éjjel. Remélem használni fog. Sajnos Lilu is reked :( Annyira ki vagyok, egy merő görcs az egész gyomrom annyira aggódok miattuk. Nem tudom hogy lehet ehhez hozzászokni. mindig is aggódós voltam, de sose gondoltam volna, h ha gyerekem lesz az embernek ez még rosszabbodik.

És még a mandulaműtétemmel nem is foglalkoztam, pedig még ebben a hónapban az is lesz. Ki a szarnak hiányzik ez????

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Abbey,
kitartás, csak ezt tudom mondani neked, mert ezt máshogy nem lehet átvészelni.
Azért ha ennyire fullad, akkor lehet kéne venni babyhaler-t és kérni ventolint vagy valami mást bele. A Rectodel-t nekünk is adták, ha fulladna és már a Ventolin sem hat, akkor adjuk be, de nem lehet ezt a kúpot agyba főbe adni, legalábbis nekünk ezt mondták...
Ne félj, rettegni nem kell, ha bármi olyan van ami már szerinted gáz és nem tudod uralni, akkor irány be a gyerekkórházba!!! Ott segíteni fognak.
Ha kérdésed van és tudok segíteni akkor segítek szívesen.
Priviben elküldöm a számomat.

Puszi, Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Hali
Abbey
sajnálom :( nekem is gyomoridegem van a betegségektől..tegnap nem tudtam levinni Emi lázát, még a hűtőfürdő sem segített....ma reggel végre "csak" 38,1....du viszem dokihoz. semmi más tünete nincs, mi csinál ekkora lázat?? Tegnap le se szállt rólam, míg fürödtem végig ordított :shock: Tegnap dél óta nem evett semmit, monnyuk sokat iszik...Kúpból a noraminophenazonit adom a 100 mg-ost. Igaz tegnap kikakálta :roll:
Betörés :twisted: a rohadt anyjukat....a vízműveket hívjátok fel, ha jól tudom ilyenkor van vmi kedvezmény, hogy nem kell kifizetni az összes vizet!

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Sziasztok!
Abbey! használt a hideg pára? nekünk nincs ilyen, sógornőmé volt itt 1x. Nekünk olyasn van, ahol közvetlenül inhalálod be, és azt pulmonológussal feliratva nem volt 4000 ft sem. És van bébi hallerünk. Az most pont kölcsön van adva, mert a sógornőm legkisebb lánya is tavaly télen 1x kórházba került ilyennel, és sajna azóta is néha visszatér, csak már hamarabb el tudja csípni.
Csak azért nem válaszolta a pü-re, mert láttam, h már megoldottad, mire én olvastam!

Szivvi! Azt gondolnám, h vmi hülye vírus! Nonónak a 3 napos láznál volt így. Ha az, az riasztó, de nem vészes, amikor lemegy a láza, 3-5nap alatt, és utána apró piros kiütések vanak a testén, akkor az volt.

Jobbulást mindenkinek! Claire
claire
 
 


Sziasztok!

Átvészeltük az éjszakát. Eszti jobban van, kedve is sokkal jobb, felszakadt neki, uh most elképesztő hurutos, azért hörög. De a doki néni azt mondta ez már jó, ettől már nem fog fuldokolni.
Most Lilu van olyan állapotban, ahogy tegnap Eszti. Rekedt, és most neki van az az ugatós köhögése. Bár néha már hallom fel-felszakadni, uh remélem estére már jobb lesz.
Egész éjjel ment a párásító, sztem sokat segített. Szilvi, ha nincs nektek, sztem érdemes venni, én 9900 Ft-ért vettem.
Kúpot nem kellett adnom hála Istennek. Nekünk is mondta a doki néni, h csak végső esetben adjam, ha már fullad, és csak 12 óra elteltével ismételhető, de addigra úgyis látnia kell orvosnak.
Babyhaler-rel egyelőre várok, bízok benne, hogy egyszeri eset volt. Se nálunk, se férjeméknél soha nem volt krupp.

Szivvi: nagyon csúnyák ezek a rohadt vírusok. Remélem ti nem ezt kaptátok el. Majd gyere, hogy mi volt! Jobbulást Eminek!
Kösz a tippet, nem tudtam, h ilyenkor be lehet jelenteni a vízműveknél. Volt kint rendőrség, uh jegyzőkönyv is van.

A 3 napos lázba az a legszarabb, h csak utólag derül ki, hogy az volt, akkor meg már tök mindegy, mert úgyis meggyógyult. Amíg meg nagyon lázas, idegeskedik az ember, h mi a baja a gyereknek...

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Abbey! remélem ő is hamar javul. Szörnyű, ez az ugatós köhögés, nekem Dávid ilyen. Sosem fulladt, de pici kora óta, ha köhög, akkor ilyen ugatva, borzalmas hallgatni.
Neki a fokhagyma-kakukkfű kapszula mézzel bevéve, szakítja föl nagyon gyorsan, csak a tieid ahhoz még picik.
Te szoktál homeot használni? Egyszer kaptam egy listát, h aszerint, h mikor ugat, fullad, milyen bogyó kell, no, azt nem tudom, h tényleg ennyire függ-e az időponttól, de Dávidnak a spongia nagyon jó abból.
Szóval esetleg máskor is, ha kezdenek ilyenbe belemászni, a spongia (v euspongia), iletve a drosera jó erre.

Házzal mi a helyzet?

Szivvi! javultok? tényleg szörnyű, amikor hót lázas, semmi le nem viszi, és semmi egyéb, amitől tudnád, h mi baja!

Én ma rohangáltam, mint pók a falon, gumis (vadi új gumink lett defektes), gyerekek hurcolása, vásárlás, anyámék lakása (holnap érkeznek), este meg itt volt Eszter lányom barátnője, mert holnap utaznak vissza Olaszo.ba, közben a nagyot próbálom rugdosni, h készüljön a felvételire, ...szóval elvoltam, mint a befőtt.

claire

Claire
claire
 
 


Lilu egyelőre stagnál. Rekedt, de legalább nem fullad. Éjjel egész jól aludt.
Eszti kezd egyre jobban lenni, visszatért a kis hisztikisasszony :) Éjjel rájött a sztrájk, hogy akkor ő most nem alszik. Végül hosszak könyörgés után ott hagytam. Nyüszögött egy ideig aztán úgy kiütötte magát, hogy fél9-ig meg se moccant. Ami viszont nagyon nem tetszik, hogy drasztikusan csökkent az étvágya. Nemhogy nem eszik éjjel, hanem még a rendes táp adagját se nyomja be. Fogyott is, megint csak 9,7 kg. Pedig igyekszem a kedvenceit főzni, spenót, pörkölt nokedlivel, ma bolognai, holnap gulyás leves.
Jó, mondjuk nem csodálom, tiszta slájm, és gondolom az megül a pocakjában. Sztetek lehet neki éjjelre wickvakurup kenőcsöt kenni a mellkasára?

Szivvi: mi a helyzet, hogy van Emi?

Claire: nálad már rutinból mennek az ilyen napok :D Legalább nem unatkozol, és nem érzed bezárva magad.

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Ez most más téma, de hátha találsz itt érdekeset!
http://www.gekkonet.hu/fejlodes/gyermek ... odese.html

Claire

ui. unatkozás :lol: az mi?
Majd nyugdíjas koromban a 32 unokámmal! :lol:
claire
 
 


Sziasztok.

Abbey,
ez nem feltétlen krupp, amiről szó van a piciknél is és Botinál is. Ezt pl. Botinál hörgőgörcsnek hívják, ami inkább asztmatikus, de nem asztma.
Ha a krupp előjön, akkor az általában nem egyszeri alkalom. A hideg párásító nem használ nekünk, talán még jobban köhögött tőle...
A Babyhaler azért jó nagyon mert megkíméli a gyereket a nagyon erőltetett köhögéstől és nem kap görcsöt sem. Nem értem nektek miért nem adott ilyet a doki. Ez nagyon gyakori dolog és adják is mindig. Ettől még nem fog"rászokni".

Mi voltunk tegnap a 15 hós mérésen és oltáson. Igen termetesek lettek a törpéim, Levi 84 cm és 11,5 kg, Szonja pedig 78 cm és 10.68 kg. Csak pislogtam. Nekem csak az tűnt fel, hogy egyre nehezebb őket cipelni.
Kaptunk még Prevenar ismétlőt is, de egyelőre nem volt semmi utóhatás, majd egy hét múlva, de inkább remélem nem.
Szonja irtóra hangot adott a neheztelésének, hogy őt mit szurkálják. Annyira ordított, hogy már én lettem szarul tőle...kivoltam.

Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Aztaaa Szilvi, nem semmi mekkorák a manók. Enyimek eltörpülnek mellettetek :) Bár most megnéztem amit Claire belinkelt, még épp az alsó határon mozgunk.
Igen, szerencsére a doki néni is azt mondta, h nem krupp, hanem a hangszál gyulladás miatt leszűkült a légcső, és emiatt van a kruppos légzés. Ezért is kaptunk végül calciumot meg fenistilt, hogy a duzzanat lemenjen a gégéjükről. (jó, mondjuk ezt mondhatta volna előbb is, és akkor lehet nem olvasok mindenféle ijesztő dolgot a kruppról)
Babyhalerről szó sem volt. Majd rákérdezek, ha legközelebb van ilyen, bár bízom benne, h nem lesz.

Ház: egyelőre kárt nem tudunk, még szárad. Holnap szerelnek fel riasztót, de inkább nem fejtem ki a véleményem a dologról...

Ma amúgy ritka kaka nap volt. Du. elszakadt a cérna, nagyon kiborultam. Szarul vagyok, tiszta takony, torokgyuszi, füldugulás, stb... és persze ilyenkor nincs senki aki segít. :(

Na, le is fekszem aludni.
Jó éjt!

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Hahó! Eltűntetek, hogy vagytok??
c
claire
 
 


sziasztok
Eminek 3 napos láza volt, mára tünetmentes és most jön Oli :evil:
Apa meglepett egy új babakocsival, aria twinnel, úúútáltam már a "dögöt" :)

Többiek hogy vagytok?

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Hali!

babakocsi: de jóóóó :) én is szeretem, könnyű, jól pakolható. Csak sajna az enyimen már látszik, h a 3. tulajok vagyunk. Talán még átvészeli velünk ezt az 1 évet.
Emi: szupi, jó hír. Legalább már előre tudod, hogy mi baja van Olinak, és,hogy 3 nap alatt elmúlik.

Én szenvedtem az utóbbi 2 napban. Hihetetlenül fájt a torkom már megint. Nem kaptam levegőt, hiába orrcseppeztem, kamilla teáztam, minden lélegzetvétel pokoli kín volt. Mára kicsit jobban vagyok. A torkom határozottan javult, levegőt is kezdek kapni. Holnap délelőtt megyek vissza a fül-orr-gégére, 2re pedig a Jánosba a másik dokihoz, aki majd műt.
Férjemet is megfertőztem, férfi létére ő még jobban szenved mint én :D "imádom", ha egy pasi beteg :lol:

Eszti manó meg hajnal 4kor úgy döntött, h ő most nem akar tovább aludni. 6ig küzdöttünk, mire végre belátta, hogy még aludni kéne.
Még most sem alszik, mert du. akkorát aludtak, hogy ihaj.

Tegnap lett volna suli, de elfelejtettem, uh most mérges vagyok magamra, mert fontos óra lett volna...

Szilvi: hogy vagytok? Bírod még?

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Sziasztok Lanyok!!!!!

Regen jartam erre, de persze nagyon sokat, rengeteget gondolok Ratok (foleg Claire-re, hogy o hogy csinalja ezt szinten 6 gyerkoccel, raadasul meg babanetezni is marad ideje...; meg Abbey-re, mert sokat jarok a kozeletekben)!

REmelem, szepen teltek az Unnepek, es meg boldog kisgyerkocozos evnek neztek mindannyian elebe!

Mi jol vagyunk, csak rettenetesen befogva; es a munkahelyemen is rengeteg gond volt, van (probalnak kigolyozni meg kiturni, amig nem vagyok), igy az rengeteg energiat vett es vesz el; most meg internetunk nincs, az sem keves energia, hogy vegre megcsinaljak, remelem, ezt el tudom kuldeni (1-1 percre van, fel ora kuzdelem utan...).

Megvolt nekunk is az 1 eves szulinapunk, hihetetlen....

De rem edesek a csajok; Bogoca mar jar (nagyon buszke ra!); Pannacska meg maszik, de az jo, meg talan 1-2 hetig van egy maszos babocam! Nem hatalmasak, valtozo az etvagyuk. A tejtermekeket csak most kezdtem bevezetni, kicsit felek, nem koser minden: tegnap pl. Bogica konyoken (de kivul) orak alatt valami rettenetesen csunya piros foltok (de tobb babatenyernyi) jott ki, mara ez hatalmas holyagokat is csinalt, nem tudtam, hova legyek. a misen megkerdeztem valami ismeros gyerekorvost, azszonta, hetvegen ilyen ugyelet ugysincs, adjak neki fenistilt. adtam, de nem tudom, hogy sokkal szebb-e; hat majd holnap rohanunk a dokihoz.... ilyen meg nem volt...

szoval felek, esetleg azzal kapcsolatos, hogy tejtermekeket elkezdtem adogatni (kakijuk is ma 4-5 szor volt, igaz, nem hasmeneses, de Pannanak eleg laza azert ahhoz, hogy kifolyt... bocs a reszletekert...); meg olyant sem vontam meg toluk, amiben tojas van, bar csak kicsi (palacsinta, toltottkaposztabol husgomboc, pogacsa, stb).

Mar ugy elfelejtettem, mikor mit lehet elkezdeni bevezetni - Ti tudtok valami jo linket erre?

Az egyetlen, ami miatt kicsit el vagyok keseredve, hogy nem nagyon tudok nekik konyvet "olvasni". Szoval nem nagyon lehet veluk nezegetni. Meg Hannacska valamennyire lekotheto par percig, de hamar elterelodik; Bogikat meg 1-1 percnel tovabb nem tudtam lekotni konyvvel. En ugy emlekszem, mind a 4 masikkal, mar ilyen korban is rengeteget nezegettunk, es igy tanultak meg szavakat, meg mindenfelet.

Nektek mikor kezdtek el jobban "figyelni" konyvekre?

Bogika egy nagy kope, imad viccelni, kukucsolni, neha dobalja magat az agyban; Hannacska komoly es intellektualis.

Szoval nagy elmenyek. Es olyan kivancsi vagyok meg mindig a Ti gyerkoceitekre is (mar nem babocak... milyen hamar elment ez az ido...)! meg mindig nem adtam fel, hogy egy talalkozot szervezek valamikor... Ti talalkoztatok esetleg kozben valamikor?

Sajnos idom arra nincs, hogy visszaolvassalak Titeket, de majd egyszer osszejovunk es mindent elmeseltek ;-))

Mindenkinek millio puszi!

zsebibabak
zsebibabak
 
 


.....nnnnnnnnna, persze nem tudtam megallni, azert beleolvastam reszletesebben is, hogy s mint vagytok. De mielott reagalok, 1-2 kerdes meg:

1. GYES/GYED. Tenlyeg 6 evig jar nekunk a GYED (vagy gyes, a kettot mindig keverem), ikrekkel? A neten probaltam utananezni, de csak ellentmondo infok vannak. Megorulok, ha ket ev mulva vissza kell mennem ;-(( Nagyon szeretek veluk foglalkozni!!

2. Ti hol javasolnatok, hogy autos gyerekulesnek utananezzek? Mar nagyon utaljak a hordozos babaulest, de a Brendonban sajnos nagyon vacakokat talaltam csak. En olyant szeretnek, aminek strapabiro es nem koszolodos az anyaga (pl. eros dzseki-szeru anyagbol van; amit a Bence hasznal most, az olyan), es esetleg kicsit csajos is. Csak ocska, kopos anyagbol talaltam uleseket, meg a rohadtdragak is...

3. Clarie, a Foteri koripalya iden is ingyenes? Mikor lehet es erdemes menni? Nem akarunk esetleg ott talizni egyszer? Par eve mi is voltunk es nagyon jo volt; szerintem most is megszerveznenk.

Es akkor most Rolatok:

Claire, hova felvetelizik a fiad? Gratulalok a szulinaphoz! Nekem 1 honap mulva uljuk a fiam 13. szulinapjat (mindig mondom, csaladostul kene talalkoznunk - hol van szinte ennyi, pont osszeillo gyerek...?). Danit vegul felvettek az Arpad termeszettudomanyijara, es nem bantuk meg. O is ellinkeskedte a felveteli-tanulast; nem birtam ravenni; a hozott pontjai sem voltak valami fenyesek; de a szobelin remekelt, es a max. pontszamaval igy viszonylag elokelo helyen jutott be (a szobeli elott nagyjabol eselye sem volt...). Es "felnott" a dologhoz: nagyon szepen tanul, es OK, nem lesz kituno, de altalaban 4-5 kozott all mindenbol, nagyon orulok neki. Pedig Ausztriaban egy rohadt ocska kozepiskolaban tobb 3-asa is volt.

Abbey, Szilvi, Silver, remelem, elmentek a betegsegek! Erdekes, minket viszonylag szerencsere elkerulnek (marmint a gyerekeket... En KEnyabol karacsony elott valami szornyu dologgal jottem haza, vagy 9 napig volt hasmenesem....). De a babak az 1. szulinapjukon epp egy Szafarin voltak (jo, ez inkabb a mamajuknak, vagyis inkabb a sogornomnek volt ajandek, aki vigyazott rajuk, amig en dolgoztam az ENSZben); ugyhogy zsirafokkal szemeztek es struccok fujtak rank... Persze az elso kozeli zsiraf le "vau-vau"zasa utan mar nem erdekelte oket a dolog tovabb - mint Abbey lanyait a karacsonyi ajandekok.... De Abbey, ne aggodj; az elso evekben altalaban a csomagolopapir erdekesebb, mint ami benne van ;-) aztan kesobb majd megszeretik, persze rajdtad is mulik, mennyire lelkesen jatszol veluk azokkal.

Claire, Nalatok meg 5.-6.kent is kaptak babajatekokat? Nem erzed ugy, tele van igy is a lakas jatekokkal, es hol van helyetek? En szerettem volna, szerintem meg jo lenne par babajatek, de mindenki azt mondja, orult vagyok, ki kene dobni a regik kozul parat (vagy odaadni), de nincs szivem, olyan jo kis jatekok vannak, aztan meg a babocak minddel meg jatszhatnak!

Sielni meg valaki iden? Nekunk meg nincs semmi szervezve, de olyan jo lenne esetleg mas hasonlo cipoben jaroval menni (en nyilvan csak kicsit sielnek, inkabb babocaznek otthon).

Na bedugulok!!

pusssz mindenkinek
zsebi
zsebibabak
 
 


Zsebi! megláttam az utolsó bejkegyzés időpontját, és mondom: no, csak nem Zsebi írt??? :D
Mindjárt olvasom is :)
Claire
claire
 
 


Gyorsan reagálok, aztán rohanok, úhoogy bocs, ha kimarad vki, vmi!
Gyes: tankötelessé válásuk (6év) évének decemberéig jár ikrekre, ez nem változott, csak az, h mennyi munkát vállalhatsz mellé, én a nagyobb ikrek mellől teljes állásba is visszamenetm, és nem veszett el a gyesem, azért az már egész tűrhető volt, dupla gyes +teljes fizetés. De most gyes mellett fél állás, ikres gyes mellett talán 30 órás vállalható. Én még annak is után akarok járni, h milyen feltételekkel lehet átiratni a gyest a nagyszülőkre.
Szívem szerint én is maradnék 3 éves korukig, engem nem piszkálnak a munkahelyemen, de amiket most meghirdettek a felsőoktatásban, az nem túl bíztató, és akkor még finom voltam!
Viszotn úgy tűnik, h 3 éves kortól kötelező az ovi!!
Én akkor szerintem megyek vissza, nálam a 2-3 év közötti a kérdéses, de én tényleg nem dolgozom, 1-2 szakdolgozó és kész, nem szaladgálok koreába, meg Afrikába, mint egyesek, haha.

autósülés: passz, mi egyelőre örököltekkel operálunk!

szülinap
. gratula, ugye milyen gyorsan jött???

Babajáték: az amortizálódottak helyett kaptak, meg olyasmit, ami nem volt még a nagyobbak idejében, és jónak tartom! De igen, ismerős, alig férünk a játékoktól. szerencsére a gyerekeket is rá tudtuk venni, h ajánljanak fel kari előtt a játékukból, különböző gyűjtésekre!

szafari: irigy, irigy :oops:

sí: suli sítábort le kellett mondanom, anyagi és praktikus okokból egyaránt, de még nem tettem le róla, h lécre álljunk az idén!!!


kori: OK, szetm tök jó ötlet, igen , ingyenes, és kiszámíthatatlan, h mikor vannak sokan, nyilván hétköznap de. :lol: de pl a síszünet nálatok mikor van? Azt érdemes becélozni.
Mi utána múltkor átmentünk az eurocenter étterem szintjére kajálni, az is élhető ennyi kölyökkel.

Gimi: fiadnak gratula, és tök jó, h felnőtt hozzá. Az Árpádot én is néztem, de nem tudom, h neki való-e, talán jövőre Dávidnak. De még ezt februárig variálhatjuk. Igaziból azt szeretném, ha megméretné magát, látná, mire elég az, amit ő tanulásnak hív :roll: ! egyelőre az AKG-t írtuk be, az szerintünk neki való lenne, de tudod, nagyon durva a tandíj, elvileg van lehetőség ingyenes vagy nagyon csökkentett tandíjú helyre, de csak ha fel akarják venni, és nagyon kiváló!!

Könyvek: én is úgy emlékszem, h a nagyobbak többet nézegettek ennyi idősen,és jobban is beszéltek...viszont pl nem táncikáltak így, minden zenére, maguktól. Meg lehet, h mi sem úgy és annyit foglalkozunk velük, nem? :oops:

tejtermék: én még nem adnék nekik, az enyémek tejet még most sem kapnak, tojiból is csak sárgáját, OK, őket már nem óvom attól, ha vmiben tej, tojás van, pl palacsinta, de azért módjával.
Egyébként nekem adott a védőnő hozzátápis papírt, és használtam is, hiába sokadik gyerekek, mert váltoiznak dolgok.

Viszont a nagyobb ikreknek volt allergia vizsgálata, még a hivatalos kiértékelés nem kaptam meg, de ha jól nézem, nem allergiásak, minden fontos ki volt húzva, tej, tojás, füvek, szőrök, stb. :D

Abbey! jobbuilást!!! nekem most Ádám torkozik itthon :roll:Próbálom zsályateával, aloe firsttel kezelni, nézek vmi homeot is!
Mi lett az erzsébeti házzal?

Na, megyek, elszundítottka az ölemben, most állnak át a 2 nappali alvásról az1re, kicsit össze-vissza működnek. Éjjel meg Nonó sokszor felsír, olyan, mintha rosszat álmodna, úgy kell visszaringatgatni....

Claire
claire
 
 


Zsebi! Küldj légyszi telszámokat püben, a mobilom töltője megadta magát, de ha lesz új, felhívnálak, a közös kori jó ötlet!
C
claire
 
 


Ja, akkor szoktam netezni, amikor az ölemben szopiznak, meg néha este-éjjel, amikor nem akarok még lefeküdni, vagy nézünk vmi marhaságot a párommal.
tieid is ezerrel szopnak még?

c
claire
 
 


Az év első jó híre: lehet mégse lesz mandula műtétem :D A János kh-as doktornő szerint (aki műtene) nem elég megalapozott a műtét. Ő nem látja, hogy miért is akarják ezt annyira kivenni, uh most csinál még pár vizsgálatot, és jövő héten kiderül, hogy akkor mi is lesz. Nagyon-nagyon bízom benne, hogy megúszom. Borzasztó kedves és segítőkész volt, nagyon örülök, hogy ő nem előbb vág utána kérdez, hanem fordítva.

Zsebi: 1 évesen a lányok már mindent ettek, kivéve az olajos magvakat. A könyv az enyimeket se köti le még mindig. Lilu mostanában a duploval játszik sokat, tologatja az autót, játszik a bábukkal, ilyesmi.

Szivvi: hogy van Oli? Nagyon lázas lett ő is?

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?