Új privát üzeneted érkezett!

Lucuzs,

nagyon-nagyon sajnálom!

Kép
gota79
 
 


Lucuzs .nagyon sajnálom :( :( :(

Horibol.gyönyörű kisfiad van.Mi óvszerrel védekezünk,mondhatni még ebben sem bizom teljesen,pedig ez a legbiztonságosabb módszerek közé tartozik.

Franci.Dejóóó,nemsokára szülsz...izgalmas időszak ez.

Nekem nem lehetett szülés közben sem inni sem enni.Egy vizes gézlapot kaptam a számra de igy is rendesen kicserepesedett.
Igazi balkáni körülmények között szültem.

Kép
monyo83
 
 


Lucuzs
:cry: :cry: :cry: :cry:

Szti
Várjuk a képeket!
EDA-t ha adnak szüléshe, akkor ha közben császár lesz, akkor az EDA-s kanülön be lehet nyomni a gyógyszert, és simán megcsinálható a császár! Nem kell újra szúrni!
Altatásnál a terhesek egyébként is úgy kezelendők, hogy nem üres a gyomruk... pár korty víz, szőlőcukor, csoki ezen nem ront...

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 

 
 

szti1
Lehet,hogy ez lesz. Vagy a recept íratáskor megkérdezem. ;)

lucuzs:
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Pedig annyira de annyira örültem neki én is!!!! :( :( :( :(

Nekem császár volt, de csak inni lehetett. Meg utána 3 óra múlva ehettem csak.

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Lucuzs nagyon sajnálom, kitartás! Az viszont jó, hogy tudod, van esélyetek. :wink:

2011.01.11.: 2x1 750mg met

Kép

Családient.hu vonalzók
szti1
 
 


Lucuzs: hogy vagy?

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Ma délután 2 körül megnéz a dokim, hogy eldöntse be kell-e avatkozni.
A lelkem romokban... szeretnék már túlleni rajta.

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Gyere majd mi volt a dokinál!
Remélem nem kellett semmi beavatkozás, nem kínoznak még jobban! :(
Kitartás....írhatnék ezer közhelyet, amit már te is tudsz....
Most lett egy angyalkátok,ami fentről fog majd vigyázni a kistesóra, hogy minden rendben legyen!

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


megjöttem a dokitól, megfelelően vékonyodik a méhnyálkahártya, a petezsák is eltűnt, nem kell beavatkozni, jövő péntek kontroll, ha mindent rendben találnak, akkor már nem is fognak hozzám nyúlni

új lapot kezdünk!

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Lucuzs: Én nem is tudok mit mondani, szörnyű érzés lehet elveszíteni egy babát. Ugyan nekem is szívódott már fel petezsák, de Barbus ott volt mellette. És nálunk az élet igazolta, hogy nem is tudtam volna mindkettőjüket kihordani. Egyikük sem maradt volna szerintem velünk. A méhszájam még Barbust is alig bírta el, hát még plusz egy babát. Szóval én nem tudom milyen lehet ezt átélni, de csak kitartást tudok kívánni. Jönni fog az a tesó.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Franci!
terhesség alatt kezdtem az l-thiroxint,100-at szedtem a végére,most is kell sajna...,50mg-ot,de szopi alatt is kellett szednem!!!!

Lucuzs!
nagyon sajnálom!!!!!!!

Horibol!
Gyönyörű kisfiad született!!!! :D

Nanicke?????!!!
Hiányollak!

Kép
mók
 
 


Lucuzs
Hőmérőzöl? Vagy most még nem?
Nem tudod a gondolataid/lelked "elterelni" a karácsonyi készülődéssel?

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Sziasztok!

Lucuzs nagyon sajnálom a történteket! Sok erőt és kitartást kívánok Nektek!

Ma voltam dokinál, mert Máté 1 hete alig mozog vmit. A turbófokozatból ejutottunk a napi 5ig. :cry: Úh 1 hétig bírtam. Doki nézett szívhangot és csinált uh-t is. Szerencsére minden rendben van. Eddig teljesen keresztben volt és most elkezdett fordulni. Csak rossz irányba. Most tökre átlósan van bennem, feje közvetlen a jobb bordáimnál, a feneke meg a köldökömtől rögtön balra. Emiatt a pozíció miatt nem nagyon érzem, hogy mocorog, de amúgy nagyon jól elvan odabent.

Mostantól kell a metet napi 1re csökkentenem, aztán 1 hét múlva teljesen abbahagyni. Kiváncsi leszek, hogy fog menni nélküle. Főleg karácsonyi időszakban. :?

2011.01.11.: 2x1 750mg met

Kép

Családient.hu vonalzók
szti1
 
 


Sziasztok!

Lucuzs

Nagyon sajnálom,remélem hamar megnyugszol :cry:

A babásódni vágyóknak pedig nagyon drukkolok,remélem nemsokára sok pozitiv teszteket fogunk látni :)

Horibol

Gratulálok,nagyon édes kisfiad van :)

Lenne egy kérdésem:

Ha valakinek normál életben nincs baj a cukrával,de ha teherbe esik akkor felmegy 8.6ra,okozhatja e ez a baba elhalását?
ő már a negyedik babájuk,eddig mind a 3 elhalt.általában a 9.hét körül.Ebben az évben volt sok kivizsgáláson,de semmi komolyat nem találtak,a pajzsmirigye felülműködik,annak az értéke 3 volt,erre kapott gyógyszert,most tökéletes.De ó kérdés hogy a cukor okozhatta az elhalásokat vagy a tsh?Most 6 hetes,de mindenki nagyon aggódik mert 3 hét és esetleg ennek a babának is vége lehet.csütörtökön megy cukorgondozóba.

KépKép
bettike83
 
 


Az inzulin rezisztencia okozhat vetélést. Szerintem nem feltétlenül a cukor miatt, csak kérdés, hogy ehhez a 8,6-hoz mennyi az inzulnja. Talán ha túl sok, akkor a szervezet nem tartja meg a babát, mert magát védi. De ez csak az én véleményem. Ez a 8,6 az evés utáni 1 órával mért? Talán metet kellett volna szednie, de kérdés ki ad neki terhesen.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


szti1
Nekem az utolsó hónapokban stabilan így volt Dani! :D
Hűha, karácsony előtt megvonni a metet.... :shock: ...nagy próba! ;)

bettike83
Szia! Téged "ismerlek" a januári topikból, ott zugolvastam amíg be nem zárkóztatok, most próbálunk 3-an életet lehelni bele újra. :D
Ha tudja kérni mindenképp nézessen éhgyomri és 120 perces cukor+inzulint és mellé LH-FSH és TSH-t mindenképp.
Sajnos sok orvos úgy van vele,hogyha az éhgyomri és 120 perces cukor jó,akkor nincs baj, nem nézetnek inzulint is mellé....én is ezért kötöttem ki a 4. orvosnál,mert DE IGENIS LEHET BAJ sajnos! :(
Bár igazából nem tudom,hogy terhesen ezek az értékek hogy változnak. De addig ne álljon meg,amíg legalább a cukor+inzulin vizsgálatot meg nem csinálják!

Vicky
Szerintem lehet,hogy terhesen már késő elkezdeni. Jó pár hónap kell a metnek, mire hat.

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Napvirág: Tudom, de talán arra elég lenne, hogy a baba túlélje az első trimestert. Szörnyű lehet ennyi babát elveszíteni.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Vicky

terhesség előtt volt terhelésesen,az jó lett viszonylag.most hogy babás lett újra,így lett ennyi,igazából kávé után volt ennyi.inzulint is korábban néztek neki,most még nem,de gondolom a cukorgondozóban majd megcsinálják neki,csütörtökön megy,és ez azért gáz mert addigra majdnem 7 hetes lesz,onnantól kezdve meg kb 2 hétig maradtak meg a babák. :?

Napvirág

Örülök :) én igazából nem akartam elköltözni mert szerettem itt fórumozni,meg csak itt kezdtük,jobban a szívemhez nőtt,de a többség döntött.

majd mondom neki hogy mindenképpen csináltasson inzulint is.

KépKép
bettike83
 
 


Vicky
Hát az biztos! :( Még egyet is,hátmég 3-at egymás után! :(

Bettike
Teljesen érthető volt a bezárás, ez volt a legjobb döntésetek,hogy egyben maradjon a csapat! ;)
Mikor tudja meg az eredményt? Majd jössz a hírrel,ugye?
Nagyon drukkolok neki!

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Bettike nem ártana folyamatosan, hetente nézetnie a progi szintet sem. Nekem is kb ilyenkor esett vissza a felére. Pedig előtte is kaptam progiutánpótlást, és akkor duplájára kellett emelni az adagot. A TSH nem feltétlenül lehet gond, én 3.45-el estem teherbe és semmilyen bogyót nem kaptam rá.

Napvirág a met néküli karácsony már ismerős, tavaly is így húztam ki. Bár a terhesség miatt most biztos nehezebb lesz.

2011.01.11.: 2x1 750mg met

Kép

Családient.hu vonalzók
szti1
 
 


Napvirág

Persze,jövök a hírrel :) remélem hamar lesz eredménye a vizsgálatnak.

KépKép
bettike83
 
 


Bettike
A terhesség maga is egy inzulinrizisztens állapot!
Sorozatos vetélések hátterében nagyon sok ok lehet!
Én minél előbb nézetnék HCG-t, progeszteront!!! És pár nap elteltével ismét...
HCG-változás már jelezheti, ha gond van, progeszteront meg lehet pótolni..
Pajzsmirigy-hormont is nagyon be kell állítani...
8,6-os cukor magas... minél előbb doktor, de addig is DIÉTA!!!!!!

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


szti1
Nekem a terhesség miatt volt könnyebb.
Tudtam,hogy itt most nem csak az én egészségemről van szó,hanem egy új élet egészségéről is!
Persze azért ettem sütit (mert azt azért nem lehet kibírni),csak amikor mindenki jól tele.....öööö....szépen mondva....ette magát,akkor én mindenből keveset és a sütit meg kaja után másfél-2 órával,akkor is csak keveset.
Tudom,ez így sem volt helyes,de legalább egy fokkal jobb volt,gondolom én ;)

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Bettike,

csak egy ötlet, de genetikát néztek már neki?
Pl.nekem Leiden mutációm van, ami fokozott veszélyt jelent a trombózisra, és ilyentől is meghalhat a baba, hogy nem elégséges a vérkeringés, és tápanyag ellátás, stb.
Ez állítólag sok embernek van, és nekem is majd vérhígítóval kell szúrni magam, hogy megmaradjon a baba, ha egyszer oda jutok.

Lehet, hogy egy hematológussal nem ártana beszélni.
jud81
Szolnok
 
 


Jud

Volt nekik genetikai vizsgálat is,hogy mit néztek azt nem tudom,de jó lett az eredmény.

Képzeljétek ma megtette első önálló lépéseit a kisfiam :) :) :)
olyan büszke vagyok rá :)

KépKép
bettike83
 
 


Lucuzs
Látom van ciklusos vonalzód. ;)
Hogy vagy?

bettike83
Gratula az első lépésekhez!!!!!!!!! :) :) :)
Szaffi nyomába léptél! ;)
Mi volt a dokinál?

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Nvirág


kedden megy vérvételre,ennyi egyenlőre.

köszönöm :)

KépKép
bettike83
 
 


Sziasztok!

Sürgős segítségre lenne szükségem. Bocs, hogy ilyenekről írok, de muszáj! ;)

Most mikor felkeltem tök úgy éreztem, mint amikor megjön. Tudjátok, amikor kikeltek az ágyból és érzitek, hogy folyik. Rohanok a wc-re és barnás szine volt a hüvelyváladéknak, mint amikor már a vérzés vége felé vagyunk.amúgy szagtalan. Amikor kivettem a betétet a bugyim meg mintha fél deci vízben lenne. Aztán jött a tojásfehérjés nyálka (mint peteéréskor). Ez a nyákdugó volt? Ilyen barnás szín már tegnap délután is volt 1x, de gondoltam biztos rossz a szemem, meg akkor még nem volt nyálkás.
Szerdán mennék a dokihoz, és csüt-re van időpontom a laborba, viszem szerdán levett strepto-t. De ma is van doki, de így meg nem tudom, mi lesz a laborral.

Köszi és mégegyszer bocsi.

Bettike gratulálok az 1. lépésekhez!!!

2011.01.11.: 2x1 750mg met

Kép

Családient.hu vonalzók
szti1
 
 


Szti,
esélyes hogy nyákdugó, de még akár 2-3 hetet is bent maradhat a baba :wink: :wink:
csak a személyi higiénára kell ügyelni.
Minden rendben lesz!

Csajok!
annyira jó hírt kaptam!
A legjobb barátném, aki szintén pcos, és szidtam a múltkor, hogy nem diétázik, ellenbn dohányzik, és csak a met szedésre hajlandó, szintén babát vár, összehozták, 9 hónap met szedés mellett, messze nem ideális életmóddal.
Persze most letette a cigit egyből. Nagyon szurkolok nekik, hogy minden rendben menjen!

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Szti,

nyugi! nekem is volt barnás nyákom. az, hogy ez hogy befolyásolja a szülést nem tudom, mivel nekem császár volt. ha bizonytalan vagy, hívd fel a szülésznődet/védőnőt/dokid!

Eclipse,

gratulálok a barátnődnek! én is hasonló "életmóddal" lettem babás. :oops: :oops: :oops:

Kép
gota79
 
 


szti, igen, ez valszeg a nyákdugó... nekem is hasonló volt. Ez volt csütörtökön, és 1 hét múlva szültem, de én mindent megtettem érte 2 napon át :wink: :wink: :wink: (nagytakarítás, kertészkedés, séta, lépcsőzés a kórházban, mikor ctg-re mentünk + uh, flow, szülésznővel beszélni, streppto eredmény - ez mind más emeleten volt)

Kép Kép
kriszti0921
 
 


luczus: sajnálom
szti: szerintem is nyákdugó
betti: drukk az ismerősödnek


tudja valaki mitől lehet az ha szülés után 7 héttel egy napig barnáztam aztán semmi erre tegnap 1 héttel később megint és ma megint semmi. Járt még valaki így??? A 6 hetes kontroll szerint minden rendben.

Kép
horibol
 
 


Köszi csajok! Nem volt időm írni, bealudtam. :)

Beszéltem a szülésznővel. Azt mondta, hogy lehet a nyákdugó is, meg tágul a méhszáj. Ha nincsenek görcsök, fájdalmak, gyerek mocorog, akkor az jó. Lehet, még hetek kérdése is. Amúgy pihizés, ha keményedés lenne, magneB6. Mivel szerdán megyek dokihoz, addig pihi, figyelés. PErsze ha vmi változás áll be, akkor azonnal hívni. Szólt, hogy ugye az Uzsokiban nagyon komolyan veszik a betöltött 36. hetet, most is van egy 35+5ös kismama és nagyon vacillálnak mi legyen vele. Ja, ezt tudom, úh megmondtam Máténak, hogy legalább 5 napot maradjon még a fenekén.
Persze a héten jó pár doglot intéznem kell: nődoki, labor, vásárlás, fogorvos, meg pénteken céges karácsonyi vacsi. Még jó, hogy majdnem mindet kocsival el tudom intézni.

Eclipse emlékszem, amikor írtad a barátnődet, mérges voltál rá! Gratula nekik!

Xtina már abba elfáradtam, hogy elolvastam, merre jártál, mit csináltál anno. Nem csoda, ha Tamara ki akart jönni. :D

2011.01.11.: 2x1 750mg met

Kép

Családient.hu vonalzók
szti1
 
 


szti, azért írtam le, hogy mit NE csinálj. Szerintem inkább feküdj, de tényleg! Tessék igénybevenni apuka, rokonság segítségét!

Kép Kép
kriszti0921
 
 


Hírek:

Bikfy tegnap világra hozta tündér babáját, Áront!!!! :lol: :lol: :lol:

Sok boldogságot nekik!!!! :D :D :D

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Itt is sok boldogságot kívánok Bikfynek és Áronnak! :D

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Gratula Bikfynek, jó egészséget a családnak!

Szti: Én inkább nem mondom, hogy ne menj sehová, mert én két ujjnyi nyitott méhszájjal voltam a karácsonyi bulinkon. És nem kocsival. De azért csak óvatosan, bármi van azonnal fekvés.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


szti!
nem sok van hátra... átlag 2 nap a nyákdugó távozása után... :) (persze ez lehet 2 hét is... de a nagy átlag 2 nap)
nekem ennyi volt... igaz, indították...
egyébként már 1,5 héttel szülés előtt 2333-as méhszájjal engedett haza a dokim, hátha kicsalogatjuk :D
végül tavaly valahogy ilyentájt már hatott a pipolphen és még kicsit aludni is tudtam :D

bikfykém!
itt is puszi nektek!

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Bikfy,

sok sok puszi nektek! gratulálok! kérjük majd a képeket!

Kép
gota79
 
 


Bikfy!

Gratulálok!!! Nőjjön nagyra Áronka!!!

Kép Kép
kriszti0921
 
 


eclipse
Hihetetlen, hogy összejött nekik, de nagyon jó! Drukkolok,hogy minden rendben legyen!!! :)

Bikfynek nagy nagy gratula , jó egészséget és sok tejcit!!!! :)))))

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Sziasztok!

Sajnos nemrég derült ki egy nőgy. UH-n, hogy PCOS-m van....

Tudtok jó endokrinológust ajánlani Nyíregyházán vagy Debrecenben?

Előre is köszönöm a segítséget!
eperke82
Sátoraljaújhely
 
 


Sziasztok!

Megvolt a nődoki. A külső méhszáj 1 ujjnyira/ujjbegynyire nyitva van. Máté totál farfekvésben van, átlósan. Úh már fel lettem világosítva, hogy 1.szülőnél farfekvés = császár. De hátha megfordul addig. Súlya kb 2850g.
Magzatvíz menny-e normális. Szte inkább nagyobb menny-ű hüvelyváladékról lehet szó. csak azt nem értem, hogy akkor miért nem folyamatosan. Vagy az nem "feltétel"? Tegnap sima nyálkás, színtelen, kevés. Ma reggel megint bugyiáztatós, színtelen és nem nyálkás.
Amúgy pihenek. Sajnos fogorvoshoz más nem tud helyettem elmenni. :lol:

Lehet butaság, amit kérdezek, de ha farfekvés van, akkor is beindulhat a szülés, jöhetnek fájások?

Bikfy Hatalmas gratula nektek. Sok-sok tejecskét kívánok, nőjetek szép nagyra.

Youlcsi Boldog Szülinapot Áronnak!! :wink:

2011.01.11.: 2x1 750mg met

Kép

Családient.hu vonalzók
szti1
 
 


szti!
a szülés ugyanúgy beindulhat farfekvéses babánál. a veszélye az a sima szülésnek ebben az esetben, hogy nem tágulsz ki megfelelően, hiszen a teste kisebb , mint a feje, és így "beszorulhat" a nyakánál... ami meg még fokozza, hogy így a köldökzsinórt is elszorítja...
jobb a császár... jobb nem rizikózni.
arról nem volt szó, hogy esetleg megfordítják?
szülésznővel nem beszéltél róla? állítólag vannak mindenféle praktikák, amivel esetleg rá lehet venni a babát a megfordulásra.

Áron köszöni a köszöntést.
még mindig hihetetlen, hogy van ő nekünk :D

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Julcsi abban a kórházban, ahol szülni fogok, ha rohadtul nem történik semmi, akkor a 40. hétig várnak a csodára, hogy megforduljon. Ha a betöltött 40 hétig nincs befordulás, akkor császár. Bár jövő héten megkérdezem konkrétan a dokit, ő hogy gondolja. Mármint, hogy ő kivárná-e a 40. hetet. Nekem a császár is jó lesz, igazából tökmindegy. szó nem volt semmilyen megfordításról. :) Szülésznő is csak annyit mondott, hogy van még ideje megfrodulni. Nem ajánlott semmit.
Hihetetlen, ugye? Aztán már a másodikat tervezitek! :lol: :lol: :lol:

2011.01.11.: 2x1 750mg met

Kép

Családient.hu vonalzók
szti1
 
 


Egy Norvégiában élő (szlovákiai) magyar nőgyógyász barátom szerint Mo-n már nem tanítják a megfordítási technikákat, mert túl sok a műhibaper. Norvégiában 10% császár van, Mo-n sokkal több, nagyrészt emiatt. Faros? Fel sem merül, hogy megfordítják itthon. N-ban meg kötelező. És ő dolgozott évekig mindhárom országban.

Kép Kép
kriszti0921
 
 


Áronnak boldüg szülinapot!

A barátnőméknél szülés előtt fordult meg a gyerek, azt mondta horror volt látni. Csak sajnos náluk akkor lett faros, úgyhogy császár lett belőle. A megfordítást én is hallottam már, de tényleg könnyen tekeredhet a köldökzsinór, szóval itthon inkább vágnak. Kitartás, nemsokára a kezedben lesz a baba.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


szti!
az nem baj, ha beindul a szülés... ebből a szempontból mindegy, hogy faros, vagy fejvégű... sőt! inkább magától induljon, mint indítsák... hiszen tervezett császár előtt is kellenek a fájások. kell sokkolni a babát (és nem is értem, hogy ezt miért nem csinálják mindenhol), szüksége van az oxitocinra, az összehúzódásokra... a felkészülésre.
nem úgy van ám az, hogy őt csak kiszedik onnan!!! tudnia kell, hogy itt az idő, ki kell jönni... más kérdés, hogy nem a résen, hanem a vágáson :lol:

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Hát nem tudom. Én feküdtem egy csajjal még a belgyógyászaton (ő is cukros volt). Neki olyan rossz volt a szeme, hogy egyáltalán nem vajúdhatott. Szóval császározták még a 40. hét előtt, nehogy beinduljon a szülés. De hogy ezzel a babának rossz lett volna, azt nem hiszem.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Nekem nem indították a szülést. Ugyebár elvileg túlhordtam, és azt mondta a doki, hogy annyira fent van még, és teljesen zárt voltam a 41.héten, hogy semmi esélyt nem látott a természetes szülésre. szó sem volt indításról. mondjuk úgy volt, hogy másnap reggel első leszek, de mivel a hírre egy kicsit "beizgultam" és felment a vérnyomásom, azonnal műtő volt.

Julcsi,

utólag is boldog első szülinapot Áronnak! volt buli? Tesó projekt tekintetében hogy álltok?

Kép
gota79
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?