Új privát üzeneted érkezett!

Mmzsó; most olvastam, csak a rossz híreket! Nagyon sajnálom... :( Leginkább sok-sok erőt kívánok Neked a továbbiakhoz, én ezzel szoktam hadilábon állni!
Lányok, azt szeretném Tőletek kérdezni, hogy van-e köztetek olyan, akinek úgy kezdték el a stimulációt, hogy közben volt cisztája.
tibma
 
 


mmzsó: Nagyon sajnálom. Minden elismerésem, ahogy hozzá állsz. További kitartást sok-sok erőt!

Nekem kedden lesz a petesejt leszívás. Gondolom pénteken meg a beültetés. Jó kis hetem lesz. Izgulok. Kissé bizonytalan vagyok, hogy a Gonapeptylt még a leszívás előtti nap reggelén is be kell adni? Tudja valaki?
dondon
Budapest XII. kerület
 
 


Zsó,
Nem is tudom mit mondjak... :(
Sajnálom, közhely, de attól még igaz!
Tibma,
Nekem 1 cysta miatt csúszott 1 hónapot az egész...
Röpcsike,
Írj, légy szi, ne haragudj, hogy nem tudtunk beszélni!
Többiek?

mary80
 
 

 
 

Mary80; köszönöm, hogy megírtad! És a következő hónapra eltűnt a cisztád vagy mi lett vele?! Sajnos én attól félek, hogy nekem nem tűnik el a ciszta, a leszívásra gondoltak még, mert műteni már nem nagyon akarnak. Lassan már nem lesznek szerveim :(
HA még van valaki, akinek van tapasztalata, szívesen veszem!
Köszönöm!
Dondon; HAJRÁ!!! :) Bár én tartanék már ott...
tibma
 
 


Dondon,
én úgy emlékszem,hogy csak a tüszőrepesztés napján reggel.
A rövid protokollban is így van,hogy a gnrh analógot aznap adjuk utoljára.
Feltétlenül telefonálj a klinikára hétfő reggel,és Andi+Kati meg tudja mondani mert a kezelési táblázatod megvan nekik számítógépen!El ne szúrd!
Vendég
 


Tibma,
Igen, eltűnt a köv. hónapra a cysta. Szerintem felszívódott, vagy kiürült a mensivel, nem tudom, de akkor az volt a lényeg, hogy eltűnt.
Kitartás Neked! Kívánom, hogy úszd meg mindenfajta beavatkozás nélkül!

mary80
 
 


mmzsó: Köszi szépen, igen telefonálni fogok. Egyik papíromon sem szerepel, hogy mikor kell utoljára beadnom.
dondon
Budapest XII. kerület
 
 


Sziasztok szeretném valakitől megtudni, hogy nekem most fognak egy hastükrözést meg egy méhtükrözést csinálni. De előtte fel kell mennem a kórházba csak azért, hogy valami fő fő fő orvos engedélyezze ezt a vizsgálatot. Volt valakinek ilyen ?
A lényeg az lenne, hogy elég e ha csak én megyek vagy a férjemnek is mindenképpen jönnie kell? Sajnos a munkája nem nagyon engedi válaszotokat elöre is köszönöm
kelemen0108
Lőrinci
 
 


Válaszotokat mihamarabb várom mert pénteken mennem kell köszönöm :lol:
kelemen0108
Lőrinci
 
 


Ha pénteken mész, akkor valószínűleg ez egy ún. bemutatás lesz. Megvizsgál egy tucat orvos... vagyis csak 1 vizsgál és kb. 10-en körbeállnak (legalábbis nekem így volt). Erre nem kell a férjednek jönni.
Minden jót!
tibma
 
 


Nagyon szépen köszönöm a felvilágosítást jól mondta a védőnő, hogy ti itt biztosan fogtok tudni nekem segíteni. Szóval még vizsgálat is lesz? Én azt hittem valaki elbírálja, hogy jogosult vagyok e a műtétre és kész kezembe nyomnak egy papírt és jöhetek haza. Ez sok idöt vesz igénybe? 11-re kell mennem meg azt sem tudom hova ? Soha nem voltam még ebben a kórházban. Tudsz nekem ebben valamit segíteni?
Válaszodat elöre is köszönöm meg persze bárkiét.Köszönöm :D :lol: :D :lol:
kelemen0108
Lőrinci
 
 


Hát, hogy mennyi időt vesz igénybe az attól függ, hogy hányan vagytok, de szerintem nem kell 3-4 órára készülnöd. Talán délre végzel is! Nekem a földszinten volt, ha jól emlékszem a nőgyógyászati ambulancián. De érdeklődj a portán, nem mondom, hogy kedvesen, de segítenek :)
Majd írd meg mi volt! :)
tibma
 
 


Nagyon szépen köszönöm a válaszodat remélem gyorsan fogok végezni és ígérem megírom mi volt nagyon aranyos vagy köszönök mindent :lol: :lol: :lol: :lol:
kelemen0108
Lőrinci
 
 


Dondon
Mi újság Veled? Minden rendben? Visszakaptad a már a "bébikéket"? Szorítok, hogy most is olyan sikeresek legyetek, mint az elsőnél :-)!
maci80
 
 


Szia Maci80!
Húú, igen már itt vannak a pocakomban a kicsikék. "Már" csak az izgalom marad, hogy mit mond majd a prof. 2 hét múlva. Holnap elutazunk 2 napra a férjemmel, gyerkőc nélkül. Kis séta, pihenés, olvasás jót fog tenni.

Jó hétvégét mindnyájotoknak!
dondon
Budapest XII. kerület
 
 


Na sziasztok ma voltam ezen a bemutatás dolgon a kórházban és hál istennek nem kellett mutogatnom magam a sok orvosnak anélkül is engedélyezték a vizsgálatot. Köszönöm a biztatást és ha nem baj a továbbiakban is írok majd. Úgy néz ki, hogy december 8-án csinálják meg
kelemen0108
Lőrinci
 
 


Szeretném megtudni hogy hogyan tudok a meddöségi központba bejelentkezni és hogy milyen papírok kellenek hozzá?
kelemen0108
Lőrinci
 
 


Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy miért mondták nekem azt pénteken a ciklus 19. napján, hogy a 21. napon nem lesz terheléses vérvétel?

Levették a vért és mondták, hogy pár percig várjak a folyosón, mert megnézik, hogy hétfőn terheléses vérvételem lesz vagy csak sima?

Kelemen!
Engem a vidéki kórházból küldtek a meddőségi központba kaptam beutalót is, igaz Murber doktor nem kérte.
Az első alkalommal megkérdezte, hogy hogyan kerültem hozzájuk és ennyi.

Korábbi leletet vigyél magaddal!

Éven belüli rákszűrés papírját kérni fogják és ha volt meddőséggel kapcsolatos vizsgálatod akkor azt is (HSG, hormon eredmények, pajzsmirigy eredmények)!

Első alakalommal a pároddal együtt kell megjelennetek!

Telefonszám: 06-1-266-04-73 vagy 06-20-825-4234 kérni kell az Asszisztált Reprudukciós Osztályt!

Engem a 06-1-266-01-15 telefonszámról hívott fel az asszisztensnő.
sziszi73
 
 


Szia Sziszi
Köszönöm a felvilágosítást csak az a baj hogy én voltam rákszürésen de sajna semmilyen papírt nem kaptam ilyenkor mi van?
Más milyen papírjaim vannak vizsgálatokról, Fontos az a papír vagy akkor majd csinálnak megint rákszürést vagy mit csináljak?
Vagy ha most én elmegyek egy rákszürésre mennyi idö alatt van meg az eredmény?
kelemen0108
Lőrinci
 
 


Kelemen,

a rákszűrésről utólag is tudnak a számítógépből eredményt nyomtatni. Én januárban voltam rákszűrésen, szeptemberben kértem a nőgyógyászomtól a rákszűrés eredményét, hogy szükség van rá a meddőségin. Akkor az orvos megkereste a gépen, kinyomtatta és átadta és elfogadta Murber doktor így is.

Szerintem beszélj a nőgyógyászoddal és kérd meg őt, hogy adja oda Neked.
sziszi73
 
 


Rendben köszönöm amugy is megyek vérvételre és akkor el is tudom intézni köszönöm aranyos vagy szia
kelemen0108
Lőrinci
 
 


Nem tudja véletlenül valaki, hogy a hormon gyógyszereket lehet-e egészségpénztári kártyára venni?
kelemen0108
Lőrinci
 
 


Természetesen lehet, én is egészségpénztári kártyával fizettem, míg volt rajta egyenlegem.
dondon
Budapest XII. kerület
 
 


Bármelyik gyógyszert meg lehet rajta venni vagy azok is ki vannak kötve? Meg az Axa egészségpénztári kártyát is elfogadják? Hol tudok ennek utána nézni? A vidéki gyógyszertárakban is meg lehet ezeket a gyógyszereket venni vagy csak a pestiekben?
kelemen0108
Lőrinci
 
 


Sziasztok! Olvasom az Egészségpénztáras hozzászólásokat.
Én úgy tudom, azokat a termékeket lehet kártyára venni, aminek un. OGYI száma van, vagyis törzskönyvezett készítmény.
Vannak egyéb szerek, amiket ugyan kártyával lehet fizetni, de kártyás fizetés esetén SZJA köteles, amiről év-végén értesítést küldenek az adóbevalláshoz.
Ezt vásárlás előtt a Patikában meg lehet érdeklődni.
Egyenleghez meg csak annyit, ha mód van rá, idén még érdemes az egészségpénztári kártyára pénzt utalni saját részre, mert bár vonnak belőle némi kezelési költséget, de az a "befizetés" adókedvezményre jogosít. Erről szintén év végén küld az egészségpénztár értesítést.
Azt hogy hol, melyik kártyát fogadják el, általában vagy neten, vagy telefonon meg lehet előre érdeklődni.
Hátha valakinek ez segítség...
babus66
Budapest
 
 


Köszönöm szépen a segítséget igazán aranyosak vagytok és remélem az én kártyámat is elfogják fogadni
kelemen0108
Lőrinci
 
 


Nem tudja véletlenül valaki, hogy a hormon gyógyszereket lehet-e egészségpénztári kártyára venni?


Szia! Bocs hogy belédírok. Mondj egy nevet, megpróbálom megkeresni, hogy OGYIS-e ? Vagyis melyik gyógyszerre gondolsz ?
Üdv: babus66
babus66
Budapest
 
 


Nem tudja véletlenül valaki, hogy a hormon gyógyszereket lehet-e egészségpénztári kártyára venni?


Szia! Bocs hogy belédírok. Mondj egy nevet, megpróbálom megkeresni, hogy OGYIS-e ? Vagyis melyik gyógyszerre gondolsz ?
Üdv: babus66



Szia semmi baj még nem tudok gyógyszernevet csak az én kártyám axa- nál van és általánosságban szeretném megtudni ugyanis februárban egy nagyobb összeg kerülhet rá ha ugy kívánom és nem tudom megéri- e? Nekem majd a gyógyszerek miatt kellene tudnom de így . hogy axás nem tudom elfogadják e
kelemen0108
Lőrinci
 
 


Nem tudja véletlenül valaki, hogy a hormon gyógyszereket lehet-e egészségpénztári kártyára venni?


Szia! Bocs hogy belédírok. Mondj egy nevet, megpróbálom megkeresni, hogy OGYIS-e ? Vagyis melyik gyógyszerre gondolsz ?
Üdv: babus66



Szia semmi baj még nem tudok gyógyszernevet csak az én kártyám axa- nál van és általánosságban szeretném megtudni ugyanis februárban egy nagyobb összeg kerülhet rá ha ugy kívánom és nem tudom megéri- e? Nekem majd a gyógyszerek miatt kellene tudnom de így . hogy axás nem tudom elfogadják e
Üdv kelemen0108
kelemen0108
Lőrinci
 
 


Szia semmi baj még nem tudok gyógyszernevet csak az én kártyám axa- nál van és általánosságban szeretném megtudni ugyanis februárban egy nagyobb összeg kerülhet rá ha ugy kívánom és nem tudom megéri- e? Nekem majd a gyógyszerek miatt kellene tudnom de így . hogy axás nem tudom elfogadják e
Üdv kelemen0108
kelemen0108
Lőrinci
 
 


Szia Kelemenke ! :-)

Nézd csak ezt:

https://www.axa.hu/hu/egeszsegpenztar/e ... gyogyszer/

meg ezt:

http://www.ogyi.hu/gyogyszeradatbazis/

A kizárólag OÉTI engedélyszámmal rendelkező termékek nem számolhatók el Egészségpénztáron keresztül (kivéve: tápszerek). Nem elszámolható termékek még pl.: Béres Actival, Béres Actival Junior, PLUSSZ pezsgőtabletták, Aloe Vera termékek, California Fittness termékek, Q10, HIPP bébi étel, Bio-Crome, Bio-szelénium stb.
Kapcsolódó információk
Szerződéskötés nem szükséges
Orvosi javaslat nem szükséges
A számla Vevő rubrikája Pénztártag (vagy közeli hozzátartozó) neve, címe, tagi azonosítója

:-)

Azért csak annyi gyógyszert együnk, amennyit muszáj ... !!

De ha nincs más megoldás....

Üdv: babus66 :-)
babus66
Budapest
 
 


Szia Kelemen0108!
Én is AXA kártyával fizettem az előző lombiknál a szurikat, kúpokat, gyógyszereket, csak a hűtőtáskát, ill. az injekciós tűt és fecskendőt nem lehetett azzal fizetni.
Ha bármit felírnak majd az ARO-n, a Mikszáth téri patikába menj kiváltani (majd fogják is mondani), ott tuti elfogadják, és nagyon rendesek, nem kötekednek, és van raktáron ami kell.
Én egyszer jártam pórul, mert a felírt Utrogestan kúpot nem váltottam ki ott, gondoltam magamban, az azért biztosan van más patikában is. Elmentem a megszokott kis gyógyszertáramba, ahol baráti kapcsolatban vagyok a patikusokkal, mégsem tudták kiadni a gyógyszert, mert nem hüvelykapszula volt felírva, hanem lágykapszula, és 3 dobozzal volt felírva, amit nem adhat ki csak úgy, valami hiányzott neki róla/hozzá. Másnap berobogtam a klinikára reklamálni, és a prof mondta, hogy miért nem a Mikszáth térre mentem, mert ott kiadják. Úgyhogy behúztam fülem-farkam, és elkullogtam a Mikszáth térre, ahol tényleg szó nélkül kiadták a 3doboz hüvelykapszulát :oops:
Szép napot!
Maci
maci80
 
 


Köszönöm szépen a felvilágosítást maci80 nagyon aranyos vagy akkor így megnyugodtam hogy nem hiába fogom a pénzt a kártyára kérni. Rendes vagy köszönöm mégegyszer
Üdv:kelemen0108
kelemen0108
Lőrinci
 
 


Régebbi hozzászólásokat olvasgattam itt a fórumon.
Sok itt az érzés. Hullám hegyek, völgyek. Az egyik legnagyobb ellenségünk az idő, de az egyik legnagyobb barátunk is... Néha röpül, néha cammog.
Én is így vagyok... néha tervezek, néha hessegetem a gondolatokat, nehogy túl beleéljem magam.
Miért nem lehet minden azonnal ? Miért olyan lassú egy vizsgálati eredmény megérkezése? Miért hatnak oly lassan a szerek ?

Tényleg csak egy jó megoldás van. be kell társítani más dolgokat is az életbe. Jó hogy most jön Karácsony, s lefoglalnak a készülődések. Keresem az idézeteket a családtagoknak, ajándékokon fondorkodom, főzésen, sütésen, hangulatkeltésen. :-)
S ráadásul előbb még jön a Mikulás is! :-)
Őt is várom ! :-)

Úgyhogy énekelgetek :-)

Fel nagy örömre ... :-)

:o
babus66
Budapest
 
 


Ti már biztos tapasztaltabbak vagytok mint én de valahogy én is így vagyok ha van mivel elfoglalni magam akkor nem gondolok annyit rá
kelemen0108
Lőrinci
 
 


Jól összefoglaltad babus!
Most nekem épp nagyon cammog az idő... Pedig annyi teendőm van így ünnepek előtt, de ha előre tekerhetném 1 héttel az idő kerekét sokkal jobb lenne. Ez 2 hét bizonytalanság a legrosszabb. A pihenés nálam ilyenkor nem válik be. Jobb a pörgés, a sok program a családdal, barátokkal.
dondon
Budapest XII. kerület
 
 


Kelemen, nagyon szívesen, ha tudok szívesen segítek.
Babus, kicsit irigylem ezt a sok energiát Tőled, én most nagyon elfáradtam az év végére :? De nagyon várom az ünnepeket (már csak azért is, mert akkor még egy hónappal közelebb kerülünk a második próbálkozáshoz :lol: ).
Bár lehet, hogy 3 hónap helyett 4 hónapot hagyunk ki, mert folyamatban van egy bírósági tárgyalás, és most kaptam idézést, hogy február 11-én kell mennem, és számításaim szerint kb akkorra esne a fagyibabák beültije. Az októberi tárgyalást is elhalasztattam, mert a beültetés után 5nappal lett volna. Megint nem halaszthatom el a tárgyalást, elmenni pedig jó lenne. Tanácstalan vagyok, mivel teszek jót :cry:
Dondon, szorítok Neked! Mikor lesz eredményhirdetés? Hogy bírja a pici fiad, hogy nem emelgeted? Remélem, a pörgés mellett azért vigyázol magadra :wink: . A fekvés amúgy nem is jó, csak első pár napban, mert utána "be kell hogy induljon a normál vérkeringés" ahhoz, hogy az embriónak is kellemes környezetet teremtsünk.
Mindenkinek szép napot (jó lenne már, ha kisütne a napocska végre)!
Maci
maci80
 
 


Szia maci,
véleményem szerint egy bírósági tárgyalás miatt kár halasztani. Én most pl. a beültetésem utáni 3.napon utaztam le Zalaegerszegre egy büntető ügybeni kihallgatásra. Az elsőt én is elhalasztottam, mert aznap kellett menni a profhoz., de ezen már túl akartam lenni. Meg is nyugodtam egyébként tőle. Nyomasztott.
Kicsi fiam most pár napig a nagyszülőket, nagynéniket örvendezteti. Holnap már visszakapom végre! Nagyon nehéz kibírni, hogy ne emeljem fel. Ő is rosszul viselte. Nagyon jól érzi egyébként magát vidéken, csak én szenvedek kutyául a hiányától. Dec.8.-án tudom meg az eredményt. Hú, de sok nap is van addig!
dondon
Budapest XII. kerület
 
 


Szia Dondon
Nem tudom, elég felkavaró tárgyalásról van szó (a volt férjemmel pereskedünk, mert nem fizet gyermektartást évek óta a közös gyerekeink után, hazudik mint a vízfolyás a bírónőnek, aki tehetetlen, mert a törvények sajnos nem gyerek centrikusak) Szóval az eddigi tárgyalások alkalmával remegtem az idegességtől, és nem szeretném, ha esetleg ez miatt nem sikerülne a beülti, viszont a bírósági ügyben is jó lenne előrébb jutni... Nem tudom, majd meglátjuk. Pedig már csak 1 ciklus választ el a következő programtól :roll:
Nagyon bízom benne, hogy nektek gyönyörű ajándék lesz a Mikulás puttonyában, és a családnak a fa alatt :wink: .
Szorítok Neked nagyon!
maci80
 
 


Én is szívből szorítok mindenkinek mert itt mindenki nagyon segítőkész és rendes. Én jövőhéten megyek a has- és méhtükrözésre mely remélem nem lesz vészes és hamar hazamehetek és nem fog fájni és remélem semmilyen rossz dolog nem fog történni azért egy kicsit félek ezektől a dolgoktól.
kelemen0108
Lőrinci
 
 


Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy miért mondták nekem azt pénteken a ciklus 19. napján, hogy a 21. napon nem lesz terheléses vérvétel?

Levették a vért és mondták, hogy pár percig várjak a folyosón, mert megnézik, hogy hétfőn terheléses vérvételem lesz vagy csak sima?


Kérlek Titeket, ha valaki tudja rá a választ mondja meg nekem!
sziszi73
 
 


Sziszi,
szerintem azért,mert amúgy is magas lehetett a prolaktin-értéked,akkor meg fölösleges terhelni,hisz attól nyilván magasabb lesz az érték.

Ne aggódj,ezen nagyon egyszerű segíteni!Egyébként nyugodtan meg is kérdezhetted volna,biztos megmondták volna (ill.nem biztos,mert lehet,hogy csak a prof mondhat eredményt...)
Vendég
 


Mmzsó,

megkérdeztem a vérvételkor az asszisztensnőt, ő azt mondta, hogy kérdezzem meg az orvost!

Lehet, hogy igazad van, mert májusban is enyhén emelkedett volt a prolaktin szintem. Akkor még a vidéki kórházban nézették meg.
sziszi73
 
 


Sziszi,
hát ettől simán lehettek a vetéléseid,de majd a prof megmondja.Bár így lenne,ezen könnyű segíteni!

Biztos szigorúan veszik,hogy ilyen infót csak orvos mondhat.
Vendég
 


Mmzsó,

Hétfőn megyek a vidéki kórházba a TORCH eredményért.

Jövő hét pénteken, pedig hívom a SOTE-n a genetikust (Bekét), hogy készen vannak-e az immunserológiai és a kromoszómavizsgálat eredményeink, valamint viszem Neki a TORCH vizsgálat eredményét.

Ha készen vannak megbeszélünk egy időpontot amikor majd megbeszéljük hármasban az eredményeket (TORCH, immunserológia, kromoszómaszám vizsgálat).

December 20-án kell a profhoz mennem, viszem neki a genetikai szakvéleményt, majd akkor okosabb leszek.
sziszi73
 
 


Mmzsó,

remélem februárban a 6. sikerülni fog! Szorítok Neked!
sziszi73
 
 


Sziasztok én még nagyon kezdő vagyok azért teszek fel ilyen kérdéseket, hogy mi az a TORCH milyen vizsgálat ez vagy miért kell ?
kelemen0108
Lőrinci
 
 


Kelemen,

TORCH vizsgálat

Más néven: TORCH panel
Hivatalos név: Toxoplasma, Rubeola, Cytomegalovírus, Herpes vírus kimutatása
Kapcsolódó vizsgálatok: CMV (Cytomegalovirus), Herpes, Rubeola

Mire való a vizsgálat?
Több fertőző betegség szűrésére, amelyek fejlődési rendellenességet okozhatnak az újszülötteknél és betegséget felnőtteknél.

Mikor kell a vizsgálatot elvégezni?
Ha a terhesség alatt megbetegedett vagy olyan születési rendellenességgel születik gyermeke, amelyet a panelben található fertőzések valamelyike okozhatott.

Milyen mintára van szükség?
A vért a kari vénába szúrt tűvel vagy újszülöttek esetében a sarok szúrásával veszik.

Itt tudsz bővebben utána olvasni.

http://www.labtestsonline.hu/tests/TORCH.html?tab=1

Nekem azért javasolta a genetikus, mert háromszor vetéltem.
sziszi73
 
 


Szia sziszi73!

Értelek nagyon sajnálom. Én is egyszer méhenkívüli terhes voltam majd a következő évben egy üres petezsákot vettek el tőlem szóval én csak kétszer.Az utóbbi 2007-ben volt és azóta sem sikerült terhessnek lennem és gondoltuk itt az ideje mi az oka a sok várakozásnak. Már voltunk spermavizsgálaton meg átjárhatósági vizsgálaton mind a kettő jó eredménnyel zárult. Most viszont jövőhéten a SOTE klinikán csinálnak egy has- és méhtükrözést melytől eléggé félek mert nem tudom,hogy fog ez a dolog menni. Jobban mondva nem tudom, kell-e féljek vagy sem de remélem semmi rossz nem fog kiderülni csak jó és remélem nem lesz vészes ez az egész dolog. Az előbbiről köszönöm a felvilágosítást ma is tanultam valamit.
kelemen0108
Lőrinci
 
 


Kelemen,

Te is a SOTE ARO-ra jársz kivizsgálásra?

Nekem még nem volt méhtükrözésem, úgyhogy nem tudom megmondani Neked. hogy milyen.

Átjárhatósági vizsgálatod milyen volt?
sziszi73
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?