Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok :-)
huu mennyien maradtatok még!
nem sokat olvastam vissza,hisz több,mint 1 év eltelt azóta,hogy leléptem...
de örömmel láttam,hogy mennyi ismerös névvel találkozni itt még
:-)
remélem megértettétek,nagyon kicsinált anno a sikertelen inszem...
annyira,hogy eddig bíztam a spontánban,de most egy év után belementem a lombikba és megérte... remélem legalábbis.. elsöre sikerült,csak most vérzek,ami zavar,de tegnap a dokim mindent rendben talált a picimmel...
bikfy nagyon meglepett mikor megjelent a lombikos topicban,ahol vagyok,nagyon örültem a hírének,remélem mindenki más is jó úton halad itt is...
Vendég
 


Bazsa nagyon örülök nagyon vigyázz magatokra!!!!

Kép

Kép
vius
Baja
 
 


Lányok most jöttem haza nyaralásból és ennyi jó hírt! Juhéééééééééééé!

Linácska!
Nagyon gratulálok nektek! Boti fiú nagyon szép fiúcska, kívánok továbbra is sok egészséget, boldogságot és sok tejcsit!

Bazsa!
Nagyon hangos gratula! Nagyon örülök, hogy beköltözött egy kis lakó a pocakodba!

Bikfy!
Örülök, hogy minden rendben van veletek! Egy hős vagy, hogy így tudod tartani a diétát! Nagyon szép név az Áron, nagyon jó választás!

Még keddig itt van a húgom, de utána már jönni fogok! Addig is mindenki vigyázzon a babájára, magára és aki még csak próbálkozik, addig babásodjon! :))

rodina74
 
 

 
 

BAZSA!!!!! HATALMAS GRATULA!!!!! :D :D :D Nyugalmas babavárást kívánok! :D

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


nagyon szépen köszönöm mindenkinek...
már csak legyek túl az elsö trimeszeteren,aztán talán meg tudok jobban nyugodni...
Vendég
 


Bazsa,
sok szeretettel gratulálok én is!!! A szülinapomon kaptad vissza a babát, tuti minden ok lesz vele :lol:
Holnap UH után írd meg mi volt!!!

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Sziasztok,

mi is nyaralni voltunk, ahol olvastalak is titeket, írtam is egy hosszút Bikfy gombájával kapcsolatban, de a net mégsem küldte el... Majd holnap újra kezdem, addig is jó éjt mindenkinek!

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


sziasztok,
köszönöm szépen mégegyszer mindenkinek...
tegnap voltam uh-on, van egy vérömlenyem, ami remélem nem okoz gondot...
írt nekem privátban valaki ezzel kapcsolatban,akit egyébként nem ismerek,jóóól megijeszett...
ö elveszettt egy babát ezmiatt,mert nem feküdt, aztán egy másik babájánál is volt vérömleny, szigorúan feküdnie kellett és az felszívodott. egy dolgot nem értek,h az én dokinöm miért nem ítélt fekvésre? nem mehetek dolgozni,de azt mondta,amit úgy érzek,h szeretnék csinálni,nyugodtan csináljam...
lehet,hogy ez mégsem vérömleny?
mert ugye beleírta a kiskönyvembe,de nem tudom elolvasni rendesen,h mi az és így nem tudtam utánanézni...
Vendég
 


Bazsa! Nekem is volt vérömleny, de nem kellett feküdnöm. A 12. hétre felszívódott.
Bár azt hiszem attól is függ, hogy hol van a vérömleny és mekkora.

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


bazsa,
általában felszívódik a vérömleny, de tényleg függ attól, hogy hol van, mekkora távolságra a babától. Nekem anno miómát véltek felfedezni a baba mellett (végül nem volt, de kiokosítottak belőle), és azt mondták, hogy ugye addig gond, még a baba meg az a dolog, ami nem kellene oda kb. egy méretű. Mert ha a baba már 2-3-szor akkora, ugye akkor nem kérdés, hogy ki győz.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


azért mondom,hogy a dokinöm már csak tudja mit csinál,csak félek...
Vendég
 


Bazsa!
Én az első 12 hétben, ha felkeltem barnázgattam, ha feküdtem, semmi. Én esküszöm a fekvésre. Ártani nem árt, de nehogy már ezen múljon a dolog.

Csak azt ne hidd, hogy az első 12 hét után jobb lesz a para. :lol: Utána másért fogsz izgulni. -tegnap sokat mozgott, ma meg sem érzem, jajj, most a hülye gomba, te jó ég, mitől fáj itt alul. Ez és ez az érzés most normális vagy sem? Szóval izgulni való mindig lesz. :lol:

KépKépKép
bikfy
 
 


sziasztok lányok!
életjelet küldök!
Jól elvagyunk, most ezerrel dolgozunk. Központifűtés korszerűsítés, kéményt rakunk... festés és egyebek.
Egy hete voltunk nyaralni, sajna szinte végig esett.. :cry: de legalább spóroltunk a naptejjel. :lol:
remélem mindenki jól van. Puszi
BAbásoknak boldog babavárást, rá váróknak pozi tesztet!

Kép
kissedi
 
 


Beze boldog névnapot!!!

Kép

Kép
vius
Baja
 
 


Sziasztok!

Nemtudom emlékeztek e még rám, de annak nagyon örülök, hogy ennyi jó hírt lehet itt olvasni! :)

Bikfy: Nagyon nagyon gratulálok a babátokhoz, nagyon ügyesek vagytok!!!! Sponán jött a kis csöppség?

Linácska: Gratulálok Boti megszületéséhez! Nagyon jó egészséget és sok boldogságot kívánok nektek!

Bazsa: Neked is gratulálok. Remélem mihamarabb elmúlik az a valami. Próbálj nem idegeskedni, ha nagy lenne a gond gondolom az orvosod másképp intézkedett volna. Ők biztosan találkoznak nem 1 nem két ilyen esettel. Pihenj sokat, ez a legfontosabb! Szorítok, hogy minden rendben legyen!

Rodina: Hogy van Kittike?

Luczus: Azt a mindenit! Balázska már 8 hónapos? Hogy rohan az idő.

Ne haragudjatok hogy egy szó nélkül eltűntem, sajnos már annyira netfüggő lettem, hogy a családom rovására is ment, bár ők nem hangoztatták annyira. Úgy határoztam, szüneteltetem ezt.

Nemigazán olvastam még vissza, így nemvagyok teljesen képben, nézzétek el nekem.

Nekünk az első februári lombikunk nem sikerült. :( Ez nagyon letört, nagyon hittem benne. Aztán a második pofára esést ma követtem el, mert azóa volt egy fagyis beültetésem. Múlt héten pénteken kellett mennem vérvételre, ahol megállapították, hogy nem lett negatív a hcg vérvételes tesztem, mert 22,11 lett a hcg. Ezt kevésnek találták, de visszahívtak ma, hogy megnézzék nő e. Sajna csökkent egészen 5,5-re. Így ma már mondták hogy hagyjam abba a gyógyszereket. :? Szegény babácskánk nem tudott rendesen kapaszkodni. A következőre majd csak januárban mehetünk. Addig nemtudom hogy megy el az idő.

Ha nem is minden nap, de időnként benézek majd.

Mindenkinek jó babázást kívánok, akik pedig még a pocakjukban növesztgetik a babákat jó egészséget és szépséges babavárási időszakot!

Kép
babicsek
 
 


Babikám!

Hülyéskedsz? Hát már hogy ne emlékeznénk Rád?

Sajnálom, hogy egyelőre nem jött össze, de tudod, aki nem adja fel, az előbb-utóbb célba fog érni. Hidd el nekem, ti is így lesztek. Hol csinálták a lombikokat?
(Csak csendben kérdezem meg: PCO-s vérvételed volt? Tudod, nekem az a vesszőparipám. Sok olyant láttam, akit erre nem vizsgáltak és sok sikertelen lombik után PCO-s kezeléssel spontán fogant.)
És igen, a mi Áronunk is spontán jött, csoda baba. :wink:

KépKépKép
bikfy
 
 


sziasztok lányok.
Lenne egy kérdésem, amikor meddőségi témában nőgyógyászhoz mebntek a káliba, akkor szoktatok fizetni, vagy mikor kell?
és kinek?
Mindenkinek nagyon sikeres célbaérést kívánok.
babaszett
 
 


Babicsek! Sajnálom, hogy nem sikerült az újabb beülti sem. :(
És csatlakoznék Bikfyhez: a Pcos nagyon alattomos betegség, érdemes hozzáértő!!! dokival kivizsgáltatni.

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


babaszett: Mikor mi mentünk először a Káliba, akkor asszem az első konzultáció 12 000 forint volt. Nemtudom azóta ez hogyan változott. Fizetni akkor kell amikor kijössz a dokitól. De ha telefonon megkérdezed megmondják szerintem. De mindenképpen anyagilag készüljetek!

Bikfy: A debreceni Káliban csinálták a lombikunkat. PCO-ra szerintem még nem vizsgáltak, de majd most rákérdezek a dokinál, ha megyek UH-ra. Igen, tudom, hogy a vesszőparipád :D :D .
Most várom pirit, de még sehol semmi. Hétfőn még 5,5 volt a hcg-m, nemtudom ilyenkor mikor jön meg. De már nagyon nagyon várom.
Jó lenne túl lenni rajta.

És hány hetes kismami vagy? Nagyon boldogok lehettek! Olyan jó hogy vannak ilyen csodák az ember életében.

Próbálok majd jönni azért. De sajna 22-én már kezdődik a munka. :?

Kép
babicsek
 
 


Babaszett! Szia! Melyik Kaálira gondolsz? Mi Tapolcára jártunk, az akkor még ingyenes volt. Úgy tudom most már az inszemnél is kell fizetni ezt-azt.
Ha a kérdésed nem erre irányult volna, akkor meg a válaszom nem, mi nem adtunk senkinek semmi köszönő-pénzt.

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


babaszett: Bocsi most mondja a férjem, hogy 24 000 volt az első konzi, nem 12 000. A 12 a spermavizsgálat volt.

Bikfykém: A PCO-t egy egyszerű vérvételből megtudják állapítani?
Ha nem gond és szóba jön nálam jövök hozzád infókért jó? Még egy kérdés. A kis pocaklakótoknál figyeltétek pét, vagy teljesen spontán volt?

luczus: a metet Te is erre szeded?

Na megyek pakolni, mert az én drága apikám takarítja a fürdőszobát és teljesen lelki ismi furdalásom van, hogy én meg itt ülök.

Kép
babicsek
 
 


Rakok egy képet a 2 éves nagyfiamról :lol:
Kép

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Linus!
Isten éltesse a gyönyörű fiacskádat! Volt nagy ünneplés?


Babikám!
Nekem az a tapasztalatom, hogy olyan orvosnál, aki megcsinálja neked úgy a lombikokat, hogy nem néz előtte PCOS-ra nem is érdemes rákérdezni. Engem kiröhögtek, azt mondták, nem vagyok az a PCOS-es alkat.Aztán a magánlabor amit felkerestem 2 szúrásból megállapította, hogy dehogynem, sőt, már cukorbeteg vagyok.

Nekem a Met nagyon szép peteéréseket csinált, olyanokat, hogy szúrt a hasam, mint a fene. Tehát nekem nem kellett hőmérőzni, tesztelgetni. Percre pontosan be tudtam lőni. Aznap mikor peteértem, voltunk a meddőségiben és gondoltam kikönyörgök Fülöp dokitól egy inszemet. Ő nem csinálta meg, azt mondta, menjünk haza és pihenjünk még szeptemberig, mert szerinte jók az eredményeink. Még jó, hogy nem történt semmi akkor, mert én már 1 napos terhes lehettem.
Én a sikereimet Tüű doktornak köszönhetem, aki kikezelt a PCOS-ből, na meg Fülöp doktornak, aki megműtötte a sövényemet.
Drukk, hogy nektek is sikerüljön. És hajrá PCO-s vérvétel! :wink:

KépKépKép
bikfy
 
 


Linácska: Nagyon édi a kisfiad! Boldog születésnapot Kívánok neki!

Csütörtökön szerencsére betoppantott piri. Ha vége visszamegyek a dokihoz. Meg egy másiknál megcsináltatom a rákszűrést. Mind a kettőnél ráfogok kérdezni a PCO-ra. A Kális szerintem úgysem tud beutalót írni ilyen irányú vérvételre. Majd meglátjuk.

Igazából Api eredményével kapcsolatban sem látok tisztán. Ahányszor nézték, annyiféle eredmény. Bár tudom hogy az ő esetében ez hónapról hónapra változó, csak azt nem értem hogy lehet egyszer átlagos, máskor meg nagyon vacak. Lehet őt is ráveszem még egy vizsgálatra e téren.

Bikfy: Mikorra várjátok a babócát?

Szép hétvégét mindenkinek!
kissedi: Hogy megy a munka? Mi is most térkövezzük a kerítés előtt a járdát. Ti hogy álltok baba ügyben?

Kép
babicsek
 
 


Babi!

Ilyen irányú vérvételre senki nem fog neked beutalót írni. Ezt legfeljebb saját szakálladra csináltathatod meg. Tán 8-9 E Ft de megéri.

Nálunk meg szét van verve a lakás, készül Áron szobája, ne meg előszoba, meg... meg...szóval egy csomó minden. Ma kezdjük, de már alig várom, hogy vége legyen.

KépKépKép
bikfy
 
 


sziasztok,
babi,sajnálom nagyon és kívánok nagyon nagyon sok eröt ehhez a nagy harchoz...

bikfy,
20.hét körül vagy? hogy érzed magad?
én ma kezdem a 11. hetet, a hematóma felszívódott, csak akkor feküdtem többet,ha egy picit véreztem reggel,egyébként nem vittem túlzásba... valószínüleg nem volt nagy...
végre 3 napja hányingermentes vagyok,uh jöhet az élvezet :-)
Vendég
 


Bazsám!
Szupi, hogy lassan rendeződsz. Azért ne vigérckedj, most élvezd ki, hogy kényeztetnek. Pihi-pihi-pihi!

Én már a 24. hét felé ballagok, de a doki már hétfőn azt mondta, hogy akkor betöltött 24 hetesnek felel meg a terhességem. Szóval így a körül. ( Amúgy szerintem 23+1 v. 2)

Babicsek!
Hoztam neked egy kis bíztatást. Most írta egy másik fórumtársam a barátnőjéről:

"Képzeljétek! Most hívott egy kolléganőm, akiről fél éve a meddőségis kivizsgálások közben derült ki az IR. Kapott is azonnal metet. Augusztusban kezdték volna az inszemeket. De nem kezdik. 8 hetes kismama. Spontán összehozták! Én annyira örülök nekik!!! "

Aztán megkérdeztem tőle, megírhatom-e neked. :

"Bikfy: Csak nyugodtan! Nekünk is akkor sikerült végre, amikor normalizálódott a cukor értékem. "

És én is csak ezt mondhatom neked. Amikor beálltak a cukor értékeim, vele rendeződtek a hormonjaim, (+ kiirtották a méhsövényemet) na akkor sikerült nekem is spotán.

Ezért írom mindig, hogy ez a pcos az én vesszőparipám.

KépKépKép
bikfy
 
 


Sziasztok!

Még új vagyok ebben a témában....csatlakozhatnék?
Nekünk jövő hónapban lesz az első inszemünk, apa katonái miatt.
Már van egy lassan 3 éves kisördögünk:)
Ő spontán fogant egy sikertelen clostis hónap után. Előző hónapban is clostiztam, de sajna nem lett eredménye.
A dokim azt mondta, hogy clostit kapok az inszemhez is. Nem lesz az túl gyenge? Bár jó tüszőim voltak tőle most is.
Mi a menete egyébként? Vérvizsg. volt már, átjárhatósági nem kell a doki szerint.
Köszönöm előre is a válaszokat!

Kép
meli0805
 
 


Meli!
Üdv itt, kívánok mihamarabbi babásodást. Az inszem menetéről nem tudok mit írni, mert mire mi odajutottunk, spontán csodát kaptunk a Jóistentől.

A véreredményeidet megírnád? Kíváncsi vagyok, azok milyenek lettek. Egyébként mindenkinek Clostyval kezdenek, ha jól tudom, ennek ez a menete. Aztán ha az nem hat, lehet lépni tovább. De hátha hat. :wink:

KépKépKép
bikfy
 
 


Köszi a választ bikfy :)
Te hol tartasz most? Mikorra várod a csodababádat?A cumiból ítélve, kislány lesz, ugye?

Az eredményeim teljesen jók a doki szerint, elő kell kaparnom majd, hogy pontosabban megnézzem.A progival volt gond, az akkor 2,4 volt, ez nagyon alacsonyka.De abban a ciklusban 42. napra jött meg.Akkor tuti nem volt pé.

Most néztem, a 24. héten jársz :oops:

Bazsa :) téged olvaslak a lombikosban, gratulálok a babádhoz!!!!!

Kép
meli0805
 
 


szia meli,
olvasol a lombikosban? már biztos nem :-) akkora balhé volt, h elvették egy életre a kedvem :-(
Vendég
 


Meli
nekem 4 inszemem volt, mind ugyanúgy, clostival, 5 napig napi 1, ez kb 2-3 petét termelt, annál több nem is jó, mert növeli a többes terhesség esélyét! Gyógyszer után kb 8-10 nappal elkezdik a monitorozást 3-5 naponta nézik a peteérést, aztán mikor jónak találtatnak, kapsz egy tüszőrepesztő szurit a pocidba, rá kb 24-48 órával van a bevitel. Beviszitek apa katonáit, ott felkoktélozzák és kb 1-2 óra múlva egy kis csövön felküldik őket a méhedbe. Nem fáj, kicsit kellemetlen. Ügyes kezű dokinál alig érzed :)

sok sikert!

(szia Bazsa, látom, minden okés :))

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Igen, Bazsa, láttam :? de azóta nem is ír oda senki sem? Dikét is ismerem, őt személyesen is :) Meg téged is, Réka(de nem személyesen) :)

Köszi Réka! Szóval apának nem is kell bejönnie?
Az nehéz ügy lesz itthon leadnia az anyagot, mert Marcit addig hova teszem? :? Vagy ott is leadhatja?

Kép
meli0805
 
 


Ja Réka, és amikor most múlt hóban szedtem a clostit, akkor nekem a 3. naptól kellett 5 napon át és nem egyet hanem kettő szemet.És ettől volt 3 petém, egyik oldalon egy 14 mm-es, másikon meg egy 19 és 20 mm-es.

Kép
meli0805
 
 


meli,
én az anyagot magam vittem be otthonról,mert a páromnak kellemetlen volt :lol:
de ott is meg lehet csinálni...
dike nekem a facebookon ott van,uh tudok mindig róla...

rekuja,
szia :-) igen minden rendben... ez az a topic,ahonnan több mint egy éve leléptem,mert nem sikerült az inszem és anno sok másnak sem és már nem bírtam... innen ismert bikfy :-)
te fennt vagy a facebookon?

Bikfy,
jól emlékszem,h te szeretnéd a fiadat árminnak elnevezni? akkor nem lehet lány :-)
Vendég
 


Meli, Bazsa!
Most vettem csak észre, hogy rózsaszínű a cumi. :lol: Ez csak megtévesztés kérem szépen, mert egy gyönyörű mosolygós kisfiú, Áron lakik a pocakomban. :wink:

KépKépKép
bikfy
 
 


Meli!
Nekem az első vérvételnél 0,1 volt a progeszteron szint. Ebből rá is jött a dokim rögtön a PCOS-ra.

KépKépKép
bikfy
 
 


Meli
nálunk apa ugyan bejött velem, de itthon volt a csapolás, mert neki is így volt kényelmesebb - meg kellemesebb is :oops: 8) :lol: De ha hozott anyagból dolgoztok, akkor vagy a dokitól, vagy gyógyszertárból szerezzetek be steril pohárkát!!! Ez fontos, mert csak akkor marad jó az anyag :)
Gondolom, a closti mennyisége egyénfüggő. Arra meg már tényleg nem emléxem, hogy hanyadik naptól kellett szednem, olyan régen volt :oops:

Bazsa
Nem vagyok fent arckönyvben, elvből :roll: 8) zugolvaslak néha a márciusiaknál majd, ha nem baj :oops:

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Bikfy: Voltam a dokinál múlthét csütörtökön. Felvetettem a pco-s dolgot neki, miközben UH-ozott. Azt mondta hogy teljesen normálisak a petefészkeim, nem pco-sak. Úgyhogy ő a korábbi előzményeim ismeretében teljesen kizárta ezt.
Egyébként hogy lehet ilyen vérvételt csináltatni magán úton? Elmennék ilyenre.

Viszont most ilyen depressziószerű dolog tört ki rajtam. Már egy ideje nem érzem jól magam, folyamatosan úgy érzem, hogy nem kapok megfelelően levegőt, állandóan ásítási kényszerem illetve sóhajtási kényszerem van. Ritkán sikerül is akkorát sóhajtanom, hogy az jól esik. Szóval nemtudom mi ez. Pénteken elmentem a háziorvosomhoz, csinált ekg-t, azt mondta az normális, szerinte ez idegi rendszerű probléma. :? Kaptam Frontint, de azt meg nem merem bevenni. Pénteken vettem be 1 szemet, azóta semmit. Rámtörnek rosszullétek, emiatt nem is szeretek egyedül maradni.
Remélem elmúlik hamar. Csak az a gáz, hogy ezt nem tudom irányítani.

Ma már elkezdtem dolgozni, remélem ez jót tesz majd, bár nem rózsás a helyzet ott sem a jövőt illetően.

Meli: Mi a Káliba jártunk, de ott nem szeretik az otthonról vitt katonákat, apusomnak mindig ott kellett produkálnia.
Engem Gonal-F-el is inszemináltak, de vol clostysom is az elején.

Kép
babicsek
 
 


nem a kaálinak kell szeretni a hozott árút :-) az én páromat nem tudták volna rávenni, h ott produkáljon... Ha valakinek ez kényelmetlen, akkor ezt tudomásul kell venniük... én személy szerint butaságnak találom,de tiszteletbe tartom a párom érzéseit...
emlékszem az elsö andrológiai vizsgálatra. a pa´rom agész uton mondta a magáét,mormogott :P odaértünk,be sem akart jönni, na nagy nehezen betette a lábát,ugye a váróban több pasi is ült, de az enyém közölte,h ö be nem ül közéjük :-D tiszta hiszti volt... mintha a többi nem azért lett volna ott... amikor végeztünk,kihúzott és egész úton azt hallgattam,hogy hogy megaláztam én öt :lol: most már nevetek rajta,de akkor szarul esett nagyon, h ennyire nem képes a cél érdekében...

babicsek,
természetesen fontos,h az ember megbízzon a dokijában,de ez ma már elég nehéz,uh én is azt mondom,h nem veszítesz vele semmit,ha megcsinálod a vérvételt,max párezer forintot :-) de legalább biztos lehetsz benne akkor,h az nem lehet a gond... én is agyaltam anno ezen sokat én vegül nem csináltam meg, de ezek szerint nem is lett volna rá szükség,hisz látod, terhes vagyok...
ha depresszív vagy,mindenképpen menj társaságba, ez a legfontosabb, ne szedj be gyógyszert kérlek... próbáld meg elöször természetes úton segíteni magadon... nekem sikerült...

réka,
megértem, én csak azért vagyok ott,mert a barátaim nagy része fennt van, és mivel én nem látom öket,max egy évben egyszer,így ott tartom velük a kapcsolatot...

bikfy,
nekem még nincs fiú nevem, de addig nem is agyalok annyira míg nem tudom meg,h mi lesz... te mikor tudtad meg?
Vendég
 


Sziasztok!

Babikám!
Ne haragudj, hogy csak most írok, gondoltam, hogy ez lesz a doki reakciója. A PCOS nem jár együtt feltétlenül a cisztás petefészekkel. A PCO valóban azt jelenti, sok cisztás petefészek, de a PCOS egy szindróma, aminek lehet egyik tünete a cisztásodás. ( Na meg még ezer és ezer dolog. A baj az, hogy a nőgyógyászok nagy többsége megpróbálja diagnosztizálni a problémát, pedig ez nem nőgyógyászati, hanem endokrinológiai hiba. Még betegségnek sem írnám. Egy anyagcsere zavar, ami legtöbbször úgy tűnik ki, hogy meddőséget okoz. A többi tünetre nem nagyon szoktunk oda figyelni. Sajna.

Szóval: Mens Mentis Egészségcentrum Kft., Budapest. (vagy Debrecen, amelyik közelebb van.) Több helyen is csinálják ezt a vérvételt, én őket ismerem. És fontos, hogy ne csak terhelt cukrot, inzulint is nézessen az ember. Merthogy elvileg az a probléma okozója.
Ott a falon megy egy ún. PCOS -es mozi. Látsz benne olyan nőket is, akik 5-6. lombik után pár hónap met szedést követően spontán babásodtak. Ezt csak akkor nézd meg, ha nagyon erős vagy, én minden alkalommal sírva fakadtam. De legalább tudtam, hogy jó helyen vagyok.

Bazsa!
Én a 2. UH-nál láttam, hogy fiú. Pedig akkor ő még csak egy kis paca volt. Ránéztem és tudtam, még mondtam is, TE EGY ÁRONKA vAGY!!!!!!!! De elvileg 13-14 hetes terhes voltam, mikor Budán az Istenhegyi géndiagnosztikában megmondták: nagyon úgy tűnik, hogy kukacos. :wink:

KépKépKép
bikfy
 
 


Sziasztok!

Néha olvasni szoktalak titeket, örültem a sok jó hírnek.
Linának utólag gratulálok Botondhoz, szép nagy baba lett!

Bikfy, nekem egyértelműen sima mezei vv igazolta anno a pcos-t, és egy másik nőgyógyász írta fel a metet. Nekem nem kellett a mensbe mennem.
Miért nem raksz várandós vonalzót? Hol fogsz szülni? Pocifotót nem szeretnél mutatni? :wink:

Babi, sajnálom ezt a sok rossz eseményt! :( Nagyon drukkolok/drukkoltam a háttérből! Nem gondoltatok intézet-váltásra?

Meli, örömmel olvastalak itt is! Bár nekem nagyon fura, hogy inszem előtt nem csinálnak átjárhatóságit. :shock: Végülis Marcid már majdnem 3 éves! Az első nekem is clostys volt.

Bazsa, Marcusnál is volt haematomám, simán felszívódott, nem kellett feküdnöm, Lexinél igen, ott hatalmas volt, és kiürült.

Vius, nagyon szépen köszönöm, hogy itt is gondoltál rám, drága vagy!

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Sziasztok,
előkerültem én is. Egyedül voltam a 3. gyerekkel itthon, netezésre nem igazán jutott időm. Ma apával Levi a Heim Pálban van tejterhelésen, Boti alszik, így kicsit könnyebb.

Bikfy,
azon a Mensmentises videón rajta van Levi is :lol: Nem tudom, hogy Botit rátették-e, róla is küldtünk képet nekik. Mondjuk Lili is met után 75 nappal fogant, de akkor még nem jártam oda, azt a nőgyógyászom írta fel (ő maga cukorbeteg, lehet, ez volt a szerencsém :lol: )

Teszek pár képet:
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


bikfy,
én most legközelebb mikor megyek uh-ra, pont aznap fogunk belépni a 15. hétbe, kíváncsi leszek,h megmutatja e lába közét :-)
igazából mindegy,h mi lesz,mindkettönek ugyanúgy fogok örülni,de azért már kiváncsi vagyok :-)

beze,
ezért mondtam anno,hogy csak tudja a dokim,h mit csinál... biztos fekvésre ítélt volna,ha szükség lett volna rá... bár atzokon a napokon,amikor véreztem egy kicsit, többet feküdtem... de szerencsére felszívódott...

linácska,
nagyon szép kis családod van,nem semmi :-) le a kalappal... nem lehet könnyü segítség nélkül a picivel 2 gyerek mellett...
Vendég
 


sziasztok

én ugyan Ir vagyok, de hálistennek metet már nem kell szednem, minden hormonom és a pajzsm.is beállt 2 év alatt mozgás+diéta +met

kaálban kezdem az inszemet, ha jól megy, akkor novemberben
baby-ke
 
 


Sziasztok!

Én még teljessen új vagyok itt :) Most lesz hétfőn az első inszeminációm,Pécsen..nagyon izgulok :shock: ! Van már négy kislányom..sajnos rákot megelöző stádiumot diagnosztizáltak tavaly áprilisban,és+ ismétlés után,májusban megműtöttek :cry: Valószínű ezért nem jön össze..Van még rajatam kívül valaki aki most készül az elsőre?Vagy meg volt már?

Üdv mindenkinek: Móni :D
deenemoni
Kaposvár
 
 


Sziasztok

Kismamák minden oké veletek?

Deenemoni nekem is Pécsett voltak az inszemeim.Azóta van egy majdnem 2 éves nagylányom.
Ha kérdésed van irj nyugodtan!
Kihez jársz Pécsett?

Én sajna kaptam egy csúnya hörgögyulladást azt hitték tüdőgyulladásom van most már jobb de még nehezen kapok levegőt de sokkal jobb mint csütörtökön már lázas sem vagyok.
Rakok Dariról egy lagzis képet ha nem bánjátok.
Kép

Kép

Kép
vius
Baja
 
 


Szia Vius :) !

Azt hittem már senki nem írogat ide mostanában..de jó,és Te válaszoltál :D köszönöm!Nagyon édes a kislányod!Hányadik inszemre sikerült,és mi volt a probléma nálatok(ha nem vagyok tolakodó)? Én a Várnagy Dr-hoz járok.Ma volt az inszemem..azt szeretném megkérdezni,hogy neked is fájt -e őrűlten a pocid a beavatkozás elötti hajnalán(ma)?Hát én nem tudtam aludni.. negyed háromtól(ma hajnal)..göörcsölt nagyon,a falat tudtam volna kaparni,pedig 4 gyereket szültem ebből 3-at fájdalom csillapító nélkül csöndben :shock: De a fájdalom ma estére elmúlt.Délután amikor hazajöttünk Pécsről aludtam egy nagyot(de elötte ittam egy magnésium pezsgőtablettát,a görcsökra)fél hatkor fájdalom mentessen ébredtem :lol: Létezik,hogy ez az szúri által kiváltott tüszőrepedés miatt volt?Már nem fáj úgy a méhem,ahogy azelött,tudok ülni nem szúr stb.A jobb petefészkembe volt a 12.napon 1db 16mm; a balban: 4db 16mm tüsző,a doki is mondta,h ez bizti fájhat(nekem mondja :lol: ) Most reménykedek,és ezen a héten itthon maradok :lol: Nem akarok idegeskedni,kávét főzögetni,pattogzani a fönőkömnek :wink:
Izgulok nagyon,remélni nem merek :oops: Ti nem szeretnétek még tesót?
Köszönöm,még 1szer,hogy írtál,és hogy felajánlottad a segítséged :D ,és bocsánat ha hosszúra sikeredtem :lol:
Szia-bia
Móni
deenemoni
Kaposvár
 
 


Sziasztok!

Móni, üdv! A fájdalom természetes, szerintem jót is jelent. Drukkolok! Lehet, hogy ikreid lesznek. 8)

Vius, de édes Darinka! Az a ruci, nagyon csajos. :D

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Beze!Nagyon kedves tőled,h írtál,és bátorítasz :D :D !Ikrek :shock: :roll: ..hát azt sem bánnám csak foganjon vagy foganjanak meg a kis kincsek!De korai vagy :lol:

Legyen szép napotok!

Móni
deenemoni
Kaposvár
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: