Új privát üzeneted érkezett!

JudytKép

Nekem szerintem csak egy tüszőt említettek(18mm)

Többnek kell lennie elvileg?
Vagy a clostitól szokott több nőni???

Mea
mea
 
 


Mea!

A clostitól előfordul, hogy több tűsző nő, de nem muszáj neki. Az 1 is nagyon jó, ha megfelelő méretre megnő és meg is reped! Kép

F.
falina
 
 


Köszi Falina a választKép

Mea
mea
 
 

 
 

Mea!
Úgy van ahogyan Falina mondja.Az a lényeg, hogy legalább egy domináns tüsződ legyen, és meg is repedjen.Kép
Sok sikert.Drukkolok.Kép

Judyt
KépKép
judyt
 
 


Szia Judyt!

Gratulálok a babócákhoz! Én most kezdem a closi-bogyót, (ha csak csoda nem történt a héten ;-)
Én is nyíregyházi vagyok, és mivel az én orvosom azon kívül, hogy felírta clostit, nem csinált semmi, se Uh, se semmi. Megadnád a te dokid nevét, címét? Lekiismeretesebbenk tűnik, mint az enyém.
Előre is köszi.
borzika
 
 


Szia Borzika!
Ha megadod az email címed, akkor szívesen elküldöm a dokim adatait.Kép

Judyt

Judyt
KépKép
judyt
 
 


Judyt!
Te miért kaptad a Clostit? Mivel volt a gond nálad?
F.
falina
 
 


Falina!
Egy év próbálkozás után, a dokim csináltatott hormonvizsgálatot.Minden eredmény okés volt.
Csak rásegítésként kellett szednem a closty-t, mert a progi szint éppen a határt súrolta.
Tehát lehet, hogy a closty nélkül is összejött volna a baba, de akkor valószínű, hogy "csak" egy babuci lenne a pocimban.

Judyt
KépKép
judyt
 
 


JudytKép

De HSG-re nem is került sor az egy év alatt, csak vérvétel(hormonvizsgálat)?

És a párodat kivizsgálták vagy csak téged?

Azon aggódom, hogy felírta a dokim egyből a clostit de mi van ha pl. a párommal lehet baj és mondjuk azért nem jönne össze, akkor sem baj ha szeem a clostit, holott nincs bajom???

Lányok!SegítsetekKép

Mea
mea
 
 


Mea!
Nálunk úgy volt, hogy egyszerre mentünk a párommal.Én hormonvizsgálatra, ő pedig spermavizsgálatra.
Mikor megvolt a két eredmény, akkor írta fel a dokim a closty-t.
Nálam akkor került volna sor a laparoszkópiára, nem HSG-re, ha 2 hónap closty után nem jött volna össze a babucink.

Judyt
KépKép
judyt
 
 


Judyt!
reita@axelero.hu -ra várom kíváncsian a privit. Előre is köszi.
borzika
 
 


Sziasztok!

A ''Már megint megjött-ből kukkantottam át hozzátok. Eddig csak olvasgattalak benneteket, de most szeretnék csatlakozni is hozzátok , mivel a következő ciklustól closti-szedő leszek.
Ez ügyben szeretném kérni a tanácsaitokat.

Az elmúlt ciklusban csináltak hormontükröt, aminek az eredménye (11.02; 11.05.; 11.08.;):

18.cn.: Progesteron: 9,5 ng/ml (prolactin: 34,5 ng/ml)

21.cn.: Progesteron: 11,9 ng/ml

24.cn.: Progesteron: 9,4 ng/ml,.

Milyen a jó érték?

A mostani ciklusom 11. (nov.23.)napján voltam megbeszélni a további lépéseket a dokival, ekkor Uh-val megvizsgált:
mnyh.: 7,4 mm;
tüsző: 15 mm.
(jobb oldal 1 db.: éreztem már pár napja, mert fájdigált).
Azt mondta, hogy nincs tüszőrepi. Clostit kell szednem a következő ciklus 3. napjától, 2*1-et. Erre fel is voltam készülve, de arra már nem ,hogy csak a 3. clostis hónap utánra hívott vissza. Könyörgésemre a 2. hónapban rámnéz. Háááááát elbizonytalanodtam.. megint váltsak? Azt hittem ő lesz a jó doki! Ő már a 3. doki okt. óta, a másik kettő még hormonvizsgálatot sem csinált, csak felírták a clostit, és persze nem hívtak nyomkövetésre sem. Mit tanácsoltok????

A 11. cn-on picinek számít a 15 mm-es tüsző, ha 27-29 napos a ciklusom?

Judyt, Tina gratulálok nektek a babócákhoz!

Dodo, de jó lenne holnap, ha mégiscsak..



Dana
dana
 
 


Szia Dana!

Szerintem kicsi a 15 mm. Nekem 10 napon a 14 mm-re azt mondta doki, hogy kicsi és nem lesz belőle terhesség. Igaza lett, így kezdtem én is neki a Clostinak ebben a ciklusban. Az én esetem és Judytté a legjobb példa arra, hogy már az első hónapban figyelni kell a tűszőket UH-n!!!
Ugyanis rögtön 5 tűsző érett meg és ezekből könnyen lehetnek ciszták (vagy ikrek ;). És ha ezt nem követik UH-n, abból bajok lehetnek.
Nekem is ez a 3. dokim. Első rám sem szart (bocs) 2 vetélés után sem, második doki vizsgálat és UH követés említése nélkül felírta a clostit. És így jutottam el a mostani orvoshoz Tina jóvoltából, aki kérdés/kérés nélkül megcsinálta a vizsgálatokat és legalább 2x néz uh-n 1 ciklusban.
Szal válts vagy követelőzz!
F.
falina
 
 


Judyt!Kép

Hát ez marha jó, az én páromat nem is küldte kivizsgálásra, hanem nekem egyből felírta a clostit?!?

Nem árthat nekem, ha mondjuk minden ok velem????

Kezdek aggódni.

Mea
mea
 
 


Mea!
Ne aggódj!!!
Szerintem nem árthat neked, legfeljebb ikreid lesznek, mint nekem.Kép

Dana!
Szerintem alacsony a progi szinted.Nekem a 25 cn-on 29.25 volt.Erre az orvos azt mondta, hogy valószínű, hogy volt peteérésem.Ezért kaptam a closty-t.Ekkor a 13 cn-on a tüszőom: 2 db 20 mm, 1 db 18 mm, 1 db 15 mm.
Ebből kettő meg is repedt, és így lettek nekem ikreim.Kép

Judyt
KépKép
judyt
 
 


Mea!

A closti nem hiszem, hogy ártana ha megfelelően ellenőrzik (UH)

Dana!

Nem vagyok szakértő de szerintem alacsony a progid, illetve a 21. és 24. napi csökkenésből én arra gondolok, hogy nem volt tüszőrepid.
Nekem amikor nézték 21. nap 19 ng/ml és a 24. nap 22 ng/ml volt. Erre azt mondta a doki, alacsony, de legalább látszik, hogy van peteérés. Elkezdtem 2*1 clostit szedni és az első hónapban felment 44-re és 48-ra. Amit szupernek ítélt a doki. Innen kezdődött a szerencsétlenkedésem, mert engem sem vizsgáltak meg fél éven keresztül. Elmentem a 3. orvoshoz (az első nekem is szart a 2 vetélésre, mint a FAlináé), aki cisztákat talált leállított róla és folyamatosan nézett UH-n. A 3. "közös" hónapunknak meg is lett az eredménye.
Szerintem orvost váltani sosem késő! Rengeteg link alak van, de látom, hogy tapasztalt babanetes vagy, úgyhogy gondolom ezt te is tudod!

Tina
vtina
 
 


Falina, Judyt, Tina köszönöm a válaszaitokat.

A saját problémáimban mindig tapasztalatlannak érzem magam, sajnos, és könnyen elbizonytalanodom!

Picit már elegem van a dokikból. Ha lenne bátorságom megmondanám nekik a helyes lépést, de nincs. És azt hiszem nem vennék jó néven, meg különben is milyen orvos az olyan, akinek a betege adja az instrukciókat???

Megerősítettetek, köszönöm, váltok..

Tina, Falina elkérhetem az orvosotok elérhetőségét? Én is olyan orvost szeretnék aki kérés nélkül elvégzi a vizsgálatokat, egyszóval tudja mi a dolga.


Judyt, olvastalak a másik topicban, és ismeretlenül is végig izgultam veled, hogy egy baba, vagy kettő. Picit irigyellek is, én sem bánnám a ikreket... sőt..

Falina akkor most te is ikergyanús vagy????

Szia Mea itt is, ne aggódj, csak vidd a párod kiskatonavizsgálatra!

Dodo?

Zituska, merre jársz? A másik topicból is hiányolunk ám!!!!

Dana
dana
 
 


Sziasztok!Kép

Progeszteron eredményem 24 cn-en 34,8 az jó????

Mea
mea
 
 


Dodo?????????

Zsu!

Zsu&Borka
KépKép
bzsuska
 
 


Már a második clostis hónapom. A dokim engem sem vizsgál!!! Csak ha most sem lesz semmi (vagy ha pont lesz) akkor kell találkoznunk!

Az első babámnál rögtön bejött a closti. Erre számít szerintem most is. Csakhogy érzem most is a 11. napon a tűszőérést, de éreztem a múlt hónapban is és honnan tudjam, hogy tényleg megrepedt-e, ugye ami a lényeg lenne?

Nem szeretnék váltani, nagyszerű volt a terhesség alatt és szülésnél is nagyon megnyugtató volt (igaz lábtartás miatt császár lett)!! És utána is nagyon gondoskodott rólam.
Szerintem a jövő ciklusban kierőszakolom majd nála a vizsgálatokat!

Cirmike

Kép
[KépKép
cirmike77
 
 


Szjasztok!
Eléggé új vagyok! Látom, hogy a Clostylbegítről van szó...
Nekem most nézik 2. hónapja a peteérésemet és először szedtem clostylb.t -1et naponta, 5 napig - de most sem nagyon akar megrepedni a tüszőmKép((
Azt szeretném megkérdezni - ha tud valaki segíteni - hogy ezt hány hónapig lehet csinálni, mert én már nagyon belefáradtam a 2naponta járkálásba... Elpre is köszönöm!
rózsalány
 
 


Dana!

Bp-i a dokink, te hova valósi vagy?

Kérdésedre válaszolva, nagy az esélyem, hogy több tűsző is megtermékenyüljön. Persze ez még csak a jövő, mert ma még csak a 13 cn-on vagyok. Egyelőre azon izgulok, hogy megrepedjenek, aztán majd elválik, hogyan tovább. Mindenesetre én nagyon örülnék ikreknek, mindig is azokat szerettem volna. Persze egy egykének is rettentően örülnék, mert már kezdem feladni. 1 év megpróbáltatás már éppen elég volt számomra...

Lányok, akik érzik a tűszőiket:
A tűszőrepedés milyen érzés? Eltér a tűsző növekedés érzésétől (mondjuk éles fájdalommal jár-e vagy ilyesmi)?

F.
falina
 
 


Hm, Zita tényleg nagyon eltűnt. Csak nem zebrás lett időközben? Kép
falina
 
 


Sziasztok lanyok!

Bocs hogy csak most jovok, de nem tudtam racsatlakozni a babanetre!

Szoval negativ sajnos! Nem vagyok nagyon letorve mert mar nagyon ereztem, hogy ez nem az igazi, de azert kosz a drukkot!

Holnap remelem tudok irni tobbet, most visszaolvasni sem tudtam!

pusz

dodo

KépKép
Kép
dodo32
 
 


Sziasztok!

Judyt, Kép Kép Kép Kép Kép Ez fantasztikus! Nagyon-nagyon gratulálok!!!!! Jó egészséget, kellemes babavárást, és kitartást! Kép Kép Szuper!
Lányok, itt van előttünk a minta! Kép

Dodo, Kép. Ilyenkor nem lehet mit mondani. Kép

Tina, tényleg ritkán jövök. Sokat dolgozok, mellette vezetni tanulok, nyelvtanárhoz járok, és ház-keresésében vagyunk. Minden percem be van osztva. Majdnem minden este elolvasom, hogy mi történt veletek, de írni már nincs erőm. Ma kivételes nap van.
Hogy érzed magad? Van már valami tipikus kismamis tüneted?

Üdv. az újaknak! Szerintem is nagyon fontos a jó orvos megtalálása.

Rózsalány, többféle lehetőség van a closti szedésére. Van, aki hónapokig szedi egyfolytában. Nálam mindig kihagyunk stimulált ciklus után 1-et (most éppen többet, de közben volt HSG-m). Változó. Igazából orvosa válogatja. Kitartás! Hidd el, megéri a járkálás. Néha én is úgy érzem, hogy elég volt! Abbahagyom, de valahogy mindig újra erőre kapok!

Mea, milyen mértékegységben van? Ha ng/mol, akkor az nagyon jó! Sőt!

Falina, szerintem a tüszőrepedés feszítő érzés. Már, ha tényleg azt éreztem. Kép

Voltam ma ismét Uh-n. A jobb oldali tüszőm növekedett, a bal nem igazán. Viszont a méhnyálkahártya jól beindult. 10mm. Nem a legjobb, de biztató. Az Uh-t most nem a saját dokim csinálta, hanem egy endokrinológus, ahová beajánlott a dokim. Nagyon rendes fazon. Megnézett. Konstatálta, hogy nőtt a tüszőm, alkalmas arra, hogy repesszünk, nehogy késő legyen. Intézte az injekciót a gyógyszertárban (Choragon 5000 NE 2 ampullával), írta fel az Utrogestant. Kaptam jó kis menetrendet tőle:
12.02. injekció reggel
12.03. este kötelező együttlét (12.04., ha van kedvünk Kép)
12.05. ekkor kell elkezdeni a hüvelykúpot
12.20. ha nem jön meg, akkkor tesztelés
12.28. pozitív teszt után UH

Most nagyon elégedett vagyok. Kép 2 év után végre történik valami előrelépés. Imádom a Dokim, de ő mégsem meddőségi szakember. Ezt be kell látni. Már most megbeszéltük a mások dokival, hogy, ha megjönne, akkor is megkeresem, és megbeszéljük a januári újabb stimulációt. Úúúúgy örülök!

Ne haragudjatok, hogy ennyit írtam. Szerettem volna megosztani veletek.

Lányok! Kitartás mindenkinek!

Üdv., V.
vera77
 
 


Szia Falina!

Szintén Bp-i vagyok, azért is kértem tőletek. Valahonnan, vagy a topicból, vagy a profilotokból derült ki, hogy hozzátok fordulhatok doki ügyben. Nem probléma ugye?
Megadom az email címem: dana1972@freemail.hu

Igen, ilyenkor a máskor rövidnek tűnő idő is írtó hosszúnak tűnik. Az egy év néha észrevétlen elrepül, de ha kudarcokkal van spékelve, jobban megragad az ember gyerekében, és hosszabbnak tűnik. Szerintem te már nagyon a célnál jársz, pikk-pakk a ciklusod végénél, és aztán az első trimeszternél fogsz tartani.. ja és készülj az ikrekre!!!

Az ikreknek én is nagyon örülnék, álmodozok is sokszor erről... olyan jó lenne rögtön két baba, talán el sem hinném, ha megtörténne velem is a csoda. Pedig biztos nem egyszerű velük, de én nem bánnám, s szerintem sokan vagyunk így ezzel itt a topicokban. Na persze, mindent megadnék, ha már egyetlen babóca költözne a pocakomba.

A tüszőrepi érzéshez sajna nem tudok hozzászólni, majd a köv. ciklusomban.. remélem..

Érdekes, hogy a tüsző növekedését is csak 2 hónapja kezdtem el érezni, vagy addig nem figyeltem rá?

Dodo, emil ma ment el!!! Én sem tudtam sokszor jönni az oldalra.
Tud valaki erről valamit??

Zitus, megint agyon dolgozod magad!!!

Rózsa miért kell kétnaponta dokihoz menned? Nem szoktak tüszőrepesztő szurit adni? Hogy is van ez?

Vera remélem nem lesz szükség újabb stimura!!!
Hogy zajlott az elmúlt 2 év?

Dana
dana
 
 


Vera,
Akkor most nagyon jó lehet... Kép
Szeretem az ilyen pontos menetrendet. Attól úgy érzem teszek vmit az ügy érdekében.
Gratula az orvoshoz! Ez nagy előrelépés!

Üdv
Cirmike

Kép
[KépKép
cirmike77
 
 


Dana, gyorsan válaszolok, mert utána nem tudom, mikor jövök megint Kép
Szóval az elején még minden O.K. Utána volt néhány jó hosszú ciklusom (ki tudja miért?). Tavaly ősszel volt egy spontán terhességem, amely nem jutott el odáig, hogy életjelenséget lássunk. A 6. héten vége volt. Ezután jött hormonvizsgálat: kevés a progim. Andrológiai vizsgálat a férjemnek: minden rendben. Majd clostilbegyt áprilisban. Az első clostis hónapban 24 napos ciklust produkáltam. 1 ciklus pihi után újabb stimuláció + duphaston. Ez sem volt sikeres. Idén augusztusban újabb spontán terhesség, ismét sikertelenül. Szeptemberben HSG: tökéletes eredménnyel. Ezt követte egy jól elhúzódó ciklus (mi a fenétől?), majd ismét closti. Ennyi lenne távirati stílusban. A lelki tényezőket elhagytam. Bejártam a "szokásos" utat. Most itt tartunk. Holnap reggel kapom a repesztő szurit. Kép Néha úgy érzem, hogy sok idő elment tétovázással. Viszont még mindig azt gondolom, hogy túl nagy baj nincs, csak éppen meg kell találni a megfelelő terápiát, és ez hosszú időt vesz igénybe. Ezt most itt fejezem be, mert kisregény lesz belőle.

Azt még azért elmondom, hogy én is bízom az ikrekben! Kép Nagyon drukkolok a bal oldali tüszőm is beinduljon holnapra, és repedjen csak szépen mindkettő.

V.
vera77
 
 


Cirmike, köszi! Kép
Még fiatal ez a doki, de következő lépésnek nagyon jó, mert ezzel együtt lelkes, és alapos.
Szerintem is erőszakoskodj a vizsgálatokkal. Ne teljen feleslegesen az idő.
V.
vera77
 
 


Dana!
Mint a II.Klinika egyik leglelkesebb véradója /progeszteron vizsgálat minden hónapban/ tudom mondani: 21 fölötti átlagot várnak el, az már jó /a három érték összeadva, majd osztva hárommal/. Stimulált ciklusban 30 körüli érték -vagy annál több- az, amit szerencsés elérni....
Az hogy emelkedik és csökken, normális, a progi szint is egy görbe. Hogy leesik, azt jelenti nincs terhesség, nekem mensi előtt 1 mappal került 1 alá. Az infertility.hu-n azt írják, hogy "5 feletti értéknél már van valamilyen tüszőrepedés", nem tudni milyen, de mint előbb írtam, a terhesség megmaradásához a 21-t túl kell szárnyalni.
Neken ilyen jellegű a problémám, van tüszőrepi, megtörténik a fogamzás, de a progi miatt nem marad meg...
Tegnap nem voltam, ezért a késői reakció!
Ági
agidomi
 
 


Agidomi!Kép
Ne haragudj, hogy belebeszélek, de én is a II-re járok.
Neked ki a dokid?
Nekem a prof.
Akkor nekem jó volt a 24 cn-en 34,8-as progi eredméy, ebből lehet még terhesség is???

Mea
mea
 
 


Mea!
A prof a Siklósi? Az én dokim Sziller dr.
A 34,8 nagyon jó eredmény! Csak ez az egy vérvételed volt? Ha több lenne, abból lehetne tovább következtetni (akár baba is lehet), a lényeg, hogy a terhességi hormon hatására tovább nő a progi-szint, ha nincs HCG, akkor esni kezd és végül megjön.
Ági
agidomi
 
 


Sziasztok Lányok!Kép

Nem tűntem el, minden OK, csak nagyon sok dolgunk van mostanában.
Közben új ciklust kezdtem én is, most taposom a 6. cn.-mat, és este veszem be a 4. szem ClostimatKép!

Dana!Kép

Szia itt is!!KépKép
A progid tényleg kicsit alacsony, de meglátod, a Closti gyorsan segíteni fog!

Mea!Kép

Neked is szia itt is!Kép
A 34,8 -as progi teljesen jó a babásodáshoz, tehát elég ahhoz, hogy a baba meg tudjon kapaszkodni!Kép

Vera!Kép

Ezek nagyon jó hírek!!KépKép
Végre tényleg történik valami!Kép És szerintem a 10 mm-es nyálkahártya elég ígéretes!Kép

Judyt!Kép

Ki nem hagylakKép, rád is sokat gondoltam!
Két baba!!KépKép Ez szuper!!!!!KépKép Én is, én is akarom!KépKépKép

Dodo!Kép

Nagyon drukkoltam neked, sajnálom, hogy most nem sikerültKép
De örülök, hogy nem vagy negyon elkeseredve, meglátod, a köv. ciklus a Miénk lesz!Kép


na, most rohannom kell, de megpróbálok még egy táblázatot feltenni!Kép

Puszi, Zita

Kép
Kép
zituska28
 
 


Agidomi!Kép
A prof. a Paulin.Ismered?Én a te dokidat nem.
Szertinted jó a II-es klinika???
Szerinted nekem érdemes ott szülnöm, ha vidéki vagyok és egy kicsit messze van???

Alig volt itt a neten olyan, aki oda jár vagy ismeri, ezért érdeklődömKép

Mea
mea
 
 


Kép

Kép
Kép
zituska28
 
 


Mea!
Hírből és látásból ismerem a dokidat, ő a Klinika vezetője, ugye jól tudom? Elég magas a m2-re eső professzorok száma...
Ha meg tudod oldani, szerintem érdemes kitartani a Klinika mellett. Igaz, vannak kissé viharvert részek, de szerintem ha a szakmai oldal jó, az mindent megér. Én is vidékről járok ide, már 2 éve. Talán nem túlzok, ha azt mondom, hogy az életemet -és a reményt, hogy lehet még gyerekem- is köszönhetem a dokimnak és a Klinikának /toxémiával hozott ide a mentő a Sz.Imréből,nagyon rossz állapotban/. Vannak kellemetlen és rosszul működő dolgok is, de hát istenem... ha szuper körülményeket akarok, arra ott a Hilton...
Úgyhogy ittragadtam...
Ági
agidomi
 
 


Sziasztok lányok!Kép

Ez az eső...

Vera, köszönöm a választ. Remélem már csak csupa jókat fogsz írni!!! Valószínűleg már megkaptad a repesztő szurit, nagyon szorítok neked!
Feljebb kérdeztem, hogy pl. Rózsának miért kell kétnaponta dokihoz járkálnia, elárulnád nekem? Talán ilyen gyakran nézik Uh-n???

Szia Ági!

Nekem sajna még a fogamzás sem történik meg, mert nincs tüszőrepi. De most nagyon bízom a clostiban.
Neked hogy pótolják a progit?

Mea, megy a drukk, és a hőfenntartó energie..

Zitus megkaptad a 2. emilem?? Hogy alakulnak a párod meccsei? Otthon lesz az ominózus napokon???


Dana
dana
 
 


Csajok!

Olyan izgatott vagyok, dokibácsi nem rendelt vissza megnézni mi a helyzet a tűszőcskéimmel, így már agyon izgulom magam, hogy vajon megrepednek-e. Csak 1 hét múlva (21. cn-on) akar látni és a napok alig telnek... Mikor lesz már 9-e??? Akkor fog vért is venni. Szerintetek a 21. napon ki lehet már mutatni egy esetleges terhességet? Úgy szeretném...

Tina!
Veletek mi újs? Tünetek vannak?

F.
falina
 
 


Dana!Kép

Nem kaptam leveletKép, sajnos a levelező programunk jelenleg teljesen sz..rKép
Szerencsére most itthon lesz azokon a napokonKépKép
Most hétvégére utazik el, de utánna már évvégéig sehova!!!KépKép

Falina!Kép

A 21. napon még nem mutatható ki sehogy sem a terhesség.
Türelem, babókát terem!!!KépKépKép

Puszi, Zita

Kép
Kép
zituska28
 
 


Zitus!
Köszönöm szépen a két babót a tábliba.Kép
Nagyon örültem neki.Kép

Vera!
Köszönöm szépen a jó kívánságokat.Kép
Abba meg teljesen belelpirultam, hogy azt írtad, hogy Én vagyok a minta.
Kép

Judyt
KépKép
judyt
 
 


Zita!
Talán az eddig alacsony progimat szeretné követni, hogy egy esetleges ikerterhességhez legyen megfelelő mértékű vagy elszámolta a napokat. Kép

Lányok!
Nektek is elkezdődött már a clostitól a ciklus 12. napja körültől a hányinger? Azt hittem ez csak a ciklus végén jelentkezhet... Nem túl kellemes és hasam puffad ezerrel.

F.
falina
 
 


Köszi Vera77!!! Olvastam a többit is amit írtál... A tüszőrepsztő injekciót az orvosod is fölirhatja, vagy azt csak spec ambulancián, meddőségi kezelésen? Nagyon kezdő vagyok és az én orvosm sem kényeztet el információkkalKép
Sajnos én vidéki vagyok, ide 200 km a legközelebbi centrum úgyhogy lehet hogy ennyi lesz a babaKép
rózsalány
 
 


Judyt!

Olvastam a másik topikot is, nagyon aranyos a megleplapod a családnak!
Szerintem is vigyetek egy 100-as zsepicsomagot! ;)
Én is nagyon szeretnék egy hasonlót karácsonyra az én családom fája alá tenni!!! Kép

Falina
falina
 
 


Falina!
Köszi, csak az ötlet volt az enyém a szövegíró a párom volt.
Nagyon drukkolok neked, hogy összejöjjön az a karácsonyi meglepi.Kép

Judyt

Judyt
KépKép
judyt
 
 


Judyt!
Noh, persze én UH képet még nem tudnék beletenni, maximum HCG és progiértékeket! ;)

Meddig fogsz dolgozni? Doki bácsi mondott olyasmit, hogy jobb lenne ikrekkel mihamarabb táppénzre menni?
falina
 
 


Sziasztok!

Zita, jó hogy előkerültél. Kép Köszi a javítást a táblázatban. Most is csak saját szakálladra szeded a clsotit vagy dokival egyeztettél? Kép

Dana, igen azért kell 2 naponta járkálni dokihoz, hogy nyomon tudja követni a peteérést. Az első stimus ciklusomban én is 2-3 naponta mentem a 10. naptól kezdve. Utána már tudtuk, hogy a 13. nap előtt nem érdemes elkezdeni. Mostanra már rutinosak vagyunk. Kép Elég 1-2 Uh. Azért lényeges, hogy lássuk a folyamatos peteérést, hogy, ha esetleg nem növekedne rendesen, akkor be lehet vetni repsztő szurit, ill. ki lehet számolni, hogy mikor célszerű együtt lenni, lehet látni, hogy mikor reped meg.

Falina, a 21. nap szerintem még korai. Onnantól még bármi lehet. Kár, hogy nem lehet tudni mikor volt az ovuláció. Így tényleg nehéz számolni. Kitartás!!! Kép
Nekem nincs hányingerem a clostitól. Sőt!! Nagyon is jó étvágyam van. Fel is kaptam 2-3 kg-t az utóbbi 1 hónapban.

Judyt, ez a legkevesebb! Kép Most sokan irigyelnek ám itt. Kép Kép Kép

Rózsalány, elviekben felírhatja az orvosod is, ha "meri". Saját tapasztalat, hogy legyen bármennyire is jó az orvosod, ha nem meddőségi szakember, akkor nem fog kockáztatni. Nálunk most van egy fiatal doki, aki endokrinológiára specializálta magát. Még gyerekcipőben jár persze a "nagyokhoz" képest, de egy mezei nőgyógyásznál többre képes. Hová valósi vagy? Ha van megyei kórház a közelben, ott is lehet próbálkozni. Az oviklub.hu-n megtalálható azon megyei kórházaknak a listája, ahol foglalkoznak meddőséggel. Ha már annyira képesek, hogy stimulált ciklusban a megfelelő időben repesztő szurit adnak, ill. biztosítják a progeszteron-pótlást, máris előrébb vagy. Persze, ha ilyen jellegű a problémád. Esetleg műtéteket is csinálhatnak, ha szükség van rá.
És ne add fel! Nem szabad. Én sem tudom elképzelni, hogyan lehet azt megoldani, hogy naponta, kétnapont feljárni Bp-re v. Debrecenbe. Ezért próbálkozok még itthon. Hátha sikerül. Meddőségi központban is hasonló a kezdő protokoll.


Reggel megkaptam a repesztő szurit. Várnom kellett jó sokat. Még fél 9 körül is parkoló vágányra akartak tenni, hogy előbb a betegfelvételt fejezik be. Na, itt álltam a sarkamra. Közöltem, hogy nekem ezt az injekciót 8 órakor meg kellett volna kapnom, és igenis nem szeretnék tovább már várni. Rögtön akadt egy nővérke, aki beadta, és még kedves is volt. Nem fanyalgott, stb.
BEszéltem a Dokimmal is. Örült a fejleményeknek. Kép Remélem, legközelebb már terhesgondozásra jelentkezek nála. Kép

Furcsa érzés, hogy tudom, most egy jókora adag terhességi hormon van bennem. Kíváncsi vagyok, hogy lesz-re rám valamilyen hatással. Egyelőre az injekció helyét érzem egy kicsit.
Valakinek volt tőle valamilyen mellékhatása?

Húúú, jó sokat írtam ismét. Bepótolom a lemaradásomat gyorsan. Kép

Jó éjt mindenkinek!

V.
vera77
 
 


Falina!
A dokim azt mondta, hogy ameddig bírom addig dolgozhatok, de jobb lenne ha max. csak januárig.
Ezért is dilemmázom, hogy mikor mondjam meg a főnökasszonyomnak a hírt, mert csak karácsony hetén akartam a 12 hetes UH után.
De így már tanácstalan vagyok, mert ha már csak 1 hónapot fogok dolgozni, akkor át kellene adnom a munkáimat.De viszont lehet, hogy már 2 hét nem számít a bejelentésnél.Na majd meglátom, hogy bírom majd a hövőhéten.

Judyt

Judyt
KépKép
judyt
 
 


Lányok!
Tegnap óta olyan furákat érzek a hasamban. Fel van puffadva és mintha a petefészkeke le akarnának szakadni a gravitációval, meg még más egyéb dolgokat is érzek. Volt valamelyikőtöknek hasonló érzése? Nyugtassatok meg, hogy ezek a tünetek normálisak a closti mellett!
F.
falina
 
 


Sziasztok!Kép

Vera!Kép

Hááát, megint "rosszkislány" vagyok, és nem megyek dokihoz!Kép Nem akarok feleslegesen több ezer forintot ott hagyni nála, amikor úgyis tudom, mi van!
4 hónapon keresztül 2x1 Closty mellett volt ált 2 tüszőm (1x háromKép), úgyhogy a napi egy szem nem lehet gond. Hőmérőzök, tehát látom, hogyha megrepedt, azt meg hogy mikor kell akciózni erőteljesen jelzi a szervezetem!Kép
Szóval lassan doktorálok!KépKép
Nagyon szorítok Neked!!!!!!!!KépKépKépKépKép

Falina!Kép

Nekem szokott lenni enyhe hányingerem kb. középidőben! Sajnos étvágyam is szokott lenniKép
A 21. napi vérvétellel nem a terhesség meglétét nézik, hanem azt, hogy a progiszinted elég magas-e egy babó beágyazódásához!Kép

Böbe!Kép

HOL VAGY????????KépKép

Puszi, Zita

Kép
Kép
zituska28
 
 


Köszönöm szépen az infókat Vera77!!!!!
Utána néztem az oviklub.hun, és van Szekszárdon is ijen ambulancia - én Pakson lakom. Nem tudod esetleg, hogy nem fizeti esetleg ki a buszozást a tb? sajnos a páromnak ojan a munkaheje, hogy nem nagyon tudna engem furikázni...Kép Mindenesetre 1 kicsit megnyugodtam! Köszönöm mégeccer!Kép
Ezügyben már voltam petevez átjárhatóságon, meg a méhemet is megvizsg. valami hiszteo..nemtommivel.

Zituska28! nekem napi 1 closty volt és van 2 tüszőm is. ez normális?
ja és én sem vagyok túl jól ebben a hóban, mióta szedtem a clostyt. a mellem is fura, meg a gyomrom is, meg ojan síros vagyok - bár az lehet, hogy nem azé van...Kép
rózsalány
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?