Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Később jövök és írok.
Rani: nekem 0,55 volt. Mennyi a bhcg? Hajdu doktornőnel voltál?
Elalszik kope jövök.

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Szia Hanna!

Igen ott csinálták az összes vizsgálatot.
BHCG nincs a leleten.

Ezek vannak:

MS-AFP 22,73 ng/ml
MA-AFP MoM 0,66

Nyitott gerinc kockázat 1:7000

Értékelés: negatív

A 12 hetes kombim:

Down sz. Edwards sz. Patau sz.

Életkori kock.: 1: 892 1:10.533 1:24.795

Számított kock: 1:17.849 1: 210.660 1:495.906

Azt mondták ezt vegyem figyelemre a Down szűrésre ne az AFP-t mert az már elavult módszer, és csak a nyitott gerincre jó.
Nekem az meg jobb lett mint Milánnál.(az összes értékem jobb amúgy csak ez a 0,66 nem.)

Kép

Kép
raniko
 
 


Bocs, holnap jövök, meg ezer a melom.
Rani: ha ott azt mondtak, hogy oké, akkor nyugi!!!!

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 

 
 

Rani! Saját tapasztalat: Ha Hajdú dr.nő szerint OK, akkor TUTI, hogy OK!!!!

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Köszi lányok!!

Igen én is tudom, hogy akkor ok és NEGATÍV is van a lletre írva, beszéltem a biológussal is, csak olyan szar ezt az eredményt látni.
Sok barátnőmnek is ilyesmi volt és annó még én mondtam nekik hogy nyugi semmi baj.

Kép

Kép
raniko
 
 


Rani, nekem anno nega volt, a 16.héten meg esélye volt a Down-nak a vérv.alapj., UH-on viszont a Dr.nő azt mondta, szte egészséges. Javasolták a magz.vízmintavételt is, meg is csinálta a Dr.nő, az nega lett! Enyit a vérvételről. Féltem a megz.vízvizsg.tól, nem is volt kellemes, de ha ismét döntés előtt állnék, hagynám a fenébe a vérvételt és inkább vállalnám a mintavételt!
remélem, megnyugtattalak. Ha nem, akkor szólj és előkeresem a leletem.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Anyukák! Milyen bilit vegyek?

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Sziasztok!

Hű de felpörgött a topik! Most nem is tudok írni mindenkinek.

Rani,
nekem 0,86 volt, DE! tőlem pont akkor vették a vért mikor kellett, mert jól ki lehetett számolni. Ha előbb mentem volna vérvételre lehet, hogy nekem is még alacsonyabb lett volna az érték. Nálad nem lehetett kiszámolni rendesen. Szerintem minden ok, főleg ha voltál Hajdú doktornőnél. Az afp már elavult.

Lili

Kép


Kép

Kép
lili77
 
 


Rani, nekem is ennyi lett az afp.
DE az arányaim a tiédnél sokkal rosszabbak, mégis Hajdu drnő szt tökéletesen negatív. Ergo a tiéd még tökéletesebben negatív.Nyugi.

Ismeri valaki az eucrast? Arra cserélte le T dr a metemet, szte megszoktam, ezért rosszabbodtak az eredmények.

Baba, semmilyent, kicsi még. Egyébként én szmsz ellene vagyok a drága, zenélő hülyeségeknek, neki egy ocsó egyszerű gatyi volt, amit együtt kidíszítettünk matricákkal. Egyábiránt én eleve wc-re szoktattam, és ocsó szűkítőt és ocsó kislépcsőt vettem neki. Nem drága, zenélő, kapaszkodós akármit, csak simán szűkítőt egy kis fellépővel (ami egyébként műanyag ülőke) és mégis szobatiszta lett. De a lányod még kicsi, majd jövő nyáron.most ne ijeszd el, nem fogja érteni.
lafead
 
 


Sziasztok!

Köszi lányok a hozzászólásokat!
Kezdek azért megnyugodni.
Nem lesz itt semmi gond és kész! :lol:

Baba én is jövő nyárra tenném a bili próbát.
Én is gondolkoztam már Milánnak bilin, de nem szántam még rá magam.
Jó lenne ha a kicsi megérkezik akkor Milánnak már nem kéne pelus, de semmi képp nem erőltetem én se.

Kép

Kép
raniko
 
 


LAfi, zenélősre nem is gondoltam, mert attól tuti frászt kapna szegény és még rossz reakciót váltana ki nála a köv.ő pisiléskor. Mivel volt 1-2 olyan dolog, amit vettünk anno és később rájöttünk, h. befürödtünk vele, így -gondoltam-inkább kérdezek..:) Én mindenütt azt olvastam, 1-1,5 évesen kell kezdeni. Azért gondoltam.Meg emlékszem Keny már tök régóta bilizteti Kornélt..gondoltam. h. lemaradunk :oops:

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Baba, sztem lassan erről a lemaradunk-témáról kattanj le.Tényleg.Úgy fejlődik, ahogy akarja.Egyébként meg, mit mondjak, H ennyi idősen nemhogy nem ment, de állni sem állt.Na, lemaradtunk???Nem. 11 hósan állt. 1,5 évesen ment először. 2,5 évesen meg 1 nap alatt szobatiszta lett éjjelre is.Ma meg le van maradva a szépérzéke, tollfogása, rajza, másban meg nem is merem leírni, megint lehurrognának.Nos, látod, ki így, ki úgy. F úgy halad, ahogy ő akar. De a bili tényleg ráér.Ha szól, hogy pisilni kell, akkor okés, de még nem tartotok ott, hogy szóljon :wink:
lafead
 
 


Sziasztok!

Na, végre tudok gyorsan írni.

Rani: nekem pocsék eredményeim voltak. A négyes tesztnél is elég alacsony arányszámok jöttek ki, de Hajdú doktornő megnyugtatott, hogy nincs baj. Nyugiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
A név pedig szuper!

Dorkaanyu! Tegnap írtak, az ajándék miatt. Majd beszámolok róla.
Gondolom, hogy hiányzott a csajszi. Örülök, hogy jól van.

Krisz: jó látni. ;)
Sajnálom, az apa ügyet, remélem, gyorsan megoldódik.
A nem szó sokáig a fő beszéd lesz ám. :)
Nem bölcsizik. Itthon van velem, majd csanázunk.
Szépek vagytok nagyon!

Keny: milyen az idő a Balcsin?


Nani: igen, nekem is tetszik az eredmény, pedig se diéta, se met, se semmi. 26 hónapig szopizott Olivér, ez most kontroll volt.
Jó sokat eszik Iza. Én nem tudok erre mit mondani, nekem nem volt hajlandó enni. Azt hiszem, Orsi Lilije sem evett sokáig. Ugye Orsi?

Baba: szerintem is felesleges a bili. Nekünk van, odaadom szívesen, ha kéred. Olivér főzni szokott benne. :oops: :oops:
Mi fellépős ülőkét vettünk. Az tetszik neki. :)

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Lafi, Kalkata eszi az "eufrászt" . Már van némi tapasztalata róla.

Hanna, a szopihoz hozzá se merek szólni!!! Jó sokáig lógott a cicin Oli. :) de így van ez rendjén.
Mi az a csana?

Krisz, megnéztem a fotóitokat, hát nagyon aranyos a kicsilány!!! SZép a haja.

Rani, minden rendben van ott bent,nyugi.

Baba, pont most olvastam 1 babapatika ujságban a bilizésről. Ott az javasolják, ha bilizésre kerül sor, akkor a legegyszerűbb bilit vegyék meg a szülők. A Wc-t egy darabig nem javasolja, mert az is elijesztheti a kisgyermeket.

Iza nagyon jó evő hálistennek, sőt eddig (kivéve a szopit) minden flottul megy.
És had dicsekedjek, kibújt az első fogacska. Észrevétlenül. Már áttörte az ínyt. Tegnap vettem észre.
Előjele nem volt, 2 napja bújósabb a csajom és a nyelvét kifele dugdossa. Ennyi. Ott a reszelős tetejű fogacska.
Se ínyduzzadás, de még csak nem is látszott, mert kb. 1-2 hete belekukkantok a szájában (nem haraphat a cicibe, mivel cumisüvegezünk) :)

Én is megjöttem az edokrin kontrollról, tulképp jó vagyok, de vissza kell állnom a metre szép lassan. Ellenben a bromót nem kell szedjem! Ez nagy dolog, mert 1999 óta eszem. Dokibá szerint ha lefogynék és sportolok, akkor lassan a metre se lesz szükségem. ( és valszeg a leletem télleg összecserélték)
nani72
 
 


Sziasztok!

Nikó, köszi Péter nevében (igazából nem most tartjuk, hanem áprilisban :oops: )!

Icsilya, gratu a 4. gyerkőchöz. Minden elismerésem a Tiétek!

Rani nagyon szép a lánykátok és a neve is tecc! Értékeken nem rágódni, nekem annó AFP-t nem is csináltak, Hajdú dr-nő azt mondta a dokik is frászt kapnának az értékemtől (redukció miatt :cry:) Minden ok, nyugi!!!

Krisz, nagyon csinik-szépek vagytok!

Keny, örülök, h már jól vagy!

Nani, Iza már 7 kiló? Szép süly! Gratu az első fogacskához! Péternek is ilyen idős korában jött ki az első minden gond nélkül.

Lafi, jó Téged is olvasni :D! Ügyes fiacskádnak pussz! :wink:

Hanna, Téged is jó látni itt! Olivér szép nagy legény!

Baba, Fannika gyönyörű (iwiw-en is lesegetem)!

Lois, remélem túl vagy minden vizsgán sikeresen!

Mi jól vagyunk, Peti igazi "duracell nyuszi" napközben alig alszik, este egyszer felkel ismét.
21-én voltunk a Kaáliban baba-látogatás keretében. KP. nagyon kedves volt, (mint mindig) örült nekünk. Még Krizsa doki is megismert (sok fejtörést okoztunk nekik, mindig konzultáltak miattunk :roll: ). Jó volt visszamenni!

Kép

Akit kihagytam, attól elnézést kérek, de most ennyire futotta.

bols70

Péter 3050g 52cm

Kép
bols70
 
 


Nani: gratula az első fogacskához és a jó eredményhez. :)

Bols: édes a pasid! Azok a szemek!!!!!!!!
(Csak látogatás volt? :) )

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


[quote="babaimado"]A írta:babaimadonyukák! Milyen bilit vegyek?

miért akarsz bilit venni?

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


[quote="hanna30"]
írta:
hanna30Jó sokat eszik Iza. Én nem tudok erre mit mondani, nekem nem volt hajlandó enni. Azt hiszem, Orsi Lilije sem evett sokáig. Ugye Orsi?

mikre nem emlékszel :D
igen, Lili 12.5 hónapos koráig _kizárólag_ szopott, soha semmi pépest nem volt hajlandó megenni, 12.5 hósan kézzel párolt zöldségekkel, pirítóssal és főtt tésztával, KÉZZEL kezdtük a hozzátáplálást. Nagyon sokáig csak kézzel evett meg bármit is, a folyékony kanalas dolgokhoz kb. fél év kellett, hogy megegye.
Jó étvágyú, jól evő, nem válogatós gyerek.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


no közben láttam a bilikérdést :D

nekem két tapasztalatom van
- nem feltétlenül kell bili, a 3 gyerekből kb. összesen ültek 1 max. 2 alkalommal rajta, nálunk dupla wc ülőkés szűkítő volt/van, azzal és fellépővel lettek szobatiszták
- én nem vagyok a korai kínlódás mellett, és tapasztalat alapján is azt mondom, hogy a túl korai kezdés hosszú kínlódást szül ill. nagyon fontos elválasztani a szobatisztaságot a parancsra pisiléstől (ahogy anno mi lettük 1-1.5 évesen szobatiszták), más az ok-okozati kapcsolat.
Lili volt az, aki még nem volt 2 éves, mikor kitalálta, hogy ő bugyit szeretne, de képtelen volt rá, így pár hétig-talán 1.5 hónapig ment a kínlódás a bugyival, és az állandó takarítás, aztán feladtuk. Aztán 1 év múlva, simán kb. 3 nap alatt szobatiszta lett - szintén saját elhatározásból -. Nálunk mind3nál bevált, hogy nem volt külső nyomás.
(Levi pl. nem volt hajlandó soha (se otthon, se bölcsi) ráülni bilire, wc-re, aztán 2év 10hósan azt mondta hogy alsónadrágot kér, és 1 hét alatt nappalra éjjelre szobatiszta lett)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Én nem erőltetni akarom!

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Mi bilizünk minden este fürdés előtt. Oszt ennyi. A legolcsóbb Tesco-s bilit vettem. Eszti simán ráül, pisil, aztán megyünk a kádba. És ha még jön, akkor a kádba is pisil. :lol: :lol: Semmi értelme egyenlőre. :lol: :lol: A szobatisztaság egyik előfeltétele (szerintem), hogy a gyerek tudjon szólni, ha pisilni vagy kakilni kell. Eszti meg egyenlőre semmi értelmeset nem tud mondani, úgyhogy ez még várat magára.... :oops:

skrisz72
 
 


Bols, Peti nagyon helyes kisfiú!

Icsi, hogy mik vannak? ilyen kézzel evős hozzátáplálást még nem is hallottam. Lényeg, hogy jóevő a gyerek!

Nekem mindig az van (mindenben) a szemem előtt, hogy így is-úgy is fel fognak nőni ezek a kisemberek. :D Minden kialakul, minden adja majd magát.

Snufi-ról tud valaki valamit?
nani72
 
 


Bols, olyan szépek a szemei!!!

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Nani, Snufi játszik a Facebook-on a Farmville-lel. Szoktam látni. :wink:

skrisz72
 
 


Hanna, most vettem észre, hogy pont 2 évvel "idősebb" a fiad a lányomnál. :)
jan. 18-i mindkettő.
nani72
 
 


sziasztok lányok

nagyon régen voltam, a lányok január 27én születtek meg Lara és Liza, nagyon nehéz így három gyerekkel, de meg birkozok velük, ugye Sára ma már 27 hónapos.
A segítségetekre lenne szükségem Sára babakocsiját elszeretném adni. Ha esetleg valakit érdekel szívesem várom jelentkezését priviben esetleg.


Kép

Márka: BRIO
Sportülés, mózeskosár, napernyő, esővédő, téli zsák, ISOFIX talp, biztonsági ülés
Leírás a sportrészről: kihajtható napellenző - 5 pontos biztonsági öv - kivehető karfa - állítható lábtartó - rugós lengéscsillapító - az összes kerék egy mozdulattal eltávolítható - gumi kerék elöl, hátul - állítható tolókar magasság - központi súlyelosztás - könnyített alumínium váz - extra nagy tároló rekesz - könnyen, biztonságosan összecsukható
Színe: piros

Kép
lili&ana
 
 


A lányokról egy pár szó

38 hétben születtek meg, császárral mert toximia indult el nálam. NAgyon rossz volt bent a kórházban ugy hogy otthon volt Sára, 1,5 hétig voltam bent.
Csütörtökön szültem, intezívre kerültem megfigyelésre, mert nagyon magas volt a vérnyomásom, vasárnap pedig már haza is mehettünk.
Lara 2800 gr, Liza pedig 2400 gr születtek 51/50 cm voltak.
Nem egyformák.
Ma már jobb, mert Liza szinte semmit nem akart enni, ma már pedig zabál. Persze tápszert.
Tejem lenne még, de nem akar szopizni,

Majd rakok fel képet róluk
addig is köszönöm hogy veletek lehetek

Kép
lili&ana
 
 


Lili&ana nem semmi mi történt veled!

Képeket nagyon várom!!!

(Írj privit a kocsiról mennyiért szeretnéd eladni)

Bols Peti szeme elképesztő gyönyörűek!!!

Lányok köszi a megnyugtatásokat.
Tegnap voltam a nőgyogyinál és ő is azt mondta ne foglalkozzak ezzel az elevult módszerrel!!!

Kép

Kép
raniko
 
 


Skrisz: tündéri a kislányod:) Dorcikám is igen jóétvágyú kiscsaj. Délutánra már "Döbrögi-s" pocakja van általában:) És már neki is picit letört a foga sarka, gondoltam is rátok. Mi nem tudjuk, hogy mikor és hogyan történt, de sokszor esik el, nagyon vagány, nem fél semmitől, bátran rohangál. A játszótéren is mondták, hogy hú, de bátran rohangál és kérdezték, hogy mióta tanult meg járni, hogy ilyen bátor? Két esés között megköszöntem a dícsérétet:)))
Vendég
 


Dorka nem semmi akkor Dorci!
Milán is írtó bátor!!!(én meg kapdosok a szivemhez)
Tegnap óta nagy motor lázban égünk, azt hittem sose jön el az az idő, de most le se száll róla.
Na és tegnap belázosodtunk.
Semmi előzmény semmi csak nem evett és nyűgi volt.
Nővéremnél voltunk és megmértem a lázát 37,8 volt mire haza értem vele 38,8.
Kapott nurofent és 20 perc múlva mint akinek semmi baja.
Sajnos ez nincs így de legalább a kedve nem rossz.
Nem tudom mi lehet nem köhög nem folyik az orra semmi. :roll:

Kép

Kép
raniko
 
 


[quote="raniko"]
írta:
ranikoSemmi előzmény semmi csak nem evett és nyűgi volt.
Nővéremnél voltunk és megmértem a lázát 37,8 volt mire haza értem vele 38,8.
Kapott nurofent és 20 perc múlva mint akinek semmi baja.
Sajnos ez nincs így de legalább a kedve nem rossz.
Nem tudom mi lehet nem köhög nem folyik az orra semmi. :roll:

3-4 ev alatt a gyerekeknek eleg instabil a hohaztartasuk, siman a sok mozgastol es esetleg kevesebb ivastol emelkedik a testhojuk, amitol bagyadtak is lehetnek. Melegben ezert kulonosen fontos, hogy a kello mennyisegu bevitt folyadek meglegyen.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Icsilya nagyon köszönöm az infót!!
Szerencsére Milán rengeteget iszik nem kell eröltetni és csak vizet.
Naponta többször töltöm az üvegét!
:wink:

Kép

Kép
raniko
 
 


Rani, nagyon rendes Milánka, hogy szereti a vizet!
Izám egy ideig fanyalgott rá, de már ő is megissza. :wink:

Csajok, ha kibújt a fogacska, mennyi idő kell, míg kinő rendesen? :)
nani72
 
 


Sziasztok!

Gyors bekukk mert épp hogy csak vagyogatok.
Tegnap este óta megy a hasam és rókakoma is van sajna, nem tudok se ülni se állni csak feküdni.
Sajna valószinű benyaltam valami vírust!
Az écaka írtó azsr volt nagyon görcsölt a hasam.
Ma anyum itt van vigyáz Milánra míg elmentünk a 18. heti UH-ra ezt nem akartam kihagyni.
Minden ok a csajossal, Hajdú doktornő mondta, hogy csöpp kis baba.
Szép hétvégét!

Kép

Kép
raniko
 
 


Kép

Kép

Kép

Ime a képek Lara és Lizáról

És Sára is rajta van

Kép
lili&ana
 
 


1. kép balról jobbra Liza és Lara szinte mindig össze bújva alszanak

2.kép balról jobbra Liza és Lara és a nagyobbik lányom Sára

3. kép b.j. Liza és Lara

Kép
lili&ana
 
 


sziasztok,

RAni, gyógyulj meg!!!! HAjdú dr-nő megnyugtatott ugye? :)

LiliAna, gyönyörűek a lányok!!!!

Nálunk újdonság, Iza elkezdett kúszni előre. Emelgeti a popóját és tolja előre magát. A foga nagyon "mocorog", kezeivel ki se jön a szájából. Talán jön a köv. fog is.
A héten a paradicsomot és a sárgabarackot kapta újdonságként.
Nagyon jól és "sokat" eszik,van, hogy darált háztartási keksszel dúsítom a lazább gyümölcspüréit. Falja.
nani72
 
 


[quote="nani72"]
írta:
nani72A héten a paradicsomot és a sárgabarackot kapta újdonságként.
Nagyon jól és "sokat" eszik,van, hogy darált háztartási keksszel dúsítom a lazább gyümölcspüréit. Falja.

mind a paradicsom mind a sárgabarack iszonyú korai egy még nem 6 hónapos babának, ráadásul mindkettő erősen allergizál (mivel nagyon erős hisztaminválaszt vált ki a szervezetben).
A háztartási keksz pedig tele van mindenféle adalékkal, jobb lenne valami adalékmentessel kiváltani, ha már glutént akarsz adni neki (bár 6 hó alatt azt sem javasolják)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Erről már sok, borzalmas, vérre menő veszekedés volt a fórumon és nem akarok megint ilyet!!!
A biliztetésről is kegyetlen viták folytak többször is, szintén vérre menő csaták, sértődések stb. Abból is elég volt már!

Én az etetésre csak egy ellenpéldát mondok, hogy az is itt szerepeljen:

Hát nem tudom, de a 6 hónapos baba receptek között van paradicsomos étel: :shock:
http://kisbaba.freewb.hu/6-honapos-baba-receptek

Itt pedig 5 hónaposnak adható sárgabarackos ételről olvasok (kajszibarack): :shock:
http://csillagfurtbaba.atw.hu/files/a6d ... 6363-3.php
Vendég
 


én egészen biztosan nem fogok vérremenő vitát generálni ebből, leírtam amit legjobb tudomásom szerint tudok - gondoltam hasznos lehet, mert volt már, hogy akinek mondtam, nem tudott róla - (és aki ismer itt régebb óta tudja, hogy győzködni senkit nem fogok, hiszen mindenki azt csinál a saját gyerekével amit akar, a következményeit úgyis ő viseli pro és contra)

És tudom, hogy a net és a bébiételes üvegek tele vannak mindenféle korhatárral, de nekem még mindig a WHO ajánlás az etalon - akármelyik babamenüt készítő blogger anyuka akármit mond -

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


sziasztok,

Én bírom Icsilya véleményeit, akár ilyenek,akár olyanok.
Mindenki úgy tesz, ahogy akar úgyis.
Valaki leírja, valaki meg "lapít".De jól van, ahogy van.

Az,hogy mi a jó, azt gondolom a baba reakciója úgyis megmutatja. Azt tudjuk mi van a tápszerekben? A "nagyok" úgy manipulálnak, ahogy akarnak.
A babakajákból meg (pl. üvegesek) sokféle kapható. Pl. málnás tejpép 4 hós kortól.
Egy nestlés ajánlás szerint 6 hótól mehet pl a sárgabarack is.
Lehet, ha brazil tecsós krumplit adnék,attól lenne baja.
Egyébként a védőnőnk kifejezetten ajánlja a paradicsomos krumplit.

Én szeretem a hagyományokat, úgy teszek, ahogy velem tettek.Hiába van 2011.
A barátnőmnek 2 gyereke van, a fia anyatejes volt 1 évig, állandóan beteg most is, a kislánya tápis, és full energikus,egészséges kislány.
A betegség másból jön.Szerintem. :wink:
nani72
 
 


Sziasztok!

Keny: Kornélnak utólagosan boldog névnapot kívánunk!

Lois: vizsga???????

Lili: szépek a csajok. :)

Rani: szuper, hogy minden oké a kiscsajjal.

Dorkaanyu: én a múltkor sem akartam beleszólni, ahogy Orsi is írja, mindenki maga dönti el, mit tesz a gyermekével. Igaz én beszéltem anno az allergológus kollégámmal erről. Régen... igen régen korán hozzátápláltak, mert ez volt. Nem volt ennyi vegyszer. Nem volt ennyi méreg a gyümölcsökben, stb... Pá év múlva sajnos nagyon magas az allergia kialakulásának veszélye.
Régen nagyanyáink pár hónappal szülés után mentek a földekre is dolgozni, kapával ástak egy gödröt, beletették a bébit és kapáltak. A gyerkőcnek meg ez volt a bölcső. Persze, felnőtt az a generáció is.
:wink:
Na, nem vitaként ám. :wink:

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Az elmúlt időben a veszekedés ami itt volt a hozzászólás hangneme okán tört ki, és nem a téma miatt.
Az kulturált stílusú vita szerintem egészséges, a fórumozás része, és ha valaki megtud belőle valami okosat már megérte :)

Én már nem szólok hozzá a hozzátápláláshoz mostanában, lévén nálunk ez már a múlt, ha valaki anno már itt volt mikor az én fiamnál volt napirenden a téma tudhatja és nem vagyok a korai hozzátáplálás híve.
Nem is értettem sosem, hogy miért mennek szembe anyukák a a tudomány fejlődésével a témában. Nem kell senkinek sem szaklapokat bújnia, mindenkihez eljut, ahhoz is aki nem érdeklődik a babagondozás/táplálással kapcsolatos témák iránt, az eü. kiskönyvben is van egy teljesen jól átlátható hozzátáplálási táblázat, az meg tudtommal "jár" minden gyerekkel.

Persze lehet utólag érvelni, hogy kapott a baba tehéntejet/glutént/egyéb erősen allergén élelmiszereket idejekorán és semmi baja nem lett tőle, örvendjünk ennek, de nem értem miért kell a felesleges kockázat.

Hanna!
Köszi, megvan :wink:

Babákok szépek :)

Látom a bilizés is téma volt, jelentem az én kisfiam ma ült először bilin, de csak a csordaszellem miatt, mert a vendégkislány ült rajta előtte :roll: De szerintem lövése sincs miért ült rajta. Viszont tegnap tudatosan lepisilt egy fát 8)

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Sziasztok!
Lois, Hanna: Igazatok van. Csak nekem a mostani hozzászólás hangnemével volt bajom, éreztem benne egy kis élt. Kicsit bántónak éreztem.
Én nagyon örülök, ha a legújabb kutatások eredményeit átadjuk egymásnak és tanulunk egymástól, hiszen azért vagyunk így együtt. Csak valahogy nagyon szépen kellene fogalmazni, hogy ne bántsa meg senki a másikat. Pl. oda lehetne írni, hogy "nem bántó szándékkal írtam", vagy "nem akarok erőszakoskodni, csak segítő szándékkal írtam le ezeket", ilyesmikre gondolok.
Úgy láttam, hogy legutóbb is a negatív hangvétel miatt robbant ki itt a veszekedés és ezért lenne jó kicsit szebben fogalmazni a segítő szándékú hozzászólásokat. Féltem, hogy most is ilyen veszekedés indul el. De most nem lett, hál Istennek!:)
De lehet, hogy én vagyok csak hiperérzékeny. :wink:
Vendég
 


Boldog születésnapot KisZenek!

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Lois: nagyon boldog második szüllinapot a kisfiadnak!:))
Milyen tortát kap? Lesz családi összejövetel?

Kép
Vendég
 


Köszi Csajok :roll:
A nagy gigabuli tegnap volt, ma már csak hármasban örömködünk :) Délután cirkuszba megyünk :roll:
A gyertyás torta Charlotte-torta volt, meg volt mellette még 2 tálca profiterol, nehogy éhen maradjon valaki 8)

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Isten éltessen kisZé!
nani72
 
 


KisZé, boldog szülinapot!

Fanninak 40 fokos láza van:(.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Kiszének sok boldogságot!

Baba, kezet foghatunk, igaz, én vagyok a hibás, hogy beteg lett.F-nak gyógypuszi!
lafead
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?