Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Hébe-hóba irogatok csak, idöm alig, és sajna mindig kerülget valami nyavaja,most éppen egy kis megfázás...

Bogár, igy utólag, de annál nagyobb örömmel gratulálok a meglepi babához!KépKép

Doris, én is jó utat kivánok, ha addig tényleg nem leszel gép közelben Nagyon Kellemes Karácsonyt az egész családnak!

Sziszus, még neked sem gratuláltam,most megteszem, duplán is a két babához!!!KépKép

Cat, már irni akartam jó pár napja, ezek a srácok valami tündéri falatkák, ahogy ott ketten együtt alszanak a múltkori képen,azt hittem elolvadok!!!Kép Gyönyörüek a szájukKép Apa vállát meg nyugodtan veregesd meg az én nevemben, ez ám az igazi közös-teherviselésKép

Orsi, ez tényleg nem járja, hogy ennyire egyedül vagy a babákra...Éppen azért kellene a párodnak a pelusozásnál vagy fürdetésnél jeleskedni,mivel szoptatni úgy sem tud. Akármelyik babás könyvet nézed (na ezt azért lehet tudni anélkül is),mindig erre biztatják a kispapákat, hogy igen is találják fel magukat a baba körüli teendökben, igy tudnak ök is kapcsolatot kialakitani. Ez azt hiszem két babára duplán igaz, mert a mami igy hamarosan megkattan. Lehet,most nem érzed,mert új és friss a dolog,és nagyon vártátok öket, de ez vissza tud csapni hónapok múlva is!! Szóval csak puhitgasd a párod,hogy segitsen, nem nagy ördöngösség az a pelusozás, és már egy hónapja gyakorolhatná...
Uff, remélem nem haragszol, de ezt ki kellett irnom magamból...

Ádám jól van,bár azt hiszem ö is kapott ebböl a náthából, kicsit folyik az orra. Ja, és túl vagyunk az elsö szánkózáson,marhára élvezte, szerencsére, mert nálunk úgy is mindig rengeteg hó vanKép

Most ennyire futotta, megyek és belevetem magam a vasalnivalóba, amig ebédutánit alszik Ádám...

Barbi

Kép
Kép
barbi
 
 


DorisKép
Köszönjük jól vagyunkKép Tegnap lett meg a magzatvízvizsgálat eredménye. Minden rendben, semmi kromoszómarendellenességet nem találtak. Alapos UH is volt, ahol szemérmetlenül mutogatta magát, sőt még egy nagy nyelvnyújtást is kaptunk Kép. Szépen növöget, már 570 gr Kép
Lujza
lujza
 
 


BarbiKép
Jobbulást kivánok Nektek és nagyon Boldog Békés ÜnnepeketKépKép
LujzaKép
De jó, hogy minden rendben van, gratulálokKépKép Életrevaló kis manócska ha már most öltögeti Rátok a nyelvétKépKépKép Mi lesz a szülői intelmekkel később...???KépKépKép

Puszi:Doris
doris
 
 

 
 

Sziasztok Kép
Megjöttünk a dokitól Kép Méhen belüli, dobog a pici szíve Kép Pár nappal fiatalabb, mint gondoltuk, de így is nagyon boldogok vagyunk! KépKép
Puszi
Vanda

Vanda

Kép
vanda
 
 


Sziasztok Lányok!

Leone Kép Dana tüneményes. Nagyon kis mosolygós lány.

Bogár Kép
De jó, hogy rendben van a progiszint.

Cat Kép
Már csak Claudia Schiffer, a bundád leesett rólad a szülés után! Kép

Orsi Kép
Remélem, ma kicsit jobb a délutánod, és nem sírnak a babukák. Zéti most is a karomban fekszik, és éppen nagyon panaszkodik. El sem tudom képzelni, kettővel mit kezdenék.

Fogamzásgátlás: én is ezen dilemmázok mostanában, hogy akkor most mi legyen. Két hét múlva megyek a dokihoz. Ő azt mondta még a szülés után, hogy ha nemsokára úgyis akarunk kistestvért, akkor szerinte bízzuk a természetre. Igazából én is hajlok erre, de azért motoszkál bennem, hogy mi van, ha esetleg már 3 hónap múlva újra terhes leszek? De ha meg most védekezünk, és egy idő múlva úgy érezzük, hogy jöhet a testvér, mi van, ha megint sokáig kell várni? Szóval nem tudom.

Lujza Kép
De jó, hogy minden rendben van. Gondolom, te is érezted, csak hát jobb a biztos tudat.

Mi tegnap voltunk először sétálni. Nagyon élveztem. Apa itthon volt, és együtt mentünk. Ma már dolgozott, és egyedül is megpróbáltam. Hát lemenni még egész jól megy, de a hazajövetel már nehezebb. A liftbe ugyanis nem fér be a babakocsi, úgyhogy csak összecsukva tudom levinni, miközben másik kezemben a gyerek. Plusz még ugye takarók, táska. Visszafele az a baj, hogy egy kézzel így már nem tudom összecsukni a kocsit.
A séta viszont nagyon jól esett. Zéti is édes volt, ahogy aludt, és kipirult a kis arca a jó levegőtől.

Puszi, Alena
alena
 
 


ziasztok!

CatKép
A bundát lassan inkább én viszemKép Szerintem én Zozokám is az utóbbit választotta, ezért segít annyit mostanságKép. Azért az elején megesett, hogy nem volt kedve xy-hoz, de most nem panaszkodom!!! SőtKép
a progiszint miatti kontroll vérvételről mi a véleményed?

OrsiKép
Bizzzzzony kell védekezniKép

BarbiKép
Én is kiváncsi leszek Eszter első szánkózásáraKép

LujzaKép
Szemérmetlenül mutogatta magát, de azt nem írod, hogy mit is?! Vagy lemaradtam vmiről? Örülök, hogy minden okéKép

VandaKép
Nagyon örülök, hogy minden rendben, de most már gyere sűrűbben. Mikor lesz a következő uh? Hányadik héten is vagy?

AlenaKép
Átérzem a dilemmád. A szóval nem tudomból nálunk a kistesó lett...Kép Eszter is nagyon szeret levegőzni.

Pusza
bogár

Bogár
Kép
Kép
bogár
 
 


Sziasztok LányokKép
VandaKép
Szivből gratulálok, már nagyon megérdemeltétek Ti is a babótKép

LányokKép
Holnap hazautazunk és egy hónapig nem leszek netközelben, ezért mindenkinek Boldog, Békés Ünnepeket kivánokKép

Puszi:Doris
doris
 
 


Szoptatás idewje alatt milyen lázcsillapító szedhető?
Köszi

Edit
Kép


Kép
reditke
 
 


VandaKép
Gratulálok a pocaklakóhoz, és problémamentes babavárást kívánok!Kép

BarbiKép
Köszönöm a gratulációkat Apa nevében is.
Szívesen néznék képeket Ádámról, már biztos nagyon nagy fiú. Tesót nem terveztek ?KépKép

OrsiKép, AlenaKép
Én voltam már 6 hetes kontrollon. Sokat gondolkodtam a fogamzásgátláson, de abban biztos voltam, hogy nem akarok hormon gyógyszert szedni többet. Így mi maradtunk az óvszerezésnél. Mi mondjuk nem tervezünk tesót az elkövetkező 5 évben, de én biztos vagyok, hogy sokat ártottam magamnak a fogigátlóval korábban.
Van viszont valami zselés fogamzásgátlószer, ami helyi hatású, és közösülés előtt kell a hüvelybe feltenni. Semmi hormont nem tartalmaz, és megöli a spermákat. (AlenaKép: Ott van az Arni rendelője előtt kitéve a reklámja az asztalon) Ez még jól hangzik, és a szoptatással együtt szerintem 99%-os.

Pusz
Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


EditKép
Algopyrin szedhető, és az leviszi jól a lázat.

Jobbulást Neked!

Cat
Kép
cateye
 
 


Lányok!

Bocs hogy belekotyogok,én ugyan sajna még a fenti topicban vagyok, de letévedtem egy kicsit irigykedni hozzátok!

Cateye és mindenki!
A fogi neve: Pharmatex! Van zselé, kúp meg még 1-2 fajtában!Én használtam egy ideig, szerintem egész jó megoldás, a férjem sem tiltakozott, hogy nem kell óvszerezniKép(Viszont elég drága, nade az óvszer sem olcsó, meghát ugye 5-10 perc kell a teljes védelemhez felhelyzés után, erre figyelni kell!) És persze arra is, hogy a férjeiteknek hogy jön be, mondjuk az íze!Bocsi a szókimondásért, de ezzel is számolni kell, az enyémnek mondjuk nem volt baja vele, de mondta hogy érzi!
Üdv
Megann

Kép

Kép
megann
 
 


Sziasztok.

Orsi! Mint első-Krizsa lombikos, írtam neked e-mailt a profilodban található e-mail címre. Kis tanácsra lenne szükségem, a HCG szurikkal kapcsolatban. Köszönöm: Nóri Kép
snori
 
 


Sziasztok!

BarbiKép
Vigyázni kell CatKép nem terveztek tesót kérdéseireKép

MegannKép
Még én nem is hallottam ilyen fogigátlóról, de most már feltétlen elteszem szülés utánra az infótKép

DorisKép
Boldog karácsonyt!!!


bogár

Bogár
Kép
Kép
bogár
 
 


BogárKép
Szóval én mindenkibe belebeszélem a gyereket ?KépKépKép

Hogy vagy ? Hányinger, fáradtság, egyéb kellemetlen tünetek ?

MegannKép
Köszönjük az infot. Remélem hamarosan Neked is már csak a gömbölyödéssel kell foglalkoznod!

Cat
Kép
cateye
 
 


Cat, Bogár!!

Ha tudnék,most irul-pirul fejet tennék be erre a kistesó-kérdésre. De mivel nem tudok,igy leirom,hogy tegnap töltöttem a 12-ik hetet kistesóval, júniusra jön a babóKép
Most már le merem irni, tegnap láttam UH-on is, (nekem ez volt az elsö 4Ds), meg van mindene,és szerintem ö is fiú lesz.(a pofija alapján, semmi tudományos megállapitás még)
A mi fogamzásgátló módszerünk sem müködöttKép
Illetve, pontosan úgy voltam,mint Cat, azt tudtam,hogy nem fogok gyógyszert szedni,mivel nekem 3 évembe tellett mire úgy-ahogy helyreállt a ciklusom, és kezemben tarthattam a babámat. Igy mi is óvszereztünk,úgy általában majdnem mindigKép
Igazi meglepi baba, de most már nagyon örülök,és várjuk, és nagyon kiváncsiak vagyunk lány lesz, vagy fiúKép

Na, jól lebuktattatok,most akkor megirhatom a másik topicomba isKépKép

Sziasztok
Barbi
12+1

Kép
Kép
barbi
 
 


Barbi Kép Gratulálok!!!! Kép Kép

Cat Kép mikor is nyitsz jósdát?? Kép igaz nekünk elég ha itt a neten "babákat beszélsz a pocikba" Kép

Szilvi + 2 Manócska

Ma 16 hetesek! Kép Kép

Sz.

KépKép
sziszus
 
 


BarbiKép
Hát ez ÓRIÁSI, valahogy, ahogy Cat rákérdezett én éreztem, hogy na most akkor Te lehetsz a következő esélyesKépKépKép

CatKép
Ki lesz a következő????????KépKépKép

LányokKép
Azért csak megint növekszik a babás táblaKép

pusza
Bogár
5+3

Bogár
Kép
Kép
bogár
 
 


Cat!

Velem még várj egy darabigKépKépKép!

Barbi!

Ez szuper!KépKép Gratulálok!Kép

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok!KépKép

Ezt már nem bírom ki én sem szó nélkül!!!KépKép
Cat!Kép Jósolj csak nekem is valamit légyszi, jóóóó???KépKép

GRATULÁLOK MINDEN FRISS KISMAMÁNAK!!!KépKépKép

Puszi, Zita
(fentről)

Kép
Kép
zituska28
 
 


Barbi Kép
Gratulálunk a pocaklakóhoz!!!! Mindenki milyen hirtelen lebabázik itt Kép
(mi azért várnánk még gy kicsit Kép )

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

Nagyon régen jártam erre. Pontosabban még a "megint megjött"-ön voltam régen.Nagyon nagy örömmel láttam, hogy Catnak is és Orsinak is babái vannak!!!!!!!! Kép Kép Emléklszem, amikor ott egymást vígasztalátátok, hogy fogtok még együtt tologatni, mármint babakocsit...(na meg engem is, aki szintén depi voltam)És lám, alig egy év és tologattok. Kép Fantasztikus!!!Annyira örülök nektek. Kép
Cat, annak idején tőled kaptam az Arnold nevét és telefonszámát, amiért halálomig hálás leszek neked. Szuper doki volt végig!
Orsi, nekem egy fiam van csak, de az is Máté Kép

sziasztok:Hajni
phajni
 
 


Lányok, köszönöm a gratulákat, begyüjtöttem mindet, de még azért némi szurkolásra is szükségem lenne, még 1-2 hétig, OK?

Köszi, és minden jót Nektek is!!!
Barbi

Kép
Kép
barbi
 
 


LányokKép

Ne átkozzatok el OK ? Csak a megérzések munkálnak bennem, de ha nem vesznek vissza dolgozni a GYES után, akkor lehet, hogy jósdát kellene nyitnom. Látom már itt nem nagyon szeretnének a közeljövőben babát, így a fenti topikban szívesebben látnak.KépKép Érthető.

Azért van még egy megérzésem közeli babásodásra.Kép

BarbiKép
Gratulálok a pocaklakóhoz, és problémamentes babavárást kívánok.Kép

HajniKép
Gratulálok Mátéhoz.Kép Ezek szerint jól működött a méhszájvarrás, amit az Arni megcsinált, és a sok pihenés. Írj magatokról picit, és a kis Mátéról!

ZitaKép
Ha ráérek majd benézek oda is, de először a fiaimnak kell kevernem valami álomport a tejcibe, hogy lenyugodjanak.Kép

Pusza
Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Helló Csajok Kép
Na, végre sikerült "visszatérnem", kezd visszaállni itthon a rend.

A story: csütörtök éjjel óta valami volt a fiaimmal. Éjjel 2-2,5 órára ébredtek enni (pedig előtte már 4-6 órákat aludtak egyben), nappal pedig vagy nyűgösek és biomatracosak voltak, vagy visítottak... nagyon elfáradtam, nem beszélve arról, hogy minden éjjel max. 3 órát tudtam aludni, mert szinte folyamatosan szoptattam.

Tegnap úgy tűnt már, hogy javul a helyzet, mert napközben is egész jól aludtak, és nyügik sem voltak, és az éjjel mindkettő 5 órát aludt (este 9kor, éjjel 2kor, és reggel 7kor volt szopi), így nekem is jutott 2*3,5 óra alvás.... egész más érzés Kép

Tegnap voltunk nagybevásárolni a fiúkkal. Most először mentünk így el. Jól elvoltak, Levi aludt a hordozóban, Máté először kuksizott a kenguruból, majd ő is elaludt. Mindenki megcsodálta őket Kép olyan büszkék voltunk rájuk

Megint mázsáltunk Kép Levi 3780gr, Máté 3690gr. Az elmúlt héten 360 és 330 grammot híztak Ja, és megmérni is sikerült őket. 52 és 53 cm hosszúak.
Ők most 6 hetesen akkorák, mint egy "normál" újszülött Kép

Érdekes, hogy mindenki mondja, hogy milyen picúrok, nekem meg már olyan nagynak tűnnek... hiszen én láttam őket 2 kg-osan is Kép

Bocs, a litárniáért
Kellemes napot mindenkinek.... és vidámat, a rossz idő ellenére is

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok lányok!

Barbi! hatalmas gratula! Kép Kép Kép Meg sok drukk! Kép Amikor láttam, hogy irtál,arra gondoltam, hogy talán a pocaklakóról dicsekszel. De úgy látom ehhez Cat is kellett! Kép
Szánkó nálunk karácsonyi ajándék lesz. Már itt figyel a rumli szobában. Kép Remélem hó is lesz hozzá. Kép Kép Kép

Cat-boszi! Kép Lassan belém is beszélhetnél egy manókát. Kép Magam sem értem, hogy mi történt velem a múltkori majdnem kétcsíkos tesztemtől való felelem óta. Hirtelen felkészültnek érzem magam. Kép Na, majd biztos nem igy lesz, ha véletlenül tartok egyet a kezemben. Kép Én mindig ámulok és bámulok, hogy micsoda pasid van Neked. Kép Vigyázz rá nagyon! Kép

Bogár! De jó, hogy minden ok. Kép Te nem aggódsz, hogy mit kezdesz a két gyerkőccel? Kép Szülésdátumod már van? Kép

Vanda! De jó, hogy már vert is a szivecskéje. Kép Gyere gyakran.

Fogigátlás: én csak úgy, mint Cat, eldöntöttem, hogy soha többé hormon. Szerencsére ezt apa is támogatta teljes mértékben. Kép Maradt a "zokni" + a naptármódszer, persze viszonylag rendszeres mensivel. Kép

Biztos akartam még valamit, csak hát lyukas az agyam. Kép Gyerkőcöm másfél órája alszik. Extra korán kelt, csak igy nem tudom, hogy du-n lesz-e még szundi. Kép

Jaj, pénteken excéges buliban voltam. Kép Szupi volt! Kép Kép Kép És gyerkőc is jól tűrte, hogy én már fürdetéskor sem voltam itthon. Kép

Puszika!
Andi
andi28
 
 


Cat Kép

Jól működött a méhszájvarrás, csak a szülés előtt vette ki az Arni, addig kitartott. Császárral szültem, spinális érzéstelenítéssel. Farfekvéses volt a fiam, és kétszer rá volt tekeredve a nyakára a köldökzsinór, amit a felvételes orvos nem vett észre UH-on.(!) Bele sem merek gondolni, mi lett volna, ha ezekkel elindítják a szülést.De hát a farfekvés miatt, amúgy is császár volt tervezve.

Nem hagytak sokat szenvedni. 3 körül elfolyt a magzatvizem. 4-re bementünk, és kis várakozás után (Arnira) megcsinálták a császárt. Azért sem lacafacáztak sokat, mert a portugál futball EB döntője volt aznap este, és az egész műtőstáb(betegszállító, műtősfiú anesztes orvos, Arni és a másodoperatőr Nyéki Boldizsár) nézni akarta Kép Kép KépEzt hallottam miközben feküdtem nyitott hassal a műtőasztalon. Kép ( Na meg aznap volt valami melegfelvonulás és még azt is megvitatták. )
A himnuszokra kint volt a fiam. Kép Nem sírt nagyon csak 1-2 percet, inkább gőgicsélt, amikor az arcomhoz tették. Én akkor nem is láttam, mert annyira bőgtem, hogy semmit nem láttam a könnyeimtől.

Később az osztályon csodáltam meg. Sajnos nem volt fizetős hely, hiába foglaltunk (2 héttel előbb jött a Máté), és a közrészleg borzalmas volt...Pl. a kórteremben nem volt rendes csap, csak olyan, ami alatt vödör volt és így bent nem lehetett kezet mosni. Friss császárosan nagy élmény volt állandóan kivánszorogni a wc-be. Wc borzasztó volt, a csecsemősök nem voltak túl segítőkészek.És a kórteremben állandó látogatós jövés-menés volt. Képzelheted így szoptatni.
6 nap múlva mehettünk haza.
Jövőre tervezünk még egyet, az Arninál feltétlenül. Csak most nem merek a szeme elé kerülni, mert nem mentem vissza a 6 hetes kontrollra. Nem volt kire hagynom a gyereket, aztán ő utazott Amerikába, aztán meg már szégyelltem magam. de jövő tavasz körül új baba-projekt kapcsán megyek hozzá.


Már 5 hónapos a fiam. Sajnos a tejem elapadt 3.5 hónaposan, azóta tápszerezünk. A Máté kb. 3 hónapos kora óta átalussza az éjszakákat, ami nagyon jó, mert az első 2 hónapban gyakran felébredt és én állandóan kialvatlan voltam. Erőszakosan nem próbáltuk meg leszoktatni az éjszakai evésekről, bár állandóan macerált vele a gyerekorvos is, meg anyósom is. Magától abbahagyta. Most már pempüliket is eszik mellé.Az első három hónapban ezenkívül állandóan kézben akart lenni, gyakorlatilag csak éjszakára lehetett az ágyába tenni, mert egyébként kétségbeesetten bőgött. Állandóan a karomban volt. Kép Ott is aludt. Erről teljesen leszokott szintén, és szintén magától, noha ijesztgettek, hogy majd meglátom 1 éves koráig nem fogok mozdulni tőle... De nem így lett. Nagyon jó kisfiú. Egyátalán nem sír, sokat vigyorog, szívesen játszik a kiságyába. Hát így vagyunk 5 hónaposak.

Neked milyenek voltak a Schöpfis tapasztalataid?Fizetősben voltatok?

Szia:Hajni.
phajni
 
 


HajniKép
Örülök, hogy bejött az Arni mint orvos. Nekem isKépKép Engem is összevarrt a 18. héten nagy tiltakozásom ellenére, de neki köszönhetem, hogy a 39. hétig hordtam a fiúkat, és még akkor is meg kellett indítani a szülést, mert nem indult meg magától. Én is császárral szültem most október 6-án, előtte vágta el a varratokat. Szerencsére kaptam fizetős elhelyezést, és egy 2 ágyas szobában voltam napi 4000 Ft-ért. A szoba nem volt luxus, olyan volt, mint amilyennek a nem fizetősnek kellene lennie, a befizetett TB ellenében. Én akkor nagyon örültem neki, mert a császáros sebbel örültem, ha elvánszorogtam a saját fürdőnkbe, és a WC-re.

A csecsemősökkel kapcsolatban nekem nagyon jó volt a tapasztalatom, sokat segítettek. Már az intenzív örzőbe 1 órásan hozták a fiúkat szopizni, és rögtön ott az ágyamon megmutatták a pelusozást és köldökcsonk tisztítást. Bármikor bármi problémám volt, készségesek voltak (egy kivételével, aki bunkó volt). A gyerekorvossal különösen jó viszonyunk lett, mai napig hívhatom telefonon, ha van valami gondom.KépKép Ez valszeg azért volt, mert ikrek közül csak a mieink voltak sima újszülöttosztályon, és Ők voltak a kedvencek ott.KépKép

Arni is rendes volt, minden nap bejött hozzám. Sőt Katika is, pedig neki soha nem adtunk pénzt. Még a szülésemre is bejött.KépKép

Gratulálok Mátéhoz!Kép Van fényképalbumotok ? Megnézném.Kép

Puszi
Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Barbi,
gratulálok a pocaklakóhoz!Jót nevettem, jó kis meglepetés volt!
Már majdnem kifogyott a pocakos táblázat!!!

Puszi
Hóvirág
13+4
Hovirág
 


Cat Kép

Az Arni hozzám is bejött mindennap és a Katika is egyszer, nagyon kedvesek voltak, bár én adtam pénzt a Katikának a kezelések és a terhesgondozás során is.
Ámuldozva olvastam, hogy miket csináltak a csecsemősök!Többek között ez a különbség, hogy hogy állnak a fizetős és nem fizetős betegekhez Kép Pedig én fizettem volna, nem rajtam múlott. Nekünk 3 óránként kiszórták a gyerekekeket,szoptatásra,1 óra múlva beszedték őket és úgy mentükben lehetett kérdezni tőlük és mentükben válaszoltak, ha válaszoltak. Köldökcsonk kezelés?! Megmutatni?! Á...Meg biztos át tudod érezni, hogy milyen volt 2 napos császárosan a folyosó végére wc-re vagy fürdőbe vánszorogni Kép
A gyerekorvos sem volt készséges,csak a végén jött oda hozzám, nekem ennek ellenére nem rossz emlék a szülés.
Nincs fényképalbumunk, nem tudom, hova lehet feltölteni, de megpróbálom a bemutatkozáshoz feltölteni. Neked van? Én is szívesen megnézném.

Terveztek még gyereket?Milyen tápszert használtok?
phajni
 
 


Cat Kép
A profilomhoz sikerült feltölteni egy képet
phajni
 
 


Sziasztok!

Cat! Mi újság Virággal? Annyit gondolok rá! Meg drukkolok nagyon! Ha van valami kérlek írd le!!!

Mi jól vagyunk. nem nyílt tovább a méhszájam. Pénteken megyek az első ctg-re.

Hajni! teljesen kétségbe estem,hogy mi lesz, ha nem lesz szobám. Azt nagyon nem szeretném. Valahogy összeszorítom magunkat, hogy a kiírt idő előtt ne jöjjönKép

Minden új babavárónak gratulálok!

Leone! nem tudnál rakni táblicskut! Ja, és majd el feledem, annyira szép kislány Dana! Nagyon hasonlít rád! És mindig ilyne vidám? Jó baba? Mit csinál már? Mesélj néha!

na, szisztok mindenkinek
Rékacs

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Rékacs!

Te is a Schöpfben fogsz szülni? Azért ki lehet bírni, ha nem jutsz szobához,de kétségtelen, hogy mind a csecsemősök, mind az osztályos nővérek és a gyerekgyógyász egész másképp bánnak a fizetős szobában lévőkkel, mint a közkórtermesekkel. Nem feltétlenül azért, mert az egyikből pénzt néznek ki a másikból meg nem,(de azért biztos ez is ott van egyiknél-másiknál) hanem a technikai sajátosságok miatt. A fizetősnél ott van a gyerek, bármikor bemehet és elhozhatja az osztályról, bármikor bemehet az újszülött osztályra, beszélhet a csecsemősökkel és a gyerekgyógyásszal, míg egy közkórtermes nem.Neki 3 óránként kihozzák a gyerekét. De azért ki lehet bírni közkórteremben is. Mikor szülsz?
Hajni
phajni
 
 


Leone Kép
Ha nem gond én is szeretnék táblalako lenni. Utso mensi 2004.08.05.
1. baba, Inárcson lakunk, Schöpf a korház, mit is kell még irnom???
Na, mindegy, amjd kiegészitem.

Pusz Minyu

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


HajniKép
Van albumunk. Itt: http://www.babaszoba.hu/services/albums?alid=7367
Nem sok kép van még fent, főleg csak a kezdetiek. Majd lassan tovább bővítem, ha lesz időm.

Máté nagyon édes!KépKépHogy bírod az otthonlétet ?

Kórház:
Nálunk volt kirendelve egy csecsemős, Elvira, a 3. emeleten, aki nagyon készségesen segített mindenben. Ő állandó nappalos volt, de éjjel nem is volt segítségre szükségünk. Például leszívta a gyerekek orrát, tisztította a szemét, méregette őket, mellre tette stb. A gyerekorvos minden nap jött a 9 órás vizsgálat után, és beszámolt a gyerekek állapotáról.

Mivel engem befektettek adott időpontban a szülés előtt (pont egy héttel), így az Arni leszólt a titkárságra, és kért fent egy fizetős helyet 2 ágyasban. 1 ágyasban nem érdemes, mert rettentő pici a szoba, még a hozzátartozók sem férnek be. Mondjuk ez a kórházi tartózkodásom 47.000 Ft-ba került, amit az államnak befizetett számolatlan TB ellenében ingyen kellene biztosítaniuk.KépKép Azért nem a Ritz hotelben voltam.KépKép

RékacsKép
Nyúzd az Arnit, hogy minél előbb szóljon le fizetős szobáért, mert amikor én mentem akkor is teltház volt. Ja és az sem mindegy, hogy az első emeleten fizetős, vagy a 3. emeleten. A 3. emelet sokkal nyugisabb, nem mászkálnak éjjel kétes alakok a folyosón, és nem üldögélnek kreol emberek a padon, mint az elsőn, fél éjszakán át.

VirágKép jól van, 4 embrikét kapott vissza 4 naposan, amiből 2 már morula állapotú volt.KépKép

Tsók
Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Nagyon szorítok Virágnak és millió puszi Neki!!!
Lujza
lujza
 
 


Sziasztok!

CAt! Mi az, hogy morula!? Nem hangzik valami jól!Vagy most ez jó, mert akkor naygon örülök!!!!
És Arninak is kell szólni a szoba ügyben? mert én betelefonáltam a megadott számra és ott foglaltattam szobát. Az nem elég?Meg pénteken találkozom a szülésznőmmel. Neki is szóljak?

Hajni! Arninál szülök én is és én is örök hálával tartozok Catnek Arniért.Meg Alenának is, mert egymástól függetlenül ajánlották rögtön amint kikészültem a "kedves" Erazmusztól!!!És Arninál az első ciklusban spontán bebabásodtamKép Amúgy jan 7-re vagyok kiírva. remélem addig benn is marad, bár a 28. héttől nyitott a méhszájam. Azóta pihin vagyok, amit nagy duzzogva elviselekKép

Mindenkinek szép és csendes, alvós-evős napot kivánok!!!
Rékacs

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Ja, Cat! Nagyon helyesek a srácok!!!
Az a nagyobbacska amiben fekszenek, az olyan járóka aminek emelhető az alja? Mert olyat én is szertnék beszerezni, ha nem durva az ára. mert rendes járókát öröklünk,de én szertném Hangát az elejétől járókában tárolni, hátha akkor nagyobbacska korában is jó lesz neki ottKép

Rékacs

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Cateye!
Remélem tudsz nekem segíteni.Tegnap derült ki, hogy Én is iker babákat várok.Kép
Szernék feltenni neked 1-2 kérdést.
Például, hogy 1 vagy 2 kiságyat vettetek?
Milyen babakocsit?
Na és hogy hol?
Az albumot megnéztem a fiúkról.Nagyon édesek.A kiságy szélesebb, mint egy átlagos nem?
Köszi előre is a segítséget.

Judyt
8+2

Judyt
KépKép
judyt
 
 


RékacsKép
A morula az nagyon jót jelentKépKép A sejtosztódás során egy fejlett állapot, aminél a sejtszám már nem mondható meg (olyan sok), mert elmosódtak a sejthatárok, szóval nagyon fejlett embrió, köznyelvre lefordítva.Kép

Nálunk a nappaliban van egy ilyen járóka, és napközben abban vannak a fiúk. Az alja nem emelhető meg, de nagyon egyszerűen megoldottuk, alá tettünk egy kartondobozt, ami megemelte, és nem kell a földig hajolgatni. de 2 ásványvizes karton is megtesziKépKép

JudytKép
2 kiságyunk van, és 1 nagy járókánk. Peg Perego Duette babakocsink van, autós hordozóval, és Olaszországba vettük, mert itthon jóval drágább. Ez egymás mögötti üléses kocsi, és jól variálható. Viszont bazi nehéz.KépKép
Ha van még kérdésed, írhatsz a profilomban lévő mailcímre.Kép

Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Cat!
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.
Lehet fogok élni az email-el.Előre is köszike.

Judyt

Judyt
KépKép
judyt
 
 


Sziasztok.
Lányok sajnos most nincs időm visszaolvasni, de majd a napokban bepótolom.
Most csak egy gyors kérdés CatKép -nek vagy bárkinek, aki tudja a választ.
Sikerült vennem Urtica Urens-t. Kérdés mennyit kell szedni belőle, mennyi ideig és bármi amit esetleg tudni kell a szedése mellett/alatt. Enni-inni lehet-e bevétel előtt/után meg ilyenek.
Köszönöm.
Edit

Edit
Kép


Kép
reditke
 
 


Rékacs Kép

Szóljál az Arninak, és nyúzd szobáért, mert én is csak a titkárságon foglaltam és az édes kevés volt. Sajnos tényleg kétes, kreol alakok mászkálnak a folyoón az elsőn, de ha csak a folyosón mászkálnak és nem látogatóba jönnek a szobatársadhoz, akkor szerencséd van. Kép
Nekem is kinyílt a méhszájam, sőt én a 20. héten még a szülőszobát is megjártam Kép, de aztán úgy döntött a fiam, marad még a 39. hétig.
Az Arni nagyon jó választás, én előtte 2 nőgyógyászt fogyasztottam el baba nélkül.
Erezmuszhoz te jártál? Én is majdnem mentem hozzá, még az Arni előtt, de valami 1.5 hónapra előre akart időpontot adni, én meg a babaprojekt előtt kicsit szorosabb kapcsolatot terveztem a nőgyógyásszal. Kép
Te neked csalódás volt?

Cat Kép
Nagyon édesek a képek.
Hát mostmár jól bírom az itthon létet, de a szülés után súlyos szülés utáni depresszióm volt. Amit csak súlyosbított, hogy heteken át csak a szoba-konyha-fürdő útvonalat tettem meg, embereket nem is láttam a férjemen kívül. Teljesen bezápultam. Úgy éreztem begolyózok. De aztán elkezdtem ide-oda járni napi 1-2 órát, amig a férjem pesztrálta a gyereket, és helyreállt az egyensúlyom.Egyszerűen igényem van rá, hogy néha egyrészt egyedül legyek, másrészt, hogy legyek a világban egy kicsit. Te hogy bírod?

sziasztok:Hajni
phajni
 
 


EditKép
Reggel és este 2*5 bogyót kell nyelv alatt elszopogatni. Előtte és utánna nem szabad 1 órát enni/inni. Bár én ezt nem mindig tudom betartani.Kép És semmi mentolossal ne érintkezzen a bogyó, tehát ne moss fogat se ezalatt az idő alatt.

HajniKép
Nekem a párom itthon volt 7 hetet velünk szerencsére. Így sok-sok kimenőt kaptam a szoptatások között. Mostmár dolgozik, de így hétvégeken tudok elmenni itthonról picit. Már egy-egy szoptatás helyett cumisüvegből lefejt tejjel meg is etette őket.KépKép Nekem is hiányzik egy kis külvilág, de ahogy kiszabadulok, minden gondolatom itthon vanKép

Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Rékacs Kép
Szerintem ne Arnit nyúzd a szobáért, ha válaszottál szülésznőt. Én vele beszéltem meg, és ő mindent el is intézett. Arni ajánlotta neked a szülésznőt? Mert akkor gondolom, ugyanaz lesz, aki nekem. Nagyon aranyos volt, meg voltunk vele elégedve.
Én az 1. emeleti 3 ágyas fizetősben voltam. Szerencse, hogy egyáltalán ott volt hely, mert sajnos hiába foglalsz adott időpontra, de ha épp minden tele van, akkor úgysem jutsz be. Végül is én jól éreztem ott magam. Igaz, hogy a folyosó kicsit zűrösebb ott, de nem vészes.
Hajni Kép azért az a 6 ágyas nem lehetett valami kellemes. Nagyon örültem, hogy nem kellett oda mennem.
Gratulálok a kisfiadhoz, nagyon aranyos.

Puszi, Alena
alena
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek köszi a válaszokat!
Alena! A szülésznőt nem Arni ajánlotta!!Kép Hanem Te!!! És akkor pénteken már meg is beszélem vele, mert úgyis találkozunk.
Hogy vagytok? Zéti növöget?

Cat! Akkor mi is kipróbáljuk a kölcsibekapott járókával, hátha emelhető, bár nem biztos, mert az olyan alacsony fajta. Még a sógoromé volt!Kép

Hajni! Igen jártam Erazsmusznál, aki fél év után végre talált gombát és ugy gondolta azért járok, hozzá, majd mikor figyelmeztettem, hoyg a magunk részéről, nem kis gombákat, hanem babát szertnénk, akkor végre megcsinálta a pcg vagy iylesmi teszet és kiderítette, hoyg lehetetélen a spobtán baba, mert ellenanyagot termel a szervezetem, és ne is akarjak inszemet, mert úgysem sikerül és ne lombikozzak, mert a lombikosok csak a pénzt hajtják!!! Ekkor fakadtam itt sírva és küldtek a lányok Arnihoz. Ez március 20 körül volt és áprili 15-én megfogant Hanga!!!!Kép Azért tudom ennyire, mert pont aznap voltunk Arninál petesejtnézegetésen és mondta, hogy vagy aznap vayg más nap esedékes a tüszőrepi.És mivel aznap kipróbáltuk az abszolút biztos beszállásosKép módszert, másnapra meg kivert a ragya, így gondolom ez a pontos dátumKép.
NA, ez a rövid sztorrim.

Szaisztok!!
Rékacs

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Kép
Kép
Kép

Kép

KépKép
leone
 
 


Sziasztok!Kép

Rékacs!Kép
Íme a táblázat, elnézést hogy csak ritkán van, de mostanában nem jutok odáig hogy írjak, pedig olvaslak titeket.

De ha nem veszitek udvariatlanságnak, hogy nem írok csak dobok egy táblát, akkor lesz sűrűbben is.
Kiket tehetek még be a táblázatba? Barbi, Bogár...?

Dana köszöni mindenkinek a dícséretet!Kép
Cat!Kép
Eltaláltad, a pumpkin-os szerelés Angliából való, a húgomtól kapta a lány.

Na, most is felébredt, magunkról is írok hamarosan...

Puszi, Leone

KépKép
leone
 
 


Leone Kép

Jajajaj, az életkorom elfelejtettem megirni. Pedig nem titkos Kép 25 év

Pusz
Minyu

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Leone,
köszi a táblát!

Lányok,
én már megint dögrováson vagyok. Most meg az arcüregem gyulladt be, reggel úgy fájt, hogy aludni se bírtam. Egész nap lámpázom a fejem.
A Milánnak meg mind a két fülre ráhúzodott a gyulladás.
Már jó lenne kilábalni ebből a sok nyavajából!!

Képzeljétek el, hogy már kétszer volt rémálmom, mert még mindig nem találtunk fiúnevet. Mindig azt álmodom, hogy megszületik és nem tudom, hogy hívják. Legutóbb valami táblán böngésztem hátha ki van írva.

Holnap megyek orvoshoz, csak vizsgálat lesz!

Puszi mindenkinek
Hóvirág
Hovirág
 


HóvirágKép
Annyira sajnálom, hogy betegek vagytok!KépKép Mielőbbi jobbulást nektek. Gyere, majd számolj be a vizsgálatról.

LányokKép
Ma 8 hetesek a fiaim. Elkészítettem az első 8 hétről az albumunkat. Csak ha ráértek akkor nézzétek meg, mert nem kevés a képKépKépKép

http://babanet.hu/album/main.php?own=1&album=4095&page=1

Cat
Kép
cateye
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?