Új privát üzeneted érkezett!

elfolyott a magzatvizem irány a korház!

KépKép
dike
 
 


Nem mondod Dike :shock: nagyon-nagyon szorítok!!!!!!! Ügyesek legyetek!!!!!

Kép Kép Kép

Zsóka
kisbarack01
Budapest II. kerület
 
 


Azta, Dike, ez aztan a gyorsasag! :)
Megy a drukk, konnyu szulest kivanok!

KépKép

KépKép

KépKép
andrejja
 
 

 
 

Tündinek (dike) írtam sms-t, hogy írjon ám majd, meg drukkok, és jött is sms:

Köszi, nagyon izgulok, törölközőn ülök a kocsiban, még úgy ömlik. 10 perc és a kórházban vagyunk.

Juhuuuuuuujjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj!!!!!!!!!!!!!!!

Kép
xtina75
 
 


xtina75 is az én nickem :wink:

Kép Kép
kriszti0921
 
 


dike, nagyon szurkolunk :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Kriszti köszi a híreket!
Ebből reggelre Ármin baba lesz 8) :D .

Kép Kép Kép

Zsóka
kisbarack01
Budapest II. kerület
 
 


8-kor írta a kórházból, hogy 5-8 perces fájásai vannak...

Kép Kép
kriszti0921
 
 


Sziasztok!

Andrejja
Igen. Petrezselyemzöldre gondoltam. Lehetőleg nyersen. Én nagyon szeretem.
Én már nem is nagyon merem szóvá tenni, hogy hol fáj, mert szegény uram már lassan attól betegszik meg. :)

Tinus
Én már egy hónapja szinte folyamatosan ebben a cipőben járok. Most már a reggeli ébredésnél is úgy néznek ki a lábfejeim, talpaim, bokáim és a vádlijaim, mintha felfújták volna. Már a reggeli felkelés is kínszenvedés miattuk. Fáj a talpam. A kezeim is meg vannak püffedve. Az ujjaim helyén virslik nőttek, és fájdalmas fogni vagy erőt kifejteni velük. Délutánra pedig a térdeim és combjaim is megduzzadnak. Tehetem én akármilyen magasra is őket, nem segít. :cry: Csak az vigasztal, hogy ez átmeneti állapot, és Pocok kibújása után elmúlik. (Bercimnél sokkal vizesebb volt, és a születése után 6 órával már 8 liter folyadéktól szabadultam meg. Igaz így is több, mint egy hétbe tellett, mire ismét "köszönhettem" a bokacsontomnak. De az extrém helyzet volt. A mostani meg sem közelíti azt. Így hamarabb is le fog menni. Remélem.)

Dike
Hajrá! Szorítok, hogy gyors és könnyű szülés legyen!
:lol:

Kriszti
Köszi a híreket. Várjuk az újabb fejleményeket! :D

Az élet egy ajándék, hát minden percét élvezni kell!
Kép
Kép
Kép
nammado
 
 


Juj de szülhetnékem lett, ahogy itt izgulok :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Jó reggelt! :)

"Megszületett kisfiunk, Varsányi Ármin 23:55-kor, 2640 grammal, 52 centivel! Ügyesen szopizik! Jól vagyunk!"

Jó egészséget kívánunk az egész dike-családnak, és nagyon várjuk majd a személyes beszámolót :) Ügyesek voltatok! :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Na, pont én is jönni akartam a hírrel :wink:

Gratula, Tündi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Éljen, jó egészséget nektek!!!

Kép Kép
kriszti0921
 
 


Micsoda hírekre ébredtem, hurrá hurrá!!!
Jó egészséget, sok tejcit, gyors felépülést kívánok Dikének és Árminnak!


Azért ez jó gyorsan ment. :D
Hű de beindultunk Csajok. Ki lesz a következő? :wink:

Kép Kép Kép

Zsóka
kisbarack01
Budapest II. kerület
 
 


Micsoda hírek! Isten hozta Ármint is! Gratulálok, Dike! Ez egyész gyors volt, ahogy így visszanéztem az időt.

Nammado, hát nem irigyellek, én már ettől a 2 naptól majdnem kikészültem és azon filóztam, hogy ez még majdnem 3 hétig hogy fogom bírni... De bíztató, hogy más is túlélte.

Na, vajon ki lesz a következő? :)
20140503222551
 
 


Gratula Dikenek es babajanak! Ez tenyleg gyors volt! :)

Azt hiszem, idopont alapjan en lennek a kovetkezo, de van egy olyan erzesem, hogy ezt a babat is tulhordom... Biztos valami alkati sajatossag, nem tud a feje rendesen beekelodni, igy nyilni is nehezebb, stb. Es azt hiszem, minden egyes nappal eselyesebb vagyok egy ujabb csaszarra.
Nekem mindegy, hogy bujik ki, csak tokeletesen egeszseges legyen!

KépKép

KépKép

KépKép
andrejja
 
 


Kép

Kép Kép
kriszti0921
 
 


Kriszti, pont erre szerettelek volna kérni, én nem tudtam áttölteni. Szép kisfiú :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Nagyon szép kisbaba Ármin :) .

Kép Kép Kép

Zsóka
kisbarack01
Budapest II. kerület
 
 


Lányok én is dagadok rendesen, főleg estére :? . ...és valami őrült gyengének érzem magam, csak vonszolom magam, pedig annyi dolgom lenne :roll: . Ti is fáradtak vagytok?

Ma megint brutál meleg lesz.

De jó Dikének, hogy ilyen gyorsan túl lett a szülésen.

Kép Kép Kép

Zsóka
kisbarack01
Budapest II. kerület
 
 


Nahát Dike, gyönyörű baba, amúgy pedig ez aztán a viharos szülés, azok után pláne, hogy pár napja még azt hitted, hogy ki sem fér a gyerkőc. :D
Gratulálok! :)

Judit

Kép

Kép

Kép
migej
Pécs
 
 


Milliről is rég hallottunk, vele vajon mi lehet????

Judit

Kép

Kép

Kép
migej
Pécs
 
 


csak gyors! nagyon szenvedek, hatalmas fájdalmam van az aranyerem kint van, és tehetetlen vagyok miatta, se ülni, se állni se feküdni semmi se jó! egy percet még nem aludtam...:((((nagyon kivagyok merülve. Ármin ügyesen szopizik, és alszik:) de nagyon lelkiismeretfurdalásosom van, h alig írom emelgeti, nem tudom dédelgetni, mert ugye se ülni se állni...stb..:((((
előbb sírtam egy hatalmasat, mindenki böszme vele....csecsemősök..:(((
köszönjük a sok drukkot!

KépKép
dike
 
 


Dike,itt is hatalmas gratula Neked és Ármin babának!!!!

Szerintem mindenhol ilyenek a csecsemősök sajna:(( Lehelnél ezt már megtapasztaltam.

Kép

Kép
szemi_dévisz
 
 


Dike próbálj meg kérni az aranyérre kenőcsöt, ha nem adnak, hozass be a rokonokkal. Én is nagyon szenvedtem tőle, miután a nagyobbik lányom megszületett. Még kúpot is kellett használnom, mert belül is fájt :? .

Csecsemősök :( .

Fel a fejjel!!!!

Kép Kép Kép

Zsóka
kisbarack01
Budapest II. kerület
 
 


használom a kúpot, krémet is,most párommal hozatok be úszógumit is, tudjak ülni:)
de mára kicsit jobb! kaptam hashajtót,mert még nrm sikerült, de persze mert úgy félek nyomni:(várom hatását...

KépKép
dike
 
 


Szüléstörténet(amire jelenleg nem szívesen emlékezem:(

Szombat reggel ugye elment a nyákdugó egy része-no para sokan mondták akár még 2 hetet is elhúzhatok innentől.aznap vezetés, jövés menés, estére grillparti szervezése. délután fél 5kor apa neki is állt mindennek, én meg mondom átpakolm a másik utazótáskába a kórházi cuccot,mert a másik kicsi...befejeztem..,leülök a kanapéra,és elönt a forróság,mondom apaaaaaaaaaaaa mi ez? ő kapkod,néz,h ne szívassam, én meg röhögök mint állat. ami addig tartott még a szülőszobára nem kerültem, addig bolodogság öröm, h meg lesz, nincs vissza út!zuhany, pakolászás, apa kapkod, az se tudja mit kezdjen, én még megborotválkoztam.stb...vendégek felhívása, grill lefújva. kocsiba 2 törölközőn ültem meztelen, nagyon folyott végig. szülészeten átöltöztem,megvizsgáltak 2 ujjnyi, vérnyomás 155 uhh sose volt,mondták h az izgalom...meg h ez szülőszoba. be is fektettek, majd jött apa is, gépre tettek.szívhanggörbe végig rossz volt,minden fájásnál leesett a szívhang. megérkezett fél órán belül a szülésznőm,dokim(imádom őket, nagyon nagyon kedvesek voltak,mindent megértek)....tanakodtak lehet császár? doki kitalálta h álljak fel hátha jobb lesz a szívhang..kicsit jobb is volt, nem esett le annyira, de nekem mindenem leszakadt, álltam vagy egy órát 2 percesekkel. akkor kértem, ha nincs fájás addig hagy üljek le, olyan kor kicsoit leültem az ágy szélére,fájásokor fel. na aztán felfeküdtem kb 3szor nézett méhszájat, tágított én meg sírtam annyira fájt.szörnyű volt az 1-fél perces fájásokkal, a derekam leszakadt, magamon kivül voltam 1 percig mikor először azt mondta h nyomjak egyet, és akkora de akkora fájdalmam volt, h ordítottam...aztán észhez tértem....ja a legrosszabb még h végig minden fájáskor hánynom kellett, tették oda a tálkát, közben arra is koncentrálni. aztán éreztem, h nyomni kell, nem is tudtam volna visszatartani, nagyon fájt, de nagyon jól nyomtam,hosszan erősen, oda le, és 4.re kint volt Ármin egyben kisuhant. na onnantól már jó volt minden!méhlepény simán kijött kicsusszant, varrás nem fájt,utána a zuhany nagyon jól esett.
amikor kiemelték Ármint és megmutatták, hát nem hittem a szememnek h ilyen picurka csöppség és csak a miénk, és őz akire ennyit vártunk, csodálatos érzés volt, apa nagyon sírt!!!

KépKép
dike
 
 


sziasztok!

dike!
hát hatalmas gratula neked is!!!! :) :)


már itthon vagyunk.visszaolvasni esélytelen vagyok,csak gondoltam
gyorsan bejelentkezünk,
h mizujs van...
Benett nagyon jó baba.sokat alszik és már szopizni is sikerült neki...
igaz kicsit besárgult,de nem vészes és 4170grammal hoztuk haza...

köszi mindenkinek a gratulációt és azéert igyekszem visszaolvasni és jönni....

Kép
Kép
csibe83
 
 


Dike, koszi a szulestortenetet, tenyleg nagyon gyorsan tortent minden ezek szerint. Sajnalom, hogy fajdalmaid vannak, de hamarosan elmulnak majd, addig pedig kitartas!

Csibuc, de jo neked, hogy mar otthon vagytok! Majd tegyel fel kepeket, ha lesz egy kis idod.

Itt annyi valtozas (mar ha lehet annak nevezni), hogy tegnap is, tegnapelott is viszonylag sok joslom volt, elegge osszevissza mondjunk (20, 13, 30, stb percenkent, enyhe derekfajassal), de aztan furdes, alvas hatasara elmultak.
Nem baj, minden nappal kozelebb vagyok a nagy talalkozashoz!

KépKép

KépKép

KépKép
andrejja
 
 


Dike, köszi, hogy ilyen hamar megosztottad a történetet. Sajnálom, hogy nehéz most, de hidd el nagyon szerencsés vagy, már ott lehet a kezedben a pici baba!!

Én már nagyon nehezen bírom ezt a várakozást, most konkrétan érzem, hogy teljesen labilis lettem. Minden kiakaszt és mindenen sírok. Idegesít a tehetetlenség... Ez normális??

Ma voltam UH-n, minden rendben van és már 3680 gr a becsült súly. Cidrizek is rendesen, hogy mi lesz, ha még sokáig bent marad.

Csibe, majd ha időd engedi te is oszd meg, hogy milyen volt, szép nagy lett a babó.

Andrejja, azért te esélyes vagy következőnek. Akárki is lesz az nagyon fogom irigyelni:)
20140503222551
 
 


Én is kezdek síkideg lenni, péntekre vagyok kiírva, de már tegnap is utasítottak (viccesen ha-ha-ha tök jó poén), hogy menjek szülni, ma meg már érkeznek a "temégegybenvagy??????" típusú hívások.Mintha visszatartanám a szülést vagy ilyesmi... :( Lehet, csak jót akarnak, de aki már hordott ki gyereket, az tudja, hogy ilyenkor a legjobb az ember leányát békén hagyni. Esküszöm, még a legjobb barátnőm hívásának sem örülnék. Mondjuk ő nem is hív, mert van ehhez érzéke... :)

Judit

Kép

Kép

Kép
migej
Pécs
 
 


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kubi 2011.11.07 10:26-kor.
kubi
 
 


Sziasztok!

Én is megérkeztem.... egyben vagyunk még:)

Zsófi, Csibe, Dike és Kubi gratulálok nektek, jó, hogy már túl vagytok rajta.

Engem asszem ez a veszély még nem fenyeget. Az én kis bébimnek esze ágában sincs osztódni. Mindemellett olyan szinten zárva vagyok, akár a Nemzeti Bank. Cuccom a kocsi csomagtartójában összepakolva, ki tudja, gondoltam én, hol indulnak meg a dolgok, de az orvosom megnyugtatott tegnap, hogy bőven kivárjuk a 26.-át.
Pedig én annyit beszélek a bébihez és egyezkedek vele, hogy esetleg egy csütörtököt összehozhatnánk, csomó jégkrémet küldök neki:d .....de semmi. Ráadásul a dokim nem lesz 11-től -22.-ig, csak 3 hét múlva lát újra doki, védőnő is tele van, oda sem kell mennem, szóval itt a finishben tök egyedül. Csak a szülésznőm maradt, meg egy olyan doki, akinek addig át vagyok adva....hozzáteszem semmit nem tud rólam.....tehát akár az ügyeletesnél is szülhetnék, ha úgy lenne. Na mindegy, nem húzom fel magam, helyette inkább csavargok sokat, lépcsőzök.... szedem a homeopátiás bogyóimat iszogatom a málnalevél teámat.....és várok, várok, várok...... persze hozzá teszem hogy már baromi türelmetlen, tehetetlen vagyok, s úgy nézek ki mint egy víziló:D És már unom a meleget!!! Főleg, mert semmi hatással nincsenek rám a frontok, viharok.

Milli

Családient.hu vonalzók
milli80
Aba
 
 


Hát lányok, már én is tiszta ideg vagyok, biztos ez az időjárás is közrejátszik :? . Szegény gyerekekkel olyan ingerülten beszélek, aztán persze nagyon elszégyellem magam.

Dike jó volt olvasni a születéstörténeted, a lényeg, hogy happy end lett a vége és van egy gyönyörű fiacskád. Mikor mehettek haza? Jobban vagy? Tejci beindult? Majd tegyél fel képeket Árminról ha tudsz léééégysziii!!!

Zsófi Ti már otthon? Írj, ha lesz egy kis időd!! (fotók? :wink: )

Nekem senki nem mondja, hogy "jééé, még egyben?" Inkább azt mondják, hogy "van még pár napod, nem látszik, hogy mostanában szülnél". Azért ez is elég dühítő ám :roll: :) . Bezzeg egy hónappal ezelőtt az arcom alapján mindenki azt jósolta, hogy előbb fogok szülni. Ki érti ezt?? :D

Tinus szép méretek, hasonló cipőben járunk.

Panndi ma mész ctg-re ha jól emlékszem, majd írj, hogy mi volt!!!

Kép Kép Kép

Zsóka
kisbarack01
Budapest II. kerület
 
 


Kubi hatalmas gratula Szonja babához!!!! Hű, akkor Neked is jó gyorsan pörögtek az események :wink: .

Kép Kép Kép

Zsóka
kisbarack01
Budapest II. kerület
 
 


Szia Milli!
Jót nevettem az írásodon :lol: . Én is totál zárt vagyok, és kb úgy érzem magam, mint Te. Ráadásul mindenki megszül körülöttem, csak rám nem hat semmi és senki.
kisbarack01
Budapest II. kerület
 
 


Kubi, hatalmas gratula!!!!! Jó egészséget Szonja babának, és sok tejcsit! És 3 óra alatt... nem semmi!

Olvastam a II. nőis topikban, hogy te is a SOTE-n szültél, milyen csecsemősöket fogtál ki?

Hashajtó helyett még javaslom mindenkinek, hogy sokkal kíméletesebb és gyorsabb a glicerines kúp, gyógyszertárban 410 ft, érdemes bevinni. Alkalmazása után bent kell tartani minimum 5 percig...

Kép Kép
kriszti0921
 
 


Milli, ne aggódj, ha nyitva lennél sem jelent semmit... én már 6 hete nyílok egyfolytában, egyre jobban, még a feje is rögzülve van a lent, ctg-n izgalmas a méhtevékenység... még sem akar beindulni... 2-a óta szedem a homeós cuccokat is, lépcsőnk nincs, de vadul pörgök itthon: takarítás, főzés (fagyóba is, ipari mennyiségben :lol: ), mosás, vasalás, lassan a menetelő hangyák sehegge is fényesre van suvickolva!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép Kép
kriszti0921
 
 


Köszönjük!

Kriszti akkor még jól nyomod. Bár azt mondják, hogy ez a folytonos takaríthatnék is egy jel.

Nekem túl sok gondom nem volt, így nagyon nem kellett értekezni a csecsemősökkel. De általában vegyes volt a csapat, volt aki nagyon jó fej volt, volt aki elhajtotta az embereket.
kubi
 
 


Sziasztok! :)

Dike
Gratulálok! Ügyesek voltatok. Nagyon szép baba Ármin. :lol:

Kubi
Neked is gratulálok! :D

Kriszti
Nem semmi energia! :wink: Az utolsó mondatodon jót derültem! :D


Bezzeg én, alig birok már mozogni. :( Nem hogy takarítani nincs erőm, de még főzés közben is pihiznem kell. Tőlem is azt kérdezi mindenki: "Te még egyben vagy?" vagy "Jé, Te még itthon vagy?" Hmmm... Ennél már csak a párom jobb. Ma csak kétszer küldött el (eddig) szülni. :D Nagyon türelmetlen már. Ő is és a nagyfiam is. Bercim minden reggel megkérdi tőlem az oviban: "Anya, délután te jössz értem?" És mindig azt válaszolom, hogy nem tudom. Közben pedig abban reménykedünk, hogy már nem. :roll: Már alig várom, hogyén is a kezemben foghassam a picit. :lol:
Úgy hogy, ha megengeditek, én szívesen bevállalom a következő helyet! :wink: :lol:

Az élet egy ajándék, hát minden percét élvezni kell!
Kép
Kép
Kép
nammado
 
 


nammado, egy-egy ilyen roham után van, hogy engem is elér a kín... na akkor jön a feketeleves... Kemény has, fáj mindenem, satöbbi... nagyon változó. Ezért igyekszem én is pihenni egyet minden munkafázis után. Egybenvagy-kérdések nem jönnek, csak telefonálnak... olyanok is, akik amúgy alig szoktak... sógornőm, szomszédasszony... nem szoktak felhívni, ha találkozunk, beszélünk, de ennyi.

A férjem meg egy Buddha. Mindennap elmondom neki, hogy "ma például szülhetnénk..." :lol: ő meg: Jó. 8)

Kép Kép
kriszti0921
 
 


Hazaértem, CTG-n minden oké volt, nem nyíltam, egyelőre nem szülök :(

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


csak gyors,időm semmire sincs:) itthon vagyunk,minden rendben!

képek facebookon varsányi-winkler Tünde.....nincs időm egyenlőre ide is feltenni ráadásul kicsinyitgetni..:((

KépKép
dike
 
 


En is bejelentkezem gyorsan: holnap toltjuk elvileg a 40.hete es sehun samli.
Erzek lefele furakodast, idonkent kemenyedest, de fel vagyok keszulve a tulhordasra.

A napok ugy telnek, hogy hol ezt, hol azt talalok ki magamnak, ma pl. furdoszobacsempet suvickoltam, olajsutot takaritottam (fuj, de utalom), egyet aludtam nap kozben, foztem, bevasaroltunk, port toroltem, meg egy kis idot szantam magamra (gyantaztam, manikuroztem).
Tegnap kiolvastam Natascha Kampusch konyvet es a kisebbik lanyom kedvenc netes jatekaval jatszottam, enyhen fuggoseget okoz (kisbabakat kell gondozni benne :D).
Holnapra konyhaszekrenytakaritast terveztem (ez mar talan hetek ota log a levegoben), de hogy azutan mit fogok csinalni, gozom nincs...
Mindenesetre penteken doki es CTG. Ha addig nem alakul semmi, ott talan okosabb leszek.

KépKép

KépKép

KépKép
andrejja
 
 


Hű Andrejja, te aztán pörögsz. :)
Én pont leálltam 1-2 napja, szívesebben pihenek, valószínű a nagy meleg miatt sem bírom a tennivalókat. (Azon kívül minden csilli-villi és készen van :) )

Nem tudom, hallottatok e már ilyet, de esküszöm összement a pocakom, sokkal kisebb, szerintem teljesen belémbújt a baba és egy kis gombócba még össze is tekerte magát. Szerintem nem akar kijönni és kész. :shock:

Judit

Kép

Kép

Kép
migej
Pécs
 
 


Migej,
Reggel en sem ereztem magam kicsit sem terhesnek, mondom, hova tunt a hasam? Semmi mocorgas, csak neha egy-egy kis pup vagy a jobb, vagy a bal oldalon. Nincs mar helye a dragamnak es csak ide-oda ficcen :).
A Lilypie vonalzod azt irja, 39 +5 vagy ma, es meg 9 nap van hatra, hat ez meg hogy lehet??? :o

KépKép

KépKép

KépKép
andrejja
 
 


Huhh, akkor nem vagyok hülye, tényleg van ilyen. :)

Hát eleve túlhordósra állítottam. :D (ez nem igaz ám, viccet félretéve, lövésem sincs, valami nem jól lett beállítva, pénteken töltöm a 40-et, az a kiírt napom.)

Judit

Kép

Kép

Kép
migej
Pécs
 
 


Sziasztok!

Voltam dokinál, ctg oké, viszont Juli 4400 gramm és h a r á n t f e k v é s ű :cry: :( .
Vasárnap be kell feküdnöm, ha így marad, császár :( .

Kép Kép Kép

Zsóka
kisbarack01
Budapest II. kerület
 
 


kisbarack: :( És van még esélye megfordulni?

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Kisbarack, aztamindensegit! Eddig hogy fekudt a babuszod?

Ne aggodj a csaszar miatt, ha ez a megoldas, ez a megoldas... Van, aki jobban viseli, mint a huvelyi szulest (pl en pikkpakk felepultem). Csak pozitivan!!!

KépKép

KépKép

KépKép
andrejja
 
 


Két héttel ezelőtt még fejvégű volt, és mivel nem kicsi baba, így nem gondoltam volna, hogy még elfordulhat. Elvileg ha a napokban harántba tudott fordulni a fejvégűből, akkor vissza is tud fordulni, ha akar. ..és ha így marad, akkor biztos annak is megvan az oka.

Köszi Andrejja a biztatást, megnyugtató, hogy hamar felépültél.

Azért döbbenet, hogy ekkora méretekkel ilyen mutatványokra képes ez a lány.

Kép Kép Kép

Zsóka
kisbarack01
Budapest II. kerület
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?