Új privát üzeneted érkezett!

Zsófi: üdv "itthon" :D

Móni: előbb-utóbb muszáj volt rászánnom magam és ez már az utóbb verzió, mert még terhesség előtt készültem rá. Szerintem ez a nyárba nem szól bele, 1-2 hét és mintha mi sem történt volna. :wink:

Mó: :lol: azért remélem nálunk nem lesz ímmel-ámmal és csak a szemészet hatott ilyen doppinggal.

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Jó reggelt!

Timi,hajrá!Gyorsan túlleszel rajta!

Zsófi,mesélj milyen volt?És hogy áll a lakás?Olyan,mint amit szerettél volna?Van segítséged a takarításhoz?Persze nem a K és B-re gondoltam :lol:

Törpi,én sem értek hozzá,de érdekes nagyon ez a munkahely :shock: :roll: Légy résen,érdeklődj utána a dolgoknak nagyon,nehogy rosszul járj!Esetleg neten is lehet szakértőtől kérdezni.Én annak idején mikor a munkahelyem megszűnt a lombikok alatt,őhozzá mentem el,hogy mivel,hogyan járok a legjobban.Válaszol sokmindenre a neten,én személyes tanácsadáson voltam,az 10ezer forint volt,de mindent elmondott,kiszámolt,így max gyedet kapom.Hátha tud neked is okosat mondani.
http://www.kismamatb.hu/szakerto/kerdez ... akertotol/

Móni,és még te panaszkodsz? :lol:

Mó,ezt valaki javasolta,vagy te érezted úgy,hogy külön csoport hasznosabb lesz?Ez a rész nagyon érdekes,írnál a tapasztalataidról?Jó ötlet volt?

KépKép
noba
Budapest
 
 


haho,
Timi nagy drukkkkkkkkkkkk :wink: szupi h minden okés volt szemészeten :wink: nekünk is kellene menni (mi voltunk 1 majd 1,5 évesen akkor azt mondták évente mutassuk meg) utána kell kérdeznem itt hova lehet
Móni: jaj nagyon édesek :wink:
Törpi: süsü :lol: :lol: :lol: hu akkor jo h bementél :? drukkolok h a legjobban alakuljanak dolgok :wink:
Zsófi: de joooo mesélj majd milyen lett ha van egy szusznyi idöd :wink:

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 

 
 

Törpi: akartam kérdezni ha bealszanak autoba Te le tudod tenni Öket h alszanak? nem ébrednek fel?

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Köszi a drukkokat, a könnyebbik része megvolt, már csak hegedni kell. ahogy megy ki az érzéstelenítő úgy fáj egyre jobban. Auuuuu Jövő héten szerdán meg varratszedés, csak épp akkor nincs itthon senki, még nem tudom hogy oldom meg. :?

Móni: egy szavad se legyen! Ezt a szorgos takarítóbrigádot! :lol:

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Babus, felébredt Emma, mikor vetkőztettem, de aztán letettem a matracra (nem is a megszokott helyére) és kis simizés után aludt tovább. Sok esélyem nem volt vele tovább foglalkozni, mert Míra ott téblábolt, nyaggatott, hogy ő is mehessen aludni (ő nem aludt be az autóban, csak majdnem). Utoljára ilyen tavaly tavasszal volt, én sem tudtam, hogy fog működni, de bejött.

Móni, jó kis takarító brigád, minek ide fizetett :wink: :lol: :lol:

Timi, nekünk is kéne menni szemészetre kontrollra, de nincs sok hangulatom. Másfél évesen szemtágítva (4 nap csepegtetés után) vittem őket, végig ordították, alig lehetett megvizsgálni őket, ezért hívtak minket vissza most két évesen. Ciki, de nem hinném, hogy ezúttal kevésbé ordítanának, így inkább kihagyom :oops: Le a kalappal a csajaid előtt!

Melóhely; azzal tisztában vagyok, hogy 8 óra mellett csak egy gyerek után kapok GYES-t, ezért is keresek 4 v. 6 órás melót. A régi helyemre meg hiába kötelesek visszavenni, nincs hely és kész. Max ha kirúgnak valakit. Na ehhez nincs gyomrom. Meg amúgy is, van esély, hogy valamelyik csajszi elmegy szülni a háromból. És nem mellesleg, ez a meló, mint már mondtam, nem anyukáknak való. Különösen a válság óta. Ide én csak azért mennék, mert kifizetnék két hónap szabimat és egy ideig toleránsabbak lennének velem, mint egy új helyen, ha a csajok betegeskednek. De olyan tervek vannak, amik napi kontroll alatt vannak, és amiket képtelen lennék napi 8 órában teljesíteni, pláne ha rendszeresen táppénzen lennék a betegeskedő lányaim miatt. Így előbb-utóbb lapátra kerülnék, indokoltan. Na most amíg nem muszáj, addig nem rúgatok ki senkit, csakhogy nekem legyen átmeneti helyem. Addig próbálok keresgélni, kicsit lazábbat találni, mint a bankszektor.

Nyuszi, ettől függetlenül köszi a címet, még szükségem lehet rá, mert ők közös megegyezéssel akarnának nekem felmondani, amit én meg nem akarok elfogadni, mert gondolom rosszabbul járnék. Na ezeknek kéne egy jogi dokinál utána járni.

Zsófi, üdv itthon, jelentkezz!!!!! Ha a rumliban megtalálod a gépet :roll:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Timi, ja, még annyit, hogy nekem az érzéstelenítő múlása után aznap volt még érzékenyebb, másnap már alig-alig, aztán mintha nem is vagdaltak volna. Bár nekem csak egy volt, nem három.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Törpi: 5 db van, de köszi a megnyugtatást! Akkor reménykedem, hogy holnaputánra már jól leszek, de most egyre rosszabb, pedig nem vagyok egy kényeskedő fajta. Konkrétan mozdulni sem bírok, rossz helyeken is vannak, mert ha csak arrébb nézek már mind fáj.

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Lányok! Ha valaki otthon van a hormondolgokban (én már teljesen elfelejtettem)! A ciklus 4. napján az ösztrogénem alacsonyabb, mint kellene, a progeszteronom viszont magasabb. Minden más teljesen jó. Ettől lehet hogy 3 hetente jön meg? Tiszta égő, de én már semmire sem emlékszem, pedig annó fejből vágtam minden hormonszintet és ok-okozatot, most meg egyszerűen semmi és még a neten sem találok megfelelő infót. :oops:

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Törpi, ha lóvéra van szükséged a szabijid kiveheted, aztán maradsz GYES-en. egyébként még egy opció lenne, az állásidő, hogy te vissza akarnál menni, de nincs hely így otthon vagy, de a fizud x %-át kapod. Mondjuk ehhez kell egy kis szerencse és jó nagy pofa :) ezt még én sem mertem megcsinálni :oops: :oops: de aztán minden mást igen :)
egyébként akkor most mi lesz ovi vagy bölcsi vagy otthon?

nah valamelyik délután játszi? holnap , holnapután???

zsuzska80
Szombathely
 
 


Zsuzska, személyesen majd a részleteket elmondom, így hosszú lenne. Csütörtök délután talizhatunk az Aréna játszóterén. Ti mikor tudnátok oda jönni? Mondjuk én egyedül mennék, mert apa 6-ig melózik. Péntek délután viszont tudna ő is csatlakozni. Holnap nem jó nekünk sajna.
Döntés még nincs (ovi v. bölcsi), függ attól, hogy el tudom-e intézni a bölcsit munkáltatói nélkül :oops:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


oksa, akkor csütin az Arénáson ha jó idő lesz :)
4 körül mi már ott leszünk. Ti?

ott majd tudunk dumálni, az enyéim ott feltalálják magukat!

zsuzska80
Szombathely
 
 


4-re mi is ott tudunk lenni. Az jó, ha Fanniék már elvannak ügyesen, mert enyéimnek azért még kell segítség, kíséret :) Remélem jó idő lesz!!!

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Sziasztok!

Csak némi életjel, azt sem tudom mikor voltam utoljára. Anyuék együtt, de külön külön kórházba vonultak múlt hét szerdán. Anya tegnap jött haza. Egyedül voltam a kölykökkel.

Most meg olvasnék, de irtó nyügik.

Kicsit taknyosodnak, de nem vészes. Viszont az oltásnak nem volt semmi hatása a nyűgösségen kívül már ami a 8-10 napot illeti. De az van elég :(

Lányok járnak oviba.

Kocsit hirdetjük, de ma kérdeztem a banknál hogy hogy is van ez, és be kell fizetni 20% önrészt a vevőnek, ami nem túl jó hír, mert hát nekünk jó lenne nullszaldóra kijönni. Ezen kívül a vevőt terhelné még 5% a hitelmódosításért, ami szintén nem kevés, az átiratási költségek, és akkor ha jól számolom kb félmillát perkál! Bár legalább kevesebb hitel lesz a kocsin, és talán rövidül a hátralévő hónapok száma is. De hívtak már hárman, és a barátnőmék vagy az apukája is érdeklődik a kocsi iránt. Hát jó lenne ha elvinnék.

Kata
labkat
 
 


Nyulasz, nem külön a csoport, csak a gondozónő más. A legtöbb bölcsiben egy csoportban van 12-14 gyerek, őket gardírozza 2 gondozónő (nem is értem, mit kínlódunk mi a 2 gyerekkel :)), állítólag ez a szabály, hogy ikrek egy csoport, külön gnővel. Sok jelentősége szerintem nincs, mert nálunk úgy megy, hogy egyikük reggeles, másikuk délutános, de kb. fél 9-től már ketten vannak, pelusozás-kézmosás-alkotások készítése kb. az, ami gnőhöz "köti" őket, de még ez se 100%, pl. nemrég kaptuk meg a bölcsis videót, és ott mindenki (mármint mind a 14 gyerek) ugyanazzal a gnővel alkotott 2-3 fős csoportokban.

Timi, üdv. a klubban, mondjuk nekem a hormonjaim nem ilyenek, de szinténzenész :? már a gyerekek előtt is voltak ilyen gondjaim, mindenki a fogigátlót mondta, ami nem segített, cserébe k. sok mellékhatását "élveztem", végül rászántam magam egy szemtelenül drága többhónapos kúrára (alternatív kezelés) és az rendbetett. Most megint folyamatban van egy.
De mivel neked nincs endód, tudom ajánlani a cickafark+palástfű tea kombit, ciklus első felében cickafark, aztán palástfű, sokaknak segít.
Ja, hormonok, bár sokkal okosabb ettől nem leszel:
http://infertility.hu/hormontabla.htm



Kép

 
 


Mó: köszi! Nekem igazán sosem voltak hormon-gondjaim, mindíg minden tankönyvi volt. Cickafarkteát már más is ajánlotta, úgyhogy holnap be is szerzem. :wink:

Zsófi: alig várom a képeket! Biztos nagyon szép lett! Hajrá takarítás!

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Jó reggelt!

Zsófi,nagyon gyorsan megcsinálták a munkát,ügyesen összehoztátok,és összeszerveztétek a segítséget is!Szerintem szerencsés vagy a családoddal,hogy ennyre tudsz rájuk számítani :wink: Várjuk a képeket,addig is jó munkát!

Timi,remélem ma már jobb lesz a helye!Amúgy meggyógyultatok?Hormonokban már én sem vagyok otthon :?

Törpi,tényleg,szülinapi videó,nekem is átküldöd majd?

Lkata,kórházasdit sajnálom!Remélem semmi komoly,jobbulást!
Autóhoz sok szerencsét!Végül melyik mellett döntöttetek,ha sikerül eladni?Beszámítani nagyon rosszul számítanák be a másikba?

Mó,köszi.Azt hittem külön csoport,én most elkezdtem erőteljesen gondolkodni oviban külön csoporton :roll: Vonalzód szerint 2 évesek vagytok...mikor volt a szülinap?Sok boldogságot kívánok!

KépKép
noba
Budapest
 
 


Jó reggelt!

Nyulasz: kicsit jobb a helyzet, sokat nem aludtam. Hanga még kicsit taknyos, de mindenki más már rendben van.

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Timi, ha ennyire ramaty, nem veszel be valami fájdalomcsillapítót? Csak hogy létezni, gyereket emelni tudjál. Persze, hogy 5 jobban kikészít, és aludni sem hagy, az azért nem vacak 1 db. Pedig azért annak is ittam a levét. Kitartás!!!!! Nagyon együtt érzek!

Nyuszi, youtube elérhetőséget átküldtem már a mail-edre, de akkor majd este újra Zsófival együtt. Most robogok készülődni, indulok a bölcsibe. Ha lehet, tuti oda adjuk őket, mert a helyi ovi vezetője már nem csak engem, de barátnőmet is kiborította. Tudom, nem hozzá kerülnek a csajok, de ez a huzavona nekem nem fexik :? A legújabb az, hogy akik nem férnek be a csoportba, azokat a nagyok között szétrakják. Na most mi alapján döntenek, ki nem korcsoportba kerül, és egyáltalán, hogy mit is tervez a csajokkal, azt nem mondta meg egyértelműen, így attól tartok, őket is máshová rakná, mint a korosztályuk. Miközben vannak, akik most töltik már be a 3-at. Miért nem azokat pakolgatja el :evil: Már megint ide őrjöngtem, bocs!!!!!

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Törpi: drukk a bölcsihez! A bizonytalannál nincs rosszabb, remélem hamar lesz döntés minden részről!
Az a gáz a hegeimmel, hogy mindkét oldalamon van a nyakamtól a köldököm vonaláig és ami a hasamon volt, az nagyon nagy volt, annak a helyén 3 cm-es lesz a heg és nagyon mély is volt. Már csak az fáj, de ezerszer jobb, mint tegnap, holnapra meg már remélem semmi bajom, mert fürdőszoba-nagytakarítást terveztem, amíg a csajok alszanak. :wink: Estére fájdalomcsillaítás gyanánt megittam egy pohár sangriát. :lol:

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Törpi,akkor tényleg jobb a bölcsi egyenlőre :roll: Átküldted a linket?Na majd megnézem újra,csak már eléggé kiabálnak,de nemrég mentek el a dédiék,így már nem maradt időm.

Timi,akkor viszonylag gyorsan kilábaltatok ebből a nyavajából.Végül kedden lesz a kopaszi?
Sangria :lol: egészségedre!

KépKép
noba
Budapest
 
 


Nyulasz: eddíg úgy van, hogy kedden kopaszi. Remélem az idő is marad és sokan tudunk menni! :wink:

Lányaim már egy ideje 3/4 3-ig, van, hogy 3-ig alszanak 12-től. :shock: Szerencsére a nemalvás nagyon ritkán fordul elő, viszont így este már 8-ig is simán bírják. :D

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Lányok! Ha valaki tud 2 db gyerekhámot eladót szóljon SOS!

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Timi! Remélem gyorsan elmúlik a fájdalom, és a kellemetlen érzés
3 óra alvás? :shock: sárga vagyok az irigységtől :D

bennem a hétfő maradt meg talira, akkor kedd?? 4 óra?

Törpi hajrá bölcsi... ott is biztos nyujtanak valami plussz szolgáltatást, nemcsak megőrzőként működik
legalábbis remélem

Zsófi: de szuper hogy így tudnak neked segíteni
képeket várjuk

Lányok ti milyen gyümölcsöt adtok a gyerkőcöknek mostanság? vitaminturbo kéne a lányoknak, és alma banánon kívül semmi amit ennének
persze az epret ennék de L természetesen attól is pöttyöződik mitől nem?

Tényleg voltunk megint bőrgyogyin tegnap, Heim Pálban, nem semmi gázos rendszerben működik :shock: , ez a sorszám osztogatás nem egyszerű,
szóval most kapott Laura locoidos kencét, meg egy bázis C nevű testápolót és mondták, hogy ekcéma
hát kíváncsi leszek
mondjuk ma fürdés után egyáltalán nem volt már piros egyik foltja sem

Móni
KépKép
reunion
 
 


Timi,mi az szétszaladt a banda? :lol: :lol: :lol:
Hű,klassz az alvás,mi is kb 3-ig alszunk,de csak 3/41-1-től.Aztán néha fél4 lesz belőle,néha fél 3,ez attól függ,ha pihennék velük,akkor korábban kelnek,ha vendégünk jön,akkor a kertben ülünk,és csodálkozunk,hogy már fél4 múlt,sosem kelnek fel :lol: De a 3 az általános.Tudom a másfél-2 óra alvás nem olyan rossz,de régebben többet aludtak,inkább 2.5-3 órát.Pedig esküszöm lefáradnak a játszón rendesen minden délelött.

Móni,kivi?Meg jön a dinnye is lassan,és tudom a paradicsom zöldség,de Bada nagyon szereti,sőt,az újhagymát is,szerintem vitamin ezekben is van.Ja,meg adj nekik kubut :lol:

KépKép
noba
Budapest
 
 


Móni,még az a variáció jutott eszembe,amit egyszer próbáltam,de akkor nem jött be,pedig gyerekként én imádtam,ők nem annyira,szóval ha uncsi az alma,akkor reszeld le az almát,és a sárgarépát,és keverd össze.Nagyon finom.Vagy nagyitól barackkompót? :roll: Zalában ették nagyon.

KépKép
noba
Budapest
 
 


Nyulasz: mintha feldoppingolt hangyákat próbálnék terelgetni. :twisted: Így lecsökkent az alvásuk a tieidnek? Én még ott tartottam, hogy 2,5-3 órákat alszanak. Enyémek most kezdtek ennyiket aludni.

Most összezavarodtam ám, mert lehet hogy hétfő az a kedd a kopaszi gáton? :? Babus!? Te biztosra tudod!

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Jó reggelt!

Timi,igen,kicsit kevesebbet alszanak,de néha nem bánom,mert így marad délutánunk is.
Tegnap hátizsákkal,gyalog mentem velük a közértbe,mióta játszózunk,oda babakocsival megyünk,így nagyon keveset sétálnak,pedig szeretnek,na gondoltam maradjunk edzésben,nagy kerülővel mentünk direkt,és végig gyönyörűen fogták a kezem,a boltba egymásét kellett megfogniuk míg a perecet betettem a acsiba,majd a kosárba,aztán fizettem,szóval kitartás,idővel sokkal jobb lesz.Addigmeg nyugodtan használj hámot!

Az a hétfő az kedd :wink: Hétfőn jön Babus anyukája,nektek meg a kedd a legjobb,mert szabadnapos K,Móniéknak mindegy,nekem végül a hétfő ugrott,így nekünk is a kedd a befutó!

Törpi,szuperjóóóóóóóóó a videó! :D Olyan cukik a lányok,és jók a szövegek is hozzá!Ügyes vagy!

KépKép
noba
Budapest
 
 


Nyulasz: most hogy így visszavezetted, tényleg a kedd a jó! :lol: Agyilag kb annyit érek, mint egy marék döglött molylepke mostanában. :oops:
Tieid ügyesek és szófogadóak, enyémek meg mennek neki mindennek, kétlem, hogy 3 hónap múlva enyémek is kultúráltabbak lesznek. :(

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


haho Csajok
igen kedd akkor jo Mindenkinek? :wink:
rajtam kijött a tavaszi fáradtság :oops: csak zugolvasok csendben :oops: most meg ebédet kéne sos fözni ha oda akarunk érni Nyulaszék játszojára :wink:

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Timi,hidd el sokat fog javulni a helyzet.Nekem annyival volt csak jobb,hogy Bada szeret kézenfogva sétálni,de ha szabadjára engedem őket,akkor semmi összhang nincs közötük,ketten nyolcfelé futnak...

KépKép
noba
Budapest
 
 


Nyulasz: hiszek neked, már csak azért is, hogy kicsit derűlátóbb legyek! :wink: Meg ma olyasmi történt, hogy majd elolvadtam (nap is sütötte a fejem rendesen). Alexa kisszilvát akarta szüretelni zölden és szóltam Hangának, hogy menjen oda, fogja meg a kezét és hozza ide hozzám. És megtette! És Alexa is fogta az ő kezét és utána ahányszor mondtam, hogy tessék kézenfogva sétálni, annyiszor csinálták is, még az "egy kis dombra lecsücsülünk" is működött! :D Olyan jó volt látni! :D

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Timi: na látod :wink:

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Látod,pedig ezt se gondoltad volna még régebben :D Édesek lehettek :lol:

Én ma totál kibuktam megint,pedig megfogadtam ebéd elött,hogy akármi is lesz,én nyugodt maradok,végül leordítottam mindkettő haját,és bevittem őket 2 kanál ebéd után aludni. :twisted: :twisted: :twisted:

Amit mostanában Balázs művel az katasztrófa,2-3 kanállal eszik,majd jön a műsor,ordít a székben,tépi az előkét a nyakából,dobálja a kanalat meg a kaját a földre,és röhög rajta,Noémi aki addig szépen egyedül kanalazik elkezdi utánozni.Ma levettem Balázsról az előkéket,mert azt hittem leszakítja magáról,majd elfordíottam az asztaltól székestől,mire Noémi is bevágta a hisztit,ilyenkor még próbálom terelni a figyelműket,mesélni valamit,hogy újra egyenek,de Balázs csak takarja a kezével az arcát,és közben ordít,de nem vehetem ki,mert akkor Noémi sem akar benn maradni,pedig ő enne.Aztán ha elviszem a tányért,akkor ordít a Balázs,hogy hamihamihami,visszaviszem,eszik 2 kanállal,majd újra kezdődik az egész,megint elviszem a tányért,erre megint bepánikol,megint ordít,hogy hamihamihami,egyszerűen nincs szívem így bevinni aludni,akkor megint megmelegítem,és újra eszik 2 kanállal,majd takarja az arcát,elfordítja a fejét,röhög,ordít,sír,dobálja a kanalat,lábát felteszi az asztalra,hogy rugdossa a tányért,hiába a szépszó,bármi,na ma ezt a műsort ma nem csináltam végig,első műsor után mentek aludni.Én totál kivagyok ettől,éjjel főzök rájuk,hogy délelött játszózni tudjunk,délután meg a kertbe kinn legyünk,na ezentúl a kekszet elfelejthetik,max almát kapnak,de ma semmit,az ebéd lesz az uzsijuk,ha nem kell,akkor vacsira már biztos megeszik ha éhesek lesznek.

Babus,na,jó sokat beszélgettünk...remélem azért a lányok jól érezték magukat!

KépKép
noba
Budapest
 
 


Timi, tényleg így van ám, hihetetlen nagyot tudnak fejlődni 3 hónap alatt. Na nem mondom, hogy szófogadó, mintagyerekek lesznek, de annyira azért fogsz velük bírni, mint én az enyémekkel. Velük se mindig egyszerű, de egyre könnyebb, egyre jobb. És felütötte fejét a zsarolás már, persze részemről :oops: és működik. Ha nem csinálod meg, amit anya kért...., akkor kikapcsolom a Jutka nénit (Halász Judit DVD), akkor bemegyünk az udvarról... Aztán már sokszor jár az agyamban, hogy ezzel milyen károkat okozok, de mikor tehetetlen vagyok, akkor valahogy nem jut ez eszembe, és jön a finom "ráhatás". :oops: :oops: :oops: :oops: Sebeid hogy vannak?

Nyuszi, örülök, hogy tetszett :wink: Nem hiszed el, de mai napig emlegetik Badát és Noncsit. Nem csak az udvaron, néha benn is. Néha számomra teljesen felfoghatatlan, mivel összefüggésben jutnak eszükbe. Ez nekem olyan szokatlan, mert nem igazán jellemző rájuk, hogy keressenek kis barátot. Bár mostanában másik két páros is fel-fel jön. Érdekes, hogy a tesókat mondogatják, a szingli babás barátokat nem.

Móni, de jó, hogy hatott a krém. És akkor azt most meddig kell használnotok? Vagy mindig csak tünetileg kezelitek?

Bölcsi téma, talán utoljára: Gencsi ovit lemondtam :? Bölcsi vezetője nagyon szimpi volt, még a másik, számomra kedvezőbb bölcsibe is segít bejuttatni, ha akarom. De, munkáltatóit szereznem kell. Sebaj, vannak kihívások, megoldom. Szombathelyi oviba be tudunk kerülni, azzal nem lesz már gond jövő szeptemberben, így ha beszoktak a csajok idén a bölcsibe, nekiállok 4-6 órás meló után nézni. Aztán a betegségeket meg megoldjuk nagyival-dédivel karöltve. Talán megússzuk pár rapid lefolyásúval.
Bár épp ma voltunk dokinál 2 éves státuszon, ahol Míra torkát picit pirosnak találta. A gyereknek ettől függetlenül szokatlanul jó étvágya van, már nem először fordult elő, hogy tartotta a tányérját és kért repetát. Meg vagyok győződve, hogy csak a rengeteg hisztis, torokból való ordítástól van az az enyhe pír. Vagy hülyeségeket beszélek? :oops:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Nyuszi, ennyire nem durva nálunk, de tudod, hogy nagyon együtt érzek veled, ismerem a cirkuszt. Ma tetted jól. Én is nehezen állom meg, de ha vége, akkor vége. Meg fogja tanulni, hogy kaja csak akkor van, ha normálisan eszik. Nem hülye a gyerek, csak feszegeti a határait. Próbálgatja, meddig tűrsz. Noncsinál is ez volt. Aztán lásd, milyen okosan alszik most már.
Neeeeeem, én sem csinálom sokszor jól, de már javulok. És hatásos. Ha kiszáll a székből, ha nem akar enni, akkor már nincs több, kész. Majd eszik többet uzsira, vacsira. Nem eszik vacsit, iszik lefekvés előtt tápit, aztán alszik reggelig szó nélkül. Nagy lovaink vannak már, nem befolyásolja a kaja az alvást. Rá fog jönni Bada is, hogy nincs kecmec anyával.
Hú, erről jut eszembe, doki mondta, hogy hagyjuk már el a tápszert :? Végre mindkettő átalussza az éjszakát, én meg ekkor változtassak az esti kaján? Jaaaaaaj, para vagyok. És ráadásul már nagyon érik a rács levétel is. Ennyi változást viszont nem akarok egyszerre nekik. A nyaralás azonban egyre közeledik, arra már nem akarok utazó ágyat vinni :oops:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Nyulasz: tudod, hogy most megnyugodtam! Neked komoly lelkifurdalásom van, hogy én már csak üvölteni tudok velük, ezért nem is szeretnek, mert tőlem semmi nem kell, nem jó. Hiába tudom, hogy ezt a koruk hozza és majd elmúlik, az én türelmem is véges. Egyébként védőnő nekem azt tanácsolta, hogy 1-2x ha megcsinálom, amit te ma megtettél, garantáltan leszoknak róla és megtanulják hol vannak a határok. Merthogy azt feszegetik rendesen. Unokaöcsém épp most mesélte, hogy a nagyobbik lányuk 3,5 éves, most ott tart a határok feszegetésével, hogy az anyjától meg is kérdezi, hogy mérges vagy már? Szóval tarts ki, előre láthatólag jobb nem lesz! :wink:

Játszóért irigy! De előbb utóbb csak megjelenünk majd mi is, de nekem ma reggelre megint fájt a torkom. Naná, hogy akkor, amikor mindenki más már meggyógyult! :twisted:

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Törpi: sebeim viszketnek. Asszem ez már jó jel. Akkor hajrá bölcsi! :D

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Timi, akkor nem bánod, hogy végül beleugrottál? Mire jön a bikini-szezon, már nyoma sem lesz a hegeknek. Már az én két centisem is sokat javult, egyre halványabb a csík. Holnap jön barátnőm, aki hónapokkal ezelőtt szintén levetetett párat, majd meózom az övét, és referálok, mi várható :wink:
Csináltál képet a kézenfogós sétáról? Annyira ne csöpögj el, hogy az ilyenről lemaradjál :wink: :lol: Imádnivalóak lehettek!!!!!

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Törpi: naná, hogy lemaradtam a fotóval. Moccanni sem mertem, nehogy szétugorjanak. :lol:
Már nem bánom, de a bikinit ne is emlegesd! Amit leküzdöttem magamról pár kilót, azt az elmúlt 2-3 hétben vissza is szedtem. :twisted: Meg a hegem sem lesz szép látvány, mert nekem elég csúnyán gyógyul minden ilyen vágás. Aztán lehet nem fog érdekelni az esztétika és kiteszem a hájam a napra sülni. :oops: :lol:

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Még nekem is nehezen megy, hogy elfogadjam, többé nem leszek az a vézna csaj, aki voltam, de aztán látom a két törpémet, és lesz...om. Remélhetőleg apának sem lesz kifogása a kapaszkodóim ellen, és akkor meg már minek azon feszengeni, ki mit gondol. Csak a maga hangulatát rontja az ember vele. Jöjjön a nyár!!!!! Jöjjön a bikini!!!! :lol: :lol: :lol: :oops:
megyek, iszom egy kávét, mert délután Zsuzska vállán fogok aludni a játszón. Ha egyáltalán eljutunk oda, mert elalszom valahol útközben az útszélen.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Hangának megint felrepedt a szemöldöke, ugyanaz, csak most kicsit függőlegesebb a dolog. Hurrá :( Anyósék voltak velük, szegényt sajnáltam, mert majdnem sírt a telefonban, amikor hívott. Valahogy én már nem estem kétségbe, de nem is voltam a közelben. De most már van itthon sebösszehúzó tapaszom! Jó csúnya heg lesz és ezt már nem fogja elfedni a szemöldök. Evvan. Holnap megyek bukósisakért! :lol:

Törpi: nem tudom milyen voltál a csajok előtt, de nekem elhiheted, bomba vékony vagy! Apa meg lehet, hogy még szereti is a "kapaszkodóidat"! :wink:

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Jó reggelt!

Köszi az együttérzést kaja ügyben.Remélem lesz valami változás,mert kész vagyok tőle.Ráadásul annyit változtak,és nem javukra.Balázs durvul,Noémi pedig hisztizik.De konkrétan földre vágja magát,amiből egyenesen adódik,hogy meg is üti magát,de ha csak egy hajszálja is meggörbül,akkor már ordít,mint akit nyúznak.Eddig is volt hiszti a részéről,de most már szinte mindenért.Azonnal a kezébe akar mindent,eddig szépen elmondtam,hogy az dísz,és csak nézzük,vagy az magasan repül,és nem tudjuk megfogni,és meg is értette,most a mutatóújjávval üti a másik tenyerét,hogy odaodaoda,mondom az repülő,azt nem tudjuk odatenni,magasan megy az égen,erre elkezdi mondani,hogy simisimisimi,mondom nem lehet megsimogatni,mert elrepül az a kismadár,vagy az a szobor a téren csak dísz,és mindenért kiakad rögtön,mert nem kapja meg.Ha csak valamiért rászólok,hogy azt nem szabad,akkor is a földre vágja magát. :x

Törpi,de gondolom nem arról van szó,hogy elhagyod a tápit este,és úgy mennek aludni,hanem kapnak helyette tejet az üvegjükből,nem?Mondjuk nálunk a doki és a védőnő is azt mondja,hogy addig adjunk nekik tápit,amíg meg bírjuk fizetni,3 éves korig is nyugodtan mehet.
Rácsot már amúgy is kivetted,szerintem pár nap alatt hozzászoknak az újdonsághoz,és élvezni is fogják.Bár lehet eleinte ti nem annyira :lol:

Zsófi,idegösszeomlás nálam is megvan :twisted: Tudod ha nem enne,nem zavarna(dehogynem :oops: ),de a legrosszabb az egészben,hogy Noémit sem hagyja enni.Illetve a vége az mindig.Persze volt,hogy Noémi ordította végig az evést,mert nem ízlett neki az ebéd,de amíg a másik eszi,addig nem is akarok elővenni mást.

Timi,ó,hát mi történt Hangával?Szegénykém,gyógypuszi neki!

Egyébként a kicsik és picik könyvben most olvastam,jobb ha a szülő néha kiordítja magát a gyerekkel,mert igaz megdöbben,esetleg megijed a gyerek,de látja,hogy nemsokára azért ugyanúgy tud játszani velük anya,mert ha magunkban tartjuk,és csak feszültek vagyunk,mert gyűlik,akkor mindig érzi rajtunk a rosszkedvet,és az nem jó.

KépKép
noba
Budapest
 
 


Jó reggelt!

Nyulasz: nálunk a rákiabálás hatni szokott egyébként, utána ülnek nyugodtan és esznek többnyire, aztán van, hogy olaj a tűzre és bebizonyítják, hogy esélytelen vagyok velük szemben. Enyémek is földhöz verik magukat és már ott tartunk, hogy elég rágondolnom, hogy nem szabad, még ki sem mondom, már a földön visítanak. ez viszonylag hamar elmúlik, mert én vagy szó nélkül otthagyom, vagy bíztatom, hogy még nyomja a hisztit, nem elég hangos. :lol:
Hanga a változatosság kedvéért a ház sarkának rohant neki. :twisted:

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


:D :D :D Apró örömeim vannak ám! 1 hónapja nem álltam mérlegre, mert kb annyi ideje nem tornázok már megint és tényleg úgy éreztem, hogy visszajött a pár kiló is, amit leadtam, de ma bátor voltam és elővettem a mérleget! :D Annyi vagyok, mint amikor terhes lettem! :D

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Jó reggelt!

Nyuszi! este akartam írni én is, de Réka közbeszólt, a kaja nálunk is nagy mumus
ezt utálom a legjobban, és igyekszem hagyni hogy más etessen, apa, vagy mama ha itt vAGYUNK nála
de végül kiderül, hogy másnak még annyira sem esznek
nálunk L söpri a kaját lefelé a tálcáról, meg magára borítja a főtt kaját, plusz bevett szokásuk, hogy a hajukba kennek mindent
mondjuk ilyen ordítás nincs csak vigyorognak, de az még rosszabb szerintem

nah mennem kell mert verik egymást

Móni
KépKép
reunion
 
 


o nálunk is volt rémálom idöszak etetésben-evésben :wink: :oops: :lol: kitartás :wink:

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Timi: hu de ügyi vagy :wink: juj annak a sulynak én is örülnék amennyivel terhes lettem :oops:
gyogypuszi a kis sebesültnek :wink
azt honnan tudod h meg fog látszani a helye? :oops:

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Babus: mély a seb és jól szét is nyílt, egyenetlen volta sebszél, összehúztam (jobban, mint a doki a múltkorit) Remélem azért szépen fog gyógyulni, bár este újra kellett ragasztanom, mert leszedte. Súly: én túlsúllyal kezdtem a terhességet, de most valahogy sokkal hájasabb vagyok, mint akkor voltam. Mondjuk az esti süti-chips és egyéb rágcsák tonnaszám nem tesznek épp jót, de most nem bírok nem zabálni. :lol:

Móni: nálunk is rosszabbul esznek, ha más próbálkozik, sőt! Tegnap este Hangát hiába próbáltam etetni, amíg itt voltak a mamáék, addíg nem evett. Elmentek, bementünk gondoltam, akkor most már én is vacsizok gyorsan, hát simán befalatozták a fele kajámat.

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Na, amikor ilyesmi mással történik, akkor nagyon tudok röhögni, úgyhogy ne fogja vissza magát senki! Beismerem, így már nem volt olyan vicces! Az alábbi képen Alexa látható 1 órakor, amikor már gyönyörűeket kellett volna álmodnia. A tetthelyen nem tudtam fotózni, mert elkapott a harctéri ideg, meg Hanga mindeközben aludt, szóval képzeljétek el, ahogy ül a sötét szobában a pelenkázó tetején és nagyon vigyorog, amikor gyanútlanul bemegyek, hogy betakargassam.
Kép

És hogy miért is nem röhögök annyira? Hanga szteroidos kenőcsét kente magára és lövésem sincs mennyit ehetett, mindenesetre a szája belül nem volt kencés. Ha valakinek volt már szerencséje ilyen jellegű kenőcshöz, az tudja, hogy le - és kimoshatatlanul zsíros.
Agyvérzésem nagyfokú, K. délutános.
Kárpótol a piros, fincsi cseresznye, ami a kertünkben érik és már délelőtt is beültünk alá családilag. :

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?