Új privát üzeneted érkezett!

Addisz: gratulálok, nagyon ügyes volt Luca :lol: :lol:

Gil: nagyon vékony vagy, csinos vagy!

Még akartam pár dolgot, de nem emlékszem :roll:

Este megyünk színházba, jó lesz :wink:

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Panndi
Köszönöm és jó szórakozást estére Nektek :)

Lányok, két kérdés:
A beutalóknak van "szavatossági ideje"? Ha március 8-án kaptam, akkor az jó még? :oops:
A másik: keresek strapabíró, normális kerékméretű rollert, de nem szeretnék vagyonokat kiadni. Ötlet esetleg, hogy hol érdemes megnézni?

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Addisz: gratulálok!

Nekem Vivien 28 hetesen fordult meg harántból fejvégűbe!Csenge végig fejvégű volt.Most pedig Gréti az utolsó ultrahangon farosfarfekvésű volt.Remélem meg akar fordulni nem marad így!

Niki
Kép Kép
Kép
vivcsen
Bátonyterenye
 
 

 
 

Kérdés gyereknek ha ekcémás kiütése van mivel lehet bekenni?

Niki
Kép Kép
Kép
vivcsen
Bátonyterenye
 
 


Vivcsen
Én most a Halicar kenőcsöt használom, ez homeopátiás, tehát gyerek is használhatja, vény nélkül kapható. Nekem csak kismértékben használ, de nálam durva is a helyzet e téren.
http://bolthely.hu/arcanum/id/02352_Halicar_kenocs_25g_

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Addisz, gratulálok!

Nekem Áron a 28. héten lett faros - addig fejes volt.
Utána szerintem vissza akart volna fordulni, de nagyon beletekeredett a zsinórba, így nem tudott.
A könyv szerint a 31-32. héten fordulnak be fejesnek a babák, addig a faros a normál testtartásuk.

Feltettem minden cuccot a teszveszre! :D Ma nagyon aktív munkaerő voltam! :D

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


addisz,
beutalót nem tudom, nálunk pl. a vérvételen csak az aznapra dátumozott jó. Recept tuti 3 hónapig jó, de a beutaló??????? :shock:

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Március 8-án kaptam EKG-ra, azóta nem jutottam el... Először a folytonos betegségek miatt, utána meg mindig volt valami. Múlt héten kétszer próbálkoztam reggel, munka előtt, de ezren ültek.
Holnap extra korán kell mennünk oviba, talán akkor összejön.

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


addisz, nekünk a gasztro beutalónkra azt mondták, hogy egy hónapig érvényes.

roller: Zsófinak ilyen van:

http://www.decathlon.co.hu/HU/play3-roz ... 117041673/

5-8 éveseknek való, ő 3 évesen kapta, és tudott vele menni :)
Ez sem a lelgolcsóbb, de jól bírja a strapát :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Panndi
Ez dizájnra abszolút tetszik és az ára is oké (max. 10.000-ben gondolkodom), ami elbizonytalanít, az a kereke. Ami eddig volt Lucának, az tönkrement, mert túl pici volt kerék, mindenben elakadt és annyiszor esett le, hogy egy idő után már nem tudtuk visszaszerelni. Ezzel nektek nincs ilyen gondotok?

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


vivcsen: nálam a Halicarnál sokkal de sokkal jobban bevált az exxema repair, kellemesen hűsít, és egész szépen rendbe hozta a kezem, a nyakamat pedig teljesen :) nem olyan jó, mint az elocom, de legalább nem szteroidos. Ez is olyan, mint a testápolók, próbálgatni kell, kinek mi válik be. Sajna nem olcsó egyik sem. :(

hopihe79
Budapest
 
 


xxx
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kivancsika 2011.06.04 19:15-kor.
kivancsika
Budapest
 
 


kiváncsika: bár nem vagyok orvos, ezt találtam itt: (http://www.orvostudakozo.hu/index.php?m ... 75&page=23):

A vizeletben levő kalcium oxalát kristályok jelenléte normális, ez leginkább a táplálkozás függvénye - magasabb oxálsav tartalmú táplálék fogyasztása után ez normálisan megjelenik (növényi táplálék, saláták, stb.).

máshol azt is írják, hogy vesekőre is utalhat.

hopihe79
Budapest
 
 


xxx
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kivancsika 2011.06.04 19:17-kor.
kivancsika
Budapest
 
 


Kivancsika, mikor mész az új orvoshoz? És ultrahangra végül kértél időpontot? Labor eredményekhez sajnos nem értek...
20140901114303
 
 


xxx
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kivancsika 2011.06.04 19:17-kor.
kivancsika
Budapest
 
 


Pihe
Ezek szerint érdemes beruházni az Exxemára? Mennyiért vetted? Ez a Halicar nálam csak tűzoltásra elég, valamelyik reggel is úgy ébredtem, hogy véresre volt vakarva a karom...

Kivancsika
Remélem Hajdú doktornő meg tud majd nyugtatni és végre kicsit fellélegezhetsz! Sajnálom, hogy mindig van izgulnivaló.

Brunhild
Mi a helyzet Bendegúzzal?

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Kivancsika, jól tetted, hogy kértél időpontot! Mind szorítunk és reméljük, hogy utána fellélegezhetsz és élvezheted a hátralévő időt!

Addisz: mintha már nem lenne annyira csúnya, babamosó-kenőccsel fürdettük meg és utána nem pirosodott ki, mint tegnap. De viszketett azért, és bekentem a mentolos kotyvalékkal..kíváncsi vagyok.
Közben telefonon beszéltünk egy gyerekorvos ismerőssel is, málna-nyelve van vasárnap óta (mint skarlátnál), és ez nem hagy nyugodni..de az ismerős is azt mondta, csak allergia lehet..úgyhogy várok még 1-2 napot, hátha tényleg elmúlik magától.

Lucababa: nálatok mi a helyzet?
20140901114303
 
 


Kriszti, Gil, Kíváncsika: szuperek a képek, kerekednek a pocakok szépen sorban. A többiek is belehúzhatnának a képfeltöltésbe ám :wink:

Addisz: Gratula Luca felvételijéhez. Szép eredmény, ügyi nagy lányod van.

Voltam uh-n, minden oké, fejvégű, és még mindig puncis. Hála égnek a méhszájam zárt, pedig néha nagyon fáj amikor el kéne indulni.
A méhlepényem kicsit mozdult balra, de még nem az igazi. Tovább kell haladnia, különben nem lesz sima szülés.
És hát a puncivisszér is látványos, amire Venoruton kapszulát naponta egyet, és kenőcsöt is javasolt a doki. Érdekes módon jobb oldalon van csak, ezért ha így marad és nem megy a gátvédelem, majd balra kanyarítanak. :?

És megérkezett a szőnyegem is ma!!!!!!Csodálatosan csajos, nagyon szép :-)

KépKép

KépKép

KépKép
netty81
Szekszárd
 
 


És egy kis Húsvét várás, csak h kellően ráhangolódjunk:
Kép

Egy csintalan Zétény úrfi:
Kép

És egy hamburger az éles szeműeknek:
Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára netty81 2011.04.12 20:52-kor.

KépKép

KépKép

KépKép
netty81
Szekszárd
 
 


Addisz: először a kicsit vettem, kipróbálásra, utána a nagyot, bár az is csak 60gramm, olyan 2000 Ft körül volt. nekem határozottan használ :)

Kíváncsika: de jó, hogy kaptál időpontot! szorítunk nagyon!

Netty: de jó! akkor kész a szoba? kérünk képet! a balra kanyarintás nem hangzik jól. Képet nem kaptál az UHról? :lol:

hopihe79
Budapest
 
 


:) köszi

hopihe79
Budapest
 
 


Pihe: csini ez a ruha, de szerintem én bálna lennék benne. Pedig mi is megyünk szülés előtt egy hónappal lagziba. Majd csenek tőlef ötletet :-)

KépKép

KépKép

KépKép
netty81
Szekszárd
 
 


Netty :) Ma én is kitettem a dísznyulaimat az ablakba :D
A nagyfiú tényleg huncut..hamburgert ha nagyon keresek, többet is találok :D Baloldalt van? :roll: A lényeg, hogy nem nőtt ki egy kuki ;)
Visszerek miatt sajnállak, az enyém talán nem ennyire vészes..még...
Én csak május 5-én megyek kötelező uh-ra a korházba, dokihoz, védőnőhöz utána...

A szőnyegről is kérünk majd képet ;)
20140901114303
 
 


Netty
Köszi a gratulációt! Zéti tényleg nagyon csintalannak tűnik, igazi huncut mosolya van :)
Én nagyon béna vagyok uh kép értelmezésben, most sem látom a hamburgert... :oops:

Brunhild
Örülök, hogy jobban van Bendegúz, remélhetőleg a mentolos trutyi lehűsíti a testét!

Húsvéti díszek nálunk is előkerültek, kreatívkodtunk is, csináltunk papírcsibéket (az ötletet Csöppke blogjáról loptuk :)), meg filcből tojásokat, illetve Luca festett ki sablont üvegmatrica festékkel.

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Brunhild: a nagy fekete folttól balra kb 1.5 cm 8)
a kötelező uh-n túl elmehetnél egy 4dre igazán. :wink: :lol: jól leálltál vele, elvonási tünetem van :shock: :lol:

Addisz: képek a csibékről? ötleteljünk :D Beváltanám a beígért tojásfúvásomat papírcsirke gyártása.

KépKép

KépKép

KépKép
netty81
Szekszárd
 
 


Netty
A miénket is lefényképezem majd szívesen (még csőrmentesek, mert elfogyott a piros papír, holnap kell beszereznem, akkor már tökéletesek lesznek :)), addig is kukkantsd meg Csöppkénél az eredetit:
http://dilidomino.freeblog.hu/

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Netty : férjemnek is elvonási tünetei vannak és újból rátörtek a kétségek :lol: úgyhogy minden esély megvan még egy 4D-re :wink:

És a jó hír: úgy tünik, fiam tényleg jobban van! Igaz, az éjjel egyszer be kellett kenjem, de már halványul a kiütés és a lábfeje is végre jobban néz ki!
20140901114303
 
 


Brunhild jó, hogy javul a helyzet nálatok. Tényleg nem evett a fiad valami újat motanában(földieper, stb), vagy valami tartósítószeres cuccot?
Nálunk javulás nem sok van. A lányom tegnap este annyira köhögött, hogy kihányta a vacsit. A fiam meg azt hittem már jobban van, hatott az antibogyó, már a bal fülét napok óta nem is fájlalta, erre múlt éjszaka a jobb füle miatt kelt fel. Szóval most ránk jár a rúd. Ma este megyek a dokimhoz, remélem a méhszájam még zárt. Nem szülhetek hamarabb. Május 26-án lesz az írásbelim, június 17-én meg a szóbelim. Szóval bébikének addig nagyon jól kéne bírnia odabent. Meg persze tanulnom is kéne, de mikor?
Semmi húsvéti hangulatom nincs, szerintetek ez baj?
Netty szép nagy fiad van, és a kicsiről is jó a kép.

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
lucababa75
Szeged
 
 


Sziasztok!

Egy kérdés:
Szerintetek az ekcéma, ha Áron bőre piros - főleg a térdhajlatainál, combján, illetve az alkarján. Kicsit dudoros, és viszket neki.
Folyamatosan testápolózzuk - hol jobb hol rosszabb. Már szteroidos kencét kaptunk rá, de amíg nem tök gáz, nem akarom vele kenni.
Most már a határát súrolja. Szerintetek az exxema repairt próbáljam meg rá?
Testápolónak a sanatropicot használjuk.

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Addisz, nagy gratula a lányodnak! :) Úgy örülök neki, ügyik vagytok!

Brunhild, nagyon jó hír, hogy fiad jobban van. Bendegúzt nem szoktátok egyébként becézni? Bende, Beni, ilyesmi?

Meg még akartam írni, de mit...? Teljesen szét vagyok esve, kőművesek kalapálnak, ütve-fúrnak, meg amit kell, már a hajam is összetapad a portól, pedig le van fóliázva. Nem a hajam. :D Szóval nem emlékszem. :oops:

anabique
Budapest
 
 


Lucababa: mielőbbi gyógyulást!

Anabique: :lol: Szóval be van fóliázva :lol:
Nem szoktuk becézni egyiket sem...

És semmi újat nem evett, nincs új szappan, mosópor, tusfürdő, semmi...
20140901114303
 
 


Sziasztok!

Én is megjöttem az UH-ról. Hááát, kifizettük a 4d-t, de kár volt, mert gyakorlatilag semmit nem láttunk a babából. Keze-lába meg minden ami lehet, az előtte volt. A lábait és a herezacskóját tökéletesen mutatta, de az arcából semmi, na meg ugye a gép sem a legszuperebb. Majd jövő pénteken megyünk a 4d genesisbe, hogy legyen 1-2 jó képünk is róla.
Amúgy majdnem minden rendben van vele, azon kívül, hogy átfordult farosba, gondolom ezen még majd változtat, meg van kétoldali vesetágulata. Elvileg picik 5mm-esek, nem nagyon kell vele foglalkozni. Reméljük születése után elmúlik, vagy ha nem is, nem okoz nagyobb gondot. Lili lassan kikerül a nephrológiai gondozásból, legfeljebb járunk Botival :lol:

Képet majd otthon azért próbálok lementeni.

Netty,
a Te képeidből nálam mindig csak egy kinagyított csík látszik, legalábbis itt a munkahelyi gépen, pedig annyira kíváncsi lennék.

Brunhild,
az jó, hogy javul a dolog. Lehet, hogy mégis allergia volt???

Noémi,
amit írsz, az elvileg lehet ekcéma. A babe termékek között van nagyon sok, ami az atópiás bőrre való, tusfürdő testápoló, én nagyon szeretem őket. Igaz nem olcsó, de egy testápoló hónapokig elég.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Ja, és 1106g Boti baba, napra pontosan a korának megfelelő. Mondtam a szonográfusnak, hogy múlt héten az orvosom a 880g-ra 28 hetet mondott, vagyis a gépe, és hogy két héttel nagyobb, erre csak annyit mondott, hogy akkor az a gép nagyon nincs jól beállítva. Szóval nem nagyobb, a cukornak nincs semmi látható nyoma, viszont 1. fokban érett, átlagos a méhlepény. Ezt kicsit korainak tartom...vagy nem az?

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Linácska, akkor szerinted próbáljam meg a babé termékeket?
A szteroidos krémnél bármit jobbnak tartok.

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Linácska, várjuk a képet! Ha már az arcáról nincs, legalább a zacsikról :lol:

Lehet, hogy allergia, de mitől.... :roll: Voltak már skarlátosak, pont így néztek ki, akkor sem hánytak, lázuk sem volt, de nem is viszkettek :roll: Na mindegy, a lényeg, hogy elmúljon végre!
(Én amúgy a lepke-himlő miatt izgultam, mert az komoly károsodásokat okozhat a babánál...)
20140901114303
 
 


Noémi,
mi kaptunk egy krémet Lilivel Advantan a neve. Nem tudom, hogy szterodidos-e, de az is nagyon jól rendbetette, és 1-2-szer kellett bekenni. Én úgy vagyok vele, hogy ha még szteroidos is, ennyi nem árthat, viszont tényleg hatékony. A babé viszont hosszú távon nálunk bevált, főleg megelőzésre, akut problémára meg ez a fenti krém.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Köszi Linácska, megnéztem az vényköteles.
Még otthon megnézem mi volt a múltkori bőrgyógyászati leleten.
De igazából az sem volt tökéletes megoldás.

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Ana
Pedig lehet, hogy a hajadat is le kellett volna fóliázni, biztos, ami biztos :) Kitartást a munkálatokhoz!

Brunhild
Örülök, hogy Bendegúz jobban van, reméljük hétvégére már teljesen tünetmentes lesz!

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Köszönöm a fordulasos tapasztalatokat, megnyugodtam, akkor meg van idönk :)

Brunhild, örülök, hogy Bendeguz jobban van!

A többi uj-Uh-snk is gratulalok :)

Hopihe, ez a ruha szerintem gyönyörü :) Azt hiszem meg en is gondolkodom rajta! Föleg, hogy most lesz a szülinapom es Anyukam mar kerdezte mit szeretnek! Azt hiszem elnezek a boltba, mert ket nadragon es egy polon kivül mas kismamaruham nincs, ami most meg megoldhato, de ha jön a meleg problemasabb lesz. Van meg valami ötletetek, hova nezzek esetleg el?

Kép
Kép
rokakoma2
Budapest XIII. kerület
 
 
 


Akkor most a kiütése a sláger betegség... Jobbulást a gyerkőcöknek!

Luca
Jobbulást Nektek is!

Lina
Akkor szép nagy Botond legény! Egyik oldalon azt írják, 28. héten 1.1 kg, de akkor ahány számolás, annyiféle eredmény. Sajnálom a vesetágulatot, reméljük, "kinövi". Ettől féltem, hogy a fejvégűek átfordulnak farosba, de hátha visszafordul! Én holnap megyek a dokimhoz, kíváncsi vagyok, hogy fekszik, mekkora.
Sajnálom, hogy nem sikerült jó képet csinálni Botiról. :( Két hét múlva megyünk a Fecskébe. Oda nem mentek már? A másik helyen jobbat csinálnak?

Ana
Írhatsz még ilyen vicceseket! :) Még meddig tart a munka?

Netty
Vagány Zéti! Nagyon édes! UH-képen sok mindent látok :? de tuti igazad van, a lényeg, hogy még mindig lány :) És micsoda díszítés! Én nem nagyon viszem túlzásba :oops:

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
gil
 
 


A szteroidos krémet én sem kentem a fiamra, nekünk a SEBA MED testápolót ajánlották. Gyógyszertárban kapható és nekünk elég volt.

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
lucababa75
Szeged
 
 


Na összeszedtem magam. És hajat is mostam. :)

Kivancsika, te is milyen vékony vagy! Na majd szerintem mostanában kezdenek igazán megindulni a pocik, mármint úgy látványosan, első gyerekeseknél is. Neked meg mennek a drukkok, hogy minden rendben legyen a babócával!

Panndi, mit néztetek meg? És milyen volt?

Netty, Zéti nagyon helyes kissrác! És jó az inge! :) Ja, és nekem is inkább jobb felé van a visszér. A szonográfus csaj pl azt is mondta, hogy a vesetágulat (anyukánál) is mindig jobb oldalon van anatómiai okokból kifolyólag. Szőnyeg?

Lina, a lényeg, hogy minden rendben van Botival! Vesetágulat nála mitől lehet?! Sajnálom, hogy nem lett róla jó kép. Azért várjuk, amit fel tudsz rakni!!

Beleolvastam a júniusi topikba, ott rakott fel Panndi egy linket súlybecslésről. A legutóbbi uh-os leleteim adatai alapján ezen az oldalon pl teljesen más becsült súly jön ki, úgy 100g-mal több. Szóval szerintem ezek a becslések elég esetlegesek, aggódni miattuk meg abszolút nem érdemes.

Addisz, lehet, holnap lefóliázom. :D Vagy elég, ha úszósapkában mászkálok egész nap? :lol: :lol:

Gil, állítólag Húsvét előtt befejezik, de már most csúszásban vannak. :( Azért bízom benne, hogy Húsvétkor már nagytakaríthatunk, mert az azt jelenti, hogy végre vége!!!!

Sebamed-et mi orvosunk is javasolta, és nagyon bevált.

anabique
Budapest
 
 


[quote="addisz"]F írta:addiszELVETTÉK, FELVETTÉK!!!! Kép



Gratulálok!



Nagyon szépek a pocakok! :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
mrsleo
Debrecen
 
 


[quote="linacska"]
írta:
linacska
Netty,
a Te képeidből nálam mindig csak egy kinagyított csík látszik, legalábbis itt a munkahelyi gépen, pedig annyira kíváncsi lennék.




Nálam is :cry:

Kép
mrsleo
Debrecen
 
 


Ana: ja, jó az inge, csak most nézem, h a p.csét fogdossa a képen :-) :oops: :roll: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ana: Most van a garázsátalakításos történet? Részvétem.
Szolidatítok veled, nálunk is ez van, ez lesz a hálószoba :-)

Kép


Szőnyegről hamarosan küldöm a képet, de most elcsomagoltam, mert Zétény óriási ötletekkel van teli a tönkre tételében.

Brunhild: Örülök, h javul Bendegúz.

Lina: Én azért kukis képet is megnéznék ám! Remélem a köv uh-n szerencsésebbek leszek.

KépKép

KépKép

KépKép
netty81
Szekszárd
 
 


Magzat súlya
Elég nagy eltérések lehetnek egyes babák között! Nem érdemes hasonlítgatni!!!!
40. héten születhet egészséges baba 2,5 kilóval is és 5 kilóval is... :wink:
Mindegyik baba a saját ütemében fejlődik!!!!! Az a lényeges, hogy a baba önmagához képest arányosan fejlődjön... :wink:

Én pl. nem is szoktam a súlybecsléssel foglalkozni :oops: :wink:
Az a lényeges, hogy a fejecske és a pocak szépen növekedjen... és a fejecske a nagyobb :wink:

Kép
mrsleo
Debrecen
 
 


Baba megfordulhat a szülés beindulásáig is akár...

Ca-oxalát
Sok folyadék, kevés oxalát tartalmú étel (spenót, sóska, csoki...)
Vigyázni kell, mert vesekő, a vese fertőződése lehet a következménye!

Kép
mrsleo
Debrecen
 
 


Szia Leo, már hiányoltunk! :lol:

Netty: haha, szerintem senki sem vette észre, most pedig gyorsan mindenki megnézte - én is :lol: Igazi pasi :wink: Zenta majd nem fog ilyeneket csinálni, ő csak a szoknyáját fogja a nyakáig felhúzni :wink:

Nekem délután óta megint állandóan keményedik a hasam :? Tegnap a fürdőszobában állva pedig deja-vous érzésem volt..Bendegúz villámszületése jutott eszembe, és az jutott eszembe, hogy talán most is így lesz :roll: Egyik percben még vídáman jövök-megyek, a másikban pedig kiszólok férjemnek, hogy gyere, mert szülünk :shock:
Azért hátha mégsem így lesz....
20140901114303
 
 


Nagyon későn értünk haza, már nincs erőm képet varázsolni, lehet, majd holnap a munkahelyemen. Ott több időm van :lol: Még csak most vacsizok, pedig hétkor kellett volna, apa bevetette magát a kádba, két gyerek még ébren.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?