Új privát üzeneted érkezett!

Hát igen, a férfi nőgyógyászok könnyen beszélnek a cukros lötyiről, mit tudják ők, hogy ez mennyire borzasztó :lol:

Nagyon rosszul aludtam az éjjel, ez a hülye szél megőrjített, Óbudán tombolt, sokat forgolódtam.

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Na igen, meg a szülésről is könnyen beszélnek, mármint a férfi nőgyógyászok...

Addisz, nálunk a lányok ébredtek éjjel, át is jöttek a nagyágyba, annyira féltek. Szegény apát ki is túrták... :wink:

Brunhild, örülök, hogy túlvagy a cukros lötyin! Kicsit úgy érzem magam, mint aki ellógott egy órát, így, hogy nekem csak zsemlés vérvételem volt... :oops:

anabique
Budapest
 
 


Az én orvosom tudja milyen a cukros lötyi, meg az inzulin és társai...

Voltam védőnőnél. Minden ok, kemény 2,8 kiló hízásnál járok az elejétől fogva, de az utóbbi hat hétben jött fel 1,3. Pedig szoktam bűnözni. Este megyek orvoshoz is, remélem sikerül valami jó kis képet csinálni Botiról.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 

 
 

Sziasztok!

Nekem ma kellett volna mennem a cukros lötyire, de reggel valahogy annyira nem volt hozzá kedvem, hogy inkább áttettem csütörtökre.
De MrsLeo írása megnyugtatott, hogy a 24-28. hét között kell. Akkor még benne vagyok - csütörtökön leszek 26+1.

Jövő hét végén lesz a bababörze. Tervezi valaki még rajtam kívül, hogy megy?
Én Áron születése óta folyamatosan voltam, és szuper dolgokat vásároltam. Emmának is ott veszem majd meg a maradékot, meg persze Áronnak is jó pár nyári cuccot.

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


xxx
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kivancsika 2011.06.04 19:06-kor.
kivancsika
Budapest
 
 


Én is a jövő héten megyek cukros vérvételre, már alig várom... :shock:
Nekem felírták és a patikában kellett kiváltanom, de azt nem mondták, hogy mennyi vízzel kell bekavarni. Ti tudjátok?
kivancsika
Budapest
 
 


Az én papíromon az van, hogy 3dl vízzel és maximum 10 perc alatt meginni.
Citrom mehet bele bőven.
Nekem múltkor az első korty volt a legrosszabb, utána már lecsúszott.

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Megis, milyen az ize? Csak egyszerü, nagyon cukros viz, vagy meg rosszabb?
Es nalatok hogy csinaljak? A masodik, harmadik vervetel is venas? A baratnöm azt mondta, hogy itt csak az elsö, a többi ujjszurasos ...

Kép
Kép
rokakoma2
Budapest XIII. kerület
 
 
 


Rokakoma
Állagra engem a jégkására emlékeztet, sűrű massza, megáll benne a kanál és olyan émelyítően édes, hogy még a legnagyobb édesség rajongó (=én) is elmélázik egy percre, hogy soha többet nem eszik semmilyen cukros dolgot :) Nehéz lenyelni, ellenáll az ember szervezete :D
Nekem mindig vénából vesznek, ujjból még soha nem csinálták...

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


kiváncsika: tök jó, hogy el tudsz menni! :) megértem, hogy nincs kedved vásárolgatni, én a helyedben tuti hetente mennék UH-ra, hogy minden rendben van-e. Nincs szívhangmérőd? esetleg nézhetnéd azzal is a pulzusszámot.
a programok úgy jönnek sorban, ahogy a honlapon fel vannak sorolva? lehet egy-kettő engem is érdekelne.

Csöppke: http://www.brumimaci.hu/termek/nandu_ho ... o_xl_meret szerinted ez jó? vagy tudsz ajánlani valami jobbat?
köszi :)

hopihe79
Budapest
 
 


Addisz:
"legnagyobb édesség rajongó (=én)" :D :D :D én is! :)

hopihe79
Budapest
 
 


Az íze? Hát nem símán "nagyon édes", hanem szerintem van egy mellékíze is, és ezzel van a baj. Kb 3 dl-ben szokták feloldani, az enyém most elég jól feloldódott, nem volt sűrű, csak fehéres, de teljesen folyékony.. Utána mindenképp igyatok rá tiszta vizet, különben megmarad az a rossz szájíz...

Ja, és igen, mindkétszer vénából.
20140901114303
 
 


Voltam orvosnál is. Botika 2 héttel idősebb a koránál méretileg, most 880g. Lehet ugye a cukortól is, bár azt mondta, hogy más jelét nem látja, max. annyit, hogy nagy a baba, de minden rendben van vele.
A fájdalom oka is kiderült, tényleg a csont fáj. Levi ugye eltávolította egymástól a szeméremcsont két részét, mondott rá valami szép latin szót, és annak valami maradványa. Ki is tudta tapintani, hát nem volt valami kellemes.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Linácska, biztos, hogy 2 héttel idősebb? Nekem 25+5-nél mérték Bercit 890 g-nak, és az állítólag 26+2 körüli méretnek felel meg.

Voltunk ma a Jánosban csecsemőújraélesztési tanfolyamon. Felírtam azokat az infókat, amiket már elfelejtettem (hányszor kell befújni, milyen sűrűn, hol kell nyomni, hányszor stb), remélem, sosem lesz rá szükségem. Viszont meglepően sokan voltak. Legalább 80 kismama egy auditóriumban (+utánfutók)! :shock:

anabique
Budapest
 
 


Anabique,
Mérte a hasát, fejét, combcsontját, és mind 27+6 meg 28+3 között volt, így jött ki az átlag 28 hét, közben ma 26 hetes. Én is láttam, hogy ennyit mér a gép. Majd mindjárt megnézem, mekkora volt a másik két gyerekem ilyenkor.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Na megnéztem Levi 4D genesises leletét.
27+5-ön mérték 1159g-nak, és azt mondták 28+1-nek. Lehet, hogy akkor ez a 890g 26 hetesen teljesen jó, nem?

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


UH becsléses súllyal nem kell foglalkozni. BPD és haskörfogat alapján, egy matematikai képlettel számolja ki a gép szoftverje. DE... az egyéni sajátosságokat az nem veszi figyelembe...(ua. BPD-hez tartozhat kis kerek fej, de hosszukásabb is, ua. haskörfogattal lehet tömzsibb, vagy nyúlánkabb a baba)... és előjönnek elég erősen az egyéni különbségek!!!!!

Az a lényeges, hogy a baba feje, hasa kb. egyforma mértékben nőjön, önmagához képest arányosan növekedjen...

Kép
mrsleo
Debrecen
 
 


Log10(eFW)=-1.7492+(0.0166*BPD)+(0.0046*AC)-2.646*(BPD+AC)/1000


FW: súly

Kép
mrsleo
Debrecen
 
 


Sziasztok!
Linácska, 26+1 naposan az én babámat is 890-re mérték, tehát sztem ok a súlya! :)

Kiváncsika, az én dokim újpesten van, és az ÁEK-ban vezet szülést. Tudom ajánlani, ha érdekel, jelezd priviben.

Panni
panini
 
 


LInácska, ha arányos, szerintem sem lehet gond, hiszen nem egyformák..na meg ne feledjük, hogy nem első gyerek és ugye már megbeszéltük, hogy egyre nagyobbak a babák...
A fejük sem egyforma, az én fiaimnak "szép" kerek fejük volt, barátnőm fiának viszont olyan hosszúkás, hogy meg is ijedtem, amikor megláttam, ráadásul két oldalt a halántékánál, mintha be is lett volna horpadva :oops: Most majdnem hároméves és teljesen normális a feje :D

Leo, szép képlet, akár kínaiul is lehetne :oops: :lol:
20140901114303
 
 


Leo, ugye ezt a képletet nem fejből írtad...? :)

anabique
Budapest
 
 


[quote="anabique"]L írta:anabiqueeo, ugye ezt a képletet nem fejből írtad...? :)


Fejből tudtam, honnan kell kimásolni :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Kép
mrsleo
Debrecen
 
 


leo: ez a lényeg! :)

hirtelen felindulásból vettem egy babaágyat. az Ikeában Leksvik 20ezer helyett 10ezer volt akciósan. Szerintem ennyit megért :) de most jó a kedvem! :) holnap veszek kókuszmatracot, és a leglényegesebbek meg is vannak :) alig hiányzik "egy-két" apróság
:D

hopihe79
Budapest
 
 


Leo :wink:

Hopihe, a Leksvik sorozat szép bútor, biztos megérte! De biztos, hogy kell bele kókuszmatrac? Az olyan kemény, és nem is lehet mosni... Nekem volt régen, de nem szerettük, aztán áttértünk szivacsra (az is van az Ikeában, vagy egyszerűbb a Tesco-ban)... :roll:
20140901114303
 
 


Egy kis adalék a cukorterheléshez.

Végül mégis megittam, sz.r volt, mint mindig. Az eredmény ellenben jó lett, 6.6 a kétórás.
hazajöttem, tettem vettem, ittam vizet, de egy falatot sem bírtam enni, mert küzdöttem a hányingerrel. Délben kimentem az újságért és beszélgettem 10 percet a szomszéddal. Aztán egyik percről a másikra olyan furcsán kezdtem érezni magam, mintha szédültem volna, minden olyan távolinak tűnt. Láttam, hogy a szomszéd lány beszél, de nem hallottam mit mond. Mire beértem a házba már szakadt rólam a hideg verejték. Gyorsan ettem 2 joghurtot és ittam narancslevet. Megmértem a cukrom, 2.6 lett. Kemény...most már nem csak elméletben tudom, hogy milyen a hypoglikaemia.

Tanulság: cukros lötyi után legyen nálad cukor! :D

jjucuss
Eger
 
 


jjucuss: :) ügyi vagy! és mennyi tapasztalatot szereztél 1 nap alatt! :) bár gondolom, kibírtad volna nélküle.

brunhild: az ismeretségi körben mindenkinek az van, nem gondoltam, hogy nem jó :) de kipróbálom a boltban :)

hopihe79
Budapest
 
 


xxx
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kivancsika 2011.06.04 19:07-kor.
kivancsika
Budapest
 
 


Jjucuss :roll: Én ebből a te esetedből pedig azt értettem meg, miért kéne ott ülni 2 órán át a rendelőben... Persze én közben hazabuszoztam, hogy férjem elvihesse a nagyokat suliba-oviba, utána pedig visszabuszoztam a rendelőbe, mintha mi sem történt volna :)
Mindenesetre jó, hogy nem lettél rosszul, mármint úgy igazából...
És még jobb, hogy már túl vagyunk rajta ! 8)
20140901114303
 
 


Kivancsika, tőlem azt kérdezték, hogy feloldottam már vízben a cukrot? Tehát otthon is lehet... (persze, hogy nem oldottam fel, hiszen nem is volt cukrom, dokim nem írta fel, amin aztán az SZTK-ban háborogtak, de végül adtak ők...)

Amabique:, ne legyen lelkiismeret furdalásod a cukoterhelés miatt, nem irigykedünk... csak egy kicsit :lol: :wink:
20140901114303
 
 


brunhild,
lehet mosni a kókuszmatracot. Szépen át kell zuhanyoztatni, oldalára állítani, és elég gyorsan megszárad. Én nagyon szeretem. A keménysége is pont jó, nem fúródik bele a gyerek arca, légáteresztő, és tényleg nem baj, ha pisis lesz, mert ezzel a zuhanyzós technikával gyorsan tisztítható.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Linácska, én is mostam, csak nehezen száradt... és utána volt egy furcsa szaga is, ha jól emlékszem...én nem szerettem..
20140901114303
 
 


Akinek tetszik, használja, én oda akartam kilyukadni, hogy nem kell feltétlenül kókuszmatracot venni :)
20140901114303
 
 


Sziasztok!

Nekem azt mondta a doki, hogy nyugodtan igyam meg otthon a löttyöt és 2 óra múlva legyek a labornál. És receptem nincs is, én azt hittem, hogy ezt simán meg tudom venni a patikában (anno Lucánál működött). Ezek szerint kell szereznem receptet?

Pihe
A hirtelen felindulásból elkövetett vásárlások néha a legjobbak :) Szerintem is jól tetted, hogy megvetted 10.000-ért, tökéletes lesz az az ágy!
A kendővel kapcsolatban (bár nem engem kérdeztél :)): a Nandura mondta Csöppke, hogy nagyon kemény, ormótlanok és nagyok a csomói, nehéz vele kötni, használtan érdemesebb nézni, akkor már puha és be van járatva! És sokat megy össze, ezt figyelembe kell venni a méretnél.
Szoktál ebay-en vásárolni? Ott nagyon sok olcsó és jó márkájú (Csöppke által ajánlott :)) kendő van!

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Ja, elfelejtettem a képet! 24-es pocakfotó :)

Kép

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Nekem sem volt receptem a szőlőcukorhoz. A védőnő azt mondta nem kell, Szegeden simán odaadták a patikában.
Még egyszer leírom, hátha segít nektek is. Nekem a védőnő azt ajánlotta: Előző este keverjem langyos vízzel össze a cukrot, annyi vízben amennyiben akarom, egy fél citrom levét lehet hozzáadni. Rakjam be hűtőbe és az első vérvétel után igyam meg, aztán 2 órán át max vizet lehet inni. Szóval hidegen olyan tömény limonádé íze volt, de langyosan meg nem bírnám inni, iszonyat.

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
lucababa75
Szeged
 
 


Megjött az új bababkocsi vázam, úgyhogy most már nem csak fél kocsim van :) Rendben van, fel lehet tenni a kerekeket (én szereltem össze az imént :) ). De a szúnyoghálót újból kifelejtették :?

Szombaton megkapom a kiságyat is :D, úgyhogy majdnem minden megvan :lol:
Mondom majdnem :wink: Még kell pár body, rugi (ma azt hiszem ellátogatok a turiba, múltkorjában találtam vélellenül pár rózsaszín szép bodyt pár száz forintért..). És akkor még kell pár textil pelenka valamint egy csomag icuri picuri pelenka :roll: Hát nagyon furcsák lesznek a mostani Junior méretűek mellett :lol: :lol: :lol:
20140901114303
 
 


szép jó reggelt!

Addisz: szép pocak! :) reggel kb. még az enyém is csak ekkora! :)

Brunhild: de jó! :)
nálunk egyenlőre helyet kéne csinálni a szobában.
Tegnap néztem komódot is, szép lassan azért kialakulnak a dolgok.

hopihe79
Budapest
 
 


Hopihe, hely még nálunk sincs :) Valoszínű szétszedve fogjuk még 2-3 hónapig tárolni... :roll:
20140901114303
 
 


xxx
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kivancsika 2011.06.04 19:08-kor.
kivancsika
Budapest
 
 


nálam nem volt 24. heti vérvétel. szóval nem tudom.

hopihe79
Budapest
 
 


Kivancsika, a 24. heti, az a cukorterheléses vérvétel...szerintem.
Nálam kértek teljes vérképet, vizeletet és terheléses cukrot.
Mást nem..pedig szerintem nálam kellett volna ellenanyagot is nézni, mivel Rh negativ vagyok :roll:
20140901114303
 
 


Pihe, a Leksvik szerintem is szép! Raksz majd fel képet, ha kész a babaszoba?

Jjucuss, brrrrr... De hogy?! Cukros lötyi után ilyen hirtelen esik vissza a vércukor?

Cukros lötty: már nem tudom, itt írta-e valaki, de volt, akinek nem fogadták el az előre bekevert löttyöt. És volt, ahol citromot sem volt szabad használni. :roll: Lehet, hogy érdemes ezt előre egyeztetni.

Kivancsika, nekem a zsemlés vizsgálatot a saját dokimnál csinálták, és helyben vették le a vért. De Leo szerint kutyafülét sem ér.

Tanfolyamnál pedig senki nem nézte, hogy ki megy be. Akár olyan is bemehetett, aki egyáltalán nem vett légzésfigyelőt, még azt sem nézték, hogy egyáltalán regisztrált-e, aki bement.

Brunhild :D :D :D És senki nem vette észre, hogy eltűntél a rendelőből? :)

Kókuszmatrac: mi kiságyba azt használtunk, aztán mikor Panna nagyobb ágyat kapott, eleinte szivacsmatracunk volt. Később oda is vettünk kókuszmatracot, és amikor egyszer ráfeküdtem, olyan volt, mintha börtönágyon feküdnék. Iszonyat kemény! Szóval nemtom, állítólag egészségesebb, de kényelmesnek semmiképp sem mondanám, bár aki ezt szokja meg, annak biztos nem tűnik fel.

Addisz, gratula a 24. héthez, és jó, hogy raktál fel pocifotót! :)

anabique
Budapest
 
 


Anabique: neeem :) Ha rákérdeztek volna, azt mondtam volna, elmentem pisilni, azt csak szabad :roll: :lol:
Amúgy olyan tömeg volt, mint még soha, amikor végeztem, még akkor is kb 50-en álltak sorba :shock: És ha nem cukros löttyre mentem volna, hanem sima vérvételre, akkor nekem is ki kellett volna állnom a sort :? Igaz, vannak székek, és most már időpontot is lehet kérni vérvételre is...de akkor is.. :?

Addisz, nem is nő a pocakod? :lol:
20140901114303
 
 


Kivancsika, nekem is vércukor, vérkép és vizelet volt a 26. héten.

Olyan szépen süt a nap! És úgy számolom, hogy ma kezdem a 7. hónapot, és egyben a 3. trimesztert! :shock:

anabique
Budapest
 
 


Sziasztok!

Nekünk is kókuszmatracunk van. Tényleg kemény, de állítólag ez a jó a babák gerincének.
Régebben - mikor még a szüleimmel laktam - nekem is volt kókuszmatracom. Tény, hogy nem az a lehuppanós fajta, de ha az ember megszokja nagyon jókat lehet aludni rajta.

Nekem is csak 1 vérvétel lesz a cukor lötty után. Otthon kell meginnom, és 1,5 órával későbbre már bent kell lennem a kórházban.

Hétvégén Glamour napok lesznek. (újságban kuponok) 20%-os kupon van a Müller drogériába. Nagyon jó babacuccokat vannak, meg játékok is a nagyobbaknak. Az újság csak 395 Ft, szóval megéri. Ráadásul van még egy csomó más kupon DM-es 50 % os (hajfestékre meg sminkcuccra)

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Sziasztok!

Brunhild
Lassú ütemben nő a pocakom, ez tény :) Bár ez a fotó reggel készült, estére azért mindig más a helyzet ;)
Tök jó, hogy megjött végre a babakocsi váza!

Pihe
Én még a facebook bugyuta rajzfilmfigurás tesztje szerint is Gombóc Artúr vagyok :D


Kókuszmatrac: Lucánál nem volt, most viszont kapunk egy fenyő kiságyat kókuszmatraccal, amiben 3 kerek éjszakát töltött a keresztfiam, szóval nyugodtan mondhatjuk, hogy vadi új :) Ilyen ajánlatot nem utasíthattam vissza!


Lányok!
Drukkoljatok ma nekünk, 2-re viszem Lucát felvételizni és rendesen be vagyok tojva :) Remélem jó élmény lesz neki, nagyon próbálom őt erősíteni, mert eléggé önbizalom hiányos.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára addisz 2011.04.06 08:47-kor.

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


tényleg Addisz: Gratula a 24. héthez! :)

Ana: persze, rakok fel, de leghamarabb két hónap múlva. addig sok minden van még hátra :) van egy lakásunk a XII. kerületben, amit ki szeretnénk adni, vagyis én :) mert a párom át szeretne költözni, ugyanis az nagyobb. Egyéb dolgok miatt én viszont maradnék még egy ideig, szomszédok, park, stb :) ahhoz, hogy kialakulhasson a gyerekszoba, egy-két bútort át kell vinni a másik lakásba, amit előtte ki kell festeni, szóval remélem júniusban azért elkészül a gyerekszoba :)

kfnoemi: :) tök jó, hogy szóltál! szoktam figyelni a Galmour napokat, de ez most elkerülte e figyelmemet. A C&A-ban is van kedvezmény, múltkor néztem egy aranyos rugit, lehet, hogy most megveszem :)

hopihe79
Budapest
 
 


Igen a CundA-ban is van.
Még a Vichy termékekre is 25%, esetleg a Triumphban - szoptatós melltartót én ott vettem - szintén 20%.

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Addisz, nagyon drukkolunk! Biztos ügyes lesz Luca. Azért mesélj majd, hogy ment a dolog, meg milyen feladatok voltak!

Pihe, ráér. :) Még mi sem vagyunk közelében sem annak, hogy kész legyen a babaszoba, bár nálunk pont úgy fog kinézni, mint 6 éve Pannáé. Konkrétan ugyanaz a szoba lesz ugyanazokkal a bútorokkal, és Panna költözik másik szobába, szóval most ő kap új bútorokat.

Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de én már úgy kimosnám a kisrucikat, és bepakolnám a helyükre! :)

anabique
Budapest
 
 


Én még nem égek ilyen lázban. Valószínűleg a munka miatt, de egyenlőre inkább aggaszt hogyan is lesz.
Jövő héten a bababőrzén majd hangolódok, utána meg május végén, mikor összerakjuk a bölcsőt!

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?