Új privát üzeneted érkezett!

Túléltem a cukorterhelést, nem volt vészes, csak a fejem akar leesni. Azt nem tudom ez a cukor miatt van, vagy a jó kis szeles idő hozta ki.

Engem is megszólt egy 1 gyerekes ( már 20 éves gyerek) anyuka, hogy 3 gyerek ÚRISTEN az mennyi pénz. Mondtam neki, hogy azért nem kell a költségeket 3-mal megszorozni. Egyébként anyuka világ életében cica-babásan öltözködött + cigi stb. Szóval szerintem ő több pénzt elköltött luxusdolgokra, mint amit én a gyerekeimre összesen.
Nem vagyunk nagy igényűek, de amit nagyon akartunk azért a férjemmel még mindig meg tudtuk valósítani.
Mivel nálunk már van fiú és lány is az döbbenti le az embereket, hogy mégis jön a 3.
Nekem a gyedemnél nem állt rá a mep a maximumra idén, pedig az járna, most levelezhetek egy sort velük. Eddig minden évben követték a minimálbér változást, most kifelejtettek. Havi 6.000 Ft-ért már érdemes balhézni, nem?
Linacska ilyenkor apa nem tud szabira menni? Az mégiscsak több pénz lenne.

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
lucababa75
Szeged
 
 


Mikor Fruzsival terhes lettem, Zsófi nem volt még egy éves, és tőlünk is mindenki mondogatta, hogy jajj, ugye hát becsúszott, nem baj... :shock: Mikor mondtam, hogy tervezett, és hozzátettem ,hogy ha megszületik, akkor megint nem fogunk védekzni, várjuk a harmadikat, kerekedett a szemük rendesen :lol:

Most hogy nagyobb lesz a korkülönbség (már persze nézőpont kérdése), már nem tettek fel ilyen kérdéseket :wink:

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Lucababa,
idén alatt mit értesz? 2011-et? Mert most az adóváltozások miatt kb. ezzel a 6000Ft-tal csökkent a GYED.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 

 
 

Ja, és hétvégén csináltunk 23. hetes pocakfotót, de fürdőruhás. Bevállaljátok??? :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Linacska igen 2011-et értem. De nekem nem a nettóval van gondom, hanem a bruttóval nem álltak rá a minimálbér kétszeresének 70%-ára. Szóval bruttó 6.300/hó szerintem ami hiányzik.

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
lucababa75
Szeged
 
 


Brunhild
Húha, Te aztán nem apróztad el a vásárlást, mennyi szépséges ruha! Nagyon klassznak tűnnek így képről, most még jobban várom, hogy megkapjam délután a csomagot :)

Ana
Johanna is követelőzik ezerrel, mondtam is páromnak, hogy remélem azért változik majd a helyzet, mikor kijön :) Tudom, furán hangzik, de utálja, ha ülök...olyankor eszméletlen módon tombol, kívülről is látni, ahogy jobbra-balra tekereg. Ilyenkor fel szoktam állni egy-két percre, hogy lenyugodjon. :lol:
Ez a mai már a felvételi a suliba?! Hú, mesélj majd, hogy sikerült és persze drukkolok ezerrel :)


Engem/minket is sajnálnak az emberek, pedig még csak második gyerek, de ha meghalljak, hogy ő is lány, akkor rögtön azzal "nyugtatnak", hogy majd a harmadik fiú lesz...

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Linacska
Kérjük a képet, hát persze :)!!!

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Linacska jöhet a kép!

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
lucababa75
Szeged
 
 


Kép

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Mindjárt visszaolvasok..most értünk haza oviból, bőrig ázva :?
Linácska, hiszen ez jó kép! Bárcsak én is így néznék ki fürdőruhában!
Pocakod ránézésre akkora mint az enyém , vagyis Kép :wink:

Anabique, Klarisszától kérdeztem, de igazából bárkitől, aki tudja a választ :roll: Kösz! Azt nem értettem, hogy azért kell feküdnie, hogy hátha "elmegy" a lepény jobb helyre, vagy azért, mert abból baj lesz...

Addisz, igen :D és még várok máshonnan is csomagot (pár új cuccot), amit már két hete megrendeltem és valahol elakadt a postán :?
20140901114303
 
 


Linacska
Szerintem is klassz fotó, semmi probléma nincs vele! Nekem olyan csíkos a hasam, hogy nem is mernék kétrészesben fényképezkedni... :roll:

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Linacska nagyon csini babás pocakod van.
Elmúlt a fejfájásom, ideért a vihar.
Hétfőn megyek védőnőhöz, remélem nem üt agyon a hízás miatt.

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
lucababa75
Szeged
 
 


Lucababa
Mennyit híztál?

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Addisz az itthoni mérleg alapján 7 kg, de a védőnőé mindig mást mér.
És még hol van a nyár amikor majd vizesedek is?

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
lucababa75
Szeged
 
 


Kedves Topiklakók!

A Babanet kommentelői között, nyereményjátékunk keretében, a jövő héten egy remek Chicamaca baba és gyerekfüggőágyat sorsolunk ki a Fuggoagy.hu jóvoltából!

Kép

Érdemes hát elmondani a véleményeteket, például arról, hogy szükség van-e napirendre egy baba életében, vagy sem!

Osszátok meg velünk (is), Ti milyen példát szeretnétek mutatni a gyereknek, és mi mindenben változtatok a gyereknevelés során.

Folytatódott Születésnaplónk is: K. már betöltötte a 30. hetet, most Á. naplójába kukkanthattok bele, ha kíváncsiak vagytok, mit él át egy férfiember várandós felesége mellett.

Megtaláltok minket a Facebookon is, ha van kedvetek, csatlakozzatok, nagyon jó kis közösség alakult ki ott is!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Lucababa
Mindig mosolygok magunkon, hogy tudunk "félni" a védőnőtől :lol:
Mondjuk a nagy meleg és a vizesedés még tényleg hátravan, attól én is nagyon tartok!

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


ERRŐL JUT ESZEMBE...VÉDŐNŐ...

OTT IS VOLTAM TEGNAP...
PETIKÉNEK NAGYON TETSZETT A TESÓ SZÍVHANGJA,DE A LÉNYEG:HÁT FELSZEDTEM 9 KILÓT(TESZEM HOZZÁ A MÚLTKOR DECEMBERBEN MÉRT,2 GATYÓ,2 PULCSI VASTAG CSIZMA ,SZÓVAL TÖBB AZ...:roll: )ASZONGYA A NŐ:MAJD DIÉTÁZUNK...ÉN MEG MONDTAM NEKI,HOGY DIÉTÁZZON CSAK HA AKAR,KEDVES EGÉSZSÉGÉRE..ENGEM PONT NEM ÉRDEKEL,HOGY MENNYIT HÍZOK,AMÍG A BABÁM JÓL VAN :lol:

KIRÖHÖGÖTT AZT ABBAN MARADTUNK A VÉGÉN,HOGY HÁT NEM Ő SZEDI FEL...(MONDTAM IS MAGAMBAN,HOGY SZERINTEM SEM :lol: )

ILDÓCA:MONDJUK ÉN IS HATALMASAT NÉZTEM,AMIKOR A TÁBLÁZATBAN ELŐSZÖR LÁTTAM,HOGY MÁR AZ 5.BABÓ VAN ÚTON...ÉN NEM VÁLLALNÉK BE ANNYIT,BEVALLOM BECSÜLETTEL,HOGY 4-ET SE :D
A MOSTANI IS CSAK AZÉRT JÖN,MERT ABORTUSZ ELLENES VAGYOK(DE TOTÁLISAN)MEG HÁT APÁNAK NINCS SAJÁT VÉRSZERINTI GYERKŐCE :roll:

KépKépKépKép
Kép
majga
Dabas
 
 


Majga!

Mi mindíg is ötöt szerettünk volna! :D
És mindegyik gyerek tervezett volt mind akkor jött amikor szerettük volna!

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
ildóca
 
 


linácska: nagyon csinos vagy :)
kivancsika
Budapest
 
 


linacska, szép pocak :)

lucababa: szerintem a 7 kiló nem sok :roll:

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Rókakoma, általános iskola zenetagozatára felvételiztünk. Érden lakunk, kiköltöztünk közvetlenül Panna születése előtt. Viszont akartalak kérdezni, jól emlékszem, hogy te foglalkozol gyerekekkel is? Milyen korban javasolt hangszert választani? Szeptembertől járunk zeneoviba (zeneiskolában), és jövőre már választhatnánk hangszert, de nekem picit korainak tűnik. Vagy nem az?

A felvételi hosszú volt, nagyon elfáradtam, pedig nem is én felvételiztem. :wink: Kellett énekelni, mondókát szavalni, meg matematikai-logikai feladatokat megoldani. Szülők nem lehettek bent, úgy hogy fogalmam sincs, hogy ment, és csak 29-én lesz eredmény.

Linacska, nagyon szép babás pocid van!!! Látom, felőled indulhat a strandszezon. :)

Ildóca, nem semmi, hogy minden úgy alakult, ahogy terveztétek. Nagyon szerencsések vagytok!!

Voltam ma kismamatornán, hát egyre bénább vagyok. Ez van. :)

anabique
Budapest
 
 


Szerintetek milyen látvány fogadott ma az oviban?
Luca a kanapén fekszik, sír, óvónéni mellette ül, simogatja a hasát, vödör a földön.... :(
Nem hiszem el! Több mint két hétig szenvedtünk a köhögéstől, gyulladásoktól, láztól, aztán 3 nap ovi után megint láz, most meg hányós-hasmenős nálam, erre most Lucánál... Már itthon is könnyített magán szegény és nagyon görcsöl a hasa.
Elegem van a sok betegségből, mikor lesz ennek vége? :twisted:

Ana
Abban a zeneiskolában, ahová Luca fog felvételizni (ha nem leszünk akkor is betegek... :roll: ), első év második félévétől van mindenkinek furulya, aztán a második osztály előtt van hangszerválasztás (illetve felvételi). Panna mit mesélt, hogy érezte magát?

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!


Tök jók a képek, aranyosak a ruhák, szépek a pocakok.

Addisz: Hát jól rátok jár a rúd.... Jobbulást.


Panndi: Lánykádnak jobbulást, hihetetlen gyötrő ez a himlő :evil:

Jucusrós tud valaki valamit?

Reméljük Leo épségben megérkezett.

Tegnapi nap csodás volt, bár nem tartott 15 percig a vizsgálat, azért örültünk, h lájuk az immár ezer 100%ig biztos kislányunkat.
Persze ez csak nekem 1000%, apa még a vizsgálatkor is azt mondta, az a biztos, ha majd kibújik.

Kép

Kép

Kép

Kép

És végül a bizonyíték :-)
Kép

KépKép

KépKép

KépKép
netty81
Szekszárd
 
 


Addisz :( :( :( Elhiszem, hogy eleged van már a betegségekből. Szívből kívánom, hogy Luca hamar meggyógyuljon, és aztán végre messziről elkerüljön titeket minden. Meg mindenki mást is, volt itt elég betegeskedés az utóbbi időben azt hiszem.

Panna azt mondta, jó is volt meg rossz is. Jó volt, mert találkozott két barátnőjével :), rossz volt, mert mindenfélét csinálnia kellett. Na ennyit bírtam kihúzni belőle. :lol: Nem lusta ám...

Kicsit olyan ez a hangszerválasztás, mint később a pályaválasztás. Igazából egyiknél sincs különösebb fogalmunk arról, hogy mit választunk... (szerintem :oops:)

anabique
Budapest
 
 


Netty!!!! De jóóóóóó!!!! :) Nekem a 4. kép tetszik a legjobban, azon hihetetlenül cuki, pont mintha a válladba kapaszkodna. Pocifotó...? (Tudom, telhetetlen vagyok...)

anabique
Budapest
 
 


Brunhild,
ma voltam egy céges rendezvényen, volt tb szakértő is. Szerintem most te is beszélj egyel, mert sok múlhat rajta. Muszáj kivenned az összes szabidat? Mert ha április 20-án kezded a betegszabit, akkor az még rendben van, járni fog az első 15 nap, de a táppénzed már májusi kezdetű lesz, és az maximálva van a minimálbér kétszeresében. Mármint az alapja. De most azon gondolkodom, hogy Nimród után neked nincs meg a 180 bérezett napod, akkor meg végül is tök mindegy, mert így is úgy is a minimálbér kétszerese lesz az alap. De azért kérdezz meg egy "igazi" TB-st, mert én inkább HR-es vagyok, csak minimálisan értek hozzá.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Hú, láttátok, már novemberi babavárók is vannak... :)

anabique
Budapest
 
 


sziasztok!
Most készült képek Kép pocak22-23hetesen Kép még egy

Kép
Kép
bkrisztike
Budapest
 
 


Addisz, hát, ti is jól megjártátok :? Tényleg valami vírus lehet megint...most járt le a másik :?

Netty, jók a képek! Látom férjed is olyan mint az enyém: ő is örül, de továbba is azt vallja-bár saját szemével látta-, hogy csak akkor biztos, ha kibujik :D

Ildóca, csak gratulálni lehet, ha minden terv szerint "ment" :wink:

Anabique, hangszerekhez, sőt zenéhez sem értek, abszolut antitalentum vagyok :cry: De kislányod nagyon ügyesnek és talpraesettnek tünik, biztos jól ment a vizsga :wink:

Linácska, mostanig azért harcoltam, hogy kiadják az egész szabimat (mert ugye a táppénz elúszott a MÁK miatt-akik most!!! 3 hónap után!!! válaszoltak a levelemre :? ), másrészt pedig valoszínű, hogy mindegy, mert a 180 nap úgysem lesz meg...
20140901114303
 
 


Jaj, nem is értem, mi ez a táppénzes nyavalya.
Mikortól menjek táppénzre, ha azt akarom, h jól járjak?
Én május elejével gondoltam, addig meg meló.
Most akkor menjek hamarabb?

Pocak fotó 24+2
Kép

KépKép

KépKép

KépKép
netty81
Szekszárd
 
 


Netty,
kérdezz meg egy TB-st. A lényeg, hogy az áprilisban kezdődő táppénzre még a régi szabályok vonatkoznak, a május 1 után kezdődőre már az újak. Azt kell még értelmezni, hogy ugye most a "táppénz" első 15 napja betegszabi, utána ténylegesen táppénz, és ezt egyben kezelik, vagy külön-külön. Mármint úgy értem, hogy ha elmész pl. április 29-én betegállományba, akkor az még tuti, hogy 15 nap betegszabival indul. De így kb. május 15-én kezdődik a tényleges táppénzed, vagyis az már májusi kezdetű. De nem tudom, hogy ezt így külön bontják-e, vagy egyben számít, hogy végül is a betegállományt még áprilisban kezdted.
A legbiztosabb, ha (remélem jól számoltam) április 7-től elmész betegállományba, az első 15 munkanapod betegszabi, de még a táppénz is elkezdődik április 29-én. Így még a minimálbér négyszeresében lenne maximálva az alap, nem a kétszeresében. Ez akkor lényeg, ha a fizetésed nagyobb, mint a minimálbér kétszerese, amúgy mindegy.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


NA HA MÁR VAN ITT EGY HR-ES...
HELP ME!!!!
VALAKI MONDJA MÁR EL NEKEM:
NOVEMBER 5-TŐL SZÓL A MUNKASZERZŐDÉSEM,DECEMBER ÓTA NEM DOLGOZOK :D (MIVEL TESCO LOGISZTIKA,A DOKI NEM ENGEDETT MELÓZNI POCISAN)
IGAZOLT,FIZETETT TÁVOLLÉTEN VAGYOK...ÉN KAPHATOK GYEDET?
ELŐTTE GYESEN VOLTAM A KISEBBIKKEL,SZÓVAL NEM VOLT SEMMIFÉLE MUNKAVISZONYOM(HIVATALOSAN LEGALÁBBIS)

KépKépKépKép
Kép
majga
Dabas
 
 


Linacska, nem a minimálbér kétszeresénél kell nagyobb fizudnak lenni, akkor vonatkozik csak Rád ez a korlát, ha a fizud bruttó 260 ezer Ft körül van! A minimálbér kétszeresénél még tök mindegy az új szabály.

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Netty, nagyon jók a képek :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Köszönöm az együttérzést, Lányok, aranyosak vagytok!
Tudom, hogy nem egyedi a mi esetünk, ilyenkor mindig eszembe jut, hogy közületek is hányan jártak hasonló cipőben az utóbbi időben (betegségből betegségbe), csak hát annyira rossz látni, ahogy szenvednek ilyenkor.
Most elaludt a kis betegem, de még félálomban is hüppög, össze-vissza tekereg az ágyban, nyílván görcsöl a hasa :(
Remélem holnap már könnyebb lesz.

Netty
Nagyon jók a képek, szerintem meggyőző, de tudom, hogy az apukák ennél keményebb fejűek. Neked is sokat nőtt a pocakod.

Ana
A "mi" sulinkban elvileg nem a gyerek vagy a szülő választ hangszert, hanem a tanárok mérik fel, hogy melyikhez lenne leginkább érzéke. Nyilván nekem mások lennének a szempontjaim (pl. nem szívesen vennék otthonra dobszerkót vagy zongorát...) és biztos a gyerkőcnek is.


Teszek fel én is mai pocakfotót, ha már így belelendült mindenki:

Kép

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Panndi,
a minimálbér kétszeresénél még mindegy, de felette nem, mert a táppénz alapja max. a minimálbér kétszerese lett. Ez most talán 157000 Ft körül van. Eddig a minimálbér négyszeresében volt maximálva, vagyis olyan 300.000-ig volt mindegy. De jó is volt még mikor Lilivel voltam itthon, rendesen a fizetésem vették alapul nem volt semmi korlátozás.

Majga,
ez nem igazán HR-es kérdés, inkább TB-s. A válaszhoz viszont tudni kellene, hogy mikor, hogyan álltál rendesen, hivatalosan bejelentett munkaviszonyban. Gáborral kaptál GYED-et? Mert ha akkor jogosult voltál rá, valószínű most is az leszel, de az alapja korlátozva van, mert a két gyerek között nincs 180 bérezett napod. Mi az az igazolt, fizetett távollét pontosan???

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Jucus tényleg ijesztően rég nem jelentkezett! Biztos csak tanul, de azért adhatna valami életjelet!

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


GÁBORRAL NEM KAPTAM GYEDET,HIÁNYZOTT EGY PÁR HÉT HOZZÁ...AHOGY SZERINTEM MOST IS :D
AZ IGAZOLT FIZETETT TÁVOLLÉT A MUNKATÖRVÉNYKÖNYV MIATT VAN,AZ ALAPBÉREMET KAPOM SZÜLÉSIG,MIVEL NEM TUDTAK AZ ÁLLAPOTOMNAK MEGFELELŐ MUNKAKÖRT BIZTOSÍTANI...HÁT ITTHON CSÜCCS A FIZUMÉRT :roll:

KépKépKépKép
Kép
majga
Dabas
 
 


Addisz: tök csini vagy. :-) Szép a pocakod.
Lucának jobbulást, reméljük ma túl lesz a nehezén.

Lina Levije volt ilyen sokat beteg legutóbb, meg asszem Ana lányai a himlővel, most meg Panndié is :-(

Lina: értem MÁR :-) köszi

KépKép

KépKép

KépKép
netty81
Szekszárd
 
 


Jó reggelt!

linacska, bocs, hogy vitatkozom, de szerintem nem így van. A táppénzed, amit kézhez kapsz, maximum a minimálbér kétszerese lehet, vagyis 157600 Ft. De ahhoz, hogy ezt megkpad, az kell, hogy ez az összeg legyen a fizetésed 60%-a legalább, tehát a bruttó fizetésed legyen kb 260.000 Ft. Alatta nem érint a változás, mert egy bruttó 250.000 Ft-os fizetésnek a 60%-a nem éri el a minimálbér kétszeresét.

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Panndi,
lehet, hogy igazad van, hogy nem az alap van maximálva, hanem már a 60%. Mondjuk én így is, úgy is rosszul járok.

brunhild,
most beszéltem a TB ügyintézőnkkel, ő azt mondta, hogy elvileg, ha április 20-án megkezded a "betegséget", akkor nem nézik külön, hogy mikor betegszabi, mikor táppénz (tehát hogy az már májusi), hanem a régi szabályok fognak rá vonatkozni. Legalábbis azt mondja, hogy két éve így volt, szerinte most is így lesz, de hétfőn megy egy konferenciára, és akkor okosabb lesz.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Szepek a pocakok! :)

A rucik is nagyon csinik! :)

Betegeknek gyogyulast! es anyukaknak kitartast!

Ha mar igy nyakig benne vagyunk ebbe a TB kerdesbe, nem tudjatok veletlenul (vagy azt hogy hol tudom megerdeklodni) hogy annak hogy jarnak a juttatasok aki 7 evig kulfoldon dolgozott (nem feketen, hanem rendes munkahelyem volt)
Most probalom intezni hogy Angliabol kapjam a juttatasokat, de ha esetleg megsem sikerulne, jo lenne ha lenne egy B tervem.

Kép

Kép
ica79
 
 


Ica,
szerintem TGYÁS meg GYED biztosan nem, ha itthon nem fizettél járulékokat, a GYES-t nem tudom. De inkább intézd, hogy kintről kapd a juttatásokat. Végül is ott fizettél rendesen, miért is ne kapnál.

Csajok,
úgy fájok egy bizonyos helyen, hogy ha ezt még 17 hétig el kell viselni nem is tudom, mi lesz. Anno Levi szétnyomott a szeméremcsontomban valami merev porcot (legalábbis a doki szerint, én nem is tudtam, hogy ott van olyan). Olyan érzés, mintha el lenne törve, nem birom el fél lábon magamat, nehéz fekve forogni..., de ez Levinél csak szülés után jött ki, most meg már most. A bal oldalra koncentrálódik, pl. bal lábbal nem is tudok kikelni az ágyból (micsoda szerencse :lol: )

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


linacska, és ezen nem segít semmi? Még azért sok ez a hátralévő 17 hét. Doki nem tud erre semmit? Nem hangzik túl jól :(

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Linacska, ez nem hangzik tul jol :(
Gondolom ezzel nem nagyon tudsz mit csinalni, vagy igen?

Igen, probalom kint intezni a juttatasokat csak mivelhogy nem kint jarok terhesgondozasra, eleg nehez a Maternity Leave-hez a papirokat beszerezni :(
Egyebkent TB-t azt havonta fizettem, csekken....attol fuggetlenul hogy nem itthon dolgoztam. Nem akartam azt hogy lemaradjak errol a szupi orvosi ellatasrol :wink:

Orvosi ellatasrol jut eszembe.....kepzeljetek, a Robert Karoly Klinika arakat emelt Marciustol es eleg durvan! Eddig fix aruk volt, senkinek semmit nem kellett adni pluszba, na mostmar ott is kezdodik a ciganykodas :(

Kép

Kép
ica79
 
 


Ica,
ha itt is fizettél tb-t, akkor passz.

Panndi,
a fájdalommal szerintem nem nagyon lehet mit csinálni, szerintem távolodik a porc megint. A bal oldali szeméremajak alatt belül a csont fáj nagyon, gondolom a medencémnek valamelyik része lehet. Levi születése után 3-4 hét alatt elmúlt. Ha ülök jó, de ha megyek, vagy fekszem, akkor fáj.
Mondjuk az a jó, hogy én olyan vagyok, hogy elég nagy fájdalmat el tudok viselni (pl. injekció nélkül fogat idegeltetni), ha tudom, hogy miért fáj, de a legkisebbet sem, ha nem igazán tudom az okát. Most tudom, hogy mi a gond, úgyhogy tűröm. Így, hogy dolgozom, nem is tudom, hogy mikor jutok el orvoshoz majd.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Linácska, köszi!
A fájdalomhoz sajnos nem tudok hozzászólni...habár nekem erről az jut eszembe, hogy mivel nem első terhesség, már most elkezdenek "szétcsúszni" a csontok, felkészülni a szülésre? Lehet ezt érzed...

Ica, gondolom jobban járnál, ha külföldről kapnád, de ott tudtommal, csak pár hónapig jár, nem? Ha itt fizettél tb-t, szerintem itt (is) járna valami...lehet, hogy tgyást és gyedet nem kapsz, de gyes mindenképpen jár, tudomásom szerint, alanyi jogon :roll: Ami nem sok, de több mint semmi...

Panndi, Zsófi jobban van?
Addisz?
20140901114303
 
 


Kint csak 6 honapig fizetnek, de az joval tobb lenne mint itt az evek alatt kapott penz....termeszetesen ez az elsodleges cel, de ha megsem jonne ossze akkor hova mehetnek erdeklodni?
Van valami erre a celra kialakitott hivatal, vagy menjek a kormanyablakba? :)

Kép

Kép
ica79
 
 


Ica, a gyed-gyes, családi pótlékot a MÁK-nál kell intézni.
20140901114303
 
 


Koszi! :)

Kép

Kép
ica79
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?