Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Meg vagyunk ám mi is. :) De most csak gyorsba, mert bármikor ébredhet!

Eta
Hatalmas gratu a hízásnak indult csajszihozzzzzzzzz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:D :D :D :D
Mi majd jövőszerdán megyünk, akkor derül ki a nagy igazság. (Bár a betegség, nátha miatt nem számítok nagyon nagy eredményre, de háthaaaaaa...)

Navi
Koszmó: Nekünk az bevált amit írtál. Fürcsi előtt olajozás, majd fürdetővel finom dörzsizés, és végül a puha ruhapelussal is átdörzsizem. (3-4 nap alatt elmúlt neki így.) És azt olvastam, h az is jó ha puhi babafésűvel mindennap megfésülgeted.
Remélem gyorsan elmúlik majd Zorkának is!

Mikegirl
Nagyon sajnálom ezt az Ati dolgot! Pedig már úgy reménykedtem mikor írtad múltkor, h javul a helyzet!!!! :(
Bimbi-gyilkolászás: Barni is műveli mesterfokon. Nagyon fáj már. Pláne mikor a nézelődéssel kombinálja és kapkodja is a fejét a bimbimmel a szájába! (Benbor: tudsz nekünk segíteni, h mit lehet ezzel csinálni? Előre is köszi!!!!)

Eclipse
Ez aranyos volt!:) :)

A babócák egytől-egyig gyönyörűek! :D

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


HALIHÓKA!

Most hogy írtam mindenkinek privit feltűnz hogy a következő személyek nagyon eltűntek! Kérlek titeket, akinek megvan bármelyikük elérhetősége szóljon nekik! KÖSZI!

SOPHIE
CSILLAGVIRÁG
AKRA
ANGIE
VIKOO
VAYACON
BERNI
NININ
KINGA
BEDOHA
GIGI
SZISSZKA
RABBE
ARANYOSKA

Wivi:
Köszi!
Remélem nálatok is minden rendben lesz, a betegeskedést sajnálom!

Eclipse:
Minden anya gyereknek tekinti a gyerekét, mert mindig a gyereke marad! Melleslg én irigyelek, mert Gizus meg állandóan anyázik! Már nem úgy :lol:
, hanem hogy nem sokat van elnélkülem

na megyek mert ez egy kicsit sok volt most itt egyhuzamban: )

puszi, és várom a válaszokat!

Kép
Kép
eta
 
 


ETA! VÁLASZ MENT!!! ÉS MI IS MEGYÜNK!!!! :D

CSAJOK! GYERTEK MINÉL TÖBBEN!!!! TÖK JÓ BULI LESZ! :lol: :lol: :lol:

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 

 
 

Sziasztok!

Navi:
Koszmó ellen nekünk a Babé koszmó elleni samponja vált be. +amikor nagyon gáz volt, akkor a hajmosáskor bevizeztem, besamponoztam és a vizes fejbőrt puha sörtéjű babahajkefével finoman átdörzsöltem. Pár nap alatt elmúlt.

Benbor:
Lenne egy kérdésem. Visszajött a tejem, tökre örülök!!!!! :lol: ...de!!!! Bence új szokása, h elkezd szopizni, és amikor már nem ömlik a szájába a tej annyira, akkor bőg, mintha üres lenne. Akkor adok neki cumit, megnyugtatom, megint elkezd enni, aztán megint bőg és ez így megy...gondolom ez a cumisüveg hatása lehet, mert a fagyasztott tejet anno abból kapta. Előbb-utóbb abbahagyja ezt a hisztit magától???? Egyéként így is megeszi az adagját, csak kicsit sokáig tart és idegörlő...ja és éjszaka szerencsére normálisan eszik, csak nappal csinálja ezt!!!
berni01
 
 


ARANYOSKA ÉS RABBE ÉRTESÍTVE!!!

Rabbe este próbál jönni, de addig is azt üzeni, hogy még áll a meghívás hozzájuk! Lehet ott is talizni!!! :D

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Angie, Kinga, Sophie értesítve.

mikegirl
 
 


Kedves Topiklakók!

Ismét jó szándékkal spammelek itt (is): folytatódik a Babanet kommentjátéka, azok között, akik a héten kommentelnek, a Jaffa Kiadó könyvcsomagját sorsoljuk ki!

Facebook csoportunkhoz is megéri csatlakozni, így nemcsak a cikkekről kaptok értesítést, de további nyereményjátékokban is részt vehettek.

És végül, de nem utolsósorban: várjuk a Ti történeteiteket is A Te történeted rovatba. Kinek ne lenne a tarsolyában egy olyan történet, amit 1-2 oldalban meg lehet írni? Lehet vicces, tanulságos, dühítő, szomorú, elgondolkodtató, szüléses, gyerekneveléses, párkapcsolatos, családos. Akiből kikívánkozik a grafomán énje, történetét Word dokumentumban küldje el erre a címre: szerkeszto kukac babanet pont hu.

Köszi a figyelmet!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok Csajok!

Olvasta, csak jönni nem volt időm!:(

Csajok, minden baba csodálatosan szépséges, ismét rájöttem, h. nagyon tehetségesek vagyunk mindannyian.

Tatjana, le a kalappal, előtted!Kitartás!!!Büszke lehetsz magadra, mi is azok vagyunk Rád!:)

Eta, szuper a tali, Andrissal küzdök, szeretnék nagyon menni, rajta múlik, de még ma mindenképpen lebeszélem vele!Meg fogom győzni:)

Gyancsi, nagyon jól nézel ki az a helyzet!!!!
Lilipók, meg annyira cuki!Kis gombóc:)
Ja, tényleg neki a porszívó a barátja:)Remélem Lucababa is megszokja majd.

Hajni, hogy viselte a kismanód a szurit?

Ebba, rám sem jön rám semmi.

Bár ma fallabda, de nem ér úgysem túl sokat, mert nem fogyok, hanem hízok folyamatosan....


Mikegirl, nagyon sajnálom Atit!Nem írom, h. kitartás, mert már így is nagyon csodállak.

Már igen mocorog.

Képzeljétek csajok, ma kaptunk fülbevalót, mármint Luca, olyan édes benne:)Amikor az elsőt szúrták fel sem tűnt neki, a másodiknál sírt.Megkapta a rotát is, küzdöttünk vele nagyon.

Csajok, hogy hívják az a krémet, amivel az ínyét kell kenegetni?
Annyira nyáladzik szegénykém, és az egész ökle folyton a szájában van...

Próbálok én is képet rakni.

Puszi

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
dorka84
 
 


Sziasztok!

Luczus telefonja után befutottam én is. Mostanában(is) csak ugy pörögnek a napok.... Most is rohannék tovább csak azért jöttem hogy én is szeretnék veletek találkozni akárhogy is:-) szóval amint üzentem már MÉG MINDIG ÁLL , HOGY NÁLUNK IS LEHETNE A TALI!!! VAN PELENKÁZÓNK, KISÁGY,UTAZÓÁGY, HINTA, MIKRO..... JA ÉS SZOPTATNI IS LEHET (akár fekve is, vagy csak anyuci fekszik le-anyucik végre kialudhatják magukat, besegitünk a vigyázásba:D )VANNAK SZOBÁINK :D
MO-hoz 2 percre lakunk szóval könnyen megközelithető kocsival Buszzal az Örsről 1 járat bár az kb 30 perc....
Tényleg nagyon nagyon szivesen látnánk titeket szerény otthonunkban...(és ez ingyen lenne...) csak az enni-innivalót dobnánk össze ha nektek is jó. És lehetne folyamatosan csatlakozni (van akinek a délellőtt van akinek a délután jobb) szóval mondjuk lehetne 10 órától a tali(vagy ahogy szeretnétek.)

Ja és mindez a XVII kerületben lenne rákoscsabán.

rabbe78
 
 


Sziasztok Csajok!

Vagyok én is, de olyan nehezen jutok a gép elé, hogy csak olvasni tudok.
Ezért gyorsan annyit: taliban benne vagyunk, meggyőztem Apát:)!
Tejcsim szerencsére visszajött, lóg is Olivér rendesen a cicimen, bepótol mindent :D !
Voltunk ma védőnőnél, 7300 g és 65 cm.
Nava: koszmó nálunk is volt, én is beolajoztam a kis fejét fürdés előtt, majd simán vízzel hajmosás, utána megtöröltem, és szopi közben fésülgettem :lol: !
Babák nagyon-nagyon gyönyörűek, nagyon jó lesz élőben is látni Őket és persze Titeket is!
Pár kép, ha nem bánjátok (nehéz válogatni, előre is bocsi, hogy elfoglalom a fél oldalt):
Kép Apa kedvence Kép tv nézés Olivér módra Kép Kép Kép Kép
Puszi mindenkinek!

Kép
Lilypie Maternity tickers
ninin
Dorog
 
 


Dorka,
Dentinox, és 1450Ft egy tubus. Nekünk is kell...

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Dorka!
A dentinoxban lidokain van, és csak naponta 3-4-szer lehet kenni. Egyébként 3-4 hónapos kor alatt nem lehet alkalmazni, bár szerintem kárt nem okoz.
Én dologel-t vettem, ezt bármennyit lehet kenni, és növényi kivonatokból van.

Mi is ma voltunk 3 hós oltáson. Kapott dipertét, provenárt és rotát is.
Most néztem, hogy a múlt hónapi oltásban nekünk benne volt az influenza B elleni, és a gyermekbénulás elleni oltást is. Ennek nagyon örültem!
Egyébként 57 cm hosszúak és 4600 grammok voltunk! Nagyon jól viselte az oltást, szinte nem is sírt, és a rotát is nagyon szépen lenyelte! Nagyon büszke voltam rá, nagyon meg is dicsérték!

Taliról még nem tudok nyilatkozni, majd este még meg kell beszélnem apával!Szeretnék menni!

Mikegirl! Sajnálom, hogy Atival most ilyen nehéz. Talán, ha jön a jóidő, és többet lehet kint, a felesleges energiái jobban kijönnek, és talán nem lesz ilyen nehezen kezelhető!

Haynii!
Szívesen látjuk Mátét! Bár a párom már készíti a puskát, amivel a pasikat fogja elzavarni Kitti közeléből!

Eta!
Kittiben is küszöb érzékelő van beépítve! Ahogy elhagyom a szobát, már sír, kiabál. Van, hogy mélyen alszik, és mégis képes felébredni, pedig lábujjhegyen járok! Máskor meg porszívó mellett is simán alszik, ha bent vagyok a szobába!

rodina74
 
 


Tényleg! Még minden babának kék a szeme?

rodina74
 
 


Helló Csajok!

Adélka most aludt el, Ati most kelt :lol: Mégis megpróbálok pár sort írni.

Bevallottam, mármint az adómat, és megfizettem a 129 Ft tartozásom is. Ma idén ügyfélkapuztam először. Szóval idén csak apáéval kell sorban állnom a postán :lol: :lol:

Dorka - tök sokat mozogsz!! Nehogy má' csak hízzál! Fülbevalót én is tervezek, már meg is győztem apát, már csak ki kellene nézni a megfelelő darabot :wink: Figyu, nem valami gyógyfülbevalónak kell benne lenni 2 hétig? De az beszúrós, nem??? Picibabának olyat hogy lehet?
Csajszi, nem dobtál képet!!!
Kenegetős cucc - én a Dentinox-ot ismerem.

Folyt köv nemtom hány óra elteltével :lol: :

ninin - akár minden oldal felét is elfoglalhatod :wink: Oli igazán csodálatos!!!! Azt nem írhatom, hogy apróság :lol: :lol:

Rabbe - ari vagy a felajánlással. Mi bárhová elmegyünk - bölcsi, hozzátok, csak végre el tudjunk menni, és lássalak már Benneteket!!! :D

Lucuzs - jó, hogy mégis sikerült megoldani, hogy tudtok menni!!!!!

Wivi - bimbigyilkolásnál én szólok Adélnak, hogy ezt nem. Szopi ok, ráncigálás nem. Volt, hogy el is vettem tőle. Mi lesz, ha foga is lesz?! :shock:
Nekem annó vagy 2 hónapig tartott, mire a bimbim megszokta a szopizást, mire begyógyult, és nem fájt.

Atival a helyzet - ez most nem testvérféltékenység, ez sima rosszasság. "Sima" - igazából nagyon durva :cry: , vagy mi várunk el sokat tőle.

Eclipse - csak nem a lelki szemeid előtt látod, hogy egy pasi sem lesz majd jó szerinted Mollikának :lol: :lol:
Én már csak attól is bőgök, ha velem van, a szemembe néz, annnyira elérzékenyülök. Annnnnnnnyira szeretem!!!!!!!
Ati születése előtt a bölcsőhalál miatt voltunk tanfolyamon annó, de könnyen bepánikolok.... Bár a légzésfigyu úgy ér valamit, ha az ember tudja, mit kell tenni, és meg is teszi.
Na neeee, hogy nincs kondid. Akkor mit szóljak én??? Ráadásul sokat hordozod Mollikádat is. Az is edzés.
Mollika is milyen ügyi!!!!

Eta - köszi a szervezésbe ölt sok időt és melót. Lehet Gizus nem is fogyott, csak hosszra nőtt, ezért láthattad vékonykának.
A másik bolygós én voltam :wink:

Nav - naggyon találó volt az a kis poénos blokk :lol: :lol:
Reggeli két görögdinnyés ébredésnél miután szopizott picit az egyik ciciből, tedd át a másikra, hogy ott annyit egyen Zorka, amennyit csak bír. A könnyített első pedig elvan a következő szopiig. De csak ha nem akarsz fejni.

Hajni - most akkor is össze fog jönni nekünk is a tali!!!!! :wink:

Henne - remélem, hogy most már nincs rossz hangulatod :wink:
Adél hálózsákba, és hason alszik. Adél is valahogy elküzdi magát az ágy másik sarkába, de ő viszi a hátán a takaróját is :lol: :lol:

Tatjana - hajrá!!!! Kemény ez így tényleg, de ügyi vagy, és meg fogod csinálni :wink:
Kaki mizériát Atival annó én is végigjátszottam. Aztán egyszercsak helyre jött! Bukás - mindig kevesebb jön ki, mint amennyit a látvány alapján saccolnánk.
És még a tablóra is van időd és energiád :shock: Küldök képet.

Rodina - én sem nagyon merek Adéllal mászkálni az influenza miatt. Elég nekünk az ovi.
Adél szeme már barnul. Olyan lesz, mint anyáé!! :D

Lucuzs - Balázs átfordulásához gratula!!!! Szeretem a Bogis Balázsos fotóidat! :D

Kriszta - Dávidnak akkor be volt gyulladva a gégefedője? Most már minden ok? Nagyon ügyesen ínhalál Dávid.

mikegirl
 
 


Sziasztok!

Zajlik az élet, és a hétköznapokban kevesebb az időm olvasni Benneteket, sajnos.

Köszönöm a meghívást a találkozóra! Aznap van a szülinapom, és még nem tudom mit tervez a családom, így nem ígérem magam 100 %-ra, de nagyon szeretnék személyesen is megismerkedni Veletek, ha nem bánjátok. :roll:

Gyancsi kérdezed, hogy a mell felpuhulása természetes-e estére? Igen, az! Más a tej összetétele reggel és este. Reggel több mennyiségre, de inkább szénhidrátban gazdag, estére már kevesebb, viszont laktatóbb, zsírdúsabb.
Ha sikerül napközben pihenni egy kicsit, akkor estére sem csökken annyira a mennyiség. Érdemes egy kis sziesztát beiktatni, ha azt érzitek, hogy estére kevésnek tűnik a babának, illetve nyugodtan gyakrabban mellre tenni, ha igényli. Ezen kívül nem elfelejteni enni, inni!
A tejtermelés fokozásának legfontosabb módja a gyakori mellretétel!!! Bármilyen csodabogyó csak mellékes, majdhogynem placebó!

Mike - Adél cicinyúzó szokása csak napközben van? Sok dolog történik körülötte, mikor szopizik?
Lehet, hogy sok elterelő inger van körülötte, de az is lehet, hogy az nem tetszik neki, hogy már nem dől a tej a szájába, hanem dolgoznia kellene érte?
Érdemes olyan helyzetet találni, ahol nem tud annyit nézelődni, szopi alatt minél ingerszegényebb környezetet biztosítani neki, (ami nem könnyű feladat a nagytesó mellett) ezen kívül szoptatás közben masszírozni a mellet, mert akkor intenzívebben ürül a tej.
Nyugodtan szólj rá, ha ráharap a melledre, vagy elkezdi nyúzni, és egy kicsit magadra is húzhatod, attól megszeppennek a babák, és nem harapnak. El is veheted a melledet tőle, és megbeszélheted vele, hogy ezt ne csinálja, ez neked fáj. Megérti, és pár alkalom után már nem fog ezzel "kínozni".

Eclipse - valóban a 3 hónapos babák általában még kicsik a csípőn hordozáshoz. Mikor már jól tartják magukat, és kendő nélkül is csípőn hordozzuk őket, akkortól ajánlott.

Berni - Ügyesek vagytok tejcsi ügyben!!! Gratulálok!!! :D :D Neked is érdemes figyelni azokra, amit Mikenak ajánlottam. A cumi, cumisüveg okozhat zavart a szopinál, de pár nap, esetleg pár hét alatt vissza tud állni a baba. Próbálj neki minél kevesebbszer adni cumit. Inkább az ujjadat add oda neki, ha a cici nem jó, és masszírozd a melled szopi közben, hogy jobban ürüljön a tej. Érdemes az első éhségjelekre mellre tenni, nem megvárni, míg már nagyon reklamál, mert akkor türelmetlenebbek a babák.

Koszmóra tényleg hatásos a Babe koszmó elleni samponja. Nem olcsó, de kevés kell belőle, és meggátolja a kiújulást. Kis kefélgetés azért nélkülözhetetlen az eltávolitásához.

Ínyduzzanatra, fogzásra nagyon jó a Dologél. Csak gyógynövények vannak benne, és bármennyiszer használható. A Dentinoxban lidocain van, és csak napi 3x használható.

Bárki szeretne írni priviben, nyugodtan tegye meg! :) :) :)
Igyekszem minden nap olvasni Benneteket, és válaszolni is.
A visszaolvasás a héten megakadt, mert a nap nekem is csak 24 órából áll, sajnos... de alakul a gyerekeim farsangi jelmeze.

benbor
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára benbor 2011.02.16 21:24-kor.

benbor

Kép
Kép
benbor
Érd
 
 


Patriknak már barna a szem. Főleg kinti fénynél nagyon látszik.
Csajszik! Gyertek hozzánk nyugodtan, nagyon örülnénk mindannyiotoknak!

rabbe78
 
 


Jó reggelt!

Gizus most éppen jó fej, és elvan még az ágyában!
Én nem szeretném rabbét terhelni, de egyenlőre a válaszok alapján 8 an lennénk, plusz a hozzátartozók: )
Namost ha ebből valaki még kopik, aminek nagy az esélye akkor az tényleg nem olcsó annak aki eljön.
Tehát az új felvetés hogy legyen Rabbe-nál, kaját piát viszünk, és nem jár le a két óra: )
Ha valakinek meg nagyon kint van az szóljon, és az autósokkal megoldjuk UGYE?

Rabbe:
Szerintem küldj nekem vagy ha időd engedi mindenkinek egy pontos címet: )

MIKElány:
remélem 26 án bebizonyosodik hogy egy közös bolygón lakunk
Gizus szeme is kezd barnulni: ) :wink:

NAVI?
bernihez hasonlóan mi is babé sampont használunk, de nekünk ennnyire nem egyszerű a dolog. ugyanis én is, mi is mossuk és fésüljük, de nem múlt el.. valószínű nagyon érzékeny a bőre Gizusnak: )
A dokinő most írt fel valami új, speciálisan kikevert krémet, azt fogjuk mától kipróbálni. Szerintem nézesd meg dokival, és az a tuti: )

Rodi:
remélem a küszöbérzékelőnk elemes, és nemsokára lemerül: )

Na megyek elkezdem a napot, mert nem vasal és mos ki helyettem senki :roll: :(

pusza, szép napot!

E+G

Kép
Kép
eta
 
 


Halihó, jó reggelt! :D

Megszokott hétköznapok, kettecskén Adéllal :D Lehet szégyellnem kellene magam, de ha ketten vagyunk, sokkal jobban tudok rá figyelni, megértem a kis jelzéseit, és nincsenek félreértések. Ha mindenki itthon van, nyüzsi, ricsaj, ez sajnos másképp van :(

Benbor - próbálok Adélnak nyugodt körülményeket biztosítani a szopihoz, sajna nem mindig sikerül. Ati ha itthon van, akkor jön, állandóan szóval tart, hangoskodik, ugrál az ágyon..... hiába kértem, hogy most ne, mert ez Adélka ideje. Lehet akkor, hogy ez a baj. (Meg biztos érzi azt is akkor, ha sík ideg vagyok a nagyobbik miatt.) Ha csak tehetem, kettecskén elvonulunk a szobájába. Adél ha éhes nem nézeget, max engem néz szopizás közben. (Na, ilyenkor elolvadok, könnybe lábad a szemem, meg ilyesmi. :oops: ) Egyébként úgy tűnik, hogy működik a módszer, mert a nagy ráncigálás már nem jellemző.
És köszi szépen!!!!

Ébredés van, majd még jövök.

mikegirl
 
 


Sziasztok Lányok!

Köszi az invitálást, ahogy priviben is írtam nálunk a hétvége csak a családé, együtt, így nekünk a szürke :) hétköznapok lennének jók, de bízom benne, összejövünk egyszer, jön a jóidő nemsokára.

Olvasgattalak Titeket, bazi sok a dolgom. Legújabb hobbim, hogy mini pékséget nyitottam itthon, csupa isteni kelttésztás csodát sütöttem, kifli, buchty stb. Nagyon finomak és élvezem, tök hamar megvan és nem kell a bolti sz..rt enni :)
Ma kéne mennünk oltásra, de lehet elnapolom, nincs kocsim épp..

Olyan jó látni, hogy ilyen szépen fejlődnek a babáink. :)
Szerdától egyedül leszek a gyerekekkel, Apa megy a trópusokba, felvértezve malária gyógyszerrel és 6 oltással. :)

Szép napot, igyekszem jönni.
gigii
Budapest
 
 


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
vikoo
 
 


Wáááááá, hova tűnt a bejegyzésem a képek előtt kellene lennieeeeeee? Na jó lehiggadok, levegő ki, hogy tudom a word-ből visszavarázsolni a kivágott szöveget, a baj, h már copyztam mást... és Boldi is ébredezik :-( :-(

Kép

Kép
vikoo
 
 


Szóval, akkor gyorsan, mert Boldi már ébredezik, a tali nekünk is jó, bármelyik helyszín is lesz, DE Boldi mellett 100%-ot nem tudok mondani….

Minden baba gyönyörű…

Úgy utálom magam… hova tűntettem a szöveget???????? Igazából nem is magamat utálom, hanem a gépet!!!!!!! Pedig olyan vicces és összeszedett voltam… na mind1 a hajam azért nem tépkedem ki, mert már úgy sincs, meg hullik az magától is! Majd még jövök ám, csak most babázok egy kicsit! Puszik

Kép

Kép
vikoo
 
 


Sziasztok!

Akkor ezek szerint tali Rabbééknál? Nekünk ok!!! :lol:

Eddig kik jönnek?

Vikoo! Pedig olyan szívesen olvastalak volna! :wink: :lol:
A fiad dögönyöznivaló cukipofa!!! :lol: :lol: :lol:

Ugye mindenki babával együtt jön a talira? Úgy szeretném mindegyiket élőben is látni!!!!!!! :D :D :D

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Jó reggelt!

Nagyon köszönöm a koszmós hsz-okat!!! Tegnap babakefével is megdörzsiztem + hajmosinál durvább mosdókesztűvel is és úgy néz ki jobb lett! Ezt próbálom pár napig és ha nem jön be akkor megmutizzuk dokinőnek!

Tali: nagyon nagyon szeretnék menni, de még nem tudom 100%-ra mondani, ui. Apa lehet hogy dolgozik :( Megint bejött egy határidős meló és még fogalma sincs, hogy ráér-e? :roll: Ezért is pártolnám a Rabbes megoldást, mert úgy nem kellene ennyi idővel előtte fixen megmondani, h. tudunk-e menni! Mi ugyebár fehérváriak vagyunk és hát most busz, vonat szóba sem jöhet, kocsi meg nem lesz itthon, ha Zoli sem....
Amúgy mindenki teljes létszámmal jön? Papa, mama, gyerekek?

Olivér és Boldi is nagyon aranyosak!!! De mekkorák :shock: :D eszméletlen....

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Lucuzs, mi 50%, hogy megyünk... sajna nem merem ígérni fixre, de azért majd kérek én is címet!!!!

Rodi, Zorka szeme már jó ideje totál barna! Formára olyan neki, mint az enyém, fura lett volna, ha a színe más lenne, bár én csíptem volna ha zöld lesz, de már nem hinném, h. változna :wink:

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Ne ezt jól megaszontam :lol:

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Májki, köszi a szopis tippet!!!

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Bár, azért jövő héten kiderül majd, hogy tudunk-e menni, csak még most nem tiszta! Na jól van, eldugulok...

Vayának tud szólni valaki? Nincs tel.számom, de iwiwen tudok neki írni, hátha...

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Nava! Mi 4-en megyünk (apástul, Bogistul)! :D
Vayának sajna én sem tudom a számát! Ez az iwiw jó ötlet, hátha!

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


helló lányok!
Tegnap megkapta Janka az oltást..estére kicsit hőemelkedés volt, így fél kúp be...és...nem ordított. Szerintem azért, mert kiordította magát a rendelőben.
Drő kiakasztott!!! ÁÁáá már eljutottam addig a pontig, hogy csak az ő véleményére nem adok. Ez már milyen? Képzeljétek, közölte, hogy hmmm, miért nem hízik rendesen a baba? (Janka a neve) És miért ordít? (Mert késett fél órát és Janka bealudt, mire jött és csupaszon letettem a pelenkázóra). Kicsit magához tért, mikor mondtam neki, hogy én sem szeretem, ha felkeltenek!!! Bizti az fáj neki, hogy nem házhoz hívtam....

Szóval kérdezgetett, hogy van-e tejem(azt sem bírja megjegyezni, hogy még adok is le)Utána meg hümmögött.

61cm és 4650g Janka. És 48-cal meg 2850-el született.
Még jó, hogy nem ajánlotta föl a társzert, mert akkor képen töröltem volna..na jó nem, de bizti beszóltam volna!!!!!
Bocsi, hogy így kiakadtam :)

Sajna mi nem tudunk menni a talira, mert Miskolc még messze van így télen, meg a picivel. Majd a köv-re. De vigyetek fényképezőt!!!!!


vikoo! Pedig előkereshetnéd a szöveged, imádlak olvasni:)

nava! Nagyon sok babának van koszmója, ne aggódj, elmúlik, még várj vele szerintem...

benbor! írtam privit! Még asszem tegnap :)

dorka! Megnyugtattál, hogy nem csak én vagyok dömper..m szerinted bántja is a babákat a fogcsíra? Mert Janka is nyáladzik, meg dugdossa a kezét a szájába, de még nem gondoltam kenegetésre. Milyen gyakran mosod és mivel a kezét?

Kép
ebba
 
 


Sziasztok!

Tudjátok mi idegesít? Mi táposok le vagyunk sza....va, a nagy közvélemény előtt. Először is meg kell azzal küzdenünk, hogy nem jött össze a szoptatás, másodszor meg sose tudod, hogy eleget adtál-e neki vagy nm, esetleg generációs ugrásnál tart-e vagy nem, és egy csomó más probléma is felüti a fejét. A gáz az,hogy e ttds hová fordulni segítségért (mint pl........a szoptatóknak az LLL vagy más híres segítség). Ha lenne időm, energiám és tudásom biztos létrehoznék valami tápos segítő szolgálatot. Ne értsetek félre nem ellenkampányolok csak utálom ha tehetetlen vagyok.

Bocsi a kirohanásért! :oops: :oops: :oops: Más téma:

Rodi,
nekünk nem gyengén bebarnult már a szemünk.

Eta,
mondani akartam, hogy ilyen kicsikkel elég veszélyes valamit is szervezni 30.000 ft-ért. Én személy szerit nagyon hálás vagyok érte, hogy kézbe vetted az ügyet. :wink: :wink: :wink: :wink:

Rabbe,
köszi a felajánlást, mindent meg teszek annak érdekében, hogy "mindig, minden körülmények között" ott legyünk.

Vikoo,
Boldi bab gyönyörű, imádom ruciait. Hányszor esztek egy nap és mennyit ha meg kérdezhetem?

Dorka,
a szuri okés volt de az utána következő napok. Pokoli. :roll: :roll:

Mindnkinek szép napot,

Kép
Kép
haynii
 
 


Akkor milyen stílusú, korú (újszülött,,,,,,,1 hós, stb. képet is küldjek a tablóhoz? Nincs megkötés, ami tetszik?

Kép
Kép
haynii
 
 


Sziasztok!


Eta:ne mond már,nem is vagyok eltűnve biztos elkerülte a figyelmedet az utolsó hsz-em. :D

Tali:nem tudok semmi biztosat mondani,beteg az egész család fogalmam sincsen milyen állapotban leszünk a talira.Addig még úgyis szólok!

Minden baba gyönyörű!!!

Pankának kék színű a szeme,remélem marad is.

Mike:megkérdezhetem ki a kezelőorvosa Atinak a HP-ba?Sajnálom,hogy Ati ennyire kikészít titeket! :( :(
Kitartást Nektek!

Nekem meg van Vaya száma,írok neki egy sms-t.

Legyetek jók!

Sziasztok!

Kinga
Kép

Kép
@kinga@
 
 


Ebba!
Nálunk is volt tegnap az oltás miatt hőemelkedés, sőt még ma reggel is.
Nagyon gyorsan nő Janka baba! Súlyban kb. ugyanott vagyunk, csak Janka 4 cm-rel hosszabb! Igazi hosszúlábú szépség lesz!

Haynii!
Mi a gond? Mi nem megy a tápizással kapcsolatban? Mi a probléma? Lehet, hogy tudunk tanácsot adni. Nekem is kell naponta 1x – már megint- tápit adnom. Átérzem, hogy milyen érzés lehet, mert én a szoptatás elmaradását rendesen megsirattam. Nagyon hiányzik, az a bensőséges varázslat. A cumiüvegezés más dolog.
Máté is belázasodott a szúri után?

Rabbe!
Szerintem mi is ott leszünk, bár biztosra nem tudom mondani, mert nálunk is apafüggő a dolog! Köszönjük a meghívást!

Eta!
Kösz a szervezést, de szerintem – ha tényleg nem zavarjuk Rabbe családot – akkor az talán jobb helyszín. (Anyagilag mindenképpen!)

Köszönöm a szemek színére vonatkozó hsz-kat. Kittikémnek olyan szép kék szeme van, és nagyon remélem, hogy marad is, ezért kérdeztem. Mikor született olyan haragos tengerkék színe volt, most meg szépen világosodik, már világosabb kék. Apának vannak ilyen szép szemei, szeretném, ha azt örökölné. Az enyémé barna!( A családunkban pont 50-50%-ban oszlik meg a kék és a barna szem)

rodina74
 
 


Ebba, nem izgulok ám ezen a koszmós témán, csak hiába próbálkoztam a sima olajozással, nem segített... Egyébként tudom, h. nem ritka :wink:
Nagyon sajnálom, h. ti nem tudtok jönni :( Nagyon szívesen megismernélek, na meg Janka is szupi aranyos lehet élőben is! :D

Rodi, tuti, h. kék marad Kittid szeme, ui. először majdnem minden babáé sötétkét és utána sötétedik, azaz barnul, de ha Kittikének világosodik, akkor az úgy is marad... mármint kék! Májne vélemény :D

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Sziasztok!

Ebba
Ne aggódj! a 3hóson Barni kicsit könnyebb, és 3cm-vel "hosszabb" volt. :wink: :) :D Teljesen rendben van Janka!!! (A dokival meg ne foglalkozz!!!)

Dorka-Ebba-...
Súly: én csak 3kg plusszal jöttem ki a kórházból. Na de azóta!!!!! :shock: :shock: :roll: :roll: Már lassan nem bírom magam elviselni. (Alig érnek be a farmerjaim!) De egyszerűen kivagyok, ha ne ehetek csokit! :? :cry: :( :?

Rodina
Barninak szürkés volt a szeme, de mostanra már sötétbarna lett. (Szerintem 1-2 hónap alatt besötétedett.)
Szerintem Kittikének marad kék! :) :D

Mikegirl
Hajrá csaj-nap! 8) :D

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Sziasztok,

Mi is szívesen megyünk a Rabbe-talira Olival és apával. Jó volna már tényleg mindenkit személyesen is megismerni. :D
Oli szeme színe még mindig kékes, így nem tudjuk, hogy bezöldül vagy bebarnul majd. Az esélyeket viszont a szemszín kalkulátor segítségével meg lehet nézni:
http://museum.thetech.org/ugenetics/eyeCalc/eye_calculator_intro.swf
Nekünk 50% barna, 38,7% zöld és 11,3% kék. Állítólag fél-, egyéves korukra már általában kiderül, hogy milyen lesz.
Ez a hó nálunk sok nyűgösködést és nem alvást hozott, így örültünk, ha babamentesek voltunk egy-két órára és zuhantunk is be az ágyba.
Össze kellett rendesen szedni magam, hogy legalább Oli napi sétája meglegyen, és lecipeljem a babakocsiját. :oops:
Tegnap voltunk a védőnőnél 3 hónapos konrollon, és már 7420 grammot nyomtunk. A hosszban kicsit kételkedek, mert most 62,5 cm-esnek mérték, pedig elvileg születésekor már 58 cm volt. Azért is fura a mostani mérés, mert a 68-as ruhák többsége már nem jó rá. Mondjuk elég dagik is vagyunk, így jó sokat széltében is felveszünk a rucikból, de akkor is furcsa. Nálatok a védőnő hogy méri a baba hosszát?
Visszatérve a súlyára a nagymama nálunk már aggódik, hogy túl dagi Oli, és hogy néha inkább vizet vagy teát kellene adnom neki szopi helyett. De hát tejem van elég, és ő is szereti a szopikat, meg hát állítólag nem tudják túl enni magukat.
Ti adtok vizet vagy teát a babuknak???

Kép Oli a hintában

KépKép
bedoha
 
 


Még gyorsan próbálok reagálni a visszaolvasottak alapján...

Vikoo: Már pont kezdtem hiányolni a képeket Boldi babáról, de ezek fantasztikusak, nagyon menő kis szerelései vannak. :)

Benbor: Remélhetőleg a talira el tudsz jönni, legalább egy kis időre, hogy megismerjünk.

Rabbe: Majd a pontos címet elküldöd?

Kriszta: Dávid nagyon édes ahogy inhalál. Jobban vagytok már?

Ninin: az apa kedvence képen Oli zabálnivaló. Hozzál még képeket, ezek nagyon jók. Látom, ti is hasonló jó súlyban vagytok.

Mike: a bimbótépést már Oli is felfedezte magának, néha jól meghúzogatja meg közben odaboxol egyet-kettőt a cicinek, elneveztük Ciciharcosnak, mert nagyon keményen küzd vele ilyenkor. Én úgy vettem észre, hogy akkor csinálja, amikor már kezd kifogyni az egyik mellem, és ilyenkor felmérgeli magát, hogy miért nem jön úgy, ahogy ő szereti. Miután úgy érzem, hogy teljesen kiürítette, (abahagyja a szipákolást), átrakom a másik oldalra, és akkor teljesen elmúlik a harci kedve.
Ati miket rosszalkodik? Javult már a helyzet?

Gyancsi: Lilipók anyatejillatú pusziját átadtuk Olinak. Odavolt tőle! 8)

Rodina: Kitti nagyon cukker a képeken. A márkás ruhái meg egyenesen neki lettek tervezve. :lol:


Azt hiszem Oli ennyi időt engedélyezett nekem, mennem kell! Pusza mindenkinek.

KépKép
bedoha
 
 


Nekem kb. másfél órát kell Rabbe-ékhoz BKV-znom, így ha valaki felvenne az Árpád hídnál mondjuk, vagy egyéb központi helyen, annak nagyon örülnék!!!!! :D :D :D

Hayni,
szerintem csak a védőnőre vagy a dokira számíthatsz tápi kérdésben :? De a méretei alapján gyönyörűen fejlődik Mátéka, biztos kap eleget enni. :D

Vikoo,
csumidáljam a duni Boldit. Azt a mindenit, akkora mint egy 9 hónapos gyerek :lol: :lol:

Bedoha,
Oli meg mint egy 8 hónapos! Hogy csináljátok hogy így híznak ezek a fiúk? :lol:

Ebbam
Janka egészséges és eleget eszik szerintem. Örülök hogy jól viselte az oltást! :D

Lányok,
olyan lehetséges, hogy kifogyóban az elem a babamérlegen, és hülyeséget mutat???
Elég érdekes... Molli eszik eleget, és mintha az elmúlt 1 hétben megint nem hízott volna, mint december elején, amikor a költözéskor megcsappant a tejem :shock:
Sok pisis, kakik pelus van, jókedvű, aranyos, erre a heti mérlegés mutat kemény 5 deka plusszt! Ezt képtelenségnek tartom. Erre megszoptattam két ciciből, úgy hogy az egyik jól tele volt, és az orrán is csöpögött is ki egy kicsi, és a mérleg mutatott 10 grammot! Nem is 100-at, 10-et!! Szerintem ez a mérleg meghülyült.
Szerintetek cseréljek elemet?

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Sziasztok!

Először is magunkról szeretnék írni, mert lehet nemsoká ébred Ádám. Írtam egy pár napja, hogy kakival gond van, vagyis nincs sokáig. Most pl. 6. napra lett (segítséggel).
Szóval hétfőn elmentem a védőnőhöz, persze semmi segítség. Csak a tápszert nyomja, meg hogy akkor most vegyünk bukás elleni tápszert is (ez a 3. fajta). Másnap bementem a gyerekdokihoz kiíratni ezt is, és hiába kértem, hogy a kakival foglalkozzunk, inkább az volt a legfőbb dolog, hogy nem hízik eléggé :(
Most itthon vagyunk anyunál, mert holnap suli és kétségbeesésemben elvittem itt a gyerekorvoshoz (nagyon jó doki) és nagyon rendes volt, mert fogadott bennünket (ingyen). Ádámot ennyire alaposan még egy orvos sem vizsgálta meg, és nem siettetett. Próbálta hőmérőzni, szélcsövezni (jaj, ekkor már nagyon sírt, én is majdnem) és ekkor vette észre, hogy a lukiján a fütyi fele van egy pici berepedés és azután megvizsgálta és belül is van. Ezért nem kakil, mert fáj neki. Hogy mitől van, nem lehet tudni. Sajnos pelenkázáskor, fürdetéskor ez nem látszott, mert most is egy kicsit szét kellett húzni neki, úgy látszik csak. De mostmár nagyon fogom figyelni. Ma reggel vissza kellett menni a kakis pelussal, de minden rendben van vele, de majd el kell menni sebészetre, mert a belső repedést valószínű műteni kell, meg csináltatni kell egy hasi uh-ot. Tegnap glicerines kúppal kakilt, meg mától adni kell neki a Laevolac szirupot is, meg kaptunk kenőcsöt, hogy ne fertőződjön el a repedés, meg kamillafürdőt kap esténként. Remélem hamar meggyógyul.
Ja és a tegnap esti kaki óta nem bukott semmit, úgyhogy nem fogom adni neki azt a tápszert. (Egyébként most van tejcsim elég, csak a fagyóban nincs elég, így amikor suliban leszek megint tápit kell majd kapnia.)

Henne: én is tolnék szívem szerint, csak ez a szakirány (Grafika) nem lesz jövőre, így vagy most csinálom meg vagy soha ...

Gyancsi: nyelvvizsga május 7. , államvizsga valamikor júniusban.

Babatabló: mindenki olyan képet küld, amilyet szeretne, ami a legkedvesebb képe. Van még egy e-mail címem, ha az jobb: andrea0210@freemail.hu
A másik még egyszer: feherne.szilagyi.andrea@gmail.com

Eta: közép angol. Talira szeretnék menni, de apa 26. reggel végez az éjszakából, úgyhogy ha kialussza magát, akkor délután nekünk is jó lenne, főleg ha Rabbenál lenne (előre is köszi a lehetőséget Rabbe!).

Eclipse: cserélj! :) Nekünk is ez volt. Én meg pánikba estem, Jani meg rögtön mondta, hogy ez a gond és ki is cserélte.

Ádikám felébredt! Puszi!

Kép

Kép
tatjana
Dunavarsány
 
 


Nálunk havazik,nem hurrááá :-( :-(

Dorka: hízással kapcsolatban csak annyit, h ezen a héten még Boldit is leköröztem, pedig azért az tényleg nem egyszerű, Ő csak 10 dekát hízott, én meg fél kg-ot! :-( Pedig már alig eszem, és este 6 után is csak egy kis csokit, hmmm, lehet h ez lenne a baj??

A talit nagyon várom, az tuti, h minden gyerkőcöt, persze csak szülői beleegyezéssel, de végig taperolok! Viszont én minden kedves vállalkozó szellemű Boldi tapizónak felhívóm a figyelmét, h köp! Játszóruha a jelenlétében kötelező! De ez még csak a kisebbik gond, a nagyobbik az, h másnapra tuti még egy cekát sem tud az ember megemelni. Még anyum is elkezdett edzeni (46 évesen), de viccen kívül, mert az első két felvigyázós alkalom után beállt dereka, háta!

Haynii: Boldi most már inkább 3 óránként eszik, de azért van, h 2-öt is nehezen bír ki… Csak anyatejet eszik, iszik és ennyi. De 1ébként meg vagyok róla győződve, h mindez „csak” genetika. Én és a Férjem is 4 kg körül jöttünk a világra és bizony alig 1 évesen már tízen pár kg-ok voltunk!
Megértem a kiborulásod, BÁR sztem nincs semmi baj azzal ha egy baba tápot kap! Sőt!!! A lényeg, h egészséges legyen! Én vhogy úgy gondolom, h most azt az időt éljük, h csak a szopi, csak a szopi. Aztán jön majd egy hülye amerikai kutatás, amely meg majd jól megmondja, h pl a sok káros E közül mennyi jut át a tejbe és, h sokkal biztonságosabb a tápi!
A kétségek pedig, h eleget evette, meg, h mennyit szívott ki, jól lakott e uúgy megvannak nálunk.
A lelki hátteréről nem tudok, mert nem voltam abban a cipőben, de biztos nagyon nehéz lehet…

Oltás: Hát Kittikével ellentétben Boldi sz@rrá visította magát,de nem kicsit ám… Ráadásul a doki mániája, h hajoljak közel hozzá mert érzi meg minden, mondanom sem kell Boldit baromira nem érdekelte, bezzeg az én dobhártyám, frankón csillagokat láttam. Még két ilyen és felkeresem a fülészem, vagy még jobb legközelebb füldugóval megyek! Most röhögök, de ott, sztem jobban fájt nekem, mint Boldinak! Mikor pedig összekapartam magam és mentünk ki, mindenki halálra vált arccal nézett, gondoltam magamban, köszi jól vagyok!!! Apa meg jött a hülye kérdéseivel, h a Boldi sikított, nem mondom a doki? Komolyan sokkot kaptam!

Bedoha: Nálunk a dédi jön mindig ezzel, h túl dagi, meg, h minek eszik 2 óránként. De sztem ez butaság. Nyugodtan példálózz csak Boldival Ő most 8400 gr körül van. Csak tejcit kap, se víz, se tea… én is úgy látom, h minek, se nem szomjas, se nem éhes! Így van ez jól!
Nálunk is tegnap volt méricskélés, elég egyedi módon a lábacskájánál odarakta a szalagot, a teste mellett pedig csak elhozta és odanézte a kezével, így mért 68 cm-t! Pedig mi már 74-es rucikat hordunk és márkától függően néha még azok is kicsik!

Ezek az Oli babák fantasztikus gyönyörűek! :-)

Eclipse: Le a mérleggel, nem szabad neki hinni, az elem csere a minimum… tényleg Ti meddig akarjátok méricskélni őket? Én már lassan azon gondolkozom, h elteszem.
Visszatéve Mollikára, olyan nincs, h ha bekebelez másfél cicit 15 grammot mutasson. Ne is stresszeld magad. Sztem most hagyd pár napra és mondjuk két nap múlva dobd rá a kis Csajt és akkor majd jól megnyugszol, persze elemcsere után. 1ébként meg közben eszembe jutott még egy tipp: ásványvizes flakon félig, majd tele, azon tudod csekkolni, h bolond e vagy sem!

Na megyek reggelizek, mert a napunk eddig téboly volt! :-)

Kép

Kép
vikoo
 
 


Sziasztok!

Tatjana! ÓÓÓÓÓ Szegény Ádi!!! Hát persze, hogy nem akar kakilni, ha fáj!!! Nagyon jó anyuja vagy, hogy elvitted másik dokihoz!!! És meglett a bibi! A doki előtt is le a kalappal!
Drukk, hogy hamar gyógyuljatok!!!!

Eclipse! Akár hogy számolom, sajnos hozzánk nem fértek be. :( Pedig szívesen segítenénk. Csak a hátsó ülésen van a mózes meg Bogi ülése, és már fullon is vagyunk. Ha meg Balázs hordozóban, akkor is max. 1 fő.
Molli is jön ugye???? Nagyon szeretnénk vele találkozni!!!!!!!!!!!! :D :D :D
Ilyet nekünk is csinált a mérlegünk, csak nálunk ki sem derült mi a hiba, mert az elemeket bemérte apa és tök fullon voltak. :shock: Azóta megjavult... legalábbis azt hiszem :roll:

Rodi! Balázs szeme szürkés-kék jelenleg. Mikor született kicsit sötétebb volt. Bogié is kék, apáé szürkés-kék, enyém zöld... kíváncsi leszek mi lesz a végleges szín.

Bimbótépés:
Balázs is szokta, de csak lájtosan, nem fáj, csak bekapja, aztán elrántja a fejét, majd újra bekapja, elrántja és így tovább. Nálunk ilyenkor zavarja valami: büfi, vagy kaksi, vagy épp tele van, de még próbál lenyomni egy keveset. :lol:

Koszmó:
Balázs fején is van. Most épp kevesebb, mert egy pár napos olajozás-hajmosás-dörzsölgetés-óvatosan körömmel kapirgálás eredményeként tisztult. De most sem tökéletes, viszont úgy látom nem szaporodik. :D

Benbor! Olyan megnyugtató számomra, amiket írsz. Nagyon köszi! Második baba Balázs, de én is kétségbe tudnék esni bármikor, hogy jól csinálom-e. :oops:

Haynii! Sajnálom, hogy nektek nincs segítség. Pedig tudom mennyire fontos, hogy magabiztosan, nyugodtan táplálhasd a gyermekedet!

Bedoha! Ne higgyél az anyósnak! Nem kell Olinak tea vagy víz tejci helyett!!! Ez a tuti neki!!! Nálunk Bogi is eszméletlen husis volt kicsinek, most meg zörögnek a csontjai. Nem maradnak ilyenek örökké, ha később is egészségesen tápláljuk őket! Majd lemozogják, ha már tudnak futni! :lol:

Most mennem kell, mert holnap farsang van az oviban és még nincs teljesen kész a szarvas-jelmez. :D

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Sziasztok!

Haynii: Megértelek! Én is eléggé el vagyok keseredve a tejci miatt, pedig azt hiszem nincs rá okom. Csak ugye "a sovány nő a szép, a szopatott baba a jó" párhuzam... De meg kell tanulni ezen felülemelkedni (ez magamnak szólt).
Mennyiségben szerintem minden babára ugyanaz az igaz - kakis-pisis pelus, heti gyarapodás. Annyit tudok, hogy amit nekünk írt a doki hígabb, mint az anyatej - tejből kilónként kb 150 ml kell egy napra. De ez is babánként változik!

Vikoo: Én se mérlegelném Bencit, ha már több mint 8kg lenne ;) :D :D Szép súlyban van a legényke!!! Én az elején csak heti 2x mértem, a szopikat nem. Onnantól mérem, amióta kell a pótlás miatt.

Eclpse: Igen, nekem is az ásványvizes mérés jutott az eszembe, illetve még az, hogy nekünk tök sokat számít, hogy hova tesszük a mérlegre, hogy hol a súlypontja. Plusz, hogy a mérleg elég stabil helyen van-e. Nekünk a sima "felnőtt" mérlegünk (vagy a fürdőszoba csempénk) olyan, hogy ha 20 cm-rel arrébb teszem, akkor fixen 2 kilóval többet mutat.

Ebba: Én pont a fordított vagyok - mindig meglepődök, hogy tudják, hogy kik vagyunk. A múltkor láttam a másik gyerekdokit, hát, nem volt vmi szimpi. Belőle nézek ki ilyen beszólásokat!!!!
Ezt meg zárójelben írom csak le, ne vedd magadra, információnak szánom (egyik ismerősömnek is volt teje, de kb 4 hónapos korától nem hízott a babucija, és vmilyen tápit kellett a lefejt tejbe kevernie, hogy meg legyen a tápértéke).

Tatjana: Szegény Ádi :S. Volt ennek vmi jele a kakin kívül? Látszott rajta, hogy fáj neki? Dokinéni nekünk azt mondta, hogy adjak neki egy kis gyümit, hátha segít neki.Bence amúgy teljesen jel nélkül kakil. Se hang, se nyomizás, egyszer csak büdi lesz...

Bencének is még kék a szeme, az elején kicsit sötétedett, de azóta megint világos. Formára az enyém, színre apáé :) Nálunk is 50-50 a barba-kék arány a családban!

Tegnap voltunk mi is oltáson, dokinál egy kis hős volt, pici sírás és annyi, de estére olyan nyűgös lett!!! Fájt a lábija szegénynek. De más szerencsére nem volt. Most 5130g, 59 cm :) a kis drága :).
A védőnő kérdezte, hogy mindkét oldalra fordítja-e a fejét, mondtam, hogy persze, de itthon nézem, hogy háton fekve bal oldalra nem hajlandó nézni. Pedig eddig nézett :S Ma tornáztatom, masszírozom, ha holnapra se jön rendben akkor felhívom a védőnőt. Remélem, csak elaludta. Ha nem háton van, minden irányba jól mozog.

Kép

Kép
amidaalah
 
 


Milyen kép legyen a tablón? Szerintem jó lenne összehangolni, úgy mutatósabb... Mostani?

Kép

Kép
amidaalah
 
 


Sziasztok!
Olivér levegőzik, remélem hagy egy kicsit!
Na, ebből az lett, hogy reggel 10 óta írom a hozzászólást, mindig pár percet!

Rodina: Olivérnek még kék a szeme.

Mikegirl: köszi a dicséretet, valóban nem apró. De látom Vikoo Boldija sem :D !! Nem csodálom, hogy ketten jobban elvagytok, nálunk már Apa is borítja a rendszert;)! Könnybe lábadó szem ismerős! Én naponta meg is köszönöm Neki, hogy minket választott!

Gigii: mini pékség – nyami! Már én is nagyon unom a bolti kajákat, szoktam mondani Apának, hogy már utálok enni. Főleg azért, mert már úgy ennék például egy jó káposztát tejföllel!

Vikoo: Boldi gyönyörűséges! Ő sem koplal :lol: 8) ! És azok a combok!!! Dögönyözni való! Most olvasom, hogy játszóruha kötelező a jelenlétében! Annyi baj legyen, nem akadály :D ! Gyúrós, oltásos írásodon nagyon röhögtem. Van, hogy Apát is bevonom az olvasásba, hát akkor megy az igazi röhögés. A „nem volt őszinte a mosolyom” például kifejezetten a kedvence :lol: .
Köszönjük a bókot!

Nava: szerintem is légy türelmes a koszmó elleni harcban! Nekünk is jó pár nap volt, mire elmúlt.

Ebba: dokinős mizériát sajnálom! Úgy utálom az ilyen embereket! Miért kellene minden gyereknek egyformának lennie, és a nagykönyv szerint produkálni a növekedést?!

Bedoha: Olivéred jó súlyban van :D !!! Ezek az Olivérek már csak ilyenek;)! Látom az Ő keze is nagyon finom:D!
Egy darabig próbálkoztam vízzel is, teával is, de egyenlőre nem igényli.

Tatjana: sajnálom a kaki gondokat, szegény Ádám :( ! Remélem használ a kezelés! A saját orvosotoknak meg túró a fülébe!

Lucuzs: Bogiról majd dobj képet a jelmezben!

Kép
Lilypie Maternity tickers
ninin
Dorog
 
 


sziasztok,

megpróbálok addig írni, még Levi fel nem ébred.

tatjana: sajnálom, hogy Ádám ennyire megszenvedett a kakival. remélem, azért hamar rendbe jönnek majd nála a dolgok. ;)

vikoo: az oltást Levi sem viseli jól. tegnap voltunk és szó szerint üvöltött.. annyira sajnáltam.. persze közben kérdezgetett az orvos, nyilván abból meg semmit sem hallottam az ordítás miatt..
nagyon édes Boldi baba :)

mike: köszi, már jobb a kedvem. talán már túl jutottam a nehéz időszakon. :) Atihoz kitartást!
Levi is tépi a cicit, meg forgatja a fejét közben.. hát, olyankor én is nagyon ideges tudok lenni.. :oops:

gyancsi:nagyon csinik vagytok a képen! :) én meg Lili nevet akarok majd a második gyerekemnek..már csak a férjemet kell megdumálnom :)

bedoha: ne aggódj szerintem Oli súlya miatt. majd ha kúszni-mászni fog úgyis leadja. ;)
Levi sem pehelysúlyú, 6 kg és 58 cm. :)

hayni: mi a baj a tápszerrel? ha tudok segítek. mi is elég sok tápszert eszünk 2/3 tápszer 1/3 anyatej..

ebba:csinos kis méretei vannak a kislányodnak! :)

tali: sajnos még nem tudom, tudunk e menni. Levivel elég nehéz bárhova is menni még, mert eléggé sírós..és max 2 órát tud ébren lenni..

:oops: pedig szívesen kimozdulnék már itthonról :oops:

rendeltem hordozót, manducat. valaki esetleg használ ilyet?
egyedül nem tudok vele közlekedni babakocsival a kezeim miatt. (nem tudom levinni a lépcsőn)
így néha ha le kell szaladnom valamiért jó szolgálatot tehet majd nekem. :)

tegnap mi is voltunk oltáson..ordítással karöltve. :)
58 cm-nek és 6 kg-nak mérték Levit.
a centi érdekes, mert a 62-es ruhákat már végig érjük..:) na sebaj :)
holnap elutazunk anyósomékhoz Vajdaságba.. 5 óra út.. remélem jól fogja viselni Levi :)

Kép
Lilypie Pregnancy tickers
henne
 
 


Sziasztok!
Ezt az oldalt még nem tudtam visszaolvasni, de igyekszek.

Addig is: nagyon nagyon örülök, hogy NÁLUNK LESZ A TALI!!! ;-)
MINDENKIT NAGYON NAGY SZERETETTEL FOGADUNK, KICSIT NAGYOT(TESÓT APUCIKAT-FÉRJEM IS SZERET BESZÉLNI:-) )
A helyet szivesen adjuk azt meg nagyon köszönöm, hogy Eta átvállalja a szervezést:-) Pusszancs érte!! ;-) (küldöm Etának a cimet és ha nem nagy baj akkor küldi tovább). Irok majd Akrának is szerintem szivesen jönnének.
Ha nektek is jó akkor megbeszéljük, hogy ki mit hozzon.(süti-innivaló)
Szendvicseket majd csinálok, nehogy elapadjona tejünk:-) (és legyen erő felemelnia tápszeres üveget:-)

-én nem is értem amiről írtatok, hogy lenézik a tápszeres babákat....szerintem abba még senki sem halt bele, ha cumisüvegen nőtt fel(ahhoz is ölbe kell venni, megkell csinálni, sőt sokkal több törödést igényel az elkészitése szerintem... és b.romi drága.... szóval cici vagy cumisüveg mindegy, csak jóllakjon a baba..

Na majd még jövök, sőt holnap sokkal nyugoisabb napom lesz igy sürübben is jövök majd. puszi addig is
Eta: küldtem privit.
Luczus nektek is és akrának is!

rabbe78
 
 


Sziasztok Csajok!

Már annyira akartam írni, hogy az csak na.Olyan béna napom volt.....

Rabbe és Eta, annyira jó fejek vagytok, a talival kapcsolatban!
Eta, nagyon köszi ismét a szervezést, Rabbe neked pedig a helyszínt!!!!:)
Mi ott leszünk, jön egész kis családom Lucababa és Andris is:)
Másnak is jön apa és baba?
Mert Andris kínlódik, hogy mit is fog csinálni.Pasi:)

A reggelem úgy indult, hogy vasalni akartam és víz helyett bodzaszörpöt öntöttem a vasalóba :)
Aztán gőzöltem serényen, de sok munkámba telt, míg nem vattacukor illatú barna löttyöt gőzölt a vasaló!
Aztán nekiláttam a főzésnek, mire felengedtem a zöldségkeveréket, rájöttem, h. nincs tejfölt, Andrist hazarángattam tejföllel, mire rájöttem, h. nincs darálthús....
Végül visszavittem a nyertes Puttó szelvényem, mire közölték, h. 1 hónapon belül be kellett volna váltani.Pedig 2400,- nyertem volna.
Szóval:)

Hajni, nagyon sajnálom a pokoli napokat:(
És ne gondold, hogy a táposok le vannak szarva!Mi a baj?Remélem már jobb a kedved!

Ebba, engem is idegesített volna a doki.Úgy utálom az ilyeneket!
Én igazából nem tudom eldönteni, h. bántja-e ez a fogcsíra, azért vettem krémet, hogy ha esetleg majd talán látom rajta, h. fáj, akkor bekenegetem.
Én a fürdetővel gyógyszertárival szokatm megmosni a kezét, és nem tudom megmondani, h. milyen időközönként, ahogy épp eszembe jut, de őszintén bevallom, h. nem viszem túlzásba.

Navi, nagyon jó lenne, ha tudnál jönni!Bár nálunk is Andrison állt vagy bukott a dolog!

Vikoo, Boldi nagyon édes!Én állok elébe a köpködésnek.Amúgy Luca is egy kis teve:)Ha nem a büfi jön vissza, akkor a nyál:)

Mikegirl, de csak hízok, iszonyat kövér vagyok már, de majd úgyis találkozunk élőben.
Beszúros a fülbevaló, szúrták, nem lőtték.Ez direkt baba fülbevaló.

Rodi, Luca szeme még kék.Kitti gyönyörű kis manó!!!

Ninin, Olivér is nagyon édes!!!Ha kisfiú lett volna Luca, Olivér lett volna a neve:)

Kinga jobbulást!!!

Bedoha, nagyon édi Olivér!Én sem adok semmi mást csak tejet, vízzel néha próbálkozom, de nem sok sikerrel.

Eclipse, az ásványvizes palack az tuti ötlet.Kipróbáltad?

Tatjana, nagyon büszke lehetsz magadra, hogy nem hagytad annyiban a dolgot!!!Szuper vagy, nagyon!!!
Kívánom, h. nagyon nagyon gyorsan rendeződjön Ádám baba!!

Lucuzs, szarvas jelmez:)
Nagyon nagyon cuki lehet benne Bogi!Légyszi tegyél képet!

Henne, látom nálatok is fura a méricskélés,Igazából nálunk is olyan bénán csinálja védőnő.De úgy látszik, mindenhol.Bár a ruhaméretekre sem lehet adni.

Jó éjt mindenkinek!

Én még nyomok egy Rékát, így éjszaka.

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
dorka84
 
 


Kép Kép Kép

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
dorka84
 
 


jó napot!

ígérem este ha lement a vizsga mindenkinek irok privit: )
De most gizus, és kalimpálva jelelés:)

épp időben állok neki tanulni mi?

nagy puszi, majd jövök................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................. beakadt:)

Kép
Kép
eta
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: