Új privát üzeneted érkezett!

Lois ez a köntös Milánon is csak egyszer volt, mert mire eszembe jutott már ki is nőtte. :(
Sezretnék venni neki egy másikat, és is láttam valahol tigrincsest (nekem az a szívem csüücske) csak már nem tudom hol! :roll:
Milán élvezte mert ez alatt még peluss se volt akkor.
Fürcsi elött pont volt egy nagy trotty aztán már csak ezt adtam rá.
Én is sokáig azt hittem MIlánnak csal 3-omfoga lesz de szerencsére ugye pár napja elindult a 4. fogacska is, addig elég viccessen nézett ki a drága. :lol:

Ma voltunk a Kaáliba Milán babát bemutattuk mindenkinek.
Nagyon nagy volt a nyüzsi körülötte, mindenki körülrajongta.
Mondanom se kell hogy élvezte a kis büdös. :lol:
Dokibácsival is beszéltünk egy keveset nagyon tetszettek egymásnak.

Kép

Kép
raniko
 
 


Képek édesek!

Rani!
Tigrises-Micimacis köntöst Corás újságban láttam.

Mi: Pasi meg én betegek, én már antibiotikumnál tartok.
vovanda
 
 


Lois: köszi KisZé "fogügyi" történetét:-) Akkor neki is ilyen ritkán jöttek a fogacskái, de akkor egyszerre 4 is. Nálunk is ez van. Alul még csak kettő van, pedig aranyos lenne többel:)
Hadd panaszkodjak még egy kicsit: tüszös mandulagyulladást kapott szegény Dorka, egyfolytában magas láza van, nem kívánom még az ellenségemnek sem. Újra és újra felmegy neki, hűtőfürdő, kúp, volt már minden, még a dokiját is felhívtam. Múljon már el ez a láz a fenébe! SZegény picike:( Alig várom már a tavaszt, hogy ne legyenek ezek a torokgyulladásos fertőzések, jól kijutott nekünk idén.

Rani: de jó, hogy voltatok a Kaáliban!:) Sokan voltak, mármint páciensek? Nagyon cukker Milán a képeken, kis szöszi:)

Többieknek puszi, aszem alszom egy kicsit, a következő lázcsillapításig.
Vendég
 

 
 

Vanda, mi is nehezen lábalunk ki a betegségből. Párom már egymás után másodszor fertőz felül. Én már csak köhögök, de én is szedtem antibogyót. Ő persze semmit, ma estére még a fél szeme is bevérzett. Nemtom mitől.... :roll: Rettenetesen unom már a betegeskedést. :? Egyetértek Dorkaanyuval, jöhet a tavasz.

skrisz72
 
 


Dorkaanyu nagyon sajnálom szegény Dorkát!
Gyógypuszi neki és husss csúnya láz!!!
Én is várom nagyon a tavaszt!(Milán kipróbálhatja a mocit amit vasárnap kap :D )

A kaáliba nem voltak olyan sokan.
A másik épület amibe két doki van most nem is volt nyitva csak Harcika volt ott telefonügyeletbe.(ő mostanába mindíg a telefonos)
Szépen egy két dolog meg van csnálva a régi épületbe is a váróba a székeken a huzat stb.(apróságok de szépek)

Skrisz nektek is hamar jóbulást kívánok!

Vanda köszi akkor lövök egy Corás ujságot! :wink:

Kép

Kép
raniko
 
 


Tavasz nekem is jöhet!!! Utálom a hideget.
vovanda
 
 


Mik a tapasztalatok a rugós hintáról? Fektetve is lehet benne a gyerek, amíg nem tud ülni.

Dorkanyu, sajnálattal olvastam, hogy milyen beteg a kislányod! Mielőbbi gyógyulást kívánok!

Skrisz:nektek is jobbulást! Szegény Esztiapu:(

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Baba, rugós hintában nem tudod fektetni a gyereket. Nem is lenne értelme. Úgy ül benne a gyerek, mintha lovagolna.

skrisz72
 
 


megpróbálom az új vonalzót létrehozni ,csak sikerül végre...
nani72
 
 


Skrisz: Apa olvasta ezt a baromságot..

Nani, mizu veletek?

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Sziasztok!

Dorkaanyu:

Sok gyógypuszi Dorkának, remélem hamar meg fog gyógyulni, egyetértek , jöhetne a tavasz.

Mi nagyon jól vagyunk, mert apa konferencián volt tegnap és minket is elhozott, ma haza kellett volna menni de maradtuk 1 napot. Olyan jól esik most már totál fáradt voltam. Csak pihi és semmi főzés, mosogatás, vasalás. Voltunk fürdeni de. most pedig alszik a család.

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép


Gyönyörű ha az ember célba lát s eléri azt tűzön,vízen át!
nikó
 
 


Nikó, én lenni irigy :oops: :lol:

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


sziasztok csajok!

Babikám, köszi ,megvagyunk. ( 2/3 anyatej +1/3 tápival élünk).
Kicsilányunknak állati jó alvókája van, néha már hajnalban én aggódom, mikor ébred. :) Most pl 7 órát húzott le.
Fejét szépen emelgeti,forgatja, és mintha fókuszálna a szemével már picit távolabbra is. Nagyon aranyos baba.
Végre behozta ,ill. elhagyta a születési súlyát.

Azt szeretném kérdezni tőletek, akik tápszert használtok/használtatok, hogy milyen vizből készítettétek és hogy a tápszert?
Mi vízforralóban melegítünk csapvizet ( védőnői javaslatra), de annyira soknak vélem a vízkövet. :? még ha van is rajta szűrő, félek átmehet némi vízkőféleség.( vagy ez baromság??)

Dorkaanyuéknak gyógyulást mielőbb!!!!!!!!!!!!!!!

Milán lábikói nekem is tetszenek! :D
nani72
 
 


Nani mi Hummanát eszünk tápiból HA2-est.(most próbálok a 3-ra átálni, de abból is HA-ra)
Babavizet használok de a forralt víz is jó!

Kép

Kép
raniko
 
 


Nani, mi védőnői és orvosi javaslatra csakis babavizet használunk!!!!!!!!Forralás nélkül aznap lehet használni: Jana és Szentkirályi BABA!!vize, másnap ezeket is forralni kell. Óbudi babavíz: forralva kizárólag! Orvos szerint 1 éves kor alatt semmiképp nem szabad csapvizet adni!!!!!!!!!

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Nani!
Húú, ez nagy butaság a védőnődtől, én semmiképp sem adnék csapvizet :shock: :shock: Én sem iszom meg, csak ha muszáj, nemhogy a babámat azzal itassam. (Nekünk van mechanikai szűrőnk meg vízlágyítónk, nem azért szűr, hogy ivásra alkalmassá tegye, hanem hogy effektív a szennyeződéseket ne engedje a rendszerbe, na volt már benne egérlábtól kezdve minden :shock: :shock: )
Én csak a Janát adtam pici korában forralás nélkül. De az csak úti víz volt, itthon Óbudai Gyémánt babavizet adok, egyéves kora óta nem forralom. Én is azt iszom már a terhesség óta. Ennek szeretem az ízét :roll:

Baba!
Jajj, én annyira szerettem volna rugós hintát, csak nem volt hova felrakni, nagyon imádják a babák :)
Én hatfogú babát szoptattam még, sosem harapott meg :) Vagyis egyszer kicsit, ruhán keresztül, de látva a reakciómat sose többet :)

Rani!

Nekünk ilyen van:
Kép Kép

De sajna utálja, még az uszodában sem tudtam ráadni :(

Skrisz!

Nekem is mindegy hova kapja a szurit, csak nem értettem mi alapján döntenek.
Ti már túl vagytok a Prevenar emlékeztetőjén is??? Érdekesen alkalmazzák ezeket az oltási protokollokat a dokik :shock: :shock:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára loislane 2011.02.13 10:56-kor.

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Skrisz!
Na utánanéztem a támadónénim volt elvarázsolva, mi is megkaptuk már mind a hármat :roll:

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Köszönöm lányok a tanácsaitokat a vízzel kapcsolatban.

Rani, Isten éltesse Milánt!
nani72
 
 


Óriásinagyegyéves Milán!
Nagyon boldog szülinapot kívánunk Neked!! :lol:

Zétény és

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Sziasztok!

Nagyon sok boldog szüinapot kívánunk Milánnak!!!!!!!! :lol:

Nani,
Csapvizet ne!!!!!!!!!!!!! A lányok már leírták, hogy milyen márka a jó. Mi Janát iszunk.

Lili

Kép


Kép

Kép
lili77
 
 


Sziasztok!

Milánnak nagyon sok boldog születésnapot kívánunk!


Hazaértünk a telelésből, jól éreztük magunkat. Gréti nagyokat aludt, ma reggel is 9:15-kor kelt fel. A hotel kis kedvence volt, elvarázsolt mindenkit. Ügyesen evett egyedül és okosan viselkedett. Nagyon büszke vagyok rá!


Nani:
14 hónapos koráig csak Jana vizet ivott Gréti, 1 éves koráig forralta utána nem. Most vettünk vízszűrős kancsót azóta azt a vizet issza, nem forralva.

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép


Gyönyörű ha az ember célba lát s eléri azt tűzön,vízen át!
nikó
 
 


Nani, mi Szentkirályi vizet használtunk végig. Most is.

Lois, örülök, hogy akkor megoldódott a Prevenar ügy. Bevallom, elsőre megijesztettél, hogy elfelejtettem valami fontosat, és a doki sem említette... :oops: De aztán gyorsan megnéztem a kiskönyvet és az internetet, hogy mit írnak. Neten is azt találtam, hogy 2-4-15 hós korban kapják. Majd asszem Meningitec emlékeztető oltást kell majd kapjon. De nemtom mikor.

Boldog szülinapot Milán! :D

skrisz72
 
 


Köszönöm csajok!

vettünk Jana babavizet, ez volt a szomszédos abc-ben. :)

Még kérdeznék :oops: : én nem vagyok a mikró híve, jobb szeretem a hagyományos megmelegítést, de lehet a már felforralt babavizet mikrózni? (kényelmesebb eljárás), vagy inkább melegítsem fel pl 1 bögre forró vízben?
(nincs cumisüvegmelegítőnk-még)
nani72
 
 


Milánkának nagyon boldog 1. szülinapot kívánok!!!!
Torta fotóm most nincs, de küldök egy csapat gólyát anyukádnak, hogy jöjjön a kistesód! Puszi

Kép
Vendég
 


Nani, én mikróztam. Nem tudom azt szabadott-e, de a mai napig mikrózom a vizet, kaját.

skrisz72
 
 


A vizet melegítheted, de a tápszert NE!

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Sziasztok!


Nani:

Én mikróztam a vizet, próbáltuk a cumisüveg melegítőt de vagy túl meleg vagy túl hideg lett a víz. Vettem egy literes üveget a tescoba, tejes üvegnek árulták. Felforraltam az 1 l vizet, majd ha kihűlt ment a hütőbe és ha kellet akkor melegítettem a mikróba.
Ami még jó volt az a tápszer adagoló. Kicsi dobozka, abba kimértük az aktuális mennyiségű tápszert , éjjel csak beleöntöttem a port az üvegbe és kész is volt a tejci.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nikó 2011.02.14 12:57-kor.

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép


Gyönyörű ha az ember célba lát s eléri azt tűzön,vízen át!
nikó
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek köszönöm a szülinapi köszöntést!
A buli nagyon jól sikerült, jövök majd képekkel és kis leírással ha lesz picit több időm!

Nani én is mikróztam a vizet de a tápi csak utánna került bele.
Mi Janát használunk.

Kép

Kép
raniko
 
 


Ezer puszi nektek a sok válaszért! Aranyat értek csajok!

Ma volt a védőnőnk, meg lettünk dicsérve, hogy szemmel látható a gyarapodás,fejlődik a picúr.
Éjjel 8 órát aludt, mondjuk tegnap egész du. hancúrozott, jól kifáradt, alig vártam, hogy felébredjen, sőt, már elkezdtem nógatni, hisz enni-inni kell.
De mivel behozza a nap többi részében a kajálást, így nem gáz a védőnő szerint az alvás.
Általában 6-7 órát alszik éjjel,most rekordot döntött.
ma is egész nap szundikál, aztán du/este bulizunk, éjjel meg szunya.

Nikó. milyen az a tápszer adagoló? ez 1 kifejezett babatermék? vagy csak egy sima dobozkát neveztél ki rá?
nani72
 
 


Mindenkinek romantikus estét kívánok mára! 8)
Mi már tegnap megtartottuk Valentin napját, sütöttem egy szív alakú tortát és leöntöttem narancskrémmel. Fincsi volt. :lol: Édes tokaji aszút ittunk hozzá.

skrisz72
 
 


Nani:

A Brendonba vettük mivel nekünk Tommee Tippee cumisüvegünk volt így a hozzávalót vettük.

http://brendon.hu/Products/ViewDetails/24076?storetype=store&store=32&pageno=16
Minden márkának van saját tápszer adagolója, utazáshoz is nagyon jó.

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép


Gyönyörű ha az ember célba lát s eléri azt tűzön,vízen át!
nikó
 
 


Nani nekünk is volt tápi adagólónk igen kis praktikus , bár szerintem akármibe kimérhetsz egy adag tápit éccakára, hogy azt csak bele keljen zutyintani a vízbe.

Skrisz nem vagy semmi, érdekelne az a jó kis narancskrém!!! :wink:

Itt két szülinapi kép ezt kaptam eddig meg.
Kép

Reggel az ágyban

Kép

Torta

Kép

Kép
raniko
 
 


Rani, tök édes a lufis kép. Zabálnivaló. :lol:
Narancskrém nem nagy kaland: egy zacskó vaníliás pudingport összekevertem pár narancs levével, vajjal, cukorral, tojássárgájával. Nem lett elég sűrű, ezért raktam bele zselatin fixet is. De az sem segített. A hivatalos recept szerint főzős pudingporral kellett volna csinálni, de nekem nem volt itthon olyan. Gondolom ezért lett hígabb a krém. Vígasztalásul isteni finom lett. Maga a krém receptje a 66 karácsonyi édesség című könyv 100. oldalán található.

skrisz72
 
 


Skrisz köszi ki fogom próbálni!!!!! :D

Igen reggel már az ágyba volt hancúr a lufival!!(igen jól bírják!)

21111111111111111111111111111
(ezt Milán küldte, nem tudom leszoktatni sehogy, hogy a gép az tabu. :roll: )

Lányok a Corába baba mama hetek vannak jó árak nagyon.
Babakaja Kecskeméti 189Ft Univer 209Ft.
TommeTippee dolgok is nagyon jó akcióba.
Itatóspohár, letapasztható tál stb.
Érdemes a neten megnézni!

Kép

Kép
raniko
 
 


Sziasztok Csajok!

Milánka Isten Éltessen!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Szülinapi fotók nagyon édesek, de a zoknis se kutya:)

Lois!
Fiad még mindig gyönyörüséges kispasi:)

Twist!
Dorcikád meggyógyult már?

Skrisz!
Eszter olyan szééééép kiscsajszi, és a fotóid tökéletesek!

Nani!
Olyan ügyes Iza, hogy ilyen jól alszik éjszaka, hálás lehetsz érte!Szopihoz kitartást, kell az anyatej a picikédnek.Mi is Szentkirályi vizet adunk, az jó áron jön ki.De szoktam forralt csapvizet is adni néha.

Nem tudok nagyon vissza olvasni, de mindenkit puszilok!

Kornél ma megy kontrollra kíváncsi leszek mekkora, mert lassan a 74-es rucikat is kinövi.Baromi aranyos be nem áll a szája, és roham sebességgel kúszik, már egy pillanatra se lehet egyedül hagyni.Sajnos pénteken leesett az ágyról de nem lett semmi baja, mert már fel volt bundába öltöztetve, de én majdnem infarktust kaptam.
Lassan megveszem az Ultimax ülést amit itt mindenki nagyon dícsér.Ja és már a sport babakocsit is beüzemeltem, az esernyőre csukhatót baromi klassz!
Fogunk még sehol :oops:
Ja és így ül a bilin a fiam:)
Kép

KépKép

Kép
keny
 
 


Keny Kornélka nagyon cuki!
A bilis kép behalás annyira jó!!! :wink:

Kép

Kép
raniko
 
 


Sziasztok!


Keny:

Kornél nagyon cuki! Jó nagy fiú lesz úgy látom.


Nekünk ma nincs jó napunk, Grétinek reggel óta 37,4 a hője fogalmam sincs mi lehet a gond.

Nekem meglett a labor leletem van egy pár érték ami nem jó. Szerencsére 1-1 számmal alacsonyabb a megengedettnél de alacsonyabb és mindegyik máj gyulladás vagy epeúti problémára utal. Du. megyek az orvoshoz vissza és remélem nem mond semmi rosszat, nagyon ideges vagyok.



:(

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép


Gyönyörű ha az ember célba lát s eléri azt tűzön,vízen át!
nikó
 
 


Nikó, remélem nem lesz baj veled ,és a picilánnyal sem!

Keny, szép a gyermeked! aranyos nagyon!

Rani, jók a képek!

Skrisz, a sütit és a tokajit is irigylem! :D
nani72
 
 


Nani, mikor az én kicsikém volt egy hónapos, én is irigykedtem mindenkire, aki borozhatott. :wink:

Keny, milyen nagy már Kornél. És alkot is a bilibe? Vagy csak üldögél? 8)

Nikó, tapogasd meg a fogínyét, hátha dudorodik valahol valami. Attól simán lehet hőemelkedése.

skrisz72
 
 


Skrisz:

Nem érzem ducinak az ínyét viszont fürcsi után vettem észre, hogy tele van a pocija a lába a keze piros pöttyökkel. Foltokba piros a pöttyök nem türemkednek ki csak piros. Ez vajon mi lehet? Hu de kezd elegem lenni a bacilusokból.

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép


Gyönyörű ha az ember célba lát s eléri azt tűzön,vízen át!
nikó
 
 


Nikó, lehet vírusfertőzés is. Esztinek a kezén jött, elvittem bőrgyógyászhoz, kétféle krémmel kellett kenegetni napjában kétszer. 6-8 hét alatt tűntek el. Kaptunk Fenistil cseppet is, ha durvulna vagy viszketne. A törzsön és a végtagokon gyakori. Megfázásos betegség mellékterméke. De persze ez csak tipp. Orvos tudja csak megmondani, hogy mi fene.... :roll:

skrisz72
 
 


Skrisz!

Pisil a bilibe, tudom mikor szokott kakilni azért próbálgatom, hátha sikerül, nem szeretnék még 3 évesen is pelenkázni....

Nikó!
Nálunk a családban is van kiütéses baba 14 hónapos, nála is vírusfertözés :cry:

Tegnapi vizsgálat eredménye, Kornél 8400gr, 72 cm minden okés.Viszont furcsaság is van, babám kék szemű, szőke, fehér bőrü, pedig mindkét család kreol bőrü, barna haju, barna és zöld szemü.Szóval kezdhetek magyarázkodni :lol: :lol: :lol:

KépKép

Kép
keny
 
 


keny írta:Pisil a bilibe, tudom mikor szokott kakilni azért próbálgatom, hátha sikerül, nem szeretnék még 3 évesen is pelenkázni....



:-))) Ez nagyon vicces, ne haragudj! Pont ezért fogsz még 3 évesen is (de lehet, hogy később is ) pelenkázni! Egy gyerek nem anyuka erőltetése hatására lesz szobatiszta, hanem amikor érett lesz rá testileg, szellemileg! Ezt majd észre fogod venni, mert magától akarja a bilit! Nem mellesleg egy életre elveszti az önbecsülését, mert olyan elvárásod van felé, amit képtelen teljesíteni, hiszen még csíráiban se érett rá!
20140901102739
 
 


Kedves Topiklakók!

Ismét jó szándékkal spammelek itt (is): folytatódik a Babanet kommentjátéka, azok között, akik a héten kommentelnek, a Jaffa Kiadó könyvcsomagját sorsoljuk ki!

Facebook csoportunkhoz is megéri csatlakozni, így nemcsak a cikkekről kaptok értesítést, de további nyereményjátékokban is részt vehettek.

És végül, de nem utolsósorban: várjuk a Ti történeteiteket is A Te történeted rovatba. Kinek ne lenne a tarsolyában egy olyan történet, amit 1-2 oldalban meg lehet írni? Lehet vicces, tanulságos, dühítő, szomorú, elgondolkodtató, szüléses, gyerekneveléses, párkapcsolatos, családos. Akiből kikívánkozik a grafomán énje, történetét Word dokumentumban küldje el erre a címre: szerkeszto kukac babanet pont hu.

Köszi a figyelmet!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Milyen volt Milánka szülinapja?
Rani: köszi a CORA tippeket, nagyon jók ezek a bébiétel árak.

Én még panaszkodtam, hogy 10 hónapos kora óta nem jött Dorkának egy foga sem, és lám, amikor a doki megnézte most a torkát, hát alul láttam egy szép új fogacskát.) Biztos jön hamarosan a párja ki a másik oldalon. Most már 7 fogú kiscsajom van:)

Keny: ööööö, izé,.... hátha a nagyszülőkre, vagy távoli rokonra ütött. :) Szép méretei vannak a fiatalúrnak.

Dorcika már jöbban van, de eddigi legkeményebb hétvégét éltük át. Szegény kislányomat nagyon sajnáltam a magas láz miatt. Bárcsak többé nem lenne ilyen, de valszeg még lesz életében mandulagyulladása:(
Most már ezerrel rosszalkodik és végre van étvágya.
Vendég
 


Hajni, én minden esti fürdetés előtt ráültetem Esztit a bilire. Általában belepisil, de van, hogy nem. Szerinted nekünk is korán van még? Nem erőltetem, csak addig ül a bilin, míg megtelik a kiskád vízzel. Pár perc.

Dorcinak továbbra is gyógypuszik mennek! Jó lenne, ha idén télen már nem lenne beteg többet. Mindjárt jön a tavasz, jó kis meleg idő. Nagyon várom már.

skrisz72
 
 


Sziasztok!

Skrisz, Keny:

Valóban vírus okozta a tegnapi gubancot Dr.-néni is megerősítette.
Nagyon pocsék volt az éjszakánk és én buta nem sejtettem viszkezhet Gréti kiütés. Olyan üvöltést lecsapott és szó szerint dühöngött, bekentem az ínyét , adtam neki vizet csak az nem jutott eszembe viszkethet neki. Szegény kicsi csibém, ma már nem volt hőemelkedés és pöttyök is alig vannak.

Keny:

Nagyon ügyes Milán, hogy már pisil a bilibe. Gréta még csak szórakozik vele , ha kéri odaadom neki van, hogy a babája csücsül rajta vagy éppen a lovacska locsizik benne. Na ilyenkor szoktam elvenni tőle és megbesz. nem erre való a bili.

Ma barátnőmékkel elmentünk a Corába, én úgy égtem, Gréta egy akkora hisztit lerendezett, mert felvettem. Rúgkapált kézzel , lábbal majd hátra vágta a fejét és lefejelt. Mindenki minket nézett. Hamar le tudtam csillapítani de most azon agyalok erről, hogy szoktassam le.?


Dorkaanyu:
Örülök, hogy Dorka jobban van!

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép


Gyönyörű ha az ember célba lát s eléri azt tűzön,vízen át!
nikó
 
 


Skrisz,

amit a lányod csinál, az csak megfelelés anyának, mert látja, hogy örülsz neki, de ettől sajnos még nem lesz szobatiszta. Nem egy anyukát ismerek, aki eldöntötte, hogy na most akkor leszoktatom a gyereket, és nem egy olyan gyereket, akivel még öt évesen is bénázni kell, mert becsurog (megalázó neki, mert kicsúfolják, átöltözések... ). A szobatisztaság egy élettani folyamat, nem lehet siettetni. Ezt csakis a gyerek fogja eldönteni akár hagyod, akár nem. Szerintem egyébként is a legjobb ezt a gyerekre bízni. Amikor ő elérkezettnek érzi az időt, akkor egyik napról a másikra le fog szokni, éjszakára is. (Az éjszakai szobatisztaság később alakul ki általában, de én hiszem, hogy ha kivárjuk az időt, akkor megy ez nagyjából egyidőben is. )

Egy idézet a Kismamából:
"...Be lehet idomítani a gyereket arra, hogy ha bilit lát, belecsorgasson, de ez még messze van az igazi szobatisztaságtól. Ahhoz ugyanis az idegrendszer és a húgycső záróizmainak olyan fokú érettsége szükséges, amelyet kétéves kor alatt szinte soha nem ér el egy gyerek. Arra az egyéves is képes, hogy belepisiljen a bilibe, de abban az esetben, ha ezt az utat választjuk, meg kell barátkoznunk a gondolattal, hogy a gyerek óvodáskoráig sok-sok balesetet kell feltakarítanunk, és ezzel olyan kudarcélményt okozunk a gyereknek, amely sem neki, sem a szüleinek nem lesz kellemes élmény. Míg ha várunk kétéves koráig, akkor lehet, hogy néhány hét alatt átvészeljük a „tanulós korszakot”, és a tudat, hogy a gyerek képes ellenőrzése alatt tartani hólyagműködését, sikerélményt ad neki, erősíti önbizalmát.

6 jel, amely arra utal, hogy itt az idő!

* A gyereknek három-négy órán át is száraz marad a pelenkája
* Panaszkodik, ha piszkos a pelenkája, kéri, hogy cseréljük ki
* Magától is leszedi a pelenkáját, egyedül fel- és lehúzza a bugyiját, nadrágját
* Érdeklődik, amikor a családtagok WC-re mennek
* Tudja, mi a pisilés, kakilás, beszél is róla
* Szól, vagy jelzi, hogy pisilnie, kakilnia kell... "

Végül egy nagy bölcsesség:
"Ha kétéves korban kezdjük: háromévesen biztos a siker. Ha hároméves korban kezdjük: háromévesen biztos a siker." :D

Szokták esetleg még azt is nézni, hogy a lépcsőn váltott lábbal megy le és -föl. De ez se garantálja, hogy minden más elvárás megvan a szobatisztasághoz, mindenesetre már jó jel.
20140901102739
 
 


Hajni, köszönjük a tanulságos cikkeket. Én például nem is tudtam, mikortól lehet ezzel próbálkozni.

Dorkaanyu: szed Dorcika C-vitamint?

Nikó: anyós mesélte, hogy járvány van ott az oviban: hányás, hasmenés...

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Hajni!

Én nem várom el, hogy belekakiljon csak megmutattam neki, hogy van bili is a világon.De amúgy köszi a jó tanácsokat :lol: :lol: :lol:
(biztos arra is tudod a választ, hogy én minként lettem csont szobatiszta másfél évesen, utólagos balesetek nélkül?)

Nikó!
Jobbulást a kicsikédnek!!!!!

Dorkaanyu!
7 fogú Dorcika:)

KépKép

Kép
keny
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: