Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok, nagy nehezen eljutottam hozzátok is :oops:

Benbor! Üdv. én is!
Szerencsére nálunk nincs gond szopi ügyileg (kop-kop-kop), de azért még messze van a szoptatási időszak vége...
Komfortszopi az azt jelenti, h. nem eszik, csak csüng a mellen a baba??? :oops:

Eta, tali jó lenne februárban, de sajna a március első 2 hétvégéje nekünk nem, mert Apa megy síelni és a kocsit is viszi! :? Viszont utána okés! De akkor meg már Ancsa nem lesz :(

Haynii, persze, h. jobb ha nappal nyügi és éjjel alszik, de most már csak akkor nyüglődik Zorka, ha fáradt!

Májki, ez nagyon tetszett, h. más kölyköt puszilgattál :lol: :lol:

Dorka, valamit annyira akartam kérdezni, de nem emlékszem :oops: :D
Hajhullás: én is kész vagyok tőle... sőt nekem zsírosodik is, mint állat és emiatt 2-3 naponta mosnom kell/ene. Nekem is folyton össze van fogva, nem is költök fodrászra, felesleges!

Kiságy: Zorku szinte mindig abban alszik (főleg éjjel és delelőtt), de ha megnyikkan már ott is termek pikk-pakk!
Én hajnalban szoktam magamhoz venni néha, de ahogy Májki is írja, én sem tudok úgy normálisan aludni :( ez van :roll:

És lányok, ti akik a babókkal alszotok... már együtt is fekszetek le velük? 8-9-kor vagy hogy csináljátok?

Eclipse, háti hordozó akkor szerinted király???!!!
Liliputi csatos hordozót szeretnénk... szerinted megéri a pénzét?

Vivi, Barni nagyon ügyes, biztos hamar megtanul visszafordulni is!
Zorka leginkább dobálja magát: felemeli egyszerre mindkét lábát és lefelé rugdossa magát, mostanában nem fordult még a hátáról oldalra sem... viszont nagyon szépen megfogja a tárgyakat! Egyik kézzel utánanyúl és mikor megragadta, a másik kezével is megfogja, majd jól begyömöszöli a szájába :lol:
Én is olyat adok neki, ami könnyű, mert néha a fejére esik és hát kaptunk egy két olyan darabot, amivel ölni is lehetne :lol:

Vikoo, Zorka akkor eszi a kezét, ha már unja magát, na meg ha nagyon éhes! Na ha 3 óránként enne éjjel, akkor én is tuti nem tenném a kiságyba :oops: :wink:

Rodi, sajnálom a szopit, de tényleg nagyon ügyes vagy, h. lefejed!!!

Nálunk sajna fúj a szél, de legalább süt a nap!!! Semmi nem tántoríthat el a sétától!!! Tegnap még esőben is mentünk... na jó, nem zuhogott!

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Na és akkor pár fotó:

Kép de érdekes ez a tv... :P

Kép mennyi minden van a fejemben... :)

Kép szeva!

Kép kissé tele ettem magam :D

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


nava! mi úgy álltunk be, hogy 7-kor szopi, utána nem alszik el, 9 körül fürcsi, 10 körül ágyban van, én is és együtt alszunk el. reggel 8 körül kelünk, van, hogy 9, de sajna még mindig felkel éjjel beszélgetni, meg akkor orrszívás, és könyörgés, h aludjon....2.5-3 óránként eszik Janka éjjel.Ezért várom már a más, eltelítő kajákat, hátha aludni fog tőle. Zorka gyönyörűséges!

eclipse! mikor meglátta az anyósom a nandu kendőt, közölte, h őket is ilyenben cipelték :)

dorka! egy melegítő nekem is elkelne, de nem vagyok hajlandó ekkora testre venni....



]Kép[/
ebba
 
 

 
 

Ebba, ja az úgy már más! Zorkát 8 és 9 között viszem aludni és én akkor még nem szeretnék ágyba menni... azaz szeretnék, csak nem tudok :roll:
Szóval Janka is ennyit szopizik éjjel... húúú de jó dolgom van! :D
Grat a 3 hónaphoz! :D

Jányok, Ti ilyenkor késő délután kora este mit csináltok, vagyis hogy a babák? Nálunk általában nyüglődés van, mert Zorka aludni már nem akar, de azért fáradt, stb... kicsit hosszú lefekvésig :( hiszen annyira még nem lehet lefoglalni. Ha már jó idő lesz, lehet 2x sétálni, de most elég lecincálnom 1x is a negyedikről! :shock:

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


nava! Janka is nyűglődik már este felé...4-kor kel a babakocsiban, 6 körül még szundít kicsit, 7-kor szopi, és fürcsiig csak nyűgi... Mikor viszed levegőzni?

]Kép
ebba
 
 


Hali!

Nav - szintén nyűgösködés van, kb. fél 5 - 5 től, ahogy hazaérünk az oviból. Hétvégén meg ennek megfelelő időben. Szerencse, hogy fél 7-kor fürdés, 7 - kor már alvás van. Pusszantás pici Zorkának, nagyon édi!!! :D
És Hajnié volt az az édes kis gyerekpuszilgatós sztori. :wink:
Azokat a műanyag játékokat én is rühellem, ami ócska, és nem a korának megfelelő - annó Ati kapott ilyeneket. Bontatlanul végezték a fiókban. Viszont a korának megfelelő, jó minőségű játékoktól azért nem kell félteni.
A szeles idővel vigyázni kell. Adél is attól lett taknyos szerintem. Inkább legyen hideg, de ne ködös, párás, vagy szeles idő.

Ebba - kemény ez a masszív éjszakai kajálás. Adélka tegnap este ugyan nehezen aludt el - fél órába telt, de fél 8-tól ma hajnali 5-ig aludt, aztán szopi, és picit nehezen, de volt még visszaalvás kb. fél 9-ig. Nemtom hogy csinálta, mert reggel tele volt a kis nózija takival. :shock:

Haj - ne is beszéljünk róla. Enyém is hullik azért, ráadásul rasztás is a dauer miatt. Nem pontosan ezt és így akartam......

Kriszta - remélem jobban vagytok. Mi az a strídor? :oops:

Lélegzéssel kapcsolatban jut eszembe - nem is írtam nektek, hogy kb. 2 hete volt egy riasztásunk az egyik éjszaka közepén. Olyan igazi rendes, sokpittyegős. Azt hiszem szívrohamom volt. A mocorgásunkat és szuszogásunkat hallhatja, hiszen kb. 3 m-re alszik tőlünk. Apa meg szuszog rendesen, sokszor bökdösöm éjszaka, hogy halkabban.

Eclipse - merre felé gyalogoltál itt nálunk?

mikegirl
 
 


Sziasztok!

Kriszta
A Semmelweis Egyetem és A Szoptatásért Magyar Egyesület képzésére járok, Laktációs Szaktanácsadó szakirányú továbbképzés szak, két féléves posztgrad. egyetemi képzés, az IBCLC vizsgára készít fel, amit idén júliusban szeretnék megcsinálni.

Navared
A komfortszopi tényleg az, amikor "csak lóg a cicin", de nagyon sok pozitív hatása van mind neki, mind pedig neked.
Segíti a tejtermelést, ellazító, éjjel visszalalvást segítő hatással van Rád, a babának meg megnyugvást ad, stresszcsökkentő hatású.
Gondolj bele, ő még nem tudja elmondani a benne tomboló érzéseket, nem is tudja, mit kezdjen velük. Az őt érő sok külső hatás, info fel nem dolgozása stresszhatású, amit a picik még nem tudnak maguktól feldolgozni, többek között ezért nehezek az esti órák is. A komfortszopi, a hordozás, a testkontaktus segít ennek a feldolgozásában. Nem próbáltad még meg kendővel magadra kötni?
Ajánlom a kendővel , csatos hordozókkal és egyéb hordozási eszközökkel kacérkodók figyelmébe a www.hordozo.hu oldalt. Itt kölcsönzésre is van lehetőség, hogy kipróbálhassd a szimpatikus hordozóeszközt, mielőtt beleugranál a megvételébe.

Elkezdtem olvasni a topikotokat az elejétől.
Még csak a 13. oldalnál járok, (jó sokan, jó sokat írtatok), és olyan jó végigélni Veletek a várandósságotok első heteit. Meghozzátok a kedvemet egy harmadik gyerkőchöz! :) Kiváncsi vagyok kivel mi történt, és a szüléstörténeteket már nagyon várom, de nem akarok előreugrani.

benbor
benbor
Érd
 
 


Viko köszi a Kittike babámért gyújtott gyertyát. Pussz

Maccs
vörösmacska
 
 


Ebba, általában a dél körüli szopi után sétálunk... ez azt jelenti, h. 12 és 14 óra között indulunk és 1-1,5-2 órát vagyunk kint attól függően, h. milyen az idő és kicsilány hogyan bírja, mert néha van ám üvöltés a kocsiban is :shock: :)
De ahogy Benbor írja, az esti nyüglődés akkor amiatt is lehet, h. sok neki a napi feldolgozandó :? szegénykék!

Májki, ja bocsika... akkor te megismered saját gyereked :lol:
(Bocsi Hayni, csak vicc volt!)
Zorka szerencsére még nem volt igazán taknyos, de őszintén szólva a többi gyerek akikkel találkozunk séta közben sokkal jobban be van bugyolálva... és szinte minden nap sétálunk, még nagy hidegben is. Az igaz, h. nyálkás időben nem viszem, de biztos, h. a hideg jól megedzette!

Benbor, köszike!!! Akkor érthető, h. miért ilyen kis nyügik. Én úgy gondoltam, h. már sok volt neki az adott napból és a kis idegrendszere nem bírja, ergo dög fáradt, csak fura volt, hogy már 6-nál tovább nem bírja. Tegnap pl. 5x szopizott, de 7x volt cicin! Engem nem is zavar, ha csak csüng rajta, hiszen amúgy nem szokása, de ezek szerint kellett neki egy kis megnyugvás!
Van kendőnk, amit nem nagyon kultivál, mert nem bír benne mozogni, azaz a kezével nem tud rendesen kalimpálni, így marad a kézben levés. Néha azért elvan benne, ha már elég fáradt, de elaltatni nem tudom benne! Most szüli-, névnapra kapunk csatos hordozót, abból már kilóghat a felsőteste, keze... remélem beválik, mert azzal azért könnyebb mászkálni is később!
Jó olvasást neked és örülök én is, h. jöttél és segítesz nekünk!
Hajrá 3. baba! :D

Dobok nektek egy kis vidulnivalót:
(a többit - 6 hónapos kortól - még nem teszem fel, mert nagyon sok, de ha valaki szeretné, írjon privit!)

"Az első 6 hónap
- Az a hatalmas méretű fej, amit szülés után egyfolytában nézel, hát az tényleg átfért azon a kis lyukon, amibe
addig azt a pirinyó tampont dugdostad.
- A lefejt tej becsesebb, mint egy 200 éves bor.
- Úgy tűnik, az egész nap egy végtelen szoptatás.
- Napi 4-5 óra alvással is lehet élni.
- Ha választhatsz a szex és az alvás közt, az utóbbira fogsz szavazni.
- Egy kisbabából valamelyik nyíláson mindig folyik valami.
- A séta csak neked séta, ő ebből semmit nem vesz észre.
- Elindulni otthonról egy 2 órás procedúra.
- Ha eddig nem kötötted be a biztonsági öved, ezen túl befogod.
- Kurva nehéz a babahordozót cipelni, gyerekkel együtt.
- Minden babazokninak szűk a szára és bevág.
- A legszebb ruha is csak 1x kerül sorra, azután kinövi.
- Aki a fürdetőkrémet kitalálta, azt lapáttal vernéd agyon.
- Az egész terhesség alatt azt várod, hogy végre megint hason alhass. Szülés után a 2 irgalmatlan méretű csöcsöd
miatt továbbra is csak ábránd marad...
- Már nem szereted a vendégeket.
- Sírsz, ha az alvó gyereked nézed.
- Sírsz, ha valaki hangosabban szól hozzád vagy ingerültebb veled.
- Sárkány leszel, mindenért baszogatod a férjed.
- Egész nap várod, hogy este legyen és a gyerek aludjon, reggel meg azt várod, hogy mikor kel fel végre.
- Ha elszabadulsz otthonról pár órára, amit addig alig vártál, akkor egész távolléted alatt otthon jár az eszed.

- A férjed túl csinos, túl szexi és minden nő biztos őt akarja .
- Akik eddig hívogattak a szülés előtt, hogy "egyben vagy még?", na azok mostantól nem fognak. A napok
múlásával, már senki nem fog hívni, csak a család.
- A nagyszülők azt hiszik, nekik szülted a gyereket.
- Kiderül, hogy mindenki tehéntejet ivott 2 hónaposan régebben.
- Kiderül, hogy anyád nem tud semmit a babákról (már).
- Anyósod még annyit sem.
- Fél óra bohóckodás és cigánykerekezés után egy 2 mp-es mosoly teljesen reális egy babától.
- A digitális mérleg egy szar, csak arra találták ki, hogy idegesítsen.
- Amelyik ruha lábközt nem patentos, az a gyerek emelésekor a nyakában gyűlik össze.
- A híg fos a legjobb pelenkában is utat vág a hátközépig.
- Van 70 dekás teli pelenka!!
- A zenélő forgó a kiságy felett nagyon kevés ideig forog 1 felhúzással sajnos.
- A mélyhűtőben már csak a fagyasztott anyatejnek van hely, kajának nincs.
- Egész nap otthon vagy, még sincs este meleg vacsora és kupi is van pluszban. És még fáradt is vagy.
- A melltartóidat sárkányeregetésre is használhatod.
- Zuhanyzáskor meg kell emelned a melleid, hogy alatta is megmosd.
- A hátközépig fosás mindig akkor jön el, amikor sorra kerülsz a dokinál és le kell vetkőztetned a vizsgálathoz.

- A babagondozással kapcsolatban nincs egyetlen téma sem, amiről ne adna teljesen eltérő tanácsokat a védőnő, az
orvos és az anyád."

Bocs, ha elfoglaltam egy fél oldalt :oops: :D

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Benbor, még egy kérdés!!!
Ezek szerint, ha Zorka nyűgös, próbáljam meg cicire tenni, ha már leszakadt a kezem? :? De most komolyan...! Köszi!

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Benbor jó olvasást! Jó sok van még hátra :wink:

Maccs
vörösmacska
 
 


Helló!
Jó az idézet. Kint alszik a csöppem, csak gyorsan beugrottam egy képet megmutatni, ma reggeli alkotás. Imádom!!!


Kép


Kép
ebba
 
 


sziasztok mamik,

mi is jelentkezünk :)

forgolódás:még mi sem forgolódunk.. jövő héten leszünk 3 hónaposak, így még nem vagyunk szerintem semmivel sem elkésve. :)

VV: én is nézem, ha éppen Levi nem hisztizik.. :oops:

benbor:üdv közöttünk! :)

mikegirl:jobbulást Adélkának!

bedoha: nagyon édes Oli baba! :)

nálunk a nappalok kicsit katasztrófálisak Levivel :oops: nem igazán szeret aludni, max fél órákat alszik, így napközben már jó ha 2 órát alszik összesen.. :oops: állandóan igényli, hogy mellette legyek, játszak vele..:)
nálunk is elkezdődött a fogzási időszak, tele vagyunk nyállal és állandóan a keze a szájában. :) szegénykém időnként nagyon szenved vele.
egy hétig haza is utaztam a szüleimhez, egy kis segítségért.. mert a férjem sokat ügyelt, egyedül Levivel meg már picit kimerültem..más segítségem meg rajta kívül nincs, mert messze laknak a nagyik..
na jó, nem panaszkodom többet.. :)

Kép
Lilypie Pregnancy tickers
henne
 
 


Kriszti,
szegény Davidka. Most állt belém a para, mert úgy tűnik, szinte minden baba begöthösödik, mikor kerül sorra az én lányom :(

Mikegirl,
apának, amikor az újraélesztő-elsősegélynyújtó tanfolyamon volt, (én nem :oops: :oops: :oops: ) azt mondták, a légzésfigyelők pár másodperccel hamarabb már jeleznek, mint az ő orvosi értelmük szerinti vészhelyzeti érték... de inkább nem írom le, hány másodperces légzéskihagyást mondtak veszélytelennek ... :shock: :shock: :shock: :shock: Úgyhogy valószínűleg tényleg nem volt semmi baj Adélkával. De az biztos, hogy én is szívrohamot kaptam volna.

Tényleg lányok, aki használ légzésfigyelőt, tanfolyamon is volt?

Ebba,
Janka szépségkirálynő :D :D :D :D elcsöppentem

Navi, jó szöveg! :lol:

Benbor,
a kölcsönzési lehetőséget még nem is tudtam, de jó!

Háti hordozó: én még nem próbáltam, csak azért írtam, hogy nekem is-nekem is, mert elől már nehéz Molli (pedig még nincs egész 6 kg...) és szeretném a hátamra (is) tenni! De csak kiránduláshoz, városi tömegközlekedésben elől akkor is biztonságosabb (meg le is tudok ülni) :wink:

Túra: Gödöllőn a Téli Margita 20-on voltam, apa a 40TF-en futott.
Majdnem megmakkantam a 20-on, annyira nincs kondim, jaj-jaj. Hiába nincs gond az alakommal, ha a 100m magas dombra alig bírtam felmenni, régen meg felfutottam :cry: 40 perccel mentem rosszabbat mint tavaly (akkor 4 hetes terhes voltam, csak még nem tudtam) (Apa 40 perccel 50 perccel hamarabb ért be a majdnem dupla olyan hosszún futva).

Mollika tegnap, 3 és fél hónaposan a hasáról a hátára átfordult. Tökre meglepődtem, mert eddig nem is próbálgatta. Olyan spontán jött ez nála :lol:

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Navared
Én simán lefekszem Daviddal :oops: :wink:
Nagyon szép Zorka :lol: :lol: :lol: :lol:

Mikegirl
http://www.informed.hu/betegsegek/beteg ... le_hid=459

Benbor
Én is gondolkzom valami ilyesmi továbbképzésen :wink:

Ebba
Kuksis Janka :lol: :lol: :lol: :lol:

Eclipse
Tanultam valamennyi újraélesztést :wink:
Csak ne a saját gyerekemen kelljen csinálnom!
Vendég
 


Kép
Kuksi David

Kép
Inhalálás
Vendég
 


Hali!

Többen írtátok, hogy fura íze van a fagyasztott, felengedett anyatejnek. Ezt meg tudjátok előzni úgy, ha fejés után minél hamarabb lefagyasztjátok. Ugyanis minél tovább áll az anyatej, annál több zsír bomlik benne zsírzsavakra. Mivel sok emésztést, felszívódást segítő enzim is van a tejben, hogy a baba még fejletlen emésztőrendszere ellenére fel tudja dolgozni, hasznosítani a tejcsit. Egyébként, ahogy ti is tapasztaltátok, a babák nagyrészét nem is zavarja ez az ízválozás. Persze van pár gourman baba, aki csak a frisset szereti! :)

Navared
Kérdésedre a válasz, igen. Tedd nyugodtan vissza a melledre, ha semmi mással nem tudod megnyugtatni.
Figyeld a babád jelzéseit, és egyre ügyesebben elkommunikálja majd neked, hogy mit szeretne! Ez egy oda-vissza dolog.

Ebba
Tündéri Janka a hatalmas szemeivel.

Eclipse
A kendővel is tök jól lehet hátra kötni a babákat. 6 kg felett már elég megterhelő az elől hordozás. Próbáltad már a csípődre tenni kendőben? Akkor kint lehet a keze, neked is könnyebb tartani őt, és felszabadul a te kezed is.

(Lelkesen olvastam ma is. Már április 20-nál, a 21. oldalon járok. Most vagytok túl a 12 hetes uh-kon... Sajnos holnap már dolgoznom kell, de egyelőre Ti lesztek a mindennapi olvasmányom.
+ én is gyártottam vonalzót.)

benbor

benbor

Kép
Kép
benbor
Érd
 
 


Sziasztok!

ETA! Beszéltem apával, és azt mondta ha szerzünk helyette embert 26-ra, akkor tudunk menni a talira!!!! :lol: Remélem sikerül!!!
Tényleg, akkor lesz belőle valami, vagy érdeklődés hiányában elmarad?

Tündériek a babaképek!!!! :lol: :lol: :lol:

Balázs 3 hónapos ajándéka az volt, hogy ÁTFORDULT a hasáról a hátára. :lol: Egyszer délután, majd este még 2-szer megismételte, hogy apa is láthassa. :D Azóta mondjuk nem gyakorol, gondolom megelégedett vele, hogy ezt is tudja, akkor kipipálva. :lol:

felkelt!

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


és néhány kép:

Kép
Kép
Kép

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Sziasztok Csajok!!

Mi is megyünk a talira ha lesz 26-án :D ( bár aznap van Apukám szülinapja, de valahogy megpróbálom áttetetni vasárnapra, vagy késő délutánra)...Tényleg ha lesz tali az délelőtt vagy délután lenne???

Olvastgattalak ám titeket, csak most nincs időm írni, mert megyünk intézkedni mindenfelé, családi pótlékot, meg a Karenzet ( GYES), mivel megjött Lili útleve előző hét vége felé és csak azzal tudjuk ezeket intézni....Szegény, borzasztóan néz ki a képen ami benne van, mintha nem is ő lenne :? ...Na de ez legyen a legnagyobb bajunk :wink:

Még jövök majd bővebben!!!

Puszi minden Anyukának és Babócának!

Lili és Ancsa

KépKép
gyancsi
 
 


csak gyorsan, majd még jövök, de...
topiknyitó anyánk!!
nyiss egy 2011 novemberi topikot :)
Kép
ebba
 
 


Halihó!

Jó, hogy eljött a hétfő! Egész hétvégén vendégek jöttek-mentek! Nagyon fárasztó volt, de élveztem, mert legalább kicsit társaságban voltam, voltunk. Emiatt a hülye influenza miatt nem merek sehova sem (bevásárlóközpontok) kimozdulni. Az idő meg nem mindig alkalmas a sétákra! :?

Benbor!
Szükségem lenne a szakértelmedre! Már napokkal ezelőtt észrevettem, hogy a tejem (én fejek) sokkal hígabb, mint korábban, olyan vízszerű, és már nem olyan zsíros. Régebben majd 1 cm-es zsír volt a tejem tetején, most éppen csak alig úszkál valami zsírfolt a tetején. Ja, és korábban szép sárga volt, most meg eléggé fehér, mondjuk nem annyira, mint a tápszer, de nincs az a szép sárgás színe. Szerinted eléggé tápláló a tejem? Most ebben a hónapban Kitti 530 grammot hízott, igaz, most sokat fájlalta az ínyét. (Korábban 790-t és 930 grammot)

Lányok!
Kicsit lemaradtam. Hova tervezitek a 26-ai talit?

rodina74
 
 


Sziasztok!

Én is el vagyok tűnve mint sokan mások....
Olvasni mindig el tudlak benneteket, de amikor hozzá kezdenék írni, akkor Ádám mindig el kezd sírni, hogy már unja a hintát, ekkor altatás, aztán meg gyorsan házimunka, amíg alszik.
Tegnap is Ádám már 9-kor aludt, én meg fél 2-ig fent voltam (tanultam). Sajnos nem nagyon tudom máskorra beiktatni. Lehet én csinálom rosszul és nagyon elkényeztettem Ádámot, de egyedül max. csak szopi után egy negyed órát van el a játszószőnyegen, utána jön a nyügi, de ha felveszem és sétálgatunk vagy játszok vele, akkor még vigyorog egy fél órát (rájöttem, hogy utál már vízszintesen lenni).
Nem panaszkodásként mondom, de most jelenleg készülnöm kell a nyelvvizsgára :( , ki kell dolgozni az államvizsga tételsort (tanulni szerintem már nem marad időm), megírni a diplomamunkámat és még 3 tárgyból le is kell vizsgáznom... Végiggondoltam és rájöttem, hogy ez akkor is húzós lenne, ha nem kötne le ennyire Ádám. Így viszont csak akkor van időm, ha apa itthon van és besegít egy kicsit, bár neki is tanulnia kell(ene) :)

Ráadásul Ádámmal is szenvedünk. Ma délután megyek a védőnőhöz, hogy hátha tud valamit segíteni, mert a gyerekdoki lerázott és nem sokat segített.
Írtam régebben, hogy vennünk kellett tápszert, mert a vizsgák miatt lecsökkent a tejcsi. Egyébként azóta is vagy sok van, vagy kevés. Szerintem ez már így lesz végig (most sok van :) ). Viszont amióta először adtam neki egy kis pótlást (nem volt sok, csak 60ml), azóta 4-5 naponta kakil csak és az is eddig csak segítséggel. Teljesen kész vagyok tőle. A doki csak annyit csinált, hogy írt fel egy másik tápszert (szorulásos babáknak), most pl. inkább azt adok neki napi 1x (a tejcsit meg fagyasztom), hátha megindítaná. De semmi :( Ja és egy másik védőnő javaslatára el kezdtem adni neki őszibarack levet 2 kanállal minden szopi előtt, mert elvileg annak is segítenie kellene, de eddig semmi hatás. Ma is már a 4. napnál tart.
Ráadásul már a 2. kakimentes nap után elkezd bukni és tegnap már a 40 ml tejcsi fele is kijött belőle. Ezért nem is hízik megfelelően szerintem. Múlt hónapban még 800g-ot hízott 1 hónap alatt, most meg örülhetek, ha az 500g meglesz :(
Egyébként szerintem az én babám a legkisebb (súlyra) itt a fórumon. Igaz pici súllyal született, meg volt az a kórházi mizéria és a nemszopizás is és akkor alig hízott, de az 1-2 hónapos kora között olyan szépen megindult.

Bocs, hogy személy szerint nem írok most senkinek. Babák nagyon kis édesek!
Egyébként nagyon kis ügyes már Ádám is. Fordulni hasról hátra fordul, fordítva még nem.

Ebba: babatabló terve készül. Kérek képeket. (feherne.szilagyi.andrea kukac gmail.com)
Egyébként milyet szeretnétek? A4-es méretűt? vagy csak olyat ami ide befér?

Talira nagyon szeretnék menni, kaptam egy nagyon szuper kengurut, Ádámot tegnap raktam bele először, tetszett neki így ha kell, akár tömegközlekedve is el tudnék menni, csak ne legyen akkor már ez az influenza járvány...

Eclipse, Vaya: mosható pelus milyen? Én kb. 1 hete kezdtem, de jó párszor átnedvesedik oldalt a combinál, pedig 2 óránként cserélem. Valószínű kicsi még hozzá, főleg a combi :) De ami a vicces, hogy az éjszakát meg teljesen kibírja, igaz akkor hason van. De sajna nappal nem sokat lehet hason a bukások miatt :(
Most venni akarok bele bambusz betétet, hátha az jobb lenne.

Keresek még egy képet!

Puszi mindenkinek!

Ja, üdv Ninin és Benbor!

Kép

Kép
tatjana
Dunavarsány
 
 


Bocs, de nem tudtam dönteni :)

Kép

Kép

Kép

Kép
tatjana
Dunavarsány
 
 


Sziasztok!

Csak nagyon röviden tudok bejelentkezni...Bence ébredezik.

Egy gyors kérdésem lenne azokhoz, akik tápszereznek:
Mivel elég ingadozó a tejmennyiség nálunk írattam ki tápszert, hátha szükség lesz rá. Elolvastam az elkészítését...most akkor forraljam fel, és hűtsem le 70 fokra...de honnan tudom, h mikor 70 fokos? ...meg elképzelem, ahogy az én marha türelmes kisfiammal közlöm, h várjon már egy 10-15 percet, amíg felforralom, aztán kicsit lehűtöm, majd összekeverem, majd tovább hűtöm...előre nem csinálhatom meg, mert nem biztos, h fog kelleni...Ti hogy csináljátok?????? Vagy csak így leírva tűnik körülményesnek?

Tatjana:
Kitartás!!!!!!!! Azért ez így kemény lehet!

Babócák mindenhol nagyon arik :lol:

Hú ébredezik, lépek...majd még próbálok jönni!
berni01
 
 


Tatjana!
Nálunk is ez a kaki mizéria volt. Nekem a doktornő írt fel laevolac-ot (laktóz szirup), és másfél hétig adtam neki belőle, olyan 3-4 naponta. Talán 3-4x kapott belőle, és azóta van kaki max. 3 naponként, de volt olyan nap, amikor 3x is kakilt. Szerintem próbáld ki. Egyébként, szerintem a topikban, mi vagyunk a legkisebbek, mi 2400 grammal születtünk, és mikor hazajöttünk voltunk 4250 grammok. Éppen tegnap haladtuk meg a hazajöveteli súlyunk kétszeresét, mert fürdés előtt 4510 grammok voltunk, és ehhez most vagyunk 56 cm hosszúak!
Szóval ne keseredj el! Minden rendben van veletek is, csak az a fránya tanulás ne lenne! De, azt pedig kell, sajnos! Nagyon ügyes vagy, és hidd el, minden vizsgádat meg fogsz tudni csinálni!

Berni!
Én úgy csinálom, hogy már előre mindig fel van forralva 300 ml körüli víz. (Biztos, hogy 70 fokos, nem 40?) Ezt egy nagy nukos cumisüvegben tartom, szobahőmérsékleten. Amikor 100 ml tápit csinálok, 80 ml-t a már lehűtött vízből teszek, és felforralok még egy kis vizet (vízforraló), és abból teszek hozzá még 20 ml-t. Így kb. 1 perc alatt kész a tápi.

rodina74
 
 


Rodina:
Köszi, így egyszerűbb...aha 70 fokost ír!!!! Gondolom, h feloldódjon benne a tápszer és utána kell még tovább hűteni elvileg, h iható legyen. De hát akkor én is megpróbálom úgy, ahogy írtad, ha szükség lesz rá...de ne legyen :)
berni01
 
 


Lucuzs
Szépek a gyerekeid! :lol:

Ebba
Szerintem, a 2011-es novemberi topik nyitását meg kellene hagyni azoknak, akik akkor fognak szülni. Ne vegyük el tőlük az örömöt... mi majd megyünk gratulálni nekik :wink:

Rodina
Tej összeétele baba igénye szerint változik. CSAK nagyon extrém módon éhező mamák teje nem megfelelő. Az meg természetes, hogy a súlyfejlődés lelassul.

Tatjana
Kitartást a tanuláshoz!

Berni
Én egy fél percig mikroztam a vizet, mikor tápszert csináltam Davidnak, összekevertem, majd hidegvíz alá tartva hűtöttem le ihatóra...

Átlagos baba 6 hónapos korára duplázza meg a születési súlyát :wink:
Vendég
 


sziasztok,

lucuzs: nagyon édes Balázs és BOgi! :)


tatjana: teljesen megértelek a tanulást illetően. nekem is ebben a félévben kellene államvizsgáznom, de rájöttem, most nem fog menni Levi mellett. :oops: így is lesz 6 vizsgám..így egy félévvel eltolom az államvizsgámat..
nagyon édes Ádám! :) mi is tápszerezünk is, de nálunk szerencsére nem okoz semmilyen szorulást Levinek.

berni: én a tápszert babavízből csinálom Levinek.. ugyanis nem tudja megvárni azt, hogy felforraljam és lehűtsem neki, mert ordít. így Jana vizet melegítek neki tápszerhez, így a leggyorsabb. (bár általában még ezt is lassúnak tartja Levi.. :) )

mi jól vagyunk. az éjszakáink egyre jobbak. most 9kor elaludt Levi és csak negyed hatkor kelt. :) örültem is neki. :)

lányok, altatja valaki a babáját hálózsákban hason? mert Levi már bejárja a kiságyat éjszaka, és a takaróját félúton elhagyja.. :)

Kép
Lilypie Pregnancy tickers
henne
 
 


és egy pár kép Levimről :)

Kép
Kép
Kép

Kép
Lilypie Pregnancy tickers
henne
 
 


Sziasztok!

Gyönyörűek a babfotók!!!!!

Tatjana: Nekünk van, hogy heti 1x van kaki. Szerdán megyünk oltásra, akkor kikérdezem a dokinkat. Szirupot még nem próbáltuk, de még nem is bántotta a kakesz nagyon.

Henne: Mi hason altatjuk, hálózsákban, és ez egyelőre jó neki. Kíváncsi vagyok, hogy mi lesz, ha forog :).

Benbor: Aham, újabb felismerés :) (felengedett tej szaga...)

Navi: Ezt olvastam még régen, de most teljesen új jelentést kapott :D Akkor viccesnek tűnt... Most tök igaznak!!!! :D

Eclipse: Oh, ha én annyit tudnék gyalogolni (túrázást ne is említsük)... :D

Tali akkor 26? Hol? És délelőtt vagy délután?

Lucuzs: Gratula az átforduláshoz Balunak! És ahhoz is, hogy megismételte :D

Betegek meggyógyultak?

Kemény műanyagokat inkább nem adom oda neki (tényleg kemények - amúgy olyan is van, ami sorjás - az nem kemény ugyan, de milyen gyerekjáték az ilyen... :S).

Kép

Kép
amidaalah
 
 


Henne!

Te a már felnyitott babavizet később nem forralod fel? Én is Janat használok, de az van ráírva, hogyha 24 órán túl nyitottad fel, akkor forrald fel a vizet. Én eddig betartottam, de ha te nem így csináltad, és minden okés vele, akkor én sem fogom forralgatni! Egyébként én ezt neki a tejcsi mellé adom, mint folyadék.
Én nem altatom hason Kittit, mert utál hason lenni. Valószínű ezért később is fog kúszni, mászni...

Kittiről is néhány kép, ha nem baj...

Így aludtam el apánál büfiztetés közben:
Kép

Itt, anyura vártunk, még beszaladt a postára:
Kép

Anyára figyelek:
Kép

Kép

rodina74
 
 


rodina: nagyon édes Kittike! :)
de természetesen, 24 óra elteltével én is forralom a baba vizet :) viszont nem szoktam hűtőben tartani..és semmi baja Levinek:)

Kép
Lilypie Pregnancy tickers
henne
 
 


Rodina! Tündéri Kittike!!! Annyira szép arca van, kis törékeny baba. :D

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Tatjana! Ádám cukorfalat! :lol:
Nem semmi energiád van, hogy ennyi mindent kibírsz! :shock:

Henne! Nagyon szépek vagytok együtt Levivel!!! :D

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Jó estét mindenkinek!!

Sikerült ide érnem, remélem tudok mindenkinek írni egy pár sort :wink:

Eclipse-Nagyon ügyesek vagytok a túrázás miatt, a barlangászós kép nagyon nagyon állat :D A barlangász Molli, valami tündéri :D Szerencsések vagytok, hogy a párod ilyen jó alvó, Csabi konkrétan akkor is felébred ha esik kint az eső és kopog az ablakpárkányon :shock:

Vikoo-Én is szeretnék meghívót a blogodhoz!Azért kiváncsi lennék ám rád, hogy mi az ami megijeszt a tükör előtt, annyi mozgás ellenáre...Tuti valami bomba csaj vagy, legalább is a képeken nagyon csinos vagy :wink:

Vörösmaccs-A te bologod elérhetőségét légyszi küld el nekem is :wink:

Ebba-Jankóci gyönyörű!Hajnali kelésről: amíg a Linzi reptéren dolgoztam volt, hogy 3.30-ra kellett mennünk ( 2.30-kor keltem) :shock: Na az iszonyú volt!!!!!!!!!!!!!!!!!!Mizujs a párásítóval?Kicserélted?

Berni-Hogy van Bence??Javult már az éjszakai alvás?

Wivi-Remélem Barni már meggyógyult teljesen!! :wink:

Navi-Hogy vagytok szopi ügyben?Fejsz még?Vagy már beállt a kereslet kínálat?Én is észrevettem pár napja, hogy az egyik cicimben ( amelyik amúgy is a "bénábbik"), éjszaka olyan kevés tej volt, hogy szinte semmi...jól be is szartam, hogy el ne menjen a tejem...Úgyhogy most szürcsölgetem a szopis teát, eddig valamit használt, Lili legalább is nem panaszkodik! :D ...Amúgy válaszoltam a privi üzidre???Basszus nincs a kimenőben és nem emlékszem :oops: ...Mi egyébként 7-kor kezdjük a masszír-fürcsi-szopi kombót :wink: ...Nekem a csatos hordozók közül nagyon bejön a Babbinka, nézd meg , szerintem iszonyú jóóók :D

Képzeljétek Lili tegnap este 8-tól ma reggel 4-ig egyhuzamban aludt :D :D Juhuuuuu!!Nagyon rendes kis csajszi :D

Ritya-Tamásnak jobbulást!

Amidaa-Gratula Bencinek az átforduláshoz :D Én is úgy tudom, hogy ha egyszer megcsinálta akkor azt már tudja!

Lili semmilyen forgásra nem hajlandó és utál hason lenni...Így semmi sem motiválja, hogy a kényelmes hátáról a hasára forduljon :D ...Hason viszont kb 2 perc után üvölt :D ...Egyedül akkor van el hason, ha elalszik a kendőben és úgy teszem le!

Rodi-Szerintem mi születtünk a legkisebb cm-rel a fórumban ( 45 cm), viszont 2935 grammal, szóval az normálnak mondható....És ma voltunk mérésen, így 56 cm-esek és 5720 grammosak vagyunk, szóval nem egy nádszál a kisasszonyom :D ....Kittike gyönyörű kis játékbaba :D ...Köszi a könyvajánlót, le is töltöttem a netről!!Egy hős vagy a fejés miatt!

Ninin-Régen voltál, remélem jól vagytok....Rendbe jött a tejprobléma?Te is írtál valami képeket, hogy tudsz küldeni....Kérem szépen ha lehet :D

Hayniii-Mi szerencsére nem nézünk Való Világot, mert nincsenek magyaradóink, így mikor a barátnőim elkezdenek valami Gömbiről meg tudom is én kikről beszélni én mindig csak sasolok, hogy ki a francról beszélnek :D Amúgy míg otthon laktunk én is néztem, a kedvencem volt az első, amiben Majka volt, őt imádtam :D ....Egy időben VV Ágica nagyon jó barátnőm volt, sülve-főve együtt voltunk, de szerencsére már vége, kiismertem és megszkadt a barátság....

Benbor-Üdv közöttünk!!! :D Kérdezhetek olyat, hogy az normális, hogy mindig estére van kevesebb tejem??Minidg olyan " löttyedtnek" érzem a cicimet az esti szopi előtt ( szóval nem olyan dinnyék, mint pl éjszaka :D )


MikeGirl-Köszi, le is töltöttem a netről a könyvet ( persze mire megírtad, hogy neten is van addigra már leütöttem a Vaterán egy példányt belőle, most próbálom visszamondani :oops: )...pizsi party jól hangzik :D Adélka jobban van?

Kinga-Gratula Flónak az ovihoz :D

Eta-Taliban még mindig benne vagyunk, csak légyszi mondjátok meg, hogy délelőtt vagy délután lenne, mert akkor úgy szervezem a dolgokat :D Szorítok a jel-nyelv vizsgához!!Nehéz amúgy?

Bedoha-Lili is hatalmas anyatejillatú puszit és szempilla rezegtetést küld az ő igen jóképű és fess udvarlójának :D

Dorka-Tuti, hogy Luca baba csak megijedt a porszívó hangjától azért sirdogált, mert amúgy egyáltalán nem fáj nekik az orrszívás :wink: Lilike konkrétan dugja oda a kis nóziját, ő szereti :D De lehet csak azért, mert a haverjához ( porszívó) van csatlakoztatva :D

Lucuzs-Remélem összejön és sikerül valakit találni helyettesnek és ti is tudtok jönni a talira :wink: Gyönyörűek a gyerkőceid :D Gratula Bazsinak is a forgolódáshoz!! :wink:

Kriszta-Én úgy tudom, hogy itt a babaneten ez egy fajta hagyomány, hogy mindig az egy évvel az előtti anyukák ( tehát a 2011 novemberieknek a 2010 novemberiek) nyitják meg a topikot :wink:Az az inhalálós kép haláli, egyem meg :D

Henne-Mostanában Lili is leszokott a napközbeni alvásról, néha-néha 10-20 perceket szundít és finish!!!De szerencsére azért el-elvan fél órákra egyedül is :wink: Nagyon szépséges a fiatalembered...Ha nekem másodikra fiam lesz akkor ő is Levi lesz :D

Tatjana-Le a kalappal, ennyi mindent csinálni!!! :shock: Remélem megoldódik a kaki ügy és a tejcid is egyre több lesz!Mikor van a nyelvvizsga-államvizsga?Nagyon édes Ádám baba!!! :D

Szisszka, Angie, Aranyos-Jó rég voltatok!!!

Na azt hiszem ennyi.....Bár tuti kihagytam valakit, annak dupla nyálas Lili puszi :D

És pár kép akkor Lilipókról:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Na lépek aludni, mert holnap megyünk megint papírokar intézni ( természetesen ma kb semmit sem tudtunk intézni, áááá :evil: )

Mindenkinek csodaszép éjszakát! :D

Lili és Ancsa

KépKép
gyancsi
 
 


Csajok! Nekünk dél-kora délután felelne meg a talira! Ilyen messziről délelőttre esélyünk sincs fent lenni.

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Szisztok!

Amida,
én adok neki kemény játékot, egyetértve Eclipsével. Ja és Vikooval is egyetértek, hogy a gagyi Tesco-s játékok sokkal jobbak néha mint a márkás termékek.

Eta,
én is a fedett helyre szavazok.

Mike,
szerintem már nekem sem hisznek a többiek, hogy nagyon szeretnék menni a talira, eddig mindegyikre bejelentkeztem és mindig közbejött valami. :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Bedor,
hol tartasz a visszaolvasásban? Én is úgy megtenném de a napjainkat is alig tudom követni nemhogy az egy évvel ezelőttieket.

Neva,
másik Hajnié a sztori nem az enyém (én vagyok az "y"-os) :lol:

Eclipse,
én részt vettem egy tanfolyamon, szerintem csak így van értelme a légzésfigyelőt használni. Remélem sose lesz szükségem erre a tudásomra.

Tatjan,
Ádi nagyon édi, tiszta apja!!!! :wink: MIlyen képet küldjünk? Újszülöttet? Én az A4-es méretet preferálom. Legfeljebb majd lekicsinyítjük ide.

Berni,
víz előre fel van nekem is forralva majd ahogy Kriszta csinálja bedobom én is a mikróba. A test meleg vízben is felolvad a tápi.

Kriszta,
én is úgy tudom, hogy ez itt hagyomány. A 2010 nov-nak kell megnyitni a 2011 nov-ot.

Neva,
én is altatom hason hálózsákban. Eddig még nem panaszkodott. :wink:

Rodi,
Kittike gyönyörű. Látom azért megtalálták a "hello Kitty"-s poénok. Lehetséges lenne esetleg, hogy Máté fiacskám bepróbálkozzon pár év múlva?

Rólunk,
tegnap voltunk védőnéninél. 6,5 kg és 64 cm. Most megyünk szurira a dokkerbácsihoz. Szurkoljatok!!!!!!

Legyetek jók,
Hayni

Kép
Kép
haynii
 
 


Hellóka!

Ami, én sem gondoltam, h. vala igaznak érzek ilyen poénos dolgokat! :D

Rodi, hát nem is tudom, hogy mertél feltenni képet Kittikéről... ejnye-bejnye :lol:
Nagyon szép kislány, Ő is!!!! Az utolsó kettőn akár Zorka is lehetne, persze tudom, hogy nem hasonlítanak egymásra annyira, csak mindkettőnek olyan édes kis mogyoró feje van! :D

Ancsa, nem, nem válaszoltál :? a'sszem... :wink:
Nem igazán fejek már, csak nagyon ritkán, pl. tegnap reggel, ugyanis kicsi Zoo átaludta az éjszakát!!!! Este letettem 8 körül és reggel 6-kor ébredt, de csak fél 7 után evett. Na addigra aztán tele volt mindkét mellem és amiből nem szoptattam az nem bírta volna ki még 4 órát! :shock:
Lilipók nagyon tündéri!!!
Babbinkát mindjárt megnézem!

Nekem jó a 26-a, akkor van a névnapom is :D
De akkor hol is?

Tatjana, szuper ügyes vagy, h. baba mellett te is ennyit tanulsz!!! Le a kalappal! Én ehhez lusta lennék, nem is kicsit :oops:
Ádám nagyon édibédi! Ne aggódd túl ezt a súlykérdést, biztos minden rendben van/lesz!!!!

Na most mennem kell, mert Zorkaborka éhes!

Pusszantás :)

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Haynii, egyszer csak eltalálom :lol:
(1 kérdés: te direkt írod azt h. Neva és nem Nava? nem baj, csak érdekődöm :lol: )

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Basszus én eddig mindig "Nevared"-nek olvastam. De gáz, ne haragudj. Egy év után kell megtudnom! :oops: :oops: :oops:

Kép
Kép
haynii
 
 


helló csajszik!
először is...Janka kint alszik a Napon!! ááá olyan tavaszi hangulatom van, megyek is ki én is:)

Ancsa! Irigyellek, az alakod miatt, rajtam vagy 10000kiló felesleg maradt, nem is megy rám semmi régi rucim:( Ágica unokatesója gimis osztálytársam volt. Itt lakik a szomszéd faluban, Ágica is ide való volt:) Kicsi a világ :)

hajnii! Megtanítsalak olvasni ?? :D Na jó, nem bántalak:) Én mostanában gyakran tévesztem a betűket, már mindent elfelejtek lassan...úr isten! Jnka csak 4610g. Hízókúrán van, mit fog szólni holnap a védőnő. Remélem, nem ír föl tápszert! Pedig még adok is el anyatejet!


tatjana! Akartam küldeni képet, de nem engedte. freemail címem van, és azt írta h érvénytelen a címed. Miért van ez?

bedor! Üdv körünkben! Olvasol még minket? lenne pár kérdésem. Írhatok privát üzit?


rodina! Janka is szokott így beájulni :( annyira cukik olyankor :D

Kép
ebba
 
 


Nagyon szépek a babák!


Gyancsi, Haynii
A mi topikunkat se a 2009 novemberiek nyitották meg :wink:
(az előttünk és az utánunk levő topikot is a boldog pozitívat tesztelők nyitották meg :wink: )
De, lehet, hogy én látom rosszul a dolgokat.... :oops:
Vendég
 


Hali!


Bocsánat hogy ígéretem ellenére nem jöttem, de ugye ember tervez.....

Lényeg a lényeg most itt vagyok (kit érdekel mi?)

Csak gyorsan mert ki tudja mennyi időm van még.

Wivi:
KÉPZELD ma voltunk 3 hóson és 5400 grammot mértek! Még a végén a molettmodellek között fogunk kikötni (kunc kunc)
Ez nem is lenne baj de én is hízom Vele együtt: ((

Tatjana:
Ém megcsinálom a tápit mielőtt nekiállok szoptatni, és mire a kiegészítés kerül sorra addigra lehül. De én nem szarozok a 70 fokkal. Felforralom és várok 1-2 percet aztán bele a tápit, Bár már egy hete nem adok mert kezdett ellustulni a drágám! A tejem meg csöpögött!
Kitartás a tanuláshoz!!! Angolból nyelvvizsgázol? Közép vagy szakmai felső?

Ancsa/ Dorka
Nem olyan nehéz, elvileg nem lehet megbukni: )
Nem lehet rögtön középfokra menni ahogy a nyelveken, hanem minden szintet meg kell csinálni és a végén %-os eredményt kapunk ami alapján eldől hogy mehetünk-e tovább.
A mostani a leg-.alapabb ún, A/1-es! Nem sokat ér de kell ha tovább akarunk lépni. Kb mint a karateövek:)))

Lucuzs:
Bogi tök sokat változott, de még mindig Ő az Óvó nővér igaz? Nagyon édesek!

Minden Baba szuper sokat változott! Már nem olyan újszülött kinézetűek hanem igazi babák!

Kriszta:
Szerintem is igazad van, és hagyjuk őket megnyitni a topikot!
Szurkolni bíztatni pedig lehet, és szerintem kell is: )
Hmm de lennék megint kismama......................szép időszak

Ebba:
Azt hiszem Te írtad hogy nem egy bolygón élünk! Ez mostmár tuti! Itt ugyanis repkednek a minuszok!!! Tessék elküldeni a napnak legalább egy ki pici sugarát erre!!!

RODI!
Ezt a képet (bealvós) küldd el tatjananak a tablóhozu! Ez Valami tündéri!
Én a babavizet ha már ott áll régóta akkor fogom és megiszom
:roll:

TALI:
AKKOR EZEK SZERINT 26.-a kora délután?
ha tudtam beszélni a hellyel mindenkinek nyomok privit! Egyenlőre nem intéztem semmit! De ha van Ötlet a helyre Bpestiek ÖTLETELJETEK!!!!

na ennyi voltam: ) Pussza: szép napot E+G

Kép
Kép
eta
 
 


Sziasztok!

Jó pár napja nem voltam, vissza még nem olvastam. A képeket átpörgettem, és megállapítottam a már köztudott tényt, hogy topikunk babái nagyon-nagyon édesek!!!!! 8)

Meg a február 26-i talin akadt meg a szemem. Naptárba bevésve!!!!! Jó lenne, ha végre összejönne.....

Vasárnap Atinak megint ment a hasa. De, mivel azóta semmi, holnap megy már oviba. Most apával elmentek a Heim Pálba kukacvizsgálatra, szűköcske szegénynek. Megnéztem, kb. 92 nap múlva kerül sorra, akkora a várólista.
A héten egyébként apa is itthon volt, hogy segítsen nekem. De Ati kettőnket is frankón kicsinált a viselkedésével. Még apa is üvöltött, pedig ő aztán nálam sokkal jobban bírja a kiképzést :shock: Már nem is íom, hogy miket csinál....... Tegnap este már alig volt tejcim, egyik ciciről a másikra rakosgattam Adélkát. Már nem is tudom, hogy 4 vagy 6 mellből szoptattam. :(

Benbor - kérdezni szeretnék. Adélka mostanában felvették két rossz, és nekem kellemetlen szokást. Az egyik az, hogy szívja a cicit mint atom, aztán közben meg tolja el magát tőlem. Persze a bimbómat meg vinné. De ami az igazán rossz, hogy van, hogy a két ínyével ráharap a bimbimre, és tiszta erőből tépi. Már mindkettő püspöklila, és fáj, mint annó.
Én annyit tudok, vagyis úgy tudom, hogy ilyenkor határozott rá kell szólni, hogy nem.
írjál erről légyszi nekem, hogy miért van, és hogy kezelhető.

Pusszantás!

mikegirl
 
 


Hayni, no problem, de tényleg!!! Én is írok össze-vissza sokszor.. . na meg beszélek is baromságokat :wink:
Amúgy nem zavar, ha így hívsz, végül is a keresztnevemhez úgy sincs semmi köze, csak nem értettem, hogy honnan jött, de akkor csak véletlen :D

Eta, ezek szerint vmi beülős helyen lesz a tali? De azért lehet szoptatni ha kell ott is, ugye?!

Májki, Zorka is tépi néha a bimbómat, de már olyan edzett, h. szinte meg sem érzem (mármint nem Zorka edzett :lol: )!
Sajnálom, h. szenvedsz a szoptatással... nem lehet, h. Ati zaklatja fel Adélkát? (csak ötlet...)

Ebba, jó lenne, ha nem kellene tápi!!! :roll: Írj majd meg, mit mondott a védőnő!!!

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Már kérdezni akartam! Koszmó!!!!!
Kinek van, azaz melyik babának? És mit kell tenni? Segítség!!!
Én (majdnem) minden nap alaposan beolajozom fürcsi előtt kb. 1 órával és hajmosáskor megdörzsölöm, de nem sokat segít :? Van erre valami spéci recept?
Köszike!

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Hayni, mármint sem a Navának, sem a Navinak nincs köze a keresztnevemhez... :wink:

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Sziasztok Lányok!

A babókák gyönyörűek - Henne jó hogy megmutattad a fiatalurat nekünk is. Davidka hogy kuksizik a maszk mögül, remélem már minden oké. Ez a strídor elolvasva is elég szörnyen hangzott. Lilike egy pufók angyalka! Bogi és Balázska továbbra is édesek együtt. Kittike is tündérke, Ádámka is nagyon aranyos - mindenki nagyon aranyos. :D :D :D

Mikegirl,
Mollika is elkezdett néha harapni, de az én bimbim is a "vastagbőrűek" közül való. Én a fogzáshoz kötöm.
Nagyon sajnálom a gondokat Atival

Február 26-án én is mennék!

Benbor,
szerintem enyim leányka még kicsi a csípőn hordozáshoz. :(

Cilamilám most alszik.
Gáz vagyok mert megríkat ahogy önállósodik. Pedig örülnöm kéne neki! Attól félek, olyan szülő leszek, aki mindig kicsinek kezeli majd a gyerekét, ami maxigáz, szóval nagyon oda kell hogy figyeljek, meg a páromat is kértem, hogy legyen kritikus. :(

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Lányok!
MINEDNKINEK KÜLDÖK PRIVIT!
SÜRGŐS VÁLASZOK KELLENEK? MERT PÉNTEKIG VISSZA KELL JELEZNEM A PONTOSÍTÁS MIATT! SZERETNÉM HA MINDENKI SZÓLNA? TELEFONÁLNA ANNAK AKIVEL SZOROSABBAN TARTJA A KAPCSOLATOT!

KÖSZI? NÉZZÉTEK A PRIVIKET:)
PUSZA ETA

Kép
Kép
eta
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: